Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының жеке және заңды тұлғаларға ақпараттық-анықтамалық қызмет көрсетуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 8 қаңтардағы № 1 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 11 қаңтарда № 22055 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 5 қаңтардағы № 7 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2023 № 7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 3), 5) тармақшаларын іске асыру мақсатында, "Прокуратура туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 6) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының жеке және заңды тұлғаларға ақпараттық-анықтамалық қызмет көрсетуі жөніндегі нұсқаулық осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне мәлімет үшін, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Г. Нурдаулетов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 8 қаңтардағы
№ 1 бұйрығына
1-қосымша
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының жеке және заңды тұлғаларға ақпараттық-анықтамалық қызмет көрсетуі жөніндегі нұсқаулық 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық жеке және заңды тұлғаларға ақпараттық-анықтамалық қызмет көрсету мақсатында "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабы 2-тармағының 3), 4), 5) тармақшаларына, "Ақпаратқа қол жеткізу туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Ақпаратқа қол жеткізу туралы заң) 9-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді.

Об утверждении Инструкции по информационно-справочному обслуживанию физических и юридических лиц органами правовой статистики и специальных учетов
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 января 2021 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 января 2021 года № 22055. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 января 2023 года № 7.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 05.01.2023 № 7 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпунктов 3), 5) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах", руководствуясь подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Инструкцию по информационно-справочному обслуживанию физических и юридических лиц органами правовой статистики и специальных учетов согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение копии настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов для сведения, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Г. Нурдаулетов
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 8 января 2021 года № 1
Инструкция по информационно-справочному обслуживанию физических и юридических лиц органами правовой статистики и специальных учетов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с подпунктами 3), 4), 5) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" (далее – Закон), с подпунктом 1) пунктом 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "О доступе к информации" (далее – Закон о доступе к информации) в целях информационно-справочного обслуживания физических и юридических лиц.

2. Осы Нұсқаулықта мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) автоматтандырылған дактилоскопиялық ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АДАЖ) – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) саусақ таңбалары бойынша қалыптастырылатын дактилоскопиялық ақпараттарды жүргізуді, жинақтауды, өңдеуді және ұсынуды жүзеге асыратын ақпараттық жүйесі;
2) ақпарат – құқықтық статистикалық ақпарат және құжатталған ақпарат;
3) "Арнайы есепке алу" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - АЕА ААЖ) – Комитеттің арнайы есепке алу мәліметтерін жүргізуді, жинақтауды, өңдеуді және ұсынуды жүзеге асыратын ақпараттық жүйесі;
4) арнайы есепке алу - мемлекеттiк органдарды, жеке және заңды тұлғаларды ақпараттық қамтамасыз ету үшiн мемлекеттiк құқықтық статистика саласындағы құжатталған ақпаратты жинау, тiркеу, өңдеу, жинақтау, жүйелеу, сыныптау, сақтау;
5) графикалық көшірме - jpeg, jpg, tiff, png (фотосуреттерді сақтауға арналған форматтар) форматтарындағы мәліметтерді қамтитын графикалық ақпарат;
6) тегі бойынша есепке алу – қылмыстық құқық бұзушылық жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылатын, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдарды олардың сауалнама деректері бойынша, яғни туған күні (күні, айы, жылы) мен жерін, жеке сәйкестендіру нөмірін көрсетіп (Қазақстан Республикасының азаматтары үшін), тегі, аты және әкесінің атын (болған жағдайда) тіркеу жолымен жүзеге асырылатын есеп.
2-тарау. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының жеке және заңды тұлғаларға ақпараттық-анықтамалық қызмет көрсетуін қамтамасыз ету
3. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының жеке және заңды тұлғаларға ақпараттық-анықтамалық қызмет көрсетуі мынадай:
1) сұрау салу бойынша ұсыну;
2) мемлекеттік қызметтерді көрсету арқылы ақпаратты ұсыну;
3) интернет-ресурста ақпаратты орналастыру;
4) "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы ақпарат ұсыну;
5) құқықтық статистикалық ақпараттардың электрондық жинақтарын жіберу;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де тәсілдермен қамтамасыз етіледі.
1-параграф. Сұрау салу бойынша ақпараттарды ұсыну
4. Сұрау салу бойынша ақпарат ақысыз ұсынылады.
5. Сұрау салу бойынша қолда бар есептердің көрсеткіштері, есептері, ақпараттық есепке алу құжаттарының деректемелері шеңберінде ақпарат ұсынылады.
Сұрау салуда талап етілетін ақпараттың (қылмыс, құқық бұзушылық, қылмыстық іс, адам) бірлігі, сондай-ақ ол сұратылып отырған кезең көрсетіледі.

2. В настоящей Инструкции используются следующие основные понятия:
1) автоматизированная дактилоскопическая информационная система (далее – АДИС) – информационная система Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет), в которой осуществляется ведение, накопление, обработка и предоставление дактилоскопической информации, формируемой по отпечаткам пальцев рук;
2) информация - правовая статистическая информация и документированная информация;
3) автоматизированная информационная система "Специальные учеты" (далее – АИС СУ) – информационная система Комитета, в которой осуществляется ведение, накопление, обработка и предоставление сведений специальных учетов;
4) специальный учет - сбор, регистрация, обработка, накопление, систематизация, классификация, хранение документированной информации в сфере государственной правовой статистики для информационного обеспечения государственных органов, физических и юридических лиц;
5) графическая копия - графическая информация, представляющая собой сведения в форматах jpeg, jpg, tiff, png (форматы для хранения фотоизображений);
6) пофамильный учет - учет, осуществляемый путем регистрации лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения по их анкетным данным, то есть фамилии, имени и отчеству (при его наличии), с указанием даты (день, месяц, год) и места рождения, индивидуального идентификационного номера (для граждан Республики Казахстан).
Глава 2. Обеспечение информационно-справочного обслуживания физических и юридических лиц органами правовой статистики и специальных учетов
3. Информационно - справочное обслуживание физических и юридических лиц органами правовой статистики и специальных учетов обеспечивается следующими способами:
1) предоставление информации по запросу;
2) предоставление информации посредством оказания государственных услуг;
3) размещение информации на интернет-ресурсе;
4) предоставление информации посредством веб-портала "электронного правительства";
5) направление электронных сборников правовой статистической информации;
6) иными способами, не запрещенными законодательством Республики Казахстан.
Параграф 1. Предоставление информации по запросу
4. Информация по запросу предоставляется бесплатно.
5. По запросу предоставляется информация в рамках имеющихся показателей отчетов, учетов и реквизитов информационных учетных документов.
В запросе указывается единица требуемой информации (преступление, правонарушение, уголовное дело, лицо), а также период, за который она запрашивается.

6. Мемлекеттік органның атынан сұрау салуға оның басшысы, оны алмастырушы (осы органда орнатылған қызметтік міндеттемелерді бөлуге сәйкес) адам, не осы органның өзге де уәкілетті лауазымды адамы қол қояды.
7. Мемлекеттік орган сұрау салуды мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымы жүйелері арқылы жібереді.
8. Қолжетімді ақпараттық жүйелерде және өзге де ашық ақпарат көздерінде сақталынған ақпараттарға сұрау салулар, ақпараттық есепке алу құжаттарының көшірмелерін (скриншот), Заңның 9-бабына сәйкес бастапқы есепке алу құжаттарын және нысандарын ұсыну туралы сұрау салулар құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарымен қараусыз қалдырылады.
9. Қазақстан Республикасының азаматтарынан, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнің мекемелерi арқылы шетелдiк азаматтар мен азаматтығы жоқ адамдардан ақпараттарды талап ету туралы сұрау салу келіп түскен жағдайда, оларды құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарымен ұсыну тәртібі Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 11-1-4/252 және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 6 қазандағы № 460 бірлескен бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2020 жылғы 12 қазанда № 21405 болып тіркелді) бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнің мекемелерi арқылы Қазақстан Республикасы азаматтарының, шетелдiк азаматтар мен азаматтығы жоқ тұлғалардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қамтамасыз етуге қатысты құжаттарды талап ету қағидаларымен анықталады.
10. Сұрау салудың негізінде соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама) "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ресімделген электрондық құжат нысанында осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес нысанда, шет елге шығу үшін қағаз жеткізгіште осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес нысанда беріледі.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2022 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Анықтамада Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 79 және 89-баптарына сәйкес өтініш жасалынған аумағына байланыссыз, тексеру күніндегі жағдай бойынша адамның өтелмеген, алынбаған соттылығы туралы мәліметтері көрсетіледі.
Соттылықтың өтелуін есептеу Комитет қызметкерлерімен жүзеге асырылады.
12. Қылмыстық жауаптылыққа тартылған және жазасын шет елде өтеп жүрген Қазақстан Республикасының азаматтары туралы ақпарат анықтамада көрсетілуге жатпайды.

6. Запрос от имени государственного органа подписывается его руководителем, лицом, его замещающим (в соответствии с установленным в данном органе распределением служебных обязанностей), либо иным уполномоченным должностным лицом этого органа.
7. Государственным органом запрос направляется посредством системы электронного документооборота государственных органов.
8. Остаются без рассмотрения запросы информаций, содержащихся в доступных информационных системах и других открытых источниках информации, запросы о предоставлении копий (скриншот) информационных учетных документов, документов и форм первичного учета согласно статье 9 Закона органами правовой статистики и специальных учетов.
9. В случае поступления запроса об истребовании информации от граждан Республики Казахстан, иностранных граждан и лиц без гражданства через учреждения Министерства иностранных дел Республики Казахстан порядок их предоставления органами правовой статистики и специальных учетов определяется Правилами истребования документов, касающихся обеспечения прав и законных интересов граждан Республики Казахстан, иностранных граждан и лиц без гражданства, через учреждения Министерства иностранных дел Республики Казахстан, утвержденных совместным приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 11-1-4/252 и Министра юстиции Республики Казахстан от 6 октября 2020 года № 460 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21405).
10. На основании запроса выдается справка о наличии либо отсутствии судимости (далее – справка) в форме электронного документа, оформленного в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", по форме согласно приложению 1 к настоящей Инструкции, на бумажном носителе для выезда за границу по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2022 № 5 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
11. В справке указываются информация о непогашенной, неснятой судимости лица, в соответствии со статьями 79 и 89 Уголовного кодекса Республики Казахстан, независимо от региона обращения, по состоянию на день проверки.
Расчет погашения судимости осуществляется сотрудниками Комитета.
12. Не подлежит отражению в справке информация о гражданах Республики Казахстан, привлеченных к уголовной ответственности и отбывающих наказание за границей.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2022 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Бұрынғы сауалнамалық деректері бойынша қағаз жүзінде өтінішпен жүгінген жеке тұлғалар, олардың өзгергендігі туралы растайтын құжаттарды ұсынады.
14. Соттылық туралы қолда бар мәліметтер анықтамада автоматтандырылған ақпараттық жүйелерде мәліметтерді енгізу тілінде көрсетіледі.
Сауалнамалық деректер анықтамада "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасының мәліметтеріне сәйкес көрсетіледі.
15. Басқа жеке тұлғаға анықтаманы ұсыну, мәліметтер сұратылып отырған тұлғаға қатысты нотариалды расталған сенімхаттың негізінде жүзеге асырылады.
16. Арыз иесінің іздеуде жүргені туралы немесе Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚПК) 45-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы бойынша қылмыстық іс жүргізуі тоқтатылған, сондай-ақ ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-бөлігі 2) тармағы бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген адамдарға қатысты мәліметтер анықталған кезде Комитеттің аумақтық органы оны ұстау бойынша шаралар қабылдау үшін іздеу салудың бастамашысына дереу хабарлайды. Егер осы адам ТМД елдері уәкiлеттi органдарының іздеуінде болса, ақпарат аумақтық ішкі істер органына жіберіледі.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2022 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Егер, өтініштерді, сұрау салуларды өңдеу барысында өткен жылдардың қылмыстық істері бойынша қабылданған процестік шешімдер, адамның босатылуы туралы мәліметтердің АЕА ААЖ-да болмауы, сондай-ақ осы жеке тұлғаға қатысты қандай да бір мәліметтер АЕА ААЖ болмастан адамды ұстау не күзетпен ұстау (қамауға алу) туралы мәліметтердің АДАЖ-да болмауы анықталса, Комитеттің және оның аумақтық органдарының қызметкерлері жоқ мәліметтерді анықтау:
тегі бойынша картотекада тиісті әліпбилік есеп карточкасының болуын тексеру;
дактилоскопиялық картотекада қабылданған процестік шешімдердің болуын тексеру;
қылмыстық қудалауды, қылмыстық жазаны орындауды іске асыратын мемлекетік органдарға, арнайы мекемелерге, сот органдарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің әкімшілік және көші-қон полициясының бөлімшелеріне сұрау салуларды жіберу;
2009 жылғы 22 мамырдағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының мүше елдерінің Үкімет басшыларымен бекіткен Қылмысқа қарсы күрес саласында ақпарат алмасу туралы келісімге орай Ресей Федерациясының Ішкі істер министрлігінің Бас ақпараттық-талдау орталығына осы іс бойынша сұраудың жолдануы бойынша жұмыстар жүргізеді.
Жоқ мәліметтерді нақтылау бойынша тексерістерді жүргізген жағдайда, арыз берушіге 20 (жиырма) жұмыс күні өткеннен кейін қайта өтініш беру қажеттілігі туралы хабарланатын аралық жауап жіберіледі.

Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2022 № 5 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
13. При поступлении запроса о выдаче справки на бумажном носителе по прежним анкетным данным, инициатор запроса предоставляет подтверждающие документы об их изменениях.
14. Имеющаяся информация о судимости отражается в справке на языке ввода сведений в автоматизированные информационные системы.
Анкетные данные в справке отражаются согласно сведениям Государственной базы данных "Физические лица".
15. Предоставление справки другому физическому лицу осуществляется на основании доверенности, удостоверенной нотариально, выданной лицом, в отношении которого запрашиваются сведения.
16. При установлении информации о нахождении заявителя в розыске или в отношении которого производство по уголовному делу приостановлено по пункту 3) части 1 статьи 45 Уголовно- процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК), а также сроки досудебного расследования прерваны по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК, территориальный орган Комитета незамедлительно информирует инициатора розыска для принятия мер к его задержанию. В случае, если данное лицо разыскивается уполномоченными органами стран СНГ, информация направляется в территориальный орган внутренних дел.
Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2022 № 5 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
17. Если в ходе обработки запросов установлено отсутствие в АИС СУ информации о процессуальных решениях по уголовным делам прошлых лет, об освобождении лица, а также информации АДИС о задержании лица либо содержании под стражей (аресте) с одновременным отсутствием какой-либо информации на данное физическое лицо в АИС СУ, сотрудниками Комитета и его территориальных органов проводится работа по уточнению отсутствующей информации путем:
проверки наличия соответствующей алфавитной учетной карточки в пофамильной картотеке;
проверки наличия информации о процессуальном решении в дактилоскопической картотеке;
направления запросов в государственные органы, осуществляющие уголовное преследование, исполнение уголовного наказания, специальные учреждения, судебные органы, а также подразделения административной полиции и миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
направления запросов в Главный информационно-аналитический центр Министерства внутренних дел Российской Федерации для получения информации по данному делу, в соответствии с Соглашением об обмене информацией в сфере борьбы с преступностью, утвержденным главами Правительств стран Содружества Независимых Государств от 22 мая 2009 года.
В случае проведения проверки по уточнению отсутствующей информации заявителю направляется промежуточный ответ, где сообщается о необходимости повторного обращения через 20 (двадцать) рабочих дней.

18. Қағаз жеткізгіште рәсімделген анықтамаға Комитеттің аумақтық органы бастығының немесе Комитеттің қылмыстық салада құқықтық ақпаратты қалыптастыру басқармасы бастығының немесе олардың міндетін атқарушы тұлғалардың қолдары қойылады және Комитеттің немесе оның аумақтық органының мөрімен бекітіледі.
19. Анықтамалар қылмыстық істер бойынша процестік шешімдерді қабылдаған кезде, мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілетті және оларға теңестірілген адамдарға қатысты, сондай-ақ заңнамалық актілермен көзделген оларды қылмыстық жауаптылыққа тартумен байланысты шектеулерге жататын адамдарға қатысты арнайы тексерулерді жүргізген кезде қолдануға жатпайды.
20. Жеке тұлғаларға қатысты тексеру іс-шараларын жүзеге асыруға заңнамамен уәкілеттілік берілген органдарға беру үшін жеке тұлғаларға анықтама ұсынылуға жол берілмейді.
21. Анықтамада ұсынылған мәліметтер қолданыстағы заңнамаға сәйкес, оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген заңмен қорғалатын құпияны қорғайтын мәліметтерді жариялауға қойылған талаптарды сақтай отырып қолдануға жатады.
22. Комитет есептеріндегі өздеріне қатысты мәліметтер туралы, есептерге түзетулер енгізу мәселелері бойынша жеке тұлғалардың өтініштері (бұдан әрі – өтініштер) еркін нысанда, Комитеттің аумақтық органдарына қылмыстық жауаптылыққа тартылған немесе сотталған орны немесе тұрғылықты жері бойынша, қағаз жүзінде немесе электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) расталған электрондық құжат нысанында жолданады.
23. Өтінішті Комитетке берген кезде, осы мәселе бойынша Комитеттің аумақтық органы бастығының, не оны алмастырушы адамның қолымен бұрын берілген жауабы қоса беріледі.
Қағаз жеткізгіштегі өтінішке арыз берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі қоса беріледі.
Арызда көрсетілген сауалнамалық деректер арыз берушінің жеке басын куәландыратын құжат мәліметтерімен сәйкес келуі тиіс. Тегін, атын, әкесінің атын (болған жағдайда), туған күнін өзгерткен жеке тұлғалар қазіргі және бұрын болған сауалнамалық деректерін көрсетеді.
24. Тегі бойынша есепке алуға түзетулер енгізу туралы өтінішке, сондай-ақ растайтын құжаттар:
айыппұлды төлеу туралы түбіртек;
түзету мекемесінен босату туралы анықтама;
пробация қызметінің (қылмыстық-атқару инспекциясы) есебінен алу туралы анықтама;
соттылықты алу, ақтау, қылмыстық сипаттан арылту туралы не қылмыстық істі тоқтату негізін ақтайтын негізге жатқызу туралы соттың заңды күшіне енген қаулысы қоса берілуі мүмкін.

18. Справка, оформленная на бумажном носителе, подписывается начальником территориального органа Комитета или начальником управления формирования правовой информации в уголовной сфере Комитета или лицами, исполняющими их обязанности, и скрепляется печатью Комитета или его территориального органа.
19. Справки не подлежат использованию при принятии процессуальных решений по уголовным делам, при производстве специальных проверок в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц приравненных к ним, а также в отношении лиц, подпадающих под ограничения, связанные с привлечением их к уголовной ответственности, предусмотренные законодательными актами.
20. Предоставление справки физическим лицам для передачи органам, уполномоченным законодательством на осуществление проверочных мероприятий в отношении физических лиц, не допускается.
21. Предоставленная в справке информация подлежат использованию в соответствии с действующим законодательством, в том числе с соблюдением установленных законодательными актами Республики Казахстан требований к разглашению информации, составляющей охраняемую законом тайну.
22. Обращения физических лиц по вопросам наличия в отношении них информации в учетах Комитета и внесения корректировок в учеты составляются в произвольной форме и направляются в территориальные органы Комитета по месту привлечения к уголовной ответственности либо осуждения, либо по месту жительства на бумажном носителе, либо в форме электронного документа, заверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
23. При направлении запроса в Комитет к заявлению прилагается ответ по этому же вопросу, ранее выданный за подписью начальника территориального органа Комитета либо лица, его замещающего.
К запросу на бумажном носителе прилагается копия документа, удостоверяющего личность заявителя.
Анкетные данные, указанные в заявлении, должны совпадать со сведениями документа, удостоверяющего личность заявителя. Физические лица, изменившие фамилию, имя, отчество (при его наличии), дату рождения указывают настоящие и прежние анкетные данные.
24. К обращению о внесении корректировок в пофамильный учет также могут быть приложены подтверждающие документы:
квитанция об уплате штрафа;
справка об освобождении из исправительного учреждения;
справка о снятии с учета службы пробации (уголовно-исполнительной инспекции);
вступившее в законную силу постановление суда о снятии судимости, реабилитации, о декриминализации уголовного деяния либо об отнесении основания прекращения уголовного дела к реабилитирующему основанию.

25. Растайтын құжаттардың негізінде Комитеттің аумақтық органы АЕА ААЖ-ға растайтын құжаттардың графикалық көшірмелерін сала отырып, тиісті түзету енгізеді.
Жолданымдарды жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібін реттейтін заңнамаға сәйкес Комитет және оның аумақтық органдары қарайды.
Растайтын құжаттар, оларды ұсыну және түзету жөніндегі хат алмасу бөлек номенклатуралық іске тігіледі (қалыптастырылады).
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2022 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-параграф. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер арқылы ақпараттарды ұсыну
26. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі органдар "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және прокуратура органдары ұсынатын мемлекеттік қызметтердің көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсетіледі.
3-параграф. Ақпараттарды интернет-ресурста орналастыру
27. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының интернет-ресурсында статистикалық ақпарат тиісті тарауларында орналастырылады.
28. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының интернет-ресурсын толықтыру "Мемлекеттiк органдардың интернет-ресурстарын ақпаратпен толықтыру қағидаларын және олардың мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 2 сәуірдегі № 114/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22491 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2022 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-параграф. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы ақпараттарды ұсыну
29. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдары "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы ақпаратты беруді мынадай жолдармен қамтамасыз етеді:
1) "Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын мемлекеттік органдардың ашық деректерінің бірыңғай тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 28 қазандағы № 774 қаулысымен бекітілген Тізбеге сәйкес ашық деректердің интернет–порталында орналастыру;
2) Жеке тұлғаның, сондай–ақ заңды тұлғалардың (бұдан әрі–үшінші тұлғалар) ЭЦҚ–мен қол қойылған электрондық сұрау салуы негізінде әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы мәліметтерді (бұдан әрі–мәліметтер) жолдау.
Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы өзіне қатысты мәліметтер сұратылып отырған адам порталда "жеке кабинеттен", сондай-ақ порталда тіркелген адамның ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы порталдың хабарламасына жауап ретінде бір реттік парольді жіберу немесе қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы келісім берген жағдайда орындалады.
Мәліметтер сұратылып отырған жеке тұлғаның келісімі (бас тартуы) электрондық сұрау салуды алған кезден бастап 2 (екі) сағаттың ішінде жіберіледі.

25. На основании подтверждающих документов территориальный орган Комитета производит в учетах соответствующую корректировку с вложением графических копий подтверждающих документов в АИС СУ.
Обращения рассматриваются Комитетом и его территориальными органами в соответствии с законодательством, регламентирующим порядок рассмотрения обращений физических и юридических лиц.
Подтверждающие документы, переписка по их предоставлению и корректировке подшиваются (формируются) в отдельное номенклатурное дело.
Сноска. Пункт 25 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2022 № 5 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
Параграф 2. Предоставление информации посредством оказания государственных услуг
26. Органами правовой статистики и специальных учетов оказываются государственные услуги в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и подзаконными нормативными правовыми актами, определяющими порядок оказания государственных услуг, предоставляемых органами прокуратуры.
Параграф 3. Размещение информации на интернет-ресурсе
27. На интернет-ресурсе органов правовой статистики и специальных учетов информация размещается в соответствующих разделах.
28. Наполнение интернет – ресурса органов правовой статистики и специальных учетов осуществляется согласно приказу Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 2 апреля 2021 года № 114/НҚ "Об утверждении Правил информационного наполнения интернет – ресурсов государственных органов и требований к их содержанию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22491).
Сноска. Пункт 28 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2022 № 5 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
Параграф 4. Предоставление информации посредством веб-портала "электронного правительства"
29. Органами правовой статистики и специальных учетов обеспечивается предоставление информации посредством веб-портала "электронного правительства" (далее – портал) путем:
1) размещения на интернет-портале открытых данных согласно Перечню, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2021 года № 774 "Об утверждении единого перечня открытых данных государственных органов, размещаемых на интернет-портале открытых данных";
2) направления сведений о привлечении к административной ответственности (далее – сведения) на основании электронного запроса физических лиц, подписанного ЭЦП, а также юридических лиц (далее – третьи лица).
Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашиваются сведения, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи лица, путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Согласие (отказ) физического лица, в отношении которого запрашиваются сведения, направляется в течение 2 (двух) часов с момента получения электронного запроса.

Электрондық сұрау салу негізінде келісім алған кезде мәліметтер осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша оны жіберген уақыттан бастап 15 (он бес) минуттың ішінде жауап беріледі.
Уәкілетті адамның ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, АЕА ААЖ арқылы қалыптастырылған мәліметтер немесе электрондық сұрау салуды қарау мәртебесі туралы ақпарат порталда жеке тұлғаның "жеке кабинетінде" орналастырылады;
3) анықтаманы алу үшін үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуды жолдау.
Үшінші тұлғалардың электрондық сұрау салуы өзіне қатысты анықтама сұратылып отырған адам порталда "жеке кабинеттен", сондай-ақ порталда тіркелген адамның ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы порталдың хабарламасына жауап ретінде бір реттік парольді жіберу немесе қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы келісім берген жағдайда орындалады.
Анықтама сұратылып отырған жеке тұлғаның келісімі (бас тартуы) электрондық сұрау салуды алған кезден бастап 2 (екі) сағаттың ішінде жіберіледі.
Электрондық сұрау салу негізінде келісім алған кезде анықтама оны жіберген уақыттан бастап 10 (он) минуттың ішінде, ал қосымша анықтайтын тексеру қажет болған жағдайдарда – 5 (бес) жұмыс күні ішінде не осы Нұсқаулықтың 17-тармағында көзделген жауап беріледі.
Уәкілетті адамның ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, АЕА ААЖ арқылы қалыптастырылған анықтама немесе электрондық сұрау салуды қарау мәртебесі туралы ақпарат порталда жеке тұлғаның "жеке кабинетінде" орналастырылады.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2022 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-параграф. Құқықтық статистикалық ақпараттардың электрондық жинақтарын жіберу
30. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарымен құқықтық статистикалық ақпараттың электронды жинақтары (бұдан әрі – жинақ) осы Нұсқаулықтың 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік органдарға жолданады.
31. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдары тоқсан сайын есепті мерзімнен кейінгі айдың 14-күніне электронды форматта:
1) Қазақстан Республикасындағы қылмыстылық пен құқық қорғау органдары және соттар қызметінің нәтижелері туралы;
2) Қазақстан Республикасындағы сыбайлас жемқорлық қылмыстар және құқық бұзушылықтар туралы;
3) есірткі заттарының, психотроптық немесе улы заттардың, прекурсорлардың, сол тектестердің заңсыз айналымымен байланысты құқық бұзушылықтар және қылмыстық істер бойынша заттай дәлелдемелер туралы;
4) Қазақстан Республикасы соттарының жұмысы туралы;
5) Қазақстан Республикасындағы прокурорлық қадағалаудың жай-күйі туралы жинақтарды жолдайды.

При получении согласия на основании электронного запроса выдаются сведения по форме согласно приложению 3 к настоящей Инструкции в течение 15 (пятнадцати) минут с момента его направления.
Сведения, сформированные посредством АИС СУ с использованием ЭЦП уполномоченного лица или информация о статусе рассмотрения электронного запроса, размещаются на портале в "личном кабинете" физического лица;
3) направления справки на основании электронного запроса третьих лиц.
Электронный запрос третьих лиц исполняется при условии согласия лица, в отношении которого запрашивается справка, предоставленного из "личного кабинета" на портале, а также посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи лица, путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
Согласие (отказ) физического лица, в отношении которого запрашивается справка, направляется в течение 2 (двух) часов с момента получения электронного запроса.
При получении согласия на основании электронного запроса выдается справка в течение 10 (десяти) минут с момента его направления, в случаях дополнительной установочной проверки - 5 (пяти) рабочих дней либо ответ, предусмотренный пунктом 17 настоящей Инструкции.
Справка, сформированная посредством АИС СУ с использованием ЭЦП уполномоченного лица или информация о статусе рассмотрения электронного запроса, размещается на портале в "личном кабинете" физического лица.
Сноска. Пункт 29 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2022 № 5 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
Параграф 5. Направление электронных сборников правовой статистической информации
30. Органами правовой статистики и специальных учетов электронные сборники правовой статистической информации (далее – сборник) направляются в государственные органы согласно приложению 4 к настоящей Инструкции.
31. Органы правовой статистики и специальных учетов ежеквартально к 14 числу месяца, следующего за отчетным периодом, в электронном формате направляют сборники:
1) о преступности и результатах деятельности правоохранительных органов и судов в Республике Казахстан;
2) о коррупционных преступлениях и правонарушениях в Республике Казахстан;
3) о правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров, их аналогов, и вещественных доказательствах по уголовным делам;
4) о работе судов Республики Казахстан;
5) о состоянии прокурорского надзора в Республике Казахстан.

Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2022 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
32. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдары жартыжылдық және жылдың қорытындысы бойынша есептілік мерзімінен кейінгі айдың 14 күніне электронды форматта Қазақстан Республикасының қылмыстық қудалау органдары қызметінің нәтижелері туралы жинақты жолдайды.
33. Егер мерзімінің соңы жұмыс істемейтін күнге (демалыс, мереке күндеріне) келген жағдайда, онда мерзімнің соңғы күні осы күннен кейінгі бірінші жұмыс күні болып саналады.
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу
органдарының жеке және заңды
тұлғаларға ақпараттық-анықтамалық қызмет көрсетуі
жөніндегі нұсқаулықтың
1-қосымшасы
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫ ҚҰҚЫҚТЫҚ СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН Соттылықтың болуы не болмауы туралы А Н Ы Қ Т А М А С П Р А В К А о наличии либо отсутствии судимости _______________________________________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) / фамилия, имя, отчество (при его наличии) ________________________________________________________________________________ (туған жылы /дата рождения) _______________________________________________________________________________ (туған жері / место рождения)
20___ жылғы "___"_________ жағдай бойынша соттылығы жоқ / бар.
По состоянию на "__" ________ 20__ года судимости не имеет / имеет.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің ақпараттық-анықтамалық есепке алу мәліметтері қолданыстағы заңнамаға сәйкес пайдаланылады.
Осы анықтамада көрсетілген мәліметтер қылмыстық істер бойынша процестік шешімді қабылдау кезінде, мемлекеттік фунцияларды орындауға уәкілетті тұлғаларға және оларға теңестірілген тұлғаларға қатысты арнайы тексерулер жүргізу кезінде, сондай-ақ заңнамалық актілермен көзделген оларды қылмыстық жауаптылыққа тартумен байланысты шектеулер қойылған адамдарға қатысты қолдануға жатпайды.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения информационно-справочных учетов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с действующим законодательством.
Указанные в настоящей справке сведения не подлежат использованию при принятии процессуальных решений по уголовным делам, при производстве специальных проверок в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц приравненных к ним, а также в отношении лиц, подпадающих под ограничения, связанные с привлечением их к уголовной ответственности, предусмотренные законодательными актами.
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бiрдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "электрондық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "электронного правительства".
штрих-код "Арнайы есепке алу" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен алынған жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің басқармасы бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной информационной системы "Специальные учеты" и подписанный электронно-цифровой подписью начальника Управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Құқықтық статистика
және арнайы есепке алу
органдарының жеке және
заңды тұлғаларға ақпараттық
-анықтамалық қызмет көрсетуі
жөніндегі нұсқаулықтың
2-қосымшасы
нысан
Соттылықтың болуы не болмауы туралы А Н Ы Қ Т А М А С П Р А В К А о наличии либо отсутствии судимости

Сноска. Пункт 31 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2022 № 5 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
32. Органы правовой статистики и специальных учетов по итогам полугодия и года к 14 числу месяца, следующего за отчетным периодом, в электронном формате направляют сборник о результатах деятельности органов уголовного преследования Республики Казахстан.
33. Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.
Приложение 1 к Инструкции по
информационно-справочному
обслуживанию физических и
юридических лиц органами
правовой статистики и
специальных учетов
форма
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫ ҚҰҚЫҚТЫҚ СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Соттылықтың болуы не болмауы туралы
А Н Ы Қ Т А М А
С П Р А В К А
о наличии либо отсутствии судимости
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) / фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(туған жылы / дата рождения)
________________________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
20___ жылғы "___"_________ жағдай бойынша соттылығы жоқ / бар. По состоянию на "__" ________ 20__ года судимости не имеет / имеет.
НАЗАР АУДАРЫҢЫЗ!!!
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің ақпараттық-анықтама есептерінің мәліметтері қолданыстағы заңнамаға сәйкес пайдаланылады.
Осы анықтамада көрсетілген мәліметтер қылмыстық істер бойынша процестік шешімді қабылдау кезінде, мемлекеттік фунцияларды орындауға уәкілетті тұлғаларға және оларға теңестірілген тұлғаларға қатысты арнайы тексерулер жүргізу кезінде, сондай-ақ заңнамалық актілермен көзделген оларды қылмыстық жауаптылыққа тартумен байланысты шектеулер қойылған адамдарға қатысты қолдануға жатпайды.
ВНИМАНИЕ!!!
Сведения информационно-справочных учетов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан используются в соответствии с действующим законодательством. Указанные в настоящей справке сведения не подлежат использованию при принятии процессуальных решений по уголовным делам, при производстве специальных проверок в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц приравненных к ним, а также в отношении лиц, подпадающих под ограничения, связанные с привлечением их к уголовной ответственности, предусмотренные законодательными актами.
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бiрдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Электрондық құжаттың түпнұсқалығын Сіз egov.kz сайтынан, сондай-ақ "электрондық үкімет" веб-порталының мобильді қосымшасы арқылы тексере аласыз.
Проверить подлинность электронного документа Вы можете на egov.kz, а также посредством мобильного приложения веб-портала "электронного правительства".
штрих-код "Арнайы есепке алу" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен алынған жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің басқармасы бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол қойылған деректерді қамтиды.
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной информационной системы "Специальные учеты" и подписанный электронно-цифровой подписью начальника Управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Приложение 2 к Инструкции
по информационно-справочному
обслуживанию физических
и юридических лиц органами
правовой статистики
и специальных учетов
форма
Соттылықтың болуы не болмауы туралы А Н Ы Қ Т А М А
С П Р А В К А о наличии либо отсутствии судимости

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2022 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(туған жылы / дата рождения)
________________________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
20__ жылғы "__" ____________ жағдай бойынша соттылығы жоқ / бар.
По состоянию на "__" _________ 20_____года судимости не имеет / имеет.
Осы анықтама шет елге шығу үшін беріледі. Настоящая справка выдается для выезда за границу.
Басқарма бастығы__________________________________________________________
Начальник управления______________________________________________________
(форматтың мөлшері А 4) (размер формата А 4)
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу
органдарының жеке және
заңды тұлғаларға ақпараттық
-анықтамалық қызмет
көрсетуі жөніндегі
нұсқаулықтың
3-қосымшасы
нысан
Әкімшілік жауаптылыққа тартылғаны туралы МӘЛІМЕТТЕР СВЕДЕНИЯ о привлечении к административной ответственности
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2022 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(туған жылы / дата рождения)
________________________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
20___ жылғы "___" ______ жағдай бойынша әкімшілік жауаптылыққа тартылғаны туралы
мәліметтер жоқ/бар:
по состоянию на "___" "________" 20___ года сведений о привлечении к административной
ответственности не имеется /имеются:
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Заңның
7-бабы 1-тармағына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об
электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на
бумажном носителе.
штрих-код "Арнайы есепке алу" автоматтандырылған ақпараттар жүйесінен алынған
жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы
еспеке алу жөніндегі комитет бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен қол
қойылған деректерді қамтиды
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной информационной
системы "Специальные учеты" и подписанный электронно-цифровой подписью
начальника управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу
органдарының жеке және
заңды тұлғаларға ақпараттық
-анықтамалық қызмет көрсетуі
жөніндегі нұсқаулықтың
4-қосымшасы
нысан
Құқықтық статистикалық ақпараттардың электронды жинақтарының тізбесі

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2022 № 5 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________
(туған жылы / дата рождения)
________________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
20__ жылғы "__" ____________ жағдай бойынша соттылығы жоқ / бар.
По состоянию на "__" _________ 20_____года судимости не имеет / имеет.
Осы анықтама шет елге шығу үшін беріледі. Настоящая справка выдается для выезда за границу.
Басқарма бастығы _________________________________________________________
Начальник управления _____________________________________________________
(форматтың мөлшері А 4) (размер формата А 4)
Приложение 3 к Инструкции
по информационно-справочному
обслуживанию физических
и юридических лиц органами
правовой статистики
и специальных учетов
форма
Әкімшілік жауаптылыққа тартылғаны туралы МӘЛІМЕТТЕР
СВЕДЕНИЯ о привлечении к административной ответственности
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2022 № 5 (вводится в действие после дня первого официального опубликования).
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________________
(туған жылы / дата рождения)
__________________________________________________________________________
(туған жері / место рождения)
20___ жылғы "___" ______ жағдай бойынша әкімшілік жауаптылыққа тартылғаны
туралы мәліметтер жоқ/бар
по состоянию на "___" "________" 20___ года сведений о привлечении
к административной ответственности не имеется /имеются:
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы"
Заңның 7-бабы 1-тармағына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан
"Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
штрих-код "Арнайы есепке алу" автоматтандырылған ақпараттар жүйесінен алынған
жəне Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы
еспеке алу жөніндегі комитет бастығының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен
қол қойылған деректерді қамтиды
штрих-код содержит данные, полученные из автоматизированной информационной
системы "Специальные учеты" и подписанный электронно-цифровой подписью
начальника управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Приложение 4 к Инструкции
по информационно-справочному
обслуживанию физических
и юридических лиц органами
правовой статистики
и специальных учетов
Форма
Перечень электронных сборников правовой статистической информации

1) "Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегі органдарымен жеке тұлғаларға ақпараттық-анықтамалық бойынша қызметін көрсету нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 24 наурыздағы № 31 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 14978 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 7 сәуірде жарияланған);
2) "Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнiндегі органдарымен жеке тұлғаларға ақпараттық-анықтамалық бойынша қызметін көрсету нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 24 наурыздағы № 31 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 7 желтоқсандағы № 154 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 16148 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 18 қаңтарда жарияланған);
3) "Құқықтық статистикалық ақпаратты қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2019 жылғы 15 сәуірдегі № 25 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 18554 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 29 сәуірде жарияланған).

1) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 марта 2017 года № 31 "Об утверждении Инструкции по информационно-справочному обслуживанию физических лиц органами правовой статистики и специальных учетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14978, опубликован 7 апреля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов);
2) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 декабря 2017 года № 154 "О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 марта 2017 года № 31 "Об утверждении Инструкции по информационно-справочному обслуживанию физических лиц органами правовой статистики и специальных учетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16148, опубликован 18 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов);
3) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 апреля 2019 года № 25 "Об утверждении Инструкции по обеспечению правовой статистической информацией" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18554, опубликован 29 апреля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов).