2008 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналардың:
373 , 374 , 375 , 375-1 , 376 , 377 , 378-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2008 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
1224 қаулысына
373-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Ақпараттандыру және байланыс саласындағы
уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 587067 мың теңге (бес жүз сексен жеті миллион алпыс жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 22-бабы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 21, 24-баптары ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабы ; "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі Заңының 8-бабы ; "Қазақстан Республикасының "электрондық үкімет" дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 қарашадағы N 1155-1 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының аумағында радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды сатып алудың (сатудың), тіркеудің, жобалаудың, салудың (орнатудың) пайдаланудың және шетелден әкелудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 6 қазандағы N 1293 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін радиосәуле шығаратын құралдардың деректерін есепке алудың бірыңғай жүйесін құру бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 қаңтардағы N 114 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 шілдедегі N 724 қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (выписка)
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи согласно приложениям 373 , 374 , 375 , 376 , 377 , 378 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 373
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области информатизации и связи"
на 2008 год
1. Стоимость : 587067 тысяч тенге (пятьсот восемьдесят семь миллионов шестьдесят семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 22 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании"; статьи 21 -24 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; статья 6 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации"; статья 8 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года N 1155-1 "Об утверждении Программы развития "электронного правительства" Республики Казахстан на 2008-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2001 года N 1293 "Об утверждении Правил приобретения (продажи), регистрации, проектирования, строительства (установки), эксплуатации на территории Республики Казахстан и ввоза из-за границы радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года N 114 "Об утверждении Программы создания единой системы учета данных радиоизлучающих средств, работающих на территории Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2003 года N 724 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында ақпараттандыру және байланыс салаларының кезеңмен дамуы және жетілуі.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : халықаралық тәжірибені зерттеуге және халықаралық стандарттарды енгізуге негізделген байланыс және ақпараттандыру салаларының нормативтік құқықтық негізін жетілдіру;
өзінің қызметтік міндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес кәсіптік қызмет саласында білім бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімді, іскерлікті және кәсіби дағдыны шыңдауды жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
саласын-
дағы уә-
кілетті
органның
қызметін
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Байланыс және ақпарат-
тандыру саласының
нормативтік-құқықтық
негізін жетілдіру;
өз құзыреті шегінде
қызмет түрлерін лицен-
зиялау; байланыс және
ақпараттандыру
саласындағы және
радиожиілік өрісін
пайдаланудағы жеке
және заңды тұлғалардың
қызметіне мемлекеттік
техникалық бақылау мен
қадағалауды қамтамасыз
ету;
радиожиілік өрісінің
мониторингінің толық
түрде қызмет ететін
жүйесінің құрылуы;
мемлекеттік органдар-
дың Ақпараттық-теле-
коммуникациялық ресур-
стардың мемлекеттік
тіркелімін сүйемелдеу;
ведомствоаралық
ақпараттық жүйелердің
қызметін техникалық
қолдау;
деректер беру
желілеріне қол жеткізу
жөніндегі және теле-
фондық қызметтер үшін
абоненттік және жалдық
төлемдерді қамтитын
ақпараттық-телекомму-
никациялық жүйелерін
сүйемелдеу;
1 тақырып бойынша
нормативтік құқықтық
құжаттар әзірлеу:
1) (алынып тасталды) ;
2) радиожиілік спект-
рін пайдалануды
үйлестіру бойынша
зерттеуді аяқтау.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
3
002
Аумақтық
орган-
дардың
аппарат-
тары
Байланыс және ақпарат-
тандыру саласының
нормативтік-құқықтық
негізін жетілдіру;
өз құзыреті шегінде
қызмет түрлерін
лицензиялау; байланыс
және ақпараттандыру
саласындағы радиожиі-
лік өрісін пайдалану-
дағы жеке және заңды
тұлғалардың қызметіне
мемлекеттік техникалық
бақылау мен қадағалау-
ды қамтамасыз ету;
радиожиілік өрісінің
мониторингінің толық
түрде қызмет ететін
жүйесінің құрылуы;
компьютерлік және
ұйымдастыру техникасы-
на техникалық қызмет
көрсету;
деректер беру желі-
леріне қол жеткізу
жөніндегі және теле-
фондық қызметтер үшін
абоненттік және жалдық
төлемдерді қамтитын
ақпараттық-телекомму-
никациялық жүйелерін
сүйемелдеу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
4

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: поэтапное развитие и совершенствование отрасли информатизации и связи в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: совершенствование нормативной правовой основы отрасли связи и информатизации, основанной на изучении международного опыта и внедрении международных стандартов; обновление теоретических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
информатиза-
ции и связи
2
001
Аппарат
центрального
органа
Совершенствование
нормативной правовой
основы отрасли связи и
информатизации;
лицензирование видов
деятельности в пределах
своей компетенции;
обеспечение государ-
ственного технического
контроля и надзор за
деятельностью физичес-
ких и юридических лиц в
области связи и инфор-
матизации и использова-
ния радиочастотного
спектра;
создание полноценно
функционирующей системы
мониторинга радиочас-
тотного спектра;
сопровождение Государ-
ственного регистра
информационно
телекоммуникационных
ресурсов государствен-
ных органов;
техническая поддержка
функционирования межве-
домственных информа-
ционных систем;
сопровождение
информационно
телекоммуникационных
ресурсов, включающее в
себя абонентскую и
арендную плату за
услуги телефонной
связи и по доступу к
сетям передачи данных;
разработка нормативных
правовых документов по
1 теме:
1) (исключен - постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д ) ;
2) на завершение иссле-
дования по гармонизации
использования радиочас-
тотного спектра.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
3
002
Аппараты
террито-
риальных
органов
Совершенствование
нормативной правовой
основы отрасли связи и
информатизации;
лицензирование видов
деятельности в пределах
своей компетенции;
обеспечение государ-
ственного технического
контроля и надзор за
деятельностью физичес-
ких и юридических лиц в
области связи и инфор-
матизации и использо-
вания радиочастотного
спектра;
создание полноценно
функционирующей системы
мониторинга радиочас-
тотного спектра;
техническое обслужива-
ние компьютерной и
оргтехники;
сопровождение
информационно-телеком-
муникационных ресурсов,
включающее в себя
абонентскую и арендную
плату за услуги
телефонной связи и по
доступу к сетям
передачи данных.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
4

007
Мемле-
кеттік
қызмет-
шілердің
білік-
тілігін
арттыру
Мемлекеттік және
ағылшын тілдерін оқыту
жөніндегі қызметтерді
сатып алу.
Ақпан-
жел-
тоқсан
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
5
009
Мемле-
кеттік
орган-
дарды
матери-
алдық-
техни-
калық
жарақ-
тандыру
Стационарлық пелен-
гациялық кешенін;
жылжымалы өлшеу-пелен-
гациялық кешендерін;
байланыс жүйелерін;
өріс анализаторларын;
аумақтық органдардың
жабдықтарын Радиожиі-
лік өрісінің монито-
ринг орталығының
орталық серверімен
түйістіру үшін жүйелік
жабдықтар жинағын;
бағдарламалық қамта-
масыз етулерді сатып
алу.
Орталық және аумақтық
органдардың қызметін
материалды-техникалық
қамту.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
6
017
Ақпарат-
тық жү-
йелердің
жұмыс
істеуін
қамтама-
сыз ету
және
мемле-
кеттік
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамтама-
сыз ету
Ақпараттық жүйелерді
техникалық, техноло-
гиялық және бағдарла-
малық қамтамасыз ету;
интернетке кіру қыз-
меттері; компьютерлік
техниканы сатып алу.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: байланыс қызметі нарығының және ақпараттандыру саласының тиімді қызмет етуі үшін ақпараттық-коммуникациялық саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру, байланыс операторларының қызметін реттеу және бақылау жүргізу, жеке және заңды тұлғалардың құқықтары мен заң мүдделерін, сонымен қатар мемлекеттің ұлттық мүдделерін қорғау; мемлекеттік тілге орташа есеппен 47 адамды оқыту, ағылшын тіліне орташа есеппен 55 адамды оқыту.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасы ақпараттық-коммуникациялық секторының тиімді қызмет етуін қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтижесі: радиожиілік өрісін пайдаланғаны үшін мемлекеттік бюджетті түсімдермен толтыру.
Бір мемлекеттік қызметшіні мемлекеттік тілге оқытудың орташа шығыны - 16,1 мың теңге.
Бір мемлекеттік қызметшіні ағылшын тіліне оқытудың орташа шығыны - 13,7 мың теңге.
Уақтылығы: мемлекеттік органға жүктелген міндеттерді уақытылы орындау.
Сапасы: мемлекеттік тілге оқыту курсынан өткеннен кейін мемлекеттік тілде іс жүргізуге көшетін мемлекеттік қызметшілердің үлесі орташа есеппен 60%-ды құрайды;
ағылшын тілге оқыту курсынан өткеннен кейін ағылшын тіліндегі құжаттармен жұмыс істейтін мемлекеттік қызметшілердің үлесі орташа есеппен 30%-ды құрайды;
радиожиілік өрісінің және радиоэлектрондық құралдарды заңсыз қолданушыларды, лицензиялық заңды бұзуларды кесіп өту және оперативті ашу, байланыс саласының қызметі нарығының және ақпараттандыру саласының мемлекеттік реттеуін дамыту.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
1224 қаулысына
374-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Радиожиілік спектрінің және радиоэлектрондық
құралдардың мониторинг жүйесін техникалық сүйемелдеу"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

007
Повышение
квалификации
государ-
ственных
служащих
Приобретение услуг по
обучению государствен-
ному и английскому
языкам.
Февраль-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
5
009
Материально-техническое
оснащение
государст-
венных
органов
Приобретение:
стационарного пеленга-
ционного комплекса;
передвижных измеритель-
но-пеленгационных
комплексов; систем
связей; анализаторов
спектра; сетевых
комплектов аппаратуры
для стыковки оборудова-
ния территориальных
органов с центральным
сервером Центра монито-
ринга радиочастотного
спектра; программных
обеспечений.
Материально-техническое
оснащение деятельности
центрального и террито-
риальных органов.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
6
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информацион-
но-техничес-
кое обеспе-
чение госу-
дарственных
органов
Техническое, технологи-
ческое и программное
обеспечение информа-
ционных систем;
услуги доступа
Интернет;
приобретение
компьютерной техники.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: осуществление государственной политики в области инфокоммуникационного сектора для эффективного функционирования рынка услуг связи и сферы информатизации, регулирование и контроль за деятельностью операторов связи, защита прав и законных интересов физических и юридических лиц, а также национальных интересов государства; обучение государственному языку в среднем - 47 чел; обучение английскому языку в среднем - 55 чел.
Конечный результат: обеспечение эффективного функционирования инфокоммуникационного сектора Республики Казахстан.
Финансово-экономический результат: полнота поступлений в государственный бюджет за использование радиочастотного спектра.
Средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего - 16,1 тыс. тенге.
Средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего - 13,7 тыс. тенге.
Своевременность: своевременное выполнение функций, возложенных на государственный орган.
Качество: доля государственных служащих, которые перейдут на делопроизводство на государственном языке после прохождения курсов обучения государственному языку в среднем составит 60 процентов;
доля государственных служащих, которые будут работать с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку в среднем составит 30 процентов;
оперативное выявление и пресечение нарушений лицензионного законодательства, незаконно-действующих пользователей радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств, совершенствование государственного регулирования рынка услуг отрасли связи и сферы информатизации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 374
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Техническое сопровождение системы мониторинга
радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств"
на 2008 год

1. Құны : 153389 мың теңге (бір жүз елу үш миллион үш жүз сексен тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Өлшеулердің біркелкілігін қамтамасыз ету туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылдың 7 маусымдағы Заңы ; "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылдың 5 шілдедегі Заңы ; "Байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигін жасау және ұшырудың кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылдың 30 желтоқсандағы N 1355 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : радиожиілік спектрі мониторингі жүйесі қызметінің үзіліссіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : радиобақылау және радиоөлшегіш жабдықтарын, арнайы көлік, сондай-ақ радиобақылау пунктілерін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Радио-
жиілік
спектрі-
нің және
радио-
элект-
рондық
құрал-
дардың
мони-
торинг
жүйесін
техника-
лық сү-
йемелдеу
Радиожиілік спектрі
мен радиоэлектрондық
құралдардың мониторин-
гі жүйесін техникалық
қамтамасыз етуін
жүргізу:
тұрақты радиобақылау
пунктілерінің (бұдан
әрі - ТРБП) жайларын
қорғау;
ТРБП үшін жайларды
жалға алу;
арнайы көліктер үшін
бокстарды жалға алу;
азаматтық-құқықтық
жауапкершілікті
сақтандыру;
коммуналды қызметтерді
төлеу;
электрлік энергияны
төлеу;
жылуды төлеу;
ЖМЗ, өзге шығын
заттарын сатып алу;
байланыс қызметтері;
штаттан тыс
қызметкерлерге төлеу;
өлшеу құралдарын
тексеруден өткізумен
байланысты іссапарлық
шығындарды төлеу;
өлшеу құралдарын
метрологиялық
қамтамасыз ету;
радиожиілік спектрімен
радиоэлектрондық құ-
ралдардың мониторингі
жүйесін қоғаммен
инженерлік-техникалық
қамтамасыз ету.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: "Ғарыштық байланыс және радиоэлектрондық құралдардың электр магниттік үйлесімділігі республикалық орталығы" акционерлік қоғамымен 12 тұрақты радиобақылау пунктілерін (ТРБП) техникалық қамтамасыз ету; өлшеу құралдарын тексеруден өткізу және инженерлік-техникалық қамтамасыз ету.
Түпкі нәтиже: радиожиілік спектрі мен радиоэлектрондық құралдардың мониторингі жүйесі қызметінің нақтылы жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: 12 ТРБП қамтамасыз ету үшін кететін орташа шығын - 23 692 мың теңге, өлшеу құралдарын тексеруден өткізуге - 1 116 мың теңге, жылына мониторингтеу жүйесін инженерлік-техникалық қамтамасыз етуге - 128581 мың теңге.
Уақтылығы: жасасқан шарттарға сәйкес.
Сапасы: радиожиілік спектрі мен радиоэлектрондық құралдардың мониторинг жүйесінің қызметін пайдаланушылардың жұмыс сапалығымен қанағаттандырылуы.

1. Стоимость: 153389 тысяч тенге (сто пятьдесят три миллиона триста восемьдесят девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 7 июня 2000 года "Об обеспечении единства измерений"; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1355 "Некоторые вопросы создания и запуска национального геостационарного спутника связи и вещания".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение бесперебойной деятельности системы мониторинга радиочастотного спектра
5. Задачи бюджетной программы: содержание радиоконтрольного и радиоизмерительного оборудования, спецавтотранспорта, а также радиоконтрольных пунктов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Техническое
сопровожде-
ние системы
мониторинга
радиочастот-
ного спектра
и радио-
электронных
средств
Проведение техническо-
го сопровождения
системы мониторинга
радиочастотного
спектра и радиоэлек-
тронных средств:
охрана помещений
стационарных радио-
контрольных пунктов
(далее - СРКП);
аренда помещений для
СРКП;
аренда боксов для
спецавтотранспорта;
страхование
гражданско-правовой
ответственности;
оплата коммунальных
услуг;
оплата за
электроэнергию;
оплата за отопление;
приобретение ГСМ,
товаров и прочих
расходных материалов;
услуги связи;
оплата внештатных
сотрудников;
командировочные расхо-
ды связанные с повер-
кой средств измерений;
метрологическое
обслуживание средств
измерений;
инженерно-техническое
обслуживание обществом
системы мониторинга
радиочастотного
спектра и радиоэлек-
тронных средств.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: техническое сопровождение 12 стационарных радиоконтрольных пунктов (СРКП); поверка средств измерений и инженерно-техническое обслуживание АО "Республиканский центр космической связи и электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств" системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств.
Конечный результат: обеспечение надлежащего функционирования системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств.
Финансово-экономический результат: затраты на содержание 12 СРКП-23 692 тыс. тенге; затраты на проверку измерений 1 116 тыс. тенге; затраты в год на инженерно-техническое обслуживание системы мониторинга 128 581 тыс. тенге.
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами.
Качество: удовлетворение пользователей качеством работы системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств.

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
1224 қаулысына
375-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің
жұмыс істеуін қамтамасыз ету"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2794359 мың теңге (екі миллиард жеті жүз тоқсан төрт миллион үш жүз елу тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңының 5-бабы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының ақпараттандыру саласындағы ұлттық операторы туралы" 2004 жылғы 16 қаңтардағы N 44 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының "электрондық үкімет" дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 қарашадағы N 1155-1 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының "электрондық үкіметі" ақпараттық инфрақұрылымының жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымында ықпалдасқан мемлекеттік ақпараттық жүйелерді сүйемелдеу және бағдарламалы-аппараттық құралдарға жүйелі-техникалық қызмет көрсетуді жүзеге асыру, мемлекеттік ақпараттық жүйелер мен ақпараттық ресурстардың өзара іс-қимылы мен бірыңғай коммуникациялық ортаны құру және техникалық қолдау, ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімін жүргізуді техникалық қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды орындау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Ведомст-
воаралық
ақпарат-
тық жү-
йелердің
жұмыс
істеуін
қамтама-
сыз ету
1. "Электрондық
үкіметтің" ақпараттық
жүйелерін сүйемелдеу.
2. Жабдықтарға,
жүйелер мен желілерге
жүйелі-техникалық
қызмет көрсету, оның
ішінде алаңдарды жалға
алу.
3. Жабдықтарға техни-
калық қызмет көрсету
оның ішінде жөндеу,
диагностика, алдын
алу.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 375
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Обеспечение функционирования межведомственных
информационных систем"
на 2008 год
1. Стоимость: 2794359 тысяч тенге (два миллиарда семьсот девяносто четыре миллиона триста пятьдесят девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 января 2004 года N 44 "О Национальном операторе в сфере информатизации Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года N 1155-1 "Об утверждении Программы развития "электронного правительства" Республики Казахстан на 2008-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение функционирования информационной инфраструктуры "электронного правительства" Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: осуществление системно-технического обслуживания программно-аппаратных средств и сопровождение государственных информационных систем, интегрируемых в национальную информационную инфраструктуру Республики Казахстан, создание и техническая поддержка единой коммуникационной среды и системы взаимодействия государственных информационных систем и информационных ресурсов, выполнение работ по техническому обеспечению ведения государственного регистра информационных ресурсов и информационных систем.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Обеспечение
функциониро-
вания меж-
ведомствен-
ных информа-
ционных
систем
1. Сопровождение
информационных систем
"электронного
правительства".
2. Администрирование
и системно-техничес-
кое обслуживание
оборудования, систем
и сетей, в том числе
аренда площадей.
3. Техническое обслу-
живание оборудования,
в том числе ремонт,
диагностика,
профилактика.

4. Телекоммуникациялық
қызметтерді сатып алу.
5. Сервер орталығының
пайдаланушылық
шығындары.
6. Мемлекеттік орган-
дарда АТ-бөлімшелері-
нің қызмет етуі.
7. Лицензияланған
бағдарламалық қамта-
масыз етуді сатып алу.
8. Техникалық
құралдарды сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Электрондық үкімет шеңберінде құрылған ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің, сондай-ақ АТ-бөлімшелері мен мемлекеттік органдардың Серверлік орталығының жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
1224 қаулысына
375-1-ҚОСЫМША
Ескерту. 375-1-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.10.03 N 911 Қаулысымен.
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
014 "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын қалыптастыру"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4 672 436 мың теңге (терт миллиард алты жүз жетпіс екі миллион төрт жүз отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: Қазақстан Республикасының "электрондық үкімет" дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 қарашадағы N 1155-1 қаулысы ; "Арна Медиа" ұлттық ақпараттық холдингі, "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық холдингі, "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" акционерлік қоғамдарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 3 шілдедегі N 668 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Еліміздің ғылыми-технологиялық дамуы үшін төмендегідей жолдармен жағдайлар жасау: еліміздің бәсекеге қабілеттілігін арттыру мақсатында ұлттық масштабтың ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымын қалыптастыру және барлық азаматтарға, олардың әлеуметтік жағдайына, жасына және ақпаратқа бейімділігіне, ақпараттық-коммуникациялық-қызмет көрсетуіне қарамастан тең пайдалануына мүмкіндік беру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері:
Қазақстан Республикасының барлық аймақтарын қамтитын, облыстық және аудандық орталықтарын есепке ала отырып, сондай-ақ облыс қарамағындағы қалаларда ақпараттық және телекоммуникациялық инфрақұрылымдар құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдарлама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзі-
мі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

4. Приобретение
телекоммуникационных
услуг.
5. Эксплуатационные
расходы Серверного
центра.
6. Функционирование
ИТ подразделений в
государственных
органах.
7. Приобретение ли-
цензионного программ-
ного обеспечения.
8. Приобретение
технических средств.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Полноценное функционирование информационной инфраструктуры "электронного правительства" Республики Казахстан, а также ИТ-подразделений и Серверного центра государственных органов.
Приложение 375-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года № 1224
Сноска. Паспорт дополнен приложением 262-3 в соответствии  с постановлением Правительства РК от 03.10.2008 N 911 .
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Формирование уставного капитала
АО "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде"
на 2008 год
1. Стоимость: 4 672 436 тысяч тенге (четыре миллиарда шестьсот семьдесят два миллиона четыреста тридцать шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года № 1155-1 "Об утверждении Программы развития "электронного правительства" Республики Казахстан на 2008-2010 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2008 года № 668 "О создании акционерных обществ "Национальный информационный холдинг "Арна Медиа", "Национальный научно-технологический холдинг "Парасат", "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Создание условий для научно-технологического развития страны путем: формирования инфо-коммуникационной инфраструктуры национального масштаба в целях повышения конкурентоспособности страны и предоставления равного доступа всем гражданам независимо от социального статуса, возраста и расположения к информации, инфо-коммуникационным услугам.
5. Задачи бюджетной программы:
Создание инфо- и телекоммуникационной инфраструктуры, охватывающей все области Республики Казахстан, включая областные и районные центры, а также города областного подчинения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
п/п
Код
прог-
раммы
Код под-
про-
граммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по
реализации программы
(подпрограмм)
Сроки
реализа-
ции
Ответствен-
ные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

014
"Зерде"
ұлттық
инфокомму-
никация
холдингі"
АҚ-ның
жарғылық
капиталын
қалыптастыру
Ұлттық масштабтың
ақпараттық-коммуникация-
лық инфрақұрылымын
қалыптастыру мақсатында
"Kazsatnet" ұлттық
компаниясы" АҚ және
"Ұлттық ақпараттық
технологиялар" АҚ
еншілес ұйымының
жарғылық капиталын
толықтыру үшін "Зерде"
ұлттық инфокоммуникация
холдингі" АҚ-ның
жарғылық капиталын
қалыптастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" АҚ-ның жарғылық капиталын толықтыру арқылы "Kazsatnet" ұлттық компаниясы" АҚ жарғылық капиталын толықтыру; Қазақстан Республикасы аумағының мемлекеттік органдарында спутниктік мультисервистік желіні пайдалануды ұйымдастыру және енгізу. Порталдар құру. Серверлік интернет-платформаларды құруға арналған жабдықтар сатып алу үшін "Ұлттық ақпараттық технологиялар" АҚ жарғылық капиталын толықтыру.
Соңғы нәтиже: Аумақтық бөлімшелерімен бірге орталық атқару органдардың ақпараттық жүйелердің біріктіруі. Орталық атқару органдардың және олардың аумақтық бөлімшелері арасында ведомствоаралық электрондық құжат айналымының іс-қимылы. Үш порталдың болуы және үзіліссіз орнықты жұмыс істейтін жабдықтарды пайдалана отырып, халыққа мемлекеттік қызметтер ұсыну.
Қаржылық—экономикалық нәтиже:
Деректерді өңдеудің бірыңғай орталығы жабдық және персонал бойынша нығаюға тиімді болады. Мемлекеттік органдар үшін жабдықтарды сатып алу және аппараттық-бағдарламалық құралдарды сүйемелдеу қаражатты үнемдейді, сондай-ақ, мемлекеттік органдар өзінің жеке меншік серверлік үй-жайларын құруға шығынданбайды.
Уақыттылығы: өндірістік жоспарға сәйкес іс-шаралардың орындалуы.
Сапасы: "Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингі" АҚ құрамына кірген компаниялардың қызметінің тиімділігін арттыру; е-үкіметі ақпараттық жүйесінің жұмыс істеуі үшін қажетті телекоммуникациялық ресурстарда мұқтаждықтарды қамтамасыз ету.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
1224 қаулысына
376-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс
қызметтерін ұсыну жөніндегі залалдарына өтемақы"
деген 017 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

014
Формирование
уставного
капитала АО
"Националь-
ный инфоком-
муникацион-
ный холдинг
"Зерде"
Формирование
уставного капитала
АО "Национальный
инфокоммуникационный
холдинг "Зерде" для
пополнения уставного
капитала дочерней
организации АО
"Национальная
компания "Каzsаtnet" и АО "Национальные информационные технологии" в целях формирования инфо-коммуникационной
инфраструктуры нацио-
нального масштаба.
В
течение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по информа-
тизации и
связи
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7 . Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: пополнение уставного капитала АО "Национальная компания "Каzsаtnet" через формирование уставного капитала АО "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде". Организация и введение в эксплуатацию спутниковой мультисервисной сети государственных органов на территории Республики Казахстан. Создания порталов. Пополнение уставного капитала АО "Национальные информационные технологии" для закупа оборудования для создания Серверной интернет-платформы.
Конечный результат: Интеграция информационных систем центральных исполнительных органов с территориальными подразделениями. Взаимодействие межведомственного электронного документооборота между центральными исполнительными органами и их территориальными подразделениями. Наличие трех порталов и предоставление государственных услуг для населения с использованием отказоустойчивого оборудования.
Финансово-экономический результат:
Единый центр обработки данных даст эффект консолидации по оборудованию и персоналу, что в свою очередь даст экономию средств на сопровождении программно-аппаратных средств и закупу оборудования для государственных органов, а также исключит затраты государственных органов на создание своих собственных серверных помещений.
Своевременность: выполнение мероприятий в соответствии с производственным планом.
Качество: повышение эффективности деятельности компаний, вошедших в состав АО "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде"; обеспечение потребности в телекоммуникационных ресурсах, необходимых для функционирования информационных систем е-правительства.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 376
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
017 "Компенсация убытков операторов сельской связи
по предоставлению универсальных услуг связи"
на 2008 год

1. Құны : 3882786 мың теңге (үш миллиард сегіз жүз сексен екі миллион жеті жүз сексен алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : 2004 жылғы 5 шілдедегі "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 34-бабы ; "Телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 19 тамыздағы N 866 қаулысы ; "Халыққа телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсететін байланыс операторларының шығындарын өтеу үшін телекоммуникацияның әмбебап қызметтерінің құнын субсидиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 7 қазандағы N 1039 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :  республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : ауылдық елді мекендерде телекоммуникацияның әмбебап қызметтеріне және ақпараттық ресурстарға халықтың қол жетімділігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: ауылдық елді мекендерде, оның ішінде ауылдық елді мекендерді 2008 жылы телефондандыру бойынша қызмет көрсететін байланыс операторларының шығынсыз жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Ауылдағы
байланыс
оператор
-ларының
әмбебап
байланыс
қызмет-
терін
ұсыну
жөнінде-
гі залал
-дарына
өтемақы
Субсидиялау ережесіне
сәйкес ауыл халқына
телекоммуникацияның
әмбебап қызметтерін
ұсыну бойынша
ауылдық байланыс
операторларының
залалдарына өтемақы.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Тікелей нәтиже: телекоммуникацияның әмбебап қызметтерін көрсетуші ауылдық байланыс операторлары шығындарының өтемақысы 3 882 786 мың теңге көлемінде.
Соңғы нәтиже: барлық 7 305 ауылдық елді мекендерде (100%) телекоммуникацияның әмбебап қызметтеріне ауыл тұрғындардың үздіксіз қолжетімділігін қамтамасыз ету және ауылда телефон тығыздығы көрсеткіштерін 9,45%-дан 10,3% жеткізу.
Қаржы-экономикалық нәтижесі: ауылдық 1 абонентке шаққанда шығатын шығын есебінен төленген субсидияның көлемі жылына 5 928 теңге.
Уақтылығы: жасасқан шарттарға сәйкес уақытылы субсидияларды төлеу.
Сапасы: ауылдық абоненттердің телекоммуникацияның әмбебап қызмет көрсету сапасымен қанағаттануы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
1224 қаулысына
377-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Электрондық үкімет құру"
деген 112 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 3882786 тысяч тенге (три миллиарда восемьсот восемьдесят два миллиона семьсот восемьдесят шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 34 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2004 года N 866 "Об утверждении перечня универсальных услуг телекоммуникаций"; постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2004 года N 1039 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости универсальных услуг телекоммуникаций для компенсации убытков операторам связи, оказывающим универсальные услуги телекоммуникаций населению".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступа населения в сельских населенных пунктах к универсальным телекоммуникационным услугам и информационным ресурсам.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение безубыточного функционирования операторов связи, предоставляющих услуги в сельских населенных пунктах, в том числе по телефонизируемым 2008 году сельским населенным пунктам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
017
Компенсация
убытков
операторов
сельской
связи по
предоставле-
нию универ-
сальных
услуг связи
Компенсация убытков
операторов сельской
связи по предостав-
лению универсальных
услуг телекоммуника-
ций сельскому насе-
лению в соответствии
с Правилами субсиди-
рования.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: компенсация убытков операторов сельской связи, оказывающих универсальные услуги телекоммуникаций в объеме 3 882 786 тыс. тенге.
Конечный результат: обеспечение бесперебойного доступа сельского населения к универсальным услугам телекоммуникаций во всех 7 305 сельских населенных пунктах (100 %) и достижение показателей телефонной плотности на селе с 9,45 % до 10,3 %.
Финансово-экономическая эффективность: объем выплаченных субсидий из расчета на одного сельского абонента - 5 928 тенге в год.
Своевременность: в соответствии с заключенными договорами.
Качество: удовлетворение сельских абонентов качеством универсальных услуг телекоммуникаций.
ПРИЛОЖЕНИЕ 377
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
112 "Создание электронного правительства"
на 2008 год

1. Құны : 2919005 мың теңге (екі миллиард тоғыз жүз он тоғыз миллион бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2007 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы ; "Ақпараттандыру туралы" 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңы ; "Қазақстан Республикасы сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасау мақсатында жеке (заңды) тұлғаның бірыңғай нөміріне (сәйкестендіру нөміріне (бизнес-сәйкестендіру нөміріне) көшу бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 маусымдағы N 565 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының "электрондық үкімет" дамытудың 2008-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 қарашадағы N 1155-1 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мемлекеттік электрондық қызметтерге халықтың жедел және сапалы қол жеткізілімін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : е-үкімет инфрақұрылымының құрауыштарын қалыптастыру және мемлекеттік органдардың ақпараттық инфрақұрылымын оңтайландыру;
"электрондық үкіметтің" қызметтеріне қол жеткізілімді қалыптастыру және қамтамасыз ету;
заманауи ақпаратты-коммуникациялық технологияларды пайдаланумен азаматтарға тиімді жаппай ақпараттық қызмет көрсетуді ұйымдастыру;
"электрондық үкімет" инфрақұрылымының ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
деректерді беру ашық желілері арқылы қорғалған электрондық төлемдерді жүзеге асыру мүмкіншілігімен әртүрлі банкалық төлем жүйелеріне мемлекеттік электрондық қызметтерді пайдаланушылардың сәйкестендірілген қол жеткізілім тетігін құру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
112
Элект-
рондық
үкімет
құру
2
100
Мемле-
кеттік
деректер
базасын
құру
1.  Жобаны басқару
жөніндегі қызметтерді
сатып алу, "Е-лицен-
зиялау" МДҚ әзірлеу,
дамыту және енгізу.
2. Жоба алдындағы
зерттеу.
3. Е-лицензиялау ақпа-
раттық жүйесін құруға
Техникалық тапсырманы
әзірлеу.
4. Техно-жұмыстық
жобалау.
5. Жүйенің функционал-
дық моделін әзірлеу.
6. Пайдаланатын құжат-
тамаларды әзірлеу.
7. Е-лицензиялау
порталының дизайны
және ақпараттық толтыру.

1. Стоимость: 2919005 тысяч тенге (два миллиарда девятьсот девятнадцать миллионов пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Статья 5 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 565 "Об утверждении программы перехода на единый номер физического (юридического) лица (идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) в целях создания Национальных реестров идентификационных номеров Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года N 1155-1 "Об утверждении Программы развития "электронного правительства" Республики Казахстан на 2008-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение населения оперативным и качественным доступом к государственным электронным услугам.
5. Задачи бюджетной программы: формирование базовых компонентов инфраструктуры е-правительства и оптимизация информационной инфраструктуры государственных органов;
формирование и обеспечение доступа к услугам "электронного правительства";
организация эффективного массового информационного обслуживания граждан с использованием современных информационно-коммуникационных технологий;
обеспечение информационной безопасности инфраструктуры "электронного правительства";
создание механизма унифицированного доступа пользователей государственных электронных услуг к различным банковским платежным системам с возможностью осуществлять защищенные электронные платежи через открытые сети передачи данных.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
112
Создание
электрон-
ного прави-
тельства
2
100
Создание
государст-
венных баз
данных
1. Закуп услуг по
управлению проектом,
разработке, развитию
и внедрению ГБД
"Е-лицензирование".
2. Предпроектное
обследование.
3. Разработка Техни-
ческого задания на
создание информацион-
ной системы
Е-Лицензирование.
4. Техно-рабочее
проектирование.
5. Разработка функцио-
нальной модели
Системы.
6. Разработка эксплуа-
тационной документа-
ции.
7. Дизайн и информа-
ционное наполнение
портала Е-Лицензирова-
ния.

8. Техникалық
құралдарды сатып алу.
9. "Жылжымайтын мүлік
тізілімі" МДҚ дамыту
және енгізу жөніндегі
қызметтерді сатып алу
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
3
102
Мемле-
кеттік
орган-
дардың
ақпа-
раттық
инфрақұ-
рылымын
құру
1. Қазақстан Республи-
касының "электрондық
үкіметі" порталына
бағдарламалық қамтама-
сыз етуді дамыту.
2. Рұқсат етілетін
есеп саласында АБА АЖ
құру.
3. Лицензиялы бағдар-
ламалық қамтамасыз
етуді сатып алу.
4. Техникалық
құралдарды сатып алу.
5. Жүйенің аудиті.
6. Жобаларды басқару
жөніндегі қызметтерді
сатып алу.
7. (алынып тасталды).
8. (алынып тасталды) .
9. Халыққа қызмет көрсету орталықтары үшін Біріктірілген ақпарат жүйесін құру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
4
106
"Govern-
ment to
Govern-
ment",
"Govern-
ment to
Consu-
mer"
қызмет-
терін
көрсе-
тетін
кешенді
жүйе
құру
1. Интернет-порталды
дамыту.
2. Техникалық тапсыр-
маны, техно-жұмыстық
жобаны жетілдіру.
3. Оқыту, жобаларды
басқару жөніндегі
қызметтерді сатып алу.
4. "Электрондық қызметтердің порталы" модулін кеңейту және енгізу үшін бағдарламалық қамтамасыз етуді дамыту.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
5
108
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
ұлттық
біріз-
дендіру
жүйесі-
нің ашық
кілттер
инфрақұ-
рылымын
жасау
Қазақстан Республикасы
ұлттық сәйкестендіру
ашық кілттерінің
инфрақұрылымын құрудың
үшінші кезеңін іске
асыру:
1. Жобаны басқару.
2. Техникалық
құралдарды сатып алу.
3. Лицензиялы бағдар-
ламалық қамтамасыз
етуді сатып алу.
4. Ұлттық куәландырушы
орталығын дамыту.
5. Байланыс қызметін
төлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
6
109
"Элект-
рондық
үкімет-
тің"
инфрақұ-
рылымын
қорғау
жүйесін
құру
"Электрондық үкімет"
инфрақұрылымын қорғау
жүйесін құрудың үшінші
кезеңін іске асыру:
1. Техникалық
құралдарды сатып алу.
2. Лицензиялы бағдар-
ламалық қамтамасыз
етуді сатып алу.
3. Қорғау құралдарын
орнату және күйге
келтіру жөніндегі
қызметтер.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
7
112
"Элект-
рондық
үкімет-
тің
төлем
шлюзі"
автомат-
танды-
рылған
жүйесін
құру
1. Веб-портал БҚ
дамыту, жетілдіру,
"Төлемді шлюз" қолдан-
балы БҚ әзірлеу.
2. (алынып тасталды) .
3. Техникалық
құралдарды сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.15 N 342 , 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.

8. Приобретение
технических средств.
9. Закуп услуг по развитию и внедрению ГБД "Регистр недвижимости"
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
3
102
Создание
информацион-
ной инфра-
структуры
государст-
венных
органов
1. Развитие программ-
ного обеспечения
портала "электронного
правительства"
Республики Казахстан.
2. Создание ИС АИС в
сфере учета разреши-
тельных документов
3. Приобретение лицен-
зионного программного
обеспечения
4. Приобретение
технических средств
5. Аудит системы.
6. Приобретение услуг
по управлению проек-
тами.
7. (исключен - постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д ).
8. (исключен - постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д ) .
9. Создание Интеграционной информационной системы для центров обслуживания населения.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
4
106
Создание
комплексной
системы пре-
доставления
услуг
"Government
to
Government",
"Government
to Consumer"
1. Развитие
Интранет-портала
2. Доработка техничес-
кого задания, техно-
рабочего проекта.
3. Приобретение услуг
по обучению,
управлению проектом.
4. Развитие программного обеспечения для развертывания и внедрения модуля "Портал электронных услуг".
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
5
108
Создание
инфраструк-
туры откры-
тых ключей
национальной
идентифика-
ционной
системы
Республики
Казахстан
Реализация третьего
этапа создания инфра-
структуры открытых
ключей национальной
идентификационной
системы Республики
Казахстан:
1. Управление
проектом.
2. Приобретение
технических средств
3. Приобретение лицен-
зионного программного
обеспечения.
4. Развитие Националь-
ного удостоверяющего
центра.
5. Оплата услуг связи.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
6
109
Создание
системы
защиты
инфраструк-
туры "элект-
ронного пра-
вительства"
Реализация третьего
этапа создания системы
защиты инфраструктуры
"электронного
правительства":
1. Приобретение
технических средств;
2. Приобретение лицен-
зионного программного
обеспечения;
3. Услуги по установке
и настройке средств
защиты.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7
112
Создание
автомати-
зированной
системы
"Платежный
шлюз
электронного
правитель-
ства"
1. Развитие, доработка
ПО веб-портала, разра-
ботка прикладного ПО
"Платежный шлюз".
2. (исключен - постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д ).
3. Приобретение
технических средств.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 15.04.2008 N 342 ; от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Рұқсат берілетін құжаттарды есепке алу саласындағы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің ақпараттық жүйесін пайдалануға енгізу. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік органдардың электрондық қызметтеріне бір нүктеден қол жеткізуді қамтамасыз ету. Интерфейстің, қауіпсіздікті және сенімділікті пайдаланушылық қарапайымдылығы ретінде осындай функционалдық емес талаптарды ескере отырып Қазақстан Республикасының адамзат әлеуетін дамытуға, Қазақстан Республикасы халқының ортасында Интернет желілерін пайдаланушылар санын арттыруға ықпал ететін Қазақстан Республикасында Интернет желісін пайдаланушыларының санын жоғарылататын веб-порталды әзірлеу; Мемлекеттік органдар үшін куәландырушы орталығының үзіліссіз жұмыстарын қамтамасыз ету, электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын және ЭҚАБЖ қатысушыларына тіркеу куәліктерін беру; Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары үшін Ұлттық куәландырушы орталығын құрудың 3-ші кезеңін іске асыру: Ұлттық куәландырушы орталығының Резервтік жүйесін құру, 10 құру және 18 Тіркеу Орталықтарын дамыту; Е-үкімет ақпараттық инфрақұрылымының ақпараттық қауіпсіздігі қауіп-қатерін болжау, айқындау, ескерту мен болдырмау және олардың ықпал ету салдарын жою мүмкіншілігі. Жылжымайтын мүлік және оған құқықтар туралы орталықтандырылған дерекқор қалыптастыру. Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы рұқсат беру құжаттарын беру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.15 N 342 , 2008.06.13 N 581 Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
1224 қаулысына
378-ҚОСЫМША
603 - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
"Электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамыту"
деген 116 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 852952 мың теңге (сегіз жүз елу екі миллион тоғыз жүз елу екі мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Ақпараттандыру туралы" 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы ; "Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсіздікті төмендетудің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 қазандағы N 995 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсіздікті төмендету.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Ввод в действие информационной системы Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи в сфере учета разрешительных документов. Обеспечение единой точки доступа к электронным услугам государственных органов через веб-портал "электронного правительства".
Разработка веб-портала для населения Республики Казахстан, который должен способствовать повышению числа пользователей сети Интернет среди населения Республики Казахстан, снижению информационного неравенства, развитию человеческого потенциала Республики Казахстан, с учетом таких нефункциональных требований как простота пользовательского интерфейса, безопасность и надежность;
Обеспечение отказоустойчивой работы удостоверяющего центра для государственных органов, предоставление средств электронной цифровой подписи и регистрационных свидетельств участникам ЕСЭДО;
Реализация 3-го этапа создания Национального удостоверяющего центра для физических и юридических лиц Республики Казахстан: создание Резервной системы Национального удостоверяющего центра, создание 10 и развитие 18 Центров Регистрации;
Возможность прогнозирования, выявления, предупреждения и предотвращения угроз информационной безопасности информационной инфраструктуры е-правительства и устранение последствий их воздействия. Формирование централизованной базы данных о недвижимом имуществе и правах на него. Выдача разрешительных документов через центры обслуживания населения.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 15.04.2008 N 342 ; от 13.06.2008 N 581 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 378
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
603 - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
116 "Развитие человеческого капитала в рамках
электронного правительства"
на 2008 год
1. Стоимость: 852952 тысячи тенге (восемьсот пятьдесят два миллиона девятьсот пятьдесят две тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Статья 4 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2006 года N 995 "Об утверждении Программы снижения информационного неравенства в Республике Казахстан на 2007-2009 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: снижение информационного неравенства в Республике Казахстан.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: 1) Қазақстан Республикасының 14 облысында, Астана, Алматы қалаларында халықты компьютерлік сауаттылыққа оқыту;
2) бағдарламаны іске асырудың мониторингі жүйесін құру және мерзімдік талдауын жүргізу;
3) мамандандырылған оқыту орталықтарын құру және АТ-мамандардың біліктілігін арттыру;
4) Интернет желісінің қазақстандық сегментін толтыру мақсатында ақпараттандыру саласындағы ақпаратты-танымдық бағдарламаларды әзірлеу;
5) Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсіздікті төмендетудің мемлекеттік және орыс тілдеріндегі Бағдарламасы іс-шараларының қоғамдық қолдауын қалыптастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Элект-
рондық
үкімет
шеңбе-
рінде
адами
капи-
талды
дамыту
1. Компьютерлік
сауаттылыққа оқыту:
1) Компьютерлік
сауаттылықтың күрделі
деңгейімен деңгейлері-
не сәйкес компьютерлік
сауаттылықты растайтын
құжатты әзірлеу;
2) Халықты компьютер-
лік сауаттылыққа оқыту
және сертификаттау
жөніндегі жұмыстарды
жоспарлау, үйлестіру
және бақылау жөніндегі
жобаны басқару;
3) Қазақстанның өңір-
лерінде аймақтарында
Интернет желісіне қол
жеткізім қызметтер;
4) Қазақстан өңірле-
рінде техникалық
жабдықтарға жүйелік
техникалық қызмет
(ТЖҚ) көрсету.
2. Бағдарламаны іске
асырудың жай-күйінің
мониторингі:
1) Халықты компьютер-
лік сауаттылыққа
оқытудың нәтижелерін
талдау мониторингін
жүргізу жөніндегі
жобаны басқару.
3. Отандық АТ-маман-
дарды даярлау:
1) Ақпараттық техноло-
гиялар мен менеджмент
саласында қашықтан
және күндізгі оқыту
оқу-консалтингтік
орталығын дамыту;
2) Ақпараттық техноло-
гиялар мен менеджмент
саласында қашықтан
және күндізгі оқыту
оқу-консалтингтік
орталығының жұмыстарын
ұйымдастыру жөніндегі
жобаны басқару;
3) Ақпараттық техноло-
гиялар Интернет-уни-
верситетінің қазақс-
тандық ақпараттық-
білімдік ақпараттық
ресурстары мен
ақпараттық жүйелерін
сүйемелдеу.
4. Ақпаратты-коммуни-
кациялық технология-
ларды (АКТ) игеруде
азаматтардың қызығу-
шылығын қалыптастыру:
1) Ақпаратты-танымдық
және іздеу порталда-
рында ақпараттық
ресурстарды зияткерлік
іздеу жүйесін дамыту;
2) Ақпараттық техноло-
гиялар саласындағы
ақпаратты-танымдық
веб-порталды дамыту;
3) Қазақстан Республи-
касында ақпараттық
теңсіздікті төмендету
жөніндегі халықаралық
сарапшылардың қатысуы-
мен бейнеконференция-
лар, семинарларды
ұйымдастыру;
4) БАҚ арқылы Қазақ-
стан Республикасында
ақпараттық теңсіздікті
төмендетудің бағдар-
ламасының іс-шараларын
іске асыру барысын
жариялау:
- ҚР ақпараттық
теңсіздікгі төмендету
бағдарламасының іс-
шараларын іске асыру
барысын БАҚ арқылы
мемлекеттік және орыс
тілдерінде (жарнамалық
материалдарды, РR-ма-
қалаларды, ТД-ролик-
терді, баспа материал-
дарды-үнпарақтарды,
плакаттарды және с.с.
пайдалана отырып),
Веб-сайттарды,
"дөңгелек үстелдерді"
жариялау;
- жобаны басқару.

5. Задачи бюджетной программы: 1) обучение в 14 областях Республики Казахстан, гг. Астаны, Алматы населения компьютерной грамотности;
2) создание системы мониторинга и проведение периодического анализа реализации программы;
3) создание специализированных центров обучения и повышения квалификации ИТ-специалистов;
4) разработка информационно-познавательных программ в сфере информатизации с целью наполнения казахстанского сегмента сети Интернет;
5) формирование общественной поддержки мероприятий Программы снижения информационного неравенства в Республике Казахстан на государственном и русском языках.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
116
Развитие
челове-
ческого
капитала в
рамках
электронного
прави-
тельства
1. Обучение населения
компьютерной
грамотности:
1) Изготовление доку-
мента, подтверждающего
компьютерную грамот-
ность, в соответствии
с уровнями сложности
компьютерной
грамотности;
2) Управление проектом
по организации работ
планирования, коорди-
нации и контроля
процесса обучения и
сертифицирования насе-
ления компьютерной
грамотности;
3) Услуги доступа в
регионах Казахстана к
сети Интернет;
4) Системно-техничес-
кое обслуживание (СТО)
в регионах Казахстана
технического
оборудования.
2. Мониторинг состоя-
ния реализации
Программы:
1) Управление проектом
по проведению монито-
ринга и анализа
результатов обучения
компьютерной
грамотности населения.
3. Подготовка
отечественных
ИТ-специалистов:
1) Развитие учебно-
консалтингового центра
дистанционного и
очного обучения в
области информационных
технологий и
менеджмента;
2) Управление проектом
по организации работы
учебно-консалтингового
центра дистанционного
и очного обучения в
области информационных
технологий и
менеджмента;
3) Сопровождение
информационных ресур-
сов и информационных
систем казахстанского
информационно-
образовательного
Интернет-университета
информационных
технологий
4. Формирование
заинтересованности
граждан в освоении
информационно-
коммуникационных
технологий:
1) Развитие системы
интеллектуального
поиска информационных
ресурсов на
информационно-
познавательных и
поисковых порталах;
2) Развитие
информационно-
познавательного веб-
портала в сфере инфор-
мационных технологий;
3) Организация
видеоконференций,
семинаров с участием
международных экспер-
тов по снижению инфор-
мационного неравенства
в Республике
Казахстан;
4) Освещение хода
реализации мероприятий
Программы снижения
информационного
неравенства в РК
посредством СМИ:
- освещение на госу-
дарственном и русском
языках хода реализации
мероприятий Программы
снижения информацион-
ного неравенства в РК
посредством СМИ (с
использованием реклам-
ных материалов, PR-
статей, ТВ-роликов,
печатных материалов -
листовок, плакатов и
т.п.), Веб-сайтов,
"круглых столов";
- управление проектом.

5. Техникалық
құралдарды сатып алу.
6. Лицензиалы бағдар-
ламалық қамтамасыз
етуді сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респуб-
ликасы
Ақпарат-
тандыру
және
байланыс
агенттігі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: 1) Қазақстан Республикасының 14 облысында, астана, Алматы қалаларында компьютерлік сауаттылыққа оқытылған халық 6,4%-дан кем емес;
2) отандық АТ-мамандарын даярлау және біліктілігін арттыру үшін жағдай жасау;
3) халық үшін Интернет желісінде ақпараттарды ыңғайлы және сапалы іздеу;
4) халыққа веб-портал арқылы ақпараттық технологиялар саласындағы өзекті және танымдық ақпараттарды беру;
5) Қазақстан Республикасында ақпараттық теңсіздікті төмендету бағдарламасының іс-шараларын іске асыру барысын мемлекеттік және орыс тілдерінде ірі ауқымды жариялау.

5. Приобретение
технических средств.
6. Приобретение лицен-
зионного программного
обеспечения.
В те-
чение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по инфор-
матизации
и связи
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: 1) не менее 6,4 % обученного компьютерной грамотности населения страны в 14 областях Республики Казахстан, гг. Астаны, Алматы;
2) создание условий для подготовки и повышения квалификации отечественных ИТ-специалистов;
3) удобный и качественный поиск информации в сети Интернет для населения;
4) предоставление населению актуальной и познавательной информации в сфере информационных технологий посредством веб-портала;
5) крупномасштабное освещение хода реализации мероприятий Программы снижения информационного неравенства в Республике Казахстан на государственном и русском языках.