Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 17/111 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 06 қаңтарда № 2330 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 50/369 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 10.12.2020 № 50/369 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
Ескерту. Кіріспесі жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 02.10.2020 № 48/355 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Қоса беріліп отырған әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасы бекітілсін.
2. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 20.07.2018 № 22/193 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Сессия төрағасы: О. Әбдірахманов
Аудандық мәслихат хатшысы: А. Досанова
"КЕЛІСІЛДІ"
"Түпқараған аудандық жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
басшысы:
О. Жарылғапова
11 желтоқсан 2013 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
"Түпқараған аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы:
Ж. Төлеген
11 желтоқсан 2013 жыл
Түпқараған аудандық мәслихатының
2013 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 17/ 111 шешімімен бекітілген
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасы
Осы Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасы (бұдан әрі - Қағида) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы", 1997 жылғы 16 маусымдағы "Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы", 1999 жылғы 5 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2008 жылғы 29 желтоқсандағы "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы", 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 3 маусымдағы № 445 "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11745 болып тіркелген) сәйкес әзірленді.

Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 11 декабря 2013 года № 17/111. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 06 января 2014 года № 2330. Утратило силу решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 10 декабря 2020 года № 50/369
Сноска. Утратило силу решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 10.12.2020 № 50/369(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 02.10.2020 № 48/355(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 20.07.2018 № 22/193(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Председатель сессии О. Абдырахманов
Секретарь районного маслихата А. Досанова
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Тупкараганский
районный отдел занятости и
социальных программ":
О. Жарылгапова
11 декабря 2013 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Тупкараганский районный
отдел экономики и финансов":
Ж. Толеген
11 декабря 2013 года
Утверждены решением
Тупкараганского районного
маслихата от 11 декабря
2013 года № 17/111
Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
1. Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее - Правила) разработаны в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 18 декабpя 1992 года "О социальной защите гpаждан, постpадавших вследствие ядеpных испытаний на Семипалатинском испытательном ядеpном полигоне", от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности и по случаю потери кормильца в Республике Казахстан", от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах", от 6 мая 2020 года "О ветеранах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" и приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 3 июня 2015 года № 445 "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11745).

Ескерту. Кіріспесі жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 02.10.2020 № 48/355 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Осы Қағида әлеуметтік көмек көрсетуді, оның мөлшерлерін белгілеуді және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындайды.
1. Жалпы ережелер
3. Осы Қағидада қолданылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) атаулы күндер – жалпы халықтық тарихи, рухани, мәдени маңызы бар және Қазақстан Республикасының тарихының барысына ықпал еткен оқиғалар;
2) арнайы комиссия – өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша аудан әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) ең төменгі күнкөріс деңгейі – Маңғыстау облысының статистикалық органы есептейтін, мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;
4) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
5) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының айлық жиынтық табысының отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
6) өмірлік қиын жағдай – азаматтың тыныс - тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол оны өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
7) уәкілетті орган – жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын, әлеуметтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын "Түпқараған аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган);
8) уәкілетті ұйым – "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Маңғыстау облысы бойынша филиалының Түпқараған ауданының бөлімі;
9) алып тасталды - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандақ мәслихатының 03.10.2016 № 5/41 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
10) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін тиісті әкімшілік – аумақтық бірлік әкімдерінің шешімімен құрылатын комиссия;
11) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.
Осы Қағидада қолданылатын басқа да ұғымдар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларымен белгіленген мазмұнда қолданылады.

Сноска. Преамбула - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 02.10.2020 № 48/355(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящие Правила определяют порядок оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан.
1. Общие положения
3. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) памятные даты - события, имеющие общенародное историческое, духовное и культурное значение и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;
2) специальная комиссия - комиссия, создаваемая решением акима района, по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
3) прожиточный минимум - необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органами статистики по Мангистауской области;
4) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
5) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
6) трудная жизненная ситуация - ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
7) уполномоченный орган финансируемый за счет местного бюджета, осуществляющий оказание социальной помощи - государственное учреждение "Тупкараганский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния" (далее - уполномоченный орган);
8) уполномоченная организация – отдел Тупкараганского района филиала некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Мангистауской области;
9) исключен решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 03.10.2016 № 5/41(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
10) участковая комиссия - комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно - территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью и подготовки заключений;
11) предельный размер - утвержденный максимальный размер социальной помощи.
Иные понятия, используемые в настоящих Правилах, применяются в значениях, определенных действующим законодательством Республики Казахстан.

Ескерту. 3 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 29.06.2015 № 31/210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 08.07.2016 № 4/32(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 03.10.2016 № 5/41(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.12.2018 № 25/208 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. Осы Қағида әкімшіліктік-аумақтық бірліктерге сәйкес Түпқараған ауданында тұрақты тұратын тұлғаларға қолданылады.
5. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін әлеуметтік көмек ретінде мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі – алушыларға) өмірлік қиын жағдай туындағанда, сондай- ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай нысанда берілетін көмек түсініледі.
6. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16 - бабында және Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 10 - бабында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы Қағидада көзделген тәртіппен беріледі.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 02.10.2020 № 48/355 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет) беріледі.
8. Учаскелік және арнайы комиссиялар өз қызметін Маңғыстау облысының әкімдігі бекіткен ереже негізінде жүзеге асырады.
Учаскелік және арнайы комиссиялар туралы үлгілік ережелерді орталық атқарушы орган бекітеді.
2. Адам (отбасы) өмірлік қиын жағдайда деп танылуы мүмкін негіздер:
9. Адам (отбасы) мынадай:
1) жетімдік;
2) ата-ананың қамқорлығынсыз қалу;
3) кәмелетке толмағандардың қадағалаусыз қалуы, оның ішінде девианттық мінез-құлық;
4) үш жасқа дейінгі балалардың туғаннан бастапқы психофизикалық дамуы мүмкіндіктерінің шектелуі;
5) дене және (немесе) ақыл-ой мүмкіндіктеріне байланысты организм функцияларының тұрақты бұзылуы;
6) әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналасындағыларға қауіп төндіретін аурулардың салдарынан тыныс тіршілігінің шектелуі;

Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 29.06.2015 № 31/210(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 08.07.2016 № 4/32(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 03.10.2016 № 5/41(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 12.12.2018 № 25/208(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
4. Настоящие Правила распространяются на лиц, постоянно проживающих в административно - территориальной единице, принадлежащей к Тупкараганскому району.
5. Для целей настоящих Правил под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая уполномоченным органом отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получателям) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.
6. Лицам, указанным в статье 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и в статье 10 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 02.10.2020 № 48/355(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально, 1 раз в полугодие).
8. Участковые и специальные комиссии осуществляют свою деятельность на основании положений, утверждаемых акиматом Мангистауской области.
Типовые положения о специальных и участковых комиссиях утверждаются центральным исполнительным органом.
2. Основания, по которым лицо (семья) может быть признано находящимся в трудной жизненной ситуации:
9. Лицо (семья) может быть признано находящимся в трудной жизненной ситуации по следующим основаниям:
1) сиротство;
2) отсутствие родительского попечения;
3) безнадзорность несовершеннолетних, в том числе девиантное поведение;
4) ограничение возможностей раннего психофизического развития детей от рождения до трех лет;
5) стойкие нарушения функций организма, обусловленные физическими и (или) умственными возможностями;
6) ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих;

7) жасының егде тартуына байланысты, ауруы және (немесе) мүгедектігі салдарынан өзіне - өзі күтім жасай алмауы;
8) әлеуметтік бейімсіздікке және әлеуметтік депривацияға әкеп соқтырған қатыгездік;
9) баспанасыздық (белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар);
10) бас бостандығынан айыру орындарынан босау;
11) қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде болу;
12) күн көрісі төмен болу негіздері бойынша өмірлік қиын жағдайда деп танылуы мүмкін.
3. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмектің мөлшерін белгілеу тәртібі
10. Атаулы күндер мен мерекелік күндерге әлеуметтік көмек жылына бір рет табыстарын есепке алмай, келесі мөлшерде көрсетіледі:
1) 21-23 наурыз - Наурыз мейрамы:
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған көп балалы аналар немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, бірінші және екінші дәрежедегі "Ана даңқы" орденімен марапатталғандарға - 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш;
барлық топтың мүгедектеріне, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
2) 26 сәуір - Чернобыль атом электр станциясындағы апат күні:
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезінде қаза тапқандардың отбасыларына - 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
сәуле аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердің, сондай-ақ қайтыс болуы Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсеріне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтардың отбасыларына - 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жою салдарынан мүгедек болған адамдарға - 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
1986-1987 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушыларға - 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
1988-1989 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушыларға - 20 (жиырма ) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) 9 – мамыр Жеңіс күні;
Ұлы Отан Соғысының ардагерлеріне – 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға (Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жою салдарынан мүгедек болған адамдардан басқа) – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

7) неспособность к самообслуживанию в связи с преклонным возрастом, вследствие перенесенной болезни и (или) инвалидности;
8) жестокое обращение, приведшее к социальной дезадаптации и социальной депривации;
9) бездомность (лица без определенного места жительства);
10) освобождение из мест лишения свободы;
11) нахождение на учете службы пробации уголовно- исполнительной инспекции;
12) малообеспеченность.
3. Порядок определения перечня категорий получателей
социальной помощи и установления размеров социальной помощи
10. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням предоставляется без учета дохода, единовременно, в следующих размерах:
1) 21-23 марта - Праздник Наурыз:
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" и удостоенным ранее звания "Мать героиня", награжденным орденами "Материнская слава" первой и второй степени - 2 (два) месячных расчетных показателей;
инвалидам всех групп, детям-инвалидам до шестнадцати лет и инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп - 5 (пять) месячных расчетных показателей;
2) 26 апреля - День аварии на Чернобыльской атомной электростанции:
семьям, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения - в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям, умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний - в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
лицам, ставшие инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции - 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах - 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах - 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;
3) 9 мая – День Победы:
ветеранам Великой Отечественной войны – в размере 100 (сто) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненные по льготам к инвалидам Великой Отечественной войны (кроме лиц, ставших инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электро станции) – в размере 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;

жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға (1986-1987 жылдарға Чернобыль атом электр станциясындағы апатты жоюға қатысушылардан басқа) – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай–ақ 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналары және екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі, ауруға шалдығуы салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
бейбiт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасыларына – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысының қайтыс болған мүгедегінің немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамның екінші рет некеге тұрмаған жұбайына (зайыбы), сондай-ақ жалпы ауруға шалдығу, жұмыста мертігу және басқа да себептер (құқыққа қайшы келетіндерді қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылған, Ұлы Отан соғысының қайтыс болған қатысушысының, партизанның, астыртын әрекет етушінің, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтың екінші рет некеге тұрмаған жұбайына (зайыбы) - 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) 30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституциясы күні:
асыраушысынан айырылуы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы (балаларға) алушыларға – 8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш;
барлық топтың мүгедектеріне, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
5) 1 – қазан – Халықаралық қарттар күні:
жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар және 70 жастан асқан зейнеткерлерге – 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

лицам, приравненные по льготам к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электро станции в 1986–1987 годах) – в размере 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
родителям и не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне – в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия – в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, службы в мирное время – в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
супругам (супруг) умершего инвалида Великой Отечественной войны или лица, приравненного по льготам к инвалидам Великой Отечественной войны, а также супругам (супруг) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в повторный брак – в размере 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
4) 30 августа – День Конституции Республики Казахстан:
получателям государственного социального пособия по утере кормильца (на детей) – 8 (восемь) месячных расчетных показателей;
"инвалидам всех групп, детям-инвалидам до шестнадцати лет и инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп - 5 (пять) месячных расчетных показателей;
5) 1 октября – Международный день пожилых людей:
получателям социального государственного пособия по возрасту и пенсионерам по возрасту старше 70 лет – 2 (два) месячных расчетных показателей;

6) 6 қазан - Қазақстан Республикасының мүгедектер күні:
барлық топтың мүгедектеріне, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
7) 1 мамыр - Қазақстан халқының бірлігі мерекесі:
барлық топтың мүгедектеріне, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
8) 1 маусым - Балаларды қорғау күні:
он алты жасқа дейiнгi мүгедек балаларға және он алтыдан он сегіз жасқа дейiнгi бiрiншi, екiнші, үшiншi топтағы мүгедек балаларға - 5 (айлық) есептік көрсеткіш;
9) 16 желтоқсан - Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні:
барлық топтың мүгедектеріне, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедек балаларға - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
10) алып тасталды - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандақ мәслихатының 03.10.2016 № 5/41 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11) 29 тамыз - Дүниежүзілік ядролық қарудан бас тарту күні:
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарға жеңілдіктер мен өтемақылар алу құқығын растайтын куәлігін ұсынған жағдайда - 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер, толықтырулар енгізілді - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 09.06.2014 № 22/157; 02.03.2015 № 28/193 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.05.2015 № 30/206 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 03.10.2016 № 5/41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.05.2017 № 11/95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 05.02.2018 № 17/142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 01.04.2019 № 29/239 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 02.10.2020 № 48/355 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. Өмірлік қиын жағдайда деп танылған азаматтарға әлеуметтік көмек:

6) 6 октября – День инвалидов в Республике Казахстан:
инвалидам всех групп, детям-инвалидам до шестнадцати лет и инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп - 5 (пять) месячных расчетных показателей;
7) 1 мая - Праздник единства народов Казахстана:
инвалидам всех групп, детям-инвалидам до шестнадцати лет и инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп - 5 (пять) месячных расчетных показателей;
8) 1 июня - День защиты детей:
детям-инвалидам до шестнадцати лет и детям-инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп - 5 (пять) месячных расчетных показателей;
9) 16 декабря - День Независимости Республики Казахстан:
инвалидам всех групп, детям-инвалидам до шестнадцати лет и инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет - первой, второй, третьей групп - 5 (пять) месячных расчетных показателей;
10) исключен решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 03.10.2016 № 5/41(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
11) 29 августа - День отказа от всемирного ядерного оружия:
гражданам, относящимся к пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне в случае предъявления удостоверения, подтверждающего право на льготы и компенcаций - 10 (десять) месячных расчетных показателей.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, дополнениями, внесенными решениями Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 09.06.2014 № 22/157; от 02.03.2015 № 28/193(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 20.05.2015 № 30/206(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 03.10.2016 № 5/41(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 15.05.2017 № 11/95(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 05.02.2018 № 17/142(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 01.04.2019 № 29/239(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 02.10.2020 № 48/355(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Социальная помощь лицам,оказавшимся в трудной жизненной ситуации:

1) мемлекеттік зейнетақы, жәрдемақы берілмеген кезде әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы: онкологиялық ауруларға, мамандандырылған және туберкулезге қарсы медициналық ұйымдардан шыққандарға, иммун тапшылығы вирусын жұқтырған адамдарға, табысын есепке алмай, жылына бір рет - 26 (жиырма алты) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) 18 жасқа дейінгі үйде оқитын мүгедек балаларға әлеуметтік көмек табысы есепке алмай ай сайын - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасыға) немесе оның мүлкіне зиян келтірілген тұлғаларға табысын есепке алмай, өмірлік қиын жағдай туындаған кезден бастап алты айдан кешіктірілмей, бір мезгіл – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) алып тасталды - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандақ мәслихатының 02.03.2015 № 28/193 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5) өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы Маңғыстау облысы бойынша белгіленген, 1,5 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардың тұлғаларына тұрмыстық қажеттіліктерге, емделуге, дәрі – дәрмек, оқу құрал – жарақтарын алуға, отбасының бір мүшесі қайтыс болуына байланысты әлеуметтік көмек жылына бір рет 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіштен аспайтын шектік шамада беріледі.
6) ағымдағы қаржы жылына арналған жергілікті бюджеттен қарастырылған қаражат шегінде, жылына бір рет білім беру ұйымдарының білім беру қызметіне төлеуге арналған нақты шығындарын және ай сайын тамақтану мен жатақ шығындарын ішінара жабу үшін 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшеріндегі әлеуметтік көмек:
табысын есепке алмай және мамандық таңдауға шектеу қоймай, Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында оқитын бiрiншi, екiнші топтағы мүгедек студенттерге;
өтініш жасаған айдың алдындағы 12 айда жан басына шаққанда, Маңғыстау облысы бойынша 1,5 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен орташа табысы бар отбасылардағы келесі санаттағы студенттерге:
ауданның мемлекеттік мекемелерінің сұраныстарына сай денсаулық сақтау, білім беру, агроөнеркәсіптік кешені, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және туризм саласындағы білікті мамандармен қамтамасыз ету мақсатында, Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында бакалаврдың академиялық деңгейін алу үшін күндізгі бөлімде немесе медициналық жоғарғы оқу орындарында интернатурада ("Стоматология" мамандығынан басқа) оқитын студенттерге;
ата-анасының біреуі немесе екеуі де бірінші, екінші топтағы мүгедек немесе екеуі де зейнеткер студенттерге;
ата-анасының біреуі қайтыс болған студенттерге;
бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған кемінде төрт және одан да көп баласы бар отбасындағы бір студентке;
тұл жетім немесе балалар үйінде және балалар ауылында тәрбиеленуші студенттерге көрсетіледі;
жергілікті бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттары өңірлердің кадрларға қажеттілігі ескеріле отырып, талапкерлер өтініш білдірген нақты мамандықтары бойынша жоғарғы оқу орындарында оқу үшін мамандықтар кезектілігіне сай білім беру грантын беру туралы куәлікті берумен қоса ұлттық бірыңғай тестілеу немесе талапкерлерді кешенді тестілеу нәтижелері бойынша сертификаттар баллдарына сәйкес конкурстық негізде облыс әкімінің гранты негізінде қабылданған күндізгі бөлімде оқитын студенттерге беріледі.

1) онкологическим больным и больным, выписанным из специализированной и противотуберкулезной медицинских организации, заразившимся вирусом иммунодефицита при отсутствии государственной пенсий или пособий, без учета доходов - в размере 26 (двадцать шесть) месячных расчетных показателей, один раз в год;
2) социальная помощь детям инвалидам до 18-ти лет, обучающимся на дому, предоставляется без учета доходов, ежемесячно - в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;
3) социальная помощь лицам, пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара, предоставляется по заявлению, не позднее шести месяцев с момента наступления трудной жизненной ситуации, без учета доходов - в размере 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей, единовременно.
4) исключен решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 02.03.2015 № 28/193(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
5) социальная помощь лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума установленного в Мангистауской области в предшествующем квартале к моменту обращения, на бытовые нужды, на лечение, приобретение медикаментов, учебных принадлежностей или в связи со смертью одного из членов семьи один раз в год по заявлению в размере не превышающим 40 (сорок) месячных расчетных показателей.
6) социальная помощь в пределах средств предусмотренных местным бюджетом на текущий финансовый год, предоставляется в виде единовременной оплаты образовательных услуг по фактическим затратам организации образования и ежемесячно на частичное покрытие затратов питания и проживания – 5 (пять) месячных расчетных показателей:
студентам - инвалидам первой, второй группы, обучающимся в высших учебных заведениях Республики Казахстан без учета дохода и без ограничения выбора специальности;
студентам следующих категорий из семей, имеющих среднедушевой доход ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума в Мангистауской области за 12 месяцев перед обращением:
студентам, обучающимся по очной форме, для получения академической степени бакалавра в высших учебных заведениях Республики Казахстан или интернатуре высших медицинских учебных заведений (кроме специальности "Стоматология") по запросу государственных учреждений района в целях обеспечения квалифицированными специалистами в области здравохранения, образования, агропромышленного комплекса, социального обеспечения, культуры, спорта и туризма;
студентам, которые оба или один из родителей являются инвалидами первой, второй группы или оба родителя являются пенсионерами;
студентам, которые один из родителей умерли;
одному студенту из семей, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
круглым сиротам или студентам воспитанникам детских домов и детских деревень;
образовательные гранты за счет средств местного бюджета присуждаются на конкурсной основе студентам, принятым на основании гранта акима области, обучающимся по очной форме с учетом потребности региона в кадрах для обучения в высших учебных заведениях по конкретным специальностям в соответствии с баллами сертификатов по результатам единого национального тестирования или комплексного тестирования абитуриентов согласно очередности специальностей, заявленных абитуриентами, с выдачей свидетельства о присуждении образовательного гранта.

7) әлеуметтік көмек мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алатын, бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары, оның ішінде кәмелеттік жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ әрі дегенде жиырма үш жасқа толғанға дейін) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар көпбалалы отбасыларға азық-түлік өнімдерінің бағасының қымбаттауына байланысты уәкілетті органмен бекітілген тізім бойынша біржолғы 100 (жүз) мың теңге мөлшерінде көрсетіледі.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 09.06.2014 № 22/157; 02.03.2015 № 28/193 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.06.2015 № 31/210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.10.2015 № 34/232(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 03.10.2016 № 5/41(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 05.02.2018 № 17/142(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі): 01.04.2019 № 29/239 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
12. Атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмек алушылардан өтініштер талап етілмей, Орталықтың немесе өзге де ұйымдардың ұсынымы бойынша жергілікті атқарушы органдар бекітетін тізім бойынша көрсетіледі.
Атаулы күндер мен мереке күндерге әлеуметтік көмек алуға құқығы барларға, алайда Орталық тізімінің электрондық нұсқасына қандай да бір себеппен енгізілмей қалғандарға жергілікті атқарушы орган ұсынған құжаттар негізінде қосымша тізім бекітеді.
13. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе кент, ауыл, ауылдық округтың әкіміне өтінішке қоса мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) Алып тасталды- Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 16.03.2020 № 40/305 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7) социальная помощь предоставляется многодетным семьям, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания организаций образования (но не более, чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста) получающих государственную адресную социальную помощь, в размере 100 (сто) тысяч тенге, единовременно, в связи с ростом цен на продукты питания по списку утверждаемому уполномоченным органом.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 09.06.2014 № 22/157; от 02.03.2015 № 28/193(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 29.06.2015 № 31/210(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 29.10.2015 № 34/232(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 03.10.2016 № 5/41(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 05.02.2018 № 17/142(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); от 01.04.2019 № 29/239(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования);
4. Порядок оказания социальной помощи
12. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням, оказывается по списку, утверждаемым местным исполнительным органом по представлению Центром либо иных организаций без истребования заявлений от получателей.
Для получателей, имеющих право на социальную помощь к памятным датам и праздничным дням, но не включенным в электронный вариант списков Центра по каким либо причинам, местным исполнительным органом утверждаются дополнительные списки на основании представленных документов.
13. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа предоставляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) Исключен решением Магистауского районного маслихата Мангистауской области от 16.03.2020 № 40/305 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).

3) осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес адамның (отбасының) құрамы туралы мәліметтер;
4) адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтер;
5) алушының санатын растайтын құжаттар;
6) өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын құжат және (немесе) акт;
7) әлеуметтік көмек төлейтін уәкілетті ұйымдағы банк шоты нөмірін растайтын құжат;
8) туу туралы куәлік және сынақ кітапшасы (жоғары оқу орындарының студенттері үшін);
9) білім беру қызметінің келісім шарты (жоғары оқу орнындағы студенттерге) ұсынады.
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде азаматтың (отбасының) мүддесіне байланысты оның өздігінен хабарласа алмауының себебін көрсетіп, әлеуметтік көмек көрсету туралы хабарласа алады:
1) отбасының ересек мүшесі;
2) қамқоршы (сенімгер);
3) Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамаларына сәйкес сенім жүктелген тұлға.
Ескерту. 13 тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 29.06.2015 № 31/210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 16.03.2020 № 40/305 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
15. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш келіп түскен кезде уәкілетті орган немесе кент, ауыл, ауыл округтың әкімі бір жұмыс күні ішінде өтініш берушінің құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді.
16. Учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіге тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша осы Қағиданың 2, 3-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акт жасайды, адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оларды уәкілетті органға немесе кент, ауыл, ауылдық округ әкіміне жолдайды.
Кент, ауыл, ауылдық округ әкімі учаскелік комиссияның актісі мен қорытындысын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оларды қоса берілген құжаттармен уәкілетті органға жібереді
17. Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген жағдайда уәкілетті орган әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшін қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратады.
18. Өтініш берушінің қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайда, уәкілетті орган тиісті мәліметтерді қамтитын өзге уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды.

3) сведения о составе лица (семьи) согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
4) сведения о доходах лица (членов семьи);
5) документы, подтверждающие категорию получателя;
6) акт и (или) документы, подтверждающие наступление трудной жизненной ситуации;
7) документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче социальной помощи;
8) свидетельство о рождении и зачетная книжка (для студентов высших учебных заведений);
9) договор на оказание образовательных услуг (для студентов высших учебных заведений).
В интересах лица (семьи), находящихся в трудной жизненной ситуации и не имеющих возможностей обращаться самостоятельно, с заявлением об оказании социальной помощи с указанием причины, могут обратиться:
1) один из взрослых членов семьи;
2) опекун (попечитель);
3) лицо по доверенности в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 29.06.2015 № 31/210(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования): от 16.03.2020 № 40/305 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
14. Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
15. При поступлении заявления об оказании социальной помощи уполномоченный орган или аким поселка, села, сельского округа в течение одного рабочего дня направляют документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи).
16. Участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов проводит обследование заявителя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи, по формам согласно приложениям 2, 3 к настоящим Правилам и направляет их в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа.
Аким поселка, села, сельского округа в течение двух рабочих дней со дня получения акта и заключения участковой комиссии направляет их с приложенными документами в уполномоченный орган.
17. В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи уполномоченный орган запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
18. В случае невозможности представления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, уполномоченный орган принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.

19. Уәкілетті орган учаскелік комиссиядан немесе кент, ауыл, ауылдық округ әкімінен құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді және құжаттардың толық пакетін арнайы комиссияның қарауына ұсынады.
20. Арнайы комиссия құжаттар түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшері көрсетіледі.
21. Уәкілетті орган өтініш берушінің әлеуметтік көмек алуға қажетті құжаттарын тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар мен арнайы комиссияның әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындысының негізінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Осы қағиданың 17 және 18-тармақтарында көрсетілген жағдайларда, уәкілетті орган өтініш берушіден немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкімінен құжаттарды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
22. Уәкілетті орган шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қабылдаған шешім туралы (бас тартқан жағдайда – негіздемесін көрсете отырып) өтініш берушіні жазбаша хабардар етеді.
23. алып тасталды - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандақ мәслихатының 03.10.2016 № 5/41 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
24. Отбасының жиынтық табысы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі № 237-ө "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудің ережесін бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5757 болып тіркелген) сәйкес есептеледі.
Ескерту. 24 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 01.04.2019 № 29/239 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
25. Әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту:
1) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған;
2) өтініш беруші адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізуден бас тартқан, жалтарған;
3) адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы Маңғыстау облысы бойынша ең төменгі күнкөріс деңгейінен артқан жағдайларда жүзеге асырылады.
26. Әлеуметтік көмек ұсынуға шығыстарды қаржыландыру "Жергілікті уәкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша, ағымдағы қаржы жылына Түпқараған ауданының бюджетімен қарастырылған қаражат шегінде жүзеге асырылады.
Әлеуметтік көмекті төлеуді әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі уәкілетті орган әлеуметтік көмекті беретін уәкілетті ұйым арқылы жүзеге асырады.

19. Уполномоченный орган в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии или акима поселка, села, сельского округа производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и представляет полный пакет документов на рассмотрение специальной комиссии.
20. Специальная комиссия в течение двух рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.
21. Уполномоченный орган в течение восьми рабочих дней со дня регистрации документов заявителя на оказание социальной помощи принимает решение об оказании либо об отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи.
В случаях, указанных в пунктах 17 и 18 настоящих Правил, уполномоченный орган принимает решение об оказании либо об отказе в оказании социальной помощи в течение двадцати рабочих дней со дня принятия документов от заявителя или акима поселка, села, сельского округа.
22. Уполномоченный орган письменно уведомляет заявителя о принятом решении (в случае отказа - с указанием основания) в течение трех рабочих дней со дня принятия решения.
23. исключен решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 03.10.2016 № 5/41(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
24. Совокупный доход семьи исчисляется в соответствии с приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237-п "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5757).
Сноска. Пункт 24 - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 01.04.2019 № 29/239 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
25. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется в случаях:
1) выявления недостоверных сведений, представленных заявителями;
2) отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) превышения размера среднедушевого дохода лица (семьи) прожиточного минимума Мангистауской области.
26. Финансирование расходов на предоставление социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом Тупкараганского района на текущий финансовый год.
Выплата социальной помощи осуществляется уполномоченным органом по назначению социальной помощи через уполномоченные организации по выдаче социальной помощи.

26-1. Әлеуметтік көмек екінші дәрежелі банктер немесе сәйкес келетін банктік операциялар жасауға лицензиясы бар ұйымдар арқылы ақшалай түрде алушылардың есепшоттарына аудару арқылы ұсынылады.
Ескерту. Шешім 26-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 03.10.2016 № 5/41 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Көрсетілетін әлеуметтік көмекті тоқтату және қайтару үшін негіздемелер
27. Әлеуметтік көмек:
1) алушының қайтыс болуы;
2) алушы тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің шегінен тыс тұрақты тұруға кетуі;
3) алушыны мемлекеттік медициналық - әлеуметтік мекемелерге тұруға жіберуі;
4) алушы ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған жағдайларда тоқтатылады.
Әлеуметтік көмекті төлеу көрсетілген жағдаяттар туындаған айдан бастап тоқтатылады.
28. Артық төленген сомалар ерікті немесе Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген өзгеше тәртіппен қайтаруға жатады.
6. Қорытынды ережелер
29. Әлеуметтік көмек көрсету мониторингі мен есепке алуды уәкілетті орган "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайдалана отырып жүргізеді.
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының тізбесін
айқындаудың Қағидасына
1-ҚОСЫМША
Отбасының тіркеу нөмірі
Өтініш иесінің отбасының құрамы туралы мәліметтер
_______________________________________________________________
(өтініш иесінің Т. А. Ә.) (үйінің мекен-жайы, тел.)
р/с/
Отбасы мүшелерінің
Т. А. Ә.
Өтініш иесіне
туыстық қатынасы
Туған күні мен жылы
Өтініш иесінің қолы ______________________күні ______________________
Отбасының құрамын туралы
мәліметтерді растауға уәкілетті
органның лауазымды
адамның ___________ _________________
(қолы) Т. А. Ә.
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының тізбесін
айқындаудың Қағидасына
2-ҚОСЫМША
Өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты адамның
(отбасының) мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру
АКТІСІ
20____ ж. ____ __________________
_________________________________
(елді мекен)
1. Өтініш берушінің Т.А.Ә.____________________________________
2. Тұратын мекен-жайы ________________________________________
3. Өтініш беруші әлеуметтік көмекке өтініш берген туындаған өмірлік қиын жағдай ________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есептеледі)__________ адам, оның ішінде:
Т.А.Ә.
Туған күні
Өтініш беруші-ге туыс-
тық қатысы
Жұмыс-
пен қамты-
луы (жұмыс, оқу орны)
Жұмыс-
пен қамтыл-
мау
себебі
Қоғамдық жұмыс-
тарға қатысуы кәсіптік даярлығы (қайта даярлау, білікті-
лігін арттыру) туралы мәлімет-
тер
Өмірлік қиын жағдай
Еңбекке жарамды барлығы _________ адам.
Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелгендері ____________ адам.
Балалардың саны________
жоғары және орта оқу орындарында ақылы негізде оқитындар
_________адам, оқу құны жылына _______________ теңге.
Отбасында Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің, Ұлы Отан соғысына қатысушылары және Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілгендердің, зейнеткерлердің, 80 жастан асқан қарт адамдардың, әлеуметтік маңызы бар аурулары (қатерлі ісіктер, туберкулез, адамның иммунитет тапшылығы вирусы) бар адамдардың, мүгедектердің, мүгедек балалардың болуы (көрсету немесе өзге санатты қосу керек) _________________________________________________________

26-1. Социальная помощь предоставляется в денежной форме через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операции путем перечисления на счета получателей.
Сноска. Решение дополнено пунктом 26-1 - в соответствии с решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 03.10.2016 № 5/41(вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
5. Основания для прекращения и возврата предоставляемой социальной помощи
27. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы соответствующей административно-территориальной единицы;
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявления недостоверных сведений, предоставленных заявителем.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
28. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном или ином установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
6. Заключительное положение
29. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченый орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".
Приложение 1
к Правилам оказания социальной помощи,
установления размеров и определения
перечня отдельных категорий
нуждающихся граждан
Регистрационный номер семьи
Сведения о составе семьи заявителя
_______________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя) (домашний адрес, тел.)
п/п
Ф.И.О. членов семьи
Родственное отношение к заявителю
Год рождения
Подпись заявителя ____________________ Дата ____________________
Ф.И.О. должностного лица органа,
уполномоченного заверять
сведения о составе семьи
_________________________
(подпись)
Приложение 2
к Правилам оказания социальной
помощи, установления размеров
и определения перечня отдельных
категорий нуждающихся граждан
АКТ
обследования для определения нуждаемости лица (семьи)
в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
от ___ ________ 20___г. _____________________
(населенный пункт)
1. Ф.И.О. заявителя _________________________________________
2. Адрес места жительства _____________________________________
_______________________________________________________________
3. Трудная жизненная ситуация, в связи с наступлением которой заявитель обратился за социальной помощью __________________________ ____________________________________________________________________
4. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) человек, в том числе:
п/п
Ф.И.О.
Дата
рождения
Родствен-
ное
отноше-
ние к
заявителю
Заня-
тость
(место
работы,
учебы)
Причи-
на
незаня-тости
Сведения об
участии в
обществен-
ных
работах,
профессио-нальной подготовке
(перепод-
готовке, повышении
квалифика-ции) или в активных мерах содействия занятости
Трудная жизнен-ная ситуа-
ция
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости _______ человек.
Количество детей: ______ обучающихся в высших и средних учебных заведениях на платной основе _______ человек, стоимость обучения в год ________ тенге.
Наличие в семье участников Великой Отечественной войны, инвалидов Великой Отечественной войны, приравненных к участникам Великой Отечественной войны и инвалидам Великой Отечественной войны, пенсионеров, пожилых лиц, старше 80-ти лет, лиц, имеющих социально значимые заболевания (злокачественные новообразования, туберкулез, вирус иммунодефицита человека), инвалидов, детей - инвалидов (указать или добавить иную категорию) _______________________________________
____________________________________________________________________

5. Өмір сүру жағдайы (жатақхана, жалға алынған, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзгеше-көрсету керек):__________________________________________
____________________________________________________________________
Тұрғын үйді ұстауға арналған шығыстар: ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Отбасының табысы:
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің) Т.А.Ә.
Табыс түрі
Өткен тоқсандағы табыс сомасы (теңге)
Жеке қосалқы шаруашылық (ауладағы учаске, малы және құсы), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер
бір айда
бір тоқсанда
Мыналардың:
автокөлігінің болуы (маркасы, шығарылған жылы, құқық беретін құжат, оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс) _________________
____________________________________________________________________
қазіргі уақытта өздері тұрып жатқаннан бөлек өзге де тұрғын үйдің болуы (оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс) _________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Бұрын алған көмегі туралы мәліметтер (нысаны, сомасы, көзі):
_____________________________________________________________________
7. Отбасының өзге де табыстары (нысаны, сомасы, көзі).
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Балалардың мектеп керек-жарағымен, киіммен, аяқ киіммен қамтамасыз етілуі __________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Тұратын санитарлық-эпидемиологиялық жағдайы_________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________
Комиссия төрағасы: ___________ _______________
(Т.А.Ә.)
Комиссия мүшелері: ___________ _______________
(Т.А.Ә.)
___________ _______________
(Т.А.Ә.)
___________ _______________
(қолдары) (Т.А.Ә.)
Жасалған актімен таныстым:
_______________________________________________________________________________________ (өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы)
Тексеру жүргізуден бас тартамын __________________________________ өтініш берушінің (немесе отбасының мүшелерінің бірінің) Т.А.Ә. және қолы, күні
____________________________________________________________________ (өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің
және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының
тізбесін айқындаудың
Қағидасына
3-ҚОСЫМША
Учаскелік комиссияның №________ қорытындысы
20 __ ж. ___________________
Учаскелік комиссия әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасына сәйкес өмірлік қиын жағдай туындауына байланысты әлеуметтік көмек алуға өтініш берген адамның (отбасының)
____________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған құжаттар және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын тексеру нәтижелерінің негізінде
____________________________________________________________________
(қажеттілігі, қажеттіліктің жоқтығы)
адамға (отбасыға) өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек ұсыну туралы қорытынды шығарады.
Комиссия төрағасы: ___________________ ___________________________
Комиссия мүшелері: ___________________ ___________________________
___________________ ___________________________
___________________ ___________________________
___________________ ___________________________
(қолдары) (Т.А.Ә.)
Қорытынды қоса берілген құжаттармен _____дана
20 __ ж. ____ ________________қабылданды
Құжаттарды қабылдаған кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің немесе уәкілетті орган қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы, қолы: ______________

5. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное - указать): ________________________________________________
Расходы на содержание жилья: _____________________________________________________________________
Доходы семьи:
№ п/п
Ф.И.О. членов
семьи (в т.ч.
заявителя),
имеющих доход
Вид
дохода
Сумма дохода
за предыдущий
квартал
(тенге)
Сведения о личном подсобном
хозяйстве (приусадебный
участок, скот и птица), дачном
и земельном участке (земельной
доли)
за
квартал
в среднем за месяц
6. Наличие:
автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные доходы от его эксплуатации) ____________________________________________________________________
___________________________________________ иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время, (заявленные доходы от его эксплуатации) ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Сведения о ранее полученной помощи (форма, сумма, источник):
____________________________________________________________________
8. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Обеспеченность детей школьными принадлежностями, одеждой, обувью: ______________________________________________________________
10. Санитарно-эпидемиологические условия проживания: ____________________________________________________________________
Председатель комиссии: ____________ _________________________
Члены комиссии: _____________ _________________________
_____________ _________________________
_____________ _________________________
_____________ _________________________
(подписи) (Ф.И.О.)
С составленным актом ознакомлен(а): ______________________________ Ф.И.О. и подпись заявителя
От проведения обследования отказываюсь ________________ Ф.И.О. и подпись заявителя (или одного из членов семьи), дата ________________
____________________________________________________________________
(заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования)
Приложение 3
к Правилам оказания социальной
помощи, установления размеров
и определения перечня отдельных
категорий нуждающихся граждан
Заключение участковой комиссии № ____
__________20___ г.
Участковая комиссия в соответствии с Правилами оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы лица (семьи), обратившегося за предоставлением социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
на основании представленных документов и результатов обследования материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о __________________________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
предоставления лицу (семье) социальной помощи с наступлением трудной жизненной ситуации
Председатель комиссии:_________________ __________________________
Члены комиссии: _______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
(подписи) (Ф.И.О.)
Заключение с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук
принято_____ ____________ 20____ г. ________________________________________ Ф.И.О., должность, подпись работника, акима поселка, села, сельского округа или уполномоченного органа, принявшего документы
_______________________