Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкестендiру нөмiрлерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 29 наурыздағы № 50 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 6 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6219 болып енгізілді.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
"Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының заңдарын iске асыру (бұдан әрi - Заңдар) Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңдарын (бұдан әрi - Заңдар) iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес сәйкестендiру нөмiрлерi мәселелерi бойынша Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн.
2. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап бастап қолданысқа енгiзiледi және ресми жариялануға тиіс.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.07.15 № 111 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
3. Заң департаментi (Н.В. Сәрсенова):
1) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде осы қаулыны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, "Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталық" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнына, "Қазақстан депозиттерге кепiлдiк беру қоры", "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне мәлiмет үшiн жiберсiн.
4. Агенттiк Төрайымының қызметi (А.А. Кенже) Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында осы қаулыны жариялау шараларын қабылдасын.
5. Ақпараттық технологиялар департаменті (Қ.А. Түсіпов) "Кредиттік тіркелім" және "Екінші деңгейдегі банктерден алынған есепті-статистикалық ақпаратты жинау және өңдеу" автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйесін пысықтауды қамтамасыз етсін.

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 50. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2010 года № 6219.
В целях реализации Законов Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О национальных реестрах идентификационных номеров", "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам национальных реестров идентификационных номеров" (далее - Законы) Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести изменения и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года и подлежит официальному опубликованию.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15.07.2010 № 111 (порядок введения в действие см. п. 2).
3. Юридическому департаменту (Сарсенова Н.В.):
1) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан", Акционерного общества "Казахстанский фонд гарантирования депозитов", Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Департаменту информационных технологий (Тусупов К.А.) обеспечить доработку Автоматизированной информационной подсистемы "Кредитный регистр" и "Сбор и обработка отчетно-статистической информации от банков второго уровня".

6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттiк Төрайымының орынбасары М.Б. Байсыновқа жүктелсiн.
Төрайым Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігі
Басқармасының
2010 жылғы 29 наурыздағы
№ 50 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкестендiру нөмiрлерi бойынша енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар тiзбесi
Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкестендiру нөмiрлерi бойынша мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28 № 173 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.07.27 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Күші жойылды - ҚР Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2016 № 282 (қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Агенттік Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы № 329 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 3348 тiркелген):
осы қаулымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының және сақтандыру брокерлерінің есеп беру ережесінде:
31-қосымшасының 6 реттік нөмірінің жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
6
Бизнес – сәйкестендіру нөмірі
".
6. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 02.05.2019 № 70 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.04.2016 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 03.02.2014 № 9 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Байсынова М.Б.
Председатель
Е. Бахмутова
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 29 марта 2010 года № 50
Перечень
изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые
нормативные правовые акты Республики Казахстан
по вопросам идентификационных номеров
Внести в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан следующие изменения и дополнения по вопросам идентификационных номеров:
1. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.04.2012 № 173 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого дня его официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правления Национального банка РК от 27.07.2012 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2016 № 282 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
5. В постановление Правления Агентства от 27 ноября 2004 года № 329 "Об утверждении Правил представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3348):
в Правилах представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями и страховыми брокерами, утвержденных указанным постановлением:
строку, порядковый номер 6, приложения 31 изложить в следующей редакции:
"
6
Бизнес - идентификационный номер
".
6. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 02.05.2019 № 70 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.04.2016 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 03.02.2014 № 9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 147 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2014.10.22 № 210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2014.08.27 № 167 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.11.2019 № 196 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 18.01.2016 № 5 қаулысымен.
16. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
17. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.10.2018 № 257 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 21 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
19. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
20. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 263 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
21. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.05.2015 № 81 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
22. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
23. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 256 (01.04.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
24. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

10. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
11. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 210 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2014 № 167 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.11.2019 № 196 (вводится в действие с 01.01.2020).
в Правилах проведения конкурса по выбору банка-агента и требованиях, предъявляемых к банку-агенту, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 3) пункта 15 исключить.
14. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 31 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
15. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 18.01.2016 № 5.
16. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.10.2018 № 257 (вводится в действие с 01.01.2019).
18. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 87 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
19. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 263 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
21. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.05.2015 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
23. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 256 (вводится в действие с 01.04.2016).
24. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.

25. Агенттік Басқармасының "Ислам банкiн таңдау және оған таратылатын ислам банкiнiң инвестициялық депозит туралы шарты бойынша тартылған ақша есебiнен сатып алынған мүлiгi мен инвестициялық депозиттерi бойынша мiндеттемелерiн беру ережесiн бекiту туралы" 2009 жылғы 27 наурыздағы № 51 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 5664 тiркелген, "Юридическая газета" газетiнде 2009 жылғы 29 мамырда № 80 (1503) жарияланған):
осы қаулымен бекітілген Ислам банкiн таңдау және оған таратылатын ислам банкiнiң инвестициялық депозит туралы шарты бойынша тартылған ақша есебiнен сатып алынған мүлiгi мен инвестициялық депозиттерi бойынша мiндеттемелерiн беру ережесiнде:
12-тармақтың 5) тармақшасында:
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жеке сәйкестендіру нөмірі;";
он үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"бизнес – сәйкестендіру нөмірі;";
он төртінші абзацта ", статистикалық карточкасының" деген сөздер алынып тасталсын.
26. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
27. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 31.01.2019 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
28. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

25. В постановление Правления Агентства от 27 марта 2009 года № 51 "Об утверждении Правил выбора исламского банка и передачи ему имущества, приобретенного за счет денег, привлеченных по договору об инвестиционном депозите, и обязательств по инвестиционным депозитам ликвидируемого исламского банка" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5664, опубликованное 29 мая 2009 года в газете "Юридическая газета" № 80 (1677)):
в Правилах выбора исламского банка и передачи ему имущества, приобретенного за счет денег, привлеченных по договору об инвестиционном депозите, и обязательств по инвестиционным депозитам ликвидируемого исламского банка, утвержденных указанным постановлением:
в подпункте 5) пункта 12:
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"индивидуальный идентификационный номер;";
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"бизнес - идентификационный номер;";
в абзаце четырнадцатом слова ", статистической карточки" исключить.
26. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 31.01.2019 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.