О внесении изменений в некоторые решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 ноября 2021 года № 160.
В соответствии с подпунктом 1 пункта 4 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу с 1 января 2022 г.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
М. Мясникович
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 29 ноября 2021 г. № 160
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в решения Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии
1. В Решении Комиссии Таможенного союза от 23 сентября 2011 г. № 787 "О классификации препаратов, содержащих морскую воду":
а) в пункте 1 слова "классифицировать в товарной позиции 2501 ТН ВЭД ТС в соответствии с Основным правилом интерпретации ТН ВЭД ТС 1" заменить словами "в соответствии с Основным правилом интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1 классифицируется в товарной позиции 2501 00 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза";
б) в пункте 2 слова "классифицировать в товарной позиции 3307 ТН ВЭД ТС в соответствии с Основным правилом интерпретации ТН ВЭД ТС 1" заменить словами "в соответствии с Основным правилом интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности 1 классифицируется в товарной позиции 3307 единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза".
2. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 18 июля 2014 г. № 119 "О классификации витаминно-минерального комплекса по единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Таможенного союза":
а) в наименовании слова "по единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Таможенного союза" заменить словами "в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза";
б) в преамбуле слова "пунктом 7 статьи 52 Таможенного кодекса Таможенного союза" заменить словами "абзацем первым пункта 1 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза";
в) в пункте 1 код "2106 90 920 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "2106 90 930 0" ТН ВЭД ЕАЭС, слова "Таможенного союза" заменить словами "Евразийского экономического союза".

Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2021 жылғы 29 қарашадағы № 160 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 22-бабы 4-тармағының 1-тармақшасына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасының Төрағасы
М. Мясникович
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2021 жылғы 29 қарашадағы
№ 160 Шешіміне
ҚОСЫМША
Кеден одағы Комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. Кеден одағы Комиссиясының "Теңіз суы бар препараттарды жіктеу туралы" 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 787 Шешімінде:
а) 1-тармақтағы "КО СЭҚ ТН Интерпретациясының негізгі қағидасына сәйкес КО СЭҚ ТН 2501 тауар позициясында сыныпталсын" деген сөздер "Сыртқы экономикалық қызметтің Тауар номенклатурасын интерпретациялаудың негізгі қағидасына сәйкес 1 Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 2501 00 тауар позициясында сыныпталады" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 2-тармақтағы "КО СЭҚ ТН Интерпретациясының негізгі қағидасына сәйкес КО СЭҚ ТН 3307 тауар позициясында сыныпталсын" деген сөздер "Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасын интерпретациялаудың негізгі қағидасына сәйкес 1 Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 3307 тауар позициясында сыныпталады" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2014 жылғы 18 шілдедегі № 119 "Витаминді-минералды кешенді Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша сыныптау туралы" Шешімінде:
а) атауындағы "Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) кіріспедегі "Кеден одағы Кеден кодексінің 52-бабының 7-тармағымен" деген сөздер" Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 22-бабы 1-тармағының бірінші абзацымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 1-тармақтағы ЕАЭО СЭҚ ТН "2106 90 920 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "2106 90 930 0" кодымен ауыстырылсын, "Кеден одағының" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың" деген сөздермен ауыстырылсын.

3. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 мая 2015 г. № 42 "О классификации светодиодной лампы в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза":
а) в преамбуле слова "пунктом 7 статьи 52 Таможенного кодекса Таможенного союза" заменить словами "абзацем первым пункта 1 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза";
б) в пункте 1 код "8539 50 000 3" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8539 52 000 3" ТН ВЭД ЕАЭС;
в) в пункте 11 код "8539 50 000 8" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8539 52 000 9" ТН ВЭД ЕАЭС.
4. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 17 ноября 2015 г. № 153 "О классификации светодиодной ленты (светодиодной планки) по единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза":
а) в наименовании слова "по единой Товарной номенклатуре" заменить словами "в соответствии с единой Товарной номенклатурой";
б) в преамбуле слова "пунктом 7 статьи 52 Таможенного кодекса Таможенного союза" заменить словами "абзацем первым пункта 1 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза";
в) в пункте 1 код "8543" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8539" ТН ВЭД ЕАЭС.
5. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 5 июля 2016 г. № 78 "О классификации сепараторов для очистки природного углеводородного газа и попутного нефтяного газа по единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза":
а) в наименовании слова "по единой Товарной номенклатуре" заменить словами "в соответствии с единой Товарной номенклатурой";
б) в преамбуле слова "пунктом 7 статьи 52 Таможенного кодекса Таможенного союза" заменить словами "абзацем первым пункта 1 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза";
в) в пунктах 1 и 3 код "8421 39 800 7" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8421 39 800 6" ТН ВЭД ЕАЭС.
6. В Решении Коллегии Евразийской экономической комиссии от 26 июля 2016 г. № 86 "О классификации электрических стеклоподъемников в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза":
а) в преамбуле слова "пунктом 7 статьи 52 Таможенного кодекса Таможенного союза" заменить словами "абзацем первым пункта 1 статьи 22 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза";
б) в пункте 1 код "8479 89 970 8" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8479 89 970 7" ТН ВЭД ЕАЭС.

3. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 5 мамырдағы № 42 "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес жарықдиодты шамды жіктеу туралы" Шешімінде:
а) кіріспедегі "Кеден одағы Кеден кодексінің 52-бабының 7-тармағымен" деген сөздер" Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 22-бабы 1-тармағының бірінші абзацымен"деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 1-тармақтағы ЕАЭО СЭҚ ТН "8539 50 000 3" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8539 52 000 3" кодымен ауыстырылсын;
в) 11-тармақтағы ЕАЭО СЭҚ ТН "8539 50 000 8" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8539 52 000 9" кодымен ауыстырылсын.
4. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2015 жылғы 17 қарашадағы № 153 "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша Жарықдиодты лентаны (жарықдиодты планканы) сыныптау туралы" Шешімінде:
а) атауындағы "бірыңғай Тауар номенклатурасы бойынша" деген сөздер "бірыңғай Тауар номенклатурасына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) кіріспедегі "Кеден одағы Кеден кодексінің 52-бабының 7-тармағымен" деген сөздер" Еуразиялық экономикалық одақ Кеден кодексінің 22-бабы 1-тармағының бірінші абзацымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 1-тармақтағы ЕАЭО СЭҚ ТН "8543" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8539" кодымен ауыстырылсын.
5. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 5 шілдедегі № 78 "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасы бойынша табиғи көмірсутегі газын және ілеспе мұнай газын тазалауға арналған сепараторларды сыныптау туралы" Шешімінде:
а) атауындағы "бірыңғай Тауар номенклатурасы бойынша" деген сөздер "бірыңғай Тауар номенклатурасына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) кіріспедегі "Кеден одағы Кеден кодексінің 52-бабының 7-тармағымен" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 22-бабы 1-тармағының бірінші абзацымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
в) 1 және 3-тармақтардағы ЕАЭО СЭҚ ТН "8421 39 800 7" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8421 39 800 6" кодымен ауыстырылсын.
6. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 86 "Электрлі әйнек көтергіштерді Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес сыныптау туралы" Шешімінде:
а) кіріспедегі "Кеден одағы Кеден кодексінің 52-бабының 7-тармағымен" деген сөздер "Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 22-бабы 1-тармағының бірінші абзацымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) 1-тармақтағы ЕАЭО СЭҚ ТН "8479 89 970 8" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8479 89 970 7" кодымен ауыстырылсын.

7. Пункт 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 июля 2018 г. № 120 "О классификации самолета в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза" после слова "Самолет," дополнить словами "пилотируемый экипажем, находящимся на борту данного самолета,".
8. В пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 30 октября 2018 г. № 172 "О классификации квадрокоптеров в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза" код "8802" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8806" ТН ВЭД ЕАЭС.
9. В пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 29 января 2019 г. № 16 "О классификации часов-телефона для детей в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза" код "8517 12 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8517 14 000 0" ТН ВЭД ЕАЭС.
10. В пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 апреля 2019 г. № 56 "О классификации препарата на основе живых молочнокислых бактерий в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза" код "3002 90 500 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "3002 49 000 1" ТН ВЭД ЕАЭС.
11. В пункте 1 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 23 сентября 2019 г. № 167 "О классификации светодиодной лампы с аккумулятором и пультом управления в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза" код "8539 50 000 3" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "8539 52 000 3" ТН ВЭД ЕАЭС.
12. В пунктах 1 и 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2020 г. № 139 "О классификации транспедикулярной системы фиксации позвоночника и ее комплектующих в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза" код "9021 10 900 0" ТН ВЭД ЕАЭС заменить кодом "9021 10 800" ТН ВЭД ЕАЭС.

7. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 24 шілдедегі № 120 "Ұшақты Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес сыныптау туралы" Шешімінің 1-тармағы "Ұшақ," деген сөзден кейін "осы ұшақтың бортындағы экипажбен басқарылатын," деген сөздермен толықтырылсын.
8. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 30 қазандағы № 172 "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес квадрокоптерлерді сыныптау туралы" Шешімінің 1-тармағында ЕАЭО СЭҚ ТН "8802" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "8806" кодымен ауыстырылсын.
9. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 29 қаңтардағы № 16 "Балаларға арналған телефон-сағаттарды Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес сыныптау туралы " Шешімінің 1-тармағында "ЕАЭО СЭҚ ТН" 8517 12 000 0 "ЕАЭО СЭҚ ТН" 8517 14 000 0" кодымен ауыстырылсын.
10. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 16 сәуірдегі № 56 " Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тірі сүт қышқылды бактериялар негізіндегі препаратты сыныптау туралы" Шешімінің 1-тармағында "ЕАЭО СЭҚ ТН" 8517 12 000 0 "ЕАЭО СЭҚ ТН" 8517 14 000 0" кодымен ауыстырылсын.
11. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2019 жылғы 23 қыркүйектегі № 167 "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес аккумуляторы және басқару пульті бар жарық диодты шамды сыныптау туралы" Шешімінің 1-тармағында "ЕАЭО СЭҚ ТН" 8539 50 000 3 "ЕАЭО СЭҚ ТН" 8539 52 000 3" кодымен ауыстырылсын.
12. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2020 жылғы 3 қарашадағы № 139 "Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес омыртқаны және оның жиынтықтауыштарын тіркеудің транспедикулярлық жүйесін сыныптау туралы" Шешімінің 1 және 2-тармақтарында "ЕАЭО СЭҚ ТН" 9021 10 900 0" коды ЕАЭО СЭҚ ТН "9021 10 800" кодымен ауыстырылсын.