Жекелеген қаржы ұйымдарының қаржылық есептілік тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009 жылғы 25 мамырдағы N 49 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 1 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5715 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 25 ақпандағы № 11 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2011.02.25 № 11(қолданысқа 2011.07.01 енгізіледі) Қаулысымен.
Жекелеген қаржы ұйымдарының қаржылық есептілік ұсыну тәртібін оңтайландыру және нысандарын бірегейлендіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Жекелеген қаржы ұйымдарының қаржылық есептілік тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулы қолданысқа енгізілген күннен бастап осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Бухгалтерлік есеп департаменті (Шалғымбаева Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне және аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігіне және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Д.Т. Ғалиеваға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы                                     Г. Марченко
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау жөніндегі агенттігі
Төрайымы _______ Бахмутова Е.Л.
2009 жылғы 5 маусым
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2009 жылғы 25 мамырдағы
N 49 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының күші жойылды деп танылатын нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Ипотекалық ұйымдардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 508 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2138 тіркелген).

Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности отдельными финансовыми организациями
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 49. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2009 года № 5715. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 февраля 2011 года № 11
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 25.02.2011 № 11 (вводится в действие с 01.07.2011).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие постановления см. п. 2.
В целях оптимизации порядка представления и унификации форм финансовой отчетности отдельных финансовых организаций Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности отдельными финансовыми организациями.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Департаменту бухгалтерского учета (Шалгимбаева Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата и территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Галиеву Д.Т.
Председатель
Национального Банка                        Г. Марченко
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
Председатель Бахмутова Е.Л.
________________
5 июня 2009 года
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 мая 2009 года № 49
Перечень
нормативных правовых актов Республики Казахстан,
признаваемых утратившими силу
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года № 508 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности ипотечными организациями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2138).

2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 509 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2142 тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есеп пен қаржылық есепке қосымша мәліметтер беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 509 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2003 жылғы 29 мамырдағы N 180 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2371 тіркелген).
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есеп пен қаржылық есепке қосымша мәліметтер беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 509 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2003 жылғы 2 желтоқсандағы N 417 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2637 тіркелген).
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі және Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармаларының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың қаржылық есеп пен қаржылық есепке қосымша мәліметтер беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 508 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 23 ақпандағы N 20 және 2004 жылғы 23 ақпандағы N 61 бірлескен қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2794 тіркелген).
6. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Инвестициялық портфельді басқарушылардың жылдық қаржылық есеп беру тәртібі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 168 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3365 тіркелген).
7. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Инвестициялық портфельді басқарушылардың тоқсан сайын қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы " 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 169 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3374 тіркелген).

2. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года № 509 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2142).
3. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 мая 2003 года № 180 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года № 509 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности и дополнительных сведений к финансовой отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2371).
4. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2003 года № 417 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года № 509 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности и дополнительных сведений к финансовой отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2637).
5. Совместное постановление Правлений Национального Банка Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года № 20 и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 февраля 2004 года № 61 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года № 508 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности и дополнительных сведений к финансовой отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями" (зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 2794).
6. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 168 "О порядке, формах и сроках представления годовой финансовой отчетности управляющими инвестиционным портфелем" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3365).
7. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 169 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления ежеквартальной финансовой отчетности управляющими инвестиционным портфелем" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3374).

8. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар нарығында бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімі жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың жылдық қаржылық есеп беру тәртібі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 170 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3380 тіркелген).
9. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар нарығында бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тоқсан сайын қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 171 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3388 тіркелген).
10. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың жылдық қаржылық есеп беру тәртібі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 172 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3366 тіркелген).
11. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың ай сайын қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 173 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3381 тіркелген).
12. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың жылдық қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 176 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3379 тіркелген).
13. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың жылдық қаржылық есеп беру тәртібі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 177 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3364 тіркелген).
14. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 178 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3373 тіркелген).

8. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 170 "О порядке, формах и сроках представления годовой финансовой отчетности организациями, осуществляющими деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг на рынке ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3380).
9. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 171 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления ежеквартальной финансовой отчетности организациями, осуществляющими деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг на рынке ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3388).
10. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 172 "О порядке, формах и сроках представления годовой финансовой отчетности организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3366).
11. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 173 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления ежемесячной финансовой отчетности организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3381).
12. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 176 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления годовой финансовой отчетности организациями, осуществляющими трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3379).
13. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 177 "О порядке, формах и сроках представления годовой финансовой отчетности организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3364).
14. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 178 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3373).

15. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың қаржылық есеп пен қаржылық есепке қосымша мәліметтер беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 508 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 179 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3390 тіркелген).
16. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есеп пен қаржылық есепке қосымша мәліметтер беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 509 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 180 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3385 тіркелген).
17. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кредиттік серіктестіктердің және ипотекалық компаниялардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 508 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2006 жылғы 12 тамыздағы N 79 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4382 тіркелген).
18. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 509 қаулысына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 12 тамыздағы N 80 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4371 тіркелген).
19. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына қаржы ұйымдарының қаржылық есептілікті электрондық тасымалдауыштарда ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 19 наурыздағы N 27 қаулысына қосымшаның 1, 2, 3, 5 -тармақтары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4640 тіркелген).
20. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына қаржылық есептілік нысандары бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 44 қаулысына қосымшаның 1, 2, 3, 4, 5, 6, 9, 10, 11-тармақтары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4702 тіркелген).

15. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 179 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года № 508 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности и дополнительных сведений к финансовой отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3390).
16. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 180 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года № 509 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности и дополнительных сведений к финансовой отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3385).
17. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 августа 2006 года № 79 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года № 508 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности кредитными товариществами и ипотечными компаниями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4382).
18. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 12 августа 2006 года № 80 "О внесении дополнения и изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года № 509 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4371).
19. Пункты 1 2 3 5 приложения к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2007 года № 27 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления финансовой отчетности финансовыми организациями на электронных носителях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4640).
20. Пункты 1 2 3 4 5 6 9 10 11 приложения к постановлению Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года № 44 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по формам финансовой отчетности" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4702).

21. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына ипотекалық ұйымдардың, арнайы қаржы компанияларының және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есептілік нысандары бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 20 шілдедегі N 84 қаулысының 1 және 2-тармақтары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4905 тіркелген).
22. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есеп беру тізбесі, нысандары мен мерзімдері туралы нұсқаулықты бекіту туралы" 2002 жылғы 23 желтоқсандағы N 509 қаулысына толықтыру мен өзгерістер енгізу туралы" 2008 жылғы 22 тамыздағы N 69 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2008 жылғы 26 қыркүйекте N 5314 тіркелген).
23. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қаржылық есептілікті ұсыну нысандары бойынша толықтырулар мен өзгерістер енгізу" 2008 жылғы 22 тамыздағы N 70 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5312 тіркелген).
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2009 жылғы 25 мамырдағы
N 49 қаулысымен бекітілген
Жекелеген қаржы ұйымдарының қаржылық есептілік тізбесі, нысандары және ұсыну мерзімдері туралы нұсқаулық 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы, "Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы" 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңдарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасының басқа да нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес әзірленді және бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздар нарығында бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың, инвестициялық портфельді басқарушылардың, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың (бұдан әрі – жекелеген қаржы ұйымдары) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) қаржылық есептілік тізбесін, нысандарын және ұсыну мерзімдерін белгілейді.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.12.29 N 121 Қаулысымен.

21. Пункты 1 и 2 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июля 2007 года № 84 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по формам финансовой отчетности ипотечных организаций, специальных финансовых компаний и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 4905).
22. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 69 "О внесении дополнения и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2002 года № 509 "Об утверждении Инструкции о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 5314).
23. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 августа 2008 года № 70 "О внесении дополнений и изменений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по формам представления финансовой отчетности организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5312).
Утверждена
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 25 мая 2009 года № 49
Инструкция
о перечне, формах и сроках представления финансовой отчетности
отдельными финансовыми организациями Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законами Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан", от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", а также другими нормативными правовыми актами Республики Казахстан и устанавливает перечень, формы и сроки представления финансовой отчетности организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, организациями, осуществляющими деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг на рынке ценных бумаг, управляющими инвестиционным портфелем, организациями, осуществляющими инвестиционное управление пенсионными активами, организациями, осуществляющими трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, (далее - отдельные финансовые организации) в государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган), или Национальный Банк Республики Казахстан (далее - Национальный Банк).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 29.12.2009 № 121 (порядок введения в действие см. п. 2).

2-тарау. Қаржылық есептілікті ұсыну
2. Жылдық қаржылық есептілікті жекелеген қаржы ұйымдары халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес өздері дербес әзірлеген нысандар бойынша жасайды және оған мыналар кіреді:
1) бухгалтерлік баланс;
2) пайдалар мен зияндар туралы есеп;
3) ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп;
4) капиталдағы өзгерістер туралы есеп;
5) түсіндірме жазба.
РҚАО-ның ескертуі!
3-тармақ 2009.07.16 бастап қолданысқа енгізіледі - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.12.29 N 121 Қаулысымен.
3. Ұлттық Банктің лицензиясы негізінде банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын ұйымдарды және қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, еншілес ұйымдары жоқ жекелеген қаржы ұйымдары уәкілетті органға аудиторлық ұйым растаған шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептілікті жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 1 сәуіріне дейінгі мерзімде ұсынады.
Ұлттық Банктің лицензиясы негізінде банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын ұйымдарды қоспағанда, еншілес ұйымдары бар жекелеген қаржы ұйымдары уәкілетті органға шоғырландырылмаған және шоғырландырылған жылдық қаржылық есептіліктерді жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде ұсынады.
Шоғырландырылмаған және сол сияқты шоғырландырылған жылдық қаржылық есептіліктерді ұсынатын жекелеген қаржы ұйымдарына аудиторлық ұйымның растауы тек шоғырландырылған жылдық қаржылық есептілік үшін ғана талап етіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.12.29 N 121 Қаулысымен.
3-1. Еншілес ұйымдары жоқ, Ұлттық Банктің лицензиясы негізінде банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын ұйымдар және қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғалар Ұлттық Банкке аудиторлық ұйымның растауы талап етілмейтін шоғырландырылмаған жылдық қаржылық есептілікті жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 1 сәуіріне дейінгі мерзімде ұсынады.
Еншілес ұйымдары бар, Ұлттық Банктің лицензиясы негізінде банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын ұйымдар Ұлттық Банкке шоғырландырылмаған және шоғырландырылған жылдық қаржылық есептіліктерді жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 30 сәуіріне дейінгі мерзімде ұсынады.
Ұлттық Банктің лицензиясы негізінде банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын, банк және (немесе) банктік холдинг оларда ірі қатысушылар болып табылатын ұйымдар Ұлттық Банкке аудиторлық ұйым растаған жылдық қаржылық есептілікті ұсынады.
Ескерту. 3-1-тармақпен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.12.29 N 121 Қаулысымен.

Глава 2. Представление финансовой отчетности
2. Годовая финансовая отчетность составляется отдельными финансовыми организациями по формам, разработанным ими самостоятельно в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности, и включает в себя:
1) бухгалтерский баланс;
2) отчет о прибылях и убытках;
3) отчет о движении денежных средств;
4) отчет об изменениях в капитале;
5) пояснительную записку.
Примечание РЦПИ!
Абзац первый вводится в действие с 16.07.2009.
3. Отдельные финансовые организации, не имеющие дочерних организаций, за исключением организаций, осуществляющих операции по инкассации банкнот, монет и ценностей на основании лицензии Национального Банка, и юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой, ежегодно в срок до 1 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют в уполномоченный орган подтвержденную аудиторской организацией неконсолидированную годовую финансовую отчетность.
Примечание РЦПИ!
Абзац второй вводится в действие с 16.07.2009.
Отдельные финансовые организации, имеющие дочерние организации, за исключением организаций, осуществляющих операции по инкассации банкнот, монет и ценностей на основании лицензии Национального Банка, ежегодно в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют в уполномоченный орган неконсолидированную и консолидированную годовые финансовые отчетности.
Отдельным финансовым организациям, представляющим как неконсолидированную, так и консолидированную годовые финансовые отчетности, подтверждение аудиторской организации требуется только для консолидированной годовой финансовой отчетности.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.12.2009 № 121 (порядок введения в действие см. п. 2).
3-1. Организации, осуществляющие операции по инкассации банкнот, монет и ценностей на основании лицензии Национального Банка, не имеющие дочерних организаций, и юридические лица, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой, ежегодно в срок до 1 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют в Национальный Банк неконсолидированную годовую финансовую отчетность, подтверждение которой аудиторской организацией не требуется.
Организации, осуществляющие операции по инкассации банкнот, монет и ценностей на основании лицензии Национального Банка, имеющие дочерние организации, ежегодно в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным годом, представляют в Национальный Банк неконсолидированную и консолидированную годовые финансовые отчетности.
Организации, осуществляющие операции по инкассации банкнот, монет и ценностей на основании лицензии Национального Банка, в которых банк и (или) банковский холдинг являются крупными участниками, представляют в Национальный Банк подтвержденную аудиторской организацией годовую финансовую отчетность.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 3-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 29.12.2009 № 121 (порядок введения в действие см. п. 2).

4. Жекелеген қаржы ұйымдарының уәкілетті органға ай сайынғы және тоқсан сайынғы негізде ұсынылуға тиісті қаржылық есептілігіне мыналар кіреді:
1) бухгалтерлік баланс – N 1 нысан (осы Нұсқаулыққа 1-қосымша );
2) пайда және зиян туралы есеп – N 2 нысан (осы Нұсқаулыққа 2-қосымша ).
Пайда және зиян туралы есепті – N 2 нысанды Ұлттық почта операторы осы Нұсқаулыққа 3-қосымшада белгіленген нысан бойынша ұсынады.
5. Жекелеген қаржы ұйымдары (зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарды, бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдарды, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарды қоспағанда) уәкілетті органға тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана уақытымен сағат 18-ден кешіктірмей N 1 нысан және N 2 нысан бойынша тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті ұсынады.
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдар уәкілетті органға ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күні Астана уақытымен сағат 18-ден кешіктірмей N 1 нысан және N 2 нысан бойынша ай сайынғы қаржылық есептілікті ұсынады.
Бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар уәкілетті органға осы Нұсқаулықтың 2 және 3-тармақтарының талаптарына сәйкес тек жылдық қаржылық есептілікті ұсынады.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар (Ұлттық почта операторын, Ұлттық Банктің лицензиясы негізінде банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын ұйымдарды және қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда) уәкілетті органға тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың он сегізінен кешіктірмей N 1 нысан және N 2 нысан бойынша тоқсан сайынғы қаржылық есептілікті ұсынады.
Ұлттық почта операторы уәкілетті органға ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың жиырма бесінен кешіктірмей N 1 нысан және N 2 нысан бойынша ай сайынғы қаржылық есептілікті ұсынады.
Ұлттық Банктің лицензиясы негізінде банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын ұйымдар және қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғалар ай сайынғы және тоқсан сайынғы қаржылық есептіліктерді ұсынбайды.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.12.29 N 121 Қаулысымен.

4. Финансовая отчетность отдельных финансовых организаций, подлежащая представлению в уполномоченный орган на ежемесячной и ежеквартальной основе, включает в себя:
1) бухгалтерский баланс - форма № 1 (приложение 1 к настоящей Инструкции);
2) отчет о прибылях и убытках - форма № 2 (приложение 2 к настоящей Инструкции).
Отчет о прибылях и убытках - форма № 2 Национальным оператором почты представляется по форме, установленной приложением 3 к настоящей Инструкции.
5. Отдельные финансовые организации (за исключением организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, организаций, осуществляющих трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций) представляют в уполномоченный орган ежеквартально, не позднее 18 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, ежеквартальную финансовую отчетность по форме № 1 и форме № 2.
Организации, осуществляющие инвестиционное управление пенсионными активами, представляют в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее 18 часов времени города Астаны пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, ежемесячную финансовую отчетность по форме № 1 и форме № 2.
Организации, осуществляющие трансфер-агентсткую деятельность на рынке ценных бумаг, представляют в уполномоченный орган только годовую финансовую отчетность в соответствии с требованиями пунктов 2 и 3 настоящей Инструкции.
Организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, (за исключением Национального оператора почты, организаций, осуществляющих операции по инкассации банкнот, монет и ценностей на основании лицензии Национального Банка, и юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой) представляют в уполномоченный орган ежеквартально, не позднее восемнадцатого числа месяца, следующего за отчетным кварталом, ежеквартальную финансовую отчетность по форме № 1 и форме № 2.
Национальный оператор почты представляет в уполномоченный орган ежемесячно, не позднее двадцать пятого числа месяца, следующего за отчетным месяцем, ежемесячную финансовую отчетность по форме № 1 и форме № 2.
Организациями, осуществляющими операции по инкассации банкнот, монет и ценностей на основании лицензии Национального Банка, и юридическими лицами, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой, ежемесячная и ежеквартальная финансовые отчетности не представляются.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 29.12.2009 № 121 (порядок введения в действие см. п. 2).

6. Қаржылық есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – Қазақстан теңгесімен көрсетіледі.
7. Қаржылық есептілікті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың Қазақстан теңгесімен белгіленеді. Бес жүз Қазақстан теңгесінен кем сома қаржылық есептілікте нөлге дейін дөңгелектенеді, ал бес жүз Қазақстан теңгесіне тең және жоғары сома мың Қазақстан теңгесіне дейін дөңгелектенеді.
8. Жекелеген қаржы ұйымдары ай сайынғы және тоқсан сайынғы қаржылық есептіліктерін уәкілетті органға ұсынылатын деректердің конфиденциалдылығын және түзетілмеуін қамтамасыз ететін криптографиялық қорғаныш құралдары бар ақпаратты кепілді жеткізудің тасымалдау жүйесін пайдалана отырып электрондық тасымалдауыштармен ұсынады.
Жекелеген қаржы ұйымдары жылдық қаржылық есептілігін уәкілетті органға қағаз және электрондық тасымалдауыштармен ұсынады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.12.29 N 121 Қаулысымен.
8-1. Ұлттық Банктің лицензиясы негізінде банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау жөніндегі операцияларды жүзеге асыратын ұйымдар және қызметінің айрықша түрі шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру болып табылатын заңды тұлғалар жылдық қаржылық есептілігін қағаз тасымалдауышпен орналасқан жері бойынша Ұлттық Банктің аумақтық филиалдарына, ал Алматы қаласында орналасқан ұйымдар Ұлттық Банктің орталық аппаратына ұсынады.
Ескерту. 8-1-тармақпен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.12.29 N 121 Қаулысымен.
9. Қағазға басып шығарылған қаржылық есептілікке бірінші басшы немесе оның орнындағы тұлға және бас бухгалтер қол қояды, мөрмен куәландырылады және жекелеген қаржы ұйымында сақталады. Уәкілетті органның талап етуі бойынша жекелеген қаржы ұйымы жазбаша сұратуды алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей қағазға басып шығарылған, түзетулері және өшірілгені жоқ қаржылық есептілікті ұсынады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.12.29 N 121 Қаулысымен.
10. Электрондық тасымалдауышта ұсынылған қаржылық есептілік қағазға басып шығарылған қаржылық есептілікке сәйкес келуі тиіс. Электрондық тасымалдауышта ұсынылған деректердің қағазға басып шығарылған нұсқадағы деректермен бірдейлігін жекелеген қаржы ұйымының бірінші басшысы немесе оның орнындағы тұлға қамтамасыз етеді.

6. Данные в финансовой отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан - казахстанских тенге.
7. Единица измерения, используемая при составлении финансовой отчетности, устанавливается в тысячах казахстанских тенге. Сумма менее пятисот казахстанских тенге в финансовой отчетности округляется до нуля, а сумма, равная пятистам казахстанских тенге и выше, округляется до тысячи казахстанских тенге.
8. Ежемесячная и ежеквартальная финансовые отчетности представляются отдельными финансовыми организациями в уполномоченный орган на электронных носителях с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
Годовая финансовая отчетность представляется отдельными финансовыми организациями в уполномоченный орган на бумажном и электронном носителях.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 29.12.2009 № 121 (порядок введения в действие см. п. 2).
8-1. Организации, осуществляющие операции по инкассации банкнот, монет и ценностей на основании лицензии Национального Банка, и юридические лица, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с иностранной валютой, годовую финансовую отчетность представляют на бумажном носителе в территориальные филиалы Национального Банка по месту нахождения, а организации, находящиеся в городе Алматы - в центральный аппарат Национального Банка.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 8-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 29.12.2009 № 121 (порядок введения в действие см. п. 2).
9. Финансовая отчетность на бумажном носителе подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим, и главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится у отдельной финансовой организации. По требованию уполномоченного органа отдельная финансовая организация не позднее двух рабочих дней со дня получения письменного запроса представляет финансовую отчетность на бумажном носителе, которая не должна содержать исправлений и подчисток.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 29.12.2009 № 121 (порядок введения в действие см. п. 2).
10. Финансовая отчетность, представленная на электронном носителе, должна соответствовать финансовой отчетности на бумажном носителе. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем отдельной финансовой организации или лицом, его замещающим.

11. Жекелеген қаржы ұйымы ұсынған қаржылық есептілікте толық емес ақпарат немесе қателер табылған жағдайда, сондай-ақ электрондық тасымалдауышпен ұсынылған жылдық қаржылық есептілік оқылмаған жағдайда, уәкілетті орган немесе Ұлттық Банк бұл туралы жекелеген қаржы ұйымына хабарлайды. Жекелеген қаржы ұйымы хабарламаны алған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей ескертулер ескеріле отырып пысықталған қаржылық есептілікті ұсынады.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.12.29 N 121 Қаулысымен.
12. Қаржылық есептілікті уақтылы ұсынбау, ұсынбау немесе қаржылық есептілікте шынайы емес мәліметтер ұсыну Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген жауаптылыққа әкеп соғады.
3-тарау. Қорытынды ережелер

11. При обнаружении неполной информации или ошибок в финансовой отчетности, представленной отдельной финансовой организацией, а также в случаях, когда годовая финансовая отчетность, представленная на электронном носителе, не может быть считана, уполномоченный орган или Национальный Банк уведомляет об этом отдельную финансовую организацию. Отдельная финансовая организация не позднее одного рабочего дня со дня получения уведомления представляет доработанную с учетом замечаний финансовую отчетность.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 29.12.2009 № 121 (порядок введения в действие см. п. 2).
12. Несвоевременное представление, непредставление финансовой отчетности или представление недостоверных сведений в финансовой отчетности влечет ответственность, установленную законодательным актами Республики Казахстан.
Глава 3. Заключительные положения

Капиталдың және міндеттемелердің жиынтығы (36-жол + 44-жол)
44
2-бағанда түсіндірме жазбада көрсетілген баптар бойынша ескертпелердің нөмірлері көрсетіледі.
"Азшылық үлесі" бабы шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасаған кезде толтырылады.
Бірінші басшы   ________________________ күні ________
Бас бухгалтер   ________________________ күні ________
Орындаушы       ________________________ күні ________
Телефон         ________________________
Мөрдің орны
Жекелеген қаржы ұйымдарының
қаржылық есептілік тізбесі,
нысандары және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулыққа 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.12.29 N 121 Қаулысымен.
N 2 нысан
________________________________________________________________
(ұйымның толық атауы)
20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
пайда мен зиян туралы есебі
(мың Қазақстан теңгесімен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңде
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңде (өспелі жиынтықпен)
Өткен жылдың осындай есепті кезеңінде
Өткен жылдың басынан бергі осындай кезеңде (өспелі жиынтықпен)
1
2
3
4
5
6
Сыйақы алумен байланысты кірістер
1
оның ішінде:
корреспонденттік және ағымдағы шоттар бойынша
орналастырылған салымдар бойынша
берілген заемдар бойынша
берілген қаржылық жалдау бойынша
сатып алынған бағалы қағаздар бойынша
"кері РЕПО" операциялары бойынша
Сыйақы алумен байланысты басқа кірістер
2
Комиссиялық сыйақылар
3
оның ішінде:
зейнетақы активтерінен
зейнетақы активтері бойынша инвестициялық кірістен/зияннан
Сыйақы алумен байланысты емес банктік және өзге де қызметті жүзеге асырудан кірістер
4
оның ішінде:
аударым операцияларын жүзеге асырудан болған кірістер
клирингтік операцияларды жүзеге асырудан болған кірістер
кассалық операцияларды жүзеге асырудан болған кірістер
сейф операцияларын жүзеге асырудан болған кірістер
инкассациядан болған кірістер
Сыйақы алумен байланысты емес банктік және өзге де қызметтен болған басқа кірістер
5
Қаржы активтері бойынша кірістер (шығыстар) (нетто)
6
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алудан/сатудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
әділ құн бойынша пайда және зиян арқылы есепке алынған қаржы активтері құнының өзгеруінен болған кірістер (шығыстар) (нетто)
Шетел валютасын қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
7
Дивидендтер
8
Қауымдасқан ұйымдарға қатысумен байланысты кірістер
9
Активтерді сатудан (шығарудан) болған кірістер
10
Басқа кірістер
11
Кірістердің жиынтығы (1 – 11 аралығындағы жолдар сомасы)
12
Сыйақы төлеумен байланысты шығыстар
13
оның ішінде:
тартылған салымдар бойынша
алынған заемдар бойынша
алынған қаржылық жалдау бойынша
шығарылған бағалы қағаздар бойынша
"РЕПО" операциялары бойынша
Сыйақы төлеумен байланысты басқа шығыстар
14
Комиссиялық шығыстар
15
оның ішінде:
басқарушы агентке сыйақы
кастодиандық қызмет көрсету үшін сыйақы
Сыйақы төлеумен байланысты емес банктік және өзге де қызмет бойынша шығыстар
16
оның ішінде:
аударым операцияларын жүзеге асырудан болған шығыстар
клирингтік операцияларды жүзеге асырудан болған шығыстар
кассалық операцияларды жүзеге асырудан болған шығыстар
сейф операцияларын жүзеге асырудан болған шығыстар
инкассацияны жүзеге асырудан болған шығыстар
Операциялық шығыстар
17
оның ішінде:
еңбекке ақы төлеу және іссапар шығыстары
амортизациялық аударымдар
материалдарға жасалған шығыстар
пайдаға салынатын салықты қоспағанда, салықтарды және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша шығыстар
Активтерді сатудан немесе өтеусіз беруден болған шығыстар
18
Басқа шығыстар
20

(стр. 36 + стр. 44)
44
В графе 2 указываются номера примечаний по статьям, отраженным в пояснительной записке.
Статья "Доля меньшинства" заполняется при составлении консолидированной финансовой отчетности.
Первый руководитель _______________ дата ___________________
Главный бухгалтер   _______________ дата ___________________
Исполнитель         _______________ дата ___________________
Телефон             _______________
Место для печати
Приложение 2
к Инструкции о перечне, формах и сроках
представления финансовой отчетности
отдельными финансовыми организациями
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 29.12.2009 № 121 (порядок введения в действие см. п. 2).
форма № 2
Отчет о прибылях и убытках
_______________________________________________________________
(полное наименование организации)
по состоянию на "___" ____________ 20___ года
(в тысячах казахстанских тенге)
Наименование статьи
Код
стро-
ки
За
от-
чет-
ный
пе-
риод
За период
с начала
текущего
года
(снарас-
тающим
итогом)
За
аналогич-
ный
отчетный
период
предыду-
щего года
За
аналогичный
период с
начала
предыдущего
года (с
нарастающим
итогом)
1
2
3
4
5
6
Доходы, связанные
с получением
вознаграждения
1
в том числе:
по корреспондентским
и текущим счетам
по размещенным
вкладам
по предоставленным
займам
по предоставленной
финансовой аренде
по приобретенным
ценным бумагам
по операциям
«обратное РЕПО»
Прочие доходы, свя-
занные с получением
вознаграждения
2
Комиссионные
вознаграждения
3
в том числе:
от пенсионных активов
от инвестиционного
дохода/убытка по
пенсионным активам
Доходы от осущест-
вления банковской и
иной деятельности, не
связанные с получе-
нием вознаграждения
4
в том числе:
доходы от осуществле-
ния переводных
операций
доходы от осуществле-
ния клиринговых
операций
доходы от осуществле-
ния кассовых операций
доходы от осуществле-
ния сейфовых операций
доходы от инкассации
Прочие доходы от
банковской и иной
деятельности, не
связанные с получе-
нием вознаграждения
5
Доходы (расходы) по
финансовым активам
(нетто)
6
в том числе:
доходы (расходы) от
купли/продажи финан-
совых активов (нетто)
доходы (расходы) от
изменения стоимости
финансовых активов,
учтенных по справед-
ливой стоимости через
прибыль и убыток
(нетто)
Доходы (расходы) от
переоценки иностран-
ной валюты (нетто)
7
Дивиденды
8
Доходы, связанные с
участием в ассоцииро-
ванных организациях
9
Доходы от реализации
(выбытия) активов
10
Прочие доходы
11
Итого доходов (сумма
строк с 1 по 11)
12
Расходы, связанные
с выплатой
вознаграждения
13
в том числе:
по привлеченным
вкладам
по полученным займам
по полученной
финансовой аренде
по выпущенным ценным
бумагам
по операциям «РЕПО»
Прочие расходы,
связанные с выплатой
вознаграждения
14
Комиссионные расходы
15
в том числе:
вознаграждение
управляющему агенту
вознаграждение за
кастодиальное
обслуживание
Расходы, по банковс-
кой и иной деятель-
ности, не связанные
с выплатой
вознаграждения
16
в том числе:
расходы от осущест-
вления переводных
операций
расходы от осущест-
вления клиринговых
операций
расходы от осущест-
вления кассовых
операций
расходы от осущест-
вления сейфовых
операций
расходы от осущест-
вления инкассации
Операционные расходы
17
в том числе:
расходы на оплату тру-
да и командировочные
амортизационные
отчисления
расходы на материалы
расходы по выплате
налогов и других обя-
зательных платежей в
бюджет, за исключением
налога на прибыль
Расходы от реализации
или безвозмездной
передачи активов
18
Прочие расходы
20
Итого расходов (сумма

Шығыстардың жиынтығы (13 – 20 аралығындағы жолдар сомасы)
21
Резервтерге (провизияларға) аударылғанға дейінгі пайда (зиян)
21-1
Операциялар бойынша болуы ықтимал шығындарға арналған резервтер (резервтерді қалпына келтіру)
21-2
оның ішінде номиналдық кірістіліктің көрсеткіші мен кірістіліктің ең төменгі мәні арасындағы айырманы өтеуге арналған
Пайдаға салық салынғанға дейінгі таза пайда (шығын), жиынтығы (12-жол – 21-жол)
22
Пайдаға салық
23
Пайдаға салық төленгеннен кейінгі таза пайда (зиян) (22-жол – 23-жол)
24
Тоқтатылған қызметтен пайда (зиян)
25
Азшылық үлесі
26
Кезеңдегі таза пайда (зиян), жиынтығы (24-жол +/– 25-жол – 26-жол)
27
2-бағанда түсіндірме жазбада көрсетілген баптар бойынша ескертпелердің нөмірлері көрсетіледі.
"Азшылық үлесі" бабы шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасаған кезде толтырылады.
Бірінші басшы   ___________________________ күні ________
Бас бухгалтер   ___________________________ күні ________
Орындаушы       ___________________________ күні ________
Телефон         ___________________________
Мөрдің орны
Жекелеген қаржы ұйымдарының
қаржылық есептілік тізбесі,
нысандары және ұсыну мерзімдері
туралы нұсқаулыққа 3-қосымша
N 2 нысан
________________________________________________________________
(Ұлттық почта операторының толық атауы)
20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
пайда мен зиян туралы есебі
(мың Қазақстан теңгесімен)
Баптың атауы
Жол коды
Есепті кезеңде
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезеңде (өспелі жиынтықпен)
Өткен жылдың осындай есепті кезеңінде
Өткен жылдың басынан бергі осындай кезеңде (өспелі жиынтықпен)
1
2
3
4
5
6
Дайын өнімді (жұмысты, қызметті) сатудан болған кіріс
1
Сатылған дайын өнімнің (жұмыстың, қызметтің) өзіндік құны
2
оның ішінде:
материалдарға жасалған шығыстар
еңбекке ақы төлеу және іссапар шығыстары

строк с 13 по 20)
21
Прибыль (убыток) до
отчисления в резервы
(провизии)
21-1
Резервы
(восстановление
резервов) на возможные
потери по операциям в
том числе, на
возмещение разницы
между показателем
номинальной доходности
и минимальным
значением доходности
21-2
Итого чистая прибыль
(убыток) до налога
на прибыль
(стр. 12 – стр. 21)
22
Налог на прибыль
23
Чистая прибыль
(убыток) после уплаты
налога на прибыль
(стр. 22 – стр. 23)
24
Прибыль (убыток)
от прекращенной
деятельности
25
Доля меньшинства
26
Итого чистая прибыль
(убыток) за период
(стр. 24+/- стр. 25 –
стр. 26)
27
В графе 2 указываются номера примечаний по статьям, отраженным в пояснительной записке.
Статья "Доля меньшинства" заполняется при составлении консолидированной финансовой отчетности.
Первый руководитель _______________ дата ___________________
Главный бухгалтер   _______________ дата ___________________
Исполнитель         _______________ дата ___________________
Телефон             _______________
Место для печати
Приложение 3
к Инструкции о перечне, формах и сроках
представления финансовой отчетности
отдельными финансовыми организациями
форма № 2
Отчет о прибылях и убытках
_______________________________________________________________
(полное наименование Национального оператора почты)
по состоянию на "___" ____________ 20___ года
(в тысячах казахстанских тенге)
Наименование статьи
Код
стро-
ки
За
отчет-
ный
пе-
риод
За период
с начала
текущего
года (с
нарастаю-
щим
итогом)
За
аналогич-
ный
отчетный
период
предыду-
щего года
За
аналогичный
период с
начала
предыдущего
года (с
нарастающим
итогом)
1
2
3
4
5
6
Доход от реализации
готовой продукции
(работ, услуг)
1
Себестоимость реа-
лизованной готовой
продукции (работ,
услуг)
2
в том числе:
расходы на мате-
риалы
расходы на оплату
труда и командиро-
вочные
Валовая прибыль

Жалпы пайда (1-жол – 2-жол)
3
Қаржылық қызметпен байланысты кірістер
Сыйақы алумен байланысты кірістер
4
оның ішінде:
корреспонденттік және ағымдағы шоттар бойынша
орналастырылған салымдар бойынша
берілген заемдар бойынша
берілген қаржылық жалдау бойынша
сатып алынған бағалы қағаздар бойынша
"кері РЕПО" операциялары бойынша
Сыйақы алумен байланысты басқа кірістер
5
Сыйақы алумен байланысты емес кірістер
6
оның ішінде:
аударым операцияларын жүзеге асырудан болған кірістер
клирингтік операцияларды жүзеге асырудан болған кірістер
кассалық операцияларды жүзеге асырудан болған кірістер
инкассацияны жүзеге асырудан болған кірістер
Қаржылық қызметпен байланысты басқа кірістер
7
Қаржы активтері бойынша кірістер (шығыстар) (нетто)
8
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алудан/сатудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
әділ құн бойынша есепке алынған қаржы активтері құнының өзгеруінен болған кірістер (шығыстар) (нетто)
Шетел валютасын қайта бағалаудан болған кірістер (шығыстар) (нетто)
9
Қаржылық қызметпен байланысты емес басқа кірістер
10
Басқа заңды тұлғалардың капиталына қатысудан болған кірістер
11
Активтерді сатудан (шығарудан) болған кірістер
12
Басқа кірістер
13
Кірістердің жиынтығы (3 – 13 аралығындағы жолдар сомасы)
14
Дайын өнімді (жұмысты, қызметті) сатумен байланысты шығыстар
15
Операциялық шығыстар
16
оның ішінде:
еңбекке ақы төлеу және іссапар шығыстары
амортизациялық аударымдар
салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша шығыстар (пайдаға салықтан басқа)
Қаржылық қызметпен байланысты шығыстар
Сыйақы төлеумен байланысты шығыстар
17
оның ішінде:
тартылған салымдар бойынша
алынған заемдар бойынша
алынған қаржылық жалдау бойынша
шығарылған бағалы қағаздар бойынша
"РЕПО" операциялары бойынша
Сыйақы төлеумен байланысты басқа шығыстар
18
Сыйақы төлеумен байланысты емес қаржылық қызмет бойынша шығыстар
19
оның ішінде:
аударым операцияларын жүзеге асырудан болған шығыстар
клирингтік операцияларды жүзеге асырудан болған шығыстар
кассалық операцияларды жүзеге асырудан болған шығыстар
инкассацияны жүзеге асырудан болған шығыстар
Басқа шығыстар
20
Шығыстардың жиынтығы (15 – 20 аралығындағы жолдар сомасы)
21

(стр. 1 – стр. 2)
3
Доходы, связанные
с финансовой
деятельностью
Доходы, связанные
с получением
вознаграждения
4
в том числе:
по корреспондент-
ским и текущим
счетам
по размещенным
вкладам
по предоставленным
займам
по предоставленной
финансовой аренде
по приобретенным
ценным бумагам
по операциям
«обратное РЕПО»
Прочие доходы,
связанные с получе-
нием вознаграждения
5
Доходы, не связан-
ные с получением
вознаграждения
6
в том числе:
доходы от осущест-
вления переводных
операций
доходы от осущест-
вления клиринговых
операций
доходы от осущест-
вления кассовых
операций
доходы от осущест-
вления инкассации
Прочие доходы, свя-
занные с финансовой
деятельностью
7
Доходы (расходы)
по финансовым
активам (нетто)
8
в том числе:
доходы (расходы)
от купли/продажи
финансовых активов
(нетто)
доходы (расходы) от
изменения стоимости
финансовых активов,
учтенных по спра-
ведливой стоимости
(нетто)
Доходы (расходы)
от переоценки
иностранной валюты
(нетто)
9
Прочие доходы, не
связанные с финан-
совой деятельностью
10
Доходы от участия
в капитале других
юридических лиц
11
Доходы от
реализации (выбытия)
активов
12
Прочие доходы
13
Итого доходов
(сумма строк с 3
по 13)
14
Расходы, связанные
с реализацией
готовой продукции
(работ, услуг)
15
Операционные
расходы
16
в том числе:
расходы на оплату
труда и
командировочные
амортизационные
отчисления
расходы по выплате
налогов и других
обязательных
платежей в бюджет
(кроме налога на
прибыль)
Расходы, связанные
с финансовой
деятельностью
Расходы, связанные
с выплатой
вознаграждения
17
в том числе:
по привлеченным
вкладам
по полученным
займам
по полученной
финансовой аренде
по выпущенным
ценным бумагам
по операциям «РЕПО»
Прочие расходы,
связанные с выпла-
той вознаграждения
18
Расходы по финан-
совой деятельности,
не связанные
с выплатой
вознаграждения
19
в том числе:
расходы от осущест-
вления переводных
операций
расходы от осущест-
вления клиринговых
операций
расходы от осущест-
вления кассовых
операций
расходы от осущест-
вления инкассации
Прочие расходы
20
Итого расходов
(сумма строк с 15
по 20)
21
Итого чистая при-
быль (убыток) до
налога на прибыль