2006 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналардың:
1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің;
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
1-ҚОСЫМША
101 - Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Мемлекет басшысының қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1076729 мың теңге (бір миллиард жетпіс алты миллион жеті жүз жиырма тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мемлекеттік қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы Қазақстан Республикасы Президентінің Арнайы өкілі жөніндегі ереже туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 18 сәуірдегі N 2955  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 11 ақпандағы N 805  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігінің штат саны мен құрылымы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 31 наурыздағы N 1327  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына көлік қызметін көрсету үшін жеңіл қызметтік автомобильдерді пайдалануды ретке келтіру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы ; "Мемлекеттік бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің қызметкерлерін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының және Жоғарғы Соттың судьяларының Қазақстан Республикасының шегінде қызметтік іссапарлары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 22 қыркүйектегі N 1428  қаулысы ; "Мемлекеттік қызметшілерді оқыту тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 13 қарашадағы N 706  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Мемлекет басшысының қоғамдық-саяси тұрақтылықты, халық пен мемлекеттік билік бірлігін, Конституцияның мызғымастығының, адам мен азаматтың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету, мемлекеттің егемендігін, конституциялық құрылысын қорғау мен күшейту, Қазақстан Республикасының қауіпсіздігі мен аумақтық тұтастығын қамтамасыз ету жөніндегі саясатын жүзеге асыру, Қазақстанның күллі халқының игілігі үшін экономикалық дамуы үшін қоғамдық келісім мен саяси тұрақтылықтың конституциялық қағидаларын өмірге енгізу, қазақстандық патриотизмді және мемлекет өмірінің неғұрлым маңызды мәселелерін демократиялық әдістермен шешу, елдің әлеуметтік-экономикалық даму стратегиясын тұжырымдау, оны іске асыру шаралары кешенін жасау, әлеуметтік-экономикалық реформаларды іске асыру тетігі мен тактикасын жетілдіру, өзінің лауазымдық міндеттерін тиімді орындау мен кәсіби шеберлігін жетілдіру үшін қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес кәсіби қызметі аясында білім беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық білімін, білік-дағдыларын жаңарту.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Администрация Президента Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Администрации Президента Республики Казахстан согласно приложениям 1, 2, 3, 4;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
101 - Администрация Президента Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности Главы государства"
на 2006 год
1. Стоимость: 1076729 тысяч тенге (один миллиард семьдесят шесть миллионов семьсот двадцать девять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 апреля 1996 года№N 2955 "О Положении о специальном Представителе Президента Республики Казахстан на космодроме "Байконур"; Указ Президента Республики Казахстан от 11 февраля 2002 года N 805 "Об утверждении Положения об Администрации Президента Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 31 марта 2004 года N 1327 "О штатной численности и структуре Администрации Президента Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 706 "О Концепции обучения государственных служащих".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация политики Главы государства по обеспечению общественно-политической стабильности, единства народа и государственной власти, незыблемости Конституции , прав и свобод человека и гражданина, охране и укреплению государственного суверенитета, конституционного строя, обеспечению безопасности и территориальной целостности Республики Казахстан, претворение в жизнь конституционных принципов общественного согласия и политической стабильности, экономического развития на благо всего народа Казахстана, казахстанского патриотизма и решение наиболее важных вопросов государственной жизни демократическими методами, выработка стратегии социально-экономического развития страны, комплекса мер по ее реализации, совершенствованию механизмов и тактики осуществления социально-экономических реформ, обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : 1) Қазақстан Республикасы Президентінің, Мемлекет басшысы жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың қызметін құжаттамалық, құқықтық, ұйымдық, ақпараттық-талдау, хаттамалық және сыртқы саяси жағынан қамтамасыз ету;
2) мемлекеттік органдардың қызметіне жалпы бақылау, соның Мемлекет басшысының актілері мен тапсырмаларының орындалуына жалпы бақылау жасау;
3) Республика Президентінің шешімдерін мүлтіксіз, жан-жақты әрі уақтылы орындау;
4) Республика Президентін елдегі және шетелдегі істің жай-күйі уақтылы әрі толық хабардар ету;
5) мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру;
6) "Байқоңыр" кешенін Ресей Федерациясының жалға алуы жағдайларында Қазақстан Республикасының заңдық құзыретін және "Байқоңыр" ғарыш айлағында тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының конституциялық құқықтарын қамтамасыз ету;
7) Қазақстан Республикасы Президентінің "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы Арнайы өкілінің аппаратын материалдық-техникалық және ақпараттық-техникалық жарақтандыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Мемлекет
басшы-
сының
қызметін
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
Мемлекеттік органға
жүктелген функцияларды
орындау мақсатында ор-
талық орган аппаратын
ұстауды қамтамасыз
ету, соның ішінде:
- Мемлекет басшысының
қатысуымен елде және
шетелде өтетін іс-ша-
раларды дайындау мен
өткізу, іске асыру
мерзімі қаңтар-
желтоқсан;
- Мемлекет басшысының
жергілікті өкілді
органдармен, атқарушы
және өзге де мемлекет-
тік органдармен тұрақ-
ты өзара іс-қимылын
қамтамасыз ету, іске
асыру мерзімі қаңтар-
желтоқсан;
- Мемлекет басшысы
актілерінің, жарлық-
тары мен өкімдерінің
жобаларын әзірлеуді,
шығаруды және жария-
лауды қамтамасыз ету,
іске асыру мерзімі
қаңтар-желтоқсан;
- Мемлекет басшысы ак-
тілері мен тапсырмала-
рының орындалуын
бақылау мен тексеруді
қамтамасыз ету, іске
асыру мерзімі қаңтар-
желтоқсан;
- елдегі және шетел-
дегі ішкі және сыртқы
саяси, әлеуметтік-
экономикалық жағдайға
талдау жасау, іске
асыру мерзімі қаңтар-
желтоқсан;
- ішкі және сыртқы
саясаттың өзекті мәсе-
лелері бойынша ақпа-
раттық-талдау материа-
лдарын дайындау, іске
асыру мерзімі қаңтар-
желтоқсан;
- Президент Әкімшілі-
гінің саяси партиялар-
мен, БАҚ-пен, діни
және өзге де қоғамдық
бірлестіктермен өзара
іс-қимылын қамтамасыз
ету, іске асыру мер-
зімі қаңтар-желтоқсан;
- "Қазақстан-2030"
Стратегиясын, Қазақс-
тан Республикасының
2010 жылға дейінгі
дамуының стратегиялық
жоспарын, Президент-
тің Қазақстан халқына
жыл сайынғы Жолдаула-
рын іске асыру жөнінде
іс-шараларды өткізу,
іске асыру мерзімі
қаңтар-желтоқсан;
- бірқатар мемлекеттік
бағдарламалардың
орындалуын бақылау
мен үйлестіруді жүзеге
асыру (іске асыру
мерзімі қаңтар-
желтоқсан):
- "Қазақстан Республи-
касының 2005-2010 жыл-
дарға арналған денсау-
лық сақтау ісін рефор-
малау мен дамыту",
Қазақстан Республикасы
Президентінің 2004
жылғы 13 қыркүйектегі
N 1438 Жарлығымен
бекітілген;
- "Қазақстан Республи-
касында 2005-2010 жыл-
дарға арналған білім
беру ісін дамыту",
Қазақстан Республикасы
Президентінің 2004
жылғы 11 қазандағы
N 1459 Жарлығымен
бекітілген;

5. Задачи бюджетной программы:
1) документационное, правовое, организационное, информационно-аналитическое, протокольное и внешнеполитическое обеспечение деятельности Президента Республики Казахстан, консультативно-совещательных органов при Главе государства;
2) общий контроль за деятельностью государственных органов, в том числе контроль за исполнением актов и поручений Главы государства;
3) безусловное, исчерпывающее и своевременное выполнение решений Президента Республики;
4) своевременное и полное информирование Президента Республики о положении дел в стране и за рубежом;
5) повышение профессиональной квалификации государственных служащих;
6) обеспечение юрисдикции Республики Казахстан в условиях аренды Российской Федерацией комплекса "Байконур" и конституционных прав граждан Республики Казахстан, проживающих и работающих в г. Байконур;
7) материально-техническое и информационно-техническое оснащение аппарата специального Представителя Президента Республики Казахстан на космодроме "Байконур".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N п/п
Код про-
грам-
мы
Код под-
про-
грам-
мы
Наимено-
вание программы (под-
программы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответст-
венные испол-
нители
l
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспе-
чение дея-
тельности
Главы
государ-
ства
2
001
Аппарат централь-
ного
органа
Обеспечение
содержания аппа-
рата централь-
ного органа с
целью выполнения
возложенных на
государственный
орган функций, в
том числе:
- подготовка и
проведение
мероприятий с
участием Главы
государства в
стране и за
рубежом, срок
реализации
январь-декабрь;
- обеспечение
постоянного
взаимодействия
Главы государства
с местными пред-
ставительными,
исполнительными и
иными государст-
венными органами,
срок реализации
январь-декабрь;
- обеспечение
разработки,
выпуска и
публикации актов,
проектов Указов
и Распоряжений
Главы государ-
ства, срок
реализации
январь-декабрь;
- обеспечение
контроля и
проверки испол-
нения актов и
поручений Главы
государства, срок
реализации
январь-декабрь;
- проведение
анализа внутри-
и внешнеполити-
ческой,
социально-эконо-
мической ситуации
в стране и за
рубежом, срок
реализации
январь-декабрь;
- подготовка
информационно-
аналитических
материалов по
актуальным
вопросам внутрен-
ней и внешней
политики, срок
реализации
январь-декабрь;
- обеспечение
взаимодействия
Администрации
Президента с
политическими
партиями, СМИ,
религиозными и
иными обществен-
ными объедине-
ниями, срок
реализации
январь-декабрь;
- проведение
мероприятий по
реализации
Стратегии
"Казахстан-2030",
Стратегического
плана развития
Республики
Казахстан до 2010
года, ежегодных
Посланий
Президента народу
Казахстана, срок
реализации
январь-декабрь;
- осуществление
контроля и
координации
выполнения ряда
Государственных
программ (срок
реализации
январь-декабрь):
- "Реформирование
и развитие
здравоохранения
Республики
Казахстан на
2005-2010 годы",
утвержденная
Указом Президента
Республики
Казахстан от 13
сентября 2004
года N 1438;
- "Развитие
образования в
Республике
Казахстан на
2005-2010 годы",
утвержденная
Указом Президента
Республики
Казахстан от 11
октября 2004
года N 1459;
- "Культурное
наследие" на

- "2004-2006 жылдарға
арналған "Мәдени мұ-
ра", Қазақстан Респу-
бликасы Президентінің
2004 жылғы 13 қаңтар-
дағы N 1277 Жарлығымен
бекітілген;
- "2001-2010 жылдарға
арналған тілдерді қол-
дану мен дамыту",
Қазақстан Республикасы
Президентінің 2001
жылғы 7 ақпандағы
N 550 Жарлығымен
бекітілген.
жыл
бойына
Қазақстан
Респу-
бликасы
Прези-
дентінің
Әкім-
шілігі
3
007
Мемле-
кеттік
қызмет-
шілердің
білік-
тілігін
арттыру
Мемлекеттік қызметші-
лердің біліктілігін
арттыру жөніндегі қыз-
меттерді алты тақырып
бойынша сатып алу:
1) мемлекеттік басқару
және мемлекеттік
қызмет;
2) экономика;
3) ақпараттық технологиялар;
4) мемлекет және құқық;
5) әлеуметтік саясат;
6) электрондық құжат
айналымы
Мемлекеттік тілге
және ағылшын тіліне
оқыту.
жыл
бойына
Қазақстан
Респу-
бликасы
Прези-
дентінің
Әкім-
шілігі
4
009
Мемле-
кеттік
орган-
дарды
мате-
риалдық-
техни-
калық
жарақ-
тандыру
Жұмсақ жиһаз бен
сейф сатып алу.
жыл
бойына
"Байқо-
ңыр" ға-
рыш айла-
ғындағы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Прези-
дентінің
арнаулы
өкілі
5
017
Ақпарат-
тық жү-
йелердің
жұмыс
істеуін
қамтама-
сыз ету
және
мемле-
кеттік
орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамтама-
сыз ету
Шығыс материалдарын,
Интернет жүйесіне
қосылу қызметтерін
сатып алу
жыл
бойына
"Байқо-
ңыр" ға-
рыш айла-
ғындағы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Прези-
дентінің
арнаулы
өкілі
6
100
"Бай-
қоңыр"
ғарыш
айла-
ғындағы
арнайы
өкіл-
діктің
аппараты
Мемлекеттік органға
жүктелген функцияларды
орындау мақсатында
"Байқоңыр" ғарыш айла-
ғындағы арнайы өкіл-
діктің аппаратын ұс-
тауды қамтамасыз ету,
соның ішінде:
- Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы "Байқоңыр"
ғарыш кешенін пайдаланудың негізгі қағидаттары мен талаптары туралы
1994 жылғы 28 наурыз-
дағы келісімін, Қазақ-
стан Республикасының
заңдық құзыретін және
"Байқоңыр" ғарыш айла-
ғында тұратын Қазақ-
стан Республикасы
азаматтарының консти-
туциялық құқықтарын
қамтамасыз ету бөлі-
гіндегі 1994 жылғы 10
желтоқсандағы жалдау
шарттары мен қосымша
келісімдерді іске асыру.
жыл
бойына
"Байқо-
ңыр" ға-
рыш айла-
ғындағы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Прези-
дентінің
арнаулы
өкілі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтижелері:
- орталық органның аппаратын 370 штат бірлігі шамасында ұстауды қамтамасыз ету;
- Қазақстан Республикасы Президентінің қызметін толығымен қамтамасыз ету, соның ішінде мемлекеттік органдардың қызметіне және нормативтік-құқықтық актілердің орындалуына бақылау жасау;
- бір мемлекеттік инспектордың жылына 5 іссапарда болуы (16 адам);
- "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы арнайы өкілдіктің аппаратын 6 штат бірлігі шамасында ұстауды қамтамасыз ету;
- 70 адамның біліктілігін арттыру;
- 54 адамды мемлекеттік тілге оқыту;
- 15 адамды ағылшын тіліне оқыту;
- "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы арнайы өкілдікті материалдық-техникалық және ақпараттық-техникалық жарақтандыруды қамтамасыз ету;

2004-2006 годы,
утвержденная
Указом Президента
Республики;
Казахстан от 13
января 2004 года
N 1277;
- "Функциониро-
вание и развитие
языков на
2001-2010 годы",
утвержденная
Указом Президента
Республики
Казахстан от 7
февраля 2001
года N 550.
в
течение года
Админи-
страция Президента Республики Казахстан
3
007
Повышение квалифи-
кации государ-
ственных служащих
Приобретение
услуг по
повышению
квалификации
государственных
служащих по шести
темам:
1) государствен-
ное управление и
государственная
служба;
2) экономика;
3) информацион-
ные технологии;
4) государство и
право;
5) социальная
политика;
6) электронный
документооборот.
Обучение государ-
ственному и
английскому языку
в
течение
года
Админи-
страция Президента Республики Казахстан
4
009
Материаль-
но-техни-
ческое оснащение государст-
венных органов
Приобретение
комплекта мягкой
мебели и сейфа.
в
течение
года
Специаль-
ный пред-
ставитель
Президента
Республики
Казахстан
на космод-
роме
"Байконур"
5
017
Обеспече-
ние функ-
ционирова-
ния инфор-
мационных
систем и
информа-
ционно-
техничес-
кое обес-
печение
государст-
венных
органов
Приобретение
расходных
материалов, услуг
доступа сети
Интернет.
в
течение
года
Специаль-
ный пред-
ставитель
Президента
Республики
Казахстан
на космод-
роме
"Байконур"
6
100
Аппарат
специаль-
ного пред-
ставитель-
ства на
космодроме
"Байконур"
Обеспечение
содержания аппа-
рата специального
представительства
на космодроме
"Байконур" с
целью выполнения
функций, возло-
женных на госу-
дарственный
орган, в том
числе:
- реализация
Соглашения между
Республикой
Казахстан и
Российской
Федерацией об
основных
принципах и
условиях исполь-
зования космодро-
ма "Байконур" от
28 марта 1994
года, договора
аренды и дополни-
тельных
соглашений в
части обеспечения
юрисдикции
Республики
Казахстан от 10
декабря 1994 года
и конституционных
прав граждан,
проживающих в
г. Байконур.
в
течение
года
Специаль-
ный пред-
ставитель
Президента
Республики
Казахстан
на космод-
роме
"Байконур"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямые результаты
- обеспечение содержания аппарата центрального органа в пределах штатной численности 370 единиц;
- полное обеспечение деятельности Президента Республики Казахстан, в том числе контроль за деятельностью государственных органов и исполнением нормативно-правовых актов;
- проведение одним государственным инспектором 5 поездок в год (16 человек);
- обеспечение содержания аппарата специального представительства на космодроме "Байконур" в пределах штатной численности 6 единиц;
- повышение профессионального уровня 70 человек;
- обучение государственному языку 54 человек;
- обучение английскому языку 15 человек;
- обеспечение материально-технического и информационно-технического оснащения специального представительства на космодроме "Байконур";

- 1 жұмсақ жиһаз бен 1 сейф сатып алу.
Түпкі нәтижелері:
- елдің саяси тұрақтылығын, ұлттық қауіпсіздігін, мемлекеттік егемендігін нығайту, азаматтық қоғамды дамыту, адам мен азаматтың құқықтары мен бостандықтарын қамтамасыз ету, халықтың саяси мәдениетін қалыптастыру, азаматтарды мемлекет басқару мен шешімдер қабылдауға тарту, атқарушылық билік жүйесін орталықтан алу, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту;
- экономиканың индустриялық және инновациялық дамуы, кәсіпкерлік ортаны дамыту үшін қолайлы жағдайлар жасау, республика азаматтарының әлеуметтік жағдайын жақсарту, сапалы әрі қол жетімді білім беру, денсаулық сақтау;
- мемлекеттік тілдің қолданылу аясын кеңейту, елде тұратын түрлі этностық топтардың мәдениеті мен тілдерін дамыту, рухани өркендеу мен конфессияаралық келісім;
- өңіраралық және халықаралық ынтымақтастықты дамыту;
- мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттырудағы қажеттілігін 55%-ға, мемлекеттік қызметшілерді мемлекеттік тілге оқытуды 79%-ға, мемлекеттік қызметшілерді ағылшын тіліне оқытуды 92%-ға қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық тиімділігі:
- Президент Әкімшілігінің бір мемлекеттік қызметшісін қамтуға жұмсалатын қаржылай шығындар 2395,9 мың теңге;
- бір қызметкердің көлік шығыстарына жұмсалатын орташа шығындар 359,5 мың теңге;
- бір қызметкердің іссапар шығыстарына жұмсалатын орташа шығындар 634,7 мың теңге;
- "Байқоңыр" ғарыш айлағындағы арнайы өкілдіктің бір мемлекеттік қызметшісіне жұмсалатын қаржылай шығындар 1793,3 мың теңге;
- бір мемлекеттік қызметшінің біліктілігін арттыруға жұмсалатын орташа шығындар 8,78 мың теңге;
- бір мемлекеттік қызметшіні мемлекеттік тілге оқытуға жұмсалатын орташа шығындар 15,05 мың теңге;
- бір мемлекеттік қызметшіні ағылшын тіліне оқытуға жұмсалатын орташа шығындар 13,2 мың теңге.
Уақтылы орындалуы:
Жасалған шарттарға және қойылған міндеттерге сәйкес жыл бойына орындалуы.
Сапасы: Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелген мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу үшін белгіленген мерзімдерді ескере отырып, іс-шараларды 100% сапалы және уақтылы орындау. Кәсіби мемлекеттік қызметтің талаптарына сай, қазіргі экономикалық жағдайларға орай мемлекеттік қызметшілердің кәсіби деңгейін арттыру; мемлекеттік тілді оқыту курсынан өткеннен кейін мемлекеттік қызметшілердің 67 %-ы мемлекеттік тілде іс жүргізуге көшкен; ағылшын тілін оқыту курсынан өткеннен кейін мемлекеттік қызметшілердің 33 %-ы ағылшын тіліндегі құжаттармен жұмыс істейді; біліктілікті арттыру курстарынан өткеннен кейін мемлекеттік қызметшілердің 14,3 %-ы жоғары лауазымдарға тағайындалған.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
2-ҚОСЫМША
101 - Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Мемлекеттің ішкі және сыртқы саясатының стратегиялық
аспектілерін болжамды-талдамалық қамтамасыз ету"
деген 002 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

- приобретение 1 комплекта мягкой мебели и 1 сейфа.
Конечные результаты:
- укрепление политической стабильности, национальной безопасности, государственного суверенитета страны, развитие гражданского общества, обеспечение прав и свобод граждан, формирование политической культуры населения, привлечение граждан к управлению государством и в принятии решений, децентрализация системы исполнительной власти, развитие местного самоуправления;
- индустриально-инновационное развитие экономики, создание благоприятных условий для развития предпринимательской среды, улучшение социального положения граждан республики, качественное и доступное образование, здравоохранение;
- расширение сферы применения государственного языка, развитие культуры и языков различных этнических групп, проживающих в стране, духовное развитие и межконфессиональное согласие;
- развитие регионального и международного сотрудничества;
- обеспечение потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих на 55 %, в обучении государственному языку государственных служащих на 79 % и в обучении английскому языку государственных служащих на 92 %.
Финансово-экономический результат:
- финансовые затраты на содержание одного государственного служащего Администрации Президента 2395,9 тыс. тенге;
- средние затраты на транспортные расходы одного сотрудника 359,5 тыс. тенге;
- средние затраты на командировочные расходы одного сотрудника 634,7 тыс. тенге;
- финансовые затраты на содержание одного государственного служащего специального представительства на космодроме "Байконур" 1793,3 тыс. тенге;
- средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего 8,78 тыс. тенге;
- средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего 15,05 тыс. тенге;
- средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего 13,2 тыс. тенге.
Своевременность:
В течение года в соответствии с заключаемыми договорами и поставленными задачами.
Качество: 100 % качественное выполнение мероприятий с учетом установленных сроков для достижения цели и задач, возложенных на Администрацию Президента Республики Казахстан. Повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями; 67 % государственных служащих, которые перешли на делопроизводство по государственному языку после прохождения курсов обучения государственному языку; 33 % государственных служащих, которые работают с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку; 14,3 % государственных служащих, которые назначены на вышестоящие должности после прохождения курсов повышения квалификации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
101 - Администрация Президента Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Прогнозно-аналитическое обеспечение стратегических
аспектов внутренней и внешней политики государства"
на 2006 год

1. Құны : 79398 мың теңге (жетпіс тоғыз миллион үш жүз тоқсан сегіз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Қазақстан стратегиялық зерттеулер институтын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1993 жылғы 16 маусымдағы N 1235  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан стратегиялық зерттеулер институты жөніндегі Ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1997 жылғы 13 тамыздағы N 3614  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан стратегиялық зерттеулер институтының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1993 жылғы 30 қыркүйектегі N 977  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : ҚР Басшылығының республиканың саяси, әлеуметтік, экономикалық дамуының түрлі салаларында шешімдер қабылдауы, мемлекеттің стратегиялық даму аспектілерін ұлттық қауіпсіздік тұрғысынан әзірлеу және негіздеу үшін баламалы ғылыми-талдамалық базаны қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : - Қазақстан Республикасының сыртқы саясат стратегиясы мен ұлттық қауіпсіздігі саласында тұжырымдамалық негіздер мен практикалық ұсынымдарды әзірлеу;
- шет мемлекеттердің сыртқы саяси бағыты мен әлемдегі және шектес өңірлердегі әскери-стратегиялық ахуалға талдау мен болжау;
- Қазақстан Республикасындағы экономикалық, әлеуметтік, этнодемографиялық және қоғамдық-саяси ахуалға талдау мен болжау;
- экологиялық қауіпсіздік проблемаларын зерттеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Мемле-
кеттің
ішкі
және
сыртқы
саяса-
тының
страте-
гиялық
аспек-
тілерін
болжам-
ды-тал-
дамалық
қамтама-
сыз ету
1. Мемлекеттің ішкі
және сыртқы саясаты аспектілері шеңберінде
ұлттық қауіпсіздіктің
өзекті мәселелері
бойынша практикалық
ұсыныстар мен ұсыным-
дарды қамтитын
ғылыми-талдамалық
зерттеулердің орындал-
уын қамтамасыз ету,
атап айтқанда:
- Қазақстан Республи-
касының геосаяси орта-
сы мен сыртқы саяса-
тының негізгі страте-
гиялық аспектілері
саласында:
- Қазақстанның айнала-
сындағы елдердің (ҚХР,
РФ, Түркия, Иран, Пәкстан, Ауғанстан ішкі саяси, әлеумет-
тік-экономикалық даму проблемаларын зерделеу;
- Қазақстанның РФ-мен,
ҚХР-мен, АҚШ-пен, Түр-
киямен, ЕО елдерімен,
ТМД мемлекеттерімен
екі жақты қарым-
қатынастарын талдау;
- Орталық Азия
аймағындағы жалпы
жағдайға сыртқы
саяси мониторинг;
- аймақтық интеграция-
ның ерекшеліктерін,
аймақтық қауіпсіздік
проблемаларын
және т.б. зерттеу.
- Қазіргі Қазақстанда-
ғы саяси және әлеумет-
тік үдерістер
саласында:
- Қазақстан Республи-
касының әлеуметтік-
саяси мониторингі;
- республикадағы ішкі
саяси және әлеуметтік
үдерістердің дамуын
талдау және болжау;
- Қазақстандағы
көші-кон үдерістеріне
талдау және т.б.
- Экономикалық
қауіпсіздік саласында:
- Қазақстан Республи-
касының экономикалық
қауіпсіздік пробле-
маларын зерттеу;
- әлемдік экономиканың
даму үрдістерін зерт-
теу және олардың
Қазақстан экономика-
сына әсерін талдау;
- ғаламдану проблема-
ларын және олардың
Қазақстанға әсерін
зерттеу;
- Республикадағы әлеу-
меттік-экономикалық
жағдайларға мониторинг
және т.б.

1. Стоимость: 79398 тысяч тенге (семьдесят девять миллионов триста девяносто восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 16 июня 1993 года N 1235 "О создании Казахстанского института стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 августа 1997 года N 3614 "Об утверждении Положения о Казахстанском институте стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 сентября 1993 года N 977 "Вопросы Казахстанского института стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение адекватной научно-аналитической базы для принятия решений Руководством Республики Казахстан решений в различных сферах политического, социального, экономического развития республики, разработки и обоснования аспектов стратегического развития государства с позиции национальной безопасности.
5. Задачи бюджетной программы: - разработка концептуальных основ и практических рекомендаций в области внешнеполитической стратегии и национальной безопасности Республики Казахстан;
- анализ и прогноз внешнеполитического курса зарубежных государств и военно-стратегической ситуации в мире и сопредельных регионах;
- анализ и прогноз экономической, социальной, этнодемографической и общественно-политической ситуации в Республике Казахстан и тенденции ее развития;
- исследование проблем экологической безопасности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименова-
ние про-
граммы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Прогнозно-
аналити-
ческое
обеспечение
стратеги-
ческих
аспектов
внутренней
и внешней
политики
государства
1. Обеспечение
выполнения
научно-аналити-
ческих иссле-
дований,
включающих
практические
предложения и
рекомендации
по актуальным
вопросам
национальной
безопасности в
сфере аспектов
внутренней и
внешней
политики
государства, в
частности:
- в сфере гео-
политического
окружения
Республики
Казахстан и
основных
стратегических
аспектов
внешней
политики:
-   изучение
проблем внутри-
политического,
социально-
экономического
развития в
странах по
периметру
Казахстана
(КНР, РФ,
Турция, Иран, Пакистан,
Афганистан);
-   анализ
двусторонних
отношений
Казахстана с
РФ, КНР, США,
Турцией,
странами ЕС,
государствами
СНГ:
-   внешне-
политический
мониторинг
общей ситуации
в центрально-
азиатском
регионе;
-   исследо-
вание
особенностей
региональной
интеграции,
проблем регио-
нальной без-
опасности и др.
- В сфере поли-
тических и
социальных
процессов в
современном
Казахстане:
-   социально-
политический
мониторинг
Республики
Казахстан;
-   анализ и
прогноз
развития
внутриполи-
тических и
социальных
процессов в
республике;
-   анализ
миграционных
процессов в
Казахстане и
др.
- В сфере
экономической
безопасности:
-   исследо-
вание проблем
экономической
безопасности
Республики
Казахстан;
-   изучение
тенденций
развития
мировой
экономики и
анализ их
влияния на
экономику
Казахстана;
-   исследо-
вание проблем
глобализации и
ее влияние на
Казахстан;
-   мониторинг
социально-
экономической
ситуации в
Республике и
др.

2. Халықаралық, қоғам-
дық және саяси ұйым-
дармен тақырыптық кон-
ференциялар, кездесу-
лер, дөңгелек үстел-
дер, брифингтер, сон-
дай-ақ бұқаралық ақ-
парат құралдарымен
баспасөз конференция-
ларын ұйымдастыру
және өткізу. Аталған
қызмет бағытының
орындылығы ұлттық ай-
мақтық қауіпсіздіктің
тұрақты жүйесін құру
жөнінде ортақ тұжырым-
дар әзірлеу үшін халы-
қаралық сарапшылардың
қатысуымен қауіпсіз-
дікті қамтамасыз ету-
дің өзекті проблема-
ларын тұрақты талдау,
зерттеу, талқылау қа-
жеттігімен байланысты.
3. Қазақстан Республи-
касының және оның
саяси көшбасшысының
ел ішіндегі, сонымен
қатар шетелдегі де жа-
ғымды бедел-бейнесін
насихаттау және қолдау
үшін халықаралық ғылы-
ми-зерттеу орталықта-
рымен және ұйымдармен
байланыстар ұйымдас-
тыруды қамтамасыз ету.
4. Негізгі құралдарды
сатып алу.
жыл
бойына
Қазақс-
тан Рес-
публи-
касының
Прези-
денті
жанын-
дағы
Қазақ-
стан
страте-
гиялық
зерттеу-
лер ин-
ституты
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
- шамамен 4 ірі халықаралық іс-шараларды (конференциялар, дөңгелек үстелдер, семинарлар): "Орталық Азия өңірі: экономикалық бірігу перспективалары", "Қазақстандағы мемлекеттік басқару жүйесінің реформасы: перспективалар мен үрдістер", "Каспий өңіріндегі өңірлік ынтымақтастық перспективалары", "Қауіпсіздік және өңірлік ынтымақтастық мәселелері жөніндегі жыл сайынғы Алматы конференциясы" тақырыптары бойынша өткізу;
- 4 әлеуметтік зерттеулерді: "Қазақстандағы қоғамдық-саяси жағдай", "Қазақстан Республикасындағы орташа топтың жай-күйі мен даму перспективалары", "Қазақстан Республикасында әлеуметтік ширығудың өсу перспективалары", "Қазақстан халқының саяси белсенділігінің артуының саяси артық көрушілігі мен перспективалары" тақырыптары бойынша жүргізу;
- жүргізіліп жатқан зерттеулерді талдау баяндамалары, ғылыми мақалалар мен монографиялар түрінде жариялау, атап айтқанда, конференциялар материалдарының 4 жинағын, 6 монография (ішкі саясат мәселелері бойынша - 1, сыртқы саясат мәселелері бойынша - 3, экономикалық саясат мәселелері бойынша - 2 шығару), олар Қазақстан дамуындағы өзекті мәселелерге арналатын болады;
- төрт мерзімді басылымды шығару: "Казахстан - Спектр" (ғылыми сипаттағы материалдар жариялау - 4 нөмір), "ANALYTIC" (таза ғылыми зерттеу шеңберінен тыс тұрған қолданбалы сипаттағы талдау материалдарын жариялау - 6 нөмір), "Central Asia's Affairs" (әлемнің жетекші талдау орталықтарының сарапшыларымен тікелей диалог орнату мүмкіндігін беретін Орталық Азияда ағылшын тілінде шығатын бірден-бір басылым - 4 нөмір), "Қоғам және Дәуір" (халықаралық қатынастар мен аймақтық қауіпсіздіктің өзекті мәселелеріне, Қазақстан дамуының ішкі саяси және экономикалық мәселелеріне, қазіргі уақыттағы тарихи-философиялық және мәдени проблемаларға арналған - 4 нөмір);

2. Организация
и проведение
тематических
конференций,
встреч, круглых
столов
брифингов с
международными,
общественными
и политическими
организациями,
а также пресс-
конференций со
средствами
массовой
информации.
Целесообраз-
ность данного
направления
деятельности
связана с
необходимостью
постоянного
изучения,
исследования,
обсуждения
актуальных
проблем обеспе-
чения безопас-
ности с
участием
международных
экспертов для
выработки
общих подходов
по созданию
устойчивой
системы
национальной
региональной
безопасности.
3. Обеспечение
организации
контактов с
научно-исследо-
вательскими
международными
центрами и
организациями
для пропаганды
и поддержания
положительного
имиджа Респуб-
лики Казахстан
и ее полити-
ческого лидера
как внутри
страны, так и
за рубежом.
4. Приобретение
основных
средств.
в течение года
Казах-
станский
институт
стратеги-
ческих
исследо-
ваний при
Президенте
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
-   проведение порядка 4-х крупных международных мероприятий (конференции, круглые столы, семинары) по следующим темам: "Центрально-азиатский регион: перспективы экономической кооперации", "Реформа системы государственного управления в Казахстане: перспективы и тенденции", "Перспективы регионального сотрудничества в Каспийском регионе", "Ежегодная Алматинская конференция по вопросам безопасности и регионального сотрудничества";
-   проведение 4-х социологических исследований по следующим темам: "Общественно-политическая ситуация в Казахстане", "Состояние и перспективы развития среднего класса в Республике Казахстан", "Перспективы роста социальной напряженности в Республике Казахстан", "Политические предпочтения и перспективы роста политической активности населения Казахстан";
-   публикация проводимых исследований в форме аналитических докладов, научных статей и монографий, в частности 4 сборника материалов конференций, 6 монографий (1 - вопросы внутренней политики, 3 - вопросы внешней политики, 2 - вопросы экономической политики), которые будут отражать актуальные проблемы развития Казахстана;
-   выпуск четырех периодических изданий: "Казахстан - Спектр" (публикация материалов научного характера - 4 номера), "ANALYTIC (публикация аналитических материалов прикладного характера, выходящих за рамки сугубо научного исследования - 6 номеров), "Central Asia's Affairs" (единственное аналитическое издание в Центральной Азии, выходящее на английском языке, которое дает возможность наладить прямой диалог между экспертами ведущих мировых аналитических центров - 4 номера), "Коғам және Дәуір" (посвященный актуальным вопросам международных отношений и региональной безопасности, внутриполитическим и экономическим вопросам развития Казахстана, историко-философским и культурным проблемам современности - 4 номера);

- өткізілетін конференцияларды жазып алу мен көруді қамтамасыз ету үшін 1 бейнекамера мен 1 теледидар сатып алу;
- ҚСЗИ қызметкерлерінің кабинеттерін жабдықтау мен еңбек жағдайын жақсарту үшін 10 дана компьютер, 10 дана принтер, 15 дана ауасүзгі, 5 дана сейф сатып алу;
- баспа өнімінің ішкі парақтарын өздігінен іріктеуді жүзеге асыратын 1 парақіріктегіш құрал-жабдық сатып алу;
- редакциялық-баспа кешенінің тиімді де жедел жұмысын қамтамасыз ететін 1 цифрлы фотоаппарат сатып алу.
Түпкі нәтиже:
- шет мемлекеттердің сыртқы саяси бағытын, әлемдегі әскери-стратегиялық ахуалға, Қазақстан Республикасындағы экономикалық, әлеуметтік, этнодемографиялық және қоғамдық-саяси ахуалға болжау жасау арқылы Қазақстан Республикасының тұрлаулы да қауіпсіз дамуын қамтамасыз ету.
Қаржылық-экономикалық тиімділігі:
- журналдар мен монографиялар шығару бойынша бір баспа қызметін көрсетудің орташа жылдық құны 169,2 мың теңге;
- бір әлеуметтану зерттеуін жүргізудің орташа құны 1 250 мың теңге;
- бір халықаралық конференция өткізудің орташа құны 165 мың теңге;
- бір қатысушыға шаққандағы халықаралық конференциялар құнының арақатысы 1,0 мың теңге.
Уақтылы орындалуы және сапасы:
- тиісті кезеңге арналған жоспар бойынша іс-шаралардың орындалуын 100 % сапалы да уақтылы ұйымдастыру, сондай-ақ елдегі ахуалдың дамуына байланысты жоспардан тыс іс-шаралар өткізу, зерттеулер жүргізу және т.б.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.11.22. N  470к  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
3-ҚОСЫМША
101 - Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Мұрағат қорының, баспа басылымдарының сақталуын қамтамасыз ету және оларды арнайы пайдалану" деген 003 республикалық
бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 88011 мың теңге (сексен сегіз миллион он бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" 1998 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің Архивін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1994 жылғы 14 қаңтардағы N 1502  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Президентінің Мұрағаты туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 15 маусымдағы N 52  өкімі .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.

-   приобретение для обеспечения записи и просмотра проводимых конференций 1 видеокамеры и 1 телевизора;
-   приобретение для оснащения кабинетов и улучшения условий труда работников КИСИ компьютеров 10 штук, принтеров 10 штук, кондиционеров 15 штук, сейфов 5 штук;
-   приобретение для осуществления автоматического подбора внутренних листов печатной продукции 1 листоподборочного оборудования;
-   приобретение для обеспечения эффективной и ускоренной работы редакционно-издательского комплекса 1 цифрового фотоаппарата;
-   приобретение оборудования синхронного перевода для конференционного зала, 1 подставка под проектор.
Конечный результат:
- обеспечение устойчивого и безопасного развития Республики Казахстан путем прогнозирования внешнеполитического курса зарубежных государств, военно-стратегической ситуации в мире, экономической, социальной, этнодемографической и общественно-политической ситуации в Республике Казахстан и тенденции ее развития.
Финансово-экономический результат:
- средняя годовая стоимость одной полиграфической услуги по изданию журналов и монографий 169,2 тыс. тенге;
- средняя стоимость одного социологического исследования 1250 тыс. тенге;
- средняя стоимость одной международной конференции 165,0 тыс. тенге;
- соотношение стоимости международных конференций на одного участника 1,0 тыс. тенге.
Своевременность и качество:
- 100 % качественная и своевременная организация выполнения мероприятий по предусмотренному плану на соответствующий период, а также проведение внеплановых мероприятий, исследований и пр. в зависимости от развития ситуации в стране.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 22 ноября 2006 года N 470к .
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
101 - Администрация Президента Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Обеспечение сохранности архивного фонда, печатных
изданий и их специальное использование"
на 2006 год
1. Стоимость: 88011 тысяч тенге (восемьдесят восемь миллионов одиннадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 22 декабря 1998 г. "О Национальном архивном фонде и архивах"; Указ Президента Республики Казахстан от 14 января 1994 г. N 1502 "О создании Архива Президента Республики Казахстан"; распоряжение Президента Республики Казахстан от 15 июня 1999 г. N 52 "Об утверждении Положения об Архиве Президента Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағат қорының ақпарат тасығыштардың барлық түрлерінде тұрақты мемлекеттік сақтауды жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : 1) Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігін қызметінде пайда болатын құжаттарды және мұрағатта сақталған басқа да құжаттарды тұрақты мемлекеттік сақтау, олардың сақталуын және мемлекеттік есепке алынуын; мекемелердегі уақытша ведомстволық сақтаудағы құжаттарға мемлекеттік бақылауды қамтамасыз ету;
2) Мұрағатты ҚР Президенті Әкімшілігінің және басқа да мемлекеттік мекемелердің құжаттарымен жасақтау;
3) Мұрағат қорларына ғылыми-анықтамалық аппаратты дайындау және дамыту;
4) Мұрағат құжаттарын жан-жақты пайдалануды ұйымдастыру және оларды ғылыми жариялау;
5) Құжаттаманы басқаруды ұйымдастыруға қатысу және оның жағдайын бақылау;
6) Мемлекеттік құпиялар бар құжаттармен жұмыста құпиялылық режимін сақтау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары .
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Мұрағат
қорының,
баспа
басылым-
дарының
сақтал-
уын қам-
тамасыз
ету және
оларды
арнайы
пайда-
лану
1. Қазақстанның жаңа
тарихын зерделеу үшін
зерттеушілерге дерек-
темелік құжаттық база-
ны кеңейту мақсатында
құжаттардың құндылығы-
на сараптама жүргізіп,
істерді мемлекеттік
сақтауға қабылдау.
2. Ұлттық мұрағат қоры
құжаттарының сақталуын
қамтамасыз етуді
жақсарту үшін:
- ерекше құжаттардың
көшірмелерінің сақтан-
дыру қорын құру үшін
микрофотокөшірме
жасау;
- қабылданған істерді
тігу және түптеу,
құжаттардың беттерін
қалпына келтіру, құ-
жаттардың нашар көрі-
нетін мәтіндерін ком-
пьютерлік графикамен
қайта жасау;
- микрофильмдер мен
қағаздағы құжаттарға
цифрлау жүргізу.
3. Азаматтардың, ҚР
Президенті Әкімшілігі-
нің, мемлекеттік ор-
гандар мен мекемелер-
дің, қоғамдық бірлес-
тіктердің ақпараттық
қажеттіліктерін
қамтамасыз ету үшін:
- тақырыптық және
әлеуметтік-құқықтық
сұрауларын орындау;
- зерттеушілерге оқу
залына қажетті
құжаттар беру.
4. Мұрағаттық
ақпаратты іздестіруді
жақсарту үшін:
- "Электрондық мұра-
ғат" және "Электрондық
құжат айналымы" мұра-
ғаттық технологияларын
енгізуді жүргізу;
- мұрағат қорларына
каталог пен ғылыми-
анықтамалық аппаратты
жетілдіруді жүргізу.
5. Тарихи-мұрағат
мұрасын танымал етуге
және ғылыми айналымға
жаңа фактологиялық
материалды енгізу үшін
мақалалар мен ғылыми
жарияланымдар әзірлеп,
тарихи-құжаттамалық
көрмелер өткізу.

4. Цель бюджетной программы: Улучшение постоянного государственного хранения документов Национального архивного фонда Республики Казахстан на всех видах носителей информации.
5. Задачи бюджетной программы: 1) Обеспечение постоянного государственного хранения, сохранности и государственного учета документов, образующихся в деятельности Администрации Президента Республики Казахстан и других документов, хранящихся в Архиве; государственного контроля за документами, находящимися на временном ведомственном хранении в учреждениях.
2) Комплектование Архива документами Администрации Президента Республики Казахстан и других государственных учреждений.
3) Разработка и развитие научно-справочного аппарата к архивным фондам.
4) Организация всестороннего использования и научная публикация архивных документов.
5) Участие в организации управления документацией и контроль за ее состоянием.
6) Соблюдение режима секретности в работе с документами, содержащими государственные секреты.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наименова-
ние про-
граммы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Обеспечение
сохранности
архивного
фонда,
печатных
изданий и
их специ-
альное
использо-
вание
1. Провести
экспертизу
ценности доку-
ментов и
принять дела на
государственное
хранение с
целью расшире-
ния источнико-
ведческой доку-
ментальной базы
для исследова-
телей в
изучении
новейшей
истории
Казахстана.
2. Для
улучшения
обеспечения
сохранности
документов
Национального
архивного
фонда:
-   провести
микрофотокопи-
рование для
создания
страхового
фонда копий
особых
документов;
-   подшить и
переплести
принятые дела,
отреставриро-
вать листы
документов,
восстановить
компьютерной
графикой листы
слабоконтраст-
ных текстов
документов;
-   провести
оцифровку
кадров микро-
фильмов и
бумажных
документов.
3. Для обеспе-
чения информа-
ционных
потребностей
граждан,
Администрации
Президента
Республики
Казахстан,
государственных
органов и
учреждений,
общественных
объединений:
-   исполнить
тематические и
социально-
правовые
запросы;
-   выдать
исследователям
в читальный зал
необходимые
документы.
4. Для
улучшения
поиска архивной
информации:
-   провести
внедрение
архивных
технологий
"Электронный
архив" и
"Электронный документо-
оборот";
-   провести
усовершенство-
вание каталога
и научно-
справочного
аппарата к
архивным
фондам.
5. Для
популяризации
историко-
архивного
наследия и
введения в
научный оборот
нового факто-
логического
материала
подготовить
статьи и
научные
публикации,
историко-
документальные
выставки.

6. Бақылауды қамтама-
сыз ету үшін мұрағат-
тың мекемелерінде -
жинақтау көздерінде
мұрағаттардың құжат-
тандырылуы және ведо-
мстволық сақталуы
жағдайын тексеру.
7. Мұрағаттық құжат-
тардың сақталу режимін
қамтамасыз ету үшін,
құжаттардың материал-
дық негізін сақтап
қалу жөніндегі қалпына
келтіру-алдын алу жұ-
мыстарын жүргізу,
сондай-ақ "Электрондық
мұрағат", "Электрондық
құжат айналымы" авто-
маттандырылған бағдар-
ламаларының жұмыс
істеуі үшін негізгі
құрал-жабдыктар сатып
алу.
жыл
бойына
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы
Прези-
дентінің
Мұрағаты
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
1. Мемлекеттік сақтауға 3,0 мың іс қабылдау. Осылайша мұрағат қорының жалпы көлемі 0,5-0,7%-ға көбейіп, 645 мың сақталу бірлікке жетеді.
2. 730 сақталу бірліктің микрокөшірмесі мен аса маңызды құжаттардың көшірмелері сақтандыру қорларының 150 мың кадрын жасау, 4 мың істі тігу және түптеу, құжаттардың 140 мың парағын қалпына келтіру, компьютерлік графикамен нашар көрінетін мәтіндердің 2,5 мың парағын қайта жасау, микрофильмдердің 3 мың кадрына және қағаздағы құжаттардың 40 мың парағына цифрлау жүргізу.
3. Мекемелер мен азаматтардың кем дегенде 160 тақырыптық және әлеуметтік құқықтық сұрауларын орындау, зерттеушілерді мұрағаттың оқу залы арқылы талап етілген ақпаратпен қамтамасыз ету.
4. Каталогтың 29,8 мың карточкасын және 27,6 мың іске арналған 8 қорға ғылыми-анықтамалық аппаратты жетілдіру, сондай-ақ "Электрондық мұрағат", "Электрондық құжат айналымы" мұрағаттық технологияларды енгізу болжанып отыр.
5. Бұқаралық ақпарат құралдарында 4 мақала және ғылыми жарияланымдар әзірлеу, 5 тарихи-құжаттамалық көрмелер өткізу болжанып отыр.
6. Құжаттандыру жағдайы және құжаттамаларды басқару мәселелері бойынша мекемелерде 7 тексеру жүргізу, сондай-ақ "Ұлттық мұрағат қоры және мұрағаттар туралы" ҚР Заңының талаптарын орындау бойынша құжаттарды ведомстволық сақтау болжанып отыр.
7. Мұрағаттың 10 қызметкерінің біліктілігін арттыру.
8. Іркіліссіз қоректендіру блогымен бір жиынтықтағы 13 компьютер және принтерлер, 1 (лазерлі) факс, А-3 форматтағы 1 цифрлық көшіру-көбейту аппараты, А-4 форматтағы 2 цифрлық көшіру-көбейту аппараты, А-3 форматтағы 1 түрлі-түсті лазерлік принтер, 1 қағаз тесу станогы, мұрағат қоймалары үшін 7 кондиционер, 3 телевизор, қозғалмалы мұрағаттық стеллаждардың 1 жиынтығы, 1 диван сатып алу құжаттардың сақталу жағдайын жақсартуға, сондай-ақ "Электрондық мұрағат" және "Электрондық құжат айналымы" бағдарламалары негізінде мұрағаттық ақпаратты іздестіру процестерін автоматтандыруға мүмкіндік береді.
Түпкілікті нәтиже:

6. Для обеспе-
чения контроля
провести
проверки
состояния
документиро-
вания и ведомс-
твенного
хранения
архивов в
учреждениях-
источниках
комплектования
Архива.
7. Для обеспе-
чения режима
хранения
архивных
документов,
проведения
реставрационно-
профилакти-
ческих работ
по сохранению
материальной
основы докумен-
тов, а также
для функциони-
рования авто-
матизированных
программ
"Электронный
архив", "Элект-
ронный докумен-
тооборот"
приобрести
основные
средства.
в течение года
Архив
Президента
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат:
1. Принять на государственное хранение 3,0 тыс. дел. Таким образом, прогнозируется увеличение общего объема архивного фонда на 0,5-0,7 %, который достигнет 645 тыс. дел.
2. Провести микрофотокопирование 730 единиц хранения и изготовить 150 тыс. кадров страхового фонда копий особо ценных документов, подшить и переплести 4 тыс. дел, отреставрировать 140 тыс. листов документов, восстановить компьютерной графикой 2,5 тыс. листов слабоконтрастных текстов, провести оцифровку 3 тыс. кадров микрофильмов и 40 тыс. листов бумажных документов.
3. Исполнить не менее 160 тематических и социальноправовых запросов учреждений и граждан, обеспечить требуемой информацией исследователей через читальный зал Архива.
4. Прогнозируется провести усовершенствование 29,8 тыс. карточек каталога и научно-справочного аппарата к 8 фондам на 27,6 тыс. дел, а также внедрить архивные технологии "Электронный архив", "Электронный документооборот".
5. Предполагается подготовить 4 статьи и научные публикации в средствах массовой информации, провести 5 историко-документальных выставок.
6. Предполагается проведение 7 проверок учреждений по вопросам состояния документирования и управления документацией, а также ведомственного хранения документов по исполнению требований Закона РК "О Национальном архивном фонде и архивах".
7. Повысить квалификацию 10 сотрудников Архива.
8. Приобретения 13 компьютеров в комплекте с блоком бесперебойного питания и принтеров, 1 факса (лазерного), 1 цифрового копировально-множительного аппарата A3, 2 цифровых копировально-множительных аппаратов А4, 1 принтера цветного лазерного A3, 1 бумагосверлильного станка, 7 кондиционеров для хранилищ, 3 телевизоров, 1 комплекта передвижных архивных стеллажей, 1 дивана позволят улучшить условия хранения документов, а также автоматизировать процессы поиска архивной информации на основе программ "Электронный архив" и "Электронный документооборот".
Конечный результат:

1. Зерттеушілерге басқарушылық міндеттерді шешу кезінде, жарияланымдар мен ғылыми еңбектерде құжаттарды пайдалану үшін 10 мыңға жуық іс тапсыру болжанып отыр.
2. Микрофотокөшірмеден өткен істердің саны 1,7 % көбейеді деп болжанып отыр, 6120360 кадрды құрайтын сақтандыру қорының өсімі 2,5% жетеді. Ақпаратты таяудағы 100-120 жылда таспалы тасығыштарда сақтаудың қауіпсіздік деңгейі артатын болады және зерттеушілер үшін кезінде нашар физикалық жағдайына байланысты қолға түспейтін құжаттар енгізіледі.
3. ҚР Президенті Әкімшілігінің мемлекеттік органдар мен мекемелердің ақпараттық сұраулары 100 % қамтамасыз етіледі, ал азаматтардың хат-арыздарының 80-85% заңды құқықтарын қамтамасыз ету үшін құжаттардың көшірмесін алады.
4. Бөлімдердің жаңаша жіктелуі негізінде 170 мыңға жуық карточкасы бар қордың каталогы жетілдіріледі, ол каталогтың ақпараттылығын, тиімділігін, зерттеушілер іздеген қажетті ақпараттың жылдамдығын арттыруға мүмкіндік береді.
5. Қазақстанның азаматтары нашар зерттелген тарихи фактілермен және оқиғалармен танысуға мүмкіндік алады. Орта және жоғары оқу орындарының 150 оқушысы экскурсияларға барады, лекциялар тыңдайды. Осылайша, халықтың тарихи санасы мен отаншылдық тәрбиесін қалыптастыруға белгілі бір үлес қосылады.
6. Іс-жүргізуді, құжаттардың орындалуын бақылауды ұйымдастыруды жақсарту және құжаттарды ресімдеу кезінде 1042-2001 МемСТ-ын сақтау; жабдықталған ведомстволық мұрағаттарға 100 % жету және мемлекеттік сақтауға тапсыру үшін 3 мың іс дайындау.
7. Біліктілігін арттырудан өткен қызметкерлерді қамтудың 74% жету.
8. Жұмыс орындарын электрондық есептеу техникасымен жабдықтаудың 79% жетуі күтіліп отыр.
Қаржы-экономикалық тиімділігі: Тиімділіктің өлшемдері 1 істі сақтаудың - 11,93 теңге; 1 істі тігудің - 224,06 теңге құжаттың 1 парағының микрофотокөшірмесін жасаудың, мәтіні нашар көрінетін құжаттың 1 парағын қалпына келтірудің және істің көлемі бойынша стандартты парақтарды жөндеп-реттеудің орташа құнының негізінде айқындалатын болады.
Уақытында орындалуы: Нақты тапсырмаларды және жұмыстардың көлемін орындаудың уақтылығы негізгі іс-шаралардың белгіленген мерзімдерімен айқындалады.
Сапасы:
- Мұрағаттың сарапшы-тексеру комиссиясының жұмыс нәтижелерін бағалаумен (істерді мемлекеттік сақтауға дайындау, қабылдау, көрмелердің, лекциялардың, экскурсиялардың тақырыптық-экспозициялық жоспарлары), зерттеушілердің мұрағат ақпаратына деген қажеттіктерін қанағаттандыру туралы пікірлерімен айқындалады;
- аса бағалы құжаттардың көшірмелерінің сақтандыру қорын құру жөніндегі жұмыстардың сапасы;
- Микрофильмдерді жасаудың технологиялық регламентімен, нашар көрінетін мәтіндерді жөндеп-реттеу, түптеу мен қалпына келтіру - арнаулы нұсқаулықтармен айқындалады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
4-ҚОСЫМША
101 - Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Прогнозируется выдать около 10 тыс. дел исследователям для использования документов в решении управленческих задач, в публикациях и научных трудах.
2. Прогнозируется увеличение на 1,7 % количества дел, прошедших микрофотокопирование, на 2,5 % достигнет рост объема страхового фонда, который будет составлять 6120360 кадров. Повышается уровень безопасности сохранения информации на ближайшие 100-120 лет и вводятся для исследователей документы, которые были ранее недоступны из-за плохого физического состояния.
3. Информационные запросы Администрации Президента Республики Казахстан, государственных органов и учреждений будут обеспечены на 100 %, а 80-85 % из обращений граждан получат копии документов для обеспечения их законных прав.
4. Произойдет усовершенствование фондового каталога, насчитывающего около 170 тыс. карточек, на основе новой классификации разделов, что позволит повысить информативность каталога, адресность и скорость поиска необходимой информации исследователями.
5. Граждане Казахстана получат возможность ознакомиться со слабо изученными историческими фактами и событиями. 150 учащихся средних школ и высших учебных заведений посетят выставки, прослушают лекции. Таким образом будет внесен определенный вклад в формирование исторического сознания и патриотического воспитания населения.
6. Улучшить организацию делопроизводства, контроля-исполнения документов и соблюдение ГОСТ 1042-2001. при оформлении документов; достичь 100 % наличия оборудованных ведомственных архивов и подготовить к передаче на госхранение 3 тыс. дел.
7. Достичь 74 % охвата сотрудников, прошедших повышение квалификации.
8. Предполагается достичь 79 % оснащения рабочих мест электронно-вычислительной техникой.
Финансово-экономический результат: Критерии эффективности будут определяться на основе средней стоимости хранения 1 дела - 11,93 тенге; переплета 1 дела - 224,06 тенге; реставрации 1 листа документа - 4,35 тенге, (стандартного дела объемом в 200 л. - 870 тенге); микрофотокопирования 1 листа документа и изготовления микрофиш - 733,6 тенге; восстановления 1 листа слабоконтрастного текста документа - 335,12 тенге.
Своевременность: Своевременность выполнения конкретных заданий и объемов работ определяется установленными сроками основных мероприятий.
Качество:
- определяется оценкой результатов работы (подготовка дел к государственному хранению, прием, тематико-экспозиционные планы выставок, лекций, экскурсий и т. д.) экспертно-проверочной комиссией Архива, отзывами исследователей об удовлетворении их потребностей в архивной информации;
- качество работ по созданию страхового фонда копий особо ценных документов определяется Технологическим регламентом изготовления микрофильмов, реставрация, переплет и восстановление слабоконтрастных текстов - специальными инструкциями.
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
101 - Администрация Президента Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Хранение историко-культурных ценностей"
на 2006 год

1. Құны : 109985 мың теңге (бір жүз тоғыз миллион тоғыз жүз сексен бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті туралы" 2000 жылғы 20 шілдедегі Қазақстан Республикасының Конституциялық  Заңы ; "Тарихи-мәдени мұраны қорғау мен пайдалану туралы" 1992 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Мәдениет туралы" 1996 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президентінің мұражайын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 24 тамыздағы N 1431  Жарлығы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстанның қазіргі тарихының, президенттік институттың дамуын және тәуелсіз Қазақстанның қалыптасуы мен дамуындағы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президентінің рөлін айғақтайтын құжаттарды, тарихи материалдарды көрсету арқылы халықтың мәдениетінің, тарихи дарасанасының деңгейін көтеру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : тарихи-мәдени және әлеуметтік-саяси ақпаратты топтау мен зерделеудің мәдениеттанушылық және ғылыми-әдістемелік процесі үшін жағдай жасау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Тарихи-
мәдени
құнды-
лықтарды
сақтау
Қазақстан Республика-
сының Тұңғыш Президен-
тінің Мұражайында
Қазақстан Республика-
сының Тұңғыш Президен-
тінің өміріне, мемле-
кеттік және қоғамдық
қызметіне қатысты ма-
териалдарды кешенді
жинақтау, жүйелеу,
сақтау, зерттеу мен
танымал ету негізінде
тарихи-мәдени және
әлеуметтік-саяси ақпа-
ратты топтастыру мен
зерделеу процесін мә-
дениеттанушылық және
ғылыми-әдістемелік
қамтамасыз ету.
"Мұражай және тарихи
ғылым" атындағы ғылы-
ми-зерттеу конферен-
циясын өткізу.
Негізгі құралдарды
сатып алу.
жыл
бойына
Қазақстан
Респу-
бликасы
Тұңғыш
Прези-
дентінің
Мұражайы
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтижелері:
- мұражайға келетіндер адамдар саны кемінде 42000;
- жоспарланған шетелдік келушілер саны кемінде 450 адамды құрайды;
- мектеп оқушыларының саны 20000 баланы құрайды;
- ғылыми-зерттеу конференциясын 1 (бір) өткізу;
- келушілерге кемінде 1000 экскурсия жүргізу;
- материалдық-техникалық базаны нығайту үшін мынадай құрал-жабдықтар:
жолсілтегіштер мен каталогтар және мұражайдың қызметі жөніндегі басқа өнімдерді басып шығару үшін шағын баспахана (оның ішінде 1 электркескіш, 1 цифрлы теру аппараты, 1 бүктегіш машинаны, 1 электр қыстырғыш, 1 термотүптегіш);
Мемлекет басшысының кітапхана қорын толықтыру үшін мұражай материалдары, экспонаттар мен кітаптар;
кемінде 52 дана мұражай жабдықтары;
кемінде 100 дана күзет дабылдатқышы;
31 жұмыс станциясы, 10 принтер, желі жабдықтар мен желіні құру жиынтығы, лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз ету, Интернет және Web-сайтты әзірлеу қызметтері, LAN құрастыру мен орнату, 1 бустер, 3 микрофон, 2 кейс, 1 электр тігін машинкасы, 4 сервер, 1 аппараттық файрвол, 4 коммутатор, 1 ламинатор, 1 үзіліссіз қоректендіру көзі, 1 ауыстырғыш, 1 мониторлы консоль, 2 монитор, желі жабдығы үшін 1 тұғыр, 1 стриммер, 1 модем, 1 телеконвертор, 1 цифрлы бейнекамера үшін объектив, 1 бейнелерді цифрлайтын плата, 1 қарқынды жарықтандырғыш жабдығының жиынтығы, 1 таспалы сканер, 1 бейнеұстағыш карта, 1 электр кескіш, 1 цифрлы теру аппараты, 1 термотүптегіш, 1 бүктегіш машина, 1 электр қыстырғыш, коды бар 3 сейф, өндіріс саласына қызмет етуді жеделдету үшін 1 жеңіл қызметтік автокөлік сатып алу.
Түпкі нәтижелері: Қазақстанның қазіргі тарихының дамуын жинақтау, есепке алу мен сақтау, зерделеу мен танымал ету негізінде мәдени-білім беру және ғылыми-зерттеу қызметін жүргізу.
Қаржылық-экономикалық тиімділігі:
- мұражайдың бір экспонатын сақтаудың орташа құны 2020 теңге.
Уақытында орындалуы:
- тиісті кезеңге арналған көзделген кесте бойынша іс-шаралардың орындалуы.
Сапасы: Республика халқының мәдени, рухани деңгейін көтеру және әлем жұртшылығын Қазақстанның қазіргі тарихының, президенттік институттың дамуымен және тәуелсіз Қазақстанның қалыптасуы мен дамуындағы Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президентінің рөлімен мұражай коллекциясы негізінде таныстыру.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.11.22. N  470к  қаулысымен.

1. Стоимость: 109985 тысяч тенге (сто девять миллионов девятьсот восемьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Конституционный Закон Республики Казахстан от 20 июля 2000 года "О Первом Президенте Республики Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании историко-культурного наследия"; Закон Республики Казахстан от 24 декабря 1996 года
"О культуре"; Указ Президента Республики Казахстан от 28 августа 2004 года N 1431 "О создании Музея Первого Президента Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Повышение уровня культуры, исторического самосознания населения посредством показа документальных, исторических материалов, свидетельствующих о развитии современной истории Казахстана, института президентства и роли Первого Президента Республики Казахстан в становлении независимого Казахстана.
5. Задачи бюджетной программы: создание условий для культурологического и научно-методического процесса аккумуляции и изучения историко-культурной и социально-политической информации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
грам-
мы
Наимено-
вание
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответ-
ственные
испол-
нители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Хранение
историко-
культурных
ценностей
Культурологи-
ческое и научно-
методическое
обеспечение
процесса акку-
муляции и
изучение
историко-
культурной и
социально-
политической
информации на
основе комплекс-
ного сбора,
систематизации,
хранения, иссле-
дования и попу-
ляризации
материалов,
касающихся
жизни, государ-
ственной и
общественной
деятельности
Первого Прези-
дента Республики
Казахстан в
Музее Первого
Президента
Республики
Казахстан.
Проведение
научно-исследо-
вательской кон- ференции "Музей
и историческая
наука".
в течение года
Музей
Первого
Президента
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямые результаты:
- посещение музея в количестве не менее 42000 человек;
- количество иностранных посетителей составит не менее 450 человек;
- количество школьников составит не менее 20000 детей;
- проведение 1 (одной) научно-исследовательской конференции;
- проведение не менее 1000 экскурсии посетителям музея;
- приобретение оборудований:
мини-типография (в том числе приобретение 1 электрического резака, 1 цифрового печатающего аппарата, 1 биговальной машины, 1 электрического стиплера, 1 термопереплета) для издания каталогов, путеводителей и другой продукции по деятельности музея;
музейных материалов, экспонатов и книг для пополнения библиотечного фонда Главы государства;
музейного оборудования не менее 52 штук;
охранная сигнализация не менее 100 единиц;
31 рабочая станция, 10 принтеров, комплектующих для сетевого оборудования и монтажа сети, лицензионных программных обеспечений, интернет услуги и разработка Web-сайта, монтаж и настройка LAN, 1 бустера, 3 микрофона, 2 кейсов, 1 электрической швейной машинки, 4 серверов, 1 аппаратного файрвола, 4 коммутаторов, 1 ламинатора, 1 источника бесперебойного питания, 1 переключателя, 1 консоля с монитором, 2 мониторов, 1 стойки для сетевого оборудования, 1 стриммера, 1 модема, 1 телеконвертора, 1 объектива для цифровой видеокамеры, 1 плата для оцифровки изображений, 1 комплекта импульсивного осветительного оборудования, 1 пленочного сканера, 1 карты видеозахвата, 3 сейфов с кодом для укрепления и оснащения материальной базы музея, 1 служебного легкого автомобиля для оперативности обслуживания производственной сферы.
Конечные результаты: проведение культурно-образовательной и научно-исследовательской деятельности на основе комплектации, учета и хранения, изучения и популяризации развития современной истории Казахстана.
Финансово-экономический результат:
- средняя стоимость хранения одного музейного экспоната 2020 тенге.
Своевременность:
- выполнение мероприятий по предусмотренному графику на соответствующий период.
Качество: повышение культурного, духовного уровня населения Республики и ознакомление мировой общественности с развитием современной истории Казахстана, института президентства и роли Первого Президента Республики Казахстан в становлении независимого Казахстана на базе музейной коллекции.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 22 ноября 2006 года N 470к .