Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі Басқарамысының қаулысы. 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 509. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 29 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 2142. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009 жылғы 25 мамырдағы N 49 қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.05.25 N 49 қаулысымен.
Ескерту: Атауына өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысымен .
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін реттейтін нормативтік құқықтық базаны жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулық бекітілсін.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысымен .
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін күшіне енеді.
3. Қаржылық қадағалау департаменті (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне және аумақтық филиалдарына жіберсін.
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің аумақтық филиалдары осы қаулыны алған күннен бастап үш күндік мерзімде оны кредиттік серіктестіктер мен ипотекалық компанияларды қоспағанда, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға  жіберсін.
5. Осы қаулы күшіне енген күннен бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық және реттеуші есебін жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 25 желтоқсандағы N 455 қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1094 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2000 жылғы 27 наурыз-9 сәуірде жарияланған) және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық және реттеуші есебін жасау және ұсыну ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 25 желтоқсандағы N 455 қаулысымен бекітілген Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық және реттеуші есебін жасау және ұсыну ережесіне өзгеріс енгізу туралы" 2000 жылғы 13 қазандағы N 388 қаулысының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1335 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында 2000 жылғы 18-31 желтоқсанда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года N 509. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 января 2003 г. за N 2142. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 мая 2009 года N 49
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 25.05.2009 N 49 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
Сноска. Название с изменениями - постановлением Правления Национального Банка РК от 15 декабря 2004 года N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
В целях совершенствования нормативной правовой базы, регулирующей деятельность организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций. <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка РК от 15 декабря 2004 года N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан.
4. Территориальным филиалам Национального Банка Республики Казахстан в трехдневный срок со дня получения настоящего постановления довести его до сведения организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, за исключением кредитных товариществ и ипотечных компаний.
5. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу постановление Правления Национального Банка Республики  Казахстан от 25 декабря 1999 года N 455 "Об утверждении Правил составления и представления финансовой и регуляторной отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1094, опубликованное 27 марта - 9 апреля 2000 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана") и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 октября 2000 года N 388 "О внесении изменения в Правила составления и представления финансовой и регуляторной отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 декабря 1999 года N 455 "Об утверждении Правил составления и представления финансовой и регуляторной отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1335, опубликованное 18-31 декабря 2000 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана").

6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары  Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың қаржылық есеп
беру тізбесі, нысандары мен
мерзімдері туралы нұсқаулықты
бекіту туралы
2002 жылғы 23 желтоқсандағы
N 509 қаулысымен бекітілген
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары
мен мерзімдері туралы нұсқаулық
Ескерту: Жоғарғы оң жақ бұрышындағы, атауындағы және 1-тармағындағы "пен қаржылық есепке қосымша мәліметтер" деген сөздер алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысымен .
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық банк заңдарына сәйкес әзірленді және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың (бұдан әрі - банктік емес ұйымдардың) қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) қаржылық есеп беру тізбесін, нысандарын және мерзімдерін белгілейді.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 417 қаулысымен .
2. Есепті банк заңдарында көзделген операцияларды жүргізуге Ұлттық Банк және/немесе уәкілетті органның берген лицензиясы бар барлық банктік емес ұйымдар береді.
Осы Нұсқаулық ипотекалық ұйымдар беретін қаржылық есепке қолданылмайды.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003.12.02. N 417 , 2004.12.15. N 180 ,
2007.07.20. N 84 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қ аулыларымен .
3. Осы Нұсқаулықтың мақсаты банктік емес ұйымдар уәкілетті органға беретін қаржылық есепке қойылатын бірыңғай талаптарды белгілеу болып табылады.
Ескерту: 3-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 417 қаулысымен , 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысымен .
4. Банктік емес ұйымдардың қаржылық есебі Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есебі және қаржылық есебі жөніндегі заңдарында, халықаралық қаржылық есептілік стандарттарында және осы Нұсқаулықта белгіленген талаптарға сәйкес жасалады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004.12.15 N 180, 2008.08.22 N 69 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен .

6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка
Утверждена
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 23 декабря 2002 г. N 509
"Об утверждении Инструкции
о перечне, формах и сроках
представления финансовой отчетности
организациями, осуществляющими
отдельные виды банковских операций"
Инструкция
о перечне, формах и сроках представления финансовой
отчетности организациями, осуществляющими
отдельные виды банковских операций
Сноска. Название с изменениями - постановлением Правления Национального Банка РК от 15 декабря 2004 года N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с банковским законодательством и устанавливает перечень, формы и сроки представления в государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) финансовой отчетности организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций (далее - небанковские организации). <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 ; от 15 декабря 2004 года N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
2. Отчетность представляется всеми небанковскими организациями, имеющими лицензию Национального Банка и/или уполномоченного органа на проведение операций, предусмотренных банковским законодательством.
Действие настоящей Инструкции не распространяется на финансовую отчетность, представляемую ипотечными организациями. <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 ; от 15 декабря 2004 года N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года); от 20 июля 2007 года N 84 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
3. Целью настоящей Инструкции является установление единых требований к финансовой отчетности, представляемой небанковскими организациями в уполномоченный орган. <*>
Сноска. Пункт 3 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 ; от 15 декабря 2004 года N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
4. Финансовая отчетность небанковских организаций составляется в соответствии с требованиями, установленными законодательством Республики Казахстан по бухгалтерскому учету и финансовой отчетности, международными стандартами финансовой отчетности и настоящей Инструкцией.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 15.12.2004 N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года); от 22.08.2008 N 69 (порядок введения в действие см. п.2 ).

2-тарау. Есеп беру
5. Банктік емес ұйымдардың қаржылық есебіне:
1) бухгалтерлік баланс - N 1 нысан (осы Нұсқаулыққа 1-қосымша);
2) пайда және зиян туралы есеп - N 2 нысан (Почтаның ұлттық операторы үшін - осы Нұсқаулыққа 2-қосымша, банктік емес ұйымдар үшін (Почтаның ұлттық операторын қоспағанда) - осы Нұсқаулыққа 2-1-қосымша;
3) ақша қаражаты қозғалысы туралы есеп - N 3 нысан (осы Нұсқаулыққа 3-қосымша) кіреді.
4) капиталға өзгерістер туралы есеп - N 4 нысан (осы Нұсқаулыққа 3-1-қосымша);
5) түсіндірме жазба.
Ескерту: 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003.12.02. N 417 , 2007.07.20. N 84 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қ аулыларымен .
6. <*>
Ескерту: 6-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысымен .
7. Банктік емес ұйымдар (Почтаның ұлттық операторын қоспағанда) уәкілетті органға:
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың он сегізінен кешіктірмей N 1 нысанды және N 2 нысанды;
жыл сайын, еншілес ұйымдар болмаған жағдайда, есепті жылдың 1 қаңтары – 31 желтоқсан аралығындағы кезең үшін, есепті жылдан кейінгі жылдың 1 сәуіріне дейін мерзімде аудиторлық ұйым растаған N 1 нысан, N 2 нысан, N 3 нысан, N 4 нысан бойынша шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептілікті (бұдан әрі - есептілік), түсіндірме жазбаны;
жыл сайын, еншілес ұйымдар болған жағдайда, есепті жылдың 1 қаңтары – 31 желтоқсан аралығындағы кезең үшін, есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейін мерзімде N 1 нысан, N 2 нысан, N 3 нысан, N 4 нысан бойынша шоғырландырылмаған және шоғырландырылған жылдық қаржылық есептіліктерді (бұдан әрі - есептілік), түсіндірме жазбаны береді.
Банктік емес ұйымдар шоғырландырылмаған және шоғырландырылған жылдық қаржылық есептіліктерді ұсынған кезде аудиторлық ұйымның растамасы шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілік үшін ғана талап етіледі.
Почтаның ұлттық операторы уәкілетті органға:
ай сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырма бесінен кешіктірмей N 1 нысанды, N 2 нысанды;
тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың жиырма бесінен кешіктірмей N 1 нысанды, N 2 нысанды;
жыл сайын, есепті жылдың 1 қаңтары - 31 желтоқсан аралығындағы кезең үшін, есепті жылдан кейінгі жылдың бірінші сәуіріне дейін мерзімде N 1 нысанды, N 2 нысанды, N 3 нысанды, N 4 нысанды (бұдан әрі - есепті), түсіндірме жазбаны, есепті жылдың қаржылық есебіне жүргізілген аудит нәтижелері бойынша аудиторлық есепті (еншілес ұйымдар болған жағдайда - есепті жылдың шоғырландырылған қаржылық есебіне жүргізілген аудит нәтижелері бойынша аудиторлық есепті) береді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда, өзгерту енгізілді - ҚР-ң Ұлттық банкі Басқарамысының 2003.05.29. N 180 , 2003.12.02. N 417 , 2004.12.15. N 180 , 2006.08.12. N 80 , 2007.07.20. N 84 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз), 2008.08.22 N 69 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен .

Глава 2. Представление отчетности
5. Финансовая отчетность небанковских организаций включает в себя:
1) бухгалтерский баланс - Форма N 1 (приложение 1 к настоящей Инструкции);
2) отчет о прибылях и убытках - Форма N 2 (приложение 2 к настоящей Инструкции - для Национального оператора почты, приложение 2-1 к настоящей Инструкции - для небанковских организаций (за исключением Национального оператора почты);
3) отчет о движении денежных средств - Форма N 3 (приложение 3 к настоящей Инструкции);
4) отчет об изменениях в капитале - Форма N 4 (приложение 3-1 к настоящей Инструкции);
5) пояснительная записка.
Сноска. Пункт 5 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 ; от 20 июля 2007 года N 84 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
6. <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 ; исключен - от 15 декабря 2004 года N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
7. Небанковские организации (за исключением Национального оператора почты) представляют в уполномоченный орган:
ежеквартально, не позднее восемнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, Форму N 1, Форму N 2;
ежегодно, в случае отсутствия дочерних организаций, за период с 1 января по 31 декабря отчетного года в срок до 1 апреля года, следующего за отчетным, подтвержденную аудиторской организацией неконсолидированную годовую финансовую отчетность по Форме № 1, Форме № 2, Форме № 3, Форме № 4 (далее - отчетность), пояснительную записку;
ежегодно, в случае наличия дочерних организаций, за период с 1 января по 31 декабря отчетного года в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным, неконсолидированную и консолидированную годовые финансовые отчетности по Форме № 1, Форме № 2, Форме № 3, Форме № 4 (далее - отчетность), пояснительную записку.
При представлении небанковскими организациями неконсолидированной и консолидированной годовых финансовых отчетностей, подтверждение аудиторской организацией требуется только для консолидированной годовой финансовой отчетности.
Национальный оператор почты представляет в уполномоченный орган:
ежемесячно, не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, Форму N 1 и Форму N 2;
ежеквартально, не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, Форму N 1 и Форму N 2;
ежегодно, за период с 1 января по 31 декабря отчетного года, в срок до первого апреля года, следующего за отчетным, Форму N 1, Форму N 2, Форму N 3, Форму N 4, пояснительную записку, аудиторский отчет по результатам проведенного аудита финансовой отчетности за отчетный год (в случае наличия дочерних организаций - аудиторский отчет по результатам проведенного аудита консолидированной финансовой отчетности за отчетный год).
Сноска. Пункт 7 в редакции - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 мая 2003 года N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года); постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 ; с изменениями - от 15 декабря 2004 года N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года); от 12 августа 2006 года N 80 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня регистрации в Министерстве юстиции РК); от 20 июля 2007 года N 84 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); от 22.08.2008 N 69 (порядок введения в действие см. п.2 ).

8. <*>
Ескерту: 8-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысымен .
9. Банктік емес ұйымдар есепті уәкілетті органға электрондық және қағаз түрінде береді.
Ескерту: 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 417 қаулысымен .
10. Қағаз түріндегі есеп электрондық тасымалдауышпен берілген есепке сәйкес келуі тиіс.
11. Қағаз түріндегі есепке бірінші басшы, бас бухгалтер немесе олардың қол қою құқығы бар орынбасарлары қол қояды және банктік емес ұйымның мөрімен расталады.
Ескерту: 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 417 қаулысымен .
12. <*>
Ескерту: 12-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 417 қаулысымен .
13. Есептің деректері ұлттық валютамен - теңгемен көрсетіледі.
14. Есеп жасалған кезде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен көрсетіледі. Есепте бес жүз теңгеден кем сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз теңгеге тең және одан жоғары сома мың теңгеге дейін дөңгелектенеді.
15. Түзетулері және өшірілгені бар қағаз түріндегі есепті уәкілетті орган қабылдамайды және қайтарылады.
Ескерту: 15-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 417 қаулысымен .
16. Есепке өзгерістер және/немесе толықтырулар енгізу қажет болған жағдайларда банктік емес ұйым есеп берілген күннен бастап үш күндік мерзімде уәкілетті органға өзгерістерді және/немесе толықтыруларды енгізу қажеттігінің себебін түсіндіре отырып жазбаша өтініш жібереді.
Ескерту: 16-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 417 қаулысымен .
17. <*>
Ескерту: 17-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 417 қаулысымен .
18. Уәкілетті орган банктік емес ұйым берген есепті онда дәлсіздіктер немесе қателер анықталған жағдайда пысықтауға қайтаруға құқылы.
Ескерту: 18-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 417 қаулысымен .
19. <*>
Ескерту: 19-тармақ алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 417 қаулысымен .
20. Уәкілетті орган өз құзыреті шегінде және өзінің бақылау және қадағалау функцияларын орындау мақсатында жекелеген күндерге тиісті қосымшаларымен және нысандарымен берілген есеп, сондай-ақ растау құжаттарын талап етуге құқылы.
Ескерту: 20-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 417 қаулысымен .

8. (Пункт исключен - постановлением Правления Национального Банка РК от 15 декабря 2004 года N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
9. Небанковские организации представляют отчетность в уполномоченный орган на электронном и бумажных носителях. <*>
Сноска. Пункт 9 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 .
10. Отчетность на бумажном носителе должна соответствовать отчетности, представленной на электронном носителе.
11. Отчетность на бумажных носителях подписывается первым руководителем, главным бухгалтером или их заместителями, имеющими право подписи, и заверяется печатью небанковской организации. <*>
Сноска. Пункт 11 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 .
12. (Пункт исключен - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 ).
13. Данные отчетности указываются в национальной валюте - тенге.
14. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее пятисот тенге в отчете округляется до нуля, а сумма равная пятьсот тенге и выше, округляется до тысячи тенге.
15. Отчетность на бумажном носителе, содержащая исправления и подчистки, уполномоченным органом не принимается и подлежит возврату. <*>
Сноска. Пункт 15 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 .
16. В случае необходимости внесения изменений и/или дополнений в отчетность, небанковская организация в трехдневный срок со дня представления отчетности,  представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и/или дополнений. <*>
Сноска. Пункт 16 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 .
17. (Пункт исключен - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 ).
18. Уполномоченный орган вправе возвратить на доработку отчетность, представленную небанковской организацией, при обнаружении в ней неточностей или ошибок. <*>
Сноска. Пункт 18 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 .
19. (Пункт исключен - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 ).
20. Уполномоченный орган, в пределах своих полномочий и в целях выполнения своих контрольных и надзорных функций, вправе истребовать отчетность на отдельные даты с соответствующими приложениями и формами, а также подтверждающие документы. <*>
Сноска. Пункт 20 с изменениями - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 .

21. Банктік емес ұйым есепті ұсынбағаны және осы Нұсқаулықтың 7-тармағында көзделген есеп беру мерзімін бұзғаны, сондай-ақ толық емес және шынайы емес ақпарат бергені үшін Қазақстан Республикасының заң актілеріне сәйкес жауап береді.
3-тарау. Қорытынды ережелер
22. Осы Нұсқаулықпен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есеп беру тізбесі,
нысандары мен мерзімдері туралы
нұсқаулыққа 1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда жазылды, жоғарғы оң жақ бұрышындағы "пен қаржылық есепке қосымша мәліметтер" деген сөздер алынып тасталды, өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 417 қаулысымен , 2004.12.15. N 180 , 2007.07.20. N 84 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз), 2008.08.22 N 69 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен .
N 1 нысан
Бухгалтерлік баланс
_______________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымның толық атауы)
200____ жылғы "___" __________________
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
Баптардың атауы                 |Ескерту| Есепті | 200_
|       |кезеңнің| жылғы
|       | аяғында| 31 жел.
|       |        |тоқсанда
___________________________________________________________________
1                         |   2   |    3   |   4
___________________________________________________________________
Активтер                                     1
Негізгі құрал-жабдықтар (нетто)              2
Материалдық емес активтер (нетто)            3
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер,     3-1
Инвестициялық жылжымайтын мүлік,            3-2
Басқа заңды тұлғалардың капиталына
инвестициялар                                4
Берілген қаржылық жалға алу (күмәнді
борыштар бойынша резервтерді шегергенде)     5
Берілген ұзақ мерзімді заемдар (күмәнді
борыштар бойынша резервтерді шегергенде)     6
Ұзақ мерзімді дебиторлық берешек (күмәнді
борыштар бойынша резервтерді шегергенде)     7
Өтелгенге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
(күмәнді борыштар бойынша резервтерді
шегергенде)                                  8
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар
(күмәнді борыштар бойынша резервтерді
шегергенде)                                  9
Мерзімі ұзартылған салық талабы              10
Басқа активтер                               11
Қорлар                                       12
Салық және басқа міндетті төлемдер
бойынша бюджет алдындағы талап               13
Алдағы кезеңдердің шығыстары                 14
Берілген қысқа мерзімді заемдар
(күмәнді борыштар бойынша резервтерді
шегергенде)                                  15
Қысқа мерзімді дебиторлық берешек
(күмәнді борыштар бойынша резервтерді
шегергенде)                                  16
"Кері РЕПО" операциясы                       17

21. Небанковская организация несет ответственность за непредставление или нарушение срока представления отчетности, указанного в пункте 7 настоящей Инструкции, а также представления неполной и недостоверной информации в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Глава 3. Заключительные положения
22. Вопросы, не урегулированные настоящей Инструкцией, разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Инструкции о перечне, формах и
сроках представления финансовой                                       отчетности организациями,
осуществляющими отдельные виды                                        банковских операций
Сноска. Приложение в новой редакции - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 ; с изменениями - от 15 декабря 2004 года N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года); от 20 июля 2007 года N 84 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); от 22.08.2008 N 69 (порядок введения в действие см. п.2 ).
Форма N 1
Бухгалтерский баланс
__________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
на "___" _________ 200___ года
(в тысячах тенге)
____________________________________________________________________
Наименование статьи          |Приме-|На конец |На 31
|чание |отчетного|декабря                                              |      |периода  |200_
|      |         |года
____________________________________________|______|_________|_____
1                       |   2  |    3    |    4
____________________________________________|______|_________|___
Активы                                         1
Основные средства (нетто)                      2
Нематериальные активы (нетто)                  3
Долгосрочные активы, предназначенные для
продажи,                                       3-1
Инвестиционная недвижимость,                   3-2
Инвестиции в капитал других юридических лиц     4
Финансовая аренда предоставленная (за вычетом
резервов по сомнительным долгам)                5
Долгосрочные займы предоставленные (за вычетом
резервов по сомнительным долгам)                6
Долгосрочная дебиторская задолженность
(за вычетом резервов по сомнительным долгам)    7
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения (за
вычетом резервов по сомнительным долгам)        8
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи
(за вычетом резервов по сомнительным долгам)    9
Отсроченное налоговое требование                10
Прочие активы                                   11
Запасы                                          12
Требование к бюджету по налогам и другим
обязательным платежам                           13
Расходы будущих периодов                        14
Краткосрочные займы предоставленные (за вычетом
резервов по сомнительным долгам)                15
Краткосрочная дебиторская задолженность
(за вычетом резервов по сомнительным долгам)    16
Операция "обратное РЕПО"                        17

Туынды қаржы құралдары,                     17-1
Саудаға арналған бағалы қағаздар             18                      Орналастырылған салымдар (күмәнді борыштар
бойынша резервтерді шегергенде)              19
Ақша және ақша баламалары                    20
Капитал                                      21
Жарғылық капитал                             22
Сыйлықақылар (қосымша төленген капитал)      23
Алынған капитал                              24
Резервтік капитал                            25
Басқа резервтер                              26
Бөлінбеген пайда (жабылмаған шығын):         27
Өткен жылдардың бөлінбеген пайдасы
(жабылмаған шығын)                           28
Есепті кезеңдегі бөлінбеген пайда
(жабылмаған шығын)                           29
Азшылық үлесі                                30
Міндеттемелер                                31
Ұзақ мерзімді алынған заемдар және
қаржылық жалға алу                           32
Тартылған ұзақ мерзімді салымдар             33
Ұзақ мерзімді кредиторлық берешек            34
Ұзақ мерзімді бағалау міндеттемелері,       34-1
Шығарылған борыштық бағалы қағаздар          35
Мерзімі ұзартылған салық міндеттемесі        36
Алдағы кезеңдердің кірістері                 37
Дивидендтер бойынша акционерлермен есеп
айырысу                                      38
Салық және басқа міндетті төлемдер
бойынша бюджет алдындағы міндеттеме          39
Қысқа мерзімді кредиторлық берешек           40
Қысқа мерзімді бағалау міндеттемелері,      40-1
Қысқа мерзімді алынған заемдар               41
"РЕПО" операциясы                            42
Туынды қаржы құралдары,                     42-1
Тартылған қысқа мерзімді салымдар            43
Клиенттердің корреспонденттік және
ағымдағы шоттары                             44
Өзге де міндеттемелер                        45
Капитал және міндеттемелер жиынтығы          46
___________________________________________________________________
Бірінші басшы: _________________ күні__________________
Бас бухгалтер __________________ күні__________________
орындаушы: __________________
телефон:__________________
Мөр орны
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есеп беру тізбесі,
нысандары мен мерзімдері туралы
нұсқаулыққа 2-қосымша
Ескерту: Қосымша жаңа редакцияда жазылды, жоғарғы оң жақ бұрышындағы "пен қаржылық есепке қосымша мәліметтер" деген сөздер алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003.12.02. N 417 , өзгерту енгізілді - 2004.12.15. N 180 , 2007.07.20. N 84 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қ аулыларымен .
N 2 нысан
Пайда және зиян туралы есеп
(функциялар бойынша шығыстарды жіктеу)
_________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымның толық атауы)
200____ жылғы "___" __________________
(мың теңгемен)
___________________________________________________________________
|Ескерту|Есепті|Ағымдағы|Өткен  |Өткен
Баптардың          |       |кезең |жылдың  |жылдың |жылдың
атауы            |       |үшін  |басынан |осындай|басынан
|       |      | бергі  |есепті |бергі
|       |      | кезең  |кезеңі |осындай
|       |      | үшін   |үшін   |кезең
|       |      |(өспелі |       |үшін
|       |      |жиынтық.|       |(өспелі
|       |      | пен)   |       |жиынтық.
|       |      |        |       | пен)
___________________________________________________________________

Производные финансовые инструменты,             17-1
Ценные бумаги, предназначенные для торговли     18
Вклады размещенные (за вычетом резервов по
сомнительным долгам)                            19
Деньги и денежные эквиваленты                   20
капитал                                         21
Уставный капитал                                22
Премии (дополнительный оплаченный капитал)      23
Изъятый капитал                                 24
Резервный капитал                               25
Прочие резервы                                  26
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток):   27
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
предыдущих лет                                  28
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
отчетного периода                               29
Доля меньшинства                                30
Обязательства                                   31
Долгосрочные займы и финансовая аренда
полученные                                      32
Долгосрочные вклады привлеченные                33
Долгосрочная кредиторская задолженность         34
Долгосрочные оценочные обязательства,           34-1
Выпущенные долговые ценные бумаги               35
Отсроченное налоговое обязательство             36
Доходы будущих периодов                         37
Расчеты с акционерами по дивидендам             38
Обязательство перед бюджетом по налогам и другим
обязательным платежам                           39
Краткосрочная кредиторская задолженность        40
Краткосрочные оценочные обязательства,          40-1
Краткосрочные займы полученные                  41
Операция "РЕПО"                                 42
Производные финансовые инструменты,             42-1
Краткосрочные вклады привлеченные               43
Корреспондентские и текущие счета клиентов      44
Прочие обязательства                            45
Итого капитал и обязательства                   46
____________________________________________________________
Первый руководитель: _______________    дата ___________
Главный бухгалтер:   _______________    дата ___________
исполнитель:         _______________
телефон:_____________
Место печати
Приложение 2
к Инструкции о перечне, формах и
сроках представления финансовой
отчетности организациями,
осуществляющими отдельные виды
банковских операций           <*>
Сноска. Приложение в новой редакции - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 ; с изменениями - от 15 декабря 2004 года N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года); от 20 июля 2007 года N 84 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
Форма N 2
Отчет о прибылях и убытках
(классификация расходов по функции)
______________________________
(полное наименование организации,
осуществляющей отдельные виды банковских операций)
на "___" _________ 200___ года
(в тысячах тенге)
_________________________________________________________________________
Наименование статьи      |Приме-|За от-|За период|За анало-|За анало-
|чание |четный|с начала |гичный   |гичный
|      |период|текущего |отчетный |период c
|      |      |года (с  |период   |начала
|      |      |нарастаю-|предыду- |предыдуще-
|      |      |щим ито- |щего     |го года (с
|      |      |гом)     |года     |нарастаю-
|      |      |         |         |щим итогом)
_____________________________|______|______|_________|_________|__________

1              |   2   |   3  |   4    |   5   |   6
___________________________________________________________________
Дайын өнімді (жұмыс,
қызмет көрсету) сатудан
түскен кіріс                   1
Сатылған дайын өнімнің
(жұмыс, қызмет көрсету)
өзіндік құны                   2
оның ішінде:
Материалдарға шығыстар         3
Еңбекақы және іссапар
шығыстары                      4
Амортизациялық аударымдар      5
Жалпы пайда                    6
Банк қызметімен байланысты
кірістер                       7
Сыйақы алуға байланысты
кірістер                       8
оның ішінде:
корреспонденттік және
ағымдағы шоттар бойынша        9
орналастырылған салымдар
бойынша                        10
берілген заемдар бойынша       11
берілген қаржылық жалға алу
бойынша                        12
бағалы қағаздар бойынша        13
"кері РЕПО" операциялары
бойынша                        14
Сыйақы алуға байланысты
басқа да кірістер              15
Сыйақы алуға байланысты емес
кірістер                       16
оның ішінде:
Аударым операцияларын жүзеге
асырудан кірістер              17
Клиринг операцияларын жүзеге
асырудан кірістер              18
Касса операцияларын жүзеге
асырудан кірістер              19
Сейф операцияларын жүзеге
асырудан кірістер              20
Инкассацияны жүзеге асырудан
кірістер                       21
Банк қызметімен байланысты
өзге де кірістер               22
Бағалы қағаздар бойынша өзге
де кірістер (шығыстар) (нетто) 23
оның ішінде
Бағалы қағаздарды (нетто)
сатып алудан-сатудан түскен
кірістер (шығыстар)            24
Саудаға арналған бағалы
қағаздар құнының өзгеруінен
кірістер (шығыстар) (нетто)    25
Шетел валютасын қайта
бағалаудан кірістер
(шығыстар) (нетто)             26
Банк қызметіне байланысты
емес өзге де кірістер          27
Басқа заңды тұлғалардың
капиталына қатысудан кірістер  28
Активтерді сатудан түскен
кірістер                       29
Басқа да кірістер              30
Кірістер жиынтығы              31
Дайын өнімді (жұмыс, қызмет
көрсету) сатуға байланысты
шығыстар                       32
Операциялық кірістер           33
оның ішінде:
Еңбекақы және іссапар
шығыстары                      34
Амортизациялық аударымдар      35
Салық және бюджетке басқа
да міндетті төлемдер бойынша
шығыстар (корпоративтік
табыс салығынан басқа)         36
Банк қызметімен байланысты
шығыстар                       37
Сыйақы алуға байланысты
шығыстар                       38
оның ішінде:
тартылған салымдар бойынша     39
алынған заемдар бойынша        40
алынған қаржылық жалға алу
бойынша                        41
бағалы қағаздар бойынша        42
"РЕПО" операциялары бойынша    43
Сыйақы алуға байланысты
басқа да шығыстар              44
Сыйақы алуға байланысты
емес шығыстар                  45
оның ішінде:
Аударым операцияларын жүзеге
асырудан шығыстар              46
Клиринг операцияларын жүзеге
асырудан шығыстар              47
Касса операцияларын жүзеге
асырудан шығыстар              48
Сейф операцияларын жүзеге
асырудан шығыстар              49
Инкассацияны жүзеге
асырудан шығыстар              50
Басқа да шығыстар              51
Шығыстар жиынтығы              52
Резервтерге (провизияларға)
аударылғанға дейінгі таза
кіріс (шығыс)                  53
Ықтимал шығындарға арналған
резервтерге (провизияларға)
шығыстар резервтерді
(провизияларды) қалпына
келтіру                        54
Резервтерге (провизияларға)
аударылғаннан кейінгі таза
кіріс (шығыс)                  55
Көзделмеген кірістер
(шығыстар)                     56

1             |   2  |  3   |    4    |     5   |    6
_____________________________|______|______|_________|_________|__________
Доход от реализации готовой
продукции (работ, услуг)         1
Себестоимость реализованной
готовой продукции (работ,
услуг)                           2
в том числе:
Расходы на материалы             3
Расходы на оплату труда и
командировочные                  4
Амортизационные отчисления       5
Валовая прибыль                  6
Доходы, связанные с банковской
деятельностью                    7
Доходы, связанные с получением
вознаграждения                   8
в том числе:
по корреспондентским и текущим
счетам                           9
по размещенным вкладам           10
по предоставленным займам        11
по предоставленной финансовой
аренде                           12
по ценным бумагам                13
по операциям "обратное РЕПО"     14
Прочие доходы, связанные с
получением вознаграждения        15
Доходы, не связанные с полу-
чением вознаграждения            16
в том числе:
Доходы от осуществления
переводных операций              17
Доходы от осуществления
клиринговых операций             18
Доходы от осуществления
кассовых операций                19
Доходы от осуществления
сейфовых операций                20
Доходы от осуществления
инкассации                       21
Прочие доходы, связанные с
банковской деятельностью         22
Иные доходы (расходы) по ценным
бумагам (нетто)                  23
в том числе:
доходы (расходы) от купли/
продажи ценных бумаг (нетто)     24
доходы (расходы) от изменения
стоимости ценных бумаг,
предназначенных для торговли
(нетто)                          25
Доходы (расходы) от переоценки
иностранной валюты (нетто)       26
Прочие доходы, не связанные с
банковской деятельностью         27
Доходы от участия в капитале
других юридических лиц           28
Доходы от реализации активов     29
Прочие доходы                    30
Итого доходов                    31
Расходы, связанные с реали-
зацией готовой продукции
(работ, услуг)                   32
Операционные расходы             33
в том числе:
расходы на оплату труда и
командировочные                  34
амортизационные отчисления       35
расходы по выплате налогов и
других обязательных платежей
в бюджет (кроме корпоративного
подоходного налога)              36
Расходы, связанные с банковской
деятельностью                    37
Расходы, связанные с выплатой
вознаграждения                   38
в том числе:
по привлеченным вкладам          39
по полученным займам             40
по полученной финансовой аренде  41
по ценным бумагам                42
по операциям "РЕПО"              43
Прочие расходы, связанные с
выплатой вознаграждения          44
Расходы, не связанные с выплатой
вознаграждения                   45
в том числе:
Расходы от осуществления
переводных операций              46
Расходы от осуществления
клиринговых операций             47
Расходы от осуществления
кассовых операций                48
Расходы от осуществления
сейфовых операций                49
Расходы от осуществления
инкассации                       50
Прочие расходы                   51
Итого расходов                   52
Чистый доход (расход) до
отчисления в резервы (провизии)  53
Расходы на резервы (провизии)
(восстановление резервов
(провизий)) на возможные потери  54
Чистый доход (расход) после
отчисления в резервы (провизии)  55
Непредвиденные доходы (расходы)  56

Кезең ішіндегі пайда (зиян),  48-1
Тоқтатылған қызметтен пайда   48-2
(зиян),
Корпоративтік табыс салығын
төлегенге дейінгі таза пайда
(шығыс) жиынтығы               49
Корпоративтік табыс салығы     50
Салықтарды төлегеннен
кейінгі таза пайда (шығыс)     51
Азшылықтың үлесі               52
Кезең ішіндегі таза пайда
(шығыс)                        53
____________________________________________________________________
Бірінші басшы: _________________ күні__________________
Бас бухгалтер __________________ күні__________________
орындаушы: __________________
телефон:__________________
Мөр орны
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есеп беру тізбесі,
нысандары мен мерзімдері туралы
нұсқаулыққа 3-қосымша
Ескерту: Қосымша жаңа редакцияда жазылды, жоғарғы оң жақ бұрышындағы "пен қаржылық есепке қосымша мәліметтер" деген сөздер алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003.12.02. N 417 , өзгерту енгізілді - 2004.12.15. N 180 , 2007.07.20. N 84 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз), 2008.08.22 N 69 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қ аулыларымен .
N 3 нысан
Ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп (жанама әдіс)
_________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымның толық атауы)
200____ жылғы "___" __________________
(мың теңгемен)
____________________________________________________________________
|Ескерту |Ағымдағы | Өткен
Баптардың атауы                  |        | жылдың  | жылдың
|        | басынан | басынан
|        | бергі   | бергі
|        | кезең   | осындай
|        | үшін    | кезең
|        | (өспелі | үшін
|        | жиынтық.| (өспелі
|        |  пен)   | жиынтық.
|        |         |  пен)
____________________________________________________________________
1                          |   2    |    3    |   4
____________________________________________________________________
Операциялық қызметпен байланысты
ақшалай түсімдер және төлемдер             1
Салық салуға дейінгі пайда (шығын)         2
Ақшалай емес операциялық баптарға
түзетулер:                                 3
оның ішінде:
Амортизациялық аударымдар және тозу        4
Ықтимал шығынға арналған резервтер
(провизиялар) бойынша шығыстар             5
Шетел валютасымен операциялар бойынша
жұмсалмаған кірістер және шығыстар         6
Ақшалай емес баптарға басқа да түзетулер   9
Операциялық активтерді және міндет.
темелерді өзгерткенге дейінгі
операциялық кіріс (шығыс)                  10
Операциялық активтерде (көбею) азаю        11
Берілген ұзақ мерзімді заемдардың
(көбеюі) азаюы                             12
Ұзақ мерзімді дебиторлық берешектің
(көбеюі) азаюы                             13
Алдағы кезеңдердегі шығыстардың
(көбеюі) азаюы                             14
Қысқа мерзімді дебиторлық берешектің
(көбеюі) азаюы                             15
Берілген қысқа мерзімді заемдардың
(көбеюі) азаюы                             16
"Кері РЕПО" операцияларының (көбеюі)
азаюы                                      17
Саудаға арналған және қолда бар
сатуға арналған бағалы қағаздардың
(көбеюі) азаюы                             18
Өтеу мерзімі үш айдан астам мерзімге
орналастырылған салымдардың
(көбеюі) азаюы                             19
Басқа да активтердің (көбеюі) азаюы        20
Операциялық міндеттемелердің көбеюі
(азаюы)                                    21
Ұзақ мерзімді кредиторлық берешектің
көбеюі (азаюы)                             22
Өтеу мерзімі үш айдан астам тартылған
салымдардың көбеюі (азаюы)                 23
Қысқа мерзімді кредиторлық берешектің
көбеюі (азаюы)                             24
"РЕПО" операцияларының көбеюі (азаюы)      25
Алдағы кезеңдердегі кірістердің көбеюі
(азаюы)                                    26
Басқа да міндеттемелердің көбеюі (азаюы)   27
Операциялық қызметтен түскен ақшаның
көбеюі (азаюы)                             28
Төленген корпоративтік табыс салығы        29
Салық салудан кейінгі операциялық
қызметтен түскен ақшаның көбею (азаю)
жиынтығы                                   30
Инвестициялық қызметпен байланысты
ақшалай түсімдер және төлемдер             31
Өтеуге дейін ұсталынатын бағалы
қағаздарды сатып алу (сату)                32
Негізгі құрал-жабдықтарды, материалдық
емес активтерді сатып алу                  33
Негізгі құрал-жабдықтар мен
материалдық емес активтерді сату           34
Басқа заңды тұлғалардың капиталына
инвестициялар                              35
Басқа да түсімдер және төлемдер            36
Инвестициялық қызметтен түскен
ақшаның көбею (азаю) жиынтығы              37
Қаржылық қызметке байланысты ақшалай
түсімдер және төлемдер                     38
Акциялар шығару                            39
Акцияларды және қатысу үлесін алу          40
Алынған заемдар                            41
Дивидендтер төлеу                          42
Басқа да түсімдер және төлемдер            43
Қаржылық қызметтен түскен ақшаның
көбею (азаю) жиынтығы                      44
Есепті кезеңдегі ақшаның көбею (азаю)
жиынтығы                                   45
Кезең басындағы ақша және ақша             46
баламаларының қалдығы
Кезең соңындағы ақша және ақша             47
баламаларының қалдығы
____________________________________________________________________
Бірінші басшы: _________________ күні__________________
Бас бухгалтер __________________ күні__________________
орындаушы: __________________
телефон:__________________
Мөр орны
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есеп беру тізбесі,
нысандары мен мерзімдері туралы

Прибыль (расход) за период,      48-1
Прибыль (расход) от
прекращенной деятельности,       48-2
Итого чистая прибыль (расход)
до уплаты корпоративного
подоходного налога               49
Корпоративный подоходный налог   50
Чистая прибыль (расход) после
уплаты налогов                   51
Доля меньшинства                 52
Чистая прибыль (расход) за
период                           53
____________________________________________________________________
Первый руководитель: _______________    дата ___________
Главный бухгалтер:   _______________    дата ___________
исполнитель: _________________
телефон:_____________
Место печати
Приложение 3
к Инструкции о перечне, формах и
сроках представления финансовой
отчетности организациями,
осуществляющими отдельные виды
банковских операций <*>
Сноска. Приложение в новой редакции - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 ; с изменениями - от 15 декабря 2004 года N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года); от 20 июля 2007 года N 84 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК); от 22.08.2008 N 69 (порядок введения в действие см. п.2 ).
Форма N 3
Отчет о движении денежных средств (косвенный метод)
__________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
на "___" _________ 200___ года
(в тысячах тенге)
_____________________________________________________________________
Наименование статьи       |Приме-|За период|За анало-
|чание |с начала |гичный
|      |текущего |период с
|      |года с   |начала
|      |(нараста-|предыду-
|      |ющим ито-|щего года
|      |гом)     |(с нарас-
|      |         |тающим
|      |         |итогом)
_________________________________________|______|_________|________
1                       |   2  |    3    |    4
_________________________________________|______|_________|________
Денежные поступления и платежи, связанные с
операционной деятельностью                   1
Прибыль (убыток) до налогообложения          2
Корректировки на неденежные операционные
статьи:                                      3
в том числе:
Амортизационные отчисления и износ           4
Расходы по резервам (провизиям) на возможные
потери                                       5
Нереализованные доходы и расходы по операциям
с иностранной валютой                        6
Прочие корректировки на неденежные статьи    9
Операционный доход (расход) до изменения в
операционных активах и обязательствах        10
Увеличение (уменьшение) в операционных
активах                                      11
(Увеличение) уменьшение предоставленных
долгосрочных займов                          12
(Увеличение) уменьшение долгосрочной
дебиторской задолженности                    13
(Увеличение) уменьшение расходов будущих
периодов                                    14
(Увеличение) уменьшение краткосрочной
дебиторской задолженности                    15
(Увеличение) уменьшение предоставленных
краткосрочных займов                         16
(Увеличение) уменьшение операции "обратное
РЕПО"                                        17
(Увеличение) уменьшение ценных бумаг,
предназначенных для торговли и имеющихся в
наличии для продажи                          18
(Увеличение) уменьшение вкладов, размещенных со
сроком погашения свыше трех месяцев          19
(Увеличение) уменьшение прочих активов       20
Увеличение (уменьшение) в операционных
обязательствах                               21
Увеличение (уменьшение) долгосрочной
кредиторской задолженности                   22
Увеличение (уменьшение) вкладов, привлеченных
со сроком погашения свыше трех месяцев       23
Увеличение (уменьшение) краткосрочной
кредиторской задолженности                   24
Увеличение (уменьшение) операции "РЕПО"      25
Увеличение (уменьшение) доходов будущих
периодов                                     26
Увеличение (уменьшение) прочих обязательств  27
Увеличение (уменьшение) денег от операционной
деятельности                                 28
Уплаченный корпоративный подоходный налог    29
Итого увеличение (уменьшение) денег от
операционной деятельности после
налогообложения                              30
Денежные поступления и платежи, связанные с
инвестиционной деятельностью                 31
Покупка (продажа) ценных бумаг, удерживаемых
до погашения                                 32
Покупка основных средств, нематериальных
активов                                      33
Продажа основных средств, нематериальных
активов                                      34
Инвестиции в капитал других юридических лиц  35
Прочие поступления и платежи                 36
Итого увеличение (уменьшение) денег от
инвестиционной деятельности                  37
Денежные поступления и платежи, связанные с
финансовой деятельностью                     38
Выпуск акций                                 39
Изъятие акций и долей участия                40
Займы полученные                             41
Выплата дивидендов                           42
Прочие поступления и платежи                 43
Итого увеличение (уменьшение) денег от
финансовой деятельности                      44
Итого чистое увеличение (уменьшение) денег за
отчетный период                              45
Остаток денег и денежных эквивалентов на начало
периода                                      46
Остаток денег и денежных эквивалентов на конец
периода                                      47
_________________________________________________________________
Первый руководитель: _______________    дата ___________
Главный бухгалтер:   _______________    дата ___________
исполнитель: _________________
телефон:_____________
Место печати

нұсқаулыққа 3-1-қосымша
Ескерту: 3-1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007.07.20. N 84 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
4-нысан
Капиталдағы өзгерістер туралы есеп
_______________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымның толық атауы)
200___жылғы "___"______________жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Бас ұйымның капиталы
Азшы-
лық-
тың
үлесі
Капи-
тал-
дың
жиын-
тығы
Жарғы-
лық
капи-
тал
Резерв-
тік
капитал
Басқа
да
резерв-
тер
Бөлін-
беген
пайда
(зиян)
Бар-
лығы
1
2
3
4
5
6
7
8
Өткен кезеңнің басындағы сальдо
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету
Өткен кезеңнің басында қайта есептелген сальдо
Негізгі құрал-жабдықтардықайта бағалау
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар құнының өзгеруі
Ақша ағынын хеджирлеу
Басқа операциялардан
түскен пайда (зиян)
Капиталдың өзінде тікелей танылған пайда (зиян)
Кезең ішіндегі пайда (зиян)
Кезең ішіндегі барлық пайда (зиян)
Дивидендтер
Акцияларды эмиссиялау
Сатып алынған акциялар
Ішкі аударымдар
оның ішінде:
негізгі
құрал-жабдықтар-
дың жинақталған
қайта бағалауының
өзгеруі
резервтік капиталды қалыптастыру
Басқа да операциялар
Есепті кезеңнің басындағы сальдо
Есеп саясатындағы өзгерістер және қателерді түзету
Есепті кезеңнің басындағы қайта саналған сальдо
Негізгі құрал-жабдықтарды қайта бағалау
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар құнының өзгеруі
Ақша ағынын хеджирлеу
Басқа операциялардан түскен пайда (зиян)
Капиталдың тікелей өзінде танылған пайда
(зиян)
Кезең ішіндегі пайда (зиян)
Кезең ішіндегі барлық пайда (зиян)
Дивидендтер
Акцияларды эмиссиялау
Сатып алынған акциялар
Ішкі аударымдар
оның ішінде:
негізгі құрал-
жабдықтардың жинақталған қайта бағалауының өзгеруі
резервтік капиталды қалыптастыру
Басқа да операциялар
Есепті кезеңнің аяғындағы сальдо
"Бас ұйымның капиталы" және "Азшылықтың үлесі" бағандары шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау кезінде толтырылады.
Шоғырландырылмаған қаржылық есептілікті жасау кезінде немесе еншілес ұйымдар болмағанда ипотекалық ұйымдар 2-6-бағандарын толтырады.
Бірінші басшы ___________________ Күні ____________________
Бас бухгалтер ___________________ Күні ____________________
Орындаушы _______________________
Телефон _________________________
Мөрдің орны
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың
қаржылық есеп пен қаржылық есепке
қосымша мәліметтер беру тізбесі,
нысандары мен мерзімдері туралы
нұсқаулыққа 4-қосымша
Көңіл аударыңыз!

Приложение 3-1
к Инструкции о перечне,
формах и сроках представления
финансовой отчетности организациями,
осуществляющими отдельные виды
банковских операций     <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым приложением - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 ; с изменениями - от 15 декабря 2004 года N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года); в новой редакции - от 20 июля 2007 года N 84 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации в МЮ РК).
Форма 4
Отчет об изменениях в капитале
__________________________________________________
(полное наименование организации,
осуществляющей отдельные виды банковских операций)
по состоянию на "___" ______________ 200_года
(в тысячах тенге)
Капитал родительской организации
Доля
мень-
шин-
ства
Итого
капи-
тал
Устав-
ный
капи-
тал
Резерв-
ный
капитал
Про-
чие
резер-
вы
Нерас-
пре-
делен-
ная
при-
быль
(убы-
ток)
В
с
е
г
о
1
2
3
4
5
6
7
8
Сальдо
на начало
предыдущего
периода
Изменения
в учетной
политике и
корректи-
ровка
ошибок
Пересчи-
танное
сальдо
на начало
предыдущего
периода
Переоценка
основных
средств
Изменение
стоимости
ценных
бумаг,
имеющихся
в наличии
для продажи
Хеджирова-
ние
денежных
потоков
Прибыль
(убыток)
от прочих
операций
Прибыль
(убыток),
признан-
ная/ый
непосред-
ственно
в самом
капитале
Прибыль
(убыток)
за период
Всего
прибыль
(убыток)
за период
Дивиденды
Эмиссия
акций
Выкупленные
акции
Внутренние
переводы
в том
числе:
изменение
накопленной
переоценки
основных
средств
формиро-
вание
резервного
капитала
Прочие
операции
Сальдо
на начало
отчетного
периода
Изменения
в учетной
политике
и корректи-
ровка
ошибок
Пересчитан-
ное сальдо
на начало
отчетного
периода
Переоценка
основных
средств
Изменение
стоимости
ценных
бумаг,
имеющихся
в наличии
для продажи
Хеджиро-
вание
денежных
потоков
Прибыль
(убыток)
от прочих
операций
Прибыль
(убыток),
признан-
ная/ый
непосред-
ственно
в самом
капитале
Прибыль
(убыток)
за период
Всего
прибыль
(убыток)
за период
Дивиденды
Эмиссия
акций
Выкупленные
акции
Внутренние
переводы
в том
числе:
изменение
накопленной
переоценки
основных
средств
формиро-
вание
резервного
капитала
Прочие
операции
Сальдо
на конец
отчетного
периода
Графы "Капитал родительской организации" и "Доля меньшинства" заполняются при составлении консолидированной финансовой отчетности.
При составлении неконсолидированной финансовой отчетности или отсутствии дочерних организаций организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, заполняют графы 2-6.
Первый руководитель ________________ дата _________________
Главный бухгалтер __________________ дата _________________
Исполнитель ________________________
Телефон ____________________________
Место для печати
Приложение 4
к Инструкции о перечне, формах и
сроках представления финансовой
отчетности и дополнительных сведений
к финансовой отчетности организациями,
осуществляющими отдельные виды
банковских операций <*>
Сноска. Приложение в новой редакции - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 .
------------------------------------------------------------------------

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысымен Нұсқаулықтың 6-тармағы алынып тасталды, қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі .
Ескерту: 4-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 417 қаулысымен .
Берілген заемдар және қаржы лизингі туралы есеп
___________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымның толық атауы)
200____ жылғы "___" __________________
(мың теңгемен)
____________________________________________________________________
Заемдар                        | Символ |Есепті күнгі
|        |заем қалдығы
____________________________________________________________________
1                           |   2    |     3
____________________________________________________________________
Банктерге және банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға заемдар:      100
Заңды тұлғаларға заемдар:                        200
Ауылшаруашылық мақсаттарына                      210
Өндірістік мақсаттарға                           220
Құрылысқа                                        230
Жылжымайтын мүлікті сатып алуға                  240
Қызмет көрсету саласын дамытуға                  250
Өзге де заемдар                                  260
Жеке тұлғаларға заемдар:                         300
Ауылшаруашылық мақсаттарына                      310
Тұтыну мақсаттарына                              320
Тұрғын үй сатып алуға                            330
Құрылысқа                                        340
Қызмет көрсету саласын дамытуға                  350
Өзге де заемдар                                  360
____________________________________________________________________
Кепіл түрі бойынша заемдар:
____________________________________________________________________
Ломбардтық, оның ішінде:                         410
зергерлік бұйымдар                               411
аудио, бейне және тұрмыстық техника              412
автокөлік                                        413
басқа жылжымалы мүлік                            414
Жылжымайтын мүлік                                420
Кепілдіктер және кепілдемелер                    430
Басқа да қамтамасыз ету                          440
Бланктік                                         450
Заемдар жиынтығы                                 400
____________________________________________________________________
Олардың ішінде:
Шағын кәсіпкерлік субъектілеріне берілген заемдар:
____________________________________________________________________
Заңды тұлғаларға                                 510
Жеке кәсіпкерлерге                               520
Шағын кәсіпкерлік субъектілеріне берілген
заемдар жиынтығы, оның ішінде:                   500
Ауылшаруашылық мақсаттарына                      501
Өндірістік мақсаттарға                           502
Құрылысқа                                        503
Жылжымайтын мүлікті сатып алуға                  504
Қызмет көрсету саласын дамытуға                  505
Өзге де заемдар                                  506
____________________________________________________________________
Қаржы лизингі
____________________________________________________________________
Банктерге және банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға               610
Заңды тұлғаларға                                 620
Жеке кәсіпкерлерге                               630
Қаржы лизингі жиынтығы                           600
____________________________________________________________________
Анықтамалық: Заемдар бойынша сыйақының
орташа есептелген ставкасы (процентпен)
____________________________________________________________________
Банктерге және банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға заемдар       700
Заңды тұлғаларға заемдар                         800
Жеке тұлғаларға заемдар                          900
____________________________________________________________________
Бірінші басшы: _________________ күні__________________
Бас бухгалтер __________________ күні__________________
орындаушы: __________________
телефон:__________________
Мөр орны
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың қаржылық есеп пен
қаржылық есепке қосымша
мәліметтер беру тізбесі,
нысандары мен мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
N 5 қосымша
Көңіл аударыңыз!

(Прим.РЦПИ: см. п.6 Инструкции (исключен - от 15 декабря 2004 года  N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
------------------------------------------------------------------------
Отчет о предоставленных займах и финансовом лизинге
________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
на "___" _________ 200___ года
(в тысячах тенге)
_________________________________________________________________
Займы              |  Символ  |   Остаток займа на  |
|          |    отчетную дату    |
________________________________|__________|_____________________|
1               |    2     |          3          |
________________________________|__________|_____________________|
Займы банкам и организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций:                 100
Займы юридическим лицам:             200
На сельскохозяйственные цели     210
На производственные цели         220
На строительство                 230
На покупку недвижимости          240
На развитие сферы услуг          250
Прочие займы                     260
Займы физическим лицам:              300
На сельскохозяйственные цели     310
На потребительские цели          320
На покупку жилья                 330
На строительство                 340
На развитие сферы услуг          350
Прочие займы                     360
____________________________________________________
Займы по типу залога:
Ломбардные, в том числе:         410
ювелирные изделия           411
аудио, видео и бытовая
техника                     412
Автотранспорт               413
другое движимое имущество   414
Недвижимость                    420
Гарантии и поручительства       430
Другое обеспечение              440
Бланковые                       450
Итого займов                         400
____________________________________________________
Из них:
Займы, выданные субъектам малого
предпринимательства:
Юридическим лицам               510
Частным предпринимателям        520
Итого займов, выданных субъектам
малого предпринимательства,
в том числе:                         500
На сельскохозяйственные цели    501
На производственные цели        502
На строительство                503
На покупку недвижимости         504
На развитие сферы услуг         505
Прочие займы                    506
____________________________________________________
Финансовый лизинг
Банкам и организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций                  610
Юридическим лицам                    620
Физическим лицам                     630
Итого финансовый лизинг              600
____________________________________________________
Справочно:    Средневзвешенная ставка вознаграждения по займам
(в процентах)
Займы банкам и организациям,
осуществляющим отдельные виды
банковских операций                  700
Займы юридическим лицам              800
Займы физическим лицам:              900
____________________________________________________
Первый руководитель: _______________     дата __________
Главный бухгалтер:   _______________     дата __________
исполнитель: _________________
телефон:     _________________
Место печати
________________________________
Номер РНН                |      |
Регистрационный номер    |      |   Приложение N 5 к Инструкции
Вид деятельности         |      |   о перечне, формах и сроках
Место нахождения         |      |   представления финансовой
_________________________|______|   отчетности и дополнительных
сведений к финансовой отчетности
организациями, осуществляющими
отдельные виды банковских
операций
------------------------------------------------------------------------

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысымен Нұсқаулықтың 6-тармағы алынып тасталды, қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі .
_______________
РНН нөмірі
Тіркеу нөмірі
Қызмет түрі
Орналасқан жері
_______________
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына қатысу туралы есеп
________________________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның
толық атауы)
"__" ________________________ жылғы жағдайы бойынша
мың теңгемен
____________________________________________________________________
р/|Инвестициялайтын |Сим.|Банк операция. |Жыл |Қозғалысы|Есепті|Ес.
с | тұлғаның атауы  |волы|ларының жеке.  |басы._________|күнге |кер.
N |   және елі      |    |леген түрлерін |на  |Тү. |шы. |қал.  |ту
|                 |    |жүзеге асыра.  |қал.|суі |ғуы |дығы  |
|                 |    |тын ұйымның    |ды. |    |    |      |
|                 |    |еншілес, тәуел.|ғы  |    |    |      |
|                 |    |  ді ұйымның   |    |    |    |      |
|                 |    |немесе бірле.  |    |    |    |      |
|                 |    |сіп бақылана.  |    |    |    |      |
|                 |    | тын заңды     |    |    |    |      |
|                 |    |тұлғаның жар.  |    |    |    |      |
|                 |    | ғылық капи.   |    |    |    |      |
|                 |    |талындағы үлесі|    |    |    |      |
____________________________________________________________________
1       2              3         4           5    6     7    8   9
____________________________________________________________________
1. Еншілес ұйымдарға  100
инвестициялар,
барлығы:
оның ішінде:
2. Тәуелді ұйымдарға  200
инвестициялар,
барлығы:
оның ішінде:
3. Бірлесіп бақыла.   300
натын заңды
тұлғаларға
инвестициялар,
барлығы:
оның ішінде:
4. Басқасы, барлығы   400
Оның ішінде:
Жиынтығы           500
____________________________________________________________________
Бірінші басшы _______________
М.О.
Бас бухгалтер _______________
Орындаушы ___________________
телефон
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың қаржылық есеп пен
қаржылық есепке қосымша
мәліметтер беру тізбесі,
нысандары мен мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
N 6 қосымша
Көңіл аударыңыз!
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысымен Нұсқаулықтың 6-тармағы алынып тасталды, қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі .
_______________
РНН нөмірі
Тіркеу нөмірі
Қызмет түрі
Орналасқан жері
_______________
Қаржы активтері туралы есеп
________________________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның
толық атауы)
"__" ________________________ жылғы жағдайы бойынша
мың теңгемен
____________________________________________________________________
Эмитенттің атауы |Сим.| Жыл   |Қозғалысы|Есепті|Сыйақы|Бағалы |Ес.
және бағалы    |волы|басына |_________|күнге | став.|қағаз. |кер.
қағаз түрі     |    |бағалы |Са.|сату |бағалы| касы | дың   |ту
|    |қағаз  |тып|     |қағаз |(жыл. |айналыс|
|    |құнының|алу|     |құны. |дық)  |мерзімі|
|    |қалдығы|   |     | ның  |      |       |
|    |       |   |     |қалды.|      |       |
|    |       |   |     | ғы   |      |       |
____________________________________________________________________
1             2    3      4    5     6      7      8      9
____________________________________________________________________
Ұзақ мерзімді      100
қаржы активтері
(110+120+130
символдары):
оның ішінде:
сатуға арналған    110
бағалы қағаздар,
оның ішінде
эмиссияланған:
сауда-саттыққа     120
арналған бағалы
қағаздар,
оның ішінде
эмиссияланған:
өтеуге дейін       130
ұсталатын бағалы
қағаздар,
оның ішінде
эмиссияланған:
Қысқа мерзімді     200
қаржы активтері
(210+220+230
символдары):
оның ішінде:
сатуға арналған    210
бағалы қағаздар,
оның ішінде
эмиссияланған:
сауда-саттыққа     220
арналған бағалы
қағаздар,
оның ішінде
эмиссияланған:
өтеуге дейін       230
ұсталатын бағалы
қағаздар,
оның ішінде
эмиссияланған:
Жиынтығы (100+200
символдары)        300
____________________________________________________________________
Бірінші басшы _______________
М.О.
Бас бухгалтер _______________
Орындаушы ___________________
телефон
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың қаржылық есеп пен
қаржылық есепке қосымша
мәліметтер беру тізбесі,
нысандары мен мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
N 7 қосымша
Көңіл аударыңыз!
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысымен Нұсқаулықтың 6-тармағы алынып тасталды, қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі .
_______________
РНН нөмірі
Тіркеу нөмірі
Қызмет түрі
Орналасқан жері
_______________
Қаржыландыру көздері туралы есеп
________________________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның
толық атауы)
"__" ________________________ жылғы жағдайы бойынша
мың теңгемен
____________________________________________________________________
Заем берген     |Сим.| Заем   | Шартқа |Шарттың |Кредит.|Шарттың
ұйымның атауы   |волы|берген  | немесе | немесе | теу   |аяқталу
|    |ұйымның |келісім-|келісім-|мақсаты|мерзімі
|    |орналас.|шартқа  |шарттың |       |
|    |қан жері|сәйкес  | нөмірі |       |
|    |        |заемның |мен күні|       |
|    |        | жалпы  |  және  |       |
|    |        |сомасы  | валюта |       |
|    |        |        |  түрі  |       |
____________________________________________________________________
1             2     3        4        5        6       7
____________________________________________________________________
Мемлекеттік ұйымдар  110
мен мекемелер,
барлығы, оның
ішінде:
Банктер және банк    120
операцияларының
жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын
ұйымдар, барлығы:
Оның ішінде:
Басқа ұйымдар,       130
барлығы:
Оның ішінде:
Жиынтығы             200                       Х       Х       Х
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
_______________________________________________
Алын.|Игеріл.|Өтел.|Өтелме.| Сыйақы  |Қамтама.
ғаны |гені   |гені | ген   |ставкасы |сыз ету
|       |     |кредит |(жылдық) | түрі
|       |     |сомасы |         |
_______________________________________________
8      9      10     11       12       13
_______________________________________________
Жиынтығы                        Х        Х
______________________________________________
Бірінші басшы _______________
М.О.
Бас бухгалтер _______________
Орындаушы ___________________
телефон
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың қаржылық есеп пен
қаржылық есепке қосымша
мәліметтер беру тізбесі,
нысандары мен мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
N 8 қосымша
Көңіл аударыңыз!
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысымен Нұсқаулықтың 6-тармағы алынып тасталды, қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі .
Ескерту: 8-қосымша жаңа редакцияда жазылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 417 қаулысымен .
Салымдар және ағымдағы, корреспонденттік шоттар туралы есеп
_________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын
ұйымның толық атауы)
200____ жылғы "___" __________________
(мың теңгемен)
____________________________________________________________________
Салымдардың түрі                        |   Жеке | Заңды
|тұлғалар|тұлғалар
____________________________________________________________________
Ағымдағы, корреспонденттік  |Барлығы, оның ішінде|
шоттар                      |шетел валютасымен   |
Талап ету салымдары         |Барлығы, оның ішінде|
|шетел валютасымен   |
Шартты салымдар             |Барлығы, оның ішінде|
|шетел валютасымен   |
Мерзімді салымдар           |Барлығы, оның ішінде|
|шетел валютасымен   |
Оның ішінде
1 айға дейін бастапқы өтеу  |Барлығы, оның ішінде|
мерзімімен                  |шетел валютасымен   |
1 айдан 3 айға дейін        |Барлығы, оның ішінде|
бастапқы өтеу мерзімімен    |шетел валютасымен   |
3 айдан 1 жылға дейін       |Барлығы, оның ішінде|
бастапқы өтеу мерзімімен    |шетел валютасымен   |
1 жылдан астам 5 жылға      |Барлығы, оның ішінде|
дейін бастапқы өтеу         |шетел валютасымен   |
мерзімімен
5 жылдан астам бастапқы     |Барлығы, оның ішінде|
өтеу мерзімімен             |шетел валютасымен   |
Басқа да салымдар           |Барлығы, оның ішінде|
|шетел валютасымен   |
Жиынтығы                    |Барлығы, оның ішінде|
|шетел валютасымен   |
____________________________________________________________________
Анықтамалық: Салымдар бойынша сыйақының орташа есептелген
ставкасы (процентпен) теңгемен шетел валютасымен
____________________________________________________________________
Ағымдағы, корреспонденттік шоттар |              |
Талап ету салымдары               |              |
Шартты салымдар                   |              |
Мерзімді салымдар                 |              |
____________________________________________________________________
Бірінші басшы: _________________ күні__________________
Бас бухгалтер __________________ күні__________________
орындаушы: __________________
телефон:__________________
Мөр орны
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың қаржылық есеп пен
қаржылық есепке қосымша
мәліметтер беру тізбесі,
нысандары мен мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
N 9 қосымша
Көңіл аударыңыз!
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысымен Нұсқаулықтың 6-тармағы алынып тасталды, қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі .
_______________
РНН нөмірі
Тіркеу нөмірі
Қызмет түрі
Орналасқан жері
_______________
ДЕПО-да ашылған шоттар туралы есеп
________________________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның
толық атауы)
"__" ________________________ жылғы жағдайы бойынша
мың теңгемен
____________________________________________________________________
р/с|Бағалы қағаздардың |Бағалы қағаздарды  |  ДЕПО шоттарындағы
N | орталық депози.   |есепке алу бойынша |  бағалы қағаздардың
|тарийінде ДЕПО-ның |  ДЕПО-да ашылған  |      жалпы құны
|шоттары мен қосалқы| шоттардың жалпы   |________________________
| шоттарын ашқан    |     саны          |теңгемен  |Шетел
|ұйымдардың атауы   |__________________ |          |валютасымен
|                   |  (бірліктері)     |          |
____________________________________________________________________
1          2                  3                4          5
____________________________________________________________________

(Прим.РЦПИ: см. п.6 Инструкции (исключен - от 15 декабря 2004 года  N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
------------------------------------------------------------------------
Отчет об участии в уставном капитале юридических лиц
____________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
по состоянию на "__"______________года
тыс.тенге
__________________________________________________________________________
N |Наименование|Сим-|Доля организации|Остаток|  Движение  |Остаток|Приме-
п/п|и страна    |вол |осуществляющей  |на на- |------------|на от- |чание
|инвестируемо|    |отдельные виды  |чало   |приток|отток|четную |
|го лица     |    |банковских опе- |года   |      |     |дату   |
|            |    |раций, в устав- |       |      |     |       |
|            |    |ном капитале до-|       |      |     |       |
|            |    |черней, зависи- |       |      |     |       |
|            |    |мой организации |       |      |     |       |
|            |    |или совместно   |       |      |     |       |
|            |    |контролируемого |       |      |     |       |
|            |    |юридич. лица    |       |      |     |       |
--------------------------------------------------------------------------
1 |     2      | 3  |       4        |   5   |  6   |  7  |   8   |  9
--------------------------------------------------------------------------
1. Инвестиции в
дочерние
организации,
всего:         100
в том числе:
2. Инвестиции в
зависимые
организации,
всего:         200
в том числе:
3. Инвестиции в
совместно-
контролируе-
мые юридичес-
кие лица,
всего:         300
в том числе:
4. Прочие, всего: 400
в том числе:
___________________________________________________________________________
Итого          500
---------------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________
Первый руководитель ___________________
М.П.       Главный бухгалтер   ___________________
исполнитель         ___________________
телефон
__________________________________________________________________
________________________________
Номер РНН                |      |
Регистрационный номер    |      |   Приложение N 6 к Инструкции
Вид деятельности         |      |   о перечне, формах и сроках
Место нахождения         |      |   представления финансовой
_________________________|______|   отчетности и дополнительных
сведений к финансовой отчетности
организациями, осуществляющими
отдельные виды банковских операций
------------------------------------------------------------------------
(Прим.РЦПИ: см. п.6 Инструкции (исключен - от 15 декабря 2004 года  N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
------------------------------------------------------------------------
Отчет о финансовых активах
____________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
по состоянию на "__"______________год
тыс.тенге
___________________________________________________________________________
Наименование эмитента|Сим|Остаток|  Движение  |Остаток |Ставка|Срок |Приме-
и вид ценной бумаги  |вол|стоимос|------------|стоимос-|вознаг|обра-|чание
|   |ти цен-|      |     |ти цен- |ражде-|щения|
|   |ных бу-|приоб-|про- |ных бу- |ния   |цен- |
|   |маг на |рете- |дажа |маг на  |(годо-|ной  |
|   |начало |ние   |     |отчетную|вая)  |бума-|
|   |года   |      |     |дату    |      |ги   |
---------------------------------------------------------------------------
1            | 2 |   3   |   4  |  5  |    6   |  7   |  8  |  9
--------------------------------------------------------------------------
Долгосрочные финансо-
вые активы
(110+120+130):        100
в том числе:
Ценные бумаги,
имеющиеся в наличии
для продажи, в том
числе эмитированные:  110
ценные бумаги,
предназначенные для
торговли, в том
числе эмитированные:  120
ценные бумаги,
удерживаемые до
погашения, в том
числе эмитированные:  130
Краткосрочные финансо-
вые активы
(210+220+230):        200
в том числе:
ценные бумаги,
имеющиеся в наличии
для продажи, в том
числе эмитированные:  210
ценные бумаги,
предназначенные для
торговли, в том
числе эмитированные:  220
ценные бумаги,
удерживаемые до
погашения, в том
числе эмитированные:  230
------------------------------------------------------------------------
Итого (символы
100+200)              300
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________
Первый руководитель ___________________
М.П.       Главный бухгалтер   ___________________
исполнитель         ___________________
телефон
__________________________________________________________________
________________________________
Номер РНН                |      |
Регистрационный номер    |      |   Приложение N 7 к Инструкции
Вид деятельности         |      |   о перечне, формах и сроках
Место нахождения         |      |   представления финансовой
_________________________|______|   отчетности и дополнительных
сведений к финансовой отчетности
организациями, осуществляющими
отдельные виды банковских операций
------------------------------------------------------------------------
(Прим.РЦПИ: см. п.6 Инструкции (исключен - от 15 декабря 2004 года  N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
------------------------------------------------------------------------
Отчет об источниках финансирования
____________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
по состоянию на "__"______________год            в тыс.тенге
___________________________________________________________________________
Наименование|Сим|Место|Общая|Номер|Цель|Срок|По|Ос-|По|Сумма|Ставка|Вид
организации,|вол|нахож|сумма|и да-|кре-|окон|лу|вое|га|непо-|вознаг|обес-
предоставив-|   |дение|займа|та до|дито|ча- |че|но |ше|гашен|ражде-|печения
шей займ    |   |орга-|в со-|гово-|ва- |ния |но|   |но|ного |ния   |
|   |низа-|ответ|ра   |ния |дейс|  |   |  |креди|(годо-|
|   |ции, |ствии|или  |    |твия|  |   |  |та   |вая)  |
|   |предо|с до-|конт-|    |дого|  |   |  |     |      |
|   |ста- |гово-|ракта|    |вора|  |   |  |     |      |
|   |вив- |ром  |и вид|    |    |  |   |  |     |      |
|   |шей  |или  |валю-|    |    |  |   |  |     |      |
|   |займ |конт-| ты  |    |    |  |   |  |     |      |
|   |     |рактом     |    |    |  |   |  |     |      |
---------------------------------------------------------------------------
1     | 2 | 3   |  4  |  5  |  6 |  7 |8 |9  |10|  11 |  12  |   13
--------------------------------------------------------------------------
Государствен-
ные органи-
зации и уч-
реждения,    110
всего
в том числе:
-------------------------------------------------------------------------
Банки второ- 120
го уровня и
организации,
осуществля-
ющие отдель-
ные виды
банковских
операций,
всего:
в том числе:
------------------------------------------------------------------------
Прочие
организа-
ции,         130
всего:
в том числе:
-------------------------------------------------------------------------
Итого        200               Х     Х    Х                      Х     Х
__________________________________________________________________________
___________________________________________________________
Первый руководитель ___________________
М.П.       Главный бухгалтер   ___________________
исполнитель         ___________________
телефон
__________________________________________________________________
Приложение 8
к Инструкции о перечне, формах и
сроках представления финансовой
отчетности и дополнительных сведений
к финансовой отчетности организациями,
осуществляющими отдельные виды
банковских операций <*>
Сноска. Приложение в новой редакции - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года N 417 .
------------------------------------------------------------------------
(Прим.РЦПИ: см. п.6 Инструкции (исключен - от 15 декабря 2004 года  N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
------------------------------------------------------------------------
Отчет о вкладах и текущих, корреспондентских счетах
__________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
на "___" _________ 200___ года
(в тысячах тенге)
___________________________________________________________________
Виды вкладов                 | Физические|Юридические
| лица      | лица
___________________________________________|___________|____________
Текущие, корреспондент- |Всего, в том числе
ские счета              |в иностранной валюте
Вклады до востребования |Всего, в том числе
|в иностранной валюте
Условные вклады         |Всего, в том числе
|в иностранной валюте
Срочные вклады          |Всего, в том числе
|в иностранной валюте
в том числе:
с первоначальным сроком |Всего, в том числе
погашения до 1 месяца   |в иностранной валюте
с первоначальным сроком |Всего, в том числе
погашения от 1          |в иностранной валюте
до 3 месяцев
с первоначальным сроком |Всего, в том числе
погашения от 3 месяцев  |в иностранной валюте
до 1 года
с первоначальным сроком |Всего, в том числе
погашения свыше 1 года  |в иностранной валюте
до 5 лет
с первоначальным сроком |Всего, в том числе
погашения свыше 5 лет   |в иностранной валюте
Прочие вклады           |Всего, в том числе
|в иностранной валюте
Итого                   |Всего, в том числе
|в иностранной валюте
__________________________________________________________
Справочно:  Средневзвешенная ставка вознаграждения
по вкладам (в процентах)
_________________________________________________________________
в тенге     в иностранной валюте
_________________________________________________________________
Текущие, корреспондентские счета |          |
|          |
_________________________________|__________|____________________
Вклады до востребования          |          |
_________________________________|__________|____________________
Условные вклады                  |          |
_________________________________|__________|____________________
Срочные вклады                   |          |
_________________________________|__________|____________________
Первый руководитель: _______________    дата ___________
Главный бухгалтер:   _______________    дата ___________
исполнитель: _____________
телефон:     _____________
Место печати
________________________________
Номер РНН                |      |
Регистрационный номер    |      |   Приложение N 9 к Инструкции
Вид деятельности         |      |   о перечне, формах и сроках
Место нахождения         |      |   представления финансовой
_________________________|______|   отчетности и дополнительных
сведений к финансовой отчетности
организациями, осуществляющими
отдельные виды банковских операций
------------------------------------------------------------------------
(Прим.РЦПИ: см. п.6 Инструкции (исключен - от 15 декабря 2004 года  N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
------------------------------------------------------------------------
Отчет об открытых счетах ДЕПО
____________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
по состоянию на "__"______________года
в тыс.тенге
___________________________________________________________________________
N |Наименование|Общее коли-|Общая стои-|            в том числе:
п/п|организаций,|чество от- |мость цен- |
|открывших   |крытых сче-|ных бумаг  |
|счета и суб-|тов ДЕПО по|на счетах  |
|счета ДЕПО в|учету цен- |ДЕПО       |
|Центральном |ных бумаг  |           |
|Депозитарии |(единиц)   |           |
|ценных бумаг|           |-----------|---------------------------------
|            |           |в тен|в ин.|Государствен|ноты НБРК|прочие цен-
|            |           |ге   |валю-|ные ценные  |         |ные бумаги
|            |           |     |те   |бумаги      |         |
|            |           |     |     |------------|---------|----------
|            |           |     |     |в тен|в ин. |в тен|ин.|в тен|в ин.
|            |           |     |     |ге   |валюте|ге   |ва-|ге   |валю-
|            |           |     |     |     |      |     |лю-|     |те
|            |           |     |     |     |      |     |те |     |
---------------------------------------------------------------------------
1 |     2      |      3    |  4  |   5 |  6  |   7  |  8  | 9 | 10  |  11
---------------------------------------------------------------------------

1. Екінші деңгейдегі
банктер, барлығы
2. Банк операцияларының
жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын
ұйымдар, барлығы
3. Инвестициялық қорлар,
барлығы
4. Брокерлік ұйымдар,
барлығы
5. Басқа заңды тұлғалар,
барлығы
6. Жеке тұлғалар, барлығы
Жиынтығы
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
__________________________________________________________
Оның ішінде:
__________________________________________________________
мемлекеттік бағалы |ҚР Ұлттық Банкінің |    өзге бағалы
қағаздар        |      ноттары      |       қағаздар
___________________|___________________|__________________
теңгемен |Шетел    |теңгемен |Шетел    |теңгемен |Шетел   |
|валюта.  |         |валюта.  |         |валюта. |
|сымен    |         |сымен    |         |сымен   |
__________________________________________________________
6         7         8        9          10       11
__________________________________________________________
Бірінші басшы _______________
М.О.
Бас бухгалтер _______________
Орындаушы ___________________
телефон
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың қаржылық есеп пен
қаржылық есепке қосымша
мәліметтер беру тізбесі,
нысандары мен мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
N 10 қосымша
Көңіл аударыңыз!
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысымен Нұсқаулықтың 6-тармағы алынып тасталды, қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі .
_______________
РНН нөмірі
Тіркеу нөмірі
Қызмет түрі
Орналасқан жері
_______________
Клиринг ұйымына келіп түскен төлемдердің жалпы көлемі
туралы есеп
________________________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның
толық атауы)
"__" ________________________ жылғы жағдайы бойынша
мың теңгемен
____________________________________________________________________
Клирингке қатысушы |Cим.|Есепті  |Орындалмаған   |Ұсынылған   |ес.
ұйымдардың атауы  |волы|кезеңде |  төлемдер     |  айыппұл   |кер.
|    |клиринг |  cомалары     |санкциялары |ту
|    |ұйымы   |_______________|____________|
|    |арқылы  |Клиент.|Клиринг|кли.|Клиринг|
|    |өткен   | тің   |ұйымның|ент.|ұйымына|
|    |төлемдер| кінә. | кінә. |ке  |       |
|    |көлемі  |сінен  |сінен  |    |       |
____________________________________________________________________
1              2      3        4       5      6     7     8
____________________________________________________________________
Екінші деңгейдегі
банктер, барлығы      100
Банк операцияларының
жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын
ұйымдар, барлығы      200
Республика бюджеті.
нен қаржыландырыла.
тын ұйымдар, барлығы  300
Жергілікті бюджеттен
қаржыландырылатын
ұйымдар, барлығы      400
Өзге ұйымдар          500
Жиынтығы              600
____________________________________________________________________
Анықтама:
Төлемдердің орташа жиынтық көлемі
____________________________________
Бұрынғы кезеңде      700
Есепті кезеңде       710
____________________________________
Бірінші басшы _______________
М.О.
Бас бухгалтер _______________
Орындаушы ___________________
телефон
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың қаржылық есеп пен
қаржылық есепке қосымша
мәліметтер беру тізбесі,
нысандары мен мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
N 11 қосымша
Көңіл аударыңыз!
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысымен Нұсқаулықтың 6-тармағы алынып тасталды, қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі .
_______________
РНН нөмірі
Тіркеу нөмірі
Қызмет түрі
Орналасқан жері
_______________
Қабылданған аударымдарды орындау туралы есеп
________________________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның
толық атауы)
"__" ________________________ жылғы жағдайы бойынша
мың теңгемен
____________________________________________________________________
Аударымды жөнелтуші|Сим.|Аударымдар бойынша   |Орындалған аударым.
|волы|   қабылданған       |дардың жалпы сомасы
|    | міндеттемелердің    |
|    |   жалпы сомасы      |
|    |_____________________|_____________________
|    |Барлығы:|Оның ішінде |Барлығы:|Оның ішінде
|    |        ____________ |        |___________
|    |        |тең.|Шетел  |        |тең.|Шетел
|    |        |ге. |валюта.|        |ге. |валюта.
|    |        |мен |сында  |        |мен |сында
____________________________________________________________________
1             2     3      4     5        6      7     8
____________________________________________________________________
Заңды тұлғалар,      100
барлығы
Оның ішінде:
Екінші деңгейдегі  110
банктер
Банк операциялары. 120
ның жекелеген
түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдар
Республикалық      130
бюджеттен қаржы.
ландырылатын
ұйымдар
Жергілікті бюджет. 140
тен қаржыландыры.
латын ұйымдар
Басқа ұйымдар      150
Жеке тұлғалар,       200
барлығы
Оның ішінде:
Заңды тұлғаны      210
құрмастан кәсіп.
керлік қызметті
жүзеге асыратын
тұлғалар
Басқа заңды        220
тұлғалар
Жиынтығы             300
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
_________________________
Аударымдар бойынша
орындалмаған
міндеттемелердің
жалпы сомасы
__________________________
Барлығы:|  Оның ішінде
|_________________
|теңге.| Шетел
|мен   | валютасы
___________________________
9      10       11
___________________________
___________________________
___________________________
___________________________
Бірінші басшы _______________
М.О.
Бас бухгалтер _______________
Орындаушы ___________________
телефон
Банк операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың қаржылық есеп пен
қаржылық есепке қосымша
мәліметтер беру тізбесі,
нысандары мен мерзімдері
туралы нұсқаулыққа
N 12 қосымша
Көңіл аударыңыз!
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысымен Нұсқаулықтың 6-тармағы алынып тасталды, қаулы 2005 жылғы 1 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі .
_______________
РНН нөмірі
Тіркеу нөмірі
Қызмет түрі
Орналасқан жері
_______________
Инкассация қызметі туралы есеп
________________________________________________________________
(банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның
толық атауы)
"__" ________________________ жылғы жағдайы бойынша
____________________________________________________________________
Қарсы әріптестің|Сим.|    Көрсетілген қызмет (жолға шығу саны)
атауы     |вол |_____________________________________________
|    |Бар.|     Оның ішінде:
|    |лығы| ________________________________________
|    |    |Ақша |Жалақыны|Қолма- |Ақша |Басқа |Басқа
|    |    |алы. |төлеуге | қол   |тасы.|құнды.|қыз.
|    |    |мын  | қолма- |ақшамен|мал. | лық. |мет
|    |    |жинау|  қол   |кассир.|дау  |тарды |
|    |    |     |ақшаны  | лерге |     | тасы.|
|    |    |     |жеткізу |ілесіп |     |малдау|
|    |    |     |        | жүру  |     |      |
____________________________________________________________________
1          2    3    4       5       6       7      8    9
____________________________________________________________________
Заңды тұлғалар,  100
барлығы
Оның ішінде:
Екінші деңгей. 110
дегі банктер   120
Банк операция.
ларының жеке.
леген түрле.
рін жүзеге
асыратын
ұйымдар        130
Республикалық
бюджеттен
қаржыландыры.
латын ұйымдар  140
Жергілікті
бюджеттен
қаржыландыры.
латын ұйымдар  150
Басқа ұйымдар
Жеке тұлғалар,
барлығы          200
Оның ішінде:
Заңды тұлғаны  210
құрмастан
кәсіпкерлік
қызметті
жүзеге асыратын
тұлғалар
Басқа заңды
тұлғалар         220
Жиынтығы         300
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
________________________________________________
Тасымалданған құндылықтар
(сомасы, мың теңгемен)
________________________________________________
барлығы|     Оның ішінде:
|________________________________________
|Теңге.| Шетел    |  Қымбат    |Басқа
|мен   | валюта.  | металдар   |бағалы
|ақша  |сында ақша| және олар. |  жүк
|      |(рынок.   |дан жасалған|(бағалау
|      |тық бағамы| бұйымдар   |  құны
|      |бойынша)  | (бағалау   |бойынша)
|      |          |  құны      |
|      |          | бойынша)   |
_________________________________________________
10      11       12          13          14
_________________________________________________
Анықтама:
___________________________________
Сапар жүру (бірлік)    |400|
Оның ішінде, жұмсалған |   |
уақыт (адам/күн)       |410|
___________________________________
Бірінші басшы _______________
М.О.
Бас бухгалтер _______________
Орындаушы ___________________
телефон

1. Банки второго
уровня, всего
2. Организации,
осуществляю-
щие отдель-
ные виды
банковских
операций,
всего
3. Инвестиционные
фонды, всего
4. Брокерские
организации,
всего
5. Другие
юридические
лица, всего
6. Физические
лица, всего
Итого
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________
Первый руководитель ___________________
М.П.       Главный бухгалтер   ___________________
исполнитель         ___________________
телефон
__________________________________________________________________
________________________________
Номер РНН                |      |
Регистрационный номер    |      |   Приложение N 10 к Инструкции
Вид деятельности         |      |   о перечне, формах и сроках
Место нахождения         |      |   представления финансовой
_________________________|______|   отчетности и дополнительных
сведений к финансовой отчетности
организациями, осуществляющими
отдельные виды банковских операций
------------------------------------------------------------------------
(Прим.РЦПИ: см. п.6 Инструкции (исключен - от 15 декабря 2004 года  N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
------------------------------------------------------------------------
Отчет об общем объеме платежей, поступивших
в клиринговую организацию
____________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
по состоянию на "__"______________года
тыс.тенге
__________________________________________________________________________
Наименование|Сим|Объем плате-|Суммы неисполненных|Штрафные санкции,|Приме-
организаций,|вол|жей, прошед-|платежей           |предъявленные    |чание
участников  |   |ших через   |-------------------|-----------------|
клиринга    |   |клиринговую |по вине |по вине   |к клиенту|к кли- |
|   |организацию |клиента |клиринго- |         |ринго- |
|   |за отчетный |        |вой органи|         |вой ор-|
|   |период      |        |зации     |         |ганиза-|
|   |            |        |          |         |ции    |
--------------------------------------------------------------------------
1      | 2 |      3     |     4  |     5    |    6    |    7  |    8
--------------------------------------------------------------------------
Банки второ- 100
го уровня,
всего
Организации, 200
осуществляю-
щие отдель-
ные виды
банковских
операций,
всего
Организации, 300
финансируемые
из республи-
канского
бюджета,
всего
Организации, 400
финансируе-
мые из мест-
ного бюджета,
всего
Прочие
организации  500
Итого        600
_________________________________________________________________________
Справочно: Средний совокупный объем платежей
|------------------------------------|
|За предыдущий период|700 |          |
|За отчетный период  |710 |          |
|____________________________________|
__________________________________________________________
Первый руководитель ___________________
М.П.       Главный бухгалтер   ___________________
исполнитель         ___________________
телефон
__________________________________________________________________
________________________________
Номер РНН                |      |
Регистрационный номер    |      |   Приложение N 11 к Инструкции
Вид деятельности         |      |   о перечне, формах и сроках
Место нахождения         |      |   представления финансовой
_________________________|______|   отчетности и дополнительных
сведений к финансовой отчетности
организациями, осуществляющими
отдельные виды банковских операций
------------------------------------------------------------------------
(Прим.РЦПИ: см. п.6 Инструкции (исключен - от 15 декабря 2004 года  N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
------------------------------------------------------------------------
Отчет об исполнении принятых переводов
____________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
по состоянию на "__"______________года
в тыс.тенге
___________________________________________________________________________
Отправитель переводов|Сим|  Общая сумма  |  Общая сумма |  Общая сумма
|вол|принятых обяза-|исполненных   |неисполненных
|   |тельств по пере|переводов     |обязательств по
|   |водам          |              |переводам
|   |---------------|--------------|------------------
|   |все|в том числе|все|в том чис-|всего:|в том числе
|   |го:|-----------|го:|ле        |      |-----------
|   |   |в тен|в ин-|   |----------|      |в тен|в ин
|   |   |ге   |валю-|   |в тен|в ин|      |ге   |валю
|   |   |     |те   |   |ге   |валю|      |     |те
|   |   |     |     |   |     |те  |      |     |
--------------------------------------------------------------------------
1           | 2 | 3 |  4  |  5  | 6 |  7  |  8 |   9  |  10 | 11
---------------------------------------------------------------------------
Юридические лица,
всего                 100
в том числе:
банки второго уровня  110
организации, осущест-
вляющие отдельные
виды банковских
операций              120
организации, финан-
сируемые из респуб-
ликанского бюджета    130
организации, финанси-
руемые из местного
бюджета               140
прочие организации    150
---------------------------------------------------------------------------
Физические лица,
всего                 200
в том числе:
лица, осуществляющие
предпринимательскую
деятельность без
образования юриди-
ческого лица          210
прочие физические
лица                  220
---------------------------------------------------------------------------
Итого                 300
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________
Первый руководитель ___________________
М.П.       Главный бухгалтер   ___________________
исполнитель         ___________________
телефон
__________________________________________________________________
________________________________
Номер РНН                |      |
Регистрационный номер    |      |   Приложение N 12 к Инструкции
Вид деятельности         |      |   о перечне, формах и сроках
Место нахождения         |      |   представления финансовой
_________________________|______|   отчетности и дополнительных
сведений к финансовой отчетности
организациями, осуществляющими
отдельные виды банковских операций
------------------------------------------------------------------------
(Прим.РЦПИ: см. п.6 Инструкции (исключен - от 15 декабря 2004 года  N 180 (вводится в действие с 1 февраля 2005 года).
------------------------------------------------------------------------
Отчет о работе службы инкассации
____________________________________________________
(полное наименование организации, осуществляющей
отдельные виды банковских операций)
по состоянию на "__"______________года
___________________________________________________________________________
Наименование|Сим|Оказано услуг (количество     | Перевезено ценностей
контрагента |вол|выездов)                      |(сумма, тыс.тенге)
|   |------------------------------|---------------------------
|   |Все|в том числе:              |Все|в том числе:
|   |го |                          |го |
|   |   |--------------------------|   |----------------------
|   |   |сбор|дос-|со- |пе-|Пе-|дру|   |де |де-|драгме-|другие
|   |   |де- |тав-|про |ре-|ре-|гие|   |нег|нег|таллы и|ценные
|   |   |неж-|ка  |вож |воз|воз|ус-|   |в  |в  |изделия|грузы
|   |   |ной |на- |де- |ка |ка |лу-|   |тен|ино|из них |(по оце
|   |   |вы- |лич-|ние |де-|дру|ги |   |ге |ст-|(по оце|ночной
|   |   |руч-|ных |кас |нег|гих|   |   |   |ран|ночной |стоимос
|   |   |ки  |де- |си- |   |цен|   |   |   |ной|стоимос|ти)
|   |   |    |нег |ров |   |нос|   |   |   |ва |ти)    |
|   |   |    |на  |с   |   |тей|   |   |   |лю-|       |
|   |   |    |вы- |на- |   |   |   |   |   |те |       |
|   |   |    |пла-|лич |   |   |   |   |   |(по|       |
|   |   |    |ту  |ны- |   |   |   |   |   |рын.       |
|   |   |    |зара|ми  |   |   |   |   |   |кур|       |
|   |   |    |бот-|день|   |   |   |   |   |су)|       |
|   |   |    |ной |гами|   |   |   |   |   |   |       |
|   |   |    |пла-|    |   |   |   |   |   |   |       |
|   |   |    |ты  |    |   |   |   |   |   |   |       |
---------------------------------------------------------------------------
1      | 2 | 3 | 4  | 5  | 6  |  7| 8 |  9| 10| 11| 12|   13  |   14
---------------------------------------------------------------------------
Юридические
лица, всего  100
в том числе:
Банки второ-
го уровня    110
Организации,
осуществля-
ющие отдель-
ные виды
банковских
операций     120
Организации,
финансиру-
емые из
республи-
канского
бюджета      130
Организации,
финансиру-
емые из
местного
бюджета      140
Прочие
органи-
зации        150
Физические
лица,
всего        200
в том числе:
лица, осу-
ществляющие
предприни-
мательскую
деятель-
ность без
образова-
ния юриди-
ческого
лица         210
прочие
физические
лица         220
---------------------------------------------------------------------------
Итого        300
___________________________________________________________________________
Справочно:
_________________________________________________
Выполнено поездок (единиц)             |400|    |
В том числе, затрачено времени (чел/дн)|410|    |
________________________________________________|
Первый руководитель ___________________
М.П.       Главный бухгалтер   ___________________
исполнитель         ___________________
телефон