О мерах по организации погашения кредиторской задолженности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 1999 года N 569. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 6 мая 2005 г. N 434 (P050434).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 06.05.2005 № 434.
В целях погашения кредиторской задолженности в соответствии со статьей 5-1 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1999 год" Z980318_ Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила о порядке погашения кредиторской задолженности в республиканский бюджет на 1999 год.
2. Создать Комиссию по рассмотрению вопросов, связанных с погашением кредиторской задолженности (далее - Комиссия) в следующем составе:
Утембаев Ержан Абулхаирович - Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
Жамишев Болат Бидахметович - вице-Министр финансов Республики Казахстан, заместитель председателя
Бахмутова Елена Леонидовна - директор Бюджетного департамента Министерства финансов Республики Казахстан
Нурпеисов Кайрат Айтмухамбетович - вице-Министр государственных доходов Республики Казахстан
Карибжанов Хайрат Салимович - вице-Министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Константинов Анатолий Васильевич - заместитель Генерального Прокурора Республики Казахстан (по согласованию)
Кулекеев Жаксыбек Абдрахметович - Министр экономики Республики Казахстан
Кузутбаева Ажар Килмбековна - вице-Министр юстиции Республики Казахстан
Сейткул Каирбек Сейткулович - член Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (по согласованию)
Тлеубердин Алтай Аблаевич - Председатель Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса
Школьник Владимир Сергеевич - Министр энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан
Мынбаев Сауат Мухаметбаевич - Министр сельского хозяйства Республики Казахстан <*>
Сноска. Состав комиссии - в редакции постановления Правительства РК от 18 ноября 1999 г. N 1750 P991750_ .
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 1999 года N 569
Правила
о порядке погашения кредиторской задолженности
в республиканский бюджет на 1999 год <*>
Сноска. Преамбула исключена - постановлением Правительства РК от 18 ноября 1999 г. N 1750 P991750_ .
I. Общие положения
1. Настоящие Правила регулируют порядок погашения кредиторской задолженности:

Кредиторлық берешекті өтеуді ұйымдастыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 1999 жылғы 13 мамыр N 569. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.05.06. N 434 қаулысымен
"1999 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-1-бабына сәйкес кредиторлық берешекті өтеу мақсатында Қазақстан Республикасы  Заңының  5-1-бабына сәйкес кредиторлық берешекті өтеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған 1999 жылға арналған республикалық бюджетке кредиторлық берешекті өтеудің тәртібі туралы ереже бекітілсін.
2. Мынадай құрамда Кредиторлық берешекті өтеуге байланысты мәселелерді қарау жөнінде комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын:
Өтембаев Ержан Әбілхайырұлы - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға
Жәмішев Болат Бидахметұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі, төрағаның орынбасары
Бахмутова Елена Леонидовна - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Бюджет департаментінің директоры
Нұрпейісов Қайрат Айтмұхамбетұлы - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс вице-министрі
Кәрібжанов Қайрат Сәлімұлы - Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар вице-министрі
Константинов Анатолий Васильевич - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының орынбасары (келісім бойынша)
Күлекеев Жақсыбек Әбдірахметұлы - Қазақстан Республикасының Экономика министрі
Құзытбаева Ажар Қилымбекқызы - Қазақстан Республикасының Әділет вице-министрі
Сейітқұл Қайырбек Сейітқұлұлы - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің мүшесі (келісім бойынша)
Тілеубердин Алтай Абылайұлы - Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестікті қорғау және шағын бизнесті қолдау жөніндегі агенттігінің төрағасы
Школьник Владимир Сергеевич - Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрі.
Мыңбаев Сауат Мұхаметбайұлы - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.10.12. N 1548  қаулысымен ,   1999.11.18. N 1750   қаулысымен .
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1999 жылғы "13" мамырдағы
N 569 қаулысымен
бекiтiлген
1999 жылға арналған республикалық бюджетке
кредиторлық берешектердi өтеудің тәртiбi туралы
Ереже
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже:

бывших бюджетных организаций, финансировавшихся из республиканского бюджета, представлявших отчетность в порядке, который определялся Инструкцией об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года N 217 и зарегистрированной в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 28 мая 1998 года N 517, и/или реорганизованных в государственные учреждения или казенные предприятия, перед поставщиками товаров (работ и услуг);
организаций, финансировавшихся из упраздненного Дорожного фонда, перед поставщиками товаров (работ и услуг);
местных исполнительных органов по кредитам перед банками второго уровня, использованным на выплату заработной платы и социальных пособий и утвержденным местными представительными органами.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 18 ноября 1999 г. N 1750 P991750_ .
2. Погашение производится только по кредиторской задолженности, образовавшейся в указанных в пункте 1 организациях по состоянию на 31 декабря 1998 года, указанной в представленной ими отчетности в порядке, определенном Министерством финансов Республики Казахстан в соответствии с законодательством.
Кредиторская задолженность вышеуказанных организаций погашается за счет кредиторской задолженности поставщиков товаров (работ, услуг) и банков второго уровня по платежам в республиканский бюджет, включая основной долг, пени и штрафы, сложившейся на момент проведения расчетов, но не более суммы такой задолженности, образовавшейся по состоянию на 31 декабря 1998 года (далее - кредиторская задолженность в республиканский бюджет) в пределах суммы, предусмотренной в республиканском бюджете на 1999 год на эти цели.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства РК от 18 ноября 1999 г. N 1750 P991750_ .
3. Погашение кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет может быть осуществлено хозяйствующими субъектами, являющимися:
непосредственными поставщиками товаров (работ, услуг) бюджетных организаций, организаций, финансировавшихся из упраздненного Дорожного фонда, банков второго уровня;
одним из последующих поставщиков непосредственного поставщика товаров (работ, услуг) бюджетных организаций, организаций, финансировавшихся из упраздненного Дорожного фонда, банков второго уровня (далее - Поставщики).
4. Погашение кредиторской задолженности поставщиков, находящихся в г. Астане, по платежам в республиканский бюджет производится по согласованию с местным исполнительным органом г. Астаны.
Погашение кредиторской задолженности поставщиков, зарегистрированных в налоговых органах в городе Астане после 1 января 1999 года, производится по платежам в республиканский бюджет, кроме налогов и сборов, распределяемых между республиканским и местным бюджетами согласно Закону Республики Казахстан "О бюджетной системе". При этом зачисление сумм задолженности в доход республиканского бюджета осуществляется без распределения по нормативам, установленным Указом Президента Республики Казахстан от 9 октября 1996 года № 3127 U963127_ "О создании специальной экономической зоны города Астаны". <*>
Сноска. Пункт 4 - с дополнениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.06.99г. N 804 P990804_ .

республикалық бюджеттен қаржыландырылып келген, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен бекітілген және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 28 мамырда 517 нөмірмен тіркелген Жылдық, тоқсандық бухгалтерлік есептілік көлемі мен нысандары туралы нұсқаулықпен айқындалған тәртіпте есеп тапсырған және/немесе мемлекеттік мекемелер немесе қазыналық кәсіпорындар болып қайта құрылған бұрынғы бюджеттік ұйымдардың тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) берушілердің алдындағы;
таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдардың тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) берушілердің алдындағы;
несиелер бойынша жергілікті атқарушы органдардың жалақыны және әлеуметтік жәрдемақыларды төлеуге пайдаланылған және жергілікті өкілді органдар бекіткен екінші деңгейдегі банктердің алдындағы кредиторлық берешектерін өтеудің тәртібін реттейді.
Ескерту. Кіріспе алып тасталды, 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 1999.11.18. N 1750   қаулысымен .
2. Өтеу тек 1-тармақта көрсетілген ұйымдарда 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша пайда болған, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі айқындалған тәртіппен олар тапсырған есептілікте көрсетілген кредиторлық берешек бойынша жүргізіледі.
Жоғарыда көрсетілген ұйымдардың кредиторлық берешегі тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) берушілер мен екінші деңгейдегі банктердің негізгі борышты, өсімақыны, және айыппұлдарды қоса есептегенде, есеп айырысу жүргізген сәтте қалыптасқан республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша кредиторлық берешектері (бұдан әрі - республикалық бюджетке төленетін кредиторлық берешек) есебінен өтеледі, бірақ 1999 жылға арналған республикалық бюджетте осы мақсатқа көзделген сомалардың шегінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша жинақталған осындай берешектің сомасынан аспауы тиіс.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.10.23. N 1593  қаулысымен ,   1999.11.18. N 1750  қаулысымен .
3. Республикалық бюджетке төлемдер бойынша кредиторлық берешектi өтеудi:
бюджеттiк ұйымдардың, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдардың, екiншi деңгейдегi банктердiң тiкелей тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) берушiлерi;
бюджеттiк ұйымдарға, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдарға, екiншi деңгейдегi банктерге тiкелей тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) берушiнiң одан кейiнгi берушiлерiнiң (бұдан әр - Берушiлер) бiрi болып табылатын шаруашылық жүргізушi субъектiлер жүзеге асыруы мүмкiн.
4. Астана қаласындағы берушiлердің республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша кредиторлық берешегiн өтеу Астана қаласының жергiлiктi атқарушы органымен келiсiм бойынша жүргізiледi.
Астана қаласындағы салық органдарында 1999 жылғы 1 қаңтардан кейін тіркелген берушілердің кредиторлық берешектерін өтеу  "Бюджет жүйесі туралы"  Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттердің арасында бөлінетін салықтар мен алымдарды қоспағанда, республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша жүргізіледі. Бұл ретте, берешектердің сомасын республикалық бюджеттің кірісіне есептеу Қазақстан Республикасы Президентінің "Астана қаласының арнайы экономикалық аймағын құру туралы 1996 жылғы 9 қазандағы N 3127  Жарлығымен  белгіленген нормативтер бойынша бөлместен жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармақ толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.06.18. N 804  қаулысымен .

5. Правительство Республики Казахстан создает Комиссию по рассмотрению вопросов, связанных с погашением кредиторской задолженности (далее - Комиссия), как консультативно-совещательный орган Правительства Республики Казахстан.
Комиссия создается в целях:
1) выработки предложений по урегулированию вопросов, связанных с погашением кредиторской задолженности бюджетных организаций, финансировавшихся из республиканского бюджета, и упраздненного Дорожного фонда перед поставщиками товаров (работ, услуг), а также местных бюджетов по кредитам перед банками второго уровня;
2) внесения на рассмотрение в Правительство Республики Казахстан проектов актов, регулирующих вопросы погашения кредиторской задолженности вышеуказанных юридических лиц.
Предложения Комиссии оформляются протоколами, которые подписываются всеми присутствующими на заседании членами Комиссии.
Заседание Комиссии может быть проведено, если на нем присутствует большинство от общего состава Комиссии. Решение Комиссии принимается при наличии не менее семи голосов "за" участвующих на заседании членов Комиссии.
Для работы и консультаций Комиссия вправе в установленном порядке привлекать консультантов, экспертов и служащих государственных органов. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 23 сентября 1999 г. N 1448 P991448_ ; от 18 ноября 1999 г. N 1750 P991750_ .
II. Порядок регистрации кредиторской
задолженности бюджетных организаций, организаций,
финансировавшихся из упраздненного Дорожного фонда
6. Бюджетная организация, организация, финансировавшаяся из упраздненного Дорожного фонда, составляет акт сверки своей кредиторской задолженности с каждым непосредственным поставщиком по состоянию на 31 декабря 1998 года. Общая сумма кредиторской задолженности по представленным актам не должна превышать суммы кредиторской задолженности, отраженной в годовой бухгалтерской отчетности бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, по состоянию на 1 января 1999 года. Оригиналы актов сверок кредиторской задолженности в двух экземплярах представляются бюджетной организацией, организацией, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, в территориальные органы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - территориальные органы казначейства).
7. Ответственность за достоверность указанных сумм кредиторской задолженности бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, в актах сверки возлагается на руководителя бюджетной организации, руководителя организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда.

5. Қазақстан Республикасының Yкiметi өзінiң консультативтік-кеңесшi органы ретiнде Кредиторлық берешектi өтеуге байланысты мәселелердi қарау жөнiнде комиссия (бұдан әрi - Комиссия) құрады.
Комиссия:
1) республикалық бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттiк ұйымдар мен таратылған Жол қорының тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) берушiлер алдындағы, сондай-ақ жергiлiктi бюджеттердiң екiншi деңгейдегi банктердің алдындағы несиелер бойынша кредиторлық берешегiн өтеуге байланысты мәселелердi реттеу жөнiндегi ұсыныстарды пысықтау;
2) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына жоғарыда көрсетiлген заңды тұлғалардың кредиторлық берешегiн өтеу мәселелерiн реттейтiн актілердің жобасын енгiзу мақсатында құрылады.
Комиссияның ұсынысы Комиссияның жиналысқа қатысушы барлық мүшелерi қол қоятын хаттамалармен ресiмделедi.
Комиссияның мәжілісі, егер оған Комиссияның жалпы құрамынан көпшілігі қатысса, өткізілуі мүмкін. Мәжіліске қатысушы Комиссия мүшелерінің кемінде жеті дауысы "иә" болған жағдайда Комиссияның шешімі қабылданады.
Жұмыс пен консультациялар үшін Комиссияның белгіленген тәртіппен консультанттары, сарапшылар мен мемлекеттік органдардың қызметшілерін тартуға құқығы бар.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.09.23. N 1448   қаулысымен , 1999.11.18. N 1750  қаулысымен .
II. Бюджеттiк ұйымдардың, таратылған Жол қорынан
қаржыландырылып келген ұйымдардың кредиторлық
берешегiн тiркеудің тәртiбi
6. Бюджеттiк ұйым, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдар 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша әрбiр тiкелей берушiмен өзiнiң кредиторлық берешектерiн салыстыру актiсiн жасайды. Ұсынылған актiлер бойынша кредиторлық берешектiң жалпы сомасы бюджеттiк ұйымдардың, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдардың 1999 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша жылдық бухгалтерлiк есебiнде көрсетiлген кредиторлық берешегiнiң сомасынан аспауы тиiс. Кредиторлық берешектi салыстыру актiлерiнiң түпнұсқалары екi данада бюджеттiк ұйымдарға, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдарға, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органдарына (бұдан әрi - қазынашылықтың аумақтық органдары) ұсынылады.
7. Бюджеттiк ұйымдардың, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдардың кредиторлық берешегiнiң салыстыру актiлерiндегi көрсетiлген сомаларының дұрыстығы үшiн жауапкершілік бюджеттiк ұйымдардың басшысына, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдардың басшысына жүктеледi.

8. На основании данных актов сверок территориальные органы казначейства формируют справки о наличии кредиторской задолженности на 31 декабря 1998 года по форме № 1 по каждой бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда. На все акты по каждой бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, составляется справка, которая после сверки с данными годового бухгалтерского баланса или первичного учета подписывается руководителями территориального органа казначейства и бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, и скрепляется печатями.
Кредиторская задолженность по упраздненному Дорожному фонду подтверждается данными годового бухгалтерского баланса или первичного учета организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, заверенными Министерством транспорта, коммуникаций и туризма Республики Казахстан.
Справки в трех экземплярах регистрируются под одним номером в журнале регистрации кредиторской задолженности по форме № 2, который должен быть пронумерован, прошнурован и опечатан мастичной печатью. Количество листов в журнале заверяется подписью руководителя территориального органа казначейства. Номер справки проставляется согласно номеру по порядку журнала.
Кроме того, в справке проставляется двузначный налоговый код области по справочнику налоговых органов, семизначный код бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, по справочнику бюджетных организаций, порядковый номер непосредственного поставщика. Эти коды формируют специальный код регистрации (девятизначный код/порядковый номер непосредственного поставщика). <*>
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 июля 1999 г. N 1047 P991047_ .
9. Один экземпляр справки, подтверждающей сумму кредиторской задолженности, с приложенными в одном экземпляре актами сверок остается в территориальном органе казначейства и хранится в специально заведенном деле по каждой бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда. Ответственный исполнитель казначейства возвращает бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, справку в двух экземплярах и по одному экземпляру актов сверок, предварительно проставив на актах штамп территориального органа казначейства, подтверждающего регистрацию кредиторской задолженности.
III. Подготовка и представление документов для погашения
кредиторской задолженности бюджетными
организациями, организациями, финансировавшимися из
упраздненного Дорожного фонда

8. Қазынашылықтың аумақтық органдары салыстыру актiлерi деректерiнiң негiзiнде әрбiр бюджеттiк ұйым, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйым бойынша N 1 нысанда 1998 жылғы 31 желтоқсанға Кредиторлық берешектiң бар екендiгi туралы анықтамалар жасайды. Әрбiр бюджеттiк ұйым, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйым бойынша барлық актiлерге жылдық бухгалтерлiк баланстың немесе бастапқы есепке алудың деректерiмен салыстырылғаннан кейiн қазынашылықтың аумақтық органы мен бюджеттiк ұйымдардың, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдардың басшылары қол қоятын және мөрлермен бекiтiлетiн анықтама жасалады.
Таратылған Жол қоры бойынша кредиторлық берешек таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдардың Қазақстан Республикасының Көлiк, коммуникациялар және туризм министрлiгі куәландырған жылдық бухгалтерлiк балансының немесе бастапқы есебiнiң деректерiмен расталады.
Үш данадағы анықтамалар N 2 нысан бойынша нөмiрленуi, жіппен тiгiлуi және мастикалық мөр басылуы тиiс кредиторлық берешектi тiркеу журналында бiр нөмiрмен тiркеледi. Журналдағы парақтардың саны қазынашылықтың аумақтық органы басшысының қолымен расталады. Анықтаманың нөмiрi журналдағы нөмiрдің ретi бойынша қойылады.
Одан басқа, анықтамада салық органдарының анықтамалығы бойынша облыстың екi мәндi салықтық коды, бюджеттiк ұйымдардың анықтамалығы бойынша бюджеттiк ұйымдардың, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымның жетi мәндi коды, тiкелей берушiнiң реттiк нөмiрi қойылады. Бұл кодтар арнаулы тiркеу кодын (тоғыз мәндi код/ тiкелей берушiнiң реттiк нөмiрi) құрайды.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.07.23. N 1047   қаулысымен .
9. Кредиторлық берешектiң сомасын растайтын, анықтаманың салыстыру актiлерiнiң бiр данасында қоса берiлген бiр данасы қазынашылықтың аумақтық органында қалады және әрбiр бюджеттік ұйым, таратылған )Көл қорынан қаржыландырылатын келген ұйым бойынша арнаулы жүргiзiлген iсте сақталады. Қазынашылықтың жауапты атқарушысы бюджеттiк ұйымдарға, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдарға екi данада анықтаманы және актілерге кредиторлық берешектiң тiркелгендігін растайтын қазынашылықтың мөртаңбасын алдын ала қойып салыстыру актілерiнiң бiр-бiр данасын қайтарады.
III. Бюджеттiк ұйымдардың, таратылған Жол қорынан
қаржыландырылып келген ұйымдардың кредиторлық
берешекті өтеу үшiн құжаттарды дайындауы және ұсынуы

10. Бюджетная организация, организация, финансировавшаяся из упраздненного Дорожного фонда, запрашивает у непосредственных поставщиков информацию об их кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет.
11. Непосредственный поставщик, имеющий кредиторскую задолженность по платежам в республиканский бюджет, запрашивает в территориальном налоговом органе по месту регистрации справку о наличии кредиторской задолженности по каждому виду платежа с указанием основного долга, пени и штрафов по форме N 8 направляет ее в бюджетную организацию, организацию, финансировавшуюся из упраздненного Дорожного фонда. <*>
Сноска. В пункт 11 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 октября 1999 г. N 1593 P991593_ .
12. Налоговый орган ведет журнал учета выданных справок, который должен быть пронумерован, прошнурован и опечатан мастичной печатью. Количество листов в журнале заверяется подписью руководителя налогового органа. На справке в обязательном порядке делается отметка "Для погашения кредиторской задолженности бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда" с указанием названия бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда.
По поставщикам, зарегистрированным в городе Астане после 1 января 1999 года, в справке налоговым органом в обязательном порядке делается отметка о их регистрации в городе Астане после 1 января 1999 года.
Если у непосредственного поставщика запросили справку о наличии задолженности по платежам в республиканский бюджет одновременно несколько бюджетных организаций, организаций, финансировавшихся из упраздненного Дорожного фонда, налоговый орган выдает справки отдельно для каждой бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, под разными номерами.
По поставщикам, зарегистрированным в налоговых органах в городе Астане до 1 января 1999 года, в справке указывается общая сумма задолженности по каждому виду платежа с указанием основного долга, пени и штрафов и разделением суммы задолженности между республиканским бюджетом и бюджетом города Астаны по нормативам на 1999 год, установленным Положением о специальной экономической зоне города Астаны, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 9 октября 1996 года № 3127 U963127_ "О специальной экономической зоне города Астаны". <*>
Сноска. Пункт 12 - с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 18.06.99г. N 804 P990804_ ; от 23 июля 1999 г. N 1047 P991047_ .

10. Бюджеттік ұйым, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйым тікелей берушiлерден республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша олардың кредиторлық берешегi туралы ақпарат сұратады.
11. Республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша кредиторлық берешегі бар тiкелей беруші тiркелген жерi бойынша аумақтық салық органынан N 8-нысан бойынша негiзгi борышты, өсiмақыны айыппұлдарды көрсете отырып, әрбiр түрi бойынша кредиторлық берешектің бар-жоғы туралы анықтама сұратады және оны бюджеттiк ұйымға, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымға жолдайды.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.10.23. N 1593   қаулысымен .
12. Салық органы берiлген анықтамаларды есепке алудың нөмiрленуi, тiгiлуi және мастикалық мөр басылуы тиiс журналын жүргiзедi. Журналдағы парақордың саны салық органы басшысының қолы қойылып расталады. Анықтамада міндеттi түрде бюджеттiк ұйымның, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымның атауы көрсетiле отырып, "Бюджеттік ұйымның, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымның кредиторлық берешектерiн өтеу үшін" деген белгі қойылады.
Астана қаласында 1999 жылғы 1 қаңтардан кейін тіркелген берушілер бойынша салық органы анықтамада міндетті түрде олардың Астана қаласында 1999 жылғы 1 қаңтардан кейін тіркелгендігі туралы белгі қояды.
Егер тiкелей берушінің республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешектің бар-жоғы туралы бiр мезгілде бiрнеше бюджеттiк ұйым, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдар анықтама сұрататын болса, салық органы әрбiр бюджеттiк ұйым, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйым үшiн әр түрлі нөмiрлермен жеке анықтама бередi.
Анықтамада Астана қаласындағы салық органдарында 1999 жылғы 1 қаңтарға дейiн тiркелген берушiлер бойынша негiзгi борыш, өсiмақылар және айыппұлдар көрсетiле және берешектердiң сомасын Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Астана қаласының арнайы экономикалық аймағын құру туралы" 1996 жылғы 9 қазандағы N 3127   Жарлығымен  бекiтiлген Астана қаласының арнайы экономикалық аймағы туралы ережеде белгiленген 1999 жылға арналған нормативтер бойынша республикалық бюджет пен Астана қаласы бюджетiнiң арасында бөлiне отырып, төлемнiң әрбiр түрi бойынша берешектiң жалпы сомасы көрсетiледi.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.06.18. N 804   қаулысымен , 1999.07.23. N 1047   қаулысымен .

13. В случае отсутствия у непосредственного поставщика кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет, а также если кредиторская задолженность бюджетных организаций, организаций, финансировавшихся из упраздненного Дорожного фонда, превышает сумму задолженности непосредственного поставщика по платежам в республиканский бюджет, непосредственный поставщик запрашивает у Поставщиков, а также у последующих Поставщиков, перед которыми у него имеется кредиторская задолженность, информацию о наличии у них кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет. Поставщики, имеющие кредиторскую задолженность по платежам в республиканский бюджет, представляют непосредственному поставщику справки территориальных налоговых органов согласно п. 12 настоящих Правил.
14. Непосредственный поставщик сверяет сумму задолженности Поставщика, указанную в справке налогового органа, с суммой своей кредиторской задолженности перед Поставщиком, представившим справку, и суммой дебиторской задолженности по расчетам с бюджетной организацией, организацией, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, составляет акт сверки кредиторской задолженности с Поставщиком на сумму, равную сумме, указанной в справке налогового органа, но не превышающую суммы кредиторской задолженности бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, за поставленные товары (работы, услуги), в четырех экземплярах, подписанных руководителями непосредственного поставщика и Поставщика. Два экземпляра каждого акта сверки и справок налоговых органов направляются бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда.
15. Бюджетная организация, организация, финансировавшаяся из упраздненного Дорожного фонда, сверяет суммы, указанные в справках налоговых органов по месту регистрации непосредственного поставщика и Поставщика о наличии кредиторской задолженности, с суммами, указанными в актах сверки, и с суммой своей кредиторской задолженности и составляет схему погашения кредиторской задолженности по форме № 3 в четырех экземплярах в порядке согласно разделу IV настоящих Правил. Общая сумма задолженности, подтвержденная справками налоговых органов по месту регистрации непосредственного поставщика и его Поставщиков, не должна превышать сумму кредиторской задолженности бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда.
16. Бюджетная организация, организация, финансировавшаяся из упраздненного Дорожного фонда, все экземпляры схемы погашения кредиторской задолженности с приложенными к ней оригиналами актов сверки кредиторской задолженности между непосредственным поставщиком и его Поставщиками, справок налоговых органов о наличии кредиторской задолженности Поставщиков по платежам в республиканский бюджет по одному экземпляру направляет в территориальный орган казначейства на регистрацию.
Бюджетная организация, организация, финансировавшаяся из упраздненного Дорожного фонда, официально уведомляет непосредственного поставщика о получении документов и включении его и Поставщиков в схему погашения. Непосредственный поставщик направляет уведомление бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, в налоговые органы по месту своей регистрации и регистрации Поставщиков, участвующих в схеме погашения.

13. Тiкелей берушiнің республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегi болмаған жағдайда, сондай-ақ егер бюджеттiк ұйымдардың, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдардың кредиторлық берешегi тiкелей берушiнің республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешегiнiң сомасынан асатын болса, тiкелей беруші олардың алдында өзiнiң кредиторлық берешегi бар Берушiлерден, сондай-ақ одан кейiнгi Берушiлерден олардың республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегiнiң бар-жоғы туралы ақпарат сұратады. Республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешегі бар Берушiлер тiкелей берушіге осы Ереженiң 12-тармағына сәйкес аумақтық салық органдарының анықтамасын ұсынады.
14. Тiкелей берушi Берушiнiң салық органының анықтамасында көрсетiлген берешегiнің сомасын анықтаманы ұсынған Берушiнiң алдындағы өзiнiң кредиторлық берешегінiң сомасымен және бюджеттiк ұйыммен, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйыммен есеп айырысу бойынша дебиторлық берешектің сомасымен салыстырады, Берушiмен тiкелей берушi мен Берушiнiң басшылары қол қойған төрт данада салық органының анықтамасында көрсетiлген сомаға тең, бiрақ бюджеттiк ұйымның, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымның берген тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) үшiн кредиторлық берешегiнiң сомасынан аспайтын сомаға кредиторлық берешектi салыстыру актiсiн жасайды. Әрбiр салыстыру актiсi мен салық органдары анықтамаларының екi данасы бюджеттiк ұйымға, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымға жолданады.
15. Бюджеттiк ұйым, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйым тiкелей берушi мен Берушiнiң тiркелген жерi бойынша салық органдарының кредиторлық берешектiң бар-жоғы туралы анықтамаларында көрсетілген сомаларды салыстыру актiлерiнде көрсетiлген сомалармен және өзiнiң кредиторлық берешегiнiң сомасымен салыстырады және N 3 нысан бойынша, осы Ереженiң IV бөлiмiне сәйкес тәртiппен төрт данада кредиторлық берешектi өтеудiң сызбасын жасайды. Тiкелей берушi мен оның Берушiсiнің тiркелген жерi бойынша салық органдарының анықтамаларымен расталған берешектiң жалпы сомасы бюджеттiк ұйымның, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымның кредиторлық берешегiнiң сомасынан аспауы тиiс.
16. Бюджеттiк ұйым, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйым тiкелей берушi мен оның Берушiсiнiң арасындағы кредиторлық берешектi салыстыру актiлерінің түпнұсқаларын оған қоса беру арқылы өтелген кредиторлық берешектi өтеу сызбасының барлық данасына Берушiлердiң республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегiнiң бар-жоғы туралы салық органдарының анықтамаларын бiр-бiр данадан қазынашылықтың аумақтық органына тiркеуге жолдайды.
Бюджеттiк ұйым, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйым тiкелей берушiге құжаттардың алынғандығы және оның Берушiлерiнiң өтеу сызбасына енгiзiлгендiгi туралы ресми хабарлайды. Тiкелей берушi бюджеттiк ұйымның, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымның хабарлауын өзi тiркелген және өтеу сызбасына қатысушы Берушiлер тiркелген жер бойынша салық органдарына жолдайды.

17. Акты сверки кредиторской задолженности регистрируются в территориальном органе казначейства, в котором обслуживается бюджетная организация, организация, финансировавшаяся из упраздненного Дорожного фонда, в журнале регистрации актов сверки кредиторской задолженности Поставщиков по форме № 4 под специальными кодами регистрации.
Территориальный орган казначейства проверяет наличие необходимых документов, приложенных к схеме погашения кредиторской задолженности, указанных в п. 29 настоящих Правил.
Схема погашения кредиторской задолженности регистрируется в журнале регистрации кредиторской задолженности по форме № 2. Копия зарегистрированной схемы погашения кредиторской задолженности доводится органом казначейства, в котором обслуживается бюджетная организация, организация, финансировавшаяся из упраздненного Дорожного фонда, во все территориальные органы казначейства, участвующие в расчетах.
18. Органы казначейства открывают следующие счета для проведения расчетов:
бюджетные счета бюджетным организациям, организациям, финансировавшимся из упраздненного Дорожного фонда, не имеющим бюджетных счетов в органах казначейства, на основании разрешения министерства по форме 2, 2-а по месту их нахождения;
текущие счета без права расходования непосредственному поставщику и Поставщикам, включенным в схему погашения кредиторской задолженности, в территориальных органах казначейства по месту нахождения непосредственного поставщика и Поставщиков на основании схемы погашения кредиторской задолженности.
Текущие счета (временные) открываются с обязательным представлением образцов подписей, оформленных в соответствии с требованиями Инструкции Национального Банка Республики Казахстан "О порядке открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов в банках второго уровня", утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 04.03. 97 г. № 61.
Органы казначейства, открывающие текущие счета, сообщают об открытии данных счетов в территориальный орган казначейства, где обслуживается бюджетная организация, организация, финансировавшаяся из упраздненного Дорожного фонда.
19. Бюджетная организация, организация, финансировавшаяся из упраздненного Дорожного фонда, представляет в вышестоящее министерство (ведомство) два экземпляра схемы погашения кредиторской задолженности, составленной и зарегистрированной в установленном порядке. При необходимости министерство (ведомство) имеет право затребовать у бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, дополнительные документы.

17. Кредиторлық берешектi салыстыру актiлерi бюджеттiк ұйымға, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымға қызмет көрсетiлетiн қазынашылықтың аумақтық органында арнаулы тiркеу кодымен N 4 нысан бойынша Берушiлердің кредиторлық берешегін салыстыру актiлерiн тiркеу журналында тiркеледi.
Қазынашылықтың аумақтық органы осы Ереженің 29-тармағында көрсетiлген кредиторлық берешектi өтеу сызбасына қоса берiлген қажеттi құжаттардың бар-жоғын тексередi.
Кредиторлық берешектi өтеу сызбасы N 2 нысан бойынша кредиторлық берешектi тiркеу журналында тiркеледi. Тiркелген кредиторлық берешектi өтеу сызбасының көшiрмесiн бюджеттiк ұйымға, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымға қызмет көрсететiн қазынашылық органы есеп айырысуға қатысатын барлық қазынашылықтың аумақтық органдарына жеткiзедi.
18. Қазынашылық органдары есеп айырысулар жүргізу үшiн мынадай шоттар:
министрлiк рұқсатының негiзiнде 2, 2-а нысанында олардың орналасқан жерi бойынша қазынашылық органдарында бюджеттiк шоттары жоқ бюджеттiк ұйымдарға, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдарға бюджеттiк шоттар;
кредиторлық берешектi өтеу сызбасының негiзiнде тiкелей берушi мен Берушiлердің орналасқан жерi бойынша қазынашылықтың аумақтық органдарында кредиторлық берешектi өтеу сызбасына енгiзiлген тiкелей берушi мен Берушілерге жұмсау құқығынсыз ағымдағы шоттар ашады.
Ағымдағы (уақытша) шоттар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi басқармасының 1997 жылғы 4 наурыздағы N 61  қаулысымен  бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Екiншi деңгейдегi банктерде клиенттердің банктiк шоттарын ашудың, жүргiзудің және жабудың тәртiбi туралы" нұсқаулығының талаптарына сәйкес ресiмделген қолдардың мiндетті түрде ұсынылған үлгiлерiмен ашылады.
Ағымдағы шоттарды ашқан қазынашылықтың аумақтық органдары аталған шоттардың ашылғандығы туралы бюджеттiк ұйымға, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымға қызмет көрсетiлетiн қазынашылықтың аумақтық органына хабарлайды.
19. Бюджеттiк ұйым, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйым өзiнен жоғары тұрған министрлiкке (ведомствоға) екi данада белгiленген тәртiппен жасалған және тiркелген кредиторлық берешектi өтеудiң сызбасын ұсынады.
Қажет болған жағдайда министрлiктің (ведомствоның) бюджеттiк ұйымнан, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымнан қосымша құжаттар талап етуге құқығы бар.

20. Министерство (ведомство) на основании полученных схем составляет реестр бюджетных организаций, организаций финансировавшихся из упраздненного Дорожного фонда, участвующих в погашении кредиторской задолженности, по форме № 5 и вместе со схемами направляет на рассмотрение в Министерство финансов Республики Казахстан.
IV. Порядок составления схемы погашения кредиторской
задолженности
21. После получения справок налоговых органов о наличии кредиторской задолженности поставщиков по платежам в республиканский бюджет и актов сверок кредиторской задолженности поставщиков бюджетная организация, организация, финансировавшаяся из упраздненного Дорожного фонда, сверяет их с суммой своей кредиторской задолженности перед непосредственным поставщиком и определяет сумму задолженности для включения в схему.
Схема составляется на сумму задолженности по платежам в республиканский бюджет непосредственного поставщика и Поставщиков, но не превышающую сумму кредиторской задолженности бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, перед непосредственным поставщиком.
22. Схема составляется на каждого непосредственного поставщика. В случае отсутствия у непосредственного поставщика кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет в схеме указываются все Поставщики, участвующие в расчетах.
23. В графе 1 формы № 3 указываются специфики экономической классификации, по которым имеется кредиторская задолженность перед непосредственным поставщиком, в графе 2 - суммы кредиторской задолженности по каждой специфике. Задолженность непосредственного поставщика перед республиканским бюджетом отражается в графе 9 с указанием наименования, местонахождения и РНН непосредственного поставщика в графе 7 и кодов доходов, по которым имеется кредиторская задолженность перед республиканским бюджетом в графе 8.
24. В случае отсутствия у непосредственного поставщика кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет и наличия ее у другого Поставщика, кредиторская задолженность непосредственного поставщика перед данным Поставщиком (поставщиком 2) на сумму погашения отражается в графе
4. В графе 3 указывается наименование, местонахождение и РНН непосредственного поставщика.
25. Если, в свою очередь, Поставщик 2 не имеет кредиторскую задолженность перед республиканским бюджетом, но имеет кредиторскую задолженность перед Поставщиком 3, который, в свою очередь, имеет кредиторскую задолженность перед республиканским бюджетом, кредиторская задолженность Поставщика 2 перед Поставщиком 3 на сумму погашения отражается в графе 6. В графе 5 указывается наименование, местонахождение и РНН Поставщика 2.

20. Министрлiк (ведомство) алынған сызбаның негiзiнде N 5 нысан бойынша кредиторлық берешектi өтеуге қатысушы бюджеттік ұйымдардың, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдардың тiзiлiмiн жасайды және сызбалармен бiрге Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң қарауына жолдайды.
IV. Кредиторлық берешектi
өтеудiң сызбаларын жасаудың тәртiбi
21. Бюджеттiк ұйым, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйым республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша Берушiлердiң кредиторлық берешегiнiң бар-жоғы туралы салық органдарының анықтамалары мен Берушiлердiң кредиторлық берешегiн салыстыру актiлерiн алғаннан кейiн оларды өздерiнiң тiкелей берушiнiң алдындағы кредиторлық берешегiнiң сомасымен салыстырады және сызбаға кiргізу үшiн берешектің сомасын айқындайды.
Сызба тiкелей берушi мен Берушiлердiң республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша берешектерiнiң сомасына, бiрақ бюджеттiк ұйымның, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымның тiкелей берушi алдындағы кредиторлық берешегiнiң сомасынан аспайтын сомаға жасалады.
22. Сызба әрбiр тiкелей берушiге жасалады. Тiкелей берушіге республикалық бюджетке жасалатын төлемдер бойынша кредиторлық берешегi болмаған жағдайда сызбада есеп айыруға қатысатын барлық Берушiлер көрсетiледi.
23. N 3-нысанның 1-бағанында олар бойынша тiкелей берушiнiң алдында кредиторлық берешек бар экономикалық жiктеудiң ерекшелiктерi, 2-бағанында - әр ерекшелiк бойынша кредиторлық берешектiң сомасы көрсетiледi. Тiкелей берушiнiң республикалық бюджеттiң алдындағы берешегі 7-бағанда тiкелей берушiнiң атауы, орналасқан жерi және СТН-i мен 8-бағанда олар бойынша республикалық бюджеттiң алдында кредиторлық берешегi бар кiрiстердiң кодтары көрсетiле отырып 9-бағанда көрсетiледi.
24. Тiкелей берушіге республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегi болмауы және оның басқа Берушіге болуы жағдайында тiкелей берушiнiң аталған Берушiнiң (2-берушiнiң) алдындағы өтеу сомасына кредиторлық берешек 4-бағанда көрсетедi. 3-бағанда тiкелей берушiнiң атауы орналасқан жерi және СТН-i көрсетіледi.
25. Егер, өз кезегiнде 2-Берушiнiң республикалық бюджеттiң алдында кредиторлық берешегi болмаса, бiрақ, өз кезегiнде, республикалық бюджеттiң алдында кредиторлық берешегi бар 3-Берушiнiң алдында кредиторлық берешегi болса, 2-Берушiнiң 3-Берушiнің алдындағы өтеу сомасына кредиторлық берешегi 6-бағанда көрсетiледi. 5-бағанда 2-Берушiнiң атауы орналасқан жерi және СТН-i көрсетiледi.

26. В случае увеличения количества Поставщиков, все Поставщики, начиная с Поставщика 2, не имеющие кредиторской задолженности перед республиканским бюджетом, указываются построчно в графе 5 с указанием сумм погашения в графе 6.
27. Кредиторская задолженность Поставщиков перед республиканским бюджетом отражается в графе 9 с указанием наименования, местонахождения и РНН налогоплательщика в графе 7 и кодов доходов, по которым имеется кредиторская задолженность перед республиканским бюджетом, в графе 8.
28. Суммы граф 2 и 9 должны быть равны и не должны превышать суммы кредиторской задолженности бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, перед непосредственным поставщиком, зарегистрированной в территориальных органах казначейства, и последнего Поставщика перед республиканским бюджетом, указанной в справке налогового органа.
29. К схеме прилагаются все документы, на основании которых составляется акт:
справки налоговых органов о наличии кредиторской задолженности Поставщиков перед республиканским бюджетом с указанием номера и даты выдачи;
справки территориальных органов казначейства о наличии кредиторской задолженности бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, перед непосредственным поставщиком с указанием номера и даты выдачи;
акты сверки кредиторской задолженности поставщиков с указанием номера, даты подписания, даты регистрации и регистрационного номера территориального органа казначейства.
30. Схема погашения кредиторской задолженности подписывается руководителями бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, и непосредственного поставщика, других Поставщиков, включенных в расчеты, регистрируется территориальным органом казначейства, где зарегистрирована кредиторская задолженность бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда.
31. Территориальный орган казначейства присваивает схеме номер, соответствующий специальному коду регистрации кредиторской задолженности (девятизначный код/порядковый номер Поставщика) и направляет территориальным органам казначейства по месту нахождения всех поставщиков, участвующих в расчетах.
V. Представление документов местными
исполнительными органами
32. Местные исполнительные органы областей и гг. Алматы и Астаны представляют на рассмотрение в Министерство финансов Республики Казахстан:
решения областных (гг. Алматы и Астаны) маслихатов, принятые до 31 декабря 1998 года и предусматривающие получение кредитов от банков второго уровня, использованных на выплату заработной платы и социальных пособий;
кредитные соглашения между местным исполнительным органом и банком второго уровня;
акты сверки кредиторской задолженности местных исполнительных органов перед банками второго уровня по вышеуказанным кредитам, подписанные акимом области (гг. Астаны и Алматы) и руководителем банка второго уровня и подтвержденные территориальным органом казначейства;
письменное подтверждение соответствующего территориального финансового органа о целевом направлении кредитов банков второго уровня на выплату заработной платы и социальных пособий;
справку территориального налогового органа по месту регистрации банка о наличии кредиторской задолженности данного банка по платежам в республиканский бюджет, по форме N 8 (отраженной по лицевому счету налогоплательщика);
схему погашения кредиторской задолженности, зарегистрированной в органе казначейства по месту нахождения местного исполнительного органа, в порядке согласно п. 17 настоящих Правил. <*>
Сноска. В пункт 32 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 октября 1999 г. N 1593 P991593_ .

26. Берушiлердің саны көбейген жағдайда, республикалық бюджеттiң алдында кредиторлық берешегi жоқ 2-Берушілер бастап барлық Берушiлер 6-бағанда өтеу сомалары көрсетіле отырып 5-бағанда жеке жолдарда көрсетiледi.
27. Берушiлердің республикалық бюджеттің алдындағы кредиторлық берешегi 7-бағанда салық төлеушiнiң атауы, орналасқан жерi және СТН-i мен 8-бағанда ол бойынша республикалық бюджеттiң алдындағы кредиторлық берешек бар кiрiстердің кодтары көрсетiле отырып 9-бағанда көрсетiледi.
28. 2 және 9-бағандардың сомасы тең болуы тиiс және бюджеттiк ұйымның, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымның қазынашылықтың аумақтық органдарында тiркелген тiкелей берушiнiң алдындағы және соңғы Берушінiң салық органының анықтамасында көрсетілген республикалық бюджеттің алдындағы кредиторлық берешектерiнiң сомаларынан аспауы қажет.
29. Сызбаға олардың негiзiнде акт жасалатын барлық құжаттар:
нөмiрi мен берiлген күнi көрсетiле отырып, Берушiлердің республикалық бюджеттiң алдында кредиторлық берешегiнiң бар-жоғы туралы салық органдарының анықтамалары;
нөмiрi мен берілген күнi көрсетіле отырып, бюджеттiк ұйымның, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымның тiкелей берушiнiң алдындағы кредиторлық берешегiнің бар-жоғы туралы қазынашылықтың аумақтық органдарының анықтамалары;
нөмiрлерi, қол қойылған күңдерi, тiркелген күнi және қазынашылықтың аумақтық органының тiркеу нөмiрi көрсетіле отырып, берушілердің кредиторлық берешегiнiң салыстыру актiсi қоса беріледi.
30. Кредиторлық берешектi өтеудiң сызбасына бюджеттiк ұйымдардың, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдардың және тiкелей берушiнiң, есеп айырысуға енгізiлген басқа да Берушiлердiң басшылары қол қояды, бюджеттiк ұйымдардың таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдардың кредиторлық берешектерi тiркелген қазынашылықтың аумақтық органында тiркеледi.
31. Қазынашылықтың аумақтық органы сызбаға кредиторлық берешектi тiркеудiң арнаулы кодына (Берушiнiң тоғыз мәндi коды/реттiк нөмiрi) сәйкес келетiн нөмiр бередi және есеп айырысуға қатысушы барлық берушiлердiң орналасқан жерi бойынша қазынашылықтың аумақтық органдарына жолдайды.
V. Жергiлiктi атқарушы органдардың
құжаттарды ұсынуы
32. Облыстар мен Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органдары Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң қарауына:
облыстық (Астана және Алматы қалаларының) мәслихаттардың 1998 жылғы 31 желтоқсанға дейiн қабылданған және жалақы мен әлеуметтiк жәрдемақыларды төлеуге пайдаланылған, екiншi деңгейдегі банктерден несиелер алуды көздейтiн шешiмiн;
жергiлiктi атқарушы орган мен екiншi деңгейдегі банктiң арасындағы несиелiк келiсiмдi;
жергiлiктi атқарушы органдардың облыстардың (Астана және Алматы қалаларының) әкiмi мен екiншi деңгейдегi банктiң басшысы қол қойған және қазынашылықтың аумақтық органы растаған жоғарыда көрсетiлген несиелер бойынша кредиторлық берешектерiн салыстыру актiсiн;
тиiстi аумақтық қаржы органының екiншi деңгейдегi банктердiң несиелерiн жалақы мен әлеуметтiк жәрдемақыларды төлеуге мақсатты бағытталғандығы туралы жазбаша растауды;
аталған банктiң республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша және N 8-нысан бойынша (салық төлеушінің жеке шоты бойынша көрсетілген) кредиторлық берешегiнiң бар екендiгi туралы банктiң тiркелген жерi бойынша аумақтық салық органының анықтамасын;
осы Ереженiң 17-тармағына сәйкес жергiлiктi атқарушы органның орналасқан жерi бойынша қазынашылық органында тiркелген кредиторлық берешектi өтеудің сызбасын ұсынады.
Ескерту. 32-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.10.23. N 1593  қаулысымен .

33. В случае отсутствия у банка второго уровня кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет, банк составляет акт сверки с непосредственными поставщиками, перед которыми у него имеется кредиторская задолженность за поставленные товары (работы, услуги), имеющими кредиторскую задолженность по платежам в республиканский бюджет, в порядке, предусмотренном в разделе III настоящих Правил. Два экземпляра акта сверки с приложением справок налоговых органов направляются местному исполнительному органу.
34. В случае отсутствия у банков второго уровня кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет и перед непосредственными поставщиками за поставленные товары (работы, услуги), банк выявляет хозяйствующие субъекты, у которых имеется кредиторская задолженность перед республиканским бюджетом, заключает кредитное соглашение на предоставление средств для погашения хозяйствующими субъектами их кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет и представляет местному исполнительному органу следующие документы:
справку территориального налогового органа по месту регистрации хозяйствующего субъекта о наличии кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет, по форме N 8 (отраженной по лицевому счету налогоплательщика), согласно п. 12 настоящих Правил;
кредитное соглашение между хозяйствующим субъектом (должником перед республиканским бюджетом) и банком второго уровня на предоставление средств для погашения хозяйствующим субъектом его кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет. <*>
Сноска. В пункт 34 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 октября 1999 г. N 1593 P991593_ .
35. Местный исполнительный орган составляет схему погашения кредиторской задолженности и представляет в территориальный орган казначейства в порядке согласно разделу III настоящих Правил. Схема погашения кредиторской задолженности, зарегистрированная согласно п.17 настоящих Правил, с актом сверки кредиторской задолженности между банком и непосредственным поставщиком или кредитным соглашением между хозяйствующим субъектом и банком второго уровня и справкой налогового органа, зарегистрированные в территориальном органе казначейства, представляется также в Министерство финансов Республики Казахстан.
36. Территориальные органы казначейства открывают следующие счета для проведения расчетов:
бюджетные счета местным исполнительным органам, не имеющим бюджетных счетов в органах казначейства, на основании казначейского разрешения;
текущие счета без права расходования банкам второго уровня по месту их нахождения на основании схемы погашения кредиторской задолженности.
Текущие счета (временные) открываются с обязательным представлением образцов подписей, оформленных в соответствии с требованиями Инструкции Национального Банка Республики Казахстан "О порядке открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов в банках второго уровня", утвержденной постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 04.03.97 г. № 61.
Органы казначейства, открывающие текущие счета, сообщают об открытии данных счетов в территориальный орган казначейства, где обслуживается местный исполнительный орган.
VI. Порядок проведения расчетов по погашению кредиторской
задолженности

33. Екiншi деңгейдегі банктiң республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегі болмаған жағдайда, банк осы Ереженiң ІІІ бөлiмiнде көзделген тәртiппен берiлген тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсету) үшiн оның алдында өзiнiң кредиторлық берешегi бар республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегі бар тiкелей берушiмен салыстыру актiсiн жасайды. Салыстыру актiсiнің екi данасы салық органдарының анықтамалары қоса берiле отырып жергілiктi атқарушы органға жолданады.
34. Екiншi деңгейдегi банктердiң республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша және берiлген тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) үшiн тiкелей берушілердің алдында берешегi болмаған жағдайда, банк республикалық бюджеттiң алдында берешегі бар шаруашылық жүргiзушi субъектiнi анықтайды, шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешектерiн өтеу үшін несиелiк келiсiм жасасады және жергiлiктi атқарушы органға мынадай құжаттарды:
шаруашылық жүргiзушi субъектiнің тiркелген жерi бойынша аумақтық салық органының және республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша осы Ереженiң 12-тармағына сәйкес N 8-нысан бойынша (салық төлеушінің жеке шоты бойынша көрсетілген) республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша кредиторлық берешегiнiң бар-жоғы туралы анықтамасын;
шаруашылық жүргiзушi субъектi (республикалық бюджеттiң алдындағы борышкер) мен екiншi деңгейдегі банктiң арасындағы шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша кредиторлық берешегiн өтеу үшiн қаражат беруге арналған несиелiк келiсiмдi ұсынады.
Ескерту. 34-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.10.23. N 1593  қаулысымен .
35. Жергілікті атқарушы орган кредиторлық берешектерді өтеудiң сызбасын жасайды және оны осы Ереженiң III бөлiмiне сәйкес тәртiппен қазынашылықтың аумақтық органына ұсынады. Осы Ереженiң 17-тармағына сәйкес тiркелген кредиторлық берешектi өтеудің сызбасы банк пен тiкелей берушiнiң арасындағы кредиторлық берешектi салыстыру актiсiмен немесе шаруашылық жүргiзушi субъекті мен екiншi деңгейдегі банктің арасындағы несиелiк келісiммен және қазынашылықтың аумақтық органында тiркелген салық органының анықтамасымен бiрге Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне де ұсынылады.
36. Қазынашылықтың аумақтық органдары есеп айырысуларды жүргiзу үшiн мынадай шоттар:
қазынашылық рұқсаттың негізінде қазынашылықтың аумақтық органдарында бюджеттік шоттары жоқ жергiлiкті атқарушы органдарға бюджеттiк шоттар;
екiншi деңгейдегi банктерге кредиторлық берешектi өтеу сызбасының негiзiнде олардың орналасқан жерi бойынша жұмсау құқығынсыз ағымдағы шоттар ашады.
Ағымдағы (уақытша) шоттар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi басқармасының 1997 жылғы 4 наурыздағы N 61 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Екiншi деңгейдегi банктерде клиенттердің банктiк шоттарын ашудың, жүргiзудiң және жабудың тәртiбi туралы" нұсқаулығының талаптарына сәйкес ресiмделген қолдардың мiндеттi түрде ұсынылған үлгiлерiмен ашылады.
Ағымдағы шоттарды ашқан қазынашылық органдары аталған шоттардың ашылғандығы туралы жергiлiктi атқарушы органға қызмет көрсететiн аумақтық қазынашылық органына хабарлайды.
VI. Кредиторлық берешектi өтеу жөнiндегі
есеп айырысуларды жүргізудiң тәртiбi

37. Министерство финансов Республики Казахстан рассматривает представленные документы, при необходимости запрашивает у министерств (ведомств), местных исполнительных органов, других организаций дополнительную информацию, в случае соответствия представленных документов требованиям, изложенным в пунктах с 10 по 36 настоящих Правил, готовит проект решения Правительства Республики Казахстан о погашении кредиторской задолженности и вносит его на рассмотрение Комиссии. <*>
Сноска. В пункт 37 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 6 декабря 1999 г. N 1867 P991867_ .
38. Комиссия рассматривает представленный проект решения, вырабатывает предложения по данному проекту и вносит его в Правительство Республики Казахстан на рассмотрение.
39. На основе решения Правительства Республики Казахстан о погашении кредиторской задолженности Министерство финансов Республики Казахстан готовит лимитную заявку. К лимитной заявке прилагаются реестры бюджетных организаций, организаций, финансировавшихся из упраздненного Дорожного фонда, участвующих в погашении кредиторской задолженности.
В случае погашения кредиторской задолженности местных исполнительных органов составляется реестр местных исполнительных органов и банков второго уровня по форме № 6.
40. Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан выписывает казначейское разрешение министерству (ведомству), местному исполнительному органу с приложением реестров. Министерство (ведомство) выписывает разрешение министерства бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, согласно реестру бюджетных организаций, организаций, финансировавшихся из упраздненного Дорожного фонда.
41. Территориальный орган казначейства, в котором открыт счет бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, при поступлении лимитов финансирования направляет электронной почтой запрос-подтверждение по форме № 7 в соответствующий налоговый орган по месту регистрации налогоплательщика для получения подтверждения наличия кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет. <*>
Сноска. В пункт 41 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 октября 1999 г. N 1593 P991593_ .
42. Налоговый орган подтверждает задолженность налогоплательщика, указанную ранее в соответствующей справке, только один раз и с момента подтверждения наличия кредиторской задолженности налогоплательщика по платежам в республиканский бюджет прекращает прием платежей в счет погашения кредиторской задолженности, указанной в запросе- подтверждении, до поступления платежного поручения на текущий счет налогоплательщика, открытый в соответствующем органе казначейства.

37. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі ұсынылған құжаттарды қарайды, қажет болған жағдайда министрлiктерден (ведомстволардан), жергiлiктi атқарушы органдардан, басқа да ұйымдардан қосымша ақпарат сұратады, тапсырылған құжаттар осы Ереженің 10-36-тармақтарында жазылған талаптарға сәйкес келген жағдайда кредиторлық берешектi өтеу туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi шешiмiнiң жобасын дайындайды және оны Комиссияның қарауына енгiзедi.
Ескерту. 37-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.12.06. N 1867   қаулысымен .
38. Комиссия ұсынылған шешiмнiң жобасын қарайды, аталған жоба бойынша ұсынысты пысықтайды және оны Қазақстан Республикасының Үкiметiне қарауға енгiзедi.
39. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кредиторлық берешектi өтеу туралы шешiмiнiң негізінде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі лимиттiк өтiнiм дайындайды. Лимиттік өтiнiмге кредиторлық берешектi өтеуге қатысушы бюджеттiк ұйымдардың, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдардың тiзiлiмi қоса берiледi.
Жергiлiктi атқарушы органдардың кредиторлық берешектерi өтелген жағдайда N 6 нысан бойынша жергiлiктi атқарушы органдар мен екiншi деңгейдегi банктердің тiзiлiмi жасалады.
40. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Қазынашылық комитетi министрлiкке (ведомоствоға), жергілiктi атқарушы органға тiзiлiмдердi қоса беру арқылы қазынашылық рұқсат жазады. Министрлiк (ведомство) бюджеттiк ұйымдардың, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдардың тiзiлiмiне сәйкес бюджеттiк ұйымдарға, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдарға министрлiктiң рұқсатын жазады.
41. Бюджеттiк ұйымдардың, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдардың шоттары ашылған қазынашылықтың аумақтық органы қаржыландыру лимиттерi келiп түскен жағдайда электронды почтамен республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешектің бар екендiгiне растау алу үшiн салық төлеушiнiң тiркелген жерi бойынша тиiстi салық органына N 7 нысан бойынша сұрау салу-растау жолдайды.
Ескерту. 41-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.10.23. N 1593  қаулысымен .
42. Салық органы тек бiр рет бұрын тиiстi анықтамада көрсетілген салық төлеушiнiң берешегiн растайды және салық төлеушiнiң республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша кредиторлық берешегiнiң бар-жоғын растаған сәттен бастап салық төлеушiнiң тиiстi қазынашылық органында ашылған ағымдағы шотына төлем тапсырмасы түскенге дейiн көрсетілген сұрау салу-растаудағы кредиторлық берешектi өтеу шотына төлемдердi қабылдауды тоқтатады.

43. Банк второго уровня, заключивший кредитное соглашение с хозяйствующим субъектом согласно п. 34 настоящих Правил, представляет в территориальный орган казначейства по месту своего нахождения платежное поручение хозяйствующего субъекта, оформленное согласно п. 46 настоящих Правил, с отметкой банка на перечисление платежей в республиканский бюджет и справку налогового органа по месту регистрации хозяйствующего субъекта о погашении кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет, ранее указанной в справке того же налогового органа о ее наличии.
Территориальный орган казначейства по месту нахождения банка второго уровня направляет представленные документы всем территориальным органам казначейства, участвующим в расчетах, согласно схеме погашения кредиторской задолженности.
44. Бюджетная организация, организация, финансировавшаяся из упраздненного Дорожного фонда, местный исполнительный орган выписывает платежное поручение непосредственному поставщику, банку второго уровня на их текущие счета и представляет его в орган казначейства для оплаты.
45. Территориальный орган казначейства, куда поступил лимит финансирования, сверяет сумму, подтвержденную налоговым органом, либо сумму, указанную в платежном поручении хозяйствующего субъекта согласно п. 43 настоящих Правил, со схемой погашения кредиторской задолженности и платежным поручением бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, и местного исполнительного органа. В случае их соответствия платежное поручение отправляется по назначению. Если сумма задолженности, подтвержденная налоговым органом либо сумма, указанная в платежном поручении хозяйствующего субъекта, оказывается меньше суммы, указанной в схеме, платежное поручение бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, и местного исполнительного органа оформляется на сумму, указанную в подтверждении налогового органа, либо на сумму, указанную в платежном поручении хозяйствующего субъекта. Оставшаяся сумма лимита подлежит отзыву. В случае неподтверждения налоговым органом запроса или отсутствия платежного поручения хозяйствующего субъекта, платежное поручение территориальным органом казначейства не принимается.
46. Непосредственный поставщик, банк второго уровня выписывает платежное поручение с текущего счета на счет 080 "Доходы, распределяемые между бюджетами" по коду дохода 107101 "Погашение задолженности" на сумму подтвержденной задолженности по платежам в бюджет с указанием РНН налогового органа по месту регистрации налогоплательщика.
При этом в платежном поручении обязательно указание следующих реквизитов:
МФО;
номер счета;
наименование поставщика (налогоплательщика);
девятизначный код регистрации с порядковым номером, слова "Погашение кредиторской задолженности" и суммы по видам платежей в текстовом пространстве назначения платежа;
код назначения платежа (107101);
десятизначный код расходов (для бюджетных организаций);
общая сумма платежа.

43. Осы Ереженiң 34-тармағына сәйкес шаруашылық жүргiзушi субъектімен несиелiк келiсiм жасасқан екiншi деңгейдегi банк өзi орналасқан жер бойынша қазынашылықтың аумақтық органына республикалық бюджетке төленетін төлемдердің аударылғандығына банктiң белгiсi бар, осы Ереженiң 46-тармағына сәйкес ресiмделген шаруашылық жүргiзушi субъектiнің төлем тапсырмасын және шаруашылық жүргiзушi субъектiнiң тіркелген жерi бойынша салық органының, сол салық органының оның бар екендiгi туралы анықтамасында бұрын көрсетiлген республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешектiң өтелгендiгі туралы анықтамасын ұсынады.
Екiнші деңгейдегi банктің орналасқан жерi бойынша қазынашылықтың аумақтық органы ұсынылған құжаттарды кредиторлық берешектi өтеу сызбасына сәйкес есеп айырысуға қатысушы қазынашылықтың барлық аумақтық органдарына жолдайды.
44. Бюджеттік ұйым, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйым, жергiлiктi атқарушы орган тiкелей берушiге, екiншi деңгейдегі банкке олардың ағымдағы шотына төлем тапсырмасын жазады және оны төлеу үшiн қазынашылық органына ұсынады.
45. Қаржыландыру лимитi түскен қазынашылықтың аумақтық органы осы Ереженiң 43-тармағына сәйкес салық органы растаған соманы не шаруашылық жүргізушi субъектiнің төлем тапсырмасында көрсетiлген соманы кредиторлық берешектi өтеу сызбасымен және бюджеттiк ұйымның, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымның және жергілiктi атқарушы органның төлем тапсырмасымен салыстырады. Олар сәйкес келген жағдайда төлем тапсырмасы арналымы бойынша жөнелтіледi.
Егер салық органы растаған берешектің сомасы не шаруашылық жүргізушi субъектiнің төлем тапсырмасында көрсетiлген сома сызба, бюджеттік ұйымның, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымның және жергілікті атқарушы органның төлем тапсырмасында көрсетiлген сомадан аз болса, салық органының растауында көрсетiлген сомаға не шаруашылық жүргізушi субъектiнiң төлем тапсырмасында көрсетiлген сомаға ресiмделедi. Лимиттiң қалған сомасы керi қайтарып алуға жатады.
Салық органы сұрау салуды растамаған немесе шаруашылық жүргізушi субъектiнiң төлем тапсырмасы болмаған жағдайда, қазынашылықтың аумақтық органы төлем тапсырмасын қабылдамайды.
46. Тiкелей берушi, екiншi деңгейдегі банк 107101 "Берешектердi өтеу" кiрiс кодымен салық төлеушiнiң тiркелген жерi бойынша салық органының СТН-iн көрсете отырып, ағымдағы шоттан 080 "Бюджеттердiң арасында бөлiнетiн кiрiстер" шотына төлем тапсырмасын жазады.
Бұл ретте төлем тапсырмасында мынадай деректемелердi көрсету мiндеттi:
МФО;
шоттың нөмiрi;
берушiнiң (салық төлеушiнiң) атауы;
реттік нөмірімен бірге тоғыз мәнді тіркеу коды, "Кредиторлық берешекті өтеу" деген сөздер және төлемді тағайындаудың мәтіндік кеңістігіндегі төлемдердің түрлері бойынша сомалар;
төлем тағайындау коды (107101);
шығыстардың он мәнді коды (бюджеттік ұйымдар үшін);
төлемнің жалпы сомасы.

Поставщики, зарегистрированные в городе Астане после 1 января 1999 года, в платежном поручении указывают код дохода 107102 "Погашение задолженности хозяйствующими субъектами, зарегистрированными в городе Астане после 1 января 1999 года", а в текстовом пространстве назначения платежа - слова "Погашение кредиторской задолженности по городу Астане. <*>
Сноска. Пункт 46 - с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 18.06.99г. N 804 P990804_ ; от 23 июля 1999 г. N 1047 P991047_ .
47. В случае отсутствия у непосредственного поставщика (банка второго уровня) кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет непосредственный поставщик (банк второго уровня) выписывает платежное поручение на сумму подтвержденной задолженности Поставщику 2 на его текущий счет, открытый территориальным органом казначейства по месту его нахождения. Поставщик 2, в свою очередь, выписывает платежное поручение согласно п. 46 настоящих Правил в доход республиканского бюджета.
В случае участия нескольких Поставщиков согласно схеме платежное поручение выписывается с текущего счета одного Поставщика на текущий счет другого Поставщика.
В случае, если банк второго уровня заключил кредитное соглашение с хозяйствующим субъектом согласно п. 34 настоящих Правил, банк второго уровня выписывает платежное поручение с текущего счета на свой корреспондентский счет.
48. После проведения заключительного платежа в доход республиканского бюджета территориальный орган казначейства согласно схеме погашения электронной почтой пересылает платежное поручение в соответствующие органы казначейства, где проводились платежи. Ответственный исполнитель подшивает платежное поручение в специально заведенное дело и делает отметку в схеме погашения кредиторской задолженности, в журнале регистрации кредиторской задолженности и в журнале регистрации актов сверки кредиторской задолженности поставщиков.
Кроме того, территориальный орган казначейства, в котором открыт текущий счет налогоплательщика, направляет подтверждение по форме № 7 в налоговый орган по месту регистрации налогоплательщика о погашении его кредиторской задолженности по платежам в республиканский бюджет, подтвержденной ранее данным налоговым органом.
VII. Учет и отчетность
49. На основании копии платежного поручения бюджетная организация и организация, финансировавшаяся из упраздненного Дорожного фонда, отражает в бухгалтерском учете и отчетности погашение кредиторской задолженности перед непосредственными поставщиками, а территориальные финансовые органы - перед банками второго уровня.

Астана қаласында 1999 жылғы 1 қаңтардан кейін тіркелген берушілер төлем тапсырысында 107102 "Астана қаласында 1999 жылғы 1 қаңтардан кейін тіркелген шаруашылық жүргізуші субъектілердің берешектерін өтеуі" кіріс кодын көрсетеді, ал төлем тағайындаудың мәтіндік кеңістігінде - "Астана қаласы бойынша кредиторлық берешектерді өтеу" деген сөздерді жазады.
Ескерту. 46-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.06.18. N 804   қаулысымен , 1999.07.23. N 1047  қаулысымен .
47. Тiкелей берушіге (екiншi деңгейдегi банкте) республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегi болмаған жағдайда тiкелей берушi (екiншi деңгейдегi банк) 2-Берушiнiң расталған берешегiнiң сомасына оның орналасқан жерi бойынша қазынашылықтың аумақтық органы ашқан оның ағымдағы шотына төлем тапсырмасын жазады. 2-Берушi, өз кезегiнде, осы Ереженiң 46-тармағына сәйкес республикалық бюджеттің кiрiсiне төлем тапсырмасын жазады.
Сызбаға сәйкес бiрнеше Берушi қатысқан жағдайда төлем тапсырмасы бiр Берушiнiң ағымдағы шотынан екiншi Берушiнiң ағымдағы шотына жазылады.
Егер екiншi деңгейдегi банк осы Ереженiң 34-тармағына сәйкес шаруашылық жүргiзушi субъектiмен несиелiк келісiм жасасқан жағдайда, екiншi деңгейдегi банк ағымдағы шоттан өзiнiң корреспонденттiк шотына төлем тапсырмасын жазады.
48. Қазынашылықтың аумақтық органы өтеу сызбасына сәйкес республикалық бюджеттің кiрiсiне соңғы төлем жүргiзгеннен кейiн электронды почтамен төлемдер жүргізiлген қазынашылық органдарына төлем тапсырмаларын жiбередi.
Жауапты атқарушы арнайы жүргiзiлген iс қағазына төлем тапсырмасын тiгедi және кредиторлық берешектi өтеу сызбасына, кредиторлық берешектi өтеу журналына және Берушiлердiң кредиторлық берешектерiн салыстыру актiлерiн тiркеу журналына белгi соғады.
Одан басқа, салық төлеушiнiң ағымдағы шоты ашылған қазынашылықтың аумақтық органы салық төлеушiнiң тiркелген жерi бойынша салық органына оның бұрын осы салық органы растаған республикалық бюджетке төленетiн төлемдер бойынша кредиторлық берешегінiң өтелгендiгi туралы N 7 нысан бойынша растау жолданды.
VІІ. Есеп және есептілiк
49. Бюджеттiк ұйым мен таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйым төлем тапсырмасы көшiрмесiнiң негiзiнде бухгалтерлiк есеп пен есептiлiкте тікелей берушілердiң алдындағы, ал аумақтық қарсы органдары - екiнші деңгейдегi банктердiң алдындағы кредиторлық берешектің өтелгендiгiн көрсетедi.

Бюджетные организации, организации, финансировавшиеся из упраздненного Дорожного фонда, не являющиеся государственными учреждениями, на сумму погашения кредиторской задолженности представляют в территориальные органы казначейства отчеты по форме 2 "Отчет об исполнении сметы расходов организации" (код 0603008) по программе бюджетной классификации, по которой производилось погашение кредиторской задолженности. После проверки представленных отчетов ответственный исполнитель казначейства ставит контрольную визу и штамп в правом верхнем углу. Отчет с визой и штампом казначейства возвращается бюджетной организации, организации, финансировавшейся из упраздненного Дорожного фонда, которая направляет его в установленные сроки министерству (ведомству).
Порядок отражения погашения задолженностей в бухгалтерском учете бюджетных организаций, являющихся государственными учреждениями, производится в соответствии с Инструкцией по бухгалтерскому учету в организациях, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов, утвержденной приказом Департамента казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 27 января 1998 года № 30. Бухгалтерская отчетность представляется в порядке и сроки, установленные Инструкцией "Об объеме и формах годовой, квартальной бухгалтерской отчетности бюджетных организаций", утвержденной приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 15 мая 1998 года № 217.
50. Территориальный налоговый орган при получении платежного поручения и подтверждения территориального органа казначейства, выданного в порядке, предусмотренном п. 48 настоящих Правил, списывает кредиторскую задолженность налогоплательщика по видам платежей, указанным в платежном поручении либо в справке налогового органа, выданной в соответствии с п. 34, на общую сумму, равную сумме, указанной в платежном поручении. В отчете о поступлениях данные платежи отражаются по коду 107101 "Погашение задолженности" или 107102 "Погашение задолженности хозяйствующими субъектами, зарегистрированными в городе Астане после 1 января 1999 года. <*>
Сноска. Пункт 50 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.06.99г. N 804 P990804_ ; от 23 июля 1999 г. N 1047 P991047_ .
51. Основанием для списания в учете кредиторской задолженности одного Поставщика перед другим Поставщиком является копия выписки по текущему счету и копия платежного поручения, заверенная территориальным органом казначейства.
VIII. Ответственность
52. Министерства (ведомства), местные исполнительные органы, бюджетные организации, организации, финансировавшиеся из упраздненного Дорожного фонда, непосредственные поставщики, Поставщики, банки второго уровня, территориальные органы казначейства, налоговые органы и другие организации несут ответственность за представление недостоверных и заведомо ложных сведений в соответствии с действующим законодательством.
Форма № 1
____________________________________________________
(наименование территориального органа казначейства)
Дата выдачи "___"______________1999 г.
Справка №_____
о наличии кредиторской задолженности

Мемлекеттiк мекемелер болып табылмайтын бюджеттік ұйымдар таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдар кредиторлық берешектi өтеудің сомасына қазынашылықтың аумақтық органдарына олар бойынша кредиторлық берешектi өтеу жүргiзiлген бюджеттік жiктеу бағдарламасы бойынша 2 "Ұйымдардың шығыстары сметасының атқарылуы туралы есеп" нысаны (коды 0603008) бойынша есеп ұсынады. Қазынашылықтың жауапты атқарушысы ұсынылған есептердi тексергеннен кейiн бақылау визасы мен оң жақтағы жоғары бұрышына мөртаңба қояды. Қазынашылықтың визасы мен мөртаңбасы бар есеп оны белгіленген мерзімдерде министрлікке (ведомствоға) жолдайтын бюджеттiк ұйымға, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымға қайтарылады.
Мемлекеттік мекеме болып табылатын бюджеттiк ұйымда берешекті өтеудi бухгалтерлiк есепте көрсетудің тәртiбi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазынашылық департаментiнiң 1998 жырығы 27 қаңтардағы N 30 бұйрығымен бекiтілген Республикалық және жергіліктi бюджеттердің есебiнен ұсталатын ұйымдардағы бухгалтерлiк есеп жөнiндегі нұсқаулыққа сәйкес жүргiзіледi. Бухгалтерлiк есеп Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң 1998 жылғы 15 мамырдағы N 217 бұйрығымен бекiтілген "Бюджеттiк ұйымдардың жылдық, тоқсандық бухгалтерлiк есептілігінің көлемi мен нысандары туралы" нұсқаулықта белгiленген тәртіппен және мерзімдерде ұсынылады.
50. Аумақтық салық органы қазынашылықтың аумақтық органының осы Ереженiң 48-тармағында көзделген тәртiппен берілген төлем тапсырмасы мен растауды алған кезде төлем тапсырмасында не 34-тармаққа сәйкес берiлген салық органының анықтамасында көрсетiлген төлемдердiң түрлері бойынша салық төлеушiнiң төлем тапсырмасында көрсетiлген сомаға тең сомадағы кредиторлық берешегін есептен шығарады. Түсімдер туралы есепте аталған төлемдер 107101 "Берешектерді өтеу" коды бойынша көрсетіледі немесе 107102 "Астана қаласында 1999 жылғы 1 қаңтардан кейін тіркелген шаруашылық жүргізуші субъектілердің берешектерді өтеуі.
Ескерту. 50-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.06.18. N 804  қаулысымен , 1999.07.23. N 1047  қаулысымен .
51. Есепте бір Берушінің екінші Берушінің алдындағы кредиторлық берешегін есептен шығару үшін қазынашылықтың аумақтық органы растаған ағымдағы шот бойынша үзіндінің көшірмесі мен төлем тапсырмасының көшірмесі негіздеме болып табылады.
VIII. Жауаптылық
52. Министрліктер (ведомстволар), жергілікті атқарушы органдар, бюджеттік ұйымдар, таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген ұйымдар, тікелей берушілер, Берушілер, екінші деңгейдегі банктер, қазынашылықтың аумақтық органдары, салық органдары және басқа да ұйымдар қолданылып жүрген заңдарға сәйкес терім және әдейі жалған мәліметтер ұсынғаны үшін жауаптылықта болады.
N 1-нысан
_________________________________
(қазынашылықтың аумақтық органының атауы)
Берілген күні 1999 жылғы "___"__________

на 31 декабря 1998 года
__________________
(код области)
__________________
(код бюджетной организации, организации, финансировавшейся из
упраздненного Дорожного фонда)
Настоящая справка составлена на основании
представленных_______________
(наименование и
________________________________________________________________________
РНН бюджетной организации, организации, финансировавшейся из
__________________________________актов сверок:
упраздненного Дорожного фонда)
тыс. тенге
______________________________________________________________________
№ ! Поставщик ! Код регистрации ! Данные акта !Код специфики!
п/п!--------------------! !-------------!экономической!
!наимено!местона !РНН! !дата ! сумма !классификации!
!вание !хождение! ! ! ! ! !
----------------------------------------------------------------------!
---!-------!--------!---!-----------------!-----!-------!-------------!
Итого !
______________________________________________________________________!
Итого сумма кредиторской задолженности____________тенге________________
(цифрами) (сумма прописью)
_________________________________
К настоящей справке прилагаются:
1._____________________________
2._____________________________
3._____________________________
4._____________________________
Подписи:
_________________________________ ___________________________________
(руководитель территориального (руководитель бюджетной организации,
органа казначейства) организации, финансировавшейся из
упраздненного Дорожного фонда)
МП МП
Форма № 2
Образец обложки
________________________________________
(наименование территориального органа
казначейства)
Журнал регистрации
кредиторской задолженности
Начато___________г.
Окончено___________г.
По данному образцу печатать все листы журнала
тыс.тенге
_______________________________________________________________________
№ !Наименова !Справка!Схема по!Наименова!Код!Сумма!Ф.И.О.лица, !Отметка
п/п!ние бюд- !-------!гашения !ние непос!ре-!задол!------------!о пога-
!жетной ор !но !да-!кредитор!редствен-!гис!жен -!выдав!полу -!шении
!ганизации,!мер!та !ской за-!ного пос-!тра!ности!шего !чивше-!
!организа -! ! !должен- !тавщика !ции! !справ!го !
!ции, финан! ! !ности ! ! ! !ку !справ-!
!сировавшей! ! !--------! ! ! ! !ку !
!ся из уп- ! ! !номер!да! ! ! ! ! !
!раздненно-! ! ! !та! ! ! ! ! !
!го Дорожно! ! ! ! ! ! ! ! ! !
!го фонда ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
---------------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6! 7 ! 8 ! 9 ! 10 ! 11 ! 12
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Итого по справ! х х х х х х
ке !
---------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Итого по справ! х х х х х х
ке !
---------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Итого по справ! х х х х х х
ке !
---------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Итого по справ! х х х х х х
ке !
---------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Итого по справ! х х х х х х
ке !
---------------------------------------------------------------------------
Форма № 3
Схема погашения
кредиторской задолженности №______
___________________________________________________________________
(наименование бюджетной организации, организации, финансировавшейся
из упраздненного Дорожного фонда, местного исполнительного органа,
местонахождение, РНН, код)
перед поставщиками товаров, работ, услуг на сумму
_________________________________________________
(сумма прописью, в тыс. тенге)
г.______________ ____________________
(дата)
_____________________
(№ регистрации кредиторской задолженности в органах
казначейства, подпись руководителя органа казначейства,
печать)
______________________________________________________________________
Задолженность бюд!Задолженность !Задолженность !Задолженность непосред
жетной организа -!непосредствен-!Поставщика 2, !ственного поставщика,
ции, организации,!ного поставщи-!3 и т.д. !Поставщика, банка второ
финансировавшейся!ка, банка вто-! !го уровня, хозяйствующего
из упраздненного !рого уровня пе! !субъекта по платежам в
Дорожного фонда !ред Поставщи -! !республиканский бюджет
перед непосредст-!ком ! !
венным поставщи -! ! !
ком, банком второ! ! !
го уровня ! ! !
--------------------------------------------------------------------------
Специфика!Сумма, !Наименова!Сум-!Наимено!Сумма,!Наименование,!Коды !Сумма,
экономи- !тыс. !ние, мес-!ма, !вание, !тыс. !местонахожде-!дохо-!тыс.
ческой !тенге !тонахожде!тыс.!местона!тенге !ние, РНН !дов !тенге
классифи ! !ние, РНН !тен-!хожде -! ! ! !
кации ! ! !ге !ние,РНН! ! ! !
---------------------------------------------------------------------------

1998 жылғы 31 желтоқсандағы
кредиторлық берешектің бар екендігі туралы
N_____ Анықтама
_________________________
(облыстың коды)
_______________________________________
(бюджеттік ұйымның, таратылған Жол қорынан
қаржыландырылып келген ұйымның коды)
Осы анықтама
______________________________________________берген
(бюджеттік ұйымның, таратылған Жол қорынан
қаржыландырылып
_______________________
келген ұйымның атауы мен СТН-і)
мың теңге
_____________________________________________________________________
|N  |      Беруші       |Тіркеу|  Актінің деректері| Экономикалық     |
|р/р|_________________  |      |___________________|  жіктеме         |
|   |атауы|орна.|СТН-і  | коды |күні |сомасы       |ерекшелігінің коды|
|   |     |лас. |       |      |     |             |                  |
|   |     |қан  |       |      |     |             |                  |
|   |     |жері |       |      |     |             |                  |
|___|_____|_____|_______|______|_____|_____________|__________________|
|___|_____|_____|_______|______|_____|_____________|__________________|
Жиыны
Кредиторлық берешек сомасының жиыны
________теңге________________
санмен)      (сомасы жазумен)
______________________________________________________
Осы анықтамаға мыналар қоса беріліп отыр:     1.____________________________________
2.____________________________________
3.____________________________________
4.____________________________________
Қолдары:     _____________________________    ______________________________
(қазынашылықтың аумақтық         (бюджеттік ұйымның, таратылған
органының басшысы)               Жол қорынан қаржыландырылып келген
ұйымның басшысы)
МО                                   МО
N 2-нысан
_________________________________
(қазынашылықтың аумақтың органының атауы)
кредиторлық берешекті
Тіркеу журналы
_______ жылғы ______________
басталды
_______ жылғы ______________
аяқталды
Журналдың барлық парақтары осы  үлгі бойынша басылсын
мың теңге
___________________________________________________________________________
|рет|Бюджеттік ұйымның, таратылған Жол | Анықтама  | Кредиторлық |Тікелей
|N  | қорынан қаржыландырылып келген   |           | берешекті   |берушінің
|   |        ұйымның атауы             |           |өтеу сызбасы | атауы
|   |                                  |__________ |_____________|
|   |                                  |нөмірі|күні|нөмірі|күні  |
|   |__________________________________|______|____|______|______|_________
| 1 |                 2                |  3   | 4  |  5   |  6   |    7
|___|__________________________________|______|____|______|______|_________
|___|__________________________________|______|____|______|______|_________
|Анықтама бойынша жиыны                |  х   | х  |  х   |  х   |    х    |______________________________________|______|____|______|______|_________
|______________________________________|______|____|______|______|_________
|Анықтама бойынша жиыны                |  х   | х  |  х   |  х   |    х
|______________________________________|______|____|______|______|_________
|______________________________________|______|____|______|______|_________
|Анықтама бойынша жиыны                |  х   | х  |  х   |  х   |    х
|______________________________________|______|____|______|______|_________
|Анықтама бойынша жиыны                |  х   | х  |  х   |  х   |    х    |______________________________________|______|____|______|______|_________
|______________________________________|______|____|______|______|_________
|Анықтама бойынша жиыны                |  х   | х  |  х   |  х   |    х    |______________________________________|______|____|______|______|_________
|______________________________________|______|____|______|______|_________
таблицаның жалғасы
____________________________________________
|Тіркеу | Берешек | Тұлғаның аты-|Өтеу туралы|
|коды   | сомасы  | жөні         | белгі     |
|       |         |______________|           |
|       |         |анықта.|анық. |           |
|       |         | маны  |таманы|           |
|       |         |берген |алған |           |
|_______|_________|_______|______|___________|
|  8    |    9    |  10   |  11  |    12     |
|_______|_________|_______|______|___________|
|_______|_________|_______|______|___________|
N 3-нысан  Q990569c с
N______ кредиторлық берешекті өтеу сызбасы
________________________________________________________________
(бюджеттік ұйымның таратылған Жол қорынан қаржыландырылып келген
ұйымның атауы, жергілікті атқарушы органның орналасқан жері, СТН-і, коды)
тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді берушілер алдындағы
________________________________ сомаға
(сомасы жазумен, мың теңгемен)
_______________ қ.                   __________________
(күні)
________________________
(қазынашылық органындағы кредиторлық берешектің тіркеу N, қазынашылық
органы басшысының қолы, мөрі) __________________________________________________________________________
|Бюджеттік ұйымның, |Беруші алдындағы|2,3 және т.б.|Республикалық бюджетке
|таратылған Жол қоры|тікелей беруші. |берушінің    |төленетін төлемдер бой.
|нан қаржыландырылып|ның, екінші дең.|берешегі     |ынша тікелей берушінің,
|келген ұйымның ті. |гейдегі банктің |             |екінші деңгейдегі банк.
|келей беруші, екін.|берешегі        |             |тің, шаруашылық жүргі.
|ші деңгейдегі банк |                |             |зуші субъектінің бере.
|алдындағы берешегі |                |             | шегі                  |___________________|________________|_____________|_______________________
|Экономика.|Сомасы, |Атауы,|Сомасы,  |Атауы,|Сомасы|Атауы,|Кіріс.|Сомасы,
|лық жікте.|мың     |орна. |мың теңге|орна. |мың   |орна. |тер   |мың теңге
|менің     |теңге   |ласқан|         |ласқан|теңге |ласқан|коды  |
|ерекшелік.|        |жері, |         |жері, |      |жері, |      |
|тері      |        |СТН-і |         |СТН-і |      |СТН-і |      |
|__________|________|______|_________|______|______|______|______|_________

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7 ! 8 ! 9
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
Итого ! !Итого ! !Итого ! ! !Итого!
___________________________________________________________________________
Итого сумма, предполагаемая к погашению
_______________________________________
(сумма прописью)
К настоящей схеме прилагаются:
1.____________________________
2.____________________________
3.____________________________
Подпись руководителя Подпись руководителя
бюджетной организации, организации-поставщика 1,
организации, финансировавшейся банка второго уровня
из упраздненного Дорожного фонда
______________________ _____________________
Ф.И.О., должность Ф.И.О, должность
МП МП
Подпись руководителя Подпись руководителя
организации-поставщика 2 организации-налогоплательщика
_________________________ ______________________
Ф.И.О, должность Ф.И.О, должность
МП МП
Отметка о погашении кредиторской задолженности:
Погашено:_________________________________________________________________
(№ платежного поручения, подпись руководителя органа казначейства)
Примечание: суммы граф 2 и 9 должны быть равны
Форма № 4
Образец обложки
___________________________________________________
(наименование территориального органа казначейства)
Журнал регистрации
актов сверки кредиторской задолженности
поставщиков
Начато__________г.
Окончено_________г.
По данному образцу печатать все листы журнала
тыс. тенге
______________________________________________________________________
№ !Дата акта!Код ре!Поставщик 1!Поставщик 2!Сумма,!МФО !Отметка о
п/п!сверки !гистра!-----------!-----------!приня-!казна !завершении
! !ции !МФО ! счет ! МФО ! счет!тая к !чейст-!платежа
! ! ! ! ! ! !погаше!ва !
! ! ! ! ! ! !нию ! !
----------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7 ! 8 ! 9 ! 10
______________________________________________________________________
Форма № 5
Реестр бюджетных организаций, организаций, финансировавшихся
из упраздненного Дорожного фонда, участвующих в погашении
кредиторской задолженности
_____________________________ _______________
(министерство, ведомство) (дата)
______________________________________________________________________
Наименование бюджетной организации,!Местонахождение!Сумма, тыс. тенге!
организации, финансировавшейся из ! ! !
упраздненного Дорожного фонда ! ! !
---------------------------------------------------------------------!
К настоящему реестру прилагаются:
1._______________________
2._______________________
3._______________________
Подпись руководителя
министерства, ведомства
_______________________
Ф.И.О, должность
МП
Форма № 6
Реестр местных исполнительных органов
и банков второго уровня
__________________
(дата, №)
______________________________________________________________________
Местный исполнительный!Наименование, местонахождение,!Сумма погашения!
орган !РНН банка второго уровня ! (тыс. тенге) !
---------------------------------------------------------------------!
Подпись Министра
(вице-министра) финансов
____________________
Ф.И.О.
МП
Форма № 7
"____"_______1999 г. ______________________________
(область, наименование налогового
органа)
Запрос - подтверждение
________________________________________________просит подтвердить
(наименование территориального органа казначейства)
сумму задолженности по платежам в бюджет________________________________
(наименование и РНН организации-
___________________, указанную в справке_____________налогового органа
налогоплательщика)
№___от "__"________.
______________________(подпись, Ф.И.О. руководителя территориального органа
казначейства)
--------------------------------------------------------------------------
Подтверждаем, что кредиторская задолженность_________________________
(наименование и РНН
______________________________ по платежам в республиканский бюджет,
организации-налогоплательщика)
сложившаяся на "_______" __________ 1999 года и подлежащая погашению,
(число) (месяц)
указанная
в справке №___ от "___"_____________199___года, составляет_______________
(число) (месяц) (сумма цифрами)
(_______________________________________________________________)тенге,
(сумма прописью)
в том числе по видам платежей:
_______________________________
_______________________________
___________________(подпись,Ф.И.О руководителя территориального налогового
органа)
"___"_______________1999 г. №_____
МП
-----------------------------------------------------------------------
Подтверждаем, что кредиторская задолженность_______________________
(наименование и РНН
______________________________по платежам в республиканский бюджет,
организации-налогоплательщика)
указанная в подтверждении______________налогового органа №___от______,
погашена на сумму_____________/_________________________________тенге,
(сумма цифрами) (сумма прописью)
____________________________(подпись, Ф.И.О. руководителя территориального
органа казначейства)
"___"_____________1999 г. №___
МП
Сноска. В форму N 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23 октября 1999 г. N 1593 P991593_ .
Форма N 8
_____________________________________________________________________
(Наименование территориального налогового органа, РНН)
"___" __________________ 1999 г.
Справка N _________
О наличии кредиторской задолженности по платежам
в республиканский бюджет
_____________________________________________________________________
(наименование налогоплательщика)
____________________
(код области)
_______________________
(РНН налогоплательщика)
1. Общая сумма задолженности по платежам в республиканский бюджет,
сложившаяся на ________________________, но не более суммы такой
(дата выдачи справки)

|     1    |   2    |   3  |    4    |   5  |  6   |  7   |  8   |    9
|__________|________|______|_________|______|______|______|______|_________
|
|Жиыны     |        |Жиыны |         |Жиыны |      |      |Жиыны |
|__________|________|______|_________|______|______|______|______|_________
Жиыны, өтелуге тиіс сома жиыны
______________________________________
(сомасы жазумен)
Осы сызбаға мыналар қоса беріліп отыр:
1.____________________________________________
2.____________________________________________
3.____________________________________________
Бюджеттік ұйымның, таратылған            1-беруші-ұйымның, екінші
Жол қорынан қаржыландырылып              деңгейдегі банк
келген ұйым басшысының қолы              басшысының қолы
__________________                       _____________________
аты-жөні, лауазымы                       аты-жөні, лауазымы
МО                                       МО
2-жеткізіп беруші ұйым                   Салық төлеуші ұйым
басшысының қолы                          басшысының қолы
__________________                       _____________________
аты-жөні, лауазымы                       аты-жөні, лауазымы
МО                                       МО
Кредиторлық берешекті өтеу туралы белгі:
Өтелгені:_________________________________________________________
(төлем тапсырысының N, қазынашылық органы басшысының қолы)
Ескерту: 2 және 9-бағандардың сомалары тең болуы керек
N 4-нысан
Мұқабаның үлгісі
________________________________
(қазынашылықтың аумақтың органының атауы)
берушілердің кредиторлық берешегін
салыстыру актісін
Тіркеу журналы
________ жылғы ________________ басталды
________ жылғы ________________ аяқталды
Журналдың барлық парақтары осы үлгі бойынша басылсын
мың теңге ______________________________________________________________________
|рет|Салыстыру|Тіркеу|  1-беруші | 2-беруші | Өтеуге |Қазы. | Төлемнің |
|N  |актісінің|коды  |           |          |қабыл.  |нашы. |аяқталған.|
|   |  күні   |      |           |          |данған  |лықтың|дығы тура.|
|   |         |      |           |          |сома    |МФО   |лы белгі  |
|   |         |      |___________|__________|        |      |          |
|   |         |      |ҚАБ| шоты  |ҚАБ| шоты |        |      |          |
|___|_________|______|___|_______|___|______|________|______|__________|
| 1 |    2    |   3  | 4 |   5   | 6 |  7   |   8    |  9   |    10    |
|___|_________|______|___|_______|___|______|________|______|__________|
|___|_________|______|___|_______|___|______|________|______|__________|
|___|_________|______|___|_______|___|______|________|______|__________|
|___|_________|______|___|_______|___|______|________|______|__________|
|___|_________|______|___|_______|___|______|________|______|__________|
|___|_________|______|___|_______|___|______|________|______|__________|
|___|_________|______|___|_______|___|______|________|______|__________|
|___|_________|______|___|_______|___|______|________|______|__________|
|___|_________|______|___|_______|___|______|________|______|__________|
|___|_________|______|___|_______|___|______|________|______|__________|
|___|_________|______|___|_______|___|______|________|______|__________|
|___|_________|______|___|_______|___|______|________|______|__________|
|___|_________|______|___|_______|___|______|________|______|__________|
|___|_________|______|___|_______|___|______|________|______|__________|
N 5-нысан
Кредиторлық берешекті өтеуге қатысатын
бюджеттік ұйымдардың, таратылған Жол қорынан
қаржыландырылып келген ұйымдардың тізілімі
_______________________                ____________________
(министрлік, ведомство)                     (күні)
_________________________________________________________________
|Бюджеттік ұйымның, таратылған |Орналасқан жері |    Сомасы,      |
|Жол қорынан қаржыландырылып   |                |  мың теңге      |
|  келген ұйымның атауы        |                |                 |
|______________________________|________________|_________________|
|             1                |       2        |        3        |
|______________________________|________________|_________________|
|______________________________|________________|_________________|
|______________________________|________________|_________________|
|______________________________|________________|_________________|
|______________________________|________________|_________________|
|______________________________|________________|_________________|
|______________________________|________________|_________________|
|______________________________|________________|_________________|
|______________________________|________________|_________________|
Осы тізілімге мыналар қоса беріліп отыр:
1.___________________________________
2.___________________________________
3.___________________________________
Министрлік, ведомство
басшысының қолы
_______________________
аты-жөні, лауазымы
МО
N 6-нысан
Жергілікті атқарушы органдардың және
екінші деңгейдегі банктердің тізілімі
_________________
(күні N)
_________________________________________________________________
|   Жергілікті  |  Екінші деңгейдегі          |  Өтеу сомасы,     |
|   атқарушы    |  банктің атауы,             |  (мың теңге)      |
|     орган     | орналасқан жері, СТН-і      |                   |
|_______________|_____________________________|___________________|
|       1       |               2             |         3         |
|_______________|_____________________________|___________________|
|_______________|_____________________________|___________________|
|_______________|_____________________________|___________________|
|_______________|_____________________________|___________________|
|_______________|_____________________________|___________________|
|_______________|_____________________________|___________________|
|_______________|_____________________________|___________________|
|_______________|_____________________________|___________________|
Қаржы министрінің
(вице-министрінің) қолы
_____________________
аты-жөні, лауазымы
МО
N 7-нысан
Ескерту. 7-нысан өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.10.23. N 1593 қаулысымен.
1999 жылғы "____"_____________
____________________________
(облысы, салық органының атауы)
Сұрау салу - растау
____________________________________     _____________ салық органының
(қазынашылық аумақтық органының атауы)
1999 жылғы "__"_______N___ анықтамасында аталған _______________________
(салық төлеуші -ұйымның
______________бюджетке төлемдер бойынша берешек сомасын растауды сұрайды.
атауы мен СТН-і)
______________(қазынашылықтың аумақтық органы басшысының қолы, аты-жөні)
________________________________________________________________________
(салық төлеуші - ұйымның атауы мен СТН-і)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
1999 жылғы "___"________N___ анықтамада көрсетілген 1999 жылғы "__"
(күні)
___________ қалыптасқан және өтелуге жататын республикалық
(айы)
бюджетке төленетін төлемдер бойынша кредиторлық берешегі (_______
(сомасы санмен)
______________________) теңгені құрайтынын растайды.
(сомасы жазумен)
оның ішінде төлем түрлері бойынша:
__________________________________________
__________________________________________
________________(аумақтық салық органы басшысының қолы, аты-жөні)
1999 жылғы "___"___________ N_____     МО
_________________ салық органының 1999 жылғы "___"_________ N_____  растауында
көрсетілген республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша
__________________________________________________ кредиторлық берешегі
(салық төлеуші ұйымның атауы мен СТН-і)
_____________ (___________________________________________) теңгені
(сомасы санмен)              (сомасы жазумен)
құрайтынын растаймыз.
______________(қазынашылықтың аумақтық органы басшысының қолы, аты-жөні)
1999 жылғы "_____"________ N________
МО
N 8-нысан
Ескерту. Жаңа 8-нысанмен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 1999.10.23. N 1593 қаулысымен.
__________________________________________________
(Аумақтық салық органының атауы, СТН)
1999 жылғы "____"____________
Республикалық бюджетке төленетін төлемдер бойынша
кредиторлық берешектің бар екендігі туралы
N _____ Анықтама
________________________________________________________
(салық төлеушінің атауы)
________________
(облыстың коды)
_______________________
(салық төлеушінің СТН)
1.___________ пайда болған республикалық бюджетке төленетін төлемдер
(анықтаманың берілген күні)

задолженности, образовавшейся по состоянию на 31 декабря 1998 года
(отраженной по лицевому счету налогоплательщика) составляет ____ тенге, в
том числе по видам платежей:
--------------------------------------------------------------------------
Код ! Наименование платежа ! Общая сумма ! Основной ! Пеня ! Штрафы
платежа ! ! задолженности ! долг ! !
--------------------------------------------------------------------------
! ! ! ! !
--------------------------------------------------------------------------
! Итого ! ! ! !
--------------------------------------------------------------------------
2. ___________________________________
(дата и номер регистрации по поставщикам, зарегистрированным в

бойынша берешектің, бірақ 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша
қалыптасқан мұндай берешектің сомасынан аспайтын, салық төлеушінің жеке
шоты бойынша көрсетілген, жалпы сомасы _________теңгені құрайды, оның
ішінде төлемдердің түрлері бойынша:
_________________________________________________________________________
Төлем    Төлемнің атауы   Берешектің   Негізгі  Өсімақылар  Айыппұлдар
коды                     жалпы сомасы   борыш
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Жиыны
_________________________________________________________________________
2.________________