Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі N 576 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
(үзінді)
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Мемлекеттік наградалар жөнінде комиссия құру, оның құрамын және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссия туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 2 сәуірдегі N 2935 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 14, 108-құжат; N 44, 422-құжат; 1997 ж., N 2, 19-құжат; 2003 ж., N 41, 426-құжат; 2007 ж., N 24, 268-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссия туралы ережеде:
8-тармақта "ұйымдастыру жұмысы" деген сөздер "ұйымдастыру-кадр жұмысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) "Қазақстан Республикасының заңдарын Қазақстан Республикасы Президентінің қол қоюына және қарауына ұсыну, оларды тіркеу, жария ету және сақтау тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 2 шілдедегі N 3051 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 30, 267-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының заңдарын Қазақстан Республикасы Президентінің қол қоюына және қарауына ұсыну, оларды тіркеу, жария ету және сақтау тәртібі туралы ережеде:
2-тармақта "Жалпы", "Заңнама және құқықтық сараптау бөлімге" деген сөздер тиісінше "Құжаттамалық қамтамасыз ету", "Мемлекеттік құқық бөліміне" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта "Заңнама және құқықтық сараптау" деген сөздер "Мемлекеттік құқық" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта:
бірінші абзацта "жалпы бөліміне" деген сөздер "Құжаттамалық қамтамасыз ету бөліміне" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшада "мемлекеттік" деген сөз "тиісті" деген сөзбен ауыстырылсын;
6-тармақта "Жалпы бөлімінде" деген сөздер "Құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
8, 9-тармақтарында "Заңнама және құқықтық сараптау" деген сөздер "Мемлекеттік құқық" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстанның стратегиялық зерттеулер институты туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 13 тамыздағы N 3614 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1997 ж., N 36, 337-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстанның стратегиялық зерттеулер институты туралы ережеде:

О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года N 576.
Подлежит опубликованию в Собрании
актов Президента и Правительства
Республики Казахстан
(выписка)
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения и дополнения в следующие акты Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 1996 года N 2935 "Об образовании Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, утверждении ее состава и Положения о Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 14, ст. 108; N 44, ст. 422; 1997 г., N 2, ст. 19; 2003 г., N 41, ст. 426; 2007 г., N 24, ст. 268):
в Положении о Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 8 слова "организационной работы" заменить словами "организационно-кадровой работы";
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 2 июля 1996 года N 3051 "Об утверждении Положения о порядке представления на подпись и рассмотрения Президентом Республики Казахстан законов Республики Казахстан, их регистрации, обнародования и хранения" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 30, ст. 267):
в Положении о порядке представления на подпись и рассмотрения Президентом Республики Казахстан законов Республики Казахстан, их регистрации, обнародования и хранения, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 2 слова "Общим отделом", "Отдел законодательства и правовой экспертизы" заменить соответственно словами "Отделом документационного обеспечения", "Государственно-правовой отдел";
в пункте 3 слова "Отдел законодательства и правовой экспертизы" заменить словами "Государственно-правовой отдел";
в пункте 5:
в абзаце первом слова "Общему отделу" заменить словами "Отделу документационного обеспечения";
в подпункте 3) слова "в государственные" заменить словами "в соответствующие";
в пункте 6 слова "Общем отделе" заменить словами "Отделе документационного обеспечения";
в пунктах 8, 9 слова "Отделом законодательства и правовой экспертизы" заменить словами "Государственно-правовым отделом";
3) в Указ Президента Республики Казахстан от 13 августа 1997 года N 3614 "Об утверждении Положения о Казахстанском институте стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 36, ст. 337):
в Положении о Казахстанском институте стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:

4-тармақтың бесінші абзацындағы, 5-тармақтың екінші абзацындағы, 8-тармақтағы "ұлттық қауіпсіздік мәселелері жөніндегі көмекшісі - Қазақстан Республикасы" деген сөздер "көмекшісі -" деген сөзбен ауыстырылсын;
4) Күші жойылды - ҚР Президентінің 2010.04.27 № 976 Жарлығымен.
5) Күші жойылды - ҚР Президентінің 12.02.2019 № 838 Жарлығымен.
6) "Қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүйесін жетілдіру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 20 сәуірдегі N 377 Жарлығына:
1-тармақтың 3) тармақшасындағы "Мемлекеттік-құқық бөлімі" деген сөздер "Құқық қорғау жүйесі бөлімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
7) "Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы N 470 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 43, 503-құжат; 2004 ж., N 22, 276-құжат; 2005 ж., N 19, 227-құжат; 2006 ж., N 1, 2-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның құрамында (лауазымдар бойынша):
"Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Кадр саясаты бөлімінің меңгерушісі" деген жолдағы "Кадр саясаты" деген сөздер "Мемлекеттік бақылау және ұйымдастыру-кадр жұмысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Әлеуметтік-саяси бөлімінің меңгерушісі" деген жолдағы "Әлеуметтік-саяси" деген сөздер "Ішкі саясат" деген сөздермен ауыстырылсын;
8) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы N 829 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 41, 426-құжат; 2007 ж., N 24, 268-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік наградалар жөніндегі комиссияның құрамында:
"Көшкінов Ержан - Қазақстан Республикасы Президентінің
Сүлейменұлы Әкімшілігі Мемлекеттік бақылау және
ұйымдастыру жұмысы бөлімінің сектор
меңгерушісі, Комиссия хатшысы"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Көшкінов Ержан - Қазақстан Республикасы Президентінің
Сүлейменұлы Әкімшілігі Мемлекеттік бақылау және
ұйымдастыру-кадр жұмысы бөлімінің
сектор меңгерушісі, Комиссия хатшысы";
көрсетілген Комиссияның құрамынан О.И.Жұмабеков шығарылсын;
9) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі N 839 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 10, 92-құжат; N 32, 339-құжат; 2003 ж., N 9, 92-құжат; 2004 ж., N 14, 171-құжат; N 51, 671-құжат; 2005 ж., N 43, 573-құжат; 2006 ж., N 35, 374-құжат; 2007 ж., N 3, 36-құжат; N 24, 268-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы ережеде:
16-тармақта "Құқық қорғау және сот жүйелері мәселелері бөлімі" деген сөздер "Құқық қорғау жүйесі бөлімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына енгізілсін:
Дүтбаев Нартай - Қазақстан Республикасы Президентінің
Нұртайұлы кеңесшісі, төрағаның орынбасары;
"Имашев - Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік
Берік Мәжитұлы Кеңесінің хатшысы, төрағаның
орынбасары",
"Ахметжанов - Қазақстан Республикасы Президенті
Саян Қылышұлы Әкімшілігінің Құқық қорғау және сот
жүйелері мәселелері бөлімінің бас
инспекторы, хатшы"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Имашев - Қазақстан Республикасы Президентінің
Берік Мәжитұлы көмекшісі - Қауіпсіздік Кеңесінің
хатшысы, төрағаның орынбасары",
"Ахметжанов - Қазақстан Республикасы Президенті
Саян Қылышұлы Әкімшілігінің Құқық қорғау жүйесі
бөлімінің сектор меңгерушісі, хатшы";
көрсетілген Комиссияның құрамынан О.И.Жұмабеков шығарылсын;

в абзаце пятом пункта 4, абзаце втором пункта 5, пункте 8 слова "Республики Казахстан по вопросам национальной безопасности" исключить;
4) утратил силу Указом Президента РК от 27.04.2010 № 976;
5) утратил силу Указом Президента РК от 12.02.2019 № 838;
6) в Указ Президента Республики Казахстан от 20 апреля 2000 года N 377 "О мерах по совершенствованию системы борьбы с преступностью и коррупцией":
в подпункте 3) пункта 1 слова "Государственно-правовому отделу" заменить словами "Отделу правоохранительной системы";
7) в Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 43, ст. 503; 2004 г., N 22, ст. 276; 2005 г., N 19, ст. 227; 2006 г., N 1, ст. 2):
в составе Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом (по должности), утвержденном вышеназванным Указом:
в строке "заведующий Отделом кадровой политики Администрации Президента Республики Казахстан" слова "кадровой политики" заменить словами "государственного контроля и организационно-кадровой работы";
в строке "заведующий Социально-политическим отделом Администрации Президента Республики Казахстан" слова "Социально-политическим отделом" заменить словами "Отделом внутренней политики";
8) в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года N 829 "О составе Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 41, ст. 426; 2007 г., N 24, ст. 268):
в составе Комиссии по государственным наградам при Президенте Республики Казахстан, образованном вышеназванным Указом:
строку:
"Кошкинов - заведующий сектором Отдела
Ержан Сулейменович государственного контроля и
организационной работы
Администрации Президента
Республики Казахстан,
секретарь Комиссии"
изложить в следующей редакции:
"Кошкинов Ержан - заведующий сектором Отдела
Сулейменович государственного контроля и
организационно-кадровой работы
Администрации Президента
Республики Казахстан,
секретарь Комиссии";
вывести из состава указанной Комиссии Жумабекова О.И.;
9) в Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года N 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 10, ст. 92; N 32, ст. 339; 2003 г., N 9, ст. 92; 2004 г., N 14, ст. 171; N 51, ст. 671; 2005 г., N 43, ст. 573; 2006 г., N 35, ст. 374; 2007 г., N 3, ст. 36; N 24, ст. 268):
в Положении о Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 16 слова "по вопросам правоохранительной и судебной систем" заменить словами "правоохранительной системы";
ввести в состав Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией, утвержденный вышеназванным Указом:
Дутбаева - советника Президента Республики
Нартая Нуртаевича Казахстан, заместителем
председателя;
строки:
"Имашев - Секретарь Совета Безопасности
Берик Мажитович Республики Казахстан,
заместитель председателя",
"Ахметжанов - главный инспектор Отдела по
Саян Кылышевич вопросам правоохранительной и
судебной систем Администрации
Президента Республики
Казахстан, секретарь"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Имашев - помощник Президента - Секретарь
Берик Мажитович Совета Безопасности Республики
Казахстан, заместитель
председателя",
"Ахметжанов - заведующий сектором Отдела
Саян Кылышевич правоохранительной системы
Администрации Президента
Республики Казахстан,
секретарь";
вывести из состава указанной Комиссии Жумабекова О.И.;

10) күші жойылды - ҚР Президентінің 2011.09.07 № 149 Жарлығымен;
11) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалары жұмыстарының жоспарларын Қазақстан Республикасының Президентімен және Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісіне Үкімет енгізетін заң жобаларын Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 17 мамырдағы N 873 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 15, 157-құжат; 2004 ж., N 33, 438-құжат; 2006 ж., N 8, 63-құжат; 2007 ж., N 34, 372-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалары жұмыстарының жоспарларын Қазақстан Республикасының Президентімен және Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісіне Үкімет енгізетін заң жобаларын Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу ережелерінде:
6-тармақтың екінші бөлігінде "және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің құрылымдық бөлімшелері тиісті сараптама жүргізгеннен кейін" деген сөздер алып тасталсын;
8-тармақтың бірінші бөлігінің екінші сөйлемі алып тасталсын;
12) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы N 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 11, 125-құжат; 2004 ж., N 15, 183-құжат; 2005 ж., N 21, 247-құжат; 2006 ж., N 20, 195-құжат; 2007 ж., N 1, 1-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы ережеде:
13-тармақта:
бірінші бөлікте "құрамына кіретін хатшылығы" деген сөздер "Ішкі саясат бөлімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлікте "Комиссия хатшылығы" деген сөздер "Президент Әкімшілігінің Ішкі саясат бөлімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Ахметжанова - "Ардагер" қоғамдық бірлестігінің
Баян Теміртасқызы төрайымы (келісім бойынша),
Байжанов - "Қазмұнайгаз" ҰК" АҚ-ның вице-
Ұлан Сапарұлы президенті (келісім бойынша),
Есполов - Қазақ ұлттық аграрлық университетінің
Тілектес Исабайұлы ректоры (келісім бойынша),
Меркель - Қазақстан Республикасы Бас
Иоган Давидович прокурорының бірінші орынбасары,
Сапарбаев - Қазақстан Республикасы Еңбек және
Бердібек Машбекұлы халықты әлеуметтік қорғау министрі,
Смолин - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының
Анатолий Сергеевич қадағалау алқасының төрағасы,
Сұлтанов - Қазақстан Республикасы Парламенті
Қуаныш Сұлтанұлы Сенатының Халықаралық қатынастар,
қорғаныс және қауіпсіздік жөніндегі
комитетінің төрағасы (келісім
бойынша);
"Тұрсынов - Қазақстан Республикасы Президенті
Сағынбек Тоқабайұлы Әкімшілігінің Әлеуметтік-саяси бөлімі
меңгерушісінің орынбасары, Комиссия
төрағасы,
Әбішев - Қазақстан Республикасы Президенті
Тастемір Дәуітұлы Әкімшілігінің Әлеуметтік-саяси
бөлімінің сектор меңгерушісі,
Комиссия хатшысы",
"Жолдасбаева - Қазақстан Республикасы Парламенті
Нұрлығайым Шалданқызы Сенатының депутаты (келісім бойынша)",
"Нәрікбаев - Қазақ гуманитарлық-заң
Мақсұт Сұлтанұлы университетінің ректоры (келісім
бойынша)",
"Самақова - Қазақстан Республикасы Президентінің
Айткүл Байғазықызы кеңесшісі - Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы Отбасы істері
және гендерлік саясат жөніндегі
ұлттық комиссияның төрайымы"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Тұрсынов - Қазақстан Республикасы Парламенті
Сағынбек Тоқабайұлы Мәжілісінің депутаты (келісім
бойынша), Комиссия төрағасы,
Әбішев - Қазақстан Республикасы Президенті
Тастемір Дәуітұлы Әкімшілігінің Ішкі саясат бөлімінің
сектор меңгерушісі, Комиссия хатшысы",
"Жолдасбаева - Қазақстан Республикасы Парламенті
Нұрлығайым Шалданқызы Сенатының Экономикалық және өңірлік
саясат жөніндегі комитетінің
төрайымы (келісім бойынша)",
"Нәрікбаев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Мақсұт Сұлтанұлы Мәжілісінің жанындағы Қоғамдық палата
төрағасының орынбасары (келісім
бойынша)",
"Самақова - Қазақстан Республикасы Парламенті
Айткүл Байғазықызы Мәжілісінің депутаты (келісім
бойынша)";
аталған Комиссияның құрамынан І.Ж.Бақтыбаев, Г.Ж.Қарақұсова, С.Н.Сәбикенов, В.А.Сиврюкова, Ғ.М.Шалахметов, Р.Н.Юрченко шығарылсын;

10) утратил силу Указом Президента РК от 07.09.2011 № 149;
11) в Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2002 года N 873 "Об утверждении Правил согласования с Президентом Республики Казахстан планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан и с Администрацией Президента Республики Казахстан проектов законов, вносимых Правительством в Мажилис Парламента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 15, ст. 157; 2004 г., N 33, ст. 438; 2006 г., N 8, ст. 63; 2007 г., N 34, ст. 372):
в Правилах согласования с Президентом Республики Казахстан планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан и с Администрацией Президента Республики Казахстан проектов законов, вносимых Правительством в Мажилис Парламента Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
в части второй пункта 6 слова "и проведения соответствующей экспертизы структурными подразделениями Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан" исключить;
второе предложение части первой пункта 8 исключить;
12) в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года N 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 11, ст. 125; 2004 г., N 15, ст. 183; 2005 г., N 21, ст. 247; 2006 г., N 20, ст. 195;
2007 г., N 1, ст. 1):
в Положении о Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 13:
в части первой слова "ее секретариатом, входящим в состав" заменить словами "Отделом внутренней политики";
в части второй слова "Секретариат Комиссии" заменить словами "Отдел внутренней политики Администрации Президента";
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный названным Указом:
Ахметжанову - председателя общественного
Баян Темиртасовну объединения "Ардагер"
(по согласованию),
Байжанова - вице-президента АО "НК
Улана Сапаровича "Казмунайгаз" (по
согласованию),
Есполова - ректора Казахского
Тлектеса Исабаевича национального аграрного
университета
(по согласованию),
Меркеля - первого заместителя
Иогана Давидовича Генерального прокурора
Республики Казахстан,
Сапарбаева - Министра труда и социальной
Бердибека Машбековича защиты населения
Республики Казахстан,
Смолина - председателя надзорной
Анатолия Сергеевича коллегии Верховного Суда
Республики Казахстан,
Султанова - председателя Комитета по
Куаныша Султановича международным отношениям,
обороне и безопасности
Сената Парламента Республики
Казахстан (по согласованию);
строки :
"Турсунов - заместитель заведующего
Сагинбек Токабаевич Социально-политическим отделом
Администрации Президента
Республики Казахстан,
председатель Комиссии,
Абишев - заведующий сектором
Тастемир Даутович Социально-политического
отдела Администрации
Президента Республики
Казахстан, секретарь Комиссии",
"Джолдасбаева - депутат Сената Парламента
Нурлыгаим Чалдановна Республики Казахстан
(по согласованию)",
"Нарикбаев - ректор Казахского гуманитарного
Максут Султанович юридического университета
(по согласованию)",
"Самакова - советник Президента
Айткуль Байгазиевна Республики Казахстан -
председатель Национальной
комиссии по делам семьи и
гендерной политике при
Президенте Республики
Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Турсунов - депутат Мажилиса
Сагинбек Токабаевич Парламента Республики
Казахстан (по согласованию),
председатель Комиссии,
Абишев - заведующий сектором Отдела
Тастемир Даутович внутренней политики
Администрации Президента
Республики Казахстан,
секретарь Комиссии",
"Джолдасбаева - председатель Комитета по
Нурлыгаим Чалдановна экономической и региональной
политике Сената Парламента
Республики Казахстан
(по согласованию)",
"Нарикбаев - заместитель председателя
Максут Султанович Общественной палаты при
Мажилисе Парламента
Республики Казахстан
(по согласованию)",
"Самакова - депутат Мажилиса Парламента
Айткуль Байгазиевна Республики Казахстан
(по согласованию)";
вывести из состава названной Комиссии: Бахтыбаева И.Ж., Карагусову Г.Д., Сабикенова С.Н., Сиврюкову В.А., Шалахметова Г.М., Юрченко Р.Н.;

13) күші жойылды - ҚР Президентінің 29.12.2015 № 151 Жарлығымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
14) күші жойылды - ҚР Президентінің 09.04.2014 № 791 Жарлығымен;
15) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі N 140 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 25, 254-құжат; 2007 ж., N 11, 119-құжат; N 44, 515-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
15-тармақта "Құқық қорғау және сот жүйелері мәселелері бөлімі" деген сөздер "Мемлекеттік құқық бөлімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
30 және 31-тармақтарда "Құқық қорғау және сот жүйелері мәселелері бөлімі" деген сөздер "Мемлекеттік құқық бөлімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Донақов - Қазақстан Республикасы
Талғат Советбекұлы Президенті Әкімшілігі
Мемлекеттік құқық бөлімінің
меңгерушісі, төрағаның орынбасары,
Әбдіқалықова - Қазақстан Республикасы Президентінің
Гүлшара Наушақызы кеңесшісі - Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы Отбасы
істері және гендерлік саясат
жөніндегі ұлттық комиссияның
төрайымы;
көрсетілген Комиссия құрамынан: Б.К.Байқадамов, Т.Ғ.Тәшімбаев шығарылсын;
16) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы N 198 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 38, 421-құжат; 2007 ж., N 11, 119-құжат; N 24, 268-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
16-тармақта "Құқық қорғау және сот жүйелері мәселелері" деген сөздер "Құқық қорғау жүйесі" деген сөздермен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына енгізілсін:
Донақов - Қазақстан Республикасы
Талғат Советбекұлы Президенті Әкімшілігі
Мемлекеттік құқық бөлімінің
меңгерушісі, төрағаның орынбасары;
көрсетілген Комиссия құрамынан Т.Ғ.Тәшімбаев шығарылсын;
17) "Қазақстан Республикасы Президентінің заң шығару бастамасы құқығын қамтамасыз ету және Республика Президентінің кейбір актілерін Қазақстан Республикасының Конституциясына сәйкес келтіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 21 қыркүйектегі N 413 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 34, 372-құжат; N 45, 527-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің заң шығару бастамасы құқығын іске асыру ережелерінде:
5-тармақта "Заңнама және құқықтық сараптау" деген сөздер "Мемлекеттік құқық" деген сөздермен ауыстырылсын;

13) утратил силу Указом Президента РК от 29.12.2015 № 151 (вводится в действие с 01.01.2016);
14) утратил силу Указом Президента РК от 09.04.2014 № 791;
15) в Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года N 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 25, ст. 254; 2007 г., N 11, ст. 119; 2007 г., N 44, ст. 515):
в Положении о Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 15 слова "Отдел по вопросам правоохранительной и судебной систем" заменить словами "Государственно-правовой отдел";
в пунктах 30 и 31 слова "Отделом по вопросам правоохранительной и судебной систем заменить словами "Государственно-правовым отделом";
ввести в состав Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Донакова - заведующего Государственно-
Талгата правовым отделом Администрации
Советбековича Президента Республики Казахстан,
заместителем председателя,
Абдыкаликову - советника Президента Республики
Гульшару Наушаевну Казахстан - председателя
Национальной комиссии по делам
семьи и гендерной политике при
Президенте Республики Казахстан;
вывести из состава указанной Комиссии: Байкадамова Б.К., Ташимбаева Т.Г.;
16) в Указ Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года N 198 "О Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 38, ст. 421; 2007 г., N 11, ст. 119; N 24, ст. 268):
в Положении о Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 16 слова "Отдел по вопросам правоохранительной и судебной систем" заменить словами "Государственно-правовой отдел";
ввести в состав Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Донакова - заведующего Государственно-
Талгата правовым отделом
Советбековича Администрации Президента,
заместителем председателя;
вывести из состава указанной Комиссии Ташимбаева Т.Г.;
17) в Указ Президента Республики Казахстан от 21 сентября 2007 года N 413 "О мерах по обеспечению права законодательной инициативы Президента Республики Казахстан и приведению некоторых актов Президента Республики в соответствие с Конституцией Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 34, ст. 372; N 45, ст. 527):
в Правилах реализации права законодательной инициативы Президента Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
в пункте 5 слова "Отделом законодательства и правовой экспертизы", "Отдел законодательства и правовой экспертизы" заменить соответственно словами "Государственно-правовым отделом", "Государственно-правовой отдел";

6, 11-тармақтарда "Заңнама және құқықтық сараптау" деген сөздер "Мемлекеттік құқық" деген сөздермен ауыстырылсын;
18) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі N 4071 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 52, 507-құжат; 2001 ж., N 23, 283-құжат; 2006 ж., N 50, 530-құжат):
аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің дербес құрамына мыналар енгізілсін:
Исекешев - Қазақстан Республикасы
Әсет Өрентайұлы Президентінің көмекшісі,
Жәмішев - Қазақстан Республикасының
Болат Бидахметұлы Қаржы министрі,
Сұлтанов - Қазақстан Республикасының
Бақыт Тұрлыханұлы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрі;
"Школьник - Қазақстан Республикасы
Владимир Сергеевич Президенті Әкімшілігі Басшысының
орынбасары"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Школьник - Қазақстан Республикасының
Владимир Сергеевич Индустрия және сауда министрі";
аталған Кеңес құрамынан: С.М.Бүркітбаев, Н.А.Коржова, А.Е.Мусин, Ғ.І.Оразбақов шығарылсын;
19) Күші жойылды – ҚР Президентінің 09.02.2022 № 808 Жарлығымен.
20) "Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 3 қарашадағы N 88 өкімінде:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссия туралы ережеде:
4-тараудың 5-тармағында "Құқық қорғау және сот жүйелері мәселелері бөлімі" деген сөздер "Құқық қорғау жүйесі бөлімі" деген сөздермен ауыстырылсын;
21) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы N 303 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 6, 44-құжат; N 39, 396-құжат; 2003 ж., N 18, 180-құжат; 2004 ж., N 4, 50-құжат; N 51, 671-құжат; 2005 ж., N 44, 578-құжат; 2006 ж., N 7, 51-құжат; 2007 ж., N 5, 62-құжат; N 26, 299-құжат; N 35, 389-құжат; N 44, 515-құжат):
аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің дербес құрамына енгізілсін:
Донақов - Қазақстан Республикасы Президентінің
Талғат Советбекұлы Әкімшілігі Мемлекеттік құқық бөлімінің
меңгерушісі;
"Жұмабеков - Қазақстан Республикасы Президентінің
Оңалсын Исламұлы Әкімшілігі Басшысының орынбасары,
Кеңес төрағасы"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Жұмабеков - Қазақстан Республикасы Жоғары Сот
Оңалсын Исламұлы Кеңесінің Төрағасы, Кеңес төрағасы";
аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңес туралы ережеде:
4-тараудың алтыншы бөлігінде "Заңнама және құқықтық сараптама бөлімі" деген сөздер "Мемлекеттік құқық бөлімі" деген сөздермен ауыстырылсын;

в пунктах 6, 11 слова "Отделом законодательства и правовой экспертизы" заменить словами "Государственно-правовым отделом";
18) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года N 4071 "О составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 52, ст. 507; 2001 г., N 23, ст. 283; 2006 г., N 50, ст. 530):
ввести в персональный состав Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденный указанным распоряжением:
Исекешева - помощника Президента
Асета Орентаевича Республики Казахстан,
Жамишева - Министра финансов
Болата Республики Казахстан,
Бидахметовича
Султанова - Министра экономики и
Бахыта бюджетного планирования
Турлыхановича Республики Казахстан;
строку:
"Школьник - заместитель Руководителя
Владимир Сергеевич Администрации Президента
Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Школьник - Министр индустрии и торговли
Владимир Сергеевич Республики Казахстан";
вывести из состава указанного Совета: Буркитбаева С.М., Коржову Н.А., Мусина А.Е., Оразбакова Г.И.;
19) Утратил силу Указом Президента РК от 09.02.2022 № 808.
20) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 3 ноября 1999 года N 88 "О Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам":
в Положении о Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам, утвержденном вышеназванным распоряжением:
в пункте 5 главы 4 слова "Отделом по вопросам правоохранительной и судебной систем" заменить словами "Отделом правоохранительной системы";
21) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года N 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 6, ст. 44; N 39, ст. 396; 2003 г., N 18, ст. 180; 2004 г., N 4, ст. 50; N 51, ст. 671; 2005 г., N 44, ст. 578; 2006 г., N 7, ст. 51; 2007 г., N 5, ст. 62; N 26, ст. 299; N 35, ст. 389; N 44, ст. 515):
ввести в персональный состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный названным распоряжением:
Донакова - заведующего Государственно-
Талгата правовым отделом Администрации
Советбековича Президента Республики Казахстан;
строку :
"Жумабеков - заместитель Руководителя
Оналсын Исламович Администрации Президента
Республики Казахстан,
председатель Совета"
изложить в следующей редакции:
"Жумабеков - Председатель Высшего Судебного
Оналсын Исламулы Совета, председатель Совета";
в Положении о Совете по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном названным распоряжением:
в части шестой главы 4 слова "Отдел законодательства и правовой экспертизы" заменить словами "Государственно-правовой отдел";

22) "Жоғары әскери және өзге де атақтар, сыныптық шендер жөніндегі комиссияның құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 18 сәуірдегі N 323 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 51, 671-құжат; 2005 ж., N 50, 638-құжат; 2007 ж., N 6, 69-құжат):
аталған өкіммен бекітілген Комиссияның құрамы осы Жарлыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
23) Күші жойылды - ҚР Президентінің 2010.05.12 № 987 Жарлығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 2011.09.07 № 149; 09.04.2014 № 791; 29.12.2015 № 151 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.02.2019 № 838; 09.02.2022 № 808 Жарлықтарымен.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2008 жылғы 24 сәуірдегі
N 576 Жарлығына
1-ҚОСЫМША
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Президентінің 29.12.2015 № 151 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2008 жылғы 24 сәуірдегі
N 576 Жарлығына
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2002 жылғы 18 сәуірдегі
N 323 өкімімен
БЕКІТІЛГЕН
Жоғары әскери және өзге де атақтар,
сыныптық шендер жөніндегі комиссияның
ҚҰРАМЫ
Дүтбаев - Қазақстан Республикасы Президентінің
Нартай Нұртайұлы кеңесшісі, Комиссия төрағасы
Комиссия мүшелері:
Абайділдин - Қазақстан Республикасы Парламенті
Талғатбек Жәмшитұлы Сенатының депутаты
Әбдіров - Қауіпсіздік Кеңесі хатшысының орынбасары -
Нұрлан Мәжитұлы Қауіпсіздік Кеңесі хатшылығының меңгерушісі
Әбдірахымов - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Ғабидолла Рахметоллаұлы қызмет істері агенттігінің төрағасы
Қанаев - Қазақстан Республикасы Президентінің
Серікжан Зиаданұлы Әкімшілігі Мемлекеттік бақылау және
ұйымдастыру-кадр жұмысы бөлімінің
меңгерушісі
Тоқпақбаев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Сәт Бесімбайұлы Мәжілісінің депутаты
Шалабаев - Қазақстан Республикасы Президенті
Сейітжан Диханбекұлы Әкімшілігінің Құқық қорғау жүйесі
бөлімінің меңгерушісі

22) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2002 года N 323 "Об утверждении состава Комиссии по высшим воинским и иным званиям, классным чинам" (САПП
Республики Казахстан, 2004 г., N 51, ст. 671; 2005 г., N 50, ст. 638; 2007 г., N 6, ст. 69):
состав Комиссии, утвержденный названным распоряжением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Указу;
23) утратил силу Указом Президента РК от 12.05.2010 N 987.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 27.04.2010 № 976; от 12.05.2010 № 987; от 07.09.2011 № 149; от 09.04.2014 № 791; от 29.12.2015 № 151 (вводится в действие с 01.01.2016); от 12.02.2019 № 838.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года
N 576
Сноска. Приложение 1 утратило силу Указом Президента РК от 29.12.2015 № 151 (вводится в действие с 01.01.2016).
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года
N 576
УТВЕРЖДЕН
распоряжением Президента
Республики Казахстан
от 18 апреля 2002 года
N 323
СОСТАВ
Комиссии по высшим воинским и иным званиям,
классным чинам
Дутбаев - советник Президента
Нартай Нуртаевич Республики Казахстан,
председатель Комиссии
члены Комиссии:
Абайдильдин - депутат Сената Парламента
Талгатбек Жамшитович Республики Казахстан
Абдиров - заместитель Секретаря Совета
Нурлан Мажитович Безопасности - заведующий
Секретариатом Совета
Безопасности
Абдрахимов - Председатель Агентства по
Габидулла Рахматуллаевич делам государственной службы
Канаев - заведующий Отделом
Серикжан Зиаданович государственного контроля и
организационно-кадровой работы
Администрации Президента
Республики Казахстан
Токпакбаев - депутат Мажилиса Парламента
Сат Бесимбаевич Республики Казахстан
Шалабаев - заведующий Отделом
Сейтжан Диханбекович правоохранительной системы
Администрации Президента
Республики Казахстан