Тасқала ауданы бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 30 наурыздағы № 32-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2011 жылғы 25 сәуірде № 7-11-140 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2013 жылғы 14 қарашадағы № 16-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 14.11.2013 № 16-6 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы" және 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы" Заңдарының негізінде аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Тасқала ауданы бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына:
Жеңіс Күніне орай, бір жолғы – 50 000 теңге;
монша, шаштараз қызметтері үшін, ай сайын – 0,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлердің қайтадан некеге тұрмаған жесірлеріне, Жеңіс Күніне орай, бір жолғы – 10 000 теңге;
3) Кеңес Одағы Батырының жесіріне, ай сайын – 25 000 теңге;
4) соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына, Жеңіс Күніне орай, бір жолғы – 10 000 теңге;
5) қайтыс болған Ұлы Отан соғысының мүгедектерінің әйелдері (күйеулеріне), Жеңіс Күніне орай, бір жолғы – 5 000 теңге;
6) соғыс жылдары тылда еңбек еткен азаматтарға, Жеңіс Күніне орай, бір жолғы – 3 000 теңге;
7) Ауған соғысының қатысушыларына, Жеңіс Күніне орай, бір жолғы – 10 000 теңге;
8) Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарынан мүгедек болған тұлғаларға, 1988-1989 жылдарда Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушыларға, Жеңіс Күніне орай, бір жолғы – 10 000 теңге;
9) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда әскери қызметін мінсіз атқарғаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған, 1926-1927 жылдары туған соңғы әскерге шақырылған адамдарға, Жеңіс Күніне орай, бір жолғы – 5 000 теңге;
9-1) бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған), әскери қызметшілердің отбасыларына, Жеңіс күніне орай, бір жолғы – 10 000 теңге;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по Таскалинскому району
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 марта 2011 года № 32-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 25 апреля 2011 года № 7-11-140. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14 ноября 2013 года № 16-6
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 14.11.2013 № 16-6
На основании Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законов Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" и от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по Таскалинскому району:
1) участникам Великой Отечественной войны:
ко Дню Победы, единовременно – 50 000 тенге;
за услуги бани и парикмахерской, ежемесячно – в размере 0,5 месячного расчетного показателя;
2) вдовам погибших военнослужащих в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак, ко Дню Победы, единовременно - 10 000 тенге;
3) вдове Героя Советского Союза, ежемесячно – 25 000 тенге;
4) бывшим несовершеннолетним узникам фашистских и других концлагерей, гетто и других мест безвольного содержания военного периода, ко Дню Победы, единовременно – 10 000 тенге;
5) женам (мужьям) умерших инвалидов Великой Отечественной войны, ко дню Победы, единовременно – 5 000 тенге;
6) гражданам, трудившимся в годы войны в тылу, ко Дню Победы, единовременно - 3 000 тенге;
7) участникам Афганской войны, ко Дню Победы, единовременно – 10 000 тенге;
8) лицам, ставшими инвалидами от последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции, участникам ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах ко Дню Победы, единовременно – 10 000 тенге;
9) лицам последнего военного призыва 1926-1927 годов рождения, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, ко Дню Победы, единовременно – 5 000 тенге;
9-1) семьи, военнослужащих погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время, ко Дню Победы, единовременно – 10 000 тенге;

10) аз қамтылған азаматтарға, дәрігерлік-кеңестік комиссия қорытындысының және дәрігердің жолдамасы негізінде ауданнан тысқары жерлерде емделуге баратын азаматтарға өтініштері бойынша, бір жолғы – 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
10-1) өртке, тасқын суға немесе басқа да табиғи және техногендық маңызы бар апаттардың зардабын шеккен азаматтарға өтініштері бойынша, бір жолғы – сәйкес аудандық комиссия белгілеген мөлшерде;
11) жалғызбасты азаматтың, сонымен қатар аз қамтылған азаматтың жерлеу рәсімін өткізген тұлғаға, бір жолғы – 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
12) облыс орталығындағы гемодиализ аппаратына мұқтаж І топтағы мүгедектерге өтініштері бойынша, бір жолғы – 50 000 теңге;
13) ем қабылдаудың сүйемелдеу кезеңінде жүрген және денсаулық сақтау ұйымдарында есепте тұрған туберкулез ауруларына өтініштері бойынша, бір жолғы – 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
13-1) 3-4 сатыдағы онкологиялық аурулармен ауыратын азаматтарға, өтініштері бойынша, бір жолғы – 20 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
14) ауданның 90 жасқа толған және одан жоғары жастағы мерейтой иегерлеріне өтініштері бойынша, бір жолғы – 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
15) соғысқа қатысушылар мен мүгедектеріне және жеңілдіктер мен кепілдіктер жөнінен соларға теңестірілген адамдарға, санаторлық курорттық емделу алу үшін әлеуметтік көмек, бір жолғы - сауықтыру емделудің 10 күндік курсының ең төменгі төлемақы мөлшерінде;
16) Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жою кезінде қаза тапқан тұлғалардың отбасыларына, бір жолғы – 5 000 теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихаттың 2011.07.01 № 35-2 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 2012.03.15 № 2-3 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 2012.05.18 № 4-3 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 2013.01.25 № 8-4 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Тасқала аудандық мәслихатының кейбір шешімдері осы шешімнің қосымшасына сәйкес күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  Н. Вологин
Аудандық мәслихат хатшысы        Қ. Нұрмұханов
Тасқала аудандық мәслихатының
2011 жылғы 30 наурыздағы
№ 32-2 шешіміне қосымша
Тасқала аудандық мәслихатының
күші жойылған кейбір шешімдерінің
тізбесі
1. Тасқала аудандық мәслихатының 2009 жылғы 18 ақпандағы № 12-4 "Тасқала ауданы бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7-11-90 тіркелген, 2009 жылғы 20 наурыздағы № 17 "Екпін" газетіне жарияланған);

10) малообеспеченным гражданам, выезжающим на лечение за пределы района на основании заключения врачебно-консультативной комиссии и направления врача, по заявлению, единовременно – в размере 10 месячных расчетных показателей;
10-1) гражданам, пострадавшим от пожара, наводнения или другого стихийного бедствия природного и техногенного характера, по заявлению, единовременно – в размере, установленном соответствующей районной комиссией;
11) лицу, осуществившему погребение одинокопроживающего гражданина, а также малообеспеченного гражданина, единовременно – в размере 10 месячных расчетных показателей;
12) инвалидам І группы, нуждающимся в аппарате гемодиализ, находящегося в областном центре по заявлению, единовременно – 50 000 тенге;
13) больным туберкулезом, находящихся на интенсивной фазе лечения и состоящим на учете в организациях здравоохранения, по заявлению, единовременно – в размере 15 месячных расчетных показателей;
13-1) гражданам, больным онкологическими заболеваниями на 3-4 стадии, по заявлению, единовременно - в размере 20 месячных расчетных показателей;
14) юбилярам района, которым исполнилось 90 и более лет по заявлению, единовременно - в размере 10 месячных расчетных показателей;
15) участникам и инвалидам войны и другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к ним, социальная помощь на получение санаторно-курортного лечения, единовременно - в размере минимальной оплаты на 10 дневные курсы санаторного лечения;
16) семьям лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции, единовременно – 5 000 тенге.
Сноска. пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 01.07.2011 № 35-2 (вводится в действие со дня первого официального опубликования), от 15.03.2012 № 2-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования), от 18.05.2012 № 4-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования), от 25.01.2013 № 8-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые решения Таскалинского районного маслихата согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии              Вологин Н.
Секретарь районного маслихата    Нурмуханов К.
Приложение
к решению Таскалинского
районного маслихата
от 30 марта 2011 года № 32-2
Перечень
утративших силу некоторых решений
Таскалинского районного маслихата
1. Таскалинского районного маслихата "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по Таскалинскому району" от 18 февраля 2009 года № 12-4 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов № 7-11-90, опубликованное в газете "Екпін" от 20 марта 2009 года № 17);

2. Тасқала аудандық мәслихатының 2009 жылғы 27 шілдедегі № 16-4 "Тасқала аудандық мәслихатының 2009 жылғы 18 ақпандағы № 12-4 "Тасқала ауданы бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде  № 7-11-96 тіркелген, 2009 жылғы 21 тамыздағы № 47 "Екпін" газетіне жарияланған );
3. Тасқала аудандық мәслихатының 2009 жылғы 26 тамыздағы № 17-2 "Тасқала аудандық мәслихатының 2009 жылғы 18 ақпандағы № 12-4 "Тасқала ауданы бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 7-11-99 тіркелген, 2009 жылғы 11 қыркүйектегі № 50 "Екпін" газетіне жарияланған);
4. Тасқала аудандық мәслихатының 2009 жылғы 22 қазандағы № 18-3 "Тасқала аудандық мәслихатының 2009 жылғы 18 ақпандағы № 12-4 "Тасқала ауданы бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде  № 7-11-105 тіркелген, 2009 жылғы 13 қарашадағы № 63-64 "Екпін" газетіне жарияланған);
5. Тасқала аудандық мәслихатының 2010 жылғы 23 ақпандағы № 22-3 "Тасқала аудандық мәслихатының 2009 жылғы 18 ақпандағы № 12-4 "Тасқала ауданы бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде  № 7-11-116 тіркелген, 2010 жылғы 22 наурыздағы № 18 "Екпін" газетіне жарияланған).

2. Таскалинского районного маслихата "О внесении изменений в решение Таскалинского районного маслихата "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по Таскалинскому району" от 18 февраля 2009 года № 12-4" от 27 июля 2009 года № 16-4 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов № 7-11-96, опубликованное в газете "Екпін" от 21 августа 2009 года № 47);
3. Таскалинского районного маслихата "О внесении изменений и дополнений в решение Таскалинского районного маслихата "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по Таскалинскому району" от 18 февраля 2009 года № 12-4" от 26 августа 2009 года № 17-2 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов № 7-11-99, опубликованное в газете "Екпін" от 11 сентября 2009 года № 50);
4. Таскалинского районного маслихата "О внесении изменений в решение Таскалинского районного маслихата "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по Таскалинскому району" от 18 февраля 2009 года № 12-4" от 22 октября 2009 года № 18-3 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов № 7-11-105, опубликованное в газете "Екпін" от 13 ноября 2009 года № 63-64);
5. Таскалинского районного маслихата "О внесении изменений в решение Таскалинского районного маслихата "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по Таскалинскому району" от 18 февраля 2009 года № 12-4" 23 февраля 2010 года № 22-3 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов № 7-11-116, опубликованное в газете "Екпін" от 22 марта 2010 года № 18).