Об утверждении Правил лицензирования деятельности на рынке ценных бумаг
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2004 года N 373. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 27 января 2005 года N 3400. Утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организации от 30 апреля 2007 года N 117 (порядок введения в действие см. п.3)
Сноска. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2004 года N 373 утратило силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организации от 30 апреля 2007 года  N 117  (порядок введения в действие см.  п.3 ).
В целях государственного регулирования деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан, в соответствии с  Законами  Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", " О лицензировании " и " О государственном  регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила лицензирования деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня признания утратившим силу  постановления  Правительства Республики Казахстан от 4 марта 1997 года № 293 "Об утверждении порядка и условий выдачи лицензий на право осуществления профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг".
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу нормативные правовые акты и структурные части нормативных правовых актов, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
4. Управлению лицензирования (Жумабаева З.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата Агентства, саморегулируемых организаций и Объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация финансистов Казахстана".

Бағалы қағаздар рыногындағы қызметті лицензиялау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 373 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 27 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 3400. Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 117 қаулысымен.
Ескерту: Қаулының күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәуірдегі  N 117  (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан  қараңыз) қаулысымен .
________________________________
Қазақстан Республикасының " Бағалы қағаздар рыногы туралы ", " Лицензиялау туралы ", " Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы " Заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногындағы қызметін мемлекеттік реттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногындағы қызметті лицензиялау ережесі осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Бағалы қағаздар рыногында кәсіби қызметті жүзеге асыруға құқық беретін лицензия беру тәртібі мен талаптарын бекіту туралы" 1997 жылғы 4 наурыздағы N 293  қаулысы  күшін жойды деп танылған күннен бастап қолданысқа енеді.
3. Осы қаулы қолданысқа енген күннен бастап, осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес нормативтік құқықтық актілердің құрылымдық бөлігі және нормативтік құқықтық актілері өзінің күшін жойды деп танылсын.
4. Лицензиялау басқармасы (Жұмабаева З.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, өзін өзі реттеуші ұйымдар мен "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" қауымдастығы нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.

5. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев Р.Р.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Приложение 1
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
от "27" декабря 2004 года № 373
ПРАВИЛА
лицензирования деятельности на рынке
ценных бумаг Республики Казахстан
Настоящие Правила разработаны в соответствии со  статьями 48 , 50 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", подпунктом 3) пункта 1  статьи 9  Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций",  статьей 15  Закона Республики Казахстан "О лицензировании" и определяют условия и порядок выдачи уполномоченным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган) лицензий на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан.
Глава 1. Условия и порядок выдачи лицензии
1. Для получения лицензии юридическое лицо, претендующее на получение лицензии для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг (далее - заявитель) представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление установленного образца, форма которого утверждается Правительством Республики Казахстан;
2) документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора;
3) копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
4) копию статистической карточки;
5) нотариально засвидетельствованную копию устава, со всеми изменениями и дополнениями в него (при наличии таковых);
6) список филиалов (при наличии таковых), которые будут участвовать в осуществлении деятельности на рынке ценных бумаг, и нотариально засвидетельствованные копии положений о таких филиалах;
7) сведения об акционерах согласно приложению 1 к настоящим Правилам (для юридических лиц, имеющих лицензию на осуществление деятельности по предоставлению финансовых услуг, - сведения о крупных акционерах заявителя) по состоянию на дату, предшествующую дате представления документов;
7-1) бухгалтерский баланс, отчет о доходах и расходах, отчет о движении денег, отчет об изменениях в собственном капитале акционеров - юридических лиц заявителя на конец последнего месяца перед внесением денег в оплату акций заявителя, приобретенных на первичном рынке ценных бумаг (указанное требование не распространяется на акционеров в лице государства);

5. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық баспасөз құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөніндегі агенттігі Басқармасының
2004 жылғы 27 желтоқсандағы
N 373 қаулысына 1-қосымша
Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар
рыногындағы қызметті лицензиялау
ЕРЕЖЕСІ
Осы Ереже "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  48,  50-баптарына , "Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  9-бабы  1-тармағының 3) тармақшасына, "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  15-бабына  сәйкес әзірленген және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыруға лицензиялар беруінің шарттары мен тәртібін айқындайды.
1-тарау. Лицензия берудің шарттары мен тәртібі
1. Бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алудан үміткер заңды тұлға (бұдан әрі - өтініш беруші) лицензияны алу үшін уәкілетті органға мынадай құжаттар ұсынады:
1) нысанын Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен белгіленген үлгідегі өтінішті;
2) лицензиялау алымының бюджетке төленгендігін растайтын құжатты;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесін;
4) статистикалық карточканың көшірмесін;
5) жарғының оған енгізілген өзгерістері мен толықтыруларын қосқандағы (ондай болған жағдайда) нотариат куәландырған көшірмесін;
6) бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыруға қатысатын филиалдардың (олар болған жағдайда) тізімін және мұндай филиалдар туралы ережелердің нотариат куәландырған көшірмелерін;
7) құжаттарды берген күннің алдындағы күндегі жағдай бойынша осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес акционерлер туралы мәліметтерді (қаржылық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлғалар үшін, - өтініш берушінің ірі акционерлері туралы мәліметтерді);
7-1) бухгалтерлік балансты, кірістер мен шығыстар туралы есепті, ақша қозғалысы туралы есепті, бастапқы бағалы қағаздар рыногында сатып алынған өтініш берушінің акцияларын төлеуге ақша салар алдындағы соңғы айдың аяғындағы өтініш берушінің акционер заңды тұлғаларының меншікті капиталындағы өзгерістер туралы есепті (көрсетілген талап мемлекет атынан акционерлерге қолданылмайды);

8)  (исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 27 мая 2006 года N  116  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации);
9) документы, представляемые для согласования руководящих работников, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Заявители, имеющие лицензию на осуществление деятельности по предоставлению финансовых услуг, представляют документ, подтверждающий согласование руководящих работников с уполномоченным органом;
10) копию штатного расписания с указанием фамилий, имен и при наличии отчеств работников, занимаемых ими должностей;
11) положения о структурных подразделениях, на которые будут возложены функции по осуществлению деятельности на рынке ценных бумаг;
11-1) положение о службе внутреннего аудита;
11-2) положение об инвестиционном комитете, включая сведения о его составе (для заявителей, претендующих на получение лицензии на осуществление деятельности по управлению инвестиционным портфелем или деятельности по управлению пенсионными активами);
12) документы, подтверждающие выполнение заявителем требований к программно-техническим средствам и иному оборудованию, необходимых для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
13) бухгалтерский баланс на конец последнего квартала, предшествующего подаче заявления;
финансовую отчетность за последний завершенный год, подписанную первым руководителем правления заявителя и его главным бухгалтером, подтвержденную аудиторским отчетом, за исключением акционерных обществ, созданных в текущем году.
Требования данного подпункта не распространяются на заявителей, имеющих лицензию уполномоченного органа на осуществление деятельности по предоставлению финансовых услуг;
14) свидетельство о государственной регистрации выпуска объявленных акций;
15)  (исключен).
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N  265 ; от 27 мая 2006 года N  116  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); от 30 марта 2007 года  N 76  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
1-1. Требования по представлению документов, указанных в подпунктах 3), 4), 5) пункта 1 настоящих Правил, не распространяются на заявителей, ранее представлявших указанные документы в уполномоченный орган, за исключением случаев изменения сведений о юридическом лице со дня последнего их представления. В заявлении на получение лицензии для осуществления деятельности на рынке ценных бумаг указываются данные (дата, номер исходящего документа) о ранее представленных в уполномоченный орган документах, а также основания их представления.
Сноска. Глава 1 дополнена пунктом 1-1 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года  N 76  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).

8)  алынып тасталды ;
9) Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес, басқарушы қызметкерлермен келісу үшін ұсынылатын құжаттарды.
Қаржылық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар өтініш берушілер басшы қызметкерлердің уәкілетті органмен жасалған келісімін растайтын құжатты береді;
10) қызметкерлердің фамилиялары, аттары және болған жағдайда әкесінің аттары, олардың атқаратын қызметтері көрсетіле отырып штаттық кестенің көшірмесін;
11) Бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыру функциясы жүктелетін құрылымдық бөлімшелер туралы ережелер;
11-1) ішкі аудит қызметі туралы ережені;
11-2) құрамы туралы мәліметтерді (инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті немесе зейнетақы активтерін басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиялар алуға үміткер өтініш берушілер үшін) қоса отырып, инвестициялық комитет туралы ережені;
12) өтініш берушінің Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыруға қажетті бағдарламалық-техникалық құралдарға және өзге де құрал-жабдыққа қойылатын талаптарды орындайтындығын растайтын құжаттар;
13) өтініш беретін тоқсанның алдындағы соңғы тоқсанның аяғындағы бухгалтерлік балансты;
өтініш беруші басқармасының бірінші басшысы (атқарушы органның функцияларын жеке дара атқаратын тұлға) және оның бас бухгалтері қол қойған, ағымдағы жылы құрылған акционерлік қоғамдарды қоспағанда, аудиторлық есеппен расталған соңғы аяқталған жыл үшін қаржылық есебін.
Осы тармақшаның талаптары қаржылық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға уәкілетті органның лицензиясы бар өтініш берушілерге қолданылмайды;
14) жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы мәліметті.
15)  (алынып тасталды)
Ескерту. 1-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N  265 , 2006 жылғы 27 мамырдағы   N 116 , 2007 жылғы 30 наурыздағы  N 76  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
1-1. Осы Ереженің 1-тармағының 3), 4), 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсыну жөніндегі талаптар заңды тұлғаны соңғы ұсынған күннен бастап ол туралы мәліметтер өзгерген жағдайдан басқа жағдайда уәкілетті органға аталған құжаттарды осының алдында ұсынған өтініш иелеріне таратылмайды. Бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыру үшін лицензия алуға берілген өтініште уәкілетті органға осының алдында берілген құжаттар туралы деректер (жіберілетін құжат күні, нөмірі), сондай-ақ оларды ұсыну негіздемелері көрсетіледі.
Ескерту. 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы  N 76  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

2.  исключен
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N  116  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); исключен - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года  N 76  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
3.  исключен
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N  265 ; от 27 мая 2006 года N  116  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); исключен - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года  N 76  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
3-1.  исключен
Сноска. Правила дополнены пунктом 3-1 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N  116  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); исключен - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 марта 2007 года  N 76  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
4. Документы, перечисленные в пункте 1 настоящих Правил, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными печатью заявителя на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка с указанием количества прошитых листов, наклеенного на узел прошивки. Копии документов заверяются подписями должностных лиц заявителя, обладающих правом подписи таких документов, и оттиском печати заявителя.
5. В случае наличия у заявителя лицензии на осуществление деятельности по предоставлению финансовых услуг, такой заявитель в целях получения лицензии на вид деятельности на рынке ценных бумаг представляет уполномоченному органу документы, предусмотренные подпунктами 1), 2), 6), 7), 9)-13) пункта 1 настоящих Правил.
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N  265 . Пункт в редакции - постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N  116  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
6. Документы, представленные на получение лицензии, рассматриваются уполномоченным органом в сроки, установленные Законом Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг".
7. При соответствии представленных для получения лицензии документов требованиям законодательства Республики Казахстан и настоящих Правил заявителю выдается лицензия согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
8. Лицензия выдается первому руководителю правления заявителя либо его представителю на основании доверенности.
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N  265 ; от 27 мая 2006 года N  116  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
9. Отказ в выдаче лицензии производится уполномоченным органом по основаниям, установленным законодательными актами Республики Казахстан. При этом заявителю дается мотивированный ответ в письменном виде в сроки, установленные для выдачи лицензии.
10. Юридическое лицо, обладающее лицензией на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг, в случаях изменения адреса, указанного в заявлении на получение лицензии, а также внесения изменений и дополнений в документы, указанные в подпунктах 3)-12) пункта 1 настоящих Правил, представляет изменения и дополнения в уполномоченный орган в течение десяти дней со дня внесения таких изменений и дополнений.
Сноска. В пункт 10 внесены изменения - постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N  265 ; от 27 мая 2006 года N  116  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
Глава 2. Заключительные положения
11. Уполномоченный орган ведет учет выданных, отозванных и приостановленных лицензий.

2.  алынып тасталды
Ескерту. 2-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы  N 76  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3.  алынып тасталды
Ескерту. 3-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы  N 76  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-1.  алынып тасталды
Ескерту. 3-1-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Басқармасының 2007 жылғы 30 наурыздағы  N 76  (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Осы Ереженің 1-тармағында аталған, бірнеше парақтан тұратын құжаттар номерленіп, тігіліп және соңғы парағының артқы жағына тігілген парақтардың саны көрсетіле отырып, тігістің түйіншегіне жапсырылған жапсырманың үстіне өтініш берушінің жартылай басылған мөрімен куәландырылып ұсынылады. Құжаттардың көшірмелері мұндай құжаттарға қол қою құқығына ие өтініш берушінің лауазымды тұлғаларының қолдарымен және өтініш беруші мөрінің таңбасымен куәландырылады.
5. Өтініш берушінің қаржылық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы болған жағдайда, мұндай өтініш беруші бағалы қағаздар рыногындағы қызмет түріне лицензия алу мақсатында уәкілетті органға осы Ереженің 1-тармағының 1), 2), 6), 7), 9)-13) тармақшаларында көзделген құжаттарды ұсынады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы  N 116  қаулысымен.
6. Уәкілетті орган лицензия алуға ұсынылған құжаттарды "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының  Заңында  белгіленген мерзімде қарайды.
7. Лицензия алуға ұсынылған құжаттар Қазақстан Республикасы заңдарының және осы Ереженің талаптарына сәйкес келген жағдайда өтініш берушіге осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес лицензия беріледі.
8. Лицензия өтініш берушінің басқармасының бірінші басшысына немесе сенімхат негізінде оның өкіліне беріледі.
Ескерту. 8-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N  265 , 2006 жылғы 27 мамырдағы  N 116  қаулыларымен.
9. Қазақстан Республикасының заң актілерінде белгіленген негіздемелер бойынша уәкілетті орган лицензия беруден бас тартады. Бұл ретте өтініш берушіге лицензия беру үшін белгіленген мерзімде, жазбаша түрде дәлелді жауап беріледі.
10. Бағалы қағаздар рыногында қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлға осы Ереженің 1-тармағының 3)-12) тармақшаларында көрсетілген құжаттарға өзгерістер мен толықтырулар енгізген лицензия алуға берілген өтініште көрсетілген мекен-жай өзгерген жағдайда, сондай-ақ мұндай өзгерістер мен толықтырулар енгізілген күннен бастап он күн ішінде уәкілетті органға өзгерістер мен толықтыруларды ұсынады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N  265 , 2006 жылғы 27 мамырдағы  N 116  қаулыларымен.
2-тарау. Қорытынды ережелер
11. Уәкілетті орган берілген, кері шақырылған және уақытша тоқтатылған лицензияларды есепке алады.

11-1. Уполномоченный орган раскрывает информацию о выдаче, отзыве, приостановлении, прекращении и возобновлении лицензий путем ее размещения на официальном web-сайте уполномоченного органа либо по запросам заинтересованных лиц.
Сноска. Глава дополнена пунктом 11-1 - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года N  265 .
12. Вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам лицензирования
деятельности на рынке ценных бумаг
Республики Казахстан
Сноска. В приложение 1 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N  116  (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
Сведения об акционере (участнике)
(для юридического лица)
_________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
1. Акционер (участник) заявителя ___________________________
_________________________________________________________________
(полное наименование)
Место нахождения __________________________________________
_________________________________________________________________
(почтовый индекс, адрес)
Реквизиты связи ___________________________________________
_________________________________________________________________
(номера телефона и факса, адрес электронной почты при ее наличии)
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) __
_________________________________________________________________
(наименование документа, номер и дата выдачи, кем выдан)
Резидент/нерезидент Республики Казахстан __________________
Основной вид деятельности _________________________________
_________________________________________________________________
2. Процентное соотношение количества голосующих акций
заявителя, принадлежащих акционеру, к общему количеству голосующих
акций заявителя или доля участия в уставном капитале заявителя.
_________________________________________________________________
3. Сведения об участии акционера (участника) заявителя в
создании и деятельности иных юридических лиц в качестве участника,
акционера, с указанием полных наименований и мест нахождения
юридических лиц:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
4. Сведения об участниках, акционерах акционера (участника)
заявителя, владеющих десятью и более процентами голосующих акций
акционера заявителя, либо долей участия в уставном капитале
акционера (участника) заявителя, составляющей десять и более
процентов от его уставного капитала):
Наименование/фамилия, имя и при наличии отчество
Место нахождения/ место жительства (резидент/
нерезидент Республики Казахстан)
% голосующих
акций либо
доля в
уставном
капитале
Основной вид деятельности

11-1. Уәкілетті орган лицензияны беру, қайтарып алу, тоқтату және жаңарту туралы ақпаратты оны уәкілетті органның ресми web-сайтында не мүдделі тұлғалардың сұратулары бойынша орналастыру арқылы ашып көрсетеді.
Ескерту. 11-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Басқармасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N  265  қаулысымен.
12. Осы Ережеде реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен шешіледі.
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар рыногындағы
қызметті лицензиялау
ережесіне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы  N 116  қаулысымен.
Акционер (қатысушы) туралы мәліметтер
(заңды тұлға үшін)
___________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
1. Өтініш берушінің акционері (қатысушысы)___________________
__________________________________________________________________
(толық атауы)
Орналасқан жері _____________________________________________
__________________________________________________________________
(почталық индексі, мекен-жайы)
Байланысу деректемелері _____________________________________
__________________________________________________________________
(телефоны мен факсінің номері, болған жағдайда электронды
почтасының мекен-жайы)
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер _________
__________________________________________________________________
(құжаттың атауы, номері мен берілген күні, кім берген)
Қазақстан Республикасының резиденті/резиденті емес _________
Қызметінің негізгі түрі ____________________________________
__________________________________________________________________
2. Өтініш берушінің акционерге тиесілі дауыс беретін акциялар
санының өтініш берушінің дауыс беретін акцияларының жалпы санына
проценттік арақатынасы немесе өтініш берушінің жарғылық капиталына
қатысу үлесі______________________________________________________
3. Өтініш беруші акционерінің (қатысушысының) қатысушы,
акционер ретінде өзге заңды тұлғаларды құруға және қызметіне
қатысуы туралы мәліметтер, заңды тұлғалардың толық атауы мен
орналасқан жерін көрсете отырып:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
4. Өтініш беруші акционерінің (қатысушысының) дауыс беретін
акцияларының он және одан да артық процентіне немесе өтініш беруші
акционерінің (қатысушысының) жарғылық капиталында оның жарғылық
капиталының он және одан да артық процентін құрайтын үлеске) ие
өтініш беруші акционерінің (қатысушысының) қатысушылары,
акционерлері (қатысушысы) туралы мәліметтер:
Атауы/ фамилиясы,
аты және болған
жағдайда әкесі-
нің аты
Орналасқан жері/
тұрғылықты орны
(Қазақстан Республи-
касының резиденті/
резиденті емес)
Дауыс беруші
акциялар %
немесе жар-
ғылық капи-
талдағы
үлесі
Қызме-
тінің
негізгі
түрі

5. Сведения о промышленных, банковских, финансовых группах,
холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых
участвует акционер (участник) заявителя, с указанием полных
наименований, мест нахождения организаций _____________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
6. Сведения о других аффилиированных лицах акционера
(участника), заявителя, не указанных в соответствии с пунктами
3-5 настоящей анкеты, но являющихся таковыми в соответствии с
законодательством Республики Казахстан ________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
7. Сведения о руководителе акционера (участника) заявителя:
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии отчество)
"___" _________ 20__год.
Подпись руководителя акционера (участника) заявителя___________
место для печати
Сведения об акционере (участнике)
(для физического лица)
_______________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
1. Акционер (участник) заявителя _________________________
(фамилия, имя, при наличии отчество)
Дата и год рождения ______________________________________
Гражданство ______________________________________________
Данные документа, удостоверяющего личность _______________
________________________________________________________________
(наименование документа, номер, серия и дата выдачи, кем выдан)
Место жительства__________________________________________
________________________________________________________________
(почтовый индекс, адрес)
Реквизиты связи __________________________________________
________________________________________________________________
(номер телефона, адрес электронной почты)
Место работы (с указанием адреса), должность ______________
________________________________________________________________
2. Процентное соотношение количества голосующих акций
заявителя, принадлежащих акционеру, к общему количеству голосующих
акций заявителя или доля участия в уставном капитале заявителя
________________________________________________________________
________________________________________________________________
3. Сведения об участии акционера (участника) заявителя в
создании и деятельности иных юридических лиц в качестве
участника, акционера, с указанием полных наименований и мест
нахождения юридических лиц: ____________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________

5. Өтініш берушінің акционері (қатысушысы) қатысатын
өнеркәсіптік, банктік, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер,
қауымдастықтар, консорциумдар туралы мәліметтер, ұйымдардың толық
атауы, орналасқан орны көрсетіле отырып____________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
6. Өтініш беруші акционердің (қатысушының) осы сауалнаманың
3-5 тармақтарына сәйкес көрсетілмеген, бірақ Қазақстан
Республикасының заңдарына сәйкес сондай болып табылатын басқа да
аффилирленген тұлғалары туралы мәліметтер _________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
7. Өтініш беруші акционерінің (қатысушысының) басшысы туралы
мәліметтер:
___________________________________________________________________
(фамилиясы, аты, болған жағдайда әкесінің аты)
"___" _________ 20__жыл.
Өтініш беруші акционері (қатысушы) басшысының қолы_________________
мөр орны
Акционер (қатысушы) туралы мәліметтер
(жеке тұлға үшін)
___________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
1. Өтініш берушінің акционері (қатысушысы)___________________
(фамилиясы, аты, болған жағдайда әкесінің аты)
Туылған күні, жылы __________________________________________
Азаматтығы __________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері _________________
___________________________________________________________________
(құжаттың атауы, номері, сериясы, берілген күні, кім берген)
Тұрғылықты жері _____________________________________________
___________________________________________________________________
(почталық индексі, мекен-жайы)
Байланысу деректемелері _____________________________________
___________________________________________________________________
(телефонының номері, электронды почтасының мекен-жайы)
Жұмыс орны (мекен-жайымен), қызметі _________________________
___________________________________________________________________
2. Өтініш берушінің акционерге тиесілі дауыс беретін акциялар
санының өтініш берушінің дауыс беретін акцияларының жалпы санына
проценттік арақатынасы немесе өтініш берушінің жарғылық капиталына
қатысу үлесі______________________________________________________
__________________________________________________________________
3. Өтініш беруші акционерінің (қатысушысының) қатысушы,
акционер ретінде өзге заңды тұлғаларды құруға және қызметіне
қатысуы туралы мәліметтер, заңды тұлғалардың толық атауы мен
орналасқан жерін көрсете отырып:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

4. Сведения о других аффилиированных лицах акционера
(участника) заявителя, не указанных в соответствии с пунктом 3
настоящей анкеты, но являющихся таковыми в соответствии с
законодательством Республики Казахстан _________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
"___" _________ 20__год
Подпись акционера (участника) заявителя ___________________
Приложение 2
к Правилам лицензирования
деятельности на рынке ценных бумаг
Республики Казахстан
Герб
Республики Казахстан
Полное наименование уполномоченного органа
ЛИЦЕНЗИЯ
____________________________________________________
(наименование вида деятельности на рынке ценных бумаг)
Номер лицензии ________________от "___"_____________20__года
__________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
Лицензия действует на территории Республики Казахстан.
Срок действия лицензии - бессрочная.
Лицензия является неотчуждаемой, то есть не передаваемой
лицензиатом другим физическим и юридическим лицам.
Руководитель (заместитель руководителя)
уполномоченного органа _____________________________________
(фамилия и инициалы руководителя
(заместителя руководителя)
Место для печати
Город Алматы
Приложение 2
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
от "27" декабря 2004 года № 373
Перечень нормативных правовых актов и
структурных частей нормативных правовых актов,
признаваемых утратившими силу
1)  Постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 29 сентября 1997 года № 152 "О порядке лицензирования деятельности фондовых бирж и котировочных организаций внебиржевого рынка ценных бумаг в Республике Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 390 и  № 391 , опубликованное в Сборнике нормативных актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, том II, 1998 год; приложение к журналу "Рынок ценных бумаг Казахстана" "Рынок и право", 1999 год, № 7(8); Сборник нормативных правовых и нормативных актов по рынку ценных бумаг Республики Казахстан, 2001 год, Том IV);
2)  Постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 12 июня 1998 года № 7 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности по управлению портфелем ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 528, опубликованное в Сборнике нормативных правовых актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, том II, 1998 год, и в приложении к журналу "Рынок ценных бумаг Казахстана" "Рынок и право", 2000 год, № 2(3);

4. Өтініш беруші акционерінің  (қатысушысының) осы
сауалнаманың 3-5 тармақтарына сәйкес көрсетілмеген, бірақ Қазақстан
Республикасының заңдарына сәйкес сондай болып табылатын басқа да
аффилирленген тұлғалары туралы мәліметтер ________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
"___" _________ 20__жыл
Өтініш беруші акционерінің акционерінің қолы__________________
Қазақстан Республикасының
бағалы қағаздар рыногындағы
қызметті лицензиялау
ережесіне 2-қосымша
Қазақстан Республикасының
елтаңбасы
Уәкілетті органның толық атауы
ЛИЦЕНЗИЯ
__________________________________________________
(бағалы қағаздар рыногындағы қызмет түрінің атауы)
Лицензия номері ________________ 20__ жылғы "___"____________
___________________________________________________________________
(Заңды тұлғаның толық атауы)
Лицензия Қазақстан Республикасының аумағында қолданылады.
Лицензияның қолданылу мерзімі - мерзімсіз.
Лицензия басқа біреуге берілмейтін, яғни лицензиаттың басқа жеке
және заңды тұлғаға бермейтін құжаты болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы
(басшының орынбасары)      _____________________________________
(басшының (басшы орынбасарының)
фамилиясы, инициалдары)
Мөр орны
Алматы қаласы
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөніндегі агенттігі Басқармасының
2004 жылғы 27 желтоқсандағы
N 373 қаулысына 2-қосымша
Күші жойылған деп танылған нормативтік құқықтық
актілердің және нормативтік құқықтық актілердің
құрылымдық бөліктерінің тізбесі
1) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасындағы қор биржаларының және биржадан тыс рыноктың баға кесу ұйымдарының қызметтерін лицензиялау тәртібі туралы" 1997 жылғы 29 қыркүйектегі N 152  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 390 және  N 391  тіркелген, Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы жөніндегі нормативтік актілер жинағында жарияланған, ІІ том, 1998 жыл; "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналының "Рынок және құқық" қосымшасы, 1999 жыл, N 7 (8); Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы жөніндегі нормативтік құқықтық және нормативтік актілер жинағы, 2001 жыл, ІV том);
2) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Бағалы қағаздар портфелін басқару жөніндегі қызметті лицензиялау ережесін бекіту туралы" 1998 жылғы 12 маусымдағы N 7  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 528 тіркелген, Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы жөніндегі нормативтік актілер жинағында, ІІ том, 1998 жыл және "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналының "Рынок және құқық" қосымшасында жарияланған, 2000 жыл, N 2(3);

3) подпункты 1), 4), 5), 7) пункта 1  Постановления  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 20 апреля 1999 года № 30 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам по вопросам допуска физических лиц к выполнению работ на рынке ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 782, публикация отсутствует);
4)  Постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 26 февраля 2000 года № 62 "О внесении дополнений в некоторые нормативные правовые акты Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 1074, опубликованное в Сборнике нормативных правовых и нормативных актов по рынку ценных бумаг Республики Казахстан, 2001 год, том IV);
5)  Постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 сентября 2000 года № 82 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 1254, публикация отсутствует);
6)  Постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам 15 ноября 2000 года № 90 "О порядке выдачи организациям, осуществляющим инвестиционное управление пенсионными активами накопительных пенсионных фондов, и накопительным пенсионным фондам, самостоятельно осуществляющим деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами лицензий на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 1339, опубликованное в Сборнике нормативных правовых и нормативных актов по рынку ценных бумаг Республики Казахстан, 2001 год, том IV);
7)  Постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 20 апреля 2001 года № 106 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 1515, опубликованное в приложении к журналу "Рынок ценных бумаг Казахстана" "Рынок и право" 2001 год, № 5(12);

3) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Жеке тұлғаларға бағалы қағаздар рыногында жұмыстарды орындауға рұқсат беру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер енгізу туралы" 1999 жылғы 20 сәуірдегі N 30  қаулысы  1-тармағының 1), 4), 5), 7) тармақшалары (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 782 тіркелген, жарияланған жоқ);
4) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне толықтырулар енгізу туралы" 2000 жылғы 26 ақпандағы N 62  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1074 тіркелген, Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы жөніндегі нормативтік құқықтық және нормативтік актілер жинағы, 2001 жыл, ІV том);
5) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер енгізу туралы" 2000 жылғы 30 қыркүйектегі N 82  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1254 тіркелген, жарияланған жоқ);
6) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға және зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорларын Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялар беру туралы" 2000 жылғы 15 қарашадағы N 90  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1339 тіркелген, Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы жөніндегі нормативтік құқықтық және нормативтік актілер жинағы, 2001 жыл, ІV том);
7) Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер енгізу туралы" 2001 жылғы 20 сәуірдегі N 106  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1515 тіркелген, "Қазақстанның бағалы қағаздар рыногы" журналының "Рынок және құқық" қосымшасында жарияланған, 2001 жыл, N 5(12);

8)  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года № 132 "О внесении изменений и дополнений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 15 ноября 2000 года № 90 "О порядке выдачи компаниям по управлению пенсионными активами лицензий на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 1339" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 2311, опубликованное в журнале "Вестник Национального Банка Казахстана", 19 мая - 1 июня 2003 года, № 11);
9)  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 мая 2003 года N 177 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 2397, опубликованное в журнале "Вестник Национального Банка Казахстана", 2003 год, N 15);
10)  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 сентября 2003 года № 350 "Об утверждении Правил лицензирования трансфер-агентской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 2551, опубликованное в газете "Казахстанская правда" от 13 декабря 2003 года № 358-359 (24298-24299) и в журнале "Вестник Национального Банка Казахстана", 2003 год, № 23);
11)  Постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года № 415 "О внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 29 сентября 1997 года № 152 "О порядке лицензирования деятельности фондовых бирж, котировочных организаций внебиржевого рынка, саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг в Республике Казахстан" зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 389" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 2622, опубликованное в газете "Казахстанская правда" от 31 декабря 2003 года № 370 (24310) и в журнале "Вестник Национального Банка Казахстана", 15-31 декабря 2003 года № 26 (274));
12) пункт 1  постановления  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 21 августа 2004 года № 256 "О внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 12 июня 1998 года № 7 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности инвестиционных фондов в качестве субъектов инвестиционной деятельности на рынке ценных бумаг, Правил лицензирования деятельности по управлению портфелем ценных бумаг, Инструкции о порядке расчета и применения пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих деятельность по управлению портфелем ценных бумаг", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 528, и о признании утратившим силу постановления Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 26 июня 1997 года № 90 "Об утверждении требований, предъявляемых к инвестиционным декларациям инвестиционных фондов", зарегистрированного Министерством юстиции Республики Казахстан под № 380" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 3098, опубликованное в журнале "Финансовый вестник" № 11 (11)/ 2004 год);

8) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1339 тіркелген Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының "Зейнетақы активтерін басқару жөніндегі компанияларға Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялар беру туралы" 2000 жылғы 15 қарашадағы N 90 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 132  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2311 тіркелген, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" журналының N 11 басылымында 2003 жылғы 19 мамырда - 1 маусымда жарияланған);
9) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті лицензиялау ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 29 мамырдағы N 177  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2397 тіркелген, "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" журналында жарияланған, 2003 жыл, N 15);
10) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногындағы трансфер-агенттік қызметті лицензиялау ережесін бекіту туралы" 2003 жылғы 29 қыркүйектегі N 350  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2551 тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2003 жылғы 13 желтоқсанда N 358-359 (24298-24299) және "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" журналында жарияланған, 2003 жыл, N 23);
11) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 389 тіркелген Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының "Қазақстан Республикасындағы қор биржаларының, биржадан тыс рыноктың баға кесу ұйымдарының, бағалы қағаздар рыногы кәсіпқой қатысушыларының өзін-өзі реттейтін ұйымдарының қызметтерін лицензиялаудың тәртібі туралы" 1997 жылғы 29 қыркүйектегі N 152 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 415  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2622 тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2003 жылғы 31 желтоқсанда N 370 (24310) және "Қазақстан Ұлттық Банкінің Хабаршысы" журналында 2003 жылғы 15-31 желтоқсанда жарияланған, N 26 (274);
12) Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 528 тіркелген, Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Бағалы қағаздар рыногындағы инвестициялық қызметтің субъектісі ретінде инвестициялық қорлардың қызметін лицензиялау қағидаларын, Бағалы қағаздар портфелін басқару жөніндегі қызметті лицензиялау қағидаларын, Бағалы қағаздар портфелін басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциялық нормативтерді есептеудің және қолданудың тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 1998 жылғы 12 маусымдағы N 7 қаулысына өзгерістер енгізу туралы және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 380 тіркелген, Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының "Инвестициялық қорлардың инвестициялық декларацияларына қойылатын талаптарды бекіту туралы" 1997 жылғы 26 маусымдағы N 90 қаулысының күші жойылды деп тану туралы" 2004 жылғы 21 тамыздағы N 256  қаулысының  1-тармағы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3098 тіркелген, "Қаржы хабаршысы" журналында жарияланған, N 11 (11)/2004 жыл);

13)  Постановление  Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года № 267 "О внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 12 июня 1998 года № 7 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности инвестиционных фондов в качестве субъектов инвестиционной деятельности на рынке ценных бумаг, Инструкции о порядке расчета и применения пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих деятельность по управлению портфелем ценных бумаг", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 530" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 3200, публикация отсутствует).

13) Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясының Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде N 530 тіркелген 1998 жылғы 12 маусымдағы N 7 "Бағалы қағаздардың портфелін басқару қызметін лицензиялау Ережелерін, бағалы қағаздар портфелін басқару қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу және қолдану тәртібі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 267  қаулысы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3200 тіркелген, жарияланған жоқ).