Тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар құрамын өзгерту және тексеру мен оның нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк құжаттарды ұсыну туралы хабарлау қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 шілдеде № 11564 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 13 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас прокурорының 26.01.2016 № 13 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді тіркеу және есепке алуды одан әрі жетілдіру және «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы және  «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы»Қазақтан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Заңдарының нормаларына сәйкес келтіру мақсатында, «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заңы 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар құрамын өзгерту және тексеру мен оның нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк құжаттарды ұсыну туралы хабарлау қағидасы бекітілсін.
2. Мынадай бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Тексерулер тағайындау туралы актілерді, тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды, қатысушылардың құрамын өзгерту туралы актілерді тіркеу және тексеру мен оның нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2013 жылғы 19 маусымдағы № 63 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8518 санымен тіркеліп, «Казахстанская правда» газетінің 2013 жылғы 26 маусымдағы № 216 (27490); «Егемен Қазақстан» газетінің 2013 жылғы 26 маусымдағы № 156 (28095) сандарында жарияланған);
2) «Тексерулер тағайындау туралы актілерді, тоқтату, қайта жаңғырту, тексеру мерзімдерін ұзарту туралы хабарлауларды, қатысушылардың құрамын өзгерту туралы актілерді тіркеу және тексеру мен оның нәтижелері жөніндегі ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2013 жылғы 19 маусымдағы № 63 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2013 жылғы 9 желтоқсандағы № 112 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9003 санымен тіркеліп, «Казахстанская правда» газетінің 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 346 (27620); «Егемен Қазақстан» газетінің 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 284 (28223) сандарында жарияланған).

Об утверждении Правил регистрации актов о назначении проверок, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверок, об изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о проверках и их результатах
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2015 года № 11564. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 13
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 26.01.2016 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях дальнейшего совершенствования регистрации и учета проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан и приведения в соответствие с нормами Законов Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» и от 22 декабря 2003 года «О государственной правовой статистике и специальных учетах», руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила регистрации актов о назначении проверок, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверок, об изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о проверках и их результатах.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 63 «Об утверждении Правил регистрации актов о назначении проверок, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверок, об изменении состава участников и предоставлении информационных учетных документов о проверках и их результатах» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8518, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 26 июня 2013 года № 216 (27490); в газете «Егемен Қазақстан» от 26 июня 2013 года № 156 (28095));
2) приказ и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 декабря 2013 года № 112 «О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 63 «Об утверждении Правил регистрации актов о назначении проверок, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверок, об изменении состава участников и предоставлении информационных документов о проверках и их результатах» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9003, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 28 декабря 2013 года № 346 (27620); в газете «Егемен Қазақстан» от 28 декабря 2013 года № 284 (28223)).

3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                             А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 67 бұйрығымен бекітілген
Тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi тіркеу, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар құрамын өзгерту және тексеру мен оның нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк құжаттарды ұсыну қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi тіркеу, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар құрамын өзгерту және тексеру мен оның нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк құжаттарды ұсыну қағидасы (бұдан әрі – Қағида) «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы, «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы және «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңын 18-бабы 2-тармағын (бұдан әрі - Заң), сондай-ақ мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру тәртібін реттейтін Қазақстан Республикасының басқа да заңнамалық актілерін орындау мақсатында әзірленген.
2. Қағида:
тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi (бұдан әрі – тексерудің тағайындалғаны туралы акті) (бұйрық, қаулы, нұсқама және т.б.) тіркеу, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар құрамын өзгерту және тексеру мен оның нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк құжаттарды ұсынудың тәртібін айқындайды.
3. Осы Қағидада мынадай ұғымдар қолданылады:
1) тексерулерді тіркеу және есепке алу – тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi тіркеу, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар құрамын өзгерту және тексеру мен оның нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк құжаттарды ұсыну бойынша іс-шаралар кешені;
2) электрондық ақпараттық есепке алу құжаты (бұдан әрі – ЭАЕҚ) – электронды түрде белгіленген нысандағы құқықтық статистикалық ақпаратты тасымалдаушы, оның негізінде мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу деректері қалыптастырылады;

3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан и на официальное опубликование;
2) заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
Утверждены приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 67
Правила
регистрации актов о назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверок,
об изменении состава участников и представлении информационных
учетных документов о проверках и их результатах
1. Общие положения
1. Настоящие Правила регистрации актов о назначении проверок, уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков проверок, об изменении состава участников и представлении информационных учетных документов о проверках и их результатах (далее - Правила) разработаны во исполнение Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре», Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года «О государственной правовой статистике и специальных учетах» и пункта 2 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан» (далее – Закон), а также других законодательных актов Республики Казахстан, регламентирующих порядок осуществления государственного контроля и надзора.
2. Правила определяют:
порядок регистрации актов о назначении проверок (приказ, постановление, предписание и т.д.) (далее – акт о назначении проверки), уведомлений о приостановлении, возобновлении проверок, об изменении состава участников, представлении информационных учетных документов о проверке и ее результатах;
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) регистрация и учет проверок – комплекс мероприятий по регистрации актов о назначении проверок, уведомлений о приостановлении, возобновлении проверок, об изменении состава участников, предмета, периода проведения проверки, представлении информационных учетных документов о проверке и ее результатах;
2) электронный информационный учетный документ (далее - ЭИУД) – носитель правовой статистической информации в электронном виде, на основании которого формируются данные государственной правовой статистики и специальных учетов;

3) қауіп-қатерді бағалау жүйесі – тексерулерді тағайындау мақсатында бақылау және қадағалау органы жүргізетін іс-шаралар кешені;
4) тексерілетін субъектілер – қызметіне бақылау мен қадағалау жүзеге асырылатын жеке тұлғалар, заңды тұлғалар, соның ішінде мемлекеттік органдар, заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктері;
5) тексерілетін объектілер – бақылау мен қадағалауға жататын тексерілетін субъектінің меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негізіндегі мүлкі;
6) тіркеу және есепке алу субъектілері – жеке тұлғалардың, заңды тұлғалардың, соның ішінде мемлекеттік органдардың, заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктерінің қызметіне тексеруді және бақылау мен қадағалауды жүргізуге Қазақстан Республикасының заңдарымен уәкілеттік берілген мемлекеттік органдар;
7) уәкілетті орган – өз құзыретi шегiнде құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы статистикалық қызметтi жүзеге асыратын, тіркеу мен есепке алуды жүргізуге уәкілеттілігі бар мемлекеттiк орган.
4. Тексерулерді тіркеу және есепке алу Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүргізетін тексерулердің нәтижелері бойынша қалыптастырылатын айқын және дәйекті құқықтық статистикалық ақпаратты жинақтау, есепке алу, талдау және мемлекеттік органдарға, жеке және заңды тұлғаларға ұсыну мақсатында жүзеге асырылады.
5. Тексерулерді тіркеу және есепке алу рәсіміне:
Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тексеру тағайындау туралы актілерді (тексеру мерзімін ұзарту туралы актілерді) және Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша талон-хабарламаның негізінде тексеру нәтижесін уәкілетті органда тіркеу;
тексерулерді тоқтату, жаңғырту туралы, қатысушылар құрамын өзгерту туралы хабарламаларды уәкілетті органда есепке алу;
электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну;
уәкілетті органның тексеру тағайындау туралы актіні, тексеру мерзімдерін ұзарту туралы актіні тіркеуден бас тарту туралы шешім шығаруы кіреді.
2. Тексерулерді тіркеу және есепке алу тәртібі
6. Тексеру тағайындау туралы актіні Заңмен және «Қазақстан Республикасының Ұлттық банкі туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 30 наурыздағы Заңымен көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру субъектісінің (объектісінің) орналасқан жері бойынша тексеру басталғанға дейін уәкілетті орган жүзеге асырады.
7. Аймақта уәкілетті органның әскери немесе көліктік бөлімшелері болмаған жағдайда, тіркеу рәсімін уәкілетті органның аумақтық басқармасы есепке алуды және бақылауды жүргізу үшін келесі жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органның тиісті әскери немесе көліктік бөлімшесін хабарлай отырып жүзеге асырады.

3) система оценки рисков – комплекс мероприятий, проводимых органом контроля и надзора, с целью назначения проверок;
4) проверяемые субъекты – физические лица, юридические лица, в том числе государственные органы, филиалы и представительства юридических лиц, за деятельностью которых осуществляются контроль и надзор;
5) проверяемые объекты – имущество, находящееся на праве собственности или ином законном основании у проверяемого субъекта, подлежащее контролю и надзору;
6) субъекты регистрации и учета – государственные органы, уполномоченные законами Республики Казахстан на проведение проверок деятельности физических лиц, юридических лиц, в том числе государственных органов, филиалов и представительств юридических лиц, за деятельностью которых осуществляются контроль и надзор;
7) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции статистическую деятельность в области правовой статистики и специальных учетов, уполномоченный на ведение учета и регистрации проверок.
4. Регистрация и учет проверок осуществляется в целях сбора, учета, анализа и предоставления государственным органам, физическим и юридическим лицам достоверной и достаточной правовой статистической информации, формируемой по результатам проверок, проведенных государственными органами Республики Казахстан.
5. Процедура регистрации и учета проверок включает в себя:
регистрацию в уполномоченном органе акта о назначении проверки (акта о продлении сроков проверки), по форме согласно приложению 1 к Правилам и результата проверки на основании талона – уведомления, по форме согласно приложению 2 к Правилам;
учет в уполномоченном органе уведомлений о приостановлении, возобновлении проверок, об изменении состава участников проверки;
предоставление электронных информационных учетных документов;
вынесение уполномоченным органом решения об отказе в регистрации акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверки.
2. Порядок регистрации и учета проверок
6. Регистрация акта о назначении проверки осуществляется уполномоченным органом до начала проверки по месту нахождения проверяемого субъекта (объекта) проверки, за исключением случаев, предусмотренных Законом и Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года «О Национальном Банке Республики Казахстан».
7. При отсутствии в регионе военных или транспортных подразделений уполномоченного органа, процедура регистрации осуществляется территориальным подразделением уполномоченного органа, с последующим информированием в течение следующего рабочего дня соответствующего военного или транспортного подразделения уполномоченного органа, для ведения учета и контроля.

8. Тексеру тағайындау туралы актіні, тексеру мерзімін ұзарту туралы актіні уәкілетті органда тіркеу үшін оған тексеру тағайындау туралы актінің немесе тексеру мерзімін ұзарту туралы актінің екі данасы (түпнұсқа және көшірме), ішінара және жоспардан тыс тексерулерді тіркеу кезінде – Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру тағайындауға негіз болған құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі ұсынылады.
Уәкілетті органға бір мезгілде ұсынылатын ЭАЕҚ – тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу кезінде Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес мемлекеттік органмен жүзеге асырылатын тексеру туралы мәліметтерді есепке алудың № 1-П нысанды толтырылған карточкасы (бұдан әрі – № 1-П карточкасы) немесе тексеру мерзімін ұзарту туралы актіні тіркеу кезінде талон-хабарлама ұсынылады.
Заңның 19-бабының 1-тармағымен алдағы тексеру туралы хабарландыру көзделген жағдайларда, уәкілетті органда тіркеу кезінде хабарландыру дерегін растайтын құжаттың көшірмесі ұсынылады.
Жеке кәсіпкерлік субъектісіне қатысты тексеру тағайындалған жағдайларда, тіркеу субъектісі Заңның 1220-баптарының, «Жеке кәсіпкерлік туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6-1-бабының талаптарына сәйкес кәсіпкерлік субъектісінің санатын растайтын құжаттарды ұсынады.
Құжаттардың тұпнұсқалары тіркеу субъектісіне қайтарылады, ал көшірмелері уәкілетті органда қалады.
9. Тексерулерді есепке алудың ведомстволық автоматтандырылған жүйелерін жүргізу кезінде, осы Қағиданың 10-тармағында көрсетілген, электрондық цифрлық қолтаңба қойылған құжаттарды осы Қағиданың 3-тарауына сәйкес электрондық форматта графикалық көшірмелерді тіркей отырып жолдайды.
Тексерулерді есепке алудың ведомстволық автоматтандырылған жүйесі болмаған жағдайда, Қағиданың 10-тармағында көрсетілген құжаттар электрондық форматта рәсімделіп, электрондық цифрлық қолтаңба қойылғаннан кейін, осы Қағиданың 3-тарауымен анықталған тәртіпте графикалық көшірмелерді тіркей отырып, уәкілетті органның веб-ресурсының көмегімен тіркелу үшін ұсынылады.
10. Бақылау және қадағалау органдарының, сондай-ақ уәкілетті органның тұрған жерінен елеулі қашықтықта орналасқан тексерілетін субъектілерге (объектілерге) жоспардан тыс тексеру жүргізілген жағдайда, тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу тексеру басталғаннан кейін бес жұмыс күнінің ішінде жүзеге асырылады.
11. Заңның 16-бабы 7-тармағының 1) тармақшасымен көзделген негіз бойынша жоспардан тыс тексеру тағайындау кезінде, тексеру тағайындаған мемлекеттік орган тіркеу барысында уәкілетті органға алдыңғы тексеру немесе бақылау мен қадағалаудың басқа да нысанын жүргізудің нәтижесінде анықталған бұзушылық деректерін растайтын материалдарды ұсынады.

8. Для регистрации в уполномоченном органе акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверки в уполномоченный орган предоставляется акт о назначении проверки или акт о продлении сроков проверки в двух экземплярах (подлинник и копия), при регистрации выборочных и внеплановых проверок – подлинник и копия документа, послужившего основанием для назначения проверки, за исключением случаев, предусмотренных законами Республики Казахстан.
Одновременно в уполномоченный орган предоставляется ЭИУД – заполненная учетная карточка сведений о проверке, осуществляемой государственным органом № 1-П по форме, согласно приложению 3 к Правилам (далее – карточка № 1-П) при регистрации акта о назначении проверки или талон-уведомление при регистрации акта о продлении проверки.
В случаях, когда пунктом 1 статьи 19 Закона предусмотрено уведомление проверяемого субъекта о предстоящей проверке, при регистрации в уполномоченном органе предоставляется копия документа, подтверждающего факт уведомления.
В случаях назначения проверки в отношении субъекта частного предпринимательства, субъектом регистрации предоставляются документы, подтверждающие категорию субъекта предпринимательства в соответствии с требованиями статей 12, 20 Закона, статьи 6-1 Закона Республики Казахстан «О частном предпринимательстве».
Подлинники документов возвращаются субъекту регистрации, а копии остаются в уполномоченном органе.
9. При ведении ведомственных автоматизированных систем учета проверок, указанные в пункте 10 настоящих Правил документы, подписанные электронной цифровой подписью, направляются в электронном формате в соответствии с главой 3 настоящих Правил, с прикреплением графических копий.
В случае отсутствия ведомственной автоматизированной системы учета проверок, указанные в пункте 10 Правил документы оформляются в электронном формате и после подписания электронной цифровой подписью, предоставляются для регистрации с помощью веб-ресурсов уполномоченного органа, с прикреплением графических копий в порядке, определенном главой 3 настоящих Правил.
10. В случае проведения внеплановой проверки на проверяемых субъектах (объектах), находящихся на значительном отдалении от места расположения органа контроля и надзора, а также уполномоченного органа, регистрация акта о назначении проверки осуществляется в течение пяти рабочих дней после начала проверки.
11. При назначении внеплановой проверки по основанию, предусмотренному подпунктом 1) пункта 7 статьи 16 Закона, государственный орган, назначивший проверку, предоставляет при регистрации в уполномоченный орган материалы, подтверждающие факты выявленных нарушений в результате предыдущей проверки или иной формы контроля и надзора.

Заңның 16-бабы 7 тармағының 2), 2-1), 2-2), 2-3), 2-4) тармақшаларымен көзделген негіздер бойынша жоспардан тыс тексеру тағайындау кезінде, тексеру тағайындаған мемлекеттік орган тіркеу барысында уәкілетті органға залал келтірудің нақты қаупі туындаған не залал келтірілген немесе құқықтардың бұзылған деректерін растайтын материалдарды ұсынады.
Заңның 16-бабы 7 тармағының 2), 2-1), 2-2) тармақшаларымен көзделген негіздер бойынша жоспардан тыс тексеру тағайындау кезінде, мемлекеттік орган «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 1 және 5-баптары талаптарының бұзылуына жол бермеу бойынша шаралар қолданады.
Заңның 16-бабы 7 тармағының 3) тармақшасымен көзделген негіз бойынша жоспардан тыс тексеру тағайындау кезінде, тексеру тағайындаған мемлекеттік орган тіркеу барысында уәкілетті органға тексеру мәселесі шеңберінде негізгі тексеру субъектісімен тексеру субъектісінің өзара қарым-қатынасы фактілерін растайтын материалдарды ұсынады.
12. Уәкілетті органның қызметкері ЭАЕҚ-ны алған және тексеру тағайындау актісін, тексеру мерзімдерін ұзарту туралы актіні тіркеу рәсіміне ұсынған сәттен бастап жұмыс уақытын есепке ала отырып, үш сағаттан кешіктірмей:
тексеру тағайындау туралы актінің, тексеру мерзімін ұзарту туралы актінің қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкестігін және № 1-П карточкасын толтырудың толықтығын тексереді;
сонымен қатар құжаттардың уақтылы тіркеуге ұсынылуын, тексеру жүргізуге құқықтық негіздердің бар болуын, тексеру мерзімі мен кезеңділігін, тексеруді тағайындау кезінде мемлекеттік органның аумақтылық принципін сақтауын тексереді;
тексеру тағайындау туралы актіні, тексеру мерзімін ұзарту туралы актіні тіркеуден бас тартуға негіздер болмаған жағдайда, Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес нысанда тексеру тағайындау туралы актіні, тексеру мерзімін ұзарту туралы актіні тіркеу туралы мөр басады;
тіркеу туралы шешімді қабылдау үшін белгіленген мерзімнің аясында электрондық тіркеу аяқталғаннан кейін тіркеу субъектісіне электрондық цифрлық қолтаңба қойылған тексеру тағайындау туралы актіні, тексеру мерзімін ұзарту туралы актіні тіркеу туралы тіркеу нөмірі көрсетілген хабарламаны жолдайды.
Тіркеу жүргізілгеннен кейін тексеру тағайындау туралы актінің түпнұсқасы тексеру тағайындау туралы актіні, тексеру мерзімдерін ұзарту туралы актіні тіркеу туралы мөр басылып мемлекеттік органның лауазымды тұлғасына қайтарылады, ал көшірмесі уәкілетті органда тиісті номенклатуралық істе сақталу үшін қалады.
13. Заңның 13-бабына сәйкес бекітілетін ерекше тәртіп бойынша жүргізілетін тексерулер жүргізудің графигі (бұдан әрі - график) Қағиданың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ресімделеді (Excel электрондық кестесі форматында) және Заңмен белгіленген тәртіпте қағаз және электрондық форматта ұсынылады.

При назначении внеплановой проверки по основаниям, предусмотренным подпунктами 2), 2-1), 2-2), 2-3), 2-4) пункта 7 статьи 16 Закона, государственный орган, назначивший проверку, предоставляет при регистрации в уполномоченный орган материалы, подтверждающие факты конкретного возникновения угрозы причинения вреда, либо причинения вреда, либо нарушения прав.
При назначении внеплановой проверки по основаниям, предусмотренным подпунктами 2), 2-1), 2-2) пункта 7 статьи 16 Закона, государственный орган принимает меры по недопущению нарушений требований статей 1 и 5 Закона Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
При назначении внеплановой проверки по основанию, предусмотренному подпунктом 3) пункта 7 статьи 16 Закона, государственный орган, назначивший проверку, предоставляет при регистрации в уполномоченный орган материалы, подтверждающие факты взаимоотношений проверяемого субъекта с основным проверяемым субъектом в рамках проверяемого вопроса.
12. Сотрудник уполномоченного органа не позднее трех часов с учетом рабочего времени с момента получения ЭИУД и представления акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверок на процедуру регистрации:
проверяет соответствие акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверки требованиям действующего законодательства и полноту заполнения карточки № 1-П;
одновременно проверяет своевременность представления документов для регистрации, наличия правовых оснований проведения проверки, сроки и периодичность проверки, соблюдение государственным органом принципа территориальности при назначении проверки;
при отсутствии оснований для отказа в регистрации акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверки ставит штамп о регистрации акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверки по форме, согласно приложению 4 к Правилам;
после завершения электронной регистрации в пределах срока, установленного для принятия решения о регистрации, направляет субъекту регистрации сообщение о регистрации акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверки, подписанное электронной цифровой подписью с отражением номера регистрации.
После регистрации подлинник акта о назначении проверки с проставлением штампа о регистрации акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверки возвращается должностному лицу государственного органа, а копия остается в уполномоченном органе, которая хранится в соответствующем номенклатурном деле.
13. График проведения проверок по особому порядку, утверждаемый в соответствии со статьей 13 Закона (далее – график), оформляется по форме согласно приложению 5 к Правилам (в формате электронной таблицы Excel) и предоставляется в бумажном и электронном формате в порядке, установленном Законом.

Егер бекітілген және уәкілетті органға жолданған график нысанға сәйкес келмеген жағдайда немесе оны әзірлеу кезінде уәкілетті орган график жобасына түзету енгізу үшін қайтарғаннан кейін Заңның 13-бабы 2-тармағы талаптарының бұзылуына жол берілсе немесе олар жойылмаса, уәкілетті орган графикті алған сәттен бастап үш жұмыс күнінің ішінде тіркеу субъектісіне бұзушылықты жою үшін қайтарады.
Тіркеу субъектісі бұзушылықтарды жойғаннан кейін бекітілген графикті ол қайтарылғаннан кейінгі келесі жұмыс күнінің ішінде уәкілетті органға қайта жолдайды.
14. Тіркеу субъектісінің тексеру тағайындау кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзғаны анықталған жағдайда, уәкілетті органның басшысы немесе оның міндеттерін атқарушы адам тексеру тағайындау туралы актіні, тексеру мерзімін ұзарту туралы актіні тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Тексеру тағайындау туралы актіні, тексеру мерзімін ұзарту туралы актіні тіркеуден бас тарту туралы тұжырым Қағиданың 6-қосымшасына сәйкес нысанда, ЭАЕҚ уәкілетті органға келіп түскен сәттен бастап 24 сағаттан аспайтын мерзімде екі данада құрылады.
Тексеру тағайындау туралы актіні, тексеру мерзімін ұзарту туралы актіні тіркеуден бас тарту Қазақстан Республикасы заңнамаларының және осы Қағиданың талаптарының нақты бұзылғандығын көрсете отырып, дәлелді болады.
Электрондық тіркеу кезінде бас тартылған жағдайда уәкілетті органның қызметкері тіркеу субъектісіне электрондық цифрлық қолтаңба қойылған тексеру тағайындау туралы актіні, тексеру мерзімін ұзарту туралы қосымша актіні тіркеуден бас тарту туралы хабарламаны тіркеу туралы шешім қабылдауға белгіленген мерзімде жібереді.
Сонымен бір мезгілде тіркеусіз қайтарылған тексеру тағайындау туралы актіге, тексеру мерзімін ұзарту туралы қосымша актіге Қағиданың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша «бас тартылды» мөртабаны қойылады және ЭАЕҚ-ң тиісті тармақтары толтырылады.
15. Тіркеу субъектісіне тексеру тағайындау туралы актіні, тексеру мерзімін ұзарту туралы қосымша актіні тіркеуден бас тарту үшін келесі негіздердің біреуінің болуы жеткілікті:
1) қауіп-қатерді бағалау жүйесін қолданбай немесе оны бұзып қолдану арқылы тексеру графигінде көрсетілмеген тексеру жүргізудің ерекше тәртібі бойынша тексеру тағайындау;
2) тексеру жүргізудің ерекше тәртібі бойынша тексеру тағайындау барысында тексеру жүргізудің кезеңділігін бұзу;
3) бақылау және қадағалау органдарының құзыретіне енбейтін мәселелер бойынша тексеру тағайындау, яғни тиісті өкілеттігі жоқ адамдарға тексеру жүргізуді тапсыру;

В случае, если утвержденный и направленный в уполномоченный орган график не соответствует форме либо при его составлении допущены или не устранены после возврата уполномоченным органом проекта графика для корректировки нарушения требований пункта 2 статьи 13 Закона, график возвращается уполномоченным органом субъекту регистрации в течение трех рабочих дней с момента получения для устранения нарушений.
Субъектом регистрации после устранения нарушений утвержденный график повторно направляется в уполномоченный орган в течение следующего рабочего дня после возврата графика.
14. В случае выявления нарушений законодательства Республики Казахстан, допущенных субъектом регистрации при назначении проверки, руководителем уполномоченного органа, либо лицом, исполняющим его обязанности, принимается решение об отказе в регистрации акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверки.
Заключение об отказе в регистрации акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверки, по форме согласно приложению 6 к Правилам составляется в двух экземплярах в срок не более 24 часов с момента поступления ЭИУД в уполномоченный орган.
Отказ в регистрации акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверки мотивируется с указанием конкретных нарушений требований законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил.
В случае отказа, при электронной регистрации сотрудник уполномоченного органа направляет в срок, установленный для принятия решения о регистрации, субъекту регистрации сообщение об отказе в регистрации акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверки, подписанное электронной цифровой подписью.
Одновременно на акте о назначении проверки, акте о продлении сроков проверки, возвращаемых без регистрации, ставится штамп об отказе в регистрации акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверки, по форме согласно приложению 7 к Правилам и заполняются соответствующие пункты ЭИУД.
15. Для отказа субъекту в регистрации акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверки, достаточно наличие одного из следующих оснований:
1) назначение проверки по особому порядку проведения проверок, не указанной в графике проверок, без применения либо с нарушением применения системы оценки рисков;
2) нарушение периодичности проведения проверки при назначении проверки по особому порядку проведения проверок;
3) назначение проверки по вопросам, не входящим в компетенцию органа контроля и надзора, а равно поручение проведения проверки лицам, не имеющим на то соответствующих полномочий;

4) тексеруді Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген шектеулі мерзімдерден асырып тағайындау немесе оны ұзарту;
5) иесi бүркемеленген өтiнiш бойынша тексеру тағайындау;
6) мемлекеттік органның Заңның 23-бабы 6) тармақшасының талаптарын бұза отырып тексеру тағайындауы;
7) егер алдыңғы тексерулердің нәтижелері бойынша бұзушылықтар анықталмаған болса, анықталған бұзушылықтарды жою туралы ұйғарымның (қаулының, ұсыныстардың, хабарламалардың) орындалуын бақылау мәселесі бойынша тексеру тағайындау;
8) қауіп-қатерді бағалау жүйесін ескермей, ішінара тексеру жүргізудің кезеңділігін, еселігін бұзу арқылы немесе басқа да Заң бұзушылықтарға ішінара тексеруді тағайындау;
9) «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының талаптарын ескере отырып, жоспардан тыс тексеру тағайындауға негіз болатын жазбаша растаудың болмауы (сұрау салу, тапсырма, өтініш, шағым, жүгіну, прокурорлық қадағалауды жүзеге асыру кезінде жүгінулерді сенім телефондары бойынша есепке алу кітабында тіркеу туралы белгі, қарсы тексеру тағайындау кезіндегі актінің көшірмесі және заңнамада көзделген басқа да негіздер);
10) белгілі бір кезеңге не белгілі уақыт аралығы шеңберінен тыс шығатын мәселелер бойынша немесе жоспардан тыс тексеру тағайындауға негіз болған құжатта көрсетілген мәселелерге тексеру тағайындау;
11) заңмен көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеру тағайындау туралы бір актіде бірнеше тексеру субъектілерін (объектілерін) көрсету;
12) тексеруі тоқтатылған және заңмен белгіленген мерзімдерде қайта жаңғыртылмаған тексерілетін субъектіге (объектіге) тексеруді қайта тағайындау;
13) міндетті хабарлау туралы талап Заңмен көзделген болғанда, алдағы болатын тексеру туралы тексеру субъектісін хабардар ету жөніндегі деректердің болмауы немесе Заңның 19-бабының 1-тармағымен көзделген хабарлау тәртібін бұзу;
14) тексеруді ұйымдастыру мен жүргізудің тәртібі мен шарттарын реттейтін нормативтік құқықтық актілердің талаптарын бұзу.
16. Тіркеу субъектісіне тексеру тағайындау туралы актіні, тексеру мерзімдерін ұзарту туралы актіні тіркеуден бас тартылғанда, уәкілетті органның жоғары тұрған лауазымды тұлғасына немесе сотқа шағымдануына болады.
17. Тексеру тағайындау немесе тексеру мерзімін ұзарту кезінде тіркеу субъектісінің Қазақстан Республикасы заңдарының талаптарын сақтау туралы мәселелерді шешу үшін ұсынылған құжаттарды қосымша қарау қажет болған жағдайда, актіні тіркеу немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім ЭАЕҚ уәкілетті органға келіп түскен кезден бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей қабылданады.

4) назначение проверки либо ее продление в сроки, превышающие предельные сроки, установленные законами Республики Казахстан;
5) назначение проверки по анонимному обращению;
6) назначение государственным органом проверки в нарушение требований подпункта 6) статьи 23 Закона;
7) назначение проверки по вопросу контроля исполнения предписаний (постановлений, представлений, уведомлений) об устранении выявленных нарушений, если по их результатам не были выявлены нарушения;
8) назначение выборочной проверки без учета системы оценки рисков, с нарушением периодичности, кратности проведения выборочных проверок или других нарушений Закона;
9) отсутствие письменных подтверждений основания назначения внеплановой проверки (запрос, поручение, заявление, жалоба, обращение, отметка о регистрации в книге учета обращений по телефонам доверия при осуществлении прокурорского надзора, копии акта при назначении встречной проверки и иные основания, предусмотренные законодательством), с учетом требований статьи 5 Закона Республики Казахстан «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц»;
10) назначение проверки за период либо по вопросам, выходящим за рамки промежутка времени или вопросов, указанных в документе, послужившим основанием для назначения внеплановой проверки;
11) указание в одном акте о назначении проверки нескольких проверяемых субъектов (объектов) проверки, за исключением случаев, предусмотренных законом;
12) повторное назначение проверки проверяемого субъекта (объекта), по которому проверка была приостановлена и не возобновлена в установленные законом сроки;
13) отсутствие данных об уведомлении субъекта проверки о предстоящей проверке или нарушение порядка уведомления, предусмотренного пунктом 1 статьи 19 Закона, когда требование об обязательном уведомлении предусмотрено Законом;
14) нарушения требований нормативных правовых актов, регламентирующих порядок и условия организации и проведения проверки.
16. Субъект регистрации, которому было отказано в регистрации акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверки вправе обжаловать решение об отказе вышестоящему должностному лицу уполномоченного органа, либо в суд.
17. В случаях, когда для выяснения вопроса о соблюдении субъектом регистрации при назначении или продлении сроков проверки требований законодательства Республики Казахстан необходимо дополнительное изучение представленных документов, решение о регистрации акта либо отказе в регистрации акта принимается в срок не позднее двух рабочих дней со дня поступления ЭИУД в уполномоченный орган.

Заңның 18-бабының 3-тармағымен көзделген жағдайларда, тексеру тағайындау туралы актіні тіркеу уәкілетті органда тексеру басталғаннан кейін келесі жұмыс күнінің ішінде жүргізіледі.
18. Тексеру тоқтатылған, жаңғыртылған, қатысушылар құрамы өзгертілген жағдайларда, тіркеу субъектісі Заңның 19-бабының 4-тармағымен және 20-бабының 1-тармағымен көзделген тәртіпте уәкілетті органға талон-хабарлама жолдайды.
19. Тіркеу субъектісі тексеру аяқталғаннан кейін үш жұмыс күннің ішінде уәкілетті органға ЭАЕҚ – талон-хабарламаны ұсынады.
Мемлекеттік сыртқы қаржылық бақылау органдары уәкілетті органға Қазақстан Республикасының Бюджеттік Кодексінің 140-бабына сәйкес қаулы қабылданғаннан кейін ЭАЕҚ – талон-хабарламаны үш жұмыс күннің ішінде ұсынады.
20. Тексеру жарамсыз (заңсыз) деп танылғанның салдарынан тексеруді тіркеуден бас тартылған, сондай-ақ тексеру тағайындау туралы актіні шығармай жүргізілген тексеру фактісі анықталған жағдайда, тексеруді жарамсыз (заңсыз) деп таныған немесе тексеру тағайындау туралы актіні шығармай жүргізілген тексеру фактісін анықтаған мемлекеттік орган тиісті ақпаратты жолдайды, ал тіркеу субъектісі уәкілетті органға шешім қабылданғаннан кейінгі тәулік ішінде 1-П карточкасын және талон-хабарламаны жібереді.
21. Мемлекеттік кіріс органдары жүзеге асыратын тексерулер тәртібінің, оларды жүргізу, ұзарту, тоқтату мерзімдерінің, тексерулерді тағайындау, олардың нәтижелері мен аяқталуы туралы актіні ресімдеудің ерекшеліктері Қазақстан Республикасының Салық кодексімен, ал мемлекеттік қаржылық бақылау органдарымен жүзеге асырылатын тексерулер Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексімен, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2013 жылғы 16 сәуірдегі № 3-НП нормативтік қаулысымен бекітілген Сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылауды жүргізу қағидасымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8466 санымен тіркелген) және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 2 наурыздағы N 235 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында республикалық және жергілікті деңгейлерде ішкі мемлекеттік қаржылық бақылауды жүзеге асыру ережесімен айқындалады.
22. Уәкілетті орган тексеруді тағайындаудың, ұзартудың, тоқтатудың, жаңғыртудың, қатысушылар құрамын өзгертудің негізділігін зерделеуге қажетті қосымша материалдарды сұратады.
23. Қызметкерлердің өмiрi мен денсаулығына қатер төнген жағдайда, мемлекеттік еңбек инспекциясының еңбек қауiпсiздiгi және еңбектi қорғау саласындағы талаптардың сақталуы бойынша мемлекеттік кіріс органдары жүзеге асыратын жоспардан тыс тексерулерді, үстеме тексерулердi тағайындау туралы актiлер жөніндегі жалпы мәлiметтер, жеке кәсiпкерлiк субъектiлер кесімінде Қағиданың 8-қосымшасына сәйкес нысанда (Excel электрондық кестесі форматында), тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірілмей уәкілетті органға жолданады.

В случаях, предусмотренных пунктом 3 статьи 18 Закона, регистрация акта о назначении проверки производится в уполномоченном органе в течение следующего рабочего дня после начала проверки.
18. В случае приостановления, возобновления проверки, изменения состава участников проверки, субъект регистрации направляет в порядке, предусмотренном пунктом 4 статьи 19 и пунктом 1 статьи 20 Закона, в уполномоченный орган талон-уведомление.
19. Субъект регистрации в течение трех рабочих дней по завершении проверки представляет в уполномоченный орган ЭИУД – талон-уведомление.
Органы внешнего государственного финансового контроля представляют в уполномоченный орган ЭИУД – талон-уведомление в течение трех рабочих дней после принятия постановления в соответствии со статьей 140 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
20. В случае отказа от проведения назначенной проверки или прекращения проверки до ее завершения по инициативе субъекта регистрации органа контроля и надзора, либо в случае признания проверки недействительной (незаконной), государственный орган, по чьей инициативе проверка не проведена или признана недействительной (незаконной), направляет соответствующую информацию, а субъект регистрации направляет карточку № 1-П и талон-уведомление в уполномоченный орган в течение суток после принятия решения с приложением подтверждающих документов.
21. Особенности порядка, сроки проведения, продления, приостановления проверок, оформления акта о назначении, результатах и завершении проверок, осуществляемых органами государственных доходов, определяются Налоговым кодексом Республики Казахстан, проверок, осуществляемых органами государственного финансового контроля, определяются Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Правилами проведения внешнего государственного финансового контроля, утвержденными нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 16 апреля 2013 года № 3-НП (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8466) и Правилами осуществления внутреннего государственного финансового контроля на республиканском и местном уровнях в Республике Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2009 года № 235.
22. Уполномоченный орган истребует дополнительные материалы, необходимые для изучения обоснованности назначения, продления, приостановления, возобновления проверок, изменения состава участников проверки.
23. Общие сведения об актах о назначении внеплановых проверок по соблюдению требований в области безопасности и охраны труда государственной инспекции труда в случае возникновения угрозы жизни и здоровью работников, встречных проверок, осуществляемых органами государственных доходов, в разрезе субъектов частного предпринимательства по форме, согласно приложению 8 к Правилам (в формате электронной таблицы Excel), передаются в уполномоченный орган ежеквартально в срок не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным.

24. ЭАЕҚ - № 1-П карточкалары мен талон-хабарлама деректемелерін тексеруді жүзеге асыратын адам толтырады.
ЭАЕҚ сандық ақпараттық көрсеткіштерінде, соның ішінде сөздік деректемелерді қамтитын көрсеткіштерінде уәкілетті орган беретін кодтық белгілеу нөмірлері көрсетіледі.
Енгізілген мәліметтердің айқындылығын, толықтығын, объективтілігін және уақытылы орындалуын қамтамасыз ету мемлекеттік орган басшысына және ЭАЕҚ-н толтырған жауапты адамдарға, ал алқалы мемлекеттік органдарда – осы бағытқа жетекшілік ететін алқалы мемлекеттік органдардың мүшелеріне және ЭАЕҚ толтырған жауапты адамдарға жүктеледі.
25. № 1-П карточкалары және талон-хабарлама мәліметтерінің негізінде уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері Қағиданың 9-қосымшасына сәйкес бірыңғай нысанда «Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүзеге асыратын тексерулерді тағайындау туралы актілерді, бақылау мен қадағалаудың өзге де нысандарын тіркеу және есепке алу туралы» № 1-П нысанды есепті (бұдан әрі – № 1-П есеп) (Excel электрондық кестесі форматында) қалыптастырады.
Әрбір аймақ және мемлекеттік органдар бойынша № 1-П есептері тоқсан сайын ұлғаю нәтижесімен қорытындымен қалыптастырылады және уәкілетті орган аумақтық бөлімшесінің басшысымен немесе оның міндеттерін атқаратын адаммен, есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне, қағаз және электронды түрде бекітіледі.
Уәкілетті орган аумақтық бөлімшелерінің есептері мәліметтерінің негізінде уәкілетті органның орталық аппараты тіркеу субъектілері мен аймақтар кесімінде жиынтық есепті қалыптастырады.
Республика бойынша № 1-П нысанды жиынтық есепті уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне ұсынады.
3. Тексерулерді тіркеуді және есепке алуды электрондық форматта жүргізу тәртібі және тексеру субъектілері мен объектілерінің біріңғай тізілімін (ТСОБТ) қалыптастыру
26. Тіркеу субъектілері тексерулерді тіркеуді және есепке алуды электрондық форматта қалыптастыру мен жүргізуге қатысады.
Тексерулерді тіркеу және есепке алу ведомстволық автоматтандырылған жүйе болмаған жағдайда, мемлекеттік орган уәкілетті органның веб-ресурстарын пайдаланады.
Тексерулерді тіркеу мен есепке алу мәліметтерінің, қойылған ЭАЕҚ деректерінің негізінде уәкілетті орган орталықтандырылған мемлекеттік деректер қорын қалыптастырады және мемлекеттік органдарда электрондық есепке алу журналы қалыптастырылады.
27. Бірлік және тұтастық принциптерин сақтау негізінде тексерулерді тіркеу мен есепке алудың электрондық форматын енгізуді, мемлекеттік органдардың қауіп-қатерді басқару процестерін автоматтандыруды, уәкілетті органның ақпараттық жүйелері арқылы немесе бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру бойынша мемлекеттік органдардың ведомстволық жүйелерімен интеграциялау жолымен мемлекеттік органдардың тексерулерін тіркеуді жүзеге асыру кезіндегі өзара іс-қимылдарын ұйымдастыруды Тексеру субъектілері мен объектілерінің біріңғай тізілімін (бұдан әрі – ТСОБТ) құрайды.
ТСОБТ мәліметтері тексерулерді тіркеу мен есепке алу саласындағы ЭАЕҚ-н, мемлекеттік бақылау және қадағалау органдары жүзеге асыратын тексеру мәселелері бойынша тіркеу субъектілерінің тексерілетін субъектілер (объектілер) туралы мәліметтерін, қауіп-қатерді бағалаудың ведомстволық жүйелерін, тексеру парақтарын және міндетті түрдегі ведомстволық есептілікті электрондық форматта ұсыну арқылы орталықтандырылған деректер қорының негізінде қалыптастырылады.
ТСОБТ-ны қалыптастыру және жүйелердің өзара әрекеттесуі тексерілетін субъектілердің (объектілердің), сондай-ақ мемлекеттік органның орналасқан аумақтылық принципіне сәйкес, тиісті нормативтік базасының және техникалық дайындығының болуына қарай кезең-кезеңімен, уәкілетті орган айқындайтын электрондық форматта жүзеге асырылады.
Келіп түскен мәліметтердің негізінде уәкілетті органмен құрылған тексеру субъектілерінің (объектілерінің) орталықтандырылған деректер қоры бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру, тексеру графиктерін, профильдік есептерді қалыптастыру, процестерді автоматтандыру және басқа да ведомстволық бақылау жүргізу кезінде мемлекеттік органдардың жұмысы үшін қолданылады.
ТСОБТ-ға енгізілген мәліметтердің айқындылығын, толықтығын, объективтілігін және уақытылығын қамтамасыз ету мемлекеттік орган басшысына және мәліметтерді енгізген жауапты адамдарға жүктеледі.
Тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi
тіркеу, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау,
оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар
құрамын өзгерту және тексеру мен оның
нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк
құжаттарды ұсыну қағидасының
1-қосымшасы
Нысан
Тексеруді тағайындау туралы актісі
(тексеру мерзімдерін ұзарту туралы акт)
№________                                  «____»__________20____ж.
________________ қаласы

24. Реквизиты ЭИУД – карточек № 1-П и талона-уведомления, подлежат заполнению лицом, осуществляющим проверку.
В цифровых информационных показателях ЭИУД, в том числе содержащих словарный реквизит, указываются номера кодовых обозначений, присвоенных уполномоченным органом.
Обеспечение достоверности, целостности, объективности и своевременности внесенных сведений возлагается на руководителя государственного органа и ответственных лиц, заполнивших ЭИУД, в коллегиальных государственных органах – на членов коллегиальных государственных органов, курирующих данное направление и ответственных лиц, заполнивших ЭИУД.
25. На основании сведений карточек № 1-П и талона-уведомления территориальными подразделениями уполномоченного органа составляется отчет формы № 1-П «О регистрации и учете актов о назначении проверок, осуществляемых государственными органами Республики Казахстан» (далее - отчет № 1-П) по единой форме, согласно приложению 9 к Правилам (в формате электронной таблицы Excel).
Отчеты № 1-П по каждому региону и по государственным органам составляются ежеквартально с нарастающим итогом и утверждаются руководителем территориального подразделения уполномоченного органа либо лицом, исполняющим его обязанности, к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом, в бумажном и электронном виде.
На основе данных отчетов территориальных подразделений уполномоченного органа центральный аппарат уполномоченного органа формирует сводный отчет в разрезе субъектов регистрации и регионов.
Сводный отчет № 1-П по республике предоставляется уполномоченным органом в Генеральную прокуратуру Республики Казахстан к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
3. Порядок ведения, регистрации и учета
проверок и в электронном формате и формирование Единого реестра
субъектов и объектов проверок (ЕРСОП)
26. Субъекты регистрации участвуют в формировании и ведении регистрации и учета проверок в электронном формате.
В случае отсутствия ведомственной автоматизированной системы регистрации и учета проверок, государственный орган использует веб-ресурсы уполномоченного органа.
На основании сведений регистрации и учета проверок, выставленных ЭИУД уполномоченным органом формируется централизованный государственный банк данных и в государственных органах формируется электронный журнал учета.
27. Внедрение электронного формата регистрации и учета проверок, автоматизация процессов управления рисками государственных органов, организация взаимодействия при осуществлении регистрации проверок государственных органов через информационные системы уполномоченного органа или путем интеграции с ведомственными системами по осуществлению контроля и надзора государственных органов на основе соблюдения принципа единства и целостности формируют Единый реестр субъектов и объектов проверок (далее – ЕРСОП).
Сведения ЕРСОП формируются на основании централизованного банка данных путем предоставления в электронном формате ЭИУД в сфере регистрации и учета проверок, данных субъектов регистрации о проверяемых субъектах (объектах), ведомственных систем оценки рисков, проверочных листов и обязательной ведомственной отчетности по вопросам проверок, осуществляемых государственными органами контроля и надзора.
Формирование ЕРСОП и взаимодействие систем осуществляется поэтапно исходя из наличия соответствующей нормативной базы и технической подготовленности, в соответствии с принципом территориальности нахождения проверяемых субъектов (объектов) проверки, а также государственного органа, в электронном формате.
Созданный уполномоченным органом на основании поступивших сведений централизованный банк данных проверяемых субъектов (объектов) проверок, используется для работы государственных органов при осуществлении контрольно-надзорных функций, формировании графиков проверок, профильных отчетов, автоматизации процессов и иного ведомственного контроля.
Обеспечение достоверности, целостности, объективности и своевременности внесенных сведений в ЕРСОП возлагается на руководителя государственного органа и ответственных лиц, вносивших данные.
Приложение 1
к Правилам регистрации актов о
назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверок,
об изменении состава участников и
представлении информационных
учетных документов о проверках
и их результатах
Форма
Акт о назначении проверки
(акт о продлении сроков проверки)
№________                                  «____»__________20____года

1. Мемлекеттік органның атауы________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Тексеру жүргізуге уәкілетті адамның (адамдардың) тегі, аты,
әкесінің аты (ол болғанда) және лауазымы
_____________________________________________________________________
3. Тексеру жүргізу үшін тартылатын мамандар, консультанттар және
сарапшылар туралы мәлімет
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Тексерілетін субъектінің, объектісінің атауы (өзіне қатысты
тексеру тағайындалған заңды тұлғаның немесе оның филиалы және
(немесе) өкілдігінің, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты), оның
орналасқан жері, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру
нөмірі (ЖСН/БСН), аумағының учаскесі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Тағайындалған тексерудің нысанасы_________________________________
_____________________________________________________________________
6. Тексеру түрі______________________________________________________
7. Тексеру жүргізудің мерзімі________________________________________
8. Тексеру жүргізудің құқықтық негіздері, оның ішінде міндетті талаптары тексеруге жататын нормативтік құқықтық актілер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Тексерілетін кезең________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Актіге қол қоюға уәкілетті адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол
болғанда) және қолы
_____________________________________________________________________
11. Мемлекеттік органның мөрі
Тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi
тіркеу, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау,
оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар
құрамын өзгерту және тексеру мен оның
нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк
құжаттарды ұсыну қағидасының
2-қосымшасы
Нысан
Талон-хабарлама
1. Тексеруді тағайындаған мемлекеттік органның атауы: [органның коды бойынша сөздік реквизит]
2. Тіркеу субъектісі актісінің нөмірі: [нөмір]
2.1. Актіні шығарған күні: [датасы]
3. Уәкілетті органда тіркеу реттік нөмірі: [нөмір]
3.1. Актіні тіркеу күні: [датасы]
4. Тексеру субъектісінің түрі: [1-жеке тұлға; 2-заңды тұлға; 3-жеке кәсіпкерлік субъектісі, оның ішінде: 3-1 – микрокәсіпкерлік, 4-шағын кәсіпкерлік, 5-орта кәсіпкерлік, 6-ірі кәсіпкерлік; 7-мемлекеттік ұйымдар, оның ішінде: 7-1-мемлекеттік орган; 7-2 - мемлекеттік кәсіпорындар; 8 - коммерциялық емес ұйымдар]

1. Наименование государственного органа______________________________
_____________________________________________________________________
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц),
уполномоченного на проведение проверки
_____________________________________________________________________
3.Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых
для проведения проверки______________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Наименование проверяемого субъекта, объекта (наименование
юридического лица или его филиала и (или) представительства, фамилия,
имя, отчество (при его наличии) физического лица, в отношении
которого назначено проведение проверки), его местонахождение,
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), участок территории _______________________________________
_____________________________________________________________________
5. Предмет назначенной проверки _____________________________________
_____________________________________________________________________
6. Вид проверки _____________________________________________________
7. Срок проведения проверки _________________________________________
8. Правовые основания проведения проверки, в том числе нормативные
правовые акты, обязательные требования которых подлежат проверке
_____________________________________________________________________
9. Проверяемый период _______________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись лица
уполномоченного подписывать акты ____________________________________
11. Печать государственного органа
Приложение 2
к Правилам регистрации актов о
назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверок,
об изменении состава участников и
представлении информационных
учетных документов о проверках
и их результатах
Форма
Талон-уведомление
1. Наименование государственного органа, назначившего проверку: [словарный реквизит по коду органа]
2. Номер акта субъекта регистрации: [номер]
2.1. Дата акта: [дата]
3. Порядковый номер регистрации в уполномоченном органе: [номер]
3.1. Дата регистрации акта: [дата]
4. Вид проверяемого субъекта: [1 - физическое лицо; 2 - юридическое лицо; 3 - субъект частного предпринимательства, в том числе: 3-1 – микропредпринимательства, 4 - малого предпринимательства, 5 - среднего предпринимательства, 6 - крупного предпринимательства; 7 - государственные организации, в том числе: 7-1 - государственный орган; 7-2 - государственные предприятия; 8 - некоммерческие организации]

5. Тексеру субъектісінің атауы: [мәтін]
5.1. Тексеру субъектісінің орналасқан жері: [мәтін]
6. Тексерілетін объектісінің түрі: [қызмет саласы бойынша сөздік реквизит]
6.1. Тексеру объектісінің атауы: [мәтін]
6.2. Тексеру объектісінің орналасқан жері: [мәтін]
7. Хабарлама жолданды: [1 – тоқтату, 2 – жаңғырту, 3 – тексерушілер құрамын өзгерту]
7.1. Хабарлама жіберген күні: [датасы]
7.2. Ұзарту мерзімі – дан: [датасы]
7.3. дейін: [датасы]
7.4. Тексеру келесі себеп бойынша ұзартылды: [1-арнайы зерттеулер, сынақтар, сараптамалар жүргізілуіне байланысты; 2-тексеру көлемінің ауқымды болуына байланысты; 3-басқа]
8. Тексеру жүргізілмегеніне байланысты актінің тіркеуі келесі себеп бойынша жойылды: [1 – тексеруден бас тарту, 2 – қысқарту, 3 – жарамсыз деп тану, 4 - басқа]
8.1. Шешім қабылданды: [1 – мемлекеттік органмен, 2 – сотпен, 3 – прокурормен, 4 – уәкілетті органымен] 8.2. Шешімнің күні: [датасы]
9. Тексерудің нақты басталған күні: [датасы]
10. Тексерудің нақты аяқталған күні: [датасы]
11. Тексеру нәтижесі: [1 - бұзушылықтар анықталған жоқ; 2 - бұзушылықтар анықталды]
12. Бұзушылықтар келесі салада анықталды: [заңдылық саласы бойынша сөздік реквизит]
12.1. Тексеру барысында бұзылған нормативтік-құқықтық актілер нормалары талаптарының тізбесі (Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Заңының 24 бабының 1 тармағының 7-1) тармақшасына сәйкес): [тексеру парақтарының талаптары бойынша сөздік реквизит]
13. Тексерумен құқықтармен мүдделері қорғалды: [1–жеке тұлғаның; 2 – жеке кәсіпкерлік субъектісінің, оның ішінде: 3-1 – микрокәсіпкерлік, 3-шағын кәсіпкерлік, 4-орта кәсіпкерлік, 5 – ірі кәсіпкерлік; 6-мемлекеттік мекеменің; 7 – мемлекеттік кәсіпорынның; 8 – коммерциялық емес ұйымның]
14. Тексеру барысында немесе нәтижесінде: [1-әкімшілік іс қозғалды, 2-ұйғарым енгізілді, 3-басқа да шара қолданды]
14.1. Әкімшілік істің нөмірі: [нөмір]
15. Тексеру қорытындысымен жауаптылыққа тартылды: [1-жеке тұлға; 2–жеке кәсіпкерлік субъектісі, оның ішінде: 3-1 – микрокәсіпкерлік, 3-шағын кәсіпкерлік, 4-орта кәсіпкерлік, 5–ірі кәсіпкерлік; 6-мемлекеттік мекеме; 7-мемлекеттік кәсіпорын; 8-коммерциялық емес ұйым]
16. Анықталған нұқсан соммасы: [соммасы]
16.1. Оның ішінде тексеру нәтижесінде өндірілді: [соммасы]
16.2. Оның ішінде мемлекет пайдасына: [соммасы]
17. Мемлекеттік қаржылық бақылау органымен процедуралық бұзушылықтар соммасы анықталды: [соммасы]

5. Наименование проверяемого субъекта: [текст]
5.1. Местонахождение проверяемого субъекта: [текст]
6. Вид проверяемого объекта: [словарный реквизит по сфере деятельности]
6.1. Наименование проверяемого объекта: [текст]
6.2. Местонахождение проверяемого объекта: [текст]
7. Направлено уведомление о: [1 – приостановлении, 2 – возобновлении, 3 – изменении проверяющих лиц]
7.1. Дата уведомления: [дата]
7.2. Срок продления – с: [дата]
7.3. по: [дата]
7.4. Продлено по причине: [1 - проведения специальных исследований, испытаний, экспертиз; 2 - большого объема работы; 3 - по иным]
8. Отменена регистрация акта вследствие непроведения проверки по причине: [1 – отказа от проведения, 2 – прекращения, 3 – признания недействительной (незаконной), 4 - иное]
8.1. Решение принято: [1 – государственным органом, 2 – судом, 3 – прокурором, 4 – уполномоченным органом]
8.2. Дата решения: [дата]
9. Дата фактического начала проверки: [дата]
10. Дата фактического завершения проверки: [дата]
11. Результаты проверки: [1 - нарушения не выявлены; 2 - нарушения выявлены]
12. Нарушения выявлены в сфере законодательства: [словарный реквизит по сферам законодательства]
12.1. Перечень норм нормативных правовых актов требования, которых нарушены при проверке (в соответствии с требованиями подпункта 7-1) пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан»): [словарный реквизит по требованиям проверочных листов]
13. Проверкой защищены права и интересы: [1 – физического лица; 2 – субъекта частного предпринимательства, в том числе: 3-1 – микропредпринимательства, 3 - малого предпринимательства, 4 - среднего предпринимательства, 5 – крупного предпринимательства; 6 - государственного учреждения; 7 – государственного предприятия; 8 – некоммерческой организации]
14. В ходе либо по результатам проверки: [1- возбуждено административное дело, 2 - внесено предписание, 3 - применена иная мера]
14.1. Номер административного дела: [номер]
15. По результатам проверки привлечено к ответственности: [1 - физическое лицо; 2 – субъект частного предпринимательства, в том числе: 3-1 – микропредпринимательства, 3 - малого предпринимательства, 4 - среднего предпринимательства, 5 – крупного предпринимательства; 6 - государственное учреждение; 7 – государственное предприятие; 8 – некоммерческая организация]
16. Выявлена сумма ущерба: [сумма]
16.1. Из нее возмещено в результате проверки: [сумма]
16.2. В том числе в доход государства: [сумма]
17. Выявлена сумма процедурных нарушений органом государственного финансового контроля: [сумма]

18. Мемлекеттік қаржылық бақылау органымен бюджеттік қаражатты тиімсіз пайдалану соммасы анықталды: [соммасы]
19. Мемлекеттік қаржылық бақылау органымен басқа да бұзушылық соммасы анықталды: [соммасы]
20. Материалдар сотқа мәжбүрлеп: [1-қызметті тоқтату; 2-лицензияны тоқтату; 3-қызметке тиым салу] үшін жолданды
21. Материалдар құқық қорғау органдарына жолданды: [органның коды бойынша сөздік реквизит]
21.1. Жолдану күні: [датасы]
21.2. Құқық қорғау органының АЕК (СТБТ) тіркелді: [нөмір]
21.3. Тіркеу күні: [датасы]
22. Тексеруді жүргізген тұлғаның (тұлғалардың) аты-жөні, тегі (ол болғанда) лауазымы, қолы: [мәтін]
Уәкілетті органның қызметкері толтырады
23. Талон-хабарламаның уәкілетті органына келіп түскен күні:[датасы]
24. Талон-хабарламаны қабылдаған уәкілетті орган қызметкерінің аты-жөні, тегі (ол болғанда) лауазымы, қолы: [мәтін]
25. Тағы басқа белгілер: [мәтін]
Тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi
тіркеу, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау,
оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар
құрамын өзгерту және тексеру мен оның
нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк
құжаттарды ұсыну қағидасының
3-қосымшасы
Нысан
№ 1-П нысанды мемлекеттік органмен жүзеге асырылатын тексеру туралы мәліметтерді есепке алу карточкасы
1. Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган атауы: [органның коды бойынша сөздік реквизит]
2. Мемлекеттік органның деңгейі: [республикалық - 1, облыстық - 2, қалалық - 3, аудандық-4, ауылдық-5]
3. Тексеру субъектісінің түрі: [1-жеке тұлға; 2-заңды тұлға; 3-жеке кәсіпкерлік субъектісі, оның ішінде: 3-1 – микрокәсіпкерлік, 4-шағын кәсіпкерлік, 5-орта кәсіпкерлік, 6-ірі кәсіпкерлік; 7-мемлекеттік ұйымдар, оның ішінде: 7-1-мемлекеттік орган; 7-2 - мемлекеттік кәсіпорындар; 8 - коммерциялық емес ұйымдар]
3.1. Ұйымдық – құқықтық нысан: [сөздік реквизит]
3.2. Тексеру объектісі қызметінің түрі (негізгі): [қызмет саласы бойынша сөздік реквизит]
3.3. Тексеру субъектісінің ЖСН/БСН: [номер]
3.4. Тексеру субъектісінің атауы: [мәтін]
3.5. Тексеру субъектісінің орналасқан жері: [мәтін]
4. Тексерілетін объектісінің түрі: [қызмет саласы бойынша сөздік реквизит]
4.1. Тексеру объектісінің атауы: [мәтін]
4.2. Тексеру объектісінің орналасқан жері: [мәтін]
4.3. Объектінің орналасқан аумағының учаскесі: [мәтін]
5. Тексеру субъектісінің (объектісінің) тәуекел дәрежесі: [тәуекел тобы бойынша сөздік реквизит]

18. Выявлена сумма неэффективного использования бюджетных средств органом государственного финансового контроля: [сумма]
19. Выявлена сумма иных нарушений органом государственного финансового контроля: [сумма]
20. Материалы направлены в суд для принудительного: [1 - приостановления деятельности; 2 - приостановления лицензии; 3 - запрещения деятельности]
21. Материалы направлены в правоохранительный орган: [словарный реквизит по коду органа]
21.1. Дата направления: [дата]
21.2. Зарегистрировано в КУИ (ЕРДР) правоохранительного органа: [номер]
21.3. Дата регистрации: [дата]
22. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись лица (лиц), осуществившего(-ших) проверку: [текст]
Заполняется сотрудником уполномоченного органа
23. Дата поступления талона-уведомления в уполномоченный орган: [дата]
24. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись сотрудника уполномоченного органа, принявшего талон-уведомление: [текст]
25. Прочие отметки: [текст]
Приложение 3
к Правилам регистрации актов о
назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверок,
об изменении состава участников и
представлении информационных
учетных документов о проверках
и их результатах
Форма
Учетная карточка сведений о проверке, осуществляемой
государственным органом № 1-П
1. Наименование государственного органа, назначившего проверку: [словарный реквизит по коду органа]
2. Уровень государственного органа: [республиканский - 1, областной – 2, городской - 3, районный – 4, сельский – 5]
3. Вид проверяемого субъекта: [1- физическое лицо; 2 - юридическое лицо; 3 - субъект частного предпринимательства, в том числе: 3-1 – микропредпринимательства, 4 - малого предпринимательства, 5 - среднего предпринимательства, 6 - крупного предпринимательства; 7 - государственные организации, в том числе: 7-1 - государственный орган; 7-2 - государственные предприятия; 8 - некоммерческие организации]
3.1. Организационная – правовая форма: [словарный реквизит]
3.2. Вид деятельности проверяемого субъекта (основной): [словарный реквизит по сфере деятельности]
3.3. ИИН/БИН проверяемого субъекта: [номер]
3.4. Наименование проверяемого субъекта: [текст]
3.5. Местонахождение проверяемого субъекта: [текст]
4. Вид проверяемого объекта: [словарный реквизит по сфере деятельности]
4.1. Наименование проверяемого объекта: [текст]
4.2. Местонахождение проверяемого объекта: [текст]
4.3. Участок территории нахождения объекта: [текст]
5. Степень риска проверяемого субъекта (объекта): [словарный реквизит по группам риска]

6. Тексеру түрі (ХХХ): [1ХХ-тәуекел дәрежесін бағалау негізінде тексерулер жүргізудің ерекше тәртібі бойынша, 2ХХ – ішінара, 3ХХ – жоспардан тыс, 4ХХ- бюджеттік заңнамаға сәйкес кезеңділік, 5ХХ – жоспарлы]
6.1. оның ішінде: [01 - кешенді, 02 – тақырыптық, 03 – хронометражды тексеру ]
7. Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Заңының 16 бабына сәйкес жоспардан тыс тексерулердің негізі: [1 – Заңның 7 тармағының 1) тармақшасы, 2 - Заңның 7 тармағының 2) тармақшасы, 2-1-Заңның 7 тармағының 2-1) тармақшасы, 2-2-Заңның 7 тармағының 2-2) тармақшасы, 2-3-Заңның 7 тармағының 2-3) тармақшасы, 2-4 - Заңның 7 тармағының 2-4) тармақшасы, 3 – Заңның 7 тармағының 3) тармақшасы, 6 – Заңның 7 тармағының 6) тармақшасы, 7 – Заңның 7 тармағының 7) тармақшасы, 8 – Заңның 7 тармағының 8) тармақшасы, 9 – Заңның 7 тармағының 9) тармақшасы]
8. Тексеру сұрағы: [заңдылық саласы бойынша сөздік реквизиті]
8.1. Тексеруге жататын нормативтік-құқықтық актілер нормалары талаптарының тізбесі: [тексеру парақтарының талаптары бойынша сөздік реквизит]
9. Тіркеу субъектісінің актісінің нөмірі: [нөмір]
9.1. Актінің шығарған күні: [датасы]
10. Тексеруді жүзеге асырған тұлғаның (тұлғалардың) аты-жөні, лауазымы, қолы: [мәтін]
10.1. Тексеру жүргізу үшін тартылатын мамандар, консультанттар және сарапшылар туралы мәлімет [мәтін]
11. Тексеру мерзімі – дан: [датасы]
11.1. дейін: [датасы]
12. Тексерілетін кезең – дан: [датасы]
12.1. дейін: [датасы]
Уәкілетті органының қызметкері толтырады
13. Қағиданың 21 тармағының келесі тармақшасы негізінде актіні тіркеуден бас тартылды: [тармақшаның нөмірі бойынша сөздік реквизит]
14. Жүргізілген тексеру есепке алынды: 1(2) есептік кезеңде тіркелусіз (өткен мерзімде); 3 (4)-есептік кезеңде өткізілгендер қатарынан тексеру тағайындау туралы актіні шығарусыз (өткен мерзімдер).
15. Заңсыз тексеру анықталды: [1 – прокуратурамен, 1-1-уәкілетті органымен, 2 – мемлекеттік органымен]
16. Шешім кабылдау күні: [датасы]
17. Уәкілетті органның бөлімшесі: [органның коды бойынша сөздік реквизит]
18. Актіні тіркеу күні: [датасы]
19. Тіркеу реттік нөмірі: [нөмір]
20. Карточканы тіркеуге қабылдаған уәкілетті органы қызметкерінің аты-жөні: [мәтін]
21. Карточканы тіркеуге қабылдаған уәкілетті органы қызметкерінің лауазымы, қолы: [мәтін]
22. ТСОБТ нөмірі: [нөмір]
22.1. Тіркеу күні: [датасы]
22.2. Мемлекеттік органның атауы: [органның коды бойынша сөздік реквизит]
23. Тағы басқа белгілер: [мәтін]
Тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi
тіркеу, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау,
оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар
құрамын өзгерту және тексеру мен оның
нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк
құжаттарды ұсыну қағидасының
4-қосымшасы
Нысан
Тексеруді тағайындау актісін, тексеру мерзімін ұзарту туралы қосымша актісін тіркеу туралы мөр
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі
комитеттің ________________________________облысы
___________________________________ ауданы (қаласы)
бойынша басқармасы
Тексеру тағайындау туралы акті
тіркелген
20__жылдың "_____" ___________________
№__________________
қойган қолы___________________________
Тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi
тіркеу, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау,
оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар
құрамын өзгерту және тексеру мен оның
нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк
құжаттарды ұсыну қағидасының
5-қосымшасы
Нысан
Ерекше тәртіп бойынша жүргізілетін тексерулер графиктері
20__жылдың жартыжылдығына
(мемлекеттік органның және мемлекеттік бақылау
және қадағалау жүзеге асырылатын қызмет саласының атауы)
реттік №
Тексеру субъектісінің атауы
ЖСН/БСН
Тексеру объектісінің атауы
Тексеру объектісінің орналасқан жері
Тәуекел тобы
Тексеру субъектісінің кәсіпкерлік санаты
Тексеру субъектісінің мемлекеттік тіркеу күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi
тіркеу, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау,
оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар
құрамын өзгерту және тексеру мен оның
нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк
құжаттарды ұсыну қағидасының
6-қосымшасы
Нысан
Тексеруді тағайындау актісін, тексеру мерзімін ұзарту туралы актіні тіркеуден бас тарту туралы тұжырым
____________________________________________________________________,
(тексерілетін субъектінің, объектінің атауы)
тексеру субъектісіне, объектісіне
_____________________________________________________________________
(қадағалаушы органның атауы)
ұсынылған 20 ____ жылғы «___»____________ №________ тексеру
тағайындау актісін (тексеру мерзімін ұзарту туралы актіні) қарап,
жоғарыда көрсетілген тексеру тағайындау туралы актісін (тексеру
мерзімін ұзарту туралы актіні) тіркеуден Тексерудiң тағайындалғаны
туралы актiлердi тіркеу, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау, оның
мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар құрамын өзгерту және тексеру
мен оның нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк құжаттарды ұсыну
Қағидасының 15-тармағы _____ тармақшаларының негізінде бас тартылсын:
_____________________________________________________________________
(бас тарту негізі, заңнамаға сілтеме)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(аты-жөні, тегі (ол болғанда), лауазымы)
_____________________________________
(қойған қолы)
«___»________________20 ____ г.
Тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi
тіркеу, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау,
оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар
құрамын өзгерту және тексеру мен оның
нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк
құжаттарды ұсыну қағидасының
7-қосымшасы
Нысан
Тексеруді тағайындау актісін, тексеру мерзімін ұзарту туралы қосымша актісін тіркеуден бас тарту туралы мөр
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі
комитеттің______________________________облысы
_______________________________ ауданы (қаласы)
бойынша басқармасы
Тексеру актісін тіркеуден бас тартылған
негізі: Қағиданың 15-тармағының ________ тармақшасы
20__жылдың "_____" _____________________
қолы _________________
Тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi
тіркеу, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау,
оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар
құрамын өзгерту және тексеру мен оның
нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк
құжаттарды ұсыну қағидасының
8-қосымшасы
Нысан
Жұмыскерлердің өмiрi мен денсаулығына қатер төнген жағдайда
мемлекеттік еңбек инспекциясының еңбек қауiпсiздiгi және
еңбектi қорғау саласындағы талаптардың сақталуы бойынша
жоспардан тыс тексерулерін, мемлекеттік кіріс органдары жүзеге
асыратын үстеме тексерулердi тағайындау туралы актiлер
жөніндегі жалпы мәлiметтер жеке кәсiпкерлiк субъектiлерi бөлінісінде
20___жылдың ____ тоқсанына
(мемлекеттік органның атауы)
Реттік №
Тексеру субъектісінің атауы
ЖСН/БСН
Тексеру объектісінің атауы
Тексерудің басталу күні
Тексерудің аяқталу күні
Тексеру нәтижесі
1
2
3
4
5
6
7
Тексерудiң тағайындалғаны туралы актiлердi
тіркеу, тексеруді тоқтата тұру, қайта бастау,
оның мерзімдерін ұзарту туралы, қатысушылар
құрамын өзгерту және тексеру мен оның
нәтижелерi туралы ақпараттық есептiк
құжаттарды ұсыну қағидасының
9-қосымшасы
Нысан
«Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарымен жүзеге
асырылатын тексерулерді, бақылау мен қадағалаудың өзге де
нысандарын тіркеу және есепке алу туралы» № 1-П нысанды есеп
Тіркелген тексерулердің барлығы
жеке кәсіпкерлік субъектілерін
2-бағаннан
жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылмайтын жеке тұлғалар
мемлекеттік кәсіпорындар
мемлекеттік мекемелер
оның ішінде мемлекеттік органдар (9-бағаннан)
коммерциялық емес ұйымдар
Тексеру түрі
соның ішінде, шағын кәсіпкерлік объектілері
соның ішінде, микрокәсіпкерлік объектілері (3 бағаннан)
соның ішінде, орта кәсіпкерлік объектілері
соның ішінде, ірі кәсіпкерлік объектілері
ерекше тәртіп бойынша
Ішінара
Жоспардан тыс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Есептік кезеңнің аяғындағы аяқталмаған тексерулердің қалдығы
1
Тексеру тағайындау туралы тіркелген актілердің саны
2
Тексеруге жататын субъектілердің саны (қойылған есепке алу карточкалары)
3
Тексеруге жататын объектілердің саны (қойылған есепке алу карточкалары)
4
Аяқталған тексерулердің саны (талон-қосымша бар болғанда)
5
Тексеруді жүргізуден бас тартылуына немесе оның аяқталуына дейін қысқартылғанына байланысты актінің тіркелуі жойылған тексерулердің саны
6
Тексеруді жарамсыз (заңсыз) деп тануына байланысты актінің тіркелуі жойылған, сонымен қатар актіні шығарусыз немесе оны тіркеусіз жүргізілген тексерулердің саны
7
Оның ішінде:
прокуратурамен
8
құқықтық статистика органымен
9
мемлекеттік органның бастамасымен
10
Нәтижелері бойынша бұзушылықтары анықталған тексерулердің саны
11
Тіркеуден бас тартылған тексеру тағайындау туралы актілердің саны
12
Оның ішінде:

6. Вид проверки (ХХХ): [1ХХ - проверка, проводимая по особому порядку на основе степени риска, 2ХХ – выборочная, 3ХХ – внеплановая, 4ХХ - периодические в соответствии с бюджетным законодательством, 5ХХ – плановая]
6.1. из них: [01 - комплексная, 02 – тематическая, 03 – хронометражное обследование]
7. Основание внеплановых проверок в соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан»: [1 – подпункт 1) пункта 7, 2 - подпункт 2) пункта 7, 2-1 - подпункт 2-1) пункта 7, 2-2 - подпункт 2-2) пункта 7, 2-3 - подпункт 2-3) пункта 7, 2-4 - подпункт 2-4) пункта 7, 3 – подпункт 3) пункта 7, 6 – подпункт 6) пункта 7, 7 – подпункт 7) пункта 7, 8 – подпункт 8) пункта 7, 9 – подпункт 9) пункта 7]
8. Вопрос проверки: [словарный реквизит по сферам законодательства]
8.1. Перечень норм нормативных правовых актов требования, которых подлежат проверке: [словарный реквизит по требованиям проверочных листов]
9. Номер акта субъекта регистрации: [номер]
9.1. Дата акта: [дата]
10. Ф.И.О., должность, подпись лица (лиц), осуществляющего проверку: [текст]
10.1. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых для проведения проверки: [текст]
11. Срок проверки – с: [дата]
11.1. по: [дата]
12. Проверяемый период – с: [дата]
12.1. по: [дата]
Заполняется сотрудником уполномоченного органа
13. Отказано в регистрации акта на основании следующего подпункта пункта 21 Правил: [словарный реквизит по номеру подпункта]
14. Учтена проверка, проведенная: [1(2) - без регистрации в отчетном периоде (прошлых периодах); 3 (4) - без вынесения акта о назначении проверки из проведенных в отчетном периоде (прошлых периодах)]
15. Незаконная проверка выявлена: [1 – прокуратурой, 1-1 - уполномоченным органом, 2 – государственным органом]
16. Дата принятия решения: [дата]
17. Подразделение уполномоченного органа: [словарный реквизит по коду органа]
18. Дата регистрации акта: [дата]
19. Порядковый номер регистрации: [номер]
20. Ф.И.О. сотрудника уполномоченного органа, принявшего карточку на регистрацию: [текст]
21. Должность, подпись сотрудника уполномоченного органа принявшего карточку на регистрацию: [текст]
22. Номер ЕРСОП: [номер]
22.1. Дата регистрации: [дата]
22.2. Наименование государственного органа: [словарный реквизит по коду органа]
23. Прочие отметки: [текст]
Приложение 4
к Правилам регистрации актов о
назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверок,
об изменении состава участников и
представлении информационных
учетных документов о проверках
и их результатах
Форма
Штамп о регистрации акта о назначении проверки, акта о продлении сроков проверки
Управлением Комитета по правовой статистике и
специальным учетам
по ______________________________ области
________________________ району (городу)
Акт проверки зарегистрирован
за № __________ «____»___________20 __ год
подпись___________________________________
Приложение 5
к Правилам регистрации актов о
назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверок,
об изменении состава участников и
представлении информационных
учетных документов о проверках
и их результатах
Форма
Графики проведения проверок по особому порядку
на ____ полугодие 20__года
(наименование государственного органа и сферы деятельности, в
которой осуществляется государственный контроль и надзор)
№ п/п
Наименование проверяемого субъекта
ИИН/БИН
Наименование проверяемого объекта
Местонахождение проверяемого объекта
Группа риска
Категория предприниматель ства проверяемого субъекта
Дата государственной регистрации проверяемого субъекта
1
2
3
4
5
6
7
8
Приложение 6
к Правилам регистрации актов о
назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверок,
об изменении состава участников и
представлении информационных
учетных документов о проверках
и их результатах
Форма
Заключение об отказе в регистрации акта о назначении                 проверки, акта о продлении сроков проверки
Рассмотрев акт о назначении проверки (акт о продлении сроков
проверки) проверяемого субъекта, объекта
____________________________________________________________________,
(наименование проверяемого субъекта, объекта)
представленного _____________________________________________________
(наименование контролирующего органа)
за №________ от «____» _________ 20__ года, сообщаю, что в
регистрации вышеуказанного акта о назначении проверки (акта о
продлении сроков проверки) отказано по следующим основаниям: подпункт
_______ пункта 15 Правил регистрации актов о назначении проверок,
уведомлений о приостановлении, возобновлении, продлении сроков
проверок, об изменении состава участников и представлении
информационных учетных документов о проверках и их результатах:
_____________________________________________________________________
(обоснование отказа, ссылка на законодательство)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________
должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________
подпись должностного лица
«____» ______________ 20____ года
Приложение 7
к Правилам регистрации актов о
назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверок,
об изменении состава участников и
представлении информационных
учетных документов о проверках
и их результатах
Форма
Штамп об отказе в регистрации акта о назначении проверки, акта о продлении сроков                     проверки
Управлением Комитета по правовой статистике и
специальным учетам
по ______________________________ области
_________________________ району (городу)
в регистрации акта проверки отказано
основание: подпункт _____ пункта 15 Правил
«____»___________20 __ года
подпись___________________________________
Приложение 8
к Правилам регистрации актов о
назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверок,
об изменении состава участников и
представлении информационных
учетных документов о проверках
и их результатах
Форма
Общие сведения об актах о назначении внеплановых проверок
по соблюдению требований в области безопасности и охраны
труда государственной инспекции труда в случае
возникновения угрозы жизни и здоровью работников,
встречных проверок, осуществляемых органами
государственных доходов, в разрезе субъектов
частного предпринимательства
за ____ квартал 20___года
(наименование государственного органа)
№ п/п
Наименование проверяемого субъекта
ИИН/БИН
Наименование проверяемого объекта
Дата начала проверки
Дата завершения проверки
Результаты проверки
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 9
к Правилам регистрации актов о
назначении проверок, уведомлений
о приостановлении, возобновлении,
продлении сроков проверок,
об изменении состава участников и
представлении информационных
учетных документов о проверках
и их результатах
Форма
Отчет формы № 1-П «О регистрации и учете актов о назначении
проверок, осуществляемых государственными органами
Республики Казахстан»
Всего зарегистрировано проверок
субъектов частного предпринимательства
из графы 2
в т.ч. объекты малого предпринимательства
из них субъектов микропредпринимательства (из гр.3)
в т.ч. объекты среднего предпринимательства
в т.ч. объекты крупного предпринимательства
1
2
3
4
5
6
Остаток незавершенных проверок на конец отчетного периода
1
Количество зарегистрированных актов о назначении проверок
2
Количество субъектов подвергнутых проверке (выставленные учетные карточки)
3
Количество объектов подвергнутых проверке (выставленные учетные карточки)
4
Количество завершенных проверок (при наличии талона-уведомления)
5
Количество проверок, по которым регистрация акта отменена вследствие отказа от проведения проверки или прекращения до ее завершения
6
Количество проверок, по которым регистрация акта отменена вследствие признания их недействительными (незаконными), в том числе проведенные без вынесения акта или его регистрации
7
из них выявлено:
Прокуратурой
8
органом по правовой статистике
9
по инициативе госоргана
10
Количество проверок, по результатам которых выявлены нарушения
11
Количество актов о назначении проверок, в регистрации которых отказано
12
из них: