2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне";  Закон  Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий";  Закон  Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним";  Закон  Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения";  Закон  Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда";  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Закон  Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения";  Закон  Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи";  Закон  Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании";  Закон  Республики Казахстан от 28 февраля 2004 года "О безопасности и охране труда";  Закон  Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан";  Закон  Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей";  Указ  Президента Республики Казахстан от 13 декабря 1999 года N 284 "О единовременных выплатах родителям,
усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года N 1920 "О создании территориальных органов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1132 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі: "Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы  Заңы ; "Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуірдегі  Заңы ; "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасы 1995 жылғы 28 сәуірдегі  Заңы ;«"Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы  Заңы ; "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі  Заңы ; "Жер асты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнаулы жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі  Заңы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі  Заңы ; "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңы ;»"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі  Заңы ;»"Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі  Заңы ;»"Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 27 ақпандағы  Заңы ;»"Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі  Заңы ;»"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына берілетін біржолғы төлемдер туралы" 1999 жылғы 13 желтоқсандағы  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің аумақтық органдарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 желтоқсандағы N 1920  қаулысы ;»"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1132  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение конституционных гарантий граждан в области социального обеспечения.
5. Задачи бюджетной программы:
- реализация государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения;
- разработка и реализация нормативных правовых актов;
- государственный контроль за соблюдением законодательства в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения;
- межотраслевая координация в области труда, безопасности и охраны труда, занятости, социального партнерства, социальной защиты населения, пенсионного обеспечения, социального страхования и регулирования миграционных процессов;
- обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
труда, заня-
тости, со-
циальной за-
щиты и миг-
рации насе-
ления
2
001
Аппарат
центрального
органа
Дальнейшее
совершенство-
вание системы
социальных
услуг,
стандартов, МСЭ
и реабилитации
инвалидов,
трудового зако-
нодательства;
разработка и
реализация
нормативных
правовых актов;
реализация
предложений по
регулированию
системы
социального
партнерства в
области
социальных и
трудовых
отношений, а
также в пределах
своей компетен-
ции обеспечение
работы
республиканской
трехсторонней
комиссии по
социальному
партнерству
развитие
информационного
обеспечения и
социальной
статистики;
обеспечение
выплаты пенсий,
пособий компен-
сационных и
единовременных
выплат финанси-
руемых из
республиканского
бюджета;
разработка
предложений по
формированию
квот миграции на
привлечение
иностранной
рабочей силы;
мониторинг
спроса и
предложения на
рабочую силу,
информирование
населения о
состоянии рынка
труда;
рассмотрение
проектов
инвестиционных
контрактов с
целью защиты
внутреннего
рынка;
руководство и
координация
деятельности
Комитета по
миграции и
территориальных
органов
Министерства;
методическое
руководство
исполнительными
органами,
финансируемыми
из местных
бюджетов, по
вопросам труда,
занятости,
социальной
защиты и
миграции
населения.
Заключение
договоров с
организациями
по оказанию
консультационных
услуг в области
труда,
занятости,
социального
обеспечения,
социальной
защиты и
миграции
населения.
Приобретение
услуг по
разработке
справочной
литературы,
плакатов,
брошюр,
видеофильмов и
рекламных
роликов по
вопросам труда,
занятости и
социальной
защиты
населения.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   әлеуметтік қамсыздандыру саласында азаматтардың конституциялық кепілдерін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және халықтың  көші-қоны саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
- нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және іске асыру;
- еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және халықтың көші-қоны саласындағы заңдардың сақталуын мемлекеттік бақылау;
- еңбек, еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау, жұмыспен қамту, әлеуметтік әріптестік, халықты әлеуметтік қорғау, зейнетақымен қамсыздандыру, әлеуметтік сақтандыру және көші-қон процестерін реттеу саласындағы салааралық үйлестіру;
- кәсіптік шеберлігін жетілдіру және қызметтік міндеттемелерін тиімді орындау мақсатында біліктілік талаптарына сәйкес кәсіптік қызмет саласында білім беру бағдарламалары бойынша дағдылар мен шеберлікті, теориялық және практикалық білімдерді жаңарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Әлеуметтік қызмет түрлері жүйесін, стандарттарды, МӘС және мүгедектерді оңалтуды, еңбек заңдарын одан әрі жетілдіру; нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеу және іске асыру; әлеуметтік және еңбек қатынастары саласындағы әлеуметтік әріптестік жүйесін реттеу жөніндегі ұсыныстарды іске асыру, сондай-ақ өз құзыры шеңберінде әлеуметтік әріптестік жөніндегі республикалық үшжақты комиссияның жұмысын қамтамасыз ету; ақпараттық қамсыздандыру және әлеуметтік статистиканы дамыту; республикалық бюджеттен қаржыландырылатын зейнетақылар, жәрдемақылар, өтемақылық және біржолғы төлемдердің төленуін қамтамасыз ету; шетелдік жұмыс күшін тартуға көші-қон квоталарын қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу;  жұмыс күшіне деген сұраныс пен ұсынысқа мониторинг жасау; халықты еңбек рыногының жайы туралы ақпараттандыру; ішкі рынокті қорғау мақсатында инвестициялық келісім-шарттардың жобаларын қарау; Министрліктің Көші-қон жөніндегі комитетінің және аумақтық органдарының қызметін басқару және үйлестіру; жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдарды еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және көші-қон мәселелері бойынша әдістемелік басқару.
Ұйымдармен еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және көші-қон мәселелерді жетілдіру бойынша консультациялық қызметтер көрсету жөніндегі келісім-шарттар жасау.
Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша видеофильмдер және жарнама роликтер, анықталық әдебиеттер мен кітапшалар шығару қызметтерін сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау
министрлігі.
3

002
Аппараты
территориа-
льных орга-
нов
Установление
группы инвалид-
ности, степени
утраты трудоспо-
собности;
назначение
пенсий и
пособий, компен-
сационных и
единовременных
выплат, финанси-
руемых из
республиканского
бюджета,
социальных
выплат из фонда
социального страхования;
- проведение
проверок,
контроль за
соблюдением
законодательства
в области труда,
охраны труда,
занятости,
миграции,
социальной
защиты
населения;
контроль за
исполнением
индивидуальной
программы
реабилитации
инвалида;
участие в
расследованиях
несчастных
случаев и
профессиональных
заболеваний на
производстве и
ведение их
учета; участие
в работе
комиссий по
приемке в
эксплуатацию
законченных
строительством
или реконст-
рукцией объектов
производствен-
ного назначения;
контроль и
проверка по
выполнению
условий,
оговоренных в
разрешениях на
привлечение
иностранной
рабочей силы;
сбор, обобщение,
систематизация
и анализ
показателей,
характеризующих
состояние
соблюдения
организациями
трудового зако-
нодательства;
проведение
разъяснительной
работы по
вопросам труда,
занятости,
социального
обеспечения,
миграции в
организациях,
через средства
массовой
информации.
В тече-
ние года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
4
007
Повышение
квалификации
государст-
венных слу-
жащих
Приобретение
услуг по
повышению
квалификации по
шести темам:
1. Государствен-
ный контроль за
соблюдением
законодательства
о труде и об
охране труда.
2. Вопросы
миграции.
3. Актуальные
вопросы медико-
социальной
экспертизы и
реабилитации
инвалидов.
4. Бухгалтерский
учет и
отчетность в
территориальных
департаментах
Министерства
труда и
социальной
защиты
населения.
Обучение госу-
дарственному и
английскому
языкам.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
5
009
Материально-техническое
оснащение
государст-
венных ор-
ганов
Материально-
техническое
оснащение
центрального
аппарата и
территориальных
органов
министерства в
целях качествен-
ного и
эффективного
исполнения
возложенных на
них функции.
В тече-
ние года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
6
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и ин-
формационно-
техническое
обеспечение
государст-
венных орга-
нов
Оплата услуг по
администриро-
ванию,
сопровождению и
техническому
обслуживанию
средств
вычислительной
техники и
программных
продуктов.
Приобретение
расходных и
комплектующих
материалов,
запасных
частей.
Аренда
спутникового
канала связи.
Приобретение
технических
средств.
Приобретение и
установка
лицензионных
программных
продуктов.
В тече-
ние года
февраль-
декабрь.
январь-
декабрь.
январь-
декабрь.
февраль-
декабрь.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан

002
Аумақтық
органдардың
аппараттары
Мүгедектік тобын, еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу; республикалық бюджеттен қаржыландырылатын зейнетақыларды, жәрдемақыларды, өтемақылық және біржолғы төлемдерді, әлеуметтік сақтандыру қорынан әлеуметтік төлемдерді тағайындау; еңбек, еңбекті қорғау, жұмыспен қамту, көші-қон, халықты әлеуметтік қорғау саласындағы заңдардың орындалуын бақылау, тексерулер жүргізу; мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының орындалуына бақылау жасау; өндірістегі жазатайым оқиғаларды және кәсіптік ауруларды тексеруге қатысу және олардың есебін жүргізу; құрылысы немесе қайта құруы аяқталған өндірістік объектілерді пайдалануға қабылдау жөніндегі комиссиялардың жұмысына қатысу; шетелдік жұмыс күшін тартуға берілетін рұқсат қағаздарда көрсетілген шарттардың орындалуын бақылау және тексеру; ұйымдарда еңбек заңнамасының сақталу күйін сипаттайтын көрсеткіштерді жинақтау, қорытындылау, жүйелеу және талдау жасау; еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік қамсыздандыру, көші-қон мәселелері бойынша ұйымдарда, бұқаралық ақпарат құралдары арқылы түсіндіру жұмысын жүргізу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау
министрлігі.
4
007
Мемлекеттік
қызметшілердің
біліктілігін
арттыру
Төмендегідей тақырыптар бойынша біліктілігін арттыру жөніндегі қызмет түрлерін сатып алу:
1. Еңбек және еңбекті
қорғау туралы заңна-
маның сақталуын
мемлекеттік бақылау.
2. Көші-қон мәселелері
3. Медициналық- әлеуметтік сараптама және мүгедектерді оңалтудың өзекті мәселелері.
4. Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі аумақтық департаменттеріндегі бухгалтерлік есеп және есептілік.
Мемлекеттік және ағылшын тілдеріне үйрету.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау  министрлігі.
5
009
Мемлекеттік органдарды
материалдық-техникалық
жарақтандыру
Жүктелген функцияларды сапалы және тиімді орындау мақсатында Министрліктің орталық аппараты мен аумақтық органдарын материалды-жабдықтау жарақтандыру.
жыл
ішінде
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
6
017
Ақпарат-
тық жүйелердің
жұмыс
істеуін
қамтамасыз ету
және
мемлекеттік органдарды
ақпарат-
тық-техникалық
қамтамасыз ету
Есептеу техникасы құралдарына және бағдарламалық өнімдерге техникалық қызмет көрсету, сүйемелдеу және әкімшілік ету қызметтерін төлеу.
Шығыс және жинақтауыш материалдар, қосалқы бөлшектер сатып алу.
Спутниктік байланыс каналын жалдау.
Техникалық құралдарын сатып алу.
Лицензияланған құралдарды сатып алу.
Лицензияланған бағдарламалық өнімдерді сатып алу және орнату.
ақпан-желтоқсан
қаңтар-желтоқсан
қаңтар-желтоқсан
ақпан-желтоқсан
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
- обеспечение конституционных гарантий граждан в области социального обеспечения.
- повышение профессионального уровня 200 человек.
- обучение государственному языку 468 человек.
- обучение английскому языку 35 человек.
Средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего 15,3 тыс. тенге.
Средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего 17,4 тыс. тенге.
Средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего 30,0 тыс. тенге.
Совершенствование нормативной правовой базы системы социального обеспечения, повышение ответственности государственных органов, расширение доступности и повышение уровня социальных услуг, квалификации специалистов системы социального обеспечения.
Повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
ПРИЛОЖЕНИЕ 150
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Пенсионная программа"
на 2007 год
1. Стоимость:  293156678 тысяч тенге (двести девяносто три миллиарда сто пятьдесят шесть миллионов шестьсот семьдесят восемь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 13  Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"; пункт 5  статьи 12 , пункт 5  статьи 16  Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в
Республике Казахстан";  статьи 2 5 Закона  Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  реализация конституционного права граждан на пенсионное обеспечение.
5. Задачи бюджетной программы:
выплата месяц в месяц;
- обеспечение своевременных выплат пенсий и базовых пенсионных выплат;
- выплата надбавок к пенсиям лицам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, а также их наследникам.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
- әлеуметтік қамсыздандыру саласында азаматтардың конституциялық кепілдерін қамтамасыз ету.
- 200 адамның кәсіптік деңгейін жоғарылату;
- 468 адамды мемлекеттік тілге оқыту.
- 35 адамды ағылшын тіліне оқыту.
Бір мемлекеттік қызметкердің біліктілігін арттырудың орташа шығыны 15,3 мың. теңге.
Бір мемлекеттік қызметкерді мемлекеттік тілге оқытудың орташа шығыны 17,4 мың. теңге.
Бір мемлекеттік қызметкерді ағылшын тіліне оқытудың орташа шығыны 30,0 мың. теңге.
Әлеуметтік қамсыздандыру жүйесінің құқықтық-нормативтік базасын жетілдіру, мемлекеттік органдар жауапкершілігін арттыру, әлеуметтік қызметтер мен әлеуметтік қамсыздандыру жүйесі мамандарының біліктілік деңгейін арттыру және қол жетімділігін кеңейту.
Қазіргі заманғы экономикалық жағдайлардағы кәсіби мемлекеттік қызмет талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби біліктілігін арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
150-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Зейнетақы бағдарламасы"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 293156678 мың теңге (екі жүз тоқсан үш миллиард бір жүз елу алты миллион алты жүз жетпіс сегіз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының  13-бабы ; "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңы  12-бабының  5-тармағы,  16-бабының  5 тармағы; "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының  2 ,   5-баптары .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   азаматтардың зейнетақымен қамсыздандырылуға конституциялық құқықтарын іске асыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- ағымдағы айдан кешіктірмей төлеу;
- зейнетақы төлемдері мен базалық зейнетақы төлемдерін уақытында қамтамасыз ету;
- Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен адамдарға, сондай-ақ олардың мұрагерлеріне зейнетақыға үстемеақы төлеу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Пенсионная программа
2
100
Выплаты
солидарных
пенсий
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат
солидарных
пенсий лицам,
достигшим
пенсионного
возраста,
доплат к
пенсионным
выплатам до
размеров госу-
дарственных
социальных
пособий по
соответствующей
группе
инвалидности и
размера
пособия по
случаю потери
кормильца.
В тече-
ние года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3
101
Надбавки к
пенсиям
граждан, по-
страдавших
вследствие
ядерных ис-
пытаний на
Семипалатин-
ском испыта-
тельном
ядерном
полигоне
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат надбавок
к пенсиям
граждан,
проживавших в
зонах радиаци-
онного риска
вследствие
ядерных
испытаний на
Семипалатинском
испытательном
ядерном
полигоне.
В тече-
ние года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
4
102
Государст-
венные базо-
вые пенсион-
ные выплаты
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат базовых
пенсионных
выплат для
пенсионеров и
инвалидов,
достигших
пенсионного
возраста.
В тече-
ние года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата солидарных пенсий, надбавок к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и базовых пенсионных выплат для пенсионеров и инвалидов, достигших пенсионного возраста.
Среднегодовая прогнозная численность получателей солидарной пенсии - 1635,1 тысяч человек, надбавок к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне - 0,3 тысяч человек, базовых пенсионных выплат - 1671,9 тысяч человек.
Конечный результат: выплата месяц в месяц; увеличение размеров солидарных пенсий на 8 процентов, а также выплата пенсионерам и инвалидам, достигшим пенсионного возраста, базовой пенсионной выплаты в размере 3000 тенге.
Финансово-экономический результат:
- минимальный размер пенсии - 7236 тенге;
- средний размер пенсии - 10 855 тенге;
- средний размер надбавок к пенсиям - 17508 тенге;
- размер государственной базовой пенсионной выплаты - 3000 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 процентная выплата назначенных пенсий и базовых пенсионных выплат, 100 процентная выплата надбавок к пенсиям граждан за проживание в зоне радиационного риска и пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне в соответствии с потребностью, представленной Государственным центром по выплате пенсий.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 151
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Государственные социальные пособия"
на 2007 год

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламалардың)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Зейнетақы
бағдарламасы
2
100
Ортақ
зейнетақыларды
төлеу
Қажеттілікке сәйкес
зейнеткерлік жасқа
толған адамдарға ынты-
мақты зейнетақылардың
ай сайын төлемдерін
ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
3
101
Семей
ядролық
сынақ
полигонындағы
ядролық
сынақтар
салдарынан зардап шеккен азаматтардың
зейнетақыларына
үстемеақылар
Қажеттілікке сәйкес
радиациялық қатер
өңірлерінде тұрған
және Семей ядролық
сынақ полигонында
ядролық сынақтар
салдарынан зардап
шеккен азаматтардың
зейнетақыларына ай
сайынғы үстемеақы тө-
лемдерін ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
4
102
Мемлекеттік
базалық
зейнетақы
төлемдері
Қажеттілікке сәйкес
зейнеткерлерге және
зейнеткерлік жасқа
толған мүгедектерге
базалық ай сайынғы
зейнетақы төлемдерін
ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: ынтымақты зейнетақыларды, Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақылар және зейнеткерлік жасқа толған адамдарға арналған базалық зейнетақы төлемдерін төлеу.
Алушылардың орташа жылдық болжамды саны:
- Ынтымақты зейнетақы - 1635,1 мың адам;
- Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақы алушылардың саны - 0,3 мың адам;
- базалық зейнетақы төлемдерін алушылар - 1671,9 мың адам;
Түпкі нәтиже: ағымдағы айдан кешіктірмей төлеу: ынтымақты зейнетақылар мөлшерін 8 пайызға көбейту және зейнеткерлік жасқа толған адамдардың барлығына 3000 теңге мөлшерінде базалық зейнетақы төлемдерін төлеу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- зейнетақының ең төмен мөлшері - 7236 теңге;
- зейнетақының орташа мөлшері - 10855 теңге;
- зейнетақыларға үстемеақылардың орташа мөлшері - 17508 теңге.
- мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері - 3000 теңге.
Уақтылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25 күнге дейін уақытында төлеу. Сапасы:
- тағайындалған зейнетақылар мен базалық зейнетақы төлемдерін 100 пайызға төлеу, радиациялық қатер өңірлерінде тұрғаны үшін және Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына ай сайынғы үстемеақы төлемдерін Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық ұсынған қажеттілікке сәйкес 100 пайызға төлеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
151-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар"
деген 003 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  73321815 тысяч тенге (семьдесят три миллиарда триста двадцать один миллион восемьсот пятнадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  выплата денежных средств гражданам, нуждающимся в социальном обеспечении в связи с инвалидностью, потерей кормильца и по возрасту.
5. Задачи бюджетной программы:
- выплата месяц в месяц;
- исчисление размеров государственных социальных пособий в кратности от величины прожиточного минимума;
- обеспечение своевременных выплат с учетом новых размеров государственных социальных пособий:
по возрасту;
по инвалидности;
по случаю потери кормильца.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Государст-
венные
социальные
пособия
2
100
По инвалид-
ности
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат
государственных
социальных
пособий по
инвалидности.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3
101
По случаю
потери
кормильца
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат
государственных
социальных
пособий по
случаю потери
кормильца.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
4
102
По возрасту
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат
государственных
социальных
пособий по
возрасту.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту.
Среднегодовая прогнозная численность получателей государственных социальных пособий:
- по инвалидности - 404,7 тыс. чел.
- по случаю потери кормильца - 223,5 тыс. чел.
- по возрасту - 12,9 тыс. чел.
Конечный результат: выплата месяц в месяц; увеличение доходов получателей государственных социальных пособий.
Финансово-экономический результат: средний размер государственных социальных пособий:
- по инвалидности - 9316 тенге;
- по случаю потери кормильца - 8244 тенге;
- по возрасту - 4431 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 процентная выплата назначенных государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 152
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Специальные государственные пособия"
на 2007 год

1. Құны : 73321815 мың теңге (жетпіс үш миллиард үш жүз жиырма бір миллион сегіз жүз он бес мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мүгедектігі,  асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты әлеуметтік қамсыздандыруға мұқтаж азаматтарға ақшалай қаражат төлеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- ағымдағы айға төлеу;
- мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың мөлшерін ең төмен күнкөріс деңгейі шамасынан еселеп есептеу;
- мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың жаңа мөлшерлерін ескере отырып уақытында төленуін қамтамасыз ету:
- жасына байланысты;
- мүгедектігі бойынша;
- асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Мемлекеттік
әлеуметтік
жәрдемақылар
2
100
Мүгедектігі
бойынша
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды ай сайын төлеуді қажеттілікке сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
3
101
Асыраушысынан
айрылуына байланысты
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды ай сайын төлеуді қажеттілікке сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
4
102
Жасы
бойынша
Жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды ай сайын төлеуді қажеттілікке сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды төлеу.
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар алушылардың орташа жылдық болжамды саны:
- мүгедектігі бойынша - 404,7 мың адам;
- асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша - 223,5 мың адам;
- жасына байланысты - 12,9 мың адам.
Түпкі нәтиже: ағымдағы айға төлеу; мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың кірістерін көбейту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың орташа мөлшері
- мүгедектігі бойынша - 9316 теңге;
- асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша - 8244 теңге;
- жасына байланысты - 4431 теңге.
Уақтылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25 күнге дейін уақытында төлеу.
Сапасы: мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты тағайындалған мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды 100 пайызға төлеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
152-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  41089918 тысяч тенге (сорок один миллиард восемьдесят девять миллионов девятьсот восемнадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2.   Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 161 "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  оказание дополнительной материальной поддержки отдельным категориям граждан.
5. Задачи бюджетной программы:
- выплата специальных государственных пособий месяц в месяц;
- обеспечение своевременных выплат с учетом новых размеров специальных государственных пособий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Специальные
государствен-
ные пособия
2
100
Инвалиды ВОВ
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия инвалидам
ВОВ.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3
101
Участники ВОВ
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия участникам
ВОВ.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
4
102
Лица, при-
равненные к
инвалидам
ВОВ
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия лицам, при-
равненным к
инвалидам ВОВ.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
5
103
Лица, при-
равненные к
участникам
ВОВ
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия лицам, при-
равненным к
участникам ВОВ.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
6
104
Вдовы
воинов,
погибших в
ВОВ
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия вдовам вои-
нов, погибших
в ВОВ.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7
105
Жены (мужья)
умерших
инвалидов ВОВ
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа- льного государ-
ственного посо-
бия женам
(мужьям)
умерших
инвалидов ВОВ.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
8

1. Құны : 41089918 мың теңге (қырық бір миллиард сексен тоғыз миллион тоғыз жүз он сегіз мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі  Заңы ; "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындаудың және төлеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 161  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   азаматтардың жеке санаттарына қосымша материалдық қолдау көрсету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеу ағымдағы ай үшін;
- арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін жаңа мөлшерінде уақытылы қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаyың)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
2
100
ҰОС мүгедектері
ҰОС мүгедектеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын қажеттілікке сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
3
101
ҰОС қатысушылары
Қажеттілікке сәйкес ҰОС қатысушыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
4
102
ҰОС
мүгедектеріне
теңестірілген
адамдар
Қажеттілікке сәйкес
ҰОС мүгедектеріне
теңестірілген адамдарға арнаулы
мемлекеттік жәрдемақы
төлемдерін ай
сайын ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
5
103
ҰОС
қатысушыларына
теңестірілген
адамдар
Қажеттілікке сәйкес
ҰОС қатысушыларына
теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын
ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
6
104
ҰОС қаза
болған
жауынгерлердің  жесірлері
Қажеттілікке сәйкес
ҰОС қаза болған
жауынгерлердің жесірлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
төлемдерін ай сайын
ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
7
105
Қайтыс
болған
ҰОС
мүгедектерінің
әйелдері
(күйеулері)
Қажеттілікке сәйкес
қайтыс болған ҰОС
мүгедектерінің әйелдеріне (күйеулеріне)
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
8

106
Герои
Советского
Союза, Герои
Социалисти-
ческого тру-
да, кавалеры
орденов Славы
трех степе-
ней, Трудовой
Славы трех
степеней
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного
пособия Героям Советского
Союза, Героям
Социалистичес-
кого труда, ка-
валерам орденов
Славы трех сте-
пеней, трудовой
Славы трех сте-
пеней.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
9
107
Семьи погиб-
ших (умерших,
пропавших
без вести)
военнослужа-
щих, сотруд-
ников органов
внутренних дел и лиц,
погибших
при ликвида-
ции послед-
ствий ката-
строфы на
ЧАЭС
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специ-
ального госу-
дарственного пособия семьям
погибших (умер-
ших, пропавших
без вести)
военнослужащих,
сотрудников ор-
ганов внутрен-
них дел и лиц,
погибших при
ликвидации
последствий
катастрофы на
ЧАЭС.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
10
108
Труженики
тыла в годы
Великой
Отечественной
войны
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия труженикам
тыла в годы
ВОВ.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
11
109
Участники
ликвидации
последствий
катастрофы на
ЧАЭС, эвакуи-
рованных из
зон отчужде-
ния и отселе-
ния в
Республику
Казахстан,
включая де-
тей, которые
на день эва-
куации нахо-
дились во
внутриутроб-
ном состоянии
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия участникам
ликвидации пос-
ледствий ката-
строфы на ЧАЭС,
эвакуированных
из зон отчужде-
ния и отселения
в Республику
Казахстан,
включая детей,
которые на день
эвакуации нахо-
дились во внут-
риутробном сос-
тоянии.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
12
110
Инвалиды I и
II групп
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия инвалидам
первой и второй
групп.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
13
111
Инвалиды III
группы
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льных государ-
ственных посо-
бий инвалидам
третьей группы.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
14
112
Дети-инвалиды
до 16 лет
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия детям-инва-
лидам до 16
лет.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
15
113
Многодетные
матери, наг-
ражденные
подвесками
"Алтын алка",
"Кумис алка"
или получив-
шие ранее
звание "Мать-
героиня" и
награжденные
орденом
"Материнская
слава"
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия многодетным
матерям, наг-
ражденным под-
весками "Алтын
алка", "Кумис
алка" или по-
лучившим ранее
звание "Мать-
героиня" и
награжденным
орденом
"Материнская слава".
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
16

106
Совет
Одағының
батырла-
ры, Социалистік
Еңбек
Ерлері,
үш
дәрежелі
Даңқ, үш
дәрежелі
Еңбек
Даңқы
орден-
дерінің
иегер-
лері
Қажеттілікке сәйкес
Совет Одағының
батырларына, Социалистік
Еңбек Ерлеріне, Даңқ орденінің үш дәрежесінің, Еңбек Даңқы орденінің үш дәрежесінің иегерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
9
107
ЧАЭС оқиғасында апат салдарын
жою кезінде
қаза болған
(қайтыс
болған,
хабар
ошарсыз
кеткен),
әскери
қызметкерлерінің, ішкі
істер органдары қызметкерлерінің және
қаза
болған
адамдардың отбасылары
Қажеттілікке сәйкес
қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз
кеткен) әскери қызметшілердің, ішкі
істер органдары қызметкерлерінің ЧАЭС апаттың салдарын жою кезінде қаза тапқан
адамдардың отбасыларына арнаулы
мемлекеттік жәрдемақы
төлемдерін ай сайын
ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы
Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
10
108
Ұлы отан
соғысы
жылдарындағы
тыл
еңбекшілері
Қажеттілікке сәйкес
ҰОС жылдарындағы тыл
еңбекшілеріне арнаулы
мемлекеттік жәрдемақы
төлемдерін ай сайын
ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы
Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
11
109
Көшіру
күні
құрсақта
болған
балаларды қоса
алғанда
Қазақстан Республикасынан
шеттету
және
қоныс
аудару
аймағынан көшірілген ЧАЭС
Қажеттілікке сәйкес
қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларын қоса, оқшаулау және көшіру аймағынан Қазақстан Республикасына қоныстанған ЧАЭС апаттың салдарын жоюға қатысушыларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы
Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
12
110
I және
II топтағы мүгедектер
Қажеттілікке сәйкес
I және II топтағы мүгедектеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы
Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
13
111
III топтағы мүгедектер
Қажеттілікке сәйкес
III топ мүгедектеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы
Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
14
112
16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
Қажеттілікке сәйкес
16 жасқа дейінгі мүгедек-балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы
Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
15
113
"Алтын
алқа",
"Күміс
алқа"
белгілерімен
марапатталған
немесе
бұрын
"Батыр-
ана"
атағын
алған
және
"Ана
даңқы"
орденімен марапатталған
көп
балалы
аналар
Қажеттілікке сәйкес
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр-ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп
балалы аналарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы
Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
16

114
Многодетные
семьи, имею-
щие четырех
и более
совместно
проживающих
несовершенно-
летних детей
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия многодетным
семьям, имеющим
четырех и более
совместно про-
живающих несо-
вершеннолетних
детей.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
17
115
Жертвы поли-
тических
репрессий,
имеющие
инвалидность
или являющие-
ся пенсионе-
рами
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия жертвам
политических
репрессий,
имеющим инва-
лидность или
являющиеся
пенсионерами.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
18
116
Лица, которым
назначены
пенсии за
особые заслу-
ги перед
Республикой
Казахстан
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия лицам,
которым назна-
чены пенсии за
особые заслуги
перед
Республикой
Казахстан.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата специального государственного пособия 17 категориям граждан. Среднегодовая прогнозная численность получателей специальных государственных пособий 1123,1 тыс. человек.
Конечный результат: дополнительная материальная поддержка отдельных категорий граждан в виде выплат специальных государственных пособий.
Финансово-экономический результат: увеличение размеров специальных государственных пособий на 5,7 процентов.
Средний размер специальных государственных пособий 5155 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 процентная выплата назначенных специальных государственных пособий 17 категориям граждан в размерах, установленных законодательством.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 153
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Пособие на погребение"
на 2007 год
1. Стоимость:  1837082 тысячи тенге (один миллиард восемьсот тридцать семь миллионов восемьдесят две тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 11  Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним";  статья 6  Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан";  статья 8  Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";  статья 7  Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда".

114
Төрт
немесе
одан да
көп
бірге
тұратын
кәмелетке толмаған
балалары
бар көп
балалы
отбасы-
лар
Қажеттілікке сәйкес
кәмелетке толмаған, бірге тұратын төрт немесе одан да көп балалары бар көп балалы отбасыларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы
Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
17
115
Мүгедектігі бар
немесе
зейнеткер болып табылатын жаппай
саяси қуғын-
сүргін
құрбандары
Қажеттілікке сәйкес
мүгедектігі бар немесе
зейнеткер болып табылатын саяси қуғын-
сүргін құрбандарына
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы
Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
18
116
Қазақстан
Республикасы
алдында
ерекше
еңбек
сіңіргені үшін
зейнетақы
тағайындалған
тұлғалар
Қажеттілікке сәйкес
Қазақтан Республикасы
алдында сіңірген ерекше еңбек үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға арнайы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: азаматтардың 17 санатына арнаулы мемлекеттік   жәрдемақылар төлеу. Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар алушылардың болжамды орташа жылдық саны - 1123,1 мың адам болады.
Түпкі нәтиже: азаматтардың жекелеген санаттарына арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар түрінде қосымша материалдық қолдау көрсету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар мөлшері 5,7 пайызға өсуі. Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылардың орташа мөлшері 5155 теңгені құрайды.
Уақтылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25-не дейін уақтылы төлеу.
Сапасы: азаматтардың 17 санатына Заңмен белгіленген мөлшерде тағайындалған арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды 100 пайызға төлеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
153-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жерлеуге берілетін жәрдемақы"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1837082 мың теңге (бір миллиард сегіз жүз отыз жеті миллион сексен екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының  11-бабы ; "Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының  6-бабы ; "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының  8-бабы ; "Жер асты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңының  7-бабы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  дополнительная материальная поддержка государства семьям (лицам), осуществившим погребение получателей пенсий и пособий.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение своевременной выплаты пособий на погребение пенсионеров, участников и инвалидов Великой Отечественной войны, получателей государственных социальных пособий, получателей государственных специальных пособий лицами, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Пособие на
погребение
2
100
Пособие на
погребение
пенсионеров,
участников
и инвалидов
ВОВ
Организация
своевременной
выплаты пособий
семьям (лицам),
осуществившим
погребение
пенсионеров,
участников и
инвалидов
Великой
Отечественной
войны.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3
101
Пособие на
погребение
получателей
государст-
венных
социальных
пособий и
государст-
венных спе-
циальных
пособий,
работавших
на подземных
и открытых
горных рабо-
тах, на ра-
ботах с осо-
бо вредными
и особо тя-
желыми усло-
виями труда
Организация
своевременной
выплаты посо-
бий семьям
(лицам),
осуществившим
погребение
получателей
государственных
социальных по-
собий, получа-
телей государ-
ственных спе-
циальных посо-
бий лицами, ра-
ботавшими на
подземных и
открытых горных
работах, на ра-
ботах с особо
вредными и осо-
бо тяжелыми ус-
ловиями труда.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата пособий на погребение семьям (лицам), принявшим на себя расходы, связанные с погребением получателей пенсий и пособий. Среднегодовая прогнозная численность пособий на погребение - 103,9 тыс. чел.
Конечный результат: увеличение размеров пособий на погребение на 6 процентов. Материальная поддержка государства семьям (лицам), осуществившим погребение получателей пенсий и пособий путем выплаты пособий на погребение.
Финансово-экономический результат:
Размер пособий на погребение:
- инвалидов и участников войны - 38 220 тенге;
- получателей пенсий и пособий - 16 380 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 процентное обеспечение выплаты пособий на погребение лицам, которые своевременно обратились и имеют право на его получение.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 154
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Государственные специальные пособия лицам, работавшим
на подземных и открытых горных работах, на работах
с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда"
на 2007 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   зейнетақы және жәрдемақы алушыларды жерлеуді жүзеге асырған отбасыларға (тұлғаларға) мемлекеттің қосымша материалдық қолдауы.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : зейнеткерлерді, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларды, жерасты және ашық тау-кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыларды жерлеуге арналған жәрдемақыларды уақытылы төлеуді қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Жерлеуге
берілетін
жәрдемақы
2
100
Зейнеткерлерді,
ҰОС қатысушылары мен мүгедектерін жерлеуге
берілетін
жәрдемақы
Зейнеткерлерді, Ұлы
Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін жерлеуді жүзеге асырған отбасыларға (тұлғаларға) жәрдемақыны уақтылы төлеуді ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы
Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
3
101
Жер астындағы
және ашық
тау-кен
жұмыстарында,
ерекше
зиянды
және
ерекше
ауыр
еңбек
жағдайларындағы
жұмыстарда жұмыс
істеген,
мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақылар
және мемлекеттік
арнайы
жәрдемақылар
алушыларды
жерлеуге
берілетін
жәрдемақы
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алушыларды,
жер асты және ашық
кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алушыларды жерлеген отбасыларға (тұлғаларға) арналған жәрдемақыларды уақытылы төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасы
Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: зейнетақы мен жәрдемақы алушыларды жерлеуге жұмсалған шығындарды өздері көтерген отбасыларға (тұлғаларға) жерлеуге берілетін жәрдемақыларды төлеу. Жерлеуге берілетін жәрдемақылардың болжамды орташа жылдық саны - 103,9 мың адам.
Түпкі нәтиже: жерлеуге берілетін жәрдемақылар мөлшерінің 6 пайызға өсуі. Зейнетақы мен жәрдемақы алушыларды жерлеуді жүзеге асырған отбасыларға (тұлғаларға) мемлекеттің материалдық қолдауы.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
Жерлеуге берілетін жәрдемақылар мөлшері:
- соғыс мүгедектері мен қатысушыларына - 38220 теңге;
- зейнетақылар мен жәрдемақылар алушыларға - 16380 теңге
Уақтылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25-не дейін уақытылы төлеу.
Сапасы: жерлеуге берілетін жәрдемақыларды алуға уақтылы өтініш берген және жәрдемақы алуға құқығы бар тұлғаларды жерлеуге берілетін жәрдемақылармен 100 пайызға қамтамсыз ету.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулыcымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
154-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жер астындағы және ашық тау-кен жұмыстарында, еңбектің ерекше зиянды және ерекше ауыр жағдайында жұмыс
істегендерге мемлекеттік арнайы жәрдемақылар"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  2972432 тысячи тенге (два миллиарда девятьсот семьдесят два миллиона четыреста тридцать две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  социальная защита граждан, имевших по состоянию на 1 января 1998 года стаж на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда.
5. Задачи бюджетной программы:  организация и своевременная выплата государственных специальных пособий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы (подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Государствен-
ные специаль-
ные пособия
лицам, рабо-
тавшим на
подземных и
открытых гор-
ных работах,
на работах с
особо вредными
и особо тяже-
лыми условиями
труда
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат государ-
ственных спе-
циальных посо-
бий лицам, вы-
работавшим стаж
на подземных и
открытых горных
работах, на ра-
ботах с особо
вредными и осо-
бо тяжелыми ус-
ловиями труда.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата государственных специальных пособий лицам, выработавшим стаж на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями. Среднегодовая прогнозная численность получателей 23504 человека.
Конечный результат: выплата месяц в месяц, увеличение размеров государственных специальных пособий.
Финансово-экономический результат: размер государственных специальных пособий (9 МРП) 9828 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 процентная выплата назначенных государственных специальных пособий лицам, выработавшим стаж на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда.
ПРИЛОЖЕНИЕ 155
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Государственные пособия семьям, имеющим детей"
на 2007 год

1. Құны : 2972432 мың теңге (екі миллиард тоғыз жүз жетпіс екі миллион төрт жүз отыз екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі  Заңы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша жерасты, ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген стажы бар адамдарды әлеуметтік қорғау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды уақтылы төлеу және ұйымдастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Жер астындағы және
ашық тау-кен
жұмыстарында,
еңбектің
ерекше
зиянды
және
ерекше
ауыр
жағдайында жұмыс
істеген
адамдарға мемлекеттік арнайы
жәрдемақылар
Қажеттілікке сәйкес
жерасты, ашық кен
жұмыстарында, еңбек
жағдайлары ерекше
зиянды және ерекше
ауыр жұмыстарда істеген стажы бар тұлғаларға ай сайынғы төлемдерді ұйымдастыру.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: жерасты ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген стажы бар тұлғаларға мемлекеттік арнайы жәрдемақылар төлеу. Алушылардың болжамды орташа жылдық саны - 23504 адам.
Түпкі нәтиже: төлемдерді ағымдағы айға төлеу, мемлекеттік арнайы жәрдемақылар мөлшерін арттыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: мемлекеттік арнайы жәрдемақылар мөлшері (9 АЕК) - 9828 теңге.
Уақытылығы: кестеге сай 25-не дейін ай сайын уақтылы төлеу.
Сапасы: жерасты ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген стажы бар адамдарға тағайындалған мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды 100 пайызға төлеу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
155-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар" деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  16 723 500 тысяч тенге (шестнадцать миллиардов семьсот двадцать три миллиона пятьсот тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  социальная поддержка семей, имеющих детей.
5. Задачи бюджетной программы:
выплата единовременного пособия в связи с рождением ребенка в размере 15 МРП;
- выплата ежемесячных пособий по уходу за ребенком до 1 года в размерах:
на первого ребенка - 3 МРП,
на второго - 3,5 МРП,
на третьего - 4 МРП,
на четвертого и более по 4,5 МРП;
- обеспечение своевременной выплаты единовременного государственного пособия в связи с рождением ребенка и ежемесячных государственных пособий по уходу за ребенком до одного года.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Государствен-
ные пособия
семьям,
имеющим детей
2
100
Единовремен-
ные государ-
ственные по-
собия в связи
с рождением
ребенка
В соответствии с
потребностью ор-
ганизация ежеме-
сячных выплат
единовременного
государственного
пособия в связи с
рождением ребен-
ка.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3
101
Государствен-
ные пособия
по уходу за
ребенком до
одного года
В соответствии с потребностью ор-
ганизация ежеме-
сячных дифферен-
цированных выплат
государственных
пособий по уходу
за ребенком до
одного года.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата пособий на рождение и по уходу за ребенком до 1 года семьям, имеющим детей. Среднегодовая прогнозная численность получателей государственных пособий:
на рождение детей - 258,5 тысяч человек;
по уходу за ребенком до 1 года - 208,5 тысяч человек.
Конечный результат: материальная поддержка со стороны государства граждан, занятых уходом за детьми до 1 года.
Финансово-экономический результат: размер государственного пособия на рождение ребенка - 16380 тенге.
Средний размер пособий по уходу за ребенком до одного года - 4994 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 процентная выплата назначенных государственных пособий в связи с рождением ребенка и по уходу за ребенком до одного года.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 156
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Единовременные государственные денежные компенсации
пострадавшим вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"
на 2007 год

1. Құны : 16 723 500 мың теңге (он алты миллиард жеті жүз жиырма үш миллион бес жүз мың теңге).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңының  4-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : балалы отбасыларды әлеуметтік қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- 15 АЕК мөлшерінде бала тууына байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақыларды төлеу;
- 2006 жылдың 1 шілдесінен бастап бала 1 жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты ай сайын төленетін мемлекеттік жәрдемақыларды
бірінші балаға 3 АЕК,
екінші балаға 3,5 АЕК,
үшінші балаға 4 АЕК,
төртінші және одан көп балаға 4,5 АЕК мөлшерінде төлеу.
- бала тууына байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақы және бала 1 жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты ай сайын төленетін мемлекеттік жәрдемақылардың уақытында төленуін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар
2
100
Бала
тууға
байланысты
біржолғы
мемлекеттік
жәрдемақылар
Бала тууына байланысты біржолғы мемелекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын қажеттілікке сәйкес ұйымдастыру.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
3
101
Бір
жасқа
дейінгі
баланы
күту
үшін төленетін
мемлекеттік
жәрдемақылар
Бала бір жасқа толғанға дейін оның  күтіміне байланысты мемлекеттік сараланған жәрдемақы төлемдерін ай сайын қажеттілікке сәйкес ұйымдастыру.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: бала тууына байланысты және бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты берілетін жәрдемақыларды төлеу.
Мемлекеттік жәрдемақы алушылардың болжамды орташа жылдық саны:
бала тууына байланысты - 258,5 мың адам;
бір жасқа дейінгі бала күтіміне байланысты - 208,5 мың адам.
Түпкі нәтиже: 1 жасқа дейінгі баланы күтетін азаматтарды мемлекет тарапынан материалдық қолдау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бала тууына байланысты берілетін мемлекеттік жәрдемақы мөлшері - 16380 теңге.
Бір жасқа дейінгі бала күтіміне байланысты берілетін орташа жәрдемақы мөлшері - 4994 теңге.
Уақтылығы: кестеге сәйкес 25-не дейін ай сайын уақтылы төлеу.
Сапасы: бала тууына байланысты және бір жасқа толғанға дейінгі бала күтіміне байланысты тағайындалған мемлекеттік жәрдемақыларды 100 пайыз төлеу.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
156-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендерге төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар" деген 008 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  4 682 512 тысяч тенге (четыре миллиарда шестьсот восемьдесят два миллиона пятьсот двенадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 12  Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  выполнение государством обязательств прошлых лет по выплате единовременных государственных денежных компенсаций пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение своевременной выплаты единовременных государственных денежных компенсаций пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне:
- пенсионерам;
- получателям государственных социальных пособий;
- работающим и неработающим гражданам, проживающим и проживавшим в зонах радиационных рисков и на территориии с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 годы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Единовремен-
ные государ-
ственные де-
нежные ком-
пенсации
пострадавшим
вследствие
ядерных испы-
таний на Се-
мипалатинс-
ком испыта-
тельном ядер-
ном полигоне
2
100
Пенсионеры и
получатели
государствен-
ных социаль-
ных пособий
Организация
своевременных
выплат едино-
временных
денежных ком-
пенсаций пен-
сионерам, по-
лучателям го-
сударственных
социальных
пособий.
в тече-
ние года
по мере
посту-
пления
заявле-
ний.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3
101
Работающее и
неработающее
население,
проживающее и
проживавшее в
зонах
радиационных
рисков и на
территории с
льготным
социально-
экономическим
статусом с
1949 по 1990
годы
Организация
своевременных
выплат едино-
временных го-
сударственных
денежных ком-
пенсаций рабо-
тающим и нера-
ботающим граж-
данам, прожи-
вающим и про-
живавшим в
зонах
радиационных
рисков и на
территории с
льготным
социально-
экономическим
статусом с
1949 по 1990
годы
в тече-
ние года
по мере
посту-
пления
заявле-
ний.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: выплата единовременной государственной денежной компенсации пенсионерам, получателям государственных социальных пособий, работающим и неработающим гражданам, проживающим и проживавшим в зонах радиационных рисков и на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 годы.
Среднегодовая прогнозная численность:
- пенсионеров и получателей государственных социальных пособий - 9354 человек;

1. Құны : 4 682 512 мың теңге (төрт миллиард алты жүз сексен екі миллион бес жүз он екі мың теңге).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының  12-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   мемлекеттің Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккендерге біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу жөніндегі міндеттемесін орындау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен:
- зейнеткерлерге;
- мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды алушыларға;
- радиациялық қатер өңірлеріне жататын аумақтарда және әлеуметтік-экономикалық мәртебесі жеңілдікті аймақтарда тұратын және 1949 жылдан 1990 жылдар аралығында тұрған, жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақыны уақтылы төлеуді ұйымдастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендерге төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
2
100
Зейнеткерлер және
әлеуметтік мемлекеттік жәрдемақы
алушылар
Зейнеткерлерге, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға біржолғы ақшалай өтемақыларды
төлеуді ұйымдастыру.
Өтініш түсуіне байланысты жыл ішінде.
Қазақстан
Республикасының
Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
3
101
1949-1990
жылдар
аралығында
радиациялық қауіпті
аймақтарда және жеңілдікті әлеуметтік-экономикалық мәртебесі бар аумақта тұратын
және тұрған
жұмыс істейтін  және жұмыс істемейтін
халық
Радиациялық катер өңірлеріне жататын аумақтарда және әлеуметтік-экономикалық мәртебесі жеңілдікті болып келетін аймақтарда тұратын және 1949 жылдан 1990 жылдар аралығында тұрған, жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақыларды уақтылы төлеуді ұйымдастыру.
Өтініштердің түсуіне қарай   жыл ішінде.
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар алушыларға, радиациялық қатер өңірлеріне жататын аумақтарда және әлеуметтік-экономикалық мәртебесі жеңілдікті болып келетін аймақтарда тұратын және 1949 жылдан 1990 жылдар аралығында тұрған, жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтарға мемлекеттік біржолғы ақшалай өтемақыларды уақытында төлеу.
Орташа жылдық болжамды саны:
- зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар - 9354 адам;

- работающих и неработающих граждан, проживающих и проживавших в зонах радиационных рисков и на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 годы - 219926 человек.
Конечный результат: погашение задолженности по выплате компенсаций за проживание в зоне ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, пенсионерам и получателям государственных социальных пособий, работающим и неработающим гражданам, проживающим и проживавшим в зонах радиационных рисков и на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 годы.
Финансово-экономический результат: средний размер компенсации составит:
- пенсионерам и получателям государственных пособий - 22,7 тыс. тенге;
- работающим и неработающим гражданам - 20,3 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года по мере поступления заявлений.
Качество: 100 процентная выплата назначенной единовременной государственной денежной компенсации пенсионерам и получателям государственных пособий, а также работающим и неработающим гражданам, проживающим и проживавшим в зонах радиационных рисков и на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 годы.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 ; от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 157
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы для выплаты государственных
пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей"
на 2007 год
1. Стоимость:  3816000 тысяч тенге (три миллиарда восемьсот шестнадцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статьи 4 9 Закона  Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  социальная поддержка малообеспеченных семей, имеющих детей до 18 лет.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение своевременной выплаты ежемесячных государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

- радиациялық қатер өңірлеріне жататын аумақтарда және әлеуметтік-экономикалық мәртебесі жеңілдікті болып келетін аймақтарда тұратын және 1949 жылдан 1990 жылдар аралығында тұрған жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтар - 219926 адам.
Түпкі нәтиже: зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар алушыларға, радиациялық катер өңірлеріне жататын аумақтарда және әлеуметтік-экономикалық мәртебесі жеңілдікті болып келетін аймақтарда тұратын және 1949 жылдан 1990 жылдар аралығында тұрған жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтарға мемлекеттік біржолғы ақшалай өтемақы төлеу жөніндегі берешекті өтеу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: өтемақының орташа мөлшері:
- зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар үшін - 22,7 мың теңге;
- жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтар үшін - 20,3 мың теңге болады.
Уақтылылығы: жыл ішінде өтініштердің түсуіне қарай.
Сапасы: зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар алушыларға, радиациялық қатер өңірлеріне жататын аумақтарда және әлеуметтік-экономикалық мәртебесі жеңілдікті болып келетін аймақтарда тұратын және 1949 жылдан 1990 жылдар аралығында тұрған жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтарға тағайындалған мемлекеттік біржолғы ақшалай өтемақыларды 100 пайыз төлеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597 , 2007.11.06.  N 1052  қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
157-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 3816000 мың теңге (үш миллиард сегіз жүз он алты миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылдың 28 маусымдағы Заңының  4 ,   9-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   18 жасқа дейінгі балалары бар аз қамтылған отбасыларды әлеуметтік қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   аз қамтылған отбасылардың балаларына арналған жәрдемақы төлемдерін уақтылы қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

009
Целевые те-
кущие транс-
ферты об-
ластным бюд-
жетам, бюд-
жетам горо-
дов Астаны и
Алматы для
выплаты го-
сударствен-
ных пособий
на детей до
18 лет из
малообеспе-
ченных семей
1. Перечисление
целевых текущих
трансфертов об-
ластным бюдже-
там для выплаты
государственных
пособий на де-
тей до 18 лет
из малообеспе-
ченных семей.
2. Организация
своевременной
выплаты госу-
дарственных по-
собий на детей
до 18 лет из
малообеспечен-
ных семей
путем перечис-
ления целевых
трансфертов
областям.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан,
Акимы
областей
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат:
выплата пособий на 367,7 тыс. детей в год, из них:
Акмолинской - 1,9;
Актюбинской - 11,0;
Алматинской - 40,8;
Атырауской - 14,9;
Восточно-Казахстанской - 12,0;
Жамбылской - 80,0;
Западно-Казахстанской - 14,5;
Карагандинской - 5,2;
Костанайской - 25,3;
Кызылординской - 49,8;
Павлодарской - 5,4;
Северо-Казахстанской - 21,3;
Южно-Казахстанской - 85,6.
Конечный результат: улучшение материального положения малообеспеченных семей, имеющих детей.
Финансово-экономический результат: размер государственных пособий на детей составит 1092 тенге в месяц.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: своевременная выплата пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей.
ПРИЛОЖЕНИЕ 158
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Единовременная денежная компенсация реабилитированным
гражданам-жертвам массовых политических репрессий"
на 2007 год
1. Стоимость:  80277 тысяч тенге (восемьдесят миллионов двести семьдесят семь тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  ст. 22 25 Закона  Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий".
3. Источники финансирования  бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  компенсирование материального и морального вреда реабилитированным гражданам, признанным жертвами массовых политических репрессий.
5. Задачи бюджетной программы:  своевременное обеспечение выплаты единовременной денежной компенсации жертвам массовых политических репрессий в размерах, установленных законодательством Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зация
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

009
Облыстық
бюджеттерге,
Астана
және
Алматы
қалаларының
бюджеттеріне табысы аз отбасылардағы
18 жасқа
дейінгі
балаларға мемлекеттік
жәрдемақылар төлеуге
ағымдағы нысаналы
трансферттер
1. Аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына арналған мемлекеттік жәрдемақыларды төлеу үшін облыстық бюджеттерге ағымдағы нысаналы трансферттерді аудару.
2. Аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына арналған мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін облыстарға аударымдар жасау арқылы уақтылы ағымдағы нысаналы трансферттерді   аудару.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі, облыс
әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: жылына 367,7 мың балаларға жәрдемақылар төлеу, оның ішінде:
Ақмола облысы - 1,9;
Ақтөбе - 11,0;
Алматы - 40,8;
Атырау - 14,9;
Шығыс Қазақстан - 12,0;
Жамбыл - 80,0;
Батыс Қазақстан - 14,5;
Қарағанды - 5,2;
Қостанай - 25,3;
Қызылорда - 49,8;
Павлодар - 5,4;
Солтүстік Қазақстан - 21,3;
Оңтүстік Қазақстан облысы - 85,6.
Түпкі нәтиже: балалары бар аз қамтылған отбасылардың материалдық жағдайын жақсарту.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: балаларға берілетін мемлекеттік жәрдемақы мөлшері айына 1092 теңге құрайды.
Уақтылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25-не дейін уақтылы төлеу. Сапасы: аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына арналған жәрдемақылардың уақтылы төленуі.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
158-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Ақталған азаматтарға-жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарына біржолғы ақшалай өтемақы"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 80277 мың теңге (сексен миллион екі жүз жетпіс жеті мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуірдегі Заңының  22,   25-баптары .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   жаппай қуғын-сүргін құрбандары ретінде танылған азаматтардың материалдық және моральдық зияндарын өтеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасының Заңдарымен бекітілген көлемде жаппай қуғын-сүргін құрбандарына берілетін біржолғы ақшалай өтемақыларды уақтылы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

010
Единовремен-
ная денежная
компенсация
реабилитиро-
ванным граж-
данам-жерт-
вам массовых
политических
репрессий
Организация свое-
временной выплаты
единовременной
денежной компен-
сации реабилити-
рованным гражда-
нам-жертвам мас-
совых политичес-
ких репрессий.
В тече-
ние года
по мере
обраще-
ния граждан.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата единовременной денежной компенсации реабилитированным гражданам-жертвам массовых политических репрессий. Среднегодовая прогнозная численность получателей - 2198 человек.
Конечный результат: компенсирование материального и морального вреда жертвам массовых политических репрессий.
Финансово-экономический результат: средний размер компенсации составит 68 946 тенге.
Своевременность: по мере обращения граждан.
Качество: своевременная выплата единовременной денежной компенсации гражданам-жертвам массовых политических репрессий в соответствии со  статьей 22  Закона Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий".
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 159
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Единовременные выплаты родителям, усыновителям,
опекунам погибших, умерших военнослужащих"
на 2007 год
1. Стоимость:  530 тысяч тенге (пятьсот тридцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Указ  Президента Республики Казахстан от 13 декабря 1999 года N 284 "О единовременных выплатах родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  оказание материальной помощи родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение своевременной материальной поддержки родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих: в период прохождения военной службы по призыву или после увольнения вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при прохождении военной службы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зация
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

010
Ақталған
азаматтарға жаппай
саяси
қуғын-
сүргін
құрбандарына біржолғы
ақшалай
өтемақы
Ақталған азаматтарға жаппай саяси қуғын-
сүргін құрбандарына
берілетін біржолғы
ақшалай өтемақы
төлемдерін уақтылы
ұйымдастыру.
Азаматтардың өтініш беруіне қарай жыл бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: ақталған азаматтарға - жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарына берілетін біржолғы ақшалай өтемақыларды төлеу. Алушылардың орташа жылдық саны 2198 адам.
Түпкі нәтиже: жаппай қуғын-сүргін құрбандары деп танылған азаматтардың материалдық және моральдық зияндарын өтеу.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: өтемақының орташа мөлшері 68 946 теңгені құрайды
Уақтылығы: азаматтардың өтініш беруіне қарай.
Сапасы: "Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуірдегі Заңының 22-бабына сәйкес ақталған азаматтарға - жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарына берілетін біржолғы ақшалай өтемақы төлемдерін уақтылы төлеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.  N 1052  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
159-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Қаза болған, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына,
асырап алушыларына, қамқоршыларына біржолғы төлемдер"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 530 мың теңге (бес жүз отыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына берілетін біржолғы төлемдер туралы" 1999 жылғы 13 желтоқсандағы N 284  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына материалдық көмек көрсету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   шақыру бойынша әскери қызметін атқару кезінде немесе босатылғаннан кейін әскери қызметін өткеру кезінде алған жаралану, контузия, мертігу, ауыру салдарынан қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына берілетін әлеуметтік көмекті уақытында қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

011
Единовремен-
ные выплаты
родителям,
усыновителям,
опекунам по-
гибших, умер-
ших военно-
служащих
Организация пере-
числения средств
согласно заявке
о потребностях в
единовременных
выплатах
родителям, усыно-
вителям, опекунам
погибших, умерших
военнослужащих,
представленной
областными, горо-
дов Астаны, Алма-
ты департаментами
(управления) ко-
ординации заня-
тости и соци-
альных программ.
В
течение
года
согласно
заявке
местных
исполни-
тельных
органов.
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: выплата единовременных пособий родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих. Среднегодовая прогнозная численность - 6 получателей.
Конечный результат: материальная поддержка родителей, усыновителей, опекунов погибших, умерших военнослужащих.
Финансово-экономический результат: единовременная выплата родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих:
- в период прохождения военной службы по призыву или после увольнения вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при прохождении военной службы (за исключением случаев, когда смерть наступила в результате их противоправных действий) в размере 87 750 тенге.
Своевременность: своевременное предоставление единовременной выплаты родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих согласно потребности местных исполнительных органов.
Качество: государственная поддержка в виде единовременных выплат родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих.
ПРИЛОЖЕНИЕ 160
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Прикладные научные исследования в области охраны труда"
на 2007 год
1. Стоимость:  61325 тысяч тенге (шестьдесят один миллион триста двадцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  ст. 26  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  ст. 8 9 Закона  Республики Казахстан от 28 февраля 2004 года "О безопасности и охране труда";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 января 2005 года N 67 "Об утверждении Программы безопасности и охраны труда Республики Казахстан на 2005-2007 годы".

011
Қаза
болған,
қайтыс
болған
әскери
қызмет-
шілердің
ата-аналарына,
асырап
алушыларына,
қамқоршыларына
біржолғы
төлемдер
Қаражатты облыстық,
Астана, Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменттері
(басқармалары) ұсынған қаза тапқан,
қайтыс болған әскери
қызметшілердің ата-
аналарына, асырап
алушыларына, қамқоршыларына біржолғы жәрдемақы төлеміне қажеттіліктер туралы
өтінімге сәйкес
аударуды ұйымдастыру.
Жергілікті атқарушы органдардың берген өтініштеріне сәйкес жыл бойы.
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына біржолғы жәрдемақыларды төлеу.
Алушылардың жылдық болжамды орташа саны - 6 адам.
Түпкі нәтиже: қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарын, асырап алушыларын, қамқоршыларын материалдық қолдау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына:
- әскери қызметін өткеру кезеңінде немесе жарақат, контузия, ауру себебінен әскери қызметтен босатылғаннан кейін (өздерінің заңға қайшы әрекеттерінің нәтижесінде қаза тапқан жағдайларды қоспағанда) - 87750 теңге көлемінде.
Уақтылығы: жергілікті атқарушы органдардың қажеттіліктеріне сәйкес қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына біржолғы төлемдерді уақытында беру.
Сапасы: қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына біржолғы төлемдер түрінде мемлекеттік қолдау.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
160-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 61325 мың теңге (алпыс бір миллион үш жүз жиырма бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі Заңының  26-бабы ; "Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 28 ақпандағы Заңының  8 ,   9-баптары ;»"Қазақстан Республикасының 2005-2007 жылдарға арналған Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 27 қаңтардағы N 67  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  обеспечение безопасности, сохранение жизни и здоровья работников в процессе трудовой деятельности.
5. Задачи бюджетной программы:  научное обеспечение безопасности и охраны труда, совершенствование системы управления охраной труда.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Прикладные
научные исс-
ледования в
области охра-
ны труда
Проведение
прикладных научных
исследований в
области безо-
пасности и ох-
раны труда по
следующим нап-
равлениям:
1. Оценка
качества
применяемых на
предприятиях
средств
индивидуальной
защиты от
воздействия
опасных и
вредных произ-
водственных
факторов.
2. Воздействие
вредных
факторов произ-
водственной
среды на произ-
водительность
труда
работников в
ведущих
отраслях
экономики
Республики
Казахстан.
3. Изучение
эффективности
влияния
лечебно-профи-
лактического
питания и
витаминных
препаратов
работниками
производств с
вредными
условиями труда
в аспекте
охраны труда и
адаптации
организма.
4. Научное
обоснование
требований к
проведению
внутреннего
контроля по
безопасности и
охране труда.
5. Разработка
научных
принципов
проведения
независимого
аудита
безопасности и
охраны труда.
6. Изучение
физиологических
изменений и
адаптации
организма
работников, не
достигших
восемнадцати-
летнего
возраста, к
физическим
нагрузкам и
регламентации
производствен-
ных нагрузок
при перемещении
и подъеме
тяжестей
вручную в
реальных
производствен-
ных условиях.
7. Разработка
оптимальных
систем
медицинского
обслуживания
работников
промышленных
предприятий по
предупреждению
развития
профессио-
нальных
заболеваний.
8. Разработка
критериев
безопасности
для систем
управления
охраной труда
в ведущих
отраслях
экономики.
9. Разработка
информационных
систем учета и анализа произ-
водственного
травматизма
на уровне
региона.
10. Оценка
организации
работы службы
охраны труда и
ее влияния на
снижение уровня
травматизма.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: изучение вопросов травматизма и профессиональных заболеваний, численности работающих в условиях, не отвечающих требованиям санитарно-гигиенических нормативов на базе 4 промышленных предприятий. Проведение прикладных научных исследований в области безопасности труда по 5 направлениям; в области охраны труда по 5 направлениям.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   еңбек процесінде жұмыскерлердің денсаулығын және өмірін сақтау, қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғауды ғылыми қамтамасыз ету, еңбекті қорғау басқару жүйесін жетілдіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Еңбекті
қорғау
саласындағы қолданбалы
ғылыми
зерттеулер
Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласының қолданбалы ғылыми зерттеулер төмендегі бағыттар бойынша жүргізу:
1. Кәсіпорындарда қолданылатын қауіпті және зиянды өндірістік факторлардың әсерінен жеке қорғану құралдарының сапасын бағалау.
2. Қазақстан Республикасының экономикасының жетекші салаларындағы қызметкерлердің еңбек өнімділігіне өндірістік ортаның зиянды факторларының әсер етуі.
3. Еңбек жағдайының зиянды өндірістеріндегі қызметкерлерге дәрумендік дәрі-дәрмектер мен емдік-сауықтыру тағамдарын қолдану негізінде еңбек жағдайларына адам ағзасының бейімделуі мен қалпына келтіру тетіктерінің тиімділігін зерттеу.
4. Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау бойынша ішкі бақылау жүргізуге қойылатын талаптарды ғылыми негіздеу.
5. Еңбек қауіпсіздігі
мен еңбекті қорғауға
тәуелсіз аудит
жүргізудің ғылыми
қағидаттарын әзірлеу.
6. Он сегіз жасқа
толмаған қызметкерлер
ағзасының қол күші
жұмысынан физиологиялық
өзгерулері мен
бейімделуін және
нақты өндірістік
жағдайларда ауыр
жүктерді қолмен
тасымалдау және көтеру
кезіндегі өндірістік
жүктемелердің
регламенттелуін
зерттеу.
7. Өнеркәсібі кәсіпорындарындағы кәсіби аурулардың алдын алу жөніндегі қызметкерлердің медициналық қызмет көрсетудегі тиімді жүйесін жасау.
8. Экономиканың жетекші салаларында еңбекті қорғаудың басқару жүйесі    үшін қауіпсіздік критерийлерін әзірлеу.
9. Аймақ көлемінде өндірістік жарақат алуды талдау мен ақпараттық жүйеге келтіру есебін жасау.
10. Еңбекті қорғау қызмет жұмыстарын ұйымдастыруды бағалау және оның жарақат алуды төмендетуде әсерін белгілеу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: 4 өнеркәсіптік кәсіпорын базасында санитария-гигеникалық талаптарға сай келмейтін жағдайларда жұмыс істейтін жұмыскерлер санын, өндірістік жарақаттану мен кәсіптік аурулар мәселелерін зерттеу. Еңбек қауіпсіздігі бойынша 5 бағытта, еңбекті қорғау бойынша 5 бағытта қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу.

Конечный результат: внедрение результатов прикладных научных исследований позволят снизить уровень производственного травматизма и профессиональных заболеваний на 0,5 %, численность работающих в условиях, не отвечающих требованиям санитарно-гигиенических нормативов на 1 %, потери рабочего времени на 0,8 %.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость проведения прикладных научных исследований по одной теме составляет 6 132,5 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года, в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: внедрение в практическую деятельность результатов научных исследований будут способствовать снижению воздействия вредных и опасных производственных факторов на производстве, уровня производственного травматизма и профессиональных заболеваний, а также усилят действенность систем управления охраной труда на производстве.
ПРИЛОЖЕНИЕ 161
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Обеспечение выплаты пенсий и пособий"
на 2007 год
1. Стоимость:  8210718 тысяч тенге (восемь миллиардов двести десять миллионов семьсот восемнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 1  Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";  статья 1  Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 4 июня 1997 года N 926 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный
центр по выплате пенсий".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  создание условий для эффективного функционирования систем пенсионного и социального обеспечения.
5. Задачи бюджетной программы:
- обеспечение эффективной системы выплаты пенсий и пособий, а также других социальных выплат;
- присвоение социально-индивидуальных кодов всем гражданам Республики Казахстан;
- учет и перевод обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды;
- ведение единой централизованной базы получателей пенсий и пособий;
- учет отчислений и выплат по социальному страхованию;
- поддержание функционирования Централизованной базы данных (Централизованная база данных инвалидов).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1

Соңғы нәтиже: қолданбалы ғылыми зерттеулер нәтижелерін өндіріске енгізу өндірістік жарақаттану мен кәсіптік аурулар деңгейін 0,5 %, санитария-гигиеналық талаптарға сай келмейтін жағдайларда жұмыс істейтін жұмыскерлер санын 1 %, жұмыс уақытын жоғалтуды 0,8 % төмендетуге мүмкіндік береді.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: бір тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізудің орташа құны 6 132,5 мың теңгені құрайды.
Уақтылылығы: жасалған шарттарға сәйкес жыл бойы.
Сапа: қолданбалы ғылыми зерттеулердің нәтижелері мен оларды практикалық қызметке енгізу өндірістегі зиянды және қауіпті өндірістік факторлардың әсерін, өндірістік жарақаттану мен кәсіптік аурулардың деңгейін төмендетуге, сондай-ақ өндірістегі еңбекті қорғауды басқару жүйесінің пәрменділігін күшейтуге ықпал ететін болады.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
161-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді қамтамасыз ету"
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 8210718 мың теңге (сегіз миллиард екі жүз он миллион жеті жүз он сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының  1-бабы ;»"Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі Заңының  1-бабы ;»"Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 4 маусымдағы N 926  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері:
республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   зейнетақы және әлеуметтік қамсыздандыру жүйесінің тиімді жұмыс істеуіне жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- зейнетақы және жәрдемақы, сондай-ақ басқа да әлеуметтік төлемдердің тиімді жүйесін қамтамасыз ету;
- Қазақстан Республикасының барлық азаматтарына әлеуметтік жеке кодтар беру;
- жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарын аудару және есепке алу;
- зейнетақы және жәрдемақы алушылардың біртұтас орталықтандырылған базасын жүргізу;
- әлеуметтік сақтандыру төлемдері мен аударымдарын есепке алу;
- Орталықтандырылған деректер қорының (Мүгедектердің орталықтандырылған деректер қоры) жұмыс істеуін қолдау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдар-
лама-
ның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1

013
Обеспечение
выплаты пен-
сий и пособий
Обеспечение
выплаты пенсий;
государственных
базовых
пенсионных
выплат;
государственных
социальных
выплат;
специальных
государственных
пособий;
надбавки к
пенсиям граждан,
пострадавших
вследствие
ядерных
испытаний на
Семипалатинском
испытательном
ядерном
полигоне;
пособий на
погребение;
государственных
специальных
пособий лицам
работавшим на
подземных и
открытых горных
работах, на
работах с особо
вредными и особо
тяжелыми
условиями труда;
социальных
выплат из
Государственного
фонда
социального
страхования;
единовременные
государственные
денежные
компенсации
пенсионерам,
получателям
государственных
социальных
пособий, а также
работающим и
неработающим
гражданам,
проживающим и
проживавшим в
зонах
радиационных
рисков и на
территории с
льготным
социально-
экономическим
статусом с 1949
по 1990 годы;
выплата
единовременных
государственных
пособий, в связи
с рождением
ребенка;
пособий по
уходу за
ребенком до 1
года, денежной
компенсации
реабилитирован-
ным гражданам-
жертвам массовых
политических
репрессий.
Формирование
макета дел
получателей для
назначения
пенсий и
пособий,
социальных
выплат из
Государственного
фонда
социального
страхования.
Присвоение
социально-
индивидуальных
кодов всем
гражданам
Республики
Казахстан.
Учет и перевод
обязательных
пенсионных
взносов в
накопительные
пенсионные фонды
и возврат
ошибочных
платежей
работодателям.
Ведение персони-
фицированного
учета отчислений
и выплат по
социальному
страхованию,
своевременный
перевод
обязательных
социальных
отчислений и
социальных
выплат.
Предоставление
информации о
размерах пенсий
и пособий для
назначения
государственной
адресной
социальной
помощи.
Уведомление
получателей об
удержаниях,
произведенных из
социальных
выплат из
Государственного
фонда
социального
страхования.
Обеспечение
информацией о
перечисленных
ошибочных
платежах и
обязательных
пенсионных
взносов в
накопительные
пенсионные
фонды,
социальных
выплатах из
Государственного
фонда
социального
страхования.
Аренда высоко-
скоростных
каналов связи
для поддержания
корпоративной
сети передачи
данных.
Приобретение, в
рамках
оказываемых
услуг, вычисли-
тельной техники
оборудования
для резервного
центра, мебели
и прочих
материальных и
нематериальных
активов в
соответствии с
перечнем
утверждаемым
приказом
Министра труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан,
РГКП "Госу-
дарственный
центр по
выплате
пенсий
Министерства
труда и
социальной
защиты
населения"

013
Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді қамтамасыз ету
Зейнетақылардың; мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерінің; мемлекеттік әлеуметтік төлемдердің; арнаулы мемлекеттік жәрдемақылардың; Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақылардың; жерлеуге берілетін жәрдемақылардың; жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақылардың; Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан әлеуметтік төлемдердің; радиациялық қатер өңірлеріне жататын аумақтарда және әлеуметтік-экономикалық мәртебесі жеңілдікті болып келетін аймақтарда тұратын және 1949 жылдан 1990 жылдар аралығында тұрған, жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтарға, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға зейнеткерлерге бір жолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылардың; бала тууына байланысты берілетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақылардың; бір жасқа толғанға дейінгі бала күтіміне берілетін жәрдемақылардың; ақталған азаматтар - саяси қуғын-сүргін құрбандарына берілетін ақшалай өтемақылардың төленуін қамтамасыз ету.
Зейнетақылар мен жәрдемақылар, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан әлеуметтік төлемдер тағайындау үшін алушылардың іс-қағаздар макетін калыптастыру. Қазақстан Республикасының барлық азаматтарына әлеуметтік жеке кодтар беру.
Жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарын аудару және есепке алу мен жұмыс берушілерге қате төлемдерді қайтару.
Әлеуметтік сақтандыру бойынша аударымдар мен төлемдердің дербестендірілген есебін жүргізу, міндетті әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді уақытында аудару.
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін зейнетақы және жәрдемақы мөлшерлері туралы ақпарат беру.
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан әлеуметтік төлемдерден жүргізілген ұстап қалулар туралы алушыларды хабарландыру.
Жинақтаушы зейнетақы қорларына қате аударылған төлемдер мен міндетті зейнетақы жарналары, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін әлеуметтік төлемдер туралы ақпаратпен қамтамасыз ету.
Деректерді беретін корпоративтік желілерді қолдау үшін байланыстың жоғарғы жылдамдықты арналарын жалдау.
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығымен бекітілген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметтер шегінде есептік техника, резервтік орталық үшін жабдықтар, жиһаздар, өзге де материалдық және материалдық емес активтерді сатып алу.
Жыл бойы
Қазақстан
Республи-
касы Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі, "Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" РМҚК.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: атоматизация рабочих мест районных, городских, областных подразделений Государственного центра по выплате пенсий.
Эффективное функционирование баз данных пенсий, пособий и прочих социальных выплат.
Поддержание в рабочем состоянии корпоративной сети передачи данных между пользователями (филиалы Государственного центра по выплате пенсий, Департаменты Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Медико-социальные экспертные комиссии,) Централизованной базы данных и Централизованной базы данных инвалидов.
Конечный результат: обеспечение полной, точной и своевременной выплаты пенсий, пособий и социальных выплат, в сроки установленные законодательством Республики Казахстан;
Обеспечение полного учета и своевременного перевода обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды, обязательных социальных взносов в государственный фонд социального страхования и социальных выплат из Фонда.
Финансово-экономический результат: доля затрат на администрирование финансовых потоков, проходящих через счета Государственного центра по выплате пенсий, снизится с 1,32 процентов относительно всей суммы расходов на социальные выплаты, выплачиваемых РГКП "Государственный центр по выплате пенсий".
Своевременность: ежедневно в течение года.
Качество: осуществление своевременных и полных выплат пенсий и пособий.
ПРИЛОЖЕНИЕ 162
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Информационно-аналитическое обеспечение
по базе занятости и бедности"
на 2007 год
1. Стоимость:  64757 тысяч тенге (шестьдесят четыре миллиона семьсот пятьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 4  Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1132 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  организация мониторинга рынка труда, занятости населения анализа и обобщения информации о состоянии рынка труда и об оказании государственной социальной помощи малообеспеченным гражданам Республики.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:  Тікелей нәтиже: зейнетақы төлеу жөніндегі орталықтың облыстық, қалалық, аудандық құрылымдарының жұмыс орындарын автоматтандыру.
Зейнетақы, жәрдемақы және өзге де әлеуметтік төлемдер деректер базасының тиімді жұмыс істеуі.
Орталықтандырылған деректер қоры және Мүгедектердің орталықтандырылған деректер қорын қолданушылар (Зейнетақы төлеу жөніндегі орталықтың филиалдары, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің департаменттері, Медициналық-әлеуметтік сараптау комиссиялары) арасындағы деректер берудің корпоративтік желілерінің жұмыс жағдайын қолдау.
Түпкі нәтиже: Қазақстан Республикасының заңдарымен бекітілген мерзімде зейнетақылардың, жәрдемақылардың және әлеуметтік төлемдердің толық, дұрыс және уақытылы төленуін қамтамасыз ету;
Жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарының, мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік жарналардың және Қордан әлеуметтік төлемдердің уақытылы аударылуын және толық есепке алуды қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: зейнетақы төлеу жөніндегі орталықтың шоттары арқылы өткізілетін қаржылық ағымдарға әкімшілік ету шығындарының үлесі "Зейнетақы төлеу жөніндегі орталық" РМҚК төлейтін әлеуметтік төлемдерге жұмсалатын шығындардың жалпы сомасына қатысты 1,32 пайызға дейін төмендейді.
Уақтылығы: бір жыл ішінде күн сайын.
Сапасы: зейнетақылар мен жәрдемақылардың уақытылы және толық төленуін жүргізеді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
162-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету"
деген 014 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 64757 мың теңге (алпыс төрт миллион жеті жүз елу жеті мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының  4-бабы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1132  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   еңбек рыногы, жұмыспен қамту жөнінде мониторингті, республиканың аз қамтамасыз етілген азаматтарына мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы ақпаратты талдау және қорытындылауды ұйымдастыру.

5. Задачи бюджетной программы:  сбор, обработка, анализ и подготовка информационно-аналитического материала в области труда, занятости и социального обеспечения населения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Информацион-
но-аналити-
ческое обес-
печение по
базе заня-
тости и
бедности
Сопровождение,
поддержка про-
граммно-прик-
ладной подсис-
темы по базе
занятости:
- актуализация
баз данных за-
нятости на ба-
зе информации
регионов;
- подготовка
информационно-
аналитического
материала по
состоянию рын-
ка труда в
республике.
Мониторинг
ввоза иност-
ранной рабочей
силы:
- поддержание
базы данных
работодателей,
привлекающих
специалистов
из других
стран, по ре-
гионам, видам
деятельности;
- базы данных
заявлений и
выданных по
ним разреше-
ний;
- базы данных
персонального
учета иност-
ранных специа-
листов;
- базы данных
о создании
дополнительных
рабочих мест,
в том числе
переобученных
гражданах
Республики
Казахстан на
предприятиях,
привлекающих
иностранную
рабочую силу.
Сопровождение,
поддержка про-
граммно-прик-
ладной подсис-
темы по госу-
дарственной
адресной со-
циальной помо-
щи:
- сопровожде-
ние региональ-
ной базы полу-
чателей госу-
дарственной
адресной со-
циальной
помощи.
Приобретение
прочих
активов:
(операционная
система для
серверных
приложений,
использующих
ее в качестве
платформы;
профессиональ-
ный офисный
пакет с допол-
нительными
модулями,
средства для
мониторинга
и защиты сети,
программное
обеспечение
для автомати-
зации докумен-
тооборота,
средства
разработки
для сопровож-
дения сайта,
резервное
копирование
данных и
восстановление
данных,
антивирусные
и др.).
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: сопровождение программных продуктов "Адресная социальная помощь", "Занятость".
Расширение существующих баз данных, совершенствование программно-прикладной системы.
Развитие информационно-вычислительной системы "Адресная социальная помощь".
С учетом повсеместного внедрения информационной системы "Социальная Карта". Разработка и внедрение информационной системы "Пособия на детей до 18 лет" в областях, городах Астаны, Алматы.
Конечный результат: обеспечение информационно-аналитическими материалами центральных и региональных исполнительных органов. Размещение на сайте www.enbek.kz системы информирования населения о состоянии спроса и предложения на рынке труда страны.
Финансово-экономический результат: внедрение информационной системы повысит производительность труда пользователей в среднем на 10 процентов.
Своевременность: в течение года в соответствии с планом.
Качество: принятые меры будут способствовать реализации активной политики снижения бедности, увеличение уровня занятости населения с учетом особенностей социально-экономического развития страны.
Информированность населения о состоянии спроса и предложения на рынке труда страны будет способствовать трудовой мобильности населения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 163
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Развитие информационной системы Государственного
центра по выплате пенсий"
на 2007 год

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :   еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау саласындағы ақпараттық-талдау материалдарын жинақтау, өңдеу, талдау және дайындау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдар-
лама-
ның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Жұмыспен
қамту
және кедейшілік
базасы
бойынша
ақпараттық-талдамалық
қамтама-
сыз ету
Жұмыспен қамту базасы бойынша бағдарламалық -қолданбалы бағыныңқы жүйені сүйемелдеу, қолдау:
- өңірлер ақпараты базасында жұмыспен қамту деректер базасын актуализациялау;
республикадағы еңбек рыногының күйі бойынша ақпараттық-талдау материалын даярлау.
Шетелдік жұмыс күшінің әкелінуіне мониторинг жүргізу:
- өңірлер, қызмет түрлері бойынша өзге елдерден мамандарды тартатын жұмыс берушілер базасын қолдау;
- өтініштер мен олар бойынша берілген рұқсатнамалар жөніндегі деректер базасы;
- шетелдік мамандарды дербес есепке алудың деректер базасы;
- қосымша жұмыс орындарын құру, шетелдік жұмыс күшін тартатын кәсіпорындарда Қазақстан Республикасының қайта оқытылған азаматтарының саны туралы деректер базасы.
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек, балаларға арналған мемлекеттік жәрдемақылар бойынша бағдарламалық-қолданбалы бағыныңқы жүйесін сүйемелдеу, қолдау:
- мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек, балаларға арналған жәрдемақылар алушылардың өңірлік базасын сүйемелдеу.
Өзге де активтерді сатып алу: (оны платформа ретінде қолданатын серверлік қосымшаларға арналған операциялық жүйе, қосымша модульдері бар кәсіби кеңселік десте, желіге мониторинг жүргізу және оны қорғау жөніндегі құралдар, құжат айналымын автоматтандыруға арналған бағдарламалық жасау, сайтты сүйемелдеуге арналған әзірлеме құралдары, деректерді резервтік көшірмелеу және деректерді қалпына келтіру, вирусқа қарсы және т.б. құралдар).
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасының
Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:»"Атаулы әлеуметтік көмек",»"Жұмыспен қамту" бағдарламалық өнімдерді сүйемелдеу. Пайдаланудағы деректер базасын кеңейту, бағдарламалық-қолданбалы жүйені жетілдіру. "Әлеуметтік Карта" ақпараттық жүйесінің жаппай енгізілуін ескере отырып "Атаулы әлеуметтік көмек" ақпараттық-есептеу жүйесін дамыту.»18 жасқа дейінгі балаларға арналған жәрдемақылар ақпараттық жүйесін облыстарда, Астана, Алматы қалаларында әзірлеу және енгізу.
Түпкі нәтиже:
- орталық және өңірлік атқару органдарын ақпараттық-талдау материалдарымен қамтамасыз ету; www.enbek.kz сайтында халықты елдің еңбек рыногындағы сұраныс және ұсыныс жағдайы жөнінде ақпараттандыру жүйесін орналастыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: ақпараттық жүйенің енгізілуі пайдаланушылардың еңбек өнімділігін орта есеппен 10 пайызға арттырады.
Уақытылылығы: жоспарға сәйкес жыл ішінде.
Сапасы: қабылданған шаралар кедейлікті төмендетудің белсенді саясатының іске асырылуына, елдің әлеуметтік-экономикалық дамуының ерекшеліктерін ескере отырып, халықтың жұмыспен қамтылу деңгейін ұлғайтуға септігін тигізеді.
Халықтың елдегі еңбек рыногындағы сұраныс пен ұсыныстың күйі жөнінде хабардар етілуі халықтың еңбек ұтқырлығына септігін тигізеді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N№1220 қаулысына
163-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың ақпараттық жүйесін дамыту"
деген 015 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  750000 тысяч тенге (семьсот пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 18  Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"; пункт 2 подпункт 5.1.2.  постановления  Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1359 "О программе развития накопительной пенсионной системы Республики Казахстан на 2005-2007 годы"; пункт 10  постановления  Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года N 17 "Об утверждении Программы реабилитации инвалидов на 2006-2008 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  создание единой системы реабилитации инвалидов и дальнейшее развитие накопительной пенсионной системы.
5. Задачи бюджетной программы:
организация мониторинга и контроль за выполнением индивидуальных программ реабилитации инвалидов;
- актуализация базы договоров участников пенсионной системы (вкладчиков).
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Развитие ин-
формационной
системы Го-
сударствен-
ного центра
по выплате
пенсий
1. Создание
Централи-
зованной Базы
Данных
Инвалидов:
1. Органи-
зация корпора-
тивной теле-
коммуникацион-
ной сети для
пользователей
системы,
обеспечение
полного
доступа к
Банку Данных.
2. Приобре-
тение компью-
терного
оборудования,
организаци-
онной техники  и электро-
оборудования.
3. Приобре-
тение лицензи-
онных
продуктов
Oracle.
4. Расши-
рение системы
хранилища
данных ЦБДИ.
2. Обеспечение
эффективности
уплаты
обязательных
пенсионных
взносов и
реализация
принципа "один
вкладчик -
один фонд" по
обязательным
пенсионным
взносам:
1. Приобре-
тение и
внедрение
программного
продукта по
мониторингу
пенсионных
накоплений.
2. Приобре-
тение
компьютерной,
организаци-
онной техники
и электро-
оборудования.
3. Приобре-
тение лицензи-
онных
продуктов
Oracle.
4. Раз-
работка и
внедрение
программного
продукта по
аналитической
системе.
Апрель-
май-июнь
Апрель-
май-июнь Апрель-
май-июнь
Июль-
август-
сентябрь
Август-
сентябрь
-октябрь
Апрель-
май-июнь
Апрель-
май-июнь
Июль-
август-
сентябрь
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Путем автоматизации рабочих мест в отделах медико-социальной экспертизы МТи СЗН РК, департаментах занятости и координации социальных программ, отделах занятости и социальных программ, будет достигнут учет 98 % инвалидов по Республике Казахстан. Снижение абсолютной суммы возвратов в общем количестве пенсионных отчислений до 2-3 %.
Обеспечение 100 % анонимности пенсионных вкладов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 164
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью,
возложенное судом на государство, в случае прекращения
деятельности юридического лица"
на 2007 год

1. Құны : 750000 мың теңге (жеті жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 1997 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының  18-бабы ; "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының жинақтаушы зейнетақы жүйесін дамытудың бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N  1359  қаулысы 2-тармағының 5.1.2.-тармақшасы; "2006-2008 жылдарға арналған мүгедектерді оңалтудың бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы N 17  қаулысының  10-тармағы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   мүгедектерді оңалтудың бірыңғай жүйесін жасау және жинақтаушы зейнетақы жүйесін одан әрі дамыту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламаларының орындалуына бақылау жасау және мониторинг ұйымдастыру;
- зейнетақы жүйесіне қатысушылар (салымшылар) шарттарының бірыңғай қорының өзектендірілуі.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдар-
лама-
ның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Зейнетақы төлеу
жөніндегі мемлекеттік
орталықтың ақпараттық
жүйесін
дамыту
1. Мүгедектердің Орталықтандырылған Деректер Қорын құру:
1. Жүйені қолданушылар үшін корпоративтік телекоммуникациялық желіні ұйымдастыру, Деректер Банкіне толығымен кіру мүмкіндігін қамтамасыз ету.
2. Компьютерлік жабдықтарды, ұйымдастыру техникасын және электр жабдықтарын сатып алу.
3. Оrасlе лицензиялық өнімдерді сатып алу.
4. МОДБ деректерін сақтайтын жүйені кеңейту.
2. Міндетті зейнетақы жарналарын төлеудің тиімділігін қамтамасыз ету және міндетті зейнетақы жарналары бойынша "бір салымшы - бір қор" принципін жүзеге асыру:
1. Зейнетақы жинақтарының мониторингі бойынша бағдарламалық өнімді сатып алу және іске қосу.
2. Компьютерлік, ұйымдастыру техникаларын және электр жабдықтарын сатып алу.
3. Оrасlе лицензиялық өнімдерді сатып алу.
4. Аналитикалық жүйе бойынша бағдарламалық өнімді әзірлеу және іске қосу.
Сәуір-мамыр-маусым.
Сәуір-мамыр-маусым
Сәуір-мамыр-маусым
Шілде-тамыз-қыркүйек
Тамыз-қыркүйек-қазан
Сәуір-мамыр-маусым Сәуір-мамыр-маусым
Шілде-тамыз-қыркүйек
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : ҚР ЕХӘҚМ медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдеріндегі, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру департаменттеріндегі, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдеріндегі жұмыс орындарын автоматтандыру арқылы Қазақстан Республикасы бойынша мүгедектерді есепке алу 98%-ға жеткізілетін болады.
Зейнетақы аударымдарының жалпы санындағы қайтарымдардың абсолюттік сомасын 2-3%-ға дейін төмендету.
Зейнетақы салымдарының 100% құпиялылығын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
164-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, сот мемлекетке жүктеген, адам өмірі мен денсаулығына келтірілген
зиянды өтеу" деген 016 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость:  1 267 424 тысячи тенге (один миллиард двести шестьдесят семь миллионов четыреста двадцать четыре тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   статья 945  Гражданского кодекса Республики Казахстан от 1 июля 1999 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  выполнение обязательств государства по возмещению вреда потерпевшим, в случае прекращения деятельности юридического лица.
5. Задачи бюджетной программы:
- погашение задолженности перед кредиторами первой очереди ликвидированных юридических лиц в части капитализации повременных платежей по возмещению вреда;
- своевременная выплата государством присужденных сумм потерпевшим в порядке, предусмотренном законодательными актами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Возмещение
за вред,
причиненный
жизни и
здоровью,
возложенное
судом на
государство,
в случае
прекращения
деятельности
юридического
лица
Организация и
осуществление
своевременных выплат по
решениям судов
В тече-
ние года
по мере
поступ-
ления
решения
судов
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата по решениям судов, вступивших в законную силу, о возмещении вреда, причиненного жизни и здоровью.
Конечный результат: выполнение обязательств государства по возмещению вреда потерпевшим, в случае прекращения деятельности юридического лица.
Финансово-экономический результат: средний размер выплат от 150 000 по 989 000 тенге в зависимости от объема капитализации платежей.
Своевременность: в течение года по мере поступления решений судов.
Качество: своевременное исполнение судебных решений.
ПРИЛОЖЕНИЕ 165
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на строительство и
реконструкцию объектов социального обеспечения"
на 2007 год
1. Стоимость:  507000 тысяч тенге (пятьсот семь миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 24  Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан",  постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года N 17 "Об утверждении Программы реабилитации инвалидов на 2006-2008 годы".

1. Құны : 1 267 424 мың теңге (бір миллиард екі жүз алпыс жеті миллион төрт жүз жиырма төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 шілдедегі Азаматтық Кодексінің  945-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, зардап шегушілерге зиянды өтеу жөніндегі мемлекеттің міндеттемелерін орындау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- таратылған заңды тұлғалардың бірінші кезектегі, кредиторлар алдындағы, зиянды өтеу жөніндегі мерзімді уақыттық төлемдерді капиталдандыру бөлігінде өтеу;
- зардап шеккендерге тиесілі сомаларды заң актілерінде қарастырылған тәртіппен уақтылы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдар-
лама-
ның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Заңды
тұлғаның
қызметі
тоқтатылған
жағдайда, сот
мемлекетке жүктеген, адам
өмірі мен
денсаулығына
келтірілген
зиянды
өтеу
Сот шешімдері бойынша
төлемдерді жүзеге
асыру және ұйымдастыру.
Сот шешімдерінің түсуіне байланысты жыл бойы.
Қазақстан
Республикасының
Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: адамның өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу туралы заңды күшіне енген сот шешімдері бойынша төлемдерді жүргізу.
Түпкі нәтиже: заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, зардап шегушілерге келтірілген зиянды өтеу жөніндегі мемлекеттің міндеттемелерін орындау.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: төлемдердің капиталдандыру көлеміне байланысты орташа мөлшері 150 000 теңгеден 989 000 теңгеге дейін.
Уақтылығы: сот шешімдерінің түсуіне байланысты жыл ішінде.
Сапасы: сот шешімдерінің уақытылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
165-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 507000 мың теңге (бес жүз жеті миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының  19,   24-баптары , "Мүгедектерді оңалтудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы N 17  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  улучшение системы реабилитации и социального обслуживания инвалидов, в том числе детей-инвалидов и престарелых.
5. Задачи бюджетной программы:  совершенствование качества медицинской и социальной реабилитации инвалидов, в том числе детей-инвалидов, нуждающихся в постоянном постороннем уходе и помощи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
строительст-
во и рекон-
струкцию
объектов
социального
обеспечения
Перечисление
целевых
трансфертов на
развитие для:
- строительства
Дома-интерната
для умственно-
отсталых детей
на 210 мест в
городе Актау
Мангистауской
области
(заключение
Государственной
экспертизы по
ТЭО проекта N
15-079/06 от 27
марта 2006
года);
- строительства
здания област-
ного центра
реабилитации
инвалидов в
городе Атырау
(заключение
Государственной
экспертизы по
ТЭО проекта
N 08-12/2006 от
16.02.06 г.);
- реконструкции
здания городской
больницы под
психоневро-
логический
интернат в
городе Рудном
Костанайской
области
(заключение
Государственной
экспертизы по
ТЭО проекта N
14-143/06 от
15.06.2006 г.).
Февраль-
декабрь
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан,
Акимы
Атырауской,
Мангис-
тауской,
Костанайской
областей
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: выполнение объема работ по строительству объектов в соответствии с проектно-сметной документацией.
Конечный результат: повышение уровня социального обслуживания инвалидов.
Своевременность: выполнение объема работ по строительству, согласно заключенным договорам с поставщиками услуг.
Качество: согласно требованиям строительных норм и правил Республики Казахстан.
ПРИЛОЖЕНИЕ 166
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
022 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных
организаций социальной защиты населения"
на 2007 год
1. Стоимость:  3309 тысяч тенге (три миллиона триста девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2004 года N 1241 "Об утверждении Программы дальнейшего углубления социальных реформ в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   мүгедектерді, оның ішінде мүгедек-балалар мен қарттарды оңалту және оларға әлеуметтік қызмет көрсету жүйесін жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : бөгде адамның тұрақты көмегіне мұқтаж мүгедектерді, оның ішінде мүгедек балаларды медициналық және әлеуметтік оңалтудың сапасын жетілдіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджеттеріне әлеуметтік
қамсыздандыру
объектілерін
салуға
және
реконструкциялауға берілетін нысаналы
даму
транс-
ферттері
Мыналар:
- Маңғыстау облысының Ақтау қаласындағы ақыл-есі кем мүгедек балаларға арналған 210 орындық интернат-үйінің құрылысы Жобаның ТЭН-сі бойынша Мемлекеттік сараптаманың 2006 жылғы 27 наурыздағы N 15-079/06 қорытындысы);
- Атырау қаласындағы Мүгедектерді оңалту облыстық орталығы ғимаратының құрылысына (Жобаның ТЭН-сі бойынша Мемлекеттік сараптаманың 2006 жылғы 16 ақпандағы N 08-12/2006 қорытындысы);
- Қостанай облысының Рудный қаласындағы қалалық емхананы психоневрологиялық интернат ғимаратының қайта жаңарту (Жобаның ТЭН-сі бойынша Мемлекеттік сараптаманың 2006 жылғы 16 маусымдағы N 14-143/06 қорытындысы) үшін нысаналы трасферттерді аудару.
Ақпан -желтоқсан
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі,
Маңғыстау, Атырау, Қостанай облыстарының әкімдері.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: объектілерді салу жөніндегі жұмыстар көлемінің
жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес орындалуы.
Түпкі нәтиже: мүгедектерге әлеуметтік қызмет көрсету деңгейін арттыру.
Уақтылығы: құрылыс жұмыстарының көлемін қызметтер жеткізушілері жасалған шарттарға сәйкес орындау.
Сапасы: Қазақстан Республикасының құрылыс нормалары мен ережелерінің талаптарына сәйкес.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
166-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Халықты әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау"
деген 022 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 3309 мың теңге (үш миллион үш жүз тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :  "Қазақстан Республикасында әлеуметтік реформаларды одан әрі тереңдетудің 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 қарашадағы N 1241  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  совершенствование профессионального мастерства и повышение качества предоставляемых социальных услуг.
5. Задачи бюджетной программы:
- обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков специалистов в сфере труда, занятости и социальной защиты населения;
- обеспечение подготовки и повышения квалификации специалистов системы социального обеспечения;
- проведение обучения специалистов в области социальной защиты, медико-социальной экспертизы, охраны труда, повышение профессионального уровня работников социальной сферы, занятости и охраны труда.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : ұсынылатын әлеуметтік қызметтер сапасын жоғарылату және кәсіби шеберлікті жетілдіру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- еңбек, жұмыспен қамту және еңбекті қорғау саласы мамандарының шеберлігін, теоретикалық және тәжірибелік білімдерін жаңарту;
- әлеуметтік қамсыздандыру жүйесі мамандарының кәсіптік деңгейін арттыру мен дайындығын қамтамасыз ету;
- әлеуметтік қорғау, медициналық-әлеуметтік сараптама, еңбекті қорғау саласындағы мамандарды оқытуды жүргізу, әлеуметтік сала, жұмыспен қамту және еңбекті қорғау қызметкерлерінің кәсіптік деңгейін арттыру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
022
Повышение
квалификации
и переподго-
товка кадров
государст-
венных
организаций
социальной
защиты
населения
Организация
курсов повыше-
ния квалифика-
ции государст-
венных служащих
по темам:
1) организация
социальной
защиты,
реабилитации и
социальной
адаптации с
ограниченными
возможностями
(2 квартал);
2) социальная
защита
населения (3,
4 кварталы);
3) вопросы
медико-
социальных
учреждений (2,
3 кварталы);
4) социальная
помощь на
дому одиноким
и одиноко
проживающим
престарелым (1,
2, 4 кварталы).
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: повышение профессионального уровня 294 специалистам.
Конечный результат: обеспечение потребности в повышении профессионального уровня кадров государственных организаций социальной защиты населения на 35 процентов.
Финансово-экономический результат: средние затраты на повышение квалификации одного специалиста государственной организации социальной защиты населения - 11 255 тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключенными договорами.
Качество: повышение профессионального уровня кадров государственных организаций социальной защиты населения согласно квалификационным характеристикам.
ПРИЛОЖЕНИЕ 167
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Методологическое обеспечение оказания инвалидам
протезно-ортопедической помощи"
на 2007 год
1. Стоимость:  26841 тысяча тенге (двадцать шесть миллионов восемьсот сорок одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  ст. 22  Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  создание инвалидам равных с другими людьми возможностей для жизнедеятельности и интеграции в общество.
5. Задачи бюджетной программы:
- проведение работ по внедрению новых технических, вспомогательных (компенсаторных) средств и средств передвижения;
- улучшение качества и обеспечение доступности предоставляемой инвалидам протезно-ортопедической помощи.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
022
Халықты
әлеуметтік қорғаудың
мемлекеттік
ұйымдары
кадрларының
біліктілігін
арттыру
және
оларды
қайта
даярлау
Мынадай:
1) мүмкіндігі шектеулі адамдарды әлеуметтік қорғауды, оңалтуды және әлеуметтік бейімдеуді ұйымдастыру (2 тоқсан);
2) халықты әлеуметтік қорғау (3, 4 тоқсан);
3) медициналық-әлеуметтік мекемелер мәселелері (2, 3 тоқсан);
4) жалғызілікті және жалғыз тұратын қарттарға үйде әлеуметтік көмек көрсету (1, 2, 4   тоқсан) - тақырыптарында мемлекеттік қызметкерлердің біліктілігін арттыру курстарын ұйымдастыру.
Жыл бойы
Қазақстан
Республикасы Еңбек
және
халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер
Тікелей нәтиже: 294 маманның кәсіптік біліктілігін арттыру.
Түпкі нәтиже: мемлекеттік әлеуметтік қорғау ұйымдары мамандарының кәсіптік деңгейін арттыру қажеттілігін 35 пайызға қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: мемлекеттік әлеуметтік қорғау ұйымының бір маманының кәсіптік деңгейін арттырудың орташа шығыны 11 255 теңге болады.
Уақтылығы: келісім-шартқа сәйкес жыл ішінде.
Сапасы: мемлекеттік әлеуметтік қорғау ұйымдары мамандарының кәсіптік деңгейін кәсіптік мінездеме негізінде арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
№1220 қаулысына
167-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді
әдіснамалық қамтамасыз ету"
деген 023 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 26841 мың теңге (жиырма алты миллион сегіз жүз қырық бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының  22-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері :   республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мүгедектердің басқа адамдармен тең іс-әрекет жасауына және қоғамға кірігуіне тең мүмкіндіктер жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- жаңа техникалық, көмекші (компенсаторлық) құралдарды және жүріп-тұру құралдарын енгізу жөнінде жұмыс жүргізу;
- мүгедектерге ұсынылатын протездік-ортопедиялық көмектің сапасын және қол жетер жақсарту.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование программы (подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
023
Методологи-
ческое обес-
печение ока-
зания инва-
лидам
протезно-
ортопедичес-
кой помощи
- разработка
технической
документации на
новые виды изде-
лий для протез-
но-ортопедичес-
ких предприятий;
- разработка
медицинских ре-
комендаций по
протезированию и
протезостроению;
- организация и
проведение работ
по внедрению
новых средств
реабилитации и
передвижения ин-
валидов;
- проведение
опытно-экспери-
ментальных работ
по протезирова-
нию инвалидов со
сложными, особо
сложными и ати-
пичными формами
увечья;
- обучение
протезированию и
протезостроению
специалистов
протезно-ортопе-
дических пред-
приятий;
- перечисление
капитальных
трансфертов на
приобретение
оборудования для
технического
перевооружения
Республиканского
государственного
казенного
предприятия
"Республиканский
центр экспери-
ментального
протезирования
Министерства
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан" в
соответствии с
перечнем,
утверждаемым
приказом
Министра труда
и социальной
защиты населения
Республики
Казахстан.
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 года N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- оказание медицинских услуг по протезированию;
- улучшение качества отечественных протезно-ортопедических изделий;
- переход к выпуску современных новых протезно-ортопедических изделий на 3 акционерных обществах.
Конечный результат: удовлетворение особых потребностей инвалидов в современных протезно-ортопедических средствах.
Финансово-экономический результат: снижение себестоимости выпускаемых протезно-ортопедических изделий.
Своевременность: в течение года.
Качество: переход к обеспечению инвалидов современными протезно-ортопедическими изделиями высокого качества.
ПРИЛОЖЕНИЕ 168
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
213  Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Переселение на историческую родину и социальная защита оралманов"
на 2007 год
1. Стоимость:  11592014 тысяч тенге (одиннадцать миллиардов пятьсот девяносто два миллиона четырнадцать тысяч тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 6 ноября 2007 года N  1052 .

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Мүгедек-
терге
про-
тездік-
ортопе-
диялық
көмек
көрсету-
ді әдіс-
намалық
қамтама-
сыз ету
- протездік-ортопедиялық кәсіпорындар үшін бұйымдардың жаңа түрлеріне техникалық құжаттама әзірлеу;
- протездік-ортопедиялық кәсіпорындар үшін протездеу және протез салу саласында медициналық ұсынымдар әзірлеу;
- мүгедектерді оңалту және олардың жүріп тұруына жаңа құралдар енгізу жөнінде жұмыстар ұйымдастыру және жүргізу;
- күрделі, ерекше күрделі және қалыпты емес зақымдануы бар мүгедектерді протездеу жөніндегі сынақ-тәжірибе жұмыстарын жүргізу;
- протездік-ортопедиялық кәсіпорындардың мамандарын протездеуге және протез салуға үйрету;
- Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің "республикалық эксперименталды протездеу орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын техникалық қайта жарақтандыру үшін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығымен бекітілетін тізбеге сәйкес жабдықтар сатып алуға күрделі трансферттер аудару.
Жыл
бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
- протездеу бойынша медициналық қызметтер көрсету;
- отандық протездік-ортопедиялық бұйымдардың сапасын жақсарту;
- 3 акционерлік қоғамда қазіргі жаңа протез-ортопедиялық бұйымдар шығаруға көшу.
Түпкі нәтиже: мүгедектердің қазіргі протездік-ортопедиялық бұйымдарға қажеттілігін жауап беретін қанағаттандыру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: шығарылатын протездік-ортопедиялық бұйымдардың өзіндік құнын төмендету.
Уақтылығы: жыл бойы.
Сапасы: мүгедектерді жоғары сапалы протездік-ортопедиялық бұйымдармен қамтамасыз етуге көшу.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
168-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2007 жылға арналған
"Оралмандарды тарихи отанына қоныстандыру және әлеуметтік қорғау"
деген 027 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 11592014 мың теңге (он бір миллиард бес жүз тоқсан екі миллион он төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2007.11.06.   N 1052  Қаулысымен.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  статья 29-4  Закона Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения";  Указ  Президента Республики Казахстан от 27 декабря 2004 года N 1508 "О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы";  Постановление  Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года N 15 "Об утверждении Правил возмещения расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), выделения средств для приобретения жилья по месту прибытия и выплаты единовременных пособий оралманам, прибывшим по квоте иммиграции".
3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы:  содействие росту численности населения Республики Казахстан за счет миграционных процессов и созданию условий для интеграции оралманов в новые общественные условия.
5. Задачи бюджетной программы:
- организация переселения и социальная защита оралманов;
- выделение средств для приобретения жилья семьям оралманов, прибывших по квоте иммиграции оралманов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Переселение
на истори-
ческую
родину и
социальная
защита
оралманов
2
100
Центр
временного
размещения
оралманов
Размещение семей
оралманов, при-
бывших по квоте
иммиграции орал-
манов, на период
адаптации в
Центре временно-
го размещения
оралманов.
Организация про-
ведения капита-
льного ремонта
Центров
временного
размещения
оралманов по
Западно-
Казахстанской и
Южно-
Казахстанской
областям.
В тече-
ние года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3
101
Переселение
и социальная
защита
оралманов
- выплата
единовременных
пособий и возме-
щение расходов
на проезд и про-
воз имущества;
- организация
переселения се-
мей оралманов и
провоз их иму-
щества из иност-
ранных государ-
ств по квоте им-
миграции оралма-
нов до конечного
места жительст-
ва;
- обеспечение
оралманов про-
дуктами питания
и лекарственными
средствами в пу-
ти следования
до места
жительства;
- оплата за
изготовление
удостоверения
"Оралман";
- оплата
документирования
оралманов;
- оплата банков-
ских услуг.
В течение года
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
4
102
Обеспечение
жильем
оралманов
- выделение
средств на при-
обретение жилья
семьям оралма-
нов, прибывшими
по квоте иммиг-
рации оралманов;
- оплата банков-
ских услуг.
В тече-
ние года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі :   Қазақстан Республикасының "Халықтың көші қоны туралы" 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының  29-4-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 1508 "Оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшіп келу квотасы туралы"  Жарлығы ; "Көшіп келу квотасы бойынша келген оралмандарға тұрақты тұратын жеріне бару және мүлкін (оның ішінде малын) апару жөніндегі шығыстарын өтеу, келген жері бойынша тұрғын үй сатып алу үшін қаражат бөлу және біржолғы жәрдемақылар төлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы N 15  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты :   көші-қон процестерінің есебінен Қазақстан Республикасы халқының санын өсіруге және оралмандарды жаңа қоғамдық жағдайларға кіргіздірілуіне жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- оралмандардың қоныс аударуын және оларды әлеуметтік қорғауды ұйымдастыру;
- оралмандар көші-қоны квотасы бойынша келген оралмандар отбасыларына тұрғын үй сатып алуға қаражат бөлу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
N р/с
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Бағдарламаның (кіші
бағдар-
ламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Оралман-
дарды
тарихи
отанына
қоныс-
тандыру
және
әлеу-
меттік
қорғау
2
100
Оралман-
дарды
уақытша
орна-
ластыру
орталығы
Көші-қон квотасымен келген оралмандар отбасыларын бейімделу кезеңінде Оралмандарды уақытша орналастыру орталығына орналастыру.
Батыс Қазақстан және Оңтүстік Қазақстан облыстары бойынша Оралмандарды уақытша орналастыру орталығының ғимараттына күрделі жөндеу жүргізуді ұйымдастыру.
Жыл бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
3
101
Оралман-
дардың
көшіп
келуі
және
әлеу-
меттік
қорғалуы
- жолақы және жүк тасымалы шығындарын өтеу және біржолғы жәрдемақыларды төлеу;
- оралмандардың көші-қон квотасы бойынша шет мемлекеттерден оралмандар отбасын түпкілікті тұрғылықты жеріне дейін ұйымдасқан түрде көшіруді және олардың мүлкін апаруды ұйымдастыру;
- оралмандарды тұрғылықты жеріне дейін баратын жолында азық-түлікпен және дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету;
- "Оралман" куәлігін дайындауға төлеу;
- оралмандарға құжат беруді төлеу;
- банктік қызметтерді төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
4
102
Оралман-
дарды
тұрғын
үймен
қамтама-
сыз ету
- көш-кон квотасы
бойынша келген оралмандардың отбасыларына
тұрғын үй алу жәрдема-
қыларын төлеуді
ұйымдастыру;
- банк қызметтерін
төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.