"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 19 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 12 маусымдағы № 78-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 19 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, жинақтасын және айдың 5-і күнінен кешіктірмей, жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 12 маусымдағы
№ 78-ө өкімімен
бекітілген
Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне денсаулық сақтау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 19 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с № Құқықтық актінің атауы Актінің нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік орган Орындау мерзімі Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1 2 3 4 5 6
1
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 11 қарашадағы № 203 Жарлығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҚНРДА
(келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
М.Ж. Хаджиева
2
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрлiктерінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2024 жылғы маусым
Т.С. Сұлтанғазиев
3
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ережені бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 маусымдағы № 357 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2024 жылғы
маусым
Қ.А. Әбубәкіров
4

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 19 апреля 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 июня 2024 года № 78-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 19 апреля 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
1) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
2) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр
О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от " " 2024 года №
Перечень
правовых актов, принятие которых обусловлено
Законом Республики Казахстан от 19 апреля 2024 года
"О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам здравоохранения"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 11 ноября 2019 года № 203 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2024 года
Хаджиева М.Ж.
2.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Султангазиев Т.С.
3.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2022 года № 357 "Об утверждении Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
июнь
2024 года
Абубакиров К.А.
4.

"Ішкі сауда қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2024 жылғы
маусым
А.Ә. Бижанова
5
"Әскери интернатурадағы дайындық қағидаларын және мамандықтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 тамыздағы № 483 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2024 жылғы маусым
Қ.А. Әбубәкіров
6
"Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату туралы заңнамасының сақталуына тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 455 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 39 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
МАМ,
ҰЭМ
2024 жылғы
маусым
Қ.Ж. Ысқақов,
О.О. Сыздықов
7
"Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдары туралы заңнамасының сақталуына тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 9 қарашадағы № 473 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 15 қарашадағы № 69 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
МАМ, ҰЭМ
2024 жылғы маусым
Қ.Ж. Ысқақов,
О.О. Сыздықов
8
"Қарулы Күштер мемлекеттік мекемелерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерді өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың көрсетілетін қызметтерді өткізуден түсетін ақшаны жұмсау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 30 қазандағы № 871 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2024 жылғы
маусым
Қ.А. Әбубәкіров
9
"Темекінің және темекі бұйымдарының, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдардың, тұтынудың электрондық жүйелерінің және оларға арналған сұйықтықтардың барлық маркаларында никотиннің шекті жол берілетін құрамы бойынша зертханалық зерттеулердің нәтижелері туралы есептерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 6 қазандағы № ҚР ДСМ-114/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова
10

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264 "Об утверждении Правил внутренней торговли"
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
июнь
2024 года
Бижанова А.А.
5.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 августа 2017 года № 483 "Об утверждении Правил подготовки в военной интернатуре и перечня специальностей"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
июнь
2024 года
Абубакиров К.А.
6.
О внесении изменений в совместный приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 455 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 39 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов за соблюдением законодательства Республики Казахстан о телерадиовещании"
совместный приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МКИ,
МНЭ
июнь
2024 года
Искаков К.Ж.,
Сыздыков О.О.
7.
О внесении изменений в совместный приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 9 ноября 2018 года № 473 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 ноября 2018 года № 69 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о средствах массовой информации"
совместный приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МКИ,
МНЭ
июнь
2024 года
Искаков К.Ж.,
Сыздыков О.О.
8.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 30 октября 2019 года № 871 "Об утверждении Правил оказания платных видов деятельности по реализации услуг государственными учреждениями Вооруженных Сил по оказанию медицинской помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования
и расходования ими денег от реализации услуг"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
июнь
2024 года
Абубакиров К.А.
9.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 октября 2020 года № ҚР ДСМ-114/2020 "Об утверждении Правил представления отчетов о результатах лабораторных исследований по предельно допустимому содержанию никотина во всех марках табака и табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, электронных систем потребления и жидкостей для них"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.
10.

"Медициналық оқыс оқиға жағдайларын (оқиғаларды) айқындау, оларды есепке алу және талдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 22 қазандағы № ҚР ДСМ-147/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы маусым
Ж.К. Бүркітбаев
11
Темекі бұйымдарын, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдарды, қорқорға арналған темекіні, қорқор қоспасын, темекі қыздыруға арналған жүйелерді, тұтынудың электрондық жүйелерін және оларға арналған сұйықтықтарды сату жүзеге асырылатын орындарда жазба үшін темекі шегудің зияны туралы ескертуді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 28 қазандағы № ҚР ДСМ-163/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы маусым
Т.С. Сұлтанғазиев
12
"Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы маусым
Е.Д. Оспанов
13
"Медициналық көрсетілетін қызметтер (көмек) сапасына ішкі және сыртқы сараптамаларды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 3 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-230/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы
маусым
Ж.К. Бүркітбаев
14
"Бастапқы медициналық құжаттаманы жүргізу және есептерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-244/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы маусым
Т.С. Сұлтанғазиев
15
"Темекі бұйымдарын, оның ішінде қыздырылатын темекісі бар бұйымдарды, темекі қыздыруға арналған жүйелерді, тұтынудың электрондық жүйелерін және оларға арналған сұйықтықтарды тұтыну үшін арнайы бөлінген орындарды жабдықтауға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-246/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы
маусым
А.С. Есмағамбетова
16
"Денсаулық сақтау саласындағы білім беру бағдарламалары білім алушыларының білімі мен дағдыларын бағалау, түлектерінің кәсіптік даярлығын бағалау, денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-249/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы маусым
Т.С. Сұлтанғазиев
17

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 октября 2020 года № ҚР ДСМ-147/2020 "Об утверждении правил определения случаев (событий) медицинского инцидента, их учета и анализа"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.
11.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 октября 2020 года № ҚР ДСМ-163/2020 "Об утверждении предупреждения о вреде курения для надписи в местах, где осуществляется продажа табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, табака для кальяна, кальянной смеси, систем для нагрева табака, электронных систем потребления и жидкостей для них"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Султангазиев Т.С.
12.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Оспанов Е.Д.
13.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-230/2020 "Об утверждении правил организации и проведения внутренней и внешней экспертиз качества медицинских услуг (помощи)"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.
14.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-244/2020 "Об утверждении правил ведения первичной медицинской документации и представление отчетов"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Султангазиев Т.С.
15.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-246/2020 "Об утверждении требований к оборудованию мест, выделенных специально для потребления табачных изделий, в том числе изделий с нагреваемым табаком, систем для нагрева табака, электронных систем потребления и жидкостей для них"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.
16.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-249/2020 "Об утверждении правил оценки знаний и навыков обучающихся, оценки профессиональной подготовленности выпускников образовательных программ в области здравоохранения и специалистов в области здравоохранения"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь 2024 года
Султангазиев Т.С.
17.

"Денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауды жүргізу, шетелдік мамандарды қоса алғанда, денсаулық сақтау саласындағы маман сертификатының қолданысын растау қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде денсаулық сақтау саласында медициналық және (немесе) фармацевтикалық білім алған адамды денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауға жіберу шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-274/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы маусым
Ж.К. Бүркітбаев
18
"Шегілетін темекі бұйымдары, оның ішінде қыздырылатын темекісі, қорқорға арналған темекісі бар бұйымдар, қорқор қоспасы, темекіні қыздыруға арналған жүйе, тұтынудың электрондық жүйелері мен оларға арналған сұйықтықтар құрамындағы никотин мен шайырлы заттардың рұқсат етілетін шекті деңгейлерін анықтау туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-277/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова
19
"Денсаулық сақтау қызметкерлерінің үздіксіз кәсіптік даму нәтижелерін растау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-283/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы
маусым
Т.С. Сұлтанғазиев
20
"Он жастан он сегіз жасқа дейінгі кәмелетке толмағандар мен жастардың репродуктивтік және психикалық денсаулықты сақтау бойынша медициналық көмекті ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 20 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-285/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы
маусым
Т.С. Сұлтанғазиев
21
"Салауатты өмір салтын танымал ету жөніндегі әлеуметтік жарнаманы қалыптастыру және отандық телеарналарда орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 31 наурыздағы № 108 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы маусым
Қ.Ж. Ысқақов
22
"Стратегиялық маңызды дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 3 наурыздағы № 35 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы маусым
Т.С. Сұлтанғазиев
23

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-274/2020 "Об утверждении правил проведения сертификации специалиста в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата специалиста в области здравоохранения, включая иностранных специалистов, а также условия допуска к сертификации специалиста области здравоохранения лица, получившего медицинское и (или) фармацевтическое образование в области здравоохранения за пределами Республики Казахстан"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.
18.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-277/2020 "Об определении предельно допустимых уровней содержания никотина и смолистых веществ в курительных табачных изделиях, в том числе изделиях с нагреваемым табаком, табаком для кальяна, кальянной смеси, системе для нагрева табака, электронных системах потребления и жидкостей для них"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.
19.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-283/2020 "Об утверждении Правил подтверждения результатов непрерывного профессионального развития работников здравоохранения"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь 2024 года
Султангазиев Т.С.
20.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-285/2020 "Об утверждении правил организации медицинской помощи по охране репродуктивного и психического здоровья несовершеннолетних в возрасте от десяти до восемнадцати лет и молодежи"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь 2024 года
Султангазиев Т.С.
21.
О внесении изменений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2021 года № 108 "Об утверждении Правил формирования и размещения на отечественных телеканалах социальной рекламы по популяризации здорового образа жизни"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
июнь
2024 года
Искаков К.Ж.
22.
О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 марта 2023 года № 35 "Об утверждении Перечня стратегически важных лекарственных средств и медицинских изделий"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Султангазиев Т.С.
23.

"Білім беру ұйымдарына және олардың аумақтарына әкелуге тыйым салынған, оларда пайдаланылуы шектелген нәрселер мен заттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 25 мамырдағы № 235 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОАМ
2024 жылғы маусым
Е.С. Оспанов
24
"Өндірістік мақсаттағы ғимараттарға және құрылыстарға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 3 тамыздағы № ҚР ДСМ-72 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова
25
"Қоғамдық тамақтану объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 17 ақпандағы № ҚР ДСМ-16 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова
26
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 2 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-152 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 2 желтоқсандағы № 117 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
ДСМ,
ҰЭМ
2024 жылғы маусым
А.С. Есмағамбетова,
О.О. Сыздықов
27
Тәуелсіз сараптама комиссиясы қызметінің тәртібін және медициналық қызметті жүзеге асыру нәтижесінде пациенттің өмірі мен денсаулығына зиян келтіру фактісінің болуын (болмауын) анықтау жөніндегі ең төменгі талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы
маусым
Ж.Қ. Бүркітбаев
28
Медициналық оқыс оқиғаның және сақтандыру жағдайларының басталу фактілерін есепке алудың бірыңғай тізілімін қалыптастыру мен жүргізу тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы маусым
Ж.Қ. Бүркітбаев
29
"Өз кәсібінің үздігі" атағын беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы маусым
Т.С. Сұлтанғазиев
30
Медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін ортақ сақтандырудың үлгілік шартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ, ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
Т.С. Сұлтанғазиев,
М.Ж. Хаджиева
31
Медицина қызметкерлерінің кәсіптік жауапкершілігін сақтандыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ, ҚНРДА (келісу бойынша)
2024 жылғы маусым
Т.С. Сұлтанғазиев,
М.Ж. Хаджиева
32

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 25 мая 2021 года № 235 "Об утверждении перечня предметов и веществ, запрещенных к вносу, ограниченных для использования в организациях образования и на их территориях"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
июнь
2024 года
Оспан Е.С.
24.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 августа 2021 года № ҚР ДСМ-72 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к зданиям и сооружениям производственного назначения"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.
25.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-16 "Об утверждении Cанитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к объектам общественного питания"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.
26.
О внесении изменений в совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 декабря 2022 года № ҚР ДСМ-152 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 декабря 2022 года № 117 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МЗ,
МНЭ
июнь
2024 года
Есмагамбетова А.С.,
Сыздыков О.О.
27.
Об утверждении порядка деятельности независимой экспертной комиссии и минимальных требований по установлению наличия (отсутствия) факта причинения вреда жизни и здоровью пациента в результате осуществления медицинской деятельности
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.
28.
Об утверждении порядка формирования и ведения единого реестра учета фактов наступления медицинского инцидента и страховых случаев
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Буркитбаев Ж.К.
29.
Об утверждении Правил присвоения звания "Лучший в профессии"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
июнь
2024 года
Султангазиев Т.С.
30.
Об утверждении типового договора сострахования профессиональной ответственности медицинских работников
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ,
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2024 года
Султангазиев Т.С.,
Хаджиева М.Ж.
31.
Об утверждении Правил страхования профессиональной ответственности медицинских работников
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ,
АРРФР
(по согласованию)
июнь
2024 года
Султангазиев Т.С., Хаджиева М.Ж.
32.

"Өскемен қаласының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 11 қаңтардағы № 95 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігінің қаулысы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласы әкімдігі
2024 жылғы маусым
Омар Ж.М.
33
"Елордада автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2023 жылғы 7 желтоқсандағы № 503-2647 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің қаулысы
Астана қаласының әкімдігі
2024 жылғы маусым
Ж.М. Қасымбек
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдиниет және ақпарат министрлігі;
ОАМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі.

О внесении изменений в постановление акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области от 11 января 2023 года № 95 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства города Усть-Каменогорска"
постановление акимата города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области
акимат города Усть-Каменогорска Восточно-Казахстанской области
июнь
2024 года
Омар Ж.М.
33.
О внесении изменений в постановление акимата города Астаны от 7 декабря 2023 года № 503-2647 "Об утверждении Правил перевозки пассажиров и багажа автомобильным транспортом в столице"
постановление акимата города Астаны
акимат города Астаны
июнь
2024 года
Касымбек Ж.М.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
___________________________________