Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством экономического развития и торговли Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2012 года № 865. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2014 года № 149
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.02.2014 № 149 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и подпунктами 2)3) статьи 6, статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт оказания государственной услуги «Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт товаров при применении мер таможенно-тарифного и нетарифного регулирования внешнеторговой деятельности, а также специальных защитных мер на основании решений Правительства Республики Казахстан и (или) Евразийской экономической комиссии»;
2) стандарт оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на импорт товаров, являющихся объектами разбирательства, на территорию Республики Казахстан без применения количественных ограничений»;
3) стандарт оказания государственной услуги «Выдача разрешения на импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан»;
4) стандарт оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж»;
5) стандарт оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж»;
6) стандарт оказания государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж».
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.12.2012 № 1815 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2012 года № 865
Стандарт оказания государственной услуги «Выдача лицензии на
импорт и (или) экспорт товаров при применении мер
таможенно-тарифного и нетарифного регулирования внешнеторговой
деятельности, а также специальных защитных мер на основании
решений Правительства Республики Казахстан и (или) Евразийской
экономической комиссии»

Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 маусымдағы № 865 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 25 ақпандағы № 149 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.02.2014 № 149 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабының 2-тармағына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2)3) тармақшаларына,29-бабынасәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Қазақстан Республикасының Үкіметі және (немесе) Еуразиялық экономикалық комиссиясы шешімдерінің негізінде сыртқы сауда қызметінің кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу, сондай-ақ арнайы қорғау шараларын қолданған кезде тауарлар импортына және (немесе) экспортына лицензия беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
2) «Талқылау объектілері болып табылатын тауарлардың импортына сандық шектеулерді қолданбай Қазақстан Республикасының аумағына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
3) «Тауарлардың жекелеген түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
4) «Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
5) «Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
6) «Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 N 1815 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 865 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының Үкіметі және (немесе) Еуразиялық экономикалық комиссиясы шешімдерінің негізінде сыртқы сауда қызметінің кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу, сондай-ақ арнайы қорғау шараларын қолданған кезде тауарлар импортына және (немесе) экспортына лицензия беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты

Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2012 № 1815 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга осуществляется Комитетом торговли Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан (далее – Комитет) и через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – веб-портал) при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи.
Адрес Комитета: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», подъезд 4, телефон 8 (7172) 74-91-16, интернет-ресурсы: www.minplan.kz, www.comtorg.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 11) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года «О регулировании торговой деятельности», Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года «О ратификации Соглашения о правилах лицензирования в сфере внешней торговли товарами» (далее – Закон), Закона Республики Казахстан от 21 марта 2009 года «О ратификации Соглашения о применении специальных защитных, антидемпинговых и компенсационных мер по отношению к третьим странам от 25 января 2008 года», постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1116 «Вопросы Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан» и в соответствии с Правилами распределения объемов тарифных квот между участниками внешнеэкономической деятельности на ввоз в Республику Казахстан некоторых видов мяса, в отношении которых введены тарифные квоты, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 марта 2011 года № 269.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2012 № 1815 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсах Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан (далее – Министерство) и Комитета: www.minplan.kz, www.comtorg.kz, а также в официальных источниках информации и стендах, расположенных в помещении Комитета.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги через веб-портал можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» 1414.
5. Формой завершения государственной услуги являются выдача лицензии (документ на бумажном носителе и (или) в электронном виде) на импорт (экспорт) отдельных видов товаров либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги в сроки, установленные для выдачи лицензии.

Ескерту. Стандарттың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 N 1815 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің Сауда комитеті (бұдан әрі – Комитет) жүзеге асырады және алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы жүзеге асырылады.
Комитеттің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 4-кіреберіс; телефоны: 8 (7172) 74-91-16, интернет-ресурстары: www.minplan.kz, www.comtorg.kz.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Сауда қызметiн реттеу туралы» 2004 жылғы 12 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 11) тармақшасының, «Тауарлардың сыртқы саудасы саласындағы лицензиялау ережесi туралы келiсiмдi ратификациялау туралы» 2009 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң), «Үшiншi елдерге қатысты арнайы қорғау, демпингке қарсы және өтемақы шараларын қолдану туралы келiсiмдi ратификациялау туралы» 2009 жылғы 21 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының, «Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлiгiнiң мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы № 1116 қаулысының негізінде және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 24 наурыздағы № 269 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасына оларға қатысты тарифтiк квоталар енгiзiлген еттiң кейбiр түрлерiн әкелуге арналған тарифтiк квоталар көлемдерiн сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар арасында бөлу қағидасына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 N 1815 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің (бұдан әрi – Министрлік) және Комитеттің www.minplan.kz, www.comtorg.kz интернет-ресурстарында, сондай-ақ Комитеттің үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стендтерде орналастырылады.
Сондай-ақ, веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты «электронды үкімет» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны бойынша алуға болады.
5. Мемлекеттiк қызметтің аяқталу нысаны жекелеген тауарлар түрлерінің импортына (экспортына) лицензия (қағаз тасығыштағы және (немесе) электронды түрдегі құжат) беру не лицензия беру үшін белгіленген мерзімде қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.

Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2012 № 1815 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) выдача лицензии или отказ в ее выдаче осуществляются в течение 15 рабочих дней со дня подачи документов;
2) максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов в Комитете – не более 10 минут, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
3) максимальное допустимое время ожидания в очереди при получении документов не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе  с представлением в Комитет документа (квитанции, чека), подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности в размере 10 месячных расчетных показателей. Лицензионный сбор уплачивается в бюджет по месту нахождения плательщика сбора до подачи соответствующих документов лицензиару путем безналичного перечисления денежных средств через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
9.  В Комитете устанавливается график, обеспечивающий ежедневный прием документов с 10.00 часов до 16.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы веб-портала – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается в служебном помещении здания «Дом министерств», где имеются кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. Предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет:
заявление о выдаче лицензии, заполненное и оформленное в соответствии с инструкцией об оформлении заявления о выдаче лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров и оформлении такой лицензии (далее - заявление), согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту;
электронная копия заявления в формате, утвержденном Евразийской экономической комиссией (далее – Комиссия), созданная с помощью программного обеспечения, разработанного Комиссией и передаваемого участникам внешнеторговой деятельности на безвозмездной основе. Участник внешнеторговой деятельности может использовать собственное программное обеспечение, которое формирует электронную копию заявления в строгом соответствии с утвержденным Комиссией форматом;
копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
копия документа о постановке на учет в налоговом органе;
копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на единой таможенной территории Таможенного союза;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
иные документы, если они определены решением Комиссии, на основании которого введено лицензирование данного вида товара.
Каждый лист представленных копий документов должен быть заверен подписью и печатью получателя, либо копии документов должны быть прошиты и заверены подписью и печатью получателя.
Кроме того, получатель может направить через веб-портал заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью получателя с приложением сканированных документов.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 N 1815 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
1) лицензия беру немесе оны беруден бас тарту құжаттарды тапсырған күннен бастап 15 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
2) Комитетте құжаттарды тапсыру кезіндегі кезекте барынша рұқсат берілген күту уақыты – осы стандарттың 11-тармағында белгіленген 10 минуттан аспайды.
3) құжаттарды алу кезіндегі кезекте барынша рұқсат берілген күту уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет Комитетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжатты (түбіртек, чек) ұсыну жолымен ақылы негізде көрсетіледі. Лицензиялық алым лицензиарға тиісті құжаттарды бергенге дейін банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы ақша қаражатын қолма-қол ақшасыз аудару жолымен алым төлеушінің тұрған жерінде бюджетке төленеді.
9. Комитетте демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 10.00-ден 16.00-ге дейін құжаттарды күнделікті қабылдауды қамтамасыз ететін кесте белгіленеді.
Қабылдау кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Веб-портал жұмысының кестесі – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет күтуге арналған креслолар, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналастырылған «Министрліктер үйі» ғимаратының қызметтік үй-жайында көрсетіледі. Мүмкіндігі шектеулі алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
осы стандарттың 1 немесе 2-қосымшаларына сәйкес тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру туралы өтінішті ресімдеу және мұндай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулыққа сәйкес толтырылған және рәсімделген лицензия беру туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш);
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) әзірлеген және сыртқы сауда қызметіне қатысушыларға өтеусіз негізде беретін бағдарламалық қамтамасыз ету көмегімен жасалған Комиссия бекіткен форматтағы өтініштің электронды көшірмесі. Сыртқы сауда қызметіне қатысушы өтініштің Комиссия бекіткен форматқа қатаң түрде сәйкес болатын электронды көшірмесін қалыптастыратын өз бағдарламалық қамтамасыз етуін пайдалана алады;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) көшірмесі, қосымшасы және (немесе) оған толықтыру (бір жолғы лицензия үшін), ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжаттың көшірмесі;
салық органында есепке қойылғаны туралы құжаттың көшірмесі;
егер қызметтің мұндай түрі оған қатысты Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаты;
егер олар Комиссия шешімімен айқындалса тауардың осы түріне лицензиялау енгізуге негіз болған өзге де құжаттар.
Құжаттардың берілген көшірмелерінің әрбір парағы алушының қолымен және мөрімен куәландырылуы тиіс не құжаттардың көшірмелері тігілген және алушының қолымен және мөрімен куәландырылған болуы тиіс.
Бұдан басқа, алушы сканерден өткен құжаттармен қоса бере отырып алушының электронды цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электронды құжат түріндегі өтінішті веб-портал арқылы жібере алады.

Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29.12.2012 № 1815 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
12. Образец бланка заявления на выдачу лицензии на импорт (экспорт) отдельных видов товаров размещается на интернет-ресурсах Министерства и Комитета: www.minplan.kz, www.comtorg.kz, а также на веб-портале.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2012 № 1815 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
13. Заявление с прилагаемыми документами передается специалисту Комитета, осуществляющему прием документов в служебном помещении (бюро пропусков, подъезд 5) здания «Дом Министерств» по адресу: город Астана, улица Орынбор, дом № 8.
При обращении через веб-портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя. Запрос автоматически направляется в Комитет.
14. Специалист Комитета при приеме представленных документов для выдачи лицензии оформляет расписку (с указанием фамилии, имени, отчества), которая вручается получателю с отметкой о дате приема документов Комитетом.
При обращении через веб-портал получателю в «личный кабинет» на веб-портале направляется уведомление об отправке заявления (номер запроса).
Не позднее двух дней с момента отправки и присвоения номера заявления Комитет должен зарегистрировать обращение, при этом получателю в «личный кабинет», а также на электронный адрес, указанный при регистрации на веб-портале, направляется уведомление о принятии заявления Комитетом с указанием даты принятия.
15. Выдача готовых документов, принятых Комитетом, осуществляется специалистом Комитета с 10.00 часов до 16.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов посредством окна, за исключением выходных и праздничных дней, по доверенности либо при личной явке получателя.
16. Основанием для отказа в выдаче лицензии являются:
наличие неполных или недостоверных сведений в документах, представляемых получателем для получения лицензии;
несоблюдение требований, предусмотренных Законом;
прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи лицензии;
нарушение международных обязательств государств Сторон, которое может наступить вследствие исполнения договора (контракта), для реализации которого запрашивается лицензия;
исчерпание квоты (в случае оформления лицензии на квотируемые товары).
3. Принципы работы
17. Деятельность Комитета основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.

Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 N 1815 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
12. Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына (экспортына) лицензия беруге арналған өтініш бланкісінің үлгiсi Министрлік пен Комитеттің www.minplan.kz, www.comtorg.kz интернет-ресурстарында, сондай-ақ веб-порталында орналастырылады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 N 1815 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
13. Өтініш қоса берілген құжаттарымен Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй мекенжайындағы «Министрліктер үйі» ғимаратының қызметтік үй-жайында (рұқсаттама бюросы, 5-кіреберіс) құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын Комитет маманына тапсырылады.
Веб-портал арқылы жүгінген жағдайда электронды сұранысты жіберу алушының «жеке кабинеті» арқылы жүзеге асырылады. Сұраныс автоматты түрде Комитетке жіберіледі.
14. Комитеттің маманы лицензия беру үшін ұсынылған құжаттарды қабылдау кезінде қолхат (атын, тегін және әкесінің атын көрсете отырып) ресімдейді, ол Комитеттің құжаттарды қабылдау күні туралы белгісімен алушыға беріледі.
Веб-портал арқылы жүгінген жағдайда алушының веб-порталдағы «жеке кабинетіне» өтінішті жіберу туралы хабарлама (сұраныстың нөмірі) жіберіледі.
Жіберілген және өтінішке нөмір берілген сәттен бастап екі күннен кешіктірмей Комитет өтінішті тіркеуге міндетті, бұл ретте алушының «жеке кабинетіне», сондай-ақ тіркеу кезінде веб-порталда көрсетілген электронды мекенжайына Комитеттің өтінішті қабылдағаны туралы хабарлама қабылданған күнін көрсете отырып жіберіледі.
15. Комитет қабылдаған дайын құжаттарды беруді Комитет маманы сенім хат бойынша не алушының өзі келгенде, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден - 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 10.00-ден 16.00-ге дейін терезе арқылы жүзеге асырады.
16. Мыналар лицензия беруден бас тарту үшін негіз болып табылады:
алушы лицензия алу үшін ұсынатын құжаттарда толық емес немесе дұрыс емес мәліметтердің болуы;
Заңда көзделген талаптардың сақталмауы;
лицензия беруге негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттар әрекетінің тоқтатылуы немесе тоқтатыла тұруы;
оны іске асыру үшін лицензия сұралатын шартты (келісімшартты) орындау салдарынан туындауы мүмкін Тараптар мемлекеттерінің халықаралық міндеттемелерінің бұзылуы;
квотаның бітуі (квоталанатын тауарларға лицензия ресімделген жағдайда).
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттiң қызметi қызметтiк борышын орындау кезінде адамның конституциялық құқықтарын, заңдылықты сақтауға негізделеді және әдептiлiк, толық ақпаратты ұсыну, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.

4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Комитета, ежегодно утверждаются приказом Министерства.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) сотрудников Комитета, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресу и телефону, указанным в пункте 1 настоящего стандарта.
При обращении через веб-портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» 1414.
21.  В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги, жалоба подается руководству Комитета или Министерства.
Адрес и телефон руководителя Комитета указаны в пункте 1 настоящего стандарта. Адрес электронной почты Комитета: www.kt.kense@minplan.kz.
График работы и приема руководителя Комитета определяется в соответствии с регламентом работы Комитета с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
При обращении через веб-портал получатель государственной услуги может направить обращение в Комитет посредством «виртуальной приемной» на веб-портале.
22. Государственная услуга осуществляется непосредственно Комитетом. Адрес электронной почты, график работы и приема руководителя Комитета, которому подается жалоба в случаях некорректного обслуживания, указаны в пункте 21 настоящего стандарта.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию Комитета в рабочие дни.
В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано получателем.
25. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии Комитета или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращения физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде по почте либо нарочно под роспись. Информацию о ходе рассмотрения жалобы возможно получить по телефону Комитета.
При отправке электронного обращения через веб-портал получателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в Комитете (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижелерi осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенедi.
19. Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтердің сапа және тиімділік көрсеткiштерiнің нысаналы мәнi Министрліктің бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитет қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға жәрдем көрсету осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай және телефон бойынша жүзеге асырылады.
Веб-портал арқылы жүгінген жағдайда шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электронды үкімет» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны бойынша алуға болады.
21. Мемлекеттік қызметті ұсыну сапасы бойынша наразылық болған жағдайда шағым Комитет немесе Министрлік басшылығына жасалады.
Комитет басшысының мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген. Комитеттiң электрондық поштасының мекенжайы: www.kt.kense@minplan.kz.
Комитет басшысының жұмыс және қабылдау кестесі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін Комитет жұмысының регламентіне сәйкес айқындалады.
Веб-портал арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы веб-порталдағы «виртуалдық қабылдау бөлмесі» арқылы Комитетке өтініш жібере алады.
22. Мемлекеттiк қызметті тiкелей Комитет жүзеге асырады. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайларда шағым жасалатын Комитет басшысының электрондық поштасының мекенжайы, жұмыс және қабылдау кестесі осы стандарттың 21-тармағында көрсетiлген.
23. Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайларда, алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағымдар қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда пошта арқылы жазбаша нысанда немесе электронды түрде немесе жұмыс күндері Комитет кеңсесі арқылы тікелей қолға беріліп қабылданады.
Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, ал заңды тұлға үшін - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға алушы қол қоюы тиіс.
25. Комитеттің немесе Министрліктің кеңсесінде шағым қабылдаған тұлғаның тегі және аты-жөні көрсетіле отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелерi туралы алушыға жазбаша түрде пошта арқылы немесе қол қойғызып, тікелей қолына беріліп хабарланады. Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты Комитеттің телефоны бойынша алуға болады.
Электронды өтінішті веб-портал арқылы жіберу кезінде алушыға «жеке кабинеттен» Комитетте өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді.

26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить на интернет-ресурсах: www.minplan.kz и www.comtorg.kz в разделе «Лицензирование» и по телефону: 8 (7172) 74-91-16.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной услуги
«Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт товаров
при применении мер таможенно-тарифного и нетарифного
регулирования внешнеторговой деятельности, а также специальных
защитных мер на основании решений Правительства
Республики Казахстан и (или) Евразийской
экономической комиссии»
Заявление о выдаче лицензии на импорт
отдельных видов товаров
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.12.2012 № 1815 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Заявление
2. Период действия
3. Тип лицензии
Разовая    |      ИМПОРТ
4. Контракт
5. Заявитель РНН
6. Продавец
7. Страна отправления
|
8. Страна продавца
|
9. Валюта контракта
|
10.
Стоимость
11. Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения
|
13.
Количество
14. Единицы
измерения
15. Код товара по ЕНТ ВЭД и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи
лицензии
18. Уполномоченное лицо
заявителя
Ф.И.О.
Должность
Тел.(факс)
Подпись и печать
Дата
Приложение 2
к стандарту оказания государственной услуги
«Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт товаров
при применении мер таможенно-тарифного и нетарифного
регулирования внешнеторговой деятельности, а также специальных
защитных мер на основании решений Правительства Республики Казахстан
и (или) Евразийской экономической комиссии»
Заявление о выдаче лицензии на экспорт
отдельных видов товаров
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.12.2012 № 1815 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Заявление
2. Период действия
3. Тип лицензии
ЭКСПОРТ              |
4. Контракт
5. Заявитель     |
6. Продавец
7. Страна назначения   |
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта    |
10.
Стоимость
11. Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения  |
13.
Количество
14. Единица
измерения
15. Код товара по ЕНТ ВЭД и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи
лицензии
18. Уполномоченное лицо
заявителя
Ф.И.О.
Должность
Тел.(факс)
Подпись и печать
Дата
Приложение 3
к стандарту оказания государственной услуги
«Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт товаров
при применении мер таможенно-тарифного и нетарифного
регулирования внешнеторговой деятельности, а также специальных
защитных мер на основании решений Правительства Республики Казахстан
и (или) Евразийской экономической комиссии»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности

26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты www.minplan.kz және www.comtorg.kz интернет-ресурстарының «Лицензиялау» бөлімінен және мына телефон бойынша: 8 (7172) 74-91-16 алуға болады.
«Қазақстан Республикасының Үкіметі
және (немесе) Еуразиялық экономикалық
комиссия шешімдерінің негізінде сыртқы
сауда қызметінің кедендік-тарифтік және
тарифтік емес реттеу, сондай-ақ арнайы
қорғау шараларын қолданған кезде тауарлар
импортына және (немесе) экспортына лицензия
беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
1-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына лицензия
беру туралы өтініш
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 N 1815 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
3. Лицензияның типі
БІР ЖОЛҒЫ | ИМПОРТ
4. Келісімшарт
5. Өтініш беруші СТН
6. Сатушы
7. Жөнелтілу елі |
8. Сатушының елі
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі|
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефоны (факс)
Қолы және мөрі
Күні
«Қазақстан Республикасының Үкіметі
және (немесе) Еуразиялық экономикалық
комиссия шешімдерінің негізінде сыртқы
сауда қызметінің кедендік-тарифтік және
тарифтік емес реттеу, сондай-ақ арнайы
қорғау шараларын қолданған кезде тауарлар
импортына және (немесе) экспортына лицензия
беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
2-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия
беру туралы өтініш
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 N 1815 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
3. Лицензияның типі
|ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт
5. Өтініш беруші
6. Сатушы
7. Жөнелту елі
8. Сатып алушының елі
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығыралған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі
Күні
«Қазақстан Республикасының Үкіметі
және (немесе) Еуразиялық экономикалық
комиссия шешімдерінің негізінде сыртқы
сауда қызметінің кедендік-тарифтік және
тарифтік емес реттеу, сондай-ақ арнайы
қорғау шараларын қолданған кезде тауарлар
импортына және (немесе) экспортына лицензия
беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
3-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні

Сноска. Приложение 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.12.2012 № 1815 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в
отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг
информации, которые
доступны в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных
существующим порядком
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2012 года № 865
Стандарт оказания государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
импорт товаров, являющихся объектами разбирательства, на
территорию Республики Казахстан без применения количественных
ограничений»
1. Общие положения
1. Государственная услуга осуществляется Комитетом торговли Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан (далее – Комитет) и через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – веб-портал) при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи.
Адрес Комитета: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», подъезд 4, телефон 8 (7172) 74-91-16, интернет-ресурсы: www.minplan.kz, www.comtorg.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: полностью автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании Закона Республики Казахстан от 28 декабря 1998 года «О мерах защиты внутреннего рынка при импорте товаров», подпункта 28) пункта 10 постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1116 «Вопросы Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан» и пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2008 года № 578 «Об утверждении Правил лицензирования экспорта и импорта товаров, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю, а также деятельности при автоматическом лицензировании импорта отдельных товаров, квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию и перечня товаров, экспорт и импорт которых подлежит лицензированию».

Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 N 1815 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Сапа және қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті көрсету оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті көрсетудің тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электронды форматта қол жеткізуге болатын ақпарат қызметтерінің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайлығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 865 қаулысымен
бекітілген
«Талқылау объектілері болып табылатын тауарлардың импортына сандық шектеулерді қолданбай Қазақстан Республикасының аумағына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру» мемлекеттiк қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің Сауда комитеті (бұдан әрі – Комитет) жүзеге асырады және алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда www.e.gov.kz «электрондық веб-порталы» немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы жүзеге асырылады.
Комитеттің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 4-кіреберіс; телефоны: 8 (7172) 74-91-16, интернет-ресурстары: www.minplan.kz, www.comtorg.kz.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: толық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Тауарлар импорты жағдайында ішкі рынокты қорғау шаралары туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 28 желтоқсандағы Заңына, «Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1116 қаулысының 10-тармағының 28) тармақшасына және «Тауарлардың, оның ішінде экспорттық бақылауға жататын өнімнің, экспорты мен импортын, сондай-ақ жекелеген тауарлардың импортын автоматты түрде лицензиялау кезіндегі қызметті лицензиялау ережесін, лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын және экспорты мен импорты лицензиялануға тиіс тауарлардың тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2008 жылғы 12 маусымдағы № 578 қаулысының 2-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.

4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсах Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан (далее – Министерство) и Комитета: www.minplan.kz, www.comtorg.kz, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях Комитета.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги через веб-портал можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» 1414.
5. Формой завершения государственной услуги являются выдача лицензии на импорт отдельных товаров (в электронном виде) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги в сроки, установленные для выдачи лицензии.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) лицензия выдается в течение 10 рабочих дней при представлении заявления на получение лицензии и необходимых документов в надлежащей и полной форме;
2) максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов в Комитете – не более 10 минут, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
3) максимальное допустимое время ожидания в очереди при получении документов не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе с представлением в Комитет документа (квитанции, чека), подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности в размере 10 месячных расчетных показателей. Лицензионный сбор уплачивается в бюджет по место нахождению плательщика сбора до подачи соответствующих документов лицензиару путем безналичного перечисления денежных средств через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
9. В Комитете устанавливается график, обеспечивающий ежедневный прием документов с 10.00 часов до 16.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы веб-портала – круглосуточно.
10.  Государственная услуга оказывается в служебном помещении здания «Дом министерств», где имеются информационные стенды с образцами заполненных бланков, кресла для ожидания. Предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет:
заявление по форме согласно приложению 1 настоящего стандарта;
нотариально заверенную копию свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве юридического лица - для юридического лица;
копию документа, удостоверяющего личность, - для физического лица;
нотариально заверенную копию свидетельства о государственной регистрации получателя в качестве индивидуального предпринимателя - для индивидуального предпринимателя;
нотариально заверенную копию свидетельства о постановке получателя на учет в налоговом органе;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
контракт (договор) купли-продажи или иной документ отчуждения между участниками внешнеторговой сделки на товары, экспорт и импорт которых подлежат лицензированию, в том числе продукцию, подлежащую экспортному контролю, и на отдельные товары, импорт которых подлежит автоматическому лицензированию.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің (бұдан әрi – Министрлік) және Комитеттің www.minplan.kz, www.comtorg.kz интернет-ресурстарында, сондай-ақ Комитеттің үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стендтерде орналастырылады.
Сондай-ақ, веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты «электронды үкімет» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны бойынша алуға болады. 5. Мемлекеттiк қызметтің аяқталу нысаны лицензия беруге белгіленген мерзімде жекелеген тауарлар түрлерінің импортына лицензия беру (электронды түрде) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі-алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
1) лицензия алуға өтініш пен қажетті құжаттарды тиісті және толық түрде тапсыру кезінде 10 жұмыс күні ішінде лицензия беріледі.
2) Комитетте құжаттарды тапсыру кезіндегі кезекте барынша рұқсат берілген күту уақыты – осы стандарттың 11-тармағында белгіленген 10 минуттан аспайды.
3) құжаттарды алу кезіндегі кезекте барынша рұқсат берілген күту уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет Комитетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжатты (түбіртек, чек) ұсыну жолымен ақылы негізде көрсетіледі. Лицензиялық алым лицензиарға тиісті құжаттарды бергенге дейін банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы ақша қаражатын қолма-қол ақшасыз аудару жолымен алым төлеушінің тұрған жерінде бюджетке төленеді.
9. Комитетте демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 10.00-ден 16.00-ге дейін құжаттарды күнделікті қабылдауды қамтамасыз ететін кесте белгіленеді.
Қабылдау кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Веб-портал жұмысының кестесі – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет күтуге арналған креслолар, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналастырылған «Министрліктер үйі» ғимаратының қызметтік үй-жайында көрсетіледі. Мүмкіндігі шектеулі алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
жеке тұлға үшін – жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі; дара кәсіпкер үшін – алушыны жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
алушының салық органында есепке қойылғаны туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төленгендігін растайтын құжат;
тауарларға экспорт және импорты лицензиялауға жататын, оның ішінде экспорттық бақылауға жататын өнімге және импорты автоматты түрде лицензиялауға жататын жекелеген тауарларға сыртқы сауда мәмілелерінің қатысушылары арасында сатып алу -сату келісімшарты (шарты) немесе өзге де иеліктен шығару құжаты.

12. Утерянные, испорченные бланки лицензии считаются недействительными со дня подачи лицензиатом письменного заявления лицензиару.
Лицензиар в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления производит выдачу дубликатов лицензии с присвоением нового номера и надписью «Дубликат» в правом верхнем углу.
13. Лицензия подлежит переоформлению в случаях:
1) реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
2) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида и (или) подвида деятельности, лицензиат подает заявление о переоформлении лицензии в порядке, установленном настоящим пунктом.
Заявление о переоформлении подается лицензиатом в течение тридцати календарных дней с приложением документов, подтверждающих уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий, копии лицензии (в случае наличия).
В случае непредставления к заявлению документов, указанных в настоящем пункте, лицензиар отказывает в переоформлении лицензии.
Лицензиар в течение десяти рабочих дней со дня подачи лицензиатом соответствующего письменного заявления переоформляет лицензию (в случае наличия).
Лицензиат при получении переоформленной лицензии возвращает лицензиару ранее выданную лицензию (в случае наличия).
Кроме того, получатель может направить через веб-портал заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью получателя, с приложением сканированных документов.
14. Образец бланка заявления на выдачу лицензии на импорт товаров, являющихся объектами разбирательств, размещается на интернет-ресурсах Министерства и Комитета: www.minplan.kz, www.comtorg.kz, а также на веб-портале.
15. Заявление с прилагаемыми документами передается специалисту Комитета, осуществляющему прием документов в служебном помещении (бюро пропусков, подъезд 5) здания «Дом министерств» по адресу: город Астана, улица Орынбор, дом № 8.
При обращении через веб-портал отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» получателя. Запрос автоматически направляется в Комитет.
16. Специалист Комитета при приеме представленных документов для выдачи лицензии оформляет расписку (с указанием фамилии, имени, отчества), которая вручается получателю с отметкой о дате приема документов Комитетом.
При обращении через веб-портал получателю в «личный кабинет» на веб-портале направляется уведомление об отправке заявления (номер запроса).
Не позднее двух дней с момента отправки и присвоения номера заявления Комитет должен зарегистрировать обращение, при этом получателю в «личный кабинет», а также на электронный адрес, указанный при регистрации на веб-портале, направляется уведомление о принятии заявления Комитетом с указанием даты принятия.

12. Лицензияның жоғалған, бүлiнген бланктерi лицензиаттың лицензиарға жазбаша өтiнiш берген күнінен бастап жарамсыз деп есептеледi.
Лицензиар өтiнiш берiлген күннен бастап екі жұмыс күнi iшiнде жаңа нөмiр бере отырып, жоғарғы оң жақ бұрышында «Телнұсқа» деген жазуы бар лицензияның телнұсқаларын бередi.
13. Лицензия мынадай жағдайларда:
1) заңды тұлғаны бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырған кезде;
2) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде қайта ресімдеуге жатады.
Қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің атауы өзгерген жағдайда, лицензиат осы тармақта белгіленген тәртіппен лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш береді.
Лицензиат қайта ресімдеу туралы өтінішті лицензияларды қайта ресімдеу кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлегенін растайтын құжаттарды, лицензия көшірмелерін (болған жағдайда) қоса ұсына отырып күнтізбелік отыз күн ішінде береді.
Өтінішке осы тармақта көрсетілген құжаттарды қоса ұсынбаған жағдайда лицензиар лицензияны қайта ресімдеуден бас тартады.
Лицензиат тиісті жазбаша өтініш берген күннен бастап он жұмыс күні ішінде лицензиар лицензияны (болған жағдайда) қайта ресімдейді.
Лицензиат қайта ресімделген лицензияны алған кезде бұрын берілген лицензияны (болған жағдайда) лицензиарға қайтарады.
Сонымен қатар, алушы қосымшада сканерден өткен құжаттармен қоса алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат түріндегі өтінішті веб-портал арқылы жібере алады.
14. Талқылау объектілері болып табылатын тауарлар импортына лицензия беру туралы өтініш бланкісінің үлгiсi Министрлік пен Комитеттің www.minplan.kz, www.comtorg.kz интернет-ресурстарында, сондай-ақ веб-порталында орналастырылады.
15. Өтініш қоса берілген құжаттарымен Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй мекенжайындағы «Министрліктер үйі» ғимаратының қызметтік үй-жайында (рұқсаттама бюросы, 5-кіреберіс) құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын Комитет маманына тапсырылады.
Веб-портал арқылы жүгінген жағдайда электронды сұранысты жіберу алушының «жеке кабинеті» арқылы жүзеге асырылады. Сұраныс автоматты түрде Комитетке жіберіледі.
16. Комитеттің маманы лицензия беру үшін ұсынылған құжаттарды қабылдау кезінде қолхат (атын, тегін және әкесінің атын көрсете отырып) ресімдейді, ол Комитеттің құжаттарды қабылдау күні туралы белгісімен алушыға беріледі.
Веб-портал арқылы жүгінген жағдайда алушының веб-порталдағы «жеке кабинетіне» өтінішті жіберу туралы хабарлама (сұраныстың нөмірі) жіберіледі.
Жіберілген және өтінішке нөмір берілген сәттен бастап екі күннен кешіктірмей Комитет өтінішті тіркеуге міндетті, бұл ретте алушының «жеке кабинетіне», сондай-ақ тіркеу кезінде веб-порталда көрсетілген электронды мекенжайына Комитеттің өтінішті қабылдағаны туралы хабарлама қабылданған күнін көрсете отырып жіберіледі.

17. Результат оказания услуги получатель отслеживает посредством веб-портала.
18. В выдаче лицензии отказывается в случаях, если:
1) занятие данным видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 11 настоящего стандарта. При устранении получателем указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях;
3) в отношении получателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься данной деятельностью.
Комитет в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, Комитет в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ о дальнейшем рассмотрении заявления.
3. Принципы работы
9. Деятельность Комитета основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
4. Результаты работы
20. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
21. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа Комитета, ежегодно утверждаются приказом Министерства.
5. Порядок обжалования
22. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) сотрудников Комитета, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются по адресу и телефону, указанным в пункте 1 настоящего стандарта.
При обращении через веб-портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» 1414.
23. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги, жалоба подается руководству Комитета или Министерства.
Адрес и телефон руководителя Комитета указаны в пункте 1 настоящего стандарта. Адрес электронной почты Комитета: www.kt.kense@minplan.kz.
График работы и приема руководителя Комитета определяется в соответствии с регламентом работы Комитета  с 9.00 часов до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
При обращении через веб-портал получатель государственной услуги может направить обращение в Комитет посредством «виртуальной приемной» на веб-портале.
24. Государственная услуга осуществляется непосредственно Комитетом. Адрес электронной почты, график работы и приема руководителя Комитета, которому подается жалоба в случаях некорректного обслуживания, указаны в пункте 21 настоящего стандарта.

17. Алушы қызмет көрсетудің нәтижесін веб-портал арқылы қадағалайды.
18. Егер:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызметтің осы түрімен айналысуға тыйым салынған болса;
2) осы стандарттың 11-тармағына сәйкес талап етілетін барлық құжаттар берілмеген. Алушы көрсетілген кедергілерді жойған кезде өтініш жалпы негіздерде қаралады;
3) алушыға қатысты осы қызметпен айналысуға тыйым салатын соттың үкімі заңды күшіне енген жағдайларда лицензия беруден бас тартылады.
Комитет алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық еместігі туралы фактілер анықталған жағдайда Комитет аталған мерзімде өтінішті одан әрі қарау туралы жазбаша дәлелді түрде бас тартады.
3. Жұмыс қағидаттары
19. Комитеттiң қызметi қызметтiк борышын орындау кезінде адамның конституциялық құқықтарын, заңдылықты сақтауға негізделеді және әдептiлiк, толық ақпаратты ұсыну, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
20. Алушыларға мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижелерi осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенедi.
21. Комитеттің жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызметтердің сапа және қол тиімділік көрсеткiштерiнің нысаналы мәнi Министрліктің бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
22. Комитет қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағымды дайындауға жәрдем көрсету осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекенжай және телефон бойынша жүзеге асырылады.
Веб-портал арқылы жүгінген жағдайда шағымдану тәртібі туралы ақпаратты «электронды үкімет» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны бойынша алуға болады.
23. Мемлекеттік қызметті ұсыну сапасы бойынша наразылық болған жағдайда шағым Комитет немесе Министрлік басшылығына жасалады.
Комитет басшысының мекенжайы мен телефоны осы стандарттың 1-тармағында көрсетілген. Комитеттiң электрондық поштасының мекенжайы: www.kt.kense@minplan.kz.
Комитет басшысының жұмыс және қабылдау кестесі, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін Комитет жұмысының регламентіне сәйкес айқындалады.
Веб-портал арқылы жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы веб-порталдағы «виртуалдық қабылдау бөлмесі» арқылы Комитетке өтініш жібере алады.
24. Мемлекеттiк қызметті тiкелей Комитет жүзеге асырады. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайларда шағым жасалатын Комитет басшысының электрондық поштасының мекенжайы, жұмыс және қабылдау кестесі осы стандарттың 21-тармағында көрсетiлген.

25. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
26. Жалобы принимаются в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию Комитета в рабочие дни.
В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано получателем.
27. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии Комитета или Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращения физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде по почте либо нарочно под роспись. Информацию о ходе рассмотрения жалобы возможно получить по телефону Комитета.
При отправке электронного обращения через веб-портал получателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в Комитете (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
28. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить на интернет-ресурсах: www.minplan.kz и www.comtorg.kz в разделе «Лицензирование» и по телефону: 8 (7172) 74-91-16.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на импорт товаров, являющихся
объектами разбирательства, на территорию Республики
Казахстан без применения количественных ограничений»
Заявление на лицензию на импорт
1. ЛИЦЕНЗИЯ №
2. Заявитель, его адрес, телефон
3. По поручению
(организация,
предприятие, адрес,
телефон)
7. Продавец, его адрес
4. Потребитель,
его адрес
8. Страна продавца
5. Страна
происхождения
9. Срок действия |
6. Таможенный орган
10. Характер сделки
11. Валюта платежа
12. Наименование и
полная характеристика
товара
13. Код
товара по ТН
ВЭД
стоимость
РК
15. Ед.
измерения по
ТН ВЭД РК
(основная/
дополнительная)
17.
Общая
тысячах)
в:
14. Код
товара по
контрольным
спискам
16. Количество
валюте
платежа:
тенге:
долларах
USD
18. Основание для
запроса лицензии
20. Согласовано
19. От заявителя
Ф.И.О.
должность
подпись, МП дата
21. Государственный орган РК -
лицензиар
Заявление принято к рассмотрению
"___" __________ 200__г.

25. Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайларда, алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
26. Шағымдар қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда пошта арқылы жазбаша нысанда немесе электронды түрде немесе жұмыс күндері Комитет кеңсесі арқылы тікелей қолға беріліп қабылданады.
Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, ал заңды тұлға үшін - оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға алушы қол қоюы тиіс.
27. Комитеттің немесе Министрліктің кеңсесінде шағым қабылдаған тұлғаның тегі және аты-жөні көрсетіле отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген тәртіппен және мерзімде жүзеге асырылады.
Шағымды қарау нәтижелерi туралы алушыға жазбаша түрде пошта арқылы немесе қол қойғызып, тікелей қолына беріліп хабарланады.  Шағымды қарау барысы туралы ақпаратты Комитеттің телефоны бойынша алуға болады.
Электронды өтінішті веб-портал арқылы жіберу кезінде алушыға «жеке кабинеттен» Комитетте өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді.
28. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты www.minplan.kz және www.comtorg.kz интернет-ресурстарының «Лицензиялау» бөлімінен және мына телефон бойынша: 8 (7172) 74-91-16 алуға болады.
«Талқылау объектілері болып табылатын
тауарлардың импортына сандық шектеулерді
қолданбай Қазақстан Республикасының
аумағына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензия телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
1-қосымша
Импорт лицензиясына өтініш
1. ЛИЦЕНЗИЯ №
2. Өтініш беруші, оның мекенжайы, телефоны
3. Тапсырмасы бойынша (ұйым, кәсіпорын, оның мекенжайы, телефоны)
7. Сатушы, оның мекенжайы
4. Тұтынушы, оның мекен-жайы
8. Сатушының елі
5. Шыққан елі
9. Қолданылу мерзімі
6. Кеден органы
10. Мәміле сипаты
11. Төлем валютасы
12. Тауардың атауы мен толық сипаттамасы
13. Тауардың  ҚР СЭҚ ТН бойынша коды
15. Өлшем бірлігі ҚР СЭҚ ТН бойынша (негізгі/ қосалқы)
17. Жалпы құны (мың): төлем валютасында теңгеде: USD долларында:
14. Тауардың  бақылау тізімдері бойынша коды
16. Саны
18. Лицензия сұрау үшін негіздеме
20. Келісілді
19. Өтініш берушіден
Т.А.Ә.
лауазымы
қолы, МО күні
21. ҚР мемлекеттік органы -
лицензиар
Өтініш қарауға қабылданды
200__ж. "___" __________

5. Формой завершения государственной услуги являются выдача разрешения на ввоз отдельных видов товаров (документ на бумажном носителе и (или) в электронном виде) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги в сроки, установленные для выдачи разрешения.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) разрешение выдается в течение 3-х рабочих дней со дня подачи проекта разрешения согласно требованиям пункта 11 настоящего стандарта;
2) максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов в Комитете – не более 10 минут, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
3) максимальное допустимое время ожидания в очереди при получении документов не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. В Комитете устанавливается график, обеспечивающий ежедневный прием документов с 10.00 часов до 16.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы веб-портала – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается в служебном помещении здания «Дом министерств», где имеются информационные стенды с образцами заполненных бланков, кресла для ожидания. Предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения разрешения получатель представляет в уполномоченный орган проект разрешения, согласно приложению 1 к настоящему стандарту, в одном экземпляре на бумажном носителе и электронную копию проекта разрешения в формате, утвержденном Комиссией таможенного союза (далее – Комиссия), созданную с помощью программного обеспечения, разработанного Комиссией и передаваемого участникам внешнеторговой деятельности на безвозмездной основе. Участник внешнеторговой деятельности может использовать собственное программное обеспечение, которое формирует электронную копию проекта разрешения в строгом соответствии с утвержденным Комиссией форматом.
Не допускается требовать для получения разрешения представления иных документов, кроме проекта разрешения и его электронной копии.
Кроме того, получатель может направить через веб-портал заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью получателя, с приложением сканированных документов.
12. Образец бланка проекта разрешения на ввоз отдельных видов товаров размещается на интернет-ресурсах Министерства и Комитета: www.minplan.kz, www.comtorg.kz, а также на веб-портале.

5. Мемлекеттiк қызметтің аяқталу нысаны рұқсат беруге белгіленген мерзімде жекелеген тауарлар түрлерін әкелуге рұқсат (қағаз тасығыштағы және (немесе) электронды түрдегі құжат) беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі-алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы стандарттың 11-тармағының талаптарына сәйкес рұқсат жобасы түскен күннен бастап 3 жұмыс күні ішінде рұқсат беріледі.
2) Комитетте құжаттарды тапсыру кезіндегі кезекте барынша рұқсат берілген күту уақыты – осы стандарттың 11-тармағында белгіленген 10 минуттан аспайды.
3) құжаттарды алу кезіндегі кезекте барынша рұқсат берілген күту уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегiн көрсетіледі.
9. Комитетте демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 10.00-ден 16.00-ге дейін құжаттарды күнделікті қабылдауды қамтамасыз ететін кесте белгіленеді.
Қабылдау кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Веб-портал жұмысының кестесі – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет күтуге арналған креслолар, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналастырылған «Министрліктер үйі» ғимаратының қызметтік үй-жайында көрсетіледі. Мүмкіндігі шектеулі алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі
11. Рұқсат алу үшін алушы уәкілетті органға осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес рұқсат жобасының қағаз жеткізгіштегі бір данасын және Кеден одағы комиссиясы (бұдан әрі – Комиссия) әзірлеген және сыртқы сауда қызметіне қатысушыларға өтеусіз негізде беретін бағдарламалық қамтамасыз ету көмегімен жасалған, Комиссия бекіткен форматтағы рұқсат жобасының электронды көшірмесін береді. Сыртқы сауда қызметіне қатысушы рұқсат жобасының Комиссия бекіткен форматқа қатаң сәйкестіктегі электронды көшірмесін қалыптастыратын өз бағдарламалық қамтамасыз етуін пайдалана алады;
Рұқсат алу үшін рұқсат беру жобасы мен оның электронды көшірмесінен басқа құжаттарды ұсыну талап етуге жол берілмейді.
Сонымен қатар, алушы қосымшада сканерден өткен құжаттармен қоса алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат түріндегі өтінішті веб-портал арқылы жібере алады.
12. Тауарлардың жекелеген түрлерін әкелуге рұқсат беру жобасы бланкісінің үлгiсi Министрлік пен Комитеттің www.minplan.kz, www.comtorg.kz интернет-ресурстарында, сондай-ақ веб-порталында орналастырылады.

26. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить на интернет-ресурсах: www.minplan.kz и www.comtorg.kz в разделе «Лицензирование» и по телефону: 8 (7172) 74-91-16.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на импорт отдельных видов
товаров на территорию Республики Казахстан»
Проект разрешения на импорт отдельных видов товаров
Уполномоченный государственный орган исполнительной власти
государства - участника таможенного союза
1.Разрешение №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип разрешения
ИМПОРТ
4. Контракт
№      от
5. Заявитель    |
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта
10.
Стоимость
11. Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения
13.
Количество
14. Единица
измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Уполномоченное лицо
заявителя
Ф.И.О.
Должность
Телефон
Подпись и печать Дата
18. Уполномоченное лицо
Ф.И.О.
Должность
Подпись и печать Дата
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на импорт отдельных видов
товаров на территорию Республики Казахстан»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в
отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг
информации, которые
доступны в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных
существующим порядком
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2012 года № 865
Стандарт оказания государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере
товарных бирж»
1. Общие положения
1. Государственная услуга осуществляется Комитетом торговли Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан (далее – Комитет) и через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – веб-портал) при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи.
Адрес Комитета: 010000, город Астана, улица Орынбор, здание «Дом министерств», дом № 8, подъезд 4, телефон 8 (7172) 74-91-16, интернет-ресурсы: www.minplan.kz, www.comtorg.kz.

26. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты www.minplan.kz және www.comtorg.kz интернет-ресурстарының «Лицензиялау» бөлімінен және мына телефон бойынша: 8 (7172) 74-91-16 алуға болады.
«Тауарлардың жекелеген түрлерiн
Қазақстан Республикасының аумағына
импорттауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
1-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерiнiң импортына рұқсат беру жобасы
Кеден одағына қатысушың мемлекеттің уәкілетті атқарушы билігінің мемлекеттік ұйымы
1. Рұқсат №
2. Қолданылу кезеңі
ЖЖЖ.КК.АА–дан бастап
ЖЖЖ.КК.АА. дейін
3. Рұқсаттың типі
| ИМПОРТ
4. Келісім -шарт
5. Өтініш беруші
|
6. Сатушы
7. Жөнелтуші елі
|
8. Сатушының елі
|
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Тауардың СЭҚ БТН бойынша коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Уәкiлетті өтініш беруші
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефон
Қолы және мөр Күні
18. Уәкілетті тұлға
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы және мөр Күні
«Тауарлардың жекелеген түрлерiн
Қазақстан Республикасының аумағына
импорттауға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті көрсету оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті көрсетудің тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электронды форматта қол жеткізуге болатын ақпарат қызметтерінің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайлығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 865 қаулысымен
бекітілген
«Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру» мемлекеттiк қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің Сауда комитеті (бұдан әрі – Комитет) жүзеге асырады және алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда www.e.gov.kz «электрондық веб-порталы» немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы жүзеге асырылады.
Комитеттің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 4-кіреберіс; телефоны: 8 (7172) 74-91-16, интернет-ресурстары: www.minplan.kz, www.comtorg.kz.

2. Форма оказываемой государственной услуги: полностью автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года N 214 «О лицензировании», статьей 4 Закона Республики Казахстан от 4 мая 2009 года «О товарных биржах» и пунктом 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 1942 «Об утверждении квалификационных требований к деятельности товарных бирж, биржевых брокеров и биржевых дилеров» (далее – Квалификационные требования).
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсах Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан (далее–Министерство) и Комитета: www.minplan.kz, www.comtorg.kz, а также в официальных источниках информации и стендах, расположенных в помещениях Комитета.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги через веб-портал можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» 1414.
5. Формой завершения государственной услуги являются выдача лицензии (в электронном виде) на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги в сроки, установленные для выдачи лицензии.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам, соответствующим квалификационным требованиям, к деятельности биржевых дилеров в сфере товарных бирж (далее - получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, составляют не позднее пятнадцати рабочих дней;
2) максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов в Комитете – не более 10 минут, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
3) максимальное допустимое время ожидания в очереди при получении документов не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе с представлением в Комитет документа (квитанции, чека), подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности в размере 5 месячных расчетных показателей. Лицензионный сбор уплачивается в бюджет по место нахождению плательщика сбора до подачи соответствующих документов лицензиару путем безналичного перечисления денежных средств через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
9. В Комитете устанавливается график, обеспечивающий ежедневный прием документов с 10.00 часов до 16.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы веб-портала – круглосуточно.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: толық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы № 214 Заңының 11-бабына, «Тауар биржалары туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 4 мамырдағы Заңының 4-бабына және «Тауар биржалары, биржалық брокерлер мен биржалық дилерлер қызметіне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қарашадағы  № 1942 қаулысының 2-тармағына (бұдан әрі – біліктілік талаптары) сәйкес жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің (бұдан әрi– Министрлік) және Комитеттің www.minplan.kz, www.comtorg.kz интернет-ресурстарында, сондай-ақ Комитеттің үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стендтерде орналастырылады.
Сондай-ақ, веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты «электронды үкімет» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны бойынша алуға болады.
5. Мемлекеттiк қызметтің аяқталу нысаны лицензия беруге белгіленген мерзімде тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру (электронды түрде) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет, тауар биржалары саласында биржалық дилердің қызметіне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келетін заңды тұлғаларға (бұдан әрі-алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері алушылардың қажетті құжаттарды тапсыру мезетінен бастап осы стандарттың 11-тармағында анықталған он бес жұмыс күнінен ұзақ емес.
2) Комитетте құжаттарды тапсыру кезіндегі кезекте барынша рұқсат берілген күту уақыты – осы стандарттың 11-тармағында белгіленген 10 минуттан аспайды.
3) құжаттарды алу кезіндегі кезекте барынша рұқсат берілген күту уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет Комитетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжатты (түбіртек, чек) ұсыну жолымен ақылы негізде көрсетіледі. Лицензиялық алым лицензиарға тиісті құжаттарды бергенге дейін банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы ақша қаражатын қолма-қол ақшасыз аудару жолымен алым төлеушінің тұрған жерінде бюджетке төленеді.
9. Комитетте демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 10.00-ден 16.00-ге дейін құжаттарды күнделікті қабылдауды қамтамасыз ететін кесте белгіленеді.
Қабылдау кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Веб-портал жұмысының кестесі – тәулік бойы.

10. Государственная услуга оказывается в служебном помещении здания Дома министерств, где имеются кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. Предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет:
заявление установленного образца согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
копию устава и свидетельства о государственной регистрации или перерегистрации получателя в качестве юридического лица (нотариально заверенные в случае непредставления оригиналов для сверки);
копию свидетельства о постановке получателя на учет в налоговом органе (нотариально заверенную в случае непредставления оригиналов для сверки);
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, предусматривающими наличие:
у первого руководителя организации:
высшего образования;
у сотрудников организации (занятых биржевой торговлей):
высшего или послесреднего образования;
утвержденных форм договоров об оказании дилерских услуг;
утвержденного регламента оказания дилерских услуг клиентам.
12. Утерянные, испорченные бланки лицензии считаются недействительными со дня подачи лицензиатом письменного заявления лицензиару.
Лицензиар в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления производит выдачу дубликатов лицензии с присвоением нового номера и надписью «Дубликат» в правом верхнем углу.
13. Лицензия подлежит переоформлению в случаях:
1) реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования;
2) изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
В случае изменения наименования вида и (или) подвида деятельности, лицензиат подает заявление о переоформлении лицензии в порядке, установленном настоящим пунктом.
Заявление о переоформлении подается лицензиатом в течение тридцати календарных дней с приложением документов, подтверждающих уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении лицензий, копии лицензии (в случае наличия).
В случае непредставления к заявлению документов, указанных в настоящем пункте, лицензиар отказывает в переоформлении лицензии.
Лицензиар в течение десяти рабочих дней со дня подачи лицензиатом соответствующего письменного заявления переоформляет лицензию (в случае наличия).
Лицензиат при получении переоформленной лицензии возвращает лицензиару ранее выданную лицензию (в случае наличия).
Кроме того, получатель может направить через веб-портал заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью получателя, с приложением сканированных документов.

10. Мемлекеттік қызмет күтуге арналған креслолар, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналастырылған «Министрліктер үйі» ғимаратының қызметтік үй-жайында көрсетіледі. Мүмкіндігі шектеулі алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес бекітілген үлгiдегі өтiнiш;
жарғының және алушының заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелгені немесе қайта тіркелгені туралы куәліктің көшірмелері (салыстыру үшін түпнұсқалар берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған);
алушының салық органында есепке алынғаны туралы куәліктің көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқалар берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған);
тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат. бiлiктiлiк талаптарына сәйкес ақпарат және құжаттар: ұйымның бірінші басшысында:
жоғары білімінің;
ұйым қызметкерлерінде (биржалық саудамен айналысатын):
жоғары немесе орта білімнен кейінгі білімінің;
дилерлік қызмет көрсету туралы шарттардың бекітілген нысандарының;
клиенттерге дилерлік қызмет көрсетудің бекітілген регламентінің болуын көздейді.
12. Лицензияның жоғалған, бүлiнген бланктерi лицензиаттың лицензиарға жазбаша өтiнiш берген күнінен бастап жарамсыз деп есептеледi.
Лицензиар өтiнiш берiлген күннен бастап екі жұмыс күнi iшiнде жаңа нөмiр бере отырып, жоғарғы оң жақ бұрышында «Телнұсқа» деген жазуы бар лицензияның телнұсқаларын бередi.
13. Лицензия мынадайжағдайларда:
1) заңды тұлғаны бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырған кезде;
2) заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекен-жайы өзгерген кезде қайта ресімдеуге жатады.
Қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің атауы өзгерген жағдайда, лицензиат осы тармақта белгіленген тәртіппен лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш береді.
Лицензиат қайта ресімдеу туралы өтінішті лицензияларды қайта ресімдеу кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төлегенін растайтын құжаттарды, лицензия көшірмелерін (болған жағдайда) қоса ұсына отырып күнтізбелік отыз күн ішінде береді.
Өтінішке осы тармақта көрсетілген құжаттарды қоса ұсынбаған жағдайда лицензиар лицензияны қайта ресімдеуден бас тартады. Лицензиат тиісті жазбаша өтініш берген күннен бастап он жұмыс күні ішінде лицензиар лицензияны (болған жағдайда) қайта ресімдейді.
Лицензиат қайта ресімделген лицензияны алған кезде бұрын берілген лицензияны (болған жағдайда) лицензиарға қайтарады.
Сонымен қатар, алушы қосымшада сканерден өткен құжаттармен қоса алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат түріндегі өтінішті веб-портал арқылы жібере алады.

28. Дополнительную информацию о государственной услуге можно получить на интернет-ресурсах: www.minplan.kz и www.comtorg.kz в разделе «Лицензирование» и по телефону: 8 (7172) 74-91-16.
Приложение 1
к стандарту оказания государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на право занятия дилерской
деятельностью в сфере товарных бирж»
В _____________________________________________________________
(полное наименование органа лицензирования)
от_____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию на осуществление_________________________
(указать вид
_______________________________________________________________
деятельности (действия)
на территории или за пределами территории
Республики Казахстан___________________________________________
Сведения об организации:
1. Форма собственности_________________________________________
2. Год создания________________________________________________
3. Свидетельство о регистрации ________________________________
_______________________________________________________________
(N, кем и когда выдано)
4. Адрес_______________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, N дома,
_______________________________________________________________
телефон, факс)
5. Расчетный счет _____________________________________________
(N счета, наименование и местонахождение банка)
6. Филиалы, представительства _________________________________
(местонахождение и реквизиты)
7. Прилагаемые документы:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Руководитель __________________ ______________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"___"______________ 20 __ г.
Заявление принято к рассмотрению "____"____________ 20 __г.
_______________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица органа
лицензирования)
Приложение 2
к стандарту оказания государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на право занятия дилерской
деятельностью в сфере товарных бирж»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя
в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в
отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа

28. Мемлекеттік қызмет туралы қосымша ақпаратты www.minplan.kz және www.comtorg.kz интернет-ресурстарының «Лицензиялау» бөлімінен және мына телефон бойынша: 8 (7172) 74-91-16 алуға болады.
«Тауар биржалары саласында дилерлік
қызметпен айналысу құқығына лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензия
телнұсқасын беру» мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
1-қосымша
_____________________________________________________________________                  (лицензиялау органының толық атауы)
кімнен_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
ӨТІНІШ_____________________________________________________________________
(қызметтер (әрекеттер) түрін көрсету)
Қазақстан Республикасының аумағында немесе аумағынан тыс _____________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензия беруіңізді сұраймын
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншiк нысаны_______________________________________________
2. Құрылған жылы_______________________________________________
3. Тіркеу туралы куәлік________________________________________
_______________________________________________________________
(№, кім және қашан берген)
4. Мекенжайы___________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй №,
_______________________________________________________________
телефон, факс)
5. Есеп шоты___________________________________________________
(Шоттың №, банктің атауы және мекенжайы)
6. Филиалдары, өкiлдiктері_____________________________________
(орналасқан жерi және деректемелері)
7. Қоса берілетін құжаттар: ___________________________________
_______________________________________________________________
Басшы ____________________      _______________________________
(қолы)                    (аты-жөні, тегі)
Мөр орны
20 __ ж. "___"______________
Өтініш 20 __ж. "____"____________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
(лицензиялау органының жауапты тұлғасының қолы, тегі, аты,
әкесінің аты)
«Тауар биржалары саласында дилерлік
қызметпен айналысу құқығына лицензия
беру, қайта ресімдеу, лицензия
телнұсқасын беру» мемлекеттік
қызмет көрсету стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және қолжетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті көрсету оқиғаларының %-ы (үлесі)

2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг
информации, которые
доступны в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных
существующим порядком
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2012 года № 865
Стандарт оказания государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж»
1. Общие положения
1. Государственная услуга осуществляется Комитетом торговли Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан (далее – Комитет) и через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или через веб-портал «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – веб-портал) при условии наличия у получателя электронной цифровой подписи.
Адрес Комитета: 010000, город Астана, улица Орынбор, здание «Дом министерств», дом № 8, подъезд 4, телефон 8 (7172) 74-91-16, интернет-ресурсы: www.minplan.kz, www.comtorg.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: полностью автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года N 214 «О лицензировании», статьей 4 Закона Республики Казахстан от 4 мая 2009 года «О товарных биржах» и пунктом 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 1942 «Об утверждении квалификационных требований к деятельности товарных бирж, биржевых брокеров и биржевых дилеров» (далее – Квалификационные требования).
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсах Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан (далее – Министерство) и Комитета: www.minplan.kz, www.comtorg.kz, а также в официальных источниках информации и стендах, расположенных в помещениях Комитета.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги через веб-портал можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» 1414.
5. Формой завершения государственной услуги являются выдача лицензии (в электронном виде) на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги в сроки, установленные для выдачи лицензии.

2. Сапасы
2.1. Қызметті көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділік
3.1. Қызметті көрсетудің тәртібі туралы сапаға және ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электронды форматта қол жеткізуге болатын ақпарат қызметтерінің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайлығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 28 маусымдағы
№ 865 қаулысымен
бекітілген
«Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензия телнұсқасын беру» мемлекеттiк қызмет көрсету стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің Сауда комитеті (бұдан әрі – Комитет) жүзеге асырады және алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда www.e.gov.kz «электрондық веб-порталы» немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы жүзеге асырылады.
Комитеттің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 4-кіреберіс; телефоны: 8 (7172) 74-91-16, интернет-ресурстары: www.minplan.kz, www.comtorg.kz.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: толық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы № 214 Заңының 11-бабына, «Тауар биржалары туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 4 мамырдағы Заңының 4-бабына және «Тауар биржалары, биржалық брокерлер мен биржалық дилерлер қызметіне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 1942 қаулысының 2-тармағына (бұдан әрі – біліктілік талаптары) сәйкес жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің (бұдан әрi– Министрлік) және Комитеттің www.minplan.kz, www.comtorg.kz интернет-ресурстарында, сондай-ақ Комитеттің үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стендтерде орналастырылады.
Сондай-ақ, веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты «электронды үкімет» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны бойынша алуға болады.
5. Мемлекеттiк қызметтің аяқталу формасы лицензия беруге белгіленген мерзімде тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру (электронды түрде) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам, соответствующим квалификационным требованиям, к деятельности биржевых брокеров в сфере товарных бирж (далее - получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, составляют не позднее пятнадцати рабочих дней;
2) максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов в Комитете – не более 10 минут, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
3) максимальное допустимое время ожидания в очереди при получении документов не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе с представлением в Комитет документа (квитанции, чека), подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности в размере 5 месячных расчетных показателей. Лицензионный сбор уплачивается в бюджет по место нахождению плательщика сбора до подачи соответствующих документов лицензиару путем безналичного перечисления денежных средств через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
9. В Комитете устанавливается график, обеспечивающий ежедневный прием документов с 10.00 часов до 16.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы веб-портала – круглосуточно.
10. Государственная услуга оказывается в служебном помещении здания «Дом министерств», где имеются кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. Предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги.
11. Для получения государственной услуги получатель представляет:
заявление установленного образца согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
копию устава и свидетельства о государственной регистрации или перерегистрации получателя в качестве юридического лица (нотариально заверенные в случае непредставления оригиналов для сверки);
копию свидетельства о постановке получателя на учет в налоговом органе (нотариально заверенную в случае непредставления оригиналов для сверки);
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, предусматривающими наличие:
у первого руководителя организации:
высшего образования;
у сотрудников организации (занятых биржевой торговлей):
высшего или послесреднего образования;
утвержденных форм договоров об оказании брокерских услуг;
утвержденного регламента оказания брокерских услуг клиентам.

6. Мемлекеттік қызмет, тауар биржалары саласында биржалық брокерлердің қызметіне, қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келетін заңды тұлғаларға (бұдан әрі-алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
1) алушының қажетті құжаттарды тапсыру мезетінен бастап осы Стандарттың 11-тармағында анықталғандай он бес жұмыс күнінен ұзақ емес.
2) Комитетте құжаттарды тапсыру кезіндегі кезекте барынша рұқсат берілген күту уақыты – осы стандарттың 11-тармағында белгіленген 10 минуттан аспайды.
3) құжаттарды алу кезіндегі кезекте барынша рұқсат берілген күту уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет Комитетке қызметтің жеке түрлерімен айналысу құқығы үшін 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжатты (түбіртек, чек) ұсыну жолымен ақылы негізде көрсетіледі. Лицензиялық алым лицензиарға тиісті құжаттарды бергенге дейін банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы ақша қаражатын қолма-қол ақшасыз аудару жолымен алым төлеушінің тұрған жерінде бюджетке төленеді.
9. Комитетте демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 10.00-ден 16.00-ге дейін құжаттарды күнделікті қабылдауды қамтамасыз ететін кесте белгіленеді.
Қабылдау кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Веб-портал жұмысының кестесі – тәулік бойы.
10. Мемлекеттік қызмет күтуге арналған креслолар, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналастырылған «Министрліктер үйі» ғимаратының қызметтік үй-жайында көрсетіледі. Мүмкіндігі шектеулі алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес бекітілген үлгiдегі өтiнiш;
жарғының және алушының заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелгені немесе қайта тіркелгені туралы куәліктің көшірмелері (салыстыру үшін түпнұсқалар берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған);
алушының салық органында есепке алынғаны туралы куәліктің көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқалар берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған);
тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат.
бiлiктiлiк талаптарына сәйкес ақпарат және құжаттар:
ұйымның бірінші басшысында:
жоғары білімінің;
ұйым қызметкерлерінде (биржалық саудамен айналысатын):
жоғары немесе орта білімнен кейінгі білімінің;
брокерлік қызмет көрсету туралы шарттардың бекітілген нысандарының;
клиенттерге брокерлік қызмет көрсетудің бекітілген регламентінің болуын көздейді.

2. Форма оказываемой государственной услуги: полностью автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года N 214 «О лицензировании», статьей 4 Закона Республики Казахстан от 4 мая 2009 года «О товарных биржах» и пунктом 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 1942 «Об утверждении квалификационных требований к деятельности товарных бирж, биржевых брокеров и биржевых дилеров» (далее – Квалификационные требования).
4. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсах Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан (далее – Министерство) и Комитета: www.minplan.kz, www.comtorg.kz, а также в официальных источниках информации и стендах, расположенных в помещениях Комитета.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги через веб-портал можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра «электронного правительства» 1414.
5. Формой завершения государственной услуги являются выдача лицензии (в электронном виде) на право занятия деятельностью товарных бирж либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги в сроки, установленные для выдачи лицензии.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам, соответствующим квалификационным требованиям, к деятельности товарных бирж (далее - получатель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта, составляют не позднее пятнадцати рабочих дней;
2) максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов в Комитете – не более 10 минут, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
3) максимальное допустимое время ожидания в очереди при получении документов не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется на платной основе с представлением в Комитет документа (квитанции, чека), подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности в размере 10 месячных расчетных показателей. Лицензионный сбор уплачивается в бюджет по место нахождению плательщика сбора до подачи соответствующих документов лицензиару путем безналичного перечисления денежных средств через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
9. В Комитете устанавливается график, обеспечивающий ежедневный прием документов с 10.00 часов до 16.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы веб-портала – круглосуточно.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: толық автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 11-бабына, «Тауар биржалары туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 4 мамырдағы Заңының 4-бабына және «Тауар биржалары, биржалық брокерлер мен биржалық дилерлер қызметіне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қарашадағы  № 1942 қаулысының 2-тармағына (бұдан әрі – біліктілік талаптары) сәйкес жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің (бұдан әрi – Министрлік) және Комитеттің www.minplan.kz, www.comtorg.kz интернет-ресурстарында, сондай-ақ Комитеттің үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стендтерде орналастырылады.
Сондай-ақ, веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты «электронды үкімет» call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны бойынша алуға болады.
5. Мемлекеттiк қызметтің аяқталу нысаны тауар биржасы қызметімен айналысу құқығына лицензия беру (электронды түрде) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет біліктілік талаптарына, тауар биржалары қызметіне сай келетін заңды тұлғаларға (бұдан әрі-алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзімдері:
1) алушының қажетті құжаттарды тапсыру мезетінен бастап осы стандарттың 11-тармағында анықталғандай он бес жұмыс күнінен ұзақ емес.
2) Комитетте құжаттарды тапсыру кезіндегі кезекте барынша рұқсат берілген күту уақыты – осы стандарттың 11-тармағында белгіленген 10 минуттан аспайды.
3) құжаттарды алу кезіндегі кезекте барынша рұқсат берілген күту уақыты – 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет Комитетке қызметтің жеке түрлерімен айналысу құқығы үшін 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде лицензиялық алымның бюджетке төленгенін растайтын құжатты (түбіртек, чек) ұсыну жолымен ақылы негізде көрсетіледі. Лицензиялық алым лицензиарға тиісті құжаттарды бергенге дейін банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы ақша қаражатын қолма-қол ақшасыз аудару жолымен алым төлеушінің тұрған жерінде бюджетке төленеді.
9. Комитетте демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 10.00-ден 16.00-ге дейін құжаттарды күнделікті қабылдауды қамтамасыз ететін кесте белгіленеді.
Қабылдау кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
Веб-портал жұмысының кестесі – тәулік бойы.

10. Государственная услуга оказывается в служебном помещении здания «Дома министерств», где имеются кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. Предусмотрены условия для обслуживания получателей с ограниченными возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель представляет:
заявление установленного образца согласно приложению 1 к настоящему стандарту;
копию устава и свидетельства о государственной регистрации или перерегистрации получателя в качестве юридического лица (нотариально заверенные в случае непредставления оригиналов для сверки);
копию свидетельства о постановке получателя на учет в налоговом органе (нотариально заверенную в случае непредставления оригиналов для сверки);
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия деятельностью товарных бирж;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, предусматривающими наличие:
программного обеспечения, необходимого для проведения биржевых торгов в режиме реального времени и электронных биржевых торгов;
структурного подразделения, оснащенного необходимыми средствами по обеспечению режима секретности (конфиденциальности), а также сохранности сведений, составляющих коммерческую тайну на товарной бирже, в том числе на электронных носителях;
правил биржевой торговли, разработанных на основе типовых правил биржевой торговли, утвержденных Правительством Республики Казахстан;
у сотрудников товарной биржи, занимающих руководящие должности:
высшего образования;
стажа работы в сфере товарных бирж и (или) в финансовых организациях не менее трех лет;
у сотрудников товарной биржи, не занимающих руководящие должности:
высшего или послесреднего образования;
структурных подразделений по организации торговли и работе с клиентами;
клирингового центра либо договора об использовании услуг клирингового центра;
договоров намерения о сотрудничестве или оказании услуг с не менее, чем с тремя биржевыми брокерами и (или) биржевыми дилерами;
утвержденных размеров платежей: вступительных и ежегодных взносов членов товарной биржи, за пользование имуществом биржи, а также регистрацию и оформление биржевых сделок, других поступлений, не запрещенных законодательством.
12. Утерянные, испорченные бланки лицензии считаются недействительными со дня подачи лицензиатом письменного заявления лицензиару.
Лицензиар в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления производит выдачу дубликатов лицензии с присвоением нового номера и надписью «Дубликат» в правом верхнем углу.

10. Мемлекеттік қызмет күтуге арналған креслолар, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналастырылған «Министрліктер үйі» ғимаратының қызметтік үй-жайында көрсетіледі. Мүмкіндігі шектеулі алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес бекітілген үлгiдегі өтiнiш;
жарғының және алушының заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелгені немесе қайта тіркелгені туралы куәліктің көшірмелері (салыстыру үшін түпнұсқалар берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған);
алушының салық органында есепке алынғаны туралы куәліктің көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқалар берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған);
тауар биржалары саласындағы қызметпен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат.
бiлiктiлiк талаптарына сәйкес ақпарат және құжаттар:
нақты уақыт режиміндегі биржалық сауда-саттықты және электронды биржалық сауда-саттықты өткізуге қажетті бағдарламалық қамтамасыз етудің;
құпиялылық (жасырын) режимін, сондай-ақ тауар биржасында коммерциялық құпияны құрайтын, оның ішінде электрондық жеткізгіштердегі мәліметтердің сақталуын қамтамасыз ету бойынша қажетті құралдармен жарақтандырылған құрылымдық бөлімшенің;
Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен биржа саудасының үлгі қағидасы негізінде әзірленген биржа саудасы қағидасының;
тауар биржасының басшылық лауазымындағы қызметкерлерінде:
жоғары білімінің;
тауар биржалары саласында және (немесе) қаржылық ұйымдарда кемінде үш жыл жұмыс өтілінің;
тауар биржасының басшылық лауазымдағы емес қызметкерлерінде:
жоғары немесе орта білімнен кейінгі білімінің;
сауданы ұйымдастыру және клиенттермен жұмыс жүргізу жөніндегі құрылымдық бөлімшелердің;
клирингтік орталықтың немесе клирингтік орталық қызметтерін пайдалану туралы шарттың;
кемінде үш биржалық брокермен және (немесе) биржалық дилермен ынтымақтастық немесе қызметтер көрсету туралы ниет шарттарының;
биржа мүлкін пайдаланғаны, сондай-ақ биржалық мәмілелерді, заңнамада тыйым салынбаған басқа түсімдерді тіркегені және ресімдегені үшін тауар биржасы мүшелерінің бастапқы және жыл сайынғы бекітілген төлемдер мөлшерлерінің болуын көздейді.
12. Лицензияның жоғалған, бүлiнген бланктерi лицензиаттың лицензиарға жазбаша өтiнiш берген күнінен бастап жарамсыз деп есептеледi.
Лицензиар өтiнiш берiлген күннен бастап екі жұмыс күнiшiнде жаңа нөмiр бере отырып, жоғарғы оң жақ бұрышында «Телнұсқа» деген жазуы бар лицензияның телнұсқаларын бередi.