Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июля 2004 года № 2952. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 95
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого дня его официального опубликования).
Сноска. Название постановления с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых оганизаций от 25 февраля 2006 года N 35 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок согласования руководящих работников финансовых организаций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций.
Сноска. Пункт 1 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых оганизаций от 25 февраля 2006 года N 35 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации).
2. Управлению лицензирования (Жумабаева З.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
3. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (Несипбаев P.P.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 12 маусымдағы N 157 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 19 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2952. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 95 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту: Қаулының атауына, 1-тармағына өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 35 қаулысымен .
Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін келісу мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің Басқармасы қаулы етеді :
1. Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесі бекітілсін.
2. Лицензиялау басқармасы (Жұмабаева З.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің мүдделі бөлімшелеріне жіберсін.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Қазақстан Республикасының ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күндік мерзім өткен соң күшіне енеді.

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Досмукаметова К.М.
Председатель
Утверждены постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан по
регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций от 12
июня 2004 года № 157 "Об утверждении
Правил согласования кандидатов на
должности руководящих работников
финансовых организаций"
Правила
выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих
работников финансовых организаций
Сноска. Название с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых оганизаций от 25 февраля 2006 года N 35 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации).
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года «О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан», от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан», от 18 декабря 2000 года «О страховой деятельности», от 2 июля 2003 года «О рынке ценных бумаг», от 4 июля 2003 года «О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций», от 5 июня 2006 года «О региональном финансовом центре города Алматы» и устанавливают порядок выдачи согласия уполномоченным органом, осуществляющим регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган), на назначение (избрание) руководящих работников банков, страховых (перестраховочных) организаций, страховых брокеров, накопительных пенсионных фондов, юридических лиц, претендующих на получение лицензии или обладающих лицензиями для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг (в том числе участников регионального финансового центра города Алматы), (далее - финансовая организация), а также перечень документов, необходимых для получения согласия.
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2008 N 232 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
Глава 1. Общие положения
1. Уполномоченный орган выдает согласие на назначение (избрание) (далее - согласование) кандидата на должность руководящего работника финансовой организации (далее - кандидат), который соответствует требованиям, установленным законодательными актами Республики Казахстан. Перечень руководящих работников финансовых организаций, подлежащих согласованию с уполномоченным органом, определяется законодательными актами Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых оганизаций от 25 февраля 2006 года N 35 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации).

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Төрағасының орынбасары Қ.М.Досмұқаметовке жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасының Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу
мен қадағалау жөніндегі агенттігі
Басқармасының "Қаржы ұйымдары
басшы қызметкерлерінің лауазымына
кандидаттарды келісілу Ережесін
бекіту туралы"
2004 жылғы 12 маусымдағы
N 157 қаулысымен бекітілді
Қаржы ұйымдары басшы қызметкерлерін тағайындауға
(сайлауға) келісім беру
Ережесі
Ескерту: Ереженің атауына өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 35 қаулысымен .
Осы Ереже " Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы " 1995 жылғы 31 тамыздағы, " Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы " 1997 жылғы 20 маусымдағы, " Сақтандыру қызметі туралы " 2000 жылғы 18 желтоқсандағы, " Бағалы қағаздар рыногы туралы " 2003 жылғы 2 шілдедегі, " Қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы " 2003 жылғы 4 шілдедегі, " Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы " 2006 жылғы 5 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленді және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің, жинақтаушы зейнетақы қорларының, бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алуға үміткер немесе лицензиялары бар заңды тұлғалардың (оның ішінде Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы қатысушыларының), (бұдан әрі - қаржы ұйымы) басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру тәртібін, сондай-ақ келісім алуға қажетті құжаттардың тізбесін белгілейді.
Ескерту: Кіріспе жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.12.29 N 232 қаулысымен .
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Уәкілетті орган Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген талаптарға сәйкес келетін қаржы ұйымы басшы қызметкерінің лауазымына кандидатты (бұдан әрі - кандидат) тағайындауға (сайлауға) келісім береді (бұдан әрі - келісу). Уәкілетті органмен келісілуге жататын қаржы ұйымдары басшы қызметкерлерінің тізбесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен айқындалады.
Ескерту: 1-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 35 қаулысымен .

1-1. Не подлежит согласованию руководящий работник финансовой организации, переназначенный (переизбранный) на новый срок решением уполномоченного органа финансовой организации, при условии, что данный кандидат был ранее согласован с уполномоченным органом на соответствующую или вышестоящую должность и при условии соответствия данного кандидата требованиям, установленным законодательными актами Республики Казахстан.
В этом случае финансовая организация представляет копию выписки из решения уполномоченного органа финансовой организации о назначении (избрании) руководящего работника на соответствующую должность на новый срок с сопроводительным письмом, в котором указывается о соответствии данного кандидата требованиям, установленным законодательными актами Республики Казахстан. Представление иных документов не требуется.
Сноска. Пункт 1-1 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 29.10.2008 N 160 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
1-2. Необходимый в соответствии с законодательством Республики Казахстан для назначения (избрания) кандидата на должность руководящего работника финансовой организации стаж включает работу кандидата в сфере предоставления и (или) регулирования финансовых услуг, и (или) услуг по проведению аудита финансовых организаций, и (или) работу кандидата в следующих международных финансовых организациях:
Международный валютный фонд;
Международный банк реконструкции и развития;
Международная финансовая корпорация;
Международная ассоциация развития;
Многостороннее агентство гарантии инвестиций;
Международный центр по урегулированию инвестиционных споров;
Европейский банк реконструкции и развития;
Азиатский банк развития;
Исламский банк развития.
Сноска. Правила дополнены пунктом 1-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2008 N 232 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
2. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. оганизаций от 25 февраля 2006 г. N 35 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации).
3. Согласование проводится уполномоченным органом с приглашением кандидатов для прохождения тестирования, либо без их приглашения в случаях, предусмотренных в пункте 12 настоящих Правил.
4. Финансовая организация представляет в уполномоченный орган для согласования кандидата следующие документы:
1) ходатайство, составленное в произвольной форме с указанием о том, что кандидат соответствует требованиям, предъявляемым законодательными актами Республики Казахстан к руководящим работникам финансовой организации и сведения о кандидате, в том числе представленные в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам, документально проверены финансовой организацией (заявителем), и подписанное:
первым руководителем совета директоров финансовой организации (заявителя), а в случае его отсутствия, одним из членов совета директоров по решению совета директоров (с представлением копии данного решения совета директоров) - при назначении (избрании) членов совета директоров, первого руководителя и членов правления финансовой организации (заявителя);
первым руководителем правления финансовой организации (заявителя) (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента) либо лицом, исполняющим обязанности первого руководителя правления финансовой организации (заявителя) (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента) (с представлением копии решения о возложении исполнения обязанностей) - при назначении (избрании) первого руководителя совета директоров, главного бухгалтера и иных руководящих работников финансовой организации (заявителя);
одним из акционеров страхового брокера - при назначении (избрании) первого руководителя страхового брокера, первым руководителем страхового брокера либо лицом, исполняющим его обязанности (с представлением копии решения о возложении исполнения обязанностей) - при назначении (избрании) заместителя первого руководителя и главного бухгалтера страхового брокера;
одним из участников финансовой организации (заявителя), уполномоченным на подписание данного документа (для финансовой организации, созданной в организационно-правовой форме товарищества с ограниченной ответственностью) - при назначении (избрании) лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента, первого руководителя страхового брокера;

1-1. Осы кандидат бұдан бұрын тиісті немесе жоғары лауазымды қызметке тағайындалуға уәкілетті органмен келісілген деген талаппен және осы кандидат Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келеді деген талаппен қаржы ұйымы уәкілетті органының шешімімен жаңа мерзімге қайта тағайындалған (қайта сайланған) қаржы ұйымының басшы қызметкерін уәкілетті органмен келісу тиісті емес.
Осындай жағдайда қаржы ұйымы осы кандидат Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келетіні көрсетілетін ілеспе хатпен басшы қызметкерді тиісті лауазымға жаңа мерзімге тағайындау (сайлау) жөніндегі қаржы ұйымы уәкілетті органының шешімінен үзінді көшірменің көшірмесін береді. Басқа құжаттарды беру талап етілмейді
Ескерту: 1-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.10.29. N 160 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулысымен.
1-2. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қаржы ұйымының басшы қызметкері лауазымына тағайындау (сайлау) үшін қажетті стажына үміткердің қаржылық қызмет көрсету және (немесе) реттеу, және (немесе) қаржы ұйымдарының аудитін жүргізу жөніндегі қызметтер саласында, және (немесе) үміткердің мынадай халықаралық ұйымдарда істеген жұмысы кіреді:
Халықаралық валюталық қор;
Халықаралық қайта құру және даму қоры;
Халықаралық қаржы корпорациясы;
Халықаралық даму қауымдастығы;
Көп салалы инвестицияларға кепілдік беру агенттігі;
Инвестициялық дауларды реттеу жөніндегі халықаралық орталығы;
Еуропа қайта құру және даму банкi;
Азия даму банкі;
Ислам даму банкі.
Ескерту: 1-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.12.29. N 232 Қаулысымен.
2. <*>
Ескерту: 2-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 35 қаулысымен .
3. Келісілуді уәкілетті орган тестілеуден өткізу үшін кандидаттарды шақыра отырып, не осы Ережелердің 12-тармағында көзделген жағдайда оларды шақырмай өткізеді.
4. Қаржы ұйымы кандидатын келісу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) кандидат Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде қаржы ұйымының басшы қызметкерлеріне қойылған талаптарға сәйкес келетіні көрсетіліп, еркін нысанда жасалған өтінішті және қаржы ұйымымен (өтініш берушімен) құжаттамалық жағынан тексерілгені көрсетіліп, кандидат туралы, оның ішінде осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес ұсынылған мәліметтерді және оған мыналар қол қоюлары тиіс:
қаржы ұйымының (өтініш берушінің) директорлар кеңесінің бірінші басшысы, ал ол болмаған жағдайда, директорлар кеңесінің шешімімен (директорлар кеңесінің осы шешімінің көшірмесін беріп) директорлар кеңесінің бір мүшесі - директорлар кеңесінің мүшелерін, қаржы ұйымының (өтініш берушінің) бірінші басшысын және басқарма мүшелерін тағайындағанда (сайлағанда);
қаржы ұйымы (өтініш беруші) басқармасының бірінші басшысы (тіркеуші, трансфер-агенттің атқарушы органының функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлғаның) не қаржы ұйымы (өтініш беруші) басқармасының бірінші басшысының қызметін атқарушы тұлға (тіркеуші, трансфер-агенттің атқарушы органының функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлғаның) (міндетін атқару жүктелгені туралы шешімнің көшірмесін беріп) - директорлар кеңесінің бірінші басшысын, бас бухгалтерді және қаржы ұйымының (өтініш берушінің) өзге басшы қызметкерлерін тағайындағанда (сайлағанда);
сақтандыру брокері аукционерлерінің бірі - сақтандыру брокерінің бірінші басшысын сақтандыру брокерінің бірінші басшысы ретінде не оның міндетін атқарушы тұлғаны (міндетін атқару жүктелгені туралы шешімнің көшірмесін беріп) тағайындағанда (сайлағанда) - бірінші басшының орынбасарын және сақтандыру брокерінің бас бухгалтерін тағайындағанда (сайлағанда);
қаржы ұйымының (өтініш берушінің) осы құжатқа қол қоюға уәкілеттігі бар қатысушыларының бірі (жауапкершілігі шектеулі серіктестігі ұйымдастырушылық-құқықтық нысанда құрылған қаржы ұйымы үшін) -тіркеушінің, трансфер-агенттің атқарушы органының, сақтандыру брокерінің бірінші басшысының функцияларын жеке жүзеге асыратын тұлғаны тағайындағанда (сайлағанда);

2) копию должностной инструкции (содержащей полномочия данного кандидата с указанием фамилии, имени, при наличии - отчества, должности и даты ознакомления с должностной инструкцией и его подписи) кандидата на должность члена правления, иного руководителя финансовой организации, осуществляющего координацию и (или) контроль за деятельностью структурных подразделений финансовой организации и обладающего правом подписи документов, на основании которых соответственно проводятся банковские операции, страховая и (или) инвестиционная деятельность, совершаются сделки на рынке ценных бумаг;
3) копию выписки из решения уполномоченного органа финансовой организации о назначении (избрании) кандидата (при согласовании двух и более кандидатов - на каждого кандидата по одному экземпляру выписки из решения), с указанием даты назначения (избрания) кандидата на руководящую должность финансовой организации.
В случае если дата назначения отсутствует, то датой назначения (избрания) кандидата считается дата принятия решения уполномоченного органа финансовой организации;
4) сведения о кандидате согласно приложению 1 к настоящим Правилам на электронном и бумажном носителях (фотография в приложении 1 выполняется на светлом фоне размером 3х4);
5) копию документа, подтверждающего получение ученой степени в случае, предусмотренном подпунктом 4) пункта 4-2 настоящих Правил;
6) копию документа, удостоверяющего личность кандидата;
7) документ, подтверждающий отсутствие неснятой или непогашенной судимости, выданный в форме справки уполномоченным государственным органом по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов (либо копию справки уполномоченного государственного органа по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов при представлении пакета документов на согласование одного и того же кандидата на две и более руководящих должностей). Дата выдачи указанного документа не может быть более трех месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства;
8) рекомендательные письма на кандидата как минимум от двух лиц, указанных в пункте 4-2 настоящих Правил, составленные в произвольной форме с указанием даты подписания и должности рекомендующего лица, а также следующих профессиональных характеристик кандидата:
оценка профессиональной пригодности;
достижения в профессиональной деятельности;
личностные характеристики;
достоинства и недостатки;
способность справляться с выполнением поставленных задач;
потенциал и возможности;
эффективность принимаемых решений;
личный вклад в общие результаты работы.
В случае необходимости проверки достоверности сведений и (или) представленных документов уполномоченный орган запрашивает необходимую информацию в соответствующих органах, организациях либо у рекомендующего лица.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 29.10.2008 N 160 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 27.02.2009 N 21 (порядок введения в действие см. п. 2); от 26.09.2009 № 211 (порядок введения в действие см. п. 2).

2) басқарма мүшесінің лауазымына, қаржы ұйымы құрылымдық
бөлімшелерінің қызметіне үйлестіруді және (немесе) бақылауды жүзеге
асыратын және оның негізінде сәйкес банк операциялары, сақтандыру  және(немесе) инвестициялық қызмет жүргізілетін, бағалы қағаздар рыногында мәмілелер жасалатын құжаттарға қол қоюға құқығы бар қаржы ұйымының өзге басшысы лауазымына кандидаттың қызметтік нұсқаулығының (тегін, атын, бар болса - әкесінің атын, лауазымын және қызметтік нұсқаулығымен танысқан күнді және оның қойылған қолын көрсетіп, осы кандидаттың өкілеттігі бар) көшірмесін;
3) қаржы ұйымының басшы лауазымына кандидатты тағайындау (сайлау) күнін көрсетіп, қаржы ұйымы уәкілетті органының кандидатты тағайындау (сайлау) жөніндегі шешімінен үзінді көшірменің көшірмесін (екі және одан астам кандидаттарды келіскенде - әр кандидат үшін шешімнің үзінді көшірмесінен бір данадан).
Тағайындау күні болмаған жағдайда, тағайындау (сайлау) күні болып қаржы ұйымының уәкілетті органы шешім қабылдаған күн саналады;
4) осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес электронды және қағаз жеткізушідегі кандидат туралы мәліметтерді (1-қосымшадағы фотосурет 3x4 мөлшермен ашық түсте жасалған);
5) осы Ереженің 4-2-тармағының 4) тармақшасында көзделген жағдайда, ғылыми дәрежені алғанын растайтын құжаттың көшірмесін;
6) кандидаттың жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
7) құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепті жүргізу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның анықтама нысанында берген алынбаған немесе өтелмеген сот ісінің жоқтығын растайтын құжатты (не бір кандидатты екі және одан астам басшы лауазымына келісу үшін құжаттар пакетін бергенде құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепті жүргізу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органы анықтамасының көшірмесін). Аталған құжатты беру күні өтінішті берген күннің алдындағы үш айдан астам емес болады;
8) қол қойылған күнін және ұсыным берген тұлғаның лауазымын, ұсыным берген тұлға осы Ереженің талаптарына сәйкес келетінін, сондай-ақ кандидаттың мына кәсіби мінездемелерін көрсетіп, еркін нысанда жасалған, осы Ереженің 4-2-қосымшасында көрсетілген кем дегенде екі тұлғадан алынған кандидатқа ұсыным хаттарды:
кәсіби жарамдылығын бағалау;
кәсіби қызметіндегі жетістіктері;
жеке мінездеме;
қадір-қасиеті және кемшіліктері;
қойылған міндеттерді орындау мүмкіндігі;
потенциалдары және мүмкіндіктері;
қабылданатын шешімдердің тиімділігі;
жұмыстың жалпы нәтижесіне жеке үлесі.
Мәліметтер мен (немесе) ұсынылған құжаттардың шынайлығын тексеру қажеттілігі болған жағдайда, уәкілетті орган қажетті ақпаратты тиісті органдардан, ұйымдардан не ұсыным берген тұлғадан сұратады.
Ескерту: 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.10.29. N 160 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.02.27. N 21 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз),  2009.09.26 N 211 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен.

4-1. Исключен постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых оганизаций от 25 февраля 2006 года N 35 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации).
4-2. Рекомендующими лицами могут быть:
1) Объединение юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана";
2) занимающие на дату подписания рекомендательного письма должности первого руководителя совета директоров, члена совета директоров, первого руководителя правления (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента, страхового брокера), члена правления финансовых организаций, получившие согласие уполномоченного органа на их назначение (избрание), которое на дату подписания не отозвано;
3) первые руководители государственных органов и ведомств и их заместители, за исключением лиц, которые на дату подписания рекомендательного письма занимают должность первого руководителя уполномоченного органа и его заместителей;
4) лица, имеющие ученую степень доктора экономических и (или) юридических наук;
5) главы представительств, руководители международных финансовых организаций, перечень которых определен пунктом 1-2 настоящих Правил.
При согласовании кандидатов - нерезидентов Республики Казахстан рекомендующими лицами также могут быть первый руководитель и члены совета директоров, первый руководитель и члены правления финансовых организаций - нерезидентов Республики Казахстан, имеющих рейтинг не ниже ВВ+, присвоенный одним из рейтинговых агентств, перечень которых установлен постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 55 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг, а также о внесении изменения в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансовых организаций от 25 октября 2004 года N 304 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4139).
Рекомендующими лицами не могут быть:
руководящий работник финансовой организации (заявителя), ходатайствующей (-его) о согласовании кандидата;
акционер, учредитель финансовой организации (заявителя), ходатайствующей (-его) о согласовании кандидата;
руководящий (-его) работник учредителя (акционера) финансовой организации, ходатайствующий (-его) о согласовании кандидата;
руководящий работник дочерней организации финансовой организации (заявителя), ходатайствующей (-его) о согласовании кандидата;
супруг (супруга) кандидата, близкие родственники (родители, брат, сестра, дети) и свойственники кандидата (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги));
физическое лицо, к которому со стороны уполномоченного органа и  (или) Национального Банка Республики Казахстан применены ограниченные меры воздействия и (или) санкции в течение одного года до подачи финансовой организацией ходатайства о согласовании кандидата.
Сноска. Пункт 4-2 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 24.12.2007 N 273 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 29.10.2008 N 160 (порядок введения в действие см. п. 2); от 29.12.2008 N 232 (порядок введения в действие см. п. 4); от 26.09.2009 № 211 (порядок введения в действие см. п. 2); от 29.03.2010 № 49 ; от 30.04.2010 № 58 (порядок введения в действие см. п. 2).

4-1. алынып тасталды
Ескерту: 4-1-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 35 қаулысымен .
4-2. Ұсыным беруші тұлғалар мыналар болуы мүмкін:
1) "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігі;
2) оларды тағайындауға (сайлауға) уәкілетті органның келісімін алған, қол қою күні ол қайтарып алынбаған, ұсыным хатқа қол қою күні директорлар кеңесінің бірінші басшысы, директорлар кеңесінің мүшесі, басқарманың бірінші басшысы (тіркеуші, трансфер-агенттің, сақтандыру брокерінің атқарушы органының функцияларын жекелей жүзеге асырушы тұлға), қаржы ұйымдары басқармасының мүшесі лауазымындағылар;
3) ұсыным хатқа қол қойған күніне уәкілетті органның бірінші басшысы және оның орынбасарлары лауазымында болған тұлғаларды қоспағанда, мемлекеттік органдар мен ведомстволардың бірінші басшылары және олардың орынбасарлары;
4) экономика және (немесе) заң ғылымының докторы ғылыми дәрежесі бар тұлғалар;
5) өкілдіктердің басшылары, тізбесі осы Ереженің 1-2-тармағында белгіленген халықаралық қаржы ұйымдарының басшылары.
Қазақстан Республикасының резиденттері емес кандидаттарын келісу кезінде ұсыным беруші тұлға тізбесі Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар үшін ең аз рейтингті, осы рейтингті беретін рейтинг агенттіктерінің тізбесін белгілеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 25 қазандағы N 304 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 55 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4139 тіркелген) белгіленген рейтингтік агенттіктерінің бірі тағайындаған BB+-ден төмен емес рейтингі бар Қазақстан Республикасының резиденттері емес қаржы ұйымдарының бірінші басшысы және директорлар кеңесінің мүшелері, бірінші басшы және басқарма мүшелері сонымен қоса болуы мүмкін.
Ұсыным беруші тұлғалар болып мыналар бола алмайды:
кандидатты келісу туралы өтініш берген қаржы ұйымының (өтініш берушінің) басшы қызметкері;
кандидатты келісу туралы өтініш берген қаржы ұйымының (өтініш берушінің) акционері, құрылтайшысы;
кандидатты келісу туралы өтініш берген қаржы ұйымының (өтініш берушінің) құрылтайшысының (акционерінің) басшы қызметкері;
кандидатты келісу туралы өтініш берген қаржы ұйымының (өтініш берушінің) еншілес ұйымының басшы қызметкері;
кандидаттың ері (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, балалары) және кандидаттың жекжаттары (ерінің (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, балалары);
кандидатты келісу туралы қаржы ұйымы өтініш бергенге дейінгі бір жыл ішінде уәкілетті органның және (немесе) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі тарапынан шектеулі ықпал ету шаралары және (немесе) санкциялар қолданылған жеке тұлға.
Ескерту: 4-2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.12.24. N 273 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), өзгерту енгізілді - 2008.10.29. N 160 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), 2008.12.29 N 232, 2009.09.26 N 211 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), 2010.03.29 N 49, 2010.04.30 N 58 Қаулыларымен.

4-3. Документы, перечисленные в пунктах 4, 4-4 настоящих Правил, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными печатью финансовой организации на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка с указанием количества прошитых листов, наклеенного на узел прошивки. Копии документов заверяются подписями должностных лиц финансовой организации, обладающих правом подписи таких документов, и оттиском печати финансовой организации.
Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 4-3 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30.04.2007 N 120 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 29.10.2008 N 160 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
4-4. Финансовая организация для согласования кандидата на должность руководящего работника, одновременно занимающего должность руководящего работника в данной либо другой финансовой организации, согласованного с уполномоченным органом (далее - согласованный руководящий работник), представляет в уполномоченный орган:
ходатайство, составленное в произвольной форме, с указанием о том, что кандидат согласуется в соответствии с требованиями настоящего пункта Правил, и сведения о кандидате, в том числе указанные в приложении 1 к настоящим Правилам, документально проверены финансовой организацией (заявителем) и кандидат соответствует требованиям, установленным законодательными актами Республики Казахстан к руководящим работникам финансовой организации;
копию выписки из решения уполномоченного органа финансовой организации о назначении (избрании) кандидата;
копию документа, удостоверяющего личность кандидата;
сведения о кандидате согласно приложению 1 к настоящим Правилам на электронном и бумажном носителях;
копию должностной инструкции (содержащей полномочия данного кандидата с указанием фамилии, имени, при наличии - отчества, должности и даты ознакомления с должностной инструкцией и его подписи) кандидата на должность члена правления, иного руководителя финансовой организации, осуществляющего координацию и (или) контроль за деятельностью структурных подразделений финансовой организации и обладающего правом подписи документов, на основании которых соответственно проводятся банковские операции, страховая и (или) инвестиционная деятельность, совершаются сделки на рынке ценных бумаг.
Сноска. Пункт 4-4 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 27.02.2009 N 21 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 26.09.2009 № 211 (порядок введения в действие см. п. 2).

4-3. Осы Ереженің 4, 4-4-тармақтарында аты аталған, бірнеше парақтардан тұратын құжаттар нөмірленген, тігілген және соңғы парақтың екінші бетінде тігілім шетіне желімделген парақтардың саны көрсетіліп, ішінара жапсырманың жоғарғы жағына қаржы ұйымының мөрімен расталған күйінде ұсынылады. Құжаттардың көшірмелері осындай құжаттарға қол қою құқығы бар қаржы ұйымының лауазымды тұлғаларының қолымен және қаржы ұйымының мөр бедерімен расталады.
Ескерту: 4-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 120 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), өзгерту енгізілді - 2008.10.29. N 160 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен.
4-4. Қаржы ұйымы уәкілетті органмен келісілген (бұдан әрі - келісілген басшы қызметкер), бір уақытта осы не басқа қаржы ұйымының басшы қызметкері лауызымын атқарып отырған кандидатты басшы қызметкері лауазымына келісу үшін уәкілетті органға мыналарды береді:
кандидат Ереженің осы тармағының талаптарына сәйкес келісіледі және кандидат туралы мәліметтер, оның ішінде осы Ереженің 1-қосымшасында көрсетілгендер қаржы ұйымымен (өтініш берушімен) құжаттама жағынан тексерілгенін және кандидат Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде қаржы ұйымының басшы қызметкерлеріне қойылған талаптарға сәйкес келетінін көрсетіп, еркін нысанда жасалған өтінішті;
қаржы ұйымы уәкілетті органының кандидатты тағайындау (сайлау) жөніндегі шешімінен үзінді көшірменің көшірмесін;
кандидаттың жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
электронды және қағаз жеткізушідегі осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес кандидат туралы мәліметтерді;
басқарма мүшесі, қаржы ұйымының құрылымдық бөлімшелерінің қызметіне үйлестіруді және (немесе) бақылауды жүзеге асыратын және банктік операциялар, сақтандыру және (немесе) инвестициялық қызмет негізінде тиісті жүргізілетін, бағалы қағаздар нарығындағы мәмілелер жасалатын құжаттарға қол қою құқығы бар қаржы ұйымының өзге басшы қызметкері лауазымына кандидатының лауазымдық нұсқаулығының (тегін, атын, бар болса - әкесінің атын, лауазымын және лауазымдық нұсқаулықпен танысқан күнін және оның қолы көрсетілген, осы кандидаттың өкілеттігі бар) көшірмесін.
Ескерту: 4-4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009.02.27. N 21 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз), өзгерту енгізілді - 2009.09.26 N 211 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен.

4-5. В целях осуществления проверочных мероприятий в отношении согласованного руководящего работника, указанного в пункте 4-4 настоящих Правил, уполномоченный орган в течение 3 (трех) месяцев со дня выдачи согласия на назначение (избрание) руководящего работника истребует на безвозмездной основе на бланках требований у уполномоченного государственного органа по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов имеющиеся у него на учете сведения об отсутствии (наличии) неснятой или непогашенной судимости у кандидата.
Сноска. Правила дополнены пунктом 4-5 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 29.10.2008 N 160 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
5. Документы, указанные в пунктах 4, 4-4 настоящих Правил, рассматриваются уполномоченным органом в течение 30 календарных дней с даты их представления.
В случае представления неполного пакета документов, предусмотренных пунктами 4, 4-4 настоящих Правил, либо при несоответствии представленных документов требованиям законодательства Республики Казахстан и (или) устава финансовой организации, уполномоченный орган дает финансовой организации письменный ответ с указанием замечаний и срока их устранения.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.12.2008 N 232 (порядок введения в действие см. п. 4); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 26.09.2009 № 211 (порядок введения в действие см. п. 2).
5-1. В целях подтверждения достоверности сведений об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за преступления в сфере экономической деятельности или за преступления средней тяжести, тяжкие и особо тяжкие преступления в стране гражданства (для иностранных граждан) или в стране постоянного проживания (для лиц без гражданства), иностранные граждане (лица без гражданства) в срок не позднее шести месяцев с даты назначения (избрания) на должность руководящего работника финансовой организации представляют в уполномоченный орган соответствующий документ, выданный государственным органом страны их гражданства (страны их постоянного проживания - для лиц без гражданства) либо страны, где кандидат постоянно проживал в течение последних пятнадцати лет.
В случае непредставления указанного документа в установленный настоящим пунктом срок, сведения, на основании которых выдано согласие, считаются недостоверными, и выданное согласие подлежит отзыву уполномоченным органом по основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.06.2007 N 169 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.10.2008 N 160 (порядок введения в действие см. п. 2 ).

4-5. Осы Ереженің 4-4-тармағында көрсетілген келісілген басшы қызметкерге қатысты тексеру іс-шараларын жүзеге асыру мақсатында, уәкілетті орган басшы қызметкерді тағайындауға (сайлауға) келісім берген күннен бастап 3 (үш) ай ішінде құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепті жүргізу жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органнан оның есебіндегі кандидатта алынбаған немесе өтелмеген сот ісінің жоқтығы (бар болуы) жөніндегі мәліметтерді талап бланкілерінде өтеусіз негізде талап етеді.
Ескерту: 4-5-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.10.29. N 160 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулысымен.
5. Осы Ереженің 4, 4-4-тармақтарында көрсетілген құжаттарды уәкілетті орган олар ұсынылған күннен бастап 30 күнтізбелік күн ішінде қарайды.
Осы Ереженің 4, 4-4-тармақтарында көзделген құжаттардың толық емес пакеті ұсынылған жағдайда не ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының және (немесе) қаржы ұйымы жарғысының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, уәкілетті орган қаржы ұйымына ескертулерді және оларды жою мерзімін көрсете отырып, жазбаша жауап қайтарады.
Ескерту: 5-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының  2008.12.29. N 232 (ресми жарияланған күннен кейін жиырма бір күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), өзгерту енгізілді - 2009.09.26 N 211 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен.
5-1. Азаматтығы бар елінде (шетел азаматтары үшін) немесе тұрақты тұратын елінде (азаматтығы жоқ тұлғалар үшін) экономикалық қызмет саласындағы қылмыстар немесе ауырлығы орташа қылмыстар, ауыр және аса ауыр қылмыстар үшін алынбаған немесе өтелмеген соттылығының жоқ екендігі туралы мәліметтердің сенімділігін растау мақсатында шетел азаматтары (азаматтығы жоқ тұлғалар) қаржы ұйымдарының басшы қызметкері лауазымына тағайындалған (сайланған) күннен бастап алты айдан кешіктірмейтін мерзімде уәкілетті органға олардың азаматтығы бар елінің (азаматтығы жоқ тұлғалар үшін - тұрақты тұратын елінің) не кандидат соңғы он бес жыл ішінде тұрақты тұрған елінің мемлекеттік органы берген тиісті құжатты ұсынады.
Көрсетілген құжатты осы тармақта белгіленген мерзімде ұсынбаған жағдайда, мәліметтер негізінде келісім берілген осы мәліметтер шынайы емес болып табылады, және берілген келісім Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген негіздер бойынша уәкілетті органмен қайтарып алуға жатады.
Ескерту. 5-1-тармағымен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және Қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі 2007 жылғы 25 маусымдағы N 169, өзгерту енгізілді - 2008.10.29. N 160 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен.

6. Для согласования кандидата в уполномоченном органе создается комиссия по определению соответствия кандидатов на должности руководящих работников финансовых организаций (далее - Комиссия), персональный состав которой утверждается приказом первого руководителя уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых оганизаций от 25 февраля 2006 года N 35 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации).
7. Ответственное подразделение уполномоченного органа уведомляет финансовую организацию в письменном виде о дате проведения тестирования. В случае неявки кандидата в установленный срок по уважительным причинам для прохождения тестирования, финансовая организация сообщает об этом в уполномоченный орган с указанием причин неявки и возможной дате прохождения кандидатом тестирования в срок, не превышающий установленного законодательством Республики Казахстан.
8. На рассмотрение Комиссии направляются документы, представленные финансовой организацией, а в случае согласования кандидата с приглашением для тестирования - результаты тестирования. Члены Комиссии рассматривают документы и выражают свое мнение по рассматриваемому вопросу по форме приложения 2 к настоящим Правилам.
9. Решение Комиссии принимается простым большинством голосов. При равенстве голосов голос председателя Комиссии или лица, его замещающего, является решающим. Решение Комиссии может быть принято опросным путем.
10. По результатам рассмотрения членами Комиссии документов секретарь оформляет протокол о принятом решении Комиссии.
Финансовая организация извещается о результатах согласования кандидатов путем направления уполномоченным органом письменного уведомления в течение пяти рабочих дней с даты подписания протокола Председателем Комиссии (или его заместителем).
11. По рекомендации Комиссии, оформленной протоколом, выданное согласие на назначение (избрание) на должность руководящего работника финансовой организации может быть отозвано приказом первого руководителя уполномоченного органа или лица его замещающего по основаниям, предусмотренным законодательными актами Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 11 в новой редакции - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых оганизаций от 25 февраля 2006 года N 35 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации).

6. Кандидатты келісілу үшін уәкілетті органда дербес құрамы уәкілетті органның бірінші басшысының бұйрығымен бекітілген, қаржы ұйымдары басшы қызметкерлерінің лауазымына кандидаттардың сәйкестігін айқындау жөніндегі комиссиясы (бұдан әрі - Комиссия) құрылады.
Ескерту: 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 35 қаулысымен .
7. Уәкілетті органның жауапты бөлімшесі тестілеудің өтетін күні туралы қаржы ұйымына жазбаша хабарлайды. Тестілеуден өту үшін дәлелді себептермен белгіленген мерзімде кандидат келмей қалған жағдайда, қаржы ұйымы бұл туралы уәкілетті органға келмей қалу себептерін және Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленгеннен аспайтын мерзімде кандидаттың тестілеуден өтуі мүмкін күнін көрсете отырып хабарлайды.
8. Комиссияның қарауына қаржы ұйымы берген құжаттар, тестілеу үшін шақырылған кандидатты келісілген жағдайда - тестілеудің нәтижелері беріледі. Комиссияның мүшелері құжаттарды қарайды және осы Ереженің 2-қосымшасының нысаны бойынша қаралған мәселе жөнінде өз пікірін білдіреді.
9. Комиссияның шешімі жай көпшілік дауыспен қабылданады. Дауыстар тең болғанда Комиссия төрағасының немесе оны ауыстырушы тұлғаның дауысы шешуші болып табылады. Комиссияның шешімі сауалнамалық жолмен қабылдана алады.
10. Комиссия мүшелерінің құжаттарды қарау нәтижелері бойынша хатшы Комиссияның қабылдаған шешімі туралы хаттаманы ресімдейді.
Қаржы ұйымы жазбаша хабарламаны уәкілетті органның жіберуі арқылы кандидаттарды келісілу нәтижелері туралы Комиссия Төрағасының (немесе оның орынбасарының) хаттамаға қол қойған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде хабарланады.
11. Хаттамамен рәсімделген Комиссияның ұсынымы бойынша қаржы ұйымының басшы қызметкері лауазымына тағайындауға (сайлауға) берілген келісім уәкілеті органның бірінші басшысының бұйрығымен Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен көзделген негіздер бойынша шақырылып алынуы мүмкін.
Ескерту: 11-тармақ жаңа редакцияда жазылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 35 қаулысымен .

Глава 2. Согласование кандидатов
12. Согласованию без приглашения на основании представленных документов могут подлежать:
1) кандидаты, которые ранее были согласованы с уполномоченным органом на соответствующие или вышестоящие должности в финансовых организациях, за исключением кандидата на должность первого руководителя Правления (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента) и первого руководителя страхового брокера;
2) кандидаты на должность первого руководителя Правления (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента) и первого руководителя страхового брокера, ранее согласованные с уполномоченным органом на соответствующие должности в этом же секторе финансового рынка (банке, страховой (перестраховочной) организации или в организации, осуществляющей деятельность страхового брокера, накопительном пенсионном фонде или организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами накопительных пенсионных фондов, на рынке ценных бумаг, соответственно), или являвшиеся членом правления государственного органа, осуществляющего (осуществлявшего) регулирование финансовых услуг;
3) кандидаты на должности членов совета директоров (за исключением председателя совета директоров) и членов правления, курирующих исключительно вопросы безопасности финансовых организаций, административно-хозяйственные вопросы;
4) кандидат на должность первого руководителя правления (лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента), первого руководителя страхового брокера, главного бухгалтера - при наличии стажа работы не менее трех лет в этом же секторе (в банке, страховой (перестраховочной) организации или организации, осуществляющей деятельность страхового брокера, накопительном пенсионном фонде, организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами накопительных пенсионных фондов, на рынке ценных бумаг, соответственно) либо в одной из международных и (или) аудиторских финансовых организаций, указанных в пункте 1-2 настоящих Правил, первым руководителем, членом совета директоров, членом правления, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг, руководителем или заместителем руководителя самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления), главным бухгалтером или заместителем главного бухгалтера финансовой организации, деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг;
4-1) кандидат на должность первого руководителя совета директоров финансовой организации - при наличии стажа работы:
не менее двух лет в этом же секторе (в банке, страховой (перестраховочной) организации или организации, осуществляющей деятельность страхового брокера, накопительном пенсионном фонде, организации, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами накопительных пенсионных фондов, на рынке ценных бумаг, соответственно) главным бухгалтером или заместителем главного бухгалтера, руководителем или заместителем руководителя самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления), деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг;
не менее одного года первым руководителем, членом совета директоров, первым руководителем, членом правления (курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг) либо членом правления государственного органа, осуществляющего (осуществлявшего) регулирование финансовых услуг;

2-тарау. Кандидаттарды келісілу
12. Берілген құжаттардың негізінде шақырмай келісілуге:
1) Басқарманың бірінші басшысы (тіркеуші, трансфер-агенттің атқарушы органының функциясын жекелей жүзеге асырушы тұлға) және сақтандыру брокерінің бірінші басшысы лауазымына кандидатты қоспағанда, қаржы ұйымдарында сәйкес немесе жоғары тұрған лауазымға уәкілетті органмен бұрын келісілген кандидаттар;
2) қаржы рыногының осы секторында сәйкес лауазымға уәкілетті органмен бұрын келісілген немесе қаржылық қызмет көрсетуді реттеуді жүзеге асыратын (жүзеге асырған) мемлекеттік органның басқарма мүшесі болған Басқарманың бірінші басшысы (тіркеуші, трансфер-агенттің атқарушы органының функциясын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғалар) және сақтандыру брокерінің бірінші басшысы лауазымына кандидаттар (банкте, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында немесе сақтандыру брокері қызметін жүзеге асыратын ұйымда, жинақтаушы зейнетақы қорында немесе жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асырушы ұйымда, тиісінше бағалы қағаздар рыногында);
3) директорлар кеңесі мүшелерінің (директорлар кеңесінің төрағасын қоспағанда) және тек қаржы ұйымдарының қауіпсіздік мәселелерін, әкімшілік-шаруашылық мәселелерін ғана жетекшілік ететін басқарма мүшелері лауазымдарына кандидаттар;
4) басқарманың бірінші басшысы, (тіркеуші, трансфер-агенттің атқарушы органының функциясын жекелей жүзеге асырушы тұлға), сақтандыру брокерінің бірінші басшысы, бас бухгалтер лауазымына кандидат - осы секторда (банкте, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында немесе сақтандыру брокері қызметін жүзеге асыратын ұйымда, жинақтаушы зейнетақы қорында немесе жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асырушы ұйымда, тиісінше бағалы қағаздар рыногында) не осы Ереженің 1-2-тармағында көрсетілген халықаралық және (немесе) аудиторлық қаржы ұйымдардың бірінің бірінші басшысы, директорлар кеңесінің мүшесі, қаржылық қызмет көрсетумен байланысты мәселелерді жетекшілік ететін басқарма мүшесі, дербес құрылымдық бөлімшенің (департаменттің, басқарманың) басшысы немесе басшының орынбасары, қызметі қаржылық қызмет көрсетумен байланысты қаржы ұйымының бас бухгалтері немесе бас бухгалтердің орынбасары ретінде кемінде үш жыл еңбек стажы бар болса;
4-1) қаржы ұйымының директорлар кеңесінің бірінші басшысы лауазымына кандидат – мынадай жұмыс стажы бар болғанда:
- осы секторда (банкте, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымында немесе сақтандыру брокері қызметін жүзеге асыратын ұйымда, жинақтаушы зейнетақы қорында, жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымда, тиісінше бағалы қағаздар нарығында) бас бухгалтер немесе бас бухгалтердің орынбасары, қызметі қаржылық қызмет көрсетумен байланысты болған қаржы ұйымының дербес құрылымдық бөлімшесінің (департаменттің, басқарманың) басшысы немесе басшының орынбасары ретінде екі жылдан кем емес;
- бірінші басшы, директорлар кеңесінің мүшесі, бірінші басшы, басқарма мүшесі (қаржылық қызмет көрсетумен байланысты мәселелерге жетекшілік еткен) не қаржылық қызметтерді реттеуді жүзеге асыратын (асырған) мемлекеттік органның басқарма мүшесі ретінде бір жылдан кем емес;

не менее двух лет в одной из международной и (или) аудиторской организаций согласно пункту 1-2 настоящих Правил руководящим работником (не ниже должности заместителя главного бухгалтера, заместителя руководителя самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления), за исключением стажа работы, связанной с обеспечением безопасности организации, административно-хозяйственной деятельностью;
5) кандидат на должность заместителя первого руководителя страхового брокера, члена правления финансовой организации - при наличии стажа работы не менее двух лет первым руководителем, членом совета директоров, членом правления, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг, главным бухгалтером или заместителем главного бухгалтера, руководителем или заместителем руководителя самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления), деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг или осуществлением административных, информационно-технологических функций, а также функций по обеспечению безопасности финансовой организации, либо руководителем подразделения уполномоченного органа, либо первым руководителем, членом Правления, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг, членом совета директоров, руководителем подразделения, деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг, одной из международных и (или) аудиторских финансовых организаций, указанных в пункте 1-2 настоящих Правил;
6) кандидат на должность иного руководящего работника финансовой организации - при наличии стажа работы не менее одного года первым руководителем, членом совета директоров, членом Правления, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг, главным бухгалтером или заместителем главного бухгалтера, руководителем или заместителем руководителя самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления), деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг, либо руководителем подразделения уполномоченного органа либо первым руководителем, членом Правления, курировавшим вопросы, связанные с оказанием финансовых услуг, членом совета директоров, руководителем подразделения, деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг, одной из международных и (или) аудиторских финансовых организаций, указанных в пункте 1-2 настоящих Правил;
7) исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30.03.2007 N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня государственной регистрации);

- ұйымның қауіпсіздігін қамтамасыз етумен, әкімшілік-шаруашылық қызметпен байланысты жұмыс стажын қоспағанда, осы Ереженің 1-2-тармағында көрсетілген халықаралық және (немесе) аудиторлық ұйымның басшы қызметкері (бас бухгалтердің орынбасары, дербес құрылымдық бөлімшенің (департаменттің, басқарманың) басшысының орынбасары лауазымынан төмен емес) ретінде екі жылдан кем емес;
5) сақтандыру брокердің бірінші басшысының орынбасары, қаржы ұйымының басқарма мүшесі лауазымына кандидат – бірінші басшы, директорлар кеңесінің мүшесі, қаржылық қызмет көрсетулермен байланысты мәселелерді жетекшілік еткен басқарма мүшесі, бас бухгалтер немесе бас бухгалтердің орынбасары, қызметі қаржылық қызмет көрсетулермен немесе әкімшілік, ақпараттық-технологиялық функцияларды жүзеге асырумен байланысты, сондай-ақ қаржы ұйымының қауіпсіздігін қамтамасыз етумен байланысты дербес құрылымдық бөлімшенің (департаменттің, басқарманың) басшысы немесе басшының орынбасары, не уәкілетті орган бөлімшесінің басшысы не осы Ереженің 1-2-тармағында көрсетілген халықаралық және (немесе) аудиторлық қаржы ұйымдарының бірінің бірінші басшысы, қаржылық қызмет көрсетулермен байланысты мәселелерді жетекшілік еткен Басқарма мүшесі, директорлар кеңесінің мүшесі, қызметі қаржылық қызмет көрсетулермен байланысты бөлімшенің басшысы ретінде кемінде екі жыл еңбек стажы бар болса;
6) қаржы ұйымының өзге басшы қызметкері лауазымына кандидат – бірінші басшы, директорлар кеңесінің мүшесі, қаржылық қызмет көрсетумен байланысты мәселелерді жетекшілік еткен Басқарма мүшесі, бас бухгалтер немесе бас бухгалтердің орынбасары, қызметі қаржылық қызмет көрсетумен байланысты дербес құрылымдық бөлімшенің (департаменттің, басқарманың) басшысы немесе басшының орынбасары, не уәкілетті орган бөлімшесінің басшысы не осы Ереженің 1-2-тармағында көрсетілген халықаралық және (немесе) аудиторлық қаржы ұйымдарының бірінің бірінші басшысы, қаржылық қызмет көрсетумен байланысты мәселелерді жетекшілік еткен Басқарма мүшесі, директорлар кеңесінің мүшесі, қызметі қаржылық қызмет көрсетумен байланысты бөлімшенің басшысы ретінде кемінде бір жыл стажы бар болса;
7) алынып тасталды

8) исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.02.2006 N 35 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации).
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19.02.2005 N 35 ; с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 25.02.2006 N 35 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); от 30.03.2007 N 76 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 30.04.2007 N 120 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); от 24.12.2007 N 273 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции РК); от 29.10.2008 N 160 (порядок введения в действие см. п. 2 ); от 29.12.2008 N 232 (порядок введения в действие см. п. 4 ); от 26.09.2009 № 211 (порядок введения в действие см. п. 2).
13. Согласование кандидатов с приглашением для прохождения тестирования проводится методом компьютерного тестирования в течение 45 минут по 30 вопросам.
Вопросы для тестирования кандидатов утверждаются первым руководителем уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.02.2006 N 35 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации); от 26.09.2009 № 211 (порядок введения в действие см. п. 2).
14. Во время тестирования кандидатов в одном помещении с тестируемым лицом разрешается присутствие только сотрудников ответственного подразделения уполномоченного органа и переводчика, при необходимости.
При прохождении тестирования кандидата не допускается использование каких-либо письменных, электронных или других информационных материалов. Нарушение изложенных в настоящем пункте условий приравнивается к отрицательному результату тестирования.
15. При получении положительного результата тестирования (не менее 70 % правильных ответов) кандидат считается согласованным на должность, на которую был назначен (избран).
Кандидат подлежит ознакомлению с результатами теста под роспись немедленно после прохождения тестирования.
Сноска. Пункт 15 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых оганизаций от 25 февраля 2006 года N 35 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации).

8) алынып тасталды .
Ескерту: 12-тармақ жаңа редакцияда жазылды, өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 19 ақпандағы N 35 Қаулысымен, 2006 жылғы 25 ақпандағы N 35 қаулысымен , 2007 жылғы 30 наурыздағы N 76 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2007.04.30. N 120 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), 2007.12.24. N 273 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2008.10.29. N 160 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), 2008.12.29 N 232, 2009.09.26 N 211 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен.
13. Тестілеуден өткізу үшін шақырылған кандидаттарды келісілу 30 сұрақ бойынша 45 минуттың ішінде компьютерлік тестілеу әдісімен өткізіледі.
Кандидаттарды тестілеуге арналған сұрақтарды уәкілетті органның бірінші басшысы бекітеді.
Ескерту: 13-тармақ өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2006.02.25 N 35, 2009.09.26 N 211 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен.
14. Тестілейтін тұлғамен бірге бір үй-жайда кандидаттарды тестілеу уақытында тек уәкілетті органның жауапты бөлімшелерінің қызметкерлеріне және қажет болған жағдайда, аудармашыға рұқсат беріледі.
Кандидатты тестілеуден өткізу кезінде қандай да бір жазбаша, электрондық немесе басқа ақпараттық материалдарды пайдалануға жол берілмейді. Осы тармақта баяндалған талаптарды бұзу тестілеудің теріс нәтижесіне тең келеді.
15. Тестілеудің дұрыс нәтижесін алған кезде (кемінде 70% дұрыс жауап) кандидат тағайындалған (сайланған) лауазымына келісілген болып есептеледі.
Кандидат тестілеу өткеннен кейін тез арада қол қойылған тест нәтижелерімен танысуы тиіс.
Ескерту: 15-тармақ өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 35 қаулысымен .

16. В случае несогласия с результатом тестирования кандидат может в течение трех рабочих дней после окончания процедуры тестирования письменно обратиться с апелляцией в уполномоченный орган.
17. Состав Апелляционной комиссии утверждается приказом первого руководителя уполномоченного органа. Председатель, его заместитель и члены Комиссии не могут являться членами Апелляционной комиссии.
18. Апелляция рассматривается Апелляционной комиссией в течение трех рабочих дней со дня ее получения.
19. На заседании Апелляционной комиссии может участвовать без права голоса Председатель Комиссии и/или его заместитель с участием кандидата.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых оганизацийот 24 декабря 2007 года N 273 (вводится в действие по истечении  14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан).
20. Кворум для проведения заседания Апелляционной комиссии составляет не менее двух третей от числа членов Апелляционной комиссии, включая Председателя (заместителя Председателя Апелляционной комиссии).
Каждый член Апелляционной комиссии имеет один голос. Решения Апелляционной комиссии принимаются простым большинством голосов от числа участвующих в заседании Апелляционной комиссии ее членов. При равенстве голосов голос Председателя Апелляционной комиссии либо при его отсутствии заместителя Председателя Апелляционной комиссии является решающим.
21. Решения Апелляционной комиссии оформляются протоколом, который составляется в двух экземплярах и подписывается всеми членами Апелляционной комиссии, принимавшими участие в данном заседании. Второй экземпляр протокола заседания Апелляционной комиссии передается Комиссии.
22. Ведение протокола заседания Апелляционной комиссии осуществляется ее секретарем, назначаемым приказом первого руководителя уполномоченного органа из числа членов Апелляционной комиссии.
23. По результатам рассмотрения апелляции, ответов кандидата на тестовые вопросы, заслушивания доводов кандидата Апелляционная комиссия принимает одно из решений:
оставить результаты теста без изменения, а апелляцию без удовлетворения;
удовлетворить апелляцию кандидата и признать результаты теста положительными;
направить кандидата на повторное тестирование.
Сноска. Пункт 23 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.10.2008 N 160 (порядок введения в действие см. п. 2); от 26.09.2009 № 211 (порядок введения в действие см. п. 2).

16. Тестілеу нәтижелерімен келіспеген жағдайда тестілеу рәсімі аяқталғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде кандидат уәкілетті органға шағымымен жазбаша түрде өтініш ете алады.
17. Апелляциялық комиссияның құрамы уәкілетті орган бірінші басшысының бұйрығымен бекітіледі. Комиссияның төрағасы, оның орынбасары және мүшелері Апелляциялық комиссияның мүшелері болып табыла алмайды.
18. Шағымды Апелляциялық комиссия оны алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қарайды.
19. Апелляциялық комиссияның мәжілісіне дауыс құқығынсыз Комиссияның Төрағасы және/немесе оның орынбасары кандидаттың қатысуымен қатыса алады.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының, 2007.12.24. N 273 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
20. Апелляциялық комиссияның әрбір мүшесінде бір дауыс бар. Апелляциялық комиссияның шешімі Апелляция комиссиясының мәжілісіне қатысушылардың санынан оның мүшелерінің жай көпшілік дауысымен қабылданады. Дауыстар тең болғанда Апелляциялық комиссия Төрағасының не ол болмай қалғанда Апелляциялық комиссияның Төрағасы орынбасарының дауысы шешуші болып табылады.
21. Апелляциялық комиссияның шешімі екі данада жасалған және осы мәжіліске қатысушы Апелляциялық комиссияның барлық мүшелері қол қойған хаттамамен ресімделеді.
22. Аппеляциялық комиссия отырысының хаттамасын жүргізуді Апелляциялық комиссия мүшелерінің санынан уәкілетті органның бірінші басшысының бұйрығымен тағайындалған оның хатшысы жүзеге асырады.
23. Шағымды, кандидаттың тестік сұрақтарға жауаптарын қарау, кандидаттың дәлелдерін тыңдау нәтижелері бойынша Апелляциялық комиссия мынадай шешімдердің біреуін:
тест нәтижелерін өзгеріссіз, ал шағымды қанағаттандырмай қалдыруды;
кандидат шағымын қанағаттандыруды және тестің нәтижелерін оң деп тануды;
кандидатты қайталанған тестілеуге жіберуді қабылдайды.
Ескерту. 23-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2008.10.29. N 160 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), 2009.09.26 N 211 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен.

23-1. В выдаче согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовой организации может быть отказано по следующим основаниям:
1) несоответствие руководящих работников требованиям, установленными законодательными актами Республики Казахстан;
2) отрицательный результат тестирования либо неявка на тестирование без уважительной причины;
2-1) неустранение финансовой организацией замечаний уполномоченного органа или представление финансовой организацией доработанных с учетом замечаний уполномоченного органа документов по истечении установленного законодательными актами Республики Казахстан срока рассмотрения документов уполномоченным органом;
3) представление документов по истечении установленных законодательными актами Республики Казахстан сроков, в течение которых руководящий работник может занимать свою должность без согласования с уполномоченным органом;
4) наличие действующих ограниченных мер воздействия и (или) санкций, примененных уполномоченным органом и (или) Национальным Банком Республики Казахстан к кандидату в течение одного года до даты подачи финансовой организацией ходатайства о согласовании кандидата;
5) наличие у уполномоченного органа сведений о фактах принятия решений кандидатом по вопросам, которые входили в его полномочия, повлекших за собой систематические (два и более раза в течение двенадцати последовательных календарных месяцев) нарушения финансовой организацией законодательства Республики Казахстан, в которой кандидат занимает (занимал) должность руководящего работника. Данное требование применяется в течение одного года со дня выявления уполномоченным органом последнего (из систематических нарушений) нарушения финансовой организацией законодательства Республики Казахстан.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 23-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 25.02.2006 N 35 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30.04.2007 N 120 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); от 29.10.2008 N 160 (порядок введения в действие см. п. 2 ); от 26.09.2009 № 211 (порядок введения в действие см. п. 2).
Глава 3. Заключительные положения
24. Уполномоченный орган ведет реестр руководящих работников финансовых организаций, чьи кандидатуры были согласованы с ним.
25. Финансовые организации, руководящие работники которых были согласованы с уполномоченным органом, в десятидневный срок уведомляют уполномоченный орган об изменениях в документах, представленных для их согласования (за исключением пунктов 5, 8 приложения 1 к настоящим Правилам), а также обо всех изменениях, произошедших в составе руководящих работников, включая их перевод на другую должность и увольнение.
Сноска. Пункт 25 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 19.02.2005 N 35; с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25.02.2006 N 35 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации); от 29.10.2008 N 160 (порядок введения в действие см. п. 2); от 26.09.2009 № 211 (порядок введения в действие см. п. 2).

23-1. Қаржы ұйымының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім мынадай себептермен берілмеуі мүмкін:
1) басшы қызметкерлерінің Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
2) тестілеудің теріс нәтижесі не дәлелді себепсіз тестілеуге келмей қалу;
2-1) қаржы ұйымы уәкілетті органының ескертулерін жоймауы немесе қаржы ұйымы уәкілетті органының ескертулерін ескеріп, түзетілген құжаттарды Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген уәкілетті органның құжаттарды қарау мерзімі аяқталғаннан кейін беруі;
3) басшы қызметкер өз лауазымды қызметін уәкілетті органның келісімінсіз иелене алатын кезең мерзімінің Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген мерзімі бойынша аяқталуы бойынша құжаттарды ұсыну;
4) кандидатты келісу туралы қаржы ұйымы өтініш бергенге дейінгі бір жыл ішінде уәкілетті органның және (немесе) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі тарапынан қолданған қолданыстағы шектеулі ықпал ету шаралары және (немесе) санкциялары бар болу;
5) басшы қызметкер лауазымында (болған) оның өкілеттігіне кіретін не кірген мәселелер бойынша қаржы ұйымы Қазақстан Республикасының заңнамасын жүйелі (жүйелі он екі күнтізбелік ай ішінде екі және одан астам рет) бұзуына әкелген шешімді ол қабылдаған фактілері туралы уәкілетті органның мәліметтері бар болуы. Осы талап уәкілетті орган қаржы ұйымының Қазақстан Республикасының заңнамасын (жүйелі бұзушылықтың) соңғы бұзуын анықтаған күннен бастап бір жыл ішінде қолданылады.
Ескерту: 23-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 35 қаулысымен , өзгерту енгізілді - 2007.04.30. N 120 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), 2008.10.29. N 160 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), 2009.09.26 N 211 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен.
3-тарау. Қорытынды ережелер
24. Уәкілетті орган онымен үміткерлері келісілген қаржы ұйымдары басшы қызметкерлерінің тізілімін жүргізеді.
25. Басшы қызметкерлері уәкілетті органмен келісілген қаржы ұйымдары он күндік мерзімде уәкілетті органды оларды келісуге ұсынылған құжаттардағы өзгерістер (осы Ереженің 1-қосымшасының 5, 8-тармақтарын қоспағанда), сондай-ақ басшы қызметкерлерін басқа лауазымға аударуды және жұмыстан шығаруды қоса алғанда, олардың құрамында болған барлық өзгерістер жөнінде хабардар етеді.
Ескерту: 25-тармақ жаңа редакцияда жазылды, өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005.02.19 N 35 , 2006.02.25 N 35 , 2008.10.29. N 160 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), 2009.09.26 N 211 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулыларымен.

26. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выдачи согласия
на назначение (избрание) руководящих
работников финансовых организаций
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 26.09.2009 № 211 (порядок введения в действие см. п. 2).
место для фотографии
Сведения о кандидате на должность руководящего работника
финансовой организации
____________________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, при наличии - отчество кандидата и
должность, на
____________________________________________________________________
которую кандидат назначается в финансовой организации)
____________________________________________________________________
(наименование финансовой организации)
1. Общие сведения:
Дата и место
рождения
Гражданство
Данные документа,
удостоверяющего
личность
2. образование:
Наименование
учебного
заведения
Дата
поступления
- дата
окончания
Специальность
Реквизиты
диплома об
образовании,
квалификация
Место
нахождения
учебного
заведения
1.
3. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат,
сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети супруга
(супруги)):
Фамилия, имя,
отчество
(при наличии)
Год рождения
Родственные
отношения
Место работы и
должность
1.
4. Сведения об участии кандидата в уставном капитале или
владении акциями юридических лиц:
Наименование и место
нахождения юридического
лица
Уставные виды
деятельности
юридического лица
Доля участия в уставном
капитале или соотношение
количества акций,
принадлежащих кандидату,
к общему количеству
голосующих акций
юридического лица
(в процентах)
1.
5. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению
квалификации за последние три года:
Наименование организации
Дата и место
проведения
Реквизиты
сертификата
1.
6. Сведения о трудовой деятельности.
В данном пункте указываются сведения:
о должностях, которые занимал кандидат за всю трудовую
деятельность, в том числе должности в финансовой организации,
представившей в уполномоченный орган ходатайство о согласовании;
о должностях, которые занимает кандидат в других организациях
на дату представления ходатайства о согласовании с указанием адреса
данной организации и контактного телефона.
Период работы
(дата, месяц,
год)
Место
работы
Должность
Наличие
дисциплинарных
взысканий
Причины
увольнения,
освобождения
от должности
1.
7. Сведения о членстве в совете директоров и инвестиционных
комитетах в данной и в других финансовых организациях:
Период
(дата, месяц, год)
Наименование
финансовой
организации
Должность, дата
согласования
(если
требовалось)
Причины
увольнения,
освобождения от
должности
1.

26. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес шешілуі тиіс.
Қаржы ұйымдарының басшы
қызметкерлерін тағайындауға
(сайлауға) келісім беру ережесінің
1-қосымшасы
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі
Басқармасының 2009.09.26 N 211 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді) Қаулысымен.
фотосуреттің орны
Қаржы ұйымының басшы қызметкері лауазымына кандидат
туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
(кандидаттың фамилиясы, аты, бар болса - әкесінің аты және
____________________________________________________________________
тағайындалатын қаржы ұйымындағы лауазымы көрсетіледі)
____________________________________________________________________
(қаржы ұйымының атауы)
1. Жалпы мәліметтер:
Туылған күні және орны
Азаматтығы
Жеке басын куәландыратын құжаттардың деректері
2. Білімі:
N
Оқу орнының
атауы
Түскен күні - бітірген күні
Мамандығы
Білімі туралыдипломның деректемелері,
біліктілігі
Оқу орны
орналасқан орны
1.
3. Ері (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, балалары) және жекжаттары (ерінің (зайыбының) ата-анасы, аға-інісі, апа-сіңлісі, балалары) туралы мәліметтер:
N
Тегі,аты, әкесінің аты (бар болса)
Туылған
жылы
Туыстық қатынастары
Жұмыс орны және лауазымы
1.
4. Кандидаттың заңды тұлғалардың жарғылық капиталында қатысуы және акцияларын иеленуі туралы мәліметтер:
N
Заңды тұлғаның атауы және орналасқан жері
Заңды тұлғаның қызметінің жарғылық түрі
Жарғылық капиталда қатысу үлесі немесе кандидатқа тиесілі акциялар санының заңды тұлғаның дауыс беретін акцияларының жалпы санына ара қатынасы (пайызбен)
1.
5. Соңғы үш жылдағы біліктілік көтеру жөніндегі семинарлар, біліктілік көтеру курстарынан өту туралы мәліметтер:
N
Ұйымның атауы
Өткізу күні және орны
Сертификат деректемелері
1.
6. Еңбек қызметі туралы мәліметтер.
Осы тармақта мына мәліметтер көрсетіледі:
кандидаттың барлық еңбек қызметіндегі лауазымдары, оның ішінде уәкілетті органға келісу туралы өтінішті берген қаржы ұйымында атқарып отырған лауазымы туралы;
осы ұйымның мекен-жайы және байланыс телефонын көрсетіп, келісу туралы өтінішті берген күні кандидат басқа ұйымдарда атқарып отырған лауазымдары туралы.
N
Жұмыс кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс орны
Лауазымы
Тәртіптік
шара
қолданудың
бар болуы
Жұмыстан шығу, қызметтен
босату себептері
1.
7. Осы және басқа қаржы ұйымдарының директорлар кеңесіндегі және инвестициялық комитеттеріндегі мүшелігі туралы мәліметтер:
N
Кезең (күні, айы, жылы)
Қаржы ұйымының
атауы
Лауазымы,
келіскен
күні (талап етілсе)
Жұмыстан шығу,
лауазымынан босатылу
себептері
1.

8. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие
достижения:
____________________________________________________________________
(да/нет, в случае наличия указать дату, в каких изданиях)
____________________________________________________________________
9. Сведения о наличии неснятой и непогашенной судимости:
Дата
Наименование
судебного
органа
Место
нахождения
суда
Вид
наказания
Статья
законода-
тельного
акта, в
соответ-
ствии с
которой
кандидат
привлечен к
уголовной
ответствен-
ности
Дата
принятия
процессуаль-
ного решения
судом
1.
10. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя
обязательств (непогашенные или просроченные займы и другое):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да/нет, в случае наличия указанных фактов необходимо указать
наименование организации и сумму обязательств)
11. Сведения о том, являлся ли кандидат ранее руководящим
работником организации, признанной банкротом либо в отношении
финансовой организации принято решение о лишении лицензии,
принудительной ликвидации, консервации, принудительном выкупе акций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да/нет, указать наименование финансовой организации, должность,
период работы)
12. Наличие данных об отстранении органами надзора от
выполнения служебных обязанностей за нарушение законодательства:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да/нет, указать дату, основания применения и наименование органа
надзора)
13. Привлекался ли как руководитель финансовой организации в
качестве ответчика в судебные разбирательства по вопросам
деятельности финансовой организации:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да/нет, указать дату, наименование финансовой организации-ответчика
в судебном разбирательстве, рассматриваемый вопрос и решение суда)
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и
является достоверной и полной.
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
_________________________________
(печатными буквами)
Заполняется кандидатом на должность независимого директора
финансовой организации:
Подтверждаю, что я, _____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)
____________________________________________________________________
соответствую требованиям, установленным Законом Республики Казахстан

8. Бар жарияланымдар, ғылыми әзірленімдер және басқа да жетістіктері:__________________________________________________________________
(иә/жоқ, бар болған жағдайда күні, қандай басылымдарда көрсетілді)
__________________________________________________________________
9. Алынбаған немесе өтелмеген соттылықтың болуы туралы мәліметтер:
N
Күні
Сот органының
атауы
Соттың орналасқан орны
Жазаның
түрі
Кандидат қылмыстық жауапкершілікке сәйкес тартылған заңнамалық актінің бабы
Соттыңпроцессуалды
шешімді қабылдаған күні
1.
10. Өзіне қабылдаған міндеттемелерді (өтелмеген немесе мерзімі өткен заемдар және басқалар) орындамау фактілерінің болуы туралы мәліметтер:_________________________________________________________________
_________________________________________________________________      (иә/жоқ, аталған фактілер болған жағдайда, ұйымның атауын және
міндеттемелер сомасын көрсету қажет)
11. Осының алдында банкрот болып танылған не лицензиясынан айыру, еріксіз тарату, консервациялау, акцияларды мәжбүрлеп сатып алу туралы шешім қабылданған қаржы ұйымының басшы қызметкері болғаны туралы мәліметтер:
________________________________________________________________________________________________________________________________________
(иә/жоқ, қаржы ұйымының атауы, лауазымы, жұмыс кезеңі
көрсетілсін)
12. Қадағалау органдарының заңнаманы бұзғаны үшін қызметтік міндеттерін орындаудан шеттетуі туралы деректердің болуы:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(иә/жоқ, күнін, қолдану негіздері мен қадағалау органының атауы
көрсетілсін)
13. Қаржы ұйымының басшысы ретінде қаржы ұйымы қызметінің мәселелері бойынша сотта істі қарау кезінде жауап беруші ретінде тартылды ма:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(иә/жоқ, күнін, сотта істі қарау кезіндегі жауап беруші – қаржы
ұйымының атауы, қаралған мәселе және сот шешімі)
Осы ақпаратты мен тексердім және оның толық және шынайы болып табылатындығын растаймын.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________
(баспа әріптерімен)
Қаржы ұйымының тәуелсіз директоры лауазымына кандидат толтырады:
Мен _____________________________________________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)____________________________________________________________________

от 13 мая 2003 года «Об акционерных обществах» для назначения
(избрания) на должность независимого директора.
Дата _____________________________
Подпись __________________________
Приложение 1-1
к Правилам выдачи согласия
на назначение (избрание) руководящих
работников финансовых организаций
Сноска. Правила дополнены приложением 1-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30.04.2007 N 120 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24.12.2007 N 273 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации в Министерстве юстиции РК); от 29.10.2008 N 160 (порядок введения в действие см. п. 2 ); от 29.12.2008 N 232 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
Сведения о безупречной деловой репутации кандидата
на должность руководящего работника финансовой организации
1. Образование
Наимено-
вание
учебного
заведения
Дата
поступления -
дата
окончания
Специа-
льность
Реквизиты
диплома об
образовании,
квалификация
Место
нахождения
учебного
заведения
2. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению
квалификации за последние три года
Наименование
организации
Дата и место
проведения
Реквизиты
сертификата
3. Сведения о трудовой деятельности
Период
работы
(дата,
месяц, год)
Место
работы
Должность
Наличие
дисцип-
линарных
взысканий
Причины
увольнения,
освобождения
от должности
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.10.2008 N 160 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
3-1. Сведения о членстве в совете директоров и инвестиционных комитетах
других финансовых организаций
Период
Наименование
финансовой
организаций
Должность, дата
согласования
Причины
увольнения,
освобождения
от должности
3-2. Сведения о том, являлся ли ранее кандидат руководителем самостоятельного структурного подразделения (департамента, управления) финансовой организации, деятельность которого была связана с оказанием финансовых услуг или руководителем подразделения государственного органа, осуществляющего (осуществлявшего) регулирование финансовых услуг:
Наименование
финансовой
организации/
наименование
государственного
органа,
осуществляющего
(осуществлявшего)
регулирование
финансовых услуг
Период работы
Наименование должности в
самостоятельном структурном
подразделении
(департамента, управления,
отдела) финансовой
организации/
наименование должности в
подразделении
государственного органа,
осуществляющего
(осуществлявшего)
регулирование финансовых
услуг
Сноска. Приложение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.10.2008 N 160 (порядок введения в действие см. п. 2 ).

тәуелсіз директор лауазымына тағайындау (сайлау) үшін "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы Заңында белгіленген талаптарға сәйкес келетінімді растаймын.
Күні ___________________________________
Қолы ___________________________________
Қаржы ұйымдарының басшы
қызметкерлерін тағайындауға
(сайлауға) келісім беру
ережесінің 1-1-қосымшасы
Ескерту: 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 120 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), өзгерту
енгізілді - 2007.12.24. N 273 (қолданысқа енгізілу тәртібін
2-тармақтан қараңыз), 2008.10.29. N 160 (ресми жарияланған күннен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), 2008.12.29 N 232 Қаулыларымен.
Қаржы ұйымдарының басшы қызметкері лауазымына
кандидаттың мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтер
1. Білімі
Оқу орнының
атауы
Келіп
түскен
күні -
аяқталған
күні
Маман-
дығы
Білімі туралы
дипломның
деректеме-
лері,
біліктілігі
Оқу орнының
орналасқан орны
2. Соңғы үш жылдағы біліктілік көтеру жөніндегі семинарлар,
біліктілік көтеру курстарынан өту туралы мәліметтер
Ұйымның атауы
Өткізу күні және
орны
Сертификат деректемелері
3. Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Жұмыс
кезеңі (күні, айы, жылы)
Жұмыс
орны
Қызметі
Тәртіптік
шара
қолданудың
болуы
Жұмыстан шығу, қызметтен
босану себептері
3-1. Басқа қаржы ұйымдарының директорлар кеңесіндегі және инвестициялық комитеттеріндегі мүшелігі туралы мәліметтер
Кезең
Қаржы
ұйымының
атауы
Лауазымы,
келіскен
күні
Жұмыстан шығу,
лауазымынан босатылу
себептері
3-2. Қызметі қаржылық қызмет көрсетумен байланысты қаржы ұйымының дербес құрылымдық бөлімшесінің (департаментінің, басқармасының) басшысына немесе қаржылық қызмет көрсетуді реттеуді жүзеге асыратын (жүзеге асырған) мемлекеттік органның бөлімше басшысына бұдан бұрын кандидат болды ма деген мәліметтер:
Қаржы ұйымының атауы/қаржылық қызмет көрсетуді жүзеге асыратын (жүзеге асырған) мемлекеттік органның атауы
Жұмыс кезеңі
Қаржы ұйымының дербес құрылымдық бөлімшесіндегі (департаментіндегі, басқармасындағы, бөліміндегі) лауазымның атауы/қаржылық қызмет көрсетуді реттеуді жүзеге асыратын (жүзеге асырған) мемлекеттік органның бөлімшесіндегі лауазымның атауы

11. Наличие рекомендательных писем с указанием рекомендующих лиц:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
12. Другая информация, имеющая отношение к данному вопросу:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и
является достоверной и полной.
Фамилия, имя, отчество (при наличии) ________________________
(печатными буквами)
Дата _______________________
Подпись ____________________
Приложение 1-2
к Правилам выдачи согласия
на назначение (избрание) руководящих
работников финансовых организаций
Сноска. Правила дополнены приложением 1-2 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 30 апреля 2007 г. N 120 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня его гос. регистрации); с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 24 декабря 2007 года N 273 (вводится в действие по истечении  14 дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан).
Рекомендательное письмо
на _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) кандидата на должность
руководящего работника финансовой организации)
Я, _______________________________________________, рекомендую
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) кандидата на должность
____________________________________________________________________
руководящего работника финансовой организации)
на должность ______________________________________________________.
(указать наименование должности
____________________________________________________________________
руководящего работника финансовой организации)
1. Характеристика кандидата ________________________________________
____________________________________________________________________
2. Оценка профессиональной пригодности _____________________________
____________________________________________________________________
3. Достижения в профессиональной деятельности_______________________
____________________________________________________________________
4. Личностные характеристики _______________________________________
____________________________________________________________________

11. Ұсыным жасаушы тұлғаларды көрсеткен ұсыным хаттарының болуы: ___________________________________________________________________  ___________________________________________________________________
12. Осы мәселеге қатысы бар басқа ақпарат:
________________________________________________________________________________________________________________________________________
Осы ақпаратты мен тексердім және оның толық және шынайы болып табылатындығын растаймын.
Фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса) _____________________
(баспа әріптермен)
Күні ________________________________
Қолы _______________________________
Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін
тағайындауға (сайлауға) келісім беру
ережесінің 1-2-қосымшасы
Ескерту: 1-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2007.04.30. N 120 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді), өзгерту
енгізілді - 2007.12.24. N 273 (қолданысқа енгізілу тәртібін
2-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Ұсыным хат
__________________________________________________________________
(қаржы ұйымының басшы қызметкері қызметіне ұсынылған кандидаттың
фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мен___________________________________________________қызметіне
фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса))
___________________________________________________________________
(қаржы ұйымының басшы қызметкері қызметінің атауын көрсету)
____________________________________________________________________
(қаржы ұйымының басшы қызметкері қызметіне ұсынылған
кандидаттың фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса))
_____________________________________________________ ұсынамын.
1. Кандидаттың сипаттамасы__________________________________________
____________________________________________________________________
2. Кәсіби жарамдылық бағасы_________________________________________
____________________________________________________________________
3. Кәсіби қызметтегі жетістіктер____________________________________
____________________________________________________________________
4. Жеке сипаттамалар________________________________________________
____________________________________________________________________

5. Сильные и слабые стороны кандидата_______________________________
____________________________________________________________________
6. Способность справляться с выполнением поставленных задач ________
____________________________________________________________________
7. Потенциал и возможности _________________________________________
____________________________________________________________________
8. Эффективность принимаемых решений _______________________________
____________________________________________________________________
9. Личный вклад в общие результаты работы __________________________
____________________________________________________________________
10. Взаимоотношения с людьми________________________________________
____________________________________________________________________
11. Иная информация, которая может быть полезна для оценки
кандидата___________________________________________________________
____________________________________________________________________
Должность лица, дающего данную рекомендацию
______________________________________________________________
Место работы лица, дающего данную рекомендацию (в случае, когда
рекомендующим лицом является руководитель финансовой
организации - нерезидента Республики Казахстан, необходимо
указывать рейтинг данной организации, наименование рейтингового
агентства и дату присвоения рейтинга)
______________________________________________________________
Контактный телефон____________________________________________
Подпись лица, дающего данную рекомендацию ____________________
Дата _________________
Приложение 2
к Правилам согласования
кандидата на должности
руководящих работников
финансовых организаций
Сноска. Приложение 2 с изменениями - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 февраля 2006 года N 35 (вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации).
"____" __________ 200__ года
Протокол N ______________
Результаты рассмотрения Комиссией кандидата на
должность руководящего работника финансовой организации
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество кандидата,
наименование финансовой организации
____________________________________________________________________
п/п|Фамилия,имя,|Результат     |Примечание       |Подпись и дата
|отчество    |"согласовать",|(особое мнение   |членов Комиссии
|членов      |"не           |членов Комиссии) |
|Комиссии    |согласовать"  |                 |
___|____________|______________|_________________|__________________
|    2       |     3        |       4         |      5
___|____________|______________|_________________|__________________
|            |              |                 |
___|____________|______________|_________________|__________________
|            |              |                 |
___|____________|______________|_________________|__________________
Председатель Комиссии
кандидата на должность руководящего
работника финансовой организации __________________________
Решение комиссии: Согласиться
Отказать

5. Кандидаттың мықты және осал тұстары______________________________
____________________________________________________________________
6. Жүктелген міндеттерді орындай білу қабілеттігі___________________
____________________________________________________________________
7. Потенциал және мүмкіндіктер______________________________________
____________________________________________________________________
8. Қабылданатын шешімдердің тиімділігі______________________________
____________________________________________________________________
9. Жалпы жұмыс нәтижесіне қосылған жеке үлес________________________
____________________________________________________________________
10. Адамдармен өзара қарым-қатынасы_________________________________
____________________________________________________________________
11. Кандидатқа баға беру үшін пайдалы болуы мүмкін өзге ақпарат___________
____________________________________________________________________
Осы ұсынымды беруші тұлға қызметі
_______________________________________________________________
Ұсыным берушінің жұмыс орны (ұсыным беруші тұлға болып
Қазақстан Республикасының резиденті емес қаржы ұйымының басшысы
табылған жағдайда осы ұйымның рейтингі, рейтинг агенттігінің атауы
мен рейтинг тағайындалған күні көрсетілуі тиіс)
_______________________________________________________________
Байланыс телефоны ____________________________________________
Ұсыным берушінің қолы______________________
Күні ___________________
Қаржы ұйымдары басшы
қызметкерлерінің лауазымына
кандидаттарды келісілу
Ережесінің 2-қосымшасы
Ескерту: 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 ақпандағы N 35 қаулысымен .
200__ жылғы "___" ________
N ______________ хаттама
Қаржы ұйымы басшы қызметкерлерінің лауазымына
кандидатты Комиссияның қарау нәтижелері
___________________________________________________________
Кандидаттың фамилиясы, аты, әкесінің аты, қаржы ұйымының аты
___________________________________________________________________
N  |   Комиссия    | "Келісілсін",|   Ескерту     |    Комиссия
п/п|  мүшелерінің  |"келісілмесін"|   (Комиссия   |мүшелерінің қолы
| фамилиясы аты |   нәтижесі   |  мүшелерінің  |   және күні
| әкесінің аты  |              | ерекше пікірі)|
___________________________________________________________________
1 |      2        |       3      |        4      |       5
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қаржы ұйымы басшы қызметкерлерінің
лауазымына кандидаттың Комиссияның
Төрағасы                          __________________________
Комиссияның шешімі: Келісілсін
Бас тартылсын