Ақпараттық қызмет көрсету Қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігінің 2000 жылғы 29 қаңтардағы N 6 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2000 жылғы 2 қаңтарда N 1035 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2007 жылғы 24 тамыздағы N 239 Бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2007.08.24.  N 239  Бұйрығымен.
Ақпараттық қызметін көрсетуді реттеу және жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. Ақпараттық қызмет көрсету Қағидасы бекітілсін.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31  бұйрығымен .
2. Қазақстан республикасы Әділет Министрінің 1997 жылғы 20 маусымдағы бұйрығымен бекітілген, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің жылжымайтын мүлік жөніндегі Орталықтарымен және филиалдарымен ақпараттық қызмет көрсету туралы  Ережесі  күшін жоғалтты деп танылсын.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2000 жылғы 29 қаңтардағы N 6
бұйрығымен бекітілген
Ақпараттық қызмет көрсету
ҚАҒИДАСЫ
Ескерту: Қағиданың тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31  бұйрығымен .
1. Жалпы ережелер
1. Ақпараттық қызмет көрсету қағидасы (кейін қағида) "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан республикасы Президентінің Заң күші бар 1995 жылғы 25 желтоқсандағы Жарлығына және "Қазақстан Республикасы Президентінің Заң күші бар, 1995 жылғы 25 желтоқсандағы N 2727   Жарлығын  жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 20 ақпандағы N 236  қаулысына  сәйкес әзірленді.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31  бұйрығымен
2. Осы Қағидамен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі аумақтық органдарымен (кейін тіркеуші органдар) жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы тәртібі, негізгі шарты және ақпараттық қызмет көрсету түрлері белгіленеді.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31  бұйрығымен .
3. Жүргізілген тіркеу және тіркелген жылжымайтын мүлікке құқықтар туралы деректер мемлекеттік ақпараттар ресурстары болып табылады және заңдарға сәйкес оны алуға мүдделі пайдаланушыға беріледі.
4. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы ақпаратты ұсыну тегін негізде жүзеге асырылады.
Ескерту: 4-тармақ жаңа редакцияда, өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2002 жылғы 23 тамыздағы  N 125 , 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31  бұйрығымен .

Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 января 2000 года N 6. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1.02.2000г. за N 1035. Утратил силу - приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года N 239.
Сноска. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 января 2000 года N 6 утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года  N 239  (вводится в действие со дня офиц. опубл.).
В целях упорядочения и совершенствования оказания информационных услуг приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания информационных услуг.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 .
2. Признать утратившим силу  Положение  об оказании информационных услуг Центрами по недвижимости Министерства юстиции Республики Казахстан и их филиалами, утвержденное приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 20 июня 1997 года.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
Министр
Правила
оказания информационных услуг
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 .
1. Общие положения
1. Правила оказания информационных услуг (далее - Правила) разработаны в соответствии с  Указом  Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 25 декабря 1995 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним" и  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 1997 года N 236 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 25 декабря 1995 года N 2727".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 .
2. Настоящими Правилами устанавливается порядок, основания, условия и виды оказания информационных услуг о государственной регистрации прав на недвижимое имущества и сделок с ним территориальными органами Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - регистрирующие органы).
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 .
3. Данные о произведенной регистрации и зарегистрированных правах на недвижимое имущество являются государственными информационными ресурсами и предоставляются в соответствии с законодательством заинтересованным в ее получении пользователям.
4. Предоставление информации о государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним осуществляется на бесплатной основе.  <*>
Сноска. Пункт 4 в новой редакции - приказом Министра юстиции РК от 23 августа 2002 года N  125 . Пункт с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 .

5. Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес қорғалатын мемлекеттік құпияларға, коммерциялық құпияларға және өзге де құпияларға қатысты мәліметтерден басқа, Құқықтық кадастрдің мәліметтері осы Ереженің 18-тармағында көзделген жағдайлардан басқа ретте, жалпы қол жетімді болып табылады.
Тіркеуші орган прокуратура органдарының, құқық қорғау, сот және атқарушы органдардың сұрауы бойынша заңнамада көзделген олардың құзыретіне сәйкес тиісті мәлімет береді. Бұл ретте талап етуші орган сұрау салынған ақпаратты алудың қажеттілік негіздемесін дәлелдеуі және көрсетуі тиіс.
Ескерту: 5-тармақ жаңа редакцияда, өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2002 жылғы 23 тамыздағы  N 125 , 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31  бұйрығымен .
6. Мемлекеттік құпияларға жататын ақпараттарды беру Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік құпиялар туралы" 1999 жылғы 15 наурыздағы  Заңымен  бекітілген нормаларын қатаң сақтай отырып жүзеге асырылады.
7. Жеке тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын және заңды тұлғаның атауын және реквизиттерін қоспағанда, азаматтар (дербес мәліметтер) мен басқада құқық иелері туралы ақпараттарды ашатын мәліметтер ақпараттық қызмет көрсету нысаны бола алмайды.
8. Тіркеу туралы ақпарат осы қағиданың 19 тармағымен бекітілген жағдайларды қоспағанда, тек қана нақты жылжымайтын мүліктің нысаны бойынша беріледі.
9. Тіркелген жылжымайтын мүлік құқықтары туралы заң мәніндегі бір ғана ақпарат көзі болып: құқықтық кадастрдегі мәлімет; тіркеу органынан берілген жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат сондай-ақ, құқық иесіндегі құқық белгілеуші және тіркеу жүргізілген туралы белгі қойылған тіркеу органынан берілген құжаттар болып табылады.
10. Заңға сәйкес жылжымайтын мүлікке құқықтары сондай-ақ олардың құқық иелері туралы ақпараттары бар тіркеу органы, Қазақстан Республикасының заңына сәйкес берілетін ақпараттар нақтылығы үшін, қорғау, дайындау тәртібін, беру тәртібін бұзғаны және мұндай ақпараттарды пайдаланғаны үшін жауапты болады.

5. Сведения Правового кадастра, кроме сведений, относящихся к государственным секретам, коммерческой тайне и иным тайнам, охраняемым в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан, являются общедоступными, кроме случаев, предусмотренных пунктом 18 настоящих Правил.
Регистрирующий орган по запросам органов прокуратуры, правоохранительных, судебных и исполнительных органов в соответствии с их компетенцией, предусмотренной законодательством, выдает соответствующие сведения. При этом истребующий орган должен обосновать и указать основания необходимости получения предоставления запрашиваемой информации.  <*>
Сноска. Пункт 5 в новой редакции - приказом Министра юстиции РК от 23 августа 2002 года N  125 . Пункт с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 .
6. Предоставление информации, отнесенной к государственным секретам, осуществляется при строгом соблюдении норм, установленных  Законом  Республики Казахстан от 15 марта 1999 года "О государственных секретах". При предоставлении сведений, составляющих коммерческую тайну, тайну личной жизни и иные виды тайн, ставших известными регистрирующему органу при регистрации прав на недвижимое имущество, регистрирующий орган обязан соблюдать законодательство, устанавливающее требования по охране таких тайн и нормы настоящих Правил.
7. Сведения, раскрывающие информацию о гражданах (персональные данные) и других правообладателях, за исключением фамилии, имени и отчества физического лица, наименования и реквизитов юридического лица, не могут быть предметом информационных услуг.
8. Информация о регистрации предоставляется только по конкретному объекту недвижимого имущества, за исключением случаев, установленных пунктом 19 настоящих Правил.
9. Единственными источниками юридически значимой информации о зарегистрированных правах на недвижимое имущество являются: сведения, содержащиеся в правовом кадастре; информация о государственной регистрации прав на недвижимое имущество, предоставленная регистрирующими органами, а также находящихся у правообладателя (уполномоченных лиц) правоустанавливающие и иные выдаваемые (возвращаемые) регистрирующими органами документы с отметкой о произведенной регистрации.
10. Регистрирующий орган, владеющий в соответствии с законодательством информацией о правах на недвижимое имущество и сделок с ним, а также об их правообладателях, несет в соответствии с законодательством Республики Казахстан ответственность за точность предоставляемой информации, за нарушение режима защиты, обработки, порядка предоставления и пользования такой информацией.

11. Тіркеу органдарының талабы бойынша тіркелген жылжымайтын мүлікке құқықтары және онымен жасалатын мәмілелері туралы алым және ақпараттар беру жөніндегі басқада органдардың және мекемелердің қызметтерінің заңсыздығы және оның тоқтатылуы сотпен белгіленуі мүмкін.
2. Ақпараттарды беру негіздері мен тәртіптері
12. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы ақпараттарды беру, сұрау берілген орган, берілетін ақпараттар түрі, жылжымайтын мүлік түрі, тұрған жері, арыз берушінің мәліметтері (тегі, аты, әкесінің аты, төлқұжат деректері (жеке басын растайтын деректер) жеке тұлғаның тұрған жері, заңды тұлғаның атауы және реквизиттері) көрсетілген белгіленген үлгідегі жазбаша сұрау беру негізінде жүзеге асырылады.
Құқық қорғау, сот және атқарушы органдар құзырларына сәйкес сұрау берген жағдайларда және нормативтік-құқықтық актілермен көзделген басқада жағдайларда, сұрауда талап етілген ақпарат негізі сондай-ақ, сұралатын ақпараттардың пайдалану мақсаты көрсетіледі.
13. Тіркелген жылжымайтын мүлікке құқықтар және онымен мәмілелер жасау туралы ақпараттарды алу үшін сұраудан басқа, арызданушы тіркеу органына келесі құжаттарды тапсырады:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) заңдармен белгіленген жағдайларды өкілдіктің өкілеттігін куәландыратын құжат.
3)  алынып тасталды .
Ескерту: 13-тармақ өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31  бұйрығымен .
14. Тiркеушi орган арызданушының сұрау салуы негiзiнде оған тiркелген жылжымайтын мүлiкке құқықтар және онымен жасалатын мәмiлелер туралы оның жазбаша сұрауы келiп түскен сәттен бастап, 2 жұмыс күнi iшiнде жазбаша түрде ақпараттар беруге мiндеттi.
Ескерту: 14-тармақ жаңа редакцияда, өзгертулер енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2005 жылғы 25 тамыздағы  N 230 , 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31 , 2007 жылғы 15 наурыздағы  N 86  бұйрықтарымен.
15. <*>
Ескерту: 15-тармақ алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы   N 31  бұйрығымен.
15-1. <*>
Ескерту: 15-1-тармақ алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы   N 31  бұйрығымен.
3. Ақпараттық қызмет көрсету түрлері
16. Жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат:
1)  алынып тасталды ;
2)  алынып тасталды ;
3) жылжымайтын мүлікке құқықтары (ауыртпалықтары) және оның 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша техникалық сипаттамалары туралы анықтамасы;

11. По иску регистрирующих органов в судебном порядке может быть установлена неправомерность и прекращена деятельность других органов и организаций по сбору и предоставлению информации о зарегистрированных правах на недвижимое имущество и сделок с ним.
2. Основание и порядок предоставления информации
12. Предоставление информации о государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним осуществляется на основании письменного запроса установленной формы, где указывается орган, в который подается запрос, вид предоставляемой информации, вид объекта недвижимости, место его нахождения, данные заявителя (фамилия, имя, отчество, паспортные данные (данные удостоверения личности), место жительства физического лица, наименование и реквизиты юридического лица).
В случаях обращения правоохранительных, судебных и исполнительных органов в соответствии с их компетенцией и в других случаях, предусмотренных нормативными правовыми актами, в запросе указываются основания, в соответствии с которыми истребуется информация, а также цель использования (назначение) запрашиваемой информации.
13. Помимо запроса для получения информации о зарегистрированных правах на недвижимое имущество и сделок с ним заявитель представляет в регистрирующий орган следующие документы:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документ, удостоверяющий полномочия представителя в случаях, установленных законодательством.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 .
14. Регистрирующий орган на основания запроса заявителя обязан предоставить ему в письменной форме информацию о зарегистрированных правах на недвижимое имущество и сделок с ним, в течение 2 рабочих дней с момента поступления его письменного запроса.  <*>
Сноска. Пункт 14 в редакции - приказом Министра юстиции РК от 25 августа 2005 года N  230  (вводится в действие со дня официального опубликования). Пункт с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 ; от 15 марта 2007 года  N 86 .
15. ( исключен приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 )
15-1. ( исключен приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 )
3. Виды информационных услуг
16. Информация о государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним осуществляется в виде выдачи:
1) ( исключен приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 )
2) ( исключен приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 )
3) справка о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках по форме согласно приложению 1;

4) тіркеуші орган растаған тіркеу ісі құжаттарының, оның ішінде жылжымайтын мүлік объектісі жоспарының (сызбасының) көшірмесін;
5) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылжымайтын мүлкінің жоқ (бар) екендігі туралы анықтаманы беру түрінде жүзеге асырылады.
Ескерту: 16-тармақ толықтырылды, өзгертілді, жаңа редакцияда жазылды - ҚР Әділет министрінің 2001 жылғы 6 желтоқсандағы  N 143 , 2002 жылғы 23 тамыздағы  N 125 , 2004 жылғы 19 наурыздағы  N 69 2004 жылғы 17 мамырдағы  N 136 2004 жылғы 7 қыркүйектегі  N 256 , 2007 жылғы 30 қаңтардағы   N 31  бұйрығымен.
3. Ақпараттық қызмет көрсету түрлері
17. <*>
Ескерту: 17-тармақ алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31  бұйрығымен.
17-1. <*>
Ескерту: 17-1-тармақ алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31  бұйрығымен.
18. Тіркеу органымен расталып, тіркеу ісінде жатқан құқық белгілеуші құжаттардың көшірмесі, құқық иесінің, құқық қорғау және сот органдарының сұрауы бойынша беріледі. Өзгеде жағдайлар кезінде аталған құжаттар мемлекеттік құпиялар емес болып танылады және құқық иесінің жазбаша келісімімен беріледі.
19. Құқық қорғау, сот органдарының уәждемелі сұраулары бойынша, атқарушы органдардың олардың құзыретіне сәйкес заңды және жеке тұлғалардың мүлкіне тіркелген құқықтарға (ауыртпалықтарға) қатысты сұраулары бойынша, сондай-ақ құқық иелерінің олардың мүлкіне тіркелген құқықтарға (ауыртпалықтарға) қатысты сұраулары бойынша тіркеуші орган өзге де ақпараттар бере алады.
Ескерту: 19-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Әділет министрінің 2004 жылғы 19 наурыздағы  N 69 2004 жылғы 17 мамырдағы  N 136   бұйрығымен
20. Ақпараттық қызметтер нысандарында қамтылған деректер берілген сәтінде жарамды болып табылады.
Ескерту: 20-тармаққа толықтырылды, жаңа редакцияда жазылды, өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2001 жылғы 6 желтоқсандағы  N 143 , 2004 жылғы 19 наурыздағы  N 69 2004 жылғы 17 мамырдағы  N 136   бұйрығымен .
Қазақстан Республикасының
Әділет аумақтық органдарымен
Ақпараттық қызмет көрсету
Қағидаларына
1 қосымша
Ескерту: 1-қосымшамен толықтырылды, өзгерту енгізілді - ҚР
Әділет министрінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31 , 2007 жылғы 15
наурыздағы  N 86  бұйрықтарымен
Жылжымайтын мүлікке құқықтары
(ауыртпалықтары) және оның
техникалық сипаттамалары туралы
анықтамасының түрі
___________________________________________
Мемлекеттік органның атауы
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар
(ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамасы
туралы анықтама
N __________                     200__ жылғы "___"» _________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы,
____________________________________________________________________
алушының жеке басын куәландыратын құжаттың деректері, берген мекеме)
____________________________________________________________________
мынадай жылжымайтын мүлік объектілерін растау үшін берілді:
Жыл.
жымай
тын
мүлік
түрі
Кад.
астр
нө.
мірі
Ныса.
налы
мақ.
саты
(жос.
пар
бой.
ынша
литер)
Орна
ласқ
ан
жері
Жасау
саны
Қаб.
атты.
лығы,
қабат
Жал.
пы
алаңы
Тұрғын
, пай.
далы
алаңы
Бөлі.
нісі
(ЗУ)
Ескерту

4) копии документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости;
5) справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества по форме согласно приложению 2.  <*>
Сноска. Пункт 16 в новой редакции - приказом Министра юстиции РК от 19 марта 2004 года  N 69 . Пункт с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 17 мая 2004 года  N 136 ; от 7 сентября 2004 года  N 256 ; от 30 января 2007 года  N 31 .
17. ( исключен приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 )
17-1. ( исключен приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 )
18. Копии правоустанавливающих документов, находящихся в регистрационном деле, заверенные регистрирующим органом, выдаются по запросам правообладателя, правоохранительных и судебных органов. В иных случаях указанные документы признаются негосударственными секретами и предоставляются с письменного согласия правообладателя.
19. По мотивированным запросам правоохранительных, судебных органов, по запросам исполнительных органов в соответствии с их компетенцией, в отношении зарегистрированных прав (обременений) на имущество запрашиваемых юридических и физических лиц, а также по запросам правообладателей в отношении зарегистрированных прав (обременений) на принадлежащее им имущество, регистрирующим органом может предоставляться также иная информация.  <*>
Сноска. Пункт 19 в новой редакции - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 19 марта 2004 года  N 69  ; от 17 мая 2004 года  N 136 .
20. Данные, содержащиеся в формах информационных услуг, являются действительными на момент выдачи.  <*>
Сноска. Пункт 20 в новой редакции - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 19 марта 2004 года  N 69 ; с изменениями - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 17 мая 2004 года  N 136 .
Приложение 1
к Правилам оказания информационных
услуг территориальными органами
Министерства юстиции Республики
Казахстан
Форма Справки о зарегистрированных правах
(обременениях) на недвижимое имущество и
его технических характеристиках
Сноска. Приложение 1 дополнено приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 . Приложение с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 15 марта 2007 года  N 86 .
__________________________________________________________
Наименование государственного органа
Справка
о зарегистрированных правах (обременениях)
на недвижимое имущество и его технических характеристиках
N __________                               "___" _________ 200 __ г.
Выдано _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения,
____________________________________________________________________
(номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность, кем выдан,
получателя)
____________________________________________________________________
в подтверждение того, что на следующие объекты недвижимости:
Вид
не-
дви-
жи-
мости
Кадас-
тро-
вый
номер
Целе-
вое
наз-
наче-
ние
(литер
по
плану)
Место-
поло-
жение
Коли-
чес-
тво
сос-
тав-
ля-
ющих
Этаж-
ность,
этаж
Пло-
щадь
общая
Пло-
щадь
жи-
лая,
по-
лез-
ная
Дели-
мость
(ЗУ)
Приме-
чание

1) құқық тіркелді:
Құқық түрі
Мазмұны
Құқық
иеленуші
Жалпы
меншік
нысаны,
үлесі
Құқықтың
пайда
болу
негізі
Тіркелген
күні, уақыты
2) құқық ауыртпалығы тіркелді:
Ауырт.
палық
түрі
Мазмұны
Құқық
иеленуші
немесе
уәкілет.
ті орган
(мүдделі
адам)
Жалпы
меншік
нысаны ,
үлесі
Ауыртпа.
лықтың
пайда
болу
негізі
Тіркелген
күні, уақыты
Орындаушы           _____________           _____________________
(қолы)             (Тегі, аты, әкесінің аты)
Бөлім бастығы       _____________           _____________________
(қолы)             (Тегі, аты, әкесінің аты)
Басшы               _____________           _____________________
(қолы)             (Тегі, аты, әкесінің аты)
М.О.
_______________________________________________________________
Ескерту:
Анықтамада қамтылған мәліметтер берілген сәтте жарамды болып
табылады.
Қазақстан Республикасының
Әділет аумақтық органдарымен
Ақпараттық қызмет көрсету
Қағидаларына
2 қосымша
Ескерту: 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Әділет министрінің
2007 жылғы 30 қаңтардағы  N 31  бұйрығымен.
Жылжымайтын мүлікке құқықтары
(ауыртпалықтары) және оның
техникалық сипаттамалары туралы
анықтамасының түрі
______________________________________________
Мемлекеттік органның атауы
Жылжымайтын мүліктің жоқтығы
(барлығы) туралы анықтама
N __________                           200__ жылғы "___" __________
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы, жеке басын куәландыратын
құжаттың деректері, берген мекеме - жеке тұлға және оның өкілі үшін;
___________________________________________________________________
атауы, мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің тіркеу нөмірі -
____________________________________________________________берілді.
заңды тұлға үшін және оның өкілінің тегі, аты, әкесінің аты)
Оның атында _______________________________________________________
(жылжымайтын мүлкі болса
_______________________________________________________елді мекенде
оның орналасқан жері )
___________________________________________________________________
(жылжымайтын мүліктің мақсатты тағайындалуы) жылжымайтын мүлікке
меншік құқығы  тіркелген (тіркелген жоқ) .
керек емесі сызылады
Орындаушы          _____________          _________________________
(қолы)            (Тегі, аты, әкесінің аты)
Бөлім бастығы      _____________          _________________________
(қолы)            (Тегі, аты, әкесінің аты)
Басшы              _____________          _________________________
(қолы)             (Тегі, аты, әкесінің аты)
М.О.
___________________________________________________________________
Ескерту:
Анықтамада қамтылған мәліметтер берілген сәтте жарамды болып
табылады.
Об утверждении Правил оказания информационных услуг

1) зарегистрировано право:
Вид
права
Содер-
жание
Право-
обла-
датель
Форма общей
собственности,
доля
Основание
возникновения
права
Дата, время
регистрации
2) зарегистрировано обременение права:
Вид
обре-
мене-
ний
Содержание
Правообладатель
или уполномоченный
орган (заинте-
ресованное лицо)
Форма
общей
собст-
вен-
ности,
доля
Основание
возникно-
вения
обременения
Дата,
время
регис-
трации
Исполнитель _______________      ________________________
(подпись)         (Фамилия, имя, отчество)
Начальник отдела _______________ ________________________
(подпись)
(Фамилия, имя, отчество)
Руководитель _______________ ____________________________
(подпись)  (Фамилия, имя, отчество)
М.П.
_____________________________________________________________
Примечание:
Сведения, содержащиеся в справке, являются действительными на момент выдачи.
Приложение 2
к Правилам оказания информационных
услуг территориальными органами
Министерства юстиции Республики
Казахстан
Форма Справки об отсутствии (наличии)
недвижимого имущества
Сноска. Приложение 2 дополнено приказом Министра юстиции РК от 30 января 2007 года  N 31 .
_________________________________________________________
Наименование государственного органа
Справка
об отсутствии (наличии) недвижимого имущества
N ______                         от "___" _________ 200 __ г.
Выдана  ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения, номер и дата выдачи документа,
удостоверяющего личность, кем выдан - для физического лица или его
представителя;
______________________________________________________________________
наименование, регистрационный номер свидетельства о государственной
регистрации -
_____________________________________________________________________,
для юридического лица и фамилия, имя, отчество его представителя)
в том, что за  ней (ним) (не) зарегистрировано  право собственности
ненужное зачеркнуть
на недвижимое имущество _____________________________________________
(целевое назначение недвижимости)
в населенном пункте__________________________________________________
(при наличии недвижимого имущества - местоположение)
Исполнитель  _______________       ________________________
(подпись)           (Фамилия, имя, отчество)
Начальник отдела  _______________  ________________________
(подпись)     (Фамилия, имя, отчество)
Руководитель      _______________  ________________________
(подпись)      (Фамилия, имя, отчество)
М.П.
___________________________________________________________
Примечание: Сведения, содержащиеся в справке, являются
действительными на момент выдачи.