Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 248 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 7 желтоқсанда № 17884 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 09.02.2021 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидалары;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін құжаттарға қойылатын талаптар;

Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, Перечня документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы)
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 248. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 декабря 2018 года № 17884.
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 01.01.2019
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) Правила государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска негосударственных облигаций согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Требования к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум согласно приложению 2 к настоящему постановлению;

3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды жасау және ресімдеу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Банктік емес қаржы ұйымдарын реттеу департаменті (Көшербаева А.М.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 4-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ж.Б. Құрмановқа жүктелсін.
6. Осы қаулы 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 қазандағы
№ 248 қаулысына
1-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидалары

3) Перечень документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требования к ним согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) Правила составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы) согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан, а также структурные элементы некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан по перечню согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
3. Департаменту регулирования небанковских финансовых организаций (Кошербаева А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления его направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 4 настоящего постановления.
4. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Курманова Ж.Б.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2019 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель Национального Банка Д. Акишев
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 октября 2018 года № 248
Правила государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска негосударственных облигаций

Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидалары (бұдан әрі − Қағидалар) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне, "Бағалы қағаздар рыногы туралы" (бұдан әрі - Бағалы қағаздар рыногы туралы заң), "Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (бұдан әрі - облигациялар) (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу (бұдан әрі – өзгерістерді және толықтыруларды тіркеу), облигациялар шығарылымының күшін жою шарттары мен тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда –ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-1. Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат тиісті нормативтік құқықтық актіні әділет органдарында мемлекеттік тіркегеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылады, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жіберіледі.
Ескерту. Қағида 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қағидалар инфрақұрылымдық облигацияларды, жеке орналастыруға жататын облигацияларды, айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигацияларды, Қазақстан Республикасының бейрезиденттері- эмитенттердің облигацияларын (облигациялық бағдарламасын), халықаралық қаржы ұйымдарының облигацияларын (облигациялық бағдарламасын) және облигациялық бағдарлама шегіндегі облигацияларды қоса алғанда, облигациялар (облигациялық бағдарлама) шығарылымын мемлекеттік тіркеу ерекшеліктерін белгілейді.

Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска негосударственных облигаций (далее − Правила) разработаны в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг), "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют условия и порядок государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (далее - облигаций) (облигационной программы), государственной регистрации изменений и (или) дополнений (далее – регистрация изменений и (или) дополнений) в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска облигаций.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1-1. Информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа, направляется оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" и в Единый контакт-центр.
Сноска. Правила дополнены пунктом 1-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Правила устанавливают особенности государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы), включая инфраструктурные облигации, облигации, подлежащие частному размещению, облигации со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев, облигации (облигационную программу) эмитентов - нерезидентов Республики Казахстан, облигации (облигационную программу) международных финансовых организаций и облигации в пределах облигационной программы.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 09.02.2021 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-1. Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексінде, Бағалы қағаздар рыногы туралы заңда, "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңында, Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңда көрсетілген мағыналарда қолданылады.
Ескерту. 1-тарау 2-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – 24.09.2021 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2-тарау. Облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу тәртібі
3. Заңды тұлға-эмитент (бұдан әрі – эмитент) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, бағалы қағаздар шығарылымының шарттарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу үшін қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) бағалы қағаздардың орталық депозитарийінің веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық түрде еркін нысанда жасалған өтініш жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздердің, көрсету процесінің сипаттамалары, нысаны, мазмұны және нәтижесі қамтылған мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де мәліметтер және мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын талаптардың тізбесі) келтірілген.
Эмитент өтінішті портал арқылы жіберген кезде "жеке кабинетте" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе нәтижені алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, автоматты түрде көрсетіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 09.02.2021 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2-1. Понятия, используемые в Правилах, применяются в значениях, указанных в Экологическом кодексе Республики Казахстан, Законе о рынке ценных бумаг, Законе Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Законе о государственных услугах.
Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 2-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.09.2021 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы)
3. Юридическое лицо-эмитент (далее – эмитент) для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций, государственной регистрации изменений и (или) дополнений в условия выпуска ценных бумаг направляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) через веб-портал центрального депозитария ценных бумаг (далее – портал) заявление в электронной форме в произвольном виде.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, оснований для отказа в оказании государственной услуги, основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги и срок оказания государственной услуги приведены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги "Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций" (далее – перечень требований к оказанию государственной услуги) согласно приложению 1 к Правилам.
При направлении эмитентом заявления через портал в "личном кабинете" автоматически отображается статус о принятии запроса на оказание государственной услуги с указанием даты и времени получения результата.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3-1. Уәкілетті орган эмитентті заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді және мемлекеттік қызмет көрсету үшін басқа да мәліметтерді орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының дерекқорларынан алады.
Ескерту. 2-тарау 3-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
3-2. Уәкілетті органның хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері эмитенттің өтінішін қабылдауды, оны тіркеуді және мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты уәкілетті органның бөлімшесіне (бұдан әрі - жауапты бөлімше) оның келіп түскен күні орындауға жіберуді жүзеге асырады. Эмитент жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес өтініштерді қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жауапты бөлімшенің қызметкері ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттардың қолданыс мерзімін тексеруді:
мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
эмитент бір мезгілде ұсынған облигациялық бағдарламаны және облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың бірінші шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде;|
облигациялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмауы және (немесе) қолданыс мерзімінің аяқталуы фактісі анықталған жағдайда, жауапты бөлімшенің қызметкері осы тармақта белгіленген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды және эмитентке жібереді.
Уәкілетті органның уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тарту эмитентке электрондық нысанда портал арқылы жіберіледі.

3-1. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента в качестве юридического лица уполномоченный орган получает из баз данных центральных государственных органов, а также Государственной корпорации "Правительство для граждан".
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 3-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)..
3-2. Работник уполномоченного органа, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, осуществляет прием заявления эмитента, его регистрацию и направление на исполнение в подразделение уполномоченного органа, ответственное за оказание государственной услуги (далее – ответственное подразделение) в день его поступления. При обращении эмитента после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявлений осуществляется на следующий рабочий день.
Работник ответственного подразделения осуществляет проверку полноты представленного пакета документов и срока действия документов в течение:
2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления при государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций;
2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления при государственной регистрации облигационной программы;
2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления при государственной регистрации облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленных эмитентом одновременно;
1 (одного) рабочего дня со дня регистрации заявления при государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом;
1 (одного) рабочего дня со дня регистрации заявления при государственной регистрации выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев;
1 (одного) рабочего дня со дня регистрации заявления при государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению;
2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления при регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы);
1 (одного) рабочего дня со дня регистрации заявления при регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум.
В случае установления факта неполноты и (или) истечения срока действия представленных документов работник ответственного подразделения в сроки, установленные настоящим пунктом, готовит и направляет эмитенту мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица уполномоченного органа, направляется эмитенту через портал в электронной форме.

Ескерту. 2-тарау 3-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
3-3. Ұсынылған құжаттардың толық болу фактісі және (немесе) қолданыс мерзімінің аяқталмағаны анықталған жағдайда, жауапты бөлімшенің қызметкері құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды, хат (куәлік) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жобасын дайындайды, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне:
облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 12 (он екі) жұмыс күнінің;
облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу кезінде 7 (жеті) жұмыс күнінің;
эмитент облигациялық бағдарлама шеңберінде бірмезгілде ұсынған облигациялық бағдарламаны және облигациялардың бірінші шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 7 (жеті) жұмыс күнінің ішінде;
уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 3 (үш) жұмыс күнінің ішінде;
айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде;
жеке орналастырылуға тиіс облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде;
облигациялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу кезінде 7 (жеті) жұмыс күнінің ішінде;
жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу кезінде 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде уәкілетті органның уәкілетті адамының қолын қойдырады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған жағдайда уәкілетті орган эмитентке мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімі, сондай-ақ эмитентке алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарланған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша уәкілетті орган хат (куәлік) не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту береді.
Жауапты бөлімшенің қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қойылғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оны уәкілетті органның уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық нысанда эмитентке "жеке кабинетіне" жібереді.
Барлық кіші түрлер бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету процестері бірдей.

Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 3-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)..
3-3. При установлении факта полноты и (или) отсутствия истечения срока действия представленных документов работник ответственного подразделения рассматривает документы на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, подготавливает проект письма (свидетельства) либо отказа в оказании государственной услуги, подписывает результат оказания государственной услуги у уполномоченного лица уполномоченного органа в течение:
12 (двенадцати) рабочих дней при государственной регистрации выпуска облигаций;
7 (семи) рабочих дней при государственной регистрации облигационной программы;
7 (семи) рабочих дней при государственной регистрации облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленных эмитентом одновременно;
3 (трех) рабочих дней при государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом;
1 (одного) рабочего дня при государственной регистрации выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев;
1 (одного) рабочего дня при государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению;
7 (семи) рабочих дней при регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы);
1 (одного) рабочего дня при регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги уполномоченный орган уведомляет эмитента о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления эмитенту возможности выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания уполномоченный орган выдает письмо (свидетельство) либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Работник ответственного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня после подписания результата оказания государственной услуги направляет его эмитенту в "личный кабинет" в электронной форме, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица уполномоченного органа.
Процессы оказания государственных услуг по всем подвидам идентичны.

Ескерту. 2-тарау 3-3-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
3-4. Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесінде автоматты режимде жаңартылып тұрады.
Ескерту. 2-тарау 3-4-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-5. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды уәкілетті органның жоғары лауазымды адамы, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабында көзделген ерекшеліктерді есепке ала отырып жүргізеді.
Шағым уәкілетті органға және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған уәкілетті органның лауазымды адамына беріледі.
Егер Бағалы қағаздар рыногы туралы заңда, Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгіну сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-тарау 3-5-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
3-6. Уәкілетті органның басшысына жолданатын шағымда эмитенттің атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Уәкілетті орган басшысының шағымды қабылдауының растауы шағымды қабылдаған адамның тегін, аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен алу орнын көрсетумен оны уәкілетті органның кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Портал арқылы өтініш білдірген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген Бірыңғай байланыс орталығының телефондары бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы эмитентке "жеке кабинеттен" жолдаған кезде өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады, ол уәкілетті орган өтінішті өңдеу барысында (жеткізілгені, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып тұрады.

Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 3-3 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-4. Информация о стадии оказания государственной услуги обновляется в автоматическом режиме в информационной системе мониторинга оказания государственных услуг.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 3-4 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-5. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственной услуги производится вышестоящим должностным лицом уполномоченного органа, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг с учетом особенностей, предусмотренных статьей 25 Закона о государственных услугах.
Жалоба подается в уполномоченный орган и (или) должностному лицу уполномоченного органа, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Если иное не предусмотрено Законом о рынке ценных бумаг, Законом о государственных услугах, обращение в суд осуществляется после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 3-5 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-6. В жалобе, направляемой руководителю уполномоченного органа, указываются наименование эмитента, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Подтверждением принятия жалобы руководителем уполномоченного органа является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии уполномоченного органа с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефонам Единого контакт-центра, указанным в приложении 1 к Правилам.
При отправке жалобы через портал эмитенту из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения уполномоченным органом (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

Ескерту. 2-тарау 3-6-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес халықаралық қаржы ұйымдарының тізбесінде көрсетілген халықаралық қаржы ұйымдарының облигацияларының (облигациялық бағдарламасының) шығарылымын мемлекеттік тіркеу олардың қызметін реттейтін жарғының және (немесе) құжаттардың талаптарын ескере отырып жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Эмитент қайта құрылымдауды жүргізу туралы сот шешіміне сәйкес қайта құрылымдау жүргізген жағдайда облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тiркеу үшін эмитент Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа уәкілетті органға сот бекіткен қайта құрылымдау жоспарының көшірмесін ұсынады.
6. Алып тасталды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Алып тасталды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Эмитент Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 12-бабының 3-тармағында, 12-2-бабының 1-тармағында және 15-бабының 1-тармағында белгіленген талаптарды сақтаған жағдайда, айналыс мерзімі он екі айдан аспайтын облигацияларды, жеке орналастырылуға тиіс мемлекеттік емес облигацияларды шығару жағдайларын қоспағанда, облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тiркеу үшін құжаттарды ұсынады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым болып табылмайтын Қазақстан Республикасының резиденті эмитент уәкілетті органға облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды ұсыну күнінде талап етілетін ең аз рейтингісін сақтай отырып, облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) жүзеге асырған жағдайда осы эмитентте Standard & Poor's агенттiгiнiң халықаралық шәкiлi бойынша "В" төмен емес ең төменгі кредиттік рейтингі немесе Moody's Investors Service және Fitch рейтингтік агенттiктерінiң (бұдан әрі - басқа рейтингтік агенттіктер) осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Poor's агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzB-" төмен емес рейтингі болады.

Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 3-6 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Государственная регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) международных финансовых организаций, указанных в перечне международных финансовых организаций согласно приложению 1-1 к Правилам, осуществляется с учетом требований устава и (или) документов, регулирующих их деятельность.
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В случае проведения эмитентом реструктуризации в соответствии с решением суда о проведении реструктуризации, для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) эмитент помимо документов, указанных в пункте 3 Правил, представляет в уполномоченный орган копию плана реструктуризации, утвержденного судом.
6. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Эмитент представляет документы для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) при условии соблюдения требований, установленных пунктом 3 статьи 12, пунктом 1 статьи 12-2 и пунктом 1 статьи 15 Закона о рынке ценных бумаг, за исключением случаев выпуска облигаций со сроком обращения не более двенадцати месяцев, негосударственных облигаций, подлежащих частному размещению.
Сноска. Пункт 8 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. При осуществлении эмитентом - резидентом Республики Казахстан, не являющимся банком или организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, выпуска облигаций (облигационной программы) с соблюдением требования к наличию минимального требуемого рейтинга на дату представления в уполномоченный орган документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) данный эмитент имеет минимальный кредитный рейтинг не ниже "В" по международной шкале агентства Standard & Poor's или рейтинга аналогичного уровня рейтинговых агентств Moody’s Investors Service и Fitch (далее – другие рейтинговые агентства), или рейтинг не ниже "kzB-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's.

10. Банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым болып табылмайтын эмитент облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) левередж шамасына қойылатын талаптарды сақтай отырып жүзеге асырған кезде бұл шама облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның аяғындағы жағдай бойынша эмитенттің қаржылық есептілігінің деректері негізінде есептеледі, оң шама болып табылады және ол 10 (оннан) аспайды.
Екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйым облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) левередж шамасына қойылатын талаптарды сақтай отырып жүзеге асырған кезде бұл шама облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның аяғындағы жағдай бойынша екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданған ұйымның қаржылық есептілігінің деректері негізінде есептеледі және ол 10 (оннан) аспайды.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.09.2021 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10-1. Эмитент мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын өтеу мерзімінсіз жүзеге асырған кезде шығарылым көлемі Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 12-2-бабының 5-тармағында белгіленген мөлшерден аспауға тиіс.
Эмитенттің мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының көлемін өтеу мерзімінсіз белгілеуі үшін меншікті капиталдың мөлшері мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын өтеу мерзімінсіз мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша эмитенттің қаржылық есептілігінің негізінде айқындалады.
Ескерту. Қағида 10-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Егер жаңадан шығарылған облигациялар ипотекалық облигациялар болып табылса, ол облигациялар мынадай өтімділігі жоғары активтермен қамтамасыз етіледі:
1) ақша;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары;
3) Standard & Poor's (Стандард энд Пурс) агенттiгiнiң халықаралық шәкiлi бойынша "ВВВ-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің бағалы қағаздары;

10. При осуществлении эмитентом, не являющимся банком или организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, выпуска облигаций (облигационной программы) с соблюдением требования к величине левереджа, данная величина рассчитывается на основании данных финансовой отчетности эмитента по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска облигаций (облигационной программы), является положительной величиной и не превышает 10 (десяти).
При осуществлении организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, выпуска облигаций (облигационной программы) с соблюдением требования к величине левереджа, данная величина рассчитывается на основании данных финансовой отчетности организации, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска облигаций (облигационной программы), и не превышает 10 (десяти).
Сноска. Пункт 10 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.09.2021 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10-1. При осуществлении эмитентом выпуска негосударственных облигаций без срока погашения объем выпуска не может превышать размера, установленного пунктом 5 статьи 12-2 Закона о рынке ценных бумаг.
Размер собственного капитала для установления эмитентом объема выпуска негосударственных облигаций без срока погашения определяется на основании финансовой отчетности эмитента по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска негосударственных облигаций без срока погашения.
Сноска. Правила дополнены пунктом 10-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. В случае если вновь выпускаемые облигации являются ипотечными облигациями, такие облигации обеспечиваются следующими высоколиквидными активами:
1) деньги;
2) государственные ценные бумаги Республики Казахстан;
3) ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's (Стандард энд Пурс) или рейтинга аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;

4) Standard & Poor's (Стандард энд Пурс) агенттiгiнiң халықаралық шәкiлi бойынша "ВВ-" төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Poor's (Стандард энд Пурс) агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzBB-" төмен емес рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының акциялары;
5) базалық активі Standard & Poor's (Стандард энд Пурс) агенттiгiнiң халықаралық шәкiлi бойынша "ВВ-" төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Poor's (Стандард энд Пурс) агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzBB-" төмен емес рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының акциялары болып табылатын депозитарлық қолхаттар;
6) қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңы "акциялар" секторының "премиум" санатына енгізілген Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғаларының акциялары;
7) базалық активі қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңы "акциялар" секторының "премиум" санатына енгізілген Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғаларының акциялары болып табылатын депозитарлық қолхаттар;
8) Standard & Poor's (Стандард энд Пурс) агенттiгiнiң халықаралық шәкiлi бойынша "В-" төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Standard & Poor's (Стандард энд Пурс) агенттігінің ұлттық шәкілі бойынша "kzB-" төмен емес рейтингі бар Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы туралы және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары;
9) Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік кепілдігі бар бағалы қағаздар;
10) халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары.
Айналыс барысында бағалы қағаздардың және ипотекалық облигацияларды қамтамасыз етуге енгізілетін ақша құны қамтамасыз етудің жалпы құнынан 20 (жиырма) пайыздан аспауы тиіс.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 22.12.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Банктің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеуі осы эмитент мынадай талаптарды сақтаған жағдайда жүзеге асырылады:
1) облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеуге құжаттар берілген күні бағалы қағаздардың қайталама нарығында айналыста болған облигациялар бойынша сыйақы төлеу жөніндегі уақытылы орындалмаған және орындалмаған міндеттемелердің болмауы;

4) акции юридических лиц Республики Казахстан, имеющих рейтинг не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's (Стандард энд Пурс) или рейтинга аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств или рейтинг не ниже "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's (Стандард энд Пурс);
5) депозитарные расписки, базовым активом которых являются акции юридических лиц Республики Казахстан, имеющих рейтинг не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Standard & Poor's (Стандард энд Пурс) или рейтинга, аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг не ниже "kzBB-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's (Стандард энд Пурс);
6) акции юридических лиц - резидентов Республики Казахстан, включенные в категорию "премиум" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи;
7) депозитарные расписки, базовым активом которых являются акции юридических лиц - резидентов Республики Казахстан, включенные в категорию "премиум" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи;
8) негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг и других государств, имеющие рейтинг не ниже "В-" по международной шкале агентства Standard & Poor's (Стандард энд Пурс) или рейтинга аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг не ниже "kzB-" по национальной шкале агентства Standard & Poor's (Стандард энд Пурс);
9) ценные бумаги, по которым имеется государственная гарантия Правительства Республики Казахстан;
10) ценные бумаги международных финансовых организаций.
В процессе обращения стоимость ценных бумаг и денег, включаемых в состав активов, являющихся обеспечением ипотечных облигаций, составляет не более 20 (двадцати) процентов от общей стоимости обеспечения.
Сноска. Пункт 11 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 22.12.2023 № 93 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Государственная регистрация выпуска облигаций (облигационной программы) банка или организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, осуществляется при условии соблюдения эмитентом следующих требований:
1) отсутствие на дату подачи документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) несвоевременно исполненных и неисполненных обязательств по выплате вознаграждения по облигациям, находящимся в обращении на вторичном рынке ценных бумаг;

2) облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар беру күніне дейін соңғы аяқталған екі қаржы жылының біреуінің қорытындысы бойынша эмитенттің зиянсыз қызметі немесе соңғы аяқталған екі қаржы жылының біреуінде эмитенттің қызметінен алынған, аудиторлық есеппен расталған оның қаржылық есептілігінің негізінде есептелген ақшаның таза ағындары оң болып табылады;
3) облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар берілетін айдың алдындағы айдың соңындағы жағдай бойынша пруденциялық нормативтерді және уәкілетті орган белгілеген өзге нормалар мен лимиттерді сақтамау фактілерінің болмауы.
Облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар берілетін айдың алдындағы айдың соңындағы жағдай бойынша пруденциялық нормативтерді және уәкілетті орган белгілеген өзге нормалар мен лимиттер жөнінде ақпарат болмаған жағдайда уәкілетті орган алдыңғы есепті күнгі жағдай бойынша пруденциялық нормативтер және өзге де нормалар мен лимиттер жөніндегі ақпаратты назарға алады;
4) эмитенттің және ол шығаратын облигациялардың Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15175 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 54 қаулысымен бекітілген Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы ресми тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарға және қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес келуі (егер эмитенттің облигациялар шығарылымының проспектісінде осы облигациялардың қор биржасының сауда жүйесіндегі айналымы көзделген жағдайда).
Осы тармақтың бірінші бөлігінің талаптары:
эмитенттің қайта құрылымдауды жүргізу туралы сот шешіміне сәйкес бұрын шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді қайта құрылымдауын жүргізген;
уәкілетті органның "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы заңының 61-10-бабында көзделген негізде және тәртіпте төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызылған банктің міндеттемелеріне мәжбүрлі қайта құрылымдау жүргізу туралы шешіміне сәйкес бұрын шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді қайта құрылымдауын жүргізген жағдайда қолданылмайды;
дауыс беруші акцияларының кемінде елу пайызы мемлекетке не ұлттық басқарушы холдингке тиесілі эмитентті қайта құрылымдау жүргізген жағдайларда;
айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымына;
жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымына қолданылмайды.

2) безубыточная деятельность эмитента по итогам одного из последних двух завершенных финансовых лет до даты подачи документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) или чистые потоки денег, полученные от деятельности эмитента, за один из двух последних завершенных финансовых года, рассчитанные на основании его финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом, являются положительными;
3) отсутствие фактов несоблюдения пруденциальных нормативов и иных установленных уполномоченным органом норм и лимитов по состоянию на конец месяца, предшествующего месяцу, в котором подаются документы для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы).
В случае отсутствия информации о пруденциальных нормативах и иных установленных уполномоченным органом нормах и лимитах по состоянию на конец месяца, предшествующего месяцу, в котором подаются документы для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы), уполномоченным органом принимается во внимание информация о пруденциальных нормативах и иных нормах и лимитах по состоянию на предыдущую отчетную дату;
4) соответствие эмитента и выпускаемых им облигаций Требованиям к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям официального списка фондовой биржи, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 54, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15175, и внутренним документам фондовой биржи (в случае, если проспектом выпуска облигаций эмитента предусматривается обращение данных облигаций в торговой системе фондовой биржи).
Требования части первой настоящего пункта не распространяются на случаи:
проведения эмитентом реструктуризации обязательств по ранее выпущенным облигациям в соответствии с решением суда о проведении реструктуризации;
проведения эмитентом реструктуризации обязательств по ранее выпущенным облигациям в соответствии с решением уполномоченного органа о проведении принудительной реструктуризации обязательств банка, отнесенного к категории неплатежеспособных банков, на основании и в порядке, предусмотренных статьей 61-10 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан";
проведения реорганизации эмитента, не менее пятидесяти процентов голосующих акций которого принадлежат государству либо национальному управляющему холдингу;
выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев;
выпуска облигаций, подлежащих частному размещению.

Осы тармақтың бірінші бөлігінің 2) және 3) тармақшаларының талаптары банктің облигацияларын акцияға айырбасталатын реттелген облигациялар түрінде шығаруда қолданылмайды.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. Облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды уәкілетті органға бергенге дейін эмитент орталық депозитариймен бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізілімдер жүйесін жүргізуге арналған шарт жасайды.
14. Айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу эмитенттің бұрын шығарылған бағалы қағаздары қор биржасының тізіміне енгізілген жағдайда жүзеге асырылады.
14-1. Инвестициялық облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу инвестициялық облигацияны ұстаушының инвестициялық облигация бойынша қосымша сыйақы алуы басталуына немесе басталмауына байланысты болатын оқиға (оқиғалар):
эмитент кірісі мөлшерінің (облигацияларды орналастырудан алынған ақша инвестицияланатын жобадан түсетін кіріс мөлшерінің);
Қазақстан Республикасындағы және (немесе) шетелдегі ұйымдастырылған сауда-саттықта айқындалған шикізаттың, металдың немесе өзге тауардың бірлігі бағасының, тауар индексі мәнінің;
пайыздық мөлшерлемелер шамасының;
туынды қаржы құралдары бағасының негізінде есептелетін мәндердің;
ресми статистикалық ақпаратты құрайтын көрсеткіштер мәндерінің;
қоршаған орта жағдайының табиғи, биологиялық және (немесе) химиялық көрсеткіштері мәндерінің;
бір немесе бірнеше заңды тұлғаның немесе мемлекеттің өз міндеттерін (кепілгерлік шартын және сақтандыру шартын қоспағанда) орындамауын немесе тиісінше орындамауын көрсететін мән-жайлардың өзгеруі болып табылған жағдайда жүргізіледі.
Ескерту. Қағида 14-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.09.2021 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Қазақстан Республикасының бейрезиденті - эмитенттің облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу осы Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитенттің мынадай талаптарды сақтаған жағдайда жүзеге асырылады:
1) Standard & Poor's агенттігінің халықаралық шәкілі бойынша "В" төмен емес ең төменгі кредиттік рейтингінің немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингінің болуы;

Требования подпунктов 2) и 3) части первой настоящего пункта не распространяются на выпуск облигаций банка в виде субординированных облигаций, конвертируемых в акции.
Сноска. Пункт 12 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Эмитент заключает с центральным депозитарием договор на ведение системы реестров держателей ценных бумаг до представления уполномоченному органу документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы).
14. Государственная регистрация выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев осуществляется при условии, что ранее выпущенные ценные бумаги эмитента включены в список фондовой биржи.
14-1. Государственная регистрация выпуска инвестиционных облигаций проводится при условии, что событием (событиями), от наступления или ненаступления которого (которых) зависит получение держателем инвестиционной облигации дополнительного вознаграждения по инвестиционной облигации, являются изменения:
размера дохода эмитента (размера дохода от проекта, в который инвестируются деньги, полученные от размещения облигаций);
цены единицы сырья, металла или иного товара, значения товарного индекса, определенных на организованных торгах в Республике Казахстан и (или) за рубежом;
величины процентных ставок;
значений, рассчитываемых на основании цен производных финансовых инструментов;
значений показателей, составляющих официальную статистическую информацию;
значений физических, биологических и (или) химических показателей состояния окружающей среды;
обстоятельств, свидетельствующих о неисполнении или ненадлежащем исполнении одним или несколькими юридическими лицами или государствами своих обязанностей (за исключением договора поручительства и договора страхования).
Сноска. Правила дополнены пунктом 14-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.09.2021 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Государственная регистрация выпуска облигаций (облигационной программы) эмитента-нерезидента Республики Казахстан осуществляется при условии соблюдения данным эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан следующих требований:
1) наличие минимального кредитного рейтинга не ниже "В" по международной шкале агентства Standard & Poor’s или рейтинга аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств;

2) осы заңды тұлға шыққан елдің шетелдік қадағалау органы халықаралық Бағалы қағаздар жөніндегі комиссия ұйымының консультациялары, ынтымақтастығы және ақпарат алмасу мәселелері бойынша өзара түсіністік туралы көпжақты меморандумға қол қойды;
3) Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитенттің борыштық бағалы қағаздарын қор биржасының ресми тізіміне енгізу және олардың сонда болуы үшін талаптарды Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитенттің орындауы;
4) шетел мемлекетінің тиісті қадағалау органының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес облигациялар шығарылымына рұқсаттың не Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитент елінің заңнамасы бойынша осындай рұқсат талап етілмейтіні жөнінде көрсетілген органның хатының болуы;
5) Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитенттің облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеуге өтініш берген күнге дейінгі 3 (үш) ай ішіндегі кезеңде пруденциялық нормативтерді және тиісті қадағалау органы белгілеген өзге нормалар мен лимиттерді сақтауы (егер Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитент қаржы ұйымы болып табылса).
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16. Номиналы шетел валютасында көрсетілген облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу осы облигациялар бойынша сыйақы мен негізгі борышты төлеу шығарылым валютасында жүзеге асырылатын жағдайда жүзеге асырылады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.09.2021 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. Облигациялардың номиналдық құнын және (немесе) сыйақы мөлшерлемелерін цифрлық (виртуалды) бірліктердің және (немесе) құны цифрлық (виртуалды) бірліктердің құнына (құнының өзгерісіне) байланысты болатын қаржы құралдардың құнына индекстеуге рұқсат етілмейді.
Қағидалардың мақсаттары үшін цифрлық (виртуалды) бірлік деп криптография құралдарын және (немесе) компьютерлік есептеулерді қолдана отырып жасалған және орталықтандырылмаған ақпараттық жүйеде есепке алынған цифрлық жазбаны білдіретін бірлік түсініледі.
18. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

2) иностранный орган надзора страны происхождения данного юридического лица, подписал Многосторонний меморандум о взаимопонимании по вопросам консультаций, сотрудничества и обмена информацией Международной организации комиссий по ценным бумагам;
3) выполнение эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан требований для включения долговых ценных бумаг эмитента-нерезидента Республики Казахстан в официальный список фондовой биржи и их нахождения в нем;
4) наличие разрешения соответствующего надзорного органа иностранного государства на выпуск облигаций в соответствии с законодательством Республики Казахстан либо письмо указанного органа о том, что такое разрешение по законодательству страны место нахождения эмитента - нерезидента Республики Казахстан не требуется;
5) соблюдение пруденциальных нормативов и иных установленных соответствующим надзорным органом норм и лимитов в период за 3 (три) месяца до даты подачи заявления на государственную регистрацию выпуска облигаций (облигационной программы) (если эмитент - нерезидент Республики Казахстан является финансовой организацией).
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Государственная регистрация выпуска облигаций, номинал которых выражен в иностранной валюте, осуществляется при условии, что выплата вознаграждения и основного долга по данным облигациям будет осуществляться в валюте выпуска.
Сноска. Пункт 16 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.09.2021 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Индексирование номинальной стоимости и (или) ставки вознаграждения облигаций к стоимости цифровых (виртуальных) единиц и (или) финансовых инструментов, стоимость которых зависит от стоимости (изменения стоимости) цифровых (виртуальных) единиц, не осуществляется.
Для целей Правил под цифровой (виртуальной) единицей понимается единица, представляющая собой цифровую запись, созданную и учитываемую в децентрализованной информационной системе с применением средств криптографии и (или) компьютерных вычислений.
18. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

19. Алып тасталды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20-1. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
21. Алып тасталды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
22. Эмитент облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті, облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті) қағаз тасымалдағышта мемлекеттік тіркеу кезінде уәкілетті орган берген облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (облигациялық бағдарламаның) түпнұсқасын жоғалтқан жағдайда, эмитент оның телнұсқасын алуы қажет болған кезде портал арқылы облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің) телнұсқасын беру үшін уәкілетті органға бұқаралық ақпарат құралының атауы және жоғалған құжаттың жарамсыздығы туралы хабарламаның жарияланған күні туралы мәліметтерді көрсете отырып, электрондық нысандағы өтініш жібереді.
Уәкілетті орган эмитентке өтінішті алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде құжаттың телнұсқасын электрондық нысанда "жеке кабинетке" портал арқылы жібереді.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
23. Уәкілетті орган облигациялар шығарылымы шарттарында, оның ішінде жеке меморандумдарда қамтылған ақпаратты уәкілетті орган шығарылым шарттарын мемлекеттік тіркегеннен кейін қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында облигациялар шығарылымы (жеке меморандум) шарттарын оларға енгізілген өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, облигациялар шығарылымы (жеке меморандум) немесе облигациялар шығарылымы (жеке меморандум) шарттарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркегеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде орналастыру арқылы ашады.

19. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20-1. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. В случае утраты эмитентом оригинала свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций (свидетельства о государственной регистрации облигационной программы, свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы), выданного уполномоченным органом при государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) на бумажном носителе, эмитент при необходимости получения им дубликата направляет в уполномоченный орган для выдачи дубликата свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций (свидетельства о государственной регистрации облигационной программы, свидетельства о государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы) через портал заявление в электронной форме с указанием сведений о наименовании средства массовой информации и дате публикации сообщения о недействительности утраченного документа.
Уполномоченный орган направляет эмитенту через портал в "личный кабинет" в электронной форме дубликат документа в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты получения заявления.
Сноска. Пункт 22 – в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Уполномоченный орган раскрывает информацию, содержащуюся в условиях выпуска облигаций, в том числе, в частных меморандумах путем размещения на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности условий выпуска облигаций (частного меморандума) с учетом внесенных в них изменений и (или) дополнений в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации уполномоченным органом условий выпуска облигаций (частного меморандума) или государственной регистрации изменений и (или) дополнений в условия выпуска облигаций (частного меморандума).

Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-тарау. Облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу тәртібі
24. Эмитент уәкілетті органға мыналар өзгерген жағдайда оларды тіркеу үшін облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектiсіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ұсынады:
1) Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 9-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген мәліметтер - эмитент эмитенттің атауы мен оның орналасқан жерінің өзгергендігін растайтын құжаттарды алған күннен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде;
2) Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 9-бабы 1-тармағының 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көрсетілген мәліметтер - егер осы шығарылымның бір де бір облигациясы орналастырылмаған не эмитент осы шығарылымның барлық облигациясын бағалы қағаздардың қайталама нарығында сатып алған жағдайда эмитенттің тиісті органдары немесе облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысы шешім қабылдаған күннен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде.
25. Эмитент облигациялар шығарылымы шарттарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды ұсынған жағдайда, эмитент мыналардың электрондық нысанын толтырады:
осы қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістер және (немесе) толықтырулар жасау және ресімдеу қағидаларына (Проспектіні жасау және ресімдеу қағидалары) 1-қосымшаға сәйкес облигациялар шығарылымы проспектісінің (облигациялық бағдарлама проспектісінің) құрылымына сәйкес облигациялар шығарылымы проспектісі (облигациялық бағдарлама проспектісі);
проспектіні жасау және ресімдеу қағидаларына 2 қосымшаға сәйкес облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісінің құрылымына сәйкес облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісі;
проспекті жасау және ресімдеу қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісінің құрылымына сәйкес Қазақстан Республикасының бейрезидент-эмитенттің облигациялар шығарылымы проспектісі (облигациялық бағдарлама проспектісі).
Электрондық нысандарды толтыру кезінде эмитенттің қаржылық жай-күйі туралы ақпаратты қоспағанда, облигациялар шығарылымы проспектісіндегі (облигациялық бағдарлама проспектісіндегі, облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісіндегі) ақпарат уәкілетті органға құжаттар ұсынылған күннің алдындағы айдың соңғы жұмыс күніне сәйкес келтіріледі.
Эмитенттің қаржылық жағдайы туралы мәліметтер облигацияларды шығару шарттарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның соңындағы жағдайға не облигацияларды шығару шарттарына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсаннан кейінгі айдың 25-іне дейін ұсынған жағдайда, соңғы тоқсанның соңындағы жағдайға сәйкес келтіріледі.

Сноска. Пункт 23 – в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы)
24. Эмитент представляет в уполномоченный орган изменения и (или) дополнения в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы) для их регистрации в случае изменения:
1) сведений, указанных в подпункте 1) пункта 1 статьи 9 Закона о рынке ценных бумаг - в течение 30 (тридцати) календарных дней после даты получения эмитентом документов, подтверждающих изменение наименования эмитента и его места нахождения;
2) сведений, указанных в подпунктах 2), 3), 4), 5), 6) и 7) пункта 1 статьи 9 Закона о рынке ценных бумаг - в течение 30 (тридцати) календарных дней после даты принятия решения соответствующими органами эмитента, в случае, если ни одна облигация данного выпуска не была размещена либо все облигации данного выпуска выкуплены эмитентом на вторичном рынке ценных бумаг, или общим собранием держателей облигаций.
25. В случае представления эмитентом документов для государственной регистрации изменений и (или) дополнений в условия выпуска облигаций эмитентом заполняется электронная форма:
проспекта выпуска облигаций (проспекта облигационной программы) в соответствии со структурой проспекта выпуска облигаций (проспекта облигационной программы) согласно приложению 1 к Правилам составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), утвержденным настоящим постановлением (далее – Правила составления и оформления проспекта);
проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы в соответствии со структурой проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы согласно приложению 2 к Правилам составления и оформления проспекта;
проспекта выпуска облигаций (проспект облигационной программы) эмитента - нерезидента Республики Казахстан в соответствии со структурой проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы согласно приложению 2 к Правилам составления и оформления проспекта.
При заполнении электронных форм информация в проспекте выпуска облигаций (проспекте облигационной программы, проспекте выпуска облигаций в пределах облигационной программы) приводится на дату последнего рабочего дня месяца, предшествующего дате представления документов в уполномоченный орган, за исключением информации о финансовом состоянии эмитента.
Сведения о финансовом состоянии эмитента приводятся по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию изменений и (или) дополнений в условия выпуска облигаций либо на конец предпоследнего квартала в случае представления документов на государственную регистрацию изменений и (или) дополнений в условия выпуска облигаций до 25 числа месяца, следующего за последним кварталом перед подачей документов.

Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 22.12.2023 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
26. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
27. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
28. Облигациялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу осы өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды жарияланған облигациялар санының ұлғаюына әкеп соқтырмайтын жағдайда жүзеге асырылады.
29. Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 9-бабы 1-тармағының 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген облигациялар шығарылымының талаптарын өзгерту туралы шешім қабылданған жағдайда, облигацияларды орналастыру мен айналысқа шығару облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу күнінен кейінгі күнге дейін тоқтатыла тұрады.
30. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-1-тарау. Жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу тәртібі
Ескерту. 3-1-тараумен толықтырылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 09.02.2021 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
30-1. Эмитент мыналар өзгерген жағдайда жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін уәкілетті органға ұсынады:
1) осы қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін құжаттарға қойылатын талаптарға (бұдан әрі – Талаптар) 1-қосымшаның 1-тармағында көрсетілген мәліметтер - эмитенттің атауының өзгергендігін растайтын құжаттарды эмитент алған күннен кейін 30 (отыз) күнтізбелік күннің ішінде;
2) Талаптарға 1-қосымшаның 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-тармақтарында көрсетілген мәліметтер - егер осы шығарылымның ешбір облигациясы орналастырылмаған не осы шығарылымның барлық облигацияларын эмитент бағалы қағаздардың қайталама нарығында немесе облигация ұстаушылардың жалпы жиналысында сатып алған жағдайда, эмитенттің тиісті органдары шешім қабылдаған күннен кейін 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде.

Сноска. Пункт 25 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 22.12.2023 № 93 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Регистрация изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций осуществляется при условии, что данные изменения и (или) дополнения не приведут к увеличению количества объявленных облигаций.
29. В случае принятия решения об изменении условий выпуска облигаций, предусмотренных подпунктами 2), 3), 4), 5), 6) и 7) пункта 1 статьи 9 Закона о рынке ценных бумаг, размещение и обращение облигаций приостанавливается до дня, следующего за датой регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций.
30. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3-1. Порядок регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум
Сноска. Правила дополнены главой 3-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 09.02.2021 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30-1. Эмитент представляет в уполномоченный орган изменения и (или) дополнения в частный меморандум для их регистрации в случае изменения:
1) сведений, указанных в пункте 1 приложения 1 к Требованиям к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, утвержденных настоящим постановлением (далее – Требования) - в течение 30 (тридцати) календарных дней после даты получения эмитентом документов, подтверждающих изменение наименования эмитента;
2) сведений, указанных в пунктах 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 приложения 1 к Требованиям - в течение 30 (тридцати) календарных дней после даты принятия решения соответствующими органами эмитента, в случае, если ни одна облигация данного выпуска не была размещена либо все облигации данного выпуска выкуплены эмитентом на вторичном рынке ценных бумаг, или общим собранием держателей облигаций.

Облигацияларды ұстаушылардың жалпы жиналысы эмитенттің Талаптарға 1-қосымшаның 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-тармақтарында көзделген облигация шығару талаптарын өзгерту туралы шешім қабылдауы мақсатында Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 18-2-бабының 2, 3, 4, 4-1 және 5-тармақтарында белгіленген талаптар ескеріле отырып жүргізіледі.
Ескерту. 30-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
30-2. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
30-3. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
30-4. Жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу осы өзгерістер және (немесе) толықтырулар жарияланған облигациялар санының өсуіне алып келмейтін жағдайда жүзеге асырылады.
30-5. Талаптарға 1-қосымшаның 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-тармақтарында көзделген облигацияларды шығару талаптарын өзгерту туралы шешім қабылданған жағдайда облигацияларды орналастыру және айналысы жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар тіркелген күннен кейінгі күнге дейін тоқтатыла тұрады.
Ескерту. 30-5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
30-6. Эмитент уәкілетті орган 2023 жылғы 1 шілдеге дейін тіркеген жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін құжаттарды ұсынған жағдайда, эмитент Талаптарға 1-қосымшаға сәйкес жеке меморандумның құрылымына сәйкес жеке меморандумның электрондық нысанын толтырады.
Ескерту. 30-6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4-тарау. Облигацияларды өтеу қорытындылары туралы хабарламаны ұсыну және қарау тәртібі
31. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Общее собрание держателей облигаций в целях принятия эмитентом решения об изменении условий выпуска облигаций, предусмотренных пунктами 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 приложения 1 к Требованиям, проводятся с учетом требований, установленных пунктами 2, 3, 4, 4-1 и 5 статьи 18-2 Закона о рынке ценных бумаг.
Сноска. Пункт 30-1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30-2. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30-3. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30-4. Регистрация изменений и (или) дополнений в частный меморандум осуществляется при условии, что данные изменения и (или) дополнения не приведут к увеличению количества объявленных облигаций.
30-5. В случае принятия решения об изменении условий выпуска облигаций, предусмотренных пунктами 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 приложения 1 к Требованиям, размещение и обращение облигаций приостанавливается до дня, следующего за датой регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум.
Сноска. Пункт 30-5 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30-6. . В случае представления эмитентом документов для регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум, зарегистрированный уполномоченным органом до 1 июля 2023 года, эмитентом заполняется электронная форма частного меморандума в соответствии со структурой частного меморандума согласно приложению 1 к Требованиям.
Сноска. Пункт 30-6 – в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Порядок представления и рассмотрения уведомления об итогах погашения облигаций
31. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

32. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
33. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
34. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
35. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5-тарау. Облигациялар шығарылымының күшін жою тәртібі
36. Уәкілетті орган Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 30-1-бабының 1-тармағында көзделген негіздер бойынша облигациялар шығарылымының күшін жою туралы шешім қабылдайды.
37. Уәкілетті орган осы қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесінің және оларға қойылатын талаптардың 2-тармағына сәйкес эмитент облигациялар шығарылымының күшін жою үшін ұсынған құжаттарды оларды алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
38. Эмитент облигациялар шығарылымының күшін жою үшін ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкілетті орган облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымының) күшін жояды және эмитентке Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою туралы куәлікті электрондық нысанда "жеке кабинетке" портал арқылы жібереді.
Ескерту. 38-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
39. Таратылуы туралы мәліметтер Ұлттық бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің тізілімінде қамтылатын эмитенттің облигациялар шығарылымының күшін жою туралы шешімді уәкілетті орган осы қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесінің және оларға қойылатын талаптардың 2-тармағында көрсетілген құжаттарды бермей-ақ қабылдайды.

32. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
35. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 5. Порядок аннулирования выпуска облигаций
36. Решение об аннулировании выпуска облигаций принимается уполномоченным органом по основаниям, указанным в пункте 1 статьи 30-1 Закона о рынке ценных бумаг.
37. Уполномоченный орган рассматривает документы для аннулирования выпуска облигаций, представленные эмитентом через портал в электронной форме в соответствии с пунктом 2 Перечня документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требований к ним, утвержденного настоящим постановлением, в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты их получения.
Сноска. Пункт 37 – в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для аннулирования выпуска облигаций, требованиям законодательства Республики Казахстан о рынке ценных бумаг, уполномоченный орган аннулирует выпуск облигаций (выпуск облигаций в пределах облигационной программы) и направляет эмитенту через портал в "личный кабинет" в электронной форме свидетельство об аннулировании выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 5 к Правилам.
Сноска. Пункт 38 – в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
39. Решение об аннулировании выпуска облигаций эмитента, сведения о ликвидации которого содержатся в Национальном реестре бизнес-идентификационных номеров, принимается уполномоченным органом без предоставления документов, указанных в пункте 2 Перечня документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требований к ним, утвержденных настоящим постановлением.

40. Облигациялар шығарылымы эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне деректер енгізілген күннен бастап жойылады.
Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
41. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
42. Уәкілетті орган Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 30-1-бабы 2-тармағынның екінші бөлігінде белгіленген жағдайда бас тарту себептерін көрсете отырып, облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымының) күшін жоюдан бас тартады.
Облигациялар шығарылымының (облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымының) күшін жоюдан бас тартылған жағдайда, эмитент уәкілетті органның ескертулерін жояды және бас тарту алған күннен бастап 45 (қырық бес) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға құжаттарды қайталап ұсынады.
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне)
өзгерістерді және (немесе)
толықтыруларды тіркеу,
мемлекеттік емес
облигацияларды өтеу
қорытындылары туралы
хабарламаны ұсыну және қарау,
мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымының күшін
жою қағидаларына
1-қосымша
"Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда –ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы
1) облигациялар шығарылымын;
2) облигациялық бағдарламаны;
3) облигациялық бағдарламаны және көрсетілетін қызметті алушы бір уақытта ұсынған облигациялық бағдарламаның шегінде облигациялардың бірінші шығарылымын;
4) уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарламаның шегінде облигациялардың шығарылымын;
5) айналыс мерзімі 12 (он екі) аспайтын облигациялар шығарылымын;
6) жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымын;
7) уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарламаның шегінде жеке орналастыруға жататын облигациялардың шығарылымын;

40. Выпуск облигаций аннулируется с даты внесения данных в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг.
Сноска. Пункт 40 – в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
41. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
42. Уполномоченный орган отказывает в аннулировании выпуска облигаций (выпуска облигаций в пределах облигационной программы) с указанием причин отказа в случае, установленном частью второй пункта 2 статьи 30-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае отказа в аннулировании выпуска облигаций (выпуска облигаций в пределах облигационной программы) эмитент устраняет замечания уполномоченного органа и повторно представляет документы в уполномоченный орган в течение 45 (сорока пяти) рабочих дней со дня получения отказа.
Приложение 1
к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений
в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций"
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги
Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций
Наименование подвидов государственной услуги
1) выпуск облигаций;
2) облигационной программы;
3) облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленные услугополучателем одновременно;
4) выпуск облигаций в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом;
5) выпуск облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев;
6) выпуск облигаций, подлежащих частному размещению;
7) выпуск облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом;

8) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу;
9) жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу.
1.
Уәкілетті органның атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі (бұдан әрі – уәкілетті орган).
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну түрлері
Барлық кіші түрлер бойынша: бағалы қағаздардың орталық депозитарийінің веб-порталы (бұдан әрі - портал).
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері
Облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу кезінде:
облигациялар шығарылымын – құжаттарды мемлекеттік тіркеуге ұсынған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
облигациялық бағдарламаны - 10 (он) жұмыс күні ішінде;
облигациялық бағдарламаның және көрсетілетін қызметті алушы бір уақытта ұсынған облигациялық бағдарламаның шегінде облигациялардың бірінші шығарылымын - құжаттарды мемлекеттік тіркеуге ұсынған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде;
қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарламаның шегінде облигациялардың шығарылымын - құжаттарды мемлекеттік тіркеуге ұсынған күннен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарламаның шегінде жеке орналастыруға жататын облигациялардың шығарылымын- құжаттарды мемлекеттік тіркеуге ұсынған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
айналыс мерзімі 12 (он екі) аспайтын облигациялар шығарылымын - құжаттарды мемлекеттік тіркеуге ұсынған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
жеке орналастыруға жататын облигациялардың шығарылымын - құжаттарды мемлекеттік тіркеуге ұсынған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу – құжаттарды мемлекеттік тіркеуге алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде;
жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу – құжаттарды мемлекеттік тіркеуге алған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Барлық кіші түрлер бойынша:
электрондық (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Кіші түрлер бойынша:
Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген жағдайда - электрондық нысанда облигациялар шығарылымының проспектісі;
Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және облигациялар бағдарламаны мемлекеттік тіркеген жағдайда - электрондық нысанда облигациялар бағдарлама шығарылымының проспектісі;
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген жағдайда - облигациялық бағдарлама шегінде электрондық нысанда облигациялар шығарылымының проспектісі;

8) внесение изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы);
9) внесение изменений и (или) дополнений в частный меморандум.
1.
Наименование уполномоченного органа
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (далее – уполномоченный орган).
2.
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам:
веб-портал центрального депозитария ценных бумаг (далее - портал).
3.
Сроки оказания государственной услуги
При государственной регистрации:
выпуска облигаций - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня представления документов на государственную регистрацию; облигационной программы - в течение 10 (десяти) рабочих дней;
облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленные услугополучателем одновременно - в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты представления документов на государственную регистрацию;
выпуска облигаций в пределах облигационной программы зарегистрированной уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций - в течение 5 (пяти) рабочих дней после даты представления документов на государственную регистрацию;
выпуска облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций - в течение 3 (трех) рабочих дней после даты представления документов на государственную регистрацию;
выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев - в течение 3 (трех) рабочих дней после даты получения документов на государственную регистрацию;
выпуска облигаций, подлежащих частному размещению - в течение 3 (трех) рабочих дней после даты получения документов на государственную регистрацию;
внесении изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы) – в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты получения документов на государственную регистрацию;
внесении изменений и (или) дополнений в частный меморандум – в течение 3 (трех) рабочих дней после даты получения документов на государственную регистрацию.
4.
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
По подвидам:
Свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам и в электронной форме проспект выпуска облигаций - в случае государственной регистрации выпуска облигаций;
свидетельство о государственной регистрации выпуска облигационной программы по форме согласно приложению 3 к Правилам и в электронной форме проспект выпуска облигационной программы - в случае государственной регистрации облигационной программы;
свидетельство о государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы по форме согласно приложению 4 к Правилам и в электронной форме проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы - в случае государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы;

айналыс мерзімі 12 (он екі) аспайтын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген жағдайда - Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген жағдайда электрондық нысанда жеке меморандум;
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеген жағдайда электрондық нысанда жеке меморандум, Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (мемлекеттік емес облигациялар саны азайған және (немесе) олардың түрі, айналыс мерзімі өзгерген, эмитенттің атауы өзгерген, эмитенттің орналасқан жері өзгерген кезде) және облигациялар шығарылымына өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеген жағдайда өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық нысанда облигациялар шығарылымының проспектісі;
Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облигациялық бағдарлама шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (эмитенттің атауы өзгерген, эмитенттің орналасқан жері өзгерген кезде) және облигациялық бағдарлама проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеген жағдайда өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық нысанда облигациялық бағдарлама шығарылымының проспектісі;
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (мемлекеттік емес облигациялар саны азайған және (немесе) олардың түрі, айналыс мерзімі өзгерген, эмитенттің атауы өзгерген, эмитенттің орналасқан жері өзгерген кезде) және облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар тіркелген жағдайда - өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық нысанда облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымының проспектісі;
Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (мемлекеттік емес облигациялардың саны азайған және (немесе) олардың түрі, айналыс мерзімі өзгерген, эмитенттің атауы өзгерген кезде) және жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеген жағдайда - өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық нысанда жеке меморандум;

свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам – в случае государственной регистрации выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев;
свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам и в электронной форме частный меморандум - в случае государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению;
свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 4 к Правилам и в электронной форме частный меморандум в случае государственной регистрации выпуска облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы, свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам (при уменьшении количества негосударственных облигаций и (или) изменении их вида, срока обращения, изменении наименования эмитента, изменении места нахождения эмитента) и в электронной форме проспект выпуска облигаций с учетом изменений и (или) дополнений - в случае государственной регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций;
свидетельство о государственной регистрации выпуска облигационной программы по форме согласно приложению 3 к Правилам (при изменении наименования эмитента, изменении места нахождения эмитента) и в электронной форме проспект выпуска облигационной программы с учетом изменений и (или) дополнений - в случае регистрации изменений и (или) дополнений в проспект облигационной программы;
свидетельство о государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы по форме согласно приложению 4 к Правилам (при уменьшении количества негосударственных облигаций и (или) изменении их вида, срока обращения, изменении наименования эмитента, изменении места нахождения эмитента) и в электронной форме проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы с учетом изменений и (или) дополнений - в случае регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы;
свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 2 к Правилам (при уменьшении количества негосударственных облигаций и (или) изменении их вида, срока обращения, изменении наименования эмитента) и в электронной форме частный меморандум с учетом изменений и (или) дополнений - в случае регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум;

Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (мемлекеттік емес облигациялардың саны азайған және (немесе) олардың түрі, айналыс мерзімі өзгерген, эмитенттің атауы өзгерген кезде) және облигациялық бағдарлама шегінде жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы кезінде жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеген жағдайда - өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық нысанда жеке меморандум не мемлекеттік қызмет көрсетуге негізгі талаптардың осы тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемнің мөлшері, және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде көрсетіледі.
7.
Жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:
1) порталдың – жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты болатын техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Мерекелер туралы заң) сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жіберу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады;
2) уәкілетті органның – Кодекске және Мерекелер туралы заңға сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Облигациялар шығарылымын, облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісе отырып, еркін нысанда жасалған электрондық өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушы органының облигацияларды шығару, орналастыру, айналысқа жіберу және өтеу тәртібі, облигацияларды орналастыру нәтижесінде көрсетілетін қызметті алушы алған қаражатты пайдалану, облигациялар шығарылымының көлемі, саны және түрі, облигациялардың номиналды құны, облигацияларды ұстаушылардың құқықтары туралы мәліметтерді қамтитын мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы туралы шешімінің электрондық көшірмесі не көрсетілетін қызметті алушы органының облигациялық бағдарлама шығарылымының көлемі туралы мәліметтерді қамтитын облигациялық бағдарлама шығарылымы туралы шешімінің көшірмесі (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);

свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций по форме согласно приложению 4 к Правилам (при уменьшении количества негосударственных облигаций и (или) изменении их вида, срока обращения, изменении наименования эмитента) и в электронной форме частный меморандум с учетом изменений и (или) дополнений - в случае регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум при выпуске облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего перечня основных требований к оказанию государственной услуги. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
7.
График работы
График работы:
1) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявлений и направление результатов оказания государственной услуги осуществляется на следующий рабочий день);
2) уполномоченный орган – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с Кодексом и Законом о праздниках.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Для государственной регистрации выпуска облигаций, облигационной программы):
1) электронное заявление, составленное в произвольной форме с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;
2) электронная копия решения органа услугополучателя о выпуске негосударственных облигаций, содержащего сведения о порядке выпуска, размещения, обращения и погашения облигаций, использования средств, полученных услугополучателем в результате размещения облигаций, объеме выпуска, количестве и виде облигаций, номинальной стоимости облигаций, правах держателей облигаций, либо копию решения органа услугополучателя о выпуске облигационной программы, содержащего сведения об объеме выпуска облигационной программы (за исключением случая выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев);

3) электрондық нысанда мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісі (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);
4) электрондық нысанда жеке меморандум (жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жағдайында);
5) электрондық нысанда айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы жағдайында);
6) көрсетілетін қызметті алушының жарғысының электрондық көшірмесі (бар болса) (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);
7) қамтамасыз етілген облигациялар шығарылымы жағдайында көрсетілетін қызметті алушының міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз етудің болуын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);
8) облигацияларды ұстаушылардың өкілімен жасалған шарттың электрондық көшірмесі (егер облигацияларды ұстаушылардың өкілімен шарт жасасу міндеті "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Бағалы қағаздар рыногы туралы заң) талаптарында көзделген және (немесе) оны жасасуға көрсетілетін қызметті алушы бастамашылық жасаған жағдайда) (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);
9) жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған көрсетілетін қызметті алушылар үшін көрсетілетін қызметті алушының табысын оның қатысушылары арасында бөлу тәртібінің электрондық көшірмесі (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы жағдайында);
10) аудиторлық есептермен расталған соңғы екі қаржы жылындағы көрсетілетін қызметті алушының жылдық қаржылық есептілігінің (эмитентте еншілес ұйымдар болған жағдайда шоғырландырылған қаржылық есептіліктің) электрондық көшірмелері, сондай-ақ аудиторлық есептердің (жаңадан құрылған көрсетілетін қызметті алушыларды қоспағанда) электрондық көшірмелері (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда);
11) мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша не мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсаннан кейінгі айдың 25-күніне дейін ұсынған жағдайда, соңғы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша көрсетілетін қызметті алушының қаржылық есептілігінің электрондық көшірмесі. Ағымдағы жылғы 1 қаңтардан 1 маусым аралығы кезеңінде аяқталған қаржы жылы үшін қаржылық есептіліктің аудиторлық есебі болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті органға соңғы аяқталған жылдың алдындағы екі жылдағы қаржылық есептіліктің электрондық көшірмесін және көрсетілген кезең үшін қаржылық есептіліктің аудиторлық есебінің электрондық көшірмесін ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы аяқталған қаржы жылы үшін аудиторлық есепті және қаржылық есептілікті жылдық қаржылық есептілік бекітілген күннен бастап бір ай ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұсынады (айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар және жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы жағдайын қоспағанда).

3) проспект выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы) в электронной форме (за исключением случаев выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев и облигаций, подлежащих частному размещению);
4) частный меморандум в электронной форме (в случае выпуска облигаций, подлежащих частному размещению);
5) сведения о выпуске облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев в электронной форме (в случае выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев);
6) электронная копия устава услугополучателя (при наличии) (за исключением случая выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев);
7) в случае выпуска обеспеченных облигаций электронные копии документов, подтверждающих наличие обеспечения исполнения обязательств услугополучателя (за исключением случая выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев);
8) электронная копия договора, заключенного с представителем держателей облигаций (в случае, если обязанность заключения договора с представителем держателей облигаций предусмотрена требованиями Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее – Закон о рынке ценных бумаг) и (или) его заключение инициировано услугополучателем) (за исключением случая выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев и облигаций, подлежащих частному размещению);
9) электронная копия порядка распределения дохода услугополучателя между его участниками для услугополучателей, созданных в организационно-правовой форме товарищества с ограниченной ответственностью (за исключением случая выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев);
10) электронные копии годовой финансовой отчетности услугополучателя (консолидированной финансовой отчетности в случае наличия у эмитента дочерних организаций) за два последних финансовых года, подтвержденной аудиторскими отчетами, а также электронные копии аудиторских отчетов (за исключением вновь созданных услугополучателей) (за исключением случаев выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев и облигаций, подлежащих частному размещению);
11) электронная копия финансовой отчетности услугополучателя по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска негосударственных эмиссионных ценных бумаг либо на конец предпоследнего квартала в случае представления документов на государственную регистрацию выпуска негосударственных эмиссионных ценных бумаг до 25 числа месяца, следующего за последним кварталом перед подачей.
В случае отсутствия аудиторского отчета финансовой отчетности за завершенный финансовый год в период с 1 января по 1 июня текущего года услугополучатель представляет в уполномоченный орган электронную копию финансовой отчетности за два года, предшествующих последнему завершенному году, и электронную копию аудиторского отчета финансовой отчетности за указанный период.
Аудиторский отчет и финансовая отчетность за завершенный финансовый год представляются услугополучателем в течение месяца с даты утверждения годовой финансовой отчетности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан (за исключением случаев выпуска облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев и облигаций, подлежащих частному размещению).

Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақтың 6), 10) және 11) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды, егер осы құжаттар облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттар ұсынылған күнге дейін қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында орналастырылған жағдайда ұсынбайды.
Мемлекеттік емес облигациялар (облигациялық бағдарлама) шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушы осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттардан басқа қосымша мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қазақстан Республикасының бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушының орналасқан мемлекеттің заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушының заңды тұлға ретінде тіркелгенін растайтын, дұрыстығын нотариус куәландырған қазақ және орыс тілдеріне аудармасы қоса берілген құжаттың электрондық көшірмесі;
2) Қазақстан Республикасының бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушының дұрыстығын нотариус куәландырған қазақ және орыс тілдеріне аудармасы қоса берілген құрылтай құжаттарының электрондық көшірмесі;
3) шет мемлекеттің қаржы нарығын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органының Қазақстан Республикасының бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушының облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеуге өтініш берген күннен бастап үш ай бұрын кезеңде пруденциялық нормативтер мен бейрезиденттің уәкілетті органы белгілеген өзге де нормалар мен лимиттерді сақтау туралы хатының электрондық көшірмесі (егер Қазақстан Республикасының бейрезидент-көрсетілетін қызметті алушы қаржы ұйымы болып табылса).
Көрсетілетін қызметті алушы қайта құрылымдау жүргізу туралы сот шешіміне сәйкес қайта құрылымдау жүргізген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген құжаттардан басқа, сот бекіткен қайта құрылымдау жоспарының электрондық көшірмесін ұсынады.
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісе отырып, еркін нысанда жасалған электрондық өтініш;
2) өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының электрондық түрдегі проспектісі (облигациялық бағдарлама проспектісі);

Документы, указанные в подпунктах 6), 10) и 11) настоящего пункта не представляются услугополучателем, в случае, если данные документы были размещены на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности до даты представления документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы).
Для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы) услугополучатель-нерезидент Республики Казахстан кроме документов, указанных в части первой настоящего пункта, дополнительно представляет следующие документы:
1) электронную копию документа, подтверждающего регистрацию услугополучателя-нерезидента Республики Казахстан в качестве юридического лица в соответствии с законодательством государства места нахождения услугополучателя-нерезидента Республики Казахстан, с приложением перевода на казахский и русский языки, верность которого засвидетельствована нотариусом;
2) электронные копии учредительных документов услугополучателя-нерезидента Республики Казахстан с приложением переводов на казахский и русский языки, верность которых засвидетельствована нотариусом;
3) электронную копию письма уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка иностранного государства о соблюдении услугополучателем-нерезидентом Республики Казахстан пруденциальных нормативов и иных установленных уполномоченным органом нерезидента норм и лимитов в период за три месяца до даты подачи заявления на государственную регистрацию выпуска облигаций (облигационной программы) (если услугополучатель-нерезидент Республики Казахстан является финансовой организацией).
В случае проведения услугополучателем реструктуризации в соответствии с решением суда о проведении реструктуризации, для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) услугополучатель помимо документов, указанных в части первой настоящего пункта, представляет электронную копию плана реструктуризации, утвержденного судом.
Для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы):
1) электронное заявление, составленное в произвольной форме с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;
2) проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы) с учетом изменений и (или) дополнений в электронном виде;

3) мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) оның негізінде өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген органның шешімінің (хаттамасының) немесе отырыс хаттамасынан үзінді көшірменің электрондық көшірмесі.
Жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісе отырып, еркін нысанда жасалған электрондық өтініш;
2) өзгерістер және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық түрде жеке меморандум;
3) жеке меморандумға оның негізінде өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген органның шешімінің (хаттамасының) немесе отырыс хаттамасынан үзінді көшірменің электрондық көшірмесі;
4) сот бекіткен және облигациялар шығарылымы талаптарының өзгеруін қамтитын қайта құрылымдау жоспарының электрондық көшірмесі (қайта құрылымдау жүргізу туралы сот шешіміне сәйкес эмитент қайта құрылымдау жүргізген жағдайда).
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді уәкілетті орган орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының дерекқорларынан алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттарды ұсыну және құжаттарды қарау процесінде олардың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес еместігін анықтау талаптары мен тәртібін бұзуы. Көрсетілген негізден басқа, уәкілетті орган егер:
1) көрсетілетін қызметті алушының бастамасы бойынша ерікті делистингті қоспағанда, осы облигациялық бағдарлама шегінде жүзеге асырылған мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының делистингі жүргізілген;
2) облигациялық бағдарлама шегінде мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу нәтижесінде айналыстағы мемлекеттік емес облигациялар шығарылымдарының жалпы сомасы осындай облигациялық бағдарламаның тіркелген көлемінен асып түсетін болса, көрсетілетін қызметті алушыға облигациялық бағдарлама шегінде мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуден бас тартады.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары және мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Порталда іркіліс немесе техникалық ақаулар анықталған жағдайда бірыңғай байланыс орталығына жүгіну қажет.

3) электронная копия решения (протокола) или выписки из протокола заседания органа, на основании которого внесены изменения и (или) дополнения в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы).
Для регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум:
1) электронное заявление, составленное в произвольной форме с согласием на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугополучателя;
2) частный меморандум с учетом изменений и (или) дополнений в электронном виде;
3) электронная копия решения (протокола) или выписки из протокола заседания органа, на основании которого внесены изменения и (или) дополнения в частный меморандум;
4) электронная копия плана реструктуризации, утвержденного судом и содержащего, в том числе изменение условий выпуска облигаций (в случае проведения эмитентом реструктуризации в соответствии с решением суда о проведении реструктуризации).
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица уполномоченный орган получает из баз данных центральных государственных органов, а также Государственной корпорации "Правительство для граждан".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Нарушение услугополучателем условий и порядка представления документов на государственную регистрацию выпуска негосударственных облигаций и выявления в процессе рассмотрения документов их несоответствия требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан. Помимо указанного основания уполномоченный орган отказывает услугополучателю в государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций в пределах облигационной программы в случае, если:
1) произведен делистинг выпуска негосударственных облигаций, осуществленного в пределах данной облигационной программы, за исключением добровольного делистинга по инициативе услугополучателя;
2) в результате государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций в пределах облигационной программы общая сумма выпусков негосударственных облигаций, находящихся в обращении, превысит зарегистрированный объем такой облигационной программы.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса мест оказания государственной услуги и контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
В случае обнаружения сбоя либо технических неполадок на портале необходимо обратиться в единый контакт-центр.

Бірыңғай байланыс орталығы: 8 800 080 86 68.
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
1-1 қосымша
Халықаралық қаржы ұйымдарының тізбесі
Ескерту. 1-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
1. Азия даму банкі.
2. Азия инфрақұрылымдық инвестициялар Банкі.
3. Америкааралық даму банкі.
4. Африка даму банкі.
5. Еуразия Даму банкі.
6. Еуропа қайта құру және даму банкі.
7. Еуропалық инвестициялық банк.
8. Еуропалық Кеңестің Даму Банкі.
9. Жеке секторды дамыту жөніндегі ислам корпорациясы.
10. Ислам даму банкі.
11. Скандинавия инвестициялық банкі.
12. Халықаралық валюта қоры.
13. Халықаралық қайта құру және даму банкі.
14. Халықаралық қаржы корпорациясы.
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне)
өзгерістерді және (немесе)
толықтыруларды тіркеу,
мемлекеттік емес
облигацияларды өтеу
қорытындылары туралы
хабарламаны ұсыну және қарау,
мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымының күшін
жою қағидаларына
2-Қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда –ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20 __ жылғы "___" _________                                     Алматы қаласы
Уәкілетті орган (уәкілетті органның толық атауы)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
тіркелген
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(эмитенттің толық атауы және орналасқан жері)
мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге алды.
Шығарылым _______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(облигациялардың саны, облигациялар түрі цифрмен және жазбаша),
___________________________________________________ облигацияларға бөлінген,
оларға____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды) берілген.
Бір облигацияның номиналды құны __________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________________________ теңге.
(цифрмен және жазбаша)
Облигациялар шығарылымының көлемі
__________________________________________________________________________
(шығарылатын облигациялардың
_____________________________________________________________ теңге болады.
жиынтықты номиналды құны цифрмен және жазумен)
Эмитенттің мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру себебі (эмитенттің мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі ауыстырылған жағдайда толтырылады):
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
__________________________________________________________________________
Уәкілетті тұлға ________________________ ____________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)             (тегі, аты-жөні)
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан
Облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда –ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20 __ жылғы "___" ___________                                     Алматы қаласы
Уәкілетті орган (уәкілетті органның толық атауы)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________ тіркелген
(эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(эмитенттің толық атауы және орналасқан жері)
облигациялық бағдарламасын мемлекеттік тіркеуді жүргізді.
Облигациялық бағдарлама шығарылымының көлемі _______________________
________________________________________________________ теңгені құрайды.
(цифрмен және жазумен)
Шығарылым Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне ____ нөмірімен енгізілді.
Облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру себебі (эмитенттің облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі ауыстырылған жағдайда толтырылады):
__________________________________________________________________________
________________________________________________________________________.
Уәкілетті адам ___________________________ _________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (тегі, инициалдары)
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан
Облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда –ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20 __ жылғы "___" ___________                                     Алматы қаласы
Уәкілетті орган (уәкілетті органның толық атауы)
________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
________________________________________________________________ тіркелген
(эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(эмитенттің толық атауы және орналасқан жері)
облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуді жүргізді.
Шығарылым ________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(облигациялар саны цифрмен және жазумен, облигациялар түрі)
________________________________________________________________________
халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды)
______________________________________________________________________
берілген облигацияларға бөлінген.
Бір облигацияның номиналды құны ___________________________________________
__________________________________________________________________________
____________________________________________________________________ теңге.
(цифрмен және жазумен)
Облигациялар шығарылымының көлемі _______________________________________
__________________________________________________________________________
(шығарылатын облигациялардың жиынтық номиналды құны
_____________________________________________________________ теңге болады.
цифрмен және жазумен)
Облигациялық бағдарлама шегінде мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстыру себебі (эмитент облигациялық бағдарлама шегінде мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ауыстырған жағдайда толтырылады):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Уәкілетті адам _______________________________ ______________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба)             (тегі, инициалдары)
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
күшін жою қағидаларына
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Нысан
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою туралы куәлік
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда –ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20___ жылғы "____"_______ Алматы қаласы
Уәкілетті орган (уәкілетті органның толық атауы)
__________________________________________________________________________
(тіркеуші органның атауы, эмитентті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) күні
_________________________________________________________________________,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бар болса)
тіркеген
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(эмитенттің толық атауы мен орналасқан жері)
облигациялар шығарылымының күшін жойды.
Шығарылым облигацияларына берілген халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды)
_________________________________________________________________________.
Шығарылым_______________________________________________________________
(облигациялардың саны цифрмен және жазбаша,
__________________________________________________________________________
_______________________________облигациялар түрі) облигацияларға бөлінген.
Облигациялар шығарылымының
__________________________________________________________________________
(күшін жою себебі)
_______________________________________ байланысты күші жойылды.
Уәкілетті адам ____________________________________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (тегі, инициалдары)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 қазандағы
№ 248 қаулысына
2-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін құжаттарға қойылатын талаптар

Единый контакт-центр: 8 800 080 86 68.
Приложение 1-1
к Правилам государственной
регистрации выпуска
негосударственных облигаций
(облигационной программы),
регистрации изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций
Перечень международных финансовых организаций
Сноска. Правила дополнены приложением 1-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Азиатский банк развития.
2. Азиатский банк инфраструктурных инвестиций.
3. Межамериканский банк развития.
4. Африканский банк развития.
5. Евразийский банк развития.
6. Европейский банк реконструкции и развития.
7. Европейский инвестиционный банк.
8. Банк Развития Европейского Совета.
9. Исламская корпорация по развитию частного сектора.
10. Исламский банк развития.
11. Скандинавский инвестиционный банк.
12.Международный валютный фонд.
13. Международный банк реконструкции и развития.
14. Международная финансовая корпорация.
Приложение 2 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений
в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций
Форма
Свидетельство о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций
Сноска. Свидетельство - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"___" _________ 20 __ года город Алматы
Уполномоченный орган (полное наименование уполномоченного органа) произвел
государственную регистрацию выпуска негосударственных облигаций
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(полное наименование и место нахождения эмитента) зарегистрированного
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер эмитента (при наличии)
Выпуск разделен на
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
облигаций, (количество облигаций цифрами и прописью, вид облигаций)
которым присвоен международный идентификационный номер (код ISIN)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Номинальная стоимость одной облигации
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
тенге. (цифрами и прописью)
Объем выпуска облигаций составляет
__________________________________________________________________ тенге.
(суммарная номинальная стоимость выпускаемых облигаций цифрами и прописью)
Причина замены свидетельства о государственной регистрации выпуска
негосударственных облигаций эмитента (заполняется в случае замены свидетельства
о государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций эмитента):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________.
Уполномоченное лицо
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, инициалы)
Приложение 3 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений
в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций
Форма
Свидетельство о государственной регистрации облигационной программы
Сноска. Свидетельство - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"___" ___________ 20 __ года город Алматы
Уполномоченный орган (полное наименование уполномоченного органа) произвел
государственную регистрацию облигационной программы
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________,
_______________________________________________________________________
(полное наименование и место нахождения эмитента) зарегистрированного
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер эмитента (при наличии)
Объем выпуска облигационной программы составляет
_______________________________________________________________________
тенге. (цифрами и прописью)
Выпуск внесен в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг за номером
_______________________________________________________________________.
Причина замены свидетельства о государственной регистрации облигационной
программы (заполняется в случае замены свидетельства о государственной
регистрации облигационной программы эмитента):
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________.
Уполномоченное лицо _________________________ __________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, инициалы)
Приложение 4 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений
в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций
Форма
Свидетельство о государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы
Сноска. Свидетельство - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"___" ____________ 20 __ года город Алматы
Уполномоченный орган (полное наименование уполномоченного органа) произвел
государственную регистрацию выпуска облигаций в пределах облигационной программы
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________,
(полное наименование и место нахождения эмитента) зарегистрированного
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер эмитента (при наличии)
Выпуск разделен на ______________________________________________________
______________________________________________________________ облигаций,
(количество облигаций цифрами и прописью, вид облигаций)
которым присвоен международный идентификационный номер (код ISIN)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________.
Номинальная стоимость одной облигации
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
тенге. (цифрами и прописью)
Объем выпуска облигаций составляет
_________________________________________________________________ тенге.
(суммарная номинальная стоимость выпускаемых облигаций цифрами и прописью)
Причина замены свидетельства о государственной регистрации выпуска
негосударственных облигаций в пределах облигационной программы
(заполняется в случае замены свидетельства о государственной регистрации выпуска
негосударственных облигаций в пределах облигационной программы эмитента):
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Уполномоченное лицо
________________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, инициалы)
Приложение 5 к Правилам
государственной регистрации
выпуска негосударственных
облигаций (облигационной
программы), регистрации
изменений и (или) дополнений
в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум, аннулирования
выпуска негосударственных
облигаций
Форма
Свидетельство об аннулировании выпуска негосударственных облигаций
Сноска. Свидетельство - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"____"_______ 20___ года город Алматы
Уполномоченный орган (полное наименование уполномоченного органа)
аннулировал выпуск облигаций
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________,
(полное наименование и место нахождения эмитента)
зарегистрированного
_____________________________________________________________________
(дата государственной регистрации (перерегистрации) эмитента,
_____________________________________________________________________
наименование регистрирующего органа,
_____________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (при наличии)
Международный идентификационный номер (код ISIN),
присвоенный облигациям выпуска
_____________________________________________________________________.
Выпуск разделен на
_____________________________________________________________________
облигаций. (количество облигаций цифрами и прописью, вид облигаций)
Выпуск облигаций аннулирован в связи с
_____________________________________________________________________
(причина аннулирования)
Уполномоченное лицо
____________________________ _______________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, инициалы)
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 октября 2018 года № 248
Требования к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум

Ескерту. Талаптардың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Осы Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, жеке меморандумды (бұдан әрі – Талаптар) тіркеу үшін құжаттарға қойылатын талаптар (бұдан әрі - Талаптар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Бағалы қағаздар рыногы туралы заң) сәйкес әзірленді және мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (бұдан әрі – облигациялық бағдарлама) мемлекеттік тіркеу, облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды мемлекеттік тіркеу (бұдан әрі – өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу) үшін құжаттарға қойылатын талаптарды белгілейді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Эмитенттің облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттiк тiркеу өтінішінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім қамтылады.
3-1. Жеке меморандум Талаптарға 1-қосымшаға сәйкес жеке меморандумның құрылымына сәйкес жасалады.
Жеке меморандум қазақ және орыс тілдерінде жасалады.
Номиналы шетел валютасында көрсетілген облигациялар шығарылған жағдайда жеке меморандум қазақ, орыс және эмитенттің қалауы бойынша ағылшын тілдерінде жасалады.
Ескерту. Талаптар 3-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 09.02.2021 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.09.2021 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Требования к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум (далее – Требования) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг) и устанавливают требования к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (далее – облигации) (облигационной программы), государственной регистрации изменений и (или) дополнений (далее – регистрация изменений и (или) дополнений) в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Заявление эмитента для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы) содержит согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
3-1. Частный меморандум составляется в соответствии со структурой частного меморандума согласно приложению 1 к Требованиям.
Частный меморандум составляется на казахском и русском языках.
Частный меморандум в случае выпуска облигаций, номинал которых выражен в иностранной валюте, составляется на казахском, русском и по усмотрению эмитента английском языках.
Сноска. Требования дополнены пунктом 3-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 09.02.2021 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.09.2021 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3-2. Айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер Талаптарға 2-қосымшаға сәйкес айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер құрылымына сәйкес жасалады және ресімделеді және қазақ және орыс тілдерінде ұсынылады.
Ескерту. Талаптар 3-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.09.2021 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-3. Эмитент облигациялық бағдарлама шегінде жеке орналастыруға жататын мемлекеттік емес облигациялар шығарған жағдайда жеке меморандум Талаптарға 1-қосымшаға сәйкес жеке меморандумның құрылымына сәйкес жасалады.
Ескерту. Қағида 3-3-тармақтармен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-4. Арнайы қаржы компаниясы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) жеке меморандуммен бірге оригинатордың соңғы қаржы жыл үшін аудиторлық есебін, оригинатор мен арнайы қаржы компаниясы арасында жасалған осы секьюритилендіру мәмілесі бойынша талап ету құқықтарын басқаға беру шартын ұсынады.
Оригинатордың соңғы жыл үшін аудиторлық есебі болмаған жағдайда арнайы қаржы компаниясы уәкілетті органға облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттар ұсыну алдында оригинатордың соңғы есепті тоқсан үшін қаржылық есептілігінің көшірмесін ұсынады.
Ескерту. Қағида 3-4-тармақтармен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Алып тасталды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Эмитент Бағалы қағаздар нарығы туралы заңның 9-бабы 1-тармағының 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көрсетілген мәліметтер өзгерген жағдайда, облигациялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін:
1) облигацияларды ұстаушылар болған жағдайда - облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысының облигациялар шығарылымы проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешімінің (облигацияларды жалғыз ұстаушы шешімінің) көшірмесін (сот шешіміне сәйкес немесе Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларда жүргізілетін эмитентті қайта құрылымдау жағдайларын қоспағанда);

3-2. Сведения о выпуске облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев составляются и оформляются в соответствии со структурой сведений о выпуске облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев согласно приложению 2 к Требованиям и представляются на казахском и русском языках.
Сноска. Требования дополнены пунктом 3-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.09.2021 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-3. В случае выпуска эмитентом негосударственных облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы, частный меморандум составляется в соответствии со структурой частного меморандума согласно приложению 1 к Требованиям.
Сноска. Правила дополнены пунктом 3-3 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-4. Специальная финансовая компания с частным меморандумом представляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) аудиторский отчет оригинатора за последний финансовый год, договор уступки прав требования по данной сделке секьюритизации, заключенный между оригинатором и специальной финансовой компанией.
В случае отсутствия аудиторского отчета оригинатора за последний финансовый год специальная финансовая компания представляет в уполномоченный орган копию финансовой отчетности оригинатора за последний отчетный квартал перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска облигаций.
Сноска. Правила дополнены пунктом 3-4 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В случае изменения сведений, указанных в подпунктах 2), 3), 4), 5), 6) и 7) пункта 1 статьи 9 Закона о рынке ценных бумаг, эмитент для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций представляет:
1) в случае наличия держателей облигаций копию решения общего собрания держателей облигаций (решения единственного держателя облигаций) о внесении изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (за исключением случаев реструктуризации эмитента, проводимой в соответствии с решением суда или в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан);

2) егер осы шығарылымның бір де бір облигациясы орналастырылмаған болса немесе осы шығарылымның барлық облигациясын эмитент сатып алған болса - эмитенттің тиісті органының облигациялар шығарылымы проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешімінің көшірмесін ұсынады.
5-1. Талаптарға 1-қосымшаның 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-тармақтарында көрсетілген мәліметтер өзгерген жағдайда, эмитент жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін мыналарды ұсынады:
1) облигацияларды ұстаушылар болған жағдайда жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы облигацияларды ұстаушылардың жалпы жиналысы шешімінің (облигацияларды жалғыз ұстаушы шешімінің) көшірмесі (соттың шешіміне сәйкес немесе Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жағдайларда жүргізілетін эмитентті қайта құрылымдау жағдайларын қоспағанда);
2) егер осы шығарылымның бірде-бір облигациясы орналастырылмаған немесе осы шығарылымның барлық облигацияларын эмитент сатып алған жағдайда, эмитенттің тиісті органының жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы көшірмесі.
Жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық нысанда қазақ және орыс тілдерінде жасалады.
Егер номиналы шетел валютасында көрсетілген облигациялар шығарылымы кезінде эмитенттің қалауы бойынша қазақ және орыс тілдерінен басқа жеке меморандум ағылшын тілінде жасалса, өзгерістер және (немесе) толықтырулар ескеріле отырып, жеке меморандум қазақ және орыс тілдерінен басқа ағылшын тілінде де жасалады.
Ескерту. Талаптар 5-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 09.02.2021 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
6. Эмитент облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін қайта құрылымдауды жүргізу туралы сот шешіміне сәйкес қайта құрылымдау жүргізген жағдайда, осы қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарлама) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісі), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою туралы қағидаларының 3-тармағында көрсетілген құжаттардан бөлек эмитент уәкілетті органға сот бекіткен және облигациялар шығарылымы шарттарының өзгерістерін қамтитын қайта құрылымдау жоспарының электрондық көшірмесін жібереді.

2) в случае, если ни одна облигация данного выпуска не размещена или все облигации данного выпуска выкуплены эмитентом, копию соответствующего органа эмитента о внесении изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций.
5-1. В случае изменения сведений, указанных в пунктах 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 приложения 1 к Требованиям, эмитент для регистрации изменений и (или) дополнений в частный меморандум представляет:
1) в случае наличия держателей облигаций копию решения общего собрания держателей облигаций (решения единственного держателя облигаций) о внесении изменений и (или) дополнений в частный меморандум (за исключением случаев реструктуризации эмитента, проводимой в соответствии с решением суда или в случаях, предусмотренных законами Республики Казахстан);
2) в случае, если ни одна облигация данного выпуска не размещена или все облигации данного выпуска выкуплены эмитентом, копию соответствующего органа эмитента о внесении изменений и (или) дополнений в частный меморандум.
Частный меморандум с учетом изменений и (или) дополнений составляется на казахском и русском языках в электронной форме.
В случае, если при выпуске облигаций, номинал которых выражен в иностранной валюте, частный меморандум по усмотрению эмитента помимо казахского и русского языков составлялся на английском языке, частный меморандум с учетом изменений и (или) дополнений также составляется помимо казахского и русского языков на английском языке.
Сноска. Требования дополнены пунктом 5-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 09.02.2021 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. В случае проведения эмитентом реструктуризации в соответствии с решением суда о проведении реструктуризации для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы) помимо документов, указанных в пункте 3 Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, утвержденных настоящим постановлением, эмитент направляет в уполномоченный орган электронную копию плана реструктуризации, утвержденного судом и содержащего, в том числе изменение условий выпуска облигаций.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Хаттама немесе одан үзінді көшірме нысанында жасалған, облигациялар шығарылымы проспектісіне, жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін көшірмесі уәкілетті органға ұсынылатын облигациялар ұстаушылардың (жалғыз облигация ұстаушының) жалпы жиналысының облигациялар шығарылымы проспектісіне, жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешімінде мынадай мәліметтер қамтылады:
1) эмитенттің атауы;
2) проспектісіне немесе жеке меморандумына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілетін облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні, осы шығарылымның облигацияларына берілген халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ІSІN коды);
3) облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысын өткізу күні, уақыты және орны;
4) ұстаушылары облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысына қатысатын облигациялардың саны;
5) облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысының кворумы;
6) осы шығарылым облигацияларының 10 (оннан) астам пайызына ие облигациялар ұстаушылардың саны;
7) облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысының күн тәртібі;
8) облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысының күн тәртібіндегі мәселелер бойынша облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысында дауыс беру тәртібі;
9) облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысының төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (олар бар болса);
10) облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысының күн тәртібіндегі әрбір мәселе бойынша дауыс беру нәтижелері;
11) облигациялар ұстаушылардың жалпы жиналысының күн тәртібіндегі әрбір мәселе бойынша қабылданған шешім.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 09.02.2021 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Хаттама немесе одан үзінді көшірме нысанында жасалған, облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін көшірмесі уәкілетті органға ұсынылатын эмитент органының облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешімінде мынадай мәліметтер қамтылады:
1) эмитенттің атқарушы органының атауы мен орналасқан жері;
2) отырыс өткізілетін күні, уақыты мен орны (отырыс қатысып дауыс беру жолымен өткізілген жағдайда) немесе отырыс күні (сырттай дауыс берілетін жағдайда);

Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Решение общего собрания держателей облигаций (единственного держателя облигаций) о внесении изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций, частный меморандум, копия которого представляется в уполномоченный орган для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций, частный меморандум, составленное в форме протокола или выписки из него, содержит следующие сведения:
1) наименование эмитента;
2) дата государственной регистрации выпуска облигаций, в проспект или частный меморандум которого вносятся изменения и (или) дополнения, международный идентификационный номер (код ISIN), присвоенный облигациям данного выпуска;
3) дата, время и место проведения общего собрания держателей облигаций;
4) количество облигаций, держатели которых присутствуют на общем собрании держателей облигаций;
5) кворум общего собрания держателей облигаций;
6) количество держателей облигаций, владеющих более 10 (десятью) процентами облигаций данного выпуска;
7) повестка дня общего собрания держателей облигаций;
8) порядок голосования на общем собрании держателей облигаций по вопросам повестки дня общего собрания держателей облигаций;
9) фамилии, имена, отчества (при их наличии) председателя и секретаря общего собрания держателей облигаций;
10) результаты голосования по каждому вопросу повестки дня общего собрания держателей облигаций;
11) решение, принятое по каждому вопросу повестки дня общего собрания держателей облигаций.
Сноска. Пункт 7 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 09.02.2021 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Решение органа эмитента о внесении изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, копия которого представляется в уполномоченный орган для регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), составленное в форме протокола или выписки из него, содержит следующие сведения:
1) наименование и место нахождения исполнительного органа эмитента;
2) дата, время и место проведения заседания (в случае проведения заседания путем очного голосования) или дата заседания (в случае заочного голосования);

3) отырысқа қатысқан адамдар туралы мәліметтер (сырттай дауыс беру жолымен шешім қабылдаған);
4) отырыс кворумы;
5) отырыстың күн тәртібіндегі облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге қатысты мәселелер;
6) отырыстың күн тәртібіндегі облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге қатысты әрбір мәселе бойынша дауыс беру нәтижелері;
7) облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге қатысты мәселе бойынша қабылданған шешім;
8) отырыстың төрағасы мен хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (олар бар болса).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 09.02.2021 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Эмитент органының шешімінен (хаттамасынан) үзінді-көшірмеге отырыстың хатшысы қол қояды.
10. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Еншілес ұйымы (ұйымдары) бар эмитенттің ағымдағы жылдың 1 қаңтарынан 1 сәуірінедейінгі аралығындағы кезеңде облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттiк тiркеуге құжаттар беру алдында соңғы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша шоғырландырылған қаржылық есептілігі болмаған жағдайда, эмитент уәкілетті органға көрсетілген күнгі жағдай бойынша жеке қаржылық есептілікті ұсынады.
Эмитент ұсынатын жылдық қаржылық есептілік бухгалтерлік баланстан, пайда мен зиян туралы есептен, ақша қозғалысы туралы есептен, меншікті капиталдағы өзгерістер туралы есептен және түсіндірме жазбадан тұрады.
Эмитент ұсынатын аралық қаржылық есептілік бухгалтерлік баланстан, пайда мен зиян туралы есептен тұрады.
13. Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитент немесе халықаралық қаржы ұйымы уәкілетті органға облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттiк тiркеу үшін ұсынатын қаржылық есептілікті ағылшын тілінде ұсынуға рұқсат етіледі.
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын (облигациялық
бағдарламаны) мемлекеттік
тіркеу, мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымы
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне),
жеке меморандумға өзгерістерді
және (немесе) толықтыруларды
тіркеу үшін құжаттарға
қойылатын талаптарға
1-қосымша

3) сведения о лицах, принимавших участие в заседании (принимавших решение путем заочного голосования);
4) кворум заседания;
5) вопросы повестки дня заседания, касающиеся внесения изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум;
6) результаты голосования по каждому вопросу повестки дня заседания, касающегося внесения изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум;
7) решение, принятое по вопросу, касающемуся внесения изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум;
8) фамилии, имена, отчества (при их наличии) председателя и секретаря заседания.
Сноска. Пункт 8 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 09.02.2021 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Выписка из решения (протокола) органа эмитента подписывается секретарем заседания.
10. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В случае отсутствия у эмитента, имеющего дочернюю (дочерние) организацию (организации), консолидированной финансовой отчетности по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска облигаций (облигационной программы,) в период с 1 января по 1 апреля текущего года эмитент представляет в уполномоченный орган отдельную финансовую отчетность по состоянию на указанную дату.
Годовая финансовая отчетность, представляемая эмитентом, состоит из бухгалтерского баланса, отчета о прибылях и убытках, отчета о движении денег, отчета об изменениях в собственном капитале и пояснительной записки.
Промежуточная финансовая отчетность, представляемая эмитентом, состоит из бухгалтерского баланса, отчета о прибылях и убытках.
13. Допускается представление на английском языке финансовой отчетности, представляемой эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан или международной финансовой организацией в уполномоченный орган для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы).
Приложение 1
к Требованиям к документам
для государственной
регистрации выпуска
негосударственных облигаций
(облигационной программы),
регистрации изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы), частный
меморандум
Структура частного меморандума
Наименование документа: "Частный меморандум"

Ескерту. Талаптар қосымшамен толықтырылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 09.02.2021 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 06.02.2024 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Жеке меморандумның құрылымы
Құжаттың атауы: "Жеке меморандум"
Жазба: "Уәкілетті органның мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекетті тіркеуі инвесторларға мемлекеттік емес облигацияларды сатып алуға қатысты, жеке меморандумда сипатталған қандай да болсын ұсынымдар беруді білдірмейді және осы құжатта қамтылған ақпараттың дәйектілігін растамайды.
Эмитенттің лауазымды тұлғалары онда берілген барлық ақпараттың дәйектілігін және эмитент пен оның орналастырылатын мемлекеттік емес облигацияларына қатысты инвесторларды жаңылдыруға әкеп соқтырмайтынын растайды.".
1. Эмитенттің қазақ, орыс және ағылшын (бар болса) тілдеріндегі толық және қысқаша атауы;
2. Эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
3. Облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер:
1) облигациялардың түрі, облигациялардың саны және облигациялар шығарылымның жалпы көлемі. Егер облигациялар өтеу мерзімі жоқ облигациялар болып табылса, бұл туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) бір облигацияның номиналды құны (егер бір облигацияның номиналды құны индекстелген шама болса, онда бір облигацияның номиналды құнын есептеу тәртібі қосымша көрсетіледі);
3) облигацияның номиналды құнының, облигациялар бойынша негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша төлем валютасы;
4) облигациялар бойынша негізгі сыйақы мөлшерлемесінің және ол болған жағдайда қосымша сыйақы мөлшері.
Қосымша сыйақы төленген жағдайда облигациялар бойынша қосымша сыйақы алудың басталуына немесе басталмауына байланысты болатын оқиғалар туралы ақпарат көздерін көрсете отырып, облигациялар бойынша қосымша сыйақы мөлшерін айқындау тәртібі көрсетіледі.
Облигацияларды өзге де мүліктік құқықтармен өтеу кезінде сыйақы және номиналды құн төленген жағдайда, осы құқықтардың, олардың сақталуын қамтамасыз ету тәсілдерінің, бағалау тәртібінің және көрсетілген құқықтарды бағалауды жүзеге асыруға құқылы тұлғалардың сипаттамасы, сондай-ақ осы құқықтардың өту тәртібі келтіріледі;
5) сыйақыны төлеу кезеңділігін және (немесе) сыйақыны төлеу күнін және сыйақыны алу тәсілін көрсете отырып, облигациялар бойынша сыйақы төлеу тәртібі мен талаптары;

Сноска. Требования дополнены приложением в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 09.02.2021 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 06.02.2024 № 10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Запись: "Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций уполномоченным органом не означает предоставление каких-либо рекомендаций инвесторам относительно приобретения негосударственных облигаций, описанных в частном меморандуме, и не подтверждает достоверность информации, содержащейся в данном документе.
Должностные лица эмитента подтверждают, что вся информация, представленная в нем, является достоверной и не вводящей в заблуждение инвесторов относительно эмитента и его размещаемых негосударственных облигаций.".
1. Полное и сокращенное наименование эмитента на казахском, русском и английском (при наличии) языках.
2. Бизнес-идентификационный номер эмитента.
3. Сведения о выпуске облигаций:
1) вид облигаций, количество облигаций и общий объем выпуска облигаций. В случае, если облигации являются облигациями без срока погашения, указываются сведения об этом;
2) номинальная стоимость одной облигации (если номинальная стоимость одной облигации является индексированной величиной, то дополнительно указывается порядок расчета номинальной стоимости одной облигации);
3) валюта номинальной стоимости облигации, платежа по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению по облигациям;
4) размер ставки основного вознаграждения по облигациям и дополнительного вознаграждения в случае его наличия.
В случае выплаты дополнительного вознаграждения отражается порядок определения размера дополнительного вознаграждения по облигациям с указанием источников информации о событиях, от наступления или ненаступления которых зависит получение дополнительного вознаграждения по облигациям.
В случае выплаты вознаграждения и номинальной стоимости при погашении облигаций иными имущественными правами, приводится описание этих прав, способов обеспечения их сохранности, порядка оценки и лиц, правомочных осуществлять оценку указанных прав, а также порядка перехода этих прав;
5) порядок и условия выплаты вознаграждения по облигациям с указанием периодичности выплаты вознаграждения и (или) даты выплаты вознаграждения и способа получения вознаграждения;

6) облигациялар айналысының басталу күні және мерзімі (облигацияларды өтеу мерзімінсіз шығарған жағдайда айналыс мерзімі көрсетілмейді;
7) облигацияларды өтеу күні және тәсілі (облигацияларды өтеу мерзімінсіз шығарған жағдайда толтырылмайды);
8) облигациялар айналысын жүргізу жоспарланып отырған нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы).
4. Облигацияларды мерзімінен бұрын өтеу тәртібі мен шарттары.
Облигацияларды мерзімінен бұрын өтеу мүмкіндігі көзделген жағдайда, облигацияларды мерзімінен бұрын өтеу құны (құнын айқындау тәртібі), облигацияларды мерзімінен бұрын өтеу тәртібі мен шарттары, эмитент облигацияларды мерзімінен бұрын өтеуі мүмкін не облигациялардың иелері облигацияларды мерзімінен бұрын өтеу туралы талапты, эмитенттің облигацияларды мерзімінен бұрын өтеудің шарттары мен қорытындылары туралы ақпаратты ашу тәртібін, сондай-ақ облигацияларды шығару туралы шешімде көзделген, эмитенттің қалауы бойынша немесе облигациялар иелерінің талап етуі бойынша мерзімінен бұрын өтеу жүзеге асырылатынына қарай облигацияларды мерзімінен бұрын өтеудің өзге де талаптарын қамтитын өтініштер жіберуі (ұсынуы) мүмкін мерзім (мерзімді айқындау тәртібі) көрсетіледі.
Егер эмитент облигацияларды мерзімінен бұрын өтеу мүмкіндігін көздемесе, бұл мән-жай көрсетіледі.
5. Арнайы қаржы компаниясының облигациялары шығарылған кезде жобалық қаржыландыру кезінде мыналар қосымша көрсетіледі:
1) ақшалай талаптардың сипаттамасы, бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша ақша түсімінің талаптары және болжанатын мерзімдері;
2) облигациялар ұстаушыларға негізгі шарт бойынша жасалған мүліктің меншік иесінің ауысуы туралы ақпаратты беру тәртібі және кредиторлар өкілдерінің арнайы қаржы компаниясының органдарына енгізілуі және олардың өкілеттіктері туралы ақпаратты беру тәртібі;
3) арнайы қаржы компаниясының жобалық қаржыландыру мәмілесіне қызмет көрсетумен, бөлінген активтер есебінен жүзеге асырылатын инвестициялық басқарумен шығыстарының тізбесі.
4) бір облигациялық бағдарлама шегінде шығарылған түрлі шығарылымдардың облигацияларын өтеу және сыйақы төлеу тәртібі мен кезектілігі (облигациялық бағдарлама шегінде жеке меморандумда көрсетіледі);
5) арнайы қаржы компаниясы банкрот болған кезде арнайы қаржы компаниясының облигацияларын ұстаушылардың талаптарын қанағаттандыру тәртібі мен кезектілігі.
6. Арнайы қаржы компаниясының облигациялары шығарылған кезде секьюритилендіру кезінде мыналар қосымша көрсетіледі:
1) оригинатордың, кастодиан-банктің, инвестициялық портфельді басқарушының, арнайы қаржы компаниясының және басқаға берілген талап ету құқықтары бойынша төлемдерді жинайтын тұлғаның атауы мен орналасқан жері;

6) дата начала и срок обращения облигаций (в случае выпуска облигаций без срока погашения срок обращения не указывается);
7) дата и способ погашения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
8) рынок, на котором планируется обращение облигаций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг).
4. Порядок и условия досрочного погашения облигаций.
В случае если предусматривается возможность досрочного погашения облигаций, указываются стоимость (порядок определения стоимости), порядок и условия досрочного погашения облигаций, срок (порядок определения срока), в течение которого облигации могут быть досрочно погашены эмитентом либо владельцами облигаций могут быть направлены (предъявлены) заявления, содержащие требование о досрочном погашении облигаций, порядок раскрытия эмитентом информации об условиях и итогах досрочного погашения облигаций, а также иные условия досрочного погашения облигаций, предусмотренные решением о выпуске облигаций, в зависимости от того, осуществляется ли досрочное погашение по усмотрению эмитента или по требованию владельцев облигаций.
В случае если возможность досрочного погашения облигаций эмитентом не предусматривается, указывается на это обстоятельство.
5. При выпуске облигаций специальной финансовой компании при проектном финансировании дополнительно указываются:
1) характеристика денежных требований, условия и прогнозируемые сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов;
2) порядок предоставления информации держателям облигаций о смене собственника на имущество, созданное по базовому договору, и порядок введения представителей кредиторов в органы специальной финансовой компании и их полномочиях;
3) перечень расходов специальной финансовой компании, связанных с обслуживанием сделки проектного финансирования, инвестиционным управлением, осуществляемым за счет выделенных активов;
4) порядок и очередность выплаты вознаграждения и погашения облигаций различных выпусков, выпущенных в пределах одной облигационной программы (указывается в частном меморандуме в пределах облигационной программы);
5) порядок и очередность удовлетворения требований держателей облигаций специальной финансовой компании при банкротстве специальной финансовой компании.
6. При выпуске облигаций специальной финансовой компании при секьюритизации дополнительно указываются:
1) наименование и место нахождения оригинатора, банка-кастодиана, управляющего инвестиционным портфелем, специальной финансовой компании и лица, осуществляющего сбор платежей по уступленным правам требования;

2) секьюритилендіру мәмілесіндегі оригинатор қызметінің мәні, құқықтары мен міндеттері;
3) талап ету құқықтарының сипаттамасы, бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша ақша түсімінің талаптары, тәртібі мен мерзімдері және олардың орындалуына бақылау жасау тәртібі;
4) бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялау тәртібі;
5) талап ету құқықтары біртектілігінің өлшемшарттары;
6) бір облигациялық бағдарлама шегінде шығарылған түрлі шығарылымдардың облигацияларын өтеу және сыйақы төлеу тәртібі мен кезектілігі (облигациялық бағдарлама шегінде жеке меморандумда көрсетіледі);
7) арнайы қаржы компаниясы банкрот болған кезде арнайы қаржы компаниясының облигацияларын ұстаушылардың талаптарын қанағаттандыру тәртібі мен кезектілігі.
7. Шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді толық немесе ішінара қамтамасыз ету болып табылатын эмитенттің мүлкі туралы мәліметтер:
1) осы мүліктің құнын көрсете отырып шығарылған облигациялар бойынша қамтамасыз етудің сипаттамасы;
2) қамтамасыз ету құнының облигациялар шығарылымының жиынтық көлеміне пайыздық арақатынасы;
3) кепіл затын өндіріп алу тәртібі.
8. Атауын, орналасқан жерін, кепіл шартының деректемелерін, кепілдік мерзімі мен талаптарын көрсете отырып, кепілдік берген тұлғаның деректері (егер облигациялар кепілдікпен қамтамасыз етілсе).
9. Облигацияларды орналастырудан алынған ақшаны пайдаланудың нысаналы мақсаты.
Эмитент облигацияларды орналастырудан алатын ақшаны пайдаланудың нақты мақсаттары көрсетіледі.
"Жасыл", әлеуметтік облигациялар, орнықты даму облигациялары және орнықты дамуға байланысты облигациялар шығарылған жағдайда эмитентте облигациялар шығару жөніндегі негіздемелік бағдарламаның болуы туралы ақпарат көрсетіледі.
"Жасыл" облигациялар шығарылған жағдайда, облигацияларды орналастырудан алынған ақшаны пайдаланудың нысаналы мақсатының Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1-бабының 3-тармағында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат көрсетіледі.
Әлеуметтік облигациялар шығарылған жағдайда қаржыландыруға осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылатын әлеуметтік міндеттерді іске асыруға бағытталған тиісті жобаның қысқаша сипаттамасы, сондай-ақ оның Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1-бабының 4-тармағында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат келтіріледі.
Орнықты даму облигацияларын шығарған жағдайда қаржыландыруға осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылатын "жасыл" және әлеуметтік жобалардың үйлесімінің қысқаша сипаттамасы, сондай-ақ олардың Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1 бабының 3 және 4-тармақтарында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат келтіріледі.
"Жасыл", әлеуметтік облигациялар және орнықты даму облигациялары шығарылған жағдайда мыналар қосымша көрсетіледі:
қаржыландыру үшін осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылған жобаны іске асыру барысы туралы ақпаратты жария етуді эмитент жүзеге асыратын ақпарат көздері;
егер қаржыландыруға осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылған жоба Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1 бабының 3 және 4-тармақтарында белгіленген жобаларға сәйкес келмейтін болса, эмитент қолданатын шаралар.
Орнықты дамуға байланысты облигациялар шығарылған жағдайда:
эмитент алдын ала белгілеген оларға қол жеткізу мерзімдерін көрсете отырып, орнықты даму саласындағы қызметтің нақты нәтижелеріне қол жеткізуді бағалау үшін пайдаланылатын тиімділіктің негізгі көрсеткіштері;
көрсетілген көрсеткіштерді есептеу әдістемесі;
эмитент оларға қол жеткізген жағдайда қолданысқа енгізілетін орнықты дамуға байланысты облигациялардың қаржылық және (немесе) құрылымдық сипаттамалары;
эмитент өзі белгілеген маңызды көрсеткіштердің орындалуы туралы ақпаратты жария етуді жүзеге асыратын ақпарат көздері сипатталады.
Орналастырудан түскен ақшасы жобаны қаржыландыруға жіберілетін инвестициялық облигациялар шығарылған жағдайда, осы жобаның қысқаша сипаты келтіріледі.

2) предмет деятельности, права и обязанности оригинатора в сделке секьюритизации;
3) характеристика прав требования, условия, порядок и сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов, и порядок осуществления контроля за их исполнением;
4) порядок инвестирования временно свободных поступлений по выделенным активам;
5) критерии однородности прав требований;
6) порядок и очередность выплаты вознаграждения и погашения облигаций различных выпусков, выпущенных в пределах одной облигационной программы (указывается в частном меморандуме в пределах облигационной программы);
7) порядок и очередность удовлетворения требований держателей облигаций специальной финансовой компании при банкротстве специальной финансовой компании.
7. Сведения об имуществе эмитента, являющемся полным или частичным обеспечением обязательств по выпущенным облигациям:
1) описание обеспечения по выпущенным облигациям с указанием стоимости данного имущества;
2) процентное соотношение стоимости обеспечения к совокупному объему выпуска облигаций;
3) порядок обращения взыскания на предмет залога.
8. Данные лица, предоставившего гарантию, с указанием его наименования, места нахождения, реквизитов договора гарантии, срока и условий гарантии (если облигации обеспечены гарантией).
9. Целевое назначение использования денег, полученных от размещения облигаций.
Указываются конкретные цели использования денег, которые эмитент получит от размещения облигаций.
В случае выпуска "зеленых", социальных облигаций, облигаций устойчивого развития и облигаций, связанных с устойчивым развитием, указывается информация о наличии у эмитента рамочной программы по выпуску облигаций.
В случае выпуска "зеленых" облигаций, указывается информация о соответствии целевого назначения использования денег, полученных от размещения облигаций, проектам, установленным пунктом 3 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска социальных облигаций приводится краткое описание соответствующего проекта, направленного на реализацию социальных задач, на финансирование которого будут использоваться деньги, полученные от размещения данных облигаций, а также информация о его соответствии проектам, установленным пунктом 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска облигаций устойчивого развития приводится краткое описание "зеленых" и социальных" проектов, на финансирование (реализацию) сочетания которых будут использоваться деньги, полученные от размещения данных облигаций, а также информация о их соответствии проектам, установленным пунктами 3 и 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска "зеленых", социальных облигаций и облигаций устойчивого развития дополнительно указываются:
источники информации, на которых эмитентом будет осуществляться раскрытие информации о ходе реализации проекта, на финансирование которого использованы деньги, полученные от размещения данных облигаций;
меры, которые будут предприняты эмитентом в случае, если проект, на финансирование которого использованы деньги, полученные от размещения данных облигаций, перестанет соответствовать проектам, установленным пунктами 3 и 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска облигаций, связанных с устойчивым развитием, описываются:
ключевые показатели эффективности, используемые для оценки достижения конкретных результатов деятельности в области устойчивого развития с указанием заранее установленных эмитентом сроков их достижения;
методика расчета указанных показателей;
финансовые и (или) структурные характеристики облигаций, связанных с устойчивым развитием, вступающие в действие в случае их достижения эмитентом;
источники информации, на которых эмитентом будет осуществляться раскрытие информации о выполнении установленных им ключевых показателей.
В случае выпуска инвестиционных облигаций, деньги от размещения которых направляются на финансирование проекта, приводится краткое описание данного проекта.

10. Облигация ұстаушыға берілетін құқықтар.
Облигацияларды өтеу мерзімінсіз шығарған жағдайда мемлекеттік емес облигацияларды ұстаушылардың облигацияларды өтеу мерзімінсіз, оның ішінде Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында көзделген негіздер бойынша сатып алу туралы талап қоя алмайтыны туралы мәліметтер көрсетіледі.
11. Облигациялар бойынша сыйақы төлеу жөніндегі міндеттемелер орындалмаған немесе тиісінше орындалмаған кезде облигацияларды ұстаушылардың құқықтарын қорғау рәсімдерін, оның ішінде міндеттемелерді қайта құрылымдау тәртібі мен шарттарын қоса алғанда, облигациялар бойынша дефолт басталған жағдайда эмитент қолданатын шаралар.
Мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымын
(облигациялық бағдарламаны)
мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік
емес облигациялар
шығарылымы проспектісіне
(облигациялық бағдарлама
проспектісіне), жеке
меморандумға өзгерістерді және
(немесе) толықтыруларды
тіркеуге қойылатын талаптарға
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтіні жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Айналыста болу мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер құрылымы
Ескерту. Талаптар 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.09.2021 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Эмитенттің толық және қысқартылған атауы қазақ, орыс және ағылшын (егер бар болса) тілдерінде.
2. Эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі.
3. Эмитенттің уәкілетті органының айналыс мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығару туралы шешім қабылдаған күні.
4. Облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер:
1) облигациялардың түрі, облигациялардың саны және облигациялар шығарылымының жалпы көлемі;
2) номиналды құнын сипаттайтын валюта көрсетілген бір облигацияның номиналды құны;
3) облигациялар айналысының басталу күні және мерзімі;
4) облигациялар бойынша сыйақы мөлшерлемесі;
5) облигациялар бойынша сыйақы төлеу мерзімі;
6) облигацияларды өтеу күні.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 қазандағы
№ 248 қаулысына
3-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

10. Права, предоставляемые держателю облигаций.
В случае выпуска облигаций без срока погашения указываются сведения о том, что держателями негосударственных облигаций без срока погашения не может предъявляться требование о выкупе облигаций, в том числе по основаниям, предусмотренным статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг.
11. Меры, которые будут предприняты эмитентом в случае наступления дефолта по облигациям, включая процедуры защиты прав держателей облигаций при неисполнении или ненадлежащем исполнении обязательств по выплате вознаграждения по облигациям, в том числе порядок и условия реструктуризации обязательств.
Приложение 2
к Требованиям к документам
для государственной
регистрации выпуска
негосударственных облигаций
(облигационной программы),
регистрации изменений
и (или) дополнений в проспект
выпуска негосударственных
облигаций (проспект
облигационной программы),
частный меморандум
Сноска. Текст в правом верхнем углу - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Структура сведений о выпуске облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев
Сноска. Требования дополнены приложением 2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.09.2021 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Полное и сокращенное наименование эмитента на казахском, русском и английском (при наличии) языках.
2. Бизнес-идентификационный номер эмитента.
3. Дата принятия уполномоченным органом эмитента решения о выпуске облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев.
4. Сведения о выпуске облигаций:
1) вид облигаций, количество облигаций и общий объем выпуска облигаций;
2) номинальная стоимость одной облигации с указанием валюты, в которой выражается номинальная стоимость;
3) дата начала и срок обращения облигаций;
4) ставка вознаграждения по облигациям;
5) сроки выплаты вознаграждения по облигациям;
6) дата погашения облигаций.
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 октября 2018 года № 248
Перечень документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требования к ним
Сноска. Перечень – в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Осы Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар (бұдан әрі – Тізбе) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және мемлекеттік емес облигациялар (бұдан әрі – облигациялар) шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және көрсетілген құжаттарға қойылатын талаптарды айқындайды.
2. Эмитент облигациялар шығарылымының күшін жою үшін қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) бағалы қағаздардың орталық депозитарийінің веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы мына құжаттарды ұсынады:
1) облигациялардың күшін жою негізін көрсете отырып, эмитенттің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған облигациялар шығарылымының күшін жою туралы электрондық нысандағы өтініш;
2) облигациялар шығарылымының күшін жою туралы шешім қабылдаған эмитенттің органы шешімінің электрондық көшірмесі;
3) облигациялар шығарылымының күшін жою туралы эмитент органының шешімі қабылданған күнгі жағдай бойынша орталық депозитарий берген облигациялар ұстаушылардың жоқтығын растайтын бағалы қағаздарды ұстаушылардың электрондық тізілімі (егер осы шығарылымның бірде-бір облигациясы орналастырылмаған немесе осы шығарылымның барлық облигациясын эмитент бағалы қағаздардың қайталама нарығында сатып алған жағдайда) (эмитент белгілеген күнге автоматты түрде қалыптастырылады);
4) сот бекіткен, эмитентті қайта құрылымдау жоспарының электрондық көшірмесі (қаржы ұйымдарын, сондай-ақ бас ұйым ретінде банк конгломератына кіретін және қаржы ұйымы болып табылмайтын ұйымдарды қайта құрылымдау рәсімдері жүзеге асырылған жағдайда);
5) эмитентті мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімінің және сот бекіткен тарату балансының электрондық көшірмесі (эмитент мәжбүрлеп таратылған жағдайда).
Облигациялар шығарылымының айналыс мерзімі өткеннен кейін олардың күшін жою үшін эмитент уәкілетті органға Тізбенің 2-тармағының 1) тармақшасында көзделген құжатты жібереді.
Тарату туралы мәліметтер Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімінде қамтылған эмитенттің облигациялары шығарылымының күшін жою туралы шешімді уәкілетті орган Тізбенің 2-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылмастан қабылдайды.
3. Облигациялар шығарылымының күші жою кезінде уәкілетті орган берген облигациялар шығарылымының күшін жою туралы куәліктің қағаз жеткізгіштегі түпнұсқасын эмитент жоғалтқан жағдайда, эмитент облигациялар шығарылымының күшін жою туралы куәліктің телнұсқасын алу қажет болған кезде уәкілетті органға облигациялар шығарылымының күшін жою туралы куәліктің телнұсқасын беру үшін бұқаралық ақпарат құралының атауы және жоғалған құжаттың жарамсыздығы туралы хабар жарияланған күн туралы мәліметтерді көрсете отырып, портал арқылы электрондық нысанда өтініш жібереді.
Уәкілетті орган өтінішті алған күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде эмитентке "жеке кабинетке" портал арқылы электрондық нысанда құжаттың телнұсқасын жібереді.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2018 жылғы 29 қазандағы
№ 248 қаулысына
4-қосымша
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды жасау және ресімдеу қағидалары

1. Настоящий Перечень документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требования к ним (далее – Перечень) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и определяет перечень документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций (далее – облигации) и требования к указанным документам.
2. Для аннулирования выпуска облигаций эмитент направляет в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) через веб-портал центрального депозитария ценных бумаг (далее – портал) следующие документы:
1) в электронной форме заявление об аннулировании выпуска облигаций с указанием основания для аннулирования облигаций, удостоверенное электронной цифровой подписью уполномоченного лица эмитента;
2) электронную копию решения органа эмитента, принявшего решение об аннулировании выпуска облигаций;
3) электронный реестр держателей ценных бумаг, подтверждающий отсутствие держателей облигаций, выданный центральным депозитарием на дату принятия решения органа эмитента об аннулировании выпуска облигаций (в случае, если ни одна облигация данного выпуска не была размещена или все облигации данного выпуска выкуплены эмитентом на вторичном рынке ценных бумаг) (автоматически формируется на заданную эмитентом дату);
4) электронную копию плана реструктуризации эмитента, утвержденного судом (в случае осуществления процедур реструктуризации финансовых организаций, а также организаций, входящих в банковский конгломерат в качестве родительской организации и не являющихся финансовой организацией);
5) электронную копию решения суда о принудительной ликвидации эмитента и ликвидационного баланса, утвержденного судом (в случае принудительной ликвидации эмитента).
Для аннулирования выпуска облигаций по истечении срока их обращения эмитент направляет в уполномоченный орган документ, предусмотренный подпунктом 1) пункта 2 Перечня.
Решение об аннулировании выпуска облигаций эмитента, сведения о ликвидации которого содержатся в Национальном реестре бизнес-идентификационных номеров, принимается уполномоченным органом без предоставления документов, указанных в пункте 2 Перечня.
3. В случае утраты эмитентом оригинала свидетельства об аннулировании выпуска облигаций, выданного уполномоченным органом при аннулировании выпуска облигаций на бумажном носителе, эмитент при необходимости получения им дубликата свидетельства об аннулировании выпуска облигаций направляет в уполномоченный орган для выдачи дубликата свидетельства об аннулировании выпуска облигаций через портал заявление в электронной форме с указанием сведений о наименовании средства массовой информации и дате публикации сообщения о недействительности утраченного документа.
Уполномоченный орган направляет эмитенту через портал в "личный кабинет" в электронной форме дубликат документа в течение 10 (десяти) рабочих дней после даты получения заявления.
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 октября 2018 года № 248
Правила составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы)

Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды жасау және ресімдеу қағидалары (бұдан әрі − Қағидалар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Бағалы қағаздар рыногы туралы заң) сәйкес әзірленді және мемлекеттік емес облигациялар (бұдан әрі − облигациялар) шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды жасау және ресімдеу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Облигациялар шығарылымының проспектісі (облигациялық бағдарлама проспектісі) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес облигациялар шығарылымы проспектісінің (облигациялық бағдарлама проспектісінің) құрылымына сәйкес жасалады және ресімделеді.
Облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымының проспектісі Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісінің құрылымына сәйкес жасалады және ресімделеді.
Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің облигациялар шығарылымының проспектісі (облигациялық бағдарлама проспектісі) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің облигациялар шығарылымы проспектісінің (облигациялық бағдарлама проспектісінің) құрылымына сәйкес жасалады және ресімделеді.
Халықаралық қаржы ұйымының облигациялар шығарылымының проспектісі (облигациялық бағдарламаның проспектісі, облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымының проспектісі) халықаралық қаржы ұйымының ішкі құжаттарына сәйкес халықаралық қаржы ұйымының облигациялар шығарылымы проспектісінің (облигациялық бағдарлама проспектісінің, облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісінің) құрылымына сәйкес жасалады және ресімделеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.09.2021 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы) (далее − Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" (далее - Закон о рынке ценных бумаг) и определяют порядок составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (далее – облигации) (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы).
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы) составляется и оформляется в соответствии со структурой проспекта выпуска облигаций (проспекта облигационной программы) согласно приложению 1 к Правилам.
Проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы составляется и оформляется в соответствии со структурой проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы согласно приложению 2 к Правилам.
Проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы) эмитента - нерезидента Республики Казахстан составляется и оформляется в соответствии со структурой проспекта выпуска облигаций (проспекта облигационной программы) эмитента - нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 3 к Правилам.
Проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы, проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы) международной финансовой организации составляется и оформляется в соответствии со структурой проспекта выпуска облигаций (проспекта облигационной программы, проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы) международной финансовой организации в соответствии с внутренними документами международной финансовой организации.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.09.2021 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Қаржылық есептілікке сәйкес көрсетілетін эмитенттің қаржылық жай-күйі туралы ақпаратты қоспағанда, облигациялар шығарылымы проспектiсiндегі (облигациялық бағдарлама проспектiсiндегі, облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектiсiндегі) мәліметтер қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттiк реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) құжаттарды тапсыру күнінің алдындағы айдың соңғы жұмыс күніне келтіріледі.
4. Эмитенттің облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды уәкілетті органға ұсынуына дейінгі кемінде 1 (бір) аяқталған қаржы жылы бұрын жүзеге асырылған қайта құру жолымен эмитент қайта ұйымдастырылған жағдайда, облигациялар шығарылымы проспектiсiнде (облигациялық бағдарлама проспектiсiнде, облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектiсiнде) эмитент құқықтық мирасқоры болып табылатын заңды тұлғаның қаржылық есептілігін қоса бере отырып, қайта құру нәтижесінде жаңадан пайда болған заңды тұлғаны тіркеу күнінің алдындағы аяқталған 2 (екі) қаржы жылының мәліметтері қамтылады.
5. Оригинатордың соңғы қаржы жылы үшін аудиторлық есебі және оригинатор мен арнайы қаржы компаниясы арасында жасалған секьюритилендіру мәмілесі бойынша талап ету құқығын басқаға беру шарты облигациялар шығарылымы проспектісімен (облигациялық бағдарлама проспектісі) бірге ұсынылады.
Оригинатордың соңғы қаржы жылы үшін аудиторлық есебі болмаған жағдайда, арнайы қаржы компаниясы уәкілетті органға облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттар ұсыну алдында оригинатордың соңғы есепті тоқсан үшін қаржылық есептілігінің көшірмесін ұсынады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Облигациялар шығарылымы проспектісінің (облигациялық бағдарлама проспектісінің, облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісінің) титул парағында мыналар қамтылады:
1) құжаттың атауы: "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісі" немесе "Облигациялық бағдарламаның проспектісі" немесе "Облигациялық бағдарлама шегіндегі мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісі";
2) облигациялық бағдарламаның көлемі (облигациялық бағдарлама мемлекеттік тіркелген жағдайда);
3) эмитенттің толық және қысқартылған атауы;
4) жазба:
"Уәкілетті органның мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны, облигациялық бағдарлама шегіндегі мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын) мемлекеттік тіркеуі инвесторларға проспектіде сипатталған мемлекеттік емес облигацияларды иеленуге қатысты қандай да бір ұсынымдар беруді білдірмейді және осы құжаттағы ақпараттың дәйектілігін растамайды.
Эмитенттің лауазымды тұлғалары онда берілген бүкіл ақпарат дәйекті және эмитент пен оның орналастырылатын мемлекеттік емес облигацияларына қатысты инвесторларды жаңылыстырмайтын болып табылатынын растайды.
Мемлекеттік емес облигациялар айналыста болған кезеңде эмитент Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы туралы заңнамасының талаптарына сәйкес қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында бағалы қағаздар нарығындағы ақпаратты жариялауды қамтамасыз етеді.".

3. Сведения в проспекте выпуска облигаций (проспекте облигационной программы, проспекте выпуска облигаций в пределах облигационной программы) приводятся на дату последнего рабочего дня месяца, предшествующего дате представления документов в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган), за исключением информации о финансовом состоянии эмитента, которая указывается в соответствии с финансовой отчетностью.
4. В случае реорганизации эмитента путем преобразования, осуществленной менее чем за 1 (один) завершенный финансовый год до представления эмитентом в уполномоченный орган документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы), проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы, проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы) содержит сведения за 2 (два) завершенных финансовых года, предшествующих дате регистрации вновь возникшего в результате преобразования юридического лица, с приложением финансовой отчетности юридического лица, правопреемником которого является эмитент.
5. С проспектом выпуска облигаций (проспектом облигационной программы) специальной финансовой компании представляются аудиторский отчет оригинатора за последний финансовый год, договор уступки прав требования по данной сделке секьюритизации, заключенный между оригинатором и специальной финансовой компанией.
В случае отсутствия аудиторского отчета оригинатора за последний финансовый год специальная финансовая компания представляет в уполномоченный орган копию финансовой отчетности оригинатора за последний отчетный квартал перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска облигаций.
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Титульный лист проспекта выпуска облигаций (проспекта облигационной программы, проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы) содержит:
1) наименование документа: "Проспект выпуска негосударственных облигаций" или "Проспект облигационной программы" или "Проспект выпуска негосударственных облигаций в пределах облигационной программы";
2) объем облигационной программы (в случае государственной регистрации облигационной программы);
3) полное и сокращенное наименование эмитента;
4) запись:
"Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы, выпуска негосударственных облигаций в пределах облигационной программы) уполномоченным органом не означает предоставление каких-либо рекомендаций инвесторам относительно приобретения негосударственных облигаций, описанных в проспекте, и не подтверждает достоверность информации, содержащейся в данном документе.
Должностные лица эмитента подтверждают, что вся информация, представленная в нем, является достоверной и не вводящей в заблуждение инвесторов относительно эмитента и его размещаемых негосударственных облигаций.
В период обращения негосударственных облигаций эмитент обеспечивает раскрытие информации на рынке ценных бумаг на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан о рынке ценных бумаг.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.09.2021 № 96 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Облигациялар шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісі, облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісі) эмитент уәкілетті органға бағалы қағаздар орталық депозитарийінің веб-порталы арқылы электрондық нысанда жібереді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Облигациялар шығарылымы проспектісі (облигациялық бағдарлама проспектісі, облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісі) қазақ және орыс тілдерінде жасалады.
Облигациялар шығарылымы проспектісі (облигациялық бағдарлама проспектісі, облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісі) номиналы шетел валютасында көрсетілген облигациялар шығарылған жағдайда қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде жасалады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.11.2019 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Облигациялар шығарылымы проспектісі (облигациялық бағдарлама проспектісі, облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісі) қазақ және орыс тілдерінде жасалған өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды ескере отырып, электрондық нысанда жіберіледі.
Номиналы шетел валютасында көрсетілген облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне, облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісіне) өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, өзгерістер және (немесе) толықтырулар ескеріле отырып, облигациялар шығарылымы проспектісі (облигациялық бағдарлама проспектісі, облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымы проспектісі) қазақ, орыс және ағылшын тілдерінде де жасалады.

Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.09.2021 № 96 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы, проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы) направляется эмитентом в уполномоченный орган через веб-портал центрального депозитария ценных бумаг в электронной форме.
Сноска. Пункт 7 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы, проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы) составляется на казахском и русском языках.
Проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы, проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы) в случае выпуска облигаций, номинал которых выражен в иностранной валюте, составляется на казахском, русском и английском языках.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.11.2019 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы, проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы) с учетом изменений и (или) дополнений, составленный на казахском и русском языках, направляется в электронной форме.
В случае внесения изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы, проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы), номинал которых выражен в иностранной валюте, проспект выпуска облигаций (проспект облигационной программы, проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы) с учетом изменений и (или) дополнений) составляется также на казахском, русском и английском языках.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымының проспектісін
(облигациялық бағдарлама
проспектісін), мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне)
өзгерістерді және (немесе)
толықтыруларды жасау және
ресімдеу қағидаларына
1- қосымша
Облигациялар шығарылымы проспектісінің (облигациялық бағдарлама проспектісінің) құрылымы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-тарау. Эмитенттің атауы және оның орналасқан жері туралы ақпарат
1. Құрылтай құжаттарына сәйкес эмитент туралы ақпарат:
1) эмитентті бастапқы мемлекеттік тіркеу күні;
2) эмитентті мемлекеттік қайта тіркеу күні (қайта тіркеу жүзеге асырылған жағдайда);
3) эмитенттің қазақ, орыс және ағылшын (бар болса) тілдеріндегі толық және қысқаша атауы;
4) эмитенттің атауы өзгерген жағдайда оның барлық бұрынғы толық және қысқаша атаулары, сондай-ақ олардың өзгертілген күндері көрсетіледі;
5) егер эмитент заңды тұлғаны (заңды тұлғаларды) қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған болса, онда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаларға және (немесе) эмитентке қатысты құқықтық мирасқорлығы туралы мәліметтер көрсетіледі;
6) эмитенттің филиалдары мен өкілдіктері болған жағдайда, заңды тұлғалардың филиалдарының (өкілдіктерінің) есептік тіркелуі туралы анықтамаға сәйкес олардың атаулары, тіркелген (қайта тіркелген) күндері, орналасқан жерлері және эмитенттің барлық филиалдары мен өкілдіктерінің пошта мекенжайлары көрсетіледі;
7) эмитенттің бизнес сәйкестендіру нөмірі;
8) ISO 17442 "Financial services - Legal Entity Identifier" (LEI) (Файнаншл сервисез – Легал Энтити Айдэнтифайер) халықаралық стандартына сәйкес Legal Entity Identifier (Легал Энтити Айдэнтифайер) коды (бар болса).
2. Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға сәйкес байланыс телефондарының, факстың нөмірлері және электрондық поштаның мекенжайы, сондай-ақ эмитенттің нақты мекенжайы заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамада көрсетілген эмитенттің орналасқан жерінен өзгеше болған жағдайда нақты мекенжайы көрсетілген эмитенттің орналасқан жері.

Сноска. Пункт 12 – в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 53 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам составления и
оформления проспекта выпуска
негосударственных облигаций
(проспекта облигационной
программы), изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы)
Структура проспекта выпуска облигаций (проспекта облигационной программы)
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Информация о наименовании эмитента и его месте нахождения
1. Информация об эмитенте в соответствии с учредительными документами:
1) дата первичной государственной регистрации эмитента;
2) дата государственной перерегистрации эмитента (в случае если осуществлялась перерегистрация);
3) полное и сокращенное наименование эмитента на казахском, русском и английском (при наличии) языках;
4) в случае изменения наименования эмитента указываются все его предшествующие полные и сокращенные наименования, а также даты, когда они были изменены;
5) если эмитент был создан в результате реорганизации юридического лица (юридических лиц), то указываются сведения о правопреемстве в отношении реорганизованных юридических лиц и (или) эмитента;
6) в случае наличия филиалов и представительств эмитента указываются их наименования, даты регистрации (перерегистрации), места нахождения и почтовые адреса всех филиалов и представительств эмитента в соответствии со справкой об учетной регистрации филиалов (представительств) юридических лиц;
7) бизнес-идентификационный номер эмитента;
8) код Legal Entity Identifier (Легал Энтити Айдэнтифайер) в соответствии с международным стандартом ISO 17442 "Financial services – Legal Entity Identifier" (LEI) (Файнаншл сервисез – Легал Энтити Айдэнтифайер) (при наличии).
2. Место нахождения эмитента в соответствии со справкой о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица с указанием номеров контактных телефонов, факса и адреса электронной почты, а также фактического адреса в случае, если фактический адрес эмитента отличается от места нахождения эмитента, указанного в справке о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.

2-тарау. Эмиссиялық бағалы қағаздар туралы, оларды төлеу және олар бойынша кіріс алу тәсілдері туралы мәліметтер
3. Облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер:
1) облигациялардың түрі. Егер облигациялар өтеу мерзімі жоқ облигациялар болып табылса, бұл туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) бір облигацияның номиналды құны (егер бір облигацияның номиналды құны индекстелген шама болса, онда бір облигацияның номиналды құнын есептеу тәртібі қосымша көрсетіледі);
3) облигациялардың саны;
4) облигациялар шығарылымның жалпы көлемі;
5) облигацияның номиналды құн валютасы, облигациялар бойынша негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша төлем валютасы.
4. Орналастырылатын облигацияларды төлеу тәсілі.
5. Облигациялар бойынша кіріс алу:
1) облигациялар бойынша негізгі сыйақы мөлшерлемесінің және ол болған жағдайда қосымша сыйақы мөлшерлемесінің мөлшері.
Қосымша сыйақы төленген жағдайда облигациялар бойынша қосымша сыйақы алудың басталуына немесе басталмауына байланысты болатын оқиғалар туралы ақпарат көздері көрсетіле отырып, облигациялар бойынша қосымша сыйақы мөлшерін айқындау тәртібі көрсетіледі;
2) сыйақыны төлеу кезеңділігі және (немесе) облигациялар бойынша сыйақы төлеу күні;
3) облигациялар бойынша сыйақы есептеу басталатын күн;
4) облигациялар бойынша сыйақы төлеу тәртібі мен талаптары, облигациялар бойынша сыйақы алу тәсілі;
5) облигациялар бойынша сыйақы есептеу үшін қолданылатын уақыт кезеңі.
6. Арнайы қаржы компаниясының облигациялары шығарылған кезде жобалық қаржыландыру кезінде мыналар қосымша көрсетіледі:
1) ақшалай талаптардың сипаттамасы, бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша ақша түсімінің талаптары және болжанатын мерзімдері;
2) облигациялар ұстаушыларға негізгі шарт бойынша жасалған мүліктің меншік иесінің ауысуы туралы, кредиторлар өкілдерінің арнайы қаржы компаниясының органдарына енгізілуі және олардың өкілеттіктері туралы ақпаратты ұсыну тәртібі;
3) бөлінген активтер есебінен жүзеге асырылатын инвестициялық басқарумен, жобалық қаржыландыру мәмілесіне қызмет көрсетумен байланысты;
4) бір облигациялық бағдарлама шегінде шығарылған түрлі шығарылымдардың облигацияларын өтеу және сыйақы төлеу тәртібі мен кезектілігі (облигациялық бағдарлама проспектісінде көрсетіледі);
5) арнайы қаржы компаниясы банкрот болған кезде арнайы қаржы компаниясының облигацияларын ұстаушылардың талаптарын қанағаттандыру тәртібі мен кезектілігі.
7. Арнайы қаржы компаниясының облигациялары шығарылған кезде секьюритилендіру кезінде мыналар қосымша көрсетіледі:

Глава 2. Сведения об эмиссионных ценных бумагах, о способах их оплаты и получении дохода по ним
3. Сведения о выпуске облигаций:
1) вид облигаций. В случае, если облигации являются облигациями без срока погашения, указываются сведения об этом;
2) номинальная стоимость одной облигации (если номинальная стоимость одной облигации является индексированной величиной, то дополнительно указывается порядок расчета номинальной стоимости одной облигации);
3) количество облигаций;
4) общий объем выпуска облигаций;
5) валюта номинальной стоимости облигации, валюта платежа по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению по облигациям.
4. Способ оплаты размещаемых облигаций.
5. Получение дохода по облигациям:
1) размер ставки основного вознаграждения по облигациям и дополнительного вознаграждения в случае его наличия.
В случае выплаты дополнительного вознаграждения отражается порядок определения размера дополнительного вознаграждения по облигациям с указанием источников информации о событиях, от наступления или ненаступления которых зависит получение дополнительного вознаграждения по облигациям;
2) периодичность выплаты вознаграждения и (или) даты выплаты вознаграждения по облигациям;
3) дата, с которой начинается начисление вознаграждения по облигациям;
4) порядок и условия выплаты вознаграждения по облигациям, способ получения вознаграждения по облигациям;
5) период времени, применяемый для расчета вознаграждения по облигациям.
6. При выпуске облигаций специальной финансовой компании при проектном финансировании дополнительно указываются:
1) характеристика денежных требований, условия и прогнозируемые сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов;
2) порядок предоставления информации держателям облигаций о смене собственника на имущество, созданное по базовому договору, и порядок введения представителей кредиторов в органы специальной финансовой компании и их полномочиях;
3) перечень расходов специальной финансовой компании, связанных с обслуживанием сделки проектного финансирования, инвестиционным управлением, осуществляемым за счет выделенных активов;
4) порядок и очередность выплаты вознаграждения и погашения облигаций различных выпусков, выпущенных в пределах одной облигационной программы (указывается в проспекте облигационной программы);
5) порядок и очередность удовлетворения требований держателей облигаций специальной финансовой компании при банкротстве специальной финансовой компании.
7. При выпуске облигаций специальной финансовой компании при секьюритизации дополнительно указываются:

1) оригинатордың, кастодиан-банктің, инвестициялық портфельді басқарушының, арнайы қаржы компаниясының және басқаға берілген талап ету құқықтары бойынша төлемдерді жинайтын тұлғаның атауы мен орналасқан жері;
2) секьюритилендіру мәмілесіндегі оригинатор қызметінің мәні, құқықтары мен міндеттері;
3) талап ету құқықтарының сипаттамасы, бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша ақша түсімінің талаптары, тәртібі мен мерзімдері және олардың орындалуына бақылау жасау тәртібі;
4) бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялау тәртібі;
5) талап ету құқықтары біртектілігінің өлшемшарттары;
6) бір облигациялық бағдарлама шегінде шығарылған түрлі шығарылымдардың облигацияларын өтеу және сыйақы төлеу тәртібі мен кезектілігі (облигациялық бағдарлама проспектісінде көрсетіледі);
7) арнайы қаржы компаниясы банкрот болған кезде арнайы қаржы компаниясының облигацияларын ұстаушылардың талаптарын қанағаттандыру тәртібі мен кезектілігі.
3-тарау. Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру, айналысы, өтеу шарттары мен тәртібі, сондай-ақ Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында белгіленбеген облигацияларды сатып алудың қосымша шарттары
8. Облигацияларды орналастыру шарттары және тәртібі:
1) облигацияларды орналастырудың басталған күні;
2) облигацияларды орналастырудың аяқталған күні;
3) онда облигацияларды орналастыру жоспарланған нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы).
9. Облигациялар айналысының талаптары және тәртібі:
1) облигациялар айналысының басталу күні;
2) облигациялар айналысының аяқталу күні (өтеу мерзімінсіз облигациялар шығарылған жағдайда толтырылмайды);
3) облигациялар айналысының мерзімі (өтеу мерзімінсіз облигациялар шығарылған жағдайда толтырылмайды);
4) облигациялар айналысы жоспарланған нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы).
10. Облигацияларды өтеу талаптары және тәртібі:
1) облигацияларды өтеу күні (өтеу мерзімінсіз облигациялар шығарылған жағдайда толтырылмайды);
2) облигацияларды өтеу тәсілі (өтеу мерзімінсіз облигациялар шығарылған жағдайда толтырылмайды);
3) егер облигацияларды өтеу кезінде сыйақыны және номиналды құнын төлеу облигациялар шығарылымы проспектісіне сәйкес өзге мүліктік құқықтармен жүргізілетін болса, осындай құқықтардың, оларды сақтау тәсілдерінің, бағалау тәртібінің сипаттамасы және көрсетілген құқықтарды жүзеге асыруға құзыретті тұлғалар, сондай-ақ осы құқықтарға өтуді іске асыру тәртібі келтіріледі.
11. Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында белгіленбеген облигацияларды сатып алудың қосымша шарттары болған жағдайда:

1) наименование и место нахождения оригинатора, банка-кастодиана, управляющего инвестиционным портфелем, специальной финансовой компании и лица, осуществляющего сбор платежей по уступленным правам требования;
2) предмет деятельности, права и обязанности оригинатора в сделке секьюритизации;
3) характеристика прав требования, условия, порядок и сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов, и порядок осуществления контроля за их исполнением;
4) порядок инвестирования временно свободных поступлений по выделенным активам;
5) критерии однородности прав требований;
6) порядок и очередность выплаты вознаграждения и погашения облигаций различных выпусков, выпущенных в пределах одной облигационной программы (указывается в частном меморандуме в пределах облигационной программы);
7) порядок и очередность удовлетворения требований держателей облигаций специальной финансовой компании при банкротстве специальной финансовой компании.
Глава 3. Условия и порядок размещения, обращения, погашения эмиссионных ценных бумаг, а также дополнительные условия выкупа облигаций, не установленные статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг
8. Условия и порядок размещения облигаций:
1) дата начала размещения облигаций;
2) дата окончания размещения облигаций;
3) рынок, на котором планируется размещение облигаций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг).
9. Условия и порядок обращения облигаций:
1) дата начала обращения облигаций;
2) дата окончания обращения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
3) срок обращения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
4) рынок, на котором планируется обращение облигаций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг).
10. Условия и порядок погашения облигаций:
1) дата погашения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
2) способ погашения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
3) если выплата вознаграждения и номинальной стоимости при погашении облигаций будет производиться в соответствии с проспектом выпуска облигаций иными имущественными правами, приводятся описания этих прав, способов их сохранности, порядка оценки и лиц, правомочных осуществлять оценку указанных прав, а также порядка реализации перехода этих прав.
11. В случае наличия дополнительных условий выкупа облигаций, не установленных статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг, указывается:

1) облигацияларды сатып алу құқықтарын іске асыру тәртібі, талаптары;
2) облигацияларды сатып алу құқықтарын іске асыру мерзімі көрсетіледі.
4-тарау. Ковенанттар (шектеулер), олар бар болса
12. Бағалы қағаздар рыногы туралы заңда көзделмеген қосымша ковенанттар (шектеулер) белгіленген жағдайда:
1) эмитент қабылдайтын және бағалы қағаздар рыногы туралы заңда көзделмеген ковенанттардың (шектеулердің) сипаттамасы;
2) ковенанттар (шектеулер) бұзылған кездегі эмитенттің іс-әрекетінің тәртібі;
3) ковенанттар бұзылған кездегі облигация ұстаушылардың іс-әрекетінің тәртібі көрсетіледі.
5-тарау. Эмиссиялық бағалы қағаздарды конвертациялау талаптары, мерзімдері мен тәртібі (конвертацияланатын бағалы қағаздарды шығару кезінде)
13. Конвертацияланатын облигациялар шығарылған кезде мынадай мәліметтер қосымша көрсетіледі:
1) облигациялар конвертацияланатын акциялардың түрi, саны және орналастыру бағасын белгілеу тәртібі, осындай акциялар бойынша құқықтар;
2) облигацияларды конвертациялау тәртібі мен талаптары (егер облигациялардың шығарылымы толығымен конвертацияланатын болса, конвертациялаудың аяқталу күнінен бастап 1 (бір) ай ішінде облигациялардың шығарылымы жойылуға жататыны көрсетіледі, егер облигациялардың шығарылымы толығымен конвертацияланбайтын болса, осы шығарылымның сатып алынған облигациялары одан әрі орналастырылуға жатпайтыны, айналыс мерзімінің соңында өтелетіні көрсетіледі).
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы заңының (бұдан әрі – Банктер туралы заң) 61-10-тармағында көзделген негізде және тәртіппен төлемге қабілетсіз банктер санатына жатқызылған банк уәкілетті органның шешіміне сәйкес облигацияларды акцияларға конвертациялау талаптарын көрсетеді.
6-тарау. Шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді толық немесе ішінара қамтамасыз ету болып табылатын облигациялар эмитенті мүлкінің құнын көрсете отырып, осы мүлік туралы мәліметтер (қамтамасыз етілген облигациялар бойынша)
14. Шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді толық немесе ішінара қамтамасыз ету болып табылатын эмитенттің мүлкі туралы мәліметтер:
1) осы мүліктің құнын көрсете отырып шығарылған облигациялар бойынша қамтамасыз етудің сипаттамасы;
2) қамтамасыз ету құнының облигациялар шығарылымының жиынтық көлеміне пайыздық арақатынасы;
3) кепіл затын өндіріп алу тәртібі.
15. Атауын, орналасқан жерін, кепіл шартының деректемелерін, кепілдік мерзімі мен талаптарын көрсете отырып, кепілдік берген тұлғаның деректері (егер облигациялар банктің кепілдігімен қамтамасыз етілсе).

1) порядок, условия реализации права выкупа облигаций;
2) сроки реализации права выкупа облигаций.
Глава 4. Ковенанты (ограничения) при их наличии
12. В случае, если устанавливаются дополнительные ковенанты (ограничения), не предусмотренные Законом о рынке ценных бумаг, указываются:
1) описание ковенантов (ограничений), принимаемых эмитентом и не предусмотренных о рынке ценных бумаг;
2) порядок действий эмитента при нарушении ковенантов (ограничений);
3) порядок действий держателей облигаций при нарушении ковенантов.
Глава 5. Условия, сроки и порядок конвертирования эмиссионных ценных бумаг (при выпуске конвертируемых ценных бумаг)
13. При выпуске конвертируемых облигаций дополнительно указываются следующие сведения:
1) вид, количество и порядок определения цены размещения акций, в которые будут конвертироваться облигации, права по таким акциям;
2) порядок и условия конвертирования облигаций (в случае, если выпуск облигаций полностью конвертируется, указывается, что выпуск облигаций подлежит аннулированию в течение 1 (одного) месяца с даты завершения конвертирования, если выпуск облигаций конвертируется не полностью, указывается, что выкупленные облигации данного выпуска не подлежат дальнейшему размещению, а погашаются в конце срока обращения).
Банк, отнесенный к категории неплатежеспособных банков, на основании и в порядке, предусмотренных статьей 61-10 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон о банках), указывает условия конвертирования облигаций в акции в соответствии с решением уполномоченного органа.
Глава 6. Сведения об имуществе эмитента облигаций, являющемся полным или частичным обеспечением обязательств по выпущенным облигациям с указанием стоимости данного имущества (по обеспеченным облигациям)
14. Сведения об имуществе эмитента, являющемся полным или частичным обеспечением обязательств по выпущенным облигациям:
1) описание обеспечения по выпущенным облигациям с указанием стоимости данного имущества;
2) процентное соотношение стоимости обеспечения к совокупному объему выпуска облигаций;
3) порядок обращения взыскания на предмет залога.
15. Данные лица, предоставившего гарантию, с указанием его наименования, места нахождения, реквизитов договора гарантии, срока и условий гарантии (если облигации обеспечены гарантией банка).

16. Инфрақұрылымдық облигациялар шығарылған кезде - концессия шартының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекет кепілгерлігін беру туралы қаулысының деректемелері.
7-тарау. Облигацияларды орналастырудан алынған ақшаны пайдаланудың нысаналы мақсаты
17. Облигацияларды орналастырудан эмитент алатын ақшаны пайдаланудың нақты мақсаттары.
"Жасыл", әлеуметтік облигациялар, орнықты даму облигациялары және орнықты дамуға байланысты облигациялар шығарылған жағдайда эмитентте облигациялар шығару жөніндегі негіздемелік бағдарламаның болуы туралы ақпарат көрсетіледі.
"Жасыл" облигациялар шығарылған жағдайда, облигацияларды орналастырудан алынған ақшаны пайдаланудың нысаналы мақсатының Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1-бабының 3-тармағында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат көрсетіледі.
Әлеуметтік облигациялар шығарылған жағдайда қаржыландыруға осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылатын әлеуметтік міндеттерді іске асыруға бағытталған тиісті жобаның қысқаша сипаттамасы, сондай-ақ оның Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1-бабының 4-тармағында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат келтіріледі.
Орнықты даму облигацияларын шығарған жағдайда қаржыландыруға (іске асыруға) осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылатын "жасыл" және әлеуметтік жобалардың үйлесімінің қысқаша сипаттамасы, сондай-ақ олардың Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1-бабының 3 және 4-тармақтарында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат келтіріледі.
"Жасыл", әлеуметтік облигациялар және орнықты даму облигациялары шығарылған жағдайда қосымша:
қаржыландыру үшін осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылған жобаны іске асыру барысы туралы ақпаратты ашуды эмитент жүзеге асыратын ақпарат көздері;
егер қаржыландыруға осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылған жоба Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1-бабының 3 және 4-тармақтарында белгіленген жобаларға сәйкес келмейтін болса, эмитент қолданатын шаралар көрсетіледі.
Орнықты дамуға байланысты облигациялар шығарылған жағдайда:
эмитент алдын ала белгілеген оларға қол жеткізу мерзімдерін көрсете отырып, орнықты даму саласындағы қызметтің нақты нәтижелеріне қол жеткізуді бағалау үшін пайдаланылатын тиімділіктің негізгі көрсеткіштері;
көрсетілген көрсеткіштерді есептеу әдістемесі;
эмитент оларға қол жеткізген жағдайда қолданысқа енетін орнықты дамуға байланысты облигациялардың қаржылық және (немесе) құрылымдық сипаттамалары;
эмитент өзі белгілеген негізгі көрсеткіштердің орындалуы туралы ақпаратты ашуды жүзеге асыратын ақпарат көздері.
Орналастырудан түскен ақша жобаны қаржыландыруға бағытталатын инвестициялық облигациялар шығарылған жағдайда, осы жобаның қысқаша сипаттамасы келтіріледі.

16. Реквизиты договора концессии и постановления Правительства Республики Казахстан о предоставлении поручительства государства – при выпуске инфраструктурных облигаций.
Глава 7. Целевое назначение использования денег, полученных от размещения облигаций
17. Конкретные цели использования денег, которые эмитент получит от размещения облигаций.
В случае выпуска "зеленых", социальных облигаций, облигаций устойчивого развития и облигаций, связанных с устойчивым развитием, указывается информация о наличии у эмитента рамочной программы по выпуску облигаций.
В случае выпуска "зеленых" облигаций, указывается информация о соответствии целевого назначения использования денег, полученных от размещения облигаций, проектам, установленным пунктом 3 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска социальных облигаций приводится краткое описание соответствующего проекта, направленного на реализацию социальных задач, на финансирование которого будут использоваться деньги, полученные от размещения данных облигаций, а также информация о его соответствии проектам, установленным пунктом 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска облигаций устойчивого развития приводится краткое описание "зеленых" и социальных" проектов, на финансирование (реализацию) сочетания которых будут использоваться деньги, полученные от размещения данных облигаций, а также информация о их соответствии проектам, установленным пунктами 3 и 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска "зеленых", социальных облигаций и облигаций устойчивого развития дополнительно указываются:
источники информации, на которых эмитентом будет осуществляться раскрытие информации о ходе реализации проекта, на финансирование которого использованы деньги, полученные от размещения данных облигаций;
меры, которые будут предприняты эмитентом в случае, если проект, на финансирование которого использованы деньги, полученные от размещения данных облигаций, перестанет соответствовать проектам, установленным пунктами 3 и 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска облигаций, связанных с устойчивым развитием, описываются:
ключевые показатели эффективности, используемые для оценки достижения конкретных результатов деятельности в области устойчивого развития с указанием заранее установленных эмитентом сроков их достижения;
методика расчета указанных показателей;
финансовые и (или) структурные характеристики облигаций, связанных с устойчивым развитием, вступающие в действие в случае их достижения эмитентом;
источники информации, на которых эмитентом будет осуществляться раскрытие информации о выполнении установленных им ключевых показателей.
В случае выпуска инвестиционных облигаций, деньги от размещения которых направляются на финансирование проекта, приводится краткое описание данного проекта.

18. Эмитент бұрын орналастырған, айналыс мерзімі өткен облигациялар бойынша талап ету құқықтарымен төленетін облигацияларды шығару кезінде (эмитент сатып алған облигацияларды шегергенде) осы облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні мен нөмірі, олардың түрі мен саны, сондай-ақ облигациялар шығарылымының көлемі, облигациялар бойынша жинақталған және төленбеген сыйақы сомасы қосымша көрсетіледі.
8-тарау. Эмитенттің орналастырылған (акционерлік қоғам сатып алғандарын қоспағанда) акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) он және одан көп пайызын иеленген құрылтайшылары туралы немесе ірі акционерлері (қатысушылары) туралы мәліметтер
19. Эмитенттің орналастырылған (акционерлік қоғам сатып алғандарын қоспағанда) акцияларының (жарғылық капиталына қатысу үлестерінің) он немесе одан астам пайызын иеленген құрылтайшылар немесе ірі акционерлер (қатысушылар) туралы мәліметтер:
1) құрылтайшының немесе ірі акционердің (қатысушының) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (жеке тұлға үшін);
2) құрылтайшының немесе ірі акционердің (қатысушының) толық атауы, орналасқан жері (заңды тұлға үшін);
3) құрылтайшыға немесе ірі акционерге (қатысушыға) тиесілі дауыс беруші акциялардың немесе эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің дауыс беруші акциялардың немесе эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің жалпы санына пайыздық арақатынасы;
4) эмитенттің құрылтайшысы немесе ірі акционері (қатысушысы) дауыс беруші акциялардың немесе эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің он және одан астам пайызына ие бола бастаған күні.
9-тарау. Эмитенттің басқару органы және атқарушы органы туралы мәліметтер
20. Эмитенттің басқару органы туралы мәліметтер:
1) директорлар кеңесінің немесе бақылау кеңесінің төрағасының және мүшелерінің (директорлар кеңесіндегі тәуелсіз директорды (директорларды) көрсете отырып) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
2) директорлар кеңесі немесе бақылау кеңесі мүшелерінің сайланған күні және олардың хронологиялық тәртіппен соңғы 3 (үш) жылдағы және қазіргі уақыттағы еңбек жолы туралы мәліметтер;
3) эмитенттің директорлар кеңесі мүшелерінің әрқайсысына тиесілі эмитенттің дауыс беруші акцияларының пайыздық арақатынасы немесе эмитенттің бақылау кеңесі мүшелерінің әрқайсысына тиесілі эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің дауыс беруші акциялардың немесе эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің жалпы санына пайыздық арақатынасы;
4) еншілес және тәуелді ұйымдарда эмитенттің директорлар кеңесінің немесе бақылау кеңесінің мүшелеріне тиесілі акциялардың (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) осы ұйымдардың орналастырылған акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) жалпы санына пайыздық арақатынасы.

18. При выпуске облигаций, оплата которых будет произведена правами требования по облигациям, ранее размещенным эмитентом (за вычетом выкупленных эмитентом облигаций), срок обращения которых истек, дополнительно указываются дата и номер государственной регистрации выпуска данных облигаций, их вид и количество, а также объем выпуска облигаций, сумма накопленного и невыплаченного вознаграждения по облигациям.
Глава 8. Сведения об учредителях или о крупных акционерах (участниках), владеющих десятью и более процентами размещенных (за исключением выкупленных акционерным обществом) акций (долей участия в уставном капитале) эмитента
19. Сведения об учредителях или о крупных акционерах (участниках), владеющих десятью и более процентами размещенных (за исключением выкупленных акционерным обществом) акций (долей участия в уставном капитале) эмитента:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) учредителя или крупного акционера (участника) (для физического лица);
2) полное наименование, место нахождения учредителя или крупного акционера (участника) (для юридического лица);
3) процентное соотношение голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента, принадлежащих учредителю или крупному акционеру (участнику), к общему количеству голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента;
4) дата, с которой учредитель или крупный акционер (участник) стал владеть десятью и более процентами голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента.
Глава 9. Сведения об органе управления и исполнительном органе эмитента
20. Сведения об органе управления эмитента:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя и членов совета директоров или наблюдательного совета (с указанием независимого (независимых) директора (директоров) в совете директоров);
2) дата избрания членов совета директоров или наблюдательного совета и сведения об их трудовой деятельности за последние 3 (три) года и в настоящее время, в хронологическом порядке;
3) процентное соотношение голосующих акций эмитента, принадлежащих каждому из членов совета директоров эмитента, или процентное соотношение долей участия в уставном капитале эмитента, принадлежащих каждому из членов наблюдательного совета эмитента, к общему количеству голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента;
4) процентное соотношение акций (долей участия в уставном капитале), принадлежащих каждому из членов совета директоров или наблюдательного совета в дочерних и зависимых организациях эмитента, к общему количеству размещенных акций (долей участия в уставном капитале) указанных организаций.

21. Эмитенттің алқалы органы немесе атқарушы органының функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға:
1) атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) немесе алқалы атқарушы орган басшысының және мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
2) атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаның немесе алқалы атқарушы орган мүшелерінің хронологиялық тәртіппен соңғы 3 (үш) жылдағы және қазіргі уақыттағы еңбек жолы туралы мәліметтер;
3) эмитенттің атқарушы органының функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаға немесе эмитенттің алқалы атқарушы органының әрбір мүшесіне тиесілі дауыс беруші акциялардың немесе жарғылық капиталға қатысу үлестерінің дауыс беруші акциялардың немесе эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің жалпы санына пайыздық арақатынасы.
22. Егер эмитенттің атқарушы органының өкілеттіктері басқа коммерциялық ұйымға (басқарушы ұйымға) берілген болса, онда мыналар көрсетіледі:
1) басқарушы ұйымның толық және қысқаша атауы, оның орналасқан жері;
2) басқарушы ұйымның атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) не басқарушы ұйымның алқалы атқарушы органы мүшелерінің және директорлар кеңесі (бақылау кеңесі) мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
3) осы тармақтың 2) тармақшасында аталған тұлғалардың сайланған күні және хронологиялық тәртіппен соңғы 2 (екі) жылдағы еңбек жолы туралы мәліметтер;
4) осы тармақтың 2) тармақшасында аталған тұлғаларға тиесілі басқарушы ұйымның дауыс беруші акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) басқарушы ұйымның дауыс беруші акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) жалпы санына пайыздық арақатынасы;
5) осы тармақтың 2) тармақшасында аталған тұлғаларға тиесілі жарғылық капиталға қатысу үлестерінің эмитенттің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің жалпы санына пайыздық арақатынасы.
Осы тармақтың талаптары акционерлік қоғамдарға қолданылмайды.
10-тарау. Эмитент қызметінің негізгі түрлерін көрсете отырып, эмитенттің қаржы-экономикалық және шаруашылық қызметінің көрсеткіштері
23. Эмитент қызметінің түрлері:
1) қызметтің негізгі түрі;
2) маусымдық сипатқа ие қызмет түрлерін және эмитенттің жалпы кірісіндегі олардың үлесін көрсете отырып эмитент қызметі түрлерінің қысқаша сипаттамасы;
3) эмитенттің бәсекелестерi болып табылатын ұйымдар туралы мәлiметтер;

21. Коллегиальный орган или лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа эмитента:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа, либо фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя и членов коллегиального исполнительного органа;
2) дата избрания с указанием полномочий лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа, или членов коллегиального исполнительного органа и сведения об их трудовой деятельности за последние 3 (три) года и в настоящее время, в хронологическом порядке;
3) процентное соотношение голосующих акций или долей участия в уставном капитале, принадлежащих лицу, единолично осуществляющему функции исполнительного органа эмитента, или каждому из членов коллегиального исполнительного органа эмитента, к общему количеству голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента.
22. В случае если полномочия исполнительного органа эмитента переданы другой коммерческой организации (управляющей организации), то указываются:
1) полное и сокращенное наименование управляющей организации, ее место нахождения;
2) фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа управляющей организации, либо фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов коллегиального исполнительного органа и членов совета директоров (наблюдательного совета) управляющей организации;
3) дата избрания лиц, перечисленных в подпункте 2) настоящего пункта, и сведения об их трудовой деятельности за последние 2 (два) года, в хронологическом порядке;
4) процентное соотношение голосующих акций (долей участия в уставном капитале) управляющей организации, принадлежащих лицам, перечисленным в подпункте 2) настоящего пункта, к общему количеству голосующих акций (долей участия в уставном капитале) управляющей организации;
5) процентное соотношение долей участия в уставном капитале, принадлежащих лицам, перечисленным в подпункте 2) настоящего пункта, к общему количеству долей участия в уставном капитале эмитента.
Требования настоящего пункта не распространяются на акционерные общества.
Глава 10. Показатели финансово-экономической и хозяйственной деятельности эмитента с указанием основных видов деятельности эмитента
23. Виды деятельности эмитента:
1) основной вид деятельности;
2) краткое описание видов деятельности эмитента с указанием видов деятельности, которые носят сезонный характер и их доли в общем доходе эмитента;
3) сведения об организациях, являющихся конкурентами эмитента;

4) эмитент қызметiнiң негiзгi түрлерi бойынша сатулардың (жұмыстардың, қызметтердің) кірістілігіне оң және теріс ықпал ететін факторлар;
5) эмитенттің лицензиялары (патенттері) және олардың қолданылу кезеңі, зерттеулер мен әзірлемелерге, оның ішінде эмитент демеушілік көрсететін зерттеу әзірлемелеріне кеткен шығындар туралы ақпарат;
6) эмитентке жеткізілетін (көрсетілетін) шикізаттардағы (жұмыстардағы, қызметтердегі) импорттың үлесі және эмитент экспортқа сататын (көрсететін) өнімнің (жұмыстардың, қызметтердің) сатылатын өнімнің (көрсетілетін жұмыстардың, қызметтердің) жалпы көлеміндегі үлесі;
7) оның қатысуымен өткен сот процестерінің мәнін көрсете отырып, эмитент қызметінің тоқтатылу немесе өзгеру, эмитенттің активтерінің жалпы көлемінен 10 (он) және одан артық пайыз мөлшерінде одан ақшалай және өзге міндеттемелерді өндіріп алу тәуекелімен байланысты сот процестеріне эмитенттің қатысуы туралы мәліметтер;
8) эмитенттің қызметіне ықпал ететін басқа тәуекел факторлары.
24. Эмитент өндіретін немесе тұтынатын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) жалпы құнының 10 (он) және одан астам пайызын құрайтын көлемде оның тауарларын (жұмыстарын, қызметтерін) тұтынушылар мен жеткізушілер туралы мәліметтер.
25. Әрбір активтің тиісті баланстық құнын көрсете отырып, эмитент активтерінің жалпы көлемінің 10 (он) және одан астам пайызын құрайтын эмитенттің активтері.
26. Эмитент активтерінің баланстық құнының 10 (он) және одан астам пайызы мөлшердегі дебиторлық берешек:
1) эмитенттің алдындағы берешегі эмитент активтерінің баланстық құнының 10 (он) және одан астам пайызын құрайтын эмитент дебиторларының атауы;
2) тиісті өтелетін сомалар (жақын арадағы 12 (он екі) ай ішінде тоқсан сайын бөлінеді, қалған сомалар өтеу күнін көрсетумен жылдар бойынша бөлумен көрсетіледі) және оларды өтеу мерзімдері.
27. Эмитенттің эмитент міндеттемелерінің баланстық құнының 10 (он) және одан астам пайызын құрайтын кредиторлық берешегі:
1) эмитент кредиторларының атауы;
2) тиісті өтелетін сомалар (жуырдағы 12 (он екі) ай ішінде тоқсан сайын бөлінеді, қалған сомалар өтеу күнін көрсетумен жылдар бойынша бөлумен көрсетіледі) және оларды өтеу мерзімдері.
28. Эмитент левереджінің шамасы.
Эмитенттің левередж шамасы соңғы әр аяқталған екі қаржы жылының соңғы күніндегі жағдай бойынша, сондай-ақ облигациялар шығарылымын немесе облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша не облигациялар шығарылымын немесе облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның алдындағы тоқсанның қорытындылары бойынша эмитенттің қаржылық есептілігі проспектінің ажырамас бөлігі болса - облигациялар шығарылымын немесе облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеуге құжаттарды беру алдындағы соңғы тоқсанның алдындағы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша көрсетіледі.

4) факторы, позитивно и негативно влияющие на доходность продаж (работ, услуг) по основным видам деятельности эмитента;
5) информация о лицензиях (патентах), имеющихся у эмитента, и периоде их действия, затратах на исследования и разработки, в том числе исследовательские разработки, спонсируемые эмитентом;
6) доля импорта в сырье (работах, услугах), поставляемого (оказываемых) эмитенту и доля продукции (работ, услуг), реализуемой (оказываемых) эмитентом на экспорт, в общем объеме реализуемой продукции (оказываемых работ, услуг);
7) сведения об участии эмитента в судебных процессах, связанных с риском прекращения или изменения деятельности эмитента, взыскания с него денежных и иных обязательств в размере 10 (десять) и более процентов от общего объема активов эмитента, с указанием сути судебных процессов с его участием;
8) другие факторы риска, влияющие на деятельность эмитента.
24. Сведения о потребителях и поставщиках товаров (работ, услуг) эмитента, объем товарооборота с которыми (оказываемых работ, услуг которым) составляет 10 (десять) и более процентов от общей стоимости производимых или потребляемых им товаров (работ, услуг).
25. Активы эмитента, составляющие 10 (десять) и более процентов от общего объема активов эмитента, с указанием соответствующей балансовой стоимости каждого актива.
26. Дебиторская задолженность в размере 10 (десять) и более процентов от балансовой стоимости активов эмитента:
1) наименование дебиторов эмитента, задолженность которых перед эмитентом составляет 10 (десять) и более процентов от балансовой стоимости активов эмитента;
2) соответствующие суммы к погашению (в течение ближайших 12 (двенадцати) месяцев делятся поквартально, остальные суммы указываются с разбивкой по годам с указанием даты погашения) и сроки ее погашения.
27. Кредиторская задолженность эмитента, составляющая 10 (десять) и более процентов от балансовой стоимости обязательств эмитента:
1) наименование кредиторов эмитента;
2) соответствующие суммы к погашению (в течение ближайших 12 (двенадцати) месяцев делятся поквартально, остальные суммы указываются с разбивкой по годам с указанием даты погашения) и сроки ее погашения.
28. Величина левереджа эмитента.
Величина левереджа эмитента указывается по состоянию на последний день каждого из двух последних завершенных финансовых года, а также по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска облигаций или облигационной программы либо если представляется финансовая отчетность эмитента по итогам предпоследнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска облигаций или облигационной программы – по состоянию на конец предпоследнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска облигаций или облигационной программы.

29. Аудиторлық есеппен расталған оның қаржылық есептілігі негізінде есептелген, соңғы аяқталған екі қаржы жылында эмитент қызметінен алынған ақша қаражатының таза ағыны.
30. Облигациялардың осы шығарылымы туралы шешім қабылданған күнге дейін эмитенттің борыштық бағалы қағаздарының барлық тіркелген шығарылымдары туралы мәліметтер (өтелген және жойылған облигациялар шығарылымын қоспағанда):
әрбір шығарылымның борыштық бағалы қағаздарының жалпы саны, борыштық бағалы қағаздардың әрбір шығарылымының мемлекеттік тіркелу күні, әрбір шығарылым бойынша орналастырылған борыштық бағалы қағаздардың саны, сондай-ақ борыштық бағалы қағаздарды орналастыру кезінде тартылған ақшаның жалпы көлемі, борыштық бағалы қағаздардың әрбір шығарылымы бойынша есептелген және төленген сыйақының сомасы, оларды сатып алу күнін көрсете отырып, сатып алынған борыштық бағалы қағаздардың саны;
орындалмаған міндеттемелердің мөлшері және олардың орындалу мерзімінің өтіп кету мерзімі туралы ақпаратты қоса алғанда, эмитенттің бағалы қағаздар ұстаушылар алдындағы өз міндеттемелерін орындамау фактілері туралы мәліметтер (облигациялар бойынша сыйақыны төлемеу (төлеуді кешіктіру), бағалы қағаздар бойынша есептелген, бірақ төленбеген сыйақылар сомасы (түрлері мен шығарылымдары бойынша жеке-жеке);
егер қандай да бір бағалы қағаздар шығарылымының мемлекеттік емес бағалы қағаздарын орналастыру не айналысқа енгізу тоқтатыла тұрған (жаңартылған) жағдайда, осындай шешімдер қабылдаған мемлекеттік орган, оларды қабылдау негіздемесі мен күні көрсетіледі;
сауда-саттықты ұйымдастырушылардың атауларын қоса алғанда, эмитенттің бағалы қағаздары айналыста болатын нарықтар;
бұдан бұрын шығарылған, айналыстағы облигациялардың әрбір түрімен оларды ұстаушыларға берілетін құқықтар, оның ішінде ұстаушылардың осы құқықтарын іске асыру тәртібін көрсете отырып, шектеулер (ковенанттар) бұзылған кезде іске асырылған және ұстаушылармен жасалған бағалы қағаздарды сатып алу-сату шарттарында көзделген құқықтар.
11-тарау. Эмитент және оның орналастыратын эмиссиялық бағалы қағаздары туралы қосымша мәліметтер
31. Облигацияларды ұстаушыға ұсынылатын құқықтар:
1) эмитенттен облигацияның номиналды құнын алу не өзге мүліктік баламасын алу құқығы, сондай-ақ облигациялар бойынша сыйақы алу құқығы не облигациялар шығарылымы проспектісінде белгіленген өзге де мүліктік құқықтар;
2) эмитенттің облигацияларды, оның ішінде облигациялар шығарылымының проспектісінде көзделген ковенанттарды (шектеулерді) бұзған кезде жүзеге асыру шарттары, тәртібі және мерзімі көрсетілген сатып алу талабының құқықтары;

29. Чистые потоки денег, полученные от деятельности эмитента, за два последних завершенных финансовых года, рассчитанные на основании его финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом.
30. Сведения обо всех зарегистрированных выпусках долговых ценных бумаг эмитента (за исключением погашенных и аннулированных выпусках облигаций) до даты принятия решения о данном выпуске облигаций:
общее количество, вид и номинальная стоимость долговых ценных бумаг каждого выпуска, дата государственной регистрации каждого выпуска долговых ценных бумаг, количество размещенных долговых ценных бумаг по каждому выпуску, а также общий объем денег, привлеченных при размещении долговых ценных бумаг, сумма начисленного и выплаченного вознаграждения по каждому выпуску долговых ценных бумаг, количество выкупленных долговых ценных бумаг с указанием даты их выкупа;
сведения о фактах неисполнения эмитентом своих обязательств перед держателями ценных бумаг (невыплата (задержка в выплате) вознаграждения по облигациям), включая информацию о размерах неисполненных обязательств и сроке просрочки их исполнения, сумма начисленного, но не выплаченного вознаграждения по ценным бумагам (отдельно по видам и выпускам);
в случае, если размещение либо обращение негосударственных ценных бумаг какого-либо выпуска ценных бумаг было приостановлено (возобновлено) указывается государственный орган, принявший такие решения, основание и дата их принятия;
рынки, на которых обращаются ценные бумаги эмитента, включая наименования организаторов торгов;
права, представляемые каждым видом ранее выпущенных облигаций, находящихся в обращении их держателям, в том числе права, реализованные при нарушении ограничений (ковенантов) и предусмотренные договорами купли-продажи ценных бумаг, заключенными с держателями, с указанием порядка реализации данных прав держателей.
Глава 11. Дополнительные сведения об эмитенте и о размещаемых им эмиссионных ценных бумагах
31. Права, предоставляемые держателю облигаций:
1) право получения от эмитента номинальной стоимости облигации либо получения иного имущественного эквивалента, а также право на получение вознаграждения по облигации либо иных имущественных прав, установленных проспектом выпуска облигаций;
2) право требования выкупа эмитентом облигаций с указанием условий, порядка и сроков реализации данного права, в том числе при нарушении ковенантов (ограничений), предусмотренных проспектом выпуска облигаций;

Облигацияларды өтеу мерзімінсіз шығарған жағдайда, осы облигацияларды ұстаушылардың облигацияларды, оның ішінде Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында көзделген негіздер бойынша сатып алу туралы талап қоя алмайтыны туралы мәліметтер көрсетіледі;
3) өзге құқықтар.
32. Басталған кезде эмитенттің облигациялары бойынша дефолт жариялау ықтималдығы бар оқиғалар туралы мәлімет:
1) басталған кезде эмитенттің облигациялары бойынша дефолт жариялау ықтималдығы бар оқиғалар тізбесі;
2) облигацияларды ұстаушылардың сыйақы төлемі бойынша міндеттемелерін орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған кезде құқықтарын қорғау рәсімін, оның ішінде міндеттеме тәртібі және қайта құрылымдау талаптарын қоса алғанда, облигациялар бойынша дефолт туындаған жағдайда эмитент қабылдайтын шаралар;
3) эмитенттің орындалмаған міндеттемелердің көлемі, міндеттемелердің орындалмау себебі, облигацияларды ұстаушылардың өз талаптарын қанағаттандыру жөніндегі мүмкін болатын іс-әрекеттері, облигацияларды ұстаушылардың эмитентке, эмитент облигациялар бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда эмитенттің міндеттемелері бойынша ортақ немесе бірлескен жауапкершілік көтеретін тұлғаларға талап қою өтінішінің тәртібі туралы мәліметтерден тұратын дефолт фактісі туралы ақпаратты облигацияларды ұстаушыларға жеткізу тәртібі, мерзімі және тәсілдері;
4) эмитент облигациялар бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда эмитенттің міндеттемелері бойынша ортақ немесе бірлескен жауапкершілік көтеретін тұлғалармен шарт жасалған күні мен нөмірі, осы тұлғалардың толық атауы, сондай-ақ оларды (осындай тұлғалар бар болса) мемлекеттік тіркеу күні.
33. Эмитенттің облигацияларды өтеу сәтіне дейінгі әрбір сыйақы төлеу кезеңінің бөлігінде сыйақыларды төлеу және негізгі борыш сомасын өтеу үшін эмитенттің қажетті ақшалай қаражаты көздерінің және ағындарының болжамы.
34. Эмитенттің орналастырылатын облигацияларды сатып алуына байланысты тәуекелдер:
1) салалық тәуекелдер - эмитенттің саласындағы оның қызметіне бағалы қағаздар бойынша нашарлауы мүмкін жағдайының әсері және міндеттемелерін орындауы сипатталады. Эмитенттің пікірі бойынша, салада болуы мүмкін аса маңызды (ішкі және сыртқы нарықта бөлек жеке) өзгерістер келтіріледі.
Эмитенттің өз қызметінде қолданатын шикізатқа, қызметтерге бағаның өзгеру (ішкі және сыртқы нарықта бөлек жеке) ықтималдығына байланысты тәуекелдер және олардың эмитент қызметі мен бағалы қағаздар бойынша міндеттемелерін орындауына әсері бөлек сипатталады.
Эмитенттің өніміне және (немесе) қызметтеріне бағаның өзгеру (ішкі және сыртқы нарықта бөлек жеке) ықтималдығына байланысты тәуекелдер және олардың эмитент қызметі мен бағалы қағаздар бойынша міндеттемелерін орындауына әсері бөлек сипатталады;

В случае выпуска облигаций без срока погашения указываются сведения о том, что держателями данных облигаций не может предъявляться требование о выкупе облигаций, в том числе по основаниям, предусмотренным статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг;
3) иные права.
32. Сведения о событиях, при наступлении которых имеется вероятность объявления дефолта по облигациям эмитента:
1) перечень событий, при наступлении которых имеется вероятность объявления дефолта по облигациям эмитента;
2) меры, которые будут предприняты эмитентом в случае наступления дефолта по облигациям, включая процедуры защиты прав держателей облигаций при неисполнении или ненадлежащем исполнении обязательств по выплате вознаграждения по облигациям, в том числе порядок и условия реструктуризации обязательств;
3) порядок, срок и способы доведения эмитентом до сведения держателей облигаций информации о фактах дефолта, включающей сведения об (о) объеме неисполненных обязательств, причине неисполнения обязательств, перечислении возможных действий держателей облигаций по удовлетворению своих требований, порядке обращения держателей облигаций с требованием к эмитенту, лицам, несущим солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитента в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом обязательств по облигациям;
4) дата и номер договора с лицами, несущими солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитента в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом обязательств по облигациям, полное наименование данных лиц, а также дата их государственной регистрации (при наличии таких лиц).
33. Прогноз источников и потоков денежных средств эмитента, необходимых для выплаты вознаграждений и погашения суммы основного долга в разрезе каждого периода выплаты вознаграждений до момента погашения облигаций.
34. Риски, связанные с приобретением размещаемых эмитентом облигаций:
1) отраслевые риски – описывается влияние возможного ухудшения ситуации в отрасли эмитента на его деятельность и исполнение им обязательств по ценным бумагам. Приводятся наиболее значимые, по мнению эмитента, возможные изменения в отрасли (отдельно на внутреннем и внешнем рынках).
Отдельно описываются риски, связанные с возможным изменением цен на сырье, услуги, используемые эмитентом в своей деятельности (отдельно на внутреннем и внешнем рынках), и их влияние на деятельность эмитента и исполнение им обязательств по ценным бумагам.
Отдельно описываются риски, связанные с возможным изменением цен на продукцию и (или) услуги эмитента (отдельно на внутреннем и внешнем рынках), и их влияние на деятельность эмитента и исполнение им обязательств по ценным бумагам;

2) қаржы тәуекелдері – эмитенттің қаржылық жағдайының пайыздық мөлшерлемелердің қолайсыз өзгеруіне, шетел валюталарының айырбас бағамына, сондай-ақ бағалы қағаздар мен туынды қаржы құралдарының нарықтық бағасына байланысты тәуекелдерге ұшырауын сипаттайды.
Эмитенттің қаржылық активтердің және эмитенттің қаржылық міндеттемелерінің теңгерімсіздігінен туындайтын, эмитенттің өз міндеттемелерін толық көлемде орындалуын қамтамасыз етуге дәрменсіздігі (оның ішінде эмитенттің бір немесе бірнеше контрагенттерінің қаржылық міндеттемелерін уақтылы орындамауы салдарынан) және (немесе) эмитенттің қаржы міндеттемелерін дереу және бір реттік орындауына болжанбаған қажеттіліктің туындауы салдарынан болған эмитенттің шығындарымен байланысты тәуекелдер бөлек сипатталады.
Эмитенттің қаржылық есептілігі көрсеткіштерінің қайсысы қаржылық тәуекелдердің ықпалы, олардың пайда болуы ықтималдығы және есептіліктегі өзгерістердің сипаты нәтижесінде өзгеріске аса шалдыққыш екені көрсетіледі;
3) құқықтық тәуекел – эмитенттің мыналардың:
Қазақстан Республикасының валюталық, салықтық, кедендік заңнамасының өзгеруі;
эмитенттің негізгі қызметіне қойылатын лицензиялау талаптары;
эмитенттің Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасының талаптарын және жасалған шарттардың талаптарын сақтамауы;
қызметті жүзеге асырудағы жіберілген құқықтық қателіктер (дұрыс емес заң консультациясын алу немесе құжаттарды дұрыс жасамау, соның ішінде сот органдарындағы даулы мәселелерді қарастыру кезінде) салдарынан шығынға ұшырау тәуекелін сипаттайды;
4) іскерлік беделінен айырылу тәуекелі (бедел тәуекелі) - эмитенттің қаржылық тұрақтылығы, қаржылық жағдайы, оның өнім (жұмыс, қызмет) сапасы немесе жалпы қызмет сипаты туралы теріс ұғым қалыптасу салдарынан эмитент клиентінің (контрагенттерінің) санының азаюы нәтижесінде залал шегу тәуекелінің туындауы мүмкін екені суреттеледі;
5) стратегиялық тәуекел – эмитенттің қызмет және даму стратегиясын (стратегиялық басқаруын) анықтайтын шешімдерді қабылдау кезінде жіберілген қателік (кемшілік) нәтижесінде туындауы мүмкін және эмитенттің қызметіне қауіп төндіруі мүмкін ықтимал катерді есепке алмағанында немесе тиісті түрде есепке алмағанында білінетін, эмитент бәсекелестерінің алдында басымдыққа ие болуы мүмкін қызметінің келешегі бар бағыттарын дұрыс емес немесе толық негіздемесіз белгіленгенін, эмитент қызметінің стратегиялық мақсатына қолжеткізуді қамтамасыз етуі тиіс қажетті ресурстардың (қаржылық, материалды-техникалық, адами) және ұйымдастыру шараларының (басқару шараларының) жоқ екенін немесе толық көлемде қамтамасыз етілмегенін көрсететін тәуекел;

2) финансовые риски – описывается подверженность финансового состояния эмитента рискам, связанным с неблагоприятным изменением процентных ставок, курса обмена иностранных валют, а также рыночных цен на ценные бумаги и производные финансовые инструменты.
Отдельно описываются риски, связанные с возникновением у эмитента убытков вследствие неспособности эмитента обеспечить исполнение своих обязательств в полном объеме, возникающий в результате несбалансированности финансовых активов и финансовых обязательств эмитента (в том числе вследствие несвоевременного исполнения финансовых обязательств одним или несколькими контрагентами эмитента) и (или) возникновения непредвиденной необходимости немедленного и единовременного исполнения эмитентом своих финансовых обязательств.
Указывается, какие из показателей финансовой отчетности эмитента наиболее подвержены изменению в результате влияния финансовых рисков, вероятность их возникновения и характер изменений в отчетности;
3) правовой риск – описывается риск, возникновения у эмитента убытков вследствие:
изменений валютного, налогового, таможенного законодательства Республики Казахстан;
требований по лицензированию основной деятельности эмитента;
несоблюдения эмитентом требований гражданского законодательства Республики Казахстан и условий заключенных договоров;
допускаемых правовых ошибок при осуществлении деятельности (получение неправильных юридических консультаций или неверное составление документов, в том числе при рассмотрении спорных вопросов в судебных органах);
4) риск потери деловой репутации (репутационный риск) – описывается риск возникновения у эмитента убытков в результате уменьшения числа клиентов (контрагентов) вследствие формирования негативного представления о финансовой устойчивости, финансовом положении эмитента, качестве его продукции (работ, услуг) или характере его деятельности в целом;
5) стратегический риск – описывается риск возникновения у эмитента убытков в результате ошибок (недостатков), допущенных при принятии решений, определяющих стратегию деятельности и развития эмитента (стратегическое управление) и выражающихся в неучете или недостаточном учете возможных опасностей, которые могут угрожать деятельности эмитента, неправильном или недостаточно обоснованном определении перспективных направлений деятельности, в которых эмитент может достичь преимущества перед конкурентами, отсутствии или обеспечении в неполном объеме необходимых ресурсов (финансовых, материально-технических, людских) и организационных мер (управленческих решений), которые должны обеспечить достижение стратегических целей деятельности эмитента;

6) эмитенттің қызметіне байланысты тәуекел – тек эмитентке тән немесе қоғамның жүргізетін негізгі қаржы-шаруашылық қызметіне байланысты тәуекелдер сипатталады, оның ішінде мынаған байланысты тәуекелдер:
эмитенттің белгілі бір қызмет түрін жүргізуге немесе айналыста болуы шектелген объектілерді (оның ішінде табиғи ресурстарды) пайдалануға лицензияның қолданыс мерзімін ұзарту мүмкіндігінің болмауы;
эмитенттің үшінші тұлғалардың, оның ішінде эмитенттің еншілес қоғамдарының борыштары бойынша ықтимал жауапкершілігі;
айналымына эмитент өнімін (жұмысын, қызметін) сатудан түскен жалпы түсімінен кем дегенде 10 пайызы тиесілі болатын тұтынушыдан айырылу ықтималдығы;
7) елдік тәуекел − экономикалық, саяси, әлеуметтік өзгерістерге байланысты шетелдік контрагенттердің (заңды тұлғалардың, жеке тұлғалардың) міндеттемелерін орындамау салдарынан, сондай-ақ ақшалай міндеттеменің валютасы контрагент үшін өз резиденттік елінің заңнамасының ерекшеліктеріне байланысты қол жетімді болмауы салдарынан (контрагенттің өзінің қаржылық жағдайына қарамастан) эмитенттің шығынға ұшырау қаупін сипаттайды;
8) операциялық тәуекел − эмитенттің қызметкерлері жол берген, ішкі процестерді жүзеге асыру барысындағы кемшіліктер немесе қателер, ақпараттық жүйелер мен технологиялардың дұрыс жұмыс істемеуі, сондай-ақ сыртқы оқиғалар салдарынан болатын шығыстар (шығындар) тәуекелін сипаттайды;
9) экологиялық тәуекелдер – климаттық және экологиялық факторларға байланысты, эмитенттің қызметіне ықпал етуге қабілетті тәуекелдерді сипаттайды.
35. Эмитент қатысатын өнеркәсіптік, банктік, қаржы топтары, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар туралы ақпарат:
1) эмитент қатысатын өнеркәсіптік, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар, эмитенттің бұл ұйымдардағы рөлі (орны), функциялары және қатысу мерзімі көрсетіледі;
2) эмитенттің қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесі өнеркәсіптік, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар өзге мүшелерінен аса тәуелді болса, осындай тәуелділіктің сипаты толық баяндалады.
36. Эмитенттің еншілес және (немесе) тәуелді заңды тұлғалары болған жағдайда, осындай әр заңды тұлға бойынша мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) толық және қысқартылған атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі (егер бар болса), орналасқан жері;
2) заңды тұлғаны эмитентке қатысты еншілес және (немесе) тәуелді деп тану негіздері;

6) риски, связанные с деятельностью эмитента – описываются риски, свойственные исключительно к деятельности эмитента или связанные с основной финансово-хозяйственной деятельностью, в том числе риски, связанные с:
отсутствием возможности продлить действие лицензии эмитента на ведение определенного вида деятельности либо на использование объектов, нахождение которых в обороте ограничено (включая природные ресурсы);
возможной ответственностью эмитента по долгам третьих лиц, в том числе дочерних организации эмитента;
возможностью потери потребителей, на оборот с которыми приходится не менее чем 10 (десять) процентов общей выручки от продажи продукции (работ, услуг) эмитента;
7) страновой риск – описывается риск возникновения у эмитента убытков в результате неисполнения иностранными контрагентами (юридическими, физическими лицами) обязательств из-за экономических, политических, социальных изменений, а также вследствие того, что валюта денежного обязательства может быть недоступна контрагенту из-за особенностей законодательства страны его резидентства (независимо от финансового положения самого контрагента);
8) операционный риск – описывается риск возникновения расходов (убытков) в результате недостатков или ошибок в ходе осуществления внутренних процессов, допущенных со стороны работников эмитента, ненадлежащего функционирования информационных систем и технологий, а также вследствие внешних событий;
9) экологические риски – описываются риски, связанные с климатическими и экологическими факторами, способными оказать влияние на деятельность эмитента.
35. Информация о промышленных, банковских, финансовых группах, холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует эмитент:
1) указываются промышленные, банковские, финансовые группы, холдинги, концерны, ассоциации, консорциумы, в которых участвует эмитент, роль (место), функции и срок участия эмитента в этих организациях;
2) в случае если результаты финансово-хозяйственной деятельности эмитента существенно зависят от иных членов промышленных, банковских, финансовых групп, холдингов, концернов, ассоциаций, консорциумов, приводится подробное изложение характера такой зависимости.
36. В случае если эмитент имеет дочерние и (или) зависимые юридические лица, по каждому такому юридическому лицу указывается следующая информация:
1) полное и сокращенное наименование, бизнес-идентификационный номер (при наличии), место нахождения;
2) основания признания юридического лица дочерним и (или) зависимым по отношению к эмитенту;

3) егер еншілес және (немесе) тәуелді заңды тұлға акционерлік қоғам болған жағдайда, эмитенттің еншілес және (немесе) тәуелді заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесінің көлемі - сондай акционерлік қоғамның эмитентке тиесілі дауыс беруші акцияларының үлесі.
37. Эмитент жарғылық капиталының он және одан көп пайызына иелік ететін ұйымдар туралы мәліметтер (осы қосымшаның 36-тармағында көрсетілген заңды тұлғаларды қоспағанда), әрбір сондай ұйымды көрсете отырып:
толық және қысқартылған атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі (бар болса), орналасқан жері;
эмитенттің жарғылық капиталындағы үлесі, ал сондай ұйым акционерлік қоғам болған жағдайда - сондай акционерлік қоғамның эмитентке тиесілі дауыс беруші акцияларының үлесі.
38. Эмитенттің кредиттік рейтингтері туралы мәліметтер:
1) кредиттік рейтингті беру объектісі (эмитент, эмитенттің бағалы қағаздары);
уәкілетті органға облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) тіркеуге құжаттарды берген күннің алдындағы күндегі кредиттік рейтингтің мәні;
кредиттік рейтинг берген ұйымның толық және қысқартылған атауы, орналасқан жері;
эмитент өзінің қалауы бойынша көрсететін кредиттік рейтинг туралы өзге де мәліметтер көрсетіледі;
2) эмитенттің бағалы қағаздары кредиттік рейтинг берілген объект болған жағдайда халықаралық сәйкестендіру нөмірі (код ISIN) және ол берілген күн, сондай-ақ кредиттік рейтинг берген рейтингтік агенттіктің атауы қосымша көрсетіледі.
39. Эмитенттің облигацияларын ұстаушылардың өкілі туралы мәліметтер (қамтамасыз етілген, инфрақұрылымдық немесе ипотекалық облигациялар шығарылған жағдайда):
1) облигацияларды ұстаушылар өкілінің толық және қысқартылған атауы;
2) облигацияларды ұстаушылар өкілінің орналасқан жері, байланыс телефондары;
3) эмитенттің облигациялар ұстаушылардың өкілімен жасасқан шарттың күні мен нөмірі.
40. Эмитенттің төлем агенті туралы мәліметтер (бар болса):
1) төлем агентінің толық атауы;
2) төлем агентінің және оның бағалы қағаздар бойынша кірістерді (облигациялардың номиналды құнын) төлейтін барлық филиалдарының орналасқан жері, байланыс телефондарының нөмірлері, деректемелері;
3) эмитенттің төлем агентімен жасасқан шарттың күні мен нөмірі.
41. Эмитенттің консультанттары туралы мәліметтер (егер Бағалы қағаздар рыногы туралы заңға сәйкес эмиссиялық бағалы қағаздарды қор биржасының ресми тізіміне енгізу және олардың тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсету бойынша шарт жасасу міндеті белгіленген жағдайда):
1) эмитенттің акцияларын қор биржасының ресми тізіміне енгізу және олардың тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсететін тұлғаның толық және қысқартылған атауы;

3) размер доли участия эмитента в уставном капитале дочернего и (или) зависимого юридического лица, а в случае, когда дочернее и (или) зависимое юридическое лицо является акционерным обществом – доля принадлежащих эмитенту голосующих акций такого акционерного общества.
37. Сведения об организациях, в которых эмитент владеет десятью и более процентами уставного капитала (за исключением юридических лиц, указанных в пункте 36 настоящего приложения) с указанием по каждой такой организации:
полного и сокращенного наименования, бизнес-идентификационного номера (при наличии), места нахождения;
доли эмитента в уставном капитале, а в случае, когда такой организацией является акционерное общество - доли принадлежащих эмитенту голосующих акций такого акционерного общества.
38. Сведения о кредитных рейтингах эмитента:
1) объект присвоения кредитного рейтинга (эмитент, ценные бумаги эмитента);
значение кредитного рейтинга на дату, предшествующую дате представления документов в уполномоченный орган на регистрацию выпуска облигаций (облигационной программы);
полное и сокращенное наименование, место нахождения организации, присвоившей кредитный рейтинг;
иные сведения о кредитном рейтинге, указываемые эмитентом по собственному усмотрению;
2) в случае если объектом, которому присвоен кредитный рейтинг, являются ценные бумаги эмитента, дополнительно указывается международный идентификационный номер (код ISIN) и дата его присвоения, а также наименование рейтингового агентства, присвоившего кредитный рейтинг.
39. Сведения о представителе держателей облигаций эмитента (в случае выпуска обеспеченных, инфраструктурных или ипотечных облигаций):
1) полное и сокращенное наименование представителя держателей облигаций;
2) место нахождения, номера контактных телефонов представителя держателей облигаций;
3) дата и номер договора эмитента с представителем держателей облигаций.
40. Сведения о платежном агенте эмитента (при наличии):
1) полное наименование платежного агента;
2) место нахождения, номера контактных телефонов, реквизиты платежного агента и всех его филиалов, которые будут осуществлять выплату дохода (номинальной стоимости облигаций) по ценным бумагам;
3) дата и номер договора эмитента с платежным агентом.
41. Сведения о консультантах эмитента (в случае если в соответствии с Законом о рынке ценных бумаг установлена обязанность по заключению договора по оказанию консультационных услуг по вопросам включения и нахождения эмиссионных ценных бумаг в официальном списке фондовой биржи):
1) полное и сокращенное наименование лица, оказывающего консультационные услуги по вопросам включения и нахождения ценных бумаг эмитента в официальном списке фондовой биржи;

2) эмитенттің бағалы қағаздарын қор биржасының ресми тізіміне енгізу және олардың тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсететін тұлғаның орналасқан жері, байланыс телефондарының нөмірлері;
3) эмитенттің бағалы қағаздарын қор биржасының ресми тізіміне енгізу және олардың тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсететін тұлғамен эмитенттің жасасқан шартының күні мен нөмірі.
Егер, эмитенттің пікірі бойынша, мұндай мәліметтерді жария ету эмитенттің бағалы қағаздарын сатып алу туралы шешім қабылдау үшін маңызды болса, эмитенттің басқа консультанттары туралы мәліметтер көрсетіледі.
42. Эмитенттің аудиторлық ұйымы туралы мәліметтер:
1) тиісті аккредиттелген кәсіби аудиторлық ұйымдарға тиістілігін көрсете отырып, эмитенттің соңғы аяқталған 2 (екі) қаржы жылы үшін қаржылық есептілігінің аудитін жүзеге асырған (жүзеге асыратын) аудиторлық ұйымдардың толық ресми атауы (аудитордың тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
2) телефон және факс нөмірі, электрондық пошта мекенжайы (бар болса).
43. Осы қосымшаның 19, 20, 21 және 22-тармақтарында көрсетілмеген, бірақ "Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" және "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес эмитенттің үлестес тұлғалары болып табылатын эмитенттің үлестес тұлғалары:
1) жеке тұлға үшін – эмитенттің үлестес тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
2) заңды тұлға үшін – эмитенттің үлестес тұлғасының толық атауы, орналасқан жері және бірінші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса).
Егер осы заңды тұлға жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылса, онда қатысу үлесін көрсете отырып, осы заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесінің он және одан да көп пайызын иеленетін қатысушылары туралы мәліметтер көрсетіледі:
жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
заңды тұлға үшін - толық атауы, орналасқан жері;
3) оларды эмитенттің үлестес тұлғаларына жатқызудың негізі және эмитентпен үлестес болған күн.
Эмитент жарғылық капиталына қатысу үлестерінің немесе акцияларының он немесе одан көп пайызына иелік ететін, заңды тұлға болып табылатын эмитенттің үлестес тұлғасына қатысты қосымша:
эмитент жарғылық капиталына қатысу үлестерінің немесе акцияларының он немесе одан көп пайызына иелік ететін заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері және бірінші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса);
эмитентке тиесілі жарғылық капиталына қатысу үлестерінің немесе акцияларының осы заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы орналастырылған акциялардың немесе қатысу үлестерінің жалпы санына пайыздық қатынасы;
эмитент жарғылық капиталына қатысу үлестерінің немесе акцияларының он немесе одан көп пайызына иелік ететін заңды тұлғаның негізгі қызмет түрлері;
эмитент осы заңды тұлғаның жарғылық капиталындағы акциялардың немесе акциялардың он немесе одан да көп процентін иеленген күн;
заңды тұлға жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылса, онда қатысу үлесін көрсете отырып, осы заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесінің он және одан да көп пайызын иеленетін өзге қатысушылары туралы мәліметтер көрсетіледі:
жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса);
заңды тұлға үшін - толық атауы, орналасқан жері.
Арнайы қаржы компаниясы облигацияларды шығарған кезде, үлестестікті тану және оның пайда болу күнін көрсете отырып, секьюритилендіру мәмілесіне тараптардың үлестес екені туралы ақпаратты ашып көрсетеді.
Егер эмитенттің үлестес тұлғалары туралы мәліметтер облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу үшін құжаттарды ұсыну күніне дейін қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында орналастырылған болса, онда осы тармақты эмитент толтырмайды.

2) место нахождения, номера контактных телефонов лица, оказывающего консультационные услуги по вопросам включения и нахождения ценных бумаг эмитента в официальном списке фондовой биржи;
3) дата и номер договора эмитента с лицом, оказывающим консультационные услуги по вопросам включения и нахождения ценных бумаг эмитента в официальном списке фондовой биржи.
Сведения об иных консультантах эмитента указываются в настоящем пункте, если, по мнению эмитента, раскрытие таких сведений является существенным для принятия решения о приобретении ценных бумаг эмитента.
42. Сведения об аудиторской организации эмитента:
1) полное официальное наименование аудиторских организаций (фамилия, имя, отчество (при его наличии) аудитора), осуществлявших (осуществляющих) аудит финансовой отчетности эмитента за последние 2 (два) завершенных финансовых года с указанием их принадлежности к соответствующим аккредитованным профессиональным аудиторским организациям;
2) номера телефона и факса, адрес электронной почты (при наличии).
43. Аффилированные лица эмитента, не указанные в пунктах 19, 20, 21 и 22 настоящего приложения, но являющиеся в соответствии с законами Республики Казахстан "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью" и "Об акционерных обществах" аффилированными лицами эмитента:
1) для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его наличии) аффилированного лица эмитента;
2) для юридического лица - полное наименование, место нахождения и фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя аффилированного лица эмитента.
В случае, если данное юридическое лицо создано в организационной правовой форме товарищества с ограниченной ответственностью, дополнительно указываются сведения о его участниках, владеющих десятью или более процентами долей участия в уставном капитале данного юридического лица, с указанием доли участия:
для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его наличии);
для юридического лица - полное наименование, место нахождения;
3) основание для отнесения их к аффилированным лицам эмитента и дата, с которой появилась аффилированность с эмитентом.
В отношении аффилированного лица эмитента, являющегося юридическим лицом, в котором эмитент владеет десятью или более процентами акций или долей участия в уставном капитале данного юридического лица, дополнительно указываются:
полное наименование, место нахождения и фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя юридического лица, в котором эмитент владеет десятью или более процентами акций или долей участия в уставном капитале;
процентное соотношение акций или долей участия в уставном капитале, принадлежащих эмитенту, к общему количеству размещенных акций или долей участия в уставном капитале данного юридического лица;
основные виды деятельности юридического лица, в котором эмитент владеет десятью или более процентами акций или долей участия в уставном капитале данного юридического лица;
дата, с которой эмитент стал владеть десятью или более процентами акций или долей участия в уставном капитале данного юридического лица;
в случае, если юридическое лицо создано в организационной правовой форме товарищества с ограниченной ответственностью, указываются сведения об иных его участниках, владеющих десятью или более процентами долей участия в уставном капитале данного юридического лица, с указанием доли участия:
для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его наличии);
для юридического лица - полное наименование, место нахождения.
При выпуске облигаций специальной финансовой компанией раскрывается информация об аффилированности сторон сделки секьюритизации с указанием основания для признания аффилированности и даты ее возникновения.
В случае, если сведения об аффилированных лицах эмитента были размещены на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности до даты представления документов для государственной регистрации выпуска облигаций (облигационной программы), то данный пункт эмитентом не заполняется.

44. Эмитенттің облигациялар шығарылымына және оларға қызмет көрсетуге жұмсаған шығындарының сомасы, сондай-ақ осы шығындардың қалай төленетіні туралы мәліметтер.
45. Облигациялық бағдарламаны мемлекеттік тіркеген кезде осы қосымшаның 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 31, 32, 33, 39, 40, 41 және 44-тармақтары толтырылмайды.
46. Тұрақтандыру банкі осы қосымшаның 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 және 44-тармақтарын толтырмайды.
Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымының проспектісін
(облигациялық бағдарлама
проспектісін), мемлекеттік емес
облигациялар шығарылымының
проспектісіне (облигациялық
бағдарлама проспектісіне)
өзгерістерді және (немесе)
толықтыруларды жасау
және ресімдеу қағидаларына
2- қосымша
Облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісінің құрылымы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.11.2022 № 103 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Облигациялар шығарылымы облигациялық бағдарламаның проспектісіне сәйкес жүзеге асырылатыны туралы ақпарат (заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаға сәйкес эмитенттің толық атауы (Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті үшін) немесе заңды тұлға ретінде тіркелгенін растайтын өзге құжатқа сәйкес (Қазақстан Республикасының резидент эмитенті үшін) эмитенттің толық атауы).
2. Облигациялық бағдарлама туралы мәліметтер:
1) облигациялық бағдарлама проспектісін мемлекеттік тіркеу күні;
2) облигациялық бағдарламаның шығарылымы жүзеге асырылатын шегіндегі көлемі;
3) облигациялық бағдарлама шегіндегі барлық алдыңғы облигациялар шығарылымдары туралы мәліметтер (осы облигациялық бағдарлама шегіндегі әр шығарылым бойынша бөлек жеке), оның ішінде:
облигациялар шығарылымын қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органда (бұдан әрі – уәкілетті орган) тіркеу күні;
облигациялардың түрі және саны;
шығарылымның номиналды құны бойынша көлемі;
орналастырылған облигациялар шығарылымының саны;
облигацияларды орналастыру кезінде тартылған ақшаның жалпы көлемі;
осы облигациялар шығарылымы бойынша есептелген және төленген сыйақы сомасы;
сатып алынған күні көрсетілген сатып алынған облигациялардың саны;
эмитенттің облигацияларды ұстаушылардың алдында өз міндеттемелерін орындамаған фактісі туралы мәлімет (облигациялар бойынша сыйақы төлемегені (төлемін кешіктіргені), орындалмаған міндеттемелер көлемі және оларды орындау мерзімін ұзарту туралы ақпаратты қоса, облигациялар бойынша есептелген, бірақ төленбеген сыйақы сомасы;
облигациялар шығарылымын орналастыру не айналысы тоқтатылған (жаңартылған) болса, сондай шешімді қабылдаған мемлекеттік орган, негіздемесі және оны қабылдаған күні көрсетіледі;
облигациялар айналысы жүретін нарықтар, сауда-саттық ұйымдастырушыларының атауларын қоса алғанда;
ұстаушылардың айналысындағы облигациялармен ұсынылатын құқықтары, соның ішінде шектеулерді (ковенанттарды) бұзған кезде жүзеге асырылған және ұстаушылардың аталған құқықтарын жүзеге асыру тәртібі көрсетілген, ұстаушылармен жасалған сатып алу-сату шарттарымен қарастырылған құқықтары.

44. Сумма затрат эмитента на выпуск облигаций и их обслуживание, а также сведения о том, каким образом эти затраты будут оплачиваться.
45. Пункты 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 31, 32, 33, 39, 40, 41 и 44 настоящего приложения не заполняются при государственной регистрации облигационной программы.
46. Стабилизационным банком не заполняются пункты 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 и 44 настоящего приложения.
Приложение 2
к Правилам составления и
оформления проспекта выпуска
негосударственных облигаций
(проспекта облигационной
программы), изменений и (или)
дополнений в проспект выпуска
негосударственных облигаций
(проспект облигационной
программы)
Структура проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.11.2022 № 103 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Информация о том, что выпуск облигаций осуществляется в соответствии с проспектом облигационной программы (полное наименование эмитента в соответствии со справкой о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (для эмитента-резидента Республики Казахстан) или иным документом, подтверждающим регистрацию в качестве юридического лица (для эмитента-нерезидента Республики Казахстан).
2. Сведения об облигационной программе:
1) дата государственной регистрации проспекта облигационной программы;
2) объем облигационной программы, в пределах которой осуществляется выпуск;
3) сведения обо всех предыдущих выпусках облигаций в пределах облигационной программы (отдельно по каждому выпуску в пределах данной облигационной программы), в том числе:
дата регистрации выпуска облигаций в уполномоченном органе по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган);
количество и вид облигаций;
объем выпуска по номинальной стоимости;
количество размещенных облигаций выпуска;
общий объем денег, привлеченных при размещении облигаций;
сумма начисленного и выплаченного вознаграждения по данному выпуску облигаций;
количество выкупленных облигаций с указанием даты их выкупа;
сведения о фактах неисполнения эмитентом своих обязательств перед держателями облигаций (невыплата (задержка в выплате) вознаграждения по облигациям, включая информацию о размерах неисполненных обязательств и сроке просрочки их исполнения, сумма начисленного, но не выплаченного вознаграждения по облигациям;
в случае, если размещение либо обращение выпуска облигаций было приостановлено (возобновлено), указывается государственный орган, принявший такие решения, основание и дату их принятия;
рынки, на которых обращаются облигации, включая наименования организаторов торгов;
в случае, если облигации находятся в обращении, права, представляемые облигациями их держателям, в том числе права, реализованные при нарушении ограничений (ковенантов) и предусмотренные договорами купли-продажи облигаций, заключенными с держателями, с указанием порядка реализации данных прав держателей.

3. Облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер:
1) облигациялардың түрі. Облигациялар өтеу мерзімі жоқ облигациялар болатын жағдайда, бұл туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) бір облигацияның номиналды құны (егер бір облигацияның номиналды құны индекстелген шама болып табылса, онда бір облигацияның номиналды құнын есептеу тәртібі қосымша көрсетіледі);
3) облигациялардың саны;
4) облигациялар шығарылымының жалпы көлемі;
5) облигациялар бойынша номиналды құнының валютасы, негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша төлем валютасы.
4. Орналастырылатын облигацияларға ақы төлеу тәсілі.
5. Облигациялар бойынша кіріс алу:
1) облигациялар бойынша негізгі сыйақы мөлшерлемесі және ол болған жағдайда қосымша сыйақы;
Қосымша сыйақы төленген жағдайда облигациялар бойынша қосымша сыйақы алу басталуына немесе алынбауына байланысты болатын оқиғалар туралы ақпарат көздерін көрсете отырып, облигациялар бойынша қосымша сыйақы мөлшерін айқындау тәртібі көрсетіледі;
2) облигациялар бойынша сыйақы төлеу кезеңділігі және (немесе) сыйақы төлеу күні;
3) облигациялар бойынша сыйақыны есептеу басталған күн;
4) облигациялар бойынша сыйақы төлеу тәртібі мен талаптары, облигациялар бойынша сыйақы алу тәсілі;
5) облигациялар бойынша сыйақыны есептеуге қолданылатын уақыт кезеңі.
6. Жобалық қаржыландыру кезінде арнайы қаржы компаниясының облигацияларын шығарған кезде:
1) ақшалай талаптардың сипаттамасы, бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша ақшаның түсу талаптары және болжамды мерзімдері;
2) облигацияларды ұстаушыларға негізгі шарт бойынша құрылған мүліктің меншік иегерінің ауысқаны және кредиторлардың өкілдерін арнайы қаржы компаниясының органдарына енгізу және олардың өкілеттіктері туралы ақпарат ұсыну тәртібі;
3) бөлінген активтердің есебінен жүзеге асырылатын жобалық қаржыландыру мәмілесіне қызмет көрсетумен, инвестициялық басқарумен байланысты арнайы қаржы компаниясы шығыстарының тізбесі;
4) бір облигациялық бағдарлама шегінде шығарылған түрлі шығарылымдардың облигацияларын өтеу және сыйақы төлеу тәртібі мен кезектілігі (облигациялық бағдарлама шегінде жеке меморандумда көрсетіледі);
5) арнайы қаржы компаниясы банкрот болған кезде арнайы қаржы компаниясының облигацияларын ұстаушылардың талаптарын қанағаттандыру тәртібі мен кезектілігі.
7. Арнайы қаржы компаниясының облигациялары шығарылған кезде секьюритилендіру кезінде мыналар қосымша көрсетіледі:
1) оригинатордың, кастодиан-банктің, инвестициялық портфельді басқарушының, арнайы қаржы компаниясының және басқаға берілген талап ету құқықтары бойынша төлемдерді жинайтын тұлғаның атауы мен орналасқан жері;

3. Сведения о выпуске облигаций:
1) вид облигаций. В случае, если облигации являются облигациями без срока погашения, указываются сведения об этом;
2) номинальная стоимость одной облигации (если номинальная стоимость одной облигации является индексированной величиной, то дополнительно указывается порядок расчета номинальной стоимости одной облигации);
3) количество облигаций;
4) общий объем выпуска облигаций;
5) валюта номинальной стоимости облигации, валюта платежа по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению по облигациям.
4. Способ оплаты размещаемых облигаций.
5. Получение дохода по облигациям:
1) размер ставки основного вознаграждения по облигациям и дополнительного вознаграждения в случае его наличия.
В случае выплаты дополнительного вознаграждения отражается порядок определения размера дополнительного вознаграждения по облигациям с указанием источников информации о событиях, от наступления или ненаступления которых зависит получение дополнительного вознаграждения по облигациям;
2) периодичность выплаты вознаграждения и (или) даты выплаты вознаграждения по облигациям;
3) дата, с которой начинается начисление вознаграждения по облигациям;
4) порядок и условия выплаты вознаграждения по облигациям, способ получения вознаграждения по облигациям;
5) период времени, применяемый для расчета вознаграждения по облигациям.
6. При выпуске облигаций специальной финансовой компании при проектном финансировании дополнительно указываются:
1) характеристика денежных требований, условия и прогнозируемые сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов;
2) порядок предоставления информации держателям облигаций о смене собственника на имущество, созданное по базовому договору, и порядок введения представителей кредиторов в органы специальной финансовой компании и их полномочиях;
3) перечень расходов специальной финансовой компании, связанных с обслуживанием сделки проектного финансирования, инвестиционным управлением, осуществляемым за счет выделенных активов;
4) порядок и очередность выплаты вознаграждения и погашения облигаций различных выпусков, выпущенных в пределах одной облигационной программы (указывается в частном меморандуме в пределах облигационной программы);
5) порядок и очередность удовлетворения требований держателей облигаций специальной финансовой компании при банкротстве специальной финансовой компании.
7. При выпуске облигаций специальной финансовой компании при секьюритизации дополнительно указываются:
1) наименование и место нахождения оригинатора, банка-кастодиана, управляющего инвестиционным портфелем, специальной финансовой компании и лица, осуществляющего сбор платежей по уступленным правам требования;

2) секьюритилендіру мәмілесіндегі оригинатор қызметінің мәні, құқықтары мен міндеттері;
3) талап ету құқықтарының сипаттамасы, бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша ақша түсімінің талаптары, тәртібі мен мерзімдері және олардың орындалуына бақылау жасау тәртібі;
4) бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялау тәртібі;
5) талап ету құқықтарының біртектілік өлшемдері;
6) сыйақы төлеу және бір облигациялық бағдарлама шегінде шығарылған түрлі шығарылымдардың облигацияларын өтеу тәртібі мен кезектілігі;
7) арнайы қаржы компаниясы банкрот болған кезде арнайы қаржы компаниясының облигацияларын ұстаушылардың талаптарын қанағаттандырудың тәртібі мен кезектілігі.
8. Облигацияларды орналастыру талаптары және тәртібі:
1) облигацияларды орналастырудың басталған күні;
2) облигацияларды орналастырудың аяқталған күні;
3) облигацияларды орналастыру жоспарланған нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы).
9. Облигацияларды айналысқа жіберу талаптары және тәртібі:
1) облигацияларды айналысқа жіберудің басталған күні;
2) облигацияларды айналысқа жіберудің аяқталған күні (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
3) облигациялардың айналыс мерзімі (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
4) облигацияларды айналысқа жіберу жоспарланған нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы).
10. Облигацияларды өтеу талаптары және тәртібі:
1) облигацияларды өтеу күні (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
2) облигацияларды өтеу тәсілі (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
3) егер облигацияларды өтеу кезінде сыйақыны және номиналды құнын төлеу облигациялар шығарылымы проспектісіне сәйкес өзге мүліктік құқықтармен жүргізілетін болса, осы құқықтардың, оларды сақтау тәсілдерінің, бағалау тәртібінің сипаттамасы және көрсетілген құқықтарды жүзеге асыруға құзыретті тұлғалар, сондай-ақ осы құқықтарға өтуді іске асыру тәртібі келтіріледі.
11. Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында белгіленбеген облигацияларды сатып алудың қосымша талаптары болған жағдайда:
1) облигацияларды сатып алу құқықтарын іске асыру тәртібі, талаптары;
2) облигацияларды сатып алу құқықтарын іске асыру мерзімі көрсетіледі.
12. Бағалы қағаздар рыногы туралы заңда көзделмеген қосымша ковенанттар (шектеулер) белгіленген жағдайда:
1) эмитент қабылдайтын және Бағалы қағаздар рыногы туралы заңда көзделмеген ковенанттардың (шектеулердің) сипаттамасы;

2) предмет деятельности, права и обязанности оригинатора в сделке секьюритизации;
3) характеристика прав требования, условия, порядок и сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов, и порядок осуществления контроля за их исполнением;
4) порядок инвестирования временно свободных поступлений по выделенным активам;
5) критерии однородности прав требований;
6) порядок и очередность выплаты вознаграждения и погашения облигаций различных выпусков, выпущенных в пределах одной облигационной программы;
7) порядок и очередность удовлетворения требований держателей облигаций специальной финансовой компании при банкротстве специальной финансовой компании.
8. Условия и порядок размещения облигаций:
1) дата начала размещения облигаций;
2) дата окончания размещения облигаций;
3) рынок, на котором планируется размещение облигаций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг).
9. Условия и порядок обращения облигаций:
1) дата начала обращения облигаций;
2) дата окончания обращения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
3) срок обращения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
4) рынок, на котором планируется обращение облигаций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг).
10. Условия и порядок погашения облигаций:
1) дата погашения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
2) способ погашения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
3) если выплата вознаграждения и номинальной стоимости при погашении облигаций будет производиться в соответствии с проспектом выпуска облигаций иными имущественными правами, приводятся описания этих прав, способов их сохранности, порядка оценки и лиц, правомочных осуществлять оценку указанных прав, а также порядка реализации перехода этих прав.
11. В случае наличия дополнительных условий выкупа облигаций, не установленных статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг, указываются:
1) порядок, условия реализации права выкупа облигаций;
2) сроки реализации права выкупа облигаций.
12. В случае, если устанавливаются дополнительные ковенанты (ограничения), не предусмотренные Законом о рынке ценных бумаг, указываются:
1) описание ковенантов (ограничений), принимаемых эмитентом и не предусмотренных Законом о рынке ценных бумаг;

18. Эмитент бұрын орналастырған (эмитент сатып алған облигацияларды шегергенде), айналыста болу мерзімі аяқталған облигациялар бойынша талап ету құқықтарымен ақы төленетін облигацияларды шығару кезінде осы облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі, олардың түрі мен саны, сондай-ақ облигациялар шығару көлемі, облигациялар бойынша жинақталған және төленбеген сыйақы сомасы қосымша көрсетіледі.
19. Облигацияларды ұстаушыға ұсынылатын құқықтар:
1) эмитенттен облигацияның номиналды құнын алу не өзге де мүліктік баламаны алу құқығы, сондай-ақ облигация бойынша сыйақы не облигациялар шығару проспектісінде белгіленген өзге де мүліктік құқықтар алу құқығы;
2) эмитенттің осы құқықты іске асыру шарттарын, тәртібін және мерзімдерін көрсете отырып, оның ішінде облигациялар шығару проспектісінде көзделген ковенанттарды (шектеулерді) бұзған кезде облигацияларды сатып алуын талап ету құқығы;
Өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығару жағдайында осы облигацияларды ұстаушылардың облигацияларды, оның ішінде Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында көзделген негіздер бойынша сатып алу туралы талап қоя алмайтыны туралы мәліметтер көрсетіледі;
3) өзге де құқықтар.
20. Туындаған жағдайда эмитенттің облигациялары бойынша дефолт жариялану ықтималдығы бар оқиғалар туралы мәлімет:
1) туындаған жағдайда эмитенттің облигациялары бойынша дефолт жариялану ықтималдығы бар оқиғалар тізбесі;
2) облигацияларды ұстаушылардың сыйақы төлемі бойынша міндеттемелерін орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған кезде құқықтарын қорғау рәсімдерін, оның ішінде міндеттеме тәртібі және қайта құрылымдау талаптарын қоса алғанда, облигациялар бойынша дефолт туындаған жағдайда эмитент қабылдайтын шаралар;
3) эмитенттің орындалмаған міндеттемелердің көлемі, міндеттемелердің орындалмау себебі, облигацияларды ұстаушылардың өз талаптарын қанағаттандыру жөніндегі мүмкін болатын іс-әрекеттері, облигацияларды ұстаушылардың эмитентке, эмитент облигациялар бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда эмитенттің міндеттемелері бойынша ортақ немесе бірлескен жауапкершілік көтеретін тұлғаларға талап қою өтінішінің тәртібі туралы мәліметтерден тұратын дефолт фактілері туралы ақпаратты облигацияларды ұстаушыларға жеткізу тәртібі, мерзімі және тәсілі;
4) эмитент облигациялар бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған жағдайда эмитенттің міндеттемелері бойынша ортақ немесе бірлескен жауапкершілік көтеретін тұлғалармен шарт жасалған күні мен нөмірі, осы тұлғалардың толық атауы, сондай-ақ оларды (осындай тұлғалар бар болса) мемлекеттік тіркеу күні.

18. При выпуске облигаций, оплата которых будет произведена правами требования по облигациям, ранее размещенным эмитентом (за вычетом выкупленных эмитентом облигаций), срок обращения которых истек, дополнительно указываются дата и номер государственной регистрации выпуска данных облигаций, их вид и количество, а также объем выпуска облигаций, сумма накопленного и невыплаченного вознаграждения по облигациям.
19. Права, предоставляемые держателю облигаций:
1) право получения от эмитента номинальной стоимости облигации либо получения иного имущественного эквивалента, а также право на получение вознаграждения по облигации либо иных имущественных прав, установленных проспектом выпуска облигаций;
2) право требования выкупа эмитентом облигаций с указанием условий, порядка и сроков реализации данного права, в том числе при нарушении ковенантов (ограничений), предусмотренных проспектом выпуска облигаций;
В случае выпуска облигаций без срока погашения указываются сведения о том, что держателями данных облигаций не может предъявляться требование о выкупе облигаций, в том числе по основаниям, предусмотренным статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг;
3) иные права.
20. Сведения о событиях, при наступлении которых имеется вероятность объявления дефолта по облигациям эмитента:
1) перечень событий, при наступлении которых имеется вероятность объявления дефолта по облигациям эмитента;
2) меры, которые будут предприняты эмитентом в случае наступления дефолта по облигациям, включая процедуры защиты прав держателей облигаций при неисполнении или ненадлежащем исполнении обязательств по выплате вознаграждения по облигациям, в том числе порядок и условия реструктуризации обязательств;
3) порядок, срок и способы доведения эмитентом до сведения держателей облигаций информации о фактах дефолта, включающей сведения об (о) объеме неисполненных обязательств, причине неисполнения обязательств, перечислении возможных действий держателей облигаций по удовлетворению своих требований, порядке обращения держателей облигаций с требованием к эмитенту, лицам, несущим солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитента в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом обязательств по облигациям;
4) дата и номер договора с лицами, несущими солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитента в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом обязательств по облигациям, полное наименование данных лиц, а также дата их государственной регистрации (при наличии таких лиц).

1-тарау. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің атауы және орналасқан жері туралы ақпарат
1. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің оның орналасқан жеріндегі мемлекеттің заңнамасына сәйкес заңды тұлға ретінде тіркелгенін растайтын құжатқа сәйкес Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитенті туралы ақпарат:
1) осындай құжатты берген Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің елі органының атауын көрсете отырып, Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің орналасқан жеріндегі елдің заңнамасына сәйкес заңды тұлға ретінде құрылғанын және тіркелгенін растайтын құжаттың күні мен нөмірі;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қазақша, орысша және ағылшынша толық және қысқаша атауы;
3) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің атауы өзгерген жағдайда оның барлық бұрынғы толық және қысқаша атаулары, сондай-ақ олардың өзгертілген күндері көрсетіледі;
4) егер Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті заңды тұлғаны (заңды тұлғаларды) қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған болса, онда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаларға және (немесе) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне қатысты құқық мирасқорлығы туралы мәліметтер көрсетіледі;
5) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің филиалдары мен өкілдіктері болған жағдайда, олардың атаулары, тіркелген күндері, орналасқан жерлері және Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің барлық филиалдары мен өкілдіктерінің почта мекенжайлары көрсетіледі;
6) ISO 17442 "Financial services – Legal Entity Identifier" (LEI) (Файнаншл сервисез – Легал Энтити Айдэнтифайер) халықаралық стандарттарына сәйкес (бар болса) Legal Entity Identifier (Легал Энтити Айдэнтифайер) коды.
2. Қазақстан Республикасы бейрезидент-эмитентінің орналасқан жері, байланыс телефондарының, факстың нөмірлері және Қазақстан Республикасы бейрезидент-эмитентінің электрондық почта мекенжайы, сондай-ақ, егер Қазақстан Республикасы бейрезидент-эмитентінің нақты мекенжайы Қазақстан Республикасы бейрезидент-эмитентінің орналасқан мекенжайынан бөлек болса нақты мекенжайы.
2-тарау. Эмиссиялық бағалы қағаздар туралы, оларды төлеу және олар бойынша кіріс алу тәсілдері туралы мәліметтер
3. Облигациялар шығарылымы туралы мәліметтер:
1) облигациялардың түрі. Облигациялар өтеу мерзімі жоқ облигациялар болатын жағдайда бұл туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) бір облигацияның номиналды құны (егер бір облигацияның номиналды құны индекстелген шама болса, онда бір облигацияның номиналдық құнын есептеу тәртібі қосымша көрсетіледі);

Глава 1. Информация о наименовании эмитента – нерезидента Республики Казахстан и его месте нахождения
1. Информация об эмитенте - нерезиденте Республики Казахстан в соответствии с документом, подтверждающим регистрацию эмитента - нерезидента Республики Казахстан в качестве юридического лица в соответствии с законодательством страны его места нахождения:
1) дата и номер документа, подтверждающего регистрацию эмитента-нерезидента Республики Казахстан в качестве юридического лица в соответствии с законодательством страны его места нахождения, с указанием наименования органа страны места нахождения эмитента - нерезидента Республики Казахстан, выдавшего такой документ;
2) полное и сокращенное наименование эмитента - нерезидента Республики Казахстан на казахском, русском и английском языках;
3) в случае изменения наименования эмитента - нерезидента Республики Казахстан, указываются все его предшествующие полные и сокращенные наименования, а также даты, когда они были изменены;
4) если эмитент - нерезидент Республики Казахстан был создан в результате реорганизации юридического лица (юридических лиц), то указываются сведения о правопреемстве в отношении реорганизованных юридических лиц и (или) эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
5) в случае наличия филиалов и представительств эмитента - нерезидента Республики Казахстан, указываются их наименования, даты регистрации, места нахождения и почтовые адреса всех филиалов и представительств эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
6) код Legal Entity Identifier (Легал Энтити Айдэнтифайер) в соответствии с международным стандартом ISO 17442 "Financial services – Legal Entity Identifier" (LEI) (Файнаншл сервисез – Легал Энтити Айдэнтифайер) (при наличии).
2. Место нахождения эмитента - нерезидента Республики Казахстан, номера контактных телефонов, факса и адрес электронной почты эмитента - нерезидента Республики Казахстан, а также фактического адреса в случае, если фактический адрес эмитента - нерезидента Республики Казахстан отличается от места нахождения эмитента - нерезидента Республики Казахстан.
Глава 2. Сведения об эмиссионных ценных бумагах, о способах их оплаты и получении дохода по ним
3. Сведения о выпуске облигаций:
1) вид облигаций. В случае, если облигации являются облигациями без срока погашения, указываются сведения об этом;
2) номинальная стоимость одной облигации (если номинальная стоимость одной облигации является индексированной величиной, то дополнительно указывается порядок расчета номинальной стоимости одной облигации);

3) облигациялардың саны;
4) облигациялар шығарылымының жалпы көлемі;
5) облигациялардың номиналды құн валютасы, облигациялар бойынша негізгі борыш және (немесе) есептелген сыйақы бойынша төлем валютасы.
4. Орналастырылатын облигацияларға ақы төлеу тәсілі.
5. Облигациялар бойынша кіріс алу:
1) облигациялар бойынша негізгі сыйақы және ол болған жағдайда қосымша сыйақы мөлшерлемесінің мөлшері.
Қосымша сыйақы төленген жағдайда облигациялар бойынша қосымша сыйақы алудың басталуына немесе басталмауына байланысты болатын оқиғалар туралы ақпарат көздерін көрсете отырып, облигациялар бойынша қосымша сыйақы мөлшерін айқындау тәртібі көрсетіледі;
2) сыйақыны төлеу кезеңділігі және (немесе) облигациялар бойынша сыйақы төлеу күні.
3) облигациялар бойынша сыйақы есептеу басталатын күн;
4) облигациялар бойынша сыйақы төлеу тәртібі мен талаптары, облигациялар бойынша сыйақы алу тәсілі;
5) облигациялар бойынша сыйақы есептеу үшін қолданылатын уақыт кезеңі.
3-тарау. Эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру, айналысы, өтеу шарттары мен тәртібі, сондай-ақ Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында белгіленбеген облигацияларды сатып алудың қосымша шарттары
6. Облигацияларды орналастыру шарттары мен тәртібі:
1) облигацияларды орналастыру басталған күн;
2) облигацияларды орналастыру аяқталған күн;
3) облигацияларды орналастыру жоспарланып отырған нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы).
7. Облигациялардың айналысы шарттары мен тәртібі:
1) облигациялардың айналысы басталған күн;
2) облигациялардың айналысы аяқталған күн (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
3) айналыс мерзімі (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
4) облигациялардың орналастыру жоспарланып отырған нарық (бағалы қағаздардың ұйымдастырылған және (немесе) ұйымдастырылмаған нарығы).
8. Облигацияларды өтеу шарттары мен тәртібі:
1) облигацияларды өтеу күні (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
2) облигацияларды өтеу тәсілі (өтеу мерзімі жоқ облигациялар шығарылған кезде толтырылмайды);
3) егер облигацияларды өтеу кезінде сыйақыны және номиналды құнын төлеу облигациялар шығарылымы проспектісіне сәйкес өзге мүліктік құқықтармен жүргізілетін болса, осы құқықтардың, оларды сақтау тәсілдерінің, бағалау тәртібінің және көрсетілген құқықтарды бағалауды жүзеге асыруға құқылы тұлғалардың, сондай-ақ осы құқықтардың біреуге өтуін іске асыру тәртібінің сипаттамалары келтіріледі.
9. Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 15 және 18-4-баптарында белгіленбеген облигацияларды сатып алудың қосымша шарттары болған жағдайда:

3) количество облигаций;
4) общий объем выпуска облигаций;
5) валюта номинальной стоимости облигации, валюта платежа по основному долгу и (или) начисленному вознаграждению по облигациям.
4. Способ оплаты размещаемых облигаций.
5. Получение дохода по облигациям:
1) размер ставки основного вознаграждения по облигациям и дополнительного вознаграждения в случае его наличия.
В случае выплаты дополнительного вознаграждения отражается порядок определения размера дополнительного вознаграждения по облигациям с указанием источников информации о событиях, от наступления или ненаступления которых зависит получение дополнительного вознаграждения по облигациям;
2) периодичность выплаты вознаграждения и (или) даты выплаты вознаграждения по облигациям;
3) дата, с которой начинается начисление вознаграждения по облигациям;
4) порядок и условия выплаты вознаграждения по облигациям, способ получения вознаграждения по облигациям;
5) период времени, применяемый для расчета вознаграждения по облигациям.
Глава 3. Условия и порядок размещения, обращения, погашения эмиссионных ценных бумаг, а также дополнительные условия выкупа облигаций, не установленные статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг
6. Условия и порядок размещения облигаций:
1) дата начала размещения облигаций;
2) дата окончания размещения облигаций;
3) рынок, на котором планируется размещение облигаций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг).
7. Условия и порядок обращения облигаций:
1) дата начала обращения облигаций;
2) дата окончания обращения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
3) срок обращения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
4) рынок, на котором планируется обращение облигаций (организованный и (или) неорганизованный рынок ценных бумаг).
8. Условия и порядок погашения облигаций:
1) дата погашения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
2) способ погашения облигаций (не заполняется в случае выпуска облигаций без срока погашения);
3) если выплата вознаграждения и номинальной стоимости при погашении облигаций будет производиться в соответствии с проспектом выпуска облигаций иными имущественными правами, приводятся описания этих прав, способов их сохранности, порядка оценки и лиц, правомочных осуществлять оценку указанных прав, а также порядка реализации перехода этих прав.
9. В случае наличия дополнительных условий выкупа облигаций, не установленных статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг, указываются:

1) облигацияларды сатып алу құқығын сату тәртібі, шарттары;
2) облигацияларды сатып алу құқығын іске асыру мерзімі.
4-тарау. Болған жағдайда ковенанттар (шектеулер)
10. Бағалы қағаздар рыногы туралы заңда көзделмеген қосымша ковенанттар (шектеулер) белгіленген болса:
1) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитенті қабылдайтын және Бағалы қағаздар рыногы туралы заңына көзделмеген ковенанттардың (шектеулердің) сипаттамасы;
2) ковенанттарды (шектеулерді) бұзған кезде Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің іс-әрекет ету тәртібі;
3) ковенанттарды бұзған кезде облигациялар ұстаушылардың іс-әрекет ету тәртібі.
5-тарау. Эмиссиялық бағалы қағаздарды конвертациялау шарттары, мерзімдері мен тәртібі (конвертацияланатын бағалы қағаздарды шығару кезінде)
11. Конвертацияланатын облигацияларды шығару кезінде мынадай мәліметтер қосымша көрсетіледі:
1) облигациялар конвертацияланатын акциялардың түрi, саны және орналастыру бағасы, осындай акциялар бойынша құқықтар;
2) облигацияларды конвертациялау тәртібі мен талаптары (егер облигациялардың шығарылымы толығымен конвертацияланатын болса, конвертациялау аяқталған күнінен бастап 1 (бір) ай ішінде облигациялардың шығарылымы жойылуға жататыны көрсетіледі, егер облигациялардың шығарылымы толығымен конвертацияланбайтын болса, осы шығарылымның сатып алынған облигациялары одан әрі орналастырылуға жатпайтыны, айналыс мерзімінің соңында өтелетіні көрсетіледі).
6-тарау. Шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелердің толық немесе ішінара қамтамасыз етуі болып табылатын облигациялар Қазақстан Республикасының бейрезидент-эмитентінің мүлкі туралы осы мүліктің (қамтамасыз етілген облигациялар бойынша) құны көрсетілген мәліметтер
12. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелердің толық немесе ішінара қамтамасыз етуі болып табылатын мүлкі туралы мәліметтер:
1) осы мүліктің құнын көрсете отырып шығарылған облигациялар бойынша қамтамасыз етудің сипаттамасы;
2) қамтамасыз ету құнының облигациялар шығарылымының жиынтық көлеміне пайыздық арақатынасы;
3) кепіл затын өндіріп алу тәртібі.
13. Атауын, орналасқан жерін, кепіл шартының деректемелерін, кепілдік мерзімі мен талаптарын көрсете отырып, кепілдік берген тұлғаның деректері (егер облигациялар банктің кепілдігімен қамтамасыз етілсе).
7-тарау. Облигацияларды орналастырудан алынған ақшаны пайдаланудың нысаналы мақсаты
14. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті облигацияларды орналастырудан алатын ақшаны пайдаланудың нақты мақсаттары.
"Жасыл", әлеуметтік облигацияларды, орнықты даму облигацияларын және орнықты дамуға байланысты облигациялар шығарылған жағдайда, эмитентте облигацияларды шығару бойынша негіздемелік бағдарламаның бар екендігі туралы ақпарат көрсетіледі.

1) порядок, условия реализации права выкупа облигаций;
2) сроки реализации права выкупа облигаций.
Глава 4. Ковенанты (ограничения) при их наличии
10. В случае, если устанавливаются дополнительные ковенанты (ограничения), не предусмотренные Законом о рынке ценных бумаг, указываются:
1) описание ковенантов (ограничений), принимаемых эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан и не предусмотренных Законом о рынке ценных бумаг;
2) порядок действий эмитента - нерезидента Республики Казахстан при нарушении ковенантов (ограничений);
3) порядок действий держателей облигаций при нарушении ковенантов.
Глава 5. Условия, сроки и порядок конвертирования эмиссионных ценных бумаг (при выпуске конвертируемых ценных бумаг)
11. При выпуске конвертируемых облигаций дополнительно указываются следующие сведения:
1) вид, количество и цена размещения акций, в которые будут конвертироваться облигации, права по таким акциям;
2) порядок и условия конвертирования облигаций (в случае, если выпуск облигаций полностью конвертируется, указывается, что выпуск облигаций подлежит аннулированию в течение 1 (одного) месяца с даты завершения конвертирования, если выпуск облигаций конвертируется не полностью, указывается, что выкупленные облигации данного выпуска не подлежат дальнейшему размещению, а погашаются в конце срока обращения).
Глава 6. Сведения об имуществе эмитента - нерезидента Республики Казахстан облигаций, являющимся полным или частичным обеспечением обязательств по выпущенным облигациям с указанием стоимости данного имущества (по обеспеченным облигациям)
12. Сведения об имуществе эмитента - нерезидента Республики Казахстан, являющемся полным или частичным обеспечением обязательств по выпущенным облигациям:
1) описание обеспечения по выпущенным облигациям с указанием стоимости данного имущества;
2) процентное соотношение стоимости обеспечения к совокупному объему выпуска облигаций;
3) порядок обращения взыскания на предмет залога.
13. Данные лица, предоставившего гарантию, с указанием наименования, места нахождения, реквизитов договора гарантии, срока и условий гарантии (если облигации обеспечены гарантией банка).
Глава 7. Целевое назначение использования денег, полученных от размещения облигаций
14. Конкретные цели использования денег, которые эмитент - нерезидента Республики Казахстан получит от размещения облигаций.
В случае выпуска "зеленых", социальных облигаций, облигаций устойчивого развития и облигаций, связанных с устойчивым развитием, указывается информация о наличии у эмитента рамочной программы по выпуску облигаций.

"Жасыл" облигациялар шығарылған жағдайда, облигацияларды орналастырудан алынған ақшаны пайдаланудың нысаналы мақсатының Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1 бабының 3-тармағында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат көрсетіледі.
Әлеуметтік облигациялар шығарылған жағдайда қаржыландыруға осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылатын әлеуметтік міндеттерді іске асыруға бағытталған тиісті жобаның қысқаша сипаттамасы, сондай-ақ олардың Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1 бабының 4-тармағында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат келтіріледі.
Орнықты даму облигацияларын шығарған жағдайда қаржыландыруға осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылатын "жасыл" және әлеуметтік жобалардың үйлесімінің қысқаша сипаттамасы, сондай-ақ олардың Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1 бабының 3 және 4-тармақтарында белгіленген жобаларға сәйкестігі туралы ақпарат келтіріледі.
"Жасыл", әлеуметтік облигациялар және орнықты даму облигациялары шығарылған жағдайда мыналар қосымша көрсетіледі:
қаржыландыру үшін осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылған жобаны іске асыру барысы туралы ақпаратты жария етуді эмитент жүзеге асыратын ақпарат көздері;
егер қаржыландыруға осы облигацияларды орналастырудан алынған ақша пайдаланылған жоба Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 20-1 бабының 3 және 4-тармақтарында белгіленген жобаларға сәйкес келмейтін болса, эмитент қолданатын шаралар.
Орнықты дамуға байланысты облигациялар шығарылған жағдайда:
орнықты даму саласында эмитент алдын ала белгілеген қол жеткізу мерзімдерін көрсетумен нақты қызмет нәтижелеріне қол жеткізуді бағалау үшін қолданылатын тиімділіктің маңызды көрсеткіштері;
көрсетілген көрсеткіштерді есептеу әдістемесі;
эмитент оларға қол жеткізген жағдайда қолданысқа енгізілетін орнықты дамуға байланысты облигациялардың қаржылық және (немесе) құрылымдық сипаттамалары;
эмитент өзі белгілеген маңызды көрсеткіштердің орындалуы туралы ақпаратты жария етуді жүзеге асыратын ақпарат көздері сипатталады.
Орналастырудан түскен ақшасы жобаны қаржыландыруға жіберілетін инвестициялық облигациялар шығарылған жағдайда, осы жобаның қысқаша сипаты келтіріледі.
15. Қазақстан Республикасының бейрезидент-эмитенті бұрын орналастырған (Қазақстан Республикасының бейрезидент-эмитенті сатып алған облигацияларды шегергенде), айналыста болу мерзімі аяқталған облигациялар бойынша талап ету құқықтарымен ақы төленетін облигацияларды шығару кезінде осы облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу күні және нөмірі, олардың түрі мен саны, сондай-ақ облигациялар шығару көлемі, облигациялар бойынша жинақталған және төленбеген сыйақы сомасы қосымша көрсетіледі.

В случае выпуска "зеленых" облигаций, указывается информация о соответствии целевого назначения использования денег, полученных от размещения облигаций, проектам, установленным пунктом 3 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска социальных облигаций приводится краткое описание соответствующего проекта, направленного на реализацию социальных задач, на финансирование которого будут использоваться деньги, полученные от размещения данных облигаций, а также информация о его соответствии проектам, установленным пунктом 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска облигаций устойчивого развития приводится краткое описание "зеленых" и социальных" проектов, на финансирование (реализацию) сочетания которых будут использоваться деньги, полученные от размещения данных облигаций, а также информация о их соответствии проектам, установленным пунктами 3 и 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска "зеленых", социальных облигаций и облигаций устойчивого развития дополнительно указываются:
источники информации, на которых эмитентом будет осуществляться раскрытие информации о ходе реализации проекта, на финансирование которого использованы деньги, полученные от размещения данных облигаций;
меры, которые будут предприняты эмитентом в случае, если проект, на финансирование которого использованы деньги, полученные от размещения данных облигаций, перестанет соответствовать проектам, установленным пунктами 3 и 4 статьи 20-1 Закона о рынке ценных бумаг.
В случае выпуска облигаций, связанных с устойчивым развитием, описываются:
ключевые показатели эффективности, используемые для оценки достижения конкретных результатов деятельности в области устойчивого развития с указанием заранее установленных эмитентом сроков их достижения;
методика расчета указанных показателей;
финансовые и (или) структурные характеристики облигаций, связанных с устойчивым развитием, вступающие в действие в случае их достижения эмитентом;
источники информации, на которых эмитентом будет осуществляться раскрытие информации о выполнении установленных им ключевых показателей.
В случае выпуска инвестиционных облигаций, деньги от размещения которых направляются на финансирование проекта, приводится краткое описание данного проекта.
15. При выпуске облигаций, оплата которых будет произведена правами требования по облигациям, ранее размещенным эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан (за вычетом выкупленных эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан облигаций), срок обращения которых истек, дополнительно указываются дата и номер государственной регистрации выпуска данных облигаций, их вид и количество, а также объем выпуска облигаций, сумма накопленного и невыплаченного вознаграждения по облигациям.

8-тарау. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің орналастырылған (акционерлік қоғам сатып алғандарын қоспағанда) акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнің) он және одан көп пайызын иеленетін құрылтайшылары туралы немесе ірі акционерлері (қатысушылары) туралы мәліметтер
16. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің орналастырылған (акционерлік қоғам сатып алғандарын қоспағанда) акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнің) он және одан көп пайызын иеленетін құрылтайшылары немесе ірі акционерлері (қатысушылары) туралы мәліметтер:
1) құрылтайшының немесе ірі акционердің (қатысушының) тегі, аты әкесінің аты (ол бар болса) (жеке тұлға үшін);
2) құрылтайшының немесе ірі акционердің (қатысушының) толық атауы, орналасқан жері (заңды тұлға үшін);
3) құрылтайшыға немесе ірі акционерге (қатысушыға) тиесілі дауыс беруші акциялардың немесе Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің дауыс беруші акциялардың немесе Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің жалпы санына пайыздық арақатынасы;
4) құрылтайшы немесе ірі акционер (қатысушы) дауыс беруші акциялардың немесе Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің жарғылық капиталына қатысу үлестерінің он және одан көп пайызына ие болған күн.
9-тарау. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің басқару және атқару органдары туралы мәліметтер
17. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің органдары.
Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті органдарының құрылымы мен жеке құрамы және олардың Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті мемлекетінің заңнамасына, Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің құрылтай және басқа ішкі құжаттарына сәйкес құзыреті көрсетіледі.
10-тарау. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті қызметінің негізгі түрлерін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің қаржы-экономикалық және шаруашылық қызметінің көрсеткіштері
18. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті қызметінің түрлері:
1) негізгі қызмет түрі;
2) науқандық сипаттағы қызметінің түрлерін және олардың эмитенттің жалпы кірісіндегі үлесін көрсете отырып, эмитенттің қызметі түрлерінің қысқаша сипаттамасы;
3) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің бәсекелестері болып табылатын ұйымдар туралы мәліметтер;
4) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті қызметiнiң негiзгi түрлерi бойынша сатулардың (жұмыстардың, қызметтердің) кірістілігіне жағымды немесе жағымсыз әсер ететін факторлар;

Глава 8. Сведения об учредителях или о крупных акционерах (участниках), владеющих десятью и более процентами размещенных (за исключением выкупленных акционерным обществом) акций (долей участия в уставном капитале) эмитента - нерезидента Республики Казахстан
16. Сведения об учредителях или о крупных акционерах (участниках), владеющих десятью и более процентами размещенных (за исключением выкупленных акционерным обществом) акций (долей участия в уставном капитале) эмитента - нерезидента Республики Казахстан:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) учредителя или крупного акционера (участника) (для физического лица);
2) полное наименование, место нахождения учредителя или крупного акционера (участника) (для юридического лица);
3) процентное соотношение голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента - нерезидента Республики Казахстан, принадлежащих учредителю или крупному акционеру (участнику), к общему количеству голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
4) дата, с которой учредитель или крупный акционер (участник) стал владеть десятью и более процентами голосующих акций или долей участия в уставном капитале эмитента - нерезидента Республики Казахстан.
Глава 9. Сведения об органе управления и исполнительном органе эмитента-нерезидента Республики Казахстан
17. Органы эмитента - нерезидента Республики Казахстан Республики Казахстан.
Указываются структура и состав органов эмитента - нерезидента Республики Казахстан и их компетенция в соответствии с законодательством государства эмитента-нерезидента Республики Казахстан, учредительными и другими внутренними документами эмитента-нерезидента Республики Казахстан.
Глава 10. Показатели финансово-экономической и хозяйственной деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан с указанием основных видов деятельности эмитента – нерезидента Республики Казахстан
18. Виды деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан:
1) основной вид деятельности;
2) краткое описание видов деятельности эмитента с указанием видов деятельности, которые носят сезонный характер и их доли в общем доходе эмитента;
3) сведения об организациях, являющихся конкурентами эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
4) факторы, позитивно и негативно влияющие на доходность продаж (работ, услуг) по основным видам деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан;

5) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінде бар лицензиялар (патенттер) және олардың қолданылу кезеңі, зерттеулер мен әзірлемелерге, оның ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті демеуші болатын зерттеу әзірлемелеріне шығындар туралы ақпарат;
6) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне жеткізілетін (көрсетілетін) шикізаттардағы (жұмыстардағы, қызметтердегі) импорттың үлесі және Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті экспортқа өткізетін (көрсететін) өнімнің (жұмыстардың, қызметтердің) өткізілетін өнімнің (көрсетілетін жұмыстардың, қызметтердің) жалпы көлеміндегі үлесі;
7) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің қатысуымен сот процестерінің мәнін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті активтерінің жалпы көлемінен 10 (он) және одан көп пайыз көлемінде ақшалай және де міндеттемелерді өндіріп алу, оның Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қызметін тоқтату немесе өзгерту тәуекеліне байланысты сот процестеріне қатысуы туралы мәліметтер;
8) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қызметіне әсер тиетін тәуекелдің басқа факторлары.
19. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің тауарларын (жұмыстарын, қызметтерін) өздері өндіретін немесе тұтынатын тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) жалпы құнының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын көлемде тұтынушылар мен жеткізушілер туралы мәліметтер.
20. Әрбір активтің тиісті баланстық құнын көрсете отырып, Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті активтерінің жалпы көлемінің 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің активтері.
21. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті активтерінің баланстық құнының 10 (он) және одан көп пайызы мөлшердегі дебиторлық берешек:
1) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті алдындағы берешегі Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті активтерінің баланстық құнының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті дебиторларының атауы;
2) тиісті өтелетін сомалар (таяудағы 12 (он екі) ай ішінде тоқсан сайын бөлінеді, қалған сомалар өтеу күнін көрсетумен жылдар бойынша бөлумен көрсетіледі) және оларды өтеу мерзімдері.
22. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті міндеттемелерінің баланстық құнының 10 (он) және одан көп пайызын құрайтын Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің кредиторлық берешегі:
1) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті кредиторларының атауы;

5) информация о лицензиях (патентах), имеющихся у эмитента - нерезидента Республики Казахстан, и периоде их действия, затратах на исследования и разработки, в том числе исследовательские разработки, спонсируемые эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан;
6) доля импорта в сырье (работах, услугах), поставляемого (оказываемых) эмитенту - нерезиденту Республики Казахстан и доля продукции (работ, услуг), реализуемой (оказываемых) эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан на экспорт, в общем объеме реализуемой продукции (оказываемых работ, услуг);
7) сведения об участии эмитента – нерезидента Республики Казахстан в судебных процессах, связанных с риском прекращения или изменения деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан, взыскания с него денежных и иных обязательств в размере 10 (десять) и более процентов от общего объема активов эмитента - нерезидента Республики Казахстан, с указанием сути судебных процессов с его участием;
8) другие факторы риска, влияющие на деятельность эмитента – нерезидента Республики Казахстан.
19. Сведения о потребителях и поставщиках товаров (работ, услуг) эмитента - нерезидента Республики Казахстан, объем товарооборота с которыми (объем оказываемых работ, услуг которым) составляет 10 (десять) и более процентов от общей стоимости производимых или потребляемых им товаров (работ, услуг).
20. Активы эмитента - нерезидента Республики Казахстан, составляющие 10 (десять) и более процентов от общего объема активов эмитента - нерезидента Республики Казахстан, с указанием соответствующей балансовой стоимости каждого актива.
21. Дебиторская задолженность в размере 10 (десяти) и более процентов от балансовой стоимости активов эмитента - нерезидента Республики Казахстан:
1) наименование дебиторов эмитента - нерезидента Республики Казахстан, задолженность которых перед эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан составляет 10 (десяти) и более процентов от балансовой стоимости активов эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
2) соответствующие суммы к погашению (в течение ближайших 12 (двенадцати) месяцев делятся поквартально, остальные суммы указываются с разбивкой по годам с указанием даты погашения) и сроки ее погашения.
22. Кредиторская задолженность эмитента - нерезидента Республики Казахстан, составляющая 10 (десяти) и более процентов от балансовой стоимости обязательств эмитента - нерезидента Республики Казахстан:
1) наименование кредиторов эмитента - нерезидента Республики Казахстан;

2) тиісті өтелетін сомалар (таяудағы 12 (он екі) ай ішінде тоқсан сайын бөлінеді, қалған сомалар өтеу күнін көрсетумен жылдар бойынша бөлумен көрсетіледі) және оларды өтеу мерзімдері.
23. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің қызметінен оның аудиторлық есеппен расталған қаржылық есептілігі негізінде есептелген соңғы аяқталған қаржы жылында алынған ақша қаражатының таза ағыны.
24. Облигациялардың осы шығарылымы туралы шешім қабылданған күнге дейін Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің барлық тіркелген борыштық бағалы қағаздарының шығарылымдары (өтелген және күші жойылған облигация шығарылымдарынан басқа) туралы мәліметтер:
әрбір шығарылымның борыштық бағалы қағаздарының жалпы саны, түрі және номиналды құны, борыштық бағалы қағаздардың әрбір шығарылымының мемлекеттік тіркелу нөмірі және мемлекеттік тіркелу күні, әрбір шығарылым бойынша орналастырылған борыштық бағалы қағаздардың саны, сондай-ақ борыштық бағалы қағаздарды орналастыру кезінде тартылған ақшаның жалпы көлемі, борыштық бағалы қағаздардың әрбір шығарылымы бойынша есептелген және төленген сыйақының сомасы, оларды сатып алу күнін көрсете отырып, сатып алынған борыштық бағалы қағаздардың саны;
орындалмаған міндеттемелердің мөлшері және осылардың орындалу мерзімінің өтіп кету мерзімі туралы ақпаратты қоса алғанда, Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің бағалы қағаздарды ұстаушылар алдындағы өз міндеттемелерін орындамау фактілері туралы мәліметтер (облигациялар бойынша сыйақыны төлемеу (төлеуді кешіктіру), бағалы қағаздар бойынша есептелген, бірақ төленбеген сыйақылар сомасы (түрлері мен шығарылымдары бойынша жеке-жеке);
қандай да бір бағалы қағаздар шығарылымының мемлекеттік емес бағалы қағаздардың орналастырылуы немесе айналысы тоқтатылған (жаңартылған) болса, сондай шешімді қабылдаған мемлекеттік орган, негіздемесі және оны қабылдаған күні көрсетіледі;
Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің бағалы қағаздары айналыстағы нарықтары, оның ішінде сауда-саттық ұйымдастырушыларының атаулары;
ұстаушылардың айналысындағы бұрын шығарылған облигациялардың әр түрімен ұсынылатын құқықтары, соның ішінде шектеулерді (ковенанттарды) бұзған кезде жүзеге асырылған және ұстаушылардың аталған құқықтарын жүзеге асыру тәртібі көрсетілген, ұстаушылармен жасалған сатып алу - сату шарттарымен қарастырылған құқықтары.
25. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті инвесторлар үшін маңызды деп есептейтін Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің қызметі туралы басқа да ақпарат.

2) соответствующие суммы к погашению (в течение ближайших 12 (двенадцати) месяцев делятся поквартально, остальные суммы указываются с разбивкой по годам с указанием даты погашения) и сроки ее погашения.
23. Чистые потоки денег, полученных от деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан, за два последних завершенных финансовых года, рассчитанные на основании его финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом.
24. Сведения обо всех зарегистрированных выпусках долговых ценных бумаг эмитента – нерезидента Республики Казахстан (за исключением погашенных и аннулированных выпусках облигаций) до даты принятия решения о данном выпуске облигаций:
общее количество, вид и номинальная стоимость долговых ценных бумаг каждого выпуска, государственный регистрационный номер и дата государственной регистрации каждого выпуска долговых ценных бумаг, количество размещенных долговых ценных бумаг по каждому выпуску, а также общий объем денег, привлеченных при размещении долговых ценных бумаг, сумма начисленного и выплаченного вознаграждения по каждому выпуску долговых ценных бумаг, количество выкупленных долговых ценных бумаг с указанием даты их выкупа;
сведения о фактах неисполнения эмитентом – нерезидентом Республики Казахстан своих обязательств перед держателями ценных бумаг (невыплата (задержка в выплате) вознаграждения по облигациям, включая информацию о размерах неисполненных обязательств и сроке просрочки их исполнения, сумма начисленного, но не выплаченного вознаграждения по ценным бумагам (отдельно по видам и выпускам);
в случае, если размещение либо обращение негосударственных ценных бумаг какого-либо выпуска ценных бумаг было приостановлено (возобновлено) указывается государственный орган, принявший такие решения, основание и дата их принятия;
рынки, на которых обращаются ценные бумаги эмитента - нерезидента Республики Казахстан, включая наименования организаторов торгов;
права, представляемые каждым видом ранее выпущенных облигаций, находящихся в обращении, их держателям, в том числе права, реализованные при нарушении ограничений (ковенантов) и предусмотренные договорами купли-продажи ценных бумаг, заключенными с держателями, с указанием порядка реализации данных прав держателей.
25. Другая информация о деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан, которую эмитент - нерезидент Республики Казахстан сочтет важной для инвесторов.

11-тарау. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті және оның орналастыратын эмиссиялық бағалы қағаздары туралы қосымша мәліметтер
26. Облигацияларды ұстаушыға ұсынылатын құқықтар:
1) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінен облигацияның номиналды құнын алу немесе өзге мүліктік баламасын алу құқығы, сондай-ақ облигация бойынша сыйақыны алу немесе облигациялар шығарылымы проспектісінде белгіленген өзге де мүліктік құқықтарды алу құқығы;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигацияларды, соның ішінде облигациялар шығарылымының проспектісінде қарастырылған ковенанттарды (шектеулерді) бұзған кезде осы құқықты жүзеге асыру шарттары, тәртібі және мерзімі көрсетілген сатып алу талабының құқықтары;
Өтеу мерзімі жоқ облигацияларды шығарған жағдайда осы облигацияларды ұстаушылар, оның ішінде Бағалы қағаздар рыногының 15 және 18-4 баптарында көзделген негіздемелер бойынша облигацияларды сатып алу туралы талабын қоя алмайтыны туралы мәліметтер көрсетіледі;
3) өзге құқықтар.
27. Туындаған жағдайда Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигациялары бойынша дефолт жариялану ықтималдығы бар оқиғалар туралы мәліметтер:
1) туындаған жағдайда Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигациялары бойынша дефолт жариялану ықтималдығы бар оқиғалар тізбесі;
2) облигациялар бойынша дефолт туындаған жағдайда Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті қабылдайтын шаралар, облигациялар ұстаушылардың облигациялар бойынша сыйақы төлеу бойынша міндеттемелерін орындамаған немесе тиісті түрде орындамаған кезде құқықтарын қорғау рәсімін қоса, оның ішінде міндеттемені қайта құрылымдау тәртібі және талаптары;
3) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигацияларды ұстаушыларының назарына орындалмаған міндеттемелердің көлемі, міндеттемелерді орындамау себебі, облигацияларды ұстаушылардың өз талаптарын қанағаттандыру жөніндегі мүмкін іс-әрекеттерінің тізбегі, облигацияларды ұстаушылардың Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне, Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигациялар бойынша міндеттемелерді орындамаған не тиісінше орындамаған жағдайда Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің міндеттемелері бойынша ортақ немесе бірлескен жауапкершілік көтеретін тұлғаларға талап қою өтінішінің тәртібі туралы мәліметі бар дефолт фактісі туралы ақпаратты жеткізу тәртібі, мерзімі мен әдісі;
4) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигациялар бойынша міндеттемелерін орындамаған не тиісінше орындамаған жағдайда Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің міндеттемелері бойынша ортақ немесе бірлескен жауапкершілік көтеретін тұлғалармен шарт жасалған күні мен нөмірі, осы тұлғалардың толық атауы, сондай-ақ оларды (сондай тұлғалар бар болса) мемлекеттік тіркеу күні.

Глава 11. Дополнительные сведения об эмитенте - нерезиденте Республики Казахстан и о размещаемых им эмиссионных ценных бумагах
26. Права, предоставляемые держателю облигаций:
1) право получения от эмитента - нерезидента Республики Казахстан номинальной стоимости облигации либо получения иного имущественного эквивалента, а также право на получение вознаграждения по облигации либо иных имущественных прав, установленных проспектом выпуска облигаций;
2) право требования выкупа эмитентом – нерезидентом Республики Казахстан облигаций с указанием условий, порядка и сроков реализации данного права, в том числе при нарушении ковенантов (ограничений), предусмотренных проспектом выпуска облигаций;
В случае выпуска облигаций без срока погашения указываются сведения о том, что держателями данных облигаций не может предъявляться требование о выкупе облигаций, в том числе по основаниям, предусмотренным статьями 15 и 18-4 Закона о рынке ценных бумаг;
3) иные права.
27. Сведения о событиях, при наступлении которых имеется вероятность объявления дефолта по облигациям эмитента - нерезидента Республики Казахстан:
1) перечень событий, при наступлении которых имеется вероятность объявления дефолта по облигациям эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
2) меры, которые будут предприняты эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан в случае наступления дефолта по облигациям, включая процедуры защиты прав держателей облигаций при неисполнении или ненадлежащем исполнении обязательств по выплате вознаграждения по облигациям, в том числе порядок и условия реструктуризации обязательств;
3) порядок, срок и способы доведения эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан до сведения держателей облигаций информации о фактах дефолта, включающей сведения об (о) объеме неисполненных обязательств, причине неисполнения обязательств, перечислении возможных действий держателей облигаций по удовлетворению своих требований, порядке обращения держателей облигаций с требованием к эмитенту - нерезиденту Республики Казахстан, лицам, несущим солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитента - нерезидента Республики Казахстан в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан обязательств по облигациям;
4) дата и номер договора с лицами, несущими солидарную или субсидиарную ответственность по обязательствам эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан в случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан обязательств по облигациям, полное наименование данных лиц, а также дата их государственной регистрации (при наличии таких лиц).

28. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигацияларды өтеу сәтіне дейінгі әрбір сыйақы төлеу кезеңінің бөлігінде сыйақыларды төлеу және негізгі борыш сомасын өтеу үшін қажетті ақшалай қаражаты көздерінің және ағындарының болжамы.
29. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің орналастыратын облигацияларды сатып алуға байланысты тәуекелдер:
1) салалық тәуекелдер - Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің саласындағы оның қызметіне және оның бағалы қағаздар бойынша міндеттемелерін орындауына нашарлауы мүмкін жағдайының әсері сипатталады. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің пікірі бойынша, салада болуы мүмкін аса маңызды өзгерістер (ішкі және сыртқы нарықта бөлек) келтіріледі.
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің өз қызметінде пайдаланатын шикізатқа, қызметтерге бағаның өзгеру (ішкі және сыртқы нарықта бөлек) ықтималдығына байланысты тәуекелдер және олардың Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қызметі мен бағалы қағаздар бойынша міндеттемелерін орындауына әсері бөлек сипатталады.
Эмитенттің өніміне және (немесе) қызметтеріне бағаның өзгеру (ішкі және сыртқы нарықта бөлек) ықтималдығына байланысты тәуекелдер және олардың Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитент қызметі мен бағалы қағаздар бойынша міндеттемелерін орындауына әсер бөлек сипатталады;
2) қаржы тәуекелдері - Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитентінің пайыздық мөлшерлемелердің қолайсыз өзгеруіне, шетел валюталарының айырбас бағамына, сондай-ақ бағалы қағаздар мен туынды қаржы құралдарының нарықтық бағасына байланысты тәуекелдерге ұшырауын сипаттайды.
Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитентінің қаржылық активтердің және қаржылық міндеттемелерінің теңгерімсіздігінен туындайтын, Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитентінің өз міндеттемелерін толық көлемде орындалуын қамтамасыз етуге дәрменсіздігі (оның ішінде Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитентінің бір немесе бірнеше контрагенттерінің қаржылық міндеттемелерін уақтылы орындамауы салдарынан) және (немесе) Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитентінің қаржы міндеттемелерін дереу және бір реттік орындауына болжанбаған қажеттіліктің туындауы салдарынан болған Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитентінің шығындарымен байланысты тәуекелдер бөлек сипатталады.
Қазақстан Республикасы бейрезидент – эмитентінің қаржылық есептілігі көрсеткіштерінің қайсысы қаржылық тәуекелдердің ықпалы, олардың пайда болуы ықтималдығы және есептіліктегі өзгерістердің сипаты нәтижесінде өзгеріске аса шалдыққыш екені көрсетіледі;

28. Прогноз источников и потоков денежных средств эмитента - нерезидента Республики Казахстан, необходимых для выплаты вознаграждений и погашения суммы основного долга в разрезе каждого периода выплаты вознаграждений до момента погашения облигаций.
29. Риски, связанные с приобретением размещаемых эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан облигаций:
1) отраслевые риски – описывается влияние возможного ухудшения ситуации в отрасли эмитента – нерезидента Республики Казахстан на его деятельность и исполнение им обязательств по ценным бумагам. Приводятся наиболее значимые, по мнению эмитента - нерезидента Республики Казахстан, возможные изменения в отрасли (отдельно на внутреннем и внешнем рынках).
Отдельно описываются риски, связанные с возможным изменением цен на сырье, услуги, используемые эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан в своей деятельности (отдельно на внутреннем и внешнем рынках), и их влияние на деятельность эмитента - нерезидента Республики Казахстан и исполнение им обязательств по ценным бумагам.
Отдельно описываются риски, связанные с возможным изменением цен на продукцию и (или) услуги эмитента - нерезидента Республики Казахстан (отдельно на внутреннем и внешнем рынках), и их влияние на деятельность эмитента - нерезидента Республики Казахстан и исполнение им обязательств по ценным бумагам;
2) финансовые риски – описывается подверженность эмитента - нерезидента Республики Казахстан рискам, связанным с изменением процентных ставок, курса обмена иностранных валют, связанным с неблагоприятным изменением процентных ставок, курса обмена иностранных валют, а также рыночных цен на ценные бумаги и производные финансовые инструменты.
Отдельно описываются риски, связанные с возникновением у эмитента - нерезидента Республики Казахстан убытков вследствие неспособности эмитента - нерезидента Республики Казахстан обеспечить исполнение своих обязательств в полном объеме, возникающий в результате несбалансированности финансовых активов и финансовых обязательств эмитента - нерезидента Республики Казахстан (в том числе вследствие несвоевременного исполнения финансовых обязательств одним или несколькими контрагентами эмитента - нерезидента Республики Казахстан) и (или) возникновения непредвиденной необходимости немедленного и единовременного исполнения эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан своих финансовых обязательств.
Указывается, какие из показателей финансовой отчетности эмитента - нерезидента Республики Казахстан наиболее подвержены изменению в результате влияния финансовых рисков вероятность их возникновения и характер изменений в отчетности;

3) құқықтық тәуекел – Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің мыналардың:
Қазақстан Республикасының валюталық, салықтық, кедендік заңнамасының өзгеруі;
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің негізгі қызметіне қойылатын лицензиялау талаптары;
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасының талаптарын және жасалған шарттардың талаптарын сақтамауы;
қызметті жүзеге асырудағы жіберілген құқықтық қателіктер (дұрыс емес заң консультациясын алу немесе құжаттарды дұрыс жасамау, соның ішінде сот органдарындағы даулы мәселелерді қарастыру кезінде) салдарынан шығынға ұшырау тәуекелін сипаттайды;
4) іскерлік беделінен айырылу тәуекелі (бедел тәуекелі) – Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қаржылық тұрақтылығы, қаржылық жағдайы, оның өнім (жұмыс, қызмет) сапасы немесе жалпы қызмет сипаты туралы теріс ұғым қалыптасу салдарынан Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитент клиентінің (контрагенттері) санының азаюы нәтижесінде залал шегу тәуекелінің туындауы мүмкін екені сипатталады;
5) стратегиялық тәуекел – Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қызмет және даму стратегиясын (стратегиялық басқаруын) анықтайтын шешімдерді қабылдау кезінде жіберілген қателік (кемшілік) нәтижесінде туындауы мүмкін және Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қызметіне қауіп төндіруі мүмкін ықтимал катерді есепке алмағанында немесе тиісті түрде есепке алмағанында білінуі, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитент бәсекелестерінің алдында басымдыққа ие болуы мүмкін қызметінің келешегі бар бағыттарын дұрыс емес немесе толық негіздемесіз белгіленуі, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитент қызметінің стратегиялық мақсатына қолжеткізуді қамтамасыз етуі тиіс қажетті ресурстардың (қаржылық, материалды-техникалық, кадрлық) және ұйымдастыру шараларының (басқарушылық шешімдердің) жоқтығы немесе толық көлемде қамсыздандырылмауы нәтижесінде залал шегу тәуекелінің туындауы мүмкін екені сипатталады;
6) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қызметіне байланысты тәуекел - тек Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне тән немесе жүргізетін негізгі қызмет түріне байланысты тәуекелдер сипатталады, оның ішінде мынаған байланысты тәуекелдер:
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің белгілі бір қызмет түрін жүргізуге немесе айналыста болуы шектелген объектілерді (соның ішінде табиғи ресурстарды) пайдалануға лицензияның қолданыс мерзімін ұзарту мүмкіндігінің жоқтығы;
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің үшінші тұлғалардың, соның ішінде қоғамның еншілес ұйымдарының борыштары бойынша мүмкін жауапкершіліктері;
айналымына Қазақстан Республикасының бейрезиденті-эмитент өнімін (жұмысын, қызметін) сатудан түскен жалпы түсімінен кем дегенде 10 (он) пайызы келетін тұтынушыдан айырылу ықтималдығы;

3) правовой риск – описывается риск возникновения у эмитента - нерезидента Республики Казахстан убытков вследствие изменений:
валютного, налогового, таможенного законодательства Республики Казахстан;
требований по лицензированию основной деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
несоблюдения эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан требований гражданского законодательства Республики Казахстан и условий заключенных договоров;
допускаемых правовых ошибок при осуществлении деятельности (получение неправильных юридических консультаций или неверное составление документов, в том числе при рассмотрении спорных вопросов в судебных органах);
4) риск потери деловой репутации (репутационный риск) – описывается риск возникновения у эмитента – нерезидента Республики Казахстан убытков в результате уменьшения числа клиентов (контрагентов) вследствие формирования негативного представления о финансовой устойчивости, финансовом положении эмитента - нерезидента Республики Казахстан, качестве его продукции (работ, услуг) или характере его деятельности в целом;
5) стратегический риск – описывается риск возникновения у эмитента - нерезидента Республики Казахстан убытков в результате ошибок (недостатков), допущенных при принятии решений, определяющих стратегию деятельности и развития эмитента - нерезидента Республики Казахстан (стратегическое управление) и выражающихся в не учете или недостаточном учете возможных опасностей, которые могут угрожать деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан, неправильном или недостаточно обоснованном определении перспективных направлений деятельности, в которых эмитент - нерезидент Республики Казахстан может достичь преимущества перед конкурентами, отсутствии или обеспечении в неполном объеме необходимых ресурсов (финансовых, материально-технических, людских) и организационных мер (управленческих решений), которые обеспечивают достижение стратегических целей деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
6) риски, связанные с деятельностью эмитента - нерезидента Республики Казахстан – описываются риски, свойственные исключительно деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан или связанные с основной финансово-хозяйственной деятельностью, в том числе риски, связанные с:
отсутствием возможности продлить действие лицензии эмитента - нерезидента Республики Казахстан на ведение определенного вида деятельности либо на использование объектов, нахождение которых в обороте ограничено (включая природные ресурсы);
возможной ответственностью эмитента - нерезидента Республики Казахстан по долгам третьих лиц, в том числе дочерних организаций эмитента - нерезидента Республики Казахстан;
возможностью потери потребителей, на оборот с которыми приходится не менее чем 10 (десять) процентов общей выручки от продажи продукции (работ, услуг) эмитента - нерезидента Республики Казахстан;

7) елдік тәуекел – экономикалық, саяси, әлеуметтік өзгерістерге байланысты шетелдік контрагенттердің (заңды тұлғалардың, жеке тұлғалардың) міндеттемелерін экономикалық, саяси, әлеуметтік өзгерістер үшін орындамау салдарынан, сондай-ақ ақшалай міндеттеменің валютасы контрагент үшін өз резидент елінің заңнамасының ерекшеліктеріне байланысты қол жетімді болмауы салдарынан (контрагенттің өзінің қаржылық жағдайына қарамастан) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің шығынға ұшырау қаупін сипаттайды;
8) операциялық тәуекел – Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қызметкерлері жасаған ішкі процестерді жүзеге асырудағы кемшіліктер немесе қателер, ақпараттық жүйелер мен технологиялардың дұрыс жұмыс істемеуі, сондай-ақ сыртқы оқиғалар салдарынан болатын шығындар (шығындар) тәуекелін сипаттайды;
9) экологиялық тәуекелдер – эмитенттің қызметіне әсер етуге қабілетті климаттық және экологиялық факторларға байланысты тәуекелдер сипатталады.
30. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті қатысатын өнеркәсіптік, банктік, қаржы топтары, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар туралы ақпарат:
1) Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті қатысатын өнеркәсіптік, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар, Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің бұл ұйымдардағы рөлі (орны), функциялары және қатысу мерзімі атап көрсетіледі;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесі өнеркәсіптік, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар өзге мүшелерінен аса тәуелді болса, бұл жағдай атап көрсетіледі және мұндай тәуелділіктің сипаты толық баяндалады.
31. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің еншілес және (немесе) тәуелді заңды тұлғалары болған жағдайда, осындай әр заңды тұлға бойынша мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) толық және қысқартылған атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі (егер бар болса), орналасқан жері;
2) заңды тұлғаны Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне қатысты еншілес және (немесе) тәуелді деп тану негіздері;
3) егер еншілес және (немесе) тәуелді заңды тұлға акционерлік қоғам болған жағдайда, заңды тұлғаны Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентінің еншілес және (немесе) тәуелді заңды тұлғаның жарғылық капиталына қатысу үлесінің көлемі – сондай акционерлік қоғамның заңды тұлғаны Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне тиесілі дауыс беруші акцияларының үлесі.
32. Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне дауыс беруші акцияларының он және одан көп пайызына иелік ететін ұйымдар туралы мәліметтер (ұйымдардың қатысу үлестері), әрбір сондай ұйымды көрсете отырып:
толық және қысқартылған атауы, орналасқан жері;
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің жарғылық капиталындағы үлесі, ал сондай ұйым акционерлік қоғам болған жағдайда - сондай акционерлік қоғамның Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитентіне тиесілі дауыс беруші акцияларының үлесі.

7) страновой риск – описывается риск возникновения у эмитента - нерезидента Республики Казахстан убытков в результате неисполнения иностранными контрагентами (юридическими, физическими лицами) обязательств из-за экономических, политических, социальных изменений, а также вследствие того, что валюта денежного обязательства может быть недоступна контрагенту из-за особенностей законодательства страны его резидентства (независимо от финансового положения самого контрагента);
8) операционный риск – описывается риск возникновения расходов (убытков) в результате недостатков или ошибок в ходе осуществления внутренних процессов, допущенных со стороны работников эмитента - нерезидента Республики Казахстан, ненадлежащего функционирования информационных систем и технологий, а также вследствие внешних событий;
9) экологические риски – описываются риски, связанные с климатическими и экологическими факторами, способными оказать влияние на деятельность эмитента.
30. Информация о промышленных, банковских, финансовых группах, холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует эмитент - нерезидент Республики Казахстан:
1) указываются промышленные, банковские, финансовые группы, холдинги, концерны, ассоциации, консорциумы, в которых участвует эмитент -нерезидент Республики Казахстан, роль (место), функции и срок участия эмитента - нерезидента Республики Казахстан в этих организациях;
2) в случае если результаты финансово-хозяйственной деятельности эмитента - нерезидента Республики Казахстан существенно зависят от иных членов промышленных, банковских, финансовых групп, холдингов, концернов, ассоциаций, консорциумов, приводится подробное изложение характера такой зависимости.
31. В случае если эмитент - нерезидент Республики Казахстан имеет дочерние и (или) зависимые юридические лица, по каждому такому юридическому лицу указывается следующая информация:
1) полное и сокращенное наименование, место нахождения;
2) основания признания юридического лица дочерним и (или) зависимым по отношению к эмитенту - нерезиденту Республики Казахстан;
3) размер доли участия эмитента - нерезидента Республики Казахстан в уставном капитале дочернего и (или) зависимого юридического лица, а в случае, когда дочернее и (или) зависимое юридическое лицо является акционерным обществом – доля принадлежащих эмитенту - нерезиденту Республики Казахстан голосующих акций такого акционерного общества.
32. Сведения об организациях, в которых эмитент - нерезидент Республики Казахстан владеет десятью и более процентами голосующих акций общества (долей участия организации) с указанием по каждой организации:
полного и сокращенного наименования, места нахождения;
доли эмитента - нерезидента Республики Казахстан в уставном капитале, а в случае, когда такой организацией является акционерное общество – доли принадлежащих эмитенту - нерезиденту Республики Казахстан голосующих акций такого акционерного общества.

33. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің кредиттік рейтингі туралы мәліметтер:
1) кредиттік рейтингті беру объектісі (Қазақстан Республикасының бейрезидент - эмитенті, Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің бағалы қағаздары);
облигациялар (облигациялық бағдарлама) шығарылымын тіркеуге уәкілетті органға құжаттар тапсыратын күннің алдындағы күнгі кредиттік рейтингтің мәні;
кредиттік рейтингті берген ұйымның толық және қысқартылған атауы, орналасқан жері;
Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің жеке қарауы бойынша көрсететін кредиттік рейтинг туралы өзге де мәліметтер көрсетiледi;
2) кредиттік рейтинг берілген объект болып Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің бағалы қағаздары табылған жағдайда, қосымша халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) мен оның берілген күні, сондай-ақ кредиттік рейтингті берген рейтингтік агенттіктің атауы көрсетіледі.
34. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің облигацияларды ұстаушыларының өкілі туралы мәліметтер (қамтамасыз етілген, инфрақұрылымдық немесе ипотекалық облигацияларды шығарған жағдайда):
1) облигацияларды ұстаушылар өкілінің толық және қысқартылған атауы;
2) облигацияларды ұстаушылар өкілінің орналасқан жері, байланыс телефондары;
3) облигацияларды ұстаушылар өкілімен Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитенті жасасқан шарттың күні мен нөмірі.
35. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің төлем агенті (бар болса) туралы мәліметтер:
1) төлем агентінің толық атауы;
2) төлем агентінің және бағалы қағаздар бойынша кіріс (облигациялардың номиналды құны) төлемін жүзеге асыратын барлық филиалдарының орналасқан жері, байланыс телефондары, деректемелері;
3) төлем агентімен Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитенті жасасқан шарттың күні мен нөмірі.
36. Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің консультанттары туралы мәліметтер (Бағалы қағаздар рыногы туралы заңына сәйкес эмиссиялық бағалы қағаздарды қор биржасының ресми тізіміне қосу және оның тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызмет көрсету жөнінде шарт жасасу міндеті белгіленген жағдайда):
1) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің бағалы қағаздарын қор биржасының ресми тізіміне қосу және оның тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызмет көрсететін тұлғаның толық және қысқартылған атауы;
2) Қазақстан Республикасы бейрезидент - эмитентінің бағалы қағаздарын қор биржасының ресми тізіміне қосу және оның тізімде болуы мәселелері бойынша консультациялық қызмет көрсететін тұлғаның орналасқан жері, байланыс телефондары;

33. Сведения о кредитных рейтингах эмитента - нерезидента Республики Казахстан:
1) объект присвоения кредитного рейтинга (эмитент - нерезидент Республики Казахстан, ценные бумаги эмитента - нерезидента Республики Казахстан);
значение кредитного рейтинга на дату, предшествующую дате представления документов в уполномоченный орган на регистрацию выпуска облигаций (облигационной программы);
полное и сокращенное наименования, место нахождения организации, присвоившей кредитный рейтинг;
иные сведения о кредитном рейтинге, указываемые эмитентом - нерезидентом Республики Казахстан по собственному усмотрению;
2) в случае если объектом, которому присвоен кредитный рейтинг, являются ценные бумаги эмитента - нерезидента Республики Казахстан, дополнительно указывается международный идентификационный номер (код ISIN) и дата его присвоения, а также наименование рейтингового агентства, присвоившего кредитный рейтинг.
34. Сведения о представителе держателей облигаций эмитента - нерезидента Республики Казахстан (в случае выпуска обеспеченных, инфраструктурных или ипотечных облигаций):
1) полное и сокращенное наименование представителя держателей облигаций;
2) место нахождения, номера контактных телефонов представителя держателей облигаций;
3) дата и номер договора эмитента - нерезидента Республики Казахстан с представителем держателей облигаций.
35. Сведения о платежном агенте эмитента - нерезидента Республики Казахстан (при наличии):
1) полное наименование платежного агента;
2) место нахождения, номера контактных телефонов, реквизиты платежного агента и всех его филиалов, которые будут осуществлять выплату дохода (номинальной стоимости облигаций) по ценным бумагам;
3) дата и номер договора эмитента - нерезидента Республики Казахстан с платежным агентом.
36. Сведения о консультантах эмитента - нерезидента Республики Казахстан (в случае если в соответствии с Законом о рынке ценных бумаг установлена обязанность по заключению договора по оказанию консультационных услуг по вопросам включения и нахождения эмиссионных ценных бумаг в официальном списке фондовой биржи):
1) полное и сокращенное наименование лица, оказывающего консультационные услуги по вопросам включения и нахождения ценных бумаг эмитента - нерезидента Республики Казахстан в официальном списке фондовой биржи;
2) место нахождения, номера контактных телефонов лица, оказывающего консультационные услуги по вопросам включения и нахождения ценных бумаг эмитента - нерезидента Республики Казахстан в официальном списке фондовой биржи;

1. "Мемлекеттік емес облигациялар шығаруды (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есептерді қарау, сондай-ақ облигациялар шығарылымын жою қағидаларын, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін, облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісін) жасау және ресімдеу қағидаларын, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісінің (облигациялық бағдарлама проспектісінің, облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісінің) құрылымын, Мемлекеттік емес облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті және мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы есепті жасауға және ресімдеуге қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 сәуірдегі № 115 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13789 болып тіркелген, 2016 жылғы 8 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 50 қаулысымен бекітілген өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығын реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 6-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15274 болып тіркелген, 2017 жылғы 12 шілдеде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).
3. "Мемлекеттік емес облигациялар шығаруды (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есептерді қарау, сондай-ақ облигациялар шығарылымын жою қағидаларын, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін, облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісін) жасау және рәсімдеу қағидаларын, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісінің (облигациялық бағдарлама проспектісінің, облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісінің) құрылымын, Мемлекеттік емес облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті және мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы есепті жасауға және ресімдеуге қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 сәуірдегі № 115 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 2 қарашадағы № 211 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15979 болып тіркелген, 2017 жылғы 14 қарашада Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2016 года № 115 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения негосударственных облигаций, а также аннулирования выпуска облигаций, Правил составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы, проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы), структуры проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы, проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы), Требований к составлению и оформлению отчета об итогах размещения негосударственных облигаций и отчета об итогах погашения негосударственных облигаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13789, опубликовано 8 июля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Пункт 6 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования рынка ценных бумаг, в которые вносятся изменения и дополнения утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 50 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования рынка ценных бумаг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15274, опубликовано 12 июля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 ноября 2017 года № 211 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2016 года № 115 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения негосударственных облигаций, а также аннулирования выпуска облигаций, Правил составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы, проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы), структуры проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы, проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы), Требований к составлению и оформлению отчета об итогах размещения негосударственных облигаций и отчета об итогах погашения негосударственных облигаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15979, опубликовано 14 ноября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

4. "Мемлекеттік емес облигациялар шығаруды (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигацияларды орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есептерді қарау, сондай-ақ облигациялар шығарылымын жою қағидаларын, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін, облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісін) жасау және рәсімдеу қағидаларын, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісінің (облигациялық бағдарлама проспектісінің, облигациялық бағдарлама шегіндегі облигациялар шығарылымы проспектісінің) құрылымын, Мемлекеттік емес облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті және мемлекеттік емес облигацияларды өтеу қорытындылары туралы есепті жасауға және ресімдеуге қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 сәуірдегі № 115 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 2 маусымдағы № 141 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17231 болып тіркелген, 2018 жылғы 9 тамызда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

4. Постановление Правления Национального Банка РК от 29 июня 2018 года №141 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2016 года № 115 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения негосударственных облигаций, а также аннулирования выпуска облигаций, Правил составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы, проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы), структуры проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы, проспекта выпуска облигаций в пределах облигационной программы), Требований к составлению и оформлению отчета об итогах размещения негосударственных облигаций и отчета об итогах погашения негосударственных облигаций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17231, опубликовано 9 августа 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).