О повышении ставок платы за эмиссии в окружающую среду
Решение маслихата Актюбинской области от 13 декабря 2010 года № 337. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 5 января 2011 года № 3349. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 17 мая 2021 года № 43
Сноска. Утратило силу решением маслихата Актюбинской области от 17.05.2021 № 43 (вводится в действие с 01.01.2022).
Сноска. Заголовок решения с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 07.12.2011 № 436 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовке, по всему тексту решения и приложении на казахском языке слова "ставкаларын", "ставкалары", "ставка", заменены словами "мөлшерлемелерін", "мөлшерлемелері", "мөлшерлеме", текст на русском языке не меняется решением маслихата Актюбинской области от 30.05.2017 № 160 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 8 статьи 576 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс) и пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения маслихата Актюбинской области от 22.02.2018 № 255 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Повысить ставки платы за эмиссии в окружающую среду согласно приложению:
в пункте 2, 4, 5, 6, 6-1 Приложения повысить ставки платы за эмиссии в окружающую среду в два раза, за исключением подпункта 1.1 пункта 6.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актюбинской области от 07.12.2011 № 436 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 25.01.2012 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.12.2016 № 85 (вводится в действие с 01.01.2017); от 01.03.2019 № 385 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы мөлшерлемелерін арттыру туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 337 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 5 қаңтарда № 3349 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2021 жылғы 17 мамырдағы № 43 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Ақтөбе облыстық мәслихатының 17.05.2021 № 43 шешімімен (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Шешімнің тақырыбына өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2011.12.07 № 436 шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң колданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыбында, бүкіл мәтіні бойынша және қосымшасында қазақ тілінде "ставкаларын", "ставкалары", "ставка" сөздері "мөлшерлемелерін", "мөлшерлемелері", "мөлшерлеме" сөздерімен ауыстырылды, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді – Ақтөбе облыстық мәслихатының 30.05.2017 № 160 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық Кодексі) Кодексiнің 576-бабының 8-тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 5-тармағына сәйкес, Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.02.2018 № 255 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы мөлшерлемелері қосымшаға сәйкес арттырылсын.
қосымшаның 6 тармағының 1.1 тармақшаларынан басқа 2, 4, 5, 6, 6-1 тармақтарындағы қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы мөлшерлемелері екі есеге арттырылсын.
Ескерту. 1 тармағына өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2011.12.07 № 436 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң колданысқа енгізіледі); 2012.01.25 № 14 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң колданысқа енгізіледі); 12.12.2016 № 85 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.03.2019 № 385 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

2. Рекомендовать ГУ "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования" (по согласованию) довести до сведения плательщиков ставки платы за эмиссии в окружающую среду.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 07.12.2011 № 436 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Признать утратившим силу решение областного маслихата от 21 декабря 2009 года № 234 "О повышении ставок платы за эмиссии в окружающую среду на 2010 год", (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3307, опубликованное 19 января 2010 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник" № 6-7).

2. Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы мөлшерлемелерін төлеушілердің назарына жеткізу "Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" ММ-не (келісім бойынша) ұсынылсын.
Ескерту. 2 тармағына өзгерту енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2011.12.07 № 436 шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң колданысқа енгізіледі).
3. "2010 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы ставкаларын арттыру туралы" (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3307 тіркелген, 2010 жылғы 19 қаңтардағы "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінің № 6-7 жарияланған) облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 234 шешімінің күші жойылды деп танылсын.

4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии,
Секретарь
областного маслихата
Б.УРДАБАЕВ
Приложение к решению
областного маслихата
от 13 декабря 2010 года № 337
Ставки платы за эмиссии в окружающую среду
Сноска. Название приложения с изменениями, внесенными решением маслихата Актюбинской области от 07.12.2011 № 436 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 қаңтардан басталған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Сессия төрағасы,
Облыстық мәслихаттың
хатшысы
Б.ОРДАБАЕВ
2010 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 337 облыстық мәслихаттың
шешіміне қосымша
Қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақы мөлшерлемелері
Ескерту. Қосымшасының атауына өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2011.12.07 № 436 шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң колданысқа енгізіледі).

0,38
Сноска. Пункт 6 приложения – в редакции решения Актюбинского областного маслихата от 27.05.2015 № 312 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным решением маслихата Актюбинской области от 01.03.2019 № 385 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6-1. Ставки платы за размещение серы, образующейся при проведении нефтяных операций, составляют 7,54 месячного расчетного показателя за одну тонну.

0,38
Ескерту. Қосымшаның 6 тармағы жаңа редакцияда – Ақтөбе облыстық мәслихатының 27.05.2015 № 312 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облыстық мәслихатының 01.03.2019 № 385 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-1. Мұнай операцияларын жүргізу кезінде түзілетін күкіртті орналастырғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері бір тонна үшін 7,54 айлық есептік көрсеткішті құрайды.

Сноска. Приложение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Актюбинской области от 25.01.2012 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции решения маслихата Актюбинской области от 22.02.2018 № 255 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. Қосымша 6-1 тармағымен толықтырылды - Ақтөбе облыстық мәслихатының 2012.01.25 № 14 шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң колданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облыстық мәслихатының 22.02.2018 № 255 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).