О признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 июня 2010 года № 75
В целях совершенствования нормативных правовых актов Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия.
3. Юридическому департаменту (Сарсенова Н.В.) в течение семи дней со дня принятия настоящего постановления:
1) уведомить Министерство юстиции Республики Казахстан о признании утратившими силу нормативных правовых актов, указанных в приложении к настоящему постановлению;
2) довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства и Объединения юридические лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Байсынова М.Б.
Председатель                               Е. Бахмутова
Приложение к постановлению
Правления Агентства Республики
Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 1 июня 2010 года № 75
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан
признаваемых утратившими силу
1. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 5 января 1996 года № 2 "Об утверждении Временного Положения "О депозитарной деятельности в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 148).
2. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 2 февраля 1996 года № 15 "Об утверждении Положения о порядке выдачи разрешения на обучение специалистов для работы на рынке ценных бумаг, Об аттестации слушателей курсов по подготовке специалистов для работы на рынке ценных бумаг, О лицензировании брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 166).
3. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по "ценным бумагам от 13 февраля 1996 г. № 18 "Об утверждении "Положения о порядке регистрации и перерегистрации выпуска акций акционерных обществ в Республике Казахстан" и "Положения о рассмотрении и утверждении отчетов об итогах выпуска и размещения ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 163).
4. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 13 февраля 1996 г. № 18 "Об утверждении "Положения о порядке регистрации и перерегистрации выпуска акций акционерных обществ в Республике Казахстан" и "Положения о рассмотрении и утверждении отчетов об итогах выпуска и размещения ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 161).
5. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 21 февраля 1997 г. № 24 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию "О порядке проведения проверок Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 44).
6. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 5 октября 1998 года № 158 "О сделках с международными государственными ценными бумагами Республики Казахстан с участием пенсионных активов".
7. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 7 октября 1998 года № 162 "Об отчетности банков-кастодианов".
8. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 2 декабря 1998 года № 203 "О внесении изменений в постановление Директората Национальной Комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 5 октября 1998 года № 158".
9. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 21 декабря 1998 года № 217 "О внесении изменений и дополнений в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 7 октября 1998 года № 162".
10. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года № 341 "Об утверждении Правил осуществления банками второго уровня хранения и учета вверенных им накопительными пенсионными фондами денег и ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 706).

Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 маусымдағы № 75 қаулысы
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2010 жылғы
1 маусымдағы № 75 қаулысына
қосымша
Күші жойылды деп танылатын Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының «Қазақстан Республикасындағы депозитарлық қызмет туралы» Уақытша Ереже» 1996 жылғы 5 қаңтардағы № 2 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 148 тіркелген).
2. Қазақстан Республикасы Құнды қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының «Құнды қағаздар рыногында жұмыс істеу үшін мамандарды оқытуға рұқсат берудің тәртібі туралы Ереже, Құнды қағаздар рыногында жұмыс істеу үшін мамандар даярлау жөніндегі курс тыңдаушыларын аттестациялау туралы, Бағалы қағаздар нарығындағы брокерлік және дилерлік қызметті лицензиялау туралы» 1996 жылғы 2 ақпандағы № 15 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 166 тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Құнды қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының «Қазақстан Республикасындағы Акционерлік қоғамдардың акцияларының шығарылуын тіркеу және қайта тіркеу тәртібі туралы ереже» және «Құнды қағаздар шығару мен орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті қарау және бекіту туралы ереже» 1996 жылғы 13 ақпандағы № 18 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 163 тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Құнды қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының «Акционерлік қоғамдардың акцияларының шығарылуын тіркеу және қайта тіркеу тәртібі туралы ереже» және «Құнды қағаздар шығару мен орналастыру қорытындылары жөніндегі есепті қарау және бекіту туралы ереже» 1996 жылғы 13 ақпандағы № 18 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 161 тіркелген).
5. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының «Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының тексерістер жүргізу тәртібі туралы» Нұсқауға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 1997 жылғы 21 ақпандағы № 24 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 44 тіркелген).
6. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының «Зейнетақы активтерінің қатысуымен Қазақстан Республикасының халықаралық мемлекеттік бағалы қағаздарымен жасалатын мәмілелер туралы» 1996 жылғы 5 қазандағы № 158 қаулысы.
7. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының «Кастодиан банктердің есептілігі туралы» 1998 жылғы 7 қазандағы № 162 қаулысы.
8. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының «Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы Директоратының 1998 жылғы 5 қазандағы № 158 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» 1998 жылғы 2 желтоқсандағы № 203 қаулысы.
9. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының «Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы Директоратының 1998 жылғы 7 қазандағы № 162 қаулысына өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы» 1998 жылғы 21 желтоқсандағы № 217 қаулысы.
10. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Екінші деңгейдегі банктердің оларға сеніп тапсырылған жинақтаушы зейнетақы қорларының ақшасы мен бағалы қағаздарын сақтауды және есепке алуды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» 1998 жылғы 31 желтоқсандағы № 341 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 706 тіркелген).

11. Постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 6 апреля 1999 года № 276 "О некоторых ограничениях в осуществлении деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами накопительных пенсионных фондов".
12. Постановление Национальной комиссии по ценным бумагам Республики Казахстан от 9 апреля 1999 года № 27 "О внесении дополнения в Инструкцию о порядке расчета и применения критериев (нормативов) финансовой устойчивости для организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, утвержденную постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 25 ноября 1998 года № 17" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 795).
13. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 11 августа 1999 года № 40 "О внесении изменений и дополнений в Положение о пруденциальных нормативах для компаний по управлению пенсионными активами, утвержденное постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 29 августа 1997 года № 133" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 898).
14. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 сентября 1999 года № 45 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию о порядке расчета и применения критериев (нормативов) финансовой устойчивости для организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, утвержденную постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 25 ноября 1998 года № 17" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 953).
15. Постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 5 мая 2000 года № 598 "О некоторых условиях совершения сделок с участием пенсионных активов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1130, опубликованное в 2000 году в Бюллетени нормативных правовых актов Республики Казахстан, № 6, ст. 235).
16. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 12 октября 2000 года № 682 "Об утверждении типовых форм ежедневной электронной отчетности банков-кастодианов накопительных пенсионных фондов".
17. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 июня 2002 года № 223 "О внесении изменений в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам "О некоторых условиях совершения сделок с участием пенсионных активов" от 5 мая 2000 года № 598" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1911, опубликованное в 2002 году в Бюллетени нормативных правовых актов Республики Казахстан, № 40, ст. 716).

11. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық, комиссиясының «Жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асырудағы кейбір шектеулер туралы» 1999 жылғы 6 сәуірдегі № 276 қаулысы.
12. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының «Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 25 қарашадағы № 17 қаулысымен бекітілген Бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған қаржы тұрақтылығының өлшемдерін (нормативтерін) есептеудің және қолданудың тәртібі туралы нұсқаулыққа толықтырулар енгізу туралы» 1999 жылғы 9 сәуірдегі № 27 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 795 тіркелген).
13. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының «Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1997 жылғы 29 тамыздағы № 133 қаулысымен бекітілген Зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компанияларға арналған пруденциялық нормативтер туралы ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 1999 жылғы 11 тамыздағы № 40 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 898 тіркелген).
14. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының «Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 25 қарашадағы № 17 қаулысымен бекітілген Бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған қаржы тұрақтылығының өлшемдерін (нормативтерін) есептеудің және қолданудың тәртібі туралы нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 1999 жылғы 30 қыркүйектегі№ 45 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 953 тіркелген).
15. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының «Зейнетақы активтерінің қатысуымен мәмілелер жасаудың кейбір шарттары туралы» 2000 жылғы 5 мамырдағы № 598 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1130 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде 2000 жылғы, № 6, 235-бетте жарияланған).
16. Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының «Жинақтаушы зейнетақы қорларының кастодиан банктерінің эр күндік электронды есептілігінің типтік нысандарын бекіту туралы» 2000 жылғы 12 қазандағы № 682 қаулысы.
17. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының «Зейнетақы активтерінің қатысуымен мәмілелер жасаудың кейбір шарттары туралы» 2000 жылғы 5 мамырдағы № 598 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» 2002 жылғы 13 маусымдағы № 223 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1911 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде 2002 жылғы, № 40, 716-бетте жарияланған).

18. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года № 145 "О внесении изменений в постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 5 мая 2000 года № 598 "О некоторых условиях совершения сделок с участием пенсионных активов", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 1130" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2313).

18. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының «Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 1130 тіркелген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы Директоратының «Зейнетақы активтерінің қатысуымен мәмілелер жасаудың кейбір шарттары туралы» 2000 жылғы 5 мамырдағы № 598 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» 2003 жылғы 29 сәуірдегі № 145 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2313 тіркелген).