Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, и о внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2012 года № 1653 "О некоторых вопросах лицензирования деятельности товарных бирж, биржевых брокеров и биржевых дилеров" и о признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 2014 года № 149. Утратил силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 667
Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 667 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра национальной экономики РК от 21 апреля 2015 года № 347.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 и подпунктом 11)  статьи 9 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт товаров при применении мер таможенно-тарифного и нетарифного регулирования внешнеторговой деятельности, а также специальных защитных мер на основании решений Правительства Республики Казахстан и (или) Евразийской экономической комиссии»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на импорт товаров, являющихся объектами разбирательства, на территорию Республики Казахстан без применения количественных ограничений»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление лицензии на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж»;
6) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж».
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2012 года № 1653 «О некоторых вопросах лицензирования деятельности товарных бирж, биржевых брокеров и биржевых дилеров» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 4, ст. 91):
пункт 2 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және "Тауар биржаларының, биржалық брокерлер мен биржалық дилерлердің қызметін лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 1653 қаулысына өзгерістер енгізу туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 25 ақпандағы № 149 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 667 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 667 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 347 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы
15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына және 9-бабының 11) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Қазақстан Республикасының Үкіметі және (немесе) Еуразиялық экономикалық комиссия шешімдерінің негізінде сыртқы сауда қызметін кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу шаралары, сондай-ақ арнайы қорғау шаралары қолданылған кезде тауарлар импортына және (немесе) экспортына лицензия беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Талқылау объектiлерi болып табылатын тауарлардың Қазақстан Республикасының аумағына импортына сандық шектеулердi қолданбай лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Тауарлардың жекелеген түрлерiнің Қазақстан Республикасының аумағына импортына рұқсат беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. «Тауар биржаларының, биржалық брокерлер мен биржалық дилерлердің қызметін лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 1653 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 4, 91-құжат):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«2. Определить лицензиаром по осуществлению деятельности товарных бирж, биржевых брокеров и биржевых дилеров Комитет торговли Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.»;
квалификационные требования к деятельности товарных бирж, биржевых брокеров и биржевых дилеров и перечня документов, подтверждающих соответствие им, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2012 года № 865 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством экономического развития и торговли Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 60, ст. 825);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1815 «О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» и от 28 июня 2012 года № 865 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством экономического развития и торговли Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 10, ст. 195).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 февраля 2014 года № 149
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт товаров при
применении мер таможенно-тарифного и нетарифного
регулирования внешнеторговой деятельности, а также
специальных защитных мер на основании решений
Правительства Республики Казахстан и (или)
Евразийской экономической комиссии»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт товаров при применении мер таможенно-тарифного и нетарифного регулирования внешнеторговой деятельности, а также специальных защитных мер на основании решений Правительства Республики Казахстан и (или) Евразийской экономической комиссии» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом торговли Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

«2. Тауар биржаларының, биржалық брокерлер мен биржалық дилерлердің қызметін жүзеге асыру бойынша лицензиар болып Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің Сауда комитеті айқындалсын.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген тауар биржаларының, биржалық брокерлер мен биржалық дилерлердің қызметіне қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 маусымдағы № 865 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 60, 825-құжат);
2) «Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 және «Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» 2012 жылғы 28 маусымдағы № 865 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1815 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 10, 195-құжат).
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 25 ақпандағы
№ 149 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының Үкіметі және (немесе) Еуразиялық
экономикалық комиссия шешімдерінің негізінде сыртқы сауда
қызметінің кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу
шаралары, сондай-ақ арнайы қорғау шаралары қолданылған кезде
тауарлар импортына және (немесе) экспортына лицензия беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының Үкіметі және (немесе) Еуразиялық экономикалық комиссия шешімдерінің негізінде сыртқы сауда қызметінің кедендік-тарифтік және тарифтік емес реттеу шаралары, сондай-ақ арнайы қорғау шаралары қолданылған кезде тауарлар импортына және (немесе) экспортына лицензия беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2.  Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Сауда комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:

1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности Центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении к услугодателю – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более 20 (двадцати) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя не более 20 (двадцати) минут;
2) при обращении в ЦОН – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом услугодатель представляет в ЦОН результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги);
максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более 20 (двадцати) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя не более 20 (двадцати) минут;
3) при обращении через портал – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизирована) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
При обращении через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Лицензия выдается в электронной форме. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронном формате, распечатывается, подписывается руководителем услугодателя, либо лицом его замещающим, и заверяется печатью услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе. В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) лицензионный сбор в размере 10 месячных расчетных показателей оплачивается в бюджет по месту нахождения услугополучателя до подачи соответствующих документов услугодателю путем безналичного перечисления денежных средств через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного заявления на получение лицензии через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП). В случае предварительной оплаты присоединяется электронная копия платежного документа.

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде – 15 (он бес) жұмыс күнi ішінде;
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
2) ХҚО-ға жүгінген кезде – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде (құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ХҚО-ға мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
3) портал арқылы жүгінген кезде – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Лицензия электрондық нысанда беріледі. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз жеткізгіште алуға өтініш білдірген жағдайда, лицензия электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталады және оған көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оны алмастыратын адам қол қояды.
7. Көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі. 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі лицензиялық алым көрсетілетін қызметті берушіге тиісті құжаттар тапсырғанға дейін банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы ақша қаражатын қолма-қол ақшасыз аудару арқылы көрсетілетін қызметті алушының тұратын жері бойынша бюджетке төленеді.
Лицензия алуға портал арқылы электрондық өтініш берілген жағдайда, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылуы мүмкін. Төлем алдын ала жасалған жағдайда, төлем құжатының электрондық көшірмесі қоса беріледі.

8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 09.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала ЦОНа;
3) портала – прием документов осуществляется круглосуточно (за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю или в ЦОН:
заявление по форме согласно приложению 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия заявления в формате, утвержденном Евразийской экономической комиссией (далее – комиссия), созданная с помощью программного обеспечения, разработанного комиссией и передаваемого участникам внешнеторговой деятельности на безвозмездной основе. Участник внешнеторговой деятельности может использовать собственное программное обеспечение, которое формирует электронную копию заявления в строгом соответствии с утвержденным комиссией форматом;
копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
копия документа о постановке на учет в налоговом органе;
копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на единой таможенной территории Таможенного союза;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
иные документы, если они определены решением комиссии, на основании которого введено лицензирование данного вида товара.
Каждый лист представленных копий документов должен быть заверен подписью и печатью услугополучателя, либо копии документов должны быть прошиты и заверены подписью и печатью услугополучателя.
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной ЦОНом, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В ЦОНе выдача документов услугополучателю осуществляется работником ЦОНа на основании расписки;

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) ХҚО – Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда жұмыстың белгіленген кестесіне сәйкес үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, ХҚО-ның веб-порталы арқылы электронды кезекті броньдауға болады;
3) портал – құжаттарды қабылдау тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда) жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге немесе ХҚО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
Еуразиялық экономикалық комиссия (бұдан әрі – комиссия) әзірлеген және сыртқы сауда қызметіне қатысушыларға өтеусіз негізде берілетін бағдарламалық қамтамасыз ету көмегімен жасалған комиссия бекіткен форматтағы өтініштің электрондық көшірмесі. Сыртқы сауда қызметіне қатысушы өтініштің комиссия бекіткен форматына қатаң сәйкестіктегі электрондық көшірмесін қалыптастыратын өзінің жеке бағдарламалық қамтамасыз етуін пайдалана алады;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымшаның және (немесе) толықтырулардың (біржолғы лицензия үшін) көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
салық органында есепке қойылғаны туралы құжаттың көшірмесі;
егер қызметтің лицензияланатын түрі оған қатысты Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса, осындай қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі;
қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжат;
егер олар тауардың осы түрін лицензиялауды енгізуге негіз болған комиссия шешімімен айқындалса, өзге құжаттар.
Ұсынылған құжаттар көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметті алушының қолтаңбасымен және мөрімен куәландырылған болуы тиіс не құжаттардың көшірмелері тігілген және көрсетілетін қызметті алушының қолтаңбасымен және мөрімен куәландырылған болуы тиіс.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға ХҚО ұсынған нысан бойынша жазбаша келісім береді.
ХҚО-да көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беруді ХҚО-ның қызметкері қолхаттың негізінде жүзеге асырады;

2) на портал:
заявление по форме согласно приложению 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
к электронному заявлению прикрепляются:
электронная копия заявления в формате, утвержденном комиссией, созданная с помощью программного обеспечения, разработанного комиссией и передаваемого участникам внешнеторговой деятельности на безвозмездной основе. Участник внешнеторговой деятельности может использовать собственное программное обеспечение, которое формирует электронную копию заявления в строгом соответствии с утвержденным комиссией форматом;
копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
копия документа о постановке на учет в налоговом органе;
копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на единой таможенной территории Таможенного союза;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты лицензионного сбора через ПШЭП;
иные документы, если они определены решением комиссии, на основании которого введено лицензирование данного вида товара.
Каждый лист представленных копий документов должен быть заверен подписью и печатью услугополучателя.
В случае обращения через портал услугополучателю в «личном кабинете» отображается статус о принятии заявления с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) наличие неполных или недостоверных сведений в документах, представляемых услугополучателем для получения лицензии;
2) не согласована выдача лицензии услугополучателю согласующим государственным органом;
3) несоблюдение требований, предусмотренных статьями 3 и 5 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года «О ратификации Соглашения о правилах лицензирования в сфере внешней торговли товарами»;
4) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи лицензии;
5) нарушение международных обязательств Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации, которое может наступить вследствие исполнения договора (контракта), для реализации которого запрашивается лицензия;
6) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;

2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
электрондық өтінішке мыналар тіркеледі:
комиссия әзірлеген және сыртқы сауда қызметіне қатысушыларға өтеусіз негізде берілетін бағдарламалық қамтамасыз ету көмегімен жасалған комиссия бекіткен форматтағы өтініштің электрондық көшірмесі. Сыртқы сауда қызметіне қатысушы өтініштің комиссия бекіткен форматына қатаң сәйкестіктегі электрондық көшірмесін қалыптастыратын өзінің жеке бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдалана алады;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымшаның және (немесе) толықтырулардың (біржолғы лицензия үшін) көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниеттерін растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
салық органында есепке қойылғаны туралы құжаттың көшірмесі;
егер қызметтің лицензияланатын түрі оған қатысты Кеден одағының бірыңғай кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса, осындай қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі;
қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжат;
егер олар тауардың осы түрін лицензиялауды енгізуге негіз болған комиссия шешімімен айқындалса, өзге құжаттар.
Ұсынылған құжаттар көшірмелерінің әрбір парағы көрсетілетін қызметті алушының қолтаңбасымен және мөрімен куәландырылуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушыға, портал арқылы жүгінген жағдайда, «жеке кабинетте» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мыналар:
1) көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін ұсынатын құжаттарда толық емес немесе анық емес мәліметтердің болуы;
2) көрсетілетін қызметті алушыға лицензия беру келісуші мемлекеттік органмен келісілмеуі;
3) «Тауарлардың сыртқы саудасы саласындағы лицензиялау ережесі туралы келісімді ратификациялау туралы» 2009 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 3 және 5-баптарында көзделген талаптардың сақталмауы;
4) лицензия беру үшін негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттың қолданысының тоқтатылуы немесе тоқтатыла тұруы;
5) іске асыру үшін лицензия сұралатын шартты (келісімшартты) орындау салдарынан туындауы мүмкін Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы және Ресей Федерациясының халықаралық міндеттемелерінің бұзылуы;
6) қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның енгізілмеуі;

7) исчерпание квоты (в случае оформления лицензии на квотируемые товары).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному подпунктом 1) пункта 9 стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц, центров обслуживания населения и
(или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», подъезд 7, телефон (7172)74-28-09, факс (7172)74-31-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Информацию о порядке обжалования через форум портала действий (бездействия) работника услугодателя, ЦОНа можно получить по номеру телефона единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Жалоба на действия (бездействие) работника ЦОНа направляется по выбору услугополучателя путем обращения непосредственно к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника услугодателя, ЦОНа можно получить по телефону единого-контакт центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес Министерства, услугодателя, ЦОНа подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

7) квотаның (квоталанатын тауарларға лицензия ресімделген жағдайда) таусылуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 1) тармақшасында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызмет
берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының,
халыққа қызмет көрсету орталықтарының және (немесе) олардың
қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызмет беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 7-кіреберіс мекенжайы, (7172) 74-28-09 телефоны, (7172) 74-31-48 факсі.
Шағым қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда почта арқылы жазбаша нысанда немесе электронды түрде не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, ХҚО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) портал форумы арқылы шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны нөмірі арқылы алуға болады.
ХҚО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша ХҚО-ның басшысына тікелей жіберіледі.
Қолма-қол, сол сияқты почтамен түскен шағымның ХҚО кеңсесінде қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Шағымда:
жеке тұлғаның – тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің, ХҚО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің, ХҚО-ның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками ЦОНа (при заполнении бумажного носителя), с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещена на интернет-ресурсах:
услугодателя: www.minplan.kz, www.comtorg.kz;
ЦОНов: www.con.gov.kz.
15. При обращении услугополучателя через портал требуется наличие ЭЦП.
При оказании государственной услуги через ЦОН на основании письменного согласия услугополучателя его заявление в форме электронного документа заверяется ЭЦП работника ЦОНа, выданной ему для использования в служебных целях.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, справочной службы услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактный телефон справочной службы услугодателя: 74-91-21. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт
товаров при применении мер таможенно-
тарифного и нетарифного регулирования
внешнеторговой деятельности, а также
специальных защитных мер на основании
решений Правительства Республики
Казахстан и (или) Евразийской
экономической комиссии»
Заявление
о выдаче лицензии на импорт отдельных видов товаров
1. Заявление
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ            |
3. Тип лицензии
|      ИМПОРТ
4. Контракт
№                          от
5. Заявитель       |
6. Продавец
7. Страна отправления        |
8. Страна продавца             |
9. Валюта контракта            |
10. Стоимость
11. Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения       |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕНТ ВЭД и его описание                               |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О.
должность
тел.(факс)
подпись и печать
дата
Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах ____ «__» ____ 20 __ г. (подпись)
Примечание. Завление о выдаче лицензии на импорт отдельных видов товаров заполняется услугополучателем в строгом соответствии с приложением № 1 к Соглашению о правилах лицензирования в сфере внешней торговли товарами, ратифицированному Законом Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт
товаров при применении мер таможенно-
тарифного и нетарифного регулирования
внешнеторговой деятельности, а также
специальных защитных мер на основании
решений Правительства Республики
Казахстан и (или) Евразийской
экономической комиссии»
Заявление
о выдаче лицензии на экспорт отдельных видов товаров
1. Заявление
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ    |
3. Тип лицензии
|  ЭКСПОРТ

12. Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет көрсету
ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Денсаулық жағдайы бойынша ХҚО-ға өзі келуге мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бару арқылы ХҚО қызметкерлері (қағаз жеткізгішті толтырған кезде) жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің www.minplan.kz, www.comtorg.kz;
ХҚО-лардың www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде ЭЦҚ-ның болуы талап етіледі.
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімі негізінде оның электрондық құжат нысанындағы өтініші ХҚО қызметкеріне қызметтік мақсаттарда пайдалану үшін берілген ЭЦҚ-сымен куәландырылады.
16. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың «жеке кабинеті», көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық қызметі, мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
17. Көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық қызметінің байланыс телефоны: 74-91-21. Мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
«Қазақстан Республикасының Үкіметі және (немесе)
Еуразиялық экономикалық комиссиясы шешімдерінің
негізінде сыртқы сауда қызметінің кедендік-тарифтік
және тарифтік емес реттеу шаралары, сондай-ақ
арнайы қорғау шаралары қолданылған кезде тауарлар
импортына және (немесе) экспортына лицензия беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына лицензия беру туралы
өтініш
1. № өтініш
2. Қолданылу кезеңі
КК.АА.ЖЖЖЖ дан бастап
КК.АА.ЖЖЖЖ қоса алғанда
3. Лицензияның типі
| ИМПОРТ
4. № келісімшарт
5. Өтініш беруші
6. Сатушы
7. Жөнелту елі |
8. Сатушының елі
|
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Т.А.Ә.
лауазымы
телефоны (факс)
қолы және мөрі
күні
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін __________________________ 20__ж.
«__»________ (қолы)
Ескертпе. Жекелеген тауарлар түрлерінің импортына лицензия беру
туралы өтінішті көрсетілетін қызметті алушы 2009 жылғы 24 қарашадағы
Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Тауарлардың
сыртқы саудасы саласындағы лицензиялау ережесі туралы келісімнің
1-қосымшасына сәйкес қатаң түрде толтырылады.
«Қазақстан Республикасының Үкіметі және (немесе)
Еуразиялық экономикалық комиссиясы шешімдерінің
негізінде сыртқы сауда қызметінің кедендік-тарифтік
және тарифтік емес реттеу шаралары, сондай-ақ
арнайы қорғау шаралары қолданылған кезде тауарлар
импортына және (немесе) экспортына лицензия беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия беру туралы өтініш
1. № өтініш
2. Қолданылу кезеңі
КК.АА.ЖЖЖЖ дан бастап КК.АА.ЖЖЖЖ қоса алғанда
3. Лицензияның типі
| ЭКСПОРТ

4. Контракт
№                              от
5. Заявитель          |
6. Покупатель
7. Страна назначения       |
8. Страна покупателя            |
9. Валюта контракта           |
10. Стоимость
11. Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения       |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕНТ ВЭД и его описание                       |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О.
должность
тел.(факс)
подпись и печать дата
Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах ______«__»_____20__г. (подпись)
Примечание. Завление о выдаче лицензии на экспорт отдельных видов товаров заполняется услугополучателем в строгом соответствии с приложением № 1 к Соглашению о правилах лицензирования в сфере внешней торговли товарами, ратифицированному Законом Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт
товаров при применении мер таможенно-
тарифного и нетарифного регулирования
внешнеторговой деятельности, а также
специальных защитных мер на основании
решений Правительства Республики
Казахстан и (или) Евразийской
экономической комиссии»
Форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
_________________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ____ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. ________________________________________;
2. ________________________________________;
3. ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН)               (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________
Телефон ________________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 февраля 2014 года № 149
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
импорт товаров, являющихся объектами разбирательства, на
территорию Республики Казахстан без применения количественных
ограничений»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на импорт товаров, являющихся объектами разбирательства, на территорию Республики Казахстан без применения количественных ограничений» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом торговли Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности Центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН);
2) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги

4. № келісімшарт
5. Өтініш беруші
6. Сатып алушы
7. Жөнелту елі
8. Сатып алушының елі
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Т.А.Ә.
лауазымы
телефоны (факс)
қолы және мөрі
күні
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпия құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін _________________________ 20__ж.
«__»________ (қолы)
Ескертпе. Жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына лицензия
беру туралы өтінішті көрсетілетін қызметті алушы 2009 жылғы 24
қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған
Тауарлардың сыртқы саудасы саласындағы лицензиялау ережесі туралы
келісімнің 1-қосымшасына сәйкес қатаң түрде толтырылады
«Қазақстан Республикасының Үкіметі және (немесе)
Еуразиялық экономикалық комиссиясы шешімдерінің
негізінде сыртқы сауда қызметінің кедендік-тарифтік
және тарифтік емес реттеу шаралары, сондай-ақ
арнайы қорғау шаралары қолданылған кезде тауарлар
импортына және (немесе) экспортына лицензия беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының
тегі, аты, болса әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
не ұйымының атауы)
____________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету керек) мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсету керек) құжаттарды
қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында
көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға
байланысты бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә (ХҚО қызметкерінің)                                (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә. _____________________________________________
Телефоны. _____________________________________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә/қолы
20__ж «__» _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 25 ақпандағы
№ 149 қаулысымен
бекітілген
«Талқылау объектiлерi болып табылатын тауарлардың Қазақстан
Республикасының аумағына импортына сандық шектеулердi қолданбай
лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Талқылау объектiлерi болып табылатын тауарлардың Қазақстан Республикасының аумағына импортына сандық шектеулердi қолданбай лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Сауда комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
2) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі

4. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в ЦОН – в течение 10 (десяти) рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом услугодатель предоставляет в ЦОН результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги);
максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более 20 (двадцати) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя не более 20 (двадцати) минут;
2) при обращении через портал – в течение 10 (десяти) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизирована).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформленная лицензия, дубликат лицензии на импорт товаров, являющихся объектами разбирательства, на территорию Республики Казахстан без применения количественных ограничений либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
При обращении через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Лицензия выдается в электронной форме. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе. В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) лицензионный сбор оплачивается в бюджет по месту нахождения услугополучателя до подачи соответствующих документов услугодателю путем безналичного перечисления денежных средств через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций:
1) за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии – 1 месячный расчетный показатель;
3) за выдачу дубликата лицензии – 1 месячный расчетный показатель.
В случае подачи электронного заявления на получение лицензии через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП). В случае предварительной оплаты присоединяется электронная копия платежного документа.

4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзімдері:
1) ХҚО-ға жүгіну кезінде – 10 (он) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ХҚО-ға мемлекеттік қызметті көрсету мерзімінің аяқталуына бір күн қалғанда береді);
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
2) портал арқылы жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні ішінде.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы талқылау объектiлерi болып табылатын тауарлардың Қазақстан Республикасының аумағына импортына сандық шектеулердi қолданбай берілетін лицензия, қайта ресімделген лицензия, лицензияның телнұсқасы не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы жүгіну кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Лицензия электрондық нысанда беріледі. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, лицензия электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталады және оған көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оны алмастыратын адам қол қояды.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес лицензиялық алым көрсетілетін қызметті берушіге тиісті құжаттар тапсырылғанға дейін банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы ақша қаражатын қолма-қол ақшасыз аудару арқылы көрсетілетін қызметті алушының тұратын жері бойынша бюджетке төленеді:
1) лицензия беру үшін – 10 айлық есептік көрсеткіш;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін – 1 айлық есептік көрсеткіш;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін – 1 айлық есептік көрсеткіш.
Лицензия алуға портал арқылы электрондық өтініш берілген жағдайда, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылуы мүмкін. Төлем алдын ала төленген жағдайда, төлем құжатының электрондық көшірмесі қоса беріледі.

8. График работы:
1) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала ЦОНа;
2) портала – прием документов осуществляется круглосуточно (за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в ЦОН:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
копия внешнеторгового договора (контракта).
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя(для физического лица), о государственной регистрации юридического лица, о регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Переоформление лицензии осуществляется в соответствии со статьей 47 Закона Республики Казахстан «О лицензировании» с предоставлением следующих документов:
1) заявление о переоформлении;
2) копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя (для физического лица), о государственной регистрации юридического лица (для юридического лица), о регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя (для индивидуального предпринимателя), об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
При утере, порче лицензии услугополучатель имеет право на получение дубликата лицензии.
Если лицензия была выдана на бумажном носителе, услугополучатель вправе по заявлению перевести ее в электронный формат без получения дубликата.
Утерянные, испорченные бланки лицензии считаются недействительными со дня подачи услугополучателем письменного заявления услугодателю.
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня подачи заявления производит выдачу дубликатов лицензии с присвоением нового номера и надписью «Дубликат» в правом верхнем углу.
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной ЦОНом, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В ЦОНе выдача документов услугополучателю осуществляется работником ЦОНа на основании расписки;

8. Жұмыс кестесі:
1) ХҚО – Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыстың белгіленген кестесіне сәйкес үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, ХҚО-ның веб-порталы арқылы электронды кезекті броньдауға болады;
2) портал – құжаттарды қабылдау тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда) жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) ХҚО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) көшірмесі.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын (жеке тұлға үшін), заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы (заңды тұлға үшін), көрсетілетін қызметті алушыны дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы (дара кәсіпкер үшін), лицензиялық алымның төленгені туралы (ЭҮТШ арқылы төлеген жағдайда) құжаттардың мәліметтерін ХҚО қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электронды деректер нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Лицензияны қайта ресімдеу «Лизензиялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 47-бабына сәйкес мынадай құжаттарды:
1) қайта ресімдеу туралы өтінішті;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттардың көшiрмесiн ұсыну арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын (жеке тұлға үшін), заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы (заңды тұлға үшін), көрсетілетін қызметті алушыны дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы (дара кәсіпкер үшін), лицензиялық алымның төленгені туралы (ЭҮТШ арқылы төлеген жағдайда), лицензия туралы құжаттардың мәліметтерін ХҚО қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электронды деректер нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Лицензия жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алуға құқылы.
Егер лицензия қағаз жеткізгіште берілген болса, көрсетілетін қызметті алушы өтініш бойынша телнұсқасын алмай, оны электронды форматқа аударып алуға құқылы.
Лицензияның жоғалған, бүлiнген бланктерi көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге жазбаша өтiнiш берген күнінен бастап жарамсыз деп есептеледi.
Көрсетілетін қызметті беруші өтiнiш берiлген күннен бастап екі жұмыс күнi iшiнде жаңа нөмiр бере отырып, жоғарғы оң жақ бұрышында «Телнұсқа» деген жазуы бар лицензияның телнұсқаларын бередi.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға ХҚО ұсынған нысан бойынша жазбаша келісім береді.
ХҚО-да көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беруді ХҚО-ның қызметкері қолхаттың негізінде жүзеге асырады;

2) на портал:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронная копия внешнеторгового договора (контракта).
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя (для физического лица), о государственной регистрации юридического лица (для юридического лица), о регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя (для индивидуального предпринимателя), об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает посредством портала из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Переоформление лицензии осуществляется в соответствии со статьей 47 Закона Республики Казахстан «О лицензировании» с предоставлением следующих документов:
1) заявление о переоформлении в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия платежного документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении, либо сведения об оплате лицензионного сбора, если оплата произведена через ПШЭП.
Сведения документов, удостоверяющих личность услугополучателя (для физического лица), о государственной регистрации юридического лица (для юридического лица), о регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя (для индивидуального предпринимателя), об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает посредством портала из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
В случае обращения через портал услугополучателю в «личном кабинете» отображается статус о принятии заявления с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;

2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi;
сыртқы сауда шартының (келісімшартының) электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын (жеке тұлға үшін), заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы (заңды тұлға үшін), көрсетілетін қызметті алушыны дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы (дара кәсіпкер үшін), лицензиялық алымның төленгені туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электронды деректер нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы алады.
Лицензияны қайта ресімдеу «Лизензиялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 47-бабына сәйкес мынадай құжаттарды:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы қайта ресімдеу туралы өтінішін;
2) қайта ресімдеу кезінде қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын төлем құжатының электрондық көшірмесін не егер төлем ЭҮТШ арқылы жүргізілсе, лицензиялық алымның төленгені туралы мәліметтерді ұсыну арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын (жеке тұлға үшін), заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы (заңды тұлға үшін), көрсетілетін қызметті алушыны дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы (дара кәсіпкер үшін), лицензиялық алымның төленгені туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электронды деректер нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы алады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетте» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның енгізілмеуі;

3) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
4) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено заявителю получать лицензии.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню предусмотренному подпунктом 1) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц, центров обслуживания населения и
(или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», подъезд 7, телефон (7172) 74-28-09, факс (7172)74-31-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства,
с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Информацию о порядке обжалования через форум портала действий (бездействия) работника услугодателя, ЦОНа можно получить по номеру телефона единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Жалобы на действия (бездействие) работника ЦОНа направляются по выбору услугополучателя путем обращения непосредственно к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника услугодателя, ЦОНа можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес Министерства, услугодателя ЦОНа, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
4) сот орындаушысы ұсынымының негізінде соттың өтініш берушіге лицензия алуға тыйым салуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 1) тармақшасында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі орталық
мемлекеттік органдардың, сонымен қатар қызмет берушілердің және
(немесе) олардың лауазымды адамдарының, халыққа қызмет көрсету
орталықтарының және (немесе) олардың қызметкерлерінің
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызмет беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 7-кіреберіс мекенжайы, (7172) 74-28-09 телефоны, (7172) 74-31-48 факсі.
Шағым қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда почта арқылы жазбаша нысанда немесе электронды түрде не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, ХҚО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) портал форумы арқылы шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефон нөмірі арқылы алуға болады.
ХҚО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша ХҚО-ның басшысына тікелей жіберіледі.
Қолма-қол, сол сияқты почтамен түскен шағымның ХҚО кеңсесінде қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Шағымда:
жеке тұлғаның – тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің, ХҚО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің, ХҚО-ның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками ЦОНа (при заполнении бумажного носителя), с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены: на интернет-ресурсах услугодателя: www.minplan.kz, www.comtorg.kz; ЦОНов: www.con.gov.kz.
15. При обращении услугополучателя через портал требуется наличие ЭЦП.
При оказании государственной услуги через ЦОН на основании письменного согласия услугополучателя его заявление в форме электронного документа заверяется ЭЦП работника ЦОНа, выданной ему для использования в служебных целях.
Также по заявлению услугополучателя работник ЦОНа заверяет электронную копию документа с представленного услугополучателем оригинала документа.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, справочной службы услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактный телефон справочной службы услугодателя: 74-91-21. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на импорт
товаров, являющихся объектами
разбирательства, на территорию
Республики Казахстан
без применения количественных
ограничений»
Заявление
юридического лица для получения лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица,
бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности) на бумажном носителе
_______ (поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Руководитель ____________ ___________________________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати         Дата заполнения: « ___ » _________ 20 __ года
Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах _______________________ «__» ________ 20 __ г.                           (подпись)
Заявление
физического лица для получения лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности) на бумажном носителе ____________________________________ (поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Физическое лицо ____________         ________________________________
(подпись)          (фамилия, имя, отчество (в случае
наличия)
Место печати                         Дата заполнения:
(в случае наличия)                   « ____ » ______ 20 __ года
Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах _______________ «__» ________ 20 __ г.                          (подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на импорт
товаров, являющихся объектами
разбирательства, на территорию
Республики Казахстан
без применения количественных
ограничений»
Форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
_______________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ____ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. ________________________________________;
2. ________________________________________;
3. ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН)                               (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О. _______________
Телефон ________________
Получил: ФИО / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 февраля 2014 года № 149
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на импорт отдельных видов товаров на
территорию Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом торговли Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги

12. Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет көрсету
ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Денсаулық жағдайы бойынша ХҚО-ға өзі келуге мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бару арқылы ХҚО қызметкерлері (қағаз жеткізгішті толтырған кезде) жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің www.minplan.kz, www.comtorg.kz;
ХҚО-лардың www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде ЭЦҚ-ның болуы талап етіледі.
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімі негізінде оның электрондық құжат нысанындағы өтініші ХҚО қызметкеріне қызметтік мақсаттарда пайдалану үшін берілген ЭЦҚ-сымен куәландырылады.
Сондай-ақ, ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттың түпнұсқасынан жасалған құжаттың электрондық көшірмесін куәландырады.
16. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың «жеке кабинеті», көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық қызметі, мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
17. Көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық қызметінің байланыс телефоны: 74-91-21. Мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
«Талқылау объектiлерi болып табылатын тауарлардың
Қазақстан Республикасының аумағына импортына сандық
шектеулердi қолданбай лицензия беру, қайта ресiмдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Заңды тұлғаның лицензияны алуға арналған
өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрiн және (немесе) қызметтің кіші түрін (-лерін) көрсету
керек)
_____________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште _________________(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет
болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы_____________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың нөмірі)
Электрондық почта____________________________________________________
Телефондары__________________________________________________________
Факс_________________________________________________________________
Банк шоты____________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары)_______________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың нөмірі)
___ парақ қоса беріледі.
Көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген
ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
қоса берілген барлық құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады.
Басшы _______________________________________________________________
(қолы)           (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру мерзімі: 20__ жылғы «___» ____________ Мөр орны
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін __________________________ 20__ж.
«__»________ (қолы)
Жеке тұлғаның лицензияны алуға арналған
өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрiн және (немесе) кіші түрін (-лерін) көрсету керек)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________ жүзеге
асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште
_____________________________________________________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек) беруiңiздi сұраймын
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы___________________________________
_____________________________________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық почта____________________________________________________
Телефондары__________________________________________________________
Факс_________________________________________________________________
Банк шоты____________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) ______________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше
атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі) ______ парақ
қоса беріледі.
Көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген
ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
қоса берілген барлық құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады.
Жеке тұлға ________ ___________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру мерзімі: 20__ жылғы «___» _______________ Мөр орны
(болған жағдайда)
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін ________________________________
20__ж. «__»________ (қолы)
«Талқылау объектiлерi болып табылатын тауарлардың
Қазақстан Республикасының аумағына импортына сандық
шектеулердi қолданбай лицензия беру, қайта ресiмдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының
тегі, аты, болса әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
не ұйымының атауы)
____________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету керек) мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсету керек) құжаттарды
қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында
көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға
байланысты бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3) _______________________________.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә (ХҚО қызметкерінің)          (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә. _______________________________
Телефоны. _______________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә/ қолы
20__ж «__» _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 25 ақпандағы
№ 149 қаулысымен
бекітілген
«Тауарлардың жекелеген түрлерiнің Қазақстан Республикасының
аумағына импортына рұқсат беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Тауарлардың жекелеген түрлерiнің Қазақстан Республикасының аумағына импортына рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі
(бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Сауда комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі

4. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении к услугодателю – в течение 3 (трех) рабочих дня;
максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более 20 (двадцати) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя не более 20 (двадцати) минут;
2) при обращении через портал – в течение 3 (трех) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизирован) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на импорт отдельных видов товаров в форме электронного документа или на бланке строгого образца, который подписывается руководителем услугодателя либо лицом его замещающим, и заверяется печатью услугодателя.
При обращении через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Разрешение выдается в электронной форме. В случае обращения услугополучателя за получением разрешения на бумажном носителе разрешение оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 09.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Выдача готового разрешения на бланке строгого образца осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – прием документов осуществляется круглосуточно (за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ).
9. Документ, необходимый для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю – проект разрешения, оформляемый согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги в одном экземпляре на бумажном носителе и электронная копия проекта разрешения в формате, утвержденном комиссией Таможенного союза (далее – комиссия), созданная с помощью программного обеспечения, разработанного комиссией и передаваемого участникам внешнеторговой деятельности на безвозмездной основе;
2) на портал – проект разрешения, указанный в подпункте 1 пункта 9 стандарта государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
В случае обращения через портал услугополучателю в «личном кабинете» отображается статус о принятии заявления для представления государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных
услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», подъезд 7, телефон (7172)74-28-09, факс (7172)74-31-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства,
с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Информацию о порядке обжалования через форум портала действий (бездействия) работника услугодателя можно получить по номеру телефона единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника услугодателя можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес Министерства, услугодателя подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде 3 (үш) жұмыс күнi ішінде;
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
2) портал арқылы жүгінген кезде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оны алмастыратын адам қол қоятын және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен куәландырылатын электрондық құжат нысанында немесе қатаң үлгідегі бланкіде жекелеген тауар түрлерін импорттауға берілетін рұқсат.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Рұқсат электрондық нысанда беріледі. Көрсетілетін қызметті алушы рұқсатты қағаз жеткізгіште алуға өтініш білдірген жағдайда рұқсат электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталады және оған көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оны алмастыратын адам қол қояды.
7. Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Дайын рұқсатты беру алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібінде жүзеге асырылады;
2) портал – құжаттарды қабылдау тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда) жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажет құжат:
1) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінгенде – мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес бір данада, қағаз жеткізгіште рәсімделетін рұқсат жобасы және кеден одағының комиссиясы (бұдан әрі – комиссия) бекіткен форматтағы комиссия әзірлеген және сыртқы сауда қызметіне қатысушыларға өтеусіз негізде берілетін бағдарламалық қамтамасыз етудің көмегімен жасалған рұқсат жобасын электрондық көшірмесі;
2) порталға – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының
9-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы рұқсат жобасы.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетіне» мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызмет беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 7-кіреберіс мекенжайы, (7172) 74-28-09 телефоны, (7172) 74-31-48 факсі.
Шағым қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда почта арқылы жазбаша нысанда немесе электронды түрде не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) портал форумы арқылы шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефон нөмірі арқылы алуға болады.
Шағымда:
жеке тұлғаның – тегі, аты, әкесінің аты, почталық мекенжайы;
заңды тұлғаның – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Көрсетілетін қызметті беруші қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, оказываемой в электронной форме
12. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсах услугодателя: www.minplan.kz, www.comtorg.kz.
13. При обращении услугополучателя через портал требуется наличие ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, справочной службы услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактный телефон справочной службы услугодателя: 74-91-21. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на импорт отдельных видов
товаров на территорию Республики Казахстан»
Проект разрешения
на импорт отдельных видов товаров
Уполномоченный государственный орган исполнительной власти
Государства – участника таможенного союза
1. Разрешение №
2. Период действия
с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип разрешения
ИМПОРТ
4. Контракт
№              от
5. Заявитель |
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица
измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Уполномоченное лицо
заявителя
Ф.И.О.
Должность
Телефон
Подпись и печать    Дата
18. Уполномоченное лицо
Ф.И.О.
Должность
Подпись и печать       Дата
Примечание. Проект разрешения на импорт отдельных видов товаров заполняется услугополучателем в строгом соответствии с приложением № 2 к Соглашению о правилах лицензирования в сфере внешней торговли товарами, ратифицированному Законом Республики Казахстан от 24 ноября 2009 года.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 февраля 2014 года № 149
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление лицензии на право занятия
дилерской деятельностью в сфере товарных бирж»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (далее – Министерство).

11. Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтің
ерекшеліктері ескеріле отырып өзгеде талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін жердің мекенжайы: көрсетілетін қызметті берушінің www.minplan.kz. www.comtorg.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде
ЭЦҚ-ның болуы талап етіледі.
14. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың «жеке кабинеті», көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық қызметі, мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қолжеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызмет берушінің ақпараттық қызметінің байланыс телефоны: 74-91-21. Мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
«Тауарлардың жекелеген түрлерiнің
Қазақстан Республикасының аумағына
импортына рұқсат беру» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерiнiң импортына берілетін
рұқсат жобасы
Кеден одағына қатысушы мемлекеттің атқарушы билігінің уәкілетті мемлекеттік органы
1. № Рұқсат
2. Қолданылу кезеңі
ЖЖЖ.КК.АА–дан бастап
ЖЖЖ.КК.АА. қоса алғанға
3. Рұқсаттың типі
| ИМПОРТ
4. № Келісімшарт
5. Өтініш беруші
|
6. Сатушы
7. Жөнелту елі
|
8. Сатушының елі
|
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14.Өлшем бірлігі
15. Тауардың СЭҚ БТН бойынша коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Өтініш берушінің уәкiлетті адамы
Т.А.Ә.
лауазымы
телефон
қолы және мөр күні
18. Уәкілетті адам
Т.А.Ә.
лауазымы
қолы және мөр күні
Ескертпе. Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына рұқсат жобасы
көрсетілетін қызметті алушы қатаң түрде 2009 жылғы 24 қарашадағы
Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Тауарлардың
сыртқы саудасы саласындағы лицензиялау ережесі туралы келісімге
2-қосымшаға сәйкес толтырады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 25 ақпандағы
№ 149 қаулысымен
бекітілген
«Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына
лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.

3. Государственная услуга оказывается Комитетом торговли Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности Центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН);
2) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) при обращении в ЦОН – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом услугодатель представляет в ЦОН результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги);
максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов не более 20 (двадцати) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя не более 20 (двадцати) минут;
2) при обращении через портал – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизирована).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформленная лицензия на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
При обращении через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Лицензия выдается в электронной форме. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе лицензия оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе. В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) лицензионный сбор оплачивается в бюджет по месту нахождения услугополучателя до подачи соответствующих документов услугодателю путем безналичного перечисления денежных средств через банки или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций:

3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Сауда комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметті автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзімдері:
1) ХҚО-ға жүгінген кезде – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚО-ға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын береді);
қажетті құжаттарды тапсыру кезіндегі кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
2) портал арқылы жүгінген кезде – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі – тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия, қайта ресімделген не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетке» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Лицензия электрондық нысанда беріледі. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, лицензия электрондық форматта ресімделіп, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен расталады және оған көрсетілетін қызметті берушінің басшысы не оны алмастыратын адам қол қояды.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі. 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес лицензиялық алым көрсетілетін қызметті берушіге тиісті құжаттар тапсырылғанға дейін банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы ақша қаражатын қолма-қол ақшасыз аудару жолымен көрсетілетін қызметті алушының тұратын жері бойынша бюджетке төленеді:

1) за выдачу лицензии – 5 месячных расчетных показателя;
2) за переоформление лицензии – 0,5 месячный расчетный показатель.
В случае подачи электронного заявления на получение лицензии через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП). В случае предварительной оплаты присоединяется электронная копия платежного документа.
8. График работы:
1) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала ЦОНа;
2) портала – прием документов осуществляется круглосуточно (за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) в ЦОН:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям
к деятельности биржевых дилеров, указанная в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Если лицензия была выдана на бумажном носителе, услугополучатель вправе по заявлению перевести ее в электронный формат.
Переоформление лицензии осуществляется в соответствии со статьей 47 Закона Республики Казахстан «О лицензировании» с представлением следующих документов:
1) заявление о переоформлении;
2) копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной ЦОНом, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В ЦОНе выдача документов услугополучателю осуществляется работником ЦОНа на основании расписки;

1) лицензия беру үшін – 5 айлық есептік көрсеткіш;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін – 0,5 айлық есептік көрсеткіш.
Лицензия алуға портал арқылы электрондық өтініш берілген жағдайда, төлем «электрондық үкімет» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылуы мүмкін. Төлем алдын ала төленген жағдайда, төлем құжатының электрондық көшірмесі қосылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады, ХҚО-ның веб-порталы арқылы электронды кезекті броньдауға болады;
2) портал – құжаттарды қабылдау тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда) жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметтерді алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) ХҚО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген биржалық дилерлер қызметіне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестік туралы мәліметтер нысаны.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, лицензиялық алымның төленгені туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) құжаттардың мәліметтерін ХҚО қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық деректер нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер лицензия қағаз жеткізгіште берілген болса, көрсетілетін қызметті алушы өтініш бойынша оны электрондық форматқа аударуға құқылы.
Лицензияны қайта ресімдеу «Лизензиялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 47-бабына сәйкес мынадай құжаттарды:
1) қайта ресімдеу туралы өтінішті;
2) ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, қайта ресімдеу кезінде жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттардың көшiрмесiн ұсыну арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, лицензиялық алымның төленгені туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) құжаттардың мәліметтерін ХҚО қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық деректер нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға ХҚО ұсынған нысан бойынша жазбаша келісім береді.
ХҚО-да көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды беруді ХҚО-ның қызметкері қолхаттың негізінде жүзеге асырады;

2) на портал:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия платежного документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, либо сведения об оплате лицензионного сбора, если оплата произведена через ПШЭП;
электронная форма сведений о соответствии квалификационным требованиям к деятельности биржевых дилеров, указанная в приложении 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает посредством портала из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Если лицензия была выдана на бумажном носителе, услугополучатель вправе по заявлению перевести ее в электронный формат.
Переоформление лицензии осуществляется в соответствии со статьей 47 Закона Республики Казахстан «О лицензировании» с представлением следующих документов:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия платежного документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении, либо сведения об оплате лицензионного сбора, если оплата произведена через ПШЭП.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает посредством портала из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
В случае обращения через портал услугополучателю в «личном кабинете» отображается статус о принятии заявления с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;

2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының
ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын төлем құжатының электрондық көшiрмесi немесе егер төлем ЭҮТШ арқылы жүргізілсе, лицензиялық алымның төленгені туралы мәліметтер;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген биржалық дилерлер қызметіне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы электрондық мәліметтер нысаны.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, лицензиялық алымның төленгені туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық деректер нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы алады.
Егер лицензия қағаз жеткізгіште берілген болса, көрсетілетін қызметті алушы өтініш бойынша оны электрондық форматқа аударуға құқылы.
Лицензияны қайта ресімдеу «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 47-бабына сәйкес мынадай құжаттарды:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті;
2) қайта ресімдеу кезінде қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын төлем құжатының электрондық көшірмесін немесе егер төлем ЭҮТШ арқылы жүргізілсе, лицензиялық алымның төленгені туралы мәліметтерді ұсыну арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, лицензиялық алымның төленгені туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық деректер нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушыға, портал арқылы жүгінген жағдайда, «жеке кабинетте» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;

4) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугоплучателю получать лицензии.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню предусмотренному подпунктом 1) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц, центров обслуживания населения и
(или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) должностных лиц: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», подъезд 7, телефон (7172)74-28-09, факс (7172)74-31-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Информацию о порядке обжалования через форум портала действий (бездействия) работника услугодателя, ЦОНа можно получить по номеру телефона единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Жалоба на действия (бездействие) работника ЦОНа направляется по выбору услугополучателя путем обращения непосредственно к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
В жалобе юридического лица указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника услугодателя, ЦОНа можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес Министерства, услугодателя, ЦОНа, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
5) сот орындаушысының ұсынымы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 1) тармақшасында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының және
(немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету
мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызмет беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8 үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 7-кіреберіс мекенжайы, (7172) 74-28-09 телефоны, (7172) 74-31-48 факсі.
Шағым қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда почта арқылы жазбаша нысанда немесе электронды түрде немесе жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, ХҚО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) портал форумы арқылы шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны нөмірі арқылы алуға болады.
ХҚО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша ХҚО-ның басшысына тікелей жіберіледі.
Қолма-қол, сол сияқты почтамен түскен шағымның ХҚО кеңсесінде қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Заңды тұлғаның шағымында – атауы, почталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің, ХҚО қызметкерінің әрекетеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің, ХҚО-ның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками ЦОНа (при заполнении бумажного носителя), с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах услугодателя: www.minplan.kz, www.comtorg.kz;
ЦОНов: www.con.gov.kz.
15. При обращении услугополучателя через портал требуется наличие ЭЦП.
При оказании государственной услуги через ЦОН на основании письменного согласия услугополучателя его заявление в форме электронного документа заверяется ЭЦП работника ЦОНа, выданной ему для использования в служебных целях.
Также по заявлению услугополучателя работник ЦОНа заверяет электронную копию документа с представленного услугополучателем оригинала документа.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, справочной службы услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактный телефон справочной службы услугодателя: 74-91-21. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление
лицензии на право занятия дилерской
деятельностью в сфере товарных бирж»
Заявление
юридического лица для получения лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица,
бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _______ (поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Руководитель ______________ _________________________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати          Дата заполнения: « ___ » _________ 20 __ года
Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах _______________________ «__» ________ 20 __ г.              (подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление
лицензии на право занятия дилерской
деятельностью в сфере товарных бирж»
Форма сведений
о соответствии квалификационным требованиям
к деятельности биржевых дилеров

12. Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет көрсету
ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Денсаулық жағдайы бойынша ХҚО-ға өзі келуге мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бару арқылы ХҚО қызметкерлері (қағаз жеткізгіште толтырған кезде) жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің www.minplan.kz, www.comtorg.kz;
ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде ЭЦҚ-ның болуы талап етіледі.
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушылардың жазбаша келісімі негізінде оның электрондық құжат нысанындағы өтініші ХҚО қызметкеріне қызметтік мақсаттарда пайдалану үшін берілген ЭЦҚ-сымен куәландырылады.
Сондай-ақ, ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттың түпнұсқасынан жасалған құжаттың электрондық көшірмесін куәландырады.
16. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың «жеке кабинеті», көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
17. Көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық қызметінің байланыс телефоны: 74-91-21. Мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
«Тауар биржалары саласында дилерлік
қызметпен айналысу құқығына лицензия беру,
лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызметі стандартына
1-қосымша
Заңды тұлғаның лицензияны алуға арналған
өтiнiші
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрі(-лері) көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
______________________________ жүзеге асыруға лицензия және (немесе)
лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште_______________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек) беруiңiздi сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көшенің
атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық почта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары)_______________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көшенің атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар)
нөмірі) ___ парақта қоса беріліп отыр.
Көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген
ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе)
кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салмағаны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады.
Басшы _________ _____________________________________________________
(қолы)   (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда )
Мөр орны
Толтыру мерзімі: 20__ жылғы «___» _____________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
пайдалануға келісемін _________________________20__ж.
«__»________(қолы)
«Тауар биржалары саласында дилерлік
қызметпен айналысу құқығына лицензия беру,
лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызметі стандартына
2-қосымша
Биржалық дилерлер қызметіне қойылатын
біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы
мәліметтер нысаны

1. У первого руководителя организации, согласно штатному
расписанию:
ФИО _____________________________________;
высшего образования:
номер диплома ___________________________;
дата выдачи диплома _____________________;
место выдачи диплома ____________________;
наименование учебного заведения выдавшего диплом _____________;
номер и дата приказа о принятии на работу в качестве
руководителя _________________;
номер и дата решения учредителей о назначении директора ______;
стаж работы в сфере товарных бирж и/(или) в финансовых
организациях ______________;
Место работы ____________________________;
Период _________________________________;
Занимаемые должности ___________________.
2. У сотрудников организации (занятых биржевой торговлей),
согласно штатному расписанию:
ФИО __________________________________;
высшего или послесреднего образования:
номер диплома __________________________;
дата выдачи диплома _____________________;
место выдачи диплома ____________________;
наименование учебного заведения выдавшего диплом _____________;
номер и дата приказа о принятии на работу, должность  ________.
3. Утвержденной формы договора об оказании дилерских услуг:
номер и дата приказа об утверждении формы договора ___________.
4. Утвержденного регламента оказания дилерских услуг клиентам:
номер и дата приказа об утверждении регламента _______________.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление
лицензии на право занятия дилерской
деятельностью в сфере товарных бирж»
Форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
_______________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ____ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1. Штаттық кестеге сәйкес, ұйымның бірінші басшысының:
Т.А.Ә. ____________________________________;
Жоғары білімі:
диплом нөмірі ________________________________;
дипломның берілген күні _______________________;
дипломның берілген орны _______________________;
диплом берген оқу орнының атауы ________________;
басшы ретінде жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі мен
күні_________________;
директорды тағайындау туралы құрылтайшылар шешімінің нөмірі мен
күні_________________;
тауар биржалары саласында және/немесе қаржы ұйымдарындағы еңбек өтілі
______________.
Жұмыс орны____________________________.
Кезеңі _________________________________.
Атқаратын лауазымдары ___________________.
2. Штаттық кестеге сәйкес (биржалық саудамен айналысатын) ұйым
қызметкерлерінің:
Т.А.Ә. ____________________________________;
Жоғары немесе орта білімнен кейінгі білімі:
диплом нөмірі ________________________________;
дипломның берілген күні _______________________;
дипломның берілген орны _______________________;
диплом берген оқу орнының атауы ________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні,
лауазымы_________________.
3. Дилерлік қызмет көрсету туралы шарттардың бекітілген нысандары:
шарттың нысанын бекіту туралы бұйрықтың нөмірі мен күні____________.
4. Клиенттерге дилерлік қызмет көрсетудің бекітілген регламенті:
регламентті бекіту туралы бұйрықтың нөмірі мен күні_________________.
«Тауар биржалары саласында дилерлік
қызметпен айналысу құқығына лицензия беру,
лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызметі стандартына
3-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының
тегі, аты, болса әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
не ұйымының атауы)
____________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету керек) мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсету керек) құжаттарды
қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында
көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға
байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3. _______________________________.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә (ХҚО қызметкерінің)        (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә. _____________________
Телефон _______________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә/ қолы
20__ж «__» _________.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 25 ақпандағы
№ 149 қаулысымен
бекітілген
«Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандарты

2) на портал:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия платежного документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, либо сведения об оплате лицензионного сбора, если оплата произведена через ПШЭП;
электронная форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности товарных бирж, указанная в приложении 2 к стандарту государственной услуги.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Если лицензия была выдана на бумажном носителе, услугополучатель вправе по заявлению перевести ее в электронный формат.
Переоформление лицензии осуществляется в соответствии со статьей 47 Закона Республики Казахстан «О лицензировании» с представлением следующих документов:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия платежного документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности при переоформлении, либо сведения об оплате лицензионного сбора, если оплата произведена через ПШЭП.
Сведения документов о государственной регистрации юридического лица, об оплате лицензионного сбора (в случае оплаты через ПШЭП), о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник услугодателя получает посредством портала из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных данных, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
В случае обращения через портал услугополучателю в «личном кабинете» отображается статус о принятии заявления с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;

2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын төлем құжатының электрондық көшiрмесi немесе егер төлем ЭҮТШ арқылы жүргізілсе, лицензиялық алымның төленгені туралы мәліметтер;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшада көрсетілген тауар биржаларының қызметін жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтердің электрондық нысаны.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, лицензиялық алымның төленгені туралы (ЭҮТШ арқылы төлеген жағдайда) құжаттардың мәліметтерін ХҚО қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық деректер нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы алады.
Егер лицензия қағаз жеткізгіште берілген болса, көрсетілетін қызметті алушы өтініш бойынша оны электрондық форматқа аударуға құқылы.
Лицензияны қайта ресімдеу «Лизензиялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 47-бабына сәйкес мынадай құжаттарды:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті;
2) қайта рәсімдеу кезінде қызметтiң жекелеген түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын төлем құжатының электрондық көшірмесі немесе егер төлем ЭҮТШ арқылы жүргізілсе, лицензиялық алымның төленгені туралы мәліметтерді ұсыну арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, лицензиялық алымның төленгені туралы (ЭҮТШ арқылы төлеген жағдайда) құжаттардың мәліметтерін ХҚО қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық деректер нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы жүгінген жағдайда, «жеке кабинетте» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні көрсетіле отырып өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызмет осы түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) қызметтің жекелеген түрлері мен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по с состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками ЦОНа (при заполнении бумажного носителя), с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя: www.minplan.kz, www.comtorg.kz;
ЦОНов: www.con.gov.kz.
15. При обращении услугополучателя через портал требуется наличие ЭЦП.
При оказании государственной услуги через ЦОН на основании письменного согласия услугополучателя его заявление в форме электронного документа заверяется ЭЦП работника ЦОНа, выданной ему для использования в служебных целях.
Также по заявлению услугополучателя работник ЦОНа заверяет электронную копию документа с представленного услугополучателем оригинала документа.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, справочной службы услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактный телефон справочной службы услугодателя: 74-91-21. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление
лицензии на право занятия
деятельностью товарных бирж»
Заявление
юридического лица для получения лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный
номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _______ (поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный
пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Руководитель _____________ __________________________________________
(подпись)   (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати           Дата заполнения: « ___ » _________ 20 __ года
Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах _______________ «__» ________ 20 __ г.                  (подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление
лицензии на право занятия
деятельностью товарных бирж»
Форма сведений
о соответствии квалификационным требованиям
к деятельности товарных бирж
1. Электронной торговой системы товарной биржи, отвечающей
общим требованиям, установленным Правительством Республики
Казахстан к электронным торговым системам товарных бирж:
номер и дата акта о приеме-передачи __________________________;
номер и дата акта о вводе в эксплуатацию _____________________;
Наличие следующих документов:
Выписка из основных средств ____;
Техническое задание ______;
Описание электронной торговой системы ____.
2. Структурного подразделения, оснащенного необходимыми
средствами по обеспечению режима секретности
(конфиденциальности), а также сохранности сведений,
составляющих коммерческую тайну на товарной бирже, в том числе
на электронных носителях:
номер и дата приказа об утверждении положения о структурном
подразделении ___________________;
номер и дата приказа о допуске лиц, имеющих доступ к секретной
информации ____________________________.
3. Правил биржевой торговли, разработанных на основе типовых
правил биржевой торговли, утвержденных Правительством
Республики Казахстан:
дата утверждения правил биржевой торговли ______________.

12. Көрсетілген мемлекеттiк қызметтiң нәтижелерiмен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет көрсету
ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Денсаулық жағдайы бойынша ХҚО-ға өзі келуге мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметтерді алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды көрсетілетін қызметті алушының тұратын жеріне бару арқылы ХҚО-ның қызметкерлері (қағаз жеткізгішті толтырған кезде) жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің www.minplan.kz, www.comtorg.kz;
ХҚО-лардың: www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде ЭЦҚ-ның болуы талап етіледі.
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімі негізінде оның электрондық құжат нысанындағы өтініші ХҚО қызметкеріне қызметтік мақсаттарда пайдалану үшін берілген ЭЦҚ-сымен куәландырылады.
Сондай-ақ, ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттың түпнұсқасынан жасалған құжаттың электрондық көшірмесін куәландырылады.
16. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың «жеке кабинеті», көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық қызметі, мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі бар.
17. Көрсетілетін қызмет берушінің ақпараттық қызметінің байланыс телефоны: 74-91-21. Мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
«Тауар биржалары қызметімен
айналысу құқығына лицензия беру,
лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Заңды тұлғаның лицензияны алуға арналған
өтiнiші
____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрі(-лері) көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
___________________________ жүзеге асыруға лицензия және
(немесе)лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште_______________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х
белгісін қою керек) беруiңiздi сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көшенің
атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық почта ___________________________________________________
Телефондары ________________________________________________________
Факс _______________________________________________________________
Банк шоты __________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары)______________________________
(почталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көшенің
атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі) ___ парақта қоса
беріліп отыр.
Көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы
және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге
болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сотпен тыйым салмағаны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады.
Басшы _________ ____________________________________________________
(қолы)   (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны
Толтыру мерзімі: 20__ жылғы «___» ___________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
пайдалануға келісемін _________________________20__ж. «__»________(қолы)
«Тауар биржалары қызметімен
айналысу құқығына лицензия беру,
лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Тауар биржалары қызметіне қойылатын біліктілік
талаптарына сәйкестігі туралы
мәліметтер нысаны
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тауар
биржаларының электрондық сауда жүйесiне қойылатын жалпы талаптарға
сай келетін тауар биржасының электрондық сауда жүйесi:
қабылдау-беру актісінің нөмірі мен күні ____________________;
пайдалануға енгізу туралы актінің нөмірі мен күні_____________.
Мына құжаттардың болуы:
Негізгі құралдардан үзінді көшірмелер ____;
Техникалық тапсырма ____;
Электрондық сауда жүйесінің сипаттамасы ____.
2. Құпиялылық (жасырын) режимін, сондай-ақ тауар биржасында
коммерциялық құпияны құрайтын, оның ішінде электрондық
жеткізгіштердегі мәліметтердің сақталуын қамтамасыз ету бойынша
қажетті құралдармен жарақтандырылған құрылымдық бөлімше:
құрылымдық бөлімше туралы ережені бекіту туралы бұйрықтың
нөмірі мен күні ___________________;
құпия ақпаратқа рұқсаты бар тұлғаларға рұқсат беру туралы
бұйрықтың нөмірі мен күні ___________________.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен биржа саудасының
үлгі қағидасы негізінде әзірленген биржа саудасының қағидасы:
биржа саудасы қағидасының бекітілген күні ______________.

4. У сотрудников товарной биржи, занимающих руководящие
должности, согласно штатному расписанию:
ФИО __________________________________;
высшего образования:
номер диплома __________________________;
дата выдачи диплома _____________________;
место выдачи диплома ____________________;
наименование учебного заведения выдавшего диплом _____________;
номер и дата приказа о принятии на работу в качестве
руководителя и номер и дата решения учредителей (Протокол
общего собрания участников) о назначении руководителя
_________________;стаж работы в сфере товарных бирж и/(или) в
финансовых организациях _____;
Место работы ____________________________;
Период _________________________________;
Занимаемые должности ___________________.
5. У сотрудников товарной биржи, не занимающих руководящие
должности, согласно штатному расписанию:
ФИО ___________________________________;
высшего или послесреднего образования:
номер диплома __________________________;
дата выдачи диплома _____________________;
место выдачи диплома ____________________;
наименование учебного заведения выдавшего диплом _____________;
номер и дата приказа о принятии на работу, должность _________.
6. Структурных подразделений по организации торговли и по
работе с клиентами:
номер и дата приказа об утверждении положения о структурном
подразделении ___________________;
номер и дата приказа о создании структурного подразделения ___.
7. Клирингового центра, либо договора об использовании услуг
клирингового центра:
номер и дата приказа о создании клирингового центра или номер и
дата договора об использовании услуг клирингового центра _____;
наименование клиринговой компании ____________________________.
8. Договоров намерения о сотрудничестве или оказании услуг не
менее чем с семью биржевыми брокерами и (или) биржевыми
дилерами:
наименование юридического лица, с которым заключен договор
намерения о сотрудничестве или оказании услуг ________________;
номер и дата договора намерения о сотрудничестве или оказании
услуг _________________________________.
9. Собственного интернет-ресурса на государственном и русском
языках, содержащего информацию о товарной бирже и порядке
проведения ею торгов, а также специальный раздел для размещения
результатов биржевых торгов:
адрес интернет-ресурса _____________________________________.
10. Утвержденных размеров платежей: вступительных и ежегодных
взносов членов товарной биржи, за пользование имуществом биржи,
а также регистрацию и оформление биржевых сделок, других
поступлений, не запрещенных законодательством:
номер и дата приказа об утверждении размеров платежей:
___________________________________________________.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление
лицензии на право занятия
деятельностью товарных бирж»
Форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
_______________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ____ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. ________________________________________;
2. ________________________________________;
3. ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН)                          (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________
Телефон ________________
Получил: ФИО / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ год.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 февраля 2014 года № 149
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 2012 года № 1653
Квалификационные требования
к деятельности товарных бирж, биржевых брокеров и биржевых
дилеров и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Квалификационные требования включают
наличие:
Документы
к деятельности товарных бирж
1
Электронной торговой системы товарной
биржи, отвечающей общим требованиям,
установленным Правительством Республики
Казахстан к электронным торговым системам
товарных бирж
Форма сведений, содержащая информацию:
об акте приема-передачи и вводе в
эксплуатацию;
о наличии выписки основных средств;
о техническом задании;
об описании электронной торговой
системы (согласно приложению 1)
2
Структурного подразделения, оснащенного
необходимыми средствами по обеспечению
режима секретности (конфиденциальности), а
также сохранности сведений, составляющих
коммерческую тайну на товарной бирже, в
том числе на электронных носителях
Форма сведений, содержащая информацию
о приказе об утверждении положения о
структурном подразделении и приказе о
допуске лиц, имеющих доступ секретной
информации (согласно приложению 1)
3
Правил биржевой торговли, разработанных на
основе типовых правил биржевой торговли,
утвержденных Правительством Республики
Казахстан
Форма сведений, содержащая информацию
об утверждении правил биржевой
торговли (согласно приложению 1)
4
У сотрудников товарной биржи, занимающих
руководящие должности:
высшего образования;
стажа работы в сфере товарных бирж и/(или)
в финансовых организациях не менее трех
лет;
у сотрудников товарной биржи, не
занимающих руководящие должности:
высшего или послесреднего образования
Форма сведений, содержащая информацию:
об образовании и стаже работы
сотрудников, занимающих руководящие
должности, в соответствии со штатным
расписанием; о назначении
руководителя;
об образовании сотрудников, не
занимающих руководящие должности, в
соответствии со штатным расписанием;
(согласно приложению 1)
5
Структурных подразделений по организации
торговли и по работе с клиентами
Форма сведений, содержащая информацию
о приказе об утверждении положения о
структурном подразделении по
организации торговли и по работе с
клиентами (согласно приложению 1)
6
Клирингового центра, либо договора об
использовании услуг клирингового центра
Форма сведений, содержащая информацию
о приказе о создании клирингового
центра, либо о договоре об
использовании услуг клирингового
центра (согласно приложению 1)
7
Договоров намерения о сотрудничестве или
оказании услуг не менее чем с семью
биржевыми брокерами и (или) биржевыми
дилерами
Форма сведений, содержащая информацию
о договорах намерения о сотрудничестве
или оказании услуг
(согласно приложению 1)
8
Собственного интернет-ресурса на
государственном и русском языках,
содержащего информацию о товарной бирже и
порядке проведения ею торгов, а также
специальный раздел для размещения
результатов биржевых торгов
Форма сведений, содержащая информацию
о введении в эксплуатацию
интернет-ресурса
(согласно приложению 1)
9
Утвержденных размеров платежей:
вступительных и ежегодных взносов членов
товарной биржи, за пользование имуществом
биржи, а также регистрацию и оформление
биржевых сделок, других поступлений, не
запрещенных законодательством
Форма сведений, содержащая информацию
о приказе об утверждении размеров
платежей: вступительных и ежегодных
взносов членов товарной биржи, за
пользование имуществом биржи, а также
регистрацию и оформление биржевых
сделок, других поступлений, не
запрещенных законодательством
(согласно приложению 1)
к деятельности биржевых брокеров (далее – брокеров) и (или) биржевых дилеров (далее –
дилеров)
10
У первого руководителя организации:
высшего образования;
стажа работы в сфере биржевой деятельности
и/(или) в финансовых организациях не менее
трех лет;
у сотрудников организации (занятых
биржевой торговлей):
высшего или послесреднего образования
Форма сведений, содержащая информацию:
об образовании и стаже работы первого
руководителя, в соответствии со
штатным расписанием;
об образовании сотрудников, в
соответствии со штатным расписанием
(согласно приложению 2)
11
Утвержденных форм договоров об оказании
брокерских и (или) дилерских услуг
Форма сведений, содержащая информацию
о приказе об утверждении форм
договоров об оказании брокерских и
(или) дилерских услуг
(согласно приложению 2)
12
Утвержденного регламента оказания
брокерских и (или) дилерских услуг
клиентам
Форма сведений, содержащая информацию
о приказе об утверждении регламента
оказания брокерских и (или) дилерских
услуг клиентам (согласно приложению 2)
Приложение 1
к квалификационным требованиям
к деятельности товарных бирж,
биржевых брокеров и биржевых
дилеров и перечня документов,
подтверждающих соответствие им
Форма сведений
о соответствии квалификационным требованиям
к деятельности товарных бирж
1. Электронной торговой системы товарной биржи, отвечающей
общим требованиям, установленным Правительством Республики
Казахстан к электронным торговым системам товарных бирж:
номер и дата акта о приеме-передачи __________________________;
номер и дата акта о вводе в эксплуатацию _____________________;
Наличие следующих документов:
Выписка из основных средств ____;
Техническое задание ______;
Описание электронной торговой системы ____.
2. Структурного подразделения, оснащенного необходимыми
средствами по обеспечению режима секретности
(конфиденциальности), а также сохранности сведений,
составляющих коммерческую тайну на товарной бирже, в том числе
на электронных носителях:
номер и дата приказа об утверждении положения о структурном
подразделении ___________________;
номер и дата приказа о допуске лиц, имеющих доступ к секретной
информации ____________________________.
3. Правил биржевой торговли, разработанных на основе типовых
правил биржевой торговли, утвержденных Правительством
Республики Казахстан:
дата утверждения правил биржевой торговли ______________.

4. Штаттық кестеге сәйкес тауар биржасының басшылық
лауазымындағы қызметкерлері:
Т.А.Ә. ____________________________________;
Жоғары білімі:
диплом нөмірі ________________________________;
дипломның берілген күні _______________________;
дипломның берілген орны _______________________;
диплом берген оқу орнының атауы ________________;
басшы ретінде жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні
және басшыны тағайындау туралы құрылтайшылар шешімінің
(қатысушылардың жалпы жиналысының хаттамасы) нөмірі мен күні ______;
тауар биржалары саласында және/немесе қаржы ұйымдарындағы еңбек
өтілі ______________;
Жұмыс орны____________________________;
Кезеңі_________________________________;
Лауазымдары ___________________.
5. Штаттық кестеге сәйкес тауар биржасының басшылық лауазымын
атқармайтын қызметкерлері:
Т.А.Ә. ____________________________________;
Жоғары немесе орта білімнен кейінгі білімі:
диплом нөмірі ________________________________;
дипломның берілген күні _______________________;
дипломның берілген орны _______________________;
диплом берген оқу орнының атауы ________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні, лауазымы
___________.
6. Сауданы ұйымдастыру жөніндегі және клиенттермен жұмыс
жүргізу жөніндегі құрылымдық бөлімшелер:
құрылымдық бөлімше туралы ережені бекіту туралы бұйрықтың
нөмірі мен күні _____________________________;
құрылымдық бөлімшені құру туралы бұйрықтың нөмірі мен күні
__________________________.
7. Клирингтік орталық не клирингтік орталықтың көрсетілетін
қызметтерін пайдалану туралы шарт:
клирингтік орталықты құру туралы бұйрықтың нөмірі мен күні
немесе клирингтік орталықтың көрсетілетін қызметтерін пайдалану
туралы шарттың нөмірі мен күні __________________;
клирингтік компанияның атауы ____________________________.
8. Кемінде жеті биржалық брокермен және/немесе биржалық
дилермен ынтымақтастық немесе қызметтер көрсету туралы ниет шарттары:
ынтымақтастық немесе қызметтер көрсету туралы ниет шартын
жасасқан заңды тұлғаның атауы _______________________;
ынтымақтастық немесе қызметтер көрсету туралы ниет шартының
нөмірі мен күні _______________________________.
9. Тауар биржасы туралы және олардың сауда-саттықты өткізу
тәртібі туралы ақпаратты, сондай-ақ биржалық сауда-саттық нәтижелерін
орналастыруға арналған арнайы бөлімді қамтитын мемлекеттік және орыс
тілдеріндегі жеке интернет-ресурсы:
интернет-ресурстың мекенжайы _____________________.
10. Мына: тауар биржасы мүшелерінің бастапқы және жыл сайынғы,
биржа мүлкін пайдаланғаны, сондай-ақ биржалық мәмілелерді, заңнамада
тыйым салынбаған басқа түсімдерді тіркегені және ресімдегені үшін
бекітілген төлемдер мөлшері:
төлемдер мөлшерін бекіту туралы бұйрықтың нөмірі мен күні
___________.
«Тауар биржалары қызметімен
айналысу құқығына лицензия беру,
лицензияны қайта ресімдеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының
тегі, аты, болса әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
не ұйымының атауы)
____________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету керек) мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсету керек) құжаттарды
қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында
көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға
байланысты бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:
1) _______________________________;
2) _______________________________;
3) _______________________________.
Осы қолхат әрбір тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә (ХҚО қызметкерінің)        (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә.___________________
Телефоны____________________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә/ қолы
20__ж «__» _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 25 ақпандағы
№ 142 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1653 қаулысымен
бекітілген
Тауар биржаларының, биржалық брокерлер мен биржалық дилерлердің
қызметiне қойылатын бiлiктiлiк талаптары және оларға
сәйкестiктi растайтын құжаттар тiзбесi
Бiлiктiлiк талаптары мыналардың болуын қамтиды:
Құжаттар
Тауар биржалары қызметiне
1
Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тауар биржаларының электрондық сауда жүйелеріне қойылатын жалпы талаптарға сай келетін тауар биржасының электрондық сауда жүйесi
Қабылдау-беру және пайдалануға беру актісі туралы; негізгі құралдардың үзінді көшірмесінің болуы туралы;
техникалық тапсырма туралы; электрондық сауда жүйесінің сипаттамасы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
(1-қосымшаға сәйкес)
2
Құпиялылық (жасырын) режимiн, сондай-ақ тауар биржасында коммерциялық құпияны құрайтын, оның iшiнде электрондық жеткiзгiштердегi мәлiметтердiң сақталуын қамтамасыз ету бойынша қажеттi құралдармен жарақтандырылған құрылымдық бөлiмше
Құрылымдық бөлімше туралы ережені бекіту туралы бұйрық және құпия ақпаратқа рұқсаты бар адамдарға рұқсат беру туралы бұйрық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (1-қосымшаға сәйкес)
3
Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен биржа саудасының үлгi қағидалары негiзiнде әзiрленген биржа саудасы қағидалары
Биржа саудасы қағидаларын бекіту туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
(1-қосымшаға сәйкес).
4
Басшылық лауазымындағы тауар биржасы қызметкерлерінде:
жоғары бiлiмi;
тауар биржалары саласында және/ (немесе) қаржы ұйымдарында кемiнде үш жыл жұмыс өтiлi;
басшылық лауазымын атқармайтын тауар биржасы қызметкерлерінде:
жоғары немесе орта бiлiмнен кейiнгi бiлiмі
Штаттық кестеге сәйкес басшылық лауазымындағы қызметкерлердің білімі және жұмыс өтілі туралы; басшыны тағайындау туралы;
штаттық кестеге сәйкес тауар биржасының басшылық лауазымын атқармайтын қызметкерлердің білімі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (1-қосымшаға сәйкес)
5
Сауданы ұйымдастыру жөнiндегi және клиенттермен жұмыс жөнiндегi құрылымдық бөлiмшелер
Сауданы ұйымдастыру жөніндегі және клиенттермен жұмыс жүргізу жөніндегі құрылымдық бөлімше туралы ережені бекіту туралы бұйрық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны(1-қосымшаға сәйкес)
6
Клирингтiк орталық не клирингтiк орталық қызметтерiн пайдалану туралы шарт
Клирингтік орталықты құру туралы бұйрық не клирингтік орталық қызметтерін пайдалану туралы шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
(1-қосымшаға сәйкес)
7
Кемінде жеті биржалық брокермен және/(немесе) биржалық дилермен ынтымақтастық немесе қызметтер көрсету туралы ниет шарттары
Ынтымақтастық немесе қызметтер көрсету туралы ниет шарттары туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
(1-қосымшаға сәйкес)
8
Тауар биржасы туралы және оның сауда-саттықтарды өткiзу тәртібі туралы ақпаратты, сондай-ақ биржалық сауда-саттық нәтижелерін орналастыру үшін арнайы бөлімді қамтитын мемлекеттік және орыс тілдеріндегі өз интернет-ресурсы
Интернет-ресурсты пайдалануға беру туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
(1-қосымшаға сәйкес)
9
Мына: тауар биржасы мүшелерінің бастапқы және жыл сайынғы жарналары, биржа мүлкін пайдалану, сондай-ақ биржалық мәмілелерді тіркеу және ресімдеу, заңнамада тыйым салынбаған басқа түсімдер төлемдерінің бекітілген мөлшерлері
Тауар биржасы мүшелерінің бастапқы және жыл сайынғы жарналары, биржа мүлкін пайдалану, сондай-ақ биржалық мәмілелерді тіркеу және ресімдеу, заңнамада тыйым салынбаған басқа түсімдер төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы бұйрық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (1-қосымшаға сәйкес)
биржалық брокерлер (бұдан әрi - брокерлер) және (немесе) биржалық дилерлер (бұдан әрi - дилерлер) қызметiне
10
Ұйымның бiрiншi басшысында:
жоғары бiлiмi;
биржа қызметі саласында және/(немесе) қаржы ұйымдарында кемiнде үш жыл жұмыс өтiлi;
ұйым қызметкерлерiнде (биржа саудасымен айналысатын):
жоғары немесе орта бiлiмнен кейiнгi бiлiмі
Штаттық кестеге сәйкес бірінші басшының білімі және жұмыс өтілі туралы;
штаттық кестеге сәйкес, қызметкерлердің білімі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (2-қосымшаға сәйкес)
11
Брокерлiк және (немесе) дилерлiк қызметтер көрсету туралы шарттардың бекiтiлген нысандары
Брокерлік және (немесе) дилерлік қызметтер көрсету туралы шарттар нысандарын бекіту туралы бұйрық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (2-қосымшаға сәйкес)
12
Клиенттерге брокерлiк және (немесе) дилерлiк қызметтер көрсетудiң бекiтiлген регламентi
Клиенттерге брокерлік және (немесе) дилерлік қызмет көрсетудің регламентін бекіту туралы бұйрық туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (2-қосымшаға сәйкес)
Тауар биржаларының, биржалық
брокерлер мен биржалық дилерлердің
қызметiне қойылатын бiлiктiлiк талаптары
және оларға сәйкестiктi растайтын
құжаттар тiзбесiне
1-қосымша
Тауар биржалары қызметіне қойылатын біліктілік
талаптарына сәйкестігі туралы
мәліметтер нысаны
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тауар
биржаларының электрондық сауда жүйесiне қойылатын жалпы талаптарға
сай келетін тауар биржасының электрондық сауда жүйесi:
қабылдау-беру актісінің нөмірі мен күні ____________________;
пайдалануға енгізу туралы актінің нөмірі мен күні_____________.
Мына құжаттардың болуы:
Негізгі құралдардан үзінді көшірмелер ____;
Техникалық тапсырма ____;
Электрондық сауда жүйесінің сипаттамасы ____.
2. Құпиялылық (жасырын) режимін, сондай-ақ тауар биржасында
коммерциялық құпияны құрайтын, оның ішінде электрондық
жеткізгіштердегі мәліметтердің сақталуын қамтамасыз ету бойынша
қажетті құралдармен жарақтандырылған құрылымдық бөлімше:
құрылымдық бөлімше туралы ережені бекіту туралы бұйрықтың
нөмірі мен күні ___________________;
құпия ақпаратқа рұқсаты бар тұлғаларға рұқсат беру туралы
бұйрықтың нөмірі мен күні ___________________.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен биржа саудасының
үлгі қағидасы негізінде әзірленген биржа саудасының қағидасы:
биржа саудасы қағидасының бекітілген күні ______________.

4. Утвержденного регламента оказания брокерских и (или)
дилерских услуг клиентам:
номер и дата приказа об утверждении регламента/регламентов
______________.

4. Клиенттерге брокерлік және (немесе) дилерлік қызметтер
көрсетудің бекітілген регламенті:
регламентті/регламенттерді бекіту туралы бұйрықтың нөмірі мен
күні________.