Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 4 шілдедегі № 295 Жарлығы.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 33-бабының 2-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы Жарлық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 4 шілдедегі
№ 295 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды
жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 31.10.2016 № 366; 04.11.2016 № 369 (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-т. қараңыз); 14.03.2017 № 446; орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді – ҚР Президентінің 05.05.2017 № 471; 04.08.2018 № 723; 22.07.2019 № 75; 02.05.2020 № 316 (қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз); 18.01.2021 № 495 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 14.06.2022 № 927; 26.11.2022 № 5; 02.01.2023 № 78 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.01.23 № 106; 05.06.2023 № 239 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі); 13.06.2024 № 570 (01.07.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.02.2025 № 779 (06.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдары
Бағалауды жүргізетін уәкілетті адам
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының Төрағасы, Төрағаның орынбасары, хатшысы мен мүшелері
Жұмысы бағаланбайды
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасының Президенті
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеңесшісі
Қазақстан Республикасының Президенті
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
Қазақстан Республикасының Президенті
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы
Қазақстан Республикасының Президенті
Президент Әкімшілігі Басшысының бірінші орынбасары
Қазақстан Республикасының Президенті
Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің Хатшысы
Қазақстан Республикасының Президенті
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Кеңесінің Төрағасы
Қазақстан Республикасының Президенті
Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры
Қазақстан Республикасының Президенті
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Қазақстан Республикасының Президенті
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі
Қазақстан Республикасының Президенті
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі
Қазақстан Республикасының Президенті
Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкілетті елшілері
Қазақстан Республикасының Президенті
Халықаралық ұйымдар жанындағы Қазақстан Республикасының Тұрақты өкілдері
Қазақстан Республикасының Президенті
Халықаралық ұйымдар жанындағы Қазақстан Республикасының Өкілетті өкілдері
Қазақстан Республикасының Президенті
Қазақстан Республикасы Президентінің көмекшілері
Қазақстан Республикасының Президенті
Қазақстан Республикасы Президентінің кеңесшілері
Қазақстан Республикасының Президенті
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары мен орынбасарлары
Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасының Президенті тікелей бағалайтын адамдарды қоспағанда, Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын орталық және жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік саяси қызметшілері
Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасының Президенті тікелей бағалайтын адамдарды қоспағанда, Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың мемлекеттік саяси қызметшілері
Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
Қазақстан Республикасы Президентінің арнаулы өкілдері
Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
Қазақстан Республикасы Президенті Архивінің директоры
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті - Елбасы кітапханасының директоры
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Орталық коммуникациялар қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры
Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі және Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі тағайындайтын мемлекеттік саяси қызметшілер
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын министрдің бірінші орынбасарлары мен орынбасарларын қоспағанда, Қазақстан Республикасы министрлерінің бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары (вице-министрлер)
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі тиісті Қазақстан Республикасы министрінің ұсынысы бойынша
Қазақстан Республикасы Парламентінің Палаталары тағайындайтын Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының мүшелері
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы ведомстволарының басшылары және олардың орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
Қазақстан Республикасы Президентінің Архиві директорының орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Музейі директорының орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы тағайындайтын Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі құрылымдық бөлімшелерінің басшылары, олардың орынбасарлары және Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің өзге де құрылымдық бөлімшелері басшыларының орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік инспекторлары
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің бірінші орынбасарлары, орынбасарлары және аппараттарының басшылары
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері
Облыстардың әкімшілік орталығы болып табылатын қалалардың, облыстық маңызы бар қалалардың, облыстар аудандарының әкімдері
облыстардың әкімдері
Қалалардағы аудандардың әкімдері
қалалардың әкімдері
Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенаты аппаратының басшысы
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Төрағасы
Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісі аппаратының басшысы
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Төрағасы
Қазақстан Республикасы Конституциялық Соты аппаратының басшысы
Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының Төрағасы
Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігінің басшысы
Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің хатшысы – Аппарат басшысы
Қазақстан Республикасының Президенті не оның тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы
Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенаты аппараты басшысының орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенаты аппараты басшысының ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Төрағасы
Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісі аппараты басшысының орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Парламентінің
Мәжілісі аппараты басшысының ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Төрағасы
Қазақстан Республикасы Конституциялық Соты аппараты басшысының орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Конституциялық Соты аппараты басшысының ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының Төрағасы
Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігі басшысының орынбасарлары
Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігі басшысының ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының Төрағасы

Об утверждении перечня уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих
Указ Президента Республики Казахстан от 4 июля 2016 года № 295.
В соответствии с пунктом 2 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции Указа Президента РК от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый перечень уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Н. НАЗАРБАЕВ
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 4 июля 2016 года № 295
Перечень уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными указами Президента РК от 31.10.2016 № 366; от 04.11.2016 № 369 (порядок введения в действие см. п. 6); от 14.03.2017 № 446; от 05.05.2017 № 471; от 04.08.2018 № 723; от 22.07.2019 № 75; от 02.05.2020 № 316 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 18.01.2021 № 495 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 26.11.2022 № 5; от 02.01.2023 № 78 (вводится в действие с 01.01.2023); от 19.01.2023 № 106; от 05.06.2023 № 239 (порядок введения в действие см. п.5); от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 13.06.2024 № 570 (вводится в действие с 01.07.2024); от 12.02.2025 № 779 (вводится в действие с 06.01.2025).
Должности политических государственных служащих
Уполномоченное лицо, осуществляющее оценку
1
2
Председатель, заместитель Председателя, секретарь и члены Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан
деятельность не оценивается
Премьер-Министр Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан
Государственный советник Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан
Председатель Национального Банка Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан
Первый заместитель Руководителя Администрации Президента
Президент Республики Казахстан
Секретарь Совета Безопасности Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан
Председатель Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан
Генеральный Прокурор Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан
Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан
Министр иностранных дел Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан
Министр обороны Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан
Чрезвычайные и полномочные послы Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан
Постоянные представители Республики Казахстан при международных организациях
Президент Республики Казахстан
Полномочные представители Республики Казахстан при международных организациях
Президент Республики Казахстан
Помощники Президента Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан
Советники Президента Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан
Первый заместитель и заместители Премьер-Министра Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Премьер-Министр Республики Казахстан
Политические государственные служащие центральных и местных исполнительных органов, назначаемые Президентом Республики Казахстан, за исключением лиц, оцениваемых непосредственно Президентом Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Премьер-Министр Республики Казахстан
Политические государственные служащие государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, назначаемые Президентом Республики Казахстан, за исключением лиц, оцениваемых непосредственно Президентом Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
Специальные представители Президента Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
Директор Архива Президента Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
Директор Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы
Директор республиканского государственного учреждения "Служба центральных коммуникаций" при Президенте Республики Казахстан
Политические государственные служащие, назначаемые Правительством Республики Казахстан и Премьер-Министром Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан
Первые заместители и заместители министров (вице-министры) Республики Казахстан, за исключением первых заместителей и заместителей министров Республики Казахстан, назначаемых Президентом Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан по представлению соответствующего Министра Республики Казахстан
Члены Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан, назначаемые Палатами Парламента Республики Казахстан
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
Руководители ведомств Управления Делами Президента Республики Казахстан и их заместители
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
Заместители директора Архива – Президента Республики Казахстан
Заместители директора Библиотеки Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
Руководители структурных подразделений Администрации Президента Республики Казахстан, назначаемые Руководителем Администрации Президента Республики Казахстан, их заместители и заместители руководителей иных структурных подразделений Администрации Президента Республики Казахстан
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
Государственные инспекторы структурных подразделений Администрации Президента Республики Казахстан
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
Первые заместители, заместители и руководители аппаратов акимов областей, городов республиканского значения, столицы
акимы областей, городов республиканского значения, столицы
Акимы городов, являющихся административными центрами областей, городов областного значения, районов областей
акимы областей
Акимы районов в городах
акимы городов
Руководитель аппарата Сената Парламента Республики Казахстан
Председатель Сената Парламента Республики Казахстан
Руководитель аппарата Мажилиса Парламента Республики Казахстан
Председатель Мажилиса Парламента Республики Казахстан
Руководитель Аппарата Конституционного Суда Республики Казахстан
Председатель Конституционного Суда Республики Казахстан
Руководитель Судебной администрации Республики Казахстан
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
Секретарь Высшего Судебного Совета Республики Казахстан – руководитель Аппарата
Президент Республики Казахстан либо по его поручению Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан
Заместители руководителя аппарата Сената Парламента Республики Казахстан
Председатель Сената Парламента Республики Казахстан по представлению руководителя аппарата Сената Парламента Республики Казахстан
Заместители руководителя аппарата Мажилиса Парламента Республики Казахстан
Председатель Мажилиса Парламента Республики Казахстан по представлению руководителя аппарата Мажилиса Парламента Республики Казахстан
Заместители Руководителя Аппарата Конституционного Суда Республики Казахстан
Председатель Конституционного Суда Республики Казахстан по представлению Руководителя Аппарата Конституционного Суда Республики Казахстан
Заместители Руководителя Судебной администрации Республики Казахстан
Председатель Верховного Суда Республики Казахстан по представлению Руководителя Судебной администрации Республики Казахстан