Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Бородулихинского района
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13 июля 2012 года N 6-4-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 30 июля 2012 года за N 2618. Утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 марта 2014 года № 21-8-V
Сноска. Утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.03.2014 № 21-8-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 56, 789 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», статьей 2 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 «О жилищных отношениях», подпункта 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» Бородулихинский районный маслихат Восточно-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Определить категорию физических лиц на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
3) пенсионеры по возрасту, а также пенсионеры, получающие минимальный размер пенсий, одинокие пенсионеры;
4) инвалиды и семьи, имеющие или воспитывающие детей-инвалидов;
5) жертвы политических репрессий;
6) многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих (включая временно отсутствующих) несовершеннолетних детей;
7) многодетные матери, награжденные подвесками «Алтын алқа», «Күмiс алқа», орденами «Материнская Слава» I и II степени или ранее получившие звание «Мать-Героиня»;
8) дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей, выпускники детских домов, обучающиеся в высших учебных заведениях;
9) граждане, имеющие онкологические заболевания и различные формы туберкулеза;

Бородулиха ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2012 жылғы 13 шілдедегі N 6-4-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 30 шілдеде N 2618 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2014 жылғы 27 наурыздағы № 21-8-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 27.03.2014 № 21-8-V шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі № 2247 Заңының 56, 789-баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi № 94 Заңының 2-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабының 1-тармағы 15)-тармақшасына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысының 1-тармағының 14)-тармақшасына сәйкес, Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуіне жеке тұлғалардың санаты анықталсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
3) зейнеткерлік жасындағы тұлғалар, сонымен қатар зейнетақының ең төменгі мөлшерін алатын зейнеткерлер, жалғыз басты зейнеткерлер;
4) мүгедектер және мүгедек бала бар немесе тәрбиелеп отырған отбасылар;
5) саясы қуғын-сүргін құрбандары;
6) көп балалы отбасылар, бірге тұратын (уақытша басқа жақта жүргендерді қосқанда) төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары бар отбасылар;
7) «Алтын алқа» «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр Ана» атағын алған және I, II дәрежелі «Аналық Даңқ» орденімен марапатталған көп бабалы аналар;
8) жетім балалар, ата-аналардың қарауынсыз қалған балалар, жоғары оқу орындарында оқып жатқан балалар үйінің түлектері;
9) онкологиялық және туберкулездің түрлі түрлері аурулармен ауратын азаматтар;

10) граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию (пожар, стихийные бедствия).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.06.2013 № 15-6-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого дня его официального опубликования).
2. Определить перечень необходимых документов на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) заявление об оказании социальной помощи;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий местожительство;
4) исключен - решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.06.2013 № 15-6-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого дня его официального опубликования).;
5) сведения о доходах семьи;
6) документ, подтверждающий статус заявителя на получение социальной помощи;
7) акт, подтверждающий наступление трудной (чрезвычайной) жизненной ситуации, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом;
8) документы подтверждающие фактические финансовые затраты или предстоящие финансовые затраты на лечение (счет-фактура, квитанция), либо направление органов здравоохранения на лечение по жизненным показаниям;
9) документы предоставляются в подлинниках и копиях, подлинники после сверки возвращаются заявителю.
3. Признать утратившими силу решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области согласно приложению.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                                  К. Апенов
Секретарь районного маслихата                      У. Майжанов
Приложение
к решению
Бородулихинского районного маслихата
Восточно-Казахстанской области
от «13» июля 2012 года
№ 6-4-V
Считать утратившими силу следующие решения Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области:
1) решение Бородулихинского районного маслихата от 9 февраля 2009 года № 16-12-IV «Об утверждении Инструкции о порядке осуществления социальных выплат отдельным категориям граждан Бородулихинского района» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 февраля 2009 года № 5-8-75, опубликованное в районной газете «Пульс района» 13 февраля 2009 года № 7 (6269));
2) подпункты 4)5) приложения к решению Бородулихинского районного маслихата от 21 апреля 2009 года № 17-9-IV «О внесении изменений в некоторые решения Бородулихинского районного маслихата» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 28 апреля 2009 года № 5-8-87, опубликованное в районной газете «Пульс района» 19 апреля 2009 года № 33-34 (6629-6430));

10) өмірдің қиын жағдайына ұшыраған азаматтар (өрт, табиғи зілзалалар).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 28.06.2013 № 15-6-V шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қосымша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуіне қажетті құжаттар тізбесі анықталсын:
1) әлеуметтік көмек көрсету туралы өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) мекенжайы растайтын құжат;
4) алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 28.06.2013 № 15-6-V шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5) отбасы табыстары туралы мәліметтер;
6) әлеуметтік көмек алуға өтініш берушінің дәрежесін растайтын құжат;
7) қиын (төтенше) жағдай болған кезде қосымша әлеуметтік көмек алу мәртебесін растайтын тиісті уәкілетті орган беретін акті;
8) емделуге нақты қаржылық шығынды немесе алдағы қаржылық шығындарды растайтын құжаттар немесе өмірлік көрсеткіштері бойынша емделуге денсаулық сақтау органдарының жолдамасы;
9) құжаттар түпнұсқаларда және көшірмелерде тапсырылады, салыстырып тексеруден кейін түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
3. Қосымшаға сәйкес Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихат шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғаш ресми жариялаған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                                      К. Әпенов
Аудандық мәслихат хатшысы                          У. Майжанов
Шығыс Қазақстан облысы
Бородулиха аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 13 шілдегі
№ 6-4-V шешіміне қосымша
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының келесі шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) «Бородулиха ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беруді көрсету бойынша нұсқаулықты бекіту туралы» Бородулиха аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-12-IV шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 10 ақпанда № 5-8-75 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2009 жылғы 13 ақпандағы № 7 (6269) санында жарияланған);
2) «Бородулиха аудандық мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер еңгізу туралы» Бородулиха аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 21 сәуірдегі № 17-9-IV шешімінің 4)5) тармақшалары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 28 сәуірде № 5-8-87 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2009 жылғы 19 сәуірдегі № 33-34 (6626-6430) санында жарияланған);

3) решение Бородулихинского районного маслихата от 21 октября 2009 года № 20-4-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 9 февраля 2009 года № 16-12-IV «Об утверждении Инструкции по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан Бородулихинского района» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 октября 2009 года № 5-8-95, опубликованное в районной газете «Пульс района» 30 октября 2009 года № 50 (6312));
4) решение Бородулихинского районного маслихата от 17 июля 2009 года № 18-15-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 9 февраля 2009 года № 16-12-IV «Об утверждении Инструкции по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан Бородулихинского района» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 19 августа 2009 года № 5-8-92, опубликованное в районной газете «Пульс района» 4 сентября 2009 года № 41 (6303));
5) решение Бородулихинского районного маслихата от 25 декабря 2009 года № 22-6-IV «О внесении дополнений в решение от 9 февраля 2009 года № 16-12-IV «Об утверждении Инструкции по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан Бородулихинского района» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 18 января 2010 года № 5-8-102, опубликованное в районной газете «Пульс района» 22 января 2010 года № 4 (6324));
6) решение Бородулихинского районного маслихата от 17 марта 2010 года № 25-2-IV «О внесении изменений и дополнения в решение от 9 февраля 2009 года № 16-12-IV «Об утверждении Инструкции по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан Бородулихинского района» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 6 апреля 2010 года № 5-8-107, опубликованное в районной газете «Пульс района» 9 апреля 2010 года № 17(6337));
7) подпункты 1)3)4)5) приложения к решению Бородулихинского районного маслихата от 9 июня 2010 года № 28-4-IV «О внесении изменений и дополнения в некоторые решения Бородулихинского районного маслихата» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 8 июля 2010 года № 5-8-116, опубликованное в районной газете «Пульс района» 16 июля 2010 года № 31 (6351));
8) решение Бородулихинского районного маслихата от 28 декабря 2010 года № 33-10-IV «О внесении изменений и дополнения в решение от 9 февраля 2009 года № 16-12-IV «Об утверждении Инструкции по оказанию социальной помощи отдельным категориям граждан Бородулихинского района» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 13 января 2011 года № 5-8-125, опубликованное в районной газете «Пульс района» 21 января 2011 года № 6(6403));

3) «Бородулиха ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беруді көрсету бойынша нұсқаулықты бекіту туралы» 2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-12-IV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Бородулиха аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 21 қазандағы № 20-4-IV шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 23 қазанда № 5-8-95 санымен тіркелген аудандық «Пульс района» газетінің, 2009 жылғы 30 қазандағы № 50 (6312) санында жарияланған);
4) «Бородулиха ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беруді көрсету бойынша нұсқаулықты бекіту туралы» 2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-12-IV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Бородулиха аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 17 шілдедегі № 18-15-IV шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 19 тамызда № 5-8-92 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2009 жылғы 4 қыркүйектегі № 41 (6303) санында жарияланған);
5) «Бородулиха ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беруді көрсету бойынша нұсқаулықты бекіту туралы» 2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-12-IV шешімге толықтырулар енгізу туралы» Бородулиха аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 22-6-IV шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2010 жылғы 18 қаңтарда № 5-8-102 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2010 жылғы 22 қаңтардағы № 4 (6324) санында жарияланған);
6) «Бородулиха ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беруді көрсету бойынша нұсқаулықты бекіту туралы» 2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-12-IV шешімге өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Бородулиха аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 17 наурыздағы № 25-2-IV шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2010 жылғы 6 сәуірде № 5-8-107 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2010 жылғы 9 сәуірдегі № 17 (6337) санында жарияланған);
7) «Бородулиха аудандық мәслихаттың кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Бородулиха аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 9 маусымдағы № 28-4-IV шешімі қосымшасының 1)3)4)5)-тармақшалары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2010 жылғы 8 шілдеде № 5-8-116 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2010 жылғы 16 шілдедегі № 31 (6351) санында жарияланған);
8) «Бородулиха ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беруді көрсету бойынша нұсқаулықты бекіту туралы» 2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-12-IV шешімге өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Бородулиха аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 28 желтоқсандағы № 33-10-IV шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылғы 13 қаңтарда № 5-8-125 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2011 жылғы 21 қаңтар № 6 (6403) санында жарияланған).

9) решение Бородулихинского районного маслихата от 9 февраля 2009 года № 16-11-IV «Об утверждении «Инструкции по предоставлению материальной помощи на компенсацию расходов на коммунальные услуги лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан и пенсионерам, имеющим статус персонального пенсионера областного значения» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 февраля 2009 года № 5-8-76, опубликованное в районной газете «Пульс района» 13 февраля 2009 года № 7(6269)).

9) «Қазақстан Республикасы алдындағы ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға және облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесі бар зейнеткерлерге коммуналдық қызметтерге төлеген шығындарын өтеу үшін материалдық көмек беру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Бородулиха аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-11-IV шешімі (Нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 10 ақпанда № 5-8-76 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2009 жылғы 13 ақпандағы № 7 (6269) санында жарияланған).