2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
РҚАО-ның ескертуі.  P031327 қаулысын қараңыз.
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 344, 345, 346, 347, 348-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
344-қосымша
Ескерту. 344-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.05.24. N 574   қаулысымен .
501 - Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Сот жүйесi органдарының қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7792503 мың теңге (жетi миллиард жетi жүз тоқсан екi миллион бес жүз үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық  заңы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасы  Заңының 1-30-баптары; "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" 1998 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының  88-бабы ; "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне атқарушылық iс жүргiзу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2003 жылғы 5 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздiгiн күшейту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 1 қыркүйектегi N 440  Жарлығы , "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесiн одан әрi оңтайландыру жөнiндегі шаралар туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29  Жарлығы . <*>
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Сот-құқық реформасының қарқынын жеделдету, соттардың дербестiгiн, судьялардың сот төрелiгiн жүзеге асыру кезiндегi тәуелсiздiгiн нығайту, өзiнiң қызметтiк мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiптiк шеберлiгiн жетiлдiру жөнiнде қойылған бiлiктiлiк талаптарына сәйкес, бiлiм беру бағдарламалары бойынша кәсiптiк қызмет саласында теориялық және практикалық бiлiмдi, iскерлiк пен кәсiби дағдыны шыңдау.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Верховный Суд Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см. P031327
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Верховного Суда Республики Казахстан согласно приложениям 344, 345, 346, 347, 348.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение N 344
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
501 Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение деятельности органов судебной системы"
на 2004 год
1. Стоимость: 7792503 тысяч тенге (семь миллиардов семьсот девяносто два миллиона пятьсот три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституционный закон Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; статья 88 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"; статьи 1-30 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 5 мая 2003 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исполнительного производства"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования"; Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 мая 2004 г. N 574 .
3. Источники финансирования бюджетной программы: Республиканский бюджет.
4. Цель бюджетной программы: Ускорение темпов судебно-правовой реформы, укрепления самостоятельности судов, независимости судей при отправлении правосудия, обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 1. Сот жүйесi органдарына жүктелген функциялардың барынша тиiмдi орындалуына қол жеткiзу үшiн олардың қызметiн қамтамасыз ету, мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсіптiк бiлiктілігін арттыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   001       Сот жүйесi
органдарының
қызметiн
қамтамасыз
ету
2        007  Мемлекеттiк  Біліктілiктi        Жыл    Қазақстан
қызметшілер. арттыру жөнiнде     бойы   Республикасы
дiң білік.   бекiтiлген жоспарға        Жоғарғы
тілігін      сәйкес мемлекеттiк         Сотының жанын.
арттыру      қызметшілердiң             дағы Сот
білiктілiгiн               әкімшілігі
көтеру, оның ішiнде        жөніндегі
мемлекеттiк тілге          комитет,
оқыту жөнiндегi            облыстардағы,
қызметтердi сатып          Астана мен
aлу. Білiктілікті          Алматы қалала.
көтеру курсынан            рындағы
өтетін мемлекеттік         әкімшілер
қызметшілердің жыл
ішіндегi орташа
саны - 190.
3        008  Мемлекеттiк  Барлық облыстарда   Жыл    Қазақстан
органдар.    жергілiктi соттар.  бойы   Республикасы
дың ғима.    дың 50 ғимараты            Жоғарғы
раттары      мен үй-жайына              Сотының
мен үй-жай.  күрделі жөндеу             жанындағы Сот
ларын        жүргізу                    әкімшілігі
күрделі                                 жөніндегі
жөндеу                                  комитет,
облыстардағы,
Астана мен
Алматы қалала.
рындағы
әкiмшілер
4        009  Мемлекеттік  61 дана көбейту     Жыл    Қазақстан
органдарды   аппаратын сатып алу бойы   Республикасы
материал.                               Жоғарғы
дық-техни.                              Сотының
калық                                   жанындағы Сот
жарақтан.                               әкiмшілiгі
дыру                                    жөніндегi
комитет,
облыстардағы,
Астана мен
Алматы қалала.
рындағы
әкiмшілер

5. Задачи бюджетной программы: Обеспечение деятельности органов судебной системы для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций, повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программ (подпрограмм)   !реали-!венные
п !рамм !прог-!рамм (под-!                         !зации !испол-
!     !рамм !программ) !                         !      !нители
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспече-
ние дея-
тельности
органов
судебной
системы
2         007  Повышение  Приобретение услуг по по- В те-  Комитет
квалифи-   вышению квалификации      чение  по су-
кации      государственных служащих  года   дебному
государ-   согласно утвержденному           админи-
ственных   плану повышения квалифи-         стриро-
служащих   кации, в том числе обу-          ванию
чение государственному           при Вер-
языку. Среднегодовое             ховном
количество государствен-         Суде
ных служащих, проходящих         Респуб-
курсы повышения квалифи-         лики
кации, - 190.                    Казах-
стан,
Админи-
страторы
в облас-
тях,
городах
Астане
и Алматы
3         008  Капиталь-  Проведение капитального   В те-  Комитет
ный ремонт ремонта 50 зданий и по-   чение  по су-
зданий,    мещений местных судов во  года   дебному
помещений  всех областях.                   админи-
и соору-                                    стриро-
жений го-                                   ванию
сударствен-                                 при Вер-
ных                                         ховном
органов                                     Суде
Респуб-
лики
Казах-
стан,
Админи-
страторы
в облас-
тях,
городах
Астане
и Алматы
4         009  Мате-      Приобретение копироваль-  В те-  Комитет
риально-   ных аппаратов в коли-     чение  по су-
техничес-  честве 61 штуки           года   дебному
кое осна-                                   админи-
щение                                       стриро-
государ-                                    ванию
ственных                                    при Вер-
органов                                     ховном
Суде
Респуб-
лики
Казах-
стан,
Админи-
страторы
в облас-
тях,
городах
Астане
и Алматы

5        010    Астана     Жоғарғы Соттың сол  Жыл    Қазақстан
қаласында  жақ жағалаудағы     бойы   Республикасы.
жаңа әкім. жаңа ғимаратын             ның
шілігі     ұстау                      Жоғарғы Соты
орталығына
көшу
6        100    Қазақстан  саны 48 бiрлiк      Жыл    Қазақстан
Республи.  Қазақстан Респуб.   бойы   Республикасы.
касы       ликасы Жоғарғы Со.         ның
Жоғарғы    тының соттарын және        Жоғарғы Соты
Сотының    164 бірлік мөлше.
қызметін   рінде бекiтілген
қамтамасыз штат саны шегінде
ету        Қазақстан Республи.
касы Жоғарғы Сотының
аппаратын, норматив
бойынша тиiсті 21
бiрлiк автокөлік,
195 бiрлiк компью.
тер, 195 бiрлiк
лазерлі принтер,
5 бiрлiк сервep,
4 бiрлiк сканер,
1 бiрлiк бейнепроек.
тор, 10 бiрлiк -
көшіру аппаратын
ұстау.
7        101   Қазақстан   64 бiрлiк мөлшерiн. Жыл    Қазақстан
Республи.   де бекітілген штат  бойы   Республикасы.
касының     саны шегiнде               ның Жоғарғы
Жоғарғы     Қазақстан Республи.        Сотының жанын.
Соты жанын. касы Жоғарғы Соты.         дағы Сот
дағы Сот    ның жанындағы Сот          әкімшілігі
әкiмшілiгi  әкiмшілiгi жөнінде.        жөніндегі
жөнiндегi   гі комитет аппара.         комитет
комитеттiң  тын ұстау, норматив
аппараты    бойынша 5 бiрлiк
автокөлiк және
Әділет бiлiктілiк
алқасының қызметiн
қамтамасыз ету, 64
бiрлiк компьютер,
64 бiрлiк лазерлi
принтер, 3 бiрлiк
көшiру аппараты, 2
бiрлiк сканер, 3
бірлік факс, 1
бірлік ризограф
ұстау.
8        102  Облыстар     2045 бiрлiк мөлше.  Жыл    Қазақстан
дағы,        рінде бекітілген    бойы   Республикасы.
Астана және  штат саны шегінде          Жоғарғы Соты.
Алматы       облыстардағы,              ның жанындағы
қалаларын.   Астана мен Алматы          Сот әкiмшілігі
дағы         қалаларындағы              жөніндегi
әкімшілер    Әкімшілердің аппа.         комитет,
раттарын, норматив         облыстардағы,
бойынша тиiсті 16          Астана мен
бiрлiк автокөлік,          Алматы
1700 бiрлiк                қалаларындағы
компьютер, 1700            әкімшілер
бiрлiк лазерлi
принтер, 32 бiрлiк
көшiру аппараты, 16
бiрлiк сканер, 322
дана факс ұстау.
9        103  Жергілікті   8134 бiрлiк мөлше.  Жыл    Қазақстан
соттар       рiнде бекiтілген    бойы   Республикасы
штат саны шегінде          Жоғарғы Соты.
жергілiктi соттар.         ның жанындағы
ды, норматив               Сот әкiмшілiгi
бойынша тиісті 628         жөнiндегi
бiрлік автокөлiк,          комитет,
6967 бiрлiк                облыстардағы,
компьютер, 6901            Астана мен
бiрлiк лазерлі             Алматы
принтер, 254 бірлiк        қалаларындағы
көшiру аппараты,           әкiмшілер
324 бiрлiк сканер,
612 бiрлiк факс, 15
бiрлiк ризограф
ұстау.
____________________________________________________________________

5         010  Передисло- Содержание нового здания  В те-  Верхов-
кация на   Верховного Суда на лево-  чение  ный Суд
новый      бережье                   года   Респуб-
админист-                                   лики
ративный                                    Казах-
центр                                       стан
города
Астаны
6         100  Обеспече-  Содержание судей Верховного В те  Верхов-
ние дея-   Суда Республики Казахстан в чение ный Суд
тельности  количестве 48 единиц и      года  Респуб-
Верховного аппарата Верховного Суда          лики
Суда       Республики Казахстан в            Казах-
Республики пределах утвержденного            стан
Казахстан  лимита штатной численности
в количестве 164 единиц,
автотранспорта по норма-
тиву положенности в коли-
честве 21 единицы, ком-
пьютеров 195 единиц,
лазерных принтеров 195
единиц, серверов 5 еди-
ниц, сканеров 4 единицы,
видеопроектора 1 единица,
копировальных аппаратов
10 единиц.
7         101  Аппарат    Содержание аппарата Коми- В те-  Комитет
Комитета   тета по судебному админи- чение  по су-
по судеб-  стрированию при Верховном года   дебному
ному       Суде Республики Казахстан        админи-
админист-  в пределах утвержденного         стриро-
рированию  лимита штатной численнос-        ванию
при Вер-   ти в количестве 64 едини-        при Вер-
ховном     цы, автотранспорта по            ховном
Суде       нормативу положенности в         Суде
Республики количестве 5 единиц и            Респуб-
Казахстан  обеспечение деятельности         лики
Квалификационной коллегии        Казах-
юстиции, компьютеров 64          стан
единицы, лазерных прин-
теров 64 единицы, ксерок-
сов 3 единицы, сканеров 2
единицы, факсов 3 единицы,
ризографов 1 единица.
8         102  Админи-    Содержание аппаратов      В те-  Комитет
страторы   Администраторов в облас-  чение  по су-
в облас-   тях, городах Астане и     года   дебному
тях,       Алматы в пределах утверж-        админи-
городах    денного лимита штатной           стриро-
Астане и   численности в количестве         ванию
Алматы     2045 единиц, автотранс-          при Вер-
порта по нормативу поло-         ховном
женности в количестве 16         Суде
единиц, компьютеров 1700         Респуб-
единиц, лазерных принтеров       лики
1700 единиц, ксероксов 32        Казах-
единицы, сканеров 16 еди-        стан,
ниц, факсов 322 единицы.         Админи-
страторы
в облас-
тях,
городах
Астане
и Алматы
9         103  Местные    Содержание местных судов  В те-  Комитет
суды       в пределах утвержденного  чение  по су-
лимита штатной численнос- года   дебному
ти в количестве 8167 еди-        админи-
ниц, автотранспорта по           стриро-
нормативу положенности в         ванию
количестве 628 единиц,           при Вер-
компьютеров 6967 единиц,         ховном
лазерных принтеров 6901          Суде
единицы, ксероксов 254           Респуб-
единицы, сканеров 324            лики
единицы, факсов 612 еди-         Казах-
ниц, ризографов 15 единиц.       стан,
Админи-
страторы
в облас-
тях,
городах
Астане
и Алматы
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 мая 2004 г. N 574 .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Сот жүйесi органдарына жүктелген функциялардың сапалы әрi уақытында орындалуы, қазiргi таңдағы экономикалық жағдайларға орай кәсiптiк мемлекеттiк қызметке қойылар талаптарға сәйкес мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiптiк бiлiктiлiгiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
345-қосымша
Ескерту. 345-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.08.20. N 197о  қаулысымен .
501 - Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы сот жүйесi органдарының бiрыңғай
автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесін құру"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 82958 мың теңге (сексен екі миллион тоғыз жүз елу сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының  25-бабының 4-тармағы,  56-бабы ; "Атқарушылық іс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 1998 жылғы 3 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының  88-бабы ; "Мемлекеттiк сатып алу туралы" 1997 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" N 412 2003 жылғы 8 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздiгiн күшейту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 1 қыркүйектегi N 440  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң" 2002 жылғы 13 қыркүйектегi N 1000 қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 24 сәуiрдегi  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Сот билiгiнiң дербестiгi мен судьялардың тәуелсiздiгiн нығайтуға, олардың қызметінiң тиiмдiлiгiн арттыру үшiн.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы сот жүйесi органдарының бiрыңғай aвтоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесiн дамыту және соттар мен сот жүйесi органдарын жүйеде жұмыс істеуге арналған есептеу техникаларымен қамтамасыз ету, оларды бағдарламалармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Качественное и своевременное выполнение функций, возложенных на органы судебной системы, повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение N 345
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
501 Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Создание единой автоматизированной
информационно-аналитической системы органов
судебной системы Республики Казахстан" на 2004 год
1. Стоимость: 82958 тысяч тенге (восемьдесят два миллиона девятьсот пятьдесят восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Пункт 4 статьи 25 статья 56 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; статья 88 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2003 года N 396 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2002 года N 1000".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Укрепление самостоятельности судебной власти и независимости судей, повышения эффективности их деятельности.
5. Задачи бюджетной программы: Развитие единой автоматизированной информационно-аналитической системы органов судебной системы Республики Казахстан и обеспечение судов и органов судебной системы вычислительной техникой для работы в системе, разработка программного обеспечения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Қазақстан    6 дана сканер,      жыл    Қазақстан
Республикасы белсендi желілік    бойы   Республикасы
сот жүйесi   жабдықтар сатып            Жоғарғы Соты
органдарының алу. Жергілiктi
бiрыңғай     компьютер желi.
автоматтан.  лерiн орнату. Сот
дырылған     жүйесi органдары
ақпараттық-  үшiн 1 комплект
талдау       лицензиялық
жүйесiн      бағдарламалар
құру         сатып алу, бағдар.
ламалық өнiмдердi
орнату. 1 дана
желiаралық экран
аппаратын
(firemall) 1 дана
caтып алу. 5
маманды оқыту.
Серверлер - 4 дана
планшеттік сканер
- 8 дана, үздiксiз
қоректендiру көзi
АРС Black Smart-UPS
1500 VA - 4 дана,
үздiксiз қоректендiру
көзi АРС Black
Smart-UPS 1000 VА
- 2 дана сатып алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Бөлiнген бюджет қаражаттары сот жүйесi органдарын компьютерлендiру үшiн база құруға мүмкiндiк бередi, мұның өзi iстердiң уақытында және сапалы қаралуына жәрдемдеседi. Сот жүйесi органдарын компьютерлендiру соттар мен сот жүйесi органдарының ақпараттар және жаңа технологияларды жинау, өңдеу және ұсыну жөнiндегі сұраныстарын қанағаттандыру үшiн қолайлы жағдай туғызуға қызмет етуге тиiс. Мұның өзі сот билiгінiң дербестiгі мен судьялардың тәуелсiздiгін нығайтуға, олардың қызметiнiң тиiмділігін арттыруға мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
346-қосымша
Ескерту. 346-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.11.25. N 197щ  қаулысымен .
501 - Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Судьялар мен сот жүйесiндегi қызметкерлердiң бiлiктілігін дайындау мен арттыру"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 51142 мың теңге (елу бір миллион бiр жүз қырық екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық  заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Сот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Судьялар мен сот жүйесi қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру институты" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 1567  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Судьялар мен сот жүйесi қызметкерлерiнiң бiлiктiлiгiн арттыру институты" мемлекеттiк мекемесiн "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот академиясы" мемлекеттiк мекемесi деп қайта атау туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 30 қыркүйектегi N 1008  қаулысы ; "Мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 24 қаңтардағы N 91  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Құқықтық саясат тұжырымдамасын iске асыру жөнiндегi шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 30 қарашадағы N 1274  қаулысы .

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   002        Создание   Приобретение сканеров - 6 В те-  Верхов-
единой     штук, активное сетевое    чение  ный Суд
автомати-  оборудование. Установка   года   Респуб-
зированной локальной компьютерной           лики
информа-   сети. Приобретение лицен-        Казах-
ционно-    зионного программного            стан
аналити-   обеспечения 1 комплект,
ческой     установка программного
системы    продукта для органов су-
органов    дебной системы. Приобре-
судебной   тение аппаратного межсе-
системы    тевого экрана (firewall)
Республики - 1 штука. Обучение 5
Казахстан  специалистов.
Приобретение серверов -
4 штуки, сканер планшетный
- 8 штук, источник
бесперебойного питания АРС
Black Smart - UPS 1500 VA -
4 штуки, источник
бесперебойного питания АРС
Black Smart - UPS 1000 VA -
2 штуки
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 августа 2004 года N 197O .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Выделенные бюджетные средства позволят создать базу для компьютеризации органов судебной системы, что будет способствовать своевременному и качественному рассмотрению дел. Компьютеризация органов судебной системы должна послужить созданию оптимальных условий для удовлетворения потребностей судов и органов судебной системы в информации и новых технологиях сбора, обработки и представления данных, что положительно отразится на укреплении самостоятельности судебной власти и независимости судей, повышения эффективности их деятельности.
Приложение N 346
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
501 Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 003
"Подготовка и повышение квалификации судей и
работников судебной системы" на 2004 год
1. Стоимость: 51142 тысячи тенге (пятьдесят один миллион сто сорок две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституционный Закон Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 г. N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 1567 "О создании государственного учреждения "Институт повышения квалификации судей и работников судебной системы при Верховном Суде Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2003 года N 1008 "О переименовании государственного учреждения "Институт повышения квалификации судей и работников судебной системы при Верховном Суде Республики Казахстан" в государственное учреждение "Судебная академия при Верховном Суде Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2003 года N 91 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2002 года N 1274 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции правовой политики Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Судьялар мен сот жүйесi қызметкерлерiнiң кәсiптiк бiлiктiк деңгейiн арттыру, судьялыққа кандидат магистранттарды даярлау, өздерiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiптiк бiлiктiлiктерiн жетiлдiру үшiн қойылып отырған бiлiктілiк талаптарына сәйкес қызмет саласында бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдi, бiлгiрлiк пен машықты жетiлдiру. <*>
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Сот академиясының қызметiн қамтамасыз ету, судьялыққа кандидат магистранттарды даярлау, судьялар мен сот жүйесі қызметкерлерiнiң бiлiктілiгiн арттыру. <*>
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   003       Судьялар мен Қазақстан Республи. жыл    Қазақстан
сот жүйесін. касы Жоғарғы        бойы   Республикасы.
дегi қызмет. Сотының жанындағы          ның Жоғарғы
керлердiң    Сот академиясын 26         Соты,
бiлiктілiгiн бiрлiк штат саны           Қазақстан
дайындау     бекiтілген лимит           Республикасы
мен арттыру  шегiнде ұстау.             Жоғарғы Соты.
Мемлекеттік сти-           ның жанындағы
пендия төлеуді қоса        Сот
алғанда, саны 45           академиясы.
бірлік судьялыққа
кандидат магистрант-
тарды даярлау.
1 бірлiк кiшi АТС,
2 бiрлiк көшiру
аппаратын, 2
бiрлiк бейнепроек.
тор, 10 дана
компьютер, 2 дана
телевизор, оқу
сыныптарына арнал.
ған 4 жиһаз жиын
тығын және кiтап.
ханаларға арналған
2 жиһаз жиынтығын.
____________________________________________________________________

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Повышение уровня профессиональной подготовки судей и работников судебной системы, подготовка магистрантов - кандидатов в судьи, обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2004 г. N 197щ .
5. Задачи бюджетной программы: Обеспечение деятельности Судебной академии, подготовка магистрантов - кандидатов в судьи, повышение квалификации судей и работников органов судебной системы. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2004 г. N 197щ .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   003        Подготовка Содержание Судебной ака-  В те-  Верхов-
и повыше-  демии при Верховном Суде  чение  ный суд
ние квали- Республики Казахстан в    года   Респуб-
фикации    пределах утвержденного           лики
судей и    лимита штатной численнос-        Казах-
работников ти 26 единиц. Подготовка         стан,
судебной   магистрантов - кандидатов        Судебная
системы    в судьи в количестве 45          академия
единиц, включая выплату          при Вер-
государственной                  ховном
стипендии. Приобрете-            Суде
ние Мини-АТС в количестве        Респуб-
1 единицы, копировальных         лики
аппаратов 2 единицы,             Казах-
видеопроекторов 2 едини-         стан
цы, компьютеров в коли-
честве 10 штук, телеви-
зоров 2 штуки, 4 комплек-
та мебели для учебных
классов и 2 комплекта
мебели для библиотеки.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 ноября 2004 г. N 197щ .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Судьялар мен сот жүйесі қызметкерлерiнiң кәсiптiк деңгейiн арттыру. Қазақстанда судьялар құрылымының қалыптасуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
347-қосымша
501 - Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Судьяларды тұрғын үймен қамтамасыз ету"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 130000 мың теңге (бiр жүз отыз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының сот жүйесi мен судьяларының мәртебесi туралы" 2000 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының  25-бабы ; "Мемлекеттiк сатып алулар туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының сот жүйесiнiң тәуелсiздiгiн күшейту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 1 қыркүйектегi N 440  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Cот әкiмшiлiгiнiң жаңа жүйесiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 12 қазандағы N 471  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының судьяларды pecпубликалық бюджет қаражатының есебiнен тұрғын үймен қамтамасыз ету жөнiндегi кепiлдiгiн орындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттері: Судьяларды тұрғын үймен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   004       Судьяларды   Жергiлiкті соттар.  жыл    Қазақстан
тұрғын үймен дың судьялары       бойы   Республикасы
қамтамасыз   үшiн 140 бiрлiк            Жоғарғы Соты.
ету          мөлшерiнде тұрғын          ның жанындағы
үй сатып алу               Сот әкімшілігі
жөнiндегі
комитет,
облыстардағы,
Астана мен
Алматы қалала.
рындағы
әкiмшiлер
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Повышение профессионального уровня судей и работников судебной системы. Обеспечение становления судейского образования в Казахстане.
Приложение N 347
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
501 Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 004
"Обеспечение жильем судей" на 2004 год
1. Стоимость: 130000 тысяч тенге (сто тридцать миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 25 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2000 года N 440 "О мерах по усилению независимости судебной системы Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 471 "О мерах по обеспечению функционирования новой системы судебного администрирования".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Выполнение гарантий Конституционного закона Республики Казахстан по обеспечению жильем судей за счет средств республиканского бюджета.
5. Задачи бюджетной программы: Обеспечение жильем судей.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   004        Обеспече-  Приобретение жилья в      В те-  Комитет
ние жильем количестве 140 единиц для чение  по су-
судей      судей местных судов       года   дебному
админи-
стриро-
ванию
при Вер-
ховном
Суде
Респуб-
лики
Казах-
стан,
Админи-
страторы
в облас-
тях,
городах
Астане
и Алматы
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Шаралар судьяларға сот төрелiгiн сапалы, тәуелсiз әрi толық атқару үшiн жағдай жасауға мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
348-қосымша
501 - Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2004 жылға арналған
"Нашақорлық пен есiрткi бизнесіне қарсы күрес"
деген 104 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 261 мың теңге (екi жүз алпыс бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: Ел Президентінің 10 қазан 1997 жылғы Қазақстан халқына жолдаған "Қазақстан-2030. Барлық қазақстандықтардың өсiп-өркендеуi, қауiпсiздiгi, әл-ауқатының артуы" атты  Жолдауы ; "Есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы іс-әрекет шаралары туралы" 1998 жылғы 10 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы нашақорлықпен және есiрткi бизнесімен күрестiң 2001-2005 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2000 жылғы 16 мамырдағы N 394  Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: Республикалық бюджет.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында нашақорлықтың және есiрткi бизнесiнiң одан әрi тарауына қарсы мемлекеттiк және қоғамдық ықпал етудiң тиiмдi жүйесiнiң негiзгi буындарын нығайту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Есiрткiнiң, психотроптық заттар мен прекурсорлардың заңсыз айналымына қарсы әсер ететін тетіктерді нығайту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   104       Нашақорлық   Нашақорлық мәселе.  жыл    Қазақстан
пен есiрткi  лерi бойынша        бойы   Республикасы
бизнесiне    арнайы, шетелдiк           Жоғарғы Соты.
қарсы күрес  және басқа әдебиет.        ның жанындағы
тердi сатып алу            Сот әкімшілiгі
жөнiндегi шығыстар.        жөніндегi
комитет
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Мероприятия позволят создать условия судьям для качественного, независимого и полного отправления правосудия.
Приложение N 348
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
501 Верховный Суд Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 104
"Борьба с наркоманией и наркобизнесом" на 2004 год
1. Стоимость: 261 тысяча тенге (двести шестьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Послание Президента страны народу Казахстана "Казахстан-2030. Процветание, безопасность и улучшение благосостояния всех казахстанцев" от 10 октября 1997 года; Закон Республики Казахстан от 10 июля 1998 года "О наркотических средствах, психотропных веществах, прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 394 "О Стратегии борьбы с наркоманией и наркобизнесом в Республике Казахстан на 2001-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Укрепить основные звенья системы эффективного государственного и общественного противодействия дальнейшему распространению наркомании и наркобизнеса в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: Укрепление механизма противодействия незаконному обороту наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   104        Борьба с   Расходы по приобретению   В те-  Комитет
наркома-   специальной, зарубежной   чение  по су-
нией и     и другой литературы по    года   дебному
наркобиз-  нарковопросам.                   админи-
несом                                       стриро-
ванию
при Вер-
ховном
Суде
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетін нәтижелер: Есiрткiлердiң заңсыз айналымына байланысты iстер бойынша сот iсiн жүргiзудiң тиiмдiлігін арттыру.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Повышение эффективности судопроизводства по делам, связанным с незаконным оборотом наркотиков.