Қазақстан Республикасы Жоғары төрелік соты Пленумы қаулыларының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 28 Нормативтік қаулысы.
Қазақстан Республикасында төрелік соттар жүйесінің жойылуына байланысты Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жалпы отырысы
қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Жоғары төрелік соты Пленумының мынадай қаулыларының:
1) "Шығындарды өндіру туралы дауларды қараудың тәжірибесі туралы" Қазақстан Республикасы Жоғары төрелік соты Пленумының 1994 жылғы 21 шілдедегі N 5 қаулысының ;
2) "Азаматтық заңнаманың негізін Қазақстан Республикасы төрелік соттарының қолдануымен байланысты кейбір мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Жоғары төрелік соты Пленумының 1994 жылғы 21 шілдедегі N 6 қаулысының ;
3) "Төрелік соттарға даулардың ведомстволық бағыныстылығының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Жоғары төрелік соты Пленумының 1994 жылғы 21 шілдедегі N 7 қаулысының ;
4) "Мемлекеттік мүлікті жекешелендірумен және мемлекеттіліктен айыру туралы заңнамаларды қолданумен байланысты дауларды шешу тәжірибесінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Жоғары төрелік соты Пленумының 1995 жылғы 8 ақпандағы N 3 қаулысының ;
5) "Банк қызметімен байланысты дауларды шешу кезінде заңнамаларды Қазақстан Республикасы төрелік соттарының қолдануы туралы" Қазақстан Республикасы Жоғары төрелік соты Пленумының 1995 жылғы 8 ақпандағы N 4 қаулысының ;
6) "Сапасы төмен тауарлар мен өнімдерді жеткізумен және сатумен байланысты дауларды шешу туралы" Қазақстан Республикасы Жоғары төрелік соты Пленумының 1995 жылғы 8 ақпандағы N 5 қаулысының ;
7) "Кепілдік міндеттемелерімен байланысты дауларды шешу кезінде заңнамаларды қолдану туралы" Қазақстан Республикасы Жоғары төрелік соты Пленумының 1995 жылғы 4 тамыздағы N 4 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Конституциясының 4-бабына сәйкес, осы нормативтік қаулы қолданыстағы құқық құрамына қосылады, сондай-ақ жалпыға бірдей міндетті болып табылады және ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
Қ. Мәми
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының судьясы,
жалпы отырыс хатшысы
Ж. Бәйішев

О признании недействующими постановлений Пленума Высшего арбитражного суда Республики Казахстан
Нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 28.
В связи с ликвидацией системы арбитражных судов в Республике Казахстан пленарное заседание Верховного Суда Республики Казахстан
постановляет :
1. Признать недействующими следующие постановления Пленума Высшего арбитражного суда Республики Казахстан:
1) Постановление Пленума Высшего арбитражного суда Республики Казахстан от 21 июля 1994 года № 5 "О практике рассмотрения споров о взыскании убытков";
2) Постановление Пленума Высшего арбитражного суда Республики Казахстан от 21 июля 1994 года № 6 "О некоторых вопросах, связанных с применением арбитражными судами Республики Казахстан Основ гражданского законодательства";
3) Постановление Пленума Высшего арбитражного суда Республики Казахстан от 21 июля 1994 года № 7 "О некоторых вопросах подведомственности споров арбитражным судам";
4) Постановление Пленума Высшего арбитражного суда Республики Казахстан от 8 февраля 1995 года № 3 "О некоторых вопросах практики разрешения споров, связанных с применением законодательства о разгосударствлении и приватизации государственного имущества";
5) Постановление Пленума Высшего арбитражного суда Республики Казахстан от 8 февраля 1995 года № 4 "О применении арбитражными судами Республики Казахстан законодательства при разрешении споров, связанных с банковской деятельностью";
6) Постановление Пленума Высшего арбитражного суда Республики Казахстан от 8 февраля 1995 года № 5 "О разрешении споров, связанных с поставкой и продажей продукции и товаров ненадлежащего качества";
7) Постановление Пленума Высшего арбитражного суда Республики Казахстан от 4 августа 1995 года № 4 "О применении законодательства при разрешении споров, связанных с залоговыми обязательствами".
2. Согласно статье 4 Конституции Республики Казахстан настоящее нормативное постановление включается в состав действующего права, а также является общеобязательным и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель Верховного Суда
Республики Казахстан
К. Мами
Судья Верховного Суда
Республики Казахстан,
секретарь пленарного заседания
Ж. Баишев