Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлігi республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 28 желтоқсан N 1393
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 1-8-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi республикалық бюджеттiк бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1393 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
ортаны қорғау министрлігі
__________________________________
(бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi)
"Әкімшiлiк шығындар" 001 республикалық бюджеттік
бағдарламаның 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 375 728 000 (үш жүз жетпiс бес миллион жетi жүз жиырма сегiз мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiздемесi:
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының 21-25 баптары, Қазақстан Республикасы Президентінiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен қамтылған органдары қызметкерлерiне еңбек ақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаржысы.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің орталық аппаратын және аумақтық органдарының аппарат қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi орталық аппаратын және аумақтық органдарының аппараттарын ұстау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi шаралардың жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Бағы.! Бағдарлама !   Бағдарламаны    !Іске   ! Жауапты
!дар.!ныңқы!   атауы    !    (бағыныңқы     !асыру  !орындаушы.
!лама!бағ. !            !бағдарламаны) іске !мерзім.!   лар
!коды!дар. !            !  асыру шаралары   !дері   !
!    !лама !            !                   !       !
!    !коды !            !                   !       !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2  !  3  !      4     !          5        !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   001        Әкімшілік
шығындар
001  Орталық      Қазақстан Республи.  Жыл    Қазақстан
органның     касы Қоршаған        бойы   Республика.
аппараты     ортаны қорғау мини.         сының
стрлігінің орталық          Қоршаған
аппаратын штаттық           ортаны
кестеге сәйкес 108          қорғау
бiрлiк санда ұстау          министрлігі
002  Аумақтық     Қазақстан Республи.  Жыл    Қазақстан
органның     касы Қоршаған        бойы   Республика.
аппараты     ортаны қорғау мини.         сының
стрлігінің аумақтық         Қоршаған
органдарының                ортаны
аппараттарын штаттық        қорғау
кестеге сәйкес 805          министрлігі
бiрлiк санда ұстау
------------------------------------------------------------------

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2002 года N 1393
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2002 год согласно приложениям 1-8.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2002 года N 1393
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
------------------------------------
(администратор бюджетной программы)
Паспорт
Республиканской бюджетной программы 001
"Административные затраты"
на 2002 год
1. Стоимость: 375 728 000 (триста семьдесят пять миллионов семьсот двадцать восемь тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 21-25 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан и его территориальных органов.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан и его территориальных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !   2 !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
001        Администра-
тивные
затраты
001  Аппарат       Содержание цент-   В те-  Министерство
центрального  рального аппарата  чение  охраны
органа.       Министерства       года   окружающей
охраны окружающей         среды
Республики                Республики
Казахстан согласно        Казахстан
утвержденному
лимиту штатной
численности в
количестве 108
единиц.
002   Аппараты     Содержание аппара-  В те- Министерство
территори-   тов территориаль-   чение охраны
альных       ных органов         года  окружающей
органов      Министерства охраны       среды
окружающей среды          Республики
Республики                Казахстан
Казахстан согласно
утвержденному
лимиту штатной
численности в
количестве 805
единиц.
--------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiне және оның аумақтық органдарына жүктелген функцияларды сапалы және уақтылы орындау.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1393 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
ортаны қорғау министрлігі
__________________________________
(бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi)
"Экологиялық мониторинг жүргiзу және қоршаған ортаны қорғау"
031 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 134 000 000 (бiр жүз отыз төрт миллион) теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы 1997 жылғы 15 шiлдедегi N 160-1 "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңының 8, 24 баптары, Қазақстан Республикасы 1997 жылғы 18 наурыздағы "Экологиялық сараптама туралы" Заңының 33 бабы; Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 23 қазандағы "Ақпарат алу, қалың бұқараның қоршаған ортаға байланысты мәселелер бойынша шешiм қабылдау процесiне қатысуы және әдiл сотқа жүгінуі туралы Конвенцияны ратификациялау туралы" Заңының 1 бабы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 2 наурыздағы N 185 "Қазгидромет" және "Қазавиамет" республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарын құру туралы" Қаулысы , Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 3 мамырдағы N 601 "Қазақстан Республикасы Президентi Н.Ә.Назарбаевтiң 2001 жылғы 13 сәуiрдегі мәжiлiсте берген тапсырмаларын iске асыру бойынша шаралар жоспарын бекiту туралы" Қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қоршаған ортаны қорғау, қоршаған ортаға және табиғи pecурстарға жасалуы ықтимал терiс антропогендiк ықпалдың алдын алу.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: қоршаған орта объектiлерінің экологиялық жағдайын зерттеу, қоршаған ортаны қорғау саласында стандарттар мен нормативтер жасау.
Табиғат қорғау заңдарын дөрекi бұзушылықты айқындау және жедел рейд ұйымдастыру арқылы браконьерлермен күрестi жүзеге асыру.
Мемлекеттік құрылыс жобаларына мемлекеттiк экологиялық capаптама жасау.
Экологиялық бiлiмдi насихаттау, қалың бұқараны экологиялық проблемаларды шешуге тарту, халықтың экологиялық мәдениетін қалыптастыру.
Экологиялық мониторингтi жүргiзу, мемлекеттiк билiк және басқару органдарын табиғи ортаның негiзгi компоненттерінің ластануы және табиғатты қорғау шараларының тиiмділігiн бағалау саласындағы ақпаратпен қамту.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Бағы.! Бағдарлама !   Бағдарламаны    !Іске   ! Жауапты
!дар.!ныңқы!   атауы    !    (бағыныңқы     !асыру  !орындаушы.
!лама!бағ. !            !бағдарламаны) іске !мерзім.!   лар
!коды!дар. !            !  асыру шаралары   !дері   !
!    !лама !            !                   !       !
!    !коды !            !                   !       !
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан и его территориальных органов функций.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2002 года N 1393
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
------------------------------------
(администратор бюджетной программы)
Паспорт
Республиканской бюджетной программы 031
"Проведение экологического мониторинга и охрана
окружающей среды" на 2002 год
1. Стоимость: 134 000 000 (сто тридцать четыре миллиона) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 8 24 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года N 160-I "Об охране окружающей среды"; статья 33 Закона Республики Казахстан от 18 марта 1997 года "Об экологической экспертизе"; статья 1 Закона Республики Казахстан от 23 октября 2000 года N 92 "О ратификации Конвенции о доступе к информации, участию общественности в процессе принятия решений и доступе к правосудию по вопросам, касающимся окружающей среды"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 1999 года N 185 "О создании Республиканских государственных предприятий "Казгидромет" и "Казавиамет", постановление Правительства Республики Казахстан от 3 мая 2001 года N 601 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации поручений Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А., данных на совещании 13 апреля 2001 года".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: охрана окружающей среды, предупреждение возможного отрицательного антропогенного воздействия на окружающую среду и природные ресурсы.
5. Задачи бюджетной программы: исследование экологического состояния объектов окружающей среды, разработка стандартов и нормативов в области охраны окружающей среды.
Выявление грубых нарушений природоохранного законодательства и осуществление борьбы с браконьерством путем организации оперативных рейдов.
Проведение государственной экологической экспертизы проектов государственного строительства.
Пропаганда экологических знаний, привлечение общественности к активному участию в решении экологических проблем, формирование населения экологической культуры.
Проведение экологического мониторинга, информационное обеспечение органов государственной власти и управления в части состояния загрязнения основных компонентов природной среды и оценки эффективности природоохранных мероприятий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------

1 ! 2  !  3  !      4     !          5        !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
031        Экологиялық
мониторинг
жүргiзу және
қоршаған
ортаны
қорғау
030   Қоршаған     - Браконьерлерге            Қазақстан
ортаны       қарсы жедел                 Республика.
қорғау       рейдтердi өткiзу;           сының
бойынша      - "Қақпан" табиғат қыркүйек Қоршаған
жедел        қорғау операциясын  - қазан ортаны
шаралар      өткiзу;                     қорғау
- бекіре балықтар.   сәуір  министрлігі
дың уылдырық шашу   - мамыр
кезiнде "Бекiре"
халықаралық балық
аулау акциясын
өткiзу;
- Павлодар және       жыл
Шығыс Қазақстан       бойы
облыстарындағы
қарағайлы орман.
дарды жаппай
кесуге жол бермеу
мақсатымен жоспар.
дан тыс және жедел
рейдтер жүргiзу;
- аңшы құстарды      жыл
қорғау бойынша       бойы
жедел рейдтер
2       031    Мемлекеттiк  - мемлекеттік        жыл    Қазақстан
экологиялық  орындар жоба         бойы   Республика.
сараптама    бастамасына мемле.          сының
жүргізу      кеттiк экологиялық          Қоршаған
сараптама жүргiзу           ортаны
қорғау
министрлігі
3       032    Экологиялық  16 көрсеткіш         жыл    Қазақстан
мониторинг   бойынша атмосфера.   бойы   Республика.
жүргізу      лық ауа ластануы            сының
мониторингiн 20             Қоршаған
елді мекенде, 40            ортаны
бақылау бекетінде           қорғау
жүргізу;                    министрлігі
- 10 көрсеткiш
бойынша атмосфера.
лық жауын-шашын
ластануы монито.
рингін 30 метео.
станцияда жүргізу;
- Жep үстi сулары
ластануының мони.
торингi 34 өзенде,
6 көлде, 6 су
қоймасында, 2
каналда, 1 теңізде,
105 гидротұстамада
(aй сайын 50
көрсеткішке дейiн
сынама алу);
- Топырақтың
ластануы мониторин.
гiн 10 метеостан.
цияда, 10 елді
мекенде (жылына 2
рет) жүргiзу;
- Радиациялық
мониторингтi 60
метеостанцияда
жүргiзу;
- Күнделiктi гамма-
аясын өлшеу 37
метеостанцияда
жүргізу;
- Атмосфералық шаң-
тозаң сынамасын
бета-активтiлiктi
анықтау үшін алу;
"Бурабай" кешендi
станциясында аялық
мониторингiн өткiзу.
4       033    Экологиялық  Тұрақты түрде         жыл   Қазақстан
насихат      жұртшылыққа насихат   бойы  Республика.
жүргiзу және елдiң          сының
экологиялық жағдайы         Қоршаған
жөнiнде экологиялық         ортаны
ақпарат беру:               қорғау
- "Экология және            министрлігі
тұрақты даму",
"Ақпаратты-экология.
лық бюллетень",
"Жер Ана" бюллетен.
дерiн дайындау және
шығару;
- "Экотайм" телебағ.
дарламасының өткiзі.
луін ұйымдастыру;
"Жемчужина Казах.
стана", "Адам және
Табиғат" радиобағдар.
ламаларының өткiзілуін
ұйымдастыру;
- табиғатты қорғау
жөнiнде насихаттау
материалдарды басып
шығару;
- "Экофото" сурет
көрмесiн ұйымдастыру

1 !   2 !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
031        Проведение
экологического
мониторинга
и охрана
окружающей
среды
1         030  Оперативные    Проведение рейдов        Министерство
мероприятия    по пресечению            охраны
по охране      браконьерства:           окружающей
окружающей     - проведение      сен-   среды
среды          природоохранной   тябрь- Республики
акции "Капкан";   ок-    Казахстан
- при нересте     тябрь
осетровых в       апрель-
рамках проведения май
международной
рыболовной акции
"Осетр";
- внеплановые и   в те-
оперативные рейды чение
по пресечению     года
вырубки ленточных
боров в Павлодар-
ской и Восточно-
Казахстанской
областях;
- оперативные     в те-
рейды по охране   чение
ловчих птиц       года
2         031  Проведение     Проведение        в те-  Министерств
государствен-  государственной   чение  охраны
ной экологи-   экологической     года   окружающей
ческой         экспертизы               среды
экспертизы     проектов, иници-         Республики
ируемых государ-         Казахстан
ственными
органами
3         032  Проведение     - мониторинг      в те-  Министерство
экологичес-    загрязнения       чение  охраны
кого монито-   атмосферного      года   окружающей
ринга          воздуха в 20             среды
населенных               Республики
пунктах, 40              Казахстан
постах наблю-
дений по 16
показателям;
- мониторинг
загрязнения
атмосферных
осадков на 30
метеостанциях
по 10 показа-
телям;
- мониторинг
загрязнения
поверхностных
вод суши на
34 реках, 6
озерах, 6 водо-
хранилищах, 2
каналах, 1 море,
105 гидростворах
(ежемесячный
отбор проб до 50
показателей);
- мониторинг
загрязнения почв
на 10 метеостан-
циях, в 10 насе-
ленных пунктах
(два раза в год);
- радиационный
мониторинг на 60
метеостанциях;
- ежедневные
замеры гамма-
фона на 37
метеостанциях;
- отбор проб
атмосферных
выпадений для
определения
бета-активности;
фоновый мони-
торинг на станции
комплексного
фонового мони-
торинга "Боровое"
4         033  Экологическая  Регулярная про-   в те-  Министерство
пропаганда     паганда и инфор-  чение  охраны
мирование общест- года   окружающей
венности об эко-         среды
логической обс-          Республики
тановке страны:          Казахстан
- подготовка и
издание бюлле-
теней "Экология
и устойчивое
развитие",
"Информационно-
экологический
бюллетень",
"Жер Ана";
- организация
проведения теле-
передачи
"Экотайм";
- организация
проведения радио-
передач
"Жемчужина
Казахстана",
"Адам жане
Табигат";
- издание агита-
ционных материалов
по охране природ-
ных богатств;
- организация
фотовыставки
"Экотофото"

5       034    Экологиялық  - Капустин Яр, Ембi,  жыл   Қазақстан
зерттеулер,  Сарышаған әскери-     бойы  Республика.
қоршаған     сынақ полигондар мен  соның сының
ортаны       соларға жақын орналас. ішін. Қоршаған
қорғау       қан eлді мекендердің  де:   ортаны
саласында    аумағын зерттеу;      ІІ-   қорғау
стандарттар  - шыдамды органикалық IV    министрлігі
мен норма.   ластаушылардың болуын тоқсан
тивтер жасау және ауқымын анықтау; ІІІ-IV
- қоршаған ортаның    тоқсан
жалпыұлттық негіз.
делген сапанорматив.  II-ІII
терін және олардың    тоқсан
адамға рауалы әсер
ету деңгейлерi
нормативтерiн әзiрлеу;
- Қазақстан Pecпубли. III-IV
касындағы көшетхана   тоқсан
газдарының ауаға
таралуын есептеу;
- Қазақстан Республи. II-IІІ
касы мысалы бiр       тоқсан
әкiмшiлiк бiрлiк
территориясын
экологиялық аудан.
дастыру мақсатымен
зерттеу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер:
- экологиялық зерттеулер бойынша есеп;
- айқындалған заң бұзушылықтарды ескере келе, жедел iс-шаралардың өткізiлуi туралы есеп;
- мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы;
- қоршаған ортаны қорғау жөнiнде радиобағдарламалар ("Жемчужина Казахстана", "Адам және Табиғат"), экологиялық телебағдарламалар, фотоальбом, буклет, насихаттау материалдарын басып шығару;
- жыл бойы ай сайын қоршаған орта жағдайының сипаттама көрсеткiштерi жүйесiн алып отыру;
- қоршаған ортаны жақсарту жөнiнде ұсынымдар енгiзу.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1393 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
ортаны қорғау министрлігі
__________________________________
(бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi)
"Қоршаған ортаның ластануын жою және оның алдын алу"
038 республикалық бюджеттiк бағдарламасының
2002 жылға арналған
TӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 500 000 000 (бec жүз миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi N 160-1 "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңының 27-бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: Республикалық бюджеттің қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қоршаған ортаның жағдайын жақсарту және табиғи ортаның ластану салдарын жою.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Канализация коллекторларын және биологиялық тазарту станциялардың құрылыс жұмыстарын жүргiзу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Бағы.! Бағдарлама !   Бағдарламаны    !Іске   ! Жауапты
!дар.!ныңқы!   атауы    !    (бағыныңқы     !асыру  !орындаушы.
!лама!бағ. !            !бағдарламаны) іске !мерзім.!   лар
!коды!дар. !            !  асыру шаралары   !дері   !
!    !лама !            !                   !       !
!    !коды !            !                   !       !
------------------------------------------------------------------

5         034  Экологические  - обследование    В те-  Министерство
исследования,  территорий воен-  чение  охраны
разработка     но-испытательных  года   окружающей
стандартов и   полигонов и тер-  в т.ч. среды
нормативов в   риторий населен-  II-IV  Республики
области охраны ных пунктов,      квар-  Казахстан
окружающей     прилегающих к     тал
среды          полигонам
Капустин Яр,
Эмба, Сары-Шаган;
- определение     III-IV
наличия и объемов квар-
по стойким        тал
органическим
загрязнителям;
- разработка      II-III
общенациональных  квар-
обоснованных нор- тал
мативов качества
окружающей среды
и допустимых
уровней воздей-
ствия их на
человека;
- инвентаризация  III-IV
выбросов парни-   квар-
ковых газов       тал
в Республике
Казахстан;
- обследование     II-III
территорий с целью квар-
районирования на   тал
примере одной
административной
единицы Респуб-
лики Казахстан
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
- отчеты по экологическим исследованиям;
- отчеты по проведенным оперативным мероприятиям, с учетом выявленных правонарушений;
- заключения государственной экологической экспертизы;
- радиопередачи ("Жемчужины Казахстана", "Адам жане Табигат"), экологические телепередачи, издание фотоальбома, буклетов, агитационных материалов по охране окружающей среды;
- получение системы показателей характеризующих состояние окружающей среды ежемесячно в течение года;
- выработка рекомендаций по улучшению окружающей среды.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2002 года N 1393
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
------------------------------------
(администратор бюджетной программы)
Паспорт
Республиканской бюджетной программы 038
"Ликвидация и предупреждение загрязнений окружающей среды"
на 2002 год
1. Стоимость: 500 000 000 (пятьсот миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 27 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года N 160-I "Об охране окружающей среды".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение состояния окружающей среды и ликвидация последствий загрязнений в природной среде.
5. Задачи бюджетной программы: строительство канализационного коллектора и станций биологической очистки Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------

1 ! 2  !  3  !      4     !          5        !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
038        Қоршаған     Канализациялық кол.  ІІ-IV  Қазақстан
ортаның      лекторлар құбыр.     тоқсан Республика.
ластануын    ларын, фекалий ағын.        сының
жою және     дарының резервуарын         Қоршаған
оның алдын   салу және алаңды            ортаны
алу          дайындау, тегістеу          қорғау
жұмыстарын жүргізу          министрлігі
мақсатымен құрылыс
-монтаж жұмыстарын
жүргізу
------------------------------------------------------------------        7. Бюджеттік бағдарламаның орындауынан күтілетін нәтижелер: Қазақстан Республикасы Үкіметінің бекіткен Тізіміне сәйкес қоршаған орта көрсеткіштерін стандарттар талабына келтіру мақсатымен құрылыс объектілерін салу.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1393 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
ортаны қорғау министрлігі
__________________________________
(бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi)
"Балқаш көлінің экологиялық жағдайын жақсарту жөнінде
мемлекеттiк бағдарламаны әзiрлеу" 039 республикалық
бюджеттiк бағдарламасының 2002 жылға арналған
TӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 20 000 000 (жиырма миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы 1997 жылғы 15 шiлдедегi N 160-1 "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңының 8 бабы, Қазақстан Республикасы 1993 жылғы 31 наурыздағы "Су кодексiнің" 15 бабы.
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: Республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Балқаш көлi аймағында экологиялық зардаптарды болдырмау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Балқаш көлi бассейнінің экологиялық жағдайын бағалау, Балқаш экологиялық жүйесiн қалпына келтiрудің кешендi бағдарламасын жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Бағы.! Бағдарлама !   Бағдарламаны    !Іске   ! Жауапты
!дар.!ныңқы!   атауы    !    (бағыныңқы     !асыру  !орындаушы.
!лама!бағ. !            !бағдарламаны) іске !мерзім.!   лар
!коды!дар. !            !  асыру шаралары   !дері   !
!    !лама !            !                   !       !
!    !коды !            !                   !       !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2  !  3  !      4     !          5        !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
039       Балқаш көлі.  Аягөз, Лепсi және   II-III Қазақстан
нің эколо.    Ақсу өзендерi       тоқсан Республика.
гиялық        бассейндерiн               сының
жағдайын      тексеру, топырақ           Қоршаған
жақсарту      пен су сынамаларына        ортаны
жөнiнде       химия-аналитикалық         қорғау
мемлекеттік   зерттеу жасау,             министрлігі
бағдарламаны  сонымен қатар
әзiрлеу       Балқаш көлiнiң
ластануын тұрақты
бақылауды жалғастыру
(атмосфералық ауа
- 440 сынама, су
қорғау аймағындағы
топырақтың ластануын
зерттеу - 800 сынама,
cу қорғау зонасында
топырақтың ластануы
- 860, жер асты        IV
сулары - 250);        тоқсан
Iле-Балқаш
бассейнiн тұрақты
дамытудың кешенді
бағдарламасын жасау
------------------------------------------------------------------

1 !   2 !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
038        Ликвидация и   Проведение строи- II-IV  Министерство
предупреждение тельно-монтажных  квар-  охраны
загрязнений    работ по прок-    тал    окружающей
окружающей     ладке труб кана-         среды
среды          лизационного кол-        Республики
лектора, резер-          Казахстан
вуара фекальных
стоков и работ
по отсыпке,
планировке пло-
щадки очистных
сооружений.
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: осуществление строительства объектов согласно Перечню, утверждаемому Правительством Республики Казахстан, для приведения показателей качества окружающей среды к требуемым стандартам.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2002 года N 1393
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
------------------------------------
(администратор бюджетной программы)
Паспорт
Республиканской бюджетной программы 039
"Разработка государственной программы по улучшению
экологической обстановки озера Балхаш"
на 2002 год
1. Стоимость: 20 000 000 (двадцать миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 8 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года N 160-I "Об охране окружающей среды"; статья 15 Водного кодекса Республики Казахстан от 31 марта 1993 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: предотвращение экологических бедствий на бассейне озера Балхаш.
5. Задачи бюджетной программы: оценка экологического состояния бассейна озера Балхаш, разработка комплексной программы по восстановлению Балхашской экологической системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !   2 !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
039        Разработка     - Обследование    II-III Министерство
государствен-  бассейнов рек     квар-  охраны
ной программы  Аягуз, Лепсы и    тал    окружающей
по улучшению   Аксу, с проведе-         среды
экологической  нием химико-анали-       Республики
обстановки     тических исследо-        Казахстан
озера Балхаш   ваний проб воды
и почв, а также
продолжение сис-
тематических наб-
людений за заг-
рязнением оз.
Балхаш (обследо-
вание атмосферного
воздуха - 440
проб, обследование
загрязнения почв
в водоохранной
зоне - 800 проб,
обследование
поверхностных
вод - 860 проб,
обследование под-
земных вод - 250
проб);
- разработка комп- IV
лексной программы  квар-
по устойчивому     тал
развитию Балхаш-
ского бассейна.
--------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Балқаш көліндегі экологиялық жағдайды дәл сипаттайтын есеп және Балқаш көлінің экологиялық жағдайын тұрақтандыру және жақсартуға бағытталған Іле-Балқаш бассейнінің тұрақты даму бағдарламасының жобасы.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1393 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
ортаны қорғау министрлігі
__________________________________
(бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi)
"Мемлекеттік Табиғи ресурстар кадастрлары" ақпараттық
мәлiметтер қорын сүйемелдеу" 500 республикалық бюджеттiк
бағдарламасының 2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 40 000 000 (қырық миллион) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Заңының 7 бабы; Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 21 қазандағы "Жануарлар дүниесiн қорғау, өкiмiн молайту және пайдалану туралы" Заңының; Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 "Жер қойнауы және жер асты кендерiн пайдалану туралы" Заң күшi бар Жарлығы ; 1993 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Орман кодексi" 17 бабы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 25 қыркүйектегi N 1449 "Сандық геоақпараттық жүйе негiзiнде Қазақстан Республикасы табиғи объектілерінің мемлекеттiк кадастрының Бiрыңғай жүйесiн құру туралы" Қаулысы ; Қазақстан Республикасы Yкіметiнің 1995 жылғы 21 тамыздағы N 1153 "Қазақстан Республикасы аумағында жануарларды мемлекеттiк есепке алу және жануарлар әлемiнен мемлекеттiк кадастрын жүргізу тәртібiн бекiту туралы" Қаулысы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1995 жылғы 24 қаңтардағы N 75 "Мемлекеттiк су кадастрын жүргiзу тәртiбiн бекiту туралы" Қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаның қаржыландыру көздерi: Республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының табиғи потенциалын бiрыңғай жалпы мемлекеттік есепке алу мен бақылауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Табиғи ресурстар компьютерлік жүйенiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Бағы.! Бағдарлама !   Бағдарламаны    !Іске   ! Жауапты
!дар.!ныңқы!   атауы    !    (бағыныңқы     !асыру  !орындаушы.
!лама!бағ. !            !бағдарламаны) іске !мерзім.!   лар
!коды!дар. !            !  асыру шаралары   !дері   !
!    !лама !            !                   !       !
!    !коды !            !                   !       !
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: отчет, подробно описывающий экологическую обстановку на оз. Балхаш и проект Программы по устойчивому развитию бассейна озера Балхаш для стабилизации и улучшения экологической обстановки озера Балхаш.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2002 года N 1393
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
------------------------------------
(администратор бюджетной программы)
Паспорт
Республиканской бюджетной программы 500
"Сопровождение информационной базы данных
"Государственные кадастры природных ресурсов"
на 2002 год
1. Стоимость: 40 000 000 (сорок миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 7 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об охране окружающей среды"; статья 55 Закона Республики Казахстан от 21 октября 1993 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"; Указ Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 27 января 1996 года N 2828 "О недрах и недропользовании"; статья 17 Лесного кодекса Республики Казахстан от 23 января 1993 года; постановления Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2000 года N 1449 "О создании единой системы государственных кадастров природных объектов Республики Казахстан на основе цифровых геоинформационных систем", от 21 августа 1995 года N 1153 "Об утверждении порядка государственного учета животных и ведению государственного кадастра животного мира на территории Республики Казахстан", от 24 января 1995 года N 75 "Об утверждении порядка ведения государственного водного кадастра".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение единого государственного учета и оценки природного потенциала Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение функционирования компьютерной системы государственных кадастров природных ресурсов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------

1 ! 2  !  3  !      4     !          5        !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
500        "Табиғи      Ақпараттық базаны    Жыл    Қазақстан
ресурстар    сүйемелдеу:          бойы   Республика.
мемлекеттiк  - орман шаруашылығы         сының
кадастрлары" Аңшылық шаруашылық          Қоршаған
ақпараттық   және Ерекше қорға.          ортаны
мәлiметтер   латын аумақтар              қорғау
қорын        (АЕҚА) туралы               министрлігі
сүйемелдеу   ақпаратты енгiзу
және олардан жер
көлемiн картаға
түсiру (200 000
км2, 1998 жылғы
жағдай бойынша);
- геоақпараттық
жүйеге (ГАЖ)
топографиялық негі.
зін (масштаб
1:200000) құру
бойынша жұмыстарды
жалғастыру;
- Қазақстан
Республикасы табиғи
ресурстар кадастр.
ларының автомат.
тандырылған жүйесiн
жөнге келтіру;
- жүйеге рұқсатсыз
кiруден сақтандыру
жүйесін қамтамасыз
ету.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Табиғи ресурстар мемлекеттік кадастрлары компьютерлік жүйенің iркіліссiз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1393 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
ортаны қорғау министрлігі
__________________________________
(бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi)
"Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу" 033
республикалық бюджеттiк бағдарламаның 2002 жылға арналған
TӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 448 745 000 (төрт жүз қырық сегiз миллион жетi жүз қырық бес мың) теңге.
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1999 жылғы 2 наурыздағы N 185 "Республикалық мемлекеттiк "Қазгидромет" және "Қазавиамет" кәсiпорындарын құру туралы" Қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2001 жылғы 22 қыркүйектегі N 1228 "Орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың тiзбесiн және 2001 жылы бюджет есебiнен гидрометеорологиялық ақпарат беру көлемiн бекiту туралы" Қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаның қаржыландыру көздерi: Республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының орталық және жергiлікті атқару органдарын гидрометеорологиялық ақпаратпен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Гидрометеорологиялық ақпараттарды жинау, жинақтау, қорыту, болжамдарды құру және шығару.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Бағы.! Бағдарлама !   Бағдарламаны    !Іске   ! Жауапты
!дар.!ныңқы!   атауы    !    (бағыныңқы     !асыру  !орындаушы.
!лама!бағ. !            !бағдарламаны) іске !мерзім.!   лар
!коды!дар. !            !  асыру шаралары   !дері   !
!    !лама !            !                   !       !
!    !коды !            !                   !       !
------------------------------------------------------------------

1 !   2 !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
500        Cопровождение  Оплата услуг по   В те   Министерство
информационной сопровождению баз чение  охраны
базы данных    данных:           года   окружающей
"Государст-    - занесение инфор-       среды
венные         мации кадастров          Республики
кадастры       лесного и живот-         Казахстан
природных      ного мира, особо
ресурсов"      охраняемых при-
родных территорий
(ООПТ) и картиро-
вание территорий
государственных
учреждений по
охране лесов и
ООПТ на площади
не менее 200 000
км 2 по состоянию
на 1998 г.;
- продолжение
работ по созданию
топографической
основы геоинформа-
ционной системы
(ГИС) - масштаба
1:200 000;
- отладка автома-
тизированной
системы кадастров
природных ресурсов
Республики
Казахстан и прио-
бретение расход-
ного материала;
обеспечение
системы защиты
от несанкциониро-
ванного доступа.
___________________________________________________________________
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение бесперебойного функционирования компьютерной системы государственных кадастров природных ресурсов.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2002 года N 1393
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
------------------------------------
(администратор бюджетной программы)
Паспорт
Республиканской бюджетной программы 033
"Ведение гидрометеорологического мониторинга"
на 2002 год
1. Стоимость: 448 745 000 (четыреста сорок восемь миллионов семьсот сорок пять тысяч) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 1999 года N 185 "О создании Республиканских государственных предприятий "Казгидромет" и "Казавиамет"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2001 года N 1228 "Об утверждении перечня центральных и местных исполнительных органов и объема гидрометеорологической информации, представляемой за счет бюджетных ассигнований в 2001 году".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение гидрометеорологической информации центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: сбор, обобщение, составление прогнозов и выпуск гидрометеорологической информации. Выполнение международных обязательств в рамках Всемирной метеорологической организации, конвенций и соглашений.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------

1 ! 2  !  3  !      4     !          5        !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1    33        Гидрометео.  - 244 метеостанция.  жыл    Қазақстан
рологиялық   ларда, 23 метео.     бойы   Республика.
мониторинг   бекеттерде, 9 агро.         сының
жүргiзу      метбекеттерде, 8            Қоршаған
аэрологиялық стан.          ортаны
цияларда,                   қорғау
- 5 озонометриялық          министрлігі
бақылау бекеттерде,
14 актинометриялық
бақылау бекеттерде,
7 жылу баланстық
бақылау бекеттерде;
162 гидропосттарда,
16 қар бағыттарда;
2 қаркөшкiнi
станцияларда
күнделiктi гидро.
метеорологиялық
ақпаратты алу үшiн
стандартты және
қосымша гидрометео.
рологиялық бақылаулар
жүргiзу;
- Ақпараттарды жинау
және өңдеу;
- Қысқа мерзiмдi,
ұзақ мерзімді метео.
рологиялық, гидро.
логиялық болжауларды
құрастыру және жасау;
- Қауiпті және апатты
гидрометеорологиялық
құбылыстар қауіптi
және олардың туындау
фактiсi жөнiнде
дауыл ескертулерi;
- Гидрометеорологиялық
ақпаратты шығару
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер:
- Қазақстан территориясының бойынша 253 күнделікті метеорологиялық бюллетень 10 мемлекеттік органдарға;
- Қазақстан территориясының бойынша 12 бiрайлық метеорологиялық бюллетень 4 мемлекеттік органдарға;
- 14 облыс бойынша 2 және 3 тәулiкке 5110 ауа райы болжау 10 мемлекеттік органдарға;
- 14 облыс бойынша бiр аптаға 728 ауа райы болжау 10 мемлекеттiк органдарға;
- Қазақстанның облыс және әкiмшiлік орталықтар бойынша Қауiптi және апатты гидрометеорологиялық құбылыстар қаупi және олардың туындау фактiсi жөнiнде дауыл ескертулерi 26 мемлекеттiк органдарға;
- 253 күнделiктi гидрологиялық бюллетень 3 мемлекеттiк органдарға.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1393 қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
ортаны қорғау министрлігі
__________________________________
(бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi)
"Гидрометеорологиялық бақылау қызметтерін техникалық қайта
жарақтандыру" 034 республикалық бюджеттік бағдарламаның
2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 15 000 000 (он бес миллион) теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 2 наурыздағы N 185 "Республикалық мемлекеттiк "Қазгидромет" және "Қазавиамет" кәсіпорындарын құру туралы" Қаулысы , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнің 1993 жылғы 13 сәуiрдегі N 296 "Дүниежүзілік Метеорологиялық Ұйым конвенциясына қосылу туралы" Қаулысы.

1 !   2 !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
033        Ведение       - проведение       В те-  Министерство
гидрометео-   стандартных гидро- чение  охраны
рологического метеорологических  года   окружающей
мониторинга   наблюдений на 244         среды
метеостанциях,            Республики
23 метеопостах,           Казахстан
9 агрометеорологи-
ческих постах, 8
аэрологических
станциях, 5 пунк-
тах озонометричес-
ких наблюдений, 14
пунктах актиномет-
рических наблюдений,
7 пунктах тепло-
балансовых наблюде-
ний, 162 гидропос-
тах, 16 снегомар-
шрутах, 2 снего-
лавинных станциях
и постах для полу-
чения текущей
гидрометеорологи-
ческой информации;
- сбор и обработка
информации;
разработка и сос-
тавление кратко-
срочных, долго-
срочных метеороло-
гических и гидро-
логических прог-
нозов;
- штормовые преду-
преждения об угрозе
и факте возникно-
вения опасных и
стихийных гидро-
метеорологических
явлений;
- выпуск гидро-
метеорологической
информации.
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
- ежедневный метеорологический бюллетень по территории Казахстана в количестве 253 штук, представляемый 10-ти государственным органам;
- ежемесячный метеорологический бюллетень погоды по территории Казахстана в количестве 12 штук, представляемый 4-м государственным органам;
- прогноз погоды на 2 и 3 суток по 14 областям в количестве 5110 штук, представляемый 10-ти государственным органам;
- прогноз погоды на неделю по 14 областям в количестве 728, представляемый 10-ти государственным органам;
- штормовые предупреждения о возможности возникновения опасных и стихийных гидрометеорологических явлений по областям и административным центрам Казахстана в случае угрозы или факта возникновения, представляемые 26-ти государственным органам;
- ежедневный гидрологический бюллетень в количестве 253 штук, представляемый 3-м государственным органам.
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2002 года N 1393
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
------------------------------------
(администратор бюджетной программы)
Паспорт
Республиканской бюджетной программы 034
"Техническое перевооружение служб гидрометеорологического
наблюдения" на 2002 год
1. Стоимость: 15 000 000 (пятнадцать миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 1999 года N 185 "О создании Республиканских государственных предприятий "Казгидромет" и "Казавиамет"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 апреля 1993 года N 296 "О присоединении к конвенции Всемирной метеорологической организации".

3. Бюджеттік бағдарламаның қаржыландыру көздерi: Республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы аумағындағы толыққанды гидрометеорологиялық мониторингті қамтамасыз ету, бақылаулар және гидрометеорологиялық бақылаулар сапасын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: Гидрометеорологиялық станциялар мен бекеттердiң жабдықталуын Дүниежүзілік метеорологиялық ұйымының нормативтiк талаптарға сәйкестендіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны тарту бойынша шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Бағы.! Бағдарлама !   Бағдарламаны    !Іске   ! Жауапты
!дар.!ныңқы!   атауы    !    (бағыныңқы     !асыру  !орындаушы.
!лама!бағ. !            !бағдарламаны) іске !мерзім.!   лар
!коды!дар. !            !  асыру шаралары   !дері   !
!    !лама !            !                   !       !
!    !коды !            !                   !       !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2  !  3  !      4     !          5        !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
1   034        Гидрометео.  Бiр аэрологиялық    жыл     Қазақстан
рологиялық   станцияны иелікке   бойы    Республика.
бақылау      алу                         сының
қызметтерiн                              Қоршаған
техникалық                               ортаны
қайта                                    қорғау
жарақтандыру                             министрлігі
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер: Дүниежүзілік метеорологиялық ұйымның халықаралық келісімін есепке ала отырып ұлттық гидрометеорологиялық тордың негізінде гидрометеорологиялық жағдайды және қоршаған табиғи ортаның басқа сипаттамаларында бақылау жүйесін қалыптастыру және іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1393 қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы Қоршаған
ортаны қорғау министрлігі
__________________________________
(бюджеттiк бағдарламаның әкiмгерi)
"Жаңа гидрометеорологиялық бақылау бекеттері мен орындарын ашу" 040 республикалық бюджеттік бағдарламаның
2002 жылға арналған
ТӨЛҚҰЖАТЫ
1. Құны: 79 000 000 (жетпiс тоғыз миллион) теңге.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 2 наурыздағы N 185 "Республикалық мемлекеттiк "Қазгидромет" және "Қазавиамет" кәсiпорындарын құру туралы" Қаулысы , Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 13 сәуiрдегi N 296 "Дүниежүзiлiк Метеорологиялық Ұйым конвенциясына қосылу туралы" Қаулысы, Гидрометеорология саласындағы қарым-қатынас туралы келiсiм, Мәскеу қаласы, 8 ақпан 1992 жылғы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1996 жылғы 10 қаңтардағы N 38 "Қоршаған ортаның жағдайын бақылау станциясының мәртебесi туралы Ереженi бекiту туралы" Қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1998 жылғы 15 ақпандағы N 160 "Мемлекеттiк есепке алу және оны пайдалану тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы" Қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение полноценного гидрометеорологического мониторинга на территории Республики Казахстан, улучшение качества наблюдений и гидрометеорологических наблюдений.
5. Задачи бюджетной программы: приведение оснащенности гидрометеорологических станций и постов в соответствии с нормативными требованиями Всемирной метеорологической организации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !   2 !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
034        Техническое    Приобретение       В те- Министерство
перевооруже-   одной Аэрологи-    чение охраны
ние служб      ческой станции     года  окружающей
гидрометеоро-                           среды
логического                             Республики
наблюдения                              Казахстан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: формирование и обеспечение функционирования системы наблюдений за гидрометеорологическими условиями и другими характеристиками окружающей природной среды на основе национальных гидрометеорологических сетей с учетом международных стандартов Всемирной метеорологической организации.
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2002 года N 1393
Министерство охраны окружающей среды
Республики Казахстан
------------------------------------
(администратор бюджетной программы)
Паспорт
Республиканской бюджетной программы 040
"Создание новых постов и пунктов гидрометеорологических
наблюдений" на 2002 год
1. Стоимость: 79 000 000 (семьдесят девять миллионов) тенге.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 1999 года N 185 "О создании Республиканских государственных предприятий "Казгидромет" и "Казавиамет"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 апреля 1993 года N 296 "О присоединении к конвенции Всемирной метеорологической организации"; Соглашение о взаимодействии в области гидрометеорологии, город Москва, 8 февраля 1992 года; постановление Правительства Республики Казахстан от 10 января 1996 года N 38 "Об утверждении Положения о статусе наблюдательной станции за состоянием природной среды"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 1995 года N 160 "Об утверждении положения о порядке государственного учета вод и их использования".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: Республикалық бюджет қаржысы.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы аумағында толық гидрометеорологиялық мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету, бақылаулар мен гидрометеорологиялық болжаулар сапасын жақсарту, гидрометеорология саласындағы дүниежүзілік келісім міндеттерін орындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттері: мемлекеттік гидрометеорологиялық бақылау торабы орындарының санын Дүниежүзiлiк Метеорологиялық Ұйымның нормативтеріне жеткізу.
6. Бюджеттік Бағдарламаны iске асыру шараларының жоспары:
------------------------------------------------------------------
N !Бағ.!Бағы.! Бағдарлама !   Бағдарламаны    !Іске   ! Жауапты
!дар.!ныңқы!   атауы    !    (бағыныңқы     !асыру  !орындаушы.
!лама!бағ. !            !бағдарламаны) іске !мерзім.!   лар
!коды!дар. !            !  асыру шаралары   !дері   !
!    !лама !            !                   !       !
!    !коды !            !                   !       !
------------------------------------------------------------------
1 ! 2  !  3  !      4     !          5        !   6   !     7
------------------------------------------------------------------
040        Жаңа гидро.  Гидрометеорология.          Қазақстан
метеороло.   лық бақылау бекет.          Республика.
гиялық       тері мен орындарын          сының
бақылау      салу:                       Қоршаған
бекеттері    - Бақылау бекеттері  І-ІІІ  ортаны
мен          мен орындарына ар.   тоқсан қорғау
орындарын    налған учаскелерді          министрлігі
ашу          тексеріп, таңдау;
- Аспаптарды, құрал. ІІ-IV
жабдықтарды және     тоқсан
материалдарды сатып
алу;
- Жоба-смета құжаты  ІІ-IV
бойынша қатынасты    тоқсан
қамтамасыз ету
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтілетін нәтижелер: 4.02-91 және 4-5-91 СНИП 1 қаңтар 1991 жылғы бағасына және нормасына сәйкес Қазақстан Республикасы Минстрой N AK-05-6-1548 11 қыркүйек 1996 жылғы қаулысына сәйкес келуіне байланысты нормативтік талаптарға сай 37 гидрологиялық бекет, 7 гидрометеорологиялық бақылау пункттерін ашу.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение гидрометеорологического мониторинга на территории Республики Казахстан, улучшение качества наблюдений и гидрометеорологических прогнозов, выполнение обязательств международных соглашений в области гидрометеорологии.
5. Задачи бюджетной программы: создание новых постов и пунктов гидрометеорологических наблюдений для восстановления основной гидрометеорологической сети, с учетом нормативных требований Всемирной метеорологической организации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
_________________________________________________________________
N ! Код ! Код !Наименование !   Мероприятия    !Сроки !Ответст-
п/п!прог-!под- ! программ    !   по реализации  !реали-!венные
!раммы!прог-!(подпрограмм)!   программы      !зации !исполни-
!     !раммы!             !  (подпрограммы)  !      !тели
------------------------------------------------------------------
1 !   2 !  3  !       4     !        5         !  6   !     7
------------------------------------------------------------------
040        Cоздание       Cтроительство            Министерство
новых постов   постов и пунктов         охраны
и пунктов      гидрометеорологи-        окружающей
гидрометеоро-  ческого наблю-           среды
логических     дения:                   Республики
наблюдений     - обследование и  I-III  Казахстан
выбор участков    квартал
для постов и
пунктов наблю-
дений;
- приобретение    II-IV
приборов, обору-  квартал
дования и мате-
риалов;
- коммуникацион-  II-IV
ное обеспечение   квартал
согласно проект-
но-сметной доку-
ментации.
--------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание 37 постов, 7 пунктов гидрометеорологических наблюдений, отвечающих нормативным требованиям, предусмотренным СНИПом 4.02-91, 4-5-91, в ценах и нормах, введенных по состоянию на 1 января 1991 года (СНИР-91) в соответствии с постановлением Минстроя РК NAK-05-6-1548 от 11 сентября 1996 года.