2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 желтоқсандағы N 1220 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Мыналардың:
423 424 425 426 427 428 429-қосымшаларға  сәйкес Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгiнiң 2007 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
423-ҚОСЫМША
608 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Мемлекеттiк қызмет саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 419926 мың теңге (төрт жүз он тоғыз миллион тоғыз жүз жиырма алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің 1999 жылғы 3 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi мәселелерi" N 280  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлердi аттестациядан өткiзу ережелерiн бекiту туралы" 2000 жылғы 21 қарашадағы N 327  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Мемлекеттiк қызмет өткеру туралы ережелерiн бекiту туралы" 2000 жылғы 10 наурыздағы N 357  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгінің облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы тәртіптік кеңестерi және Қазақстан Республикасы Президентiнің кейбiр жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 1598  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1998 жылғы 11 қарашадағы "Мемлекеттiк қызметшiлердi даярлаудың, қайта даярлаудың және бiлiктiлiгін арттырудың жекелеген мәселелерi" N 1156  Қаулысы .

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2007 год (Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года N 1220 (выписка)
В соответствии с Бюджетным  кодексом  Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2007 год:
Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы согласно приложениям  423 424 425 426 427 428 429 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 423
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
608 - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа в сфере государственной службы"
на 2007 год
1. Стоимость:  419926 тысяч тенге (четыреста девятнадцать миллионов девятьсот двадцать шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Указ  Президента Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года N 280 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы";  Указ  Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 327 "Об утверждении Правил проведения аттестации административных государственных служащих",  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 марта 2000 года N 357 "Об утверждении Положения о порядке прохождения государственной службы";  Указ  Президента Республики Казахстан от 30 июня 2005 года N 1598 "О дисциплинарных советах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в областях, городах Астане и Алматы и внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 1998 года N 1156 "Отдельные вопросы подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мемлекеттiк қызметтің деңгейiн және мемлекеттiк қызметшiлердің кәсiби дәрежесiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мемлекеттiк қызметтің сапасын арттыру, сыбайлас жемқорлықтың алдын алу, мемлекеттiк қызметшiлердiң Ар-намыс кодексiн сақтау, мемлекеттiк қызмет саласындағы бiрыңғай мемлекеттiк саясатты жүргiзу сапасын арттыру бойынша жұмыстарды ұйымдастыру. Мемлекеттiк қызмет заңнамасын жетiлдiру, мемлекеттiк қызметшiлердің оқуын және кәсiби қайта даярлаудан өтуiн ұйымдастыру, мемлекеттiк органдар ұсынатын мемлекеттiк қызметтердің сапасын арттыру бойынша ұсыныстар енгiзу, мемлекеттік қызмет жүйесiнің ашықтығы мен есеп беруiн қамтамасыз ету, кәсiби мемлекеттiк қызмет талаптарына сәйкес мемлекеттiк қызметшiлердің кәсiби дәрежесiн арттыру.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  государственных служащих повышение престижа государственной службы и профессионализма государственных служащих
5. Задачи бюджетной программы:  организация работы по повышению качества государственных услуг, профилактике коррупционных правонарушений, соблюдению государственными служащими Кодекса чести, проведение единой государственной политики в сфере государственной службы. Совершенствование законодательства о государственной службе; организация обучения и профессиональной переподготовки государственных служащих; внесение предложений по повышению качества государственных услуг, предоставляемых государственными органами; обеспечение открытости и подотчетности системы государственной службы; повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Мемлекеттiк қызмет саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Мемлекеттік қызметтi жүзеге асыру үшiн нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу.
Мемлекеттiк органдарда мемлекеттiк қызмет саласында заңнаманың сақталуына тексеру жүргiзу.
Мемлекеттiк қызметшілерге еңбек ақы төлеу, оларды әлеуметтік-құқықтық қорғау жүйесiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу.
Мемлекеттік қызмет кадрларының жай-күйiне мониторинг жүргізу.
Мемлекеттiк органдардың орталық аппараттары мемлекеттік қызмет персоналдары және әкiмшілiк мемлекеттiк қызметшi лауазымдарын атқару үшiн мемлекеттiк органдардың орталық аппараттары кадрлар резервi бойынша республикалық деректер базасын қалыптастыру.
Мемлекеттік органдардың мемлекеттiк қызметшілердi даярлау, қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн көтеру мәселелерi жөнiндегі қызметiн үйлестiру.
Мемлекеттiк қызметшілердің құқықтары мен заңды мүдделері бұзылған жағдайларда оларға кеңес беру.
Мемлекеттiк қызметтi жетiлдiру және оның тиімдiлігін арттыру саласында мемлекеттiк бағдарламалар әзiрлеуге және оны іске асыруға қатысу.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істерi агенттiгi алқасын өткізу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігі
3
002
Аумақтық  органдардың аппараттары
Мемлекеттік органдарда мемлекеттiк қызмет саласында заңнаманың сақталуына тексеру жүргізу.
Орталық мемлекеттiк органдардың жергіліктi атқарушы және аумақтық бөлiмшелерiнде мемлекеттiк қызмет кадрларының жай-күйiне мониторинг жүргізу (бұдан әрi - жергiлiктi мемлекеттік органдар).
Жергіліктi мемлекеттiк органдарда мемлекеттiк қызмет персоналдары және мемлекеттiк қызметтің кадрлар резервi бойынша деректер базасын қалыптастыру.
Жергiлiктi мемлекеттiк органдардың мемлекеттiк қызметшілердi даярлау, қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн көтеру мәселелерi жөнiндегі қызметiн үйлестiру.
Мемлекеттiк қызметшілердің құқықтары мен заңды мүдделерi бұзылған жағдайларда оларға кеңес беру.
Мемлекеттiк қызметтi жетiлдiру және оның тиiмдiлiгін арттыру саласында мемлекеттiк бағдарламалар әзiрлеуге және оны iске асыруға қатысу.
Тәртiптiлiк iстерi бойынша отырыстар өткiзу.
Көшпелi семинарлар өткiзу мен азаматтарды қабылдау.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігі
4
007
Мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру
"Әкiмшiлiк реформа" тақырыбы бойынша мемлекеттік қызметшiлердің бiлiктiлiгiн арттыру мемлекеттiк қызмет қызметтерiн сатып алу.
Мемлекеттiк тiлдi оқыту.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігі
5

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в сфере
государст-
венной
службы
2
001
Аппарат
центрального
органа
Разработка
предложений по
совершенство-
ванию норматив-
ной правовой
базы для
осуществления
деятельности
государствен-
ной службы.
Проведение
проверок в
государствен-
ных органах по
соблюдению
законодатель-
ства в сфере
государствен-
ной службы.
Разработка
предложений по
совершенство-
ванию системы
оплаты труда,
социально-
правовой
защиты
государствен-
ных служащих.
Проведение
мониторинга
состояния
кадров
государствен-
ной службы.
Формирование
республиканской базы данных по персоналу государствен-
ной службы и
кадрового
резерва для
занятия
должностей
административ-
ных
государствен-
ных служащих
центральных
аппаратов
государствен-
ных органов.
Координация
деятельности
государствен-
ных органов по
вопросам
подготовки, переподготовки  и повышения
квалификации
государствен-
ных служащих.
Консультация
государствен-
ных служащих в
случаях
нарушений их
прав и законных
интересов.
Участие в
разработке и
реализации
государствен-
ных программ в
области
совершенство-
вания и
повышения
эффективности
государствен-
ной службы.
Проведение
коллегии
Агентства
Республики
Казахстан по
делам государствен-
ной службы
В
течение
года
Агентство Республики
Казахстан
по делам
государствен-
ной службы
3
002
Аппараты
территори-
альных
органов
Проведение     проверок в государствен-
ных органах по
соблюдению
законодатель-
ства в сфере
государствен-
ной службы.
Проведение мониторинга
состояния
кадров
государственной
службы местных
исполнительных
и территориаль-
ных
подразделений
центральных
государственных
органов (далее
- местные
государственные органы).
Формирование
базы данных по
персоналу
государствен-
ной службы и
кадровый резерв
государственной
службы
территориальных подразделений
республиканских
государственных органов и
местных
государственных
органов.
Координация
деятельности
местных
государствен-
ных органов по
вопросам
подготовки,
переподготовки
и повышения
квалификации
государственных
служащих.
Консультация
государственных
служащих в
случаях
нарушений и
прав и законных
интересов.
Участие в
разработке и
реализации
государственных программ в
области
совершенство-
вания и
повышения
эффективности
государственной службы.
Проведение
заседаний по
дисциплинарным
делам.
Проведение
выездных
семинаров и
приемов
граждан.
В
течение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государст-
венной службы
4
007
Повышение
квалификации
госу-
дарственных
служащих
Приобретение
услуг по
повышению
квалификации
государствен-
ных служащих
по теме
"Административ-
ная реформа".
Обучение
государствен-
ному языку.
В течение года
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государст-
венной службы
5

009
Мемлекеттiк органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Жұмыстың сапалылығын және тиiмдiлiгін қамтамасыз ету үшiн мемлекеттік органды материалды-техникалық қамтамасыз ету.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігі
6
017
Ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және мемлекеттiк органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Техникалық, технологиялық, бағдарламалық қамтамасыз ету және ақпараттық жүйелердi қолдау:
- 1С Бухгалтерия;
- Республикалық бюджеттi қалыптастыру;
- Қаржыландыру жоспары;
- Бюджеттiк процесс мониторингi;
- Лотус-Нотус.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері агенттігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: мемлекеттiк қызмет және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес заңнамаларының орындалуы бойынша мемлекеттiк органдарда тексеру өткiзу. 42 адамнан кем емес мемлекеттiк қызметшілердің кәсiби деңгейiн жоғарлату, 54 адамнан кем емес мемлекеттiк тiлге оқыту.
Түпкi нәтиже: мемлекеттiк қызмет көрсетудің сапасын көтеру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: орталық аппараттың 1 мемлекеттiк қызметшiнің бiлiктiлiгiн жоғарлатуға орташа шығындар - 19,5 мың теңге, мемлекеттiк тiлдi оқыту - 45,6 мың теңге.
Уақтылығы: iске асыру мерзiмдерiне сәйкес шараларды мерзiмiнде орындау.
Сапасы: мемлекеттiк стандарттар негiзiнде мемлекеттiк қызметтiң сапасын жақсарту, қазiргi заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес кәсiби мемлекеттiк қызмет талаптарына сай мемлекеттiк қызметшiлердің кәсiптiк деңгейiн арттыру. Оқыту курсынан өткеннен кейiн мемлекеттiк тiлде іс жүргізугe көшкен мемлекеттiк қызметшiлердiң үлесi - 9,6%, кәсiби бiлiм деңгейiн көтергендердің үлесi - 23,1%.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
424-ҚОСЫМША
608 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет iстерi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын ақпараттандыру және тестiлеу жүйесiнiң жұмыс iстеуi"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 74089 мың теңге (жетпiс төрт миллион сексен тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгiнің Ақпарат және тестiлеу мемлекеттiк мекемесiнің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2000 жылғы 12 қаңтардағы N 50  қаулысы .

009
Материально-техническое оснащение    государст-
венных органов
Материально-
техническое
оснащение
государствен-
ного органа для
обеспечения
качественной
и эффективной
работы.
В
течение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государст-
венной службы
6
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и информацион-
но-техничес-кое обеспе-
чение госу-
дарственных органов
Техническое,
технологичес-
кое, программ-
ное обеспечение
и сопровождение
информационных
систем:
- 1 С
Бухгалтерия;
-Формирование
республикан-
ского бюджета;
- План
финансирования;
-Мониторинг
бюджетного
процесса;
- Лотус-Нотус.
В
течение
года
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государст-
венной службы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: проведение проверок деятельности государственных органов по вопросам соблюдения законодательства о государственной службе и антикоррупционного законодательства. Повышение профессионального уровня государственных служащих не менее 42 человек, обучение государственному языку не менее 54 человек.
Конечный результат: повышение уровня оказания государственных услуг.
Финансово-экономический результат: средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего 19,5 тыс. тенге, на обучение государственному языку 45,6 тыс. тенге.
Своевременность: своевременное выполнение мероприятий в соответствии со сроками реализации.
Качество: улучшение качества государственных услуг, на основе государственных стандартов.
повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы в соответствии с современными экономическими условиями. Доля государственных служащих, которые перейдут на делопроизводство на государственном языке после прохождения курса обучения 9,6 %, повысивших уровень профессионального образования - 23,1 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 424
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
608 - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Функционирование системы информатизации и тестирования кадров
государственной службы республики"
на 2007 год
1. Стоимость:  74089 тысяч тенге (семьдесят четыре миллиона восемьдесят девять тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  постановление  Правительства Республики Казахстан от 12 января 2000 года N 50 "Вопросы государственного учреждения "Центр информации и тестирования Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Мемлекеттiк қызметкерлердің кадрлық резервi және олардың мәлiметтерiнің уақытылы, сапалы толықтыруы және Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызметкерлерi кадрлық ақпаратты бақылау жүйесiнің әрдайым жұмыс iстеу үшiн.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : ақпараттандыру жүйесi және тестiлеудi сапалы техникалық қызмет көрсетудi қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  постоянное функционирование системы информатизации и тестирования кадров государственной службы Республики Казахстан для своевременного и качественного обновления данных по составу и кадровому резерву государственных служащих.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение качественного технического обслуживания и сопровождения системы информатизации и тестирования.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын ақпараттандыру және тестiлеу жүйесiнiң жұмыс iстеуi
Есептеу техника құралдарын техникалық қамтамасыздандыру.
Уақытылы тестен өткізу үшiн 16 аймақтық орталықтарды материалды-техникалық  қамтамассыздандыру . WEB-сайты әкiмшiлеу
Қаңтар-желтоқсан
Ақпан-наурыз
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі, Ақпарат және тестілеу орталығы.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Түпкi нәтиже: бос әкiмшiлiк қызмет орнына кез келген облыс орталығынан тестiлеу арқылы конкурсқа қатысуына дер кезiнде мүмкiндiк. Республикалық бюджет қаражатын тиiмдi пайдалану.
Сапасы: мемлекеттiк қызметке түсу және аттестациядан өту кезiнде барлық қалаушыларды 100%-ға қанағаттандыру және орталықтың ақпараттандыру жүйесiнің үздiксiз жұмыс iстеуi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
425-ҚОСЫМША
608 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет iстерi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Мемлекеттiк басқару және мемлекеттiк қызмет саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 6000 мың теңге (алты миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегi "Ғылым туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 23 ақпанындағы "Республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен орындалатын қолданбалы-ғылыми зерттеулер бағдарламаларын қалыптастыру мен iске асырудың кейбiр мәселелерi" N 145  Қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Функциониро-
вание
системы
информати-
зации и
тестирования
кадров
государст-
венной
службы
республики
Техническое
обслуживание
средств
вычислительной техники
Материально-
техническое
обеспечение 16
региональных
центров для
своевременного
проведения
тестирования
Администриро-
вание WEB-САЙТА
Январь-
декабрь
Февраль
-март
Январь-декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
делам
государствен-
ной службы,
Центр
информации и
тестирования
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Конечный результат: своевременный доступ к участию в конкурсе на занятие вакантной административной должности через тестирование из любого областного центра. Эффективное расходование средств республиканского бюджета.
Качество: бесперебойное функционирование информационной системы центра и 100 % удовлетворение всех желающих в тестировании при поступлении на государственную службу, а также при аттестации.
ПРИЛОЖЕНИЕ 425
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
608  Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Прикладные научные исследования в области государственного управления и
государственной службы"
на 2007 год
1. Стоимость:  6000 тысяч тенге (шесть миллионов тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:  Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Закон  Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 года N 145 "О некоторых вопросах формирования и реализации программ прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Мемлекеттiк органдар жұмыстарының сапасы мен әсерiн зерттеу және бағалау жүргiзу арқылы мемлекеттiк қызметтi тұтынушылардың қанағаттану деңгейiн және мемлекеттiк қызметшiлер жұмыстарының тиiмдiлiгiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргiзу, мемлекеттiк қызмет саласында қатынастарды реттейтiн нормативтiк-құқықтық актiлерге өзгерiстер енгiзу, мемлекеттiк органдар көрсететiн қызметтің қазiргi жағдайын талдау, мемлекеттiк қызметтің сапасын жоғарылату бойынша ұсыныстар жасау.

3.  Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  повышение уровня удовлетворенности потребителей государственных услуг и эффективности работы государственных служащих через проведение исследований и оценки качества и эффективности работы государственных органов.
5. Задачи бюджетной программы:  проведение прикладных научных исследований, внесение предложений в нормативные правовые акты, регулирующие отношения в сфере государственной службы, анализ современного состояния предоставляемых услуг государственными органами, выработка предложении по повышению качества государственных услуг.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Мемлекеттiк басқару және мемлекеттiк қызмет саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
Мемлекеттiк қызметтер көрсету кезiндегі әкiмшілiк кедергілердi анықтау бойынша зерттеу жүргізу тақырыбында мемлекеттiк қызмет саласында қолданбалы зерттеулер өткізу.
Ғылыми-техникалық сараптама жүргізу бойынша көрсетiлген қызметтерге ақы төлеу.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері   агенттігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: Халыққа қызмет көрсету жүйесiнің және ол жүйеге кiрмейтiн Қазақстанның барлық облыстарындағы қызметтерiн тұтынушылар зерттеумен қамтылады. Таңдалып алынған мемлекеттiк органдарда қызметтің 4 түрi бойынша мониторинг жүйесiн енгiзу.
Түпкi нәтиже: қызмет көрсету орталықтарымен қамтылған және қамтылмаған мемлекеттiк органдарда тұтынушылар қажеттiлiгiн салыстырмалы зерттеу. Мемлекеттiк органдардың персоналдарын басқару үшiн теңгерiлген көрсеткiштер жүйесiн әзiрлеу. Персоналдар жұмысы тиiмдiлiгiн 5 пайызға арттыру.
Уақтылығы: жасалынатын келiсiм-шарттарға сәйкес.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: тақырыпты зерттеу бойынша шығындар 6000 мың теңге.
Сапасы: қызмет сапасымен қанағаттанған тұтынушылар үлесi 50 пайызға құрайды. Жұмысымен қанағаттанған мемлекеттiк қызметшiлер үлесi 65 пайызға құрайды.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
426-ҚОСЫМША
Ескерту. 426-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.04.18. N  308  қаулысымен.
608 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет iстерi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Мемлекеттiк қызметшiлердi даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру" деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 730836 мың теңге (жетi жүз отыз миллион сегiз жүз отыз алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк қызметшілердi даярлау және бiлiктiлiгiн арттыруды одан әрi жетiлдiру туралы" 1998 жылғы 18 қыркүйектегi N 4075  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының кадрларын даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыруды одан әрi жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2005 жылғы 31 мамырдағы N 1583  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасы Президентiнің жанындағы Мемлекеттiк басқару академиясы мәселелерi" 2005 жылғы 8 шiлдедегi N 1611  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Үкiметiнің "Мемлекеттiк қызметшiлердi даярлаудың, қайта даярлаудың және бiлiктiлiгiн арттырудың жекелеген мәселелерi" 1998 жылғы 11 қарашадағы N 1156  Қаулысы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Прикладные
научные
исследования
в области
государст-
венного
управления и
государст-
венной
службы
Проведение прикладных научных исследований в сфере госу-
дарственной службы по теме:
"Исследование
по изучению
администра-
тивных барьеров
при оказании
государственных
услуг". Оплата
услуг по
проведению
научно-
технической экспертизы.
в
течение
года
Агентство
Республики
Казахстан по
делам
государствен-
ной службы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: будет охвачено исследованиями удовлетворенность потребителей услуг системы Центров обслуживания населения и не входящих в их систему во всех областях Казахстана. Внедрение системы мониторинга по крайней мере по 4 видам услуг в выбранных государственных органах.
Конечный результат: сравнительное исследование удовлетворенности потребителей в государственных органах, охваченных центрами обслуживания населения и не охваченных ими. Разработка системы сбалансированных показателей для управления персоналом государственных органов. Повышение эффективности работы персонала на 5 процентов.
Своевременность: в соответствии с заключаемыми договорами.
Финансово-экономический результат: затраты по теме составляют 6000 тысяч тенге
Качество: доля потребителей, удовлетворенных качеством услуги 50 процентов. Доля госслужащих, полностью удовлетворенных работой 65 процентов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 426
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
608 - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Подготовка, переподготовка и повышение квалификации государственных служащих"
на 2007 год
1. Стоимость:  730836 тысяч тенге (семьсот тридцать миллионов восемьсот тридцать шесть тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Указ  Президента Республики Казахстан от 18 сентября 1998 года N 4075 "О дальнейших мерах по совершенствованию подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих";  Указ  Президента Республики Казахстан от 31 мая 2005 года N 1583 "О мерах по дальнейшему совершенствованию подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров государственных органов
Республики Казахстан";  Указ  Президента Республики Казахстан от 8 июля 2005 года N 1611 "Вопросы Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан";  постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 1998 года N 1156 "Отдельные вопросы подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасын мемлекеттiк қызметтің жоғары кәсiби мамандары, дипломатиялық қызмет персоналы, судьялар, сот жүйесi және прокуратура органдарының қызметкерлерi қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : Қазiргi заманғы талаптарға сай мемлекеттiк қызметшiлердің бiлiктiлiгiн арттыру және кадрларды қайта даярлау, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметке мамандар даярлау, мемлекеттік қызметшiлердi даярлау мен біліктілігiн арттыруды iске асыратын оқу орындары мен облыстардағы өңiрлiк орталықтарының қызметiн үйлестiру және әдiстемелiк басшылықты қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4 Цель бюджетной программы:  обеспечение Республики Казахстан высокопрофессиональными кадрами государственной службы; персонала дипломатической службы, судей, работников судебной системы и органов прокуратуры.
5. Задачи бюджетной программы:  Повышение квалификации государственных служащих и переподготовка кадров в соответствии с современными требованиями, координация деятельностью и обеспечение методического руководства учебных заведений Республики Казахстан и региональных центров в областях, осуществляющих подготовку специалистов для государственной службы, подготовку и повышение квалификации государственных служащих.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Мемлекеттiк қызметшiлердi даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру
Мемлекеттiк қызметшілердi үш бағыт бойынша:
- мемлекеттік қызмет;
- дипломатиялық қызмет;
- судьялар және сот жүйесiнің қызметкерлерiн даярлау, қайта даярлау және білiктілiгін арттыру.
Халықаралық стандарттарға барынша жақындатылған оқу жоспары бойынша кредиттік және желілік жүйелерiнің талдауы негiзiнде магистрлердi даярлау.
Басшылық лауазымға ауыстырылған, және мемлекеттік қызметке жаңадан қабылданған азаматтар үшiн 6-апталық және 2 апталық кәсiби қайта даярлау курстарын жүргізу.
Мемлекеттік басқару, сот және дипломатиялық саланың өзекті мәселелері бойынша мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру бойынша 1-2 апталық семинарлар өткізу.
Дамыған шетелдердiң мемлекеттік басқару жүйесiнің жұмыс тәжiрибесімен, Қазақстан Республикасының шетелдiк өкiлдiктерi мекемелерiнің тыныс- тiршілігімен танысу мақсатында тыңдаушылар үшін тағылымдамаларды ұйымдастыру.
Жүзеге асыру мерзiмi: маусым-қазан.
Халықаралық ынтымақтастықты дамыту мақсатында ғылыми конференциялармен семинарларды, дөңгелек үстелдердi ұйымдастыру және өткізу.
Франциядан, Америка Құрама Штаттарынан, Сингапурдан, Жаңа Зеландиядан, Австралиядан, Германиядан, Ұлыбританиядан, Ресейден, Белорусиядан шетелдiк дәрiскерлер мен сарапшыларды Академияның білiктiлiктi арттыру халықаралық семинарларына шақыру.
Қазақстан Республикасы мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi төрағасының бұйрығымен бекіткен тiзiмi бойынша негізгі құралдарды және материалды емес активтердi сатып алу. "NISPAsee" халықаралық ассоциациясына мүшелік жарналарды төлеу.
Қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері   агенттігі
Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы
мемлекеттiк басқару академиясы
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: магистратураға "Мемлекеттiк және жергілiктi басқару" мамандығы бойынша қабылдау 70 адамды, "Юриспруденция" мамандығы бойынша қабылдау 60 адамды, "Халықаралық қатынастар" мамандығы бойынша қабылдау 30 адамды, "Iскерлiк әкiмгершілiк" мамандығы бойынша қабылдау 25 адамды, "Экономика" мамандығы бойынша қабылдау 15 адамды құрайды.
Аспирантураға 30 адамды қабылдау. Бағдарламалар бойынша оқитын мемлекеттiк қызметшiлердің орташа жылдық контингентi: қайта даярлау - 700 адам, бiлiктiлiктi арттыру - 2000 адам. Магистратура бағдарламасының 135 тыңдаушылары үшiн 30 күндiк халықаралық стажировкаларды ұйымдастыру, Индиана университетiнде (АҚШ) - 30 адам, Джорджия университетiнде (АҚШ) - 30 адам, Ұлттық әкiмгерлiк мектебiнде (Франция) - 25 адам, Ресей мемлекеттiк қызмет академиясында - 10 адам, Орленанның басқару академиясында (АҚШ - 20 адам, Ольстер универститетiнде (Ұлыбритания) - 20 адам.
Халықаралық сарапшылар мен дәрiскерлердi Франциядан - 3 адам, Америка Құрама Штаттарынан - 2 адам, Сингапурдан - 1 адам, Жаңа Зеландиядан - 1 адам, Австралиядан - 1 адам Ұлыбританиядан -1 адам, Германиядан - 4 адам шақыру, Ресейден - 11 адам, Белорусиядан - 2 адам. Ғылыми монография басып шығару - 3, ғылыми мақалалар жинағы - 3, ғылыми-талдау журналы - 6. 773 данадан кем емес активтер және материалды емес активтердi сатып алу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по
реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Подготовка,
переподго-
товка и
повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
Подготовка,
переподготовка
и повышение
квалификации
государственных
служащих по
трем
направлениям:
- государст-
венная служба;
- диплома-
тическая служба;
- судьи и
работники
судебной систе-
мы.
Подготовка
магистров на
основе синтеза
кредитной и
линейной систем
обучения, по
учебным планам,
максимально
приближенным к
международным
стандартам.
Проведение
6-недельных и
2-недельных
курсов
профессиональной
переподготовки
государствен-
ных служащих,
переведенных на
руководящую
должность, и
впервые принятых
на государствен-
ную службу.
Проведение
1-2-недельных
семинаров по
повышению
квалификации
государственных
служащих по
актуальным
темам госу-
дарственного
управления,
судебной и
дипломатической
сфер.
Организация
стажировок для
слушателей с целью
знакомства с
опытом работы
системы госу-
дарственного
управления
развитых
зарубежных
стран, функцио-
нированием
учреждений
загранпредстави-
тельств
Республики
Казахстан.
Срок реализации:
июнь-октябрь.
Проведение
и организация
научных
конференций
и семинаров,
круглых столов,
с целью разви-
тия между-
народного
сотрудничества.
Приглашение
лекторов и
зарубежных
экспертов из
Франции,
Соединенных
Штатов Америки,
Сингапура,
Новой Зеландии,
Австралии,
Германии,
Великобритании,
России,
Беларусии на
международные
семинары
повышения
квалификации
Академии.
Издание
научных
монографии,
сборников
научных статей,
научно-аналити-
ческого
журнала.
Срок реализации:
март - декабрь.
Приобретение
основных
средств и
нематериальных
активов
согласно
перечня,
утвержденного
приказом
Председателя
Агентства
Республики
Казахстан по
делам
государственной
службы. Оплата
членских
взносов в
международную
ассоциацию
"NISPAcee".
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государст-
венной службы
Академия
государ-
ственного
управления
при Президен-
те Республики
Казахстан
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18 апреля 2007 года N  308 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: прием в магистратуру по специальностям: "Государственное и местное управление" - 70 человек; "Юриспруденция" - 60 человек; "Международные отношения" - 30 человек, "Деловое администрирование" - 25 человек, "Экономика" - 15 человек.
Прием в аспирантуру 30 человек, среднегодовой контингент обучаемых госслужащих по программам: переподготовки - 700 чел., повышения квалификации - 2000-человек. Организация 30 - дневных международных стажировок для 135 слушателей программы магистратуры, в университете Индиана (США) - 30 человек, в университете Джорджиа (США) - 30 человек, в Национальной школе администрирования (Франция) - 25 человек, в Российской Академии государственной службы - 10 человек, в Академии государственного управления Орлеан (США) - 20 человек, в Ольстерском университете (Великобритания) - 20 человек. Приглашение международных экспертов и лекторов из Франции - 3 чел., из Соединенных Штатов Америки - 2 чел., из Сингапура - 1 чел., из Новой Зеландии - 1 чел., из Австралии - 1 чел., из Великобритании - 1 чел., из Германии - 4 чел., из России - 11 чел., из Белорусии - 2 чел. Издание научной монографии - 3, сборника научных статей - 3, научно-аналитического журнала - 6.
Приобретение активов и нематериальных активов не менее 773 единиц.

Түпкi нәтиже: мемлекеттiк органдардың мемлекеттік қызметшiлерi, дипломатиялық қызмет персоналы, судьялар, сот жүйесiнің қызметкерлерiнің бiлiктiлiгiн арттыру жалпы қажеттiлiктің 50-70 пайызға құрайды. Мемлекеттiк қызметшiлердi магистратура және аспирантура бағдарламалары бойынша даярлау жалпы қажеттiлiктің 65-75 пайызға құрайды.
Қаржы-экономикалық нәтиже: 2007-2009 жылдарға жинақталған бiр магистрант пен аспиранттың орташа айлық стипендиясы 46,7 мың теңгенi құрайды.
Уақтылығы: оқуды бiтiрген мемлекеттiк қызметшілердің саны - 113 магистрант.
Сапасы: мемлекеттiк қызметшілерге жүктелген қызметтердi сапалы орындауын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасы Президентiнің жанындағы Мемлекеттiк басқару академиясына жүктелген мақсаттар мен мiндеттерге қол жеткiзу үшiн белгiленген мерзiмдердi ескере отырып, iс-шараларды толық мөлшерде 100 пайыз сапалы орындау.
Академияны бiтiрушілердің сапалы дайындығын жақсарту.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
427-ҚОСЫМША
608 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Республикалық бюджет есебiнен ұсталынатын мемлекеттiк органдарының орталық аппараты қызметкерлерiне пәтер сатып алу"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1108200 мың теңге (бiр миллиард бiр жүз сегiз миллион екi жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы"  Заңы .

Конечный результат: обеспечение потребности в повышении квалификации и переподготовки государственных служащих государственных органов, персонала дипломатической службы, судей, работников судебной системы от общей потребности на 50-70 процентов. Обеспечение потребности в подготовке по программам магистратуры и аспирантуры государственных служащих от общей потребности на 65-75 процентов.
Финансово-экономический результат: среднемесячный размер стипендии одного магистранта и аспиранта набора 2007-2009 года составляет - 46,7 тыс.тенге.
Своевременность: фактическое количество государственных служащих, завершивших обучение 113 магистрантов.
Качество: обеспечение качественного выполнения государственными служащими возложенных на них функций.
100 процентно качественное выполнение мероприятий в полном объеме с учетом установленных сроков для достижения цели и задач, возложенных на Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан.
Улучшение качественной подготовки выпускников Академии.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18 апреля 2007 года N  308 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 427
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
608 - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Приобретение квартир для сотрудников центральных аппаратов государственных
органов, содержащихся за счет республиканского бюджета"
на 2007 год
1. Стоимость:  1108200 тысяч тенге (один миллиард сто восемь миллионов двести тысяч тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын, мемлекеттiк органдардың орталық аппараттары қызметшiлерiн әлеуметтiк қолдау, және де республика аймақтарынан кадрларды ротациялау жөнiндегi мемлекет Басшысының тапсырмасын жүзеге асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын, мемлекеттiк органдардың орталық аппараттары қызметшiлерiн, және де орталық мемлекеттiк органдарға аймақтардан pотация жолымен ауысып келген мемлекеттiк қызметшiлердi қызметтiк баспанамен қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  социальная поддержка сотрудников центральных аппаратов государственных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета, а также реализация установки Главы государства о ротации кадров из регионов республики.
5. Задачи бюджетной программы : обеспечение служебным жильем сотрудников центральных аппаратов государственных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета, а также государственных служащих переведенных в центральные государственные органы в порядке ротации из регионов.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Республикалық бюджет есебінен ұсталынатын мемлекеттік органдарының орталық аппараты қызметкерлеріне пәтер сатып алу
38 екі және 35 үш бөлмелi қызметтік пәтерлердi сатып алу.
қаңтар-желтоқсан
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері   агенттігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.12.  N 1070  Қаулысымен.
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: 73 қызметтiк баспана сатып алу.
Түпкі нәтиже: мемлекеттiк органдар орталық аппараттары мемлекеттік қызметшiлерiн қызметтiк баспанамен қамтамасыз ету, мемлекеттiк қызметке анағұрлым тыңғылықты мамандарды тарту, және де кадр ротациясы механизмiн жүзеге асыру.
Қаpжылық-экономикалық тиімдiлiк: бiр қаржы жылы ішінде баспана сатып алу бюджеттiк қаржыны үнемдеуге мүмкiндiк береді, себебi қызметтік баспанамен қамтамасыз етудің альтернативтi жолы - құрылыс - 2 жылдан 3 жылға дейiн созылады, ол баспананың соңғы құнына әсер етедi, нәтижесiнде бюджет инфляциялық процестерге байланысты және де құрылыс материалдарының, қызметтердің, жұмыстардың қымбаттауына байланысты (8-ге дейін) қосымша шығындарды көтереді.
Сапасы: құрылыс нормалары мен тәртіптерi талаптарына сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.11.12.  N 1070  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
428-ҚОСЫМША
608 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2007 жылға арналған
"Мемлекеттiк қызметшiлердiң шетелдерде бiлiктiлiгiн арттыру"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 231161 мың теңге (екi жүз отыз бiр миллион бiр жүз алпыс бiр мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы"  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің 2000 жылғы 10 наурыздағы "Мемлекеттiк қызмет өткеру тәртiбi ереженi бекiту туралы" N 357  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметшiлерiн қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру ережесiн бекiту туралы" N 1457  Жарлығы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
грам-
мы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Приобретение квартир для
сотрудников
центральных
аппаратов
государст-
венных
органов,
содержащихся
за счет
республикан-
ского
бюджета
Приобретение
38 двух- и 35
трехкомнатных
служебных
квартир.
январь- декабрь
Агентство
Республики
Казахстан по
делам
государствен-
ной службы
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12 ноября 2007 года N  1070 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: приобретение 73-х служебных квартир.
Конечный результат: обеспечение служебным жильем государственных служащих центральных аппаратов государственных органов, привлечение на государственную службу наиболее компетентных специалистов, а также реализации механизма ротации кадров.
Финансово-экономический результат: приобретение жилья в течение одного финансового года позволит сэкономить бюджетные средства, поскольку альтернативный вариант обеспечения служебным жильем - строительство - длится от 2 до 3 лет, что влияет на конечную стоимость жилья, вследствие чего бюджет несет дополнительные затраты, связанные с инфляционными процессами, а также удорожанием строительных материалов (до 8 % в год), работ, услуг.
Качество: согласно требованиям строительных норм и правил
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12 ноября 2007 года N  1070 .
ПРИЛОЖЕНИЕ 428
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
608 - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Повышение квалификации государственных служащих за рубежом"
на 2007 год
1. Стоимость:  231161 тысяча тенге (двести тридцать один миллион сто шестьдесят одна тысяча тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе";  Указ  Президента Республики Казахстан от 10 марта 2000 года N 357 "Об утверждении Положения о порядке прохождения государственной службы";  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1457 "Об утверждении Правил переподготовки и повышения квалификации государственных служащих Республики Казахстан".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : республиканың мемлекеттің қызметiн жетiлдiру мақсатында перспективалы кадрларды даярлауды ұйымдастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi : алдыңғы қатарлы әлемдiк тәжiрибенi зерделеу және қосымша кәсiби бiлiм үшiн таңдаулы шетелдiк университеттер мен ғылыми орталықтарға мемлекеттiк қызметшiлердi жiберу. Әлемдiк тәжiрибенi зерделеу және кәсiби дәрежесiн арттыру үшiн өз қызметкерлерiн жiберуi үшiн мемлекеттiк органдарға жағдай жасау.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  подготовка перспективных кадров для совершенствования государственной службы республики.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение доступа к передовым и эффективным программам повышения квалификации за рубежом для государственных служащих. Обеспечение возможности подготовить перспективные кадры по основным направлениям деятельности центральных государственных органов.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Мемлекеттiк қызметшiлердiң шетелдерде бiлiктiлiгiн арттыру
Мемлекеттік қызметшілердi алдыңғы қатарлы шетелдiк білiм беру орталықтарында: AҚШ, Ұлыбритания, Нидерланды, Германия, Сингапур, Ресей, Голландияда оқыту. Экономика, құқық, мемлекеттiк әкiмшiлендiру салаларында білiмдерiн кеңейту, сонымен қатар еуропаның басқару органдарының қызметiн ұйымдастырудың тәжiрибесiмен және мемлекеттік қызметтердi ұсынудың әдiстерiмен таныстыру.
Жыл бойы
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері   агенттігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: алдыңғы қатарлы шетелдiк университеттер мен бiлiм беру орталықтарында 180 мемлекеттiк қызметшiнің бiлiм алуы.
Түпкі нәтиже: алдыңғы қатарлы шетелдiк университеттер мен бiлiм беру орталықтарында 180 бiлiм алған мемлекеттiк қызметшiлер республиканың мемлекеттiк қызметiн жетiлдiру үшін қызмет етедi.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бір мемлекеттiк қызметшiнi оқытуға кеткен орташа шығындар 1284,2 мың теңге құрайды.
Уақтылығы: жасалынатын келiсiм-шарттар негiзiнде.
Сапасы: мемлекеттiк қызметшiлерi оқудан өткен 90 пайызға мемлекеттiк органдар мамандардың даярлану сапасына қанағаттанады.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1220 қаулысына
429-ҚОСЫМША
608 - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2007 жылға арналған
"Республикалық бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк органдар орталық аппараттарының жас мамандары үшiн жатақхана салу"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1783674 мың теңге (бiр миллиард жетi жүз сексен үш миллион алты жүз жетпiс төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi : Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi "Мемлекеттiк қызмет туралы"  Заңы

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Повышение
квалификации
государст-
венных
служащих
за рубежом
Обучение
государственных
служащих в
ведущих
зарубежных
образовательных
центрах в
следующих
странах: США,
Великобритания,
Нидерланды,
Германия,
Сингапур,
Россия,
Голландия.
Расширение
знаний в области
экономики,
права, госу-
дарственного
администриро-
вания, а также
ознакомление с
европейским
опытом орга-
низации дея-
тельности
органов
управления и
методами пре-
доставления
государственных
услуг.
В
течение
года
Агентство
Республики
Казахстан по
делам
государст-
венной службы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: 180 государственных служащих пройдут обучение в лучших зарубежных университетах и научных центрах.
Конечный результат: 180 государственных служащих, прошедших обучение в лучших зарубежных университетах и научных центрах, будут вносить свой вклад в совершенствование государственной службы республики.
Финансово-экономический результат: затраты на обучение одного государственного служащего составляют 1284,2 тысяч тенге.
Своевременность: в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: 90 процентов государственных органов, государственные служащие которых пройдут обучение, будут удовлетворены качеством подготовки специалистов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 429
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 2006 года N 1220
608 - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Строительство общежития для молодых специалистов
центральных аппаратов государственных органов,
содержащихся за счет республиканского бюджета"
на 2007 год
1. Стоимость:  1783674 тысячи тенге (один миллиард семьсот восемьдесят три миллиона шестьсот семьдесят четыре тысячи тенге)
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы:   Закон  Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты : мемлекеттік қызметшiлердiң тұрмыс сапасын көтеру, олардың әлеуметтік әл-ауқатын қамтамасыз ету және мемлекеттiк басқарма қызметкерлерiнiң жұмысқа деген жiгерiн ынталандыратын жағдайлар жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi : мемлекеттiк қызметшiлердің тұрмыс сапасын көтеру үшін инфрақұрылымды қалыптастыру жолымен өмір сүру жағдайын қамтамасыз ету.

3. Источники финансирования бюджетной программы:  средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы:  повышение качества жизни государственных служащих, обеспечение их социального благополучия и создание условий, стимулирующих трудовые усилия работников государственного управления.
5. Задачи бюджетной программы:  обеспечение условий проживания путем формирования инфраструктуры для повышения качества жизни государственных служащих.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары :
N р/с
Бағдарлама
коды
Кіші
бағдарлама
коды
Бағдарламаның
(кіші бағдарламаның)
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Республикалық бюджет есебiнен ұсталатын мемлекеттiк органдар орталық аппараттарының жас мамандары үшiн жатақхана салу
1000 орындық жатақхана құрылысының бiрiнші сатысының бастамасы және жер сатып алу. (01.09.2005 жылғы N 2-604/05 Техникалық экономикалық негіздеме бойынша Мемлекеттік экспертиза қорытындысы).
Қаңтар -желтоқсан
Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызмет істері   агенттігі
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен .
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер : Тiкелей нәтиже: жер сатып алу және 1000 орындық жатақхана құрылысының басталуы. Құрылыс-монтаждық жұмыстарын дайындалуы және басталуы (Барлығы - инвестициялық жоба бойынша жоспарланған барлық жұмыстардың 76,2 пайызға).
Түпкi нәтиже: 1000 орындық жатақхана құрылысының бiрiншi сатысының басталуы.
Уақтылығы: жобаны жүзеге асыру тиiмдiлiгi анализi нәтижелерi бойынша.
Сапасы: құрылыс нормалары мен тәртiптерiне сәйкес.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.07.13.  N 597  қаулысымен .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(под-
программы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Строитель-
ство
общежития
для молодых
специалистов
центральных
аппаратов
государст-
венных
органов,
содержащихся
за счет
республи-
канского
бюджета
Начало первого
этапа
строительства
1000 местного
общежития и
и выкуп земли.
(3аключение
Госэкспертизы
по технико-
экономическое
обоснование N
2-604/05 от
01.09.2005г).
Январь-
декабрь
Агентство
Республики
Казахстан
по делам
государст-
венной
службы
Сноска. Пункт 6 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  Прямой результат: начало строительства общежития на 1000 мест. Подготовка и выкуп земли и начало строительно-монтажных работ. (Итого - 76,2 процента от всего объема запланированных работ по инвестиционному проекту).
Конечный результат: начало первого этапа строительства 1000 местного общежития.
Финансово-экономический результат: по результатам анализов эффективности реализации проектов.
Качество: согласно требованиям строительных норм и правил.
Сноска. Пункт 7 c изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13 июля 2007 г. N  597 .