"Аттестаттауға жатқызылған Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесі қызметкерлерінің Қазақстан Республикасы заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 шілдедегі № 69 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 13 сәуірдегі № 92 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 17 сәуірде № 32319 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Аттестаттауға жатқызылған Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесі қызметкерлерінің Қазақстан Республикасы заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 шілдедегі № 69 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 9614 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бектілген Прокуратура органдары, ведомстволары мен мекемелерінің қызметкерлерін аттестаттау кезінде Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге және логикалық ойлау қабілетіне компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидаларында:
Қағиданың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Аттестаттауға жатқызылған Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесі қызметкерлерінің Қазақстан Республикасы заннамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидалары мен шарттары";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тест бойынша шекті мәндер прокуратура жүйесі органдарының қызметкерлері лауазымдарының барлық санаттары үшін нормативтік құқықтық актілер бойынша сұрақтардың жалпы санының кемінде 70% болатын дұрыс жауаптарды құрайды.";
18-тармақтағы "ҚСжАЕАК" деген сөздердің барлығы "ҚСжАЕК" деген сөздерге ауыстырылып жазылсын;
Аталған Қағиданың қосымшасы осы бұйрыққа қоса беріліп отырған қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Бас прокуратураның Кадрларды дамыту департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықпен Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесінің барлық қызметкерлері таныстырылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары Б.Б. Дембаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2023 жылғы 13 сәуірдегі
№ 92 бұйрығына
қосымша
Аттестаттауға жатқызылған
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдары
жүйесі қызметкерлерінің
Қазақстан Республикасы
заннамасын білуін және
логикалық ойлау қабілетін
компьютерлік тестілеуден
өткізудің қағидалары
мен шарттарына
қосымша
Прокурорлық қадағалаудың бағыттары, ұйымдастыру-кадр және талдау қызметі бойынша мамандандыру

О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 69 "Об утверждении Правил и условий прохождения компьютерного тестирования сотрудников системы органов прокуратуры Республики Казахстан, подлежащих аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 апреля 2023 года № 92. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2023 года № 32319
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 69 "Об утверждении Правил и условий прохождения компьютерного тестирования сотрудников системы органов прокуратуры Республики Казахстан, подлежащих аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9614) следующие изменения:
в Правилах прохождения компьютерного тестирования на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление при аттестации сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила и условия прохождения компьютерного тестирования сотрудников системы органов прокуратуры Республики Казахстан, подлежащих аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Пороговые значения по тесту на знание законодательства Республики Казахстан составляют не менее 70 % правильных ответов от общего количества вопросов по нормативным правовым актам для всех категорий должностей сотрудников системы органов прокуратуры.";
в пункт 18 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
Приложение к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту кадрового развития Генеральной прокуратуры обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. С настоящим приказом ознакомить всех сотрудников системы органов прокуратуры Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан Дембаева Б.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 13 апреля 2023 года № 92
Приложение
к Правилам и условиям
прохождения компьютерного
тестирования сотрудников
системы органов прокуратуры
Республики Казахстан,
подлежащих аттестации,
на знание законодательства
Республики Казахстан
и логическое мышление
Специализация по направлениям прокурорского надзора, организационно-кадровой и аналитической деятельности

1. № 1 БЛОК (азаматтық-құқықтық)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі:
Қазақстан Республикасының Конституциясын (12 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексін (5 сұрақ),
"Прокуратура туралы" (10 сұрақ) Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын,
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңын,
Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттің қызметшілерінің әдеп кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің әдеп кодексі) (бұдан әрі – Мемлекеттік қызметшілердің әдеп кодексі) (4 сұрақ),
Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 2 қаңтардағы № 81 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары және мемлекеттік фельдъегерлік қызметі қызметкерлерінің әдеп кодексін (бұдан әрі – Қызметкерлердің әдеп кодексі) (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі:
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (10 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (10 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексін (10 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексін (5 сұрақ),
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" (4 сұрақ), "Құқықтық актілер туралы" (4 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын,
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 2 мамырдағы № 68 Жарлығымен бекітілген Заңдылықты, құқықтық тәртіпті және қылмысқа қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі Қазақстан Республикасының үйлестіру кеңесі туралы ережені (2 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
2. № 2 БЛОК (қылмыстық-құқықтық)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі:
Қазақстан Республикасының Конституциясын (12 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексін (5 сұрақ),
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын (10 сұрақ),
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңын,
Мемлекеттік қызметшілердің әдеп кодексін (4 сұрақ),
Қызметкерлердің әдеп кодексін (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнайы бөлімі:
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (15 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексін (15 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық атқарушылық кодексін (10 сұрақ),

1. БЛОК № 1 (гражданско-правовой)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание:
Конституции Республики Казахстан (12 вопросов),
Административного процедурно-процессуального кодекса (5 вопросов),
Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре" (10 вопросов),
Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" (5 вопросов),
Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 (далее - Этический кодекс государственных служащих) (4 вопроса),
Этический кодекс сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты и государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 2 января 2023 года № 81 (далее – Этический кодекс сотрудников) (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание:
Уголовного кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Трудового кодекса Республики Казахстан (10 вопросов),
Гражданского кодекса Республики Казахстан (10 вопросов),
Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (10 вопросов),
Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (5 вопросов),
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
законов Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (4 вопроса), "О правовых актах" (4 вопроса),
Положения о Координационном совете Республики Казахстан по обеспечению законности, правопорядка и борьбы с преступностью, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 2 мая 2011 года № 68 (2 вопроса).
2. БЛОК № 2 (уголовно-правовой)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание:
Конституции Республики Казахстан (12 вопросов),
Административного процедурно-процессуального кодекса (5 вопросов),
Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре" (10 вопросов),
Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" (5 вопросов),
Этического кодекса государственных служащих (4 вопроса),
Этического кодекса сотрудников (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание:
Уголовного кодекса Республики Казахстан (15 вопросов),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (15 вопросов),
Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан (10 вопросов),

"Жедел іздестіру қызметі туралы" (10 сұрақ), "Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы" (6 сұрақ), "Мемлекеттік құпиялар туралы" (2 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңдарын,
"Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 2 мамырдағы № 68 Жарлығымен бекітілген Заңдылықты, құқықтық тәртіпті және қылмысқа қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі Қазақстан Республикасының үйлестіру кеңесі туралы ережені (2 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
3. № 3 БЛОК (ұйымдастырушылық-кадрлық)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі:
Қазақстан Республикасының Конституциясын (12 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексін (5 сұрақ),
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын (10 сұрақ),
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңын,
Мемлекеттік қызметшілердің әдеп кодексін (4 сұрақ),
Қызметкерлердің әдеп кодексін (4сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі:
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (4 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексін (4 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексін (10 сұрақ),
"Құқық қорғау қызметі туралы" (15 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызмет туралы" (10 сұрақ), "Мемлекеттік құпиялар туралы" (5 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" (2 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын,
Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 2 мамырдағы № 68 Жарлығымен бекітілген Заңдылықты, құқықтық тәртіпті және қылмысқа қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі Қазақстан Республикасының үйлестіру кеңесі туралы ережені (5 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
4. № 4 БЛОК (арнайы)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі:
Қазақстан Республикасының Конституциясын (12 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексін (5 сұрақ),
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын (10 сұрақ),
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңын,
Мемлекеттік қызметшілердің әдеп кодексін (4 сұрақ),
Қызметкерлердің әдеп кодексін (4сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі:
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексін (2 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексін (3 сұрақ),
"Құқықтық актілер туралы" (3 сұрақ), "Жедел іздестіру қызметі туралы" (3 сұрақ), "Құқық қорғау қызметі туралы" (5 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызмет туралы" (4 сұрақ), "Мемлекеттік құпиялар туралы" (2 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" (2 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын,

Законов Республики Казахстан "Об оперативно-розыскной деятельности" (10 вопросов), "О противодействии терроризму" (6 вопросов), "О государственных секретах" (2 вопроса),
Положения о Координационном совете Республики Казахстан по обеспечению законности, правопорядка и борьбы с преступностью, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 2 мая 2011 года № 68 (2 вопроса).
3. БЛОК № 3 (организационно-кадровый)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание:
Конституции Республики Казахстан (12 вопросов),
Административного процедурно-процессуального кодекса (5 вопросов),
Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре" (10 вопросов),
Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" (5 вопросов),
Этического кодекса государственных служащих (4 вопроса),
Этического кодекса сотрудников (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание:
Уголовного кодекса Республики Казахстан (4 вопроса),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (4 вопроса),
Трудового кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Административного процедурно-процессуального кодекса (10 вопросов),
законов Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (15 вопросов), "О государственной службе Республики Казахстан" (10 вопросов), "О государственных секретах" (5 вопросов), "О языках в Республике Казахстан" (2 вопроса),
Положения о Координационном совете Республики Казахстан по обеспечению законности, правопорядка и борьбы с преступностью, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 2 мая 2011 года № 68 (5 вопросов).
4. БЛОК № 4 (специальный)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание:
Конституции Республики Казахстан (12 вопросов),
Административного процедурно-процессуального кодекса (5 вопросов),
Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре" (10 вопросов),
Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" (5 вопросов),
Этического кодекса государственных служащих (4 вопроса),
Этического кодекса сотрудников (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание:
Уголовного кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Гражданского кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (5 вопросов),
Трудового кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (2 вопроса),
Административного процедурно-процессуального кодекса (3 вопроса),
законов Республики Казахстан, "О правовых актах" (3 вопроса), "Об оперативно-розыскной деятельности" (3 вопроса), "О противодействии терроризму" (3 вопроса), "О правоохранительной службе" (5 вопросов), "О государственной службе Республики Казахстан" (4 вопроса), "О государственных секретах" (2 вопроса), "О языках в Республике Казахстан" (2 вопроса),

Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 2 мамырдағы № 68 Жарлығымен бекітілген Заңдылықты, құқықтық тәртіпті және қылмысқа қарсы күресті қамтамасыз ету жөніндегі Қазақстан Республикасының үйлестіру кеңесі туралы ережені (3 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
5. № 5 БЛОК (ҚСжАЕК)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі:
Қазақстан Республикасының Конституциясын (12 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексін (5 сұрақ),
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын (10 сұрақ),
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңын,
Мемлекеттік қызметшілердің әдеп кодексін (4 сұрақ),
Қызметкерлердің әдеп кодексін (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі:
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (10 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексін (10 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексін (10 сұрақ),
"Құқық қорғау қызметі туралы" (10 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызмет туралы" (5 сұрақ), "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есептер туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын,
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 28 наурыздағы № 1050 Жарлығымен бекітілген Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті туралы ережені (5 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
6. № 6 БЛОК (әскери прокуратура)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі:
Қазақстан Республикасының Конституциясын (12 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексін (5 сұрақ),
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын (10 сұрақ),
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының Заңын,
Мемлекеттік қызметшілердің әдеп кодексін (4 сұрақ),
Қызметкерлердің әдеп кодексін (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі:
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексін (6 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (2 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексін (2 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін (3 сұрақ),
"Жедел іздестіру қызметі туралы" (2 сұрақ), "Мемлекеттік құпиялар туралы" (2 сұрақ), "Жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру туралы" (4 сұрақ), "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" (7 сұрақ), "Ұлттық қауіпсіздік туралы" (4 сұрақ), "Төтенше жағдайлар туралы" (4 сұрақ), "Әскери жағдай туралы" (4 сұрақ), "Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы күштері туралы" (7 сұрақ), "Қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныс тапсырысы туралы" (2 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын,
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарының тәртіптік жарғысын (3 сұрақ),
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының ішкі қызметінің жарғысын (3 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.

Положения о Координационном совете Республики Казахстан по обеспечению законности, правопорядка и борьбы с преступностью, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 2 мая 2011 года № 68 (3 вопроса).
5. БЛОК № 5 (КПСиСУ)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание:
Конституции Республики Казахстан (12 вопросов),
Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре" (10 вопросов),
Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" (5 вопросов),
Этического кодекса государственных служащих (4 вопроса),
Этического кодекса сотрудников (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание:
Уголовного кодекса Республики Казахстан (10 вопросов),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (10 вопросов),
Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях (5 вопросов),
Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (10 вопросов),
законов Республики Казахстан "О правоохранительной службе" (10 вопросов), "О государственной службе Республики Казахстан" (5 вопросов), "О государственной правовой статистике и специальных учетах" (5 вопросов),
Положения о Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 марта 2003 года № 1050 (5 вопросов).
6. БЛОК № 6 (военная прокуратура)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание:
Конституции Республики Казахстан (14 вопросов),
Административного процедурно-процессуального кодекса (5 вопросов),
Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре" (12 вопросов),
Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" (5 вопросов),
Этического кодекса государственных служащих (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание:
Уголовного кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (6 вопросов),
Гражданского кодекса Республики Казахстан (2 вопроса),
Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (2 вопроса),
Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (3 вопроса),
законов Республики Казахстан "Об оперативно-розыскной деятельности" (2 вопроса), "О государственных секретах" (2 вопроса), "О мобилизационной подготовке и мобилизации" (4 вопроса), "О воинской службе и статусе военнослужащих" (7 вопросов), "О национальной безопасности Республики Казахстан" (4 вопроса), "О чрезвычайном положении" (4 вопроса), "О военном положении" (4 вопроса), "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" (7 вопросов), "Об оборонной промышленности и государственном оборонном заказе" (2 вопроса),
Дисциплинарного устава Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364 (3 вопроса), Устава внутренней службы Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364 (3 вопроса).

7. № 7 БЛОК (Академия)
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеудің міндетті бөлімі:
Қазақстан Республикасының Конституциясын (12 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексін (5 сұрақ),
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын (10 сұрақ),
"Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасы Заңын,
Мемлекеттік қызметшілердің әдеп кодексін (4 сұрақ),
Қызметкерлердің әдеп кодексін (4 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.
Заңнаманы білуге арналған тестілеудің арнаулы бөлімі:
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексін (3 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (5 сұрақ),
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексін (2 сұрақ),
"Білім туралы" (5 сұрақ), "Ғылым туралы" (5 сұрақ), "Құқықтық актілер туралы" (3 сұрақ), "Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы" (2 сұрақ), "Құқық қорғау қызметі туралы" (4 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызмет туралы" (3 сұрақ), "Мемлекеттік құпиялар туралы" (2 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" (2 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын,
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 20 шілдедегі №2 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 28916 болып тіркелген) бекітілген Жоғары оқу орындарынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартын (2 сұрақ),
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 мамырдағы № 575 қаулысымен бекітілген Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті базалық, гранттық, бағдарламалық-мақсатты қаржыландыру қағидаларын (2 сұрақ) білуге арналған сұрақтардан тұрады.

7. БЛОК № 7 (Академия)
Тесты на знание законодательства Республики Казахстан обязательной части включают в себя вопросы на знание:
Конституции Республики Казахстан (12 вопросов),
Административного процедурно-процессуального кодекса (5 вопросов),
Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре" (10 вопросов),
Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" (5 вопросов),
Этического кодекса государственных служащих (4 вопроса),
Этического кодекса сотрудников (4 вопроса).
Тесты на знание законодательства специальной части включают в себя вопросы на знание:
Уголовного кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Гражданского кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (3 вопроса),
Трудового кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),
Административного процедурно-процессуального кодекса (2 вопроса),
законов Республики Казахстан "Об образовании" (5 вопросов), "О науке" (5 вопросов), "О правовых актах" (3 вопроса), "О противодействии терроризму" (2 вопроса), "О правоохранительной службе" (4 вопроса), "О государственной службе Республики Казахстан" (3 вопроса), "О государственных секретах" (2 вопроса), "О языках в Республике Казахстан" (2 вопроса), Государственного общеобязательного стандарта послевузовского образования, утвержденного приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 20 июля 2022 года № 2 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28916) (2 вопроса), Правил базового, грантового, программно-целевого финансирования научной и (или) научно-технической деятельности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2011 года № 575 (2 вопроса).