Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (Выписка)
В соответствии с  Бюджетным Кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета согласно приложениям 348,  349 350 .
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 348
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
406 - Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение контроля за исполнением республиканского бюджета"
на 2008 год
1. Стоимость:  313639 тысяч тенге (триста тринадцать миллионов шестьсот тридцать девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Закон  Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";  Закон  Республики Казахстан "Об информатизации" от 11 января 2007 года;  Указ  Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 5 августа 2002 года N 917 "Об утверждении Положения о Счетном комитете по контролю за исполнением республиканского бюджета".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  осуществление внешнего контроля за исполнением республиканского бюджета: проверка соответствия законодательству Республики Казахстан деятельности объектов государственного финансового контроля по исполнению республиканского бюджета, оценки их исполнения, ведения учета и отчетности, использования бюджетных средств, связанных грантов, активов государства, гарантированных государством займов; принятие мер по выявлению и недопущению нецелевого, необоснованного и неэффективного использования средств республиканского бюджета в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан и другими нормативными правовыми актами.

2008 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Республикалық бюджеттік атқарылуын бақылайтын есеп комитеті)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
348 349 350-қосымшаларға  сәйкес Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылайтын есеп комитетінің 2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
348-ҚОСЫМША
406 - Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 313639 мың теңге (үш жүз он үш миллион алты жүз отыз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі  Заңы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің»"Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті туралы Ережені бекіту туралы" 2002 жылғы 5 тамыздағы N 917  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : республикалық бюджеттің атқарылуына сыртқы бақылауды жүзеге асыру: республикалық бюджеттің атқарылуы жөніндегі мемлекеттік қаржылық бақылау объектілерінің қызметін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін тексеру, олардың атқарылуын, есеп пен есептілікті жүргізуін, бюджет қаражатын, байланысты гранттарды, мемлекет активтерін, мемлекет кепілдік берген займдарды пайдалануын бағалау; Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне және басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкес республикалық бюджеттің мақсатсыз, негізсіз және тиімсіз пайдаланылуын анықтау және жол бермеу бойынша шаралар қабылдау.

5. Задачи бюджетной программы:  контроль за целевым и эффективным использованием средств республиканского бюджета, гарантированных государством займов, средств выданных из республиканского бюджета на погашение обязательств государства, связанных грантов, активов государства, полнотой и своевременностью поступлений в республиканский бюджет, а также за возвратом сумм поступлений из республиканского бюджета в соответствии с требованиями бюджетного кодекса и иных нормативных правовых актов; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы :
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
испол-
нители
l
2
3
4
5
6
7
001
Обеспечение
контроля
за исполне-
нием респу-
бликанского
бюджета
2
001
Аппарат
центрального
органа
Проведение кон-
трольных и ана-
литических
мероприятий,
семинаров-
совещаний по
вопросам госу-
дарственного
финансового кон-
троля. Проведе-
ние заседаний
Счетного комите-
та. Опубликова-
ние в средствах
массовой инфор-
мации отчета
Счетного комите-
та по исполнению
бюджета. Разра-
ботка норматив-
ных правовых
актов, стандар-
тов, правил,
издание Бюллете-
ня и журнала
Счетного комите-
та, методических
рекомендаций.
Привлечение спе-
циалистов ауди-
торских органи-
заций и незави-
симых экспертов
для проведения
контроля.
в те-
чение
года
Счетный
комитет по кон-
тролю
за испол-
нением
республи-
канского
бюджета
3
007
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Приобретение
услуг по повыше-
нию квалификации
государственных
служащих по
тематике:
- международные
стандарты и
аудит финансовой
отчетности.
Обучение госу-
дарственному
языку.
в те-
чение
года
Счетный
комитет по кон-
тролю
за испол-
нением
республи-
канского
бюджета
4
009
Материально-
техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Приобретение
копировальных
аппаратов,
автотранспорта
и кондиционера.
в те-
чение
года
Счетный
комитет по кон-
тролю
за испол-
нением
республи-
канского
бюджета
5
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Приобретение
вычислительной
техники. Сопро-
вождение инфор-
мационных систем
и локальных
задач, системно-
техническое
обслуживание
средств вычисли-
тельной техники
и систем.
Приобретение ли-
цензионных прог-
раммных продук-
тов. Приобрете-
ние услуг досту-
па к сети Интер-
нет Сопровожде-
ние Веб-сайта и
других систем.
Приобретение
расходных мате-
риалов и
комплектующих
запасных частей.
в те-
чение
года
Счетный
комитет по кон-
тролю
за испол-
нением
республи-
канского
бюджета

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : республикалық бюджет қаражаттарының, мемлекет кепілдік берген займдардың, байланысты гранттарына, активтеріне, республикалық бюджеттен мемлекеттің міндеттемелерін өтеуге берілген қаражаттардың мақсатты және тиімді пайдалануын, республикалық бюджетке түсетін түсімдердің толықтығы мен дер кезділігін, сондай-ақ республикалық бюджеттен түскен сомалардың Бюджет кодексінің және өзге де нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес қайтарылуын бақылау; өзінің лауазымдық міндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес кәсіптік қызмет саласында білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімді, іскерлікті және кәсіби дағдыны шыңдауды жүзеге асыру
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Респуб-
ликалық
бюджет-
тiң
атқары-
луын
бақылау-
ды
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Мемлекеттiк қаржылық бақылау мәселелерi бойынша бақылау және талдау iс-шараларын, семинар кеңестер өткiзу. Есеп комитетiнің отырыстарын өткiзу. Есеп комитетiнiң бюджеттің атқарылуы жөнiндегі есебiн бұқаралық ақпарат  құралдарында жариялау.
Нормативтiк құқықтық актiлер, стандарттар мен ережелер әзiрлеу.
Есеп комитетiнің Бюллетенi мен әдістемелiк ұсынымдар
шығару. Бақылау жүргізуге аудиторлық ұйымдардың мамандары мен тәуелсіз сарапшыларды тарту.
Жыл бойы
Респуб-
ликалық
бюджеттің
атқары-
луын
бақылау
жөнiндегi
есеп
комитетi
3
007
Мемле-
кеттiк
қызмет-
шiлердiң
біліктi-
лігiн
арттыру
Мынадай тақырып бойынша мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру жөнiндегi қызметтердi сатып алу:
- халықаралық стандарттар мен қаржылық есептілiк аудитi.
Мемлекеттiк тілдi үйрету.
Жыл бойы
Респуб-
ликалық
бюджеттің
атқары-
луын
бақылау
жөнiндегi
есеп
комитетi
4
009
Мемлекет
-тік
орган-
дарды
матери-
алдық-
техни-
калық
жарақ-
тандыру
Көшірме аппараттарын,
автокөлік және
кондиционер сатып алу.
жыл
бойы
Респуб-
ликалық
бюджеттің
атқары-
луын
бақылау
жөнiндегi
есеп
комитетi
5
017
Ақпарат-
тық
жүйелер-
дiң жұмыс
iстеуiн
қамтама-
сыз ету
және
мемлекет
-тiк
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамтама-
сыз ету
Есептеу техникасын сатып алу.
Ақпараттық жүйелер мен жергілiкті мiндеттердi сүйемелдеу, есептеу  техникасы құралдарына және жүйелерге жүйелiк-техникалық қызмет көрсету.
Лицензиялық бағдарламалық өнiмдердi сатып алу.
Интернет желiсiне кiруге рұқсат беретiн қызметтердi сатып алу. Веб-сайтты және басқа да жүйелердi сүйемелдеу. Шығыс материалдары мен толықтыратын қосалқы бөлшектер сатып алу.
Жыл бойы
Респуб-
ликалық
бюджеттің
атқары-
луын
бақылау
жөнiндегi
есеп
комитетi

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
- проведение контрольных и аналитических мероприятий за целевым и эффективным использованием средств республиканского бюджета, гарантированных государством займов, средств, выданных из республиканского бюджета на погашение обязательств государства, связанных грантов, активов государства, за полнотой и своевременностью поступлений в республиканский бюджет, а также за возвратом сумм поступлений из республиканского бюджета.
- продолжение взаимовыгодного сотрудничества с международными организациями и иностранными органами высшего государственного финансового контроля, использования положительных рекомендаций в осуществлении своих полномочий.
- повышение профессионального уровня - 17 человек, обучение государственному языку - 18 человек.
Конечный результат:
- осуществление контроля за устранением нарушений, допущенных при исполнении республиканского бюджета.
- выработка и направление предложений Правительству, центральным государственным органам Республики Казахстан по совершенствованию нормативных правовых актов, регулирующих вопросы исполнения республиканского бюджета, а также о необходимости принятия мер по устранению допущенных нарушений.
- представление Парламенту Республики Казахстан отчета об исполнении республиканского бюджета за истекший финансовый год, который по своему содержанию является заключением по отчету Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета и после утверждения его Парламентом Республики Казахстан опубликования в средствах массовой информации.
- совершенствование методологии внешнего финансового контроля.
Финансово-экономический результат:
- средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего - 72,5 тыс. тенге;
- средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего - 68,4 тыс. тенге.
Своевременность:
- исполнение запланированных контрольных и аналитических мероприятий в установленные сроки.
- принятие постановления или представления Счетного комитета по итогам контрольных и аналитических мероприятий в установленные сроки.
- выпуск Бюллетеня Счетного комитета за исполнением республиканского бюджета ежеквартально.
- обучение в течение года в соответствии с заключенными договорами.
Качество:
- повышение ответственности и уровня финансовой дисциплины объектов финансового контроля по вопросам соблюдения бюджетного Кодекса и иных нормативных правовых актов.
- устранение выявленных нарушений и недостатков, а также недопущение повторных нарушений объектами контроля.
- совершенствование ведения учета и отчетности, а также бюджетных процедур.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тiкелей нәтиже:
- республикалық бюджетке түскен түсiмдердiң толықтығы мен дер кездiгiн, сондай-ақ республикалық бюджеттен түскен сомалардың бюджеттік заңнаманың және өзге де нормативтiк құқықтық актілердiң талаптарына сәйкес қайтарылуын, бюджет қаражаттарының, мемлекет кепiлдiк берген займдардың, байланысты гранттарына, активтерiне, республикалық бюджеттен мемлекеттiк мiндеттемелерiн өтеуге берiлетін қаражаттардың мақсатты және тиiмдi пайдалануына бақылау және сараптамалық iс-шараларын жүргiзу;
- халықаралық ұйымдармен және жоғары мемлекеттiк қаржы бақылаудың  шетелдiк органдарымен өзара пайдалы ынтымақтастықты жалғастыру, өз өкiлеттiктерiн жүзеге асыруда оң ұсынымдарды пайдалану;
- 17 адамның кәсiби деңгейiн арттыру, 18 адамға мемлекеттiк тiлдi үйрету.
Түпкiлiктi нәтиже:
- республикалық бюджеттi атқару кезiнде жол берiлген бұрмалаушылықтардың жойылуын бақылау;
- республикалық бюджеттің атқарылу мәселесiн реттейтiн нормативтiк  құқықтық актiлердi жетiлдiру жөнiнде, сондай-ақ жол берiлген бұрмалаушылықтарды жою жөнiнде шаралар қабылдау қажеттiгi туралы ұсыныстар әзiрлеу және оны Қазақстан Республикасының Үкiметiне, орталық мемлекеттiк органдарға жiберу;
- өзiнің мазмұны жөнiнен Қазақстан Республикасы Үкiметiнің республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есебiнiң қорытындысы болып табылатын аяқталған қаржы жылының республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есебiн Қазақстан Республикасының Парламентiне ұсыну және оны Қазақстан Республикасының Парламентi бекiткеннен кейiн бұқаралық ақпарат құралдарына жариялау;
- сыртқы қаржы бақылаудың әдiснамасын жетiлдiру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- бiр мемлекеттiк қызметшінің бiлiктiлiгiн арттыруға жұмсалатын орташа шығын - 72,5 мың теңге;
- бiр мемлекеттiк қызметшiге мемлекеттiк тілді үйрету үшiн жұмсалатын орташа шығын - 68,4 мың теңге.
Уақтылығы:
- жоспарланған бақылау және талдау iс-шараларын белгiленген мерзiмде орындау;
- бақылау және талдау iс-шараларының қорытындылары бойынша Есеп комитетiнің қаулысын қабылдау немесе оны белгiленген мерзiмде қабылдау;
- Есеп комитетiнiң республикалық бюджеттi атқару жөнiндегi бюллетенiн тоқсан сайын шығару;
- жасалған шарттарға сәйкес жыл бойы оқыту.
Сапасы:
- Бюджет кодексі мен өзге де нормативтік құқықтық актілердің сақталу мәселелері бойынша қаржылық бақылау объектілерінің жауапкершілігін және қаржылық тәртібі деңгейін арттыру;
- анықталған бұрмалаушылықтар мен кемшіліктерді жою, сондай-ақ қаржылық бақылау объектілерінің бұрмалаушылықтарды қайталауына жол бермеу;
- есепке алу мен есептілікті, сондай-ақ бюджеттік рәсімдерді жүргізуді жетілдіру;

- повышение профессионального уровня государственных служащих, согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии со своевременными экономическими условиями; 15 % доля государственных служащих, которые перейдут на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку; 5 % доля государственных служащих, которые будут назначены на вышестоящие должности после прохождения курсов повышения квалификации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 349
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
406 - Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Развитие информационной базы данных Счетного комитета
по контролю за исполнением республиканского бюджета"
на 2008 год
1. Стоимость:  50623 тысячи тенге (пятьдесят миллионов шестьсот двадцать три тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Бюджетный кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  Закон  Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" от 7 января 2003 года;  Закон  Республики Казахстан "Об информатизации" от 11 января 2007 года; постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета "О Концепции развития информационной системы Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета на период 2007-2008 годы" от 22 декабря 2006 года N 34.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  развитие информационной системы Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета.
5. Задачи бюджетной программы:  разработка моделей автоматизируемых функций и программных приложений информационной системы Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
испол-
нители
l
2
3
4
5
6
7
002
Развитие информацион- ной базы данных Счетного комитета по контролю за исполнением республикан-
ского бюджета
Развитие
информационной
системы Счет-
ного комитета
по контролю за
исполнением
республикан-
ского бюджета.
Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения.
В те-
чение
года
Счетный
комитет
по кон-
тролю за
исполне-
нием
республи-
канского
бюджета
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
повышение качества деятельности Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, проведения анализа результатов контрольных мероприятий. Интеграция с другими межведомственными информационными системами с целью сбора, обработки, хранения, отображения и использования оперативной информации.
Конечный результат:
будет способствовать качественному, экономичному, продуктивному, эффективному и своевременному проведению контроля за исполнением республиканского бюджета.
Финансово-экономический результат:
сокращение материально-трудовых затрат при подготовке к осуществлению контроля на 30 %;
Своевременность:
исполнение запланированных и аналитических мероприятий в установленные сроки.
Качество:
обмен информацией с государственными органами, осуществляющими налогово-бюджетную политику и создание базы данных для контрольно-аналитической работы.
ПРИЛОЖЕНИЕ 350
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
406 - Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Исследование финансовых нарушений"
на 2008 год

- мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін кәсіби мемлекеттік қызметтің талаптарына сай, осы заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес арттыру; мемлекеттік тілге үйрету курсынан өткеннен кейін іс-қағаздарын мемлекеттік тілде жүргізуге көшетін мемлекеттік қызметшілердің үлесі 15%; біліктілікті көтеру курсынан өткеннен кейін жоғары тұрған лауазымға тағайындалатын мемлекеттік қызметшілердің үлесі 5%.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
349-ҚОСЫМША
406 - Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп
комитетінің ақпараттық деректер базасын дамыту"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 50623 мың теңге (елу миллион алты жүз жиырма үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы  Заңы ; "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің ақпараттық жүйесін дамытудың 2007-2008 жылдар кезеңіне арналған тұжырымдамасы туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2006 жылғы 22 желтоқсандағы N 34  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiнің ақпараттық жүйесін дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің ақпараттық жүйесінің автоматтандырылатын функциялары моделдерін және бағдарламалық қосымшаларын әзірлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Респуб-
ликалық
бюджет-
тiң
атқары-
луын
бақылау
жөнiн-
дегi есеп
комитетi
ақпарат-
тық
деректер
базасын
дамыту
Республикалық бюджеттің атқарылуын
бақылау жөніндегі есеп
комитетінің ақпараттық
жүйесін дамыту.
Лицензиялық
бағдарламалық
қамтамасыз етуді
сатып алу.
Жыл бойы
Респуб-
ликалық
бюджеттің
атқары-
луын
бақылау
жөнiндегi
есеп
комитетi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер :
Тікелей нәтиже: Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті қызметінің, бақылау іс-шаралары нәтижелеріне жүргізілген талдаудың сапасын арттыру. Жедел ақпаратты жинау, өңдеу, сақтау, көрсету және пайдалану мақсатында басқа ведомствоаралық ақпараттық жүйелермен кірігу.
Түпкілікті нәтиже:
- республикалық бюджеттің атқарылуына сапалы, үнемді, өнімді, тиімді және уақтылы бақылау жүргізуге ықпал ететін болады.
Қаржы-экономикалық нәтижелер:
- бақылауды жүзеге асыруға дайындық кезінде материалдық-еңбек шығындарын 30%-ға қысқарту.
Уақтылығы:
- жоспарланған және талдау іс-шараларын белгіленген мерзімде орындау.
Сапасы:
- салық-бюджет саясатын жүзеге асыратын мемлекеттік органдармен ақпарат алмасу және бақылау-талдау жұмысы үшін деректер базасын құру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
350-ҚОСЫМША
406 - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Қаржылық бұзушылықтарды зерттеу"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  50000 тысяч тенге (пятьдесят миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Бюджетный Кодекс  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года;  постановление  Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2006 года N 96 "О Плане мероприятий по реализации Государственной программы борьбы с коррупцией на 2006-2010 годы";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2007 года N 868 "О создании республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр по исследованию финансовых нарушений" Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  исследование и предупреждение условий, порождающих финансовые нарушения
5. Задачи бюджетной программы:  исследование условий, порождающих финансовые нарушения и принятие мер по их предупреждению.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
004
Исследование
финансовых
нарушений
Проведение ис-
следовательских
работ по выявле-
нию причин, по-
рождающих финан-
совые нарушения,
а также принятие
мер по их преду-
преждению путем
совершенствова-
ния бюджетного
законода-
тельства.
В те-
чение
года
Республи-
канское
государ-
ственное
предприя-
тие "Центр
по иссле-
дованию
финансовых
нарушений".
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  повышение качества государственного финансового контроля, предложения по совершенствованию нормативной правовой базы, регламентирующей вопросы исполнения республиканского бюджета.

1. Құны : 50000 мың теңге (елу миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексі ; "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестің 2006-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 9 ақпандағы N 96  қаулысы ; "Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің "Қаржылық бұзушылықтарды зерттеу жөніндегі орталық" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 қазандағы N 868  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көзі :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   қаржылық бұзушылықтарды туындататын жағдайларды зерттеу және олардың алдын алу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   қаржылық бұзушылықтарды туындататын жағдайларды зерттеу және олардың алдын алу бойынша шаралар қабылдау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар :
N
р/с
Бағ- дар- лама
коды
Кіші бағ- дар- лама коды
Бағдарлама- ның (кіші бағдарла- маның) атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Қаржылық бұзушылық-
тарды
зерттеу
Қаржылық
бұзушылық-
тарды
туындататын
себептерді
анықтау
бойынша
зерттеу
жұмыстарын
жүргізу,
сондай-ақ
бюджет
заңнамасын
жетілдіру
арқылы
олардың
алдын алу
жөнінде
шаралар
қабылдау.
Жыл
бойы
"Қаржылық
бұзушылық-
тарды
зерттеу
жөніндегі
орталық"
республика-
лық
мемлекеттік
кәсіпорны
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :   мемлекеттік қаржылық бақылаудың сапасын арттыру, республикалық  бюджеттің атқарылу мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық базаны жетілдіру жөнінде ұсыныстар.