Магистральдық темір жол желісінің және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 31 шілдедегі № 580 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 4 қыркүйекте № 12022 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 5) тармақшасына, 15-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Магистральдық темір жол желісінің және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сай табиғи монополияларды реттеу жөніндігі кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеудi;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден кейін оның көшірмесін күнтізбелік он күннің ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсiн.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
Т. Жақсылықов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
________________ С. Омаров
2015 жылғы "___" __________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
________________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 11 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
________________ В. Школьник
2015 жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
міндетін атқарушының
2015 жылғы 31 шілдедегі
№ 580 бұйрығымен
бекітілген
Магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары
бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың
реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне
(бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) уақытша төмендету
коэффициенттерін бекіту қағидалары
1.Жалпы ережелер

Об утверждении Правил утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 580. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 сентября 2015 года № 12022. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1, подпунктом 3) пункта 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы по регулированию естественных монополий согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет – ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Жаксылыков
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________ С. Омаров
от "___" _________ 2015 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
Развитию Республики Казахстан
________________ А. Исекешев
от 11 августа 2015 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
_____________ В. Школьник
от "___" _________ 2015 год
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 июля 2015 года № 580
Правила
утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам
(ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной
железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами
железнодорожного транспорта по договорам концессии
1. Общие положения

1. Осы Магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) уақытша төмендету коэффициенттерін (бұдан әрі – УТК) бекіту қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді.
2. Қағидалар магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар темір жолдардың көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) УТК бекіту тәртібі мен шарттарын айқындайды.
3. Қағидаларда мынадай ұғымдар қолданылады:
вагон айналымы – тасымалдау қашықтығын ескере отырып, жолаушылар вагондарының жөнелту саны;
жүк айналымы – тасымалдау қашықтығын ескере отырып, жүктерді жеткізу бойынша тасымалдау жұмысының орындалған көлемі;
құзыретті орган – Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі;
мәлімделген вагон айналымы – тұтынушының және (немесе) концессионердің уақытша төмендету коэффициенттерін бекітуге арналған өтінімінде көрсетілген жоспарланатын вагон айналымы;
мәлімделген жүк айналымы – тұтынушының және (немесе) концессионердің уақытша төмендету коэффициенттерін бекітуге арналған өтінімінде көрсетілген жоспарланатын жүк айналымы;
өтеу кестесі – тұтынушының және (немесе) концессионердің және Ұлттық инфрақұрылым операторы, концессионер басшысының қолдарымен расталған магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерін тұтынушының және Ұлттық инфрақұрылым операторының және концессионердің алдындағы берешегін өтеу кестесі;
салалық мемлекеттік орган – уәкілетті және құзыретті органдарды қоспағанда, тұтынушы қызметін жүзеге асыратын мемлекеттік басқару саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы;
табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтері (тауарлары, жұмыстары) – табиғи монополия субъектісі табиғи монополия саласында ұсынатын және тұтынушыға белгілі бір тауарды беру түрінде көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) ұсыну жағдайларын қоса алғанда, уәкілетті органның мемлекеттік реттеуіне жататын көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар);
тұтынушы – табиғи монополия субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін (тауарларын, жұмыстарын) пайдаланушы немесе пайдалануға ниеттенуші жеке немесе заңды тұлға;
уәкілетті орган – табиғи монополиялар салаларында және реттелетін нарықтарда басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
уәкілетті органның ведомствосы – табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосы;
Ұлттық инфрақұрылым операторы – магистральдық теміржол желісін пайдалануды, ұстауды, жаңғыртуды, салуды жүзеге асыратын және магистральдық теміржол желісінің қызметтерін көрсететін Ұлттық теміржол компаниясына акцияларының бақылаушы пакеті тиесілі заңды тұлға;
Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар мен терминдер Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы заңнамасына сәйкес қолданылады.

1. Правила утверждения временных понижающих коэффициентов (далее – ВПК) к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях и регулируемых рынках".
2. Правила определяют порядок утверждения ВПК к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии.
3. В Правилах применяются следующие понятия:
вагонооборот – количество отправленных пассажирских вагонов с учетом расстояния перевозки;
грузооборот – объем выполненной перевозочной работы по доставке грузов с учетом расстояния перевозки;
компетентный орган – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
заявленный вагонооборот – планируемый вагонооборот, указанный в заявке потребителя и (или) концессионера на утверждение временных понижающих коэффициентов;
заявленный грузооборот – планируемый грузооборот, указанный в заявке потребителя и (или) концессионера на утверждение временных понижающих коэффициентов;
график погашения – график погашения задолженности потребителя и (или) концессионера регулируемых услуг магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии перед Национальным оператором инфраструктуры и концессионером, заверенный подписями потребителя и руководителя Национального оператора инфраструктуры, концессионера;
отраслевой государственный орган – государственный орган Республики Казахстан, осуществляющий руководство отраслью (сферой) государственного управления, в которой осуществляет деятельность потребитель, за исключением уполномоченного и компетентного органов;
регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии – услуги (товары, работы), предоставляемые субъектом естественной монополии в сфере естественной монополии и подлежащие государственному регулированию уполномоченным органом, включая случаи предоставления услуг (товаров, работ) в виде передачи определенного товара потребителю;
потребитель – физическое или юридическое лицо, пользующееся или намеревающееся пользоваться регулируемыми услугами (товарами, работами) субъектов естественной монополии;
уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;
ведомство уполномоченного органа – ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;
Национальный оператор инфраструктуры – юридическое лицо, контрольный пакет акций которого принадлежит Национальной железнодорожной компании, осуществляющее эксплуатацию, содержание, модернизацию, строительство магистральной железнодорожной сети и оказывающее услуги магистральной железнодорожной сети;
Иные понятия и термины, используемые в Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан о естественных монополиях и регулируемых рынках.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Магистралдық теміржол желісінің және концессия шарттары
бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың
реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне
(бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) УТК бекіту тәртібі
4. УТК осы шараның экономикалық тиімділігі есебінің негізінде мемлекет, Ұлттық инфрақұрылым операторы, концессионер мен тұтынушы үшін бекітіледі.
УТК бекітудің экономикалық тиімділігі Ұлттық инфрақұрылым операторының және (немесе) концессионердің, тұтынушының кірістерін алумен немесе кірістер ысыраптарын қысқартумен айқындалады.
5. УТК қолдана отырып, реттеліп көрсетілетін қызметтерді көрсету кезінде Ұлттық инфрақұрылым операторына және концессионерге түсетін кірістер магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерін көрсету үшін қажетті шығындарды жабуға тиіс.
6. УТК белгілі кезеңге бекітіледі, бірақ бір күнтізбелік жылдан аспауға тиіс.
7. Магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) УТК бекіту мақсаттылығының өлшемшарттары мыналар болып табылады:
1) мәлімделген жүкайналымы өткен жылдың тиісті кезеңіндегі нақты жүкайналымынан артады;
2) мәлімделген вагон айналымы өткен жылдың тиісті кезеңіндегі нақты вагон айналымынан артады (сақтайды).
Ескертпе:
Вагон айналымы сақталған жағдайда, құзыретті органның вагон айналымын одан әрі ұлғайту мүмкін еместігі туралы қорытындысы ұсынылады;
3) магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың қолданысқа енгізілмеген, қолданысқа шамалы енгізілген учаскелерін пайдалану не жүкайналымдарын баламалы тасымалдау маршруттарына қайта бағдарлау мүмкіндігі;
Ескертпе:
Магистральдық теміржол желісінің қолданысқа енгізілмеген немесе қолданысқа шамалы енгізілген учаскелерін құзыретті органның қорытындысы растауға тиіс. Жүкайналымдарын баламалы тасымалдау маршруттарға қайта бағдарлау мүмкіндігін Ұлттық инфрақұрылым операторы растайды;
4) өнеркәсіптік өндірістің қосымша өнімінің экологиялық қауіптілігі;
Еспкертпе:
Өнеркәсіптік өндірістің қосымша өнімінің экологиялық қауіптілігі Қазақстан Республикасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның қорытындысымен расталады.

Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Порядок утверждения ВПК к тарифам (ценам, ставкам сборов) на
регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и
железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта
по договорам концессии
4. ВПК устанавливается на основе расчета экономической эффективности и целесообразности этой меры для государства, Национального оператора инфраструктуры, концессионера и потребителя.
Экономическая эффективность утверждения ВПК определяется, получением доходов или сокращением потерь доходов Национального оператора инфраструктуры и (или) концессионера, потребителя.
5. Доходы, получаемые Национальным оператором инфраструктуры и (или) концессионером при оказании регулируемых услуг с применением ВПК, должны покрывать затраты, необходимые для оказания регулируемых услуг магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии.
6. Временный понижающий коэффициент устанавливается на определенный период, но не более чем на один календарный год.
7. Критериями целесообразности утверждения ВПК к тарифам (ценам, ставка сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии являются:
1) заявленный грузооборот превышает фактический грузооборот за соответствующий период предыдущего года;
2) заявленный вагонооборот превышает (сохраняет) фактический вагонооборот за соответствующий период предыдущего года.
Примечание:
В случае сохранения вагонооборота представляется заключение компетентного органа о невозможности дальнейшего увеличения вагонооборота;
3) возможность использования незадействованных, слабо задействованных участков магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии, либо переориентации грузопотоков на альтернативные маршруты транспортировки.
Примечания:
Незадействованность или слабая задействованность участков магистральной железнодорожной сети подтверждается заключением компетентного органа. Возможность переориентации грузопотоков на альтернативные маршруты транспортировки подтверждается Национальным оператором инфраструктуры или концессионером;
4) экологическая опасность побочной продукции промышленного производства.
Примечания:
экологическая опасность побочной продукции промышленного производства подтверждается заключением уполномоченного государственного органа в области охраны окружающей среды Республики Казахстан.

Осы тармақшада көрсетілген өлшемшартқа сәйкес келген жағдайда, УТК бекіту осы Қағидалардың 7-тармағының 1) тармақшасында көзделген өлшемшартты сақтаған кезде ғана жүргізіледі.
5) жолаушылар тасымалын әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жүзеге асыру.
Ескертпе:
Құзыретті орган немесе кжергілікті атқарушы орган өзінің қорытындысында тасымалдаушының әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша тасымалдауды жүзеге асыратынын осы Қағидалардың 21-тармағына сәйкес құжаттарды (ақпаратты) ұсына отырып растайды;
Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жүретін поездардың құрамына кіретін тіркемелі және қайта отырғызылмайтын вагондар, вагон-ресторандар және багаж вагондары үшін уәкілетті органның ведомствосы әлеуметтік маңызды тасымалдар бойынша тасымалды жүзеге асыру кезінде және осы Қағидалардың 21-тармағында көзделген тәртіппен Республикалық бюджет комиссиясының шешімінде көзделген мөлшерде УТК жыл сайын бекітеді;
6) жүк ағындарын баламалы көлік түрлерінен теміржол көлігіне қайта бағдарлау мүмкіндігі.
Ескертпе:
Мұндай жағдайда Ұлттық инфрақұрылым операторы өзінің қорытындысында осындай қайта бағдарлаудың мақсаттылығын немесе мүмкіндігін растайды;
7) тұтынушының тарапынан міндеттемелер, оның ішінде қызметті тұрақтандыру, жұмыс орындарын сақтау, шығындарды оңтайландыру бойынша міндеттемелері болған кезде, тұтынушының өндірілетін өнімінің (өнім шығаруға қажетті шикізаттың) көлемдерін осыған байланысты халықаралық нарықтардағы бағалардың төмендеуінен туындаған өндіріс көлемінің тоқтауын немесе төмендеуін болдырмау мақсатында сақтау (азайту).
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7-1. Осы Қағидалардың 7 тармағында көрсетілген өлшемшарттарға сәйкес, тұтынушы мәлімдеген маршруттар бойынша, тұтынушы өндірген өнімді, сондай-ақ оны өндіруге қажетті шикізатты тасымалдау кезінде УТК бекітіледі және магистральдық теміржол желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне қолданылады.
Ескерту. 2-тарау 7-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Уәкілетті органның ведомствосы УТК бекітуді тұтынушының өтінімі бойынша, сондай-ақ осы Қағидалардың 7-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген жағдайларда Ұлттық инфрақұрылым операторының өтінімі бойынша осы Қағидалардың 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес негіздеуші құжаттардың қосымшаларын қоса бере отырып, мынадай талаптарды сақтап жүргізеді:

В случае соответствия критерию, указанному в настоящем подпункте, утверждение ВПК производится только при соблюдении критерия, предусмотренного подпунктом 1) пункта 7 настоящих Правил;
5) осуществление пассажирских перевозок по социально-значимым сообщениям.
Примечания:
компетентный орган или местный исполнительный орган подтверждает, что перевозчик осуществляет перевозки по социально-значимым сообщениям в своем заключении с предоставлением документов (информации) в соответствии с пунктом 21 настоящих Правил;
для прицепных и беспересадочных вагонов, вагонов – ресторанов и багажных вагонов, включенных в поезда, курсирующие по социально-значимым сообщениям, ведомство уполномоченного органа ежегодно устанавливает ВПК в размере, предусмотренном решением Республиканской бюджетной комиссии при осуществлении перевозок по социально-значимым сообщениям, и в порядке, предусмотренном пунктом 21 настоящих Правил;
6) возможность переориентации грузопотоков с альтернативных видов транспорта на железнодорожный транспорт.
Примечание:
в таком случае Национальный оператор инфраструктуры подтверждает в своем заключении целесообразность или возможность такой переориентации;
7) сохранение (уменьшение) объемов перевозок производимой потребителем продукции (сырья, необходимого для производства продукции) в целях предотвращения связанных с этим остановки или снижения объемов производства, вызванных снижением цен на международных рынках, при условии наличия обязательств потребителя со своей стороны, в том числе по стабилизации деятельности, сохранению количества рабочих мест, оптимизации затрат.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7-1. ВПК утверждается и применяется к тарифам на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети при перевозке продукции, произведенной потребителем, а также сырья, необходимого для ее производства, в соответствии с критериями, указанными в пункте 7 настоящих Правил, по заявленным потребителем маршрутам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-1 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Утверждение ВПК производится ведомством уполномоченного органа по заявке потребителя, а также по заявке Национального оператора инфраструктуры в случаях, указанных в подпункте 3) пункта 7 настоящих Правил, с приложением документов и информации согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящим Правилам с соблюдением следующих требований:

1) растаушы құжаттар қоса беріліп, негіздеуші құжаттардың әрбір парағына тұтынушының және (немесе) концессионердің бірінші басшы не оның міндетін атқарушы тұлға, ал қаржы құжаттарына бас бухгалтер қол қояды;
2) алдыңғы кезеңдегі қаржы-шаруашылық қызметтің нәтижелері бойынша нақты деректер, сондай-ақ оларды бекіту сұратылған кезеңге УТК қолданудан болатын болжамды нәтижелер ұсынылады.
Магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) УТК бекітуге өтінім осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша беріледі.
Ұлттық инфрақұрылым операторы өтінім берген жағдайда, 1 қосымшаның 1), 2), 3), 5), 10), 11), 12) және 13) тармақшаларында көрсетілген құжаттар мен ақпарат ұсынылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. УТК бекітуге мүдделі тұтынушы осындай бекіту қажеттілігі туралы өтінімді уәкілетті органның ведомствосына төрт данада ұсынады.
Ұлттық инфрақұрылым операторы өтініш берген жағдайда, өтінім уәкілетті органның ведомствосына екі данада ұсынылады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Қағидаларға сәйкес талап етілетін қажетті құжаттар мен ақпаратты ұсынбау немесе толық көлемде ұсынбау, сондай-ақ Қағидалардың 8-тармағының талаптарына ұсынылған материалдардың сәйкес келмеуі, өтінімді қараудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
11. Уәкілетті органның ведомствосы өтінім түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде өтінімді қарауға алғаны (концессионердің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне УТК бекітуге өтінім берілген жағдайда) өтінім даналарын Ұлттық инфрақұрылым операторына, концессионерге, салалық мемлекеттік органға және құзыретті органға бір мезгілде жолдай отырып) немесе оны қабылдаудан дәлелді бас тартқаны туралы тұтынушыны, Ұлттық инфрақұрылым операторын (ол өтінім берген жағдайда) жазбаша нысанда хабардар етеді.
Ұлттық инфрақұрылым операторы өтініш берген жағдайда, өтінімнің бір данасы құзыретті органға жолданады.

1) каждый лист обосновывающих документов парафируется первым руководителем потребителя и (или) концессионера, либо лицом, исполняющим его обязанности, с приложением подтверждающих документов, а финансовые документы – и главным бухгалтером;
2) представляются фактические данные по результатам финансово-хозяйственной деятельности за предшествующий период, а также ожидаемые результаты от применения ВПК на запрашиваемый период их утверждения.
Заявка на утверждение ВПК к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии (далее – заявка) подается по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае подачи заявки Национальным оператором инфраструктуры, предоставляются документы и информация предусмотренная подпунктами 1), 2), 3), 5) 10), 11), 12) и 13) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Потребитель, заинтересованный в утверждении ВПК, представляет заявку о необходимости такого утверждения в ведомство уполномоченного органа в четырех экземплярах.
В случае подачи заявки Национальным оператором инфраструктуры заявка представляется в ведомство уполномоченного органа в двух экземплярах.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Непредставление или представление не в полном объеме необходимых документов и информации, требуемых в соответствии с Правилами, а также несоответствие представленных материалов требованиям пункта 8 Правил является основанием для отказа в принятии заявки к рассмотрению.
11. Ведомство уполномоченного органа, в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявки, в письменной форме уведомляет потребителя, Национального оператора инфраструктуры (в случае подачи им заявки) о принятии заявки к рассмотрению (одновременно направляя экземпляры заявки Национальному оператору инфраструктуры, концессионеру (в случае подачи заявки на утверждении ВПК к тарифам на регулируемые услуги концессионера), отраслевому государственному органу и компетентному органу), либо о мотивированном отказе в ее принятии.
В случае подачи заявки Национальным оператором инфраструктуры, экземпляр заявки направляется компетентному органу.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. "Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 14-бабының 1-тармағының 9) тармақшасына сәйкес, уәкілетті органның ведомствосы қажет болған жағдайда тұтынушыдан, Ұлттық инфрақұрылым операторынан (ол өтінім берген жағдайда) қосымша ақпаратты сұратады.
Тұтынушы, Ұлттық инфрақұрылым операторы (ол өтінім берген жағдайда) сұраныс алған күннен бастап он жұмыс күн ішінде сұратылған ақпаратты ұсынбаған жағдайда, уәкілетті органның ведомствосы Ұлттық инфрақұрылым операторына, тұтынушыға және (немесе) концессионерге, салалық мемлекеттік органға, құзыретті органға және ол туралы жазбаша хабарлап УТК бекітуден бас тартады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Ұлттық инфрақұрылым операторы, концессионер, салалық мемлекеттік орган, құзыретті орган өтінімді қабылдаған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде УТК бекітудің орындылығы не орынсыздығы туралы қорытындыны уәкілетті органның ведомствосы мен тұтынушыға және (немесе) концессионерге осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Ұлттық инфрақұрылым операторы, салалық және құзыретті органдар өзінің қорытындысында тұтынушының өтініміне сүйене отырып, оның ішінде:
1) УТК бекітудің орындылығын немесе орынсыздығын көрсетеді. УТК бекіту орынды болған жағдайда бекітілуі орынды деңгей көрсетіледі;
2) тұтынушының өтініміне қарай кезеңдер (ай, не тоқсан, не жартыжылдық, не жыл) бөлінісінде жүктерді тасымалдау (жүк айналымы) көлемі немесе жолаушылар вагондарын тасымалдау көлемі немесе жыл бойынша жолаушылар вагондарының (вагон айналымы) жол жүру көлемі көрсетіледі;
3) УТК ұсынылатын деңгейіне негіздеме – есепті қоса береді;
4) осы Қағидалардың 7-тармағының 2), 3), 4), 6) тармақшаларында көзделген өлшемшарттарға сәйкестігі туралы растайды (тұтынушы берген өтінімге қарай).
Тұтынушы осы Қағидалардың 7-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген өлшемшартқа сәйкес өтінім берген жағдайда, осы Қағидалардың 7-тармағының 7) тармақшасында санамаланған талаптарға сәйкестігі және УТК қолдануды ескермей тасымалдау көлемін одан әрі арттырудың мүмкін еместігі туралы құзыретті органның растауы қажет.

Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках" ведомство уполномоченного органа при необходимости запрашивает дополнительную информацию у потребителя, Национального оператора инфраструктуры (в случае подачи им заявки).
При непредставлении потребителем, Национальным оператором инфраструктуры (в случае подачи им заявки) запрашиваемой информации в течение десяти рабочих дней с даты получения запроса, ведомство уполномоченного органа отказывает в утверждении ВПК с письменным уведомлением об этом Национального оператора инфраструктуры, концессионера, отраслевого государственного органа, компетентного органа и потребителя.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Национальный оператор инфраструктуры, концессионер, отраслевой государственный орган, компетентный орган, в течение пятнадцати рабочих дней со дня поступления заявки, представляют заключения о целесообразности либо нецелесообразности утверждения ВПК в ведомство уполномоченного органа и потребителю и (или) концессионеру по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
В своем заключении Национальный оператор инфраструктуры, отраслевой и компетентный органы, исходя из заявки потребителя, в том числе:
1) указывают, целесообразно или нецелесообразно утверждать ВПК. В случае целесообразности утверждения ВПК указывается уровень, который целесообразно утвердить;
2) указывают объемы перевозки грузов (грузооборота) в разрезе периодов (месяц, либо квартал, либо полугодие, либо год) - в зависимости от заявки потребителя или объемы пробега пассажирских вагонов по году (вагонооборота);
3) прилагают расчет–обоснование предлагаемого уровня ВПК;
4) подтверждают о соответствии критериям, предусмотренным подпунктами 2), 3), 4) и 6) пункта 7 настоящих Правил (в зависимости от поданной потребителем заявки).
В случае подачи потребителем заявки в соответствии с критерием, указанным в подпункте 7) пункта 7 настоящих Правил, необходимо подтверждение компетентного органа о соответствии условиям, перечисленным в подпункте 7) пункта 7 настоящих Правил, и невозможности дальнейшего наращивания объемов перевозок без учета применения ВПК.

Егер, УТК бекітудің өлшемшарты осы Қағидалардың 7-тармағының 7) тармақшасында көзделген өлшемшарт болған жағдайда, салалық мемлекеттік органның және құзыретті органның қорытындыларына тұтынушы өнімін өндірудің өзіндік құнына және оны өткізуге тасымалдау құнының және УТК әсерін растайтын есептер, сондай-ақ:
өтінім берген тұтынушы үшін УТК бекітудің тиімділігін бағалау, оның ішінде УТК қолдану нәтижесінде тасымалдау шығыстарының төмендеуіне байланысты тұтынушы шығындарының өзгерістерін салыстырмалы талдау;
УТК бекітудің тиісті салаға әсер етуін;
мемлекет үшін УТК бекіту тиімділігін;
УТК бекітпеген жағдайда салдарын бағалау енгізіледі.
Егер, салалық мемлекеттік орган және құзыретті орган бірыңғай мемлекеттік орган болған жағдайда, уәкілетті органның ведомствосына бірыңғай қорытындысы ұсынылады.
Ұлттық инфрақұрылым операторы өтінім берген жағдайда, УТК бекітудің орындылығы не орынсыздығы туралы қорытындыны уәкілетті органның ведомствосына құзыретті орган 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Тұтынушының, Ұлттық инфрақұрылым операторының, концессионердің бастамасы бойынша не мүдделі мемлекеттік органдардың қолдаухаты бойынша ұсынылған қосымша ақпаратты алған кезде, уәкілетті органның ведомствосы өтінімді қарауды бес жұмыс күнге ұзартуға құқылы.
15. Ұлттық инфрақұрылым операторы, салалық мемлекеттік орган, құзыретті орган ұсынған қорытындылардың негізінде, тұтынушы ұсынған негіздеуші құжаттардың сараптамасын ескере отырып, уәкілетті органның ведомствосы өтінімді қарауға қабылдаған күнінен бастап жиырма бес жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды.
УТК бекіту туралы шешім Ұлттық инфрақұрылым операторының, концессионердің, салалық мемлекеттік органның және құзыретті органның оң қорытындылары алынған жағдайда қабылданады.
Ұлттық инфрақұрылым операторы және (немесе) концессионер, салалық мемлекеттік орган және құзыретті орган қорытындыларды осы Қағидалардың 13 тармағында көзделген мерзімде ұсынбаған жағдайда, тұтынушы мәлімдеген УТК шартымен және деңгейімен келісілген деп саналады.
Ұлттық инфрақұрылым операторының өтінімі бойынша УТК бекіту туралы шешімді қоспағанда, УТК бекіту туралы шешім тұтынушының өтініміне қарай, айлар, не тоқсан, не жартыжылдық бөлінісінде, не жалпы жыл бойынша жүктерді (жүк айналымын) немесе вагон айналымын тасымалдау көлемдерін немесе жыл бойынша жолаушылар вагондарының (вагон айналымы) жол жүру көлемін көрсете отырып, Ұлттық инфрақұрылым операторының және құзыретті органның қорытындысында көрсетілген ұстанымы ескеріле отырып, қабылданады.

В заключение отраслевого государственного органа и компетентного органа в случае, если критерием утверждения ВПК является критерий, предусмотренный подпунктом 7) пункта 7 настоящих Правил, включаются расчеты, подтверждающие влияние стоимости перевозки и ВПК на себестоимость производства и реализации продукции потребителя, а также оценку:
эффективности утверждения ВПК для потребителя, подавшего заявку, в том числе сравнительный анализ изменения затрат потребителя в связи со снижением расходов на транспортировку в результате применения ВПК;
влияния утверждения ВПК на соответствующую отрасль;
эффективности утверждения ВПК для государства;
последствий в случае не утверждения ВПК.
В случае, если отраслевой государственный орган и компетентный орган является единым государственным органом, ведомству уполномоченного органа предоставляется единое заключение.
В случае подачи заявки Национальным оператором инфраструктуры, заключение о целесообразности либо нецелесообразности утверждения ВПК в ведомство уполномоченного органа представляется компетентным органом по форме согласно приложению 6.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. При получении дополнительной информации, представленной по инициативе потребителя, Национального оператора инфраструктуры, концессионера, либо по ходатайству заинтересованных государственных органов ведомство уполномоченного органа продлевает рассмотрение заявки на пять рабочих дней.
15. Ведомство уполномоченного органа на основании заключений, представленных Национальным оператором инфраструктуры и (или) концессионером, отраслевым государственным органом, компетентным органом, с учетом экспертизы предоставленных потребителем обосновывающих документов, принимает решение в течение двадцати пяти рабочих дней со дня принятия заявки к рассмотрению.
Решение об утверждении ВПК принимается в случае получения положительных заключений Национального оператора инфраструктуры, концессионера, отраслевого государственного органа и компетентного органа.
Непредставление заключений Национальным оператором инфраструктуры и (или) концессионером, отраслевым государственным органом и компетентным органом в срок, предусмотренный пунктом 13 настоящих Правил, считается согласием с заявленными потребителем условиями и уровнем ВПК.
Решение об утверждении ВПК, за исключением решения об утверждении ВПК по заявке Национального оператора инфраструктуры, принимается с учетом позиции Национального оператора инфраструктуры и компетентного органа, отраженной в заключении, с указанием объемов перевозки грузов (грузооборота), в разрезе месяцев, либо квартала, либо полугодия, либо в целом по году, в зависимости от заявки потребителя, или (вагонооборота).

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Тұтынушы осы Қағидалардың 28-тармағына сәйкес қайта өтінім берген жағдайда салалық мемлекеттік органның қорытындысына өткізу нарықтары конъюнкурасының одан әрі нашарлауын және өндіріс көлемінің азаюын растау енгізіледі. Мұндай жағдайда, уәкілетті орган ведомствосының бұрын қабылданған шешімінің күші жойылады, ал қайта берілген өтінімді қарау және ол бойынша шешім қабылдау осы Қағидалардың талаптарына сәйкес жалпы тәртіппен жүргізіледі.
17. УТК бекіту туралы шешім уәкілетті органы ведомствосының басшысымен немесе оның міндетін атқарушымен қабылданады.
УТК бекіту туралы шешім Ұлттық инфрақұрылым операторына, концессионерге, салалық мемлекеттік органға, құзыретті органға, тұтынушыға уәкілетті орган ведомствосының бұйрығы күшіне енген күнге дейін он күннен кешіктірмей жолданады.
Ұлттық инфрақұрылым операторының өтінімі бойынша УТК бекіту туралы шешімді қоспағанда, жүктерді тасымалдау немесе жолаушылар вагондарын тасымалдау кезінде УТК бекіту туралы шешімде тұтынушы берген өтінімге, Ұлттық инфрақұрылым операторының және құзыретті органның қорытындысында көрсетілген ұстанымына байланысты маршруттар (жүктерді тасымалдау бағыттары) бөлінісінде жүктерді тасымалдау (жүк айналымы) көлемдері немесе жолаушылар вагондарын тасымалдау (вагон айналымы) көлемдері немесе жыл бойынша жолаушылар вагондарының (вагон айналымы) жол жүру көлемін көрсетіп кезеңдерге (ай, не тоқсан, не жартыжылдық, не жыл) бөлініп көрсетіледі.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. УТК бекітуден бас тартылған жағдайда, уәкілетті органның ведомствосы тиісті дәлелді қорытынды шығарады, оны бес жұмыс күні ішінде Ұлттық инфрақұрылым операторына, концессионерге, салалық мемлекеттік органға, құзыретті органға және тұтынушыға жолдайды.
19. Жоспарланған уақыт кезеңінде жүк айналымын / вагон айналымы ұлғайту жағдайын қоспағанда, тұтынушы және (немесе) концессионер, сондай-ақ Ұлттық инфрақұрылым операторы бас тарту туралы тиісті дәлелді қорытынды алынған өтінім бойынша осындай өтінімде көрсетілген уақыт мерзімі өткенге дейін өлшемшарт бойынша қайта өтінім бере алмайды.

Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. В случае подачи потребителем новой заявки в соответствии с пунктом 28 настоящих Правил, в заключение отраслевого государственного органа включается подтверждение дальнейшего ухудшения конъюнктуры рынков сбыта и снижения объемов производства и объемов перевозок грузов. В этом случае решение ведомства уполномоченного органа, принятое ранее, отменяется, а рассмотрение повторной заявки и принятие решения по ней производится в общем порядке в соответствии с требованиями настоящих Правил.
17. Решение об утверждении ВПК принимается руководителем ведомства уполномоченного органа, либо лица, исполняющего его обязанности.
Решение об утверждении ВПК направляется Национальному оператору инфраструктуры, потребителю и (или) концессионеру, отраслевому государственному органу, компетентному органу, не позднее, чем за десять календарных дней до даты введения решение ведомства уполномоченного органа в действие.
В решении об утверждении ВПК при перевозке грузов или перевозке пассажирских вагонов, за исключением решения об утверждении ВПК по заявке Национального оператора инфраструктуры, указываются объемы перевозок грузов (грузооборот) или объемы перевозки пассажирских вагонов (вагонооборот) с разбивкой по периодам (месяц, либо квартал, либо полугодие, либо год) – в зависимости от поданной потребителем заявки, позиции Национального оператора инфраструктуры и компетентного органа, отраженной в заключении, в разрезе маршрутов (направлений перевозок грузов), или объем пробега пассажирских вагонов по году (вагонооборота).
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. В случае отказа в утверждении ВПК ведомство уполномоченного органа выносит соответствующее мотивированное заключение, которое направляется в течение пяти рабочих дней Национальному оператору инфраструктуры, концессионеру, отраслевому государственному органу, компетентному органу и потребителю.
19. Потребитель и (или) концессионер, а также Национальный оператор инфраструктуры не может вновь обратиться с заявкой по критерию, по которому было получено соответствующее мотивированное заключение об отказе, до истечения периода времени, указанного в такой заявке, за исключением случаев увеличения в планируемом периоде времени грузооборота/вагонооборота.

Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Осы Қағидалардың 8 – 19-тармақтарының ережелері әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушы тасымалын жүзеге асыратын тұтынушыларға қолданылмайды.
21. Осы Қағидалардың 7-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген өлшемшартқа сәйкес УТК бекіту үшін құзыретті орган немесе жергілікті атқарушы орган уәкілетті органның ведомствосына осы Қағидаларға 7-тармақшаға сәйкес нысан бойынша УТК бекітудің орындылығы туралы қорытындыны қоса бере отырып, УТК бекіту туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) жолдайды.
Құзыретті органның немесе жергілікті атқарушы органның УТК бекітудің орындылығы туралы қорытындысына мынадай құжаттар мен ақпарат қоса беріледі:
1) УТК деңгейі көрсетілген Республикалық бюджеттік комиссия (не жергілікті атқарушы орган өтініш берген жағдайда - облыстық бюджеттік комиссияның шешімінің көшірмесі) шешімінің көшірмесі;
2) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша теміржолмен жолаушылар тасымалын субсидиялау туралы жасалған шарттардың көшірмелері, сондай-ақ негізгі шарттың (ұзартылған жағдайда), қолданысын ұзартуды көздейтін қосымша келісімдер.
3) "Теміржол көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14 бабы 2-тармағының 34-5) тармақшасына және 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес қабылданған, құзыретті органның (жергілікті өкілетті органның шешімінің көшірмесі) әлеуметтік маңыз бар облысаралық (ауданаралық, қалааралық облыс ішіндегі және қала маңындағы) жолаушылар тізбесін айқындау (бекіту) туралы бұйрығының көшірмесі.
4) Мәтін түріндегі түсіндірмені қоса бере отырып, әрбір маршрут бойынша оның сұратқан деңгейінің есебін қоса алғанда УТК бекітудің қажеттілігі туралы анықтама-негіздеме (жергілікті атқарушы органмен ұсынылады).
5) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес, жылдарға бөлінген, теміржол көлігімен жолаушылар вагондарының тасымалдау көрсеткіші.
Қорытындыға қоса берілетін құжаттарды немесе ақпаратты толық көлемде ұсынбаған жағдайда, құзыретті орган немесе жергілікті атқарушы орган уәкілетті орган ведомствосының сұратуы бойынша жетіспейтін құжаттарды және (немесе) ақпаратты уәкілетті орган ведомствосының сұранысын алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жолдайды.
Құзыретті орган немесе жергілікті атқарушы орган жетіспейтін құжаттарды уәкілетті органның ведомствосы сұратқан күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынбаған жағдайда, уәкілетті органның ведомствосы құзыретті органмен жергілікті атқарушы органды жазбаша хабардар ете отырып өтінішті қабылдамайды.

Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Положения пунктов 8-19 настоящих Правил не распространяются на потребителей, осуществляющих пассажирские перевозки по социально значимым сообщениям.
21. Для утверждения ВПК в соответствии с критерием, указанным в подпункте 5) пункта 7 настоящих Правил, компетентный орган или местный исполнительный орган, направляет в ведомство уполномоченного органа обращение об утверждении ВПК (далее – обращение) с приложением заключения о целесообразности утверждения ВПК, по форме согласно Приложению 7 к настоящим Правилам.
К заключению о целесообразности утверждения ВПК компетентного органа или местного исполнительного органа прилагаются следующие документы и информация:
1) копия решения Республиканской бюджетной комиссии (либо копия решения бюджетной комиссии области – в случае подачи обращения местным исполнительным органом), в котором указан уровень ВПК;
2) копии заключенных договоров о субсидировании железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям, а также дополнительные соглашения, предусматривающие пролонгацию действия основного договора (при пролонгации);
3) копия приказа компетентного органа (решения местного представительного органа) об определении (утверждении) перечня социально значимых пассажирских (межобластных, межрайонных, междугородных внутриобластных и пригородных) сообщений, принятых в соответствии с подпунктом 34-5) пункта 2 и подпунктом 1) пункта 3 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте";
4) справка-обоснование необходимости утверждения ВПК, с предоставлением пояснения в текстовом виде;
5) показатели перевозок пассажирских вагонов железнодорожным транспортом по году, согласно Приложениям 3 к Правилам.
В случае представления документов или информации, прилагаемых к заключению, в неполном объеме, компетентный орган или местный исполнительный орган направляют недостающие документы и (или) информацию по запросу ведомства уполномоченного органа в течение пяти рабочих дней с даты получения запроса ведомства уполномоченного органа.
В случае не предоставления компетентным органом или местным исполнительным органом недостающих документов в течение пяти рабочих дней с даты получения запроса ведомства уполномоченного органа, ведомство уполномоченного органа отклоняет обращение с письменным уведомлением компетентного органа или местного исполнительного органа.

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21-1. Осы Қағидалардың 21 тармағында көрсетілген құжаттар мен ақпаратты қоса бере отырып, жергілікті атқарушы органның өтініші толық көлемде түскен жағдайда, уәкілетті органның ведомствосы өтініш келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде, жергілікті атқарушы орган өтінішінің көшірмесін Ұлттық инфрақұрылым операторына жолдайды.
Ұлттық инфрақұрылым операторы өтініш келіп түскен күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде уәкілетті орган ведомствосына УТК бекітудің орындылығы не орынсыздығы туралы қорытындыны ұсынады.
Ескерту. 2-тарау 21-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21-2. Уәкілетті органның ведомствосы Ұлттық инфрақұрылым операторы (жергілікті атқарушы орган өтініш берген жағдайда) ұсынған қорытындылардың негізінде, УТК бекіту туралы өтініш келіп түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды.
Ұлттық инфрақұрылым операторы осы Қағидалардың 21-1-тармағында көзделген мерзімде қорытындыларды ұсынбаған жағдайда, жергілікті атқарушы органның өтінішімен, УТК шарттарымен және деңгейімен келіскен деп саналады.
Жергілікті атқарушы органның УТК бекіту туралы шешімі Ұлттық инфрақұрылым операторының оң қорытындысын алған жағдайда қабылданады.
Ескерту. 2-тарау 21-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша тасымалдарды жүзеге асыру кезінде УТК құзыретті орган (жергілікті атқарушы орган) осы Қағидалардың 21-тармағында көзделген құжаттар мен ақпаратты ұсынған жағдайда Республикалық бюджеттік комиссия (не жергілікті атқарушы орган өтініш берген жағдайда облыстық бюджеттік комиссиясы) айқындаған мөлшерде бекітеді.
УТК бекіту туралы шешім ол бекітілген күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді және УТК бекітілген жылдың 31 желтоқсанын қоса алғанда күшінде болады.
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдау кезіндегі УТК бекіту туралы шешім Ұлттық инфрақұрылым операторына және құзыретті органға жолданады.

Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21-1. В случае поступления обращения от местного исполнительного органа с приложением документов и информации, указанных в пункте 21 настоящих Правил, в полном объеме, ведомство уполномоченного органа, в течение пяти рабочих дней со дня поступления обращения, направляет копию обращения местного исполнительного органа Национальному оператору инфраструктуры и компетентному органу.
Национальный оператор инфраструктуры, компетентный орган в течение пятнадцати рабочих дней со дня поступления обращения представляют заключения о целесообразности либо нецелесообразности утверждения ВПК в ведомство уполномоченного органа.
Сноска. Правила дополнены пунктом 21-1 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21-2. Ведомство уполномоченного органа на основании заключений, представленных компетентным органом, Национальным оператором инфраструктуры (в случае подачи обращения местным исполнительным органом), принимает решение в течение тридцати рабочих дней со дня поступления обращения об утверждении ВПК.
Непредставление заключений Национальным оператором инфраструктуры и компетентным органом в срок, предусмотренный пунктом 21-1 настоящих Правил, считается согласием с обращением местного исполнительного органа, условиями и уровнем ВПК.
Решение об утверждении ВПК по обращению местного исполнительного органа принимается в случае получения положительных заключений Национального оператора инфраструктуры и компетентного органа.
Сноска. Правила дополнены пунктом 21-2 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. ВПК при осуществлении перевозок по социально значимым маршрутам утверждается ведомством уполномоченного органа в размере, определенном Республиканской бюджетной комиссией (либо бюджетной комиссии области – в случае подачи обращения местным исполнительным органом) при условии предоставления компетентным органом (местным исполнительным органом) документов и информации, предусмотренных пунктом 21 настоящих Правил.
Решение об утверждении ВПК вступает в силу по истечении десяти календарных дней с даты его утверждения и действует по 31 декабря года, на который утвержден ВПК.
Решение об утверждении ВПК при перевозке пассажиров по социально значимым сообщениям направляется Национальному оператору инфраструктуры и компетентному органу.

Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Жүк және (немесе) жолаушы тасымалдарын жүзеге асыру кезінде УТК бекіту туралы шешім магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың қызметтерін тұтынушыда және Ұлттық инфрақұрылым операторының және концессионердің алдында берешегі болмаған жағдайда немесе оны өтеу кестесіне сәйкес өтеген жағдайда қабылданады.
24. Ұлттық инфрақұрылым операторы, концессионер УТК магистралдық теміржол желісінің операторының және концессионердің және тұтынушының және арасында жасалған шарттың (бұдан әрі – шарт) негізінде қолданады. Осы шарт бекітілген УТК қолданыс кезеңін және тұтынушының осы Қағидалардың 7-тармағында көзделген өлшемшарттарды орындамағаны үшін тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) УТК қолданбастан реттеліп көрсетілетін қызметтерді тұтынудың нақты орындалған көлеміне қайта есептеу түрінде жауапкершілігін көздейді.
25. Шарт Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген тәртіппен Ұлттық инфрақұрылым операторына, концессионерге уәкілетті органның ведомствосы бекіткен УТК қолдану туралы шарт жасасуға тұтынушы өтінім берген күнінен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей жасалуға тиіс.
Шартта уәкілетті органы ведомствосының бұйрығына сәйкес мәлімделген жүкайналымы көрсетіледі.
25-1. Осы Қағидалардың 24-25-тармақтарының ережелері, осы Қағидалардың 7 тармағының 3) тармақшасында көрсетілген жағдайларда Ұлттық инфрақұрылым операторы ұсынған өтінішке қолданылмайды.
Ескерту. 2-тарау 25-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. УТК қолданысы бекітілген мерзім өткеннен кейін, сондай-ақ уәкілетті органның ведомствосы Ұлттық инфрақұрылым операторының, концессионердің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) бекіткен сәттен бастап тоқтатылады.
27. Уәкілетті органның ведомствосы бекітілген УТК бекітілген мерзімі аяқталғанға дейін мынадай шарттардың бірі болған жағдайда алып тастауы мүмкін:
1) УТК одан әрі қолданудың экономикалық тиімсіздігі;
2) өтеу кестесін орындамау;
3) уәкілетті органның ведомствосы УТК бекіту туралы шешім қабылдаған өлшемшартқа сәйкес келмеуі;

Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Решение об утверждении ВПК при осуществлении грузовых и (или) пассажирских перевозок принимается при условии отсутствия у потребителя услуг магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии просроченной задолженности перед Национальным оператором инфраструктуры и (или) концессионером или при условии ее погашения в соответствии с графиком погашения.
24. Национальный оператор инфраструктуры, концессионер применяет ВПК на основании договора, заключенного между Национальным оператором инфраструктуры или концессионером и потребителем (далее – договор). Данный договор предусматривает период действия утвержденных ВПК и ответственность потребителя и концессионера за невыполнение критериев предусмотренных пунктом 7 настоящих Правил, в виде перерасчета тарифов (цен, ставок сборов) на фактически выполненный объем потребления регулируемых указанных услуг без применения ВПК.
25. Договор заключается в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан не позднее десяти рабочих дней со дня подачи потребителем заявки на заключение договора о применении утвержденного ведомством уполномоченного органа ВПК Национальному оператору инфраструктуры, концессионеру.
В договоре указывается заявленный грузооборот согласно приказу ведомства уполномоченного органа.
25-1. Положения пунктов 24-25 настоящих Правил не распространяются на заявки, поданные Национальным оператором инфраструктуры, в случаях, указанных в подпункте 3) пункта 7 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 25-1 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Действие ВПК прекращается по истечении утвержденного срока, а также с момента утверждения ведомством уполномоченного органа новых тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги Национального оператора инфраструктуры, концессионера.
27. Утвержденные ВПК отменяются ведомством уполномоченного органа до истечения утвержденного срока при наличии одного из следующих условий:
1) экономическая нецелесообразность дальнейшего применения временного понижающего коэффициента;
2) невыполнение графика погашения;
3) несоответствие критерию, по которому принято решение ведомства уполномоченного органа об утверждении ВПК;

4) шартта көзделген талаптарды орындамау.
28. Тұтынушы, Ұлттық инфрақұрылым операторы, концессионер, салалық мемлекеттік орган, құзыретті орган уәкілетті органның ведомствосына УТК алып тастау қажеттігін негіздейтін құжаттар мен ақпаратты ұсынып, оны алып тастау туралы ұсыныс жасауға құқылы.
Бекітілген УТК алып тастау туралы шешім қабылдау кезінде уәкілетті органның ведомствосы Ұлттық инфрақұрылым операторынан, концессионерден, салалық мемлекеттік органнан, құзыретті органнан, сондай-ақ тұтынушыдан ақпарат сұратады.
Ұлттық инфрақұрылым операторы, концессионер, салалық мемлекеттік орган, құзыретті орган сұраныс жолданған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде қорытындыларды ұсынбаған жағдайда, уәкілетті органның ведомствосы қолда бар материалдарды ескере отырып, бекітілген УТК алып тастау бойынша негіздеуші материалдарға сараптама жүргізеді.
УТК қолданысы кезінде жүктерді тасымалдау көлемдерінің төмендеуі және өткізу нарықтары коньюнктурасының одан әрі нашарлауына байланысты Шарттың талаптарын орындамауға байланысты УТК алып тастаған жағдайда, осы Қағидалардың 7-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген өлшемшартқа сәйкес УТК бекітуге өтінім берген тұтынушылар УТК бекітуге жаңа өтінім беруге құқылы.
29. Уәкілетті органның ведомствосы Ұлттық инфрақұрылым операторының, концессионердің, салалық мемлекеттік органның, құзыретті органның қорытындыларын ескере отырып, ұсынылған негіздеуші құжаттар мен ақпаратты жиырма бес жұмыс күні ішінде қарайды және сараптама жүргізеді.
Осы Қағидалардың 27-тармағында көзделген жағдайларда, уәкілетті органның ведомствосы Ұлттық инфрақұрылым операторына, концессионерге, салалық мемлекеттік органға, құзыретті органға бес жұмыс күні ішінде хабарлап, бекітілген УТК алып тастау туралы шешімді бұйрық түрінде қабылдайды.
30. Бекітілген УТК алып тастау туралы бұйрық Ұлттық инфрақұрылым операторына, концессионерге, салалық мемлекеттік органға, құзыретті органға, тұтынушыға уәкілетті орган ведомствосының бұйрығын қолданысқа енгізу күнге дейін он бес күннен кешіктірмей жолданады.
УТК қолданыстан алып тастау туралы ұсыныс қабылданбаған жағдайда, уәкілетті органның ведомствосы дәлелді қорытынды шығарады, ол осындай ұсыныс жасаған өтініш берушіге жіберіледі.
Магистральдық теміржол
желісінің және концессия
шарттары бойынша теміржол
көлігінің объектілері бар
теміржолдардың реттеліп
көрсетілетін қызметтерінің
тарифтеріне (бағаларына, алымдар
мөлшерлемелеріне) уақытша
төмендету коэффициенттерін
бекіту қағидаларына
1-қосымша
Магистралдық теміржол желісі және концессия шарттары бойынша
теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың
реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне
(бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) уақытша төмендету
коэффициенттерін бекіту кезінде тұтынушы ұсынатын
материалдар

4) невыполнение условий, предусмотренных договором.
28. Потребитель, Национальный оператор инфраструктуры, концессионер, отраслевой государственный орган, компетентный орган вправе обратиться в ведомство уполномоченного органа с предложением об отмене действия ВПК, представив при этом документы и информацию, обосновывающие необходимость такой отмены.
При принятии решения об отмене утвержденных ВПК ведомство уполномоченного органа запрашивает необходимую информацию у Национального оператора инфраструктуры, концессионера, отраслевого государственного органа, компетентного органа, потребителя.
При непредставлении в течение десяти рабочих дней с даты направления запроса заключений Национального оператора инфраструктуры, концессионера, отраслевого государственного органа, компетентного органа ведомство уполномоченного органа проводит экспертизу обосновывающих материалов по отмене утвержденных ВПК, с учетом имеющихся в наличии материалов.
В случае отмены ВПК в связи с невыполнением условий договора в связи дальнейшим ухудшением конъюнктуры рынков сбыта и снижением объемов перевозок грузов в течение действия ВПК, потребители, подававшие заявку на утверждение ВПК в соответствии с критерием, указанным в подпункте 7) пункта 7 настоящих Правил, вправе обратиться с новой заявкой на утверждение ВПК.
29. Ведомство уполномоченного органа в течение двадцати пяти рабочих дней рассматривает и проводит экспертизу представленных к рассмотрению обосновывающих документов и информации с учетом заключений Национального оператора инфраструктуры, концессионера, отраслевого государственного органа, компетентного органа.
В случаях, предусмотренных пунктом 27 настоящих Правил, ведомство уполномоченного органа принимает решение в виде приказа об отмене утвержденных ВПК с уведомлением в течение пяти рабочих дней Национального оператора инфраструктуры, концессионера, отраслевого государственного органа, компетентного органа.
30. Приказ об отмене утвержденных ВПК направляется Национальному оператору инфраструктуры, концессионеру, отраслевому государственному органу, компетентному органу, потребителю не позднее, чем за пятнадцать дней до даты введения приказа ведомства уполномоченного органа в действие.
При отклонении предложения об отмене действия ВПК ведомством уполномоченного органа выносится мотивированное заключение, которое направляется заявителю, обратившемуся с таким предложением.
Приложение 1
к Правилам утверждения временных
понижающих коэффициентов к
тарифам (ценам, ставкам сборов) на
регулируемые услуги магистральной
железнодорожной сети и железнодорожных
путей с объектами железнодорожного
транспорта по договорам концессии
Документы и информация, представляемые потребителем на
утверждение временных понижающих коэффициентов к тарифам
(ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной
железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами
железнодорожного транспорта по договорам концессии

1) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уақытша төмендету коэффициенттерін бекітуге өтінім;
2) экономикалық мақсаттылығының есебі мен оның сұратылған деңгейінің есебін қоса алғанда, уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту қажеттілігінің анықтама-негіздемесі. Экономикалық мақсаттылығының және сұратылған коэффициент деңгейінің есептері мәтін түріндегі түсіндірмелермен болуы тиіс;
3) өткен жылдың тиісті кезеңімен салыстырғанда уақытша төмендету коэффициентін бекітуді ескеріп және ескерместен бюджет алдында салық міндеттемелерін арттыру (сақтау) есебі;
4) өтінім берілген жылдың алдындағы күнтізбелік жылдағы қаржылық есептілік (бухгалтерлік теңгерім, кірістер мен залалдар туралы есеп, ақшалай қаражаттың қозғалысы туралы есеп, түсіндірме жазба, еңбек бойынша есеп), сондай-ақ өткен кезеңдегі қаржылық-шаруашылық қызметті талдау (тоқсан, жартыжылдық, 9 ай не жыл – өтінімді беру күніне қарай ) – мәтін нысанында;
5) жүкті тасымалдауға (сұратылатын маршрут бойынша) арналған теміржол тарифі (бағасы, алым мөлшерлемесі), оның ішінде магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифі (бағасы, алым мөлшерлемесі) жеке, тұтынушының және (немесе) концессионердің жалпы шығыстарындағы оның үлестік салмағы (өндірістік және толық өзіндік құны);
6) нақты өндірістік және толық өзіндік құн (көліктік құрамдасты бөле отырып, 1 бірлік үшін шығын баптары бөлінісінде) және өткен және ағымдағы жылда келісімшарт бойынша жеткізу бағалары туралы ақпарат;
7) жоспарланатын өндірістік және толық өзіндік құн туралы ақпарат (көліктік құрамдасты бөле отырып, 1 бірлік үшін шығын баптары бөлінісінде) және мәлімделген кезеңге жеткізудің болжамды бағалары айлар бөлінісінде (келісімшарттық – келісімшарт болған жағдайда);
8) жолаушы тасымалының өзіндік құны туралы ақпарат айлар бөлінісінде (шығындарды магистральдық теміржол желісінің көрсетілетін қызметтеріне бөле отырып, шығын баптары бөлінісінде);
9) Ұлттық инфрақұрылым операторының және магистралдық теміржол желісі және концессия шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдар операторының алдындағы берешектің жай-күйі (ағымдағы айдың бірінші күніне өзара есеп айырысуды салыстыру актісі және тұтынушының және (немесе) концессионердің және Ұлттық инфрақұрылым оператор және концессия шарттары бойынша темержол көлігі объектілері бар теміржолдар операторы, концессионер басшысының қолдарымен расталған, Ұлттық инфрақұрылым операторының және концессия шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдар операторының алдындағы тұтынушының және (немесе) концессионердің берешегін өтеу кестесі.

1) заявка на утверждение временного понижающего коэффициента по форме согласно Приложению 4 к Правилам;
2) справка-обоснование необходимости утверждения временного понижающего коэффициента, включая расчет экономической целесообразности и расчет его запрашиваемого уровня. Расчеты экономической целесообразности и уровня запрашиваемого коэффициента должны быть сопровождены пояснениями в текстовом виде;
3) расчет увеличения (сохранения) налоговых обязательств перед бюджетом с учетом и без учета утверждения временного понижающего коэффициента по сравнению с аналогичным периодом прошлого года;
4) финансовая отчетность за календарный год, предшествующий году подачи заявки (бухгалтерский баланс, отчет о прибылях и убытках, отчет о движении денежных средств, пояснительная записка, отчет по труду), а также анализ финансово-хозяйственной деятельности за предшествующий период (квартал, полугодие, 9 месяцев, либо год – в зависимости от даты подачи заявки) – в текстовой форме;
5) железнодорожный тариф (цена, ставка сбора) на перевозку груза (по запрашиваемому маршруту), в том числе отдельно тариф (цена, ставка сбора) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии, его удельный вес в общих расходах потребителя и (или) концессионера (производственная и полная себестоимость);
6) информация о фактической производственной и полной себестоимости (в разрезе статей затрат на 1 единицу, с выделением транспортной составляющей) и ценах поставки по контракту за предшествующий и текущий год в разрезе по месяцам;
7) информация о планируемой производственной и полной себестоимости (в разрезе статей затрат на 1 единицу, с выделением транспортной составляющей) и прогнозных (контрактных – в случае наличия контракта) ценах поставки на заявляемый период в разрезе по месяцам;
8) информация о себестоимости пассажирских перевозок (в разрезе статей затрат с выделением затрат на услуги магистральной железнодорожной сети) в разрезе по месяцам;
9) состояние задолженности перед Национальным оператором инфраструктуры и оператором железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии и концессионером (акт сверки взаиморасчетов на первое число текущего месяца и график погашения задолженности потребителя и (или) концессионера перед Национальным оператором инфраструктуры и оператором железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии и концессионером, заверенный подписями потребителя и (или) концессионера и руководителя Национального оператора инфраструктуры и оператора железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии, концессионера);

10) Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша айларға бөлінген алдыңғы жылы жүктерді (жолаушыларды) тасымалдау көрсеткіштері;
11) Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша айлар бойынша ағымдағы жылы теміржол көлігімен жүктерді (жолаушыларды) тасымалдау көрсеткіштері1;
12) Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес уақытша төмендету коэффициентін қолдануды ескерместен, айларға бөлінген теміржол көлігімен жүктерді (жолаушыларды) тасымалдау көрсеткіштері1;
13) Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес уақытша төмендету коэффициентін қолдануды ескеріп, айларға бөлінген теміржолмен жүктерді (жолаушыларды) тасымалдау көрсеткіштері1;
14) тұтынушының және (немесе) концессионердің реттеліп көрсетілетін қызметтерін пайдаланушылар, сатып алушы (алушы) – толық атауы2.
________________________________
1жылжымалы құрамның пайдалану жай-күйі ескеріліп, тасымалдау маршруттары бойынша толтыралады;
2егер жүктерді тасымалдаушы тұтынушы және (немесе) концессионер болған жағдайда толтырылады
Магистральдық теміржол желісінің және
концессия шарттары бойынша теміржол
көлігінің объектілері бар теміржолдардың
реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне
(бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне)
уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Жүктерді теміржол көлігімен тасымалдау көрсеткіштері
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/С №
Жүк атауы, код БТСЖН
Жөнелту станциясы (республикалық қатынас үшін)/ Өткізу станциясы (халықаралық қатынас үшін)
Межелі станция (республикалық қатынастар үшін)/ өткізу станциясы (халықаралық қатынас үшін)
Тасымалау қашықтығы (жөнелту станциясынан /өткізу станциясынан межелі/өткізу станцияға дейін, км
Магистральдық теміржол желісінің көрсетілетін қызметтеріне арналған тариф, теңге
Жүктерді тасымалдау/ жүкайналымының көрсеткіштер
жүктерді тасымалдау көлемдері/ жүкайналымы айлар бөлінісінде және жыл ішінде барлығы*
қаңтар
ақпан
желтоқсан
Жыл ішіндегі жиыны
Республикалық қатынас
көлемі мың. т
жүкайналымы, мың тонна км
Халықаралық (экспорттық, импорттық) қатынас
көлемі мың. т
жүкайналымы, мың тонна км
Магистральдық теміржол желісінің және
концессия шарттары бойынша теміржол
көлігінің объектілері бар теміржолдардың
реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне
(бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне)
уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту
қағидаларына 3-қосымша
нысан
Жолаушылар вагондарын теміржол көлігімен тасымалдау
Көрсеткіштері

10) показатели перевозок грузов (пассажиров) железнодорожным транспортом за предшествующий год с разбивкой по месяцам по форме согласно Приложениям 2 и 3 к Правилам;
11) показатели перевозок грузов (пассажиров) железнодорожным транспортом за текущий год по месяцам по форме согласно Приложениям 2 и 3 к Правилам1;
12) показатели перевозок грузов (пассажиров) железнодорожным транспортом с разбивкой по месяцам без учета применения временного понижающего коэффициента, согласно Приложениям 2 и 3 к Правилам1;
13) показатели перевозок грузов (пассажиров) железнодорожным транспортом с разбивкой по месяцам с учетом применения временного понижающего коэффициента, согласно Приложениям 2 и 3 к Правилам1;
14) пользователи регулируемых услуг потребителя и (или) концессионера, покупатель (получатель) – полное наименование2.
_____________________________________
1заполняется по маршрутам перевозок с учетом эксплуатационного состояния подвижного состава;
2заполняется в случае, если потребителем и (или) концессионером выступает перевозчик грузов.
Приложение 2
к Правилам утверждения временных
понижающих коэффициентов к
тарифам (ценам, ставкам сборов) на
регулируемые услуги магистральной
железнодорожной сети и железнодорожных
путей с объектами железнодорожного
транспорта по договорам концессии
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Показатели перевозок грузов железнодорожным транспортом
№ п/п
Наименование груза, код ЕТСНГ
Станция отправления (для республиканского сообщения)/Станция перехода (для международного сообщения)
Станция назначения (для республиканского сообщения)/Станция перехода (для международного сообщения)
Расстояние перевозки (от станции отправления / перехода до станции назначения / перехода, км
Тариф на услуги магистральной железнодорожной сети, тенге
Показатели перевозок грузов / грузооборота
Объемы перевозок грузов / грузооборот, в разрезе по месяцам и всего за год
январь
февраль
декабрь
Итого за год
республиканское сообщение
объем тыс.т
грузооборот, тыс.тоннокм
международное (экспортное, импортное) сообщение
объем тыс.т
грузооборот, тыс.тоннокм
Приложение 3
к Правилам утверждения временных
понижающих коэффициентов к
тарифам (ценам, ставкам сборов) на
регулируемые услуги магистральной
железнодорожной сети и железнодорожных
путей с объектами железнодорожного
транспорта по договорам концессии

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
р/н №
Поезд нөмрі
Маршрут
Құрамдағы вагондардың орташа саны
Жол жүру кезеңділіг
Вагондар жүрісі, мың ваг-км
Жөнелту станциясы
Межелі станциясы
Тасымалдау қашықтығы (жөнелту станцясынан межелі станцияға дейін), км
Тасымалдауға тариф, теңге
Вагон түрі
Вагон айналымы бойынша
Жыл бойынша жиыны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Магистральдық теміржол
желісінің және концессия
шарттары бойынша теміржол
көлігінің объектілері бар
теміржолдардың реттеліп
көрсетілетін қызметтерінің
тарифтеріне (бағаларына, алымдар
мөлшерлемелеріне) уақытша
төмендету коэффициенттерін
бекіту қағидаларына
4-қосымша
нысан
Магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары
бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың
көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне уақытша төмендету
коэффициентін бекітуге өтінім
Ескерту. 4-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Тұтынушының және/немесе концессионердің (заңды тұлға) толық атауы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) (жеке тұлға):
_____________________________________________________________________ 2. Қағидалардың 7-тармағына сәйкес уақытша төмендету коэффициентін бекіту мәлімделетін өлшемшарттар
_____________________________________________________________________ 3. Мәлімделетін уақытша төмендету коэффициентінің деңгейі (жүк түрлері бойынша, тасымалдау бағыттары бөлінісінде)
_____________________________________________________________________ 4. Мәлімделетін уақытша төмендету коэффициентін қолдану кезеңі
_____________________________________________________________________ 5. Қатынас түрі
_____________________________________________________________________ 6. Маршрут
_____________________________________________________________________ 7. Тасымал түрі (жүк, жолаушы)
_____________________________________________________________________ 8. Жүк түрі
_____________________________________________________________________ 9. Уақытша төмендету коэффициентін қолданып, Бірыңғай тарифтік статистикалық жүктер номенклатурасы бойынша тарифтік топтың кодтары мен позицияларын көрсетіп тасымалдауға жоспарланатын жүктер номенклатурасы:
(егер жүктерді тасымалдаушы тұтынушы және (немесе) концессионер болған жағдайда толтырылады)
_____________________________________________________________________ 10. Уақытша төмендету коэффициентін қолдануды ескере отырып, мәлімделген жүк айналымын (вагон айналымын) орындаудың кезеңділігі:
(айлар, не тоқсан, не жартыжылдық, не тұтас жыл бойынша тасымалдау кезеңділігін көрсетіп тұтынушы толтырады.)
11. Жүктерді (жолаушыларды) тасымалдау жоспарланатын жылжымалы құрамның типі, тиесілілігі:
_____________________________________________________________________
Магистральдық теміржол
желісінің және концессия
шарттары бойынша теміржол
көлігінің объектілері бар
теміржолдардың реттеліп
көрсетілетін қызметтерінің
тарифтеріне (бағаларына, алымдар
мөлшерлемелеріне) уақытша
төмендету коэффициенттерін
бекіту қағидаларына
5-қосымша
нысан
Магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары
бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың
көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне уақытша төмендету
коэффициентін бекітудің мақсаттылығы/мақсатсыздығы туралы
қорытынды

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Показатели перевозок пассажирских вагонов железнодорожным
транспортом
№ п/п
Номер поезда
Маршрут
Среднее количество вагонов в составе
Периодичность курсирования
Пробег вагонов, тыс.ваг-км
Станция отправления
Станция назначения
Расстояние перевозки (от станции отправления до станции назначения), км
Тариф на перевозку, тенге
Тип вагона
вагонооборот за год
Итого за год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 4
к Правилам утверждения временных
понижающих коэффициентов к
тарифам (ценам, ставкам сборов) на
регулируемые услуги магистральной
железнодорожной сети и железнодорожных
путей с объектами железнодорожного
транспорта по договорам концессии
Сноска. Приложение 4 с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Заявка на утверждения временного понижающего коэффициента
к тарифам на услуги магистральной железнодорожной сети и
железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта
по договорам концессии
1. Полное наименование потребителя и (или) концессионера
(юридическое лицо), фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(физическое лицо):
_____________________________________________________________________
2. Критерий, на основании которого заявляется установить
временный понижающий коэффициент, в соответствии с пунктом 7 Правил:
_____________________________________________________________________
3. Уровень заявляемого временного понижающего коэффициента (в
разрезе по видам грузов, направлениям перевозки):
_____________________________________________________________________
4. Период действия заявляемого временного понижающего
коэффициента:
_____________________________________________________________________
5. Вид сообщения:
_____________________________________________________________________
6. Маршрут:
_____________________________________________________________________
7. Вид перевозки (грузовая, пассажирская):
_____________________________________________________________________
8. Род груза:
_____________________________________________________________________
9. Номенклатура грузов, планируемых к перевозке с применением
временного понижающего коэффициента, с указанием кодов тарифной
группы и позиций по Единой тарифно-статистической номенклатуре
грузов:
(заполняется в случае, если потребителем и (или) концессионером
выступает перевозчик грузов)
_____________________________________________________________________
10. Периодичность выполнения заявленного грузооборота
(вагонооборота) с учетом применения временного понижающего
коэффициента:
(заполняется потребителем с указанием периодичности перевозок
по месяцам, либо кварталам, либо полугодию, либо в целом по году)
_____________________________________________________________________
11. Тип, принадлежность подвижного состава, в котором
планируется перевозка грузов (пассажиров):
_____________________________________________________________________
Приложение 5
к Правилам утверждения временных
понижающих коэффициентов к
тарифам (ценам, ставкам сборов) на
регулируемые услуги магистральной
железнодорожной сети и железнодорожных
путей с объектами железнодорожного
транспорта по договорам концессии
форма
Заключение о целесообразности / нецелесообразности утверждения
временного понижающего коэффициента к тарифам на услуги
магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с
объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии

1. Тұтынушы:________________________________________________
2. Тұтынушы қызметін жүзеге асыратын сала:__________________
3. Бекітуге ұсынылатын уақытша төмендету коэффициентінің деңгейі: _____________
4. Уақытша төмендету коэффициентін бекіту ұсынылатын тасымалдау бағыттары (маршруттары):___________________________________________
5. Уақытша төмендету коэффициентін бекіту орындылығының негіздемесі (Бағада бұдан басқа Қағидалардың 7 және 13-тармақтарында көзделген негіздеме (растау) беріледі) ____________________________
6. Өтінім берген тұтынушы үшін уақытша төмендету коэффициентін бекіту тиімділігін бағалау:
(Бағалауды салалық орган жүргізеді)
_____________________________________________________________________
7. Тұтынушы қызметін жүзеге асыратын салаға уақытша төмендету коэффициентін бекітудің әсерін бағалау:
(Бағалауды салалық орган жүргізеді)
_____________________________________________________________________
8. Мемлекет үшін уақытша төмендету коэффициентін бекітудің тиімділігін бағалау:
(Бағалауды салалық орган жүргізеді)
_____________________________________________________________________
9. Уақытша төмендету коэффициентін бекітпеу жағдайындағы салдарды бағалау:
(Бағалауды салалық орган жүргізеді)
_____________________________________________________________________
10. Ұлттық инфрақұрылым операторының қызметіне уақытша төмендету коэффициентін бекітудің әсерін бағалау:
(Бағалауды құзыретті орган жүргізеді)
_____________________________________________________________________ 12. Кезеңділігі _______________________________________________
(тасымалдаудың айлар, не тоқсан, не жартыжылдық, не тұтастай жыл бойынша кезеңділігінің ықтималдылығы көрсетіле
Магистральдық теміржол желісінің және
концессия шарттары бойынша теміржол
көлігінің объектілері бар теміржолдардың
реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне
(бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне)
уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту
қағидаларына 6-қосымша
нысан
Магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары
бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың
көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне уақытша төмендету
коэффициентін бекітудің мақсаттылығы/мақсатсыздығы туралы
қорытынды
Ескерту. Қағида 6-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Потребитель: _______________________________________________
2. Отрасль, в которой осуществляет деятельность потребитель: __
3. Уровень временного понижающего коэффициента, предлагаемого
для утверждения: ____________________________________________________
4. Направления перевозок (маршруты), по которым предлагается
утверждение временного понижающего коэффициента: ____________________
5. Обоснование целесообразности утверждения временного
понижающего коэффициента
(В оценке, помимо прочего, также дается обоснование (подтверждение),
предусмотренное пунктами 7 и 13 Правил)
_____________________________________________________________________
6. Оценка эффективности утверждения временного понижающего
коэффициента для потребителя, подавшего заявку:
(Оценка производится отраслевым органом)
_____________________________________________________________________
7. Оценка влияния утверждения временного понижающего
коэффициента на отрасль, в которой осуществляет деятельность
потребитель:
(Оценка производится отраслевым органом)
_____________________________________________________________________
8. Оценка эффективности утверждения временного понижающего
коэффициента для государства:
(Оценка производится отраслевым органом)
_____________________________________________________________________
9. Оценка последствий в случае не утверждения временного
понижающего коэффициента:
(Оценка производится отраслевым органом)
_____________________________________________________________________
10. Оценка влияния утверждения временного понижающего
коэффициента на деятельность Национального оператора инфраструктуры:
(Оценка дается компетентным органом)
_____________________________________________________________________
11. Периодичность
(Указывается возможность периодичности перевозок по месяцам, либо
кварталам, либо полугодию, либо в целом по году)
Приложение 6
к Правилам утверждения временных
понижающих коэффициентов к
тарифам (ценам, ставкам сборов) на
регулируемые услуги магистральной
железнодорожной сети и железнодорожных
путей с объектами железнодорожного
транспорта по договорам концессии
Сноска. Правила дополнены приложением 6 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Заключение о целесообразности/нецелесообразности утверждения
временного понижающего коэффициента к тарифам на услуги
магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с
объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии

1. Өтініш беруші: Ұлттық инфрақұрылым операторы
2. бекітуге ұсынған, уақытша төмендету коэффициенттің деңгейі:
_____________________________________________________________________
3. уақытша төмендету коэффициентің белгіленуі ұсынылып отырған
тасымалдау (маршруты) бағыты: _______________________________________
4. Уақытша төмендету коэффициентін бекіту орындылығының негіздемесі
(Бағада бұдан басқа Қағидалардың 7 және 13-тармақтарында көзделген
негіздеме (растау) беріледі)_________________________________________
5. Ұлттық инфрақұрылым операторы жүзеге асыратын салаға уақытша
төмендету коэффициентін бекітудің әсерін бағалау:
_____________________________________________________________________
6. Мемлекет үшін уақытша төмендету коэффициентін бекітудің
тиімділігін бағалау:
_____________________________________________________________________
7. Уақытша төмендету коэффициентін бекітпеу жағдайындағы салдарды
бағалау: (бағалау құзыретті органмен жүргізіледі)
_____________________________________________________________________
Магистральдық теміржол желісінің және
концессия шарттары бойынша теміржол
көлігінің объектілері бар теміржолдардың
реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне
(бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне)
уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту
қағидаларына 7-қосымша
нысан
Магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары
бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың
көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне уақытша төмендету
коэффициентін бекітудің орындылығы/орынсыздығы туралы құзыретті
органның (жергілікті атқарушы органның) қорытындысы
Ескерту. Қағида 7-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 28.06.2016 № 292 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Әлеуметтік маңызды маршруттар бойынша жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушының атауы __________________
2. Поезд нөмірі көрсетілген маршрут ___________________________
3. Бекітілуге ұсынылған, УТК деңгейі __________________________

1. Заявитель: Национальный оператор инфраструктуры
2. Уровень временного понижающего коэффициента, предлагаемого для
утверждения: ________________________________________________________
3. Направления перевозок (маршруты), по которым предлагается
утверждение временного понижающего коэффициента:
_____________________________________________________________________
4. Обоснование целесообразности утверждения временного понижающего
коэффициента (В оценке, помимо прочего, также дается обоснование
(подтверждение), предусмотренное пунктами 7 и 13 Правил)
_____________________________________________________________________
5. Оценка влияния утверждения временного понижающего коэффициента на
отрасль, в которой осуществляет деятельность Национальный оператор
инфраструктуры: _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Оценка эффективности утверждения временного понижающего
коэффициента для государства:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Оценка последствий в случае не утверждения временного понижающего
коэффициента: (Оценка производится компетентным органом)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение 7
к Правилам утверждения временных
понижающих коэффициентов к
тарифам (ценам, ставкам сборов) на
регулируемые услуги магистральной
железнодорожной сети и железнодорожных
путей с объектами железнодорожного
транспорта по договорам концессии
Сноска. Правила дополнены приложением 7 в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 28.06.2016 № 292 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Заключение компетентного органа (местного исполнительного
органа) о целесообразности утверждения временного понижающего
коэффициента к тарифам на услуги магистральной железнодорожной
сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного
транспорта по договорам концессии
1. Наименование перевозчика, осуществляющего пассажирские перевозки
по социально значимым маршрутам _____________________________________
2. Маршрут с указанием номера поезда ________________________________
_____________________________________________________________________
3. Уровень ВПК, предлагаемого для утверждения _______________________
_____________________________________________________________________

4. Мәлімделген УТК қолданылу кезеңі ___________________________
5. Жолаушылар вагондарының (вагон айналымы) жол жүруі
_____________________________________________________________________
6. Әр тасымалдаушыға берілген субсидия сомасы _________________
7. егер уақытша төмендету коэффициенті бекітпеген жағдайдағы
салдарының бағалауы _________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
міндетін атқарушының
2015 жылғы 31 шілдедегі
№ 580 бұйрығымен
бекітілген
қосымша
Күші жойылған деп танылған табиғи монополияларды
реттеу жөніндегі бұйрықтардың тізбесі
1. "Магистральдық темір жол желісінің және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 8 қыркүйектегі № 375-НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3092 тіркелген);
2. "Магистралдық темір жол желісі қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) уақытша төмендету коэффициенттерін белгілеу және алып тастау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 8 қыркүйектегі № 375-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2005 жылғы 11 наурыздағы № 80-НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3520 тіркелген);
3. "Магистральдық темір жол желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 8 қыркүйектегі № 375-НҚ бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2008 жылғы 14 қазандағы № 315-НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5384 тіркелген, "Юридическая газета" газетінде 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 197 (1597) жарияланған);

4. Период действия заявленного ВПК __________________________________
_____________________________________________________________________
5. Пробег пассажирских вагонов (вагонооборот) _______________________
_____________________________________________________________________
6. Сумма субсидий, выделенных каждому перевозчику ___________________
_____________________________________________________________________
7. Оценка последствий в случае не утверждения временного понижающего
коэффициента ________________________________________________________
Приложение
к приказу и.о. Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 июля 2015 года № 580
Перечень
приказов по регулированию естественных монополий, признанных
утратившими силу
1. Приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 8 сентября 2004 года № 375-ОД "О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3092);
2. Приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 11 марта 2005 года № 80-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 8 сентября 2004 года № 375-ОД "Об утверждении Правил установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги магистральной железнодорожной сети" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3520);
3. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 14 октября 2008 года № 315-ОД "О внесении дополнений и изменений в приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 8 сентября 2004 года № 375-ОД "О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5384, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 31 декабря 2008 года № 197 (1597));

4. "Магистральдық темір жол желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 8 қыркүйектегі № 375-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2009 жылғы 13 ақпандағы № 41-НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5597 тіркелген, "Юридическая газета" газетінде 2009 жылғы 10 сәуірдегі № 53 (1650), "Ресми газетте" 2009 жылғы 25 сәуірдегі № 17 (435) жарияланған);
5. "Магистральдық темір жол желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 8 қыркүйектегі № 375-НҚ бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2010 жылғы 1 сәуірдегі № 98-НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6184 тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2010 жылғы 14 тамыздағы № 215-216 (26276-26277), "Ресми газет" газетінде 2010 жылғы 27 тамызда № 35 (505) газеттерінде жарияланған, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілерінде 2010 жылғы 26 тамызда № 14 жарияланған);
6. "Магистральдық темір жол желісінің және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 8 қыркүйектегі № 375-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу жөніндегі агенттігі төрағасының 2014 жылғы 14 мамырдағы № 102-НҚ бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9477 тіркелген, "Юридическая газета" газетінде 2014 жылғы 3 маусымдағы № 79 (2647), "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйеде 2014 жылғы 27 маусымда жарияланған).

4. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 13 февраля 2009 года № 41-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 8 сентября 2004 года № 375-ОД "О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5597, опубликованный в газетах "Юридическая газета" от 10 апреля 2009 года № 53 (1650), "Официальная газета" от 25 апреля 2009 года № 17 (435));
5. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 1 апреля 2010 года № 98-ОД "О внесении дополнений и изменений в приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 8 сентября 2004 года № 375-ОД "О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6184, опубликованный в газетах "Казахстанская правда" от 14 августа 2010 года № 215-216 (26276-26277), "Официальная газета" от 27 августа 2010 года № 35 (505), Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан от 26 августа 2010 года № 14);
6. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 14 мая 2014 года № 102-ОД "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 8 сентября 2004 года № 375-ОД "О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9477, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 3 июня 2014 года № 79 (2647), Информационно-правовой системе "Әділет" 27 июня 2014 года).