2008 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1224 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет кодексiне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгiнiң 2008 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
52-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Туризм және спорт саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн
қамтамасыз ету" деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 440389 мың теңге (төрт жүз қырық миллион үш жүз сексен тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 23-бабы ; "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңының 11-бабы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңы ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 11 қаңтардағы Заңы ; "Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында "электронды үкімет" қалыптастырудың, 2005-2007 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында "электронды үкімет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1286 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 сәуірдегі N 329 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне ойын бизнесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 ақпандағы N 125 қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2008 год (Министерство туризма и спорта Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2007 года N 1224 (выписка)
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2008 год:
Министерства туризма и спорта Республики Казахстан согласно приложениям 52 , 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 52
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области туризма и спорта"
на 2008 год
1. Стоимость: 440389 тысяч тенге (четыреста сорок миллионов триста восемьдесят девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 23 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте"; статья 11 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 г. "О лицензировании"; Закон Республики Казахстан от 12 января 2007 года "Об игорном бизнесе"; Указ Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1286 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2006 года N 329 "Вопросы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2007 года N 125 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан по вопросам игорного бизнеса".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : стратегиялық саясатты жүргiзу, туризм, спорт және ойын бизнесі саласындағы мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және iске асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Дене шынықтыруды, жоғары жетістіктер спортын және салауатты өмір салтын насихаттауды және дамытуды ұйымдастыруды қамтамасыз ету. Спортқа және туристік индустрияға инвестициялар тарту үшін қолайлы жағдайлар жасау. Өзінің қызметтік міндеттерін тиімді орындау және кәсіптік шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарға сәйкес, кәсіптік қызмет саласында білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімді, іскерлікті және кәсіби дағдысын шыңдауды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасында ойын бизнесі саласындағы қызметпен айналысу құқығына арналған лицензиялардың тізілімін жүргізу, ойын бизнесі саласындағы қызметті лицензиялауға қойылатын біліктілік талаптары мен белгіленген ережелерді сақтау бойынша тексерулер жүргізу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Туризм және спорт саласын-
дағы уәкiлет-
тi ор-
ганның қызметiн қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Туризм және спорт саласының құқықтық, экономикалық және ұйымдастыру негiзде-
рiн жасау. Мемлекеттік салалық (секторалдық) бағдар-
ламаларды iске асыру, туризм және спорт салаларының дамуына талдау жүргізу, ту-
ризм және спорт индус-
триясының әлемдiк тәжiрибесiн, оның iшiнде кластерлiк бастамалар шеңберiнде зерделеу және қорытындылау.
Туризм, ойын бизнесі,
дене шынықтыру және
спорт саласындағы
мемлекеттiк саясаттың
iске асырылуын бақылауды қамтамасыз ету, салалардың даму жай-күйiне мониторинг жүргізу және жаңа технологиялар әзiрлеу.
Ойын бизнесі саласындағы
заңмен бекітілген
біліктілік талаптарына
сай болуын қамтамасыз ету.
Дене шынықтыру-сауық-
тыру және спорттық қызмет көрсетулерге рұқсатнама берудi, дене шынықтыру және спорт бойынша қызмет ететін республикалық қоғамдық бiрлестiк-
терді аккредиттеудi бақылау мен қадаға-
лауды қамтамасыз ету. Қазақстан Республи-
касы туристiк қызмет
және ойын бизнесі
саласындағы заңнама-
сының орындауын бақы-
лау.
Халықаралық ынтымақ-
тастықты жүзеге асыру.
Дене шынықтыру және спорт мәселелерi, туристiк саланың индустриалдық-иннова-
циялық дамуы мәселеле-
рi бойынша семинарлар,
тренингтер өткiзу.
Ақпараттық-талдау материалдарын дайындау.
Жыл бойы
Қазақстан Республи-
касы Ту-
ризм және
спорт ми-
нистрлігі
2-1
102
Аумақтық
органдар
аппараттары
Жүктелген функцияларды
орындау үшін бекітілген сан лимиті
шегінде Қазақстан
Республикасы Туризм
және спорт
министрлігінің Туризм
индустриясы комитеті
аумақтық органын ұстау
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы
Туризм
және
спорт
министр-
лігінің
Туризм
индуст-
риясы
комитеті
3

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: проведение стратегической политики, формирование и реализация государственной политики в области туризма, спорта и игорного бизнеса.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение организации пропаганды и развития физической культуры, спорта высших достижений и здорового образа жизни. Создание благоприятных условий для привлечения инвестиций в спорт и туристскую индустрию. Обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства. Ведение реестра лицензий на право занятия деятельностью в сфере игорного бизнеса в Республике Казахстан, проведение проверок по соблюдению квалификационных требований и установленных правил лицензирования деятельности в сфере игорного бизнеса.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
туризма и
спорта
2
001
Аппарат
центрального
органа
Создание правовых,
экономических и
организационных основ
в сфере туризма и
спорта.
Реализация государ-
ственных, отраслевых
(секторальных)
программ, проведение
анализа развития
отраслей туризма и
спорта, изучение и
обобщение мирового
опыта индустрии
туризма и спорта, в
том числе в рамках
кластерных инициатив.
Обеспечение контроля
за реализацией госу-
дарственной политики в
сфере туризма, игорно-
го бизнеса и физичес-
кой культуры и спорта,
разработка новых тех-
нологий и проведение
мониторинга состояния
развития отраслей.
Обеспечение соответ-
ствия квалификационным
требованиям, установ-
ленным законодатель-
ством в сфере игорного
бизнеса.
Обеспечение контроля и
надзора за выдачей
лицензий на оказание
физкультурно-оздорови-
тельных и спортивных
услуг, аккредитации
республиканских
общественных объедине-
ний, осуществляющих
деятельность по физи-
ческой культуре и
спорту.
Контроль за исполне-
нием законодательства
Республики Казахстан
в области туристской
деятельности и
игорного бизнеса.
Осуществление междуна-
родного сотрудни-
чества.
Проведение семинаров,
тренингов по вопросам
физической культуры и
спорта, индустриально-
инновационного разви-
тия туристской
отрасли.
Подготовка информа-
ционно-аналитических
материалов.
В те-
чение
года
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
2-1
002
Аппараты
территориаль-
ных органов
Содержание террито-
риального органа
Комитета индустрии
туризма Министерства
туризма и спорта
Республики Казахстан в
пределах утвержденного
лимита численности для
выполнения возложенных
функций
В те-
чении
года
Комитет
индустрии
туризма
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
3

007
Мемле-
кеттiк қызмет-
шiлердiң бiлiктi-
лiгiн арттыру
Мемлекеттiк қызметшi-
лердің бiлiктiлiгiн арттыруға байланысты  келесi тақырыптар бойынша қызметтердi сатып алу:
1) сапа менеджменті жүйесінде персоналды басқару;
2) сапа менеджменті
жүйесін құжаттау;
3) қонақ үй және ту-
ристік бизнестегі сапа
менеджменті жүйесі;
Мемлекеттік және ағыл-
шын тілдерін үйрету.
Жыл бойы
Қазақстан Республи-
касы Ту-
ризм және
спорт ми-
нистрлігі
4
009
Мемле-
кеттiк орган-
дарды материа-
лдық-
техника-
лық жа-
рақтан-
дыру
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт ми-
нистрлігінің Спорт комитетін және Туризм
индустриясы комитетінің
аумақтық органын
материалдық-техникалық
қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республи-
касы Ту-
ризм және
спорт ми-
нистрлігі
5
017
Ақпарат-
тық жүйелер-
дiң жұ-
мыс iс-
теуiн қамтама-
сыз ету және мемле-
кеттiк орган-
дарды ақпарат-
тық-тех-
никалық қамтама-
сыз ету
Шығын материалдарын, жинақтаушыларды, қо-
салқы бөлшектерді сатып алу. Техникалық
құралдарды сатып алу.
Материалдық емес ак-
тивтерді сатып алу. Байланыс қызметтеріне
ақы төлеу. Веб-сайтты
сүйемелдеу және оған
қызмет көрсету.
Жыл бойы
Қазақстан Республи-
касы Ту-
ризм және
спорт ми-
нистрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: туризм және спорт саласындағы нормативтiк қызметi; туризм, спорт және ойын бизнесі саласындағы актiлермен қамтамасыз ету ұйымдардың қызметiне жәрдемдесу;
мемлекеттiк тiлдi кемiнде 34 адамға, ағылшын тiлiн кемiнде 9 адамға үйрету;
мемлекеттiк қызметшiлердің кемiнде 8 адамның бiлiктiлiгiн арттыру;
туризм және спорт мәселелерi бойынша кемiнде 6 семинар мен тренинг өткізу;
кемiнде 15 ұйымды аккредиттеу.
Түпкi нәтиже: туризм индустриясы мен спорттың одан әрi өсуiне қажеттi жағдай жасау;
туристiк кластердi дамыту үшiн iрi инвесторларды тарту;
әлемдiк спорт аренасында республика беделiн арттыруды қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: орталық аппараттың 1 мемлекеттiк қызметшiсiн қаржыландырудың орташа шығыны 2373,5 мың теңге;
бiр мемлекеттiк қызметшiнің бiлiктiлiгiн арттыруға жұмсалатын орташа шығын - 73,45 мың теңгеден астам емес;
бiр мемлекеттік қызметшіге мемлекеттік тілдi үйретуге жұмсалатын орташа шығын - 26,94 мың теңгеден астам емес;
бiр мемлекеттiк қызметшiге ағылшын тiлiн үйретуге жұмсалатын орташа шығын - 36,5 мың теңгеден астам емес.
Уақтылығы: жоспарланған iс-шараларды белгiленген мерзiмде және жасалған шарттарға сәйкес орындау.
Сапасы: мемлекеттiк қызметшілердiң қызметiн кәсiби деңгейiн арттыру арқылы жетілдiру; қазiргi экономикалық жағдайларға байланысты кәсiптiк мемлекеттік қызмет талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметшiлердiң кәсіби дайындығын арттыру.

007
Повышение
квалификации
государствен-
ных служащих
Приобретение услуг по
повышению квалификации
государственных служа-
щих по следующим
тематикам:
1) управление персона-
лом в системе
менеджмента качества;
2) документирование
системы менеджмента
качества;
3) система менеджмента
качества в гостиничном
и туристском бизнесе.
Обучение
государственному и
английскому языкам.
В те-
чение
года
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
4
009
Материально-
техническое
оснащение го-
сударственных
органов
Материально-техничес-
кое оснащение деятель-
ности Комитета по
спорту и территориального органа Комитета индустрии туризма Министерства
туризма и спорта
Республики Казахстан.
В те-
чение
года
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
5
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и
информационно-
техническое
обеспечение
государствен-
ных органов
Приобретение расходных
материалов, комплек-
тующих, запасных
частей. Приобретение
технических средств.
Приобретение немате-
риальных активов.
Оплата услуг связи.
Сопровождение и обслу-
живание веб-сайта.
В те-
чение
года
Министерство
туризма
и спорта
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: Обеспечение нормативными актами деятельности в сфере туризма и спорта; содействие деятельности организаций в сфере туризма, спорта и игорного бизнеса;
обучение государственному языку - не менее 34 человек; обучение английскому языку - не менее 9 человек;
повышение квалификации государственных служащих - не менее 8 человек;
проведение не менее 6 семинаров и тренингов по вопросам развития туризма и спорта;
аккредитация не менее 15 организаций.
Конечный результат: создание необходимых условий для дальнейшего роста индустрии туризма и спорта;
привлечение крупных инвесторов для развития туристских кластеров;
обеспечение повышения имиджа республики на мировой спортивной арене.
Финансово-экономический результат: средние затраты на содержание одного государственного служащего центрального аппарата 2373,5 тыс. тенге;
средние расходы на повышение квалификации одного государственного служащего - не более 73,45 тыс. тенге;
средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего - не более 26,94 тыс. тенге;
средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего - не более 36,5 тыс. тенге;
Своевременность: выполнение запланированных мероприятий в установленные сроки.
Качество: совершенствование предоставляемых услуг государственных служащих путем повышения профессионального уровня.

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12. N 581д Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылға 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
53-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Спорт жөніндегі бiлiм беру объектiлерiн салу және реконструкциялау"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 13465 мың теңге (он үш миллион төрт жүз алпыс бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізі : "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 17-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Дарынды балаларға арналған мектептерді мемлекеттік қолдау мен дамыту туралы" 1996 жылғы 24 мамырдағы N 3002 өкімі .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында спортты дамыту, халықаралық спорт ареналарында жоғары көрсеткiштерге қол жеткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : дарынды балалардың таңдаған спорт түрімен шұғылдануы үшiн қолайлы жағдайды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Спорт жөнінде-
гі білім
беру объекті-
лерін салу және ре-
констру-
кциялау
Астана қаласындағы
Қ. Мұңайтпасов атын-
дағы Республикалық
спортта дарынды бала-
ларға арналған мектеп-
интернаттың "Жас ба-
тыр" стадионын жоба-
лық-сметалық құжатта-
масын әзірлеу.
Қаңтар-желтоқ-сан
Қазақстан Республи-
касы Ту-
ризм және
спорт ми-
нистрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн
нәтижелер : Тікелей нәтиже: Астана қаласындағы Қ.Мұңайтпасов атындағы Республикалық спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттың "Жас батыр" стадионының мемлекеттік сараптамадан өткен, белгіленген тәртіпте бекітілген жобалық-сметалық құжаттамасы.
Соңғы нәтиже: спортта дарынды балаларға спортпен шұғылдануға және жаттығуға жағдай туғызу.
Қаржы экономикалық нәтиже: жобаны іске асыру тиімділігін талдау нәтижелері бойынша.
Уақтылығы: жасалған шарттар бойынша жұмыс орындау жоспарына сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелерінің талаптарына сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылға 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
54-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Спортта дарындылық көрсеткен балаларды оқыту және тәрбиелеу"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 53
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Строительство и реконструкция объектов образования по спорту"
на 2008 год
1. Стоимость: 13465 тысяч тенге (тринадцать миллионов четыреста шестьдесят пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 17 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2007 года "О физической культуре и спорте"; распоряжение Президента Республики Казахстан от 24 мая 1996 года N 3002 "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: развитие спорта в Республике Казахстан, достижение высоких показателей на международных спортивных аренах.
5. Задачи бюджетной программы: Обеспечение благоприятных условий одаренным детям для занятий избранными видами спорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Строительство
и реконструк-
ция объектов
образования
по спорту
Разработка проектно-
сметной документации
на реконструкцию
стадиона "Жас батыр"
Республиканской
школы-интерната для
одаренных в спорте
детей им.
X. Мунайтпасова в
городе Астане.
Январь-
декабрь
Министерство
туризма
и спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: утвержденная в установленном порядке проектно-сметная документация по проекту реконструкции стадиона "Жас батыр" Республиканской школы-интерната для одаренных в спорте детей им. X. Мунайтпасова в городе Астане, прошедшая государственную экспертизу.
Конечный результат: создание условий для проведения занятий и тренировок одаренных в спорте детей.
Финансово-экономический результат: по результатам анализа эффективности реализации проектов.
Своевременность: согласно плану выполнения работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно требованиям строительных норм и правил.
ПРИЛОЖЕНИЕ 54
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Обучение и воспитание одаренных в спорте детей"
на 2008 год

1. Құны : 1228337 мың теңге (бір миллиард екі жүз жиырма сегіз миллион үш жүз отыз жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 14 және 31-баптары ; "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 16 және 17-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Шығыс Қазақстан облысының Лениногор қаласын қайта атау туралы" 2002 жылғы 28 маусымдағы N 900 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Дарынды балаларға арналған мектептерді мемлекеттік қолдау және дамыту туралы" Өкімін жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 16 қыркүйектегі N 1125 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт жөніндегі агенттігінің "Лениногор қаласындағы спорттағы дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернат" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 19 маусымдағы N 673 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Спорт комитетінің кейбір республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарының мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 шілдедегі N 579 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Спорт комитеті Алматы қаласының "Шаңырақ" шағын ауданындағы "Спорттағы дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернаты" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 шілдедегі N 613 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : спортта дарынды балалардың жеке қабiлетiн дамыту және халықаралық деңгейдегi жоғары бiлiктiлiгi жоғары спортшыларды, олимпиадалық спорт түрлерi бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларына үмiткерлердi және мүшелерiн дайындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : оқушылардың таңдаған спорт түрлерiмен шұғылдануы үшiн қолайлы жағдайлар жасау, сапалы оқу-жаттығу процесi мен жаттығу сабақтарын ұйымдастыру,  олардың денсаулығын нығайтуға және жан-жақты жетiлуге бағытталған жастар арасында дене шынықтыру-сауықтыру және тәрбие жұмыстарын жүзеге асыру, олимпиадалық спорт түрлерi бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларын спортшылармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзі-мі
Жауапты
орындаушы-лар
1
2
3
4
5
6
7
1

1. Стоимость: 1228337 тысяч тенге (один миллиард двести двадцать восемь миллионов триста тридцать семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 14 и 31 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; статьи 16 и 17 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте"; Указ Президента Республики Казахстан от 28 июня 2002 года N 900 "О переименовании города Лениногорска Восточно-Казахстанской области"; постановление Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 1996 года N 1125 "О мерах по реализации Распоряжения Президента Республики Казахстан "О государственной поддержке и развитии школ для одаренных детей"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2002 года N 673 "О создании государственного учреждения "Республиканская школа-интернат для одаренных в спорте детей в городе Лениногорске" Агентства Республики Казахстан по туризму и спорту"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июля 2007 года N 579 "Вопросы некоторых республиканских государственных казенных предприятий Комитета по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2007 года N 613 "О создании государственного учреждения "Республиканская школа-интернат для одаренных в спорте детей" в микрорайоне "Шанырак" города Алматы Комитета по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: развитие индивидуальных особенностей одаренных в спорте детей и подготовка высококвалифицированных спортсменов международного уровня, кандидатов и членов сборных команд Республики Казахстан по олимпийским видам спорта.
5. Задачи бюджетной программы: создание благоприятных условий для занятий учащихся избранным видом спорта, организация качественного учебного процесса и тренировочных занятий, осуществление физкультурно-оздоровительной и воспитательной работы среди молодежи, направленной на укрепление их здоровья и всестороннее физическое развитие, обеспечение спортсменами составы сборных команд Республики Казахстан по олимпийским видам спорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

003
Спортта дарынды-лық көр-
сеткен балалар-
ды оқыту
және тәрбие-
леу
2
100
Спортта  дарынды-лық көр-
сеткен балалар-
ға ар-
налған респуб-
ликалық мектеп-
интер-
наттар
Мемлекеттiк жалпыға
бiрдей бiлім беру
стандарттарына сәйкес
оқу процесiн өткiзу
және дарынды балалар-
мен таңдаған спорт
түрлері бойынша жыл
бойы толық көлемде
оқу-жаттығу сабақта-
рын өткізу.
Спорт резервi мен
халықаралық дәрежедегi
спортшыларды даярлау.
Спорттық іс-шараларға
қатысу.
Негізгi құралдарды
сатып алу.
Mемлекеттік сараптама
қорытындысы мен жоба-
лық-сметалық құжат
негiзiнде күрделi
жөндеу жүргiзу (Мемле-
кеттік сараптаманың
2007 жылғы 2 мамырдағы
N 20-231/2007 қорытындысы).
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы Ту-
ризм және
спорт ми-
нистрлiгi-
нің Спорт
комитеті
Спортта
дарынды
балаларға
арналған
Қ.Мұңайт-
пасов
атындағы
республи-
калық
мектеп-ин-
тернат
Спортта
дарынды
балаларға
арналған
Қ.Ахметов
атындағы
республи-
калық мек-
теп-интер-
нат
Риддер қа-
ласындағы
спортта
дарынды
балаларға
арналған
республи-
калық мек-
теп-интер-
нат
"Шаңырақ"
шағын ауданын-
дағы
спортта
дарынды
балаларға
арналған
республи-
калық мек-
теп-интер-
нат
3
101
Олимпиа-
далық резерв және жо-
ғары спорттық шеберлiк мектеп-
терiнiң жұмыс iстеуiн қамтама-
сыз ету
Дарынды балалармен
таңдаған спорт түрлерi
бойынша толық көлемде
жыл бойы оқу-жаттығу
сабақтарын өткізу.
Спорт резервi мен
халықаралық дәрежедегі
спортшыларды даярлау.
Спорттық іс-шараларға
қатысу.
Олимпиадалық спорт
түрлері бойынша рес-
публика құрама коман-
даларына үмiткерлер
мен мүшелерін даярлау-
ды ұйымдастыру; оқу-
жаттығу сабақтарын
өткізу; республикалық
және халықаралық
спорт жарыстарына
қатысу. Су спорты
және қолданбалы спорт
түрлерi бойынша рес-
публикалық жоғары
спорт шеберлiгi
мектебiне негізгі құралдар сатып алу
үшін күрделі
трансферттер аудару.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы Ту-
ризм және
спорт ми-
нистрлігі-
нің Спорт
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: спортта дарынды балаларға арналған Қ.Мұңайтпасов атындағы республикалық мектеп-интернаты оқушыларын оқытудың орташа жылдық контингенті - 260 оқушыны, спортта дарынды балаларға арналған Қ.Ахметов атындағы республикалық мектеп-интернаты оқушыларын оқытудың орташа жылдық контингенті - 385 оқушының, Риддер қаласындағы спортта дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернатта оқушыларды оқытудың, орташа жылдық контингенті 150 оқушыны, "Шаңырақ" шағын ауданында спортта дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернатта оқушыларды оқытудың орташа контингенті - 400 адамды құрайды.
Спортта дарынды балаларға арналған Қ.Мұңайтпасов атындағы республикалық мектеп-интернат оқушыларының дайындалуына жағдай жасау үшін сатып алу: спорттық мүкәмал - кемінде 19 дана, асхана жабдығы - кемінде 11 дана, медициналық жабдық - кемінде 3 бірлік, автомобиль - 1 бірлік.

003
Обучение и
воспитание
одаренных в
спорте детей
2
100
Республикан-
ские школы-
интернаты для
одаренных в
спорте детей
Проведение учебного
процесса в соответ-
ствии с государствен-
ными общеобязательными
стандартами образова-
ния и проведение в
полном объеме кругло-
годичных учебно-
тренировочных занятий
с одаренными детьми по
выбранным видам
спорта.
Подготовка спортивного
резерва и спортсменов
международного класса.
Участие в спортивных
мероприятиях.
Приобретение основных
средств.
Проведение капитально-
го ремонта согласно
Заключения Государ-
ственной экспертизы
(Заключение Государ-
ственной экспертизы
N 20-231/2007 от 2 мая
2007 г).
В те-
чение
года
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
Республикан-
ская школа-
интернат для
одаренных в
спорте детей
им.Х.Мунайт-
пасова
Республикан-
ская школа-
интернат для
одаренных в
спорте детей
им. К.
Ахметова
Республикан-
ская школа-
интернат для
одаренных в
спорте детей
в городе
Риддере
Республикан-
ская школа-
интернат для
одаренных в
спорте детей
в микрорайоне
"Шанырак"
3
101
Обеспечение
функциониро-
вания школ
олимпийского
резерва и
высшего
спортивного
мастерства
Проведение в полном
объеме круглогодичных
учебно-тренировочных
занятий с одаренными
детьми по выбранным
видам спорта.
Подготовка спортивного
резерва и спортсменов
международного класса.
Участие в спортивных
мероприятиях.
Организация подготовки
кандидатов и членов
сборных команд респуб-
лики по олимпийским
видам спорта, проведе-
ние учебно-
тренировочных занятий.
Участие в республикан-
ских и международных
спортивных соревно-
ваниях.
Перечисление капиталь-
ных трансфертов
Республиканской школе
высшего спортивного
мастерства по водным
прикладным видам
спорта для приобрете-
ния основных средств.
В те-
чение
года
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: обучение среднегодового контингента учащихся в Республиканской школе-интернат для одаренных в спорте детей им. Х. Мунайтпасова - 260 человек, в Республиканской школе-интернат для одаренных в спорте детей им. К. Ахметова - 385 человек, в Республиканской школе-интернат для одаренных в спорте детей в городе Риддере - 150 человек, в Республиканской школе-интернат для одаренных в спорте детей в микрорайоне "Шанырак" - 400 человек.
Приобретение для Республиканской школы-интерната для одаренных в спорте детей им. Х. Мунайтпасова в целях улучшения условий подготовки учащихся: спортивного инвентаря - не менее 19 единиц, столового оборудования - не менее 11 единиц, медицинского оборудования - не менее 3 единиц, автомобиля - 1 единица.

Спортта дарынды балаларға арналған К.Ахметов атындағы республикалық мектеп-интернат оқушыларының, дайындалуына жағдай жасау үшін сатып алу: спорттық мүкәмал - кемінде 36 дана, асхана жабдығы - 1 дана, оқу кабинеттеріне арналған жабдық - 1 жиынтық, тұрмыстық техника - 1 бірлік.
Риддер қаласындағы спортта дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернат оқушыларының, дайындалуына жағдай жасау үшін сатып алу: оқу кабинеттеріне арналған жабдық - 1 жиынтық, спорттық мүкәммал кемінде 73 бірлік, асхана жабдығы - кемінде 5 дана, жылу қазандығы.
"Шаңырақ" шағын ауданындағы спортта дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернат оқушыларының, дайындалуына жағдай жасау үшін - кемінде 7 бірлік спорттық мүкәммал, кемінде 12 дана компьютер техникасын сатып алу.
К.Ахметов атындағы спортта дарынды балаларға арналған республикалық мектеп-интернаттың "Монтажник" спорт сауықтыру кешеніне күрделі жөндеу жүргізу.
Су спорты және қолданбалы спорт түрлері бойынша республикалық жоғары спорт шеберлігі мектебінің, оқушыларының дайындалуына жағдай жасау үшін жабдықтар сатып алу: қазіргі бессайыс бөліміне 3 спорт аты, спорт құрал-жабдығы - кемінде 31 дана.
Кемінде олимпиадалық спорт түрлері бойынша 80 оқу-жаттығу жиынын өткізу, 75 республикалық және 45 халықаралық жарысқа қатысу.
Соңғы нәтиже: олимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларын халықаралық деңгейдегі білікті спортшылармен толықтыру және материалдық-техникалық базаны жақсарту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: мектеп-интернаттарда бір оқушыны оқытуға кететін шығынның құны - 766,3 мың теңге және олимпиада резерві мектептерінде бір спортшының даярлығына кететін шығынның құны - 292,9 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: халықаралық дәрежеде 182 спортшы және республика құрама командаларына келешегі бар үміткерлер дайындап шығару, оқу жоспары бойынша оқушылар даярлау және оқу-жаттығу сабақтарын өткізу, спорттық іс-шараларды өткізу күнтізбелік жоспарына сәйкес спорттық іс-шараларға қатысу.
Сапасы: республикалық және халықаралық жарыстарда, сондай-ақ Олимпиадалық ойындарда жүлделі орындарды иеленуге және жоғары нәтижелер көрсетуге қабілетті спортшыларды даярлау.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылға 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
55-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Спорт объектілерін салу және реконструкциялау"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Приобретение для Республиканской школы-интерната для одаренных в спорте детей им. К. Ахметова в целях обеспечения условий подготовки учащихся: спортивного инвентаря - не менее 36 единиц, оборудования для столовой - 1 единицы, оборудования для учебного кабинета - 1 комплекта, бытовой техники - 1 единицы.
Приобретение для Республиканской школы-интернат для одаренных в спорте детей в городе Риддере в целях улучшения условий для подготовки учащихся: оборудования для учебных кабинетов - 1 комплект, спортивного инвентаря - не менее 73 единиц, столового оборудования - не менее 5 штук, котел отопительный.
Приобретение для Республиканской школы-интерната для одаренных в спорте детей в микрорайоне "Шанырак" в целях улучшения условий подготовки учащихся спортивного инвентаря - не менее 7 штук, компьютерной техники не менее 12 штук.
Проведение капитального ремонта спортивно-оздоровительного комплекса "Монтажник" Республиканской школы-интерната для одаренных в спорте детей им. К. Ахметова.
Приобретение для Республиканской школы высшего спортивного мастерства по водным прикладным видам спорта в целях улучшения условий для подготовки учащихся: 3 спортивных лошадей для отделения современного пятиборья, спортивного инвентаря не менее 31 единицы.
Проведение не менее 80 учебно-тренировочных сборов, участие в 75 республиканских и 45 международных соревнованиях по олимпийским видам спорта.
Конечный результат: пополнение членов сборных команд Республики Казахстан квалифицированными спортсменами международного уровня по олимпийским видам спорта и улучшение материально-технической базы.
Финансово-экономический результат: стоимость затрат на обучение одного учащегося в школах-интернатах составляет 766,3 тыс. тенге и на подготовку одного спортсмена в школах олимпийского резерва - 292,9 тыс. тенге.
Своевременность: выпуск не менее 182 спортсменов международного класса и формирование перспективного резерва кандидатов в сборные команды республики, подготовка учащихся по учебному плану, проведение учебно-тренировочных занятий и участие в спортивных мероприятиях согласно календарному плану проведения спортивных мероприятий.
Качество: подготовка спортсменов, способных занять призовые места и показать высокие результаты на республиканских и международных соревнованиях, а также Олимпийских играх.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 55
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Строительство и реконструкция объектов спорта"
на 2008 год

1. Құны : 13869565 мың теңге (он үш миллиард сегіз жүз алпыс тоғыз миллион бес жүз алпыс бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12 N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 27-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Астана қаласының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2010 жылға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2006 жылғы 4 мамырдағы N 111 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2006 жылғы желтоқсандағы N 230 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 наурыздағы N 209 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : салауатты өмір салтын насихаттау, спортты дамыту және жоғары көрсеткіштерге қол жеткізу, халықаралық спорт аренасында Қазақстанның беделін арттыру, спортшыларды даярлауға жағдайлар туғызу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Алматыны және бүкіл Қазақстанды азия өңірінің спорт көшбасшыларына айналдыратын жоғары дәрежелі спортшылар даярлау үшін қажетті базаны, әлемдік стандарттағы дене шынықтыру-сауықтыру және спорт ғимараттарының кең желісін салу. Спорт ғимараттарының жағдайын жақсарту және халықты дене шынықтырумен және спортпен шұғылдануға бейімдеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Спорт объекті-
лерін салу және ре-
конст-
рукция-
лау
Келесі объектілердің құрылысы бойынша бекі-
тілген жобалық-сме-
талық құжаттамаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жоба-
ларды іске асыру және техникалық қадағалау жүргізу:
1) Алматы облысында республикалық олимпиа-
далық даярлық базасын салу (Мемлекеттік са-
раптаманың 24.03.2005 ж. N 7-140/05 жобасы бойынша қорытындысы);
2) Шучье қаласында республикалық шаңғы базасын салу (Мемле-
кеттік сараптаманың 13.01.2006 ж. N 2-11/06 (I кезегі) жұмыс жобасы бойынша қорытындысы);
3) Астана қаласында республикалық велотрек
салу (Мемлекеттік сараптаманың 21.09.2005 ж. N 2-667/05 жобасы бойынша қорытындысы);

1. Стоимость: 13869565 тысяч тенге (тринадцать миллиардов восемьсот шестьдесят девять миллионов пятьсот шестьдесят пять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы : статья 27 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы", Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2006 года N 230 "О Государственной программе развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2007-2011 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 209 "Об утверждении Плана мероприятий на 2007-2009 годы по реализации Государственной программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2007-2011 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: пропаганда здорового образа жизни, развитие спорта и достижение высоких результатов, повышение имиджа Казахстана на мировой спортивной арене, создание условий для подготовки спортсменов.
5. Задачи бюджетной программы: Создание современной базы для подготовки спортсменов высокого класса, широкой сети физкультурно-оздоровительных и спортивных сооружений мирового стандарта, позволяющие вывести г. Алматы и Казахстан в целом в спортивные лидеры азиатского региона. Улучшение условий в спортивных сооружениях и занятие физической культурой и спортом населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Строительство
и реконструк-
ция объектов
спорта
Реализация бюджетных
инвестиционных проек-
тов и проведение тех-
нического надзора в
соответствии с
утвержденной
проектно-сметной до-
кументацией по строи-
тельству следующих
объектов:
1) Строительство рес-
публиканской базы
олимпийской подготов-
ки в Алматинской
области (заключение
Государственной
экспертизы по проекту
N 7-140/05 от
24.03.2005 г.);
2) Строительство рес-
публиканской лыжной
базы в г. Щучинске
(заключение Государ-
ственной экспертизы
по рабочему проекту
(1 очередь) N 2-11/06
от 13.01.2006 г.);
3) Строительство рес-
публиканского вело-
трека в г. Астане
(заключение Государ-
ственной экспертизы
по проекту N 2-667/05
от 21.09.2005 г.);

4) Азия ойындарын өт-
кізу үшін шаңғы трам-
плиндерінің (К-90, К-120) құрылысын (Мем-
лекеттік сараптаманың 19.07.2007 ж. N 7-379/07 ТЭН бойынша қорытындысы), шаңғы және биатлон стадио-
нының құрылысын салу,
"Медеу" спорт кешенін
қалыпқа келтіру. Астана қаласында көп функционалдық Олимпиадалық даярлау орталығын салудың жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республи-
касы Ту-
ризм және
спорт ми-
нистрлігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12 N 581д , 2008.12.23  N 1205 Қаулыларымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн
нәтижелер : Тікелей нәтиже: Астана қаласында күніне 290 адамды қабылдау қабілеті бар Республикалық велотректің құрылысын аяқтау; Алматы облысында күніне - 487 адамды қабылдау қабілеті бар Республикалық олимпиадалық дайындық базасын және Щучье қаласында күніне 380 адамды қабылдау қабілеті бар Республикалық шаңғы базасын салу (құрылыс-жөндеу жұмыстарының, жалпы құнының 68% мемлекеттік сараптамадан өткен, заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес). Азия ойындарын өткізу үшін шаңғы трамплиндерінің (К-90, К-120) құрылысын, шаңғы және биатлон стадионының құрылысын салу, "Медеу" спорт кешенін қалыпқа келтіру. Астана қаласында көп функционалдық Олимпиадалық даярлау орталығын салудың жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу.
Соңғы нәтиже: Республикалық спорт объектілерін пайдалануға беру велосипед спортынан жоғары дәрежелі спортшылардың, олимпиадалық спорт түрлері бойынша және шаңғы спорты бойынша халықаралық дәрежедегі спортшылардың даярлығы үшін, халықтың қыс мезгілінде белсенді демалуы үшін қолайлы жағдай жасауға мүмкіндік береді.
Қаржы-экономикалық нәтиже: инвестициялық жобаларды іске асырудың тиімділігіне бағалау жүргізудің негізінде анықталатын болады.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес орындалған жұмыс келісіміне сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелерінің талаптарына сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 , 2008.11.12 N 581д , 2008.12.23  N 1205 Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
56-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерiн дамытуды қолдау"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

4) Строительство
комплекса лыжных
трамплинов (К-90,
К-120) (заключение
Государственной
экспертизы по ТЭО
N 7-379/07 от
19.07.2007 г.), лыж-
ного и биатлонного
стадионов,
реконструкция высоко-
горного спортивного
комплекса "Медео" для проведения Азиатских игр.
Разработка проектно-сметной документации многофункционального Центра олимпийской подготовки в городе Астане.
Январь-
декабрь
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д ; от 24.12.2008 N 1255 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: Завершение строительства Республиканского велотрека в городе Астане, пропускная способность которого составляет в день 290 человек, строительство Республиканской базы олимпийской подготовки в Алматинской области, пропускная способность в день составляет 487 человек; строительство Республиканской лыжной базы в городе Щучинске, пропускная способность которой составляет в день 380 человек (68 % от общей стоимости строительно-монтажных работ в соответствии с утвержденной в установленном законодательством порядке проектно-сметной документацией, прошедшей государственную экспертизу). Строительство комплекса лыжных трамплинов (К-90, К-120), лыжного и биатлонного стадионов, реконструкция высокогорного спортивного комплекса "Медео" для проведения Азиатских игр. Разработка проектно-сметной документации многофункционального Центра олимпийской подготовки в городе Астане
Конечный результат: ввод в эксплуатацию республиканских спортивных объектов позволит создать оптимальные условия для подготовки спортсменов высокого класса по велосипедному спорту, спортсменов международного класса по олимпийским видам спорта и по лыжным видам спорта, активного отдыха населения в зимний период.
Финансово-экономический результат: будет определен на основании проведения оценки эффективности реализации инвестиционных проектов.
Своевременность: согласно актов выполненных работ в соответствии с заключенными договорами.
Качество: согласно требованиям строительных норм и правил.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.06.2008 N 581 ; от 12.11.2008 N 581д ; от 24.12.2008 N 1255 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 56
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Поддержка развития массового спорта и национальных
видов спорта"
на 2008 год

1. Құны : 87596 мың теңге (сексен жеті миллион бес жүз тоқсан алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 2-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2006 жылғы 28 желтоқсандағы N 230 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 наурыздағы N 209 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық  бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : ұлттық және бұқаралық  спорт түрлерiн дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : халық арасында ұлттық және бұқаралық спорт түрлерiн дамытуға жағдай жасау, дене шынықтыру-спорт бiрлестiктерiнiң және спорт клубтарының жұмысын жандандыру, ұлттық спорт түрлерi мен халық ойындарын дамытуды бағдарламалық және әдiстемелiк қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Бұқара-
лық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуды қолдау
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерінен күн-
тізбелік спорттық іс-
шараларға қатысу және өткізу.
Халық арасында дене
шынықтыру мен
бұқаралық спортты
дамыту; ұлттық спорт
түрлерін дамыту;
ұлттық және бұқаралық
спорт түрлері бойынша
республикалық және
халықаралық іс-шаралар
өткізу.
ҚР ардагерлерінің спартакиадасын өткізу,
жазғы Паралимпиядалық ойындарға және ТМД-ға
қатысушы мемлекеттер-
дің халықаралық спорт ойындарына қатысу.
Ұлттық спорт түрлерi бойынша спортшылар мен
жаттықтырушыларды спорттық мүкәммалмен
және киіммен
қамтамасыз ету.
Қаңтар-желтоқ-сан
Қазақстан Республи-
касы Ту-
ризм және
спорт ми-
нистрлі-
гінің Спорт комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн
нәтижелер : Тiкелей нәтиже: ұлттық және бұқаралық спорт түрлерi бойынша кемiнде 10 оқу-жаттығу жиынын, 42 республикалық жарыс өткiзу және 20 халықаралық жарысқа қатысу және Паралимпиадалық ойындарға қатысу.
Соңғы нәтиже: халықтың әртүрлi жiктерiн ұлттық спорт түрлерi мен халық ойындарымен шұғылдануға тарту арқылы салауатты өмiр салтын енгiзу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 іс-шараға жұмсалатын шығынның орташа құны - 1199,9 мың теңге.
Уақтылығы: республикалық және халықаралық жарыстардың күнтізбелiк жоспарына сәйкес бұқаралық және ұлттық спорт түрлерi бойынша iс-шаралар өткiзу.
Сапасы: ұлттық спорт түрлерiн дамыту және халық арасында оны кеңiнен таныту арқылы Қазақстан Республикасының беделiн арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
57-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Спорт саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 87596 тысяч тенге (восемьдесят семь миллионов пятьсот девяносто шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 2 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте"; Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2006 года N 230 "О государственной программе развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2007-2011 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 209 "Об утверждении Плана мероприятий на 2007-2009 годы по реализации Государственной программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2007-2011 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: развитие национальных и массовых видов спорта.
5. Задачи бюджетной программы: создание условий для развития национальных и массовых видов спорта среди населения, активизация работы физкультурно-спортивных объединений и спортивных клубов, программное и методическое обеспечение развития национальных видов спорта и народных игр.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Поддержка
развития
массового
спорта и
национальных
видов спорта
Проведение и участие
в календарных спор-
тивных мероприятиях
по национальным и
массовым видам
спорта.
Развитие физической
культуры и массового
спорта среди населе-
ния; развитие нацио-
нальных видов
спорта; проведение
республиканских и
международных спор-
тивных мероприятий
по национальным и
массовым видам
спорта.
Проведение Спарта-
киады ветеранов РК.
Участие в летних
Паралимпийских играх
и Международных
спортивных играх
государств-участни-
ков СНГ.
Обеспечение спортив-
ным инвентарем и
экипировкой спорт-
сменов и тренеров по
национальным видам
спорта.
Январь-
декабрь
Комитет
по спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: проведение не менее 10 учебно-тренировочных сборов, 42 республиканских соревнований и участие в 20 международных соревнованиях по национальным, массовым видам спорта и в Паралимпийских играх.
Конечный результат: внедрение здорового образа жизни путем привлечения к занятиям национальными видами спорта и народными играми различных слоев населения.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на 1 мероприятие - 1199,9 тыс. тенге.
Своевременность: проведение мероприятий по национальным и массовым видам спорта согласно календарного плана республиканских и международных соревнований.
Качество: повышение имиджа Республики Казахстан через развитие национальных видов спорта и популяризация национальных видов спорта среди населения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 57
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Прикладные научные исследования в области спорта"
на 2008 год

1. Құны : 42800 мың теңге (қырық екі миллион сегіз жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 20-бабы ; "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2006 жылғы 28 желтоқсандағы N 230 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының спортшыларын кезекті 2006 жылғы Туриндегі (Италия Республикасы) XX қысқы және 2008 жылғы Пекиндегі (Қытай Халық Республикасы) XXIX жазғы Олимпиада ойындарына қатысуға даярлау жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 наурыздағы N 286 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 наурыздағы N 209 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны-қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : халықаралық спорт аренасында жоғары нәтижелерге қол жеткiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : тағаммен, медициналық-биологиялық және қалпына келтіру препараттарымен қамтамасыз ету жөнінде ғылыми-әдістемелік ұсынымдар әзірлеу, жаттығудың жаңа әдістерін қолдану жолымен спортшылардың ағзаларының функционалдық мүмкіндіктерін арттыру. Ғылыми негізде жаттығу мен жарысу жүктемелерінің, демалудың, тамақтанудың, қалпына келтіру құралдарының қатаң теңгермелік жүйесін жасау, жұмыс қабілетін ынталандыру және спортшы ағзасының функционалдық қорын жұмылдыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Спорт саласын-
дағы қолдан-
балы ғы-
лыми зерттеу-
лер
Спорт саласында 4 тақырып бойынша қол-
данбалы ғылыми зерт-
теулер жүргізу:
1) орта таулы, биiк
таулы және жасанды
гипоксия жағдайында
спортшыларды
даярлаудың тиiмдi
әдiстемесiн әзірлеу;
2) Пекин қаласындағы XXIX жазғы Олимпиада ойындарына бетке ұстар
спортшыларды психоло-
гиялық тұрғыда
даярлау;
3) Қазақстан Респуб-
ликасының жоғары бi-
лiктi спортшылары
арасында аурушаңдықпен
спорттық жарақаттанушылықтың
алдын алу және деңгейін төмендету;
4) Қазақстан Республи-
касы ұлттық құрама командаларының олим-
пиада ойындары мен әлем чемпионаттарына дайындалу технология-
сын жетілдіру.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республи-
касы Ту-
ризм және
спорт ми-
нистрлі-
гінің Спорт комитеті

1. Стоимость: 42800 тысяч тенге (сорок два миллиона восемьсот тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 20 Закона Республики Казахстан 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте"; Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2006 года N 230 "О государственной программе развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2007-2011 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2005 года N 286 "О мерах по подготовке спортсменов Республики Казахстан к участию в очередных XX зимних 2006 года в Турине (Итальянская Республика) и XXIX летних 2008 года в Пекине (Китайская Народная Республика) Олимпийских играх"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 209 "Об утверждении Плана мероприятий на 2007-2009 годы по реализации Государственной программы развития физической культуры и спирта в Республике Казахстан на 2007-2011 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: достижение высоких результатов на международной спортивной арене.
5. Задачи бюджетной программы: разработка научно-методических рекомендаций по обеспечению питанием, медико-биологическими и восстановительными препаратами, повышение функциональных возможностей организма спортсменов путем применения новейших методик тренировки. На научной основе создание строго сбалансированной системы тренировочных и соревновательных нагрузок, отдыха, питания, средств восстановления, стимуляции работоспособности и мобилизации функциональных резервов организма спортсменов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Прикладные
научные
исследования в
области спорта
Проведение приклад-
ных научных иссле-
дований в области
спорта по 4 темам:
1) разработка
эффективной методи-
ки подготовки
спортсменов в
условиях средне-
горья, высокогорья
и искусственной
гипоксии;
2) психологическая
подготовка элитных
спортсменов к XXIX
летним олимпийским
играм в городе
Пекине;
3) предупреждение и
снижение уровня
спортивного травма-
тизма и заболеваний
спортсменов высокой
квалификации Рес-
публики Казахстан;
4) совершенствова-
ние технологии
подготовки нацио-
нальных сборных
команд республики к
чемпионатам мира и
Олимпийским играм.
Январь-
декабрь
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн
нәтижелер : Тікелей нәтиже: 4 тақырып бойынша жүргізілген ғылыми зерттеулер негізінде:
орта таулы, биік таулы және жасанды гипоксия жағдайында оқу-жаттығу жиындарын өткізу, спорттық жүктемелерді жоспарлау жөнінде әдістемелік, спортшылардың психикалық-эмоционалдық және дене бітімінің жай-күйін қамтамасыз ету және олардың денсаулығын сақтауға арналған, жоғарыбілікті спортшылар арасында аурушаңдық пен спорттық жарақаттанушылықтың алдын алу және олардың денсаулығын сақтау жөнінде әдістемелік ұсынымдар.
Қазақстан Республикасы ұлттық құрама командаларын олимпиада ойындары мен әлем чемпионаттарына дайындаудың жаңа технологиялары әзірленетін болады.
Соңғы нәтиже: спорт саласын қызметтермен қамтамасыз етудің тұрақты және дамымалы жүйесі қалыптасатын болады.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: 1 ғылыми жобаны іске асыруға кететін шығынның орташа құны - 10 700 мың теңге.
Уақтылығы: ғылыми жобалардың уақтылы әзірленуін қамтамасыз ету; Жоспарланған іс-шараларды уақтылы өткізу.
Сапасы: біліктілігі жоғары спортшыларды дайындау.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
58-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Мемлекеттiк сыйлықтар"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 190 мың теңге (бiр жүз тоқсан мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Жазушы Сейдахмет Бердiқұловты мәңгiлiк есте қалдыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнің 1994 жылғы 2 желтоқсандағы N 1363 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : спорт және дене шынықтыру туралы үздiк жарияланымдары үшiн журналистерді ынталандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : спорт және дене шынықтыру туралы үздiк жарияланымдары үшiн журналистерге мемлекеттiк сыйлық төлеудi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны іске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Мемлеке-
ттік сыйлық-
ақылар
Yш сыйлықты тапсыру үшiн дипломдар әзiр-
леу, сондай-ақ бай-
қауды ұйымдастыру және
спорт пен дене шынық-
тыру туралы үздiк жарияланымдары үшін үздiк журналистерге сыйлықтар төлеу.
Желтоқ-сан
Қазақстан Республи-
касы Ту-
ризм және
спорт ми-
нистрлі-
гінің Спорт комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн
нәтижелер : Тiкелей нәтиже: дене шынықтыру туралы жарияланымдары үшiн үздiк журналистерге арналған 3 мемлекеттiк сыйлықтарды төлеу.
Түпкi нәтиже: жарияланған ең үздiк еңбектерi үшiн журналистердi, Қазақстан Республикасының спорт саласындағы көрнектi өкiлдердi ынталандыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: 1 мемлекеттiк сыйлыққа төленетін орташа шығынның құны - 63,3 мың теңге.
Уақтылығы: жоспарланған мемлекеттiк сыйлықтарды төлеудi қамтамасыз ету.
Сапасы: бұқаралық ақпарат құралдары қайраткерлерiне мемлекеттiк қолдауды күшейту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
59-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне спорт объектiлерiн дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

7. Ожидаемые результаты выполнении бюджетной программы: Прямой результат. В результате проведения научных исследований по 4 темам будут разработаны методические рекомендации по проведению учебно-тренировочных сборов, планированию спортивных нагрузок в условиях среднегорья, высокогорья и искусственной гипоксии, обеспечению психо-эмоционального и физического состояния спортсменов, предупреждению спортивного травматизма и заболеваний спортсменов высокой квалификации и сохранению их здоровья, а также новые технологии по подготовке национальных сборных команд к Олимпийским играм и чемпионатам мира.
Конечный результат: будет сформирована стабильно развивающаяся система обеспечения услугами в сфере спорта.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на реализацию одного научного проекта - 10 700 тыс. тенге.
Своевременность: обеспечение своевременной разработки научных проектов. Своевременное проведение запланированных мероприятий.
Качество: подготовка высококвалифицированных спортсменов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 58
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Государственные премии"
на 2008 год
1. Стоимость: 190 тысяч тенге (сто девяносто тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 декабря 1994 года N 1363 "Об увековечении памяти писателя Сейдахмета Бердикулова".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: стимулирование журналистов за лучшие публикации о спорте и физической культуре.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение выплат государственных премий журналистам за лучшие публикации в области спорта и физической культуры.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Государствен-
ные премии
Изготовление дипломов
для вручения трех
премий, а также орга-
низация конкурса и
выплата премии лучшим
журналистам за пуб-
ликацию о спорте и
физической культуре.
Декабрь
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: выплата 3-х государственных премий лучшим журналистам за подготовку публикации о спорте и физической культуре.
Конечный результат: стимулирование журналистов, видных деятелей в области спорта Республики Казахстан за лучшее опубликование трудов.
Финансово-экономический результат: средние затраты на выплату одной государственной премии - 63,3 тыс. тенге.
Своевременность: обеспечение запланированных выплат государственной премии.
Качество: усиление государственной поддержки деятелей средств массовой информации и спорта.
ПРИЛОЖЕНИЕ 59
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие объектов спорта"
на 2008 год

1. Құны : 5033487 мың теңге (бес миллиард отыз үш миллион төрт жүз сексен жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасы Президентiнің "Астана қаласының әлеуметтiк-экономикалық дамуының 2006-2010 жылға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2006 жылғы 4 мамырдағы N 111 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2006 жылғы 28 желтоқсандағы N 230 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : халықтың салауатты өмiр салтын қамтамасыз ету, дене шынықтыру мен спортты дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : спорттың инфрақұрылымын дамыту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Облыстық бюджет-
терге, Астана және Алматы қалала-
рының бюджет-
терiне спорт объектi-
лерiн дамытуға берiле-
тiн ны-
саналы даму трансфе-
рттерi
"2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Рес-
публикасының Заңын іске асыру туралы" Қа-
зақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 желтоқсандағы N 1223 қаулысының N 3 қосымшасындағы соманың
шегінде және тізбе бойынша заңнамада бел-
гіленген тәртіппен мыналарды салудың бе-
кітілген сметалық-жо-
балық құжаттамаларына сәйкес іс-шараларға спорт объектілерін дамытуға облыстық бюджеттер, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттеріне арналған мақсатты трансферттер-
ді аудару:
- Астана қаласында теннис корты (Мемле-
кеттік сараптаманың 08.05.2007 ж. N 2-230/07 жобасы бойынша қорытындысы);
- Астана қаласында
коньки тебу стадионы, оның ішінде тауар жеткізілмеген, толық жеткізілмеген немесе сапасыз жеткізілген жағдайда Тапсырыс берушіге оның төлеген аванс сомасының сөзсіз қайтарылуын қамтамасыз ететін сақтандыру полисін мердігер ұйым беретін болса, материалдар мен жабдықтарға оның құнының елу пайызынан аспайтын мөлшерде аванс аудару
(Мемлекеттік сарапта-
маның 29.06.2007 ж. N
2 - 371/07 жұмыс жобасы бойынша қорытындысы);
- Алматы облысы Тал-
дықорған қаласында Жансүгіров көшесінде спорт сарайы (Мемле-
кеттік сараптаманың 13.03.2007 ж. N 7-117-1/07 (1 кезеңі) жұмыс жобасы бойынша қорытындысы);
- Қызылорда облысы Арал қаласында спорт-
тық-сауықтыру кешені (Мемлекеттік сарапта-
маның 11.07.2007 ж. N 13-210/07 "Л" жұмыс
жобасы бойынша қоры-
тындысы).
Қаңтар-желтоқ-сан
Қазақстан Республи-
касы Туризм және спорт ми-
нистрлi-
гi, Аста-
на қала-
сының, Алматы және Қызылорда облысының әкімдері
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.12.23 N 1205 Қаулысымен.

1. Стоимость: 5033487 тысяч тенге (пять миллиардов тридцать три миллиона четыреста восемьдесят семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 4 мая 2006 года N 111 "О Государственной программе социально-экономического развития города Астаны на 2006-2010 годы", Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2006 года N 230 "О Государственной программе развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2007-2011 годы"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: обеспечение здорового образа жизни населения, развитие физической культуры и спорта.
5. Задачи бюджетной программы: развитие инфраструктуры спорта
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Целевые
трансферты на
развитие
областным
бюджетам,
бюджетам горо-
дов Астаны и
Алматы на раз-
витие объектов
спорта
Перечисление целевых
трансфертов на раз-
витие областным бюдже-
там, бюджетам городов
Астаны и Алматы на
развитие объектов
спорта по перечню и в
пределах сумм согласно
приложению N 3 к
постановлению Прави-
тельства Республики
Казахстан от 12
декабря 2007 года
N 1223 "О реализации
Закона Республики
Казахстан "О респуб-
ликанском бюджете на
2008 год" на мероприя-
тия в соответствии с
утвержденной в уста-
новленном законода-
тельством порядке
проектно-сметной доку-
ментацией по строи-
тельству:
- теннисного корта в
городе Астане (заклю-
чение государственной
экспертизы по проекту
N 2-230/07 от
08.05.2007 г.);
- конькобежного ста-
диона в городе Астане,
в том числе перечисление аванса для заказа материалов и оборудования в размере не более пятидесяти процентов от его стоимости при условии предоставления подрядной организацией страхового полиса, обеспечивающего безусловный возврат Заказчику выплаченной суммы аванса в случае непоставки товара, некомплектной поставки или поставки ненадлежащего качества
(заключение государ-
ственной экспертизы
по рабочему проекту
N 2-371/07 от
29.06.2007 г.);
- дворца спорта по
ул. Жансугурова в
г. Талдыкоргане
Алматинской области
(заключение государ-
ственной экспертизы по
рабочему проекту
(I этап) N 7-117-1/07
от 13.03.2007 г.);
- спортивно-
оздоровительного комп-
лекса в г. Аральске
Кызылординской области
(заключение государ-
ственной экспертизы по
рабочему проекту
N 13-210/07 "Л" от
11.07.2007 г.).
Январь-
декабрь
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан,
акимы города
Астаны,
Алматинской и
Кызылордин-
ской
областей.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 24.12.2008 N 1255 .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Астана қаласында теннис кортын және Қызылорда облысы Арал қаласында спорттық-сауықтыру кешені құрылысын аяқтау;
Астана қаласында коньки тебу стадионын және Алматы облысы Талдықорған қаласында мұзды сарайын, салу жөніндегі жұмыс көлемін орындау.
Соңғы нәтиже: тұрғындардың салауатты өмір салтын қамтамасыз ету үшін спорт объектілерін іске қосу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: жобаларды iске асырудың тиімділігін талдау нәтижелері бойынша.
Уақтылығы: жұмыс өнiмдiлiгiнiң кестесiне және жасалған шарттарға сәйкес.
Сапасы: құрылыс нормалары мен ережелеріне сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
60-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2008 жылға арналған
"Техникалық және кәсіптік орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 401269 мың теңге (төрт жүз бір миллион екі жүз алпыс тоғыз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.06.13 N 581 Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 4 және 28-баптары ; "Білім туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңы ; "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау, білім және спорт министрлігінің мекемелерін қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 тамыздағы N 1264 қаулысы ; "Білім беру ұйымдарында оқитындардың жекелеген санаттарына мемлекеттік стипендияларды тағайындау мен төлеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысы , "Жастар арасынан орта және жоғары кәсіптік оқу орындарында мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде оқитындар үшін өтемақы төлеу арқылы жеңілдікпен жол жүру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 18 шілдедегі N 736 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : қоғамның дене шынықтыру және спорт саласында орта кәсіптік білімі бар білікті мамандар даярлау жөніндегі әлеуметтік-экономикалық қажеттіліктерін қанағаттандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : дене шынықтыру және спорт саласына орта кәсіптік білімі бар мамандар даярлау үшін оқу процесін ұйымдастыруға қажетті жағдайлар жасау, насихатталатын олимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларын жоғары білікті спортшылармен қамтамасыз ету.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: завершение строительства теннисного корта в городе Астана и спортивно-оздоровительного комплекса в городе Аральске Кызылординской области; выполнение объема работ по строительству конькобежного стадиона в городе Астане и дворца спорта по улице Жансугурова в городе Талдыкоргане Алматинской области.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов спорта для обеспечения здорового образа жизни населения.
Финансово-экономический результат: по результатам анализа эффективности реализации проекта.
Своевременность: согласно графику по производству работ и заключенным договорам.
Качество: согласно строительных норм и правил.
ПРИЛОЖЕНИЕ 60
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Подготовка специалистов в организациях технического
и профессионального, послесреднего образования"
на 2008 год
1. Стоимость: 401269 тысяч тенге (четыреста один миллион двести шестьдесят девять тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.06.2008 N 581 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4 , 28 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте"; Закон Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 1999 года N 1264 "О реорганизации учреждений Министерства здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903 "Об утверждении Правил о порядке назначения и выплаты государственных стипендий отдельным категориям обучающихся в организациях образования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2005 года N 736 "О льготном проезде для обучающихся на основе государственного образовательного заказа в средних и высших профессиональных учебных заведениях из числа молодежи путем выплаты компенсаций".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: удовлетворение социально-экономических потребностей общества в квалифицированных специалистах со средним профессиональным образованием в области физической культуры и спорта.
5. Задачи бюджетной программы: создание необходимых условий для организации учебного процесса в подготовке специалистов в области физической культуры и спорта со средним профессиональным образованием, обеспечение высококвалифицированными спортсменами сборные команды Республики Казахстан по культивируемым олимпийским видам спорта.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Техника-
лық және
кәсіп-
тік, ор-
та бі-
лімнен кейінгі білім беру ұйымда-
рында мамандар даярлау
Білім берудің мемле-
кеттік жалпыға бірдей
міндетті стандарттарына
сәйкес оқу процесін өткізу.
Оқу, әдістемелік, мәдени ағарту, дене шынықтыру және спорт-
тық жұмысты біріктір-
ген білім беру қызме-
тін жүзеге асыру. Білім берудің мемле-
кеттік тапсырысына сәйкес жыл сайын Қа-
зақстан Республикасы
Үкіметінің қаулысымен бекітілген орта кәсіп-
тік білімі бар маман-
дар даярлау үшін оқу-
шылар қабылдау.
Республикалық спорт колледжіне мемлекеттік
білім беру тапсырысы бойынша оқитындарға қысқы және жазғы де-
малыс кезінде жеңіл-
дікпен жол жүруіне ақшалай өтемақы төлеу үшін трансферттер аудару. Республикалық спорт колледжіне не-
гізгі құралдар сатып алуға және Республика-
лық спорт колледжінің ғимараттарына күрделі жөндеу жүргізу үшін күрделі трансферттер аудару (Мемлекеттік сараптаманың 2007 жылғы 1 шілдедегі N 7-285/07 қорытындысы).
Жыл бойы
Қазақстан Республи-
касы Туризм және спорт министр-
лiгінің
Спорт
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тікелей нәтиже: оқушылардың кем дегенде 13 халықаралық жарысқа даярлану және қатысу. Республикалық спорт колледжінде жылдық орташа контингенті 238 адамды оқыту. Республикалық спорт колледжінде мамандар даярлауға жағдайлар жасау үшін негізгі құралдар сатып алу: кемінде 2 жиынтық жиһаз, тұрмыстық техника - кемінде 5 бірлік, көшірме-көбейту аппараты, мінбе. Республикалық спорт колледжінің ғимаратына күрделі жөндеу жүргізу.
Соңғы нәтиже: спорт ұйымдарында еңбекке орналасатын түлектердің үлесі - 60 пайызды, жоғары оқу орындарында оқуын жалғастыратын түлектердің үлесі - 40 пайызды құрайды.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бір оқушыны оқытуға кететін шығынның орташа құны - 535,0 мың теңге.
Уақтылығы: дене шынықтыру және спорт саласына кемінде 76 - орта кәсіптік білімі бар білікті мамандар даярлап шығару.
Сапасы: біліктілігі жоғары мамандармен қамтамасыз ету арқылы дене шынықтыру және спорт саласын дамыту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
61-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Қазақстанның туристiк имиджiн қалыптастыру"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Подготовка
специалистов в
организациях
технического и
профессиональ-
ного,
послесреднего
образования
Проведение учебного
процесса в соответ-
ствии с Государствен-
ными общеобязательными
стандартами образова-
ния.
Осуществление образо-
вательной деятельнос-
ти, включающей учеб-
ную, методическую,
культурно-просвети-
тельскую, физкультур-
ную и спортивную
работу.
Прием учащихся в соот-
ветствии с государ-
ственным образователь-
ным заказом на подго-
товку специалистов со
средним профессиональ-
ным образованием,
утверждаемым ежегодно
постановлением Прави-
тельства Республики
Казахстан.
Перечисление трансфер-
тов Республиканскому
колледжу спорта для
выплаты денежных
компенсаций на проезд
обучающимся по госу-
дарственному образова-
тельному заказу в
период зимних и летних
каникул.
Перечисление капиталь-
ных трансфертов Рес-
публиканскому колледжу
спорта на приобретение
основных средств и
проведение капитально-
го ремонта зданий
Республиканского
колледжа спорта
(заключение Государ-
ственной экспертизы
N 7-285/07 от
1.06.2007 г).
В те-
чение
года
Комитет по
спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: подготовка и участие учащихся не менее чем в 13 международных соревнованиях. Обучение учащихся Республиканского колледжа спорта со среднегодовым контингентом - 238 человек. Приобретение основных средств Республиканскому колледжу спорта для обеспечения условий подготовки специалистов: мебель не менее 2 комплектов, бытовая техника - не менее 5 штук, копировально-множительный аппарат, трибуна.
Проведение капитального ремонта зданий Республиканского колледжа спорта.
Конечный результат: доля выпускников, которые трудоустраиваются в спортивные организации - 60 процентов, доля выпускников, которые продолжают обучение в высших учебных заведениях - 40 процентов.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на обучение одного учащегося составляет 535,0 тыс. тенге.
Своевременность: выпуск не менее 76 квалифицированных специалистов в области спорта и физической культуры со средним профессиональным образованием.
Качество: развитие отрасли по физической культуре и спорту путем обеспечения высококвалифицированными специалистами.
ПРИЛОЖЕНИЕ 61
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Формирование туристского имиджа Казахстана"
на 2008 год

1. Құны : 505543 мың теңге (бес жүз бес миллион бес жүз қырық үш мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңының 4, 8, 9,   14, 26-баптары , Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында туризмді дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 231 Жарлығы , "Экономиканың маңызды секторларында пилоттық кластерлерді құру мен дамыту жөніндегі жоспарларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 маусымдағы N 633 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 сәуірдегі N 329 қаулысы , "Қазақстан Республикасында туризмді дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 ақпандағы N 156 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстанның тартымды туристік объектісі ретінде имиджін жоғарылату және Қазақстанды орталық азия аймағының туристік орталығына айналдыруда туристік кластерді дамыту мен бәсекеге қабілетті туристік индустрияны құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : туризм индустриясын дамыту үшін қолайлы инвестициялық климат тудыру; ұлттық тур өнімді қалыптастыру және оның сапасын әлемдік деңгейге сай қамтамасыз ету; туризм индустриясына жаңа технологиялар мен ғылыми әзірлемелерді енгізу; Қазақстанның халықаралық туристік имиджін нығайту мақсатында ірі халықаралық іс-шаралар мен форумдар ұйымдастыру және қатысу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Қазақс-
танның туристікимиджін қалыпта-
стыру
Қазақстанның Дуниежү-
зілік туристік ұйымның
Еуропа үшін комиссия-
сының кезекті отырыс-
тарына қатысу; Қазақ-
стан Республикасының туристік имиджін көте-
ру мақсатында Қазақс-
тан Республикасының туристік слоганы мен брэндін әзірлеу бойын-
ша жыл сайын ұлттық конкурс өткізу.
Туристік саланы дамыту
және туристік индуст-
рия үшін кадрларды даярлау мәселелері
бойынша республикалық  семинарлар және кеңес-
тер өткізу;
Шетелдік мамандарды шақырумен халықаралық конференция өткізу;
Туризмді дамыту мәсе-
лелер бойынша ақпарат-
тық-әдістемелік
құралдар әзірлеу және басып шығару;
Қазақстан
Республикасында
шетелдік жетекші ту-
ристік операторлар мен
БАҚ өкілдері үшін ақ-
параттық турлар өткі-
зу;
Қазақстанның туристік
болашағы туралы
жарнамалық-ақпараттық
материалдарды шетелдік
БАҚ-та өндіру;
Қазақстанның туристік
болашағы туралы жар-
намалық-ақпараттық ма-
териалдарды шығару Іле-Балқаш регатасын өткізу;
"Сарқылмас саяхат"
қазақстандық туристік жәрмеңкесін (жылжыма-
лы) өткізу;
Берлин қаласындағы
(Германия) "ІТВ", Сеул
қаласындағы (Оңтүстік Корея) "КОТFА", Токио қаласындағы (Жапония)
"JАТА", Лондон қала-
сындағы (Англия) "WТМ", Штутгарт қала-
сындағы (Германия) "SМТ", Пекин қаласын-
дағы (Қытай Халық Республикасы) "СОТТМ", Мадрид қаласындағы (Испания) "FITUR", Мәскеу қаласындағы (Ресей Федерациясы)
"МІТТ", Мәскеу қала-
сындағы (Ресей Федера-
циясы) "ІТМ", Алматы қаласындағы "КІТF -
2008" "Туризм и Путешествие" халықара-
лық туристік көрмеле-
ріне қатысу.
Жыл бойы
Қазақстан Республи-
касы Ту-
ризм және
спорт ми-
нистрлi-
гiнің Ту-
ризм ин-
дустриясы комитеті

1. Стоимость: 505543 тысячи тенге (пятьсот пять миллионов пятьсот сорок три тысячи тенге)
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4 , 8,   9, 14, 26 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан" от 13 июня 2001 года, Указ Президента Республики Казахстан "О государственной программе развития туризма в Республике Казахстан на 2007-2011 годы" от 29 декабря 2006 года N 231, постановление Правительства Республики Казахстан "Об утверждении планов по созданию и развитию пилотных кластеров, в приоритетных секторах экономики" от 25 июня 2005 года N 633, постановление Правительства Республики Казахстан "Вопросы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан" от 26 апреля 2006 г. N 329, постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года N 156 "Об утверждении Плана мероприятий на 2007-2009 годы по реализации Государственной программы развития туризма в Республике Казахстан на 2007-2011 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: повышение имиджа Казахстана как привлекательного туристского объекта и развитие туристского кластера для превращения Казахстана в центр туризма центральноазиатского региона и создания конкурентоспособной туристской индустрии.
5. Задачи бюджетной программы: создание благоприятного инвестиционного климата для развития индустрии туризма; формирование национального турпродукта и обеспечение его качества в соответствии с мировым уровнем; внедрение новейших технологий и научных разработок в индустрию туризма; организация и участие в крупных международных мероприятиях и форумах в целях укрепления международного туристского имиджа Казахстана.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Формирование
туристского
имиджа
Казахстана
Участие Казахстана на
очередных заседаниях
комиссии Всемирной
туристской организа-
ции для Европы;
Проведение ежегодного
национального конкур-
са на разработку
туристского слогана
и бренда Республики
Казахстан в целях
повышения туристского
имиджа Республики
Казахстан.
Проведение республи-
канских семинаров и
совещаний по вопросам
развития туристской
отрасли и подготовки
кадров для туристской
индустрии;
Проведение междуна-
родной конференции с
приглашением зарубеж-
ных специалистов;
Разработка и издание
информационно-
справочных материалов
по вопросам развития
туризма;
проведение информа-
ционных туров в
Республике Казахстан
для ведущих зарубеж-
ных туристских опера-
торов и представите-
лей СМИ;
производство
рекламно-
информационного мате-
риала о туристском
потенциале
Казахстана;
трансляция рекламно-
информационного мате-
риала о туристском
потенциале Казахстана
в зарубежных СМИ;
проведение Иле-
Балхашской регаты;
проведение казахстан-
ской туристской
ярмарки (передвижная)
"Саркылмас саяхат";
участие на междуна-
родных туристских
выставках: "ITB"
г. Берлин (Германия),
"KOTFA" г. Сеул
(Южная Корея), "JATA"
г. Токио (Япония),
"WTM" в г. Лондон
(Англия), "SMT"
г. Штутгарт
(Германия), "СОТТМ"
г. Пекин (КНР),
"FITUR" г. Мадрид
(Испания), "MITT"
Москва (Российская
Федерация), "IТМ"
г. Москва (Российская
Федерация), KITF-2008
"Туризм и Путешест-
вие" в г. Алматы.
В те-
чение
года
Министерство
туризма и
спорта
Республики
Казахстан,
Комитет
индустрии
туризма
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн
нәтижелер : Тікелей нәтиже:
1) республиканың туристік әлеуетін танымал ету мақсатында Қазақстанның халықаралық тоғыз туристік іс-шараларға қатысуын қамтамасыз ету;
2) ішкі туризмді дамытуға және шетелдік туристерді тартуға жәрдемдесу мақсатында сегіз ішкі туристік іс-шара өткізу, соның ішінде халықаралық конференция және үш республикалық семинарлар және кеңестер өткізу;
3) туристік мүмкіндіктер туралы жарнамалық және ақпараттық-анықтамалық өнімдерді 121 мың дана етіп басып шығару, Қазақстан туризмі туралы ақпараттық вакуумды жою мақсатында туристік болашақ туралы бейнематериалдарды әлемдік арналардан жылына кемінде 500 рет көрсету;
4) Азиядағы жаңа туристік бағыт ретінде Қазақстан Республикасына қызығушылықты ынталандыру мақсатында жыл сайын туристік слоган мен брендті әзірлеу бойынша ұлттық конкурс өткізу;
5) Қазақстан Республикасының халықаралық туристік қоғамдастыққа енуін белсендіру мақсатында Қазақстанның Дүниежүзілік туристік ұйымының Еуропа үшін кезекті комиссиясының отырыстарына қатысу.
Соңғы нәтиже: туристік қызмет көрсетулердің халықаралық нарығында бәсекеге қабілетті ұлттық туристік өнімді жетілдіру және іске асыру;
әлеуетті туристердің Қазақстанның мүмкіндіктері туралы хабардарлығын арттыру;
жергілікті халық пен шетелдік азаматтардың арасында туристік мүмкіндіктерді танымал ету;
Қазақстанның оң туристік беделін қалыптастыру;
ұлттық туристік өнімнің тартымдылығын арттыру және бәсекеге қабілетті туристік индустрия құру;
туризм саласындағы даму және мемлекеттік-жеке серіктігі мәселелер бойынша тәжірибемен алмасу.
Қаржы-экономикалық тиімділігі:
Қазақстанның халықаралық туристік іс-шараларға қатысуын қамтамасыз етуге орташа шығыс - 21468,88 мың теңге;
ішкі туристік іс-шараны өткізуге орташа шығыс - 5778,3 мың теңге;
туризмді дамыту мәселелері бойынша бір ақпараттық-анықтамалық материалды жасау мен басып шығаруға орташа шығыс - 0,353 мың теңге;
Қазақстанның туристік әлеуетті жайлы бір жарнамалық-анықтамалық материалды шығару үшін - 1,728 мың теңге;
шетел БАҚ-да Қазақстанның туристік әлеуеті жайлы жарнама-ақпараттық материалды эфирге шығарудың орташа құны - 359,14 мың теңге.
Уақтылығы: Осы бюджеттік бағдарламаның шеңберінде іс-шараларды 2008 жылы және іске асыру Қазақстанның халықаралық туристік оқиғаларға қатысуы жөніндегі жұмысты жалғастыруға және жандандыруға, өзіндік іс-шаралар өткізуге және туризм саласына инвестициялар мен жеке капиталды тарту үшін жағдайлар туғызуға мүмкіндік береді.
Сапасы: Туризм үшін тартымды ел ретінде Қазақстанның туристік беделін нығайту. Елдің туристік әлеуеті мен туристік қызметтердің сапасын жетілдіру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
1) обеспечение участия Казахстана в девяти международных туристских мероприятиях с целью популяризации туристского потенциала республики;
2) проведение восьми внутренних туристских мероприятий с целью содействия развития внутреннего туризма и привлечению иностранных туристов, в том числе проведение международной конференции и трех республиканских семинаров-совещаний;
3) издание рекламной и информационно-справочной продукции о туристских возможностях, тиражом 121 тысяча экземпляров, трансляция видеоматериала о туристском потенциале на мировых каналах не менее 500 выходов в эфир в год, с целью устранения информационного вакуума о туризме Казахстана;
4) проведение ежегодного национального конкурса по разработке туристского слогана и бренда в целях стимулирования интереса к Республике Казахстан как к новому туристскому направлению в Азии;
5) участие Казахстана на очередных заседаниях комиссии Всемирной туристской организации с целью активизации вхождения Республики Казахстан в международное туристское сообщество.
Конечный результат:
продвижение и реализация конкурентоспособного национального туристского продукта на международном рынке туристских услуг;
повышение информированности потенциальных туристов о возможностях Казахстана;
популяризация туристских возможностей среди местного населения и зарубежных граждан;
формирование положительного туристского имиджа Казахстана;
повышение привлекательности национального туристского продукта и создание конкурентоспособной туристской индустрии;
обмен опытом по вопросам развития индустрии туризма и государственно-частного партнерства.
Финансово-экономическая эффективность:
средние расходы на обеспечение участия Казахстана в международных туристских мероприятиях - 21468,88 тыс. тенге;
средние расходы на проведение внутренних туристских мероприятий -  5710,8 тыс. тенге;
средние расходы на разработку и издание одного информационно-справочного материала по вопросам развития туризма - 0,353 тыс. тенге;
средние расходы на производство одного рекламно-информационного материала о туристском потенциале Казахстана - 1,728 тыс. тенге;
средняя стоимость выхода в эфир рекламно-информационного материала о туристском потенциале Казахстана в зарубежных СМИ - 359,14 тыс. тенге.
Своевременность: Реализация мероприятий в рамках данной бюджетной программы в 2008 году позволит продолжить и активизировать работу по участию Казахстана в международных туристских событиях, проводить собственные мероприятия и создать условия для привлечения инвестиций и частного капитала в сферу туризма.
Качество: Укрепление туристского имиджа Казахстана, как страны привлекательной для туризма. Совершенствование туристского потенциала страны и качества туристских услуг.

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
62-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Жоғары жетiстiктер спортын дамыту"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 4526064 мың теңге (төрт миллиард бес жүз жиырма алты миллион алпыс төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 2, 4, 15, 18, 25, 30-баптары ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2006 жылғы 28 желтоқсандағы N 230 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының дене тәрбиесі дайындығының Президенттік сынақтары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 24 маусымдағы N 774 қаулысы ; "Қазақстан Республикасының спортшыларын кезекті 2006 жылғы Туриндегі (Италия Республикасы) XX қысқы және 2008 жылғы Пекиндегі (Қытай Халық Республикасы) ХХІХ жазғы Олимпиадалық ойындарына қатысуға даярлау жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 наурыздағы N 286 қаулысы ; "Қазақстан Республикасында дене шынықтыру және спортты дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 наурыздағы N 209 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Спорт комитетінің "Бокстан олимпиадалық даярлау орталығы", "Күрес турлері бойынша олимпиадалық даярлау орталығы", "Велосипед спортынан олимпиадалық даярлау орталығы", "Ауыр атлетикадан олимпиадалық даярлау орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 4 мамырдағы N 359 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : жоғары спорттық нәтижелерге қол жеткiзу және халықаралық спорт аренасындағы Қазақстан Республикасының беделiн нығайту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : Спорт түрлерi бойынша Қазақстан Республикасының құрама командаларына олимпиадалық резерв даярлау, республикалық және халықаралық спорттық iс-шараларды ұйымдастыру және Қазақстан Республикасының құрама командаларының спорт түрлері бойынша халықаралық жарыстарға қатысуы, республика құрама командаларын ұйымдық медициналық қамтамасыз ету, халық арасында дене шынықтыру мен спортты насихаттау және патриоттық тәрбие беру, құрама командалар спортшыларының шеберлігін арттыру және дамыту үшін қажетті жағдайлар жасау, спортшылар мен жаттықтырушыларға әлеуметтік қолдау көрсету.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
ПРИЛОЖЕНИЕ 62
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Развитие спорта высших достижений"
на 2008 год
1. Стоимость: 4526064 тысячи тенге (четыре миллиарда пятьсот двадцать шесть миллионов шестьдесят четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 2 , 4, 15, 18, 25, 30 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте"; Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2006 года N 230 "О государственной программе развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2007-2011 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1996 года N 774 "О Президентских тестах физической подготовленности населения Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2005 года N 286 "О мерах по подготовке спортсменов Республики Казахстан к участию в очередных XX зимних 2006 года в Турине (Итальянская Республика) и XXIX летних 2008 года в Пекине (Китайская Народная Республика) Олимпийских играх"; постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2007 года N 209 "Об утверждении Плана мероприятий на 2007-2009 годы по реализации Государственной программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2007-2011 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2007 года N 359 "О создании республиканских государственных казенных предприятий "Центр олимпийской подготовки по боксу", "Центр олимпийской подготовки по видам борьбы", "Центр олимпийской подготовки по велосипедному спорту", "Центр олимпийской подготовки по тяжелой атлетике" Комитета по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: достижение высоких спортивных результатов и укрепление авторитета Республики Казахстан на международной спортивной арене.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка олимпийского резерва для сборных команд Республики Казахстан по видам спорта, организация республиканских, международных спортивных мероприятий и участие сборных команд Республики Казахстан по видам спорта в международных соревнованиях, организационное медицинское обеспечение сборной команды республики, патриотическое воспитание и пропаганда физической культуры и спорта среди населения, создание необходимых условий для развития и повышения мастерства спортсменов сборных команд, социальная поддержка спортсменов и тренеров.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Жоғары жетіс-
тіктер спортын дамыту
Спорт түрлерінен ха-
лықаралық деңгейдегі спортшылар мен спорт резервін даярлау, спорттың түрлері бойынша республикалық жарыстар, оқу-жаттығу жиындарын өткізу және халықаралық жарыстарға
қатысу (Азия, Еуропа, әлем чемпионаттары мен әлем кубогына, ҚР біріншіліктеріне, кубоктарына және
басқа халықаралық турнирлерге, Пекин қ., (Қытай) XXIX
жазғы Олимпиада ойындарына, "Азия балалары" IV халықара-
лық ойындарына Саха Республикасы (Якутия),
Қазақстан Республика-
сының Қысқы спартакиа-
дасын өткізу), ұлттық штаттық командаларды материалдық қамсыздан-
дыру, спорт түрлері-
нен Қазақстан Респуб-
ликасы ұлттық құрама командасының мүшелерін
халықаралық ресми жарыстарға қатысу
кезінде бір мәрте сақтандыру.
Спорт түрлерінен же-
текші спортшылар мен
олардың жаттықтырушы-
ларын, соның ішінде шет елдерден жаттықты-
рушыларды келісім-шарт
негізінде жұмысқа тарту.
"Жыл спортшысы" рес-
публикалық конкурсын өткізу.
Олимпиадалық спорт түрлерінен КСРО және
Қазақстан Республика-
сы құрама командала-
рында болған және кемінде жиырма жыл еңбек өтілі бар спор-
тшыларды және жаттық-
тырушыларды олимпиа-
далық ойындардың чем-
пиондары мен жүлде-
герлерін, әлем чемпио-
натының жеңімпаздарын заңнамада белгіленген тәртіппен және мөлшер-
де өмір бойы материал-
дық қамсыздандыру.
Спортшыларды диспан-
серлік қадағалау және
емдеу.
Спорт түрлерінен спор-
тшыларға, республика-
лық құрама командалар-
дың мүгедектеріне ме-
дициналық консульта-
тивтік кеңес беру.
Спорттық іс-шаралар мен оқу-жаттығу жиын-
дарына қатысушыларға
медициналық қызмет көрсету. Спорттық іс-
шаралар мен оқу-жатты-
ғу жиындарына қатысу-
шыларды қамтамасыз етуге белгіленген нормаларды есепке ала отырып, фармакология-
лық қалпына келтіру құралдарын, витаминді және белоктық-глюкоза-
лық препараттарды, сондай-ақ халықаралық
және республикалық спорт жарыстарының қарсаңында ағзадағы анаболик-стероидтердің және пептидті гормон-
дардың болуын анықтау үшін допингке қарсы зертханада тестілеуден
өткізу үшін арнаулы
жабдықтар, химиялық
реактивтер мен меди-
каменттер сатып алу.
Жазғы және қысқы олимпиадалық спорт түрлері бойынша олим-
пиадалық даярлау орта-
лықтарында олимпиада
резервін даярлау.
Республикалық олимпиа-
далық даярлау орталық-
тарының спортшыларын
мүкәмалмен және киім-
мен қамтамасыз ету.
Спорт түрлерінен Қа-
зақстан Республика-
сының командаларына
алынған спортшыларды,
жаттықтырушыларды ма-
териалдық қамсыздан-
дыруға арналған күрде-
лі трансферттер, сон-
дай-ақ спорт түрлері-
нен Қазақстан Респуб-
ликасының ұлттық құра-
ма командаларына қа-
былданғандар үшін спорттық мүкәмал сатып
алуға Ұлттық штаттық командалар дирекция-
сына күрделі трансфер-
ттер аудару.
Республикалық спорттық
медицина және оңалту
орталығы мен Республи-
калық допингке қарсы
зертхана үшін медици-
налық жабдықтар сатып алуға, Республикалық
олимпиадалық даярлау
орталықтарына негізгі құралдар сатып алу үшін күрделі трансфер-
ттер аудару.
Жыл бойы
Қазақстан Республи-
касы Ту-
ризм және
спорт ми-
нистрлі-
гінің Спорт комитеті

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Развитие
спорта
высших
достижений
Подготовка спортивного
резерва и спортсменов
международного уровня
по видам спорта, про-
ведение республикан-
ских соревнований по
различным видам
спорта, учебно-
тренировочных сборов и
участие в международ-
ных соревнованиях (в
чемпионатах Азии,
Европы, Мира и Кубках
Мира, первенствах,
кубках РК и других
международных турни-
рах, участие в XXIX
летних Олимпийских
играх в городе Пекин
(Китай), участие в IV
Международных играх
"Дети Азии" Республика
Саха (Якутия), прове-
дение Зимней спарта-
киады Республики
Казахстан), материаль-
ное обеспечение
штатных национальных
команд, разовое
страхование членов
национальных сборных
команд Республики
Казахстан по видам
спорта при участии в
официальных междуна-
родных соревнованиях.
Привлечение на
контрактной основе
ведущих спортсменов и
их тренеров по видам
спорта, в том числе
тренеров из зарубежных
стран.
Проведение Республи-
канского конкурса
"Спортсмен года".
Пожизненное материаль-
ное обеспечение
спортсменов и тренеров
- чемпионов и призеров
Олимпийских игр, побе-
дителей Чемпионатов
мира, входивших в
состав сборных команд
СССР и Республики
Казахстан по олимпий-
ским видам спорта и
имеющим трудовой стаж
не менее двадцати лет
в порядке и размерах,
установленных
законодательством.
Диспансерное наблюде-
ние и лечение
спортсменов.
Обеспечение медицин-
ской, консультативной
помощью, спортсменов,
инвалидов сборных
команд республики по
видам спорта.
Организация и обеспе-
чение медицинского
обслуживания
спортивно-массовых
мероприятий и
соревнований.
Закуп фармакологичес-
ких восстановительных
средств, витаминных и
белково-глюкозных
препаратов для
спортсменов-участников
спортивных мероприятий
и учебно-тренировочных
сборов, исходя из
установленных норм
обеспечения, а также
медикаментов и хими-
ческих реактивов на
проведение тестирова-
ния на наличие в
организме спортсменов
анаболических
стероидов и пептидных
гормонов перед между-
народными и республи-
канскими спортивными
соревнованиями.
Подготовка олимпийско-
го резерва в центрах
олимпийской подготовки
по летним и зимним
олимпийским видам
спорта, обеспечение
спортивным инвентарем
и экипировкой
спортсменов Республи-
канских центров олим-
пийской подготовки.
Перечисление капиталь-
ных трансфертов
Дирекции штатных
национальных команд на
приобретение спортив-
ного инвентаря для
спортсменов, зачислен-
ных в национальные
команды Республики
Казахстан по видам
спорта.
Перечисление капиталь-
ных трансфертов Рес-
публиканскому центру
спортивной медицины и
реабилитации и
Антидопинговой лабора-
тории спортсменов на
приобретение медицин-
ского оборудования,
Республиканским цент-
рам олимпийской подго-
товки на приобретение
основных средств.
В те-
чение
года
Комитет
по спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн
нәтижелер : Тікелей нәтиже: Қазақстан Республикасы ұлттық құрама командалары мүшелерінің жазғы Олимпиада ойындарында спорттың 24 түрінен және басқа халықаралық спорттық іс-шараларда орта есеппен спорттың 64 түрінен қатысу. Орта есеппен 680 оқу-жаттығу жиынын, 360 республикалық жарыс өткізу және спорт түрлерінен 480 халықаралық жарысқа қатысу. Жеткіншектер мен жасөспірімдер арасындағы әлем және Азия чемпионаттарын қоса алғанда халықаралық жарыстардың жеңімпаздары мен жүлдегерлерін, спорт шеберлері мен халықаралық дәрежедегі спорт шеберлерін даярлау. Кемінде 2560 адам республика құрама командалары спортшыларын диспансерлік қадағалау және емдеу. Спорт түрлерінен республиканың ұлттық құрама командаларын сапалы ұйымдастыру мақсатында Ұлттық штаттық командалар және спорт резерві дирекциясына кемінде 140 дана спорттық мүкәмал сатып алу, компьютерлер жинағы - кемінде 4 дана, кеңсе техникасы - кемінде 10 дана.
Олимпиадалық спорт түрлерінен КСРО және Қазақстан Республикасы құрама командаларында болған және кемінде жиырма жыл еңбек өтілі бар спортшыларды және жаттықтырушыларды олимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлері, әлем чемпионатының жеңімпаздарына - кемінде 110 адамға заңнамада белгіленген тәртіппен және мөлшерде өмірлік материалдық қамсыздандыру төлеу.
Республикалық олимпиадалық даярлау орталықтарында спортшыларды даярлауды жақсарту үшін: спорттық мүкәмал кемінде 128 бірлік, компьютерлер жинағы - кемінде 4 дана, кеңсе техникасы - кемінде 2 дана, тұрмыстық техника кемінде 16 дана, жиһаз - кемінде 12 дана, автокөлік - 2 бірлік сатып алу.
Спорт түрлерінен Қазақстан Республикасы ұлттық құрама командалары спортшыларының денсаулығын жақсарту үшін республикалық спорттық медицина және оңалту орталығына және допингке қарсы зертханаға кемінде 33 дана медициналық және арнайы жабдық, компьютерлер жинағы - кемінде 3 дана, кеңсе техникасы кемінде 1 дана сатып алу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бір спортшыны дайындауға кететін шығынның орташа құны - 2256,2 мың теңге.
Соңғы нәтиже: жоғары сыныпты спортшылар даярлау жүйесін жетілдіру. Ересектер, жастар мен жасөспірімдер арасында республиканың құрама командалары мүшелерінің халықаралық жарыстарда, соның ішінде Олимпиада ойындарында, Әлем, Азия, Европа чемпионаттарында, Орталық Азия ойындарында, Спартакиадада табысты өнер көрсету және материалдық-техникалық базаны жақсарту.
Уақтылығы: республикалық және халықаралық жарыстардың күнтізбелік жоспарына сәйкес іс-шаралар өткізу.
Сапасы: спорт түрлерінен Қазақстан Республикасы ұлттық құрама командалары спортшыларының халықаралық деңгейдегі рейтингін арттыру және әлемдік спорт аренасында Қазақстан спортының беделін нығайту, дене шынықтыру және спорт құралдары арқылы салауатты өмір салты қағидаттарын енгізу.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: выступление членов национальных сборных команд Республики Казахстан на Летних Олимпийских играх по 24 видам спорта и других международных спортивных мероприятиях в среднем по 64 видам спорта. Проведение в среднем 680 учебно-тренировочных сборов, 360 республиканских соревнований и участие в 480 международных соревнованиях по видам спорта.
Подготовка мастеров спорта и мастеров спорта международного класса, победителей и призеров международных соревнований, включая чемпионаты Мира и Азии среди юниоров и кадетов. Диспансерное наблюдение и лечение спортсменов сборных команд республики не менее 2560 человек.
Приобретение спортивного инвентаря в количестве не менее 140 штук, компьютеров в комплекте - не менее 4 штуки, офисной техники - не менее 10 штук, для Дирекции штатных национальных команд и спортивного резерва, в целях организации качественной подготовки национальных сборных команд республики по видам спорта.
Выплата пожизненного материального обеспечения спортсменам и тренерам не менее 110 человек - чемпионам и призерам Олимпийских игр и победителям чемпионатов мира, входивших в состав сборных команд СССР и Республики Казахстан по олимпийским видам спорта и имеющим трудовой стаж не менее двадцати лет в порядке и размерах, установленных законодательством.
Приобретение: спортивного инвентаря не менее - 128 единиц, компьютеров в комплекте - не менее 4 штук, офисной техники - не менее 2 штук, бытовой техники - не менее 16 штук, мебели - не менее 12 штук, автотранспорта - 2 единицы, в целях улучшения условий подготовки спортсменов в Республиканских центрах олимпийской подготовки.
В целях улучшения здоровья спортсменов сборных команд Республики Казахстан по видам спорта приобретение медицинского и специального оборудования не менее 33 единиц, компьютеров в комплекте - не менее 3 штук, офисная техника - 1 единица для Республиканского центра спортивной медицины и реабилитации и для Антидопинговой лаборатории спортсменов.
Конечный результат: совершенствование системы подготовки спортсменов высокого класса. Успешное выступление сборных команд республики среди взрослых, молодежи и юниоров на международных соревнованиях, в том числе на Чемпионатах Мира, Азии, Европы, Центрально-Азиатских играх, Спартакиадах и улучшение материально-технической базы.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на подготовку и участие 1 спортсмена - 2256,2 тыс. тенге.
Своевременность: проведение мероприятий согласного календарного плана республиканских и международных соревнований.
Качество: повышение международного рейтинга спортсменов национальных сборных команд Республики Казахстан по видам спорта и укрепление авторитета Казахстанского спорта на мировой спортивной арене, внедрение принципов здорового образа жизни средствами физической культуры и спорта.

Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
62-1-қосымша
Ескерту. 62-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2008.11.12. N 581д Қаулысымен.
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2008 жылға арналған
021 "Бурабай" арнайы экономикалық аймағын дамыту"
деген республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
Приложение 62-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
Сноска. Паспорт дополнен приложением 62-1 в редакции постановления Правительства РК от 12.11.2008 N 581д .
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Развитие специальной экономической зоны "Бурабай""
на 2008 год

1. Құны: 48 257 мың теңге (қырық сегіз миллион екі жүз елу жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасында туризмді дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 231 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентінің "Бурабай" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" 2008 жылғы 15 қаңтардағы N 512 Жарлығы , "Экономиканың маңызды секторларында пилоттық кластерлерді құру мен дамыту жөніндегі жоспарларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 25 маусымдағы N 633 қаулысы, "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 сәуірдегі N 329 қаулысы , "Қазақстан Республикасында туризмді дамытудың 2007-2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 ақпандағы N 156 қаулысы .

1. Стоимость: 48 257 тысяч тенге (сорок восемь миллионов двести пятьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан" от 13 июня 2001 года, Указ Президента Республики Казахстан "О государственной программе развития туризма в Республике Казахстан на 2007-2011 годы" от 29 декабря 2006 года № 231, Указ Президента Республики Казахстан от 15 января 2008 года № 512 "О создании специальной экономической зоны "Бурабай", постановление Правительства Республики Казахстан "Об утверждении планов по созданию и развитию пилотных кластеров, в приоритетных секторах экономики" от 25 июня 2005 года № 633, постановление Правительства Республики Казахстан "Вопросы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан" от 26 апреля 2006 года № 329, постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года № 156 "Об утверждении Плана мероприятий на 2007-2009 годы по реализации Государственной программы развития туризма в Республике Казахстан на 2007-2011 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: қазақстандық және шетелдік келуші туристердің қажеттіліктерін қамтамасыз және қанағаттандыра алатын тиімділігі жоғары және бәсекеге қабілетті туристік инфрақұрылым құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: "Бурабай" арнайы экономикалық аймағын құру бойынша дайындық жұмыстарын жүргізу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской инфраструктуры, способной обеспечить и удовлетворить потребности прибывающих казахстанских и зарубежных туристов.
5. Задачи бюджетной программы: проведение подготовительных работ по созданию специальной экономической зоны "Бурабай".

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N п/п
Бағдарлама коды
Кіші бағдарлама коды
Кіші бағдарламалардың атауы
Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар
Іске асыру мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
021
"Бурабай" арнайы экономикалық
аймағын дамыту
1) "Бурабай" арнайы экономикалық аймағы территориясын қоршау жұмыстарын жүргізу;
2) "Бурабай" арнайы экономикалық аймағы аумағында әкімшілік ғимаратын салуға арналған жобалық-сметалық құжатын әзірлеу.
Маусым желтоқсан
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограммы)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Развитие
специальной
экономичес-
кой зоны
"Бурабай"
1. Проведение работ по
ограждению территории
специальной экономи-
ческой зоны "Бурабай";
2. Разработка
проектно-сметной
документации на
строительство
административного
здания на территории
специальной экономи-
ческой зоны "Бурабай".
Июнь-
декабрь
Комитет
индустрии
туризма
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Тікелей нәтиже: "Бурабай" арнайы экономикалық аймағы аумағында әкімшілік ғимаратын салуға арналған жобалық-сметалық құжатын әзірлеу;
"Бурабай" арнайы экономикалық аймағы территориясын қоршау бойынша келісім-шарт жасау.
Соңғы нәтиже: "Бурабай" арнайы экономикалық аймағы территориясын қоршау, "Бурабай" арнайы экономикалық аймағы аумағында әкімшілік ғимараты құрылысының жобалық-сметалық құжатын бекіту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: аймақтың әлеуметтік-экономикалық дамуын жеделдету, аймаққа инвестиция тарту, жаңа жұмыс орындарын құру.
Уақтылығы: "Бурабай" арнайы экономикалық аймағын құру және дамыту бағдарламасын орындау.
Сапасы: "Бурабай" арнайы экономикалық аймағына қатысушылар тарапынан арыздардың болмауы.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2007 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1224 қаулысына
63-ҚОСЫМША
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2008 жылға арналған
"Нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 11510 мың теңге (он бiр миллион бес жүз он мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 8-бабы ; "Қазақстан Pеспубликасындағы туристiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңы ; "Қазақстан Pecпубликасында нашақорлыққа және  есірткі бизнесіне қарсы күресудің 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2006 жылғы 5 сәуiрдегi N 240 қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2006 жылғы 26 сәуірдегі N 329 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында нашақорлық пен есірткі бизнесіне қарсы әрекеттің тиімділігін одан әрі тарату жөніндегі жүйелердің негізгі буындарын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : есірткіні пайдаланудың алдын алу, республикалық деңгейде есірткіге қарсы спорттық іс-шаралар өткізу арқылы қоғамдық иммунитетті қалыптастыру; дене шынықтыру мен спортты насихаттау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдар-
ламаның
(кіші бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Нашақор-
лыққа және есiрткi бизнесi-
не қарсы
күрес
Халықаралық нашақор-
лықпен күрес күнiне арналған бұқаралық-
спорттық iс-шаралар ұйымдастыру және спорт және жер-жерлер-
де өткізу.
Шайбалы хоккейден екi жас топтары арасында жарыстар ұйымдастыру.
Футболдан "Былғары доп" турнирiн ұйымдастыру.
Жазғы және қысқы пре-
зиденттік көпсайыстан республика чемпиона-
тын ұйымдастыру.
Стритболдан, кiші фут-
болдан, үстел теннисi-
нен жасөспiрiмдер клубтары арасында жарыстар ұйымдастыру.
Республикалық туристiк
саяхатын өткiзу.
"Туризм есiрткiге қар-
сы" туристiк слетiн өткізу.
Жастар мен жасөспiрiм-
дердi дене шынықтыру-
мен және спортпен жүйелi шұғылдануға тарту, жасөспiрiмдер мен жастар арасында бұқаралық спорттан республикалық жарыстар
өткiзу; жастардың есiрткiге қарсы сана-
сын қалыптастыру.
Жыл бойы
Қазақстан Республи-
касы Ту-
ризм және
спорт ми-
нистрлi-
гiнің Спорт комитетi
Қазақстан
Республи-
касы Ту-
ризм және
спорт ми-
нистрлі-
гінің Ту-
ризм ин-
дустриясы комитеті

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: Разработка проектно-сметной документации на строительство административного здания на территории специальной экономической зоны "Бурабай", заключение договора по ограждению специальной экономической зоны "Бурабай";
Конечный результат: Ограждение специальной экономической зоны "Бурабай", утверждение проектно-сметной документации административного здания на территории специальной экономической зоны "Бурабай";
Финансово-экономический результат: ускорение социально-экономического развития региона, привлечение в регион инвестиций, создание новых рабочих мест;
Своевременность: выполнение программы формирования и развития СЭЗ "Бурабай".
Качество: отсутствие жалоб со стороны участников СЭЗ "Бурабай".
ПРИЛОЖЕНИЕ 63
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2007 года N 1224
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
104 "Борьба с наркоманией и наркобизнесом"
на 2008 год
1. Стоимость: 11510 тысяч тенге (одиннадцать миллионов пятьсот десять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 8 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте"; Закон Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2006 года N 240 "О программе борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2006-2008 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2006 года N 329 "Вопросы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: укрепление основных звеньев системы по дальнейшему распространению эффективного противодействия наркомании и наркобизнесу в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: профилактика злоупотребления наркотиками, формирование общественного иммунитета путем проведения антинаркотических спортивных мероприятий на республиканском уровне; пропаганда физической культуры и спорта.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпрограммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
104
Борьба с
наркоманией и
наркобизнесом
Организация и повсе-
местное проведение
спортивно-массовых ме-
роприятий посвященных
Международному дню
борьбы с наркоманией.
Организация проведения
соревнований по хоккею
с шайбой по двум
возрастным группам.
Организация проведения
турнира по футболу
"Былгары доп".
Организация проведения
Чемпионата Республики
по летнему и зимнему
Президентскому
многоборью.
Организация проведения
соревнований среди
подростковых клубов по
стритболу, мини-футболу
и настольному теннису.
Проведение Республикан-
ского туристического
похода.
Проведение туристичес-
кого слета "Туризм
против наркотиков".
Привлечение к система-
тическим занятиям
физической культуры и
спортом молодежи и
подростков, проведение
республиканских сорев-
нований среди юниоров
и молодежи по массовым
видам спорта.
В те-
чение
года
Комитет
по спорту
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан
Комитет
индустрии
туризма
Министерства
туризма и
спорта
Республики
Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн
нәтижелер : Тiкелей нәтиже: жастар мен жасөспiрiмдердi дене шынықтырумен, спортпен және туризммен шұғылдануға тарту үшін 6 спорттық-бұқаралық және 2 туристік іс-шаралар өткізу.
Соңғы нәтиже: қоғамдық иммунитеттi қалыптастыру, есiрткiге тәуелдi адамдардың санын азайту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: 1 іс-шараға кететін шығынның құны - 1 438,75 мың теңге.
Уақтылығы: белгiленген уақытта жоспарланған iс-шаралардың уақтылы орындалуы.
Сапасы: азаматтардың нашақорлықтың зиянын, есiрткi заттарын пайдаланудан кейiн болатын өкiнiштi салдарларды сезiнуi, республикалық және өңiрлiк деңгейлерде есiрткiге қарсы iс-шаралар өткiзу арқылы және бұқаралық ақпарат құралдары арқылы, балалар мен жастарға арналған спорттық-бұқаралық және туристiк iс-шаралар ұйымдастыру арқылы қоғамдық иммунитеттi қалыптастыру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: проведение 6-ти спортивно-массовых и 2-х туристских мероприятия для привлечения молодежи и подростков к занятиям физической культуры, спортом и туризмом.
Конечный результат: формирование общественного иммунитета, уменьшение наркозависимых людей.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость затрат на проведение 1 мероприятия - 1 438,75 тыс. тенге.
Своевременность: Своевременное проведение запланированных мероприятий в установленные сроки.
Качество: Осознание гражданами вреда наркомании, пагубных последствий от употребления наркотических средств, формирование общественного иммунитета путем проведения антинаркотических мероприятий на республиканском и региональном уровнях и через средства массовой информации, путем организации спортивно-массовых и туристических мероприятий для детей и молодежи.