Ауданның жеке санаттағы азаматтарына әлеуметтік төлемдерді көрсету туралы
Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 1 сәуірдегі N 103/4 қаулысы. Павлодар облысы Железин ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 1 сәуірде N 12-6-86 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 22 мамырдағы N 194/5 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Железин аудандық әкімдігінің 2012.05.22 N 194/5 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағының 14)-тармақшасына, Железин аудандық мәслихатының 2010 жылғы 5 ақпандағы (кезекті ХХІ сессия, ІV шақырылым) "Әлеуметтік төлемдерге құқығы бар аудан азаматтарының жеке санаттарын анықтау туралы" N 186-4/21 шешіміне сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде  N 12-6-85 болып тіркелген), жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Әлеуметтік төлемдерге құқығы бар ауданның жеке санаттағы азаматтары:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
2) "Германиядағы жеңісі үшін", "Жапониядағы жеңісі үшін" медальдарымен марапатталған тұлғалар; "1941 - 1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы ерен еңбегі үшін" медалімен марапатталған тыл еңбеккерлері;
қайтыс болған Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің және жалпы аурудың нәтижесінде мүгедек болып танылған қатысушылардың қайта некеге тұрмаған жұбайлары (жарлары);
әскери қызмет міндеттерін орындау кезінде мүгедек болған әскери қызметтегілер (Кеңес Әскерінің мүгедектері);
бұрыңғы КСРО үкіметі органдарының шешіміне сәйкес басқа мемлекеттердің аумағында шайқастарға қатысқан Кеңес Армиясының әскерлері;
3) "Ленинградты қорғағаны үшін"медалімен марапатталған тұлғалар;
соғыс жылдары қаза тапқан әскерлердің қайта некеге тұрмаған жесірлері;
концлагердің, гетто және басқа да мәжбүр ету маңызындағы жерлердің кәмелеттік жасқа толмаған тұтқындары;
Кеңес әскерінің құрамына еркін жалданған тұлғалар; бейбітшілік уақытында әскери қызмет міндеттерін атқарған кезде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметкерлердің отбасылары;
4) "Железин ауданының Құрметті азаматы" атағы бар тұлғалар;
5) 18 жасқа дейінгі мүмкіндігі шектеулі мүгедек балалар;
6) облыстың жоғарғы оқу орындарында оқып жүрген аз қамтамасыз етілген отбасыларынан шыққан және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы білім беретін мектеп түлектері;
7) бас бостандығынан айырылу орындарынан босатылған тұлағалар (босатылған күннен бастап бір жылдан кешіктірмей өтініш ұсынғандар);

Об оказании социальных выплат отдельным категориям граждан района
Постановление акимата Железинского района Павлодарской области от 1 апреля 2010 года N 103/4. Зарегистрировано Управлением юстиции Железинского района Павлодарской области 1 апреля 2010 года N 12-6-86. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 22 мая 2012 года N 194/5
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Железинского района Павлодарской области от 22.05.2012 N 194/5.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Железинского районного маслихата (очередная XXI сессия, IV созыв) от 5 февраля 2010 года N 186-4/21 "Об утверждении перечня отдельных категорий граждан района, имеющих право на социальные выплаты" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-6-85), в целях оказания социальной помощи отдельным категориям граждан, акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Право на получение социальных выплат имеют следующие категории граждан района:
1) инвалиды и участники Великой Отечественной войны;
2) лица, награжденные медалями "За победу над Германией", "За победу над Японией"; труженики тыла, награжденные медалью "За доблестный труд в годы Великой Отечественной войны 1941 - 1945 годы";
жены (мужья) умерших инвалидов и участников Великой Отечественной войны, признанных инвалидами в результате общего заболевания, не вступившие в повторный брак;
военнослужащие ставшие инвалидами при исполнении обязанностей воинской службы (инвалиды Советской Армии);
военнослужащие Советской Армии, принимавшие участие в боевых действиях на территории других государств, в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР;
3) лица, награжденные медалью "За оборону Ленинграда";
вдовы воинов, погибших в Великой Отечественной войне, не вступившие в повторный брак;
бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания; лица вольнонаемного состава Советской Армии;
семьи военнослужащих, погибших (умерших) при исполнении обязанностей воинской службы в мирное время;
4) лица, имеющие звание "Почетный гражданин Железинского района";
5) дети-инвалиды с ограниченными возможностями до 18 лет;
6) выпускники общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшиеся без попечения родителей, обучающиеся в высших учебных заведениях области;
7) лица, освободившиеся из мест лишения свободы и подавшие заявление в течение года со дня освобождения;

8) амбулаторлық емдеумен қолдау кезеңінде жүрген құрт ауруымен ауыратындар;
9) облыстық онкологиялық диспансерге тексерілуге және оперативті емдеуге (операция, химиятерапия, сәуле терапиясы) жіберілген аз қамтамасыз етілген отбасыларынан шыққан және жан басына шаққандағы орташа табысы кедейлік шегінен аспайтын онкологиялық аурулар;
10) Павлодар облысының жоғары, орташа арнаулы және орташа кәсіптік оқу орындарында оқитын мүгедек-студенттер;
11) көру бойынша 1, 2 топ мүгедектерін Қазақстан Республикасының шегінде санаторлық-курорттық емделуге және медициналық тексерілуге автомобиль (таксиден басқа) және темір жол көлігімен шығарып салушы тұлғалар;
12) тірек-қозғалыс аппараты бұзылған 1, 2 топ мүгедектерін Қазақстан Республикасының шегінде санаторлық-курорттық емделуге және медициналық тексерілуге автомобиль (таксиден басқа) және темір жол көлігімен шығарып салушы тұлғалар;
13) кәсіптік дайындық және қайта даярлаудан өтуге жіберілген және "Железин ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде жұмыссыз ретінде тіркелген азаматтарға;
14) 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға жолақыға және оларды Қазақстан Республикасының шегінде тексерілуге және емделуге автомобиль (таксиден басқа) және темір жол көлігімен шығарып салушы тұлғалар;
15) Ауғаныстандағы әскери әрекеттердің әскери қызметкерлері;
16) Чернобыль АЭС-дағы апат салдарын жоюға қатысқан тұлғалар;
17) жалғызбасты еңбекке жарамсыз зейнеткерлер;
18) зейнетақының ең аз мөлшерін алатын және еңбек өтілі толық емес зейнеткерлер;
19) жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар;
20) балалар церебриалды параличі диагнозымен ауыратын балалары бар жалғызбасты аналар;
21) аз қамтамасыз етілген отбасыларынан шыққан, орташа табысы кедейлік шегінен аспайтын денсаулық жағдайы бойынша жұмыс істемейтін науқас азаматтар;
22) орташа табысы азық–түлік себетінен аспайтын, аз қамтамасыз етілген отбасынан шыққан жүкті әйелдерге (Железин аудандық орталық ауруханасына есепке тұру үшін уақтылы үндегендер);
23) 6-7 курста ақылы негізде оқытылатын және білім беру қызметтерін көрсету және төлеуге аудан әкімі мен жоғары оқу орнымен үш жақты келісім жасаған Қазақстан Республикасының медициналық жоғары оқу орындарының студенттері;
24) кірісі азық-түлік себеті құнынан аспайтын, медициналық мекеменің қорытындысы бойынша қосымша балалар тамағына мұқтаж 1 жасқа дейінгі балалары бар аз қамтамасыз етілген отбасылары;

8) туберкулезные больные, находящиеся на поддерживающей фазе амбулаторного лечения;
9) онкологические больные из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает черту бедности, направленные на обследование в областной онкологический диспансер и на оперативное лечение (операция, химиотерапия, лучевая терапия);
10) студенты-инвалиды, обучающиеся в высших, средних специальных и средних профессиональных учебных заведениях Павлодарской области;
11) лица, сопровождающие инвалидов 1, 2 группы по зрению на санаторно-курортное лечение и на медицинское обследование в пределах Республики Казахстан на автомобильном (кроме такси) и железнодорожном транспорте;
12) лица, сопровождающие инвалидов 1, 2 группы с нарушением опорно-двигательного аппарата на санаторно-курортное лечение и на медицинское обследование в пределах Республики Казахстан на автомобильном (кроме такси) и железнодорожном транспорте;
13) граждане, зарегистрированные в качестве безработного в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Железинского района" и направленные на прохождение профессиональной подготовки и переподготовки;
14) дети-инвалиды до 18 лет и лица, сопровождающие их на обследование и лечение в пределах Республики Казахстан на автомобильном (кроме такси) и железнодорожном транспорте;
15) военнослужащие - участники боевых действий в Афганистане;
16) лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС;
17) одинокие, не работающие пенсионеры;
18) пенсионеры, получающие минимальный размер пенсии и пенсию при неполном стаже работы;
19) получатели государственного социального пособия по возрасту;
20) матери-одиночки, имеющие детей с диагнозом детский церебральный паралич;
21) не работающие по состоянию здоровья граждане из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает черту бедности;
22) беременные женщины из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает продовольственную корзину (своевременно обратившиеся в Железинскую центральную районную больницу для постановки на учет);
23) студенты высших медицинских учебных заведений Республики Казахстан, обучающиеся на платной основе на 6-7 курсах и заключившие трехсторонний договор на оказание и оплату образовательных услуг с акимом района и высшим учебным заведением;
24) малообеспеченные семьи, имеющие детей в возрасте до 1 года, среднедушевой доход которых не превышает стоимости продовольственной корзины, нуждающиеся в дополнительном детском питании по заключению медицинского учреждения;

25) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар, сонымен қатар Железин ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде жұмыссыз ретінде есепте тұрған аз қамтамасыз етілген азаматтар;
26) Павлодар қаласының арнаулы білім ұйымында оқытылатын есту қабілеті бұзылған мүгедек балалар, сондай-ақ оларды шығарып салушы тұлғалар;
27) 18 жасқа дейінгі балалары бар мүгедек әйелдер;
28) Ұлы Отан соғысы жылдары 6 айдан кем емес жұмыс істеген азаматтар;
29) орташа табысы кедейлік шегінен аспайтын, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, аз қамтамасыз етілген отбасылар қатарынан шыққан жалғыз басты әйелдер;
30) Қазақстан Республикасы шегінде теміржол және автомобиль көліктерімен (таксиден басқа) психикасы бұзылған, ертіп жүруді қажетсінетін 1, 2 топтағы мүгедектерді дәрігерлік зертеуге және емдеуге ертіп апаратын тұлғалар";
31) ТМД елдерінде жерленген жерлерге дейін жол ақысын төлеуге Ұлы Отан соғысында қаза болғандардың аудан аумағында тұрып жатқан тікелей туыстары (ұлы, қызы, немересі, қарындасы);
32) барлық санаттағы бірінші, екінші топтағы мүгедектер;
33) ағымдағы жылы ауылдық жерлерге жұмыс істеу ұшін келген жас дәрігерлер.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Железин  аудандық әкімдігінің 2010.08.11 N 261/8; 2010.11.04 N 335/11 (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 2010.11.25 N 385/12 (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
2. "Железин ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Бөлім) осы қаулының 1-тармағында көрсетілген азаматтар санаттарына келесі түрлер бойынша әлеуметтік төлемдерді тағайындасын:
1) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - 9 Мамыр Жеңіс күніне дәрі-дәрмек сатып алу үшін ай сайынғы төлем 1 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) мөлшерінде; тоқсанына бір рет облыс орталығына автомобиль көлігімен бару жолын растайтын құжаттар немесе өтініш негізінде деректі құны бойынша өтеу, ал жол жүру билеттері болмаған жағдайда – 3000 теңгеден артық емес; деректі шығындар бойынша екі кезеңдік басылымға жазылу; тұрғын үй-коммуналдық қызметі төлемі (жылу үшін қызметтен басқа) ай сайын 1,25 АЕК мөлшерінде; деректі шығындар бойынша растайтын құжаттар негізінде тіс салдыруға біржолғы материалдық көмек; қатты отын сатып алу немесе жылу беру шығындарының орнын толтыру үшін 15 АЕК мөлшерінде біржолғы материалдық көмек; деректі шығындар бойынша сатып алып, байланыс қызметі үшін 2000 теңге мөлшерінде ай сайынғы төлем төленетін ұялы телефон үшін бір жолғы материалдық көмек; тұрғын үйді жөндеу үшін (алушының тұрақты тұрып жатқан мекенжайы бойынша) жүргізілген деректі шығындар мөлшерінде өтінішіне сәйкес біржолғы материалдық көмек, бірақ 400 000 теңгеден артық емес;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күні қарсаңында - 10000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
деректі шығындар мөлшерінде электр жылуын орнату үшін бір жолғы материалдық көмек;

25) получатели государственной адресной социальной помощи, а также малообеспеченные граждане, состоящие на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Железинского района" в качестве безработных;
26) дети-инвалиды с нарушениями слуха, обучающиеся в городе Павлодаре в специальной организации образования, а также лица, сопровождающие их;
27) женщины-инвалиды, имеющие детей в возрасте до 18 лет;
28) граждане, проработавшие не менее 6 месяцев в годы Великой Отечественной войны;
29) матери-одиночки из малообеспеченных семей, не получающие государственную адресную социальную помощь, доход которых не превышает черту бедности.
30) лица, сопровождающие инвалидов 1, 2 группы с нарушением психологического расстройства, нуждающиеся в сопровождении, на медицинское обследование и лечение в пределах Республики Казахстан на автомобильном транспорте (кроме такси) и железнодорожном транспорте";
31) родственники по прямой линии, проживающие на территории района (сын, дочь, внук, сестра), погибших участников Великой Отечественной войны для оплаты проезда на места захоронений в странах СНГ";
32) инвалиды первой и второй группы всех категорий;
33) молодые врачи, прибывшие на работу в сельскую местность в текущем году.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Железинского района Павлодарской области от 11.08.2010 N 261/8; 04.11.2010 N 335/11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); 25.11.2010 N 385/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ Железинского района" (далее - Отдел) назначать социальные выплаты категориям граждан, указанным в пункте 1 настоящего постановления, по видам:
1) для категории, указанной в подпункте 1) - ежемесячная выплата на приобретение лекарств в размере 1 месячного расчетного показателя (далее – МРП); оплата расходов за проезд на автомобильном транспорте 1 раз в квартал до областного центра и обратно к месту проживания в размере фактической стоимости проезда, а при отсутствии проездных билетов - не более 3000 тенге; материальная помощь на подписку двух периодических изданий по их фактической стоимости; ежемесячная материальная помощь для возмещения жилищно-коммунальных услуг в размере 1,25 МРП (кроме услуг за отопление); единовременная материальная помощь на зубопротезирование в размере фактической стоимости данного вида услуги; единовременная материальная помощь на приобретение твердого топлива или на возмещение затрат за отопление в размере 15 МРП; единовременная материальная помощь на приобретение сотового телефона с ежемесячной выплатой в размере 2000 тенге на услуги связи; единовременная материальная помощь на ремонт жилья (по адресу постоянного проживания получателя) в размере фактических расходов согласно заявлению, но не более 400 000 тенге;
ко Дню Победы в Великой Отечественной войне - единовременная материальная помощь в размере 10000 тенге;
единовременная материальная помощь на установку электроотопления в размере фактических расходов;

2) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күніне орай 5000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
3) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күніне орай 5000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
тұрғын үй-коммуналдық қызметтерді өтеу үшін ай сайын 1,25 АЕК мөлшерінде;
4) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – тұрғын үй-коммуналдық қызметтер төлемін өтеу үшін 23228 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
5) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - Мүгедектер күніне орай 5000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
6) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - облыстың жоғары оқу орындарында оқу үшін сәйкес оқу мекемесінің нақты оқу құны мөлшерінде;
оқу кезеңіне 5000 теңге мөлшерінде ай сайынғы әлеуметтік төлем;
7) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - 5 АЕК мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
8) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - тамақтануы үшін 4 АЕК мөлшерінде және аудан шегінде жолақысына 1 АЕК мөлшерінде берілетін ай сайынғы материалдық көмек;
9) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - тоқсанына бір рет автомобиль көлігімен (таксиден басқа) "Павлодар облыстық онкологиялық диспансері" қазыналық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнына (бұдан әрі – облыстық онкологиялық диспансер) және тұрақты мекенжайына кері қайту жолын нақты құны бойынша өтеу үшін материалдық көмек;
оперативтік емделуге (операция немесе химиотерапия немесе сәуле терапиясы) табысы есепке алынбайтын 15 АЕК мөлшерінде жылына бір рет берілетін біржолғы материалдық көмек;
10) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - Мүгедектер күніне орай 10 АЕК мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
11) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - жүріс, тамақтану, тұру шығындырын нақты құны мөлшерінде өтеу, бірақ 40 АЕК-нен артық емес;
12) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - жүріс, тамақтану, тұру шығындырын нақты құны мөлшерінде өтеу, бірақ 40 АЕК-нен артық емес;
13) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - оқу кезеңіне 10000 теңге мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек;
14) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - Қазақстан Республикасының шегінде жүрісі мен тұруының нақты құны мөлшерінде төлем, бірақ 40 АЕК-нен артық емес;
15) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - Ауғаныстаннан әскерлерді шығару күніне орай 5 АЕК мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
сауықтыру үшін тоқсанына бір рет 2 АЕК мөлшерінде материалдық көмек;

2) для категории, указанной в подпункте 2) - ко Дню Победы в Великой Отечественной войне единовременная материальная помощь в размере 5000 тенге;
3) для категории, указанной в подпункте 3) - ко Дню Победы в Великой Отечественной войне единовременная материальная помощь в размере 5000 тенге;
ежемесячная материальная помощь для возмещения жилищно-коммунальных услуг в размере 1,25 МРП;
4) для категории, указанной в подпункте 4) - единовременная материальная помощь для возмещения жилищно-коммунальных услуг в размере 23228 тенге;
5) для категории, указанной в подпункте 5) - единовременная материальная помощь ко Дню инвалидов в размере 5000 тенге;
6) для категории, указанной в подпункте 6) - оплата за обучение в высших учебных заведениях области в размере фактической стоимости обучения в соответствующем учебном заведении;
ежемесячная социальная выплата в размере 5000 тенге на период учебы;
7) для категории, указанной в подпункте 7) - единовременная материальная помощь в размере 5 МРП;
8) для категории, указанной в подпункте 8) - ежемесячная материальная помощь на питание в размере 4 МРП и на проезд, в пределах района, в размере 1 МРП;
9) для категории, указанной в подпункте 9) - оплата расходов за проезд в казенное государственное коммунальное предприятие "Павлодарский областной онкологический диспансер" (далее - областной онкологический диспансер) и обратно к месту постоянного проживания на автомобильном транспорте (кроме такси) 1 раз в квартал в размере фактической стоимости проезда;
единовременная материальная помощь на оперативное лечение (операция или химиотерапия, или лучевая терапия) в размере 15 МРП без учета доходов один раз в год;
10) для категории, указанной в подпункте 10) - единовременная материальная помощь ко Дню инвалидов в размере 10 МРП;
11) для категории, указанной в подпункте 11) - оплата расходов за проезд, питание, проживание в размере их фактической стоимости, но не более 40 МРП;
12) для категории, указанной в подпункте 12) - оплата расходов за проезд, питание, проживание в размере их фактической стоимости, но не более 40 МРП;
13) для категории, указанной в подпункте 13) - на период обучения ежемесячная материальная помощь в размере 10000 тенге;
14) для категории, указанной в подпункте 14) - оплата за проезд и проживание в пределах Республики Казахстан в размере их фактической стоимости, но не более 40 МРП;
15) для категории, указанной в подпункте 15) - единовременная материальная помощь ко Дню вывода войск из Афганистана в размере 5 МРП;
материальная помощь на оздоровление 1 раз в квартал в размере 2 МРП;

тұрғын үй-коммуналдық қызметтерін өтеу үшін 1,25 АЕК мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек;
Отанды қорғаушылар күніне 2000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
16) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - сауықтыру үшін тоқсанына 1 рет берілетін 2 АЕК мөлшерінде материалдық көмек;
тұрғын үй-коммуналдық қызметтерін өтеу үшін ай сайын берілетін 1,25 АЕК мөлшерінде материалдық көмек;
Отанды қорғаушылар күніне 2000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
тұрғын үйді жөндеу үшін (алушының тұрақты тұрып жатқан мекенжайы бойынша) өтінішіне сәйкес, жүргізілген деректі шығындар мөлшерінде біржолғы материалдық көмек, бірақ 200 000 теңгеден артық емес;
Чернобыль АЭС-дағы апатты еске алу Күні қарсаңында - 5 АЕК мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
17) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - Қарттар күніне орай қатты отын сатып алу үшін 8 АЕК мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
18) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - Қарттар күніне орай қатты отын сатып алу үшін 8 АЕК мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
19) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - Қарттар күніне орай қатты отын сатып алу үшін 8 АЕК мөлшерінде бір жолғы материалдық көмек;
20) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - тоқсан сайын берілетін 3 АЕК мөлшерінде материалдық көмек;
21) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - ай сайын берілетін 5 АЕК мөлшерінде материалдық көмек;
22) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - 10000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
23) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - медициналық жоғары оқу орындарындағы оқуды төлеу үшін сәйкес оқу мекемесінің нақты оқыту құны мөлшерінде;
24) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - балалар тамағын сатып алу үшін ай сайын берілетін 5 АЕК мөлшерінде материалдық көмек;
25) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - жеке ауласын дамыту және өздігінен жұмыспен қамтылу үшін 70,0 мың теңгеден, жем-шөп сатып алу үшін 20 000 мың теңгеден біржолғы материалдық көмек (ауыл шаруашылығы малдары бар болған жағдайда);
26) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - айына бір рет жолақысына берілетін 3 АЕК мөлшерінде материалдық көмек;
27) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - екі кезеңдік басылымға жазылу үшін берілетін 3 АЕК мөлшерінде материалдық көмек;
28) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күніне орай 5000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек;
29) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - отбасының әр мүшесіне берілетін 3 АЕК мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек;

ежемесячная материальная помощь для возмещения жилищно-коммунальных услуг в размере 1,25 МРП;
единовременная материальная помощь ко Дню защитников Отечества в размере 2000 тенге;
16) для категории, указанной в подпункте 16) - материальная помощь на оздоровление 1 раз в квартал в размере 2 МРП;
ежемесячная материальная помощь для возмещения жилищно-коммунальных услуг в размере 1,25 МРП;
единовременная материальная помощь ко Дню защитников Отечества в размере 2000 тенге;
единовременная материальная помощь на ремонт жилья (по адресу) постоянного проживания получателя) в размере фактических расходов, согласно заявлению, но не более 200 000 тенге;
ко Дню памяти катастрофы на Чернобыльской АЭС - единовременная материальная помощь в размере 5 МРП;
17) для категории, указанной в подпункте 17) - ко Дню пожилых людей единовременная материальная помощь на приобретение твердого топлива в размере 8 МРП;
18) для категории, указанной в подпункте 18) - ко Дню пожилых людей единовременная материальная помощь на приобретение твердого топлива в размере 8 МРП;
19) для категории, указанной в подпункте 19) - ко Дню пожилых людей единовременная материальная помощь на приобретение твердого топлива в размере 8 МРП;
20) для категории, указанной в подпункте 20) - ежеквартальная материальная помощь в размере 3 МРП;
21) для категории, указанной в подпункте 21) - ежемесячная материальная помощь в размере 5 МРП;
22) для категории, указанной в подпункте 22) - единовременная материальная помощь в размере 10000 тенге;
23) для категории, указанной в подпункте 23) - оплата за обучение в высших медицинских учебных заведениях в размере фактической стоимости обучения в соответствующем учебном заведении;
24) для категории, указанной в подпункте 24) - ежемесячная материальная помощь на приобретение детского питания в размере 5 МРП;
25) для категории, указанной в подпункте 25) - единовременная материальная помощь для развития личного подворья и самостоятельной занятости по 70,0 тыс. тенге, на приобретение кормов – 20 000 тенге (при наличии сельскохозяйственных животных);
26) для категории, указанной в подпункте 26) - оплата за проезд 1 раз в месяц в размере 3 МРП;
27) для категории, указанной в подпункте 27) - материальная помощь на подписку двух периодических изданий в размере 3 МРП;
28) для категории, указанной в подпункте 28) - единовременная материальная помощь ко Дню Победы в Великой Отечественной войне в размере 5000 тенге;
29) для категории, указанной в подпункте 29) - ежемесячная материальная помощь в размере по 3 МРП на каждого члена семьи;

30) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - жүру, тамақтану, тұру шығындарын нақты құны мөлшерінде өтеу, бірақ 40 АЕҚ-нен емес;
31) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - әрқайсысына 200,0 мың теңге сомасында жол жүруді төлеу (баратын жеріне теміржол көлігімен бару және кері қайту), бірақ екі адамнан артық емес және ТМД елдері шегінде ғана (егерде Ұлы Отан соғысының қатысушысы алыс шет елде жерленген болса, жолақысы тек қана шет елмен шекараға дейін төленеді);
32) 32) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – нақты құны бойынша екі кезеңдік басылымға жазылуға материалдық көмек;
33) 33) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – әр дәрігерге 200000 теңгеден орналасу үшін біржолғы әлеуметтік көмек;
34) 1), 2), 5) тармақшаларда көрсетілген санаттар үшін – сандық спутниктік теледидардың қабылдауыш жабдықтарын (тіреуіштерді) сатып алу үшін 28200 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Железин  аудандық әкімдігінің 2010.08.11 N 261/8; 2010.11.04 N 335/11 ( жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 2010.11.25 N 385/12 (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 2011.03.17 N 108/3 (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 2011.04.27 N 157/5 (жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 2011.10.10 N 326/10 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
3. Әлеуметтік төлемдерді алу үшін Бөлімге осы қаулының 1-тармағында көрсетілген әр санат бойынша келесі құжаттарды ұсыну қажет:
1) 1) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, алушының мәртебесін растайтын құжат; бару және тұрғылықты жеріне кері қайтуға пайдаланған жол билеттері немесе жеке өтініші (көліктік қатынастар жоқ елді мекендерде);
кезеңдік басылымға ақы төленгені туралы түбіртек;
тіс салғаны үшін төлем жөніндегі анықтама немесе түбіртек;
селолық округ әкімімен берілетін өтініш берушінің материалдық-тұрмыс жағдайларын тексеру актісі, селолық округ әкімі, Бөлім бастығы мен материалдық көмекті алушымен қол қойылатын тұрғын үйді жөндеу үшін біржолғы материалдық көмек көрсетуге үш жақты келісім;
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталық" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Павлодар облыстық филиалы Железин аудандық бөлімшесімен ұсынылатын тізім;
шығыстар сметасы мен атқарылған жұмыстар актісі;

30) для категории, указанной в подпункте 30) – расходов за проезд, питание проживание в размере их фактической стоимости, но не более 40 МРП;
31) для категории, указанной в подпункте 31) - оплата проезда ( до места назначения и обратно железнодорожным транспортом) в сумме не более 200,0 тыс. тенге на каждого, но не более двух человек – только в пределах стран СНГ (если участник Великой Отечественной войны захоронен в дальнем зарубежье, то проезд должен быть оплачен до ближайшей границы;
32) для категории, указанной в подпункте 32) – материальная помощь на подписку двух периодических изданий по их фактической стоимости;
33) для категории, указанной в подпункте 33) – единовременная социальная помощь на обустройство в размере 200000 тенге на одного врача;
34) для категории, указанных в подпунктах 1), 2), 5) - единовременная материальная помощь на приобретение приемных устройств (приставок) цифрового спутникового телевидения в размере 28200 тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Железинского района Павлодарской области от 11.08.2010 N 261/8; 04.11.2010 N 335/11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 25.11.2010 N 385/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 17.03.2011 N 108/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 27.04.2011 N 157/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 10.10.2011 N 326/10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Для получения социальной выплаты необходимо предоставлять в Отдел следующие документы по каждой категории, указанной в пункте 1 настоящего постановления:
1) для категории, указанной в подпункте 1) — заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, документа, подтверждающего статус получателя;
использованные проездные билеты до пункта назначения и обратно к месту проживания или личное заявление (в населенных пунктах, где не имеется транспортных сообщений);
квитанцию об оплате за подписку периодических изданий, справку или квитанцию об оплате за протезирование зубов, акт обследования материально-бытовых условий проживания заявителя, выданный акимом сельского округа, трехстороннее соглашение на оказание единовременной материальной помощи на ремонт жилья, подписанный акимом сельского округа, начальником Отдела и получателем материальной помощи;
список, предоставляемый Железинским районным отделением Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
смета расходов и акт выполненных работ.

2) 2), 3) тармақшаларда көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтінішті, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, Қазақстан Республикасының еңбек және әлеуметтік қорғау Министрлігі "Зейнетақы төлеу бойынша республикалық орталық" Республикалық қазыналық кәсіпорны Павлодар облыстық зейнетақы төлеу бойынша Железин ауданы бөлімшесінің тізімі;
3) 4) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, алушының мәртебесін растайтын құжат, азаматтарды тіркеу кітабы;
4) 5) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, медициналық әлеуметтік сараптама (бұдан әрі – МӘС) анықтамасының көшірмесі;
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "Зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталық" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Павлодар облыстық филиалы Железин аудандық бөлімшесімен ұсынылатын тізім;
5) 6) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, Железин ауданының әкімі, студент және оқу орнының басшысы арасындағы білім қызметтерін көрсету және төлеу үшін үш жақты келісімшарт;
6) 7) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, бостандықтан айырылу жерінен босатылу жөніндегі анықтама;
7) 8) тармақшада көрсетілген санаттар үшін - азаматтарды тіркеу кітабы, жол билеттері немесе жеке өтініші;
8) 9) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, облыстық онкологиялық диспансерге тексерілу үшін жолдама, бару және кері қайту жолына пайдаланған жол билеттері, оперативті емделу өткізілгенін растайтын медициналық мекеменің құжаттары;

2) для категорий, указанных в подпунктах 2), 3) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, список, предоставляемый Железинским районным отделением Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
3) для категории, указанной в подпункте 4) — заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, документа, подтверждающего статус получателя, книги регистрации граждан;
4) для категории, указанной в подпункте 5) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, справки медико-социальной экспертизы (далее - МСЭ);
список, предоставляемый Железинским районным отделением Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
5) для категории, указанной в подпункте 6) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, трехстороннего договора на оказание и оплату образовательных услуг, подписанных акимом Железинского района, руководителем высшего учебного заведения и студентом;
6) для категории, указанной в подпункте 7) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, справка об освобождении из мест лишения свободы;
7) для категории, указанной в подпункте 8) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, использованные проездные билеты до пункта назначения или личное заявление;
8) для категории, указанной в подпункте 9) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, направление на обследование в областной онкологический диспансер, использованные проездные билеты до пункта назначения и обратно к месту проживания, документ с медицинского учреждения, подтверждающий прохождение оперативного лечения;

9) 10) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, МӘС анықтамасы, оқитын жерінен анықтама, азаматтарды тіркеу кітабы;
10) 11) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, науқастың медициналық картасы, жол билеті, азаматтарды тіркеу кітабы;
11) 12) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, науқастың медициналық картасы, жол билеті, азаматтарды тіркеу кітабы;
12) 13) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, оқу мекемесінен анықтама;
13) 14) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, МӘС анықтамасы, медициналық мекеменің жолдамасы, тұру шығындарын растайтын түбіртектер, бару және кері қайту жолына пайдаланған жол билеттері;
14) 15), 16), 17), 18), 19) тармақшаларда көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, Қазақстан Республикасының еңбек және әлеуметтік қорғау Министрлігі "Зейнетақы төлеу бойынша республикалық орталық" Республикалық қазыналық кәсіпорны Павлодар облыстық зейнетақы төлеу бойынша Железин ауданы бөлімшесінің тізімі;
16) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – селолық округ әкімімен берілетін өтініш берушінің материалдық-тұрмыс жағдайларын тексеру актісі, тұрғын үйді жөндеу үшін біржолғы материалдық көмек көрсетуге селолық округ әкімі, Бөлім бастығы мен материалдық көмекті алушымен қол қойылатын үшін жақты келісім;

9) для категории, указанной в подпункте 10) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, справки МСЭ, книги регистрации граждан, справка с места учебы;
10) для категории, указанной в подпункте 11) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, направление на обследование из медицинского учреждения, квитанции, подтверждающие расходы за питание, проживание, использованные проездные билеты до пункта назначения и обратно к месту проживания;
11) для категории, указанной в подпункте 12) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, направление на обследование из медицинского учреждения, квитанции, подтверждающие расходы за питание, проживание, использованные проездные билеты до пункта назначения и обратно к месту проживания;
12) для категории, указанной в подпункте 13) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, справка с места учебы;
13) для категории, указанной в подпункте 14) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, справки МСЭ, направление медицинского учреждения, квитанции, подтверждающие расходы за проживание, использованные проездные билеты до пункта назначения и обратно к месту проживания;
14) для категорий, указанных в подпунктах 15), 16), 17), 18), 19) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, список, предоставляемый Железинским районным отделением Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
для категории, указанной в подпункте 16) – акт обследования материально-бытовых условий проживания заявителя, выданный акимом сельского округа, трехстороннее соглашение на оказание единовременной материальной помощи на ремонт жилья, подписанное акимом сельского округа, начальником отдела и получателем материальной помощи;

15) 20) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, баланың туу туралы куәлігі, МӘС анықтамасы, алушының мәртебесін растайтын құжат, дәрігерлік консультативтік комиссиясының анықтамасы;
16) 21) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, селолық округі әкімімен берілген өтініш берушінің материалдық-тұрмыс жағдайларын тексеру актісі, селолық округ әкімімен берілген отбасы мүшелерінің жиынтық табысы туралы мәлімет, Дәрігерлік Консультативтік Комиссиясының қорытындысы;
17) 22) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, селолық округі әкімімен берілген өтініш берушінің материалдық-тұрмыс жағдайларын тексеру актісі, селолық округ әкімімен берілген отбасы мүшелерінің жиынтық табысы туралы мәлімет, врач-гинекологтен растайтын анықтама;
18) 23) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, Железин ауданының әкімі, медициналық жоғары оқу орнының басшысы және студентпен қол қойылатын интерн бойынша білім қызметтерін көрсету және төлеу үшін үш жақты келісімшарт;
19) 24) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, селолық округ әкімімен берілген материалдық-тұрмыс жағдайларын тексеру актісі, селолық округ әкімімен берілген отбасы мүшелерінің жиынтық табысы туралы мәлімет, медициналық мекеменің анықтамасы;
20) 25) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, селолық округ әкімімен берілген өтініш берушінің материалдық-тұрмыс жағдайларын тексеру актісі, селолық округ әкімінің қолдаухаты, Бөліммен берілетін жұмыссыз не мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушы мәртебесін растайтын анықтама, селолық округ әкімі, Бөлім бастығы және материалдық көмек алушымен қол қойылған мал, жем-шөп сатып алу және өздігінен қамтылуды дамыту үшін үш жақты келісім;

15) для категории, указанной в подпункте 20) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, свидетельства о рождении ребенка, справки МСЭ, справки врачебной консультативной комиссии;
16) для категории, указанной в подпункте 21) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, акт обследования материально-бытовых условий, проживания заявителя и сведения о совокупном доходе членов семьи, выданные акимом сельского округа, заключение врачебной консультативной комиссии;
17) для категории, указанной в подпункте 22) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, акт обследования материально-бытовых условий, проживания заявителя и сведения о совокупном доходе членов семьи, выданные акимом сельского округа, подтверждающая справка от врача-гинеколога;
18) для категории, указанной в подпункте 23) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, трехстороннего договора на оказание и оплату образовательных услуг, подписанный акимом Железинского района, руководителем высшего медицинского учебного заведения и студентом;
19) для категории, указанной в подпункте 24) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, акт обследования материально-бытовых условий проживания заявителя и сведения о совокупном доходе членов семьи, выданные акимом сельского округа, справку медицинского учреждения;
20) для категории, указанной в подпункте 25) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, акт обследования материально-бытовых условий проживания заявителя, выданный акимом сельского округа, ходатайство акима сельского округа, справку, подтверждающую статус безработного или получателя государственной адресной социальной помощи, выдаваемую Отделом, трехстороннее соглашение на приобретение живности, кормов и на развитие самостоятельной занятости, подписанное акимом сельского округа, начальником Отдела и получателем материальной помощи;

21) 26) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, баланың туу туралы куәлігі, МӘС анықтамасы;
22) 27) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, баланың туу туралы куәлігі, МӘС анықтамасы;
23) 28) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, Қазақстан Республикасының еңбек және әлеуметтік қорғау Министрлігі "Зейнетақы төлеу бойынша республикалық орталық" Республикалық қазыналық кәсіпорны Павлодар облыстық зейнетақы төлеу бойынша Железин ауданы бөлімшесінің тізімі;
24) 29) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Казпочта" пошталық акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, селолық округі әкімімен берілген өтініш берушінің материалдық-тұрмыс жағдайларын тексеру актісі, селолық округ әкімімен берілген отбасы мүшелерінің жиынтық табысы туралы мәлімет;
25) 30) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – "Қазпошта" акционерлік қоғамындағы немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігі мен салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесі, азаматтарды тіркеу кітабы, тұру шығындарың растайтын түбіртектер, тұратын жеріне бару және кері қайту жолына пайдаланған жол билеттері;
26) 31) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – жерленген жерін растайтын құжаттар және жерленген жерге шақыру (бар болған жағдайда);
27) 32) тармақшасында көрсетілген санаттарға, "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктердегі дербес есепшоты көрсетілген өтініш, жеке куәлігінің және салық төлеушінің тіркеу нөмірлі куәлігінің көшірмелері, алушы мәртебесін растайтын құжат, кезеңдік басылымдарға жазылуға төлеу жөніндегі түбіртек;
28) 33) тармақшада көрсетілген санаттар үшін – Павлодар облысы әкімдігінің Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен берілетін жұмысқа жолдама, жұмысқа қабылдау жөніндегі бұйрықтың, азаматтарды тіркеу кітабының, әлеуметтік жеке кодының, еңбек келісімшарты мен дипломның көшірмелері.

21) для категории, указанной в подпункте 26) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, свидетельства о рождении ребенка, справки МСЭ;
22) для категории, указанной в подпункте 27) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, свидетельство о рождении ребенка, справки МСЭ;
23) для категории, указанной в подпункте 28) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, список, предоставляемый Железинским районным отделением Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
24) для категории, указанной в подпункте 29) - заявление с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, акт обследования материально-бытовых условий проживания заявителя и сведения о совокупном доходе членов семьи, выданные акимом сельского округа;
25) для категории, указанной в подпункте 30) - заявление с указанием лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, регистрационного номера налогоплательщика, книги регистрации граждан, подтверждающие расходы за проживание, использованные проездные билеты до пункта назначения и обратно к месту проживания;
26) для категории, указанной в подпункте 31) - документы, подтверждающие место захоронения, и приглашение на место захоронения (при наличии);
27) для категории, указанной в подпункте 32) – заявление с указанием лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности и свидетельства регистрационного номера налогоплательщика, документ, подтверждающий статус получателя, квитанцию об оплате за подписку периодических изданий;
28) для категории, указанной в подпункте 33) – направление на работу, выдаваемое государственным учреждением "Управление здравоохранения Павлодарской области акимата Павлодарской области", копии приказа о принятии на работу, книги регистрации граждан, социального индивидуального кода, трудового договора, диплома об образовании.

Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Железин  аудандық әкімдігінің 2010.08.11 N 261/8; 2010.11.04 N 335/11 (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) 2010.11.25 N 385/12 (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 2011.03.17 N 108/3 (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 2011.10.10 N 326/10 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2010 жылғы 1 қаңтарда туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
5. Железин ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 15 маусымдағы "Ауданның жеке санаттарына әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" N 169/5 қаулысының (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-6-75 болып тіркелген, 2009 жылғы 11 шілдедегі N 28 аудандық "Родные просторы" газетінде жарияланған);
Железин ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 9 қыркүйектегі "Ауданның жеке санаттарына әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" N 169/5 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 228/8 қаулысының (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-6-77 болып тіркелген, 2009 жылғы 12 қыркүйектегі N 37 аудандық "Родные просторы" газетінде жарияланған);
Железин ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 2 желтоқсандағы "Ауданның  жеке санаттарына әлеуметтік төлемдер тағайындау жөніндегі Нұсқаулықты  бекіту туралы" N 169/5 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 317/11 қаулысының (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-6-81 болып тіркелген, 2009 жылғы 5 желтоқсандағы N 49 аудандық "Родные просторы" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б.М. Қаппасовқа жүктелсін.
Аудан әкімі                                Ж. Шұғаев

Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями акимата Железинского района Павлодарской области от 11.08.2010 N 261/8; 04.11.2010 N 335/11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); 25.11.2010 N 385/12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); 17.03.2011 N 108/3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 10.10.2011 N 326/10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)..
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2010 года.
5. Признать утратившими силу:
постановление акимата Железинского района от 15 июня 2009 года N 169/5 "Об утверждении Инструкции по назначению социальных выплат отдельным категориям граждан района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-6-75, опубликованное в районной газете "Родные просторы" N 28 от 11 июля 2009 года);
постановление акимата Железинского района от 9 сентября 2009 года N 228/8 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Железинского района от 15 июня 2009 года N 169/5 "Об утверждении Инструкции по назначению социальных выплат отдельным категориям граждан района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-6-77, опубликованное в районной газете "Родные просторы" N 37 от 12 сентября 2009 года);
постановление акимата Железинского района от 2 декабря 2009 года N 317/11 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата Железинского района от 15 июня 2009 года N 169/5 "Об утверждении Инструкции по назначению социальных выплат отдельным категориям граждан района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-6-81, опубликованное в районной газете "Родные просторы" N 49 от 5 декабря 2009 года).
6. Контроль над выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Каппасова Б.М.
Аким района                                Ж. Шугаев