Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 1064 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 18 желтоқсанда № 19738 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 2 шiлдедегi № 494 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 02.07.2020 № 494 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 702 Жарлығына және "Қазақстан Республикасының астанасы - Астана қаласын Қазақстан Республикасының астанасы - Нұр-Сұлтан қаласы деп қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 23 наурыздағы № 6 Жарлығына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін, қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 1064 бұйрығымен бекітілген
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесі

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан и Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 декабря 2019 года № 1064. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 декабря 2019 года № 19738.
В соответствии со статьей 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Указа Президента Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 702 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан" и Указа Президента Республики Казахстан от 23 марта 2019 года № 6 "О переименовании города Астаны – столицы Республики Казахстан в город Нур-Султан – столицу Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан и Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 13 декабря 2019 года № 1064
Перечень некоторых приказов Министра внутренних дел Республики Казахстан и Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения

1. "Азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган жедел резервінің материалдық құндылықтарымен операция жүргізу, олардың орнын ауыстыру, пайдалану, толықтыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 16 мамырдағы № 225 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9508 болып тіркелген, 2014 жылғы 4 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Aзаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның жедел резервінің материалдық құндылықтарымен операция жүргізу, олардың орнын ауыстыру, пайдалану, толықтыру қағидаларында:
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Жедел резервтің материалдық құндылықтары Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің шешімі негізінде сақтау, жарамдылық мерзімдерінің аяқталуына немесе тозуына қарай жаңартылады.".
2. "Төтенше жағдайлар мен әскери қақтығыстар туындаған кезде немесе осы қақтығыстар салдарынан қорғану тәсілдері мен іс-қимылдарға азаматтық қорғаудың басқару органдары мен күштерінің басшыларын, мамандарын даярлаудың, халықты оқытудың оқу бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 20 мамырдағы № 235 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9509 болып тіркелген, 2014 жылғы 23 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Төтенше жағдайлар мен әскери қақтығыстар туындаған кезде немесе осы қақтығыстар салдарынан қорғану тәсілдері мен іс-қимылдарға азаматтық қорғаудың басқару органдары мен күштерінің басшыларын, мамандарын даярлаудың, халықты оқытудың оқу бағдарламасында:
1-бөлімде:
1-бөлімшенің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бөлімше. Сабақтар тақырыптарының атауы";
2-бөлімшенің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-бөлімше. Оқу сағаттарының көлемі";
2-бөлімде:
1-бөлімшенің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бөлімше. Сабақтар тақырыптарының атауы";
2-бөлімшеде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-бөлімше. Оқу сағаттарының көлемі";
реттік нөмірі 9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың эвакуациялық органдарының қызметкерлері
25
";
3-бөлімде:
1-бөлімшенің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бөлімше. Сабақтар тақырыптарының атауы";
2-бөлімшенің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-бөлімше. Оқу сағаттарының көлемі".
3. "Республикалық азаматтық қорғау қызметтері туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 18 маусымдағы № 303 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9593 болып тіркелген, 2014 жылғы 30 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Республикалық азаматтық қорғау қызметтері туралы ережеде:
1-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бөлім. Жалпы ережелер";
2-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-бөлім. Республикалық азаматтық қорғау қызметтерінің негізгі міндеттері";
3-бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-бөлім. Негізгі Республикалық азаматтық қорғау қызметтері және олардың міндеттері";
11-параграфта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, облыстық маңызы бар қалалардың сауда қызметтерінің қызметін үйлестіреді.".

1. В приказе Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 225 "Об утверждении Правил оперирования, перемещения, использования, пополнения материальных ценностей оперативного резерва уполномоченного органа в сфере гражданской защиты" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9508, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 4 июля 2014 года):
в Правилах оперирования, перемещения, использования, пополнения материальных ценностей оперативного резерва уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, утвержденных указанным приказом:
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Материальные ценности оперативного резерва освежаются на основании решения Министра внутренних дел Республики Казахстан по мере истечения сроков хранения, годности или по мере наступления износа.".
2. В приказе Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 20 мая 2014 года № 235 "Об утверждении учебной программы подготовки руководителей, специалистов органов управления и сил гражданской защиты, обучения населения способам защиты и действиям при возникновении чрезвычайных ситуаций и военных конфликтов или вследствие этих конфликтов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9509, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 23 июня 2014 года):
в Учебной программе подготовки руководителей, специалистов органов управления и сил гражданской защиты, обучения населения способам защиты и действиям при возникновении чрезвычайных ситуаций и военных конфликтов или вследствие этих конфликтов, утвержденной указанным приказом:
в разделе 1:
заголовок подраздела 1 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 1. Наименование тем занятий";
заголовок подраздела 2 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 2. Объем учебных часов";
в разделе 2:
заголовок подраздела 1 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 1. Наименование тем занятий";
в подразделе 2:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Подраздел 2. Объем учебных часов";
строку, порядковый номер 9, изложить в следующей редакции:
"
9.
Работники эвакуационных органов областей, городов республиканского значения и столицы
25
";
в разделе 3:
заголовок подраздела 1 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 1. Наименование тем занятий";
заголовок подраздела 2 изложить в следующей редакции:
"Подраздел 2. Объем учебных часов".
3. В приказе Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 18 июня 2014 года № 303 "Об утверждении Положения о республиканских службах гражданской защиты" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9593, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 30 июля 2014 года):
в Положении о республиканских службах гражданской защиты, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Основные задачи Республиканских служб гражданской защиты";
в главе 3:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Основные Республиканские службы гражданской защиты и их задачи";
в параграфе 11:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) координация деятельности служб торговли областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения.".

4. "Азаматтық қорғаныстың инженерлік-техникалық іс-шараларының көлемі мен мазмұнын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 24 қазандағы № 732 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9922 болып тіркелген, 2015 жылғы 13 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Азаматтық қорғаныстың инженерлік-техникалық іс-шараларының көлемі мен мазмұнында:
74-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"республикалық маңызы бар қалалардан, астанадан және республиканың облыстық орталықтарынан телерадиоарналарын республикалық таратуды ұйымдастыру үшін "Қазақстан" РТРК" АҚ және "Хабар" агенттігі" АҚ жылжымалы телевизиялық станциялары мен мобильді репортажды телевизиялық станцияларды пайдалануды;".
5. "Азаматтық қорғаудың құлақтандыру жүйесін ұйымдастыру, бейбіт және соғыс уақытында төтенше жағдайлар кезінде халықты, мемлекеттік органдарды құлақтандыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 945 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10151 болып тіркелген, 2015 жылғы 4 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Азаматтық қорғаудың құлақтандыру жүйесін ұйымдастыру, бейбіт және соғыс уақытында төтенше жағдайлар кезінде халықты, мемлекеттік органдарды құлақтандыру қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Табиғи, техногендік және әлеуметтік сипаттағы төтенше жағдайлар қатері немесе туындауы туралы, оның ішінде қазіргі заманғы зақымдаушы құралдардың қолданылуы туралы ақпаратты қадағалау, ахуалды бақылау және болжау қызметтері, оның ішінде сейсмологиялық қызмет, селдік құлақтандыру, радиациялық ахуалды бақылау жүйелері және меншік нысанына қарамастан өзге де құзыретті ұйымдар қалыптастырады және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитетінің Дағдарыс жағдайларында басқару орталығына (бұдан әрі - ДЖБО) береді. ДЖБО осындай ақпаратты алуы халықты және мемлекеттік органдарды құлақтандыруды ұйымдастыру үшін негіз болып табылады.";
7-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өңірлік ауқымдағы төтенше жағдайлар туралы ақпарат келіп түскен сәттен бастап уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің жедел кезекшісі ДЖБО, тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің әкіміне және уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің басшысына белгіленген тәртіппен аумақтық деңгейдегі құлақтандыру жүйесін іске қосу үшін бұл туралы дереу хабар береді.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

4. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 октября 2014 года № 732 "Об утверждении объема и содержания инженерно-технических мероприятий гражданской обороны" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9922, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 13 января 2015 года):
в Объеме и содержании инженерно-технических мероприятий гражданской обороны, утвержденных указанным приказом:
абзац третий пункта 74 изложить в следующей редакции:
"использование передвижных телевизионных станций и мобильных репортажных телевизионных станций АО "РТ РК "Казахстан" и АО "Агентство "Хабар" для организации республиканского вещания теле-радиоканалов из городов республиканского значения, столицы и областных центров республики;".
5. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 декабря 2014 года № 945 "Об утверждении Правил организации системы оповещения гражданской защиты и оповещения населения, государственных органов при чрезвычайных ситуациях в мирное и военное время" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10151, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 4 февраля 2015 года):
в Правилах организации системы оповещения гражданской защиты и оповещения населения, государственных органов при чрезвычайных ситуациях в мирное и военное время, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Информация об угрозе или возникновении чрезвычайных ситуаций природного, техногенного и социального характера, в том числе применении современных средств поражения формируется службами наблюдения, контроля обстановки и прогнозирования, в том числе сейсмологической службой, системами селевого оповещения, контроля за радиационной обстановкой и иными компетентными организациями независимо от их формы собственности и передается в Центр управления в кризисных ситуациях Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – ЦУКС). Получение ЦУКС такой информации является основанием для организации оповещения населения и государственных органов.";
абзац второй пункта 7 изложить в следующей редакции:
"С момента поступления информации о чрезвычайной ситуации регионального масштаба оперативный дежурный территориального подразделения ведомства уполномоченного органа незамедлительно информирует об этом ЦУКС, акима соответствующей административно-территориальной единицы и руководителя территориального подразделения ведомства уполномоченного органа для задействования системы оповещения территориального уровня в установленном порядке.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:

"19. Құлақтандыру жүйелерін пайдалану кезіндегі уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері жедел кезекшілерінің әрекетін, құлақтандыру нормативтерін (уақыты, жеткізу мерзімдері), ақпараттық хабарламалардың мәтіндерін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың төтенше жағдайлар департаменттері әзірлейді және қолданысқа енгізеді.".
6. "Қазақстан Республикасының аумағында кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің қызметін үйлестіру қағидаларын және бірыңғай кезекшілік-диспетчерлік "112" қызметінің өкілеттіктерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 138 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10972 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Қазақстан Республикасының аумағындағы кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің қызметін үйлестіру қағидаларында:
көрсетілген қағидаларға 4-қосымшада:
ТЖ-1 нысанында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Оқиға болған уақыт (Нұр-Сұлтан қаласының уақыты, жергілікті уақыт бойынша):
_______сағ _______ мин. (Нұр-Сұлтан қаласының), _______сағ _______ мин. (жерг.)";
1.2 - ЖӨ нысанында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Оқиға болған уақыт (Нұр-Сұлтан қаласының уақыты, жергілікті уақыт бойынша):
_______сағ _______ мин. (Нұр-Сұлтан қаласының), _______сағ _______ мин. (жерг.)";
3.1-ЖА нысанында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"______ облыстары, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың ТЖ департаменттерінің жедел ақпараты 20__ж. "______" _______00 сағ. 00 мин. бастап 20__ ж. "______"_____ 24 сағ. 00 мин. дейін";
1-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-бөлім. Тіркелген ТЖ";
2-бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-бөлім. Авариялық-құтқару операцияларын жүргізу";
мына:
"
Облыстар, Астана, Алматы қалалары ТЖ департаменттерінің "Өрт сөндіру және авариялық -құтқару жұмыстары қызметі" ММ
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астананың ТЖ департаменттерінің "Өрт сөндіру және авариялық -құтқару жұмыстары қызметі" ММ
";
3-бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-бөлім. Күштер мен құралдардың жай-күйі туралы мәліметтер";
мына:
"
Облыстар, Астана, Алматы қалалары ТЖ департаменттерінің "Өрт сөндіру және авариялық -құтқару жұмыстары қызметі" ММ
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астананың ТЖ департаменттерінің "Өрт сөндіру және авариялық -құтқару жұмыстары қызметі" ММ
";
4-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-бөлім. Қазақстан Республикасы және өзге мемлекеттер аумағындағы ТЖ жоюға (оқу-жаттығуларға) құтқару топтамаларын тарту кезіндегі күштер мен құралдардың орналасқан жері (орнын ауыстыру) туралы ақпарат";
5-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-бөлім. Метеорологиялық және радиациялық жағдай туралы мәліметтер";
6-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

"19. При задействовании систем оповещения действия оперативных дежурных территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа, нормативы оповещения (время, сроки доведения), тексты информационных сообщений разрабатываются и принимается департаментами по чрезвычайным ситуациям областей, городов республиканского значения и столицы.".
6. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 138 "Об утверждении Правил координации деятельности дежурных диспетчерских служб и полномочий единой дежурно-диспетчерской службы "112" на территории Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10972, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 3 июля 2015 года):
в Правилах координации деятельности дежурных диспетчерских служб на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
в приложении 4 к указанным Правилам:
в Форме ЧС-1:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Время происшествия (по времени г. Нур-Султан, местному времени):
_______час _______ мин. (г. Нур-Султан), _______час _______ мин. (мест.)";
в Форме РО-1.2:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Время происшествия (по времени г. Нур-Султан, местному времени):
_______час _______ мин. (г. Нур-Султан), _______час _______ мин. (мест.)";
в Форме ОИ-3.1:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Оперативная информация Департамента по ЧС ________области, города республиканского значения, столицы с 00 ч. 00 мин. "__" ___20__г. до 24 ч. 00 мин. "__"___ 20__ г.";
заголовок раздела 1 изложить в следующей редакции:
"Раздел 1. Зарегистрировано ЧС";
в разделе 2:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 2. Ведение аварийно-спасательных операций";
строку:
"
ГУ "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ" департаментов по ЧС областей, г.г. Астана, Алматы
"
изложить в следующей редакции:
"
ГУ "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ" департаментов по ЧС областей, городов республиканского значения и столицы
";
в разделе 3:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Раздел 3. Сведения о состоянии сил и средств";
строку:
"
ГУ "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ" департаментов по ЧС областей, г.г. Астана, Алматы
"
изложить в следующей редакции:
"
ГУ "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ" департаментов по ЧС областей, городов республиканского значения и столицы
";
заголовок раздела 4 изложить в следующей редакции:
"Раздел 4. Информация о местонахождении (перемещении) сил и средств при привлечении спасательных группировок для ликвидации ЧС (на учения) на территории Республики Казахстан и других государств";
заголовок раздела 5 изложить в следующей редакции:
"Раздел 5. Сведения о метеорологической и радиационной обстановке";
заголовок раздела 6 изложить в следующей редакции:

"6-бөлім. Ғарыштық мониторинг және Қазақстан Республикасы ІІМ ТЖК аумақтық органдарының қабылдаған шаралары бойынша ақпарат (табиғи өрттер ошақтарын табу) 20___ ж. "___" __________";
3.5-1-ЖА нысанында:
мына:
"
Астана қаласы
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Нұр-Сұлтан қаласы
";
мына:
"
ОҚО
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Түркістан облысы
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Шымкент қаласы
";
ЖА 3.5-2- нысанында:
мына:
"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Астана қаласы бойынша филиалы
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Нұр-Сұлтан қаласы бойынша филиалы
";
мына:
"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша филиалы
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Түркістан облысы бойынша филиалы
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
ҚР ІІМ ТЖК "Апаттар медицинасы орталығы" ММ Шымкент қаласы бойынша филиалы
";
ЖА-3.7-нысанында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Оқиға болған уақыт (Нұр-Сұлтан қаласының уақыты, жергілікті уақыт бойынша):
_______сағ _______ мин. (Нұр-Сұлтан қаласының), _______сағ _______ мин. (жерг.)";
3.12-ЖА нысанында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Төтенше жағдайлар департаменттерінде (бұдан әрі - ТЖД) республикалық құлақтандыру жүйесі бойынша сигналдардың өтуі";
мына:
"
Астана қ. ТЖД
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Нұр-Сұлтан қ. ТЖД
";
мына:
"
Оңтүстік Қазақстан обл. ТЖД
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Түркістан обл. ТЖД
";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Шымкент қ. ТЖД
";
4.3-1-БД нысанында:
мына:
"
Шардара (ОҚО)
Бадам (ОҚО)
Бөген (ОҚО)
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шардара (Түркістан облысы)
Бадам (Түркістан облысы)
Бөген (Түркістан облысы)
".
7. "Азаматтық қорғаудың мемлекеттік жүйесін ұйымдастыру және оның қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 149 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11097 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Азаматтық қорғаудың мемлекеттік жүйесін ұйымдастыру және оның қызметі қағидаларында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. АҚМЖ аумақтық деңгейіне: жергiлiктi атқарушы органдар, салалық кіші жүйелерде Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарының аумақтық бөлімшелері, азаматтық қорғау саласындағы уәкiлеттi орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері (облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың департаменттері, азаматтық қорғаныс бойынша топтарға жатқызылған қалалардың басқармалары, аудандық және қалалық төтенше жағдайлар бөлiмдері), ұйымдардың кезекшi-диспетчерлiк қызметтерi, осы аумақтағы төтенше жағдайларды байқайтын, бақылайтын және жоятын күштер мен құралдар жатады. Олардың қызметiн үйлестiрудi шешiмдерi ұсынымдық сипатта болатын төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою жөнiндегi тиiстi аумақтық комиссиялар жүзеге асырады.";

"Раздел 6. Информация по космическому мониторингу и принимаемых мерах территориальными подразделениями КЧС МВД Республики Казахстан (обнаружение очагов природных пожаров) за "___" __________ 20___ г.";
в Форме ОИ 3.5-1:
строку:
"
г. Астана
"
изложить в следующей редакции:
"
г. Нур-Султан
";
строку:
"
ЮКО
"
изложить в следующей редакции:
"
Туркестанской области
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
г. Шымкент
";
в Форме ОИ 3.5-2:
строку:
"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по городу Астана
"
изложить в следующей редакции:
"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по городу Нур-Султан
";
строку:
"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Южно-Казахстанской области
"
изложить в следующей редакции:
"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по Туркестанской области
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Филиал ГУ "Центр медицины катастроф" КЧС МВД РК по городу Шымкент
";
в Форме ОИ-3.7:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Время происшествия (по времени г. Нур-Султан, местному времени):
_______час _______ мин. (г. Нур-Султан), _______час _______ мин. (мест.)";
в Форме ОИ-3.12:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Прохождение сигналов по республиканской системе оповещения в Департаментах по чрезвычайным ситуациям (далее - ДЧС) областей, городов республиканского значения и столицы";
строку:
"
ДЧС г. Астана
"
изложить в следующей редакции:
"
ДЧС г. Нур-Султан
";
строку:
"
ДЧС Южно-Казахстанской обл.
"
изложить в следующей редакции:
"
ДЧС Туркестанской обл.
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
ДЧС г. Шымкент
";
в Форме ПД 4.3-1:
строки:
"
Шардаринское (ЮКО)
Бадамское (ЮКО)
Бугуньское (ЮКО)
"
изложить в следующей редакции:
"
Шардаринское (Туркестанская обл.)
Бадамское (Туркестанская обл.)
Бугуньское (Туркестанская обл.)
".
7. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 149 "Об утверждении Правил организации и деятельности государственной системы гражданской защиты" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11097, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 12 июня 2015 года):
в Правилах организации и деятельности государственной системы гражданской защиты, утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. К территориальному уровню ГСГЗ относятся: местные исполнительные органы, территориальные подразделения центральных исполнительных органов Республики Казахстан в отраслевых подсистемах, территориальные подразделения (департаменты областей (городов республиканского значения, столицы), управления городов, отнесенных к группам по гражданской обороне, районные и городские Управления (отделы) по чрезвычайным ситуациям) ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, дежурно-диспетчерские службы организаций, силы и средства наблюдения, контроля и ликвидации чрезвычайных ситуаций, на данной территории. Координацию их деятельности осуществляют соответствующие территориальные комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций, решения которых носят рекомендательный характер.";

12-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою жөнiндегi аумақтық комиссиялар;";
16-тармақта:
3) тармақшаның оныншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"АҚМЖ, оның кіші жүйелерінің және буындарының жұмыс істеуінің осы немесе басқа режимін енгізу туралы шешімді нақты жағдайды ескере отырып, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган және оның ведомствосының басшылығы, аумақтық бөлімшелермен (облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың департаменттерімен), облыстық маңызы бар қалалардың басқармаларымен, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның аудандық төтенше жағдайлар бөлімдерімен келісу бойынша АҚМЖ түрлі деңгейдегі басшы органдары қабылдайды.".
8. "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды мемлекеттік есепке алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 3 наурыздағы № 175 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10983 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды мемлекеттік есепке алуды жүзеге асыру қағидаларында:
7-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (темір жол, су көлігіндегі, автожолдардағы, әуе көлігімен болған авариялар, авиаапаттар және көлік коммуникациялары элементтерінің қирауы, қауіпті өндірістік және өнеркәсіптік объектілердегі авариялар, қауіпті өндірістік және өнеркәсіптік объектілердегі авариялар салдарынан болған жазатайым оқиғалар туралы);";
7-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің "Қазгидромет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (қауіпті метеорологиялық, гидрологиялық және гидрогеологиялық құбылыстар, қоршаған ортаның ластануы туралы);";
7-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) облыстар, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары (өндірістегі жазатайым оқиғалар мен авариялардан зардап шеккендер, дала өрттері, дәнді және басқа да дақылдардың егінді алқабының жануы туралы) азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосына ұсынады.";
21-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 2) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"2) территориальные комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций областей (городов республиканского значения, столицы) и районов (городов областного значения);";
в пункте 16:
абзац десятый подпункта 3) изложить в следующей редакции:
"Решения о введении того или иного режима функционирования ГСГЗ, ее подсистем и звеньев принимают руководство уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и его ведомства, руководящие органы ГСГЗ различного уровня по согласованию с территориальными подразделениями (департаментами областей (городов республиканского значения, столицы), управлениями городов областного значения, районными отделами по чрезвычайным ситуациям ведомства уполномоченного органа в сфере гражданской защиты) с учетом конкретной обстановки.".
8. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 3 марта 2015 года № 175 "Об утверждении Правил осуществления государственного учета чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10983, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 3 июня 2015 года):
в Правилах осуществления государственного учета чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"3) Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (об авариях на железнодорожном, водном транспорте, автодорогах, с воздушными судами, авиакатастрофах и обрушениях элементов транспортных коммуникаций, авариях на опасных производственных и промышленных объектах, несчастных случаях произошедших в следствии аварий на опасных производственных и промышленных объектах);";
подпункт 7) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"7) республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Казгидромет" Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (об опасных метеорологических, гидрологических и гидрогеологических явлениях, загрязнении окружающей среды);";
подпункт 9) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"9) местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы (о пострадавших в результате несчастных случаев и аварий на производстве, степных пожарах, горении полей с посевами зерновых и других культур).";
подпункт 2) пункта 21 изложить в следующей редакции:

"2) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің аумақтық органдарымен темір жол, су көлігіндегі, автожолдардағы, әуе кемесімен, көлік коммуникациялары элементтерінің қирауы, қауіпті өндірістік және өнеркәсіптік объектілердегі авариялар, қауіпті өндірістік және өнеркәсіптік объектілердегі авариялар салдарынан болған жазатайым оқиғалар;";
21-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің "Қазгидромет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен қауіпті метеорологиялық, гидрологиялық және гидрогеологиялық құбылыстар, қоршаған ортаның ластануы туралы;";
21-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) өндірістегі жазатайым оқиғалар мен авариялар нәтижесінде зардап шеккендер, дала өрттері, дәнді және басқа да дақылдардың егінді алқабының жануы, медициналық-санитариялық салдарының туындау қатері және (немесе) туындауы және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарымен табиғи және техногендік сипаттағы ТЖ, оқиғалар мен жағдайлар кезінде зардап шеккен адамдарды есепке алу бойынша мәліметтерді салыстыра тексеруді жүргізеді.".
9. Күші жойылды – ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 01.08.2022 № 6-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. "Халыққа және азаматтық қорғау саласындағы мамандарға хабар беру, білімді насихаттау, оқыту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 20 сәуірдегі № 381 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11134 болып тіркелген, 2015 жылғы 19 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Халыққа және азаматтық қорғау саласындағы мамандарға хабар беру, білімді насихаттау, оқыту қағидаларында:
көрсетілген Қағидаларға қосымшада:
реттік нөмірі 5-жолдың "Жауапты орындаушылар" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары";
реттік нөмірі 6-жолдың "Жауапты орындаушылар" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары";
реттік нөмірі 8-жолдың "Жауапты орындаушылар" бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары".
11. "Азаматтық қорғау құралымдарын құру, ұстау, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, дайындау және оларды тарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 387 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11243 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Азаматтық қорғау құралымдарын құру, ұстау, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, дайындау және оларды тарту қағидаларында:
10-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"азаматтық қорғаудың медициналық құралымдары үшін - денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары әзірлейді және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, қалалардың, аудандардың тиісті жергілікті атқарушы органдары бекітеді;";
көрсетілген қағидаларға 1-қосымшада:
мына:
"
Р/с
Құралымдарың атауы
Құралым ж/қ ұсынылған саны
Облыстар, Астана, Алматы қалалары
Азаматтық қорғаныс бойынша топқа жатқызылған қала
Қалалық аудандар
Селолық аудандар
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Р/с
Құралымдарың атауы
Құралым ж/қ ұсынылған саны
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана
Азаматтық қорғаныс бойынша топқа жатқызылған қала
Қалалық аудандар
Селолық аудандар
".

"2) авариям на железнодорожном, водном транспорте, автодорогах, с воздушными судами и обрушениях элементов транспортных коммуникаций, авариям на опасных производственных и промышленных объектах, несчастным случаям произошедшим в следствии аварий на опасных производственных и промышленных объектах с территориальными органами Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;";
подпункт 5) пункта 21 изложить в следующей редакции:
"5) опасным метеорологическим, гидрологическим и гидрогеологическим явлениям, загрязнению окружающей среды с республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Казгидромет" Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан;";
подпункт 7) пункта 21 изложить в следующей редакции:
"7) пострадавшим в результате несчастных случаев и аварий на производстве, степным пожарам, горениям полей с посевами зерновых и других культур, угрозам возникновения и (или) возникновении медико-санитарных последствий и учету лиц, пострадавших при ЧС природного и техногенного характера, происшествиях и случаях с местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы.";
9. Утратил силу приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 01.08.2022 № 6-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 02.07.2020 № 494 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 387 "Об утверждении Правил создания, содержания, материально-технического обеспечения, подготовки и привлечения формирований гражданской защиты" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11243, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 23 июня 2015 года):
в Правилах создания, содержания, материально-технического обеспечения, подготовки и привлечения формирований гражданской защиты, утвержденных указанным приказом:
абзац четвертый пункта 10 изложить в следующей редакции:
"для медицинских формирований гражданской защиты – местными органами государственного управления в области здравоохранения и утверждаются соответствующими местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, городов, районов.";
в приложении 1 к указанным Правилам:
строку:
"
№ п/п
Наименование формирований
Рекомендуемая численность л/с формирований
Областей, городов Астана, Алматы
Город, отнесенный к группе по гражданской обороне
Городские районы
Сельские районы
"
изложить в следующей редакции:
"
№ п/п
Наименование формирований
Рекомендуемая численность л/с формирований
Областей, городов республиканского значения и столицы
Город, отнесенный к группе по гражданской обороне
Городские районы
Сельские районы
".

12. "Өртке қарсы қызметтің жұмыс жарғысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 445 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15422 болып тіркелген, 2017 жылғы 9 тамызда жарияланған Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Өртке қарсы қызметтің жұмыс жарғысында:
7-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"аумақтық гарнизондарда - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Төтенше жағдайлар департаментінің (бұдан әрі - Департамет) бастығы;";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Шығу кестесіне білім беру орындары және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың Төтенше жағдайлар департаменттерінің "Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемелерінің оқу-жаттығу бөлімшелері де (бұдан әрі - өрт сөндіру мемлекеттік мекемелері) қосыла алады. Білім беру ұйымдарының жеке құрамы осы мақсат үшін оқу жоспарында көзделген уақыт шегінде гарнизон бөлімшелерінде қарауыл қызметін өткеруге тартылады. Оқу-жаттығу өрт сөндіру бөлімдері, білім беру ұйымдарының оқу-жаттығу өрт сөндіру бөлімдері гарнизондық қызмет өткереді. Оларда қарауыл қызметі ұйымдастырылады.".

12. В приказе Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 445 "Об утверждении Устава службы противопожарной службы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15422, опубликованный в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан от 9 августа 2017 года):
в Уставе службы противопожарной службы, утвержденных указанным приказом:
абзац второй пункта 7 изложить в следующей редакции:
"в территориальных гарнизонах – начальником Департамента по чрезвычайным ситуациям областей, городов республиканского значения и столицы Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – Департамент);";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. В расписание выезда могут включаться организации образования и учебные подразделения государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ" Департаментов по чрезвычайным ситуациям областей, городов республиканского значения и столицы (далее – государственные учреждения пожаротушения). Личный состав организации образования привлекается к несению караульной службы в подразделениях гарнизона в пределах времени, предусмотренного для этой цели учебным планом. Учебные пожарные части, организации образования несут гарнизонную службу. В них организуется караульная служба.".