Об установлении размеров социальной помощи и определение перечня отдельных категории нуждающихся граждан
Решение VIII сессии маслихата города Алматы VI-го созыва от 16 сентября 2016 года № 32. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 7 октября 2016 года № 1321. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 17 апреля 2018 года № 224.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 17.04.2018 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" и решением XLI-ой сессии маслихата города Алматы V-го созыва от 23 июля 2015 года № 347 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Алматы", маслихат города Алматы VI– го созыва РЕШИЛ:
1. Установить размеры социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить перечень отдельных категорий нуждающихся граждан, согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата города Алматы, согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Аппарату маслихата города Алматы:
1) обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Алматы;
2) произвести государственную регистрацию нормативного правового акта в Департаменте юстиции города Алматы.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по социально-культурному развитию маслихата города Алматы Х. Есеновой и заместителя акима города Алматы А. Кырыкбаева (по согласованию).
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
VIII cессии маслихата
города Алматы VI-го созыва
М. Адильханов
Секретарь маслихата
города Алматы VI-го созыва
К. Казанбаев
Приложение 1
к решению маслихата
города Алматы
от 16 сентября 2016 года № 32
Размеры социальной помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан 1. Предельные размеры единовременной социальной помощи в связи
с причинением ущерба гражданину (семье) либо имуществу
вследствие стихийного бедствия или пожара и сроки обращения
за социальной помощью

Әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау туралы
VІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының VIII сессиясының 2016 жылғы 16 қыркүйектегі № 32 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2016 жылғы 7 қазанда № 1321 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2018 жылғы 17 сәуірдегі № 224 шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 17.04.2018 № 224 шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына және V сайланған Алматы қаласы мәслихатының XLI сессиясының 2015 жылғы 23 шілдедегі № 347 "Алматы қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне сәйкес, VI сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес, мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету мөлшерлері белгіленсін.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес, мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесі айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес, Алматы қаласы мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Алматы қаласы мәслихатының аппараты:
1) осы шешімді Алматы қаласы мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
2) нормативтік құқықтық актіні Алматы қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткізсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының әлеуметтік-мәдени даму жөніндегі тұрақты комиссиясының төрайымы Х. Есеноваға және Алматы қаласы әкімінің орынбасары А. Қырықбаевқа жүктелсін (келісім бойынша).
6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
VIII сессиясының төрағасы М. Әділханов
VI сайланған
Алматы қаласы мәслихатының хатшысы Қ. Қазанбаев
Алматы қаласы мәслихатының
2016 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 32 шешіміне
1 қосымша
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік
көмектің мөлшерлері
1. Азаматқа (отбасына) табиғи зілзала немесе өрттің салдарынан мүлікке
залал келуіне байланысты әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлері және бір
реттік әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімдері

1. Социальная помощь гражданам, пострадавшим вследствие пожара или стихийного бедствия, предоставляется в виде денежных выплат в размере до 100 (ста) месячных расчетных показателей на семью при утрате, порче, нанесении значительного ущерба жилища.
2. Социальная помощь предоставляется не позднее шести месяцев со дня возникновения чрезвычайной ситуации.
2. Предельные размеры единовременной социальной помощи
3. Социальная помощь предоставляется раз в год семьям (гражданам), имеющим среднедушевой доход, не превышающий величину двукратного прожиточного минимума, в размере 7,5 (семи с половиной) месячных расчетных показателей.
4. Социальная помощь на возмещение затрат за приобретение, установку или поверку индивидуальных приборов учета горячего и (или) холодного водоснабжения предоставляется нижеследующим гражданам, имеющим среднедушевой доход, не превышающий величину трехкратного прожиточного минимума в размере, не превышающем 2 (двух) месячных расчетных показателей за один прибор:
1) малообеспеченным гражданам (семьям), получающим государственную адресную социальную помощь и (или) жилищную помощь;
2) многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
3) инвалидам первой, второй и третьей группы;
4) пенсионерам, достигшим пенсионного возраста.
Данный вид социальной помощи предоставляется не позднее шести месяцев со дня приобретения, установления или проведения поверки индивидуальных приборов учета горячего и (или) холодного водоснабжения.
5. Данные виды социальной помощи предоставляются в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на данные цели на соответствующий финансовый год.
3. Предельные размеры оказания периодической социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся граждан
6. Социальная помощь предоставляется ежемесячно в размере 5,5 (пяти с половиной) месячных расчетных показателей следующим категориям граждан:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
2) вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак;
3) родителям и не вступившим в повторный брак супруге (супругу) военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане.
7. Социальная помощь назначается ежегодно, с выплатой раз в полугодие в размере 7 (семи) месячных расчетных показателей следующим категориям граждан, имеющим среднедушевой доход, не превышающий величину 3 (трех) прожиточных минимумов:

1. Өрттің немесе табиғи зілзаланың салдарынан зардап шеккен азаматтарға ақшалай төлемдер түрінде әлеуметтік көмек баспанасынан айрылғанда, бүлінгенде, елеулі зиян келгенде отбасына 100 (жүз) айлық есептік көрсеткішке дейінгі мөлшерлерде көрсетіледі.
2. Әлеуметтік көмек төтенше жағдай туындаған күннен бастап алты айдан кешіктірілмей көрсетіледі.
2. Біржолғы әлеуметтік көмек көрсетудің шекті мөлшері
3. Жан басына шаққанда орташа табысы күнкөріс деңгейінің екі есе мөлшерінен аспайтын отбасыларға (азаматтарға) жылына бір рет әлеуметтік көмек 7,5 (жеті жарым) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
4. Ыстық және (немесе) суық сумен жабдықтаудың жеке есептеуіш құралдарын сатып алу, орнату немесе тексеруден өткізу шығындарын өтеуге арналған әлеуметтік көмек жан басына шаққанда орташа табысы күнкөріс деңгейінің үш есе мөлшерінен аспайтын төменде көрсетілген азаматтарға бір құрал үшін 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен аспайтын көлемде көрсетіледі:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және (немесе) тұрғын үй көмегін алатын тұрмыс жағдайы төмен азаматтарға (отбасыларына);
2) бірге тұратын төрт немесе одан да көп кәмелет жасына толмаған балалары бар көпбалалы отбасыларына;
3) бірінші, екінші және үшінші топтағы мүгедектерге;
4) зейнет жасына толған зейнеткерлерге.
Әлеуметтік көмектің аталған түрі ыстық және (немесе) суық сумен жабдықтау құралдарын сатып алған, орнатқан немесе тексеруден өткізген күннен бастап алты айдан кешіктірмей көрсетіледі.
5. Әлеуметтік көмектің аталған түрлері тиісті қаржы жылына жергілікті бюджетте осы мақсаттарға қарастырылған қаражат шегінде көрсетіледі.
3. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына мерзімді әлеуметтік көмек
көрсетудің шекті мөлшерлері
6. Әлеуметтік көмек ай сайын 5,5 (бес жарым) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде келесі санаттағы азаматтарға көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
2) Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне;
3) Aуғанстандағы соғыс қимылдары кезінде қаза тапқан (хабарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертігу, аурудың салдарынан қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, екінші рет некеге тұрмаған зайыбына (жұбайына).
7. Әлеуметтік көмек жан басына шаққандағы орташа табысы күнкөріс деңгейінің 3 (үш) есе мөлшерінен аспайтын келесі санаттағы азаматтарға жыл сайын тағайындалып, жарты жылда бір рет 7 (жеті) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде төленеді:

1) пенсионерам, достигшим пенсионного возраста, не получающим специальное государственное пособие;
2) получателям государственных социальных пособий по возрасту, не получающим специальное государственное пособие;
3) инвалидам первой группы, страдающим хронической почечной недостаточностью;
4) лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, получающим специальное государственное пособие по данной категории.
8. Размер социальной помощи на основе социального контракта активизации семьи на каждого члена семьи (лицо) определяется как разница между среднедушевым доходом семьи (лица) и 60 процентами от величины прожиточного минимума, установленной в городе Алматы.
Размер социальной помощи на основе социального контракта активизации семьи пересчитывается в случае изменения состава семьи с момента наступления указанных обстоятельств, но не ранее момента ее назначения.
9. Социальная помощь назначается ежегодно с ежемесячной выплатой в размере 7 (семи) месячных расчетных показателей гражданам, больным туберкулезом, на амбулаторном этапе лечения и находящимся на диспансерном учете в противотуберкулезном диспансере.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата города Алматы от 09.12.2016 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к решению маслихата
города Алматы
от 16 сентября 2016 года № 32
Перечень отдельных категорий нуждающихся граждан
1. Граждане, пострадавшие вследствие пожара или стихийного бедствия;
2. Лица, имеющие среднедушевой доход, не превышающий величину двукратного прожиточного минимума;
3. Участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
4. Вдовы воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившие в повторный брак;
5. Родители и не вступившие в повторный брак супруга (супруг) военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане;

1) арнайы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын зейнет жасына толған зейнеткерлерге;
2) арнайы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын жас ерекшелігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатындарға;
3) бүйрек қызметінің созылмалы жеткіліксіздігімен ауыратын бірінші топтағы мүгедектерге;
4) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз жауынгерлік қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға, сондай-ақ 1941 жылдың 22 маусымы мен 1945 жылдың 9 мамыры аралығында кем дегенде алты ай еңбек еткен (қызмет атқарған) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз жауынгерлік қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған, аталған санат бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатын тұлғаларға.
8. Отбасының әрбір мүшесіне (адамға) арналған отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізіндегі әлеуметтік көмек мөлшері отбасының (адамның) жан басына шаққандағы табысы мен Алматы қаласында белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырмашылық ретінде айқындалады.
Отбасының құрамы өзгерген жағдайда, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты негізіндегі әлеуметтік көмек мөлшері аталған мән-жайлар орын алған сәттен бастап, бірақ оны тағайындаған сәттен бұрын емес қайта есептеледі.
9. Әлеуметтік көмек емдеудің амбулаториялық кезеңінде жүрген және туберкулезге қарсы күрес диспансерінде диспансерлік есепте тұрған туберкулезбен науқас азаматтарға жыл сайын 7 (жеті) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ай сайын төлеумен тағайындалады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 09.12.2016 № 68 шешімімен (әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы мәслихатының
2016 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 32 шешіміне
2 қосымша
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесі
1. Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтар;
2. Жан басына шаққандағы орташа табысы күнкөріс деңгейінің екі есе мөлшерінен аспайтын адамдар;
3. Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi;
4. Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердiң екiншi рет некеге тұрмаған жесiрлерi;
5. Ауғанстандағы соғыс қимылдары кезiнде қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертiгу, аурудың салдарынан қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналары, екiншi рет некеге тұрмаған зайыбы (жұбайы);

6. Пенсионеры, достигшие пенсионного возраста, не получающие специальное государственное пособие;
7. Получатели государственных социальных пособий по возрасту, не получающие специальное государственное пособие;
8. Инвалиды первой группы, страдающие хронической почечной недостаточностью;
9. Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, получающие специальное государственное пособие по данной категории;
10. Малообеспеченные граждане (семьи), получающие государственную адресную социальную помощь и (или) жилищную помощь;
11. Многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей;
12. Инвалиды первой, второй и третьей групп;
13. Пенсионеры, достигшие пенсионного возраста.
14. Лица (семьи) с среднедушевым доходом, не превышающим 60% от величины прожиточного минимума при заключении социального контракта активизации семьи на условиях участия трудоспособных членов семьи (лица) в мерах содействия занятости и в случае необходимости социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных.
15. Граждане, больные туберкулезом, на амбулаторном этапе лечения и находящиеся на диспансерном учете в противотуберкулезном диспансере.
Сноска. Пункт 15 в редакции решения маслихата города Алматы от 09.12.2016 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к решению маслихата
города Алматы
от 16 сентября 2016 года № 32
Перечень утративших силу некоторых решений маслихата города Алматы
1. Решение внеочередной XXI сессии маслихата города Алматы V созыва от 28 ноября 2013 года № 183 "Об установлении размеров социальной помощи и определении перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных актов за № 1016, опубликовано 21 декабря 2013 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы");
2. Решение ХХIV сессии маслихата города Алматы V созыва от 18 февраля 2014 года № 203 "О внесении изменений и дополнений в решение внеочередной XXI-й сессии маслихата города Алматы V-го созыва от 28 ноября 2013 года № 183 "Об установлении размеров социальной помощи и определении перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных актов за № 1024, опубликовано 8 марта 2014 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы");

6. Арнайы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын зейнет жасына толған зейнеткерлер;
7. Арнайы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын, жас ерекшелігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатындар;
8. Бүйрек қызметінің созылмалы жеткіліксіздігімен ауыратын бірінші топтағы мүгедектер;
9. Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз жауынгерлік қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғалар, сондай-ақ 1941 жылдың 22 маусымы мен 1945 жылдың 9 мамыры аралығында кем дегенде алты ай еңбек еткен (қызмет атқарған) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз жауынгерлік қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған, аталған санат бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы алатын тұлғалар;
10. Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және (немесе) тұрғын үй көмегін алатын тұрмыс жағдайы төмен азаматтар (отбасылар);
11. Бірге тұратын төрт немесе одан да көп кәмелет жасына толмаған балалары бар көпбалалы отбасылар;
12. Бірінші, екінші және үшінші топтағы мүгедектер;
13. Зейнет жасына толған зейнеткерлер.
14. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасасқан кездегі отбасының (адамның) еңбекке қабілетті мүшелерінің жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және қажет болғанда еңбекке қабілеттілерді қоса алғанда отбасы (адам) мүшелерін әлеуметтік бейімдеу жағдайларындағы жан басына шаққандағы табысы күнкөріс деңгейі мөлшерінің 60 %-ынан аспайтын адамдар (отбасылар).
15. Емдеудің амбулаториялық кезеңінде жүрген және туберкулезге қарсы диспансерде диспансерлік есепте тұрған туберкулезбен науқас азаматтар.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Алматы қаласы мәслихатының 09.12.2016 № 68 шешімімен (әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Алматы қаласы мәслихатының
2016 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 32 шешіміне
3 қосымша
Алматы қаласы мәслихатының кейбір күші жойылған шешімдерінің тізбесі
1. V сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХХІ сессиясының "Әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау туралы" 2013 жылғы 28 қарашадағы № 183 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1016 болып тіркелген, 2013 жылғы 21 желтоқсанда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған);
2. V сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХІV сессиясының "V сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XXI сессиясының "Әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау туралы" 2013 жылғы 28 қарашадағы № 183 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 18 ақпандағы № 203 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1024 болып тіркелген, 2014 жылғы 8 наурызда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған);

3. Решение ХХХI сессии маслихата города Алматы V созыва от 10 сентября 2014 года N 267 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения маслихата города Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных актов за № 1087, опубликовано 11 октября 2014 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы");
4. Решение ХХХIV сессии маслихата города Алматы V созыва от 10 декабря 2014 года № 290 "О внесении изменений в решение внеочередной ХХІ-й сессии маслихата города Алматы V-го созыва от 28 ноября 2013 года № 183 "Об установлении размеров социальной помощи и определении перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных актов за № 1117, опубликовано 10 января 2014 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы");
5. Подпункт 1) пункта 1 решения ХLI сессии маслихата города Алматы V созыва от 23 июля 2015 года № 349 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения маслихата города Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных актов за № 1195, опубликовано 13 августа 2015 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы");
6. Пункт 1 решения внеочередной LI сессии маслихата города Алматы V созыва от 11 марта 2016 года № 420 "О внесении изменений и дополнения в некоторые решения маслихата города Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных актов за № 1271, опубликовано 9 апреля 2016 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы").

3. V сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХХXІ сессиясының "Алматы қаласы мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 10 қыркүйектегі № 267 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1087 болып тіркелген, 2014 жылғы 11 қазанда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған);
4. V сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХХIV сессиясының "V сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХХІ сессиясының 2013 жылғы 28 қарашадағы № 183 "Әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 290 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1117 болып тіркелген, 2014 жылғы 10 қаңтардағы "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған);
5. V сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХLI сессиясының "Алматы қаласы мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 23 шілдедегі № 349 шешімінің 1 тармағының 1) тармақшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №1195 болып тіркелген, 2015 жылғы 13 тамызда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған);
6. V сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс LI сессиясының "Алматы қаласы мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2016 жылғы 11 наурыздағы № 420 шешімінің 1 тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1271 болып тіркелген, 2016 жылғы 9 сәуірде "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған).