2004 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
РҚАО-ның ескертуі.  P031327 қаулысын қараңыз
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегі  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң 2004 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министр і
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
331-қосымша
Ескерту. 331-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
308 - Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар жөнiндегі агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Төтенше жағдайларды ескерту және жою саласындағы
уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 1227969 мың теңге (бiр миллиард екi жүз жиырма жетi миллион тоғыз жүз алпыс тоғыз мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Әскери қызметшiлердiң және олардың отбасы мүшелерiнiң мәртебесi және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" 1993 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" 1996 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Өрт қауiпсiздiгi туралы" 1996 жылғы 22 қарашадағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Авариялық-құтқару қызметi және құтқарушылардың мәртебесi туралы" 1997 жылғы 27 наурыздағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Азаматтық қорғаныс туралы" 1997 жылғы 7 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Стандарттау туралы" 1999 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Қазақстан Республикасының ақпараттық инфрақұрылымын құру мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы Қазақстан Республикасы Президентiнiң N 573  Жарлығы ; "Төтенше жағдайлар жөнiндегi республикалық автоматтандырылған ақпараттық басқару жүйесiн құру туралы" 1994 жылғы 11 қазандағы N 1159 Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң органдары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының және жергiлiктi атқарушы органдары қызметкерлерiнiң шектi штат санын бекiту туралы" 1998 жылғы 6 қазандағы N 1006 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi" 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 481 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiне ведомстволық бағынысты жекелеген ұйымдар туралы" 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 482 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы ; "Мемлекеттiк қызметшiлердi оқытудың тұжырымдамасы туралы" 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы ; "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын қызметкерлерiнiң және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу жүйесi туралы" 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң  қаулысы ; Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерiнiң нысандық және арнайы киiм-кешектерiнiң үлгiлерi мен тиiстi нормаларын бекiту туралы" 2003 жылғы 15 қаңтардағы N 13 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы ; "Төтенше жағдайлар саласында хабарлау, бiлiмдi насихаттау, халықты және мамандарды оқытып-үйрету ережелерiн бекiту туралы" 2003 жылғы 17 қаңтардағы N 50 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы ; Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласында өзара iс-қимыл жасау туралы ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң 1993 жылғы 22 қаңтардағы келiсiмi.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям)
Постановление Правительства Республики Kазахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см. P031327
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям согласно приложениям 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 331
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
308 - Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных
ситуаций" на 2004 год
1. Стоимость: 1227969 тысяч тенге (один миллиард двести двадцать семь миллионов девятьсот шестьдесят девять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 20 января 1993 года "О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей"; Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности"; Закон Республики Казахстан от 27 марта 1997 года "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей"; Закон Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О гражданской обороне"; Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации" Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 октября 1994 года N 1159 "О создании республиканской автоматизированной информационно-управляющей системы по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 1998 года N 1006 "Об утверждении предельной штатной численности работников органов и подведомственных организаций Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и местных исполнительных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 481 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 482 "Об отдельных организациях, подведомственных Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О Концепции обучения государственных служащих"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 13 "Об утверждении образцов и норм положенности форменного оборудования сотрудников органов Государственной противопожарной службы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям; постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года N 50 "Об утверждении Правил информирования, пропаганды знаний, обучения населения и специалистов в области чрезвычайных ситуаций"; Соглашение государств-участников СНГ о взаимодействии в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера от 22 января 1993 года.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық органдарының өздеріне жүктелген қызметтердi тиiмдi түрде орындалуына қол жеткiзу үшiн олардың қызметiн қамтамасыз ету, төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөнiндегi мемлекеттiк жүйе мен Қазақстан Республикасының азаматтық қорғанысының басқару органдары үшiн бiлiктi мамандар даярлау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегі агенттiгiнiң орталық аппараты мен аумақтық органдарын ұстау, салааралық үйлестiрудi, сондай-ақ табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласында арнайы атқарушылық және шешушi қызметтердi жүзеге асыру. Орталық аппарат пен аумақтық органда кадрларының кәсiби деңгейi мен бiлiктiлiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   001       Төтенше
жағдайларды
ескерту
және жою
саласындағы
уәкiлеттi
органның
қызметiн
қамтамасыз
ету
2        001  Орталық       134 штаттық         Жыл     Қазақстан
органның      бiрлiктi ұстау.     iшiнде  Республи.
аппараты      Peceй Федерациясы           касының
Төтенше жағдайлар           Төтенше
министрлiгiнiң              жағдайлар
Азаматтық қорғаныс          жөнiндегi
академиясында               агенттiгi
оқитын
тыңдаушылардың
және олардың
отбасы мүшелерiнiң
баратын орындарына
барып-қайту
көлiктiк
шығындарын,
жүктерiн тасымалдау
шығындарын
қамтамасыз ету.
10 желiнi жаңғырту,
8 жинақты
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
пысықтау, ТЖА-ның
ақпараттық жүйелерi
мен 21 жергiлiктi
жүйесiн қамтамасыз
ету, Web-сайтқа
әкiмшiлiк ету және
пысықтау; есептеу
техникасы
құралдарына және
жергiлiктi есептеу
желiлерiне (130
жұмыс iстеп тұрған
станса, 3
жергiлiктi желi
мен 5 сервер)
жүйелiк және
техникалық қызмет
көрсету.
Төтенше жағдайлар
саласында мерзiмдi
журналдар шығару
(2004-2010 жылдарға
арналған ГСПжЛЧС
дамытудың
бағдарламасы
аясында), 12 бiрлiк
иондаушы сәуленi
көму, өнеркәсiптiк
және өрт
қауiпсiздiгi
саласында
нормативтiк
құжаттар, соның
iшiнде:
стандарттар,
ережелер,
нұсқаулықтар,
қағидалар,
басшылыққа
алу құжаттарын және
нұсқаулықтар
әзiрлеу бойынша
қызметтерге ақы
төлеу.
Орталық аппарат
ғимаратында орна-
ласқан жекешелен-
дiрiлген үй-жай-
ларды сатып алу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и территориальных органов для достижения эффективного выполнения возложенных на них функций, подготовка квалифицированных специалистов для государственной системы по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций и органов управления гражданской обороны Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям на осуществление межотраслевой координации, а также специальные исполнительные и разрешительные функции в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера. Повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспече-
ние дея-
тельности
уполномо-
ченного
органа в
области
предуп-
реждения и
ликвидации
чрезвы-
чайных
ситуаций
2         001  Аппарат    Содержание 134 штатных    В те-  Агент-
централь-  единиц. Обеспечение тран- чение  ство
ного       спортных расходов к месту года   Респуб-
органа     назначения и обратно слу-        лики
шателей, обучающихся в           Казах-
Академии гражданской             стан по
защиты Министерства чрез-        чрезвы-
вычайных ситуаций Россий-        чайным
ской Федерации, и членов         ситуа-
их семей, расходы на про-        циям
воз багажа. Модернизация
10 задач, доработка прог-
раммного обеспечения - 8
комплектов, сопровождение
информационных систем АЧС
и локальных задач - 21,
администрирование и дора-
ботка Web-сайта, систем-
ное и техническое обслу-
живание средств вычисли-
тельной техники и локаль-
ной вычислительной сети
(130 рабочих станций, 3
локальных сетей и 5 сер-
веров). Оплата услуг (в
рамках программы развития
ГСПиЛЧС на 2004-2010
годы), по выпуску перио-
дических журналов в об-
ласти чрезвычайных ситуа-
ций, захоронение имеющих-
ся источников ионизирую-
щего излучения в коли-
честве 12 единиц, по раз-
работке нормативных доку-
ментов в области промыш-
ленной и пожарной безо-
пасности, в том числе:
стандартов, правил, инст-
рукций, положений, руко-
водств и рекомендаций.
Выкуп приватизированных
помещений, находящихся
в здании центрального
аппарата.

3        002  Аумақтық      1370 штаттық      Жыл       Қазақстан
органдардың   бiрлiктi ұстау.   ішiнде    Республи.
аппараттары   Азаматтық                   касы
қорғаныс                    Төтенше
пен төтенше                 жағдайлар
жағдайлар бойынша           жөнiндегi
облыстық және               агент.
қалалық дайындау            тiгiнiң
орталықтары үшiн            аумақтық
жабдықтар мен               органдары
техникалық оқыту
құралдарын сатып
алу: 42 бiрлiк
көшiру аппаратын,
26 бiрлiк компьютер,
26 бiрлiк принтер,
26 бiрлiк
бейнемагнитофон,
25 бiрлiк цифрлы
фотоаппарат,
4 бiрлiк кондиционер
сатып алу, сондай-ақ
(2004-2010 жылдарға
арналған ГСПжЛЧС
дамытудың
бағдарламасы
аясында) басқа да
материалдар
сатып алу.
4        007  Мемлекеттiк   Мемлекеттiк         Жыл     Қазақстан
қызметшi.     қызметшiлердiң      iшiнде  Республи.
лердiң        бiлiктiлiгiн                касының
бiлiктiлiгiн  арттырудың                  Төтенше
арттыру       бекiтiлген                  жағдайлар
жоспарына сәйкес            жөнiндегi
мемлекеттiк                 агенттiгi
қызметшiлердiң
бiлiктiлiгiн
арттыру, соның
iшiнде мемлекеттiк
тiлдi оқытып-үйрету
бойынша қызметтер
сатып алу.
Бiлiктiлiк арттыру
курстарынан өтетiн
мемлекеттiк
қызметкерлердiң
жылдық орташа
саны - 360 бiрлiк.
008  Мемлекеттік   Астана қаласы,     Жыл   Қазақстан
органдардың   Бейбiтшiлiк        бойы  Республикасының
ғимараттары   көшесi, 22 үй            Төтенше
мен үй-жайларын мекен-жайы             жағдайлар
күрделi жөндеу  бойынша                жөнiндегi
орталық аппарат          агенттiгі
ғимаратын
күрделi жөндеу
5        009  Мемлекеттiк   1 бiрлiк сүңгуiр    Жыл     Қазақстан
органдарды    жабдығын, 1 бiрлiк  iшiнде  Республи.
материалдық-  метеоаспап, 31              касының
техникалық    бiрлiк химиялық             Төтенше
жарақтандыру  барлау құралын              жағдайлар
(дозиметр), 1               жөнiндегi
бiрлiк көпқызметтi          агенттiгi,
iздестiру аспабын,          Қазақстан
20 бiрлiк көшiру            Республи.
аппаратын, 500              касы
бiрлiк үстел,               Төтенше
360 бiрлiк орындық          жағдайлар
сатып алу.                  жөнiндегi
Төтенше жағдайлар           агенттi
жөнiндегi облыстық          гiнiң
инспекциялардың             аумақтық
тексерiс жүргізуiн          органдары
қамтамасыз ету үшiн
жедел жеңiл автомо-
бильдердiң (Нива
базасында) 16 бiрлі-
гін, байланыс құрал-
дарымен жабдықталған,
өтiмдiлiгі жоғары
барлау-командирлiк
автомобильдердiң
(Газель базасында)
16 бiрлігін сатып алу.
__________________________________________________________________

3         002  Аппараты   Содержание 1370 штатных   В те-  Террито-
террито-   единиц.                   чение  риальные
риальных   Приобретение оборудования года   органы
органов    и технических средств            Агент-
обучения для областных и         ства
городских центров подго-         Респуб-
товки по Гражданской обо-        лики
роне и чрезвычайных си-          Казах-
туаций: ксероксы - 42            стан по
единицы, компьютеры - 26         чрезвы-
единиц, принтеры - 26            чайным
единиц, видеомагнитофон          ситуа-
- 26 единиц, цифровой            циям
фотоаппарат - 25 единиц,
кондиционеры - 4 единицы,
а также приобретение про-
чих материалов (в рамках
программы развития ГСПиЛЧС
на 2004-2010 годы).
4         007  Повышение  Приобретение услуг по по- В те-  Агент-
квалифи-   вышению квалификации      чение  ство
кации      государственных служащих  года   Респуб-
государ-   согласно утвержденному           лики
ственных   плану повышения квалифи-         Казах-
служащих   кации государственных            стан по
служащих, в том числе            чрез-
обучение государственному        вычайным
языку. Среднегодовое             ситуа-
количество государствен-         циям
ных служащих, проходящих
курсы повышения квалифи-
кации - 360 единиц.
008   Капи-      Капитальный ремонт       В       Агент-
тальный    здания центрального      течение ство
ремонт     аппарата по адресу       года    Респуб-
зданий и   город Астана, улица              лики
помещений  Бейбитшилик, 22                  Казах-
государс-                                   стан по
твенных                                     чрезвы-
органов                                     чайным
ситуа-
циям
5         009  Мате-      Приобретение водолазного  В те-  Агент-
риально-   снаряжения - 1 единица,   чение  ство
техничес-  метеоприбор - 1 единица,  года   Респуб-
кое осна-  средства химической раз-         лики
щение      ведки (дозиметры) - 31           Казах-
государ-   единица, многофункцио-           стан по
ственных   нальный прибор поиска -          чрез-
органов    1 единица, ксероксы - 20         вычайным
единиц, столы - 500 еди-         ситуа-
ниц, стулья - 360 единиц.        циям.
Приобретение 16 единиц           Террито-
легковых оперативных             риальные
автомобилей (на базе             органы
Нива) для обеспечения            Агент-
проведения проверок              ства
областных инспекций по           Респуб-
чрезвычайным ситуациям,          лики
приобретение 16 единиц           Казах-
автомобилей                      стан по
разведывательно-                 чрезвы-
командирских, высокой            чайным
проходимости,                    ситуа-
оборудованных средствами         циям
связи (на базе Газель).
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi мен аумақтық органдарына жүктелген қызметтерді сапалы және уақытында орындау, салааралық үйлестіруді, сондай-ақ табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласындағы арнайы атқарушылық және шешушi қызметтердi жүзеге асыру. Мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн кәсiби мемлекеттiк қызметтiң талаптарына сай, қазiргi заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
332-қосымша
Ескерту. 332-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
308 - Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар жөнiндегі агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше
жағдайларды жоюды ұйымдастыру"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 2012486 мың теңге (екi миллиард он екi миллион төрт жүз сексен алты мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" 1996 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Өрт қауiпсiздiгi туралы" 1996 жылғы 22 қарашадағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Авариялық-құтқару қызметi және құтқарушылардың мәртебесi туралы" 1997 жылғы 27 наурыздағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Азаматтық қорғаныс туралы" 1997 жылғы 7 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "28237, 52859, 68303 әскери бөлiмдерiнiң Қазақстан Республикасы Азаматтық қорғаныс штабына бағыныстылығы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 6 сәуiрдегi N 264  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң органдары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының және жергілікті органдардың қызметкерлерiнiң шектi штат санын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 6 қазандағы N 1006  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң мүлкiн беру туралы жекелеген мәселелер" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 25 маусымдағы N 863  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 сәуірдегі N 481  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттігіне ведомстволық бағынысты жекелеген ұйымдар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 482  қаулысы ; "Еңбек сiңiрген жылдарына пайыздық үстемеақы төлеу үшiн кәсiби авариялық құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларының жұмыс стажын есептеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 тамыздағы N 1185  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 15 наурыздағы N 400  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 8 шiлдедегi N 1037  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң мүлкiн беру туралы жекелеген мәселелер" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 13 қаңтардағы N 45  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң "Республикалық дағдарыс орталығы" мемлекеттiк мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 13 қаңтардағы N 40  қаулысы ; "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын қызметкерлерiнiң және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiнiң еңбегіне ақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы ; "Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерiнiң нысандық киiм-кешектерiнiң үлгiлерi мен тиiстi нормаларын бекiту туралы" 2003 жылғы 15 қаңтардағы N 13 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных функций на Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и территориальных органов, осуществление межотраслевой координации, а также специальные исполнительные и разрешительные функции в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера. Повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 332
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
308 - Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Организация ликвидации чрезвычайных ситуаций
природного и техногенного характера" на 2004 год
1. Стоимость: 2012486 тысяч тенге (два миллиарда двенадцать миллионов четыреста восемьдесят шесть тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности"; Закон Республики Казахстан от 27 марта 1997 года "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей"; Закон Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О гражданской обороне"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 апреля 1993 года N 264 "О подчинении воинских частей 28237, 52859, 68303 штабу Гражданской обороны Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 1998 года N 1006 "Об утверждении предельной штатной численности работников органов и подведомственных организаций Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и местных исполнительных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1999 года N 863 "Отдельные вопросы о передаче имущества Министерства обороны Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 481 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 482 "Об отдельных организациях подведомственных Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года N 1185 "Об утверждении Правил исчисления стажа работы спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований для выплаты процентных надбавок за выслугу лет"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2000 года N 400 "О создании государственных учреждений Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2000 года N 1037 "О создании государственных учреждений Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2001 года N 45 "Отдельные вопросы о передаче имущества Министерства обороны Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2001 года N 40 "О создании государственного учреждения "Республиканский кризисный центр" Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 13 "Об утверждении образцов и норм положенности форменного оборудования сотрудников органов Государственной противопожарной службы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   002       Табиғи және
техногендiк
сипаттағы
төтенше
жағдайларды
жоюды
ұйымдастыру
2        100  Республикалық "Республикалық      Жыл     "Республи.
жедел құтқару жедел-құтқару       iшiнде  калық
жасағы        отряды"                     жедел-
мемлекеттiк                 құтқару
мекемесiн ұстау             отряды"
(штат саны - 56             мемлекеттік
бiрлiк)                     мекемесі
Сатып алу:
байланыс құралдары
(УҚТ диапазонды алып
жүретiн
радиостансалар) -
28 бiрлiк;
станоктар
(токарлық,
фрезерлiк, ағаш
өңдейтiн станок)
- 3 бiрлiк;
сүңгуiр қызметiн
жинақтау үшiн
құрал-саймандар
мен жабдықтар -
1 бiрлiк;
(2004-2010
жылдарға арналған
ГСПжЛЧС дамыту
бағдарламасының
аясында) автокөлiк
(2 бiрлiк),
оның iшiнде:
УАЗ-1 бiрлiк,
Нива-"Марш" -
1 бiрлiк;
УАЗ-ға
автотiркемелер
- 2 бiрлiк; сүңгуiр
жарақтары:
контейнерлi сүңгуiр
кешенi - 1 бiрлiк;
химиялық-биологиялық
кешенi - 1 бiрлiк;
аумақты бақылау
жүйесi - 1 бiрлiк;
компьютер - 2
бiрлiк; сандық
бейнекамера -
1 бiрлiк,
сүңгуiр қызметін
жинақтау үшiн құрал-
саймандар мен жабдық-
тар - 1 бiрлiк" деген
сөздерден кейiн "iздеу-
құтқару иттерi - 12
бiрлiк, иттердi ұстау-
ға және жаттықтыруға
арналған мүлiк пен
жарақ, арнайы автокөлiк
- 5 бiрлiк ("Ивановец"
краны - 1 бiрлiк, Уаз
Пикап - 1 бiрлiк, бортты
тiркеме - 1 бiрлiк, ит-
тердi тасымалдауға ар-
налған тiркеме - 2
бiрлiк), кинологиялық
қызметті орналастыруға
арналған аңғар тұрпа-
тындағы модуль - 1
бiрлiк, сүңгуір жарақ-
тары - 22 бiрлiк, ша-
тырлар - 5 бiрлiк.
3        101  Әскери        Әскери бөлiмдердi   Жыл     28237,
бөлiмдер      ұстау (штат саны    iшiнде  52859,
- 1202 бiрлiк)"             68303
N 68303 әскери              әскери
бөлiмi Атония               бөлiмдер
әскери байланыс             мемлекеттiк
торабының"                  мекемелерi
5 қызметкерiн
Астана қаласына
көшiрудi
ұйымдастыру,
оның ішiнде:
қызметтiк
үй-жайларды қайта
жабдықтау, кабельдi
желiлер тарту,
жабдықтарды
монтаждау, байланыс
қызметтерiне ақы
төлеу; жолақысын
төлеу, көшу
жолақысын төлеу,
пәтер сатып алу,
ақысын төлеу.
"Кезекшi қызмет
және орталық
аппаратты
қамтамасыз ету және
күзету жеке
взводының" 3
қызметкерiн Астана
қаласына көшiрудi
ұйымдастыру
оның iшiнде:
жолақысын төлеу,
көшу жолақысын
төлеу, жеке
мүлiктердi
тасымалдау ақысын
төлеу, жабдықтарды
тасымалдау ақысын
төлеу, пәтер сатып
алу ақысын төлеу.
Сатып алу:
химиялық барлау
және қорғау құрал-
дары - 4 бiрлiк;
медициналық жабдық -
12 бiрлiк; авариялық-
құтқару аспаптары мен
жабдықтары - 66
бiрлiк; Газель авто-
мобилiнiң базасында
авариялық-құтқару сүң-
гуір станциясы - 1
бiрлiк, Газель база-
сында жедел-штабтық
құтқару машиналары -
2 бiрлiк, Газель ба-
засында авариялық
құтқару машиналары -
6 бiрлiк,
(2004-2010 жылдарға
арналған ГСПжЛЧС
дамыту
бағдарламасының
аясында):
автокөлiк - 28
бiрлiк,
оның iшiнде:
рефрижератор -
2 бiрлiк,
Нива- 3 бiрлiк,
Камаз- 7 бiрлiк,
ЗИЛ- 2 бiрлiк,
ГАЗ- 2 бiрлiк,
УАЗ- 4 бiрлiк,
МАЗ-2 бiрлiк,
тiркеме- 3 бiрлiк,
тiркемелi
цистерна- 2 бiрлiк,
экскаватор-
1 бiрлiк; байланыс
құралдары- 43
бiрлiк; бензин
колонкалары-
2 бiрлiк,
түрлi-түстi көшiру
аппараты -
1 бiрлiк, сандық
фотокамера -
1 бiрлiк,
компьютерлер - 5
бiрлiк;
компрессор -1
бiрлiк;
электростансалар -
6 бiрлiк;
санитарлық
автокөлiк -
2 бiрлiк;
6 автокөлiк жинағы;
шатырлар -
215 бiрлiк;
су құятын ыдыс -25
бiрлiк; ас үй
жабдықтары -
15 бiрлiк;
коммуналдық-жылыту
және тұрмыстық
жабдықтар -
31 бiрлiк; оқ-дәрi
(оқтар) 10839 бiрлiк.
14.Оқ-дәрi (оқтар)
-10839

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   002        Организа-
ция лик-
видации
чрезвы-
чайных
ситуаций
природного
и техно-
генного
характера
2         100  Республи-  Содержание государствен-  В те-  Государ-
канский    ного учреждения "Респуб-  чение  ственное
оператив-  ликанский оперативно-спа- года   учреж-
но-спаса-  сательный отряд" (штатная        дение
тельный    численность - 56 единиц).        "Респуб-
отряд      Приобретение:                    ликан-
средств связи (носимые           ский
радиостанции УКВ диапазо-        опера-
на) - 28 единиц; станков         тивно-
(токарный, фрезерный,            спаса-
деревообрабатывающий ) -         тельный
3 единицы; инструментов и        отряд"
оборудования для комплек-
тации водолазной службы -
1 единица, поисково-
спасательных собак -
12 единиц, инвентаря и
снаряжения для содержания
и дрессировки собак,
специального
автотранспорта - 5 единиц,
(Кран "Ивановец" -
1 единица, УАЗ Пикап -
1 единица, прицеп бортовой
- 1 единица, прицеп для
перевозки собак -
2 единицы), модуля
ангарного типа для
размещения кинологической
службы - 1 единица,
водолазного снаряжения
- 22 единицы, палаток -
5 единиц.
Приобретение (в рамках
программы развития ГСПиЛЧС
на 2004-2010 годы):
автотранспорта - 2 едини-
цы, в том числе: УАЗ - 1
единица, Нива -"Марш" - 1
единица; автоприцепов на
УАЗ - 2 единицы; водолаз-
ного снаряжения: контей-
нерный водолазный комплекс
- 1 единица; химико-био-
логического комплекса - 1
единица; системы наблюде-
ния за территорией - 1
единица; компьютеров - 2
единицы; цифровой видео-
камеры -1 единица.
3         101  Воинские   Содержание воинских час-  В те-  Государ-
части      тей (штатная численность  чение  ственные
- 1202 единиц). Организа- года   учреж-
ция передислокации соот-         дения
рудников "Узла военной           Войско-
связи Атония войсковой           вые
части N 68303" в город           части
Астану в количестве 5            28237,
человек, в том числе:            52859,
переоборудование помещений,      68303
прокладка кабельных сетей,
монтаж оборудования и
оплата услуг связи; оплата
проезда, подъемных, приоб-
ретения квартир. Организа-
ция передислокации сот-
рудников дежурной службы
и отдельного взвода вой-
сковой части 28237 в
город Астану в количестве
3 человек, в том числе:
оплата проезда, подъемных,
перевозки личного иму-
щества, перевозки обору-
дования, приобретения
квартир.
Приобретение: средств
химической разведки и
защиты - 4 единиц; меди-
цинского оборудования -
12 единиц; аварийно-спаса-
тельных инструментов и
оборудования - 66 единиц;
аварийно-спасательной
водолазной станции на
базе автомобиля Газель
- 1 единица, оперативно-
штабных спасательных
машин на базе Газель
- 2 единицы, аварийно-
спасательных машин на
базе Газель - 6 единиц.
Приобретение (в рамках
программы развития
ГСПиЛЧС на 2004-2010 годы):
автотранспорта - 28 еди-
ниц, в том числе: рефри-
жератор - 2 единицы, Нива
- 3 единицы, Камаз - 7
единиц, ЗИЛ - 2 единицы,
ГАЗ - 2 единицы, УАЗ - 4
единицы, МA3 - 2 единицы,
прицеп - 3 единицы, цис-
терна прицепная - 2 еди-
ницы; экскаватор - 1
единица; средств связи -
43 единиц; бензоколонок -
2 единицы; ксерокс цвет-
ной - 1 единица; цифровая
фотокамера - 1 единица;
компьютеры - 5 единиц
компрессора - 1 единица;
электростанций - 6 еди-
ниц; санитарный автотран-
спорт - 2 единицы; 6
комплект автотранспорта;
палаток - 215 единиц;
емкости для воды - 25
единиц; кухонного обору-
дования - 15 единиц;
коммунально-отопительного
и бытового оборудования -
31 единиц; боеприпасов
(патроны) - 10839 единиц.

4        102  Аэромобильдi  Орталық өңiрлiк     Жыл     Орталық
өңiрлiк       аэромобильдi        ішінде  өңірлік
жедел-құтқару жедел-құтқару               аэромо.
жасақтары     отряды (штат                бильдi
саны - 40 бiрлiк),          жедел-
Батыс өңiрлiк               құтқару
аэромобильдi                отряды,
жедел-құтқару               Батыс
отряды (штат                өңірлік
саны - 32 бiрлiк),          аэромо.
Шығыс өңiрлiк               бильдi
аэромобильдi                жедел-
жедел-құтқару отряды        құтқару
(штат саны -                отряды,
32 бiрлiк),                 Шығыс
Солтүстiк өңірлік           өңiрлiк
аэромобильдi                аэромо.
жедел-құтқару               бильдi
жасағы (штат                жедел-
саны - 32 бiрлiк),          құтқару
Оңтүстiк өңiрлiк            отряды,
аэромобильдi                Солтүстік
жедел-құтқару               өңірлік
отряды                      аэромо.
(штат саны -                бильдi
32 бiрлiк)                  жедел-
мемлекеттiк                 құтқару
мекемелерiн ұстау:          отряды,
Авариялық-құтқару           Оңтүстік
жұмыстарын жүргiзу          өңірлік
үшiн жабдықтар              аэромо.
сатып алу, оның             бильдi
iшiнде:                     жедел-
акваланг -                  құтқару
4 бiрлiк;                   отряды,
компрессор - 10             мемлекеттік
бiрлiк;                     мекемелері
гидравликалық
насос- 4 бiрлiк;
гидравликалық
шланг- 5 бiрлiк;
"Газель" базасында
авариялық-құтқару
сүңгуiр станциясы -
5 бiрлiк, құтқару
қайықтары - 5 бiрлiк
(2004-2010 жылдарға
арналған ГСПжЛЧС
дамыту
бағдарламасының
аясында) УАЗ
"Таблетка"
базасында -2 бiрлiк;
Газель - 1 бiрлiк
авариялық-құтқару
автомобильдерiн;
қайықтық моторлары
бар және тасымалдауға
арналған тiркемелерi
бар қайықтар-
22 бiрлiк;
4, 10, 20-орындық
шатырлар - 37 бiрлiк;
авариялық-құтқару
құрал-саймандары -
161 бiрлiк,
сүңгуiр жабдықтары
- 116 бiрлiк; тыныс
алу органдарын
және терiнi қорғау
құралдары -
35 бiрлiк; алып
жүретiн
радиостансалар-
35 бiрлiк;
стационарлық -35
бiрлiк;
стационарлық УҚТ
антенналары - 6
бiрлiк; "Тайга"
маркалы қарда
жүргiш машиналар
-2 бiрлiк;
катамаран -
2 бiрлiк;
электрстансалары -
11 бірлік; әмбебап
зембіл 1-бірлік;
жарық беретін
аппаратура -
2 бiрлiк.
5        103  Республикалық "Республикалық      Жыл     "Респу.
дағдарыс      дағдарыс орталығы"  ішінде  бликалық
орталығы      мемлекеттiк                 дағдарыс
мекемесін ұстау             орталығы"
(штат саны -                мемлекеттiк
25 бірлік).                 мекемесі
"Республикалық
дағдарыс
орталығының" 8
қызметкерiн Астана
қаласына көшiрудi
ұйымдастыру, оның
iшiнде: қызметтiк
үй-жайларды қайта
жабдықтау, кабельдi
желiлер тарту,
жабдықтарды
монтаждау, байланыс
қызметтерiне ақы
төлеу; жолақысын,
көшу жолақысын
жеке мүлiктердi
тасымалдау ақысын,
жабдықтарды
тасымалдау ақысын,
пәтер сатып алу,
ғимаратты күрделi
жөндеу ақысын төлеу,
активтер сатып алу,
оның iшiнде:
спутниктiк антенна
- 1 бiрлiк,
қару-жараққа
арналған сейф -
2 бiрлiк, өрт
сигналы, рұқсат
және бейнебақылау
жүйесi - 1 бiрлiк,
ситуациялық залға
және қызметтiк
үй-жайларға
арналған
желдеткiштер - 4
бiрлiк.
Ахуалдық залдың
жұмыс орындарын
жарақтандыру үшiн
тауарларды сатып алу.

4         102  Аэромо-    Содержание государствен-  В те-  Государ-
бильные    ных учреждений: Централь- чение  ственные
региональ- ный региональный аэромо-  года   учрежде-
ные опе-   бильный оперативно-спаса-        ния
ративно-   тельный отряд (штатная           Цент-
спасатель- численность - 40 единиц),        ральный
ные отря-  Западный региональный            регио-
ды         аэромобильный оперативно-        нальный
спасательный отряд (штат-        опера-
ная численность - 32             тивно-
единицы), Восточный ре-          спаса-
гиональный аэромобильный         тельный
оперативно-спасательный          отряд,
отряд (штатная числен-           Западный
ность - 32 единицы), Се-         регио-
верный региональный аэро-        нальный
мобильный оперативно-спа-        аэромо-
сательный отряд (штатная         бильный
численность - 32 еди-            опера-
ницы), Южный региональный        тивно-
аэромобильный оперативно-        спаса-
спасательный отряд (штат-        тельный
ная численность - 32 еди-        отряд,
ницы).                           Восточный
Приобретение оборудования        регио-
для проведения аварийно-         нальный
спасательных работ, в том        аэромо-
числе: акваланги - 4 еди-        бильный
ницы, компрессоры - 10           опера-
единиц; насосы гидравли-         тивно-
ческие - 4 единицы;              спаса-
гидравлические шланги - 5        тельный
единиц; аварийно-                отряд,
спасательных водолазных          Северный
станций на базе "Газель"         регио-
- 5 единиц, лодок                нальный
спасательных - 5 единиц          аэромо-
Приобретение (в рамках           бильный
программы развития ГСПиЛЧС       опера-
на 2004-2010 годы): ава-         тивно-
рийно-спасательные автомо-       спаса-
били на базе УАЗ "Таблет-        тель-
ка" - 2 единицы; Газель -        ный
1 единица; лодки с лодоч-        от-
ными моторами и прицепами        ряд,
для перевозки - 22 едини-        Южный
цы; палатки 4, 10, 20            регио-
местные - 37 единиц; ава-        наль-
рийно-спасательный инстру-       ный
мент - 161 единиц; водолаз-      аэромо-
ное снаряжение - 116 еди-        биль-
ниц; средства защиты             ный
органов дыхания и кожи -         опера-
35 единиц; радиостанции          тивно-
носимые, стационарные -          спаса-
35 единиц; антенна ста-          тельный
ционарная УВК - 6 единиц;        отряд
снегоход марки "Тайга" -
2 единицы; катамаран - 2
единицы; электростанции -
11 единиц; носилки уни-
версальные - 1 единица;
осветительная аппаратура
- 2 единицы.
5         103  Республи-  Содержание государствен-  В те-  Государ-
канский    ного учреждения "Респуб-  чение  ственное
кризисный  ликанский кризисный       года   учреж-
центр      центр" (штатная числен-          дение
ность - 25 единиц). Орга-        "Респуб-
низация передислокации           ликан-
сотрудников "Республи-           ский
канского кризисного цент-        кризис-
ра" в город Астану в             ный
количестве 8 человек, в          центр"
том числе: переоборудова-
ние помещений, прокладка
кабельных сетей, монтаж
оборудования и оплата
услуг связи, проезда,
подъемных, перевозки лич-
ного имущества, перевозки
оборудования, приобрете-
ния квартир, капитальный
ремонт зданий, приобрете-
ние активов, в том числе:
спутниковая антенна - 1
единица; сейфы для оружия
- 2 единицы; система по-
жарной сигнализации для
санкционированного доступа
и видеоконтроля - 1 еди-
ница; кондиционеры для
ситуационного зала и слу-
жебных помещений - 4 еди-
ницы.
Приобретение товаров для
оснащения рабочих мест
ситуационного зала.

6        104  Қазсел.       Қазселденқорғау     Жыл     "Қазсел.
денқорғау     мемлекеттік         ішінде  денқорғау"
мекемесiн ұстау             мемлекеттік
(штат саны -                мекемесі
540 бiрлiк).
Алматы, Шығыс
Қазақстан,
Оңтүстiк
Қазақстан
облыстарында он
жетi гидротех.
никалық құрылысқа
ағымдағы жөндеу,
Алматы облысы мен
Алматы қаласында
селден қорғау құ-
рылыстары мен бөгетті
жөндеу-қалпына
келтiру жұмыстарын
жүргiзу, бақылау
және xабарлау
постарын ұстау,
әуешолу жұмыстарын,
мұзарт көлдердi
ағызып жiберу
жөнiндегi алдын
алу жұмыстарын,
жер сiлкiнiсiн
қысқа мерзiмде
болжауды
қамтамасыз ету
жөнiндегi
ғылыми-болжау
жұмыстарын, қар
көшкiнiн алдын
ала түсiру
жөнiндегi жарылыс
жұмыстарын жүргiзу.
Жабдықтар мен
материалдар сатып
алу: геодезиялық
аспаптар
(жауын-шашын
өлшегiш,
психрометр,
термометр, рейка,
вертушка,
плювиограф,
нивелир, теодолит,
резина қайық)
-  494  бiрлiк,
қопарғыш-бульдозер
- 1 бiрлiк, КамАЗ
самосвалы - 1 бiр-
лiк, қарда жүретiн
машина - 1 бiрлiк,
резеңке моторлы қайық
- 1 бiрлiк сатып алу.
(2004-2010 жылдарға
арналған ГСПжЛЧС
дамыту
бағдарламасының
аясында):
механикаландыру
құралдарын - 15
бiрлiк, оның
iшiнде: бульдозер
- 2 бiрлiк,
эксковатор -
7 бiрлiк, трактор
- 5 бiрлiк,
электр стансасы -
1 бiрлiк,
автокөлiк - 15
бiрлiк, оның
iшiнде: Камаз
- 10 бiрлiк,
радиобайланыспен
жабдықталған Нива
- 5 бiрлiк,
арнайы автокөлік
-15 бiрлiк, оның
iшiнде: УАЗ-469
- 12 бiрлiк,
бензинтасығыш -
1 бiрлiк,
техжәрдем -
1 бiрлiк,
сутасығыш - 1
бiрлiк.
7        105  Төтенше       Жанғыш- майлағыш    Жыл     Қазақстан
жағдайларды   материалдарды сатып iшiнде  Республи.
ескерту       алу, тiкұшақтарды           касының
және жоюды    қоятын орындарды            Төтенше
қамтамасыз    жалға алу, 8                жағдайлар
ету үшiн      тiкұшаққа ағымдағы          жөнiндегi
арнайы        жөндеу жүргiзу              агенттiгi
техникалық    және ұстау, 2
жабдықтардың  тiкұшаққа күрделi
дайындығын    жөндеу жүргiзу.
ұйымдастыру
8        106  "Қазқұтқару"  7 күннiң iшiнде     Жыл     Қазақстан
бөлiмшесi     жиын-семинар өткiзу iшiнде  Республи.
құтқарушы.    жөнiндегi                   касының
ларының жыл   iс-шараларды                Төтенше
сайынғы       қамтамасыз ету:             жағдайлар
республи.     оның iшiнде                 жөнiндегi
калық         жанғыш-майлағыш             агенттігі
(xaлықара.    материалдар,
лық) жиын-    сыйлықтар
семинарын     жиын-семинарға
өткізу        қатысушылардың
азық-түлігін
сатып алу,
дипломдар,
бейдждер дайындау,
жүлделерге
жазулар жазу.
9  109     Метеостанция-3  "Метеостанция-3      Жыл   Қазақстан
объектiсiнiң     объектiсiнiң        бойы Республикасының
сақталуын        аяқталмаған               Төтенше
қамтамасыз ету   құрылысын                 жағдайлар
ұстау, оның               жөнiндегi
iшiнде:                   агенттігі
сорғы -
2 бiрлiк,
электр
қыздырғыш -
4 бiрлiк,
калориферлер-
2 бiрлiк
сатып алу
__________________________________________________________________

6         104  Казселе-   Содержание государствен-  В те-  Государ-
защита     ного учреждения "Казселе- чение  ственное
защита" (штатная числен-  года   учреж-
ность - 540 единиц).             дение
Проведение текущего              "Казсе-
ремонта семнадцати гидро-        лезащита"
технических сооружений и
плотин в Алматинской,
Восточно-Казахстанской,
Южно-Казахстанской облас-
тях, ремонтно-
восстановительных работ
селезащитных сооружений
и плотины в Алматинской
области и городе Алматы,
содержание постов
наблюдения и оповещения,
аэровизуальные работы,
превентивные работы по
опорожнению моренных
озер, научно-прогности-
ческие работы по обеспе-
чению краткосрочных прог-
нозов землятресений,
взрывные работы по про-
филактическому спуску
снежных лавин.
Приобретение оборудова-
ния и материалов: геоде-
зические приборы (осад-
комер, психрометр, термо-
метр, рейка, вертушка,
плювиограф, нивелир,
теодолит, лодка резино-
вая) - 494 единиц,
приобретение: бульдозера-
рыхлителя - 1 единица,
самосвала КамАЗ -
1 единица, снегохода
- 1 единица, резиновой
моторной лодки -
1 единица.
Приобретение (в рамках
программы развития
ГСПиЛЧС на 2004-2010
годы): средства механи-
зации - 15 единиц, в том
числе: бульдозер - 2 еди-
ницы, экскаватор - 7 еди-
ниц, трактор - 5 единиц,
электростанция - 1 едини-
ца; автотранспорт - 15
единиц, в том числе:
Камаз - 10 единиц, Нива,
оборудованная радиосвязью
- 5 единиц; спецавтотран-
спорт - 15 единиц, в том
числе: УАЗ-469 - 12
единиц, бензовоз - 1 еди-
ница, техпомощь - 1 еди-
ница, водовоз - 1 единица.
7         105  Организа-  Приобретение горючесма-   В те-  Агент-
ция го-    зочных материалов, аренда чение  ство
товности   место-стоянок для верто-  года   Респуб-
специаль-  летов, текущий ремонт и          публики
ных техни- содержание 8 вертолетов,         Казах-
ческих     капитальный ремонт 2 вер-        стан по
средств    толетов.                         чрезвы-
для обес-                                   чайным
печения                                     ситуа-
предуп-                                     циям
реждения
и ликви-
дации
чрезвы-
чайных
ситуаций
8         106  Проведение обеспечение мероприятий   В те-  Агент-
ежегодного по проведению сбора-      чение  ство
республи-  семинара в течение 7      года   Респуб-
канского   дней, в том числе: приоб-        лики
(междуна-  ретение горюче-смазочных         Казах-
родного)   материалов, призов, пи-          стан по
сбора-     тания участников сбора           чрезвы-
семинара   семинара, изготовление           чайным
спасателей дипломов, бейджей, грави-        ситуа-
подразде-  ровка надписей на призах.        циям
ления
"Казспас"
9         109  Обеспе-    Содержание незавершен-   В       Агент-
чение      ного строительства       течение ство
сохран-    объекта Метеостанция-3,  года    Респуб-
ности      в  т.ч.:                         лики
объекта    приобретение насоса - 2          Казах-
Метео-     единицы,                         стан по
станция-3  электронагревателя - 4           чрезвы-
единицы, калорифера - 2          чайным
единицы                          ситуа-
циям
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к ~P04197K.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Республикалық жедел-құтқару отрядының, әскери бөлiмдердiң, аймақтық аэромобильдi жедел-құтқару отрядтарының Қазақстан Республикасының аумағындағы табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға тұрақты әзiрлiгiн қамтамасыз ету, табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы ақпаратты дер кезiнде және сапалы өңдеу, ұдайы әзiрлiктегi күштер мен құралдарды және төтенше жағдайларды жою құралдарын тұрақты және үздiксiз басқаруды қамтамасыз ету. Халықты, шаруашылық жүргiзушi объектiлердi және жерлердi сенiмдi қорғауды қамтамасыз ету, Алматы облысының қорғану құрылыстарын, селден қорғау көлемi 12,6 млн.м3 Медеу кешенiн пайдалану жағдайында ұстау, Мохнатка тауындағы шахталық су қабылдағышты жөндеу, Есентай өзенi бойында жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарын жүргiзу. Үлкен Алматы өзенiнде селден қорғау көлемі 14,5 млн.м3 сел бөгетi, Үлкен Алматы өзенiнде жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарын, бөгет пен суағарларды тазалау, өзеннiң тұрақты ағуы бойынша жөндеу жұмыстарын жүргiзу. Қаскелең өзенi арнасы тұрақтандыру бойынша жөндеу жұмыстары, қар суларын өткiзiп жiберу, мұзарт көлдердi ағызып жiберу, сел бөгеу көлемі 12,8 млн.м3 Есiк көлiндегi сел бөгетi, Есiк өзенi бөгетiндегi ағымдағы жөндеу жұмысы, Есiк өзенiндегi N 3, 4, 5 сел қабылдау ыдыстарын тазалау, Барахудзир өзенінде жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарын жалғастыру. Шығыс Қазақстан облысында Ертiс өзенiнiң жағалауларын берiктендiру бойынша жөндеу-қалпына келтiру жұмыстары, Қарауыл тоспасында жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары, Семей қаласынан өтетiн 3053 м ұзындығында жөндеу-қалпына келтiру жұмыстары, қар суларынан қорғау шаралары, Зырьяновск қаласының қар көшкiнiнен қорғау құрылғыларын жөндеу, "Eciк" өзенi ағысында, N 9, 10 су ағу бөгеттерiнде, Қаскелең және Үлкен Алматы селден қорғау құрылыстарында, Ажар бөгетiнде, Кіші Алматы өзенiндегi "Дамба" су бөлгіштерiнде жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарын жүргізу. Қатон Қарағайдың қар көшкінінен қорғау құрылғыларын жөндеу. Оңтүстiк Қазақстан облысында Бадам өзенінің бойында жөндеу-қалпына келтiру жұмыстары, ұзындығы 2200 м тоспа, дүлей зiлзаланың, аварияның, апаттың зардаптарын жою мақсатында автомобиль техникасымен, жабдықтармен, құрал-саймандармен жарақтандыру және зардап шеккендерге шұғыл жәрдем көрсету. Республикалық жедел-құтқару отрядын болашақта дамыту, автокөлікті, химияға қарсы және сүңгуiр құралдарын, арнайы құрал-саймандарды, радиобайланысын және медициналық тренажерларды жедел режимде (тұрақты әзiрлiкте) ұстау, әскери бөлiмдердiң тұрақты қызметі, дүлей зiлзаланың аварияның, апаттың зардаптарын жою мақсатында өңiрлiк аэромобильді жедел-құтқару отрядтарын aвариялық-құтқару, автомобиль техникасымен, жабдықтармен, құрал-саймандармен жарақтандыру, халықты сенiмдi қорғауды қамтамасыз ету. Төтенше жағдайлар кезiнде зардап шегушiлердiң санын азайту, табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар кезiнде жедел қимылдау үшін тікұшақтарды ұшу жарамдылығы мен техникалық пайдалану жағдайында ұстау. Зардап шеккен халық үшiн тiршiлiкпен қамтамасыз ету құралдарының жедел резервiн құру, бұл төтенше жағдайлардан зардап шеккен халық тіршiлiкпен қамтамасыз ету жеделдiлiгiн арттырады. "Метеостанция-3 объектiсiнiң аяқталмаған құрылысының сақталуы. <*>
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
333-қосымша
308 - Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар жөнiндегі агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Төтенше жағдайлардан қорғау
объектiлерiн салу мен қайта жаңарту"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение постоянной готовности Республиканского оперативно-спасательного отряда, воинских частей, региональных аэромобильных оперативно-спасательных отрядов к ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории Республики Казахстан, своевременная и качественная обработка информации о чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера, обеспечение устойчивого и непрерывного управления силами и средствами постоянной готовности и средств ликвидации чрезвычайных ситуаций. Обеспечение надежной защиты населения, хозяйственных объектов и земель, поддержание в эксплуатационном состоянии защитных сооружений Алматинской области Комплекс "Медео" с объемом селехранилища 12,6 млн.м 3 , ремонт шахтного водоприемника, ремонт ограждений, парапетов, подпорных стенок, ремонт снегозадерживающих щитов на горе Мохнатка, ремонтно-восстановительные работы по реке Есентай. Плотина селеуловитель на реке Большая Алматинка с объемом селехранилища 14,5 млн.м 3 ., ремонтно-восстановительные работы и очистка селехранилища плотины и отстойников, ремонт стабилизации реки Большая Алматинка. Ремонт стабилизации русла реки Каскелен, пропуск паводковых вод, опорожнение моренных озер, селезадерживающая плотина на реке Есик с объемом селехранилища 12,8 млн.м 3 ., текущий ремонт на плотине озера Есик, расчистка емкостей селеприемников N 3,4,5 на реке Есик, продолжение ремонтно-восстановительных работ на реке Барахудзир. В Восточно-Казахстанской области, ремонтно-восстановительные работы по укреплению берега реки Иртыш, ремонтно-восстановительные работы на дамбе с. Караул, ремонтно-восстановительные работы на протоке города Семипалатинск длиной 3053 м, противопаводковые мероприятия, ремонт лавинных сооружений города Зырьяновск, ремонт лавинных сооружений Катон-Карагай, проведение ремонтно-восстановительных работ на русле реки Есик, водосливных плотинах N 9, 10, селезащитных сооружениях на реках Каскелен и большая Алматинка, плотине Ажар, вододелителях "Дамба" на реке Малая Алматинка. В Южно-Казахстанской области, ремонтно-восстановительные работы по реке Бадам, дамба длиной 2200 м, оснащение автомобильной техникой, оборудованием и инструментом в целях ликвидации последствий стихийных бедствии, аварий, катастроф, оказание неотложной помощи пострадавшим. Перспективное развитие республиканского оперативно-спасательного отряда, содержание автотранспорта, противохимического и водолазного снаряжения, специального инструмента, радиосвязи и медицинского тренажера в оперативном режиме (постоянной готовности), устойчивое функционирование воинских частей, оснащение региональных аэромобильных оперативно-спасательных отрядов аварийно-спасательной, автомобильной техникой, оборудованием и инструментом в целях ликвидации последствий стихийных бедствий, аварий, катастроф и оказанию неотложной помощи пострадавшим, обеспечение надежной защиты населения. Снижение количества пострадавших при чрезвычайных ситуациях, поддержание летной годности и техническая эксплуатация вертолетов для оперативного реагирования при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера. Создание оперативного резерва средств жизнеобеспечения для пострадавшего населения, что повысят оперативность при жизнеобеспечении пострадавшего от чрезвычайных ситуаций населения. Сохранность незавершенного строительства объекта Метеостанция-3. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
Приложение 333
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
308 - Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 003
"Строительство и реконструкция объектов защиты
от чрезвычайных ситуаций" на 2004 год

1. Құны: 845900 мың теңге (сегiз жүз қырық бес миллион тоғыз жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" 1996 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: сел қауiпсiздiгiн, елдi мекендердi және ауыл шаруашылық объектілерiн, автомобиль, су магистральдарын селден қорғауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Алматы облысы халқын, ауыл шаруашылығы объектiлерін, автомобиль, су магистралдарын селден қорғау үшiн мына объектiлердiң - "Төменгi Көлсай көлiнде автоматты түрде жұмыс iстейтiн су ағызғыш құрылғы" мен Талғар өзенiнде селдi ұстайтын бөгеттiң күрделi құрылысын салу және табиғи ландшафты сақтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   003       Төтенше       "2004 жылға         Жыл     "Қазсел.
жағдайлардан  арналған            iшiнде  денқорғау"
қорғау        республикалық               мемлекеттiк
объектiлерiн  бюджет туралы"              мекемесi
салу мен      Қазақстан
қайта жаңарту Республикасының
Заңын iске
асыру туралы"
2003 жылғы 2
желтоқсандағы
N 1260
Қазақстан
Республикасы
Үкiметi
қаулысының
N 2 қосымшасына
сай шараларға
бөлiнген сомалар
шегiнде заң
белгiлеген
тәртiппен
бекiтiлген
жобалық-сметалық
құжаттамаға сәйкес
инвестициялық
жобаларды iске
асыру.
Талғар өзенiнде
сел бөгетiн салу
(19.03.1998 ж.
7-7/98
мемсараптаманың
актiсi, 11.11.1999ж.
N 13 бұйрық):
1. бөгеттiң 156,7
мың м3 көлемдегi
топырақты бөлiгiн
алу.

1. Стоимость: 845900 тысяч тенге (восемьсот сорок пять миллионов девятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год"."
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение селевой безопасности, противоселевой защиты населенных пунктов и сельскохозяйственных объектов, автомобильных, водных магистралей.
5. Задачи бюджетной программы: строительство селезадерживающей плотины на реке Талгаре и водосбросных сооружений автоматического действия на озере Нижний Кольсай, для создания противоселевой защиты населения, сельскохозяйственных объектов, автомобильных, водных магистралей Алматинской области и сохранение природного ландшафта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   003        Строитель- Реализация инвестиционных В те-  Государ-
ство и     проектов в пределах сумм  чение  ственное
реконст-   согласно приложения N 2   года   учреж-
рукция     постановления Правитель-         дение
объектов   ства Республики Казахстан        "Казсе-
защиты от  от 12 декабря 2003 года          лезащи-
чрезвы-    N 1260 "О реализации             та"
чайных     Закона Республики Казах-
ситуаций   стан "О республиканском
бюджете на 2004 год" на
мероприятия в соответст-
вии с утвержденной в
установленном законода-
тельством порядке проект-
но-сметной документацией.
Строительство селезадер-
живающей плотины на реке
Талгар (акт госэкспертизы
7-7/98 от 19.03.1998 г.
приказ N 13 от
11.11.1999 г.):
1. отсыпка земляной части
плотины в объеме - 156,7
тысяч м 3 .

2. 16,2 мың м3
көлемдегi монолиттi
темiрбетон төсеу.
Төменгi Көлсай
көлiнде автоматты
түрде жұмыс
iстейтiн су
ағызғыш құрылғы
салу
(02.05.2002 ж.
7-159/2002 ж.
мемсараптаудың
актiсi,
21.05.2002 ж.
N 107 бұйрық):
1. бөгеттiң
49 мың м3
көлемдегi
топырақты
бөлiгiн алу
2. 3,8 мың м3
көлемдегi
монолиттi
темiрбетон төсеу
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Талғар өзенiнде селге қарсы бөгет құрылысын салу-монтаждау жұмыстарын орындау (жобаның сметалық құнының 85,6%-ын құрайды). Төменгi Көлсай көлiнде автоматты түрде жұмыс iстейтiн су ағызғыш құрылғыны пайдалануға беру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
334-қосымша
308 - Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар жөнiндегі агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Өрт қауiпсiздiгi саласында
сынақтарды талдау және жүргiзу"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 7026 мың теңге (жетi миллион жиырма алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Өрт қауiпсiздiгi туралы" 1996 жылғы 22 қарашадағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Стандарттау туралы" 1996 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы  Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiне ведомстволық бағынысты жекелеген ұйымдар туралы" 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 482 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы ; "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын қызметкерлерiнiң және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк, мемлекетаралық, салалық стандарттарды, техникалық шарттарды, құрылыс нормалары мен ережелерiн өрт қауiпсiздiгi саласындағы Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк құжаттарымен үйлестiру талаптарын ecкepe отырып әзiрлеу, өрт қауіпсіздігі саласындағы ғылыми-техникалық және нормативтiк құқықтық базаны дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi:
1) сынақтар мен зерттеулер жүргiзу:
- материалдар мен дайын өнiмнiң өрт қауiптiлiгi көрсеткiштерiн анықтау бойынша;
- өрт сөндiргiш құрамдар мен өрттен қорғау материалдарының сапасын анықтау бойынша;
- өрттердi табу және сөндiру техникалық құралдарын;
- өрт сөндiрушiлер мен құтқарушыларды қорғау құралдарын, сондай-ақ шаруашылық жүргiзушi объектiлермен қатар авариялық құтқару және өртке қарсы бөлiмшелерде қолданылатын техниканы;

2. укладка монолитного
железобетона в объеме -
16,2 тысяч м 3 .
Строительство водосброс-
ного сооружения автома-
тического действия на
озере Нижний Кольсай (акт
госэкспертизы 7-159/2002
от 02.05.2002 г. приказ
N 107 от 21.05.2002 г.):
1. отсыпка земляной части
плотины в объеме - 49
тысяч м 3 .
2. укладка монолитного
железобетона в объеме -
3,8 тысяч м 3 .
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: выполнение строительно-монтажных работ противоселевой плотины на реке Талгаре (86,5% от сметной стоимости проекта). Ввод в эксплуатацию сооружений автоматического действия на озере Нижний Кольсай.
Приложение 334
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
308 - Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 004
"Анализ и проведение испытаний в области пожарной
безопасности" на 2004 год
1. Стоимость: 7026 тысяч тенге (семь миллионов двадцать шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности"; Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 482 "Об отдельных организациях, подведомственных Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: разработка государственных, межгосударственных, отраслевых стандартов, технических условий, строительных норм и правил с учетом требований гармонизации действующих нормативных документов в области пожарной безопасности Республики Казахстан, развитие научно-технической и нормативно-правовой базы в области пожарной безопасности.
5. Задачи бюджетной программы:
1) проведение испытаний и исследований:
- по определению показателей пожароопасности материалов и готовой продукции;
- по определению качества огнетушащих составов и огнезащитных материалов;
- технических средств обнаружения и тушения пожаров;
- средств защиты пожарных и спасателей, а также техники, применяемой как на объектах хозяйствования, так и в аварийно-спасательных и противопожарных подразделениях.

2) өрт автоматикасының техникалық құралдарын және жабдықтарды, өрт сөндiргiш заттар мен өрттен қорғау материалдарын жобалауға, монтаждау мен пайдалануға нормативтiк құжаттар (мемлекеттiк стандарттар, әдiстемелiк ұсынымдар) әзiрлеу, сондай-ақ оларды сынау әдiстерiн қолданыстағы өрт қауiпсiздiгi саласындағы халықаралық стандарттармен үйлестiгiн ескере отырып анықтау;
3) Өрт қауiпсiздiгi саласындағы нормативтiк-құқықтық базаны жетiлдiру және дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспаpы.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   004       Өрт           1. Мыналар бойынша  Жыл     Қазақстан
қауiпсiздiгi  сынақтар мен        ішінде  Республи.
саласында     зерттеулер жүргiзу          касының
сынақтарды    жөнінде қызметтер           Төтенше
талдау және   caтып алу:                  жағдайлар
жүргiзу       - материалдар мен           жөнiндегi
дайын өнiмдердің            агенттiгi
өpт қауiптiлiгiнiң
көрсеткiштерi
бойынша;
- өрт сөндiретiн
құрамдар мен
өрттен қорғау
материалдарының
сапасын анықтау;
- өрттi табу және
оны сөндiрудiң
техникалық
құралдары;
- өрт
сөндiрушiлердi
және құтқарушыларды
қорғау құралдарына,
сондай-ақ
шаруашылық
жүргiзушi
объектiлермен қатар
сияқты
авариялық-құтқару
және өртке қарсы
бөлiмшелерде
қолданылатын
техникаға.
2. Өрт сөндiргiш
заттар мен өрттен
қорғау
материалдарын,
өрт автоматикасының
техникалық құралдары
мен жабдықтарын
жобалау, монтаждау
және пайдалану
жөніндегі норматив.
тiк құжаттар
(мемлекеттiк
стандарттар,
әдiстемелiк
ұсынымдар) әзiрлеу,
сондай-ақ өрт
қауiпсiздiгi
саласындағы
қолданылып жүрген
Халықаралық
стандарттармен
үйлесуiн ескере
отырып, оларды
сынаудың
тәсiлдерiн анықтау.
3. Өрт қауiпсiздiгi
саласындағы
нормативтiк-құқықтық
базаны жетілдіру
және дамыту.
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының "Талшықты-электронды өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау тәсілдері", "Талшықты-электрондық желілі түтінді өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау тәсілдері", "Түтінді радиоизотоптық өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау әдістері", "Жалынды өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау тәсілдері", "Қолмен өрт сөндіру хабарлағыштары. Жалпы техникалық талаптар. Сынау тәсілдері" Мемлекеттік стандарттарын әзiрлеу және бекiту.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
335-қосымша
308 - Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар жөнiндегі агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар
жөнiндегi агенттiгiнiң ақпараттық жүйелерiн құру
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты

2) разработка нормативных документов (государственных стандартов, методических рекомендаций) на проектирование, монтаж и эксплуатацию технических средств пожарной автоматики и оборудования, огнетушащих веществ и огнезащитных материалов, а также определение методов их испытаний с учетом гармонизации с действующими международными стандартами в области пожарной безопасности.
3) совершенствование и развитие нормативно-правовой базы в области пожарной безопасности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   004        Анализ и   1. Приобретение услуг по  В те-  Агент-
проведение проведению испытаний и    чение  ство
испытаний  исследований:             года   Респуб-
в области  - по определению показа-         лики
пожарной   телей пожароопасности            Казах-
безопас-   материалов и готовой             стан по
ности      продукции;                       чрезвы-
- по определению качества        чайным
огнетушащих составов и           ситуа-
огнезащитных материалов;         циям
- технических средств
обнаружения и тушения
пожаров;
- средств защиты пожарных
и спасателей, а также
техники, применяемой как
на объектах хозяйствова-
ния, так и в аварийно-
спасательных и противо-
пожарных подразделениях;
2. Разработка нормативных
документов (государствен-
ных стандартов, методичес-
ких рекомендаций) на
проектирование, монтаж и
эксплуатацию технических
средств пожарной автома-
тики и оборудования, огне-
тушащих веществ огнеза-
щитных материалов, а также
определение методов их
испытаний с учетом гармо-
низации с действующими
международными стандартами
в области пожарной безо-
пасности;
3. Совершенствование и
развитие нормативно-пра-
вовой базы в области
пожарной безопасности.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработать и утвердить следующие Государственные стандарты Республики Казахстан: "Извещатели пожарные оптико-электронные. Общие технические требования. Методы испытаний"; "Извещатели пожарные дымовые оптико-электронные линейные. Общие технические требования. Методы испытаний"; "Извещатели пожарные дымовые радиоизотопные. Общие технические требования. Методы испытаний"; "Извещатели пожарной пламени. Общие технические требования. Методы испытаний"; "Извещатели пожарные ручные. Общие технические требования. Методы испытаний".
Приложение 335
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
308 - Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 005
"Создание информационных систем Агентства Республики
Казахстан по чрезвычайным ситуациям" на 2004 год

1. Құны: 31390 мың теңге (отыз бiр миллион үш жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" 1996 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Азаматтық қорғаныс туралы" 1997 жылғы 7 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылым құру мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573  Жарлығы ; "Төтенше жағдайлар жөніндегі республикалық автоматтандырылған ақпараттық-басқару жүйесiн құру туралы" 1994 жылғы 11 қазандағы N 1159 Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң  қаулысы ; "Республиканың сейсмикалық қауiптi аймақтарында жойқын жер сiлкiнiсiнен болатын залалды азайту жөнiндегi iс-шаралар туралы" 1997 жылғы 26 тамыздағы N 1286 Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң  қаулысы ;
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: төтенше жағдайлар саласында мониторингтi жүзеге асыру үшiн Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң бiрыңғай ақпараттық жүйесiн құру және дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: хабарлаудың республикалық, облыстық, қалалық, аудандық, жергiлiктi звеноларының автоматтандырылған ақпараттық-басқару жүйесiн құру жөнiндегi техникалық шешiмдердi әзiрлеу, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi корпоративтiк желiлерiнiң аумақтық тораптарын есептеу техникаларымен, телекоммуникациялармен және байланыспен жарақтандыру, геоақпараттық технологияны дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________

1. Стоимость: 31390 тысяч тенге (тридцать один миллион триста девяносто тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О Гражданской обороне"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 октября 1994 года N 1159 "О создании республиканской автоматизированной информационно-управляющей системы по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1997 года N 1286 "О мерах по снижению ущерба от разрушительных землетрясений в сейсмоопасных регионах республики".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание и развитие единой информационной системы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям для осуществления мониторинга в области чрезвычайных ситуаций.
5. Задачи бюджетной программы: разработка технических решений по созданию автоматизированной информационно-управляющей системы оповещения-республиканского, областных, городских, районных, локальных звеньев, оснащение территориальных узлов корпоративной сети Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям средствами вычислительной техники, телекоммуникации и связи, развитие геоинформационных технологий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

1   005       Қазақстан     Сатып алу:          Жыл     Қазақстан
Республи.     компьютер-          iшiнде  Республи.
касының       26 бiрлiк; принтер          касының
Төтенше       (лазерлi 1200) -            Төтенше
жағдайлар     26 бiрлiк;                  жағдайлар
жөнiндегi     бейнепроектор               жөнiндегi
агенттiгiнiң  үшiн қабырға                агенттiгi
ақпараттық    экраны -1 бiрлiк.
жүйелерiн     (2004-2010 жылдарға
құру          арналған ГСПжЛЧС
дамыту
бағдарламасының
аясында) принтер
(лазерлi 1500)
- 3 бiрлiк;
сервер - 2 жинақ;
сканер-18 бiрлiк;
УЗ-1000 желiлiк
сүзгi - 18 бiрлiк;
ГШК дыбыс
генераторы -18
бiрлiк; желiлiк
жабдықтар
(маршрутизаторлар,
модемдер) - 2 жинақ;
төтенше
жағдайлардың
алдын алу және жою
мемлекеттiк
жүйесiнiң аумақтық
және ведомстволық
звеноларының
мiндеттерi
кешенiн әзiрлеу
- 3 жинақ; хабарлау
жүйесiн жаңғыртуға
техникалық
тапсырманы әзiрлеу
-1 жоба сатып алу.
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жедел ақпарат алу, төтенше жағдайлар аудандарындағы жедел жағдайларды болжау және олардың үлгiсiн электронды карталарда түсіру, ықтимал төтенше жағдайлардан болатын залалды азайту.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
336-қосымша
Ескерту. 336-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
308 - Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар жөнiндегі агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Жоғары кәсiби бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты
1. Құны: 148510 мың теңге (жүз қырық сегiз миллион бес жүз он мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Бiлiм беру туралы" 1999 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Көкшетау техникалық институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 15 ақпандағы N 243  қаулысы ; "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын қызметкерлерiнiң және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу жүйесi туралы" 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерiнiң нысандық және арнайы киiм-кешектерiнiң үлгiлерi мен тиiстi нормаларын бекiту туралы" 2003 жылғы 15 қаңтардағы N 13 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы .

1   005        Создание   Приобретение:             В те-  Агент-
информа-   компьютеры - 26 единиц;   чение  ство
ционных    принтеры (лазерные 1200)  года   Респуб-
систем     - 26 единиц; экран нас-          лики
Агентства  тенный для видеопроектора        Казах-
Республики - 1 единица; видеопроек-         стан по
Казахстан  тор - 1 единица.                 чрезвы-
по чрезвы- Приобретение (в рамках           чайным
чайным     программы развития ГСПиЛЧС       ситуа-
ситуациям  на 2004-2010 годы): прин-        циям
теры (лазерные 5100) - 3
единиц; серверы - 2 комп-
лекта; сканеры - 18 еди-
ниц; фильтр сетевой
УЗ-1000 - 18 единиц;
генератор шума ГШК-100 -
18 единиц; сетевое обору-
дование (маршрутизаторы,
модемы) - 2 комплекта;
разработка комплексов
задач территориальных и
ведомственных звеньев
Государственной системы
чрезвычайных ситуации - 3
комплекса; разработка
технического задания на
модернизацию системы
оповещения - 1 проект.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: получение оперативной информации, прогнозирование и моделирование на электронных картах оперативной обстановки в районах чрезвычайных ситуаций, снижение ущерба от возможных чрезвычайных ситуаций.
Приложение 336
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
308 - Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 006
"Подготовка специалистов с высшим профессиональным
образованием" на 2004 год
1. Стоимость: 148510 тысяч тенге (сто сорок восемь миллионов пятьсот десять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; 3акон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2000 года N 243 "О реорганизации республиканского государственного казенного предприятия "Кокшетауский технический институт"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 13 "Об утверждении образцов и норм положенности форменного оборудования сотрудников органов Государственной противопожарной службы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Өрт қауiпсiздiгi" 170141 мамандығы бойынша бiлiктi кадрларды кәсiптiк жоғары бiлiмнiң мемлекеттiк стандартына сәйкес даярлау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 170141 "Өрт қауiпсiздiгi" мамандығы бойынша инженерлер даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   006       Жоғары        Штат саны 120       Жыл     Қазақстан
кәсiби        бiрлiк. Қазақстан   iшiнде  Республи.
бiлiмдi       Республикасы                касы
мамандар      Төтенше жағдайлар           Төтенше
даярлау       жөнiндегi                   жағдайлар
агенттiгiнiң                жөнiндегi
"Көкшетау техникалық        агент.
институты"                  тiгiнiң
мемлекеттiк                 Көкшетау
мекемесiн ұстау.            техникалық
Оқу-бiлiм беру              институты
қызметiн жүргiзу,
оқу-бiлiм беру
қызметiн, оның
iшiнде оқыту,
әдiстемелiк және
ғылыми-зерттеу
қызметiн жүзеге
асыру,
тыңдаушыларды
азық-түлiкпен,
киiм-кешек
заттарымен және
стипендия
төлеумен
қамтамасыз ету және
ғимараттарға,
үй-жайларға,
жабдықтар мен басқа
да негiзгi қорларға
ағымдағы жөндеу
жүргiзу.
Активтер сатып алу:
Өрт-техникалық
құрал-жабдық, соның
iшiнде:
өрт колонкасы -
3 бiрлiк, үш иiндi
өрт сатысы -
5 бiрлiк,
газтексергiш -
1 бiрлiк,
мотор-тecтep -
1 бiрлiк,
автомобильдiң жүру
сапасын тексеру
стенды- 1 бiрлiк,
өрт мотопомпасы-
1 бiрлiк,
әмбебап стенд-
1 бiрлiк,
"Талшықтарды
ұсатқыш" аспап
-1 бiрлiк,
компрессор-
1 бiрлiк,
мотосорғыш агрегат
- 1 бiрлiк,
қысылған ауа
аппараты- 2 бiрлiк.
__________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: тыңдаушылардың жылдық орташа санын оқыту - 468 бiрлiк, "Өрт қауіпсіздігі" мамандығы бойынша жоғары бiлiмдi мамандарды даярлап шығару - 100 бiрлiк.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
337-қосымша
308 - Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар жөнiндегі агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылғa арналған
"Мемлекеттiк органдар мен мекемелер мамандарын
төтенше жағдай ахуалында iс-әрекет жасауға дайындау"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
Паспорты

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: подготовка квалифицированных кадров в соответствии с государственным стандартом высшего профессионального образования по специальности 170141 "Пожарная безопасность".
5. Задачи бюджетной программы: подготовка инженеров по специальности 170141 "Пожарная безопасность".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   006        Подготовка Содержание государствен-  В те-  Кокше-
специалис- ного учреждения Кокшетау- чение  тауский
тов с выс- ский технический институт года   техни-
шим про-   Агентства Республики             ческий
фессио-    Казахстан по чрезвычайным        институт
нальным    ситуациям со штатной чис-        Агент-
образова-  ленностью 120 единиц.            ства
нием       Проведение учебно-образо-        Респуб-
вательной деятельности,          лики
осуществление образова-          Казах-
тельной деятельности,            стан по
включая учебную, методи-         чрезвы-
ческую и научно-исследо-         чайным
вательскую деятельность,         ситуа-
обеспечение слушателей           циям
продовольствием, вещевым
обмундированием и выплатой
стипендии и текущий ремонт
зданий помещений, оборудо-
вания и других основных
средств.
Приобретение активов:
пожарно-техническое обору-
дование, в том числе:
пожарная колонка - 3
единицы;
лестница пожарная трех-
коленная - 5 единиц;
газоанализатор - 1 еди-
ница;
мотор-тестер - 1 единица;
стенд диагностики ходовых
качеств автомобиля - 1
единица;
пожарная мотопомпа - 1
единица;
универсальный стенд - 1
единица;
прибор "Размельчитель
тканей" - 1 единица;
компрессор - 1 единица;
мотонасосный агрегат - 1
единица;
аппарат сжатого воздуха -
2 единицы.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обучение среднегодового количества слушателей 468 единиц, выпуск специалистов с высшим образованием по специальности "Пожарная безопасность" - 100 единиц.
Приложение 337
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
308 - Агентство Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 007
"Подготовка специалистов государственных органов и
учреждений к действиям в условиях чрезвычайной ситуации"
на 2004 год

1. Құны: 9458 мың теңге (тоғыз миллион төрт жүз елу сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" 1996 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi органдары мен ведомстволық бағынысты ұйымдарының және жергiлiктi атқарушы органдары қызметкерлерiнiң шектi штат санын бекiту туралы" 1998 жылғы 6 қазандағы N 1006 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiне ведомстволық бағынысты жекелеген ұйымдар туралы" 1999 жылғы 27 сәуiрдегi N 482 Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң  қаулысы ; "Мемлекеттiк мекемелердiң мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын қызметкерлерiнiң және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу жүйесi туралы 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар саласындағы мамандар мен қызметкерлердiң кәсiби деңгейiн көтеру, азаматтық қорғаныс әскерлерi үшiн бiлiктi офицер кадрларын және төтенше жағдайлардың алдын алу және жою бiрыңғай мемлекеттiк жүйесi үшiн жоғары бiлiктi мамандар даярлау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, елiмiздiң азаматтық қорғанысы саласындағы қызметтi жүзеге асыратын орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, өзге ұйымдардың басшы құрамының, сондай-ақ мамандарының бiлiктiлiгiн арттыру, даярлау және қайта даярлау, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң аумақтық органдарына, республиканың басқа ұйымдарына әдiстемелiк көмек көрсету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
__________________________________________________________________
р/с|Бағ.|Кiшi|     Кiшi    | Бағдарламаны іске | Іске  | Жауапты
N |дар.|бағ.| бағдарлама. | асыру жөніндегі   | асыру | орындау.
|лама|дар.|   лардың    |    іс-шаралар     |мерзімі|  шылар
|коды|лама|   атауы     |                   |       |
|    |коды|             |                   |       |
__________________________________________________________________
1    2    3         4                5             6        7
__________________________________________________________________
1   007       Мемлекеттiк   47 санат бойынша    Жыл     Қазақстан
органдар мен  1500 тыңдаушыны     iшiнде  Республи.
мекемелер     оқыту бойынша               касының
мамандарын    қызметтер                   Төтенше
төтенше       (жұмыстар) сатып            жағдайлар
жағдай        алу, оқыту                  жөнiндегi
ахуалында     бағдарламасы                агенттiгi
iс-әрекет     төтенше жағдайлар
жасауға       мен азаматтық
дайындау      қорғаныс бойынша
62 тақырыпты
көздейдi, оқыту
курсы бiр аптаны
құрайды (42 оқыту

1. Стоимость: 9458 тысяч тенге (девять миллионов четыреста пятьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера", Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 1998 года N 1006 "Об утверждении предельной, штатной численности работников органов и подведомственных организаций Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям и местных исполнительных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 1999 года N 482 "Об отдельных организациях, подведомственных Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение профессионального уровня специалистов и работников в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, подготовка квалифицированных офицерских кадров для войск гражданской обороны и специалистов высшей квалификации для единой государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций.
5. Задачи бюджетной программы: повышение квалификации, подготовка и переподготовка руководящего состава, а также специалистов центральных и местных исполнительных органов, иных организаций, осуществляющих деятельность в области предупреждений и ликвидации чрезвычайных ситуаций, гражданской обороны страны, оказание методической помощи территориальным органам Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям, другим организациям республики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   007        Подготовка Приобретение услуг (ра-   В те-  Агент-
специалис- бот) по обучению 1500     чение  ство
тов госу-  слушателей по 47 катего-  года   Респуб-
дарствен-  риям, программа обучения         лики
ных орга-  предусматривает 62 темы          Казах-
нов и уч-  по чрезвычайным ситуациям        стан по
реждений   и гражданской обороне,           чрезвы-
к дейст-   курс обучения составляет         чайным
виям в     одну неделю (42 учебных          ситуа-
условиях   часа). Приобретение (в           циям
чрезвы-    рамках программы развития