"Масс-медиа туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне масс-медиа мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 23 шілдедегі № 102-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Масс-медиа туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне масс-медиа мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және жергілікті атқарушы органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген заңдарды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдап, жинақтасын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 23 шілдедегі
№ 102-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 19 июня 2024 года "О масс-медиа" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам масс-медиа"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 июля 2024 года № 102-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 19 июня 2024 года "О масс-медиа" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам масс-медиа" (далее – перечень).
2. Центральным исполнительным и местным исполнительным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанных законов.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 июля 2024 года № 102-р
Перечень
правовых актов, принятие которых обусловлено законами

Қабылдануы "Масс-медиа туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне масс-медиа мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 19 маусымдағы Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуіне және енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
2.

Республики Казахстан от 19 июня 2024 года "О масс-медиа"
и "О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам масс-медиа"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1
2
3
4
5
6
1.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж
2.

"Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметті лицензиялауды жүзеге асыру бойынша лицензиарды және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті органды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 1 маусымдағы № 395 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
3.
Телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
4.
"Телерадио хабарларын тарату саласындағы ұлттық оператор туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 маусымдағы № 777 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
5.
Гранттар беру және олардың іске асырылуын мониторингтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
6.
Спутниктік телерадио хабарларын тарату операторлары шығындарының бір бөлігін субсидиялауды ұсыну, бақылау, мониторингтеу және оның тиімділігін бағалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
7.
Белгілі бір аумақта халықтың тыныс-тіршілік ету жағдайлары бұзылған кезде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми хабарлар беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
8.
Бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасау жөніндегі уәкілетті тұлғаның (бөлімшенің) масс-медиа саласындағы уәкілетті органмен өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
9.
Аккредиттеу картасын беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
10.
Журналистерді аккредиттеудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
11.
Мемлекеттік емес міндетті теле-, радиоарналар тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
12.
Міндетті мемлекеттік теле-, радиоарналар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
13.
Бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасау жөніндегі уәкілетті тұлға (бөлімше) туралы үлгілік ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы
тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
14.
Телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналар тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
15.
Цифрлық эфирлік телерадио хабарларын таратуға көшу қағидаларын және мерзімдерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
16.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2015 года № 395 "Об определении лицензиара по осуществлению лицензирования деятельности по распространению теле-, радиоканалов и органа, уполномоченного на выдачу разрешений второй категории в области средств массовой информации"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
3.
О национальном операторе телерадиовещания
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
4.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2012 года № 777 "О национальном операторе в области телерадиовещания"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
5.
Об утверждении Правил предоставления и мониторинга реализации грантов
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж
6.
Об утверждении Правил предоставления, контроля, мониторинга и оценки эффективности субсидирования части затрат спутниковых операторов телерадиовещания
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
7.
Об утверждении Правил предоставления средствам массовой информации официальных сообщений при нарушении условий жизнедеятельности населения на определенной территории
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
8.
Об утверждении Правил взаимодействия уполномоченного лица (подразделения) по взаимодействию со средствами массовой информации с уполномоченным органом в области масс-медиа
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
9.
Об утверждении Правил выдачи аккредитационной карты
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
10.
Об утверждении Типовых правил аккредитации журналистов
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
11.
Об утверждении Правил проведения конкурса по формированию перечня обязательных негосударственных теле-, радиоканалов
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
12.
Об утверждении перечня обязательных государственных теле-, радиоканалов
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
13.
Об утверждении типового положения об уполномоченном лице (подразделении) по взаимодействию со средствами массовой информации
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
14.
Об утверждении Правил проведения конкурса по формированию перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
15.
Об утверждении Правил и установлении сроков перехода на цифровое эфирное телерадиовещание
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
16.

"Ақпарат саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
17.
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
18.
Сараптама тобын құру, сондай-ақ балаға қатысты кибербуллинг фактілері бойынша өтінішті қарау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
19.
"Интернет-ресурсқа қол жеткізуді қайта бастау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 6 қыркүйектегі № 366 бұйрығына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
20.
Республикалық деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
21.
Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
22.
"Міндетті теле-, радиоарналарда әлеуметтік жарнаманы қалыптастыру және орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 14 мамырдағы № 108 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы
тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
23.
Телерадио хабарларын тарату мақсаттары үшін жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу бойынша конкурсты өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
24.
Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
25.
Мемлекеттік емес бұқаралық ақпарат құралдарына арналған гранттардың құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
26.
Тәуелсіз сараптама комиссиясының құрамы мен ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
27.
Бұқаралық ақпарат құралдарының қызметін өзін-өзі реттеу мәселелері жөніндегі қоғамдық-кәсіптік кеңес туралы үлгілік ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
28.

О внесении изменений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
17.
Об утверждении Правил обеспечения физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
18.
Об утверждении правил создания экспертной группы, а также рассмотрения заявления по фактам кибербуллинга в отношении ребенка
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
19.
О внесении изменений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 6 сентября 2022 года № 366 "Об утверждении Правил возобновления доступа к интернет-ресурсу"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
20.
Об утверждении Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском уровне
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
21.
Об утверждении Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
22.
О внесении изменений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 14 мая 2019 года № 108 "Об утверждении Правил формирования и размещения социальной рекламы на обязательных теле-, радиоканалах"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
23.
Об утверждении Правил проведения конкурса по распределению полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
24.
Об утверждении типовой методики определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
25.
Об утверждении методики определения стоимости грантов для негосударственных средств массовой информации
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
26.
Об утверждении состава и положения независимой экспертной комиссии
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
27.
Об утверждении типового положения об общественно-профессиональном совете по вопросам саморегулирования деятельности средств массовой информации
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
28.

"Телерадио хабарларын таратудағы саласындағы қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 29 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
29.
Көпарналы хабар таратудағы таратылуына қарай міндетті теле-, радиоарналардың санын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
30.
"Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдары туралы заңнамасының сақталуына тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 9 қарашадағы № 473 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 15 қарашадағы № 69 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
МАМ,
ҰЭМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов,
Б.Ә. Құдайбергенов
31.
Телерадио хабарларын тарату қызметтерін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
32.
Мерзімді баспасөз басылымын, интернет-басылымды және теле-, радиоарнаны есепке қою немесе қайта есепке қою қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
33.
Шетелдік теле-, радиоарналарды есепке қою немесе қайта есепке қою қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
34.
Мемлекеттік ақпараттық саясат мәселелері жөніндегі республикалық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
35.
Телерадио хабарларын таратуды дамыту мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
36.
Шығындарды субсидиялау не одан бас тарту туралы шешім қабылдау үшін өтінімдерді қарау жөніндегі тұрақты жұмыс істейтін комиссияны құру туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
37.
Цифрлық эфирлік телехабар хабарларын таратумен қамтылмайтын әкімшілік-аумақтық бірліктердің тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
38.
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезінде адамдардың өміріне, денсаулығына төнген қатер және қалыптасқан жағдайдағы іс-қимылдар тәртібі туралы халықты құлақтандыру үшін, сондай-ақ қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік және құқықтық тәртіпті қорғау мүдделерінде телерадио хабарларын тарату желілерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2024 жылғы тамыз
Б.Қ. Әбдішев
39.

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 29 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании деятельности в области телерадиовещания и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
29.
Об определении количества обязательных теле-, радиоканалов в зависимости от распространения в многоканальном вещании
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
30.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 9 ноября 2018 года № 473 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 ноября 2018 года № 69 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о средствах массовой информации"
совместный приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МКИ,
МНЭ
август
2024 года
Искаков К.Ж.,
Кудайбергенов Б.А.
31.
Об утверждении Правил оказания услуг телерадиовещания
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
32.
Об утверждении Правил постановки на учет или переучет периодического печатного издания, интернет-издания и теле-, радиоканала
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
33.
Об утверждении Правил постановки на учет или переучет иностранных теле-, радиоканалов
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
34.
О создании республиканской комиссии по вопросам государственной информационной политики
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
35.
О создании комиссии по вопросам развития телерадиовещания
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
36.
О создании постоянно действующей комиссии по рассмотрению заявок для принятия решения о субсидировании затрат либо отказе
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
37.
Об определении перечня административно-территориальных единиц, которые не охватываются цифровым эфирным телевещанием
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
38.
Об утверждении Правил использования сетей телерадиовещания для оповещения населения об угрозе жизни, здоровью людей и порядке действий в сложившейся обстановке при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера, а также в интересах обороны, национальной безопасности и охраны правопорядка
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
август
2024 года
Абдышев Б.К.
39.

"Шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдіктерін және олардың журналистерін аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2016 жылғы 18 мамырдағы № 11-1-2/192 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2024 жылғы тамыз
Р.Ю. Василенко
40.
"Баланы жәбірлеудің (буллингтің) профилактикасы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 506 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2024 жылғы тамыз
Е.С. Оспан
41.
Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы
әкімдіктің қаулысы
ЖАО
2024 жылғы
тамыз
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің жетекшілік ететін орынбасарлары
42.
Мемлекеттік ақпараттық саясат мәселелері жөніндегі өңірлік комиссия құру туралы
әкімдіктің қаулысы
ЖАО
2024 жылғы
тамыз
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің жетекшілік ететін орынбасарлары
43.
"Телерадио хабарларын тарату жүйелерінің техникалық пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 20 маусымдағы № 352 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж.Ысқақов
44.
"Телерадио хабарларын тарату қызметтерін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2012 жылғы 29 маусымдағы № 89/1 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
45.
"Теле-, радиокомпаниялардың техникалық құралдарын телерадио хабарларын тарату операторларының желілеріне қосу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 811 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
46.
"Телерадио хабарларын тарату сапасын бақылауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 812 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
47.
"Журналистерді аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2013 жылғы 21 маусымдағы № 138 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
48.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 18 мая 2016 года № 11-1-2/192 "Об утверждении Правил аккредитации представительств иностранных средств массовой информации и их журналистов"
приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
август
2024 года
Василенко Р.Ю.
40.
О внесении изменения в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 21 декабря 2022 года № 506 "Об утверждении Правил профилактики травли (буллинга) ребенка"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
август
2024 года
Оспан Е.С.
41.
Об утверждении методики определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне
постановление акимата
МИО
август
2024 года
курирующие заместители акимов областей, городов республиканского значения, столицы
42.
О создании региональной комиссии по вопросам государственной информационной политики
постановление акимата
МИО
август
2024 года
курирующие заместители акимов областей, городов республиканского значения, столицы
43.
О признании утратившим силу приказа Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 20 июня 2012 года № 352 "Об утверждении Правил технической эксплуатации систем телерадиовещания"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
44.
О признании утратившим силу приказа Министра культуры и информации Республики Казахстан от 29 июня 2012 года № 89/1 "Об утверждении Правил оказания услуг телерадиовещания"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
45.
О признании утратившим силу приказа Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 811 "Об утверждении правил присоединения технических средств теле-, радиокомпаний к сетям операторов телерадиовещания"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
46.
О признании утратившим силу приказа Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 812 "Об утверждении Правил проведения контроля качества телерадиовещания"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
47.
О признании утратившим силу приказа Министра культуры и информации Республики Казахстан от 21 июня 2013 года № 138 "Об утверждении Правил аккредитации журналистов"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
48.

"Телерадио хабарларын тарату мақсаты үшін жиілік белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 489 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
49.
"Телерадио хабарларын таратудың ұлттық операторы тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 494 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
50.
"Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезінде адамдардың өміріне, денсаулығына төнген қатер және қалыптасқан жағдайдағы іс-қимылдар тәртібі туралы халықты хабардар ету, сондай-ақ қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік және құқықтық тәртіпті қорғау мүдделерінде телерадио хабарларын тарату желілерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 16 шілдедегі № 763 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2024 жылғы тамыз
Б.Қ.Әбдішев
51.
"Телерадио хабарларын тарату сапасының техникалық өлшемдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 70 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
52.
"Телерадио хабарларын тарату сапасының техникалық өлшемдерін өлшеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 71 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
53.
"Көпарналы хабар таратудағы таратылуына қарай міндетті теле-, радиоарналардың санын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 11 шілдедегі № 34 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
54.
"Республикалық және өңірлік деңгейлерде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 28 ақпандағы № 75 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
55.

О признании утратившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 489 "Об утверждении Правил распределения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов) для целей телерадиовещания"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
49.
О признании утратившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 494 "Об утверждении Правил проведения конкурса по формированию перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
50.
О признании утратившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 июля 2015 года № 763 "Об утверждении Правил использования сетей телерадиовещания для оповещения населения об угрозе жизни, здоровью людей и порядке действий в сложившейся обстановке при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера, а также в интересах обороны, национальной безопасности и охраны правопорядка"
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
август
2024 года
Абдышев Б.К
51.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 70 "Об утверждении технических параметров качества телерадиовещания"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
52.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 71 "Об утверждении Методики измерения технических параметров качества телерадиовещания"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
53.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 11 июля 2016 года № 34 "Об определении количества обязательных теле-, радиоканалов в зависимости от распространения в многоканальном вещании"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
54.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 28 февраля 2017 года № 75 "Об утверждении Правил размещения государственного заказа по проведению государственной информационной политики на республиканском и региональном уровнях"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
55.

"Бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасау жөніндегі уәкілетті тұлға (бөлімше) туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 50 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
56.
"Белгілі бір аумақта халықтың тыныс-тіршілік ету жағдайлары бұзылған кезде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми хабарларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 29 наурыздағы № 117 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
57.
"Цифрлық эфирлік телерадио хабарларын таратуға көшу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 13 сәуірдегі № 154 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
58.
"Мерзімді баспасөз басылымдарының міндетті тегін даналарының электрондық архивін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 158 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
59.
"Бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимыл жасау жөніндегі уәкілетті тұлғаның (бөлімшенің) бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы уәкілетті органмен өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 159 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
60.
"Цифрлық эфирлік телерадио хабарларын таратуға көшу мерзімдерін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 13 маусымдағы № 262 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
61.
"Қазақстан Республикасының телерадио хабарларын тарату туралы заңнамасының сақталуына тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 455 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 39 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
МАМ,
ҰЭМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов,
Б.Ә. Құдайбергенов
62.

О признании утратившим силу приказа Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 50 "Об утверждении Типового положения об уполномоченном лице (подразделении) по взаимодействию со средствами массовой информации"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
56.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 марта 2018 года № 117 "Об утверждении Правил предоставления официальных сообщений средствам массовой информации при нарушении условий жизнедеятельности населения на определенной территории"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
57.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 13 апреля 2018 года № 154 "Об утверждении Правил перехода на цифровое эфирное телерадиовещание"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
58.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 18 апреля 2018 года № 158 "Об утверждении Правил формирования электронного архива обязательных бесплатных экземпляров периодических печатных изданий"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
59.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 18 апреля 2018 года № 159 "Об утверждении Правил взаимодействия уполномоченного лица (подразделения) по взаимодействию со средствами массовой информации с уполномоченным органом в области средств массовой информации"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
60.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 13 июня 2018 года № 262 "Об определении сроков перехода на цифровое эфирное телерадиовещание"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
61.
О признании утратившим силу совместного приказа Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 455 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 39 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов за соблюдением законодательства Республики Казахстан о телерадиовещании"
совместный приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МКИ,
МНЭ
август
2024 года
Искаков К.Ж.,
Кудайбергенов Б.А.
62.

"Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын бұқаралық ақпарат құралдарының мониторингін жүргізу қағидаларын және оны есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 29 сәуірдегі № 84 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
63.
"Міндетті теле-, радиоарналар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 171 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
64.
"Ұлттық оператор тарататын еркін қолжетімді теле-, радиоарналар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 172 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
65.
"Бейбіт жиналыстарда болатын журналист (бұқаралық ақпарат құралы өкілі) қызметінің қағидаларын, журналистің айырым белгілерінің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 14 тамыздағы № 279 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
66.
"Мемлекеттік ақпараттық саясатты қалыптастыру мәселелері жөніндегі республикалық комиссия туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 150 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
67.
"Мемлекеттік ақпараттық саясатты қалыптастыру мәселелері жөніндегі өңірлік комиссиялар туралы үлгі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 6 мамырдағы № 156 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
68.
"Өңірлік деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрі міндетінің атқарушының 2021 жылғы 19 мамырдағы № 173 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
69.

О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2019 года № 84 "Об утверждении Правил проведения мониторинга средств массовой информации, распространяемых на территории Республики Казахстан, и методики его расчета"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
63.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 171 "Об утверждении перечня обязательных теле-, радиоканалов"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
64.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 172 "Об утверждении перечня теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
65.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 14 августа 2020 года № 279 "Об утверждении Правил деятельности журналиста (представителя средства массовой информации), присутствующего на мирных собраниях, форм отличительных знаков журналиста"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
66.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 30 апреля 2021 года № 150 "Об утверждении положения о Республиканской комиссии по вопросам формирования государственной информационной политики"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
67.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 6 мая 2021 года № 156 "Об утверждении типового положения о региональных комиссиях по вопросам формирования государственной информационной политики"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
68.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 19 мая 2021 года № 173 "Об утверждении типовой методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на региональном уровне"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
69.

"Республикалық деңгейде бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 14 маусымдағы № 209 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
70.
"Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 25 ақпандағы № 50 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
71.
"Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 28 ақпандағы № 51 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
72.
"Сараптама тобын құру, сондай-ақ балаға қатысты кибербуллинг фактілері бойынша өтінішті қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 6 қыркүйектегі № 365 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы тамыз
Қ.Ж. Ысқақов
73.
Қазақстан Республикасы әкімдіктерінің кейбір қаулыларының күші жойылды деп тану туралы
әкімдіктің қаулысы
ЖАО
2024 жылғы тамыз
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің жетекшілік ететін орынбасарлары
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖАО – Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі.

О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 14 июня 2021 года № 209 "Об утверждении Методики определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации на республиканском уровне"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
70.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 25 февраля 2022 года № 50 "Об утверждении Правил осуществления учета иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан и внесении изменений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
71.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 28 февраля 2022 года № 51 "Об утверждении Правил обеспечения физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
72.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 6 сентября 2022 года № 365 "Об утверждении Правил создания экспертной группы, а также рассмотрения заявления по фактам кибербуллинга в отношении ребенка"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
август
2024 года
Искаков К.Ж.
73.
О признании утратившими силу некоторых постановлений акиматов Республики Казахстан
постановление акимата
МИО
август
2024 года
курирующие заместители акимов областей, городов республиканского значения, столицы
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИО – местные исполнительные органы Республики Казахстан;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
______________________