Об утверждении ставок лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2002 года N 100. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2007 года N 610 (вводится в действие с 9 августа 2007 года)
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2002 года N 100 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2007 года  N 610  (вводится в действие с 9 августа 2007 года)
В соответствии с  Кодексом  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс),  Законом  Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые ставки лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности.
2. Признать утратившим силу  постановление  Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 августа 1995 года N 1127 "Об утверждении Положения о порядке уплаты лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 28, ст. 337).
3. Государственным органам в месячный срок привести в соответствие с настоящим постановлением ранее принятые нормативные правовые акты.
4. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года для юридических лиц и с 31 января 2002 года для физических лиц.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения -  постановлением  Правительства РК от 16 апреля 2002 г. N 434   .
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 января 2002 года N 100
Ставки
лицензионного сбора за право занятия
отдельными видами деятельности
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 16 апреля 2002 г.  N 434  ; постановлением Правительства РК от 17 июля 2002 года  N 794  ; постановлением Правительства РК от 20 августа 2003 года  N 833  ; от 2 октября 2003 г.  N 1018  ; от 4 марта 2004 г.  N 269  ; от 11 августа 2004 г.  N 842  ; от 13 августа 2004 г.  N 860   ; от 25 ноября 2004 г.  N 1233  ; от 22 июня 2005 г.  N 613  (порядок введения в действие см. п.3); от 25 июля 2005 г.  N 773  ; от 30 марта 2005 г.  N 285  ; от 27 июля 2005 г.  N 779 ; от 19 августа 2005 года N  853   (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 24 августа 2005 года N  867  ; от 2 сентября 2005 г.  N 893 ; от 21 октября 2005 года N  1057  (порядок введения в действие см. п.2 пост.от 21 октября 2005 года N  1057 ); от 2 декабря 2005 года N  1192  (вводится в действие с 1 января 2006 года); от 22 декабря 2005 года N  1270  (порядок введения в действие см. п.3 пост. N  1270 ); от 31 декабря 2005 года N  1334 ; от 15 марта 2006 года N  168 ; от 11 мая 2006 года N  380 ; от 28 сентября 2006 года N  931  (порядок введения в действие см.  п.4 ); от 29 декабря 2006 года N   1311 (вводится в действие с 1 января 2007 г.); от 19 февраля 2007 года N  125  (порядок введения в действие см.  п. 2 ).
Виды лицензируемой деятельности
Ставки
лицензион-
ного сбора
в месячных
расчетных
показателях
1
2

Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым ставкаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 24 қаңтар N 100 қаулысы. Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым ставкаларының 1-тарауы 1-тармағының 8-1) тармақшасын қоспағанда күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.19. N 610 (2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  Кодексiне  (Салық кодексi), "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым ставкалары бекiтiлсiн.
2. "Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензия алымын төлеудiң тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 16 тамыздағы N 127 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1995 ж., N 28, 337-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
3. Мемлекеттiк органдар бiр ай мерзiмде бұрын қабылданған нормативтiк құқықтық кесiмдерiн осы қаулыға сәйкес келтiрсiн.
4. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап заңды тұлғалар үшін және 2002 жылғы 31 қаңтардан бастап жеке тұлғалар үшін күшіне енеді.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.04.16. N  434  қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2002 жылғы 24 қаңтардағы
N 100 қаулысымен
бекiтiлген
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым ставкалары
Ескерту. Қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.04.16. N  434 , 2002.07.17. N  794 , 2003.08.20. N  833 , 2003.10.02. N  1018 , 2004.03.04. N  269 , 2004.08.11. N  842 , 2004.08.13. N  860 , 2004.11.25. N  1233 , 2005.06.22. N  613  (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2005.07.25  N 773 , 2005.07.27.  N 779 , 2005.08.19. N  853  (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi), 2005.08.24. N  867 , 2005.09.02. N  893  (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз), 205.10.21. N  1057  (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз), 2005.12.02. N  1192  (2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі), 2005.12.22. N  1270  (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан  қараңыз), 2005.12.31. N  1334  (қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан  қараңыз), 2006.03.15. N  168  (2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi), 2006.05.11. N  380  (қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi), 2006.09.28.  N 931  (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз), 2006.12.29. N  1311  (2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi), 2007.02.19. N  125  (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
____________________________________________________________________
Лицензияланатын қызмет түрлері                 !Лицензиялық
!алым
!ставкалары,
!айлық есеп.
!тiк көрсет.
!кiштермен
____________________________________________________________________
1                                      2
____________________________________________________________________

Глава 1. Ставки лицензионного сбора за право занятия
отдельными видами деятельности при выдаче лицензий
1. Ставки лицензионного сбора за лицензирование
деятельности, связанной с обслуживанием граждан и
юридических лиц:
1) образовательная деятельность юридических лиц,
дающих 10 начальное общее, основное общее или среднее
общее образование; начальное профессиональное образование,
в том числе по профессиям; среднее профессиональное, высшее
профессиональное, послевузовское профессиональное
образование, в том числе по специальностям, а также
деятельность дошкольных и внешкольных организаций;
2) деятельность по изданию учебников, учебно-методических        10
комплексов, электронных учебников и дополнительной учебной
литературы для организаций образования;
3) занятие медицинской, врачебной деятельностью;                 10
занятие ветеринарной деятельностью;                           6
4) оказание негосударственными субъектами юридических
услуг, связанных с сыскной (детективной) деятельностью;           6
5) адвокатская деятельность;                                     6
6)  (исключен)
7) деятельность нотариусов;                                      6
8) организация и проведение лотерей (кроме государственных       10
(национальных);
8-1)  (исключен -   от 19 февраля 2007 года N  125 )
9) деятельность по оценке имущества;                             6
10) осуществление охранной деятельности юридическими и           6
физическими лицами;
11) деятельность по оказанию физкультурно-оздоровительных,
спортивных услуг, за исключением деятельности в организациях
образования:
для юридических лиц                                          10
для физических лиц                                           5
2. Ставки лицензионного сбора за лицензирование деятельности,
связанной с концентрацией финансовых ресурсов:
1) осуществление банковских операций, а также иных операций,    80(40)*
осуществляемых банками в соответствии с банковским
законодательством;
деятельность клиринговых и расчетных организаций;                40
1-1) деятельность кредитных бюро                                 40
2) аудиторская деятельность;                                     10
3) деятельность в отрасли "страхование жизни" и в отрасли        50
"общее страхование";
деятельность по перестрахованию;                                 20
деятельность страховых брокеров;                                 30
актуарная деятельность на страховом рынке;                       5
4) профессиональная деятельность на рынке ценных бумаг,          10
деятельность организаторов торгов с ценными бумагами и
саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка
ценных бумаг;

1-тарау. Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн
лицензиялар беру кезiнде алынатын лицензиялық алым ставкалары
1. Азаматтар мен заңды тұлғаларға қызмет көрсетуге
байланысты қызметті лицензиялау үшiн лицензиялық алым
ставкалары:
1) жалпы бастауыш, жалпы негiзгi немесе жалпы орта         10
бiлiм; кәсiптiк бастауыш, оның iшiнде кәсiптер
бойынша бiлiм; кәсiптiк орта, кәсіптiк жоғары, жоғары
оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк, оның iшiнде мамандықтар
бойынша бiлiм беретiн заңды тұлғалардың бiлiм беру қызметi,
сондай-ақ мектепке дейiнгi және мектептен тыс ұйымдардың
қызметi;
2) бiлiм беру ұйымдары үшiн оқулықтар, оқу-әдiстемелiк      10
кешендер, электронды оқулықтар мен қосымша оқу әдебиетiн
басып шығару жөнiндегi қызмет;
3) медициналық, дәрігерлік қызметтен айналысу;              10
мал дәрігерлік қызметпен айналысу;                           6
4) мемлекеттiк емес субъектiлердiң тыңшылық                  6
(детективтiк) қызметке байланысты заң қызметтерiн
көрсетуi;
5) адвокаттық қызмет;                                        6
6)  (алынып тасталды)
7) нотариустар қызметi;                                      6
8) лотереялар (мемлекеттiктен (ұлттықтан) басқа)            10
ұйымдастыру және өткiзу;
8-1)  (алынып тасталды)
9) мүлiктi бағалау жөнiндегi қызмет;                         6
10) заңды және жеке тұлғалардың күзет қызметiн               6
жүзеге асыруы.
11) білім беру ұйымдарындағы қызметтi қоспағанда, дене
шынықтыру-сауықтыру, спорттық қызмет көрсетулер жөнiндегi қызмет:
заңды тұлғалар үшiн                                      10
жеке тұлғалар үшін                                       5
2. Қаржы ресурстарын шоғырландыруға байланысты
қызметтi лицензиялау үшiн лицензиялық алым
ставкалары:
1) банк операцияларын, сондай-ақ банк заңнамасына         80(40)*
сәйкес банктер жүзеге асыратын өзге де операцияларды
жүзеге асыру;
клирингтiк және есеп айырысу ұйымдарының                   40
қызметi;
1-1) кредиттiк бюро қызметi                                  40
2) аудиторлық қызмет;                                        10
3) "өмiрдi сақтандыру" саласындағы және "жалпы               50
сақтандыру" саласындағы қызмет;
қайта сақтандыру жөнiндегi қызмет;                         20
сақтандыру брокерлерiнiң қызметi;                          30
сақтандыру рыногындағы актуарийлiк қызмет;                  5
4) бағалы қағаздар рыногындағы кәсiби қызмет, бағалы         10
қағаздармен сауда-саттық ұйымдастырушылардың және
бағалы қағаздар рыногына кәсiпқой қатысушылардың
өзiн-өзi реттейтiн ұйымдарының қызметi;

5) деятельность по привлечению пенсионных взносов;               10
6) деятельность по осуществлению пенсионных выплат;              10
7) деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами; 10
8) деятельность инвестиционного фонда.                           10
3. Ставки лицензионного сбора за лицензирование деятельности
операций, связанных с использованием валютных ценностей:
1) осуществление розничной торговли и предоставление услуг за    10
наличную иностранную валюту;
2) открытие резидентами счетов (включая счета в валюте Республики 10
Казахстан) в иностранных банках и иных финансовых институтах, имеющих
соответствующее право по законодательству государств, в которых они
зарегистрированы;
3) инвестиции резидентов за границу (за исключением брокерско-   10, но
дилерской деятельности банков);                                   не бо-
лее
суммы
опера-
ции
4) переводы резидентов в пользу нерезидентов в оплату            10, но
имущественных прав на недвижимость;                               не бо-
лее
суммы
опера-
ции
5) переводы резидентов в пользу нерезидентов для осуществления   10, но
расчетов по импортным сделкам, предусматривающим авансовый платеж не бо-
за товары, работы и услуги на срок более 120 дней, а также        лее
превышение срока получения валютной выручки в оплату экспорта     суммы
товаров (работ, услуг) резидентами более 120 дней с даты экспорта опера-
товаров (работ, услуг);                                           ции
6) предоставление резидентами нерезидентам кредитов на срок      10, но
более 120 дней;                                                   не бо-
лее
суммы
опера-
ции
7) зачисление иностранной валюты, получаемой резидентом в        10, но
качестве кредита от нерезидента, на счета третьих лиц.            не бо-
лее
суммы
опера-
ции
4. Ставки лицензионного сбора за лицензирование деятельности,
связанной с объектами повышенной опасности и (или) имеющими особо
важное государственное значение:
1) разработка, производство, ремонт и реализация вооружения и   22
боеприпасов к нему, военной техники, запасных частей, комплектующих
элементов и приборов к ним, если они не используются в других
отраслях, а также специальных материалов и оборудования для их
производства, включая монтаж, наладку, использование, хранение,
ремонт и сервисное обслуживание;
разработка, производство, ремонт и реализация криптографических 9
средств защиты информации, специальных технических средств для
проведения специальных оперативно-розыскных мероприятий;

5) зейнетақы жарналарын тарту жөнiндегi қызмет;              10
6) зейнетақы төлемдерiн жүзеге асыру жөнiндегi               10
қызмет;
7) зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару                10
жөнiндегi қызмет;
8) инвестициялық қор қызметi.                                10
3. Валюталық құндылықтарды пайдалануға байланысты
операциялар қызметiн лицензиялау үшiн лицензиялық
алым ставкалары:
1) қолма-қол шетел валютасына бөлшек сауда жасау             10
және қызметтер көрсету;
2) резиденттердiң өздерi тіркелген мемлекеттер               10
заңнамасы бойынша тиiстi құқығы бар шетел банктері
мен өзге де қаржы институттарында шоттар (Қазақстан
Республикасының валютасындағы шоттарды қоса
алғанда) ашуы;
3) резиденттердің шет елге инвестициялары (банктердің        10,
брокерлік-дилерлік қызметiн қоспағанда);                   бірақ
операция
сомасынан
аспайды
4) резиденттердiң резидент еместер пайдасына                 10,
жылжымайтын мүлiкке мүлiктiк құқықтарын төлеуге           бірақ
операция
аударымдары;
сомасынан
аспайды
5) резиденттердің резидент еместер пайдасына                10,
120 күннен астам мерзiмге тауарлар, жұмыстар мен          бірақ
көрсетiлетiн қызметтер үшiн, сондай-ақ тауарлар          операция
(жұмыстар, көрсетiлетiн қызметтер) экспортына            сомасынан  төленетiн валюталық түсiмдi алу мерзiмiн                 аспайды
резиденттердің тауарлар (жұмыстар, көрсетiлетiн
қызметтер) экспортқа шығарылған күннен бастап
120 күннен астам асырып жiбергенi үшiн аванстық
төлемдi көздейтiн импорттық мәмiлелер бойынша есеп
айырысуларды жүзеге асыру үшiн аударымдары;
6) резиденттердiң резидент еместерге 120 күннен астам       10,
мерзiмге несиелер беруi;                                   бірақ
операция
сомасынан
аспайды
7) резиденттің резидент еместен несие ретiнде алған         10,
шетел валютасын үшiншi тұлғалардың есептерiне қосу.         бірақ
операция
сомасынан
аспайды
4. Қауiптiлiгi жоғары және (немесе) ерекше маңызды
мемлекеттік мәні бар объектiлерге байланысты
қызметтi лицензиялау үшін лицензиялық алым
ставкалары:
1) қару-жарақ пен оның оқ-дәрiлерiн, әскери                  22
техникаларды, олардың босалқы бөлшектерiн,
құрауыш элементтерiн және аспаптарын, егер олар
басқа салаларда пайдаланылмайтын болса, сондай-ақ
құрастыруды, оңдауды, пайдалануды, сақтауды,
жөндеудi және сервистік қызмет көрсетудi қоса
алғанда, оларды өндiруге арналған арнайы материалдар
мен жабдықтарды әзiрлеу, өндiру, жөндеу және өткiзу;
ақпарат қорғаудың криптографиялық құралдарын,               9
арнайы жедел-iздестiру iс-шараларын жүргiзуге
арналған арнайы техникалық құралдарды әзiрлеу,
өндiру, жөндеу және өткiзу;

2) разработка, производство и реализация взрывчатых и           22
пиротехнических веществ и изделий с их применением;
3) все виды деятельности по использованию космического          186
пространства, включая создание, производство, эксплуатацию,
ремонт и модернизацию ракетно-космической техники, использование
наземной инфраструктуры для обеспечения ее функционирования
(полигон, командно-измерительный комплекс, стендовая база и
другие);
4) производство и предоставление услуг в области почтовой       6
связи и телекоммуникаций, услуги по трансляции телевизионных и
звуковых (радиовещательных) программ, проектирование, строительство,
эксплуатация общереспубликанских магистральных, международных линий
связи и использование радиочастотного спектра;
5) виды деятельности, связанные с использованием атомной энергии,
в том числе:
размещение, проектирование, сооружение, ввод в эксплуатацию,     230
эксплуатация, реконструкция, консервация и вывод из эксплуатации
объектов использования атомной энергии;
обращение с радиоактивными отходами;                             230
физическая защита ядерных установок и ядерных материалов;        230
услуги по контролю за ядерной и радиационной безопасностью;      100
проведение радиоэкологических исследований и работ по            100
радиационной реабилитации;
транспортировка (включая транзитную) ядерных материалов и        50
радиоактивных веществ в пределах территории Республики Казахстан;
все виды деятельности в местах проведения ядерных взрывов;       50
подготовка и аттестация персонала, специалистов для деятельности,10
связанной с использованием атомной энергии;
6) изготовление и реализация продукции, содержащей радиоактивные 200
вещества в количествах, превышающих норму, допустимую для их
использования без необходимости применений специальных средств защиты;
7) производство, передача и распределение электрической и тепловой 10
энергии;
8) покупка в целях перепродажи электрической энергии;              10
9) ликвидация (уничтожение, утилизация, захоронение) и переработка 22
высвобождаемых военно-технических средств;
10) проектирование, строительство и эксплуатация промышленных      10
взрыво-, пожароопасных и горных производств, электрических станций,
электрических сетей и подстанций, гидротехнических сооружений,
магистральных газо-, нефтепродуктопроводов, подъемных сооружений,
а также котлов, сосудов и трубопроводов, работающих под давлением и
буровые работы на нефть и газ;
11) проектирование, изготовление, монтаж и ремонт химического,  10
бурового, нефтегазопромыслового, геологоразведочного, горно-шахтного,
металлургического, энергетического оборудования, взрывозащищенного
электротехнического оборудования, аппаратуры и систем контроля,
противоаварийной защиты и сигнализации, подъемных сооружений, а
также котлов, сосудов и трубопроводов, работающих под давлением;

2) жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар              22
қолданылатын бұйымдарды әзiрлеу, өндiру және өткiзу;
3) зымыран-ғарыш техникасын жасау, өндiру,                   186
пайдалану, жөндеу мен жетiлдiру, оның жұмыс iстеуiн
қамтамасыз ету үшiн жер үстi инфрақұрылымын
(полигон, командалық-өлшеу кешенi, қабырғалық база
және басқалар) пайдалануды қоса алғанда, ғарыш
кеңiстiгiн пайдалану жөнiндегi қызметтiң барлық түрi;
4) почта байланысы мен телекоммуникациялар                    6
саласындағы қызметтердi өндiру және ұсыну, теледидар
және дыбыстық (радиохабарлар) бағдарламаларды
тарату жөнiнде қызметтер көрсету, байланыстың жалпы
республикалық магистральдық, халықаралық желiлерiн
жобалау, салу, пайдалану және радиожиiлiк спектрiн
пайдалану;
5) атом энергиясын пайдалануға байланысты қызмет
түрлерi, оның ішінде:
атом энергиясын пайдалану объектiлерiн орналастыру,       230
жобалау, құру, пайдалануға беру, пайдалану, қайта құру,
консервациялау және пайдаланудан шығару;
радиоактивтiк қалдықтармен жұмыс iстеу;                   230
ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды             230
физикалық қорғау;
ядролық және радиациялық қауiпсiздiктi бақылау            100
жөнiндегi қызметтер;
радиоэкологиялық зерттеулер мен радиациялық               100
сауықтыру жөнiнде жұмыстар жүргiзу;
ядролық материалдар мен радиоактивтi заттарды              50
Қазақстан Республикасы аумағының шегiнде
тасымалдау (транзиттi қоса);
ядролық жарылыстар өткiзiлетiн орындардағы                 50
қызметтiң барлық түрi;
атом энергиясын пайдалануға байланысты қызмет              10
үшiн қызметкерлер, мамандар даярлау және оларды
аттестаттау;
6) құрамында арнайы қорғану құралдарын қолданбай-ақ           200
пайдалануға жол берiлетiн нормадан артық мөлшерде
радиоактивтi заттар бар өнiмдi дайындау және өткiзу;
7) электр және жылу энергиясын өндiру, беру және              10
бөлу;
8) электр энергиясын қайта сату мақсатында сатып алу;         10
9) босаған әскери-техникалық құралдарды жою (құрту,           22
кәдеге жарату, көму) және ұқсату;
10) жарылу-өртену қаупi бар және кен өнеркәсiбi               10
өндiрiстерiн, электр станцияларды, электр желiлерi мен
көмекшi станцияларды, гидротехникалық құрылыстарды,
магистральды газ, мұнай өнiмдерi құбырларын, көтергiш
құрылыстарды, сондай-ақ қысым күшiмен жұмыс iстейтiн
қазандықтар, түтiктер мен өткiзгiш құбырларды және
мұнай мен газ бұрғылау жұмыстарын жобалау, салу және
пайдалану;
11) химиялық, бұрғылау, мұнай-газ кәсiпшiлiгi,                10
геологиялық барлау, кен-шахта, металлургия, энергетика
жабдықтарын, жарылыстан қорғанышты электротехникалық
жабдықтарды, бақылау, аварияға қарсы қорғау және белгi
беру аппаратуралары мен жүйелерiн, көтергiш құрылыстарды,
сондай-ақ қысым күшiмен жұмыс iстейтiн қазандықтарды,
түтiктер мен өткiзгiш құбырларды жобалау, дайындау,
құрастыру және жөндеу;

12) производство, ремонт, торговля огнестрельного гражданского и 7
служебного оружия и патронов к нему, боевого ручного стрелкового
оружия и патронов к нему, холодного оружия;
приобретение и коллекционирование огнестрельного гражданского и   5
служебного оружия и патронов к нему, боевого ручного стрелкового
оружия и патронов к нему, холодного оружия;
разработка, экспонирование огнестрельного гражданского и          11
служебного оружия и патронов к нему, боевого ручного стрелкового
оружия и патронов к нему, холодного оружия;
разработка, торговля, коллекционирование гражданских              5
пиротехнических веществ и изделий с их применением;
производство, приобретение, экспонирование гражданских            11
пиротехнических веществ и изделий с их применением;
торговля, приобретение, коллекционирование химических средств     5
самообороны;
ремонт, экспонирование химических средств самообороны;            10
разработка, производство химических средств самообороны;          7
13) производство, ремонт и строительные работы по газификации     10
жилых и коммунально-бытовых объектов;
14) проектирование, монтаж, наладка и техническое обслуживание    10
средств охранной, пожарной сигнализации и противопожарной автоматики;
производство противопожарной техники, оборудования и              10
средств противопожарной защиты;
15) монтаж, ремонт и обслуживание пассажирских лифтов;              10
16) изготовление, производство, переработка и оптовая реализация    10
средств и препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации, а также
виды работ и услуг, связанных с их использованием;
17) разработка, производство и реализация рентгеновского           200
оборудования, приборов и оборудования с использованием радиоактивных
веществ и изотопов;
18) перевозка пассажиров и грузов:
железнодорожным, речным, морским транспортом;                        3
воздушным транспортом;                                              15
международные перевозки пассажиров и грузов автомобильным            3
транспортом;
перевозки опасных грузов и всеми видами транспорта;                  3
авиационные работы;                                                 15
19) аэропортовская деятельность, в том числе:                       10
прием, выпуск и обслуживание гражданских
воздушных судов, пассажиров, обработка
багажа, грузов, почты, их досмотр и контроль;
содержание, ремонт и эксплуатация объектов
аэродрома, аэропорта, аэронавигации;
служба авиационной безопасности аэропорта,
обеспечение контрольно-пропускного режима
в контролируемой зоне и противопожарное
обеспечение;
светотехническое обеспечение полетов гражданских
воздушных судов и энергоснабжение объектов
аэропорта, аэродрома, аэронавигации;
обеспечение гражданских воздушных судов,
объектов служб аэропорта горюче-смазочными
материалами и специальными жидкостями, контроль
за их качеством;
предоставление эксплуатантам гражданских
воздушных судов и другим потребителям
специальных автотранспортных средств;
обеспечение пассажиров, экипажей питанием в
аэропортах и гражданских воздушных судах;
информационно-справочное обслуживание пассажиров,
экипажей, населения необходимыми данными
в области гражданской авиации;

12) азаматтық және қызметтiк атыс қаруы мен оның              7
оқтарын, жауынгерлiк қол атыс қаруы мен оның
оқтарын, суық қаруды өндiру, жөндеу, сату;
азаматтық және қызметтiк атыс қаруы мен оның оқтарын,       5
жауынгерлiк қол атыс қаруы мен оның оқтарын, суық қаруды
сатып алу және сәнге жинау;
азаматтық және қызметтiк атыс қаруы мен оның                11
оқтарын, жауынгерлiк қол атыс қаруы мен оның оқтарын,
суық қаруды жасау, көрмеге қою;
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар                     5
қолданылатын бұйымдарды жасау, сату, сәнге жинау;
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар                    11
қолданылатын бұйымдарды өндiру, сатып алу, көрмеге қою;
химиялық өзiн-өзi қорғау құралдарын сату, сатып алу,        5
сәнге жинау;
химиялық өзiн-өзi қорғау құралдарын жөндеу, көрмеге қою;    10
химиялық өзiн-өзi қорғау құралдарын жасау, өндiру;           7
13) тұрғын үй және коммуналдық-тұрмыстық объектiлерге         10
газ жүргiзу жөнiндегi өндiру, жөндеу және құрылыс жұмыстары;
14) күзет, өрт дабылын беру және өртке қарсы автоматика       10
құралдарын жобалау, құрастыру, оңдау және техникалық
күтiм жасау;
өртке қарсы техниканы, жабдықтарды және өртке қарсы         10
қорғану құралдарын өндiру;
15) жолаушылар лифтiлерiн құрастыру, жөндеу және оларға       10
күтiм жасау;
16) дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау            10
құралдары мен препараттарын дайындау, өндiру, өңдеу
және көтерме өткiзу, сондай-ақ оларды пайдалануға
байланысты жұмыстар мен қызметтер түрлерi;
17) рентген жабдығын, радиоактивтi заттар мен                200
изотоптар пайдаланылатын аспаптар мен жабдықтарды
әзiрлеу, өндiру және өткiзу;
18) жолаушыларды және жүктердi тасымалдау:
темiр жол, өзен, теңiз көлiгiмен;                            3
әуе көлiгiмен;                                              15
жолаушыларды және жүктердi автомобиль көлiгiмен              3
халықаралық тасымалдау;
қауiптi жүктердi және барлық көлiк түрiмен                   3
тасымалдау;
авиациялық жұмыстар;                                        15
19) әуежай қызметi, соның iшiнде:                       10
азаматтық әуе кемелерiн, жолаушыларды қабылдау, шығару
және оларға қызмет көрсету, теңдеме жүктерді, жүктерді,
почтаны өңдеу, оларды тексеру және бақылау;
әуеайлақ, әуежай, аэронавигация объектілерiн ұстау, жөндеу
және пайдалану;
әуежайдың авиациялық қауiпсiздiгi қызметi, бақылау
аймағында бақылау-өткiзу режимiн қамтамасыз ету және
өртке қарсы қамтамасыз ету;
азаматтық әуе кемелерiнiң ұшуын жарық-техникалық
қамтамасыз ету және әуежай, әуеайлақ, аэронавигация
объектілерiн энергиямен жабдықтау;
азаматтық әуе кемелерiн, әуежай қызметтерiнiң объектілерiн
жанар-жағармай материалдарымен және арнайы
сұйықтармен қамтамасыз ету, олардың сапасын бақылау;
азаматтық әуе кемелерiн пайдаланушыларға және басқа да
тұтынушыларға арнайы автокөлiк құралдарын ұсыну;
әуежайларда және азаматтық әуе кемелерiнде
жолаушыларды, экипажды тармақпен қамтамасыз ету;
жолаушыларға, экипажға, халыққа азаматтық авиация
саласындағы қажетті деректермен ақпараттық-анықтамалық
қызмет көрсету

19-1) услуги по техническому обслуживанию и
ремонту авиационной техники;                                    10
20) все виды деятельности по технической защите государственных      9
секретов Республики Казахстан, включая разработку, изготовление,
монтаж, наладку, использование, хранение, ремонт и сервисное
обслуживание технических средств защиты информации, защищенных
технических средств обработки информации;
21) производство землеустроительных, топографо-геодезических и      10
картографических работ;
22) изготовление и реализация лечебных препаратов (кроме            10
выращивания, сбора и продажи лечебных продуктов животных, растений
и трав, не содержащих наркотические средства и психотропные
вещества);
23) переработка минерального сырья;                                 10
24) проектно-изыскательские, экспертные, строительно-монтажные      10
работы, работы по производству строительных материалов, изделий и
конструкций;
24-1) деятельность по организации строительства жилых                10
зданий за счет привлечения денег физических и юридических
лиц для долевого участия в жилищном строительстве;
25) производство и ремонт средств измерений;                        10
26) производство этилового спирта и алкогольной продукции;          36
хранение и оптовая реализация алкогольной продукции (кроме пива);   14
розничная реализация алкогольной продукции (кроме пива);            10
27)  (исключен - от 15 марта 2006 года N  168 );
28) деятельность, связанная с привлечением иностранной рабочей      10
силы, а также вывозом рабочей силы из Республики Казахстан за
границу;
29) сбор (заготовка), хранение, переработка и реализация            10
юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов;
30) судебно-экспертная деятельность;                                 6
31) археологические и реставрационные работы памятников истории и   10
культуры;
32) деятельность, связанная с оборотом наркотических средств,
психотропных веществ, прекурсоров:
разработка, производство, переработка, перевозка, пересылка,        20
приобретение, хранение,  распределение, реализация, использование,
уничтожение;
культивирование, сбор, заготовка растений и трав, содержащих        20
наркотические средства и психотропные вещества;
33) приемка, взвешивание, сушка, очистка, хранение и отгрузка       10
зерна;
34) туроператорская, турагентская деятельность;                     10
услуги инструктора туризма;                                          1
35) изготовление и ремонт железнодорожного подвижного состава,       4
изготовление и ремонт специальных контейнеров, применяемых для
перевозки опасных грузов;

19-1) авиациялық техникаға техникалық қызмет көрсету
және оны жөндеу жөнiндегi қызмет көрсетулер             10
20) ақпаратты қорғаудың техникалық құралдарын,                 9
ақпаратты өңдеудiң қорғалған техникалық құралдарын
әзiрлеу, дайындау, құрастыру, оңдау, пайдалану,
сақтау, жөндеу және оларға сервистiк қызмет жасауды
қоса алғанда, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк
құпияларын техникалық қорғау жөнiндегi қызметтiң
барлық түрi;
21) жерге орналастыру, топографиялық-геодезиялық              10
және картографиялық жұмыстар жүргiзу;
22) емдiк препараттар дайындау және өткiзу                    10
(жануарлардың, құрамында есiрткi және психотроптық
заттар жоқ өсiмдiктер мен шөптердiң емдiк
өнiмдерiн өсiру, жинау және сатудан басқа);
23) минералдық шикiзатты қайта өңдеу;                         10
24) жобалау-iздестiру, сарапшылық, құрылыс-монтаж             10
жұмыстары, құрылыс материалдарын, бұйымдары мен
конструкцияларын өндiру жөнiндегi жұмыстар;
24-1) тұрғын үй құрылысына үлестiк қатысу үшiн жеке           10
және заңды тұлғалардың ақшасын тарту есебiнен тұрғын
жайлар салуды ұйымдастыру жөнiндегi қызмет;
25) өлшеу құралдарын өндiру және жөндеу;  10
26) этил спиртiн және алкоголь өнiмдерiн өндiру;              36
алкоголь өнiмдерiн (сырадан басқа) сақтау және            14
көтере өткiзу;
алкоголь өнiмдерiн (сырадан басқа) бөлшек өткiзу;         10
27)  алынып тасталды
28) шетелдiк жұмыс күшiн тарту, сондай-ақ жұмыс               10
күшiн Қазақстан Республикасынан шет елдерге
шығаруға байланысты қызмет;
29) заңды тұлғалардың түстi және қара металдар                10
сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы),
сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзуi;
30) сот-сараптама қызметi;                                     6
31) археология және тарих пен мәдениет                        10
ескерткiштерiн жаңғырту жұмыстары;
32) есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар
айналымына байланысты қызмет:
әзiрлеу, өндiру, қайта өңдеу, тасымалдау, жөнелту,          20
сатып алу, сақтау, бөлу, өткiзу, пайдалану, жою;
құрамында есiрткi және психотроптық заттар бар              20
өсiмдiктер мен шөптердi өсiру, жинау, дайындау;
33) астықты қабылдау, өлшеу, кептiру, тазалау, сақтау         10
және тиеп жөнелту;
34) туроператорлық, турагенттiк қызмет; туризм нұсқаушысының  10
қызметтерi;                                                   1
35) қауiпті жүктердi тасымалдау үшін қолданылатын темiр       4
жол жылжымалы құрамын жасау және жөндеу; арнайы
контейнерлердi жасау және жөндеу

36) установка, монтаж, ремонт и эксплуатация технических средств     5
регулирования дорожным движением;
37) поисково-спасательные, горноспасательные, газоспасательные,      4
противофонтанные работы;
38) деятельность по управлению имуществом и делами                  10
неплатежеспособных должников в процедурах банкротства;
39) производство, переработка, перевозка, приобретение, хранение,   10
реализация, использование и уничтожение ядов по перечню,
утвержденному Правительством Республики Казахстан;
39-1) деятельность морских и речных портов, связанная с
обслуживанием судов, пассажиров и грузов                             10
40) деятельность по производству (формуляции), реализации
и применению пестицидов (ядохимикатов)                                10
41) деятельность по заготовке древесины на участках
государственного лесного фонда, осуществляемой
лесопользователями                                                    10
42) специальное водопользование, в том числе:
забор и использование воды в объеме свыше
пятидесяти кубических метров в сутки из
поверхностных водных объектов для нужд
сельского хозяйства, промышленности, энергетики,
рыбоводства и транспорта; кроме судоходства;                    10
забор и подача воды из поверхностных
водных объектов вторичному водопользователю;                    100
43) производство нефтепродуктов;                                    500
44) производство табачных изделий;                                  500
45) деятельность по удостоверению
соответствия открытого ключа электронной
цифровой подписи закрытому ключу электронной
цифровой подписи, а также по подтверждению
достоверности регистрационного свидетельства;                   25
46)  (исключен - N 613 от 22.06.2005 г.)
47) природоохранное проектирование, нормирование
и работы в области экологической экспертизы;                    20
48) экологически опасные виды хозяйственной деятельности;           50
49) экологическая аудиторская деятельность;                         50
50) деятельность по изготовлению Государственного флага
Республики Казахстан и Государственного герба Республики
Казахстан, а также материальных объектов с их изображением      10
51) первичная переработка хлопка-сырца в хлопок-волокно             10
5. Ставки лицензионного сбора за лицензирование экспорта
и импорта товаров (работ, услуг)                               11990**
__________________________________________________________________
** ставки лицензионных сборов за лицензирование экспорта и импорта
товаров (работ, услуг) составляют 11 990 тенге

36) жол қозғалысын реттеудiң техникалық құралдарын            5
орнату, құрастыру, жөндеу және пайдалану;
37) iздестiру-құтқару, кендiк құтқару, газдан құтқару,        4
атқыламаға қарсы жұмыстар;
38) банкроттық рәсiмдерiнде төлем қабiлетi жоқ                10
борышкерлердiң мүлкi мен iстерiн басқару жөнiндегi
қызмет;
39) Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен тiзбе          10
бойынша уларды өндiру, қайта өңдеу, тасымалдау,
сатып алу, сақтау, өткiзу, пайдалану және жою.
39-1) кемелерге, жолаушыларға және жүктерге қызмет
көрсетуге байланысты теңiз және өзен порттарының
қызметi                                                       10
40) пестицидтерді (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау),
сату және қолдану жөнiндегi қызмет                            10
41) мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман
пайдаланушылар жүзеге асыратын сүрек дайындау жөнiндегi
қызмет                                                       10
42) арнайы су пайдалану, соның iшінде:
ауыл шаруашылығы, өнеркәсiп, энергетика, балық
шаруашылығы және көлiк мұқтаждары үшiн жерүсті су
объектілерінен тәулiгiне елу текше метрден астам көлемде
су алу және пайдалану; кеме қатынасынан басқа                10
қайталама су пайдаланушыға жерүсті су объектілерінен су
алу және беру                                                100
43) мұнай өнiмдерiн өндiру                                   500
44) темекi өнiмдерiн өндiру                                  500
45) электронды цифрлық қолтаңбаның ашық кiлтiнiң
электронды цифрлық қолтаңбаның жабық кілтiне сәйкестiгiн
куәландыру жөнiндегi, сондай-ақ тiркеу куәлiгiнiң
шынайылығын растау жөнiндегi қызмет                           25
46) (алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.06.22. N 613 қаулысымен)
47) экологиялық сараптама саласындағы табиғат қорғауды
жобалау, нормалау және жұмыстар                               20
48) шаруашылық қызметтен экологиялық қауiптi түрлерi          50
49) экологиялық аудиторлық қызмет                             50
50) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туы мен Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік елтаңбасын, сондай-ақ олар
бейнеленген материалдық объектілерді дайындау жөніндегі
қызмет                                                        10
51) шитті мақтаны талшықты мақтаға бастапқы қайта өңдеу       10
5. Тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) экспортын      11990**
және импортын лицензиялау үшiн лицензиялық алым ставкалары

Глава 2. Ставки лицензионного сбора за право занятия отдельными   100%
видами деятельности при выдаче дубликата лицензий.                    от
ставки
лицензи-
онного
сбора
при вы-
даче ли-
цензии
Ставки лицензионных сборов за выдачу дубликата
лицензии на экспорт и импорт товаров (работ, услуг)             1115***
__________________________________________________________________
*** ставки лицензионных сборов за выдачу дубликата лицензии на
экспорт и импорт товаров (работ, услуг) составляют 1115 тенге
Глава 3. Ставки лицензионного сбора за переоформление          10% от
лицензий.                                                         ставки
лицензи-
онного
сбора
при вы-
даче ли-
цензии,
но не
более
4 МРП
Ставки лицензионного сбора за лицензирование деятельности, связанной с банковскими операциями:
- для банков второго уровня - 80 месячных расчетных показателей;
- для организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, - 40 месячных расчетных показателей.
Ставки лицензионных сборов за переоформление лицензии на
экспорт и импорт товаров (работ, услуг)                     1115****
_____________________________________________________________
**** ставки лицензионных сборов за переоформление лицензии на
экспорт и импорт товаров (работ, услуг) составляют 1115 тенге

2-тарау.  Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу       Лицензия беру
құқығы үшiн лицензиялар телнұсқасын беру кезiнде      кезіндегі
алынатын лицензиялық алым ставкалары                 лицензиялық
алым ставка.
сының 100%-ы
тауарлардың (жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң)
экспорты мен импортына лицензиялардың телнұсқасын
бергенi үшiн лицензиялық алым ставкалары                1115***
3-тарау.  Лицензияларды қайта рәсiмдеу үшiн          Лицензия беру
лицензиялық алым ставкалары                          кезіндегі
лицензиялық
алым ставка.
сының 10%-ы,
бірақ 4 АЕК-
тен аспайды
тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің)
экспорты мен импортына лицензияларды қайта ресімдеу
үшін лицензиялық алым ставкалары                       1115**** ___________________________________________________________________
* Банк операцияларына байланысты қызметтi лицензиялау үшiн лицензиялық алым ставкалары:
- екiншi деңгейдегi банктер үшiн - 80 айлық есептiк көрсеткiш;
- банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын
ұйымдар үшiн - 40 айлық есептiк көрсеткiш.
** тауарлардың (жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң) экспорты мен импортын лицензиялағаны үшiн лицензиялық алым ставкалары 11990 теңгенi құрайды.
***тауарлардың (жұмыстардың, көрсетiлетiн қызметтердiң) экспорты мен импортына лицензиялардың телнұсқасын бергенi үшiн лицензиялық алым ставкалары 1115 теңгенi құрайды.
****тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) экспорты мен импортына лицензияларды қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым ставкалары 1115 теңгені құрайды.