"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ақпаратқа қол жеткізу, қоғамдық қатысу, мемлекеттік наградалар және артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2025 жылғы 7 ақпандағы № 38-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған, қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ақпаратқа қол жеткізу, қоғамдық қатысу, мемлекеттік наградалар және артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгіленген тәртіппен бекітуге енгізсін;

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 13 января 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам доступа к информации, общественного участия, государственных наград и исключения излишней законодательной регламентации"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 февраля 2025 года № 38-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 13 января 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам доступа к информации, общественного участия, государственных наград и исключения излишней законодательной регламентации" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;

2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей, жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2025 жылғы 7 ақпандағы
№ 38-ө өкімімен
бекітілді

2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 7 февраля 2025 года № 38-р
Перечень

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ақпаратқа қол жеткізу, қоғамдық қатысу, мемлекеттік наградалар және артық заңнамалық регламенттеуді болғызбау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 13 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуіне және енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 13 января 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам доступа к информации, общественного участия, государственных наград и исключения излишней законодательной регламентации"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1
2
3
4
5
6
1.

"Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалары жұмыстарының жоспарларын Қазақстан Республикасының Президентімен және Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісіне Үкімет енгізетін заң жобаларын Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 17 мамырдағы № 873 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Әділетмині
2025
жылғы наурыз
Л.Қ. Мерсалимова
2.
"Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 11 наурыздағы № 552 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Әділетмині
2025
жылғы наурыз
Л.Қ. Мерсалимова
3.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсынудың және оларды тапсырудың тәртібі туралы нұсқаулықты, Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары құжаттарының үлгілерін және Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары белгілерінің сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 8 қарашадағы № 90 өкіміне өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Өкімі
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
4.
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2025 жылғы наурыз
Л.Қ. Мерсалимова
5.
"Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметті лицензиялауды жүзеге асыру бойынша лицензиарды және бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы екінші санаттағы рұқсаттарды беруге уәкілетті органды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 1 маусымдағы № 395 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2025 жылғы наурыз
Қ.Ж. Ысқақов
6.
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң шығару жұмысының қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 907 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2025 жылғы наурыз
Л.Қ. Мерсалимова
7.
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрлiктерінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2025 жылғы наурыз
Т.С.
Сұлтанғазиев
8.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 24 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДИАӨМ
2025 жылғы наурыз
Р.А. Коняшкин
9.

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2002 года № 873 "Об утверждении Правил согласования с Президентом Республики Казахстан планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан и с Администрацией Президента Республики Казахстан проектов законов, вносимых Правительством в Мажилис Парламента Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
МЮ
Март 2025 года
Мерсалимова Л.К.
2.
О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 11 марта 2008 года № 552 "Об утверждении Положения об Администрации Президента Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
МЮ
Март 2025 года
Мерсалимова Л.К.
3.
О внесении изменения в распоряжение Президента Республики Казахстан от 8 ноября 1999 года № 90 "Об утверждении Инструкции о порядке представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан и их вручения, Образцов документов к государственным наградам Республики Казахстан и Описания знаков государственных наград Республики Казахстан"
Распоряжение Президента Республики Казахстан
МКИ
март 2025 года
Курманова А.А.
4.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ
март 2025 года
Мерсалимова Л.К
5.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2015 года № 395 "Об определении лицензиара по осуществлению лицензирования деятельности по распространению теле-, радиоканалов и органа, уполномоченного на выдачу разрешений второй категории в области средств массовой информации"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
март 2025 года
Искаков К.Ж.
6.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 907 "Об утверждении Правил законотворческой работы Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ
Март 2025 года
Мерсалимова Л.К
7.
О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
Март 2025 года
Султангазиев Т.С.
8.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 24 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЦРИАП
март 2025 года
Коняшкин Р.А.
9.

"Объектілерді террористік тұрғыдан осал объектілерге жатқызу қағидалары мен өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 12 сәуірдегі № 234 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісу бойынша)
2025 жылғы наурыз
Б.Т. Рахымбердиев
10.
"Мәліметтерді таратылуы шектелген қызметтік ақпаратқа жатқызу және онымен жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 24 маусымдағы № 429 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
11.
"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2025 жылғы наурыз
Д.Р. Щеглова
12.
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламенті туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 6 қаңтардағы № 10 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2025 жылғы наурыз
Л.Қ. Мерсалимова
13.
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
14.
"Мемлекеттік органдардың ақпараттандыру объектілеріндегі қолжетімділігі шектеулі ақпаратты қоспағанда, деректерге талдау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 31 наурыздағы № 111/НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ
2025 жылғы наурыз
Д.А. Мун
15.
"Мемлекеттiк органдардың интернет-ресурстарын ақпаратпен толықтыру қағидаларын және олардың мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 2 сәуірдегі № 114/НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ
2025 жылғы наурыз
Р.А. Коняшкин
16.
"Мемлекеттік органның жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимылын операциялық бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 19 сәуірдегі № 66, Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 19 сәуірдегі № 138/НҚ, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 4 және Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 133 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының, Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті төрағасының, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бірлескен бұйрығы
МАМ
МҚІА (келісу бойынша), ЦДИАӨМ, БП ҚСЖжАЕ (келісу бойынша)
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
С.С. Мүксімов, Р.А. Коняшкин, М.К. Құсайынов
17.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2021 года № 234 "Об утверждении Правил и критериев отнесения объектов к уязвимым в террористическом отношении"
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
март 2025 года
Рахымбердиев Б.Т.
10.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2022 года № 429 "Об утверждении Правил отнесения сведений к служебной информации ограниченного распространения и работы с ней"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
март 2025 года
Курманова А.А.
11.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
март 2025 года
Щеглова Д.Р.
12.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2023 года № 10 "О Регламенте Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ
март 2025 года
Мерсалимова Л.К
13.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
март 2025 года
Курманова А.А.
14.
О внесении изменения в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 марта 2021 года № 111/НҚ "Об утверждении Правил проведения анализа данных, за исключением информации с ограниченным доступом, содержащихся в объектах информатизации государственных органов"
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
март 2025 года
Мун Д.А.
15.
О признании утратившим силу приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 2 апреля 2021 года № 114/НҚ "Об утверждении Правил информационного наполнения интернет-ресурсов государственных органов и требований к их содержанию"
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
март 2025 года
Коняшкин Р.А.
16.
О внесении изменений в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 19 апреля 2021 года № 66, Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 19 апреля 2021 года № 138/НҚ, председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 4 и Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 133 "Об утверждении Методики операционной оценки взаимодействия государственного органа с физическими и юридическими лицами"
совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, председателя Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
АДГС (по согласованию), МЦРИАП, КПСиСУ ГП (по согласованию)
март 2025 года
Курманова А.А.
Муксимов С.С.,
Коняшкин Р.А.,
Кусаинов М.К.
17. У

"Ашық деректердің интернет-порталында ақпаратты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 144 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
18.
"Ашық диалогтың интернет-порталында жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 145 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
19.
"Ашық бюджеттердің интернет-порталында ақпаратты орналастыру және бюджеттік бағдарламалардың жобаларын (бюджеттік бағдармаларды іске асыру туралы есептерді) жария талқылау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 149 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
20.
"Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпаратты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 5 мамырдағы № 153 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
21.
"Ашық нормативтiк құқықтық актiлердiң интернет-порталында заңға тәуелді нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын орналастыру және жария талқылау қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 30 қыркүйектегі № 849 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2025 жылғы наурыз
Л.Қ. Мерсалимова
22.
"Ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын мемлекеттік органдардың ашық деректерінің бірыңғай тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2023 жылғы 14 маусымдағы № 246-НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
23.
"Көшірме жасауға немесе басып шығаруға жұмсалатын нақты шығындардың мөлшерін және оларды ақпарат иеленушіге төлеу тәртібін, сондай-ақ халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарын көшірме жасауға немесе басып шығаруға жұмсалатын шығындарды төлеуден босату тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2023 жылғы 23 маусымдағы № 258-НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
24.

О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 144 "Об утверждении Правил размещения информации на интернет-портале открытых данных"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март 2025 года
Курманова А.А.
18.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 145 "Об утверждении Правил работы на интернет-портале открытого диалога"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март 2025 года
Курманова А.А.
19.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 30 апреля 2021 года № 149 "Об утверждении Правил размещения информации и публичного обсуждения проектов бюджетных программ (отчетов о реализации бюджетных программ) на интернет-портале открытых бюджетов"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март 2025 года
Курманова А.А.
20.
О признании утратившим силу приказа Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 5 мая 2021 года № 153 "Об утверждении Правил размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март 2025 года
Курманова А.А.
21.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 30 сентября 2021 года № 849 "Об утверждении Правил размещения и публичного обсуждения проектов подзаконных нормативных правовых актов на интернет-портале открытых нормативных правовых актов"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
март 2025 года
Мерсалимова Л.К.
22.
О внесении изменения в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 14 июня 2023 года № 246-НҚ "Об утверждении единого перечня открытых данных государственных органов, размещаемых на интернет-портале открытых данных"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март 2025 года
Курманова А.А.
23.
О внесении изменения в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 23 июня 2023 года № 258-НҚ "Об утверждении размеров фактических затрат на копирование или печать и порядка их оплаты обладателю информации, а также порядка освобождения социально уязвимых слоев населения от оплаты фактических затрат на копирование или печать"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март 2025 года
Курманова А.А.
24.

"Ақпарат иеленушілердің отырыстарына қол жеткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 605-НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
25.
"Ақпарат иеленушілердің ашықтық стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 606-НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
26.
"Мемлекеттің ұсынылатын және (немесе) іске асырылатын жобалары мен бастамаларына халықтың кері байланысын жинау және бағалау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 16 қаңтардағы № 17-НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
27.
"Электрондық еңбек биржасы" жұмыспен қамтудың бірыңғай цифрлық платформасы мен "Еңбек нарығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің арасындағы жұмыс, сүйемелдеу, қолжетімділікті ұсыну және ақпараттық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 20 маусымдағы № 206 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2025 жылғы наурыз
А.С. Биахметов
28.
Мемлекеттiк органдардың интернет-ресурстарын ақпаратпен толықтыру қағидаларын және олардың мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2025 жылғы наурыз
А.А. Құрманова
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі;
БП ҚСжАЕК – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті;
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі;
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі;
МҚІА – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі;
ҰҚК – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі.

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 29 декабря 2023 года № 605-НҚ "Об утверждении Правил доступа к заседаниям обладателей информации"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март 2025 года
Курманова А.А.
25.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 29 декабря 2023 года № 606-НҚ "Об утверждении стандарта открытости обладателей информации"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март 2025 года
Курманова А.А.
26.
О внесении изменения в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 16 января 2024 года № 17-НҚ "Об утверждении Методики сбора и оценки обратной связи населения на предлагаемые и (или) реализуемые проекты и инициативы государства"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март 2025 года
Курманова А.А.
27.
О внесении изменения в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 июня 2024 года № 206 "Об утверждении Правил работы, сопровождения, предоставления доступа и обеспечения информационного взаимодействия между единой цифровой платформой занятости "Электронная биржа труда" и автоматизированной информационной системой "Рынок труда"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
март 2025 года
Биахметов А.С.
28.
Об утверждении Правил информационного наполнения интернет-ресурсов государственных органов и требований к их содержанию
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
март 2025 года
Курманова А.А.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан;
КПСиСУ ГП – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
АДГС – Агентство по делам государственной службы Республики Казахстан;
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
______________________