О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 5 апреля 2023 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам цифровизации государственных услуг в сфере земельных отношений"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 мая 2023 года № 84-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 5 апреля 2023 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам цифровизации государственных услуг в сфере земельных отношений" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и не позднее 5 числа месяца размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр А. Смаилов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 25 мая 2023 года № 84-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді цифрландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2023 жылғы 25 мамырдағы № 84-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді цифрландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдап, қортындыласын және айдың 5-і күнінен кештірмей жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2023 жылғы 25 мамырдағы
№ 84-ө өкімімен
бекітілген

правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 5 апреля 2023 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам цифровизации государственных услуг в сфере земельных отношений"
п/п
Наименование правового акта
Форма
акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1
О создании республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ
июнь 2023 года
Тамабек А. Г.
2
О внесений изменений и дополнений в некоторые постановления Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ, МЮ, МЦРИАП, МИИР
июнь 2023 года
Тамабек А. Г.,
Молдабеков Б.С.,
Турысов А. Н.,
Бейспеков А.О.
3
Об утверждении правил ведения и пользования информационной системой единого государственного кадастра недвижимости
совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и Министра юстиции Республики Казахстан
МСХ, МЮ
июнь
2023 года
Тамабек А.Г., Молдабеков Б.С.
4
Об утверждении правил ведения публичной кадастровой карты
приказ
Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП, МСХ, МЮ, МИИР
июнь 2023 года
Турысов А.Н., Тамабек А.Г., Молдабеков Б.С., Бейспеков А.О.
5
Об утверждении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ, АЗРК (по согласованию)
июнь 2023 года
Тамабек А.Г., Ахметов Р.Н.
6
Об утверждении форм кадастрового паспорта объекта недвижимости
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
июнь
2023 года
Молдабеков Б.С., Тамабек А.Г.
7
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
июнь
2023 года
Тамабек А.Г.
8
Об утверждении типового перечня государственных органов и иных организаций по согласованию схемы отвода земельного участка
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ, МИИР, МЦРИАП
июнь 2023 года
Тамабек А.Г., Бейспеков А.О., Турысов А.Н.
9
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301 "Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ, МЦРИАП
июнь
2023 года
Тамабек А.Г., Турысов А.Н.
10

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді цифрландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1
Шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2023 жылғы маусым
Ә.Ғ.Тамабек
2
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ, Әділетмині, ЦДИАӨМ, ИИДМ
2023 жылғы маусым
Ә.Ғ.Тамабек, Б.С.Молдабеков, Ә.Н.Тұрысов, А.Ө.Бейісбеков
3
Бірыңғай мемлекеттік жылжымайтын мүлік кадастрының ақпараттық жүйесін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бірлескен бұйрығы
АШМ, Әділетмині
2023 жылғы маусым
Ә.Ғ.Тамабек, Б.С.Молдабеков
4
Жария кадастрлық картаны жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ, АШМ, Әділетмині, ИИДМ
2023 жылғы маусым
Ә.Н.Тұрысов, Ә.Ғ.Тамабек, Б.С.Молдабеков, А.Ө.Бейісбеков
5
Шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, БҚДА (келісу бойынша)
2023 жылғы маусым
Ә.Ғ.Тамабек, Р.Н.Ахметов
6
Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспорты нысаны бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2023 жылғы маусым
Б.С.Молдабеков, Ә.Ғ.Тамабек
7
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2023 жылғы маусым
Ә.Ғ.Тамабек
8
Мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың жер учаскесін бөліп беру схемасын келісу бойынша үлгілік тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, ИИДМ, ЦДИАӨМ
2023 жылғы маусым
Ә.Ғ.Тамабек, А.Ө.Бейісбеков, Ә.Н.Тұрысов
9
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, ЦДИАӨМ
2023 жылғы маусым
Ә.Ғ.Тамабек, Ә.Н.Тұрысов
10

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
приказ
Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
июнь
2023 года
Турысов А.Н.
11
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего
обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 87 "Об утверждении цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан"
приказ
Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП, МСХ, АЗРК (по согласованию)
июнь
2023 года
Турысов А.Н., Тамабек А.Г., Ахметов Р.Н.
12
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 октября 2021 года № 297 "Об утверждении Правил организации и проведения торгов (аукционов) по продаже земельных участков или права аренды земельных участков в электронном виде на веб-портале реестра государственного имущества"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ, МФ, МЦРИАП
июнь 2023 года
Тамабек А.Г., Темирбеков Д.О., Турысов А.Н.
13
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 502 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 101 "Об утверждении критериев оценки степени рисков и проверочных листов за использованием и охраной земель, государственного земельного кадастра и мониторинга земель"
совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МСХ, МНЭ
июнь
2023 года
Тамабек А.Г., Жаксылыков Т.М
14
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 255 "Об утверждении Правил предоставления прав на земельные участки под индивидуальное жилищное строительство"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ, МИИР
июнь
2023 года
Тамабек А.Г., Бейспеков А.О.
15
О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 7 сентября 2021 года № 359 "Об утверждении Правил ведения Единой системы государственных кадастров природных ресурсов Республики Казахстан"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
июнь
2023 года
Шарбиев Н.К.
16
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ
2023 жылғы маусым
Ә.Н.Тұрысов
11
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушы 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 87 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ, АШМ, БҚДА (келісу бойынша)
2023 жылғы маусым
Ә.Н.Тұрысов, Ә.Ғ.Тамабек, Р.Н.Ахметов
12
"Жер учаскелерін немесе жер учаскелерін жалдау құқығын сату жөніндегі сауда-саттықты (аукциондарды) мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында электрондық түрде ұйымдастыру мен өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 15 қазандағы № 297 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, Қаржымині ЦДИАӨМ
2023 жылғы маусым
Ә.Ғ.Тамабек, Д.О. Темірбеков, Ә.Н.Тұрысов
13
"Жерлерді пайдалану және қорғау, мемлекеттік жер кадастры және жерлердің мониторингі саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 502 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 101 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
АШМ, ҰЭМ
2023 жылғы маусым
Ә.Ғ.Тамабек, Т.М.Жақсылықов
14
"Жеке тұрғын үй құрылысы үшін жер учаскелеріне құқықтар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушы 2015 жылғы 27 наурыздағы № 255 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, ИИДМ
2023 жылғы маусым
Ә.Ғ.Тамабек, А.Бейсенбекұлы
15
"Қазақстан Республикасы Табиғи ресурстары мемлекеттік кадастрларының бірыңғай жүйесін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 7 қыркүйектегі № 359 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2023 жылғы маусым
Н.Қ. Шәрбиев
16

24 августа 2007 года № 235 "Об утверждении форм технического паспорта"
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
июнь
2023 года
Молдабеков Б.С.
17
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156 "Об утверждении Правил и сроков внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования, Правил оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости"
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
июнь
2023 года
Молдабеков Б.С.
18
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 57 "Об утверждении Инструкции по государственному техническому обследованию объектов недвижимости"
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
июнь
2023 года
Молдабеков Б.С.
19
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 110 "Об утверждении Правил проведения систематической регистрации прав на недвижимое имущество в правовом кадастре"
приказ
Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
июнь
2023 года
Молдабеков Б.С.
20
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра регионального развития Республики Казахстан от 16 июня 2014 года № 172/ОД "Об утверждении правил регистрации в базе данных государственного градостроительного кадастра предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации, а также объектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики
Казахстан
МИИР
июнь
2023 года
Бейспеков А.О.
21
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 244 "Об утверждении Правил ведения и предоставления информации и (или) сведений из государственного градостроительного кадастра Республики Казахстан"
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики
Казахстан
МИИР
июнь 2023 года
Бейспеков А.О.
22
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 13 декабря 2017 года № 867 "Об утверждении Правил приемки построенного объекта в эксплуатацию собственником самостоятельно, а также формы акта приемки"
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики
Казахстан
МИИР
июнь 2023 года
Бейспеков А.О.
23

"Техникалық паспорттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушы 2007 жылғы 24 тамыздағы № 235 бұйрығының жарамсыз деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2023 жылғы маусым
Б.С.Молдабеков
17
"Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жүргізу қағидалары мен мерзімдерін "Жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын және Жылжымайтын мүліктің бастапқы және кейінгі объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 156 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2023 жылғы маусым
Б.С.Молдабеков
18
"Жылжымайтын мүлік объектілерін мемлекеттік техникалық зерттеп-қарау жөніндегі нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 13 ақпандағы № 57 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2023 жылғы маусым
Б.С.Молдабеков
19
"Құқықтық кадастрда жылжымайтын мүлікке құқықтарды жүйелі түрде тіркеу жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 110 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2023 жылғы маусым
Б.С.Молдабеков
20
"Жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын, сондай-ақ сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі объектілерін мемлекеттік қала құрылысы кадастрының деректер базасында тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 16 маусымдағы № 172/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2023 жылғы маусым
А.Ө.Бейісбеков
21
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жүргізудің және одан ақпарат және (немесе) мәліметтер ұсынудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 244 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2023 жылғы маусым
А.Ө.Бейісбеков
22
"Меншік иесінің салынған объектіні пайдалануға дербес қабылдау қағидаларын, сондай-ақ қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 13 желтоқсандағы № 867 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2023 жылғы маусым
А.Ө.Бейісбеков
23

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 750 "Об утверждении Правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства"
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики
Казахстан
МИИР
июнь 2023 года
Бейспеков А.О.
24
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 сентября 2020 года № 505 "Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (проектов детальной планировки и проектов застройки)"
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики
Казахстан
МИИР
июнь 2023 года
Бейспеков А.О.
25
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 ноября 2015 года № 706 "Об утверждении Правил проведения комплексной градостроительной экспертизы градостроительных проектов всех уровней"
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики
Казахстан
МИИР
июнь 2023 года
Бейспеков А.О.
26
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 апреля 2015 года № 306 "Об утверждении Правил создания экспертных комиссий (экспертных групп) и привлечения специалистов (специализированных институтов и организаций) для участия в комплексной вневедомственной и градостроительной экспертизе"
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики
Казахстан
МИИР
июнь 2023 года
Бейспеков А.О.
27
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 апреля 2015 года № 305 "Об утверждении Правил оформления экспертных заключений по градостроительным и строительным проектам (технико-экономическим обоснованиям и проектно-сметной документации)"
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики
Казахстан
МИИР
июнь 2023 года
Бейспеков А.О.
28
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 сентября 2018 года № 670 "Об утверждении Правил ведения портала и информационных систем для организации проведения комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства по принципу "одного окна""
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики
Казахстан
МИИР
июнь 2023 года
Бейспеков А.О.
29
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 399 "Об утверждении Правил определения и пересмотра классов энергоэффективности зданий, строений, сооружений".
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики
Казахстан
МИИР
июнь 2023 года
Бейспеков А.О.
30

"Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 750 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2023 жылғы маусым
А.Ө.Бейісбеков
24
"Қала құрылысы жобаларын (егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 505 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2023 жылғы маусым
А.Ө.Бейісбеков
25
"Барлық деңгейдегі қала құрылысы жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 қарашадағы № 706 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2023 жылғы маусым
А.Ө.Бейісбеков
26
"Сараптама комиссияларын (сараптама топтарын) құру және кешендi ведомстводан тыс сараптамаға және қала құрылысы сараптамасына қатысу үшiн мамандарды (мамандандырылған институттар мен ұйымдарды) тарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 сәуірдегі № 306 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2023 жылғы маусым
А.Ө.Бейісбеков
27
"Қала құрылысы және құрылыс жобалары (техникалық-экономикалық негiздемелер және жобалау-сметалық құжаттамалар) бойынша сараптама қорытындыларын ресiмдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 сәуірдегі № 305 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2023 жылғы маусым
А.Ө.Бейісбеков
28
""Бір терезе" қағидаты бойынша құрылыс жобаларына кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуді ұйымдастыру үшін портал мен ақпараттық жүйелерді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 қыркүйектегі № 670 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2023 жылғы маусым
А.Ө.Бейісбеков
29
"Үйлердің, құрылыстардың, ғимараттардың энергия тиімділігі сыныптарын айқындау және қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 399 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2023 жылғы маусым
А.Ө.Бейісбеков
30

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 января 2019 года № 6 "Об утверждении Правил оказания обязательных услуг субъектами естественных монополий и квазигосударственного сектора в рамках защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ, АЗРК (по согласованию)
июнь 2023 года
Жаксылыков Т.М., Ахметов Р.Н.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан;
АЗРК – Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан;
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.

"Бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу шеңберінде табиғи монополияр және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің міндеті қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 16 қаңтардағы № 6 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, БҚДА (келісу бойынша)
2023 жылғы маусым
Т.М.Жақсылықов, Р.Н.Ахметов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі;
БҚДА – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі;
ИИДМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ЭТРМ – Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі.