Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің 2003 жылғы 19 наурыздағы N 82-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 29 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 2256. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 2013 жылғы 19 шілдедегі № 215-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 19.07.2013 № 215-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың атауына өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің 2003.10.09 N 253-НҚ бұйрығымен, 2005.03.29 N 108-НҚ бұйрығымен.
Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы» Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту туралы ереже бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің 2003.10.09 N 253-НҚ бұйрығымен, 2005.03.29 N 108-НҚ бұйрығымен.
2. "Субъектiлердiң тауарларына, жұмыстарына, қызметтерiне бағалар (тарифтер) бекiтудiң және енгiзудiң тәртiбi туралы (Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 6 қыркүйектегi нормативтiк құқықтық актілердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде N 881 нөмiрмен
тiркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге мемлекеттiк органдарының 1999 жылғы N 3 нормативтiк құқықтық актiлер бюллетенiнде жарияланған) Нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң 1999 жылғы 6 тамыздағы N 59-ОД бұйрығының күшi жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгінiң Әкiмшілiк жұмысы департаментi (A.T.Шабдарбаев) осы бұйрықты мемлекеттiк тiркеуден өткеннен кейiн:
1) оны белгiленген тәртiппен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсiн;

Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 82-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2003 года № 2256. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 19 июля 2013 года № 215-ОД
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 19.07.2013 № 215-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Название с изменениями - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 9 октября 2003 года N 253-ОД; в редакции - от 29 марта 2005 года N 108-ОД.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках" (далее - Закон), ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
1. Утвердить прилагаемые Правила утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий.
Сноска. Пункт 1 с изменениями - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 9 октября 2003 года N 253-ОД; от 29 марта 2005 года  N 108-ОД .
2. Признать утратившим силу приказ Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 6 августа 1999 года N 59-ОД "Об утверждении Инструкции о порядке утверждения и введения цен (тарифов) на товары, работы, услуги субъектов (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 6 сентября 1999 года N 881, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 1999 года N 3).
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции (Шабдарбаев А.Т.) после государственной регистрации настоящего приказа:
1) обеспечить в установленном порядке его опубликование в официальных средствах массовой информации;

2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiнiң құрылымдық бөлiмшелерi мен аумақтық органдарының назарына жеткiзсiн.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының бiрiншi орынбасары Б.Ә.Сағынтаевқа жүктелсiн.
5. Осы бұйрық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды
реттеу және бәсекелестікті
қорғау жөніндегі агенттігінің
2003 жылғы 19 наурыздағы
N 82-НҚ бұйрығымен
бекітілген
Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп
көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)
тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік
сметалар бекіту туралы ереже
Ескерту. Атауына өзгеріс енгізілді;
Нұсқаулықтың барлық мәтіні бойынша "қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды)", "қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)" деген сөздерді тиісінше "реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды)", "реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына)" деген сөздермен ауыстырылды;
Нұсқаулықтың барлық мәтіні бойынша "тарифтердің", "тарифті", "тарифтер" деген сөздерден кейін тиісінше "(бағалардың, алымдар ставкаларының)", "(бағаны, алым ставкасын)", "(бағалар, алымдар ставкаларын)" деген сөздермен толықтырылды;
Нұсқаулықтың барлық мәтіні бойынша "осы Нұсқаулықтың", "осы Нұсқаулыққа" деген сөздер "осы Ереженің", "осы Ережеге" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің 2003 жылқы 9 қазандағы N 253-НҚ бұйрығымен, 2005 жылғы 29 наурыздағы N 108-НҚ бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Табиғи монополия субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту ережесі (бұдан әрі - Ереже) табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаларды бекіту және енгізу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005 жылғы 29 наурыздағы N 108-НҚ бұйрығымен.
2. Осы Ереженің мақсаттарында пайдаланылатын ұғымдар:
1) уәкілетті орган – табиғи монополия салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2) құзыретті орган – мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2-1) өңірлік электр желісі компаниясы – өңірлік деңгейде электр желісін пайдаланатын энергия беруші ұйым (бұдан әрі – ӨЭК);

2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Сагинтаева Б.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его опубликования.
Председатель
Утверждена
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по регулированию естественных
монополий и защите конкуренции
от 19 марта 2003 года N 82-ОД
Правила утверждения тарифов (цен, ставок сборов)
и тарифных смет на регулируемые услуги
(товары, работы) субъектов естественных монополий
Сноска. Название с изменениями - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 9 октября 2003 года N 253-ОД; в редакции - от 29 марта 2005 года N 108-ОД.
Сноска. По тексту слова "услуги (товары, работы)", "услуг (товаров, работ)" заменены словами "регулируемые услуги (товары, работы)", "регулируемых услуг (товаров, работ)";
после слов "тарифов", "тарифа", "тарифы" дополнены слова "(цен, ставок сборов)", "(цены, ставки сбора)", "(цены, ставки сборов)";
слова "настоящей Инструкции", "настоящей Инструкцией" заменены словами "настоящих Правил", "настоящими Правилами", "настоящим Правилам" - приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 29 марта 2005 года N 108-ОД.
1. Общие положения
1. Правила утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий (далее - Правила) определяют порядок утверждения и введения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий.  <*>
Сноска. Пункт 1 с изменениями - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 9 октября 2003 года N 253-ОД; в редакции - от 29 марта 2005 года N 108-ОД.
2. Используемые в целях настоящих Правил понятия:
1) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;
2) компетентный орган - государственный орган, осуществляющий руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления;
2-1) региональная электросетевая компания - энергопередающая организация, эксплуатирующая электрические сети регионального уровня (далее - РЭК);

3) өтінім - табиғи монополия субъектісінің қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) оның ішінде сараланған және инвестициялық тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту туралы уәкілетті органға берген ресми өтініші (арызы);
4) алынып тасталды;
4-1) салыстырмалы талдау әдісі – электр энергиясын беру және тарату бойынша ӨЭК реттеліп көрсетілетін қызметіне тариф қалыптастырудың, уәкілетті орган және электр энергетикасы саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган қалыптастырған ӨЭК тобындағы осы ӨЭК қызметінің тиімділігін салыстыруды көздейтін әдісі;
4-2) сараланған тариф – уәкілетті орган бекіткен табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне арналған, тұтынушылардың топтары және (немесе) тұтыну көлемдері бойынша сараланған тариф;
5) төтенше реттеуші шаралар - азаматтардың өмірі мен денсаулығын, жеке және заңды тұлғалардың мүліктерін қорғау, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау мақсатында уәкілетті орган қабылдайтын шаралар;
6) тарифтік смета - уәкілетті орган реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) бөлінісінде бекітетін кірістер мен шығыстардың баптары, реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) көлемдері туралы көрсеткіштер және уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша табиғи монополия субъектісі қызметінің басқа да экономикалық көрсеткіштері;
7) табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтері (тауарлары, жұмыстары) - табиғи монополия аясындағы табиғи монополия субъектісі ұсынатын және қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) тұтынушыға белгілі бір тауар беру түрінде ұсыну жағдайларын қоса алғанда, уәкілетті орган мемлекеттік реттеуге жататын қызметтер (тауарлар, жұмыстар);
8) тариф (баға, алым ставкасы) - табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің (тауарларының, жұмыстарының) уәкілетті орган бекіткен құнының ақшалай көрінісі;
9) инвестициялық тариф (баға, алым ставкасы) - жаңадан құрылған объектілерде көрсетілетін табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) уәкілетті орган бір инвестициялық жобаның шеңберінде бекіткен, салынған инвестициялар толық өтелгенге дейін қолданылатын тариф (баға, алым ставкасы) немесе оның шекті деңгейі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2003.11.14 N 269-НҚ, 2005.03.29 N 108-НҚ, 2006.03.07 N 66-НҚ, 2006.07.19 N 177-НҚ, 2007.05.31. N 148-НҚ, 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрықтарымен.

3) заявка - официальное обращение (заявление) субъекта естественной монополии в уполномоченный орган об утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы), в том числе дифференцированного и инвестиционного тарифов (цен, ставок сбора);
4) исключен - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования;
4-1) метод сравнительного анализа - метод формирования тарифа на регулируемую услугу РЭК по передаче и распределению электрической энергии, предусматривающий сравнение эффективности деятельности данной РЭК в группе РЭК, сформированной уполномоченным органом и государственным органом, осуществляющим руководство в области электроэнергетики;
4-2) дифференцированный тариф - тариф на регулируемые услуги субъекта естественной монополии, утвержденный уполномоченным органом дифференцированно по группам потребителей и (или) объемам потребления;
5) чрезвычайные регулирующие меры - меры, принимаемые уполномоченным органом в целях защиты жизни, здоровья граждан, имущества физических и юридических лиц, а также охраны окружающей среды;
6) тарифная смета - утверждаемые уполномоченным органом в разрезе регулируемых услуг (товаров, работ) показатели о статьях доходов и расходов, объемах оказываемых регулируемых услуг (товаров, работ) и другие экономические показатели деятельности субъекта естественной монополии по форме, утвержденной уполномоченным органом;
7) регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии - услуги (товары, работы), предоставляемые субъектом естественной монополии в сфере естественной монополии и подлежащие государственному регулированию уполномоченным органом, включая случаи предоставления услуг (товаров, работ) в виде передачи определенного товара потребителю;
8) тариф (цена, ставка сбора) - денежное выражение стоимости регулируемых услуг (товаров, работ) субъекта естественной монополии, утвержденное уполномоченным органом;
9) инвестиционный тариф (цена, ставка сбора) - утвержденный уполномоченным органом в рамках одного инвестиционного проекта тариф (цена, ставка сбора) или его предельный уровень на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии, оказываемые на вновь созданных объектах, действующий до полной окупаемости вложенных инвестиций.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказами Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 14.11.2003 N 269-ОД; от 29.03.2005 N 108-ОД; от 07.03.2006 N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования); от 19.07.2006 N 177-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования); от 31.05.2007 N 148-ОД; от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).

3. Уәкілетті органмен тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын), оның ішінде сараланған тарифтерді бекіту мынадай жағдайларда:
1) табиғи монополиялар субъектілерінің бастамасы бойынша;
2) уәкілетті органның бастамасы бойынша;
3) төтенше реттеуші шаралары ретінде жүргізіледі.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
4. Тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын), оның iшiнде сараланған тарифтер жобасын бекiту туралы өтiнiмдердi берген және шешiм қабылдаған кезде, сондай-ақ тарифтiк сметаның орындалуы туралы есептi қараған кезде уәкiлеттi орган мен табиғи монополиялар субъектiлерi Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгi төрағасының міндетін атқарушының 2003 жылғы 30 шiлдедегi № 185-НҚ бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2438 нөмірімен тіркелген) Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттелiп көрсетiлетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алым ставкаларын) бекiту кезiнде қолданылатын шығындарды қалыптастырудың ерекше тәртiбiн (бұдан әрi - Ерекше тәртiп), сондай-ақ тарифтік сметаның орындалуы туралы есептi қарау кезінде тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын), оның ішінде сараланған тарифтерді есептеудің әдістемелерін қоса алғанда, табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар салаларындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерді және бухгалтерлiк есеп стандарттары, салық заңнамасы белгiлейтiн нормативтiк құқықтық актiлердi басшылыққа алады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
2. Тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) жобаларын
бекітуге өтінімдер беру және оны қабылдау
5. Табиғи монополия субъектісін құру немесе қайта ұйымдастыру кезінде, сондай-ақ қолданылу мерзімін шектей отырып бекітілген тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының), оның ішінде сараланған тарифтердің қолданылу мерзімі аяқталған соң табиғи монополия субъектісі уәкілетті органға тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекітуге өтінім береді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.

3. Утверждение тарифов (цен, ставок сборов), в том числе дифференцированных тарифов производится уполномоченным органом в следующих случаях:
1) по инициативе субъекта естественной монополии;
2) по инициативе уполномоченного органа;
3) в качестве чрезвычайной регулирующей меры.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
4. При подаче заявки и принятии решения об утверждении проектов тарифов (цен, ставок сборов), в том числе дифференцированных тарифов, а также при рассмотрении отчета об исполнении тарифной сметы, уполномоченный орган и субъекты естественной монополии руководствуются Правилами об особом порядке формирования затрат, применяемом при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, утвержденными приказом исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 30 июля 2003 года № 185-ОД (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2438) (далее - Особый порядок), иными нормативными правовыми актами в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках, включая отраслевые методики расчета тарифов (цен, ставок сборов), в том числе дифференцированных тарифов, а также при рассмотрении отчета об исполнении тарифной сметы, на товары (работы, услуги) субъектов естественной монополии и нормативными правовыми актами, устанавливающими стандарты бухгалтерского учета, налоговым законодательством.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Представление и принятие заявки
на утверждение проектов тарифов (цен, ставок сборов)
5. При создании или реорганизации субъекта естественной монополии, а также по истечении срока действия тарифов (цен, ставок сборов), утвержденных, в том числе дифференцированных тарифов, с ограничением срока действия, субъект естественной монополии представляет в уполномоченный орган заявку на утверждение тарифов (цен, ставок сборов).
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6. Табиғи монополия субъектiсiнiң реттелiп көрсетiлетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын), оның iшiнде сараланған тарифтердi өзгерту Заңға сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
6-1. Уәкілетті орган табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) арналған тарифтің (бағаның, алымдар ставкаларының) немесе олардың шекті деңгейлерінің және табиғи монополиялар субъектілерінің тарифтік сметаларының өзгерісін тарифтер және тарифтік сметалар туралы ақпаратты тексерудің нәтижелері бойынша қорытындының негізінде бастамашылық етеді.
Ескерту. 2-бөлім 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 7 наурыздағы N 66-НҚ бұйрығымен.
7. Табиғи монополия субъектісі өзінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне арналған өтініммен бірге тарифтік сметаны және тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) жобаларын олар қолданысқа енгізілгенге дейін күнтізбелік тоқсан күннен кешіктірмей, ал инвестициялық тарифті (бағаны, алым ставкасын) бекітуге арналған өтініммен – инвестициялық жобаны табыс етеді.
Уәкілетті органның бастамасы бойынша тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) қайта қаралған жағдайда, табиғи монополия субъектісі экономикалық негізделген есептер мен жаңа тарифті (бағаны, алым ставкасын) бекіту үшін өтінім берген кездегі көлемде өзге ақпаратты бір ай мерзімінде ұсынады.
Тарифтер (бағалар, алым ставкалары) төтенше реттеуші шаралар ретінде қайта қараған жағдайда, оның ішінде стратегиялық тауарлардың құнын арттыру кезінде табиғи монополия субъектісі өтініммен бірге оларға ұсынылатын реттеліп көрсетілетін қызметтерге (тауарларға, жұмыстарға) арналған тарифтік смета және тарифтердің (бағалардың, алым ставкаларының) жобаларын ұсынады, бұл ретте осы тармақтың бірінші бөлігінің талабы мұндай жағдайда қолданылмайды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005.03.29 N 108-НҚ, 2006.03.07. N 66-НҚ, 2007.05.31. N 148-НҚ, 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
8. Тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекiтуге берiлген өтiнiмге:

6. Изменение тарифов (цен, ставок сборов), в том числе дифференцированных тарифов на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии осуществляется в соответствии с Законом.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6-1. Уполномоченный орган инициирует изменение тарифа (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий или их предельных уровней и тарифных смет субъектов естественных монополий на основании заключения по результатам проверок информации о тарифах и тарифных сметах.
Сноска. Глава 2 дополнена п. 6-1 -  приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
7. Субъект естественной монополии не позднее, чем за девяносто календарных дней до введения тарифов (цен, ставок сборов) в действие вместе с заявкой предоставляет тарифную смету и проекты тарифов (цен, ставок сборов) на оказываемые им регулируемые услуги (товары, работы), а с заявкой на утверждение инвестиционного тарифа (цены, ставки сбора) - инвестиционный проект.
В случае пересмотра тарифов (цен, ставок сборов) по инициативе уполномоченного органа, субъект естественной монополии в месячный срок со дня получения субъектом естественной монополии соответствующего требования представляет экономически обоснованные расчеты и иную информацию в том же объеме, что и при подаче заявки для утверждения нового тарифа (цены, ставки сбора).
В случае пересмотра тарифов (цен, ставок сборов) в качестве чрезвычайной регулирующей меры, в том числе при увеличении стоимости стратегических товаров, субъект естественной монополии вместе с заявкой предоставляет тарифную смету и проекты тарифов (цен, ставок сборов) на оказываемые им регулируемые услуги (товары, работы), при этом требование части первой настоящего пункта в данном случае не распространяется.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказами Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 29.03.2005 N 108-ОД; от 07.03.2006 N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования); от 31.05.2007 N 148-ОД; от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. К заявке на утверждение тарифов (цен, ставок сборов) прилагаются:

1) тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекiту қажеттiгi туралы түсiндiрме жазба;
2) тарифтiң (бағаның, алым ставкасының) жобасы;
3) Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 20 тамыздағы № 422 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6452 нөмірімен тіркелген) сәйкес бекітілген нысандағы ұйымның бухгалтерлiк теңгерімі;
4) Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 20 тамыздағы № 422 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6452 нөмірімен тіркелген) сәйкес бекітілген нысандағы пайдалар мен залалдар туралы есеп;
5) Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 20 тамыздағы № 422 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6452 нөмірімен тіркелген) сәйкес бекітілген нысандағы ақша қаражаттарының қозғалысы туралы есеп;
6) Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2010 жылғы 20 тамыздағы № 422 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6452 нөмірімен тіркелген) сәйкес бекітілген нысандағы капиталдағы өзгерiстер туралы есеп;
7) қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба;
8) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес бекітілген еңбек жөнiндегi (1-т нысаны) есеп;
9) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес бекітілген жекелеген лауазымдар мен кәсiптер бойынша қызметкерлер жалақыларының мөлшерi туралы есеп (2-Т проф);
10) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес бекітілген 1-ПФ нысаны бойынша кәсiпорынның (ұйымның) өндiрiстiк-қаржылық қызметi туралы есеп, шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi үшiн 2-МП нысаны бойынша қызметтiң негiзгi көрсеткiштерi;
11) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес бекітілген негiзгi қаражаттар мен материалдық емес активтердiң болуы және қозғалысы туралы есеп (№ 11 нысаны);
12) осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес жиынтық деректер;
13) осы Ереженің 28-қосымшасына сәйкес тарифтiк сметаны, нақты шығындарды негiздейтiн материалдарды қоса отырып, орындау туралы есеп;
14) дебиторлық және кредиторлық берешектердi таратып жазу;
15) өзге және басқа шығыстарды ашып көрсету;
16) бекiтiлген инвестициялық бағдарлама (жоба);
17) уәкiлеттi орган бекiткен және өтiнiмдi қарау кезеңiнде қолданылатын:
нормативтiк техникалық ысыраптардың;
персоналдың нормативтiк санының;
шикiзат, материалдар, отын, энергия шығысының техникалық және технологиялық нормаларының болуын растайтын мәлiмет;

1) пояснительная записка о необходимости утверждения тарифов (цен, ставок сборов);
2) проект тарифа (цены, ставки сбора);
3) бухгалтерский баланс организации, по форме утвержденной согласно приказу Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 422 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6452);
4) отчет о прибылях и убытках, по форме утвержденной согласно приказу Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 422 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6452);
5) отчет о движении денежных средств, по форме утвержденной согласно приказу Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 422 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6452);
6) отчет об изменениях в капитале, по форме утвержденной согласно приказу Министра финансов Республики Казахстан от 20 августа 2010 года № 422 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6452);
7) пояснительная записка к финансовой отчетности;
8) отчет по труду (форма 1-т), утвержденный согласно подпункту 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике»;
9) отчет о размерах заработной платы работников по отдельным должностям и профессиям (2-Т проф), утвержденный согласно подпункту 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике»;
10) отчет о производственно-финансовой деятельности предприятия (организации) по форме 1-ПФ, для субъектов малого предпринимательства основные показатели деятельности по форме 2-МП, утвержденный согласно подпункту 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике»;
11) отчет о наличии и движении основных средств и нематериальных активов (форма № 11), утвержденный согласно подпункту 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике»;
12) сводные данные согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
13) отчет об исполнении тарифной сметы, с приложением материалов, обосновывающих фактические затраты, согласно приложению 28 к настоящим Правилам;
14) расшифровка дебиторской и кредиторской задолженности;
15) расшифровка прочих и других расходов;
16) утвержденная инвестиционная программа (проект);
17) сведения, подтверждающие наличие утвержденных уполномоченным органом и действующих на период рассмотрения заявки:
нормативных технических потерь;
нормативной численности персонала;
технических и технологических норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии;

18) уәкiлеттi орган келiскен және өтiнiмдi қарау кезеңiнде қолданылатын:
штат кестесiнiң және әкiмшiлiк персоналы басшы қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеудiң шектi деңгейiнiң (жарғылық капиталын мемлекеттiң қатысуымен заңды тұлға болып табылатын немесе жарғылық капиталын мемлекеттiң қатысуымен аффилиирленген табиғи монополия субъектiсiнiң);
негiзгi құралдар құнының өсуiне алып келмейтiн, ағымдағы және күрделi жөндеулерге және басқа жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарына бағытталған шығындардың жылдық сметасының;
есепке алу саясаттың болуын растайтын мәлiмет;
19) тауарларды, жұмыстарды және қызметтердi сатып алу жөнiндегi конкурстық (тендерлiк) комиссиялардың шешiмi;
20) негiзгi құралдарды қайта бағалаудың соңғы нәтижелерi туралы мәлiмет;
21) негiзгi құралдарды пайдалануға берiлген мерзiмдерi көрсетiлген амортизациялық аударымдардың есебi;
22) Ерекше тәртiпке сәйкес тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) қалыптастыру кезiнде ескерiлмейтiн нақты жұмсалған шығыстар туралы мәлiметтер;
23) реттелiп көрсетiлетiн қызметтердiң (тауарлардың, жұмыстардың) жоспарланған көлемдерiн (ниет хаттамаларын, шартты, жалпыға бiрдей сапалы қызмет көрсету мiндетiнiң қағидатына сүйене отырып, тауарлар өндiрiсi көлемiнiң есебiн және табиғи монополия субъектiлерiнiң мүмкiндiктерiн, немесе тарифтердiң (бағалардың, алымдар ставкаларының) жоғары деңгейiн қолдау мақсатында, өндiрiс көлемдерiн төмендетуге жол бермеудi, тұтынушы сұранысын маркетингтiк зерттеулер материалдарын) растайтын құжаттар;
24) табиғи монополия субъектiсiнiң жобалық қуаты туралы және оны нақты пайдалану туралы деректер;
25) Ерекше тәртiптiң талаптарына сәйкес осы Ереженiң 2-27 және 29-қосымшаларында көрсетiлген нысан бойынша тарифтiк сметаның жобасы;
26) реттелiп көрсетiлетiн қызметтерден (тауарлардан, жұмыстардан) түсетiн таза табысты (пайданы) пайдалану туралы ақпарат;
27) амортизациялық аударымдарды пайдалану туралы ақпарат;
28) уәкiлеттi орган белгiлеген шама мен мерзiмге және экономикалық тиiмдiлiктiң деректерi мен есебiн қамтитын өтiнiмдi қарау кезеңiнде қолданылатын нормативтен тыс ысыраптар болған кезде оларды жою жөнiндегi, сондай-ақ нормативтiк техникалық ысыраптарды төмендету жөнiндегi iс-шаралар жоспары (электр энергиясын және (немесе) жылу энергиясын беру және (немесе) тарату, су шаруашылығы жүйесi, мұнайды магистральдық құбыржолдары арқылы тасымалдау, тауарлық газды сақтау, жалғастырушы, магистральдық газ құбыржолдары және (немесе) газ таратушы жүйелер арқылы тасымалдау, сондай-ақ шикi газды жалғастырушы газ құбыржолдары арқылы тасымалдау салаларындағы реттелiп көрсетiлетiн қызметтердi көрсететiн табиғи монополия субъектiлерi ұсынады);

18) сведения, подтверждающие наличие согласованных с уполномоченным органом и действующих на период рассмотрения заявки:
штатного расписания и предельного уровня оплаты труда руководящих работников административного персонала (субъекта естественной монополии, являющегося юридическим лицом с участием государства в уставном капитале или аффилиированого с юридическими лицами с участием государства в уставном капитале);
годовой сметы затрат, направленной на текущие и капитальные ремонты и другие ремонтно-восстановительные работы, не приводящие к росту стоимости основных средств;
учетной политики;
19) решения конкурсных (тендерных) комиссий по закупке товаров, работ и услуг;
20) сведения о результатах последней переоценки основных средств;
21) расчет амортизационных отчислений с указанием сроков эксплуатации основных средств;
22) сведения о фактически произведенных расходах, которые в соответствии с Особым порядком не учитываются при формировании тарифов (цен, ставок сборов);
23) документы, подтверждающие планируемый объем регулируемых услуг (товаров, работ) (протокола намерений, договора, расчеты объемов производства товаров исходя из обязанности качественного всеобщего обслуживания и возможностей субъекта естественной монополии, недопустимости снижения объемов с целью поддержания или роста уровня тарифов (цен, ставок сборов), материалы маркетинговых исследований потребительского спроса);
24) данные о проектной мощности субъекта естественной монополии и о фактическом ее использовании;
25) проект тарифной сметы в соответствии с требованиями Особого порядка по форме, указанной в приложениях 2-27 и 29 к настоящим Правилам;
26) информацию об использовании чистого дохода от регулируемых услуг (товаров, работ);
27) информацию об использовании амортизационных отчислений;
28) планы мероприятий по ликвидации сверхнормативных потерь в случае их наличия, а также по снижению нормативных технических потерь на величину и в сроки, определенные уполномоченным органом и действующие на период рассмотрения заявки, которые содержат данные и расчет экономического эффекта (представляется субъектами естественных монополий, оказывающих регулируемые услуги в сферах передачи и (или) распределения электрической и (или) тепловой энергии, водохозяйственной системы, транспортировки нефти по магистральным трубопроводам, по хранению, транспортировке товарного газа по соединительным, магистральным газопроводам и (или) газораспределительным системам, а также транспортировке сырого газа по соединительным газопроводам);

29) қаржылық және техникалық сараптама қорытындылары қоса берiледi.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
8-1. Инвестициялық тарифті (бағаны, алым ставкасын) бекітуге арналған өтінімге:
1) бекітілген инвестициялық бағдарлама (жоба);
2) алынып тасталды;
3) қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасына пайда есептеу;
4) пайданы бөлу туралы ақпарат;
5) құзыретті орган растаған ұсынылатын қызметтердің жоспарланып отырған көлемдері;
6) табиғи монополия субъектісінің жобалық қуаты туралы мәліметтер;
7) ақша ағысын бөлу туралы ақпарат;
8) инвестициялық тарифтің (бағаның, алым ставкасының) жобасы қоса беріледі;
9) Ерекше тәртіптің талаптарына сәйкес осы Ереженің 2–27 және 29-қосымшаларында көрсетілген нысан бойынша тарифтік сметаның жобасы.
Ескерту. 2-бөлім 8-1-тармақпен толықтырылды, өзгеріс енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005.03.29 N 108-НҚ, 2006 жылғы 7 наурыздағы N 66-НҚ, 2010.04.30 N 137-НҚ Бұйрықтарымен.
8-2. Төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын) және тарифтік сметаны бекітуге берілген өтінімге:
1) азаматтардың өмірін, денсаулығын, жеке және заңды тұлғалардың мүлкін қорғау, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау мақсатында төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын) және тарифтік сметаны бекітудің себептері көрсетілген түсіндірме жазба;
2) осы Ереженің 30-қосымшасында көрсетілген нысан бойынша Ерекше тәртіптің талаптарына сәйкес тарифтік сметаның жобасы. Бұл ретте стратегиялық тауарлардың құнын арттырған жағдайда тарифтік сметадағы стратегиялық тауарларды пайдалануды қамтитын шығын бабы ғана түзетіледі;
3) азаматтардың өмірін, денсаулығын, жеке және заңды тұлғалардың мүлкін қорғау, сондай-ақ қоршаған ортаны қорғау мақсатында төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын) және тарифтік сметаны бекіту қажеттігін растайтын құжаттар.
Стратегиялық тауарлардың құнын арттырған жағдайда, сатып алынатын стратегиялық тауарлардың құнын арттыруды, азаматтардың өміріне, денсаулығына, жеке және заңды тұлғалардың мүлкіне қатер төндіретінін растайтын құжаттар (конкурстық құжаттама, тауарларды сатып алу жөніндегі конкурстық (тендерлік) комиссиялардың шешімдері, шарт, шот-фактуралар, шығын деңгейін есептеу), алдағы кезеңге бекітілген нормативтік техникалық ысыраптар, тарифтерді төтенше реттеуші шаралар ретінде бекітуге өтінім беруге стратегиялық тауарлар құнының өзгеруі себеп болып табылатын, оның шығыс нормаларының бар екендігі туралы ақпаратты.
Ескерту. 2-бөлім 8-2-тармақпен толықтырылды, өзгеріс енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2007.05.31. N 148-НҚ, 2010.04.30 N 137-НҚ Бұйрықтарымен.

29) заключения финансовой и технической экспертиз.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8-1. К заявке на утверждение инвестиционного тарифа (цены, ставки сбора) прилагаются:
1) утвержденная инвестиционная программа (проект);
2)  (исключен - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
3) расчет прибыли на регулируемую базу задействованных активов;
4) информация о распределении прибыли;
5) планируемые объемы предоставляемых услуг, подтвержденные компетентным органом;
6) данные о проектной мощности субъекта естественной монополии;
7) информация по распределению денежных потоков;
8) проект инвестиционного тарифа (цены, ставки сбора).
9) проект тарифной сметы в соответствии с требованиями Особого порядка по форме, указанной в приложениях 2-27 и 29 к настоящим Правилам.
Сноска. Глава дополнена пунктом 8-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 29.03.2005 N 108-ОД; с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
8-2. К заявке на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры прилагаются:
1) пояснительная записка, с указанием причин утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры, в целях защиты жизни, здоровья граждан, имущества физических и юридических лиц, а также охраны окружающей среды;
2) проект тарифной сметы в соответствии с требованиями Особого порядка по форме, указанной в приложении 30 к настоящим Правилам. При этом в случае увеличения стоимости стратегических товаров в тарифной смете корректируются только статьи затрат, включающие использование стратегических товаров;
3) документы, подтверждающие необходимость утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры в целях защиты жизни, здоровья граждан, имущества физических и юридических лиц, а также охраны окружающей среды.
В случае увеличения стоимости стратегических товаров, в качестве документов, подтверждающих необходимость утверждения тарифа (цены, ставки сбора) и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры к заявке на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) прилагаются конкурсная документация, решения конкурсных (тендерных) комиссий по закупке товаров, договора, счета-фактуры, расчеты уровня затрат, информация о наличии утвержденных на предстоящий период нормативных технических потерях, нормах расхода стратегического товара, изменение стоимости которого является причиной представления заявки на утверждение тарифа в качестве чрезвычайной регулирующей меры.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 8-2 - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 31.05.2007 N 148-ОД; с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).

8-3. Су шаруашылығы жүйелері аясында реттеліп көрсетілетін қызметтеріне тұтыну көлемі бойынша сараланған тарифті бекітуге арналған өтінімге:
1) осы Ереженің 8-тармағында көрсетілген құжаттар;
2) су шаруашылығы жүйелері салаларындағы қызметтердің реттеліп көрсетілетін жеке тұлғалардың суды тұтыну көлемінің негізделген шамасының жобасы;
3) су шаруашылығы жүйелері салаларындағы қызметтердің реттеліп көрсетілетін жеке тұлғалардың суды тұтыну көлемінің негізделген шамасының есебі;
4) өтінім берудің алдындағы төрт тоқсан үшін немесе алдыңғы күнтізбелік жыл үшін текше метрдегі (м3) тұтынушылар топтарының бөлінісінде (оның ішінде тұрғындардың, бюджеттік ұйымдардың, жылуэнергетика саласындағы мекемелердің, басқа заңды тұлғалардың) суды тұтыну көлемі бойынша ақпарат;
5) суды жеке есепке алу аспабы жоқ абоненттер үшін өтінім берудің алдындағы төрт тоқсанға немесе алдыңғы күнтізбелік жылға текше метрдегі (м3) суды тұтыну көлемі бойынша және азаматтарды тіркеу кітабында тіркелген әрбір адамның саны бойынша ақпарат;
6) суды жеке есепке алу аспабы бар абоненттер үшін өтінім берудің алдындағы төрт тоқсанға немесе алдыңғы күнтізбелік жылға текше метрдегі (м3) суды тұтыну көлемі бойынша және азаматтарды тіркеу кітабында тіркелген әрбір адамның саны бойынша ақпарат қоса беріледі.
Ескерту. 2-бөлім 8-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ Бұйрығымен.
9. Алынып тасталды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006.03.07 N 66-НҚ бұйрығымен.
10. Өтінімге қоса берілген есептер мен негіздеуші материалдар мынадай талаптарға сәйкес жасалады:
1) өтінімнің материалдары тігіледі, нөмірленеді және мөрмен және табиғи монополия субъектісі басшысының қолымен расталады. Қаржылық құжаттарға табиғи монополия субъектісінің басшысы және бас бухгалтері не оларды алмастыратын тұлғалар қол қояды және олар табиғи монополия субъектісінің мөрімен расталады;
2) негіздеуші материалдар ретінде өтінім беруден бұрынғы төрт тоқсан ішіндегі және өткен күнтізбелік жыл ішіндегі шығындар туралы нақты деректер ұсынылады;
табиғи монополия субъектісі өтінімді қарауға қабылдағаннан кейін күнтізбелік 15 күннің ішінде уәкілетті органға өтінім беруден бұрынғы 4-тоқсан ішіндегі шығындар туралы нақтыланған іс жүзіндегі деректерді ұсынады.

8-3. К заявке на утверждение тарифа на регулируемые услуги в сфере водохозяйственных систем, дифференцированного по объемам потребления, прилагаются:
1) документы, указанные в пункте 8 настоящих Правил;
2) проект обоснованной величины объема потребления воды физическими лицами регулируемых услуг в сфере водохозяйственных систем;
3) расчет обоснованной величины объема потребления воды физическими лицами регулируемых услуг в сфере водохозяйственных систем;
4) информация по объему потребления воды в разрезе групп потребителей (в том числе население, бюджетные организации, предприятия сферы теплоэнергетики, прочие юридические лица), в кубических метрах (м3) за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год;
5) информация по объему потребления воды в кубических метрах (м3) и количеству человек, зарегистрированных в книге регистрации граждан, по каждому абоненту - для абонентов, не имеющих индивидуальные приборы учета воды за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год;
6) информация по объему потребления воды в кубических метрах (м3) и количеству человек, зарегистрированных в книге регистрации граждан, по каждому абоненту - для абонентов, имеющих индивидуальные приборы учета воды за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год.
Сноска. Правила дополнены пунктом 8-3 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
9. (исключен - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
10. Прилагаемые к заявке расчеты и обосновывающие материалы составляются в соответствии со следующими требованиями:
1) материалы заявки прошиваются, пронумеровываются и заверяются печатью и подписью руководителя субъекта естественной монополии. Финансовые документы подписываются руководителем и главным бухгалтером субъекта естественной монополии либо лицами, замещающими их, и заверяются печатью субъекта естественной монополии;
2) в качестве обосновывающих материалов представляются фактические данные о затратах за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, и за предыдущий календарный год;
субъект естественной монополии в течение 15 календарных дней после принятия заявки к рассмотрению по требованию уполномоченного органа представляет в уполномоченный орган уточненные фактические данные о затратах за 4 квартала, предшествующие подаче заявки;

3) тарифтерге (бағаларға, алымдар ставкаларына) арналған реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) көлемдерінің маусымдық ауытқу әсерін болдырмау мақсатында жылға арналған есептегі деректер, мұндай есеп салықтық есептің ұстанымдарымен сай келмейтіндігі жағдайын қоспағанда, негізге алынады;
4) тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының), оның ішінде сараланған тарифтің жобаларын базаға есептеу кезінде өтінімдер беруден бұрынғы төрт тоқсан ішіндегі немесе өткен күнтізбелік жыл ішіндегі реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) нақты көлемдері қабылданады;
5) реттеліп көрсетілетін реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) көлемдерін төмендету кезінде төмендетуді негіздейтін және растайтын материалдар ұсынылуға тиіс;
6) табиғи монополия субъектісі жүзеге асыратын қызметтердің әрбір түрі жеке-жеке дайындалды.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ, 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
10-1. Осы Ереженің 10-тармағының 2) және 4) тармақшаларында көзделген талаптар төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын), оның ішінде сараланған тарифті және тарифтік сметаны бекіту жағдайына қолданылмайды.
Ескерту. 2-бөлім 10-1-тармақпен толықтырылды, өзгеріс енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2007.05.31. N 148-НҚ, 2010.04.30 N 137-НҚ Бұйрықтарымен.
11. Уәкілетті орган өтінім алған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынылған материалдардың толықтығын тексереді және табиғи монополия субъектісін өтінімдерді қарауға қабылдау туралы немесе өтінімдерді қарауға қабылдаудан бас тарту туралы бас тарту себептерін келтіре отырып жазбаша түрде хабардар етеді.
Табиғи монополия субъектiлерiнiң өтiнiмiн қарауға қабылдаудан бас тартудың себептерi:
1) өтiнiм берудiң мерзiмдерiн бұзу;
2) осы Ереженiң 7, 8, 8-1 және 8-3-тармақтарында көрсетiлген құжаттарды ұсынбау;
3) табиғи монополия субъектiнде уәкiлеттi орган бекiткен және (немесе) келiскен және өтiнiмдi қарау кезеңiнде қолданылатын:
нормативтiк техникалық ысыраптардың;
персоналдың нормативтiк санының;
шикiзат, материалдар, отын, энергия шығысының техникалық және технологиялық нормаларының;
штат кестесiнiң және әкiмшiлiк персоналы басшы қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеудiң шектi деңгейiнiң (жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуымен заңды тұлға болып табылатын немесе жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуымен заңды тұлғалармен аффилиирленген табиғи монополия субъектiсi);
негiзгi құралдар құнының өсуiне алып келмейтiн ағымдағы және күрделi жөндеулерге және басқа жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарына бағытталған шығындардың жылдық сметасының есепке алу саясатының болмауы;

3) с целью исключения влияния сезонных колебаний объемов на тарифы  (цены, ставки сборов), в том числе дифференцированные тарифы в обоснование принимаются данные в расчете на год за исключением случаев, когда такой расчет нецелесообразен с позиций налогового учета;
4) при расчете проектов тарифов (цен, ставок сборов), в том числе дифференцированных тарифов за базу принимаются фактические объемы регулируемых услуг (товаров, работ) за четыре квартала, предшествующие подаче заявки, или за предыдущий календарный год;
5) при снижении объемов регулируемых услуг (товаров, работ) должны быть представлены материалы, обосновывающие и подтверждающие снижение;
6) подготовлены в отдельности на каждый вид деятельности, осуществляемой субъектом естественной монополии.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказами Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5); от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10-1. Требования, предусмотренные подпунктами 2) и 4) пункта 10 настоящих Правил не распространяются на случаи утверждения тарифа (цены, ставки сбора), в том числе дифференцированного тарифа и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 10-1 - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 31.05.2007 N 148-ОД; с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
11. Уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней со дня получения заявки проверяет полноту представленных материалов и в письменном виде уведомляет субъекта естественной монополии о принятии заявки к рассмотрению или об отказе в принятии заявки к рассмотрению с приведением причин отказа.
Причинами отказа в принятии заявки субъекта естественной монополии к рассмотрению являются:
1) нарушение сроков представления заявки;
2) непредставление документов, указанных в пунктах 7, 8, 8-1 и 8-3 настоящих Правил;
3) отсутствие у субъекта естественной монополии утвержденных и (или) согласованных уполномоченным органом и действующих на период рассмотрения заявки:
нормативных технических потерь;
нормативной численности персонала;
технических и технологических норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии;
штатного расписания и предельного уровня оплаты труда руководящих работников административного персонала (субъекта естественной монополии, являющегося юридическим лицом с участием государства в уставном капитале или аффилиированного с юридическими лицами с участием государства в уставном капитале);
годовой сметы затрат, направленной на текущие и капитальные ремонты и другие ремонтно-восстановительные работы, не приводящие к росту стоимости основных средств;
учетной политики;

4) ұсынылған құжаттардың осы Ереженiң 10-тармағына сәйкес келмеуi;
5) табиғи монополия субъектiсiнiң инвестициялық тарифтi бекiтуге өтiнiм беру жағдайларын қоспағанда, заңнамада белгiленген конкурс (тендер) өткізу туралы талаптарды, сондай-ақ өзге тәсiлдермен тауарларды, жұмыстарды және қызметтердi сатып алу туралы талаптарды бұзу;
6) сенiмдi емес ақпаратты қамтитын құжаттарды ұсыну болып табылады.
Осы Ереженің 8-2-тармағында көзделген құжаттарды ұсынбау төтенше реттеуші шаралар ретінде тарифті (бағаны, алым ставкасын), оның ішінде сараланған тарифті және тарифтік сметаны бекітуге берілген табиғи монополия субъектісінің өтінімін қарауға қабылдауға уәкілетті органның бас тартуы және бекітілген нормативтік техникалық ысыраптар, тарифтерді төтенше реттеуші шаралар ретінде бекітуге өтінім беруге стратегиялық тауарлар құнының өзгеруі себеп болып табылатын, оның шығыс нормаларының болмауы үшін негіз болып табылады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005.03.29 N 108-НҚ, 2006.03.07 N 66-НҚ, 2007.05.31. N 148-НҚ, 2010.04.30 N 137-НҚ, 2012.06.04 № 125-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
11-1. Көрсетілген себептер бойынша өтінімді қарауға қабылдаудан бас тартқан кезде табиғи монополия субъектісі бас тартылған сәттен бастап отыз күннен ерте емес өтініммен уәкілетті органға жүгіне алады.
Ескерту. 2-бөлім 11-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006.03.07 N 66-НҚ Бұйрығымен, жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
12. Коммерциялық құпияны құрайтын ақпаратты өтінім беруші «коммерциялық құпия» деген белгімен ұсынады және жеке мұқабада жібере алады және өтінішті қарауға арналған ақпараттар (құжаттар) пакетіне енгізіледі.
Ақпарат құрамындағы коммерциялық құпия оны уәкілетті органға ұсынудан бас тартудың негізі бола алмайды, бұл ретте мүдделі тұлғалар ақпаратты уәкілетті органға ұсыну кезінде коммерциялық құпияны құрайтын мәліметтердің түбегейлі тізбесін көрсетеді не мүдделі тұлғаның коммерциялық құпияны құрайтын мәліметтер тізбесін бекіту туралы актісінің көшірмесін қоса береді.

4) несоответствие представленных документов пункту 10 настоящих Правил;
5) нарушение требований о проведении конкурса (тендера), а также требований о приобретении товаров, работ и услуг иными способами, установленных законодательством, за исключением случаев обращения субъекта естественной монополии с заявкой на утверждение инвестиционного тарифа;
6) предоставление документов, содержащих недостоверную информацию.
Основанием для отказа уполномоченным органом в принятии к рассмотрению заявки субъекта естественной монополии на утверждение тарифа (цены, ставки сбора), в том числе дифференцированного тарифа и тарифной сметы в качестве чрезвычайной регулирующей меры является непредставление документов, предусмотренных пунктом 8-2 настоящих Правил и отсутствие у субъекта естественной монополии утвержденных нормативных технических потерь, норм расхода стратегического товара, изменение стоимости которого является причиной представления заявки на утверждение тарифа в качестве чрезвычайной регулирующей меры.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными приказами Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 29.03.2005 N  108-ОД; от 07.03.2006 N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования); от 31 мая 2007 года N 148-ОД; от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5); от 04.06.2012 № 125-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11-1. При отказе в принятии заявки к рассмотрению по указанным причинам субъект естественной монополии обращается в уполномоченный орган с заявкой не ранее чем за тридцать календарных дней с момента отказа.
Сноска. Пункт 11-1 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Информация, составляющая коммерческую тайну, представляется заявителем с пометкой «коммерческая тайна» и может быть направлена в отдельной обложке и включается в пакет информации (документов) для рассмотрения ходатайства.
Коммерческая тайна в составе информации не служит основанием отказа в ее предоставлении уполномоченному органу, при этом заинтересованные лица при предоставлении информации уполномоченному органу указывают исчерпывающий перечень сведений, составляющих коммерческую тайну, либо прилагают копию акта заинтересованного лица об утверждении перечня сведений, составляющих коммерческую тайну.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
3. Өтінімдерді қарау және тарифтерді
(бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту
13. Табиғи монополия субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын), инвестициялық тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын), оның ішінде сараланған тарифтер жобаларын уәкілетті органның талаптарына сәйкес экономикалық жағынан негізделген есептерді ұсынған кезде уәкілетті орган күнтізбелік елу бес күн ішінде қарайды. Тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының), инвестициялық тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының), оның ішінде, сараланған тарифтер жобаларын қарау мерзімі өтінім берілген сәттен бастап есептеледі.
Төтенше реттеуші шаралар ретінде шешім қабылдау үшін табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) арналған тарифтердің (бағалардың, алым ставкаларының) жобаларын уәкілетті орган күнтізбелік он күн ішінде қарайды.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
14. Уәкілетті орган тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) жобаларына табиғи монополия субъектісі ұсынған өтініммен бірге негіздеуші құжаттарды және есептерді талдау, сондай-ақ қызметтің осындай түрімен айналысатын табиғи монополия субъектілері қызметінің көрсеткіштерін салыстырма талдау негізінде сараптама жүргізеді.
15. Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін  реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) қолданылатын тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) өзгерткен жағдайда уәкілетті орган:
1) тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) жобаларына,  қажет болған жағдайда бұл үшін тәуелсіз сарапшыларды, мемлекеттік органдарды, тұтынушыларды және олардың қоғамдық бірлестіктерін, жобаларды ұсынған табиғи монополиялар субъектілерін тарта отырып, сараптама жүргізеді.
Жария тыңдаулар өткізуді Қазақстан Республикасы Үкіметі белгіленген тәртіппен айқындайды.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда жазылды, өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005.03.29 N 108-НҚ, 2006.03.07 N 66-НҚ, 2007.05.31. N 148-НҚ, 2010.04.30 N 137-НҚ Бұйрықтарымен.
16. Уәкілетті орган қажет болған жағдайда табиғи монополия субъектісінің қызметі туралы қосымша ақпаратты оны ұсыну мерзімін көрсете отырып құзыретті органдардан және табиғи монополия субъектісінің өзінен сұратады.
Табиғи монополия субъектісі талап еткен ақпаратты уәкілетті орган белгілеген мерзімде ұсынбаған немесе оларды толық көлемде ұсынбаған жағдайда, уәкілетті орган тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) қалыптастыру кезінде негіздемесіне ақпарат ұсынылмаған деректерді ескермейді.

Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Рассмотрение заявки и утверждение тарифов (цен, ставок сборов)
13. Проекты тарифов (цен, ставок сборов), инвестиционных тарифов (цен, ставок сборов), в том числе дифференцированных на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий рассматриваются уполномоченным органом в течение пятидесяти пяти календарных дней при условии представления экономически обоснованных расчетов в соответствии с требованиями уполномоченного органа. Срок рассмотрения проектов тарифов (цен, ставок сборов), инвестиционных тарифов (цен, ставок сборов), в том числе дифференцированных исчисляется с момента подачи заявки.
Проекты тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий для принятия решения в качестве чрезвычайной регулирующей меры рассматриваются уполномоченным органом в течение десяти календарных дней.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Уполномоченный орган проводит экспертизу проектов тарифов (цен, ставок сборов) на основе анализа представленных субъектом естественной монополии с заявкой обосновывающих документов и расчетов, а также сравнительного анализа показателей деятельности субъектов естественной монополии, занимающихся аналогичным видом деятельности.
15. В случаях изменения действующих тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий уполномоченный орган:
1) проводит экспертизу проектов тарифов (цен, ставок сборов) с привлечением при необходимости для этого независимых экспертов, государственных органов, потребителей и их общественных объединений, субъектов естественных монополий, представивших проект.
Публичные слушания проводятся в случаях и порядке,  установленных Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенным приказами Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 07.03.2006 N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования); от 31.05.2007 N 148-ОД; от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
16. В случае необходимости уполномоченный орган запрашивает дополнительную информацию с указанием сроков ее предоставления о деятельности субъекта естественной монополии в компетентных органах и у самого субъекта естественной монополии.
В случае непредставления субъектом естественной монополии требуемой информации в сроки, установленные уполномоченным органом, или представления ее не в полном объеме, уполномоченный орган при формировании тарифов (цен, ставок сборов) не учитывает данные, в обоснование которых не представлена информация.

Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
17. Уәкілетті орган жүргізілген сараптаудың нәтижелері бойынша жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту немесе бекітуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
17-1. Жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту туралы шешім қабылдаған кезде уәкілетті орган бір уақытта осы Ережеге берілген 2-27, 29 және 30-қосымшаларындағы нысан бойынша тарифтік сметаны бекітеді.
Ескерту. 3-бөлім 17-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006.03.07. N 66-НҚ, өзгерту енгізілді - 2007.05.31. N 148-НҚ бұйрықтарымен.
18. Табиғи монополия субъектісінің  реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту және бекітуден бас тарту туралы уәкілетті органның шешімі уәкілетті органның бұйрығымен ресімделеді.
19. Жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын), инвестициялық тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту немесе бекітуден бас тарту туралы шешімді уәкілетті орган табиғи монополия субъектісіне олар қолданысқа енгізілгенге дейін күнтізбелік отыз бес күннен кешіктірмей жолдайды.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
4. Тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) енгізу
20. Жаңа тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) және тарифтік сметалардың, оның ішінде сараланған және инвестициялық тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) қолданысқа енгізілуі тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту айынан кейінгі екінші айдың бірінші күнінен бастап жүзеге асырылады.
Уәкілетті органның бастамашылығы бойынша бекітілген тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) қолданысқа енгізілуі осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген тәртіппен жүзеге асырылады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда жазылды, өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006.03.07 N 66-НҚ, 2010.04.30 N 137-НҚ Бұйрықтарымен.

Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Уполномоченный орган по результатам проведенной экспертизы принимает решение об утверждении или отказе в утверждении новых тарифов (цен, ставок сборов).
17-1. При принятии решения об утверждении новых тарифов (цен, ставок сборов) уполномоченным органом одновременно утверждается тарифная смета по форме, указанной в приложениях 2-27, 29 и 30 к настоящим Правилам.
Сноска. Глава 3 дополнена п. 17-1 -  приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования); внесены изменения - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 31 мая 2007 года  N 148-ОД .
18. Решение уполномоченного органа об утверждении или отказе в утверждении новых тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии оформляется приказом уполномоченного органа.
19. Решение об утверждении или отказе в утверждении новых тарифов (цен, ставок сборов), инвестиционных тарифов (цен, ставок сборов) направляется уполномоченным органом субъекту естественной монополии не позднее тридцати пяти календарных дней до момента введения их в действие.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Введение тарифов (цен, ставок сборов)
20. Введение в действие новых тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет, в том числе дифференцированных и инвестиционных тарифов (цен, ставок сборов) осуществляется с первого числа второго месяца, следующего за месяцем утверждения тарифов (цен, ставок сборов).
Введение в действие тарифов (цен, ставок сборов), утвержденных по инициативе уполномоченного органа, осуществляется в порядке, указанном в части первой настоящего пункта.
Сноска. Пункт 20 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 07.03.2006 N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).

20-1. Уәкілетті орган инвестициялық тарифті (бағаны, алым ставкасын) бекіту туралы өзінің шешімінде оның қолданыс мерзімін көрсетеді.
Ескерту. 4-бөлім 20-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2005.03.29 N 108-НҚ бұйрығымен.
20-2. тарифтерді (бағаларды, алым ставкаларын), оның ішінде сараланған тарифтері және тарифтік сметаларды төтенше реттеуші шаралар ретінде қолданысқа енгізу уәкілетті орган белгілеген күннен бастап жүзеге асырылады. Бұл ретте жаңа тарифті бекіту үшін он екі айлық уақыт кезеңі бұрын бекітілген тарифті (бағаны, алым ставкасын) жалпы тәртіппен қолданысқа енгізген күннен бастап белгіленеді.
Ескерту. 4-бөлім 20-2-тармақпен толықтырылды, өзгеріс енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2007.05.31. N 148-НҚ, 2010.04.30 N 137-НҚ Бұйрықтарымен.
21. Табиғи монополия субъектісі тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) өзгергені, сараланған және инвестициялық тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) бекітілгені туралы ақпаратты тұтынушылардың назарына олар қолданысқа енгізілгенге дейін күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей жеткізеді.
Табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) арналған тарифтерді (бағаларды, алым ставкаларын) төтенше реттеуші шаралар ретінде өзгерткен жағдайда табиғи монополия субъектісі олардың өзгергені туралы ақпаратты тұтынушылардың назарына олар қолданысқа енгізілгенге дейін күнтізбелік бес күннен кешіктірмей жеткізеді.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
21-1. Табиғи монополия субъектісі бес жұмыс күн ішінде тұтынушыларды хабардар ету фактісі туралы ақпаратты уәкілетті органға ұсынады.
Ескерту: 21-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006.03.07 N 66-НҚ бұйрығымен.
22. Егер табиғи монополия субъектісі тұтынушыларды жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) енгізу туралы осы Ережеде көзделген мерзімде хабардар етпесе, онда көрсетілген тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) уәкілетті органның шешімінде көрсетілген күннен бастап енгізілмейді. Бекітілген тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) енгізу тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту айынан кейінгі үшінші айдың бірінші күнінен бастап жүзеге асырылады.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006.03.07 N 66-НҚ бұйрығымен.

20-1. Уполномоченный орган в своем решении об утверждении инвестиционного тарифа (цены, ставки сбора) указывает срок его действия.
Сноска. Глава дополнена пунктом 20-1 - приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 29 марта 2005 года N  108-ОД .
20-2. Введение в действие тарифов (цен, ставок сборов), в том числе дифференцированных тарифов и тарифных смет в качестве чрезвычайной регулирующей меры осуществляется с даты, определяемой уполномоченным органом. При этом двенадцати месячный период времени для утверждения нового тарифа определяется с даты введения в действие ранее утвержденного тарифа (цены, ставки сбора) в общем порядке.
Сноска. Глава 4 дополнена пунктом 20-2 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 31.05.2007 N 148-ОД; с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
21. Субъект естественной монополии доводит до сведения потребителя информацию об изменении тарифов (цен, ставок сборов), утверждении дифференцированных и инвестиционных тарифов (цен, ставок сборов) не позднее, чем за тридцать календарных дней до введения их в действие.
В случае изменения тарифа (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии в качестве чрезвычайной регулирующей меры информация об их изменении доводится субъектом естественной монополии до сведения потребителя не позднее чем за пять календарных дней до введения их в действие.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21-1. Субъект естественной монополии в течение пяти рабочих дней представляет в уполномоченный орган информацию о факте уведомления потребителей.
Сноска. Глава 4 дополнена п. 21-1 -  приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
22. Если субъект естественной монополии не уведомит потребителей о введении новых тарифов (цен, ставок сборов) в сроки, предусмотренные настоящими Правилами, то указанные тарифы (цены, ставки сборов) не вводятся с даты, указанной в решении уполномоченного органа. Введение утвержденных тарифов (цен, ставок сборов) осуществляется с первого числа третьего месяца, следующего за месяцем утверждения тарифов (цен, ставок сборов).
Сноска. Пункт 22 с изменениями -  приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).

23. Уәкілетті орган қажет болған жағдайда тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) төтенше реттеуші шаралар ретінде бекіту туралы шешім қабылдайды, бұл ретте осы Қағидалардың 6, 15, 19, 20, 22-тармақтарындағы талаптар қолданылмайды.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
24. Табиғи монополия субъектісі өтінім беру тәртібін бұзса, жалған (өтірік) материалдар мен ақпараттар ұсынса, тұтынушыларды жаңа тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) енгізу туралы хабардар етудің мерзімін бұзса, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауапкершілікке тартылады.
25. Уәкілетті органның өтінімді қарауға қабылдау немесе қабылдаудан бас тарту туралы, табиғи монополия субъектісінің  реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) бекіту немесе бекітуден бас тарту туралы шешіміне табиғи монополия субъектісі немесе реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) тұтынушы заңда белгіленген тәртіппен және мерзімде шағым жасауы мүмкін.
5. Түзетпелерді ескере отырып,
тарифтiк сметаны бекiту
Ескерту. 5-тараумен толықтырылды, тараудың атауына өзгерту  енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003.10.09 N 253-НҚ бұйрығымен, 2006.03.07 N 66-НҚ бұйрығымен.
25-1. <*>
25-2. <*>
26.   <*>
Ескерту. 25-1, 25-2, 26-тармақтар алынып тасталды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006.03.07 N 66-НҚ бұйрығымен.
27. Табиғи монополия субъектісі ағымдағы жылдың аяғына дейін күнтізбелік алпыс күннен кешіктірмей тарифтік сметаны түзету туралы ұсыныспен уәкілетті органға өтініш білдіреді.
Тарифтік сметаны түзету туралы ұсыныспен жүгінген кезде табиғи монополия субъектісі түзетпелерді ескере отырып, тарифтік сметаның жобасын және бекітілген тарифтік сметаға енгізілетін түзетулерді негіздейтін материалдарды уәкілетті органға ұсынады.

23. При принятии решения уполномоченным органом об утверждении тарифов (цен, ставок сборов) в виде чрезвычайных регулирующих мер требования пунктов 6, 15, 19, 20, 22 настоящих Правил не распространяются.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Нарушение субъектом естественной монополии порядка подачи заявки, представление недостоверных (ложных) материалов и информации, сроков уведомления потребителей о введении новых тарифов (цен, ставок сборов) влечет за собой ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан.
25. Решение уполномоченного органа о принятии или отказе в принятии заявки к рассмотрению, об утверждении или отказе в утверждении тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии могут быть обжалованы субъектом естественной монополии или потребителем регулируемых услуг (товаров, работ) в установленные законодательством порядке и сроки.
5. Утверждение тарифной сметы с учетом корректировок
Сноска. Инструкция дополнена новой главой 5 - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 9 октября 2003 года N 253-ОД; название главы в редакции - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
25-1. (исключен - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
25-2. (исключен - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
26. (исключен - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
27. Субъект естественной монополии не позднее, чем за шестьдесят календарных дней до конца текущего года может обратиться в уполномоченный орган с предложением о корректировке тарифной сметы.
При обращении с предложением о корректировке тарифной сметы субъект естественной монополии представляет в уполномоченный орган проект тарифной сметы с учетом корректировок и материалы, обосновывающие внесение корректировок в утвержденную тарифную смету.

Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006.03.07 N 66-НҚ бұйрығымен, өзгеріс енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
27-1. Көрсетілетін қызметтердің көлемдері ұлғайған кезде және еңсерілмес күштің, сондай-ақ табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар мен технологиялық бұзушылықтарды жоюға немесе мемлекеттік органдардың нұсқамаларын орындауға бағытталған жұмыстардың салдарынан нормаларының ұлғайтылатын жағдайларын қоспағанда, шикізат, материалдар, отын, энергия шығысының бекітілген техникалық және технологиялық нормаларын ескере отырып немесе оларға сүйене отырып белгіленген тарифтік сметада көзделген шығын баптарын түзету көрсетілген шығыс нормаларын бес проценттен астам көтерілмеген жағдайда жүзеге асырылады.
Ескерту. 27-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
28. Тарифтік сметаға қоса беріліп отырған материалдар тігіледі, нөмірленеді және мөрмен және табиғи монополия субъектісі басшысының қолымен расталады. Қаржылық құжаттарға табиғи монополия субъектісінің басшысы және бас бухгалтері не оларды алмастыратын тұлғалар қол қояды және олар табиғи монополия субъектісінің мөрімен расталады;
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
29. Уәкілетті орган тарифтік сметаны түзету бойынша құжаттарды ұсынылған сәттен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде қарайды.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
5-1. Салыстырмалы талдау әдісін қолдана отырып тарифті бекіту және енгізу
Ескерту. 5-1-тараумен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
29-1. Салыстырмалы талдау әдісі қолданылған тариф салыстырмалы талдау әдісі қолданылған тарифтің есеп-қисабы әдістемесіне сәйкес бекітіледі және Заңның 15-2-бабында көрсетілген тәртіппен енгізіледі.
29-2 Салыстырмалы талдау әдiсiн қолданып, тариф бекiту үшiн ӨЭК жыл сайын 31 тамыздан кешiктiрмей:

Сноска. Пункт 27 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 07.03.2006 N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27-1. Корректировка статей затрат, предусмотренных в утвержденной тарифной смете, определенных с учетом или исходя из утвержденных технических и технологических норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии, осуществляется в случае превышения указанных норм расхода не более чем на пять процентов, за исключением случаев увеличения норм расхода при увеличении объемов оказываемых услуг и вследствие непреодолимой силы, а также чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и работ, направленных на предотвращение технологических нарушений или исполнение предписаний государственных органов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 27-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
28. Прилагаемые к тарифной смете материалы прошиваются, пронумеровываются и заверяются печатью и подписью руководителя субъекта естественной монополии. Финансовые документы подписываются руководителем и главным бухгалтером субъекта естественной монополии либо лицами, замещающими их, и заверяются печатью субъекта естественной монополии.
Сноска. Пункт 28 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
29. Уполномоченный орган рассматривает документы по корректировке тарифной сметы в течение тридцати календарных дней с момента представления.
Сноска. Пункт 29 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5-1. Утверждение и введение в действие тарифа
с применением метода сравнительного анализа
Сноска. Правила дополнены главой 5-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
29-1. Тариф с применением метода сравнительного анализа утверждается в соответствии с методикой расчета тарифа с применением метода сравнительного анализа и вводится в действие в порядке, предусмотренном статьей 15-2 Закона.
29-2. Для утверждения тарифа с применением метода сравнительного анализа РЭК ежегодно не позднее 31 августа предоставляет:

1) уәкiлеттi органға негiздеушi материалдарды қоса бере отырып, өндiрiстiк және қаржылық көрсеткiштер туралы ақпаратты (осы Ереженiң 31-қосымшасына сәйкес нысан бойынша);
2) уәкiлеттi органға немесе табиғи монополиялар субъектiлерiнiң Мемлекеттiк тіркелімін жергiлiктi жері бойынша енгiзiлген оның аумақтық органдарына негiздеушi материалдарды қоса бере отырып, мына ақпаратты:
өткен күнтiзбелiк жылдағы электр энергиясын беру және тарату бойынша көрсетiлген қызметтердiң нақты шығындары мен көлемдерi туралы ақпаратты;
алдағы үш жылға арналған электр энергиясын беру және тарату бойынша көрсетiлетiн қызметтердiң жоспарланып отырған шығындары мен көлемдерi туралы ақпаратты;
алдағы үш жылға бекітілген инвестициялық бағдарлама (жоба) туралы мәліметтерді;
нормативтен тыс ысыраптар болған кезде оларды жою жөнiндегi iс-шаралар жоспарын;
алдағы үш жылға бекітілген нормативтік техникалық ысыраптар туралы мәліметтерді береді.
Ескерту. 29-2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
29-3. ӨЭК тарифтiң өзгеруi туралы ақпаратты тұтынушының назарына оны қолданысқа енгiзгенге дейiн күнтiзбелiк отыз күннен кешiктiрмей жеткiзеді, төтенше реттеуші шара ретінде бекітілген тарифті қоспағанда, ол туралы ақпарат тұтынушының назарына оны қолданысқа енгiзгенге дейiн күнтiзбелiк бес күннен кешiктiрмей жеткізіледі.
Ескерту. 29-3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
29-4. Жаңадан құрылған ӨЭК үшін электр энергиясын беру бойынша көрсетілетін қызметтердің тарифтерін есептеу Заңға сәйкес оңайлатылған тәртіппен жүргізіледі.
Бақыланбайтын шығындар өзгерген жағдайда ӨЭК уәкілетті органға электр энергиясын беру бойынша көрсетілетін қызметтердің тарифтерін осы Ережеге сәйкес төтенше реттеуші шаралар ретінде бекітуге өтінім береді.
29-5. Тоқсан (жыл) қорытындылары бойынша көрсетілетін қызмет туралы ақпаратты ӨЭК осы Ереженің 32-қосымшасына сәйкес нысан бойынша есептік тоқсаннан (жылдан) кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей береді.
6. Тарифтiк сметаның орындалуын бақылау
Ескерту. 6-тараумен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің 2003 жылғы 9 қазандағы N 253-НҚ бұйрығымен.

1) в уполномоченный орган информацию о производственных и финансовых показателях с приложением обосновывающих материалов (по форме согласно приложению 31 к настоящим Правилам);
2) в уполномоченный орган или его территориальные органы по месту включения в Государственный регистр субъектов естественных монополий следующую информацию и документы с приложением обосновывающих материалов:
информацию о фактических затратах и объемах оказываемых услуг по передаче и распределению электрической энергии за предшествующий календарный год;
информацию о планируемых затратах и объемах оказываемых услуг по передаче и распределению электрической энергии на предстоящие три года;
сведения об утвержденной инвестиционной программе (проекте) на предстоящие три года;
план мероприятий по ликвидации сверхнормативных потерь при их наличии;
сведения об утвержденных нормативных технических потерях на предстоящие три года.
Сноска. Пункт 29-2 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29-3. РЭК доводит до сведения потребителя информацию об изменении тарифа не позднее чем за тридцать календарных дней до введения его в действие за исключением тарифа, утвержденного в качестве чрезвычайной регулирующей меры, информация об изменении которого доводится до сведения потребителя не позднее чем за пять календарных дней до введения его в действие.
Сноска. Пункт 29-3 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29-4. Для вновь созданной РЭК расчет тарифов на услуги по передаче электроэнергии производится в упрощенном порядке в соответствии с Законом.
В случае изменения неконтролируемых затрат РЭК представляет в уполномоченный орган заявку на утверждение тарифа на услуги по передаче электрической энергии в качестве чрезвычайной регулирующей меры в соответствии с настоящими Правилами.
29-5. РЭК предоставляют информацию о деятельности по итогам квартала (года) по форме согласно приложению 32 к настоящим Правилам, не позднее последнего дня месяца, следующего за отчетным кварталом (годом).
6. Контроль за исполнением тарифной сметы
Сноска. Правила дополнены новой главой 6 - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 9 октября 2003 года  N 253-ОД

30. Табиғи монополия субъектiсi ӨЭК қоспағанда ағымдағы жылдың 1 мамырына дейiн уәкiлеттi органға реттеліп көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) әрбiр түрiнiң бөлiнiсiнде өткен күнтiзбелiк жылға бекiтiлген тарифтiк сметаны орындау туралы есептi бередi.
Ескерту. 30-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 29 наурыздағы N 108-НҚ, 2010.04.30 N 137-НҚ Бұйрықтарымен.
31. Тарифтiк сметаның орындалуы туралы есепке субъект өткен күнтiзбелiк жылдың мынадай материалдарын:
1) осы Ереженің 28-қосымшасында көрсетiлген кестенiң қосымшасымен тарифтiк сметаны орындамау себептерiн түсiндiре отырып оның орындалуы туралы түсiндiрме жазбаны;
2) бухгалтерлiк балансты;
3) пайдалар мен залалдар туралы есеп;
4) дебиторлық және кредиторлық берешектiң таратылған жазбасын;
5) капиталдағы өзгерістер туралы есеп;
6) ағымдағы, күрделi жөндеулер мен басқа жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарына бағытталған шығын сметаларын iске асыру туралы мәлiметтердi;
7) тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатып алу бойынша конкурстық (тендерлік) комиссиялар шешімдерінің көшірмелерін;
8) тарифтерге (бағаларға, алымдар ставкаларына) ұсынылатын төмендету коэффициенттерi туралы ақпаратты;
9) уәкiлеттi органның құзыретi шегiнде нақты шығындарды растайтын басқа да материалдарды қоса бередi.
Ескерту. 31-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 29 наурыздағы N 108-НҚ, 2010.04.30 N 137-НҚ, 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрықтарымен.
31-1. Тарифтік сметаның орындалуы туралы есепке қоса беріліп отырған материалдар тігіледі, нөмірленеді және мөрмен және табиғи монополия субъектісі басшысының қолымен расталады. Қаржылық құжаттарға табиғи монополия субъектісінің басшысы және бас бухгалтері не оларды алмастыратын тұлғалар қол қояды және олар табиғи монополия субъектісінің мөрімен расталады.
Ескерту. 31-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
32. Уәкiлеттi орган тарифтің, оның ішінде сараланған тарифтің және түзетулер ескерілген тарифтік сметаның жобасын және (немесе) тарифтік сметаның орындалуы туралы есептi қарау кезiнде жария тыңдаулар өткiзуге құқылы.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
33. Уәкiлеттi орган тұтынушылардың арыздары, шағымдары, бұқаралық ақпарат құралдарының материалдары, мемлекеттiк органдардың өтiнiштерi бойынша және өз бастамасы бойынша табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы заңнамада бекiтiлген тарифтiк сметаны орындамау, сол сияқты тарифтiк сметаны орындау туралы жобаны және (немесе) есептi уәкiлеттi органға ұсынбау бөлiгiнде бұзылғанын анықтап, қажет болған жағдайда:

30. Субъект естественной монополии за исключением РЭК до 1 мая текущего года представляет в уполномоченный орган отчет об исполнении утвержденной тарифной сметы за предыдущий календарный год в разрезе каждого вида регулируемых услуг (товаров, работ).
Сноска. Пункт 30 с изменениями, внесенными приказами Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 29.03.2005 N  108-ОД; от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
31. К отчету об исполнении тарифной сметы субъект прилагает следующие материалы за предыдущий календарный год:
1) пояснительную записку об исполнении тарифной сметы с объяснением причин ее неисполнения с приложением таблицы, указанной в Приложении 28 к настоящим Правилам;
2) бухгалтерский баланс;
3) отчет о прибылях и убытках;
4) расшифровку дебиторской и кредиторской задолженности;
5) отчет об изменениях в капитале;
6) сведения о реализации смет затрат, направленных на текущий, капитальный ремонты и другие ремонтно-восстановительные работы;
7) копии решений конкурсных (тендерных) комиссий по закупкам товаров (работ, услуг);
8) информацию о представленных понижающих коэффициентах к тарифам (ценам, ставкам сборов);
9) другие материалы, подтверждающие фактические затраты в пределах компетенции уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 31 с изменениями, внесенными приказами Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 29.03.2005 N 108-ОД; от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5); от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31-1. Прилагаемые к отчету об исполнении тарифной сметы материалы прошиваются, пронумеровываются и заверяются печатью и подписью руководителя субъекта естественной монополии. Финансовые документы подписываются руководителем и главным бухгалтером субъекта естественной монополии либо лицами, замещающими их, и заверяются печатью субъекта естественной монополии.
Сноска. Правила дополнены пунктом 31-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
32. Исключен приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33. Уполномоченный орган по заявлениям, жалобам потребителей, материалам средств массовой информации, обращениям государственных органов и по собственной инициативе, выявив нарушения законодательства о естественных монополиях и регулируемых рынках, в части неисполнения утвержденной тарифной сметы, а равно непредставления проекта и (или) отчета об исполнении тарифной сметы рассматривает возможность принятия одного из следующих действий:

1) қолданыстағы тарифтiк сметаға өзгерiс енгiзуге бастамашылық етеді;
2) табиғи монополия субъектісіне Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ден қою шараларын қолданады;
3) уақытша өтемдiк тарифті белгiлейді.
Ескерту. 29-2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2012.09.14 № 234-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Ескерту. Нұсқаулыққа 1-28-қосымшалардың оң жақ жоғары бұрышындағы "Табиғи монополия субъектілерінің қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды өндіруіне және ұсынуына тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) бекіту жөніндегі Нұсқаулыққа", "Табиғи монополия субъектілерінің қызметтеріне тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметаны бекіту туралы Нұсқаулыққа" деген сөздер "Табиғи монополия субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту ережесіне" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 29 наурыздағы N 108-НҚ бұйрығымен.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
Субъектінің атауы _______________________________
Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) арналған тарифтердің (бағалардың, алым ставкаларының) жобасын есептеу үшін жиынтық деректер
20___ жылғы ________________жағдай бойынша
реттеліп көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар) түрінің атауы
Рет №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Қолданыстағы тарифтік сметада қабылданды
Алдыңғы аяқталған жылдың нақты көрсеткіштері
Алдыңғы 4 аяқталған тоқсанның нақты көрсеткіштері
Субъект жобалайтын көрсеткіштер
1
2
3
4
5
6
7
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар, барлығы, оның ішінде
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы, оның ішінде
1.1
Шикізат және материалдар
-"-
1.2
сатып алынатын бұйымдар
-"-
1.3
ЖЖМ
1.4
отын
1.5
Энергия
2
Еңбекке ақы төлеу шығыстары, барлығы, оның ішінде
- " -
2.1
Өндірістік персоналдың жалақысы
2.2
Әлеуметтік салық
- " -
3
Амортизация
- " -
4
Жөндеу, барлығы, оның ішінде
4.1
Негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
5
Өзге де шығындар (таратып жазу)
- " -
II
Кезең шығыстары барлығы, оның ішінде
- " -
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы: оның ішінде:
- " -
6.1
Әкімшілік персоналдың жалақысы
- " -
6.2
Әлеуметтік салық
- " -
6.3
Салықтар
- " -
6.4
Өзге де шығыстар (таратып жазу)
- " -
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
- " -
III
Қызметтер ұсынуға арналған барлық шығын
- " -
IV

1) инициирование изменений действующей тарифной сметы;
2) применение к субъекту естественной монополии меры реагирования в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) установление временного компенсирующего тарифа.
Сноска. Пункт 33 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 14.09.2012 № 234-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В правом углу приложений 1-28 слова "Инструкции по утверждению тарифов (цен, ставок сборов) на производство и предоставление услуг (товаров, работ) субъектами естественной монополии", "Инструкции об утверждении тарифов (цен, ставок сборов) и тарифной сметы на услуги субъектов естественных монополий" заменены словами "Правилам утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий" - приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 29 марта 2005 года N 108-ОД.
Приложение 1
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Наименование субъекта __________________________________
Сводные данные
для расчета проекта тарифов (цен, ставок сборов)
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
_____________________________________________________
наименование вида регулируемых услуг (товара, работ)
по состоянию на ____________ 20___ года
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
п/п
Наименование
показателей*
Ед.
изм.
Принято
в дейст-
вующей
тарифной
смете
Фактические
показатели
за пред-
шествующий
законченный год
Фактические
показатели
за предшест-
вующие 4
законченных
квартала
Проектируемые
субъектом
показатели
1
2
3
4
5
6
7
I
Затраты на
производство
товаров и
предоставление
услуг, всего,
в т. ч.
тыс.
тенге
1
Материальные
затраты, всего,
в т.ч.
1.1
Сырье и материалы
-"-
1.2
покупные изделия
- " -
1.3
ГСМ
1.4
топливо
1.5
Энергия
2
Расходы на оплату
труда, всего,
в т. ч.
- " -
2.1
Заработная плата
производственного
персонала
2.2
Социальный налог
- " -
3
Амортизация
- " -
4
Ремонт, всего, в
т. ч.
4.1
Капитальный
ремонт, не приво-
дящий к увеличению
стоимости основных
фондов
5
Прочие затраты
(расшифровать)
- " -
II
Расходы периода
всего, в т.ч.
- " -
6
Общие и админист-
ративные расходы,
всего: в том
числе:
- " -
6.1
Заработная плата
административного
персонала
- " -
6.2
Социальный налог
- " -
6.3
Налоги
- " -
6.4
Прочие расходы
(расшифровать)
-"-
7
Расходы на выплату
вознаграждений
-"-
III
Всего затрат на
предоставление
услуг
- " -
IV
Доход (РБА*СП/

Табыс (АРБ*ПС/(1-(КТС /100))
- " -
V
Қолданысқа енгізілген активтердің реттелетін базасы (АРБ).
- " -
VI
Барлық табыс
- " -
VII
Көрсетілетін қызметтердің (тауарлардың, жұмыстардың) көлемі
заттай көрсеткіштерде
VIII
Нормативтік техникалық ысыраптар
%
заттай көрсеткіштерде
IX
Тариф
көрсетілетін қызмет тердің (тауарлардың, жұмыстардың) бірлігі не теңге
Анықтамалық:
8
Персоналдың тізім бойынша орташа саны,
адам
оның ішінде:
8.1
өндірістік
- " -
8.2
әкімшілік
- " -
9
Орташа айлық жалақы, барлығы, оның ішінде
теңге
9.1
Өндірістік персоналдың
- " -
9.2
Әкімшілік персоналдың
- " -
10
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келетін күрделі жөндеу
мың теңге
11
Пайданың есебінен жүзеге асырылатын шығындар (таратып жазу)
- " -
12
Шаруашылық тәсілмен орындалатын ағымдағы (жоспарлы-ескерту) жөндеу, барлығы, оның ішінде
- " -
12.1
Жөндеуге арналған материалдар
- " -
12.2
жалақы
- " -
12.3
әлеуметтік салық
- " -
* шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолдары:
Басшы
Бас бухгалтер
Ескерту: Ереже 2-28-қосымшалармен толықтырылды - ҚР Табиғи
монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі
агенттігінің 2003 жылғы 9 қазандағы N 253-НҚ бұйрығымен.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 7 наурыздағы N 66-НҚ, 2010.04.30 N 137-НҚ Бұйрықтарымен.
Субъектінің атауы __________________
Мұнайды магистральдық құбыржолы жүйесі арқылы қайта айдау жөніндегі қызметтерге арналған тарифтік смета
____________________________________________________________________
Рет |     Көрсеткіштердің атауы*          |  Өлшем |Табиғи монополия
N   |                                     | бірлігі| субъектісінің
|                                     |        |    жобасы
____________________________________________________________________
1   |               2                     |   3    |      4
____________________________________________________________________
I      Тауарларды өндіру және қызметтерді
ұсыну шығындары, барлығы            мың теңге
соның ішінде:
1      Материалдық шығындар, барлығы         -//-
соның ішінде:
1.1      шикізат және материалдар            -//-
1.2      сатып алынатын бұйымдар             -//-
1.3         ЖЖМ                              -//-

(1-(КПН /100))
- " -
V
Регулируемая база
задействованных
активов (РБА).
- " -
VI
Всего доходов
- " -
VII
Объем оказываемых
услуг (товаров,
работ)
в
нату-
ральных
показа-
телях
VIII
Нормативные
технические потери
%
в
нату-
ральных
показа-
телях
IX
Тариф
тенге/
на ед.
оказы-
ваемых
услуг
(това-
ров,
работ)
Справочно:
8
Среднесписочная численность персонала,
человек
в том числе:
8.1
производственного
- " -
8.2
административного
- " -
9
Среднемесячная заработная плата, всего, в т. ч.
тенге
9.1
Производственного персонала
- " -
9.2
Административного персонала
- " -
10
Капитальный ремонт, приводящий к увеличению стоимости
основных средств
тыс.
тенге
11
Затраты, осуществляемые за счет прибыли (расшифровать)
- " -
12
Текущий (планово-предупредительный) ремонт, выполняемый
хозяйственным способом, всего, в т. ч.
- " -
12.1
Материалы на ремонт
- " -
12.2
заработная плата
- " -
12.3
социальный налог
- " -
* затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подписи:
Руководитель
Главный бухгалтер
Приложение 2
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Сноска. Правила дополнены Приложением 2 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 09.10.2003 N 253-ОД; с изменениями, внесенными приказами Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 07.03.2006 N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования); от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
Наименование субъекта _________________
Тарифная смета на услуги по перекачке нефти
по системе магистрального трубопровода
Сноска. Заголовок в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
_________________________________________________________________
N     |    Наименование показателей *  |Единица  |Проект субъекта|
п/п   |                                |измерения| естественной  |
|                                |         |   монополии   |
______|________________________________|_________|_______________|
1    |                2               |    3    |       4       |
______|________________________________|_________|_______________|
I      Затраты на производство товаров   тыс. тенге
и предоставление услуг, всего
в том числе:
1      Материальные затраты, всего         -//-
в том числе:
1.1    сырье и материалы                   -//-
1.2    покупные изделия                    -//-
1.3    ГСМ                                 -//-

1.4         отын                             -//-
1.5         энергия                          -//-
2      Еңбекке ақы төлеуге арналған
шығындар, барлығы                     -//-
соның ішінде:
2.1         жалақы                           -//-
2.2      әлеуметтік салық                    -//-
3      Амортизация                           -//-
4      Жөндеу, барлығы                       -//-
соның ішінде:
4.1      негізгі құралдар құнының өсуіне
әкелмейтін күрделі жөндеу           -//-
5      Өзге шығындар, барлығы                -//-
соның ішінде:
5.1      байланыс қызметтері                 -//-
5.2      іссапар шығыстары                   -//-
5.3      кеңсе шығыстары                     -//-
5.4      әкім.ғимаратты ұстау                -//-
5.5      кадрларды даярлау                   -//-
5.6      қауіпсіздік техникасы               -//-
5.7      табиғатты қорғау қорына төлем       -//-
5.8      сақтандыру                          -//-
5.9      ведомстводан тыс және өрт күзеті    -//-
5.10     заң және консалтингілік қызметтер   -//-
5.11     ҒЗТҚЖ және ҒТҚ бойынша шығыстар     -//-
5.12     автокөлікті лицензиялау             -//-
5.13     дезинфекция                         -//-
5.14     басқа шығындар, барлығы             -//-
соның ішінде:
5.14.1   авиақызметтер                       -//-
5.14.2   жүктерді тасымалдау                 -//-
5.14.3   метрология                          -//-
5.14.4   іске қосу-реттеу жұмыстары          -//-
5.14.5   диагностикалық жұмыстар             -//-
5.14.6   геологиялық барлауға аударымдар
5.14.7   табиғи шикізатты пайдаланғаны
үшін төлем                          -//-
II     Кезең шығыстары, барлығы              -//-
6      Жалпы және әкімшілік шығыстар,
барлығы                               -//-
соның ішінде:
6.1      әкімшілік персоналдардың жалақысы   -//-
6.2      әлеуметтік салық                    -//-
6.3      банк қызметтері                     -//-
6.4      амортизация                         -//-
6.5      коммуналдық қызметтер               -//-
6.6      тарапты ұйымдардың қызметтері       -//-
6.7      іссапар қызметтері                  -//-
6.8      өкілдік шығыстар, байланыс,
мерзімдік басылым және т.б.         -//-
6.9      еңбекті қорғау және қауіпсіздік
техникасы                           -//-
6.10     салықтар                            -//-
6.11     басқа шығыстар (таратып жазу
қажет)                              -//-
7      Сыйақы төлеуге шығыстар               -//-
III    Барлық шығын                          -//-
ІV     Пайда                                 -//-
V      Барлық табыстар                       -//-
VІ     Көрсетілетін қызметтердің көлемі    мың тонна
мың теңге
VІI    Жүк айналымы                        млн. тшм
VІII   Нормативтік ысыраптар                   %
мың тонна
IX     Үлестік тариф (ҚҚС-сыз)             1000 шм 1
тоннаға/
теңге
Анықтама бөліміалынып тасталды.
___________________________________________________________________
* - шығындар қажет болғанда кеңейтілуі немесе толықтырылуы
мүмкін
Қолы ___________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 7 наурыздағы N 66-НҚ бұйрығымен.
Субъектінің атауы __________________
Мұнайды темір жол цистернасына(н) құю/төгу жөніндегі қызметтердің тарифтік сметасы
____________________________________________________________________
Рет |     Көрсеткіштердің атауы*          |  Өлшем |Табиғи монополия
N   |                                     | бірлігі| субъектісінің
|                                     |        |    жобасы
____________________________________________________________________

1.4    топливо                             -//-
1.5    энергия                             -//-
2      Затраты на оплату труда, всего      -//-
в том числе:
2.1    заработная плата                    -//-
2.2    социальный налог                    -//-
3      Амортизация                         -//-
4      Ремонт, всего                       -//-
в том числе:
4.1    капитальный ремонт, не приводящий   -//-
к увеличению стоимости основных
средств
5      Прочие затраты, всего
в том числе:                        -//-
5.1    услуги связи                        -//-
5.2    командировочные расходы             -//-
5.3    канцелярские расходы                -//-
5.4    содержание адм. зданий              -//-
5.5    подготовка кадров                   -//-
5.6    техника безопасности                -//-
5.7    платежи в фонд охраны природы       -//-
5.8    страхование                         -//-
5.9    вневедомственная и пожарная         -//-
охрана
5.10   юридические и консалтинговые        -//-
услуги
5.11   расходы по НИОКР и НТД              -//-
5.12   лицензирование автотранспорта       -//-
5.13   дезинфекция                         -//-
5.14   другие затраты, всего               -//-
в том числе:
5.14.1 авиауслуги                          -//-
5.14.2 транспортировка грузов              -//-
5.14.3 метрология                          -//-
5.14.4 пусконаладочные работы              -//-
5.14.5 диагностические работы              -//-
5.14.6 отчисления на геологоразведку
5.14.7 плата за использование природного   -//-
сырья
II     Расходы периода, всего              -//-
6      Общие и административные расходы,   -//-
всего
в том числе:
6.1    заработная плата административного  -//-
персонала
6.2    социальный налог                    -//-
6.3    услуги банка                        -//-
6.4    амортизация                         -//-
6.5    коммунальные услуги                 -//-
6.6    услуги сторонних организаций        -//-
6.7    командировочные услуги              -//-
6.8    представительские расходы, связь,   -//-
периодическая печать
6.9    охрана труда и техника              -//-
безопасности
6.10   налоги                              -//-
6.11   другие расходы (необходимо          -//-
расшифровать)
7      Расходы на выплату вознаграждений   -//-
III    Всего затрат
IV     Прибыль
V      Всего доходов
VI     Объем оказываемых услуг           тыс. тонн
тыс. тенге
VII    Грузооборот                       млн. ткм
VIII   Нормативные потери                   %
тыс. тонн
IX     Удельный тариф                    тенге/за 1
(без НДС)                       тонну на 1000км
Справочно:  - раздел исключен   приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
_________________________________________________________________
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _____________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
Приложение 3
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет на
регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Сноска. Правила дополнены приложением 3 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 09.10.2003 N 253-ОД; с изменениями, внесенными приказами Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 07.03.2006 N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования); от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
Наименование субъекта _________________
Тарифная смета на услуги по сливу/наливу
нефти с/в железнодорожных/ные цистерн/ы
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
_________________________________________________________________
N     |    Наименование показателей *  |Единица  |Проект субъекта|
п/п   |                                |измерения| естественной  |
|                                |         |   монополии   |
______|________________________________|_________|_______________|

3-1-қосымша
Ескерту: 3-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
Субъектінің атауы _______________________________
Мұнайды танкерлерге құю жөніндегі қызметтерге арналған тарифтік смета
Рет №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар барлығы, оның ішінде:
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
-//-
1.1
шикізат және материалдар
-//-
1.2
сатып алынатын бұйымдар
-//-
1.3
ЖЖМ
-//-
1.4
отын
-//-
1.5
энергия
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы,
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Жөндеу, барлығы,
-//-
оның ішінде:
4.1
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-//-
5
Өзге де шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
амортизация
-//-
6.4
коммуналдық қызметтер
-//-
6.5
салықтар
-//-
6.6
басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыс
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
тонна
мың теңге
VII
Нормативтік ысыраптар
%
мың тонна
VIII
Тариф (ҚҚС-сыз)
1 тонна үшін
теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне

Приложение 3-1
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Наименование субъекта __________________________________
Тарифная смета на услуги по наливу нефти в танкера
Сноска. Правила дополнены приложением 3-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
п/п
Наименование показателей*
Единица
измерения
Проект субъекта естественной
монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и
предоставление услуг всего,
в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты всего,
-//-
в том числе:
1.1
сырье и материалы
-//-
1.2
покупные изделия
-//-
1.3
ГСМ
-//-
1.4
топливо
-//-
1.5
энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда всего,
-//-
в том числе:
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Ремонт всего,
-//-
в том числе:
4.1
капитальный ремонт, не приводящий к
увеличению стоимости основных
средств
-//-
5
Прочие затраты (необходимо
расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы,
всего
-//-
в том числе:
6.1
заработная плата административного
персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
амортизация
-//-
6.4
коммунальные услуги
-//-
6.5
налоги
-//-
6.6
другие расходы (необходимо
расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказываемых услуг
тонн
тыс. тенге
VII
Нормативные потери
%
тыс. тонн
VIII
Тариф (без НДС)
тенге/1
тонну
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.

7-1-қосымша
Ескерту: 7-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
Субъектінің атауы ________________________________
Қазақстан Республикасының тұтынушылары үшін табиғи газды құбыржолдары арқылы тарату бойынша тасымалдау жөнiндегi қызметтерге арналған тарифтік смета
Рет №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар барлығы, оның ішінде:
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
өз мұқтаждары мен ысыраптарына
арналған газ
-//-
1.2
химикаттар
-//-
1.3
энергия
-//-
1.4
отын
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Жөндеу, барлығы
-//-
оның ішінде:
4.1
негізгі құралдар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-//-
5
Өзге де шығындар барлығы, оның ішінде:
-//-
5.1
кеден төлемдері
-//-
5.2
техникалық тексеру, диагностика,
қызмет көрсету
-//-
5.3
еңбекті қорғау және техника қауіпсіздігі
-//-
5.4
дезинфекция және қоқыс шығару
-//-
5.5
байланыс қызметтеріне ақы төлеу
-//-
5.6
басқа да шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары барлығы:
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар барлығы,
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
амортизация
-//-
6.4
коммуналдық қызметтер
-//-
6.5
бөгде ұйымдардың қызметтері
-//-
6.6
іссапар қызметтері
-//-
6.7
банктер қызметтері
-//-
6.8
аудиторлық ұйымдардың қызметтері
-//-
6.9
өрт/ведомстводан тыс күзет
-//-
6.10
салықтар
-//-
6.11
басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыс
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
мың м3
мың теңге
VII
Нормативтік ысыраптар
%
мың м3
VIII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/1000 м3
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне

Приложение 7-1
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Наименование субъекта ___________________________________
Тарифная смета
на услуги по транспортировке природного газа по
распределительным трубопроводам для
потребителей Республики Казахстан
Сноска. Правила дополнены приложением 7-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
№ п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта
естественной
монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и
предоставление услуг всего, в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
-//-
в том числе:
1.1
газ на собственные нужды и потери
-//-
1.2
химикаты
-//-
1.3
энергия
-//-
1.4
топливо
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
-//-
В том числе:
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
в том числе:
4.1
капитальный ремонт, не приводящий к
увеличению стоимости основных средств
-//-
5
Прочие затраты всего, в том числе:
-//-
5.1
таможенные платежи
-//-
5.2
техническое обследование, диагностика,
обслуживание
-//-
5.3
охрана труда и техника безопасности
-//-
5.4
дезинфекция и вывоз мусора
-//-
5.5
оплата услуг связи
-//-
5.6
другие затраты (необходимо расшифровать)
-//-
II
Расходы периода всего:
-//-
6
Общие и административные расходы всего,
-//-
в том числе:
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
амортизация
-//-
6.4
коммунальные услуги
-//-
6.5
услуги сторонних организаций
-//-
6.6
командировочные услуги
-//-
6.7
услуги банков
-//-
6.8
услуги аудиторских организаций
-//-
6.9
пожарная/вневедомственная охрана
-//-
6.10
налоги
-//-
6.11
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказываемых услуг
тыс. м3
тыс. тенге
VII
Нормативные потери
%
тыс. м3
VIII
Тариф (без НДС)
тенге/ 1000 м3
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ________________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.

1  |               2                     |   3    |        4
____________________________________________________________________
I      Тауарларды өндіру және қызметтерді
ұсыну шығындары, барлығы            мың теңге
1      Материалдық шығындар, барлығы         -//-
соның ішінде:
1.1      шикізат және материалдар            -//-
1.2      ЖЖМ                                 -//-
1.3      отын                                -//-
1.4      сатып алынатын энергия              -//-
1.5      сатып алынатын су                   -//-
2      Еңбекке ақы төлеуге арналған
шығындар, барлығы                     -//-
соның ішінде:
2.1      жалақы                              -//-
2.2      әлеуметтік салық                    -//-
3      Амортизация                           -//-
4      Жөндеу, барлығы                       -//-
соның ішінде:
4.1      негізгі құралдар құнының өсуіне
әкелмейтін күрделі жөндеу           -//-
5      Өзге шығындар, барлығы                -//-
соның ішінде:
5.1      байланыс қызметтері                 -//-
5.2      тарапты ұйымдардың жүктерді
тасымалдауы                         -//-
5.3      күзет қызметтері                    -//-
5.4      іссапар шығыстары                   -//-
5.5      кадрларды даярлау                   -//-
5.6      еңбекті қорғау және техникалық
қауіпсіздік                         -//-
5.7      табиғи ресурстарды пайдаланғаны
үшін төлем (су және басқалары)      -//-
5.8      іске қосу-реттеу жұмыстары          -//-
5.9      өндірістік үй-жайларды
дезинфекциялау, дератизациялау,
қоқыс шығару және басқа
коммуналдық қызметтер               -//-
5.10     сақтандырудың міндетті түрлері      -//-
5.11     лицензиялар алу                     -//-
5.12     қоршаған ортаны қорғау              -//-
5.13     басқа шығындар (таратып жазу
қажет)                              -//-
II     Кезең шығыстары, барлығы              -//-
6      Жалпы және әкімшілік шығыстар,
барлығы                               -//-
соның ішінде:
6.1      әкімшілік персоналдардың жалақысы   -//-
6.2      әлеуметтік салық                    -//-
6.3      банк қызметтері                     -//-
6.4      амортизация                         -//-
6.5      техникалық басқару құралдарын,
байланыс тораптарын, есептеу
техникасын және т.б.  ұстауға
және қызмет көрсетуге арналған
шығыстар                            -//-
6.6      коммуналдық қызметтер               -//-
6.7      тарапты ұйымдардың қызметтері       -//-
6.8      іссапар шығыстары                   -//-
6.9      өкілдік шығыстар, байланыс,
мерзімдік басылым және т.б.         -//-

1    |                2               |    3    |       4       |
______|________________________________|_________|_______________|
I      Затраты на производство товаров   тыс. тенге
и предоставление услуг, всего
1      Материальные затраты, всего         -//-
в том числе:
1.1    сырье и материалы                   -//-
1.2    ГСМ                                 -//-
1.3    топливо                             -//-
1.4    энергия покупная                    -//-
1.5    вода покупная                       -//-
2      Затраты на оплату труда, всего      -//-
в том числе:
2.1    заработная плата                    -//-
2.2    социальный налог                    -//-
3      Амортизация                         -//-
4      Ремонт, всего                       -//-
в том числе:
4.1    капитальный ремонт, не приводящий   -//-
к увеличению стоимости основных
средств
5      Прочие затраты, всего
в том числе:                        -//-
5.1    услуги связи                        -//-
5.2    транспортировка грузов              -//-
сторонними организациями
5.3    услуги охраны                       -//-
5.4    командировочные расходы             -//-
5.5    подготовка кадров                   -//-
5.6    охрана труда и техника безопасности -//-
5.7    плата за использование природных
ресурсов (воду и другие)            -//-
5.8    пусконаладочные работы              -//-
5.9    дезинфекция, дератизация
производственных помещений, вывоз
мусора и другие коммунальные услуги -//-
5.10   обязательные виды страхования       -//-
5.11   приобретение лицензий               -//-
5.12   охрана окружающей среды             -//-
5.13   другие затраты (необходимо          -//-
расшифровать)
II     Расходы периода, всего              -//-
6      Общие и административные расходы,   -//-
всего
в том числе:
6.1    заработная плата административного  -//-
персонала
6.2    социальный налог                    -//-
6.3    услуги банка                        -//-
6.4    амортизация                         -//-
6.5    расходы на содержание и обслуживание
технических средств управления,
узлов связи, вычислительной
техники и т.д.                      -//-
6.6    коммунальные услуги                 -//-
6.7    услуги сторонних организаций        -//-
6.8    командировочные услуги              -//-
6.9    представительские расходы, связь,   -//-
периодическая печать

6.10     еңбекті қорғау және қауіпсіздік
техникасы                           -//-
6.11     жалпы шаруашылық тағайындаудағы
негізгі құралдарды жалға алу        -//-
6.12     салықтар                            -//-
6.13     басқа шығыстар (таратып жазу
қажет)                              -//-
7      Өткізу қызметін ұстауға арналған
шығыстар, барлығы                     -//-
соның ішінде:
7.1      жалақы                              -//-
7.2      әлеуметтік салық                    -//-
7.3      түбіртектерді ресімдеу шығыстары    -//-
7.4      қызметтерді өткізумен байланысты
амортизация (соның ішінде су
өлшеуіштердің)                      -//-
7.5      ағымдағы жөндеу                     -//-
7.6      негізгі құралдар құнының өсуіне
әкелмейтін күрделі жөндеу           -//-
7.7      маркетингілік қызметтер             -//-
7.8      басқа (таратып жазу қажет)          -//-
8      Сыйақы төлеуге шығыстар               -//-
III    Барлық шығын                          -//-
ІV     Пайда                                 -//-
V      Барлық табыстар                       -//-
VІ     Көрсетілетін қызметтердің көлемі      мың м3
мың теңге
VІI    Нормативтік ысыраптар                   %
мың м3
VІII   Тариф (ҚҚС-сыз)                     теңге/м3
Анықтама бөліміалынып тасталды.
___________________________________________________________________
* - шығындар қажет болғанда кеңейтілуі немесе толықтырылуы
мүмкін
Қолы _______________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне

6.10   охрана труда и техника безопасности -//-
6.11   аренда основных средств
общехозяйственного назначения       -//-
6.12   налоги                              -//-
6.13   другие расходы (необходимо          -//-
расшифровать)
7      Расходы на содержание службы сбыта, -//-
всего
в том числе:
7.1    заработная плата                    -//-
7.2    социальный налог                    -//-
7.3    расходы на оформление квитанций     -//-
7.4    амортизация (в том числе водомеров),-//-
связанная со сбытом услуг
7.5    текущий ремонт                      -//-
7.6    капитальный ремонт, не приводящий к -//-
увеличению стоимости основных
средств
7.7    маркетинговые услуги                -//-
7.8    другие (необходимо расшифровать)    -//-
8      Расходы на выплату вознаграждений   -//-
III    Всего затрат
IV     Прибыль
V      Всего доходов
VI     Объемы оказываемых услуг           тыс. м 3
тыс. тенге
VII    Нормативные потери                   %
тыс. м 3
VIII   Тариф                            тенге/ м 3
(без НДС)
Справочно:  - раздел исключен приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
_________________________________________________________________
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _____________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.

9-1-қосымша
Ескерту: 9-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
Субъектінің атауы____________________
Гидротехникалық құрылыстардың тіреуші көмегі кезінде жер бетіндегі ағын суды реттеу жөніндегі қызметтерге арналған тарифтік смета
Рет №
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар барлығы,
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
шикізат және материалдар, барлығы
-//-
оның ішінде:

Приложение 9-1
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Наименование субъекта ____________________
Тарифная смета
на услуги по регулированию поверхностного стока при помощи
подпорных гидротехнических сооружений
Сноска. Правила дополнены приложением 9-1 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
№ п/п
Наименование показателей*
Единица
измерения
Проект
субъекта
естественной
монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство и предоставление услуг,
всего
тыс.
тенге
1
Материальные затраты, всего
-//-
в том числе:
1.1
сырье и материалы, всего
-//-
в том числе:

6.11
еңбекті қорғау және техникалық қауіпсіздік
-//-
6.12
жалпы шаруашылық тағайындаудағы негізгі құралдарды жалдау
-//-
6.13
салықтар
-//-
6.14
жер бетіндегі көздердің су ресурстарын пайдаланғаны үшін ақы төлеу
-//-
6.15
табиғатты қорғау қорына төлемдер
-//-
6.16
басқа шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақы төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
мың. м3
мың.теңге
VII
Нормативтік ысыраптар
%
мың. м3
VIII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/м3
* шығындар қажет болғанда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы __________________________________________
табиғи монополия субъектісінің басшысы
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алымдар ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
10-қосымша
Ескерту: 10-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 7 наурыздағы N 66-НҚ, 2010.04.30 N 137-НҚ Бұйрықтарымен.
Субъектінің атауы __________________
Суды магистральдық құбыржолдары арқылы беру жөніндегі қызметтерге арналған тарифтік смета
____________________________________________________________________
Рет|     Көрсеткіштердің атауы*          |  Өлшем |Табиғи монополия
N  |                                     | бірлігі| субъектісінің
|                                     |        |     жобасы
____________________________________________________________________
1  |               2                     |   3    |        4
____________________________________________________________________
I      Тауарларды өндіру және қызметтерді
ұсыну шығындары, барлығы            мың теңге
1      Материалдық шығындар, барлығы         -//-
соның ішінде:
1.1      шикізат және материалдар,
барлығы                             -//-
соның ішінде:
1.1.1       хим. реагенттер                  -//-
1.1.2       өзге материалдар                 -//-
1.1.3       қосалқы бөлшектер                -//-
1.1.4       отын                             -//-
1.1.5       энергия                          -//-
2      Еңбекке ақы төлеуге арналған
шығындар, барлығы                     -//-
соның ішінде:
2.1      жалақы                              -//-
2.2      әлеуметтік салық                    -//-
3      Амортизация                           -//-
4      Жөндеу, барлығы                       -//-
соның ішінде:

6.11
охрана труда и техника безопасности
-//-
6.12
аренда основных средств общехозяйственного
назначения
-//-
6.13
налоги
-//-
6.14
плата за пользование водными ресурсами
поверхностных источников
-//-
6.15
платежи в фонд охраны природы
-//-
6.16
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждений
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объемы оказываемых услуг
тыс. м3
тыс. тенге
VII
Нормативные потери
%
тыс. м3
VIII
Тариф (без НДС)
тенге/м3
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _____________________________________________
Руководитель субъекта естественной монополии
М.П.
Приложение 10
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных
смет на регулируемые услуги (товары,
работы) субъектов естественных монополий  <*>
Сноска. Правила дополнены приложением 10 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 09.10.2003 N 253-ОД; с изменениями, внесенными приказами Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования); от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
Наименование субъекта _________________
Тарифная смета на услуги по подаче воды
по магистральным трубопроводам
Сноска. Заголовок в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
_________________________________________________________________
N     |    Наименование показателей *  |Единица  |Проект субъекта|
п/п   |                                |измерения| естественной  |
|                                |         |   монополии   |
______|________________________________|_________|_______________|
1    |                2               |    3    |       4       |
______|________________________________|_________|_______________|
I      Затраты на производство         тыс. тенге
и предоставление услуг, всего
в том числе:
1      Материальные затраты, всего         -//-
в том числе:
1.1    сырье и материалы, всего
в том числе:                        -//-
1.1.1  хим. реагенты                       -//-
1.1.2  прочие материалы                    -//-
1.1.3  запасные части                      -//-
1.1.4  топливо                             -//-
1.1.5  энергия                             -//-
2      Затраты на оплату труда, всего      -//-
в том числе:
2.1    заработная плата                    -//-
2.2    социальный налог                    -//-
3      Амортизация                         -//-
4      Ремонт, всего                       -//-
в том числе:

1  |               2                     |   3    |        4
____________________________________________________________________
І      Тауарларды өндіру және қызметтерді
ұсыну шығындары, барлығы            мың теңге
соның ішінде:
1      Материалдық шығындар, барлығы         -//-
соның ішінде:
1.1      шикізат және материалдар            -//-
1.2      отын                                -//-
1.3      ЖЖМ                                .-//-
1.4      энергия                            .-//-
2      Еңбекке ақы төлеуге арналған
шығындар, барлығы                    .-//-
соның ішінде:                        .-//-
2.1      жалақы                             .-//-
2.2      әлеуметтік салық                   .-//-
3      Амортизация                          .-//-
4      Жөндеу, барлығы                      .-//-
соның ішінде:                        .-//-
4.1      негізгі қорлар құнының өсуіне
әкелмейтін күрделі жөндеу          .-//-
5      Тарапты ұйымдардың өндірістік
сипаттағы қызметтері                 .-//-
6      Өзге шығындар (таратып жазу қажет)   .-//-
II     Кезең шығыстары, барлығы             .-//-
7      Жалпы әкімшілік шығыстар, барлығы
соның ішінде:                        .-//-
7.1      әкімшілік персоналдардың жалақысы  .-//-
7.2      әлеуметтік салық                   .-//-
7.3      амортизация                        .-//-
7.4      салық төлемдері мен алымдар        .-//-
7.5      іссапар                            .-//-
7.6      өкілдік                            .-//-
7.7      коммуналдық қызметтер              .-//-
7.8      байланыс қызметтері                .-//-
7.9      консалт., аудиторлық, маркет.
қызметтерге төлем                  .-//-
7.10     банк қызметтері                    .-//-
7.11     басқа шығыстар (таратып жазу
қажет)                             .-//-
8      Сыйақы төлеуге арналған шығыстар     .-//-
III    Барлық шығын                         .-//-
ІV     Пайда                                .-//-
V      Барлық табыстар                      .-//-
VІ     Көрсетілетін қызметтердің көлемі    мың кВтсағ
мың теңге
9      Нормативтік ысыраптар                   %
мың кВтсағ
VІI    Тариф (ҚҚС-сыз)                       теңге/
кВтсағ
Анықтама бөліміалынып тасталды.
____________________________________________________________________
* - шығындар қажет болғанда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _____________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алымдар ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
13-қосымша
Ескерту: 13-қосымша алынып тасталды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алымдар ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
14-қосымша
Ескерту: 14-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 7 наурыздағы N 66-НҚ бұйрығымен.
Субъектінің атауы __________________
Жылу энергиясын өндірудің тарифтік сметасы
____________________________________________________________________
Рет|     Көрсеткіштердің атауы*          |  Өлшем |Табиғи монополия
N  |                                     | бірлігі| субъектісінің
|                                     |        |     жобасы
____________________________________________________________________

1    |                2               |    3    |       4       |
______|________________________________|_________|_______________|
I      Затраты на производство товаров   тыс. тенге
и предоставление услуг, всего
в том числе:
1      Материальные затраты, всего         -//-
1.1    сырье и материалы                   -//-
1.2    топливо                             -//-
1.3    ГСМ                                 -//-
1.4    энергия                             -//-
2      Затраты на оплату труда, всего      -//-
в том числе:
2.1    заработная плата                    -//-
2.2    социальный налог                    -//-
3      Амортизация                         -//-
4      Ремонт, всего                       -//-
в том числе:
4.1    капитальный ремонт, не приводящий   -//-
к росту стоимости основных
фондов
5      Услуги сторонних организаций        -//-
производственного характера
6      Прочие затраты (необходимо          -//-
расшифровать)
II     Расходы периода, всего              -//-
7      Общие и административные расходы,   -//-
всего
в том числе:
7.1    заработная плата административного  -//-
персонала
7.2    социальный налог                    -//-
7.3    амортизация                         -//-
7.4    налоговые платежи и сборы           -//-
7.5    командировочные                     -//-
7.6    представительские                   -//-
7.7    коммунальные услуги                 -//-
7.8    услуги связи                        -//-
7.9    оплата консалт, аудиторск,          -//-
маркет. услуг
7.10   услуги банка                        -//-
7.11   другие расходы                      -//-
(необходимо расшифровать)
8      Расходы на выплату вознаграждений   -//-
III    Всего затрат
IV     Прибыль
V      Всего доходов
VI     Объем оказываемых услуг            тыс. кВтч
тыс. тенге
9      Нормативные потери                 %
тыс. кВтч
VII    Тариф
(без НДС)                          тенге/кВтч
Справочно:  - раздел исключен   приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
_________________________________________________________________
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _____________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 13
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Наименование субъекта _________________
Тарифная смета на услуги по передаче и (или)
распределению тепловой энергии
Сноска. Приложение 13 исключено приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
Приложение 14
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий  <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым Приложением 14 - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 9 октября 2003 года  N 253-ОД ; с изменениями -  приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Наименование субъекта_________________
Тарифная смета на производство тепловой энергии
_________________________________________________________________
N     |    Наименование показателей *  |Единица  |Проект субъекта|
п/п   |                                |измерения| естественной  |
|                                |         |   монополии   |
______|________________________________|_________|_______________|

9.1.2
саны
адам
9.2
әлеуметтік салық
мың теңге
9.3
амортизация
-"-
10.
Жөндеу, барлығы
-"-
оның ішінде:
10.1
ағымдағы жөндеу
-"-
10.2
негізгі қорлар құнының өсуіне алып келмейтін күрделі жөндеу
-"-
11.
Басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
-"-
12.
Сыйақылар төлеу, шығыстары
-"-
III
Барлық шығын
-"-
IV
Пайда
-"-
IV.I
Қолданысқа енгізілген активтер базасы
-"-
V
Барлық табыс
-"-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемдері
мың Гкал
VII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге/Гкал
VIII
Инвестициялық құрамдас (амортизация + пайда + қарыз қаражаты)
мың теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы___________________________________________
Табиғи монополия субъектісінің басшысы
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алымдар ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
15-қосымша
Ескерту: 15-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 7 наурыздағы N 66-НҚ бұйрығымен.
Субъектінің атауы __________________
Электр энергиясын беру және (немесе) желіге
босату мен электр энергиясын тұтынуды техникалық
диспетчерлеу жөніндегі қызметтердің тарифтік сметасы
____________________________________________________________________
Рет|     Көрсеткіштердің атауы*          |  Өлшем |Табиғи монополия
N  |                                     | бірлігі| субъектісінің
|                                     |        |     жобасы
____________________________________________________________________
1  |               2                     |   3    |        4
____________________________________________________________________
І      Тауарларды өндіру және қызметтерді
ұсыну шығындары, барлығы            млн. теңге
соның ішінде:
1      Материалдық шығындар, барлығы         .-//-
соның ішінде:                         .-//-
1.1      шикізат және материалдар            .-//-
1.2      энергия                             .-//-
1.3.     отын                                .-//-
1.4.     ЖЖМ                                 .-//-
2      Іске қосу шығыстары                   .-//-
3      ЭБЖ ұшып қарау жөніндегі қызметтер    .-//-
4      Энергия ЖДО қызметтері                .-//-
5      Еңбекке ақы төлеуге арналған шығыстар .-//-
соның ішінде:                         .-//-
5.1      жалақы                              .-//-
5.2      әлеуметтік салық                    .-//-
6      Жөндеу                                .-//-
соның ішінде:                         .-//-

9.1.2
численность
чел.
9.2
социальный налог
тыс. тенге
9.3
амортизация
-"-
10.
Ремонт, всего:
-"-
в том числе
10.1
текущий ремонт
-"-
10.2
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению
стоимости основных средств
-"-
11.
другие расходы (необходимо расшифровать)
-"-
12.
расходы на выплату вознаграждений
-"-
III
Всего затрат
-"-
IV
Прибыль
-"-
IV.I
база задействованных активов
-"-
V
Всего доходов
-"-
VI
Объемы оказываемых услуг
тыс. Гкал
VII
Тариф (без НДС)
тенге/
Гкал
VIII
Инвестиционная составляющая (амортизация
+ прибыль + заемные средства)
тыс.
тенге
*- затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 15
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий  <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым Приложением 15 - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 9 октября 2003 года  N 253-ОД ; с изменениями -  приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Наименование субъекта_________________
Тарифная смета на услуги по передаче электрической
энергии и (или) по технической диспетчеризации отпуска
в сеть и потребления электрической энергии
_________________________________________________________________
N     |    Наименование показателей *  |Единица  |Проект субъекта|
п/п   |                                |измерения| естественной  |
|                                |         |   монополии   |
______|________________________________|_________|_______________|
1    |                2               |    3    |       4       |
______|________________________________|_________|_______________|
I      Затраты на производство товаров   млн. тенге
и предоставление услуг, всего
в том числе:
1      Материальные затраты, всего         -//-
в том числе:
1.1    сырье и материалы                   -//-
1.2    энергия                             -//-
1.3    топливо                             -//-
1.4    ГСМ                                 -//-
2      Пусковые расходы                    -//-
3      Услуги по облетам ЛЭП               -//-
4      Услуги ОДЦ Энергия                  -//-
5      Расходы на оплату труда,            -//-
в том числе:
5.1    заработная плата                    -//-
5.2    социальный налог                    -//-
6      Ремонт                              -//-
в том числе:

6.1      негізгі қорлар құнының өсуіне
әкелмейтін күрделі жөндеу           .-//-
7      Амортизация                           .-//-
8      Электр энергиясының технологиялық
шығысы                                .-//-
9      Технологияларды жетілдірумен
байланысты шығындар                   .-//-
10     Тарапты ұйымдардың қызметтері         .-//-
соның ішінде:                         .-//-
10.1     жылу беру және ыстық сумен
жабдықтау                           .-//-
10.2     суық сумен жабдықтау және арна      .-//-
10.3     өзгелер (қоқыс шығару, дератизация
және басқа)                         .-//-
10.4     байланыс қызметтері                 .-//-
11     Өзге шығындар (таратып жазу қажет)    .-//-
II     Кезең шығыстары, барлығы              .-//-
12     Жалпы әкімшілік шығыстар, барлығы     .-//-
соның ішінде:
12.1     әкімшілік персоналдардың жалақысы   .-//-
12.2     әлеуметтік салық                    .-//-
12.3     салықтар                            .-//-
12.4     амортизация                         .-//-
12.5     байланыс қызметтері                 .-//-
12.6     коммуналдық қызметтер               .-//-
12.7     іссапар                             .-//-
12.8     консультациялық, аудиторлық,
ақпараттық, заң және өзге
қызметтерге ақы төлеу               .-//-
12.9     еңбекті қорғау                      .-//-
12.10    өрт және ведомстводан тыс күзет     .-//-
12.11    басқа шығыстар (таратып жазу
қажет)                              .-//-
13     Сыйақы төлеуге шығыстар               .-//-
III    Барлық шығын                          .-//-
IV     Пайда                                 .-//-
V      Барлық табыстар                       .-//-
VI     Көрсетілетін қызметтердің көлемі    млн.кВтсағ
VII    Тариф (ҚҚС-сыз)                       теңге/
кВтсағ
Анықтама бөліміалынып тасталды.
___________________________________________________________________
* -  шығындар қажет болғанда кеңейтілуі немесе толықтырылуы
мүмкін
Қолы _______________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алымдар ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
16-қосымша
Ескерту: 16-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 7 наурыздағы N 66-НҚ бұйрығымен.
Субъектінің атауы __________________
Пошта байланысын жалпы қол жетімді қызметтерінің
тарифтік сметасы
____________________________________________________________________
Рет|     Көрсеткіштердің атауы**         |  Өлшем |Табиғи монополия
N  |                                     | бірлігі| субъектісінің
|                                     |        |     жобасы
____________________________________________________________________
1  |               2                     |   3    |        4
____________________________________________________________________
І      Тауарларды өндіру және қызметтерді
(тауарларды, жұмыстарды) ұсыну
шығындары                          млн. теңге
1      Материалдық шығындар,                 -//-
соның ішінде:                          -//-
1.1    Материалдар, соның ішінде             -//-

6.1    капитальный ремонт, не приводящий   -//-
к увеличению стоимости основных
фондов
7      Амортизация                         -//-
8      Технологический расход
электроэнергии                      -//-
9      Затраты, связанные с совершенствов.
технологии                          -//-
10     Услуги сторонних организаций        -//-
в том числе
10.1   отопление и ГВС
10.2   холодное водоснабжение и            -//-
канализация
10.3   прочие (вывоз мусора,               -//-
дератизация и др.)
10.4   услуги связи                        -//-
11     Прочие затраты (необходимо
расшифровать)                       -//-
II     Расходы периода, всего              -//-
12     Общие и административные расходы,   -//-
всего
в том числе:
12.1   заработная плата административного  -//-
персонала
12.2   социальный налог                    -//-
12.3   налоги
12.4   амортизация                         -//-
12.5   услуги связи                        -//-
12.6   коммунальные услуги                 -//-
12.7   командировочные                     -//-
12.8   оплата консульт, аудиторск, информ, -//-
юридические и прочих услуг
12.9   охрана труда                        -//-
12.10  пожарная и вневедомственная охрана  -//-
12.11  другие расходы                      -//-
(необходимо расшифровать)
13     Расходы на выплату вознаграждений   -//-
III    Всего затрат                        -//-
IV     Прибыль                             -//-
V      Всего доходов                       -//-
VI     Объем оказываемых услуг            млн. кВтч
VII    Тариф
(без НДС)                          тенге/кВтч
Справочно:  - раздел исключен   приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
_________________________________________________________________
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись _____________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 16
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий  <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым Приложением 16 - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 9 октября 2003 года  N 253-ОД ; с изменениями -  приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Наименование субъекта_________________
Тарифная смета на общедоступные
услуги почтовой связи*
_________________________________________________________________
N     |    Наименование показателей ** |Единица  |Проект субъекта|
п/п   |                                |измерения| естественной  |
|                                |         |   монополии   |
______|________________________________|_________|_______________|
I      Затраты на производство товаров  тыс. тенге
и предоставление услуг (товаров,
работ)
1      Материальные затраты, в том
числе:
1.1.   Материалы, в том числе:             -//-

1.1.1. пошта қызметтерін көрсету үшін
пайдаланылатын материалдар (жіп,
сүргіш, крафт қағазы, пломбалар,
атаулы заттар және т.б.)               -//-
1.1.2.      бланк өнімдері                   -//-
1.1.3       пошта төлемінің белгілерін алу   -//-
1.2.     Өзге де материалдық шығындар        -//-
1.3.     Энергия                             -//-
2      Еңбекке ақы төлеуге арналған
шығындар, соның ішінде                 -//-
2.1.   Жалақы                                -//-
2.2.   Әлеуметтік салық                      -//-
3      Негізгі құралдар мен материалдық
емес активтердің амортизациясы         -//-
4      Негізгі құралдарды күрделі жөндеу     -//-
5      Негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу    -//-
6      Тарапты ұйымдардың қызметін ақы
төлеу, соның ішінде                   -//-
6.1.   Техникаға сервистік қызмет көрсету    -//-
6.2.   Коммуналдық қызметтер                 -//-
6.3.   Байланыс қызметтері                   -//-
6.4.   Консультациялық қызметтер             -//-
6.5.   Поштаны жалдамалы көлікпен
тасымалдау және жеткізу бойынша
шығыстар                              -//-
6.6.   Үй-жайларды жалға алу                 -//-
6.7.   Басқалар                              -//-
7      Басқа шығындар                        -//-
ІІ     Кезең шығыстары                       -//-
8      Жалпы және әкiмшiлiк шығыстар         -//-
8.1.   Материалдар                           -//-
8.2.   Әкiмшiлiк персоналдардың жалақысы     -//-
8.3.   Әлеуметтiк салық                      -//-
8.4.   Салық төлемдерi                       -//-
8.5.   Негiзгi құралдар мен материалдық
емес активтердің амортизациясы        -//-
8.6.   Тарапты ұйымдардың қызметіне
ақы төлеу, оның ішінде:               -//-
8.6.1.      техникаға сервистік қызмет
көрсету                          -//-
8.6.2.      коммуналдық қызметтер            -//-
8 6.3.      байланыс қызметтері              -//-
8.6.4.      консультациялық қызметтер         -//-
8.6.5.      ақпараттық қызметтер             -//-
8 6.6.      аудиторлық қызметтер             -//-
8.6.7.      полиграфиялық қызметтер          -//-
8.6 8.      үй-жайларды жалға алу            -//-
8.6.9.      басқалар                         -//-
8.7.   Өзге шығыстар
9      Пайыздарды төлеуге арналған шығыстар  -//-
10     Iске асыру жөнiндегі шығыстар         -//-
11     алынып тасталды.
ІІІ    Барлық шығын (І + ІI)                 -//-
IV     Барлық табыстар                       -//-
V      Көрсетiлетiн қызметтердiң көлемi      заттай
көрсеткіш.
тегі
VІ     Тариф (ҚҚС-сыз)                       -//-
Анықтама бөліміалынып тасталды.
___________________________________________________________________
Ескерту:
* - табиғи монополиялар туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік
peттeугe жататын, көрсетілетін қызметтердің әрбiр түрі бойынша
жеке ұсынылады.

1.1.1. эксплуатационные материалы для      -//-
оказания почтовых услуг (шпагат,
сургуч, бумага крафт, пломбы,
именные вещи и т.п.)
1.1.2. бланочная продукция                 -//-
1.1.3. расходы по приобретению знаков      -//-
почтовой оплаты
1.2.   Прочие материальные затраты         -//-
1.3.   Энергия                             -//-
2      Затраты на оплату труда, в том
числе:                              -//-
2.1.   Заработная плата                    -//-
2.2.   Социальный налог                    -//-
3      Амортизация основных средств и
нематериальных активов              -//-
4      Капитальный ремонт основных
средств                             -//-
5      Текущий ремонт основных средств     -//-
6      Оплата услуг сторонних организа-
ций, в том числе:                   -//-
6.1.   Сервисное обслуживание техники      -//-
6.2.   Коммунальные услуги                 -//-
6.3.   Услуги связи                        -//-
6.4.   Консультационные услуги             -//-
6.5.   Расходы по перевозке и доставке
почты наемным транспортом           -//-
6.6.   Аренда помещений                    -//-
6.7.   Другие
7      Другие затраты                      -//-
II     Расходы периода                     -//-
8      Общие и административные            -//-
расходы
8.1.   Материалы                           -//-
8.2.   Заработная плата администра-
тивного персонала                   -//-
8.3.   Социальный налог                    -//-
8.4.   Налоговые платежи                   -//-
8.5.   Амортизация основных средств и
нематериальных активов              -//-
8.6.   Оплата услуг сторонних органи-
заций, в том числе:                 -//-
8.6.1. сервисное обслуживание техники      -//-
8.6.2. коммунальные услуги                 -//-
8.6.3. услуги связи                        -//-
8.6.4. консультационные услуги             -//-
8.6.5. информационные услуги               -//-
8.6.6. аудиторские услуги                  -//-
8.6.7. полиграфические услуги              -//-
8.6.8. аренда помещений                    -//-
8.6.9. другие                              -//-
8.7.   Прочие расходы
9      Расходы на выплату процентов        -//-
10     Расходы по реализации               -//-
11 -  исключен   приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
III    Всего затрат (I + II)               -//-
IV     Всего доходов                       -//-
V      Объем предоставленных услуг      в нату-
ральном
выраже-
нии
VI     Тариф (без НДС)                   тенге
Справочно:  - раздел исключен   приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
-------------------------------------------------------------------
Примечание:
* - предоставляется отдельно по каждому виду оказываемых услуг, подлежащих государственному регулированию в соответствии с законодательством о естественных монополиях.

2003 жылғы 1 қазандағы жай-күйi бойынша:
- жай хат салып жiберу
- жай бандероль салып жіберу
- жай пошта карточкасын салып жiберу
** - шығындар қажет болғанда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы ________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алымдар ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
17 қосымша
Ескерту: Қосымша жаңа редакцияда жазылды, өзгерту енгізілді -
ҚР Табиғи  монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы
29 наурыздағы N 108-НҚ бұйрығымен, 2006 жылғы 7 наурыздағы N 66-НҚ бұйрығымен.
Субъектінің атауы ______________________________
Байланыс операторларына телефон трафигін
босату қызметтерінің тарифтік сметасы
Рет-
тік
N
Көрсеткіштердің
атауы**
Өлшем
бірлігі
Табиғи
монополия
субъекті-
сінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер (тауарлар, жұмыстар)  ұсынуға арналған шығындар
мың
теңге
1
Материалдық шығындар, оның ішінде:
-//-
1.1.
Материалдар
-//-
1.2.
Отын
-//-
1.3.
Энергия
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, оның ішінде:
-//-
2.1.
Жалақы
-//-
2.2.
Әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Негізгі құралдарды күрделі жөндеу
-//-
5
Негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу
-//-
6
Бөгде ұйымдардың қызметтеріне ақы төлеу, оның ішінде:
-//-
6.1.
Коммуналдық қызметтер
-//-
6.2.
Байланыс қызметтері
-//-
6.3.
Үй-жайларды  жалдау
-//-
6.4.
Басқалар
-//-
7
Халықаралық байланыс операторларымен келісім бойынша шығыстар
-//-
8
ҚР байланыс операторларымен  келісім бойынша шығыстар
-//-
9
Басқа шығындар
-//-
II
Кезең шығыстары
-//-
10
Жалпы және әкімшілік шығыстар
-//-

По состоянию на 1 октября 2003 года:
- пересылка простого письма
- пересылка простой бандероли
- пересылка простой почтовой карточки
** - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены.
Подпись ______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 17
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных
смет на регулируемые услуги
(товары, работы) субъектов
естественных монополий»  <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым Приложением 17 - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 9 октября 2003 года  N 253-ОД ; в редакции - от 29 марта 2005 года N  108-ОД ; с изменениями -  приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Наименование субъекта _____________________
Тарифная смета на услуги пропуска телефонного
трафика для операторов связи*
N п\п
Наименование показателей**
Единица измерения
Проект субъекта естест-
венной
монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг (товаров, работ)
тыс. тенге
1
Материальные затраты, в том числе:
-//-
1.1.
Материалы
-//-
1.2.
Топливо
-//-
1.3.
Энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, в том числе:
-//-
2.1.
Заработная плата
-//-
2.2.
Социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Капитальный ремонт основных средств
-//-
5
Текущий ремонт основных средств
-//-
6
Оплата услуг сторонних организаций, в том числе:
-//-
6.1.
Коммунальные услуги
-//-
6.2.
Услуги связи
-//-
6.3.
Аренда помещений
-//-
6.4.
Другие
-//-
7
Расходы по соглашению с международными операторами связи
-//-
8
Расходы по соглашению с операторами связи РК
-//-
9
Другие затраты
-//-
II
Расходы периода
-//-
10
Общие и административные расходы
-//-

10.6.7.
басқалар
-//-
11
Проценттерді төлеу шығыстары
-//-
12
Өзге шығыстар
-//-
III
Барлық шығын (I + II)
-//-
IV
Барлық табыстар
-//-
V
Ұсынылған қызметтердің  көлемі
заттай көріністе
VI
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге
VII
Анықтамалық - бөлім алынып тасталды V064136.
* - табиғи монополиялар туралы заңнамаға сәйкес
мемлекеттік реттеуге жататын көрсетілетін қызметтердің әрбір түрі
бойынша жеке ұсынылады.
Қолы _________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
18-қосымша
Ескерту: 18-қосымша жаңа редакцияда жазылды, өзгерту енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 29 наурыздағы N 108-НҚ, 2006 жылғы 7 наурыздағы N 66-НҚ, 2010.04.30 N 137-НҚ Бұйрықтарымен.
Субъектінің атауы ________________________
Магистральдық темір жол желілері
қызметтерінің тарифтік сметасы
Реттік N
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем
бірлігі
Табиғи
монополия
субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жұмыстар мен қызметтерге
-//-
оның ішінде:
4.1
ағымдағы жөндеуге ақы төлеу
-//-
5
Өзге шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапарлық шығыстар
-//-
5.3
кеңсе шығыстары
-//-
5.4
кадрлар даярлау
-//-
5.5
басқа шығындар (таратып жазған жөн)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.4
бөгде ұйымдардың қызметтері, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.4.1
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
-//-
6.4.2
банк қызметтері
-//-
6.4.3
коммуналдық қызметтер
-//-
6.5
іссапарлық шығыстар
-//-
6.6
өкілдік шығыстар
-//-
6.7
салықтар
-//-
6.8
басқа шығыстар (таратып жазған жөн)
-//-
7
Сыйақы төлеу шығыстары (мүдде)
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыстар
-//-
VI
Жүктерді тасымалдау бойынша  көрсетілген қызметтердің көлемі
млн. ткм
мың теңге
8
Анықтамалық - бөлім алынып тасталды V064136.
* - шығындар қажет болған жағдайда, таратып жазылуы немесе
толықтырылуы мүмкін
Қолы ___________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне

10.6.7.
другие
-//-
11
Расходы на выплату процентов
-//-
12
Прочие расходы
-//-
III
Всего затрат (I + II)
-//-
IV
Всего доходов
-//-
V
Объем предоставленных услуг
в натуральном выражении
VI
Тариф (без НДС)
тенге
VII
Справочно:  - раздел исключен   приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
* - предоставляется отдельно по каждому виду оказываемых услуг, подлежащих государственному регулированию в соответствии с законодательством о естественных монополиях.
Подпись ________________________________
(Руководитель субъекта
естественной монополии)
М.П.
Приложение 18
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных
смет на регулируемые услуги
(товары, работы) субъектов
естественных монополий
Сноска. Правила дополнены приложением 18 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 09.10.2003 N 253-ОД; в редакции от 29.03.2005 N  108-ОД; с изменениями, внесенными приказами Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 07.03.2006 N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования); от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
Наименование субъекта _____________________
Тарифная смета на услуги
магистральных железнодорожных сетей
N п/п
Наименование показателей*
Единица измерения
Проект субъекта естест-
венной монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг, всего
тыс. тенге
в том числе:
1
Материальные затраты, всего
-//-
в том числе:
1.1
материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
1.3
электроэнергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
-//-
в том числе:
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Оплата работ и услуг
-//-
в том числе:
4.1
текущий ремонт
-//-
5
Прочие затраты, всего
-//-
в том числе:
5.
услуги связи
-//-
5.2
командировочные расходы
-//-
5.3
канцелярские расходы
-//-
5.4
подготовка кадров
-//-
5.5
другие затраты (необходимо расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего
-//-
в том числе:
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.4
услуги сторонних организаций, всего
-//-
в том числе:
6.4.1
аудиторские, консалтинговые и информационные услуги
-//-
6.4.2
услуги банка
-//-
6.4.3
коммунальные услуги
-//-
6.5
командировочные расходы
-//-
6.6
представительские расходы
-//-
6.7
налоги
-//-
6.8
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждения (интереса)
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг по перевозке грузов
млн. ткм
тыс. тенге
8
Справочно:  - раздел исключен   приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
*- затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ________________________________
(Руководитель субъекта
естественной монополии)
М.П.

6.5.1  аудиторлық, консалтингiлiк және
ақпараттық қызметтер               -//-
6.5.2    банк қызметтерi                  -//-
6.6      iссапар шығыстары                -//-
6.7      өкiлдiк шығыстар                 -//-
6.8      салықтар                         -//-
6.9      басқа шығыстар (таратып жазу
қажет)                           -//-
7      Сыйақыға (мүддесi үшiн)
төленетiн шығыстар                 -//-
III    Барлық шығын                       -//-
IV     Пайда                              -//-
V      Барлық табыстар                    -//-
VІ     Көрсетілген қызметтердің көлемі   заттай
көрсеткіш
мың теңге
VІІ    Тариф (ҚҚС-сыз)                   теңге/1
өнімге
Анықтама - бөлім алынып тасталды.
___________________________________________________________________
* - шығындар қажет болғанда кеңейтiлуi немесе толықтырылуы
мүмкiн
** - Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік реттеуге жатқызылған реттеліп көрсетілетін қызметтер бойынша ұсынылады
(2003 жылғы 1 қазандағы жай-күйі бойынша):
- теңіз портының күштері және құралдарымен орындалатын
тиеу-түсіру жұмыстары;
- клиенттің күштері және құралдарымен орындалатын тиеу-түсіру
жұмыстары;
- кеме қызметтері;
- манар қызметтері;
- айлақ қызметтері;
- арна арқылы өту қызметтері;
- зәкір қызметтері;
- арқандау қызметтері;
- табиғатты қорғау іс-шаралары аясындағы қызметтер;
- карантиндік қызметтер.
Қолы _________________________________________
(Табиғи монополия субъектiсiнің басшысы)
M.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
25-қосымша
Ескерту: 25-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
Субъектінің атауы ___________________________________
Коммерциялық емес мақсатта Қазақстан Республикасының аумағына қонуды жүзеге асырмастан немесе жүзеге асыра отырып Қазақстан Республикасының әуе кеңістігі арқылы транзиттік ұшуларды жүзеге асыратын шетелдік авиакомпаниялардың әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсетулерді қоспағанда, әуе кеңістігінде әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсеткені үшін тарифтік смета
Рет
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер  ұсынуға (тауарларына, жұмыстарына) арналған шығындар, барлығы
мың теңге
оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жөндеу, барлығы
оның ішінде:
-//-
5
Өзге шығындар, барлығы
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапар шығыстары
-//-
5.3
Кеңселік шығыстар
-//-
5.4
Кадрларды даярлау
-//-
5.5
Басқа да шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
банк қызметтері
-//-
6.4
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.5
коммуналдық қызметтер
-//-
6.6
бөгде ұйымдардың қызметтері
-//-
6.6.1
аудиторлық қызметтер
-//-
6.6.2
консалтингтік қызметтер
-//-
6.6.3
ақпараттық қызметтер
-//-
6.7
Іссапар шығыстары
-//-
6.8
Өкілдік шығыстар
-//-
6.9
салықтар
-//-
6.10
басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыс
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
тонна
VII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге
VIII
Инвестициялық құрамдас (амортизация + пайда + қарыз қаражаты)
мың теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы __________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
26-қосымша
Ескерту: 26-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
Субъектінің атауы____________________
Коммерциялық емес мақсатта Қазақстан Республикасының аумағына қонуды жүзеге асырмастан немесе жүзеге асыра отырып Қазақстан Республикасының әуе кеңістігі арқылы транзиттік ұшуларды жүзеге асыратын шетелдік авиакомпаниялардың әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсетулерді қоспағанда, әуе айлақ аумағында әуе кемелеріне аэронавигациялық қызмет көрсеткені үшін тарифтік смета
Рет
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) ұсынуға арналған шығындар, барлығы
мың теңге
1
Материалдық шығындар, барлығы,
-//-
оның ішінде:
1.1
материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
1.3
электр энергиясы
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Жөндеу, барлығы
оның ішінде:
-//-
5
Өзге шығындар, барлығы
оның ішінде:
5.1
байланыс қызметтері
-//-
5.2
іссапар шығыстары
-//-
5.3
Кеңселік шығыстар
-//-
5.4
Кадрларды даярлау
-//-
5.5
Басқа да шығындар (таратып жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары, барлығы
-//-
6
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
-//-
6.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
6.2
әлеуметтік салық
-//-
6.3
банк қызметтері
-//-
6.4
негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
6.5
коммуналдық қызметтер
-//-
6.6
бөгде ұйымдардың қызметтері
оның ішінде:
-//-
6.6.1
аудиторлық, консалтингтік және ақпараттық қызметтер
-//-
6.6.1
аудиторлық қызметтер
-//-
6.6.2
консалтингтік қызметтер
-//-
6.6.3
ақпараттық қызметтер
-//-
6.7
Іссапар шығыстары
-//-
6.8
Өкілдік шығыстар
-//-
6.9
салықтар
-//-
6.10
басқа да шығыстар (таратып жазу қажет)
-//-
7
Сыйақылар төлеу шығыстары
-//-
III
Барлық шығын
-//-
IV
Пайда
-//-
V
Барлық табыс
-//-
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
ұшақ-км
VII
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге
VIII
Құрайтын инвестициялық (амортизация + пайда + қарыз қаражаты)
мың теңге
* - шығындар қажет болған жағдайда кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін
Қолы _________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алымдар ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
27-қосымша
Ескерту: 27-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006 жылғы 7 наурыздағы N 66-НҚ, 2010.04.30 N 137-НҚ Бұйрықтарымен.
Субъектiнiң атауы _______________________
Әуежай** қызметтеріне тарифтік смета
____________________________________________________________________
Рет|     Көрсеткіштердің атауы           |  Өлшем |Табиғи монополия
N  |                                     | бірлігі| субъектісінің
|                                     |        |     жобасы
____________________________________________________________________

6.5.1 аудиторские, консалтинговые
и информационные услуги              -//-
6.5.2 услуги банка                         -//-
6.6   командировочные расходы              -//-
6.7   представительские расходы            -//-
6.8   налоги                               -//-
6.9   другие расходы (необходимо
расшифровать)                        -//-
7     Расходы на выплату
вознаграждений (интереса)            -//-
III   Всего затрат                         -//-
IV    Прибыль                              -//-
V     Всего доходов                        -//-
VI    Объем оказанных услуг                натуральн.
выраж.
тыс.тенге
VII   Тариф (без НДС)                      тенге/1
продукции
8     Справочно:  - раздел исключен   приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
-------------------------------------------------------------------
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
** - предоставляется по регулируемым услугам, подлежащим государственному регулированию в соответствии с законодательством Республики Казахстан о естественных монополиях
Подпись ______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 25
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Наименование субъекта _________________
Тарифная смета
за аэронавигационное обслуживание воздушных судов в воздушном
пространстве, за исключением аэронавигационного обслуживания
воздушных судов иностранных авиакомпаний, осуществляющих
транзитные пролеты через воздушное пространство Республики
Казахстан без осуществления или с осуществлением посадки на
территории Республики Казахстан в некоммерческих целях
Сноска. Приложение 25 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
№ п/п
Наименование показателей*
Единица
измерения
Проект субъекта
естественной
монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и
предоставление услуг (товаров, работ),
в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
в том числе:
-//-
1.1
материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
1.3
электроэнергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
в том числе:
-//-
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных
активов
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
5
Прочие затраты, всего
в том числе:
-//-
5.1
услуги связи
-//-
5.2
Командировочные расходы
-//-
5.3
Канцелярские расходы
-//-
5.4
подготовка кадров
-//-
5.5
другие затраты, (необходимые расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего
в том числе:
-//-
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
услуги банка
-//-
6.4
амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
6.5
коммунальные услуги
-//-
6.6
услуги сторонних организаций в том числе:
-//-
6.6.1
аудиторские услуги
-//-
6.6.2
консалтинговые услуги
-//-
6.6.3
информационные услуги
-//-
6.7
Командировочные расходы
-//-
6.8
Представительские расходы
-//-
6.9
налоги
-//-
6.10
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждения (интереса)
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг
самолето-км
VII
Тариф (без НДС)
тенге
VIII
Инвестиционная составляющая (амортизация +
прибыль + заемные средства)
тыс.тенге
*- затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 26
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Наименование субъекта __________________________
Тарифная смета
за аэронавигационное обслуживание воздушных судов в районе
аэродрома, за исключением аэронавигационного обслуживания
воздушных судов иностранных авиакомпаний, осуществляющих
транзитные пролеты через воздушное пространство
Республики Казахстан с осуществлением посадки
на территории Республики Казахстан
в некоммерческих целях
Сноска. Приложение 26 в редакции приказа Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
№ п/п
Наименование показателей*
Единица
измерения
Проект субъекта
естественной
монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление
услуг (товаров, работ), в том числе:
тыс. тенге
1
Материальные затраты, всего
в том числе:
-//-
1.1
материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
1.3
электроэнергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, всего
в том числе:
-//-
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных
активов
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
5
Прочие затраты, всего
в том числе:
-//-
5.1
услуги связи
-//-
5.2
Командировочные расходы
-//-
5.3
Канцелярские расходы
-//-
5.4
подготовка кадров
-//-
5.5
другие затраты, (необходимые расшифровать)
-//-
II
Расходы периода, всего
-//-
6
Общие и административные расходы, всего
в том числе:
-//-
6.1
заработная плата административного персонала
-//-
6.2
социальный налог
-//-
6.3
услуги банка
-//-
6.4
амортизация основных средств и нематериальных
активов
-//-
6.5
коммунальные услуги
-//-
6.6
услуги сторонних организаций
в том числе:
-//-
6.6.1
аудиторские услуги
-//-
6.6.2
консалтинговые услуги
-//-
6.6.3
информационные услуги
-//-
6.7
Командировочные расходы
-//-
6.8
Представительские расходы
-//-
6.9
налоги
-//-
6.10
другие расходы (необходимо расшифровать)
-//-
7
Расходы на выплату вознаграждения (интереса)
-//-
III
Всего затрат
-//-
IV
Прибыль
-//-
V
Всего доходов
-//-
VI
Объем оказанных услуг
тонн
VII
Тариф (без НДС)
тенге
VIII
Инвестиционная составляющая
(амортизация + прибыль + заемные средства)
тыс. тенге
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
Подпись ______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 27
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий  <*>
Сноска. Правила дополнены приложением 27 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 09.10.2003 N 253-ОД; с изменениями, внесенными приказами Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 07.03.2006 N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования); от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
Наименование субъекта ________________
Тарифная смета на аэропортовые услуги**
_________________________________________________________________
N     |    Наименование показателей     |Единица  |Проект субъек- |
п/п   |                                 |измерения|та естествен-  |
|                                 |         |ной монополии  |
______|_________________________________|_________|_______________|

1  |               2                     |   3    |        4
____________________________________________________________________
I      Тауарларды өндiру және қызмет.
тердi ұсыну шығындары, барлығы   мың теңге
соның iшiнде:
1      Материалдық шығындар, барлығы      -//-
соның iшiнде:
1.1      материалдар                      -//-
1.2      отын                             -//-
1.3      электр энергиясы                 -//-
2      Еңбекке ақы төлеуге арналған
шығындар, барлығы                  -//-
соның iшiнде:
2.1      жалақы                           -//-
2.2      әлеуметтiк салық                 -//-
3      Негiзгi құралдар мен материал.
дық емес активтердiң
амортизациясы                      -//-
4      Жөндеу, барлығы                    -//-
соның iшiнде:
4.1      негiзгi құралдар құнының
өсуiне әкелмейтiн күрделi
жөндеу                           -//-
5      Өзге шығындар, барлығы             -//-
соның iшiнде:
5.1      байланыс қызметтерi              -//-
5.2      iссапар шығыстары                -//-
5.3      кадрларды даярлау                -//-
5.4      басқа шығындар (таратып жазу
қажет)                           -//-
II     Кезең шығыстары, барлығы           -//-
6      Жалпы және әкiмшiлiк шығыстар,
барлығы                            -//-
соның iшiнде:
6.1      әкiмшiлiк персоналдардың
жалақысы                         -//-
6.2      әлеуметтiк салық                 -//-
6.3    Негiзгi құралдар мен материал.
дық емес активтердiң
амортизациясы                      -//-
6.4      тарапты ұйымдардың қызметтерi,
барлығы                          -//-
соның iшiнде:
6.4.1    аудиторлық, консалтингiлiк және
ақпараттық қызметтер             -//-
6.4.2    банк қызметтерi                  -//-
6.4.3    коммуналдық қызметтер            -//-
6.5      iссапар шығыстары                -//-
6.6      өкiлдiк шығыстар                 -//-
6.7      салықтар                         -//-
6.8      басқа шығыстар (таратып жазу
қажет)                           -//-
7      Сыйақы төлеуге шығыстар            -//-
III    Барлық шығын                       -//-
IV     Пайда                              -//-
V      Барлық табыстар                    -//-
VІ     Көрсетілген қызметтердің көлемі   заттай
көрсеткіш
мың теңге
VІІ    Тариф (ҚҚС-сыз)                    теңге
Анықтама - бөлім алынып тасталды.
___________________________________________________________________
* - шығындар қажет болғанда кеңейтiлуi немесе толықтырылуы
мүмкiн
** - табиғи монополиялар туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік реттеуге жатқызылған көрсетілетін қызметтердің әрбір түрі бойынша жеке ұсынылады.
2003 жылғы 1 қазандағы жай-күйі бойынша:
- ұшу-қону;
- авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету;
- жолаушыларға қызмет көрсету;
- жүктерді өңдеу;
- күтіп алу-шығару;
- транзиттік нысан бойынша техникалық қызмет көрсету;
- авиаЖЖМ қамтамасыз ету.
Қолы ____________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алымдар ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
28-қосымша
Субъектiнiң атауы _______________________
_____________ жылға арналған
_________________________________________________
(табиғи монополия субъектісінің қызметі (тауар, жұмыс)
_________________________________________________
түрінің атауы)
қызметтеріне тарифтік сметаны орындау туралы есеп
___________________________________________________________________
Рет| Тарифтік | Өлшем |Бекітілген |  Тарифтік   | Ауытқу,|  Ауытқу
N  | смета    |бірлігі| тарифтік  |  сметаның   |    %   |себептері
|көрсеткіш.|       |  сметада  | нақты пайда |        |
| терінің  |       |көзделген  |   болған    |        |
| атауы    |       |           |көрсеткіштері|        |
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Табиғи монополиялар
субъектілерінің реттеліп
көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына)
тарифтер (бағалар, алымдар
ставкаларын) және тарифтік
сметалар бекіту ережесіне
29-қосымша
Ескерту: Қосымшамен толықтырылды, өзгертулер енгізілді - ҚР
Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 29
наурыздағы N 108-НҚ бұйрығымен, 2006 жылғы 7 наурыздағы N 66-НҚ
бұйрығымен.
Субъектінің атауы ________________________
Жалпы пайдаланудағы телекоммуникациялар желісіне
қосу үшін байланыс операторларына инфрақұрылымның
элементтерін (технологиялық мүлікті) жалға
беру жөніндегі қызметтерінің тарифтік сметасы
Рет-
тік
N
Көрсеткіштердің
атауы**
Өлшем
бірлігі
Табиғи
монополия
субъекті-
сінің
жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және қызметтер (тауарлар, жұмыстар)  ұсынуға арналған шығындар
мың
теңге
1
Материалдық шығындар, оның ішінде:
-//-
1.1.
Материалдар
-//-
1.2.
Отын
-//-
1.3.
Энергия
-//-
2
Еңбекке ақы төлеу шығындары, оның ішінде:
-//-
2.1.
Жалақы
-//-
2.2.
Әлеуметтік салық
-//-
3
Негізгі құралдар мен материалдық емес активтердің амортизациясы
-//-
4
Негізгі құралдарды күрделі жөндеу
-//-
5
Негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу
-//-
6
Бөгде ұйымдардың қызметтеріне ақы төлеу, оның ішінде:
-//-
6.1.
Коммуналдық қызметтер
-//-
6.2.
Байланыс қызметтері
-//-
6.3.
Үй-жайларды жалдау
-//-
6.4.
Басқалар
-//-
7
Халықаралық байланыс операторларымен келісім бойынша шығыстар
-//-
8
ҚР байланыс операторларымен  келісім бойынша шығыстар
-//-
9
Басқа шығындар
-//-
II
Кезең шығыстары
-//-
10
Жалпы және әкімшілік шығыстар
-//-

1   |                2                |    3    |       4       |
______|_________________________________|_________|_______________|
I      Затраты на производство
товаров и предоставление
услуг, всего                      тыс.тенге
в том числе:
1      Материальные затраты,
всего                               -//-
в том числе:
1.1    материалы                            -//-
1.2    топливо                              -//-
1.3    электроэнергия                       -//-
2      Затраты на оплату труда,
всего                                -//-
в том числе:
2.1    заработная плата                     -//-
2.2    социальный налог                     -//-
3      Амортизация основных
средств и нематериальных
активов                              -//-
4      Ремонт, всего                        -//-
4.1   исключена приказом Председателя
Агентства РК по регулированию
естественных монополий
от 30.04.2010 № 137-ОД
(порядок введения
в действие см. п. 5).
5      Прочие затраты*, всего               -//-
в том числе:
5.1    услуги связи                         -//-
5.2    командировочные расходы              -//-
5.3    подготовка кадров                    -//-
5.4    другие затраты (необходимо
расшифровать)                        -//-
II     Расходы периода, всего               -//-
6      Общие и административные
расходы, всего                       -//-
в том числе:
6.1    заработная плата админист-           -//-
ративного персонала
6.2    социальный налог                     -//-
6.3    амортизация основных
средств и нематериальных             -//-
активов
6.4    услуги сторонних организаций,
всего                                -//-
в том числе:
6.4.1  аудиторские, консалтинговые
и информационные услуги              -//-
6.4.2  услуги банка                         -//-
6.4.3  коммунальные услуги                  -//-
6.5    командировочные расходы              -//-
6.6    представительские расходы            -//-
6.7    налоги                               -//-
6.8    другие расходы (необходимо
расшифровать)                        -//-
7      Расходы на выплату
вознаграждений                       -//-
III    Всего затрат                         -//-
IV     Прибыль                              -//-
V      Всего доходов                        -//-
VI     Объем оказанных услуг               натуральн.
выраж.
тыс.тенге
VII    Тариф (без НДС)                      тенге
8      Справочно:  - раздел исключен приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
-------------------------------------------------------------------
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
** - предоставляется отдельно по каждому виду оказываемых услуг, подлежащим государственному регулированию в соответствии с законодательством о естественных монополиях.
Подпись ______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.
Приложение 28
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий  <*>
Сноска. Инструкция дополнена новым Приложением 28 - приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 9 октября 2003 года  N 253-ОД
Наименование субъекта ___________________
Отчет об исполнении тарифной сметы на услуги
________________________________________
наименование вида услуг (товаров, работ)
_______________________________
субъекта естественной монополии
за _______ год
___________________________________________________________________
N  |Наименование|Единица|Предусмотрено|Фактически |Отклоне-|Причины
п/п|показателей |измере-|в утвержден- |сложившиеся|ние, в %|откло-
|  тарифной  |ния    |ной тарифной |показатели |        |нения
|   сметы    |       |смете        |тарифной   |        |
|            |       |             |сметы      |        |
___|____________|_______|_____________|___________|________|_______
___|____________|_______|_____________|___________|________|_______
___|____________|_______|_____________|___________|________|_______
Приложение 29
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных
смет на регулируемые услуги
(товары, работы) субъектов
естественных монополий»    <*>
Сноска. Правила дополнены приложением 29 - приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 29 марта 2005 года N  108-ОД ; с изменениями -    приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
Наименование субъекта _____________________
Тарифная смета на услуги по
предоставлению элементов инфраструктуры
(технологического имущества) в аренду операторам
связи для присоединения к сети телекоммуникаций
общего пользования*
N п\п
Наименование показателей**
Единица измерения
Проект субъекта естест-
венной
монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство товаров и предоставление услуг (товаров, работ)
тыс. тенге
1
Материальные затраты, в том числе:
-//-
1.1.
Материалы
-//-
1.2.
Топливо
-//-
1.3.
Энергия
-//-
2
Затраты на оплату труда, в том числе:
-//-
2.1.
Заработная плата
-//-
2.2.
Социальный налог
-//-
3
Амортизация основных средств и нематериальных активов
-//-
4
Капитальный ремонт основных средств
-//-
5
Текущий ремонт основных средств
-//-
6
Оплата услуг сторонних организаций, в том числе:
-//-
6.1.
Коммунальные услуги
-//-
6.2.
Услуги связи
-//-
6.3.
Аренда помещений
-//-
6.4.
Другие
-//-
7
Расходы по соглашению с международными операторами связи
-//-
8
Расходы по соглашению с операторами связи РК
-//-
9
Другие затраты
-//-
II
Расходы периода
-//-
10
Общие и административные расходы
-//-

10.6.7.
басқалар
-//-
11
Проценттерді төлеу шығыстары
-//-
12
Өзге шығыстар
-//-
III
Барлық шығын (I + II)
-//-
IV
Барлық табыстар
-//-
V
Ұсынылған қызметтердің  көлемі
заттай көріністе
VI
Тариф (ҚҚС-сыз)
теңге
VII
Анықтамалық - бөлім алынып тасталды V064136.
13
Персоналдың, оның ішінде:
адам
13.1.
Өндірістік персоналдың
-//-
13.2.
Көмекші персоналдың
-//-
13.3.
Әкімшілік персоналдың орташа тізбелі саны
-//-
14
Орташа айлық жалақы, оның ішінде:
теңге
14.1.
Өндірістік персоналдың
-//-
14.2.
Көмекші персоналдың
-//-
14.3.
Әкімшілік персоналдың
-//-
14
Негізгі құралдар құнының өсуіне алып келетін күрделі жөндеу
мың теңге
15
Шаруашылық тәсілмен орындалатын ағымдағы жөндеу
-//-
* - табиғи монополиялар туралы заңнамаға сәйкес
мемлекеттік реттеуге жататын көрсетілетін қызметтердің әрбір түрі
бойынша жеке ұсынылады.
Қолы _________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополиялар субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алымдар ставкаларын)
және тарифтік сметалар бекіту
ережесіне 30-қосымша
Ескерту: 30-қосымшамен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2006.05.31. N 148-НҚ бұйрығымен.
Атауы _________________________________________________
(табиғи монополиялар субъектісі)
Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін
қызметтеріне тарифтік сметасы
N
р/с
Көрсеткіштердің
атаулары
Өлшем
бірлігі
Бір жылға
есептелген
қолданыс-
тағы тариф
қабылдан-
ды,
барлығы
Табиғи
монопо-
лиялар
субъекті-
лерінің
жобасы
1
2
3
4
5
I
1
1.1
1.2
1.3
1.4
1.5
1.6
2
3
3.1
3.2
4
5
5.1
6
6.1
6.2
6.3
6.4
6.5
6.6
6.7
6.8
6.9
6.10
6.11
6.12
6.13
II
7
7.1
7.1.1
7.1.2
7.2
7.3
7.4
7.5
7.6
7.8
7.9
7.10
7.11
7.12
7.13
8
8.1
8.2
8.3
8.4
8.5
8.6
8.7
8.8
9
III
IV
V
VI
VII
VIII
Тауарлар өндіруге және
қызмет көрсетуге
арналған шығындар,
барлығы
Материалдық шығындар,
барлығы
оның ішінде:
Шикізат және
материалдар
Энергия
ЖЖМ
Отын
Сатып алынатын энергия
Сатып алынатын су
Электр энергиясының, су
шаруашылығы мен кәріз
жүйелерінің техникалық
шығыстары (нормативтік
ысыраптары)
еңбекке ақы төлеу
шығыстары, барлығы
жалақы
әлеуметтік салық
Амортизация
Жөндеу, барлығы
оның ішінде:
негізгі қорлардың
құнының өсіруіне алып
келмейтін күрделі
жөндеу
Өзге шығындар, барлығы
оның ішінде:
Байланыс қызметтері
Бөгде ұйымдар
көрсететін жүкті
тасымалдау қызметтері
Күзету қызметі
Іссапар шығыстары
Кадрды даярлау
Еңбекті қорғау және
техникалық қауіпсіздік
Табиғи ресурстарды
қолданған үшін ақы
төлеу (суға және
басқалар)
Іске қосу реттеуші
жұмыстар
өндірістік үй-жайларды
дезинфекциялау,
дератизациялау, қоқысты
шығару және басқа да
коммуналдық қызметтер
міндетті сақтандыру
түрлері
лицензияны сатып алу
қоршаған ортаны сақтау
өзге де шығындар
(таратып жазу қажет)
Кезең шығыстары,
барлығы
Жалпы әкімшілік
шығыстар, барлығы
Еңбекке ақы төлеу үшін
шығындары барлығы,
оның ішінде:
әкімшілік персоналдың
жалақысы
әлеуметтік салық
банк қызметтері
Амортизация
Техникалық басқару
құралдарын, есептеу
техникаларын ұстауға
және қызмет көрсетуге
жұмсалған шығыстар
және т.б.
Коммуналдық шығындар
Бөгде ұйымдардың
көрсеткен қызметтері
Іссапар шығыстары
Баспасөз басылымға,
байланысуға арналған
өкілдік шығыстар
Еңбекті қорғау және
техникалық қауіпсіздік
Жалпы шаруашылыққа
арналған негізгі
құралдарды жалға алу
Салықтар
өзге де шығыстар
(таратып жазу қажет)
Ұстауға және қызмет
көрсетуге арналған
шығыстар, барлығы
оның ішінде:
жалақы
әлеуметтік салық
квитанцияны ресімдеуге
арналған шығыстар
Қызметтерді өткізуге
байланысты амортизация
(оның ішінде су
өлшегіш)
ағымдағы жөндеу
негізгі қорлар құнының
өсуіне әкелмейтін
күрделі жөндеу
маркетинг қызметтер
өзге де шығындар
(таратып жазу қажет)
сыйақылар төлеуге
арналған шығыстар
Барлық шығыс
Табыс
Барлық табыстар
Көрсетілетін
қызметтердің көлемі
Нормативтік ысыраптар
Тариф (ҚҚС-сыз)
мың теңге
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
-II-
мың м3/
мың теңге,
Гкал мың/
мың теңге,
кВтч/мың
теңге
м3/теңге,
Гкал/
теңге,
кВтч/теңге
Басшысы _____________________________________________
(лауазымы, қолы, тегі және аты-жөні)
М.О
* - шығындарды қажет болған жағдайда табиғи монополиялар субъектісі кеңейте немесе толықтыра алады, көрсеткіштердің атауы мен өлшем бірлігі ұсынылып отырған реттеліп көрсетілетін қызметтердің түріне сәйкес көрсетіледі.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
31-қосымша
Ескерту: 31-қосымшамен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
Субъектінің атауы ____________________________________
Өндірістік және қаржылық көрсеткіштер туралы ақпарат
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Мәні
Өндірістік көрсеткіштер
1
Қызмет көрсететін аумақтың алаңы
ш. км
2
Қосылған тұтынушылардың (абоненттердің) саны
бірлік
3
Электр беру желісінің жалпы ұзындығы
км.
4
Қуатты трансформаторлардың саны
дана
5
Қуатты трансформаторлардың жалпы қуаты
МВА
6
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде тіркелген мөлшерленген электр желілеріндегі ең жоғарғы жүктелім
МВт
7
Алдыңғы күнтізбелік жыл үшін электр желілеріндегі электр энергиясының нақты ысыраптары
мың кВтсағ.
8
Алдыңғы күнтізбелік жыл үшін электр энергиясын беру көлемі
мың кВтсағ.
Қаржылық көрсеткіштер
9
Электр энергиясын беру қызметін көрсетуге өңірлік электр желісі компанияларының шығындары (күнтізбелік жыл есебіндегі, бақыланбайтын шығындар мен таратылып жазылған қосымшасы бар амортизация шегерілген)
мың теңге
10
Күнтізбелік жыл есебіндегі негізгі құралдардың және материалдық емес активтердің амортизациялық аударымдары
мың теңге
11
Күнтізбелік жыл есебіндегі өңірлік электр желісі компанияларының бақыланбайтын шығындары, оның ішінде:
мың теңге
11.1
салықтар
мың теңге
11.2
электр энергиясы нормативтік техникалық ысыраптар өтемінің шығындары
мың теңге
11.3
жүйелік оператордың қызметіне төлемақы
мың теңге
11.4
форс-можорлық оқиғалардың салдарынан болған шығындар
мың теңге
11.5
өңірлік электр желісі компаниялары шамасына тура әсер көрсете алмайтын басқа шығындар (таратылып жазылған)
мың теңге
12
Пайда
мың теңге
Қолы __________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.
Табиғи монополия субъектілерінің
реттеліп көрсетілетін қызметтеріне
(тауарларына, жұмыстарына) тарифтер
(бағалар, алым ставкаларын) және
тарифтік сметалар бекіту ережесіне
32-қосымша
Ескерту: 32-қосымшамен толықтырылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2010.04.30 N 137-НҚ бұйрығымен.
Субъектінің атауы ___________________________________
Тоқсан (жыл) қорытындылары бойынша қызмет туралы ақпарат
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Мәні
Өндірістік көрсеткіштер
1
Қызмет көрсететін аумақтың алаңы
ш. км
2
Қосылған тұтынушылардың (абоненттердің) саны
бірлік
3
Электр беру желісінің жалпы ұзындығы
км.
4
Қуатты трансформаторлардың саны
дана
5
Қуатты трансформаторлардың жалпы қуаты
МВА
6
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде тіркелген электр желілеріндегі ең жоғарғы қуат
МВт
7
электр желілеріндегі электр энергиясының нақты ысыраптары
мың кВтсағ.
8
электр энергиясын беру көлемі
мың кВтсағ.
Қаржылық көрсеткіштер
9
Электр энергиясын беру қызметін көрсетуге өңірлік электр желісі компанияларының шығындары (бақыланбайтын шығындар және таратылып жазылған қосымшасы бар амортизация шегерілген)
мың теңге
10
негізгі құралдардың және материалдық емес активтердің амортизациялық аударымдары
мың теңге
11
өңірлік электр желісі компанияларының бақыланбайтын шығындары, оның ішінде:
мың теңге
11.1
салықтар
мың теңге
11.2
электр энергиясы нормативтік техникалық ысыраптар өтемінің шығындары
мың теңге
11.3
жүйелік оператордың қызметіне төлем
мың теңге
11.4
форс-можорлық оқиғалардың салдарынан болған шығындар
мың теңге
11.5
өңірлік электр желісі компаниялары шамасына тура әсер көрсете алмайтын басқа шығындар (таратылып жазылған)
мың теңге
12
Пайда
мың теңге
Қолы __________________________________________
(Табиғи монополия субъектісінің басшысы)
М.О.

10.6.7.
другие
-//-
11
Расходы на выплату процентов
-//-
12
Прочие расходы
-//-
III
Всего затрат (I + II)
-//-
IV
Всего доходов
-//-
V
Объем предоставленных услуг
в натуральном выражении
VI
Тариф (без НДС)
тенге
VII
Справочно:  - раздел исключен   приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД (вводится в действие со дня его официального опубликования).
* - предоставляется отдельно по каждому виду оказываемых услуг, подлежащих государственному регулированию в соответствии с законодательством о естественных монополиях.
Подпись ________________________________
(Руководитель субъекта
естественной монополии)
М.П.
Приложение 30
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных смет
на регулируемые услуги (товары, работы)
субъектов естественных монополий
Сноска. Правила дополнены приложением 30 - приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 31 мая 2007 года  N 148-ОД .
Наименование ____________________________________________
(субъекта естественной монополии)
Тарифная смета
на регулируемые услуги субъекта естественной монополии
N
п/п
Наименование
показателей *
Единица
измерения
Принято
в действующем
тарифе
в расчете
на год,
всего
Проект
субъекта
естест-
венной
монополии
1
2
3
4
5
I
Затраты на произ-
водство товаров
и предоставление
услуг, всего
тыс. тенге
1
Материальные
затраты, всего
-||-
в том числе:
1.1
сырье и материалы
-||-
1.2
энергия
-||-
1.3
ГСМ
-||-
1.4
топливо
-||-
1.5
энергия покупная
-||-
1.6
вода покупная
-||-
2
технологический
расход
электрической
энергии
водохозяйственной
и  канализационной
систем
(нормативные
потери)
-||-
3
Затраты на оплату
труда, всего
-||-
в том числе:
3.1
заработная плата
-||-
3.2
социальный налог
-||-
4
Амортизация
-||-
5
Ремонт, всего
-||-
в том числе:
5.1
капитальный ремонт,
не приводящий к
увеличению стои-
мости основных
средств
-||-
6
Прочие затраты,
всего
-||-
в том числе:
6.1
услуги связи
-||-
6.2
транспортировка
грузов сторонними
организациями
-||-
6.3
услуги охраны
-||-
6.4
командировочные
расходы
-||-
6.5
подготовка кадров
-||-
6.6
охрана труда и
техника
безопасности
-||-
6.7
плата за
использование
природных ресурсов
(воду и другие)
-||-
6.8
пусконаладочные
работы
-||-
6.9
дезинфекция,
дератизация произ-
водственных поме-
щений, вывоз мусора
и другие комму-
нальные услуги
-||-
6.10
обязательные виды страхования
-||-
6.11
приобретение
лицензий
-||-
6.12
охрана окружающей
среды
-||-
6.13
другие затраты
(необходимо
расшифровать)
-||-
II
Расходы периода,
всего
-||-
7
Общие и администра-
тивные расходы,
всего
-||-
7.1
Затраты на оплату
труда, всего
-||-
в том числе:
7.1.1
заработная плата
административного
персонала
-||-
7.1.2
социальный налог
-||-
7.2
услуги банка
-||-
7.3
амортизация
-||-
7.4
расходы на
содержание и
обслуживание тех-
нических средств
управления,
вычислительной
техники и т.д.
-||-
7.5
коммунальные услуги
-||-
7.6
услуги сторонних
организаций
-||-
7.8
командировочные
расходы
-||-
7.9
представительские
расходы, расходы
на периодическую
печать, связь
-||-
7.10
охрана труда и
техника
безопасности
-||-
7.11
аренда основных средств
общехозяйственного
назначения
-||-
7.12
налоги
-||-
7.13
другие расходы
(необходимо
расшифровать)
-||-
8
Расходы на
содержание службы
сбыта, всего
-||-
в том числе:
8.1
заработная плата
-||-
8.2
социальный налог
-||-
8.3
расходы на
оформление
квитанций
-||-
8.4
амортизация
(в том числе
водомеров)
связанная со
сбытом услуг
-||-
8.5
текущий ремонт
-||-
8.6
капитальный ремонт, не приводящий к увеличению  стоимости    основных средств
-||-
8.7
маркетинговые
услуги
-||-
8.8
другие расходы
(необходимо
расшифровать)
-||-
9
Расходы на выплату вознаграждений
-||-
III
Всего затрат
-||-
IV
Прибыль
-||-
V
Всего доходов
-||-
VI
Объемы оказываемых
услуг
-||-
VII
Нормативные потери
тыс. м3/
тыс.тенге,
тыс.Гкал/
тыс.тенге,
кВтч/тыс.
тенге
VIII
Тариф (без НДС)
тенге/м3,
тенге/Гкал,
тенге/кВтч
Руководитель __________________________________________
(должность, подпись, фамилия и инициалы)
М.П.
* - затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены
субъектом естественной монополии, наименование показателей и единицы измерения
указываются в соответствии с предоставляемым видом регулируемых услуг
Приложение 31
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных
смет на регулируемые услуги
(товары, работы) субъектов
естественных монополий
Наименование субъекта ______________________________________
Информация о производственных и финансовых показателях
Сноска. Правила дополнены приложением 31 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
Наименование показателя
Единица
измерения
Значение
Производственные показатели
1
Площадь территории обслуживания
кв. км
2
Количество присоединенных потребителей (абонентов)
ед.
3
Общая протяженность линий электропередач
км.
4
Количество силовых трансформаторов
шт.
5
Общая мощность силовых трансформаторов
МВА
6
Максимальная нагрузка в электрических сетях,
зафиксированная в течение предшествующего календарного
года
МВт
7
Фактические потери электрической энергии в
электрических сетях за предшествующий календарный год
тыс. кВтч
8
Объем передачи электрической энергии за предшествующий
календарный год
тыс. кВтч
Финансовые показатели
9
Затраты региональной электросетевой компанией на
оказание услуг на передачу электрической энергии
(в расчете на календарный год, за вычетом
неконтролируемых затрат и амортизации с приложением
расшифровки)
тыс. тенге
10
Амортизационные отчисления основных средств и
нематериальных активов в расчете на календарный год
тыс. тенге
11
Неконтролируемые затраты региональной электросетевой
компании в расчете на календарный год, в том числе:
тыс. тенге
11.1
налоги
тыс. тенге
11.2
затраты на компенсацию нормативных технических потерь
электроэнергии
тыс. тенге
11.3
плата за услуги системного оператора
тыс. тенге
11.4
затраты, возникающие в результате форс-мажорных
событий
тыс. тенге
11.5
другие затраты, на величину которых региональная
электросетевая компания не может оказывать прямое
влияние (с приложением расшифровки)
тыс. тенге
12
Прибыль
тыс. тенге
Подпись ______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М. П.
Приложение 32
к Правилам утверждения тарифов
(цен, ставок сборов) и тарифных
смет на регулируемые услуги
(товары, работы) субъектов
естественных монополий
Наименование субъекта  ______________________________________
Информация о деятельности по итогам квартала (года)
Сноска. Правила дополнены приложением 32 в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 30.04.2010 № 137-ОД (порядок введения в действие см. п. 5).
Наименование показателя
Единица
измерения
Значение
Производственные показатели
1
Площадь территории обслуживания
кв. км
2
Количество присоединенных потребителей (абонентов)
ед.
3
Общая протяженность линий электропередач
км.
4
Количество силовых трансформаторов
шт.
5
Общая мощность силовых трансформаторов
МВА
6
Максимальная нагрузка в электрических сетях
МВт
7
Фактические потери электрической энергии в электрических сетях
тыс. кВтч
8
Объем передачи электрической энергии
тыс. кВтч
Финансовые показатели
9
Затраты региональной электросетевой компанией на
оказание услуг на передачу электрической энергии
(за вычетом неконтролируемых затрат и амортизации
с приложением расшифровки)
тыс. тенге
10
Амортизационные отчисления основных средств и
нематериальных активов
тыс. тенге
11
Неконтролируемые затраты региональной
электросетевой компании, в том числе:
тыс. тенге
11.1
налоги
тыс. тенге
11.2
затраты на компенсацию нормативных технических
потерь электроэнергии
тыс. тенге
11.3
плата за услуги системного оператора
тыс. тенге
11.4
затраты, возникающие в результате форс-мажорных
событий
тыс. тенге
11.5
другие затраты, на величину которых региональная
электросетевая компания не может оказывать прямое
влияние (с приложением расшифровки)
тыс. тенге
12
Прибыль
тыс. тенге
Подпись ______________________________________________
(Руководитель субъекта естественной монополии)
М.П.