"Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 17 ақпандағы № 1/98 қаулысы. Алматы қаласының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 ақпанда № 1136 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 18 тамыздағы № 3/395 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 18.08.2016 № 3/395 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі
ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) Құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер туралы Алматы қаласы әділет органдарына хабарласын;
2) аталған қаулыны интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
3.Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары М. Құдышевқа жүктелсін.
4.Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі А.Есимов
Алматы қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 17 ақпандағы
№ 1/98 қаулысымен
бекітілді
"Алматы қаласы Қаржы басқармасы"
коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының жергілікті бюджеттің орындалуы саласында бюджеттік есепке алуды және бюджеттің орындалуы бойынша есептілікті жүргізу, сонымен қатар, Алматы қаласы коммуналдық меншігін иелену, пайдалану және оған билік етудегі басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
2. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасы Президенті және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, Алматы қаласы әкімдігінің қаулыларына, Алматы қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдеріне, сонымен қатар осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық түрдегі заңды тұлға болып табылады, оның мемлекеттік тілде өз атауы көрсетілген мөрі мен төрткіл мөрлері, мемлекеттік тілде белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазнашылық органдарында шоттары болады

Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Управление финансов города Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 17 февраля 2015 года № 1/98. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 27 февраля 2015 года № 1136. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 18 августа 2016 года № 3/395
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 18.08.2016 № 3/395.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о коммунальном государственном учреждении "Управление финансов города Алматы".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление финансов города Алматы" в установленном законодательством порядке:
1) известить органы юстиции города Алматы о внесенных изменениях в его Учредительные документы;
2) обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы М.Кудышева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы А. Есимов
Утверждено
постановлением акимата
города Алматы
от 17 февраля 2015 года № 1/98
Положение
о коммунальном государственном учреждении
"Управление финансов города Алматы"
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов города Алматы" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере исполнения местного бюджета, ведения бюджетного учета и отчетности по исполнению бюджета, а также владения, пользования и распоряжения коммунальной собственностью города Алматы.
2. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов города Алматы" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и Законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, постановлениями акимата города Алматы, решениями и распоряжениями акима города Алматы, а также настоящим Положением.
3. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов города Алматы" является юридическим лицом в организационно-правовой форме коммунального государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, егер ол оған заңнамаларға сәйкес уәкілетті болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
6. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі, өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамамен белгіленген тәртіпте "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрығымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де актілермен ресімделетін шешім қабылдайды.
7. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы және штаттық санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің орналасқан орыны: 050000, Алматы қаласы, Абылай хан даңғылы, 97.
9. Толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
орыс тілінде: коммунальное государственное учреждение "Управление финансов города Алматы".
10. Осы Ереже "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтайшы құжаты болып табылады.
11. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің міндеті болып табылатын міндеттемелер мәнін орындауға шарт жасасуға тыйым салынады.
Егер "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметтерді жүзеге асыруға құқық берілген болса, онда мұндай қызметтен алынған табыс мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы"
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы,
негізгі міндеттері, функциялары,
құқығы мен міндеттері
13. Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" бұйрығына сәйкес "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің уәкілеттігі белгіленген – Алматы қаласының бюджеттік қаражатын уақтылы және тиімді басқару және коммуналдық меншігін басқару.

4. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов города Алматы" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов города Алматы" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов города Алматы" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Место нахождения коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы": 050000, город Алматы, проспект Абылай хана, 97.
9. Полное наименование:
на государственном языке: "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: коммунальное государственное учреждение "Управление финансов города Алматы".
10. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы".
11. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы" осуществляется из местного бюджета.
12. Коммунальному государственному учреждению "Управление финансов города Алматы" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы".
Если коммунальному государственному учреждению "Управление финансов города Алматы" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
коммунального государственного учреждения "Управление
финансов города Алматы"
13. В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" определена миссия коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы" - своевременное и эффективное управление бюджетными средствами и управление коммунальной собственностью города Алматы.

14. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің міндеттері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 82, 101 баптарына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңының 7 бабына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 17 бабына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" бұйрығына сәйкес белгіленген:
1) бюджеттік ақшаны басқаруды жүзеге асыру;
2) Алматы қаласы бюджетінің орындалуы жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;
3) Алматы қаласының коммуналдық меншігін басқару;
4) Алматы қаласының орнықты әлеуметтік-экономикалық дамуын қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік және жеке серіктестердің тиімді әрекеттесуі үшін жағдайлар жасау;
5) Алматы қаласының әкімі айқындайтын бюджеттік бағдарламалар немесе тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша біріңғай мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу.
15. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 7 сәуірдегі № 788 "Мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарын бекіту туралы" Жарлығына, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 550, 1083 баптарына, Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 65, 82, 85, 99, 102, 108, 112, 117, 118, 119, 120, 124, 125, 129, 144, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187 188, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198 баптарына,Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 22 сәуірдегі "Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы "Акционерлік қоғамдар туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі "Концессиялар туралы" Заңының 13 бабына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Заңының 1, 6, 7, 8, 9, 10, 16 баптарына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңының 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 баптарына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 14, 16, 17, 19, 72, 73, 74, 75, 76, 79, 81, 83, 87, 94, 120, 144, 154, 162, 166, 170, 178, 186, 196, 198, 202 баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншiгiне айналдырылған (айналдырылуы тиіс) мүлiктi есепке алудың, сақтаудың, бағалаудың және одан әрi пайдаланудың кейбiр мәселелерi" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 тамыздағы № 660 "Алматы қаласын және Алматы облысын энергиямен жабдықтаудың жекелеген мәселелері" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 2 наурыздағы № 235 "Қазақстан Республикасында республикалық және жергілікті деңгейлерде ішкі мемлекеттік қаржылық бақылауды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 наурыздағы № 243 "Өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер көрсету саласын дамыту үшін меншікке кейіннен өтеусіз бере отырып, мемлекеттік меншіктің пайдаланылмайтын объектілерін және олардың алып отырған жер учаскелерін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беру ережесін бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 қыркүйектегі № 939 "Мемлекеттік меншіктің кейбір мәселелері туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 маусымдағы № 615 "Дүлей зілзалалар мен авариялар салдарынан физикалық немесе моральдық тозуынан жарамсыз болған мемлекеттік мүліктің жекелеген түрлерінің бұзылуын және жойылуын ресімдеу қағидасын бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 маусымдағы № 616 "Мемлекеттік заңды тұлғаларға бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті мемлекеттік меншіктің бір түрінен екіншісіне беру қағидасын бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 "Жекешелендіру нысандарын сату ережелерін бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қыркүйектегі № 1103 "Сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қағидасын бекіту туралы" қаулысына , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 623 "Электрондық мемлекеттік сатып алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 4 желтоқсандағы № 1546 "Мемлекеттік мүлікті, оның ішінде мемлекеттік кәсіпорындардың және мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың басқару тиімділігінің мониторингін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 17 "Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 ақпандағы № 88 "Мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларын бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 30 "Бюджет кредиттерін тіркеу, есепке алу және мониторингі ережесін бекіту туралы" бұйрығының 9, 10, 11 тармақтарына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 ақпандағы № 68 бұйрығымен бекітілген бюджеттік мониторинг жүргізу нұсқауының 34, 43 тармақтарына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 "Республикалық немесе жергілікті бюджеттің есебінен ұсталатын, сатудан түсетін ақша өздерінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелердің тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" бұйрығына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 8 шілдедегі № 325 "Қаржы есептілігін жасаудың және ұсынудың нысаны мен ережесін бекіту туралы" бұйрығына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 3 тамыздағы № 393 "Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есеп жүргізу ережесін бекіту туралы" бұйрығына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 180 "Мемлекеттік қаржылық бақылау объектілерінде анықталатын бұзушылықтар сыныптауышын бекіту туралы" бұйрығына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 30 қазандағы № 500 "Бюджеттік бағдарламалар әкiмшiлерiнің және бюджеттi атқару жөнiндегi жергілікті уәкiлеттi органдардың шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау ережесін бекіту туралы" бұйрығына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 "Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" бұйрығына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" бұйрығына сәйкес белгіленген:

14. Задачи коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы" определены в соответствии со статьями 82, 101 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 7 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О государственных закупках", статьей 17 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания":
1) осуществление управления бюджетными деньгами;
2) организация работы по исполнению бюджета города Алматы;
3) управление коммунальной собственностью города Алматы;
4) создание условий для эффективного взаимодействия государственных и частных партнеров в целях обеспечения устойчивого социально-экономического развития города Алматы;
5) организация и проведение единых государственных закупок по бюджетным программам либо товарам, работам, услугам, определяемым акимом города Алматы.
15. Функции коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы" определены в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 7 апреля 2009 года № 788 "Об утверждении Стандартов государственного финансового контроля", статьями 550, 1083 Гражданского кодекса Республики Казахстан, статьями 65, 82, 85, 99, 102, 108, 112, 117, 118, 119, 120, 124, 125, 129, 144, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 22 апреля 1998 года "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью", Законом Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах", статьей 13 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "О концессиях", статьями 1, 6, 7, 8, 9, 10, 16 Закона Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", статьями 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О государственных закупках", статьями 14, 16, 17, 19, 72, 73, 74, 75, 76, 79, 81, 83, 87, 94, 120, 144, 154, 162, 166, 170, 178, 186, 196, 198, 202 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833 "Некоторые вопросы учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (подлежащего обращению) в собственность государства по отдельным основаниям", постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2007 года № 660 "Отдельные вопросы энергоснабжения города Алматы и Алматинской области", постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2009 года № 235 "Об утверждении Правил осуществления внутреннего государственного финансового контроля на республиканском и местном уровнях в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2010 года № 243 "Об утверждении Правил предоставления субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых объектов государственной собственности и занимаемых ими земельных участков для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность, постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2010 года № 939 "О некоторых вопросах государственной собственности", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2011 года № 615 "Об утверждении Правил оформления гибели и уничтожения отдельных видов государственного имущества, пришедшего в негодность вследствие физического и морального износа, в результате стихийных бедствий и аварий", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2011 года № 616 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества, закрепленного за государственными юридическими лицами, из одного вида государственной собственности в другой", постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 920 "Об утверждении Правил продажи объектов приватизации", постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2011 года № 1103 "Об утверждении Правил приобретения государством прав на имущество по договору дарения", постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 623 "Об утверждении Правил проведения электронных государственных закупок, постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2012 года № 1546 "Об утверждении Правил осуществления мониторинга эффективности управления государственным имуществом, в том числе государственными предприятиями и юридическими лицами с участием государства", приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 17 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества в доверительное управление, постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 88 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду)", пунктами 9, 10, 11 приказа Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2009 года № 30 "Об утверждении Правил регистрации, учета и мониторинга бюджетных кредитов", пунктами 34, 43 Инструкции по проведению бюджетного мониторинга, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2009 года № 68, приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении", приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 июля 2010 года № 325 "Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности", приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 393 "Об утверждении Правил ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях", приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 180 "Об утверждении Классификатора нарушений, выявляемых на объектах государственного финансового контроля", приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 октября 2013 года № 500 "Об утверждении Правил составления консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета", приказом Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета", приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания":

1) міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасау және бекіту;
2) қаржыландырудың жеке жоспарларына және жиынтық жоспарларына міндеттемелер мен төлемдер бойынша өзгерістер енгізу;
3) мемлекеттік мекеменің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуден түсетін өз билігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстарының бекітілген жиынтық жоспарын тексеру және келісу;
4) Алматы қаласының бюджеттік қаражаттарынан және республикалық бюджеттен бөлінетін трансферттерді бюджеттік бағдарламалар әкімгерлерінің игеруіне мониторинг жасау;
5) белгіленген тәртіпте бюджеттің орындалуы жөнінен жоғары тұрған органдарға есептер тапсыру;
6) бюджеттің орындалуы бойынша шоғырланғандырылған қаржылық есептілікті әзірлеу және Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігі Қазынашылық комитетіне ұсыну;
7) Алматы қаласының бюджет түсімдерін болжауға қатысу;
8) орындалу, резервтерінің жұмылдырылуы, орындалмауының себептерін айқындау мақсатында Алматы қаласы бюджетінің шығыстары мен кіріс көздерінің мониторингін жүзеге асыру;
9) қала бюджетінің орындалуы мен бюджеттік бағдарламалардың әкімгерлерімен мемлекеттік тауарлардың, жұмыстың және қызмет көрсетудің ұйымдастырылу және жүзеге асырылу мәселелері бойынша қала әкіміне материалдар әзірлеу;
10) тауарларды, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді сатып алу үдерісіне қатысушыларға, мемлекеттік сатып алуларды жүргізу мәселелері бойынша әдістемелік және ұйымдастырушылық көмек көрсету;
11) "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Алматы қаласының бюджетінен бөлінген ақша қаражатының тиімді және оңтайлы жұмсалуын қамтамасыз ету және Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаларына сәйкес тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сатып алуды қамтамасыз ету;
12) мемлекеттік органның және оған ведомстволық бағынысты ұйымдардың Қазақстан Республикасының бюджеттік және өзге де заңнамалардың сақталуына ішкі мемлекеттік қаржылық бақылауды жүзеге асыру;
13) кредиттік шарттар талаптарына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттен берілген кредиттерді төлеу және қызмет көрсету;
14) коммуналдық мүлікті басқару және оны қорғау бойынша шараларды жүзеге асыру;
15) Алматы қаласының коммуналдық меншігін басқару, соның ішінде акционерлік қоғамдарындағы мемлекеттік пакеттер мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктеріндегі мемлекеттік үлеске қатысты мәселелері бойынша, Алматы қаласы әкімдігінің саясатын жүргізуге, қалыптастыруға, әзірлеуге атсалысу;
16) коммуналдық мүліктің жекешелендірілуін жүзеге асыру, оның ішінде жекешелендіру үдерісін ұйымдастыру үшін делдалды тарту, жекешелендіру нысанын бағалауды қамтамасыз ету, жекешелендіру нысанын сатып алу-сату шарттарын дайындау мен жасасуды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;

1) составление и утверждение сводного плана финансирования по платежам и сводного плана финансирования по обязательствам;
2) внесение изменений в индивидуальные планы финансирования и сводные планы финансирования по обязательствам и платежам;
3) проверка и согласование сводных планов поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении;
4) мониторинг освоения администраторами бюджетных программ трансфертов, выделяемых из республиканского бюджета и средств бюджета города Алматы;
5) представление в вышестоящие органы отчетов по исполнению бюджета в установленном порядке;
6) составление консолидированной финансовой отчетности по исполнению бюджета и представление в Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
7) участие в прогнозировании поступлений в бюджет города Алматы;
8) осуществление мониторинга доходных источников и расходов города Алматы с целью его исполнения, мобилизации резервов, выявление причин неисполнения;
9) подготовка материалов акиму города по вопросам исполнения бюджета города, организации и проведения государственных закупок товаров, работ и услуг администраторами бюджетных программ;
10) координация процесса и проведение внутренних государственных закупок товаров, работ и услуг, а также оказание методологической, организационной помощи участникам процесса государственных закупок по вопросам проведения государственных закупок;
11) обеспечение оптимального и эффективного расходования денежных средств, выделенных из бюджета города Алматы коммунальному государственному учреждению "Управление финансов города Алматы" и обеспечение приобретения товаров, работ и услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
12) осуществление внутреннего государственного финансового контроля за соблюдением государственным органом и подведомственными ему организациями бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан;
13) обслуживание и погашение кредитов, выданных из республиканского и местного бюджетов, в соответствии с условиями Кредитных договоров;
14) управление коммунальным имуществом и осуществление мер по его защите;
15) участие в разработке, формировании и осуществлении политики акимата города Алматы по вопросам управления коммунальной собственностью города Алматы, в том числе государственными пакетами акций в акционерных обществах и долями участия государства в товариществах с ограниченной ответственностью;
16) осуществление приватизационных мероприятий в отношении коммунальной собственности, в том числе привлечение посредников для организации процесса приватизации, обеспечение оценки объекта приватизации, подготовка и заключение договоров купли-продажи объекта приватизации и контроль за соблюдением условий договоров купли-продажи;

17) коммуналдық меншік нысандарын есепке алу үшін түгендеу жүргізу;
18) коммуналдық заңды тұлғаға берілген немесе олардың жеке шаруашылық қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлікті қайтарып алу немесе қайта бөлуді уәкілетті органмен келісім бойынша жүзеге асыру;
19) мемлекеттік мүліктің нысаналы пайдаланылуын бақылау нәтижелері бойынша анықталған, коммуналдық заңды тұлғалардың артық, пайдаланбайтын не мақсатына сай пайдаланбаған мүлкін алып қоюды жүзеге асыру;
20) мемлекеттік коммуналдық меншікті мүліктік жалға беру, өтеусіз пайдалану, концессия, сенімгерлікпен басқару, сатып алу-сату келісім шарттарының жағдайларын сақтауына бақылауды қамтамасыз ету;
21) коммуналдық мүліктің пайдаланылуына және сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
22) коммуналдық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз, шағын кәсіпкерлік субъектілерінің меншігіне кейіннен сатып алу құқығымен немесе кейіннен өтеусіз негізде беру құқығымен мүліктік жалдауға (жалға алуға), сенімгерлік басқаруға беру;
23) коммуналдық заңды тұлғаларға бекітіліп берілген мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беруге ұсыну;
24) акционерлік қоғамның (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің) алған таза табысын бөлу туралы шешімнің уақтылы қабылдануын және акционерлік қоғамның (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің) мемлекетке тиесілі акцияларға (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлестеріне) арналған дивидендтерді (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің таза табысының бір бөлігін) жалғыз акционер (қатысушы) шешім қабылдаған күннен бастап он күн ішінде аудару;
25) акционерлердің (қатысушылардың) жылдық жалпы жиналысын өткізу кезінде акционерлік қоғамның (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің) таза табысының бір бөліген жергілікті атқарушы органмен белгіленген мөлшерде дивидендтерді (табысты) төлеуге бағыттау үшін шаралар қабылдау;
26) өз құзіреті шегінде коммуналдық мүлікті басқару саласында нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;
27) мемлекеттің қатысыуымен коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың, акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шетеулі серіктестіктердің жұмыс істеуі мен оларды басқару тиімділігінің мониторингін ұйымдастыру және жүргізу;
28) мемлекеттің қатысуымен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер мен акционерлік қоғамдардың, коммуналдық мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есепке алу және қаржылық есептілік саласын үйлестіру;

17) проведение инвентаризации для учета объектов коммунальной собственности;
18) осуществление по согласованию с уполномоченным органом изъятия или перераспределения имущества, переданного коммунальному юридическому лицу или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности;
19) осуществление изъятия излишнего либо используемого не по назначению имущества коммунальных юридических лиц, выявленного по результатам контроля целевого использования государственного имущества;
20) обеспечение контроля над соблюдением условий договоров имущественного найма (аренды), безвозмездного пользования, концессии, доверительного управления, купли-продажи коммунальной собственности;
21) обеспечение контроля за использованием и сохранностью коммунального имущества;
22) предоставление коммунального имущества в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующего выкупа или правом последующей передачи в собственность субъектам малого предпринимательства на безвозмездной основе;
23) предоставление в имущественный наем (аренду) имущества, закрепленного за коммунальными юридическими лицами;
24) своевременное принятие решения о распределении полученного акционерным обществом (товариществом с ограниченной ответственностью) чистого дохода и перечисление акционерным обществом (товариществом с ограниченной ответственностью) дивидендов (части чистого дохода товарищества с ограниченной ответственностью) на принадлежащие государству акции акционерного общества (доли участия в уставном капитале товарищества с ограниченной ответственностью) в течение десяти дней с даты принятия решения единственного акционера (участника);
25) при проведении годовых общих собраний акционеров (участников) принятие мер для направления части чистого дохода акционерного общества (товарищества с ограниченной ответственностью) на выплату дивидендов (дохода) в размерах, установленных местным исполнительным органом;
26) разработка нормативных правовых актов в сфере управления коммунальным имуществом в пределах своей компетенции;
27) организация и проведение мониторинга функционирования и эффективности управления коммунальными государственными предприятиями, акционерными обществами и товариществами с ограниченной ответственностью с участием государства;
28) координация в области бухгалтерского учета и финансовой отчетности в коммунальных государственных учреждениях, коммунальных государственных предприятиях, акционерных обществах и товариществах с ограниченной ответственностью с участием государства;

29) коммуналдық мүлікті сенімді басқару шарты бойынша сенімді басқарушының міндеттемелерді орындауына бақылауды жүзеге асыру;
30) жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың құрылтайшысы болады;
31) жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша акционерлік қоғамдардың орналастырылатын акцияларына төлем жасауды және Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес ақша енгізу жолымен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталына салымды, сондай-ақ коммуналдық мүлікті, оның ішінде акцияларды, қатысу үлестерін енгізуді жүзеге асыру;
32) жергілікті атқарушы органның атынан мемлекеттің акционерлік қоғамды (жауапкершілігі шектекулі серіктестікті) басқаруға акционер (қатысушы) ретінде қатысу құқықтарын жүзеге асыру;
33) акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) акционерлердің (қатысушылардың) жалпы жиналысына акционерлік қоғамның (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің) директорлар кеңесіне (байқау кеңесіне) тағайындау үшін кандидатура ұсыну және жалғыз акционері (қатысушысы) мемлекет болып табылатын акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) директорлар кеңесін (байқау кеңестерін) жергілікті атқарушы органдарымен келісу арқылы қалыптастыру;
34) коммуналдық меншікті жекешелендіру бойынша сауда-саттықтың өткізілуін хабарлау үшін мерзімді баспа басылымының ұйғарымы бойынша Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңына сәйкес конкурс өткізу;
35) мүлікті иесіз деп тану жөнінде сотқа шағым жасау;
36) Алматы қаласының коммуналдық мүлкіне түскен иесіз мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау, одан әрі пайдалану және сату жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
37) азаматтар мен ұйымдардан түскен өтініштерді қарау;
38) мемлекеттік-жеке меншік әріптестік жобаларын, сонымен қатар концессиялық жобаларды анықтау және іске асыруға дайындау және (немесе) сүйемелдеу;
39) Алматы қаласының әкімі анықтайтын бюджеттік бағдарламалар немесе тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша бірыңғай мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды және жүргізуді жүзеге асыру;
40) жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімгерлері бойынша мемлекеттік сатып алулардың мониторингін жүзеге асыру.
Ескерту. 15 - тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 23.07.2015 № 3/462 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

29) осуществление контроля за выполнением доверительным управляющим обязательств по договору доверительного управления коммунальным имуществом;
30) по решению местного исполнительного органа выступает учредителем акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также коммунальных государственных предприятий;
31) по решению местного исполнительного органа осуществляет оплату размещаемых акций акционерных обществ и внесения вклада в уставный капитал товариществ с ограниченной ответственностью путем внесения денег в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, а также коммунального имущества, в том числе акций акционерных обществ, долей участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью;
32) осуществление от лица местного исполнительного органа права на участие государства как акционера (участника) в управлении акционерным обществом (товариществом с ограниченной ответственностью);
33) предложение общему собранию акционеров (участников) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) кандидатуры для избрания в совет директоров (наблюдательный совет) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) и формирование по согласованию с местным исполнительным органом состава совета директоров (наблюдательного совета) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), в которых единственным акционером (участником) является государство;
34) проведение конкурса в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" по определению периодического печатного издания для опубликования извещения о проведении торгов по приватизации коммунального имущества;
35) обращение с иском в суд по признанию имущества выморочным;
36) обеспечение организации работы по учету, хранению, оценке, дальнейшему использованию и реализации выморочного имущества, поступившего в коммунальную собственность города Алматы;
37) рассмотрение обращений граждан и организаций;
38) подготовка к реализации и (или) сопровождение проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов;
39) осуществление организации и проведения единых государственных закупок по бюджетным программам либо товарам, работам, услугам, определяемым акимом города Алматы;
40) осуществление мониторинга государственных закупок по администраторам местных бюджетных программ.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 23.07.2015 № 3/462 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

16. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құқығы мен міндеттері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 82, 85, 90, 94 баптарына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 14, 16, 17, 73, 74, 75, 76, 79, 83, 196, 202 баптарына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңының 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 37, 40 баптарына, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" бұйрығына сәйкес белгіленген:
1) Алматы қаласының коммуналдық меншігі және бюджеті мәселелері жөнінде қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан, өзге де ұйымдардың лауазымыды тұлғалары мен азаматтарынан сұрауға және алуға;
2) кіріс көздері түсімдері мониторингін жүзеге асыру үшін белгіленген үлгіде Алматы қаласы бойынша Салық органдары және Алматы қаласы Қазынашылық департаментінен салық және өзге де міндетті төлемдер түсімдерінің сомасы туралы есептіліктер алуға;
3) Алматы қаласының әкіміне мемлекеттік кәсіпорындар, мекемелер, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер мен акционерлік қоғамдар құру, қайта құру және тарату жөнінде ұсыныс енгізуге;
4) кәсіпорындардан, мекемелер мен ұйымдардан қажетті қаржылық және өзге де құжаттарды, сондай-ақ, коммуналдық меншікті пайдалану мәселелеріне байланысты ақпараттарды сұрауға және алуға;
5) Қазақстан Республикасының заңнамаларымен белгіленген тәртіпте коммуналдық мүлікті жекешелендіру туралы шешім енгізуге;
6) Алматы қаласының әкімі анықтайтын бюджеттік бағдарламалар немесе тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша біріңғай мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу үшін қажетті ақпаратты, сонымен қатар мемлекеттік сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтердің жылдық жоспары туралы, сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшклігі, жобалық-сметалық құжаттама, мемлекеттік сатып алулар туралы шарттар жобасы, тартылған сарапшылар немесе сараптасу комиссиясы, сондай-ақ басқа да қасымша ақпаратты сұрау;
7) Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексінің 56 бабымен белгіленген тәртіпте талаппен сотқа өтініш беру;
8) әрекет ететін Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес өзге де құқықтық және міндеттерді жүзеге асыруға.
3. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы"
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің
қызметін ұйымдастыру

16. Права и обязанности коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы" определены в соответствии со статьями 82, 85, 90, 94 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьями 14, 16, 17, 73, 74, 75, 76, 79, 83, 196, 202 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", статьями 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 37, 40 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О государственных закупках", приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания":
1) запрашивать и получать от государственных органов, иных организаций, должностных лиц и граждан необходимую информацию по вопросам коммунальной собственности и бюджета города Алматы;
2) получать отчеты от Департамента государственных доходов по городу Алматы, Департамента Казначейства по городу Алматы о суммах поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет по установленной форме, статистические и иные материалы, необходимые для осуществления мониторинга поступлений доходных источников;
3) вносить акиму города Алматы предложения по вопросам создания, реорганизации и ликвидации государственных предприятий, учреждений, товариществ с ограниченной ответственностью и акционерных обществ;
4) запрашивать и получать от предприятий, учреждений и организаций необходимые финансовые и иные документы, а также информацию по вопросам, связанным с использованием коммунальной собственности;
5) вносить решения о приватизации коммунального имущества в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
6) запрашивать информацию, необходимую для организации и проведения единых государственных закупок по бюджетным программам либо товарам, работам, услугам, определяемым акимом, в том числе о годовом плане государственных закупок товаров, работ и услуг, технической спецификации закупаемых товаров, работ и услуг, проектно-сметной документации, проекте договора о государственных закупках, привлеченных экспертах или экспертной комиссии, а также иную дополнительную информацию;
7) обращаться с иском в суд в порядке, установленном статьей 56 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан;
8) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности коммунального
государственного учреждения "Управление
финансов города Алматы"

17. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін басқаруды "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және олардың өз қызметтерін жүзеге асыруға жеке жауапкершілікте болатын басшы арқылы жүзеге асырылады.
18. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысы Алматы қаласы әкімінің өкімімен лаузымға тағайындалады және лауазымынан босатылады.
19. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасарлары болады.
20. Басшының уәкілеттігі:
1) "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және олардың өз қызметтерін жүзеге асыруға жеке жауапкершілікте болады;
2) өз орынбасарларының және "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бөлім бастықтарының міндеттемелері мен уәкілеттіктерін белгілейді;
3) "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінде жемқорлыққа қарсы әрекет етуге бағытталған шараларды қабылдайды және осы шараларды қабылдауға жеке жауапкершілікте болады;
4) "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін заңнамаға сәйкес лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
5) Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте тәртіптік жазалар қолданады;
6) өз уәкілеттіктері шегінде бұйрықтар шығарады;
7) "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымын және Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бөлімдері туралы ережені бекітеді;
8) Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда қорғайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де уәкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің басшысының уәкілеттіктерін орындау, ол орнында болмаған кезде, қолданыстағы заңнамаға сәйкес оның міндетін атқаратын тұлғамен жүзеге асырылады.
21. Басшы өз орынбасарларының уәкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.

17. Руководство коммунальным государственным учреждением "Управление финансов города Алматы" осуществляется Руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Управление финансов города Алматы" задач и осуществление им своих функций.
18. Руководитель коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы" назначается на должность и освобождается от должности распоряжением акима города Алматы.
19. Руководитель коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия Руководителя:
1) организует и руководит работой коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы" и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на коммунальное государственное учреждение "Управление финансов города Алматы" задач и осуществление им своих функций;
2) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и руководителей отделов коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы";
3) принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям в коммунальном государственном учреждении "Управление финансов города Алматы" и несет персональную ответственность за принятие данных мер;
4) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы";
5) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке налагает дисциплинарные взыскания на работников коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы";
6) издает приказы в пределах своих полномочий;
7) утверждает структуру коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы" и положения об отделах коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы";
8) представляет коммунальное государственное учреждение "Управление финансов города Алматы" в государственных органах, иных организациях;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
21. Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.

4. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы"
коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі
22. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің заңнамамен көзделген жағдайда оралымды басқару құқығындағы оқшауланған мүлікі болады.
"Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген, сондай-ақ, (ақша кірістерін қосқанда) өз қызметінің нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамаларымен тыйым салынбаған өзге де көздерден сатып алынған мүлік есебінен құрылады.
23. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекітіліп берілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітіліп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша оған берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамамен өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілмен оған билік етуге құқығы жоқ.
5. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы"
коммуналдық мемлекеттік мекемесін
қайта құру және тарату
25. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта құру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

4. Имущество коммунального государственного
учреждения "Управление финансов города Алматы"
22. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов города Алматы" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением "Управление финансов города Алматы", относится к коммунальной собственности.
24. Коммунальное государственное учреждение "Управление финансов города Алматы" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение коммунального
государственного учреждения "Управление
финансов города Алматы"
25. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения "Управление финансов города Алматы" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.