Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см. P031327
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи согласно приложениям 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 353
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области информатизации и связи" на 2004 год
1. Стоимость: 171177 тысяч тенге (сто семьдесят один миллион сто семьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 9 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании"; статьи 8__ 18_ 21-24 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; статья 5 Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 18 сентября 1998 года N 4075 "О дальнейших мерах по совершенствованию подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июля 2003 года N 724 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О Концепции обучения государственных служащих".

2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
РҚАО-ның ескертуі.  P031327 қаулысын қараңыз
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 353, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігінің 2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
353-қосымша
Ескерту. 353-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.13. N 197AK  қаулысымен .
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Ақпараттандыру және байланыс саласындағы уәкiлеттi
органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 171177 мың теңге (бiр жүз жетпiс бiр миллион бiр жүз жетпiс жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының  8 ,   18,   21-24-баптары ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5-бабы ; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының  9-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк қызметшiлердi даярлау, қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыруды жетiлдiру жөнiнде одан әрi жүргiзiлетiн шаралар туралы" 1998 жылғы 18 қыркүйектегi N 4075  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 22 шiлдедегi N 724  қаулысы ; "Қызмет телефондары мен мемлекеттiк органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаң нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарына көлiк қызметiн көрсету үшiн қызметтiк жеңiл автомобильдердi пайдалануды ретке келтiру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы ; "Мемлекеттiк қызметшiлердi оқыту тұжырымдамасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи и его территориальных органов для достижения максимально эффективного выполнения возложенных на них функций и задач. Обновление теоретических и практических знаний, умений навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи и его территориальных органов; повышение профессиональной квалификации государственных служащих; системно-техническое обслуживание локально-вычислительной сети Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи и его территориальных органов; техническое обслуживание компьютерной и оргтехники; сопровождение информационно-телекоммуникационных ресурсов Агентства и его территориальных органов, включающее в себя абонентскую и арендную плату за услуги по доступу к сетям передачи данных; выдача лицензий и иных разрешительных документов и контроль за соблюдением лицензиатами квалификационных требований к лицензируемым видам деятельности; укрепление материально-технической базы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспече-
ние дея-
тельности
уполномо-
ченного
органа в
области
информа-
тизации и
связи
2         001  Аппарат    Содержание центрального   В те-  Агент-
централь-  аппарата Агентства Рес-   чение  ство
ного       публики Казахстан по ин-  года   Респуб-
органа     форматизации и связи             лики
согласно лимита штатной          Казах-
численности в количестве         стан по
66 единиц.                       инфор-
Приобретение услуг по            матиза-
изготовлению бланков:            ции и
строгой отчетности в             связи
количестве 10000 штук;
бланков лицензий в коли-
честве 2000 штук, разре-
шений в количестве 10000
штук.
Проведение работ по сис-
темно-техническому об-
служиванию локально-
вычислительной сети, тех-
ническому обслуживанию
компьютерной техники в
количестве 66 единиц и
оргтехники в количестве
26 единиц.
Телекоммуникационные
услуги.
Содержание и аренда авто-
транспорта согласно
утвержденному нормативу
положенности в количестве
5 единиц.
Разработка нормативно-
правовых документов по 7
темам.
3         002  Аппараты   Содержание территориаль-  В те-  Агент-
террито-   ных органов Агентства     чение  ство
риальных   Республики Казахстан      года   Респуб-
органов    информатизации и связи           лики
согласно лимита штатной          Казах-
численности в количестве         стан по
113 единиц. Содержание и         информа-
аренда автотранспорта            тизации
согласно утвержденному           и связи
нормативу положенности в
количестве 16 единиц.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген мiндеттердi барынша тиiмдi атқаруға қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi мен оның аумақтық органдарының қызметiн қамтамасыз ету. Өздерiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi атқару және кәсiби шеберлiгiн жетiлдiру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес кәсiби қызметi саласындағы бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдерiн, дағды шеберлiктерiн жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгiнiң орталық аппараты мен оның аумақтық органдарын ұстау; мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiптiк бiлiктiлiгiн арттыру; Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi мен оның аумақтық органдарының жергiлiктi-есептеу желiлерiне жүйелi-техникалық қызмет көрсету; ұйымдастыру техникасына техникалық қызмет көрсету; Агенттiк пен оның аумақтық органдарының деректер беру желiлерiне қол жеткiзу жөнiндегi қызметтер үшiн абоненттiк және жалдық төлемдердi қамтитын ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерiн қамтамасыз ету; лицензиялар мен өзге де рұқсат ету құжаттарын беру және лицензиаттардың лицензияланатын қызмет түрлерiне қойылатын талаптарды сақтауына бақылау жасау; материалдық-техникалық базаны нығайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   001       Ақпараттан.
дыру және
байланыс
caласын.
дағы уәкi.
леттi
органның
қызметiн
қамтама.
сыз ету
2        001  Орталық      66 бiрлiк мөлше.    Жыл    Қазақстан
органның     рiндегi штат        ішінде Республикасы.
аппараты     санының лимитiне           ның Ақпарат.
сәйкес Қазақстан           тандыру және
Республикасы               байланыс
Ақпараттандыру             жөніндегі
және байланыс              агенттігі
жөнiндегi агенттi.
гiнiң орталық
аппаратын ұстау.
Бланктердi: қатаң
есептiлiк бланкте.
рiн 10000 дана
мөлшерiнде; лицен.
зиялардың бланкте.
рiн 2000 дана
мөлшерiнде, рұқсат.
тардың 10000 дана
мөлшерiнде сатып алу.
Жергiлiкті-есептеу
желiлерiне жүйелiк-
техникалық қызмет
көрсету, 66 бiрлiк
мөлшерiндегi компью.
терлiк техникаға
және 26 бiрлiк
мөлшерiндегi
ұйымдастыру техни.
касына техникалық
қызмет көрсету
бойынша жұмыстар
жүргiзу.
Телекоммуникациялық
қызметтер.
Бекітiлген 5 бiрлiк
мөлшерiндегi тиiс.
тiлiк нормативiне
сәйкес автокөлiктi
ұстау және жалға
алу.
7 тақырып бойынша
нормативтiк құқық.
тық құжаттар
әзiрлеу.
3        002  Аумақтық     113 бiрлiк мөлше.   Жыл    Қазақстан
органдар.    рiндегi штат саны.  ішінде Республикасы.
дың аппа.    ның лимитiне сәйкес        ның Ақпарат.
раттары      Қазақстан Республи.        тандыру және
касы Ақпараттандыру        байланыс
және байланыс              жөнiндегi
жөнiндегi агенттi.         агенттiгi
гінiң аумақтық
органдарын ұстау.
Бекiтiлген 16 бiр.
лiк мөлшерiндегi
тиiстілік нормати.
вiне сәйкес авто.
көлiктi ұстау және
жалға алу.

4         007  Повышение  Приобретение услуг по     В те-  Агент-
квалифи-   повышению квалификации    чение  ство
кации      государственных служащих  года   Респуб-
государ-   согласно утвержденному           лики
ственных   плану повышения квалифи-         Казах-
служащих   кации, в том числе обу-          стан по
чение государственному           информа-
языку. Среднегодовое             тизации
количество государствен-         и связи
ных служащих, проходящих
курсы повышения квалифи-
кации - 62 единицы.
5         009  Мате-      Приобретение:             В те-  Агент-
риально-   источников бесперебойного чение  ство
техничес-  питания в количестве - 2  года   Респуб-
кое осна-  комплекта; компьютерного         лики
щение      оборудования в количестве        Казах-
государ-   - 15 комплектов;                 стан по
ственных   организационной техники в        информа-
органов    количестве - 15 комплек-         тизации
тов;                             и связи
лицензионного программ-
ного обеспечения - 1
комплект;
ноутбуков - 6 единиц;
принтеров - 8 единиц.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 13 декабря 2004 г. N 197ак .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение Агентством Республики Казахстан по информатизации и связи и его территориальными органами возложенных функций и задач; повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями; оперативное выявление и пресечение нарушений лицензионного законодательства.
Приложение 354
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Создание системы мониторинга радиочастотного спектра и
радиоэлектронных средств" на 2004 год
1. Стоимость: 324950 тысяч тенге (триста двадцать четыре миллиона девятьсот пятьдесят тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: пункты 5 и 25 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 17 апреля 1995 года "О лицензировании"; статья 5 Закона Республики Казахстан от 18 мая 1999 года "О связи"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Закон Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах"; Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359 "О Государственной программе обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан на 2000-2003 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1355 "Некоторые вопросы создания и запуска национального геостационарного спутника связи и вещания"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 ноября 2000 года N 1665 "О некоторых вопросах транспортно-коммуникационного комплекса Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2001 года N 1293 "Об утверждении Правил приобретения (продажи), регистрации, проектирования, строительства (установки), эксплуатации на территории Республики Казахстан и ввоза из-за границы радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 января 2002 года N 114 "Об утверждении Программы создания единой системы учета данных радиоизлучающих средств, работающих на территории Республики Казахстан". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 13 декабря 2004 г. N 197ак .

4        007  Мемлекеттік  Бекiтiлген білікті. Жыл    Агенттік
қызметшiлер. ліктi көтеру        ішінде және оның
дiң бiлiк.   жоспарына сәйкес           аумақтық
тiлiгiн      мемлекеттiк қызмет.        органдары
арттыру      шілердiң бiлiктілі.
гiн көтеру, оның
iшiнде мемлекеттiк
тiлге оқыту жөнiн.
дегi қызмет көрсе.
тулердi сатып алу.
Бiлiктілігiн көтеру
курстарынан өтетiн
мемлекеттiк қызмет.
шiлердiң жылдық
орташа саны - 62
бiрлiк.
5        009  Мемлекеттiк  Мыналарды:          Жыл    Қазақстан
органдарды   үздiксiз қуат беру  ішінде Республикасы.
материал.    көздерiн - 2 жиын.         ның Ақпарат.
дық-техника. тық мөлшерiнде;            тандыру және
лық жарақ.   компьютерлiк               байланыс
тандыру      жабдықтарды - 15           жөніндегі
жиынтық мөлшерiнде;        агенттігі
ұйымдастыру техни.
касын - 15 жиынтық
мөлшерiнде;
лицензиялық бағдар.
ламалық қамтамасыз
ету - 1 жиынтық,
ноутбуктер - 6
бiрлiк; принтерлер
- 8 бірлік мөлшерiнде
сатып алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi мен оның аумақтық органдарының жүктелген функциялар мен мiндеттердi сапалы және уақтылы орындауы; мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби мемлекеттiк қызметтiң талаптарына сай, қазiргi заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес кәсiби деңгейiн көтеру; лицензиялық заңнаманы бұзушылықтарды жедел анықтау және жолын кесу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
354-қосымша
Ескерту. 354-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.13. N 197AK  қаулысымен .
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Радиожиiлiк өрiсiнiң және радиоэлектрондық құралдардың мониторинг жүйесiн құру"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 324950 мың теңге (үш жүз жиырма төрт миллион тоғыз жүз елу мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы  Заңы ; "Байланыс туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 18 мамырдағы Заңының 5-бабы; "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуiрдегi Заңының  9-бабының 5 және 25-тармақтары; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ақпараттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359  Жарлығы ; Байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигiн жасау және ұшырудың кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1355  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының көлiк-коммуникация кешенiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 қарашадағы N 1665  қаулысы; "Қазақстан Республикасының аумағында радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиiлiктi құрылғыларды сатып алудың (сатудың), тiркеудiң, жобалаудың, салудың (орнатудың), пайдаланудың және шетелден әкелудің ережесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 6 қазандағы N 1293  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс iстейтiн радиосәуле шығаратын құралдардың деректерiн есепке алудың бірыңғай жүйесiн құру бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 26 қаңтардағы N 114  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание системы технического радиоконтроля в Республике Казахстан, которая позволит: обеспечить полноценное регулирование использования радиочастотного спектра, отследить работающие радиоэлектронные средства, обнаружить источники радиопомех, проверить соответствие заявляемых параметров радиоэлектронных средств реальным; увеличить поступления в государственный бюджет за использование радиочастотного спектра, вследствие выявления максимального количества незаконно работающих радиоэлектронных средств; создать базу данных для оперативного обмена информации между различными уровнями управления; автоматизировать процесс пеленга источника радиопомехи; принимать эффективные меры по защите государственных информационных ресурсов.
5. Задачи бюджетной программы: закуп необходимого радиоконтрольного оборудования для территориальных органов по связи и информатизации Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи, создание и оснащение стационарных пунктов и передвижных станций технического радиоконтроля, создание базы данных для цифровой карты Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   002        Создание   Формирование картографи-  В те-  Агент-
системы    ческой подсистемы базы    чение  ство
мониторин- данных для электронной    года   Респуб-
га радио-  цифровой карты террито-          лики
частотного рии Республики Казахстан         Казах-
спектра и  (за исключением террито-         стан по
радио-     рий городов и населенных         информа-
электрон-  пунктов) - 1 штука.              тизации
ных        Приобретение:                    и связи
средств    подвижной станции техни-
ческого радиоконтроля - 2
штуки;
оборудования для стацио-
нарного радиоконтрольного
пункта - 4 комплекта;
выносной пеленгационный
пункт - 1 комплект;
анализатора спектра в
комплекте - 1 штука;
комплект ответвителей -
7 штук;
малошумящего усилителя -
7 штук;
измерителя мощности - 1
штука.
Обеспечение контроля за
ходом выполнения работ по
Контракту на создание и
поставку на геостационарную
орбиту телекоммуникационного
спутника связи и вещания,
сопутствующего наземного
комплекса управления
космическими аппаратами и
системы мониторинга связи;
увеличение уставного
капитала АО "Республикан-
ский центр космической связи
и электромагнитной совмести-
мости радиоэлектронных
средств" (далее - Общество)

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасында радиожиiлiк спектрiн пайдаланудың толыққанды реттелуiн қамтамасыз етуге, жұмыс iстеп тұрған радиоэлектрондық құралдарды қадағалауға, радиобөгеуiлдердiң көздерiн анықтауға, радиоэлектрондық құралдардың мәлiмделген параметрлерінің нақтыларына сәйкестiгiн тексеруге, заңсыз жұмыс iстейтiн радиоэлектрондық құралдардың ең көп санын анықтау салдарынан радиожиiлiк спектрін пайдаланғаны үшiн мемлекеттiк бюджетке түсiмдердi ұлғайтуға, басқарудың әртүрлi деңгейлерiнiң арасында ақпаратпен жедел алмасу үшiн деректер базасын жасауға, радиобөгеуiл көзiн торуылдау процесiн автоматтандыруға, мемлекеттiк ақпараттық ресурстарды қорғау жөнiнде тиiмдi шаралар қабылдауға мүмкiндiк беретiн техникалық радиобақылау жүйесiн жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгiнiң байланыс және ақпараттандыру жөнiндегi аумақтық органдары үшiн қажеттi радиобақылау жабдықтарын сатып алу, техникалық радиобақылаудың стационарлық пункттерi мен жылжымалы станцияларын құру және жарақтандыру, Қазақстан Республикасының цифрлы картасы үшiн деректер қорын жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Радиожиiлiк  Қазақстан Республи. Жыл    Қазақстан
өрiсiнiң     касы аумағының      бойы   Республикасы.
және paдио.  (қалалар мен елдi          ның Ақпарат.
электрондық  мекендердiң аумақ.         тандыру және
құралдардың  тарын қоспағанда)          байланыс
мониторинг   электронды цифрлық         жөніндегі
жүйесiн      картасына арналған         агенттігі
құру         деректер қорының
картографиялық кiшi
жүйесiн қалыптас.
тыру - 1 дана;
Мыналарды сатып
алу:
техникалық радиоба.
қылаудың жылжымалы
станциясы - 2 дана;
стационарлық радио.
бақылау пунктiне
арналған жабдықтар
- 4 жиынтық;
көшпелi пеленгация.
лық пунктi - 1
жиынтық;
жиынтықтағы спектр
талдағышы - 1 дана;
тармақтану жиынтығы
- 7 дана;
аз шуылды күшейт.
кiш - 7 дана;
Байланыс және хабар
тарату телекоммуника-
циялық спутнигiн және
iлеспе ғарыштық аппа-
раттарды жерден басқару
кешенi мен байланыс
мониторингі жүйесін
жасауға және геостан-
циялық орбитаға қоюға
арналған келiсiм-шарт
бойынша жұмыстардың
орындалу барысын бақы-
лауды қамтамасыз ету;
"Ғарыштық байланыс
және радиоэлектрондық
құралдардың электромаг-
ниттiк үйлесiмдiлігі
республикалық орталығы"
АҚ (бұдан әрi - Қоғам)
жарғылық капиталын

в сумме 15770,2 (пятнадцать
миллионов семьсот семьдесят
тысяч двести) тенге, в том
числе:
- на разработку проектно-
сметной документации, оплату
государственной экспертизы,
проведение ремонтно-рестав-
рационных работ здания,
передаваемого Обществу.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 13 декабря 2004 г. N 197ак .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественные показатели:
Приобретение:
подвижной станции технического радиоконтроля - 2 штуки;
оборудования для стационарного радиоконтрольного пункта - 4 комплекта;
выносного пеленгационного пункта - 1 комплект;
анализатора спектра в комплекте - 1 штука;
комплекта ответвителей - 7 штук;
малошумящего усилителя - 7 штук;
измерителя мощности - 1 штука.
Качественные показатели:
снижение угрозы безопасности государства; выявление незаконно-действующих пользователей радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств;
повышение результативности работ по жалобам пользователей радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств на помехи и электромагнитную совместимость. Обеспечение качественного исполнения этапов работ по созданию телекоммуникационного спутника связи и вещания, сопутствующего наземного комплекса управления космическими аппаратами и системы мониторинга связи. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 13 декабря 2004 г. N 197ак .
Приложение 355
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 003
"Прикладные научные исследования в области
информатизации и связи" на 2004 год
1. Стоимость: 26400 тысяч тенге (двадцать шесть миллионов четыреста тысяч тенге).
2 Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2003 года N 168 "Об утверждении Программы развития отрасли телекоммуникаций Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 1999 N 145 "О некоторых вопросах формирования и реализации программ прикладных научных исследований, выполняемых за счет средств республиканского бюджета".

15770,2 (он бес миллион
жетi жүз жетпiс мың екi
жүз) теңге сомасында
ұлғайту, оның iшiнде:
- жобалау-сметалық
құжаттаманы әзiрлеуге,
мемлекеттiк сараптамаға
ақы төлеуге, Қоғамға
берiлетiн ғимаратты
жөндеу-қалпына келтiру
жұмыстарын жүргiзуге.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Сандық көрсеткіштер:
Мыналарды сатып алу:
техникалық радиобақылаудың жылжымалы станциясы - 2 дана;
стационарлық радиобақылау пунктiне арналған жабдықтар - 4 жиынтық;
көшпелi пеленгациялық пунктi - 1 жиынтық;
жиынтықтағы спектр талдағышы - 1 дана;
тармақтану жиынтығы - 7 дана;
аз шуылды күшейткiш - 7 дана;
қуат өлшеуiш - 1 дана.
Сапалық көрсеткiштерi:
мемлекет қауiпсiздiгiне қатердi азайту; заңсыз әрекет ететiн радиожиiлiк спектрiн және радиоэлектронды құралдарды қолданушыларды анықтау;
радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиiлiктi қондырғыларды пайдаланушылардың бөгеуiлдерге және электромагниттік қосылушылыққа шағымдары бойынша жүргізілетін жұмыстардың нәтижелілігін арттыру. Байланыс және хабар тарату телекоммуникациялық спутнигін, iлеспе ғарыштық аппараттарды жерден басқару кешенi мен байланыс мониторингі жүйесiн құру жөнiндегi жұмыстар кезеңiнiң сапалы орындалуын қамтамасыз ету. <*>
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
355-қосымша
Ескерту. 355-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің  2004.12.13. N 197AK  қаулысымен .
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Ақпараттандыру және байланыс саласындағы қолданбалы
ғылыми зерттеулер"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 26400 мың теңге (жиырма алты миллион төрт жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының телекоммуникациялар саласын дамытудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 18 ақпандағы N 168  қаулысы ; "Республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен орындалатын қолданбалы ғылыми зерттеулер бағдарламаларын қалыптастыру мен iске асырудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 23 ақпандағы N 145  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение на современном научно-техническом уровне разработки и внедрения методов, ориентированных на создание научно-методического и нормативного базиса развития отрасли информатизации и связи в рыночных условиях.
5. Задачи бюджетной программы: проведение прикладных научных исследований по разработке методологии технической эксплуатации сетей и систем телекоммуникации с учетом особенностей Казахстана и в соответствии с рекомендациями Международного союза электросвязи и требованиями, возникающими в результате модернизации сетей и систем телекоммуникаций, проведение экономического анализа отрасли телекоммуникации и разработка методологических подходов по организации и предоставлению универсального доступа к услугам телекоммуникаций (общедоступные услуги), исследование проблем и разработка методов по определению основных направлений в развитии информатизации, анализ и исследование проблем метрологии, стандартизации и сертификации в области информатизации и разработка технических требований.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   003        Прикладные Проведение прикладных     В те-  Агент-
научные    научных исследований в    чение  ство
исследова- области информатизации и  года   Респуб-
ния в об-  связи по 5-и направлениям        лики по
ласти ин-                                   информа-
форматиза-                                  тизации
ции и                                       и связи
связи
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 13 декабря 2004 г. N 197ак .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработка и внедрение технических требований по эксплуатации оборудования связи, систем и сетей связи, проведение экономического анализа отрасли телекоммуникаций, на основании которого рынок телекоммуникаций будет разделен на конкурентный и дотационный сегменты; разработка технического задания на создание национальной информационной инфраструктуры.
Приложение 356
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 005
"Создание государственных баз данных"
на 2004 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: ақпараттандыру және байланыс салаларын нарықтық жағдайларда дамытудың ғылыми-әдiстемелiк және нормативтiк базисiн жасауға бағдарланған әдiстердi қазiргi заманғы ғылыми техникалық деңгейде әзiрлеу мен енгiзудi қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстанның ерекшелiктерiн ескере отырып және Халықаралық электр байланысы одағының ұсынымдарына және телекоммуникациялардың желiлерi мен жүйелерiн жаңарту нәтижесiнде пайда болған талаптарға сәйкес телекоммуникациялардың желiлерi мен жүйелерiн техникалық пайдаланудың әдiснамасын әзiрлеу жөнiнде қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргiзу, телекоммуникациялар саласына экономикалық талдау жүргiзу және телекоммуникациялар қызметтерiне (жалпыға бiрдей қол жетiмдi қызметтер) әмбебап қол жеткiзудi ұйымдастыру және беру жөнiндегi әдiснамалық тәсiлдердi әзiрлеу, ақпараттандыруды дамытудың негiзгi бағыттарын айқындау жөнiндегi проблемаларды зерттеу және әдiстер әзiрлеу, ақпараттандыру саласындағы метрология, стандарттау және сертификаттау проблемаларын талдау мен зерттеу және техникалық талаптар әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   003       Ақпараттан.  Ақпараттандыру және Жыл    Қазақстан
дыру және    байланыс саласында  iшiнде Республикасы.
байланыс     5 бағыт бойынша            ның Ақпарат.
саласындағы  қолданбалы ғылыми          тандыру және
қолданбалы   зерттеулер жүргiзу.        байланыс
ғылыми                                  жөнiндегi
зерттеулер                              агенттiгi
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: байланыс жабдықтарын, байланыстың жүйелерi мен желiлерiн пайдалану жөнiнде техникалық талаптар әзiрлеу және енгiзу, оның негiзiнде телекоммуникация рыногы бәсекелiк және дотациялық сегменттерге бөлiнетiн телекоммуникация саласына экономикалық талдау жүргiзу, ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын құруға арналған техникалық тапсырма әзiрлеу.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
356-қосымша
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттiк деректер базаларын құру"
деген 005 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 243433 тысячи тенге (двести сорок три миллиона четыреста тридцать три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; статья 5 Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2002 года N 308с "О внедрении РНиОН"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 565 "Об утверждении Программы перехода на единый номер физического (юридического) лица (идентификационный номер (бизнес - идентификационный номер) в целях создания Национальных реестров Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: совершенствование существующих процедур регистрации физических и юридических лиц, обеспечение взаимодействия создаваемых автоматизированных систем учета населения, улучшение контроля использования ресурсов Казахстана, с применением прогрессивных информационных технологий, создание и ведение базы данных "Физические лица", "Ресурсы Казахстана" и "Юридические лица".
5. Задачи бюджетной программы: организация взаимодействия Государственной базы данных (далее - ГБД) "Физические лица" с ведомственными информационными системами, организация поддержки регистрационного кода физического лица в ведомственных ИС, разработка программного обеспечения первой очереди ГБД "Юридические лица" и "Ресурсы Казахстана", организация поддержки единого регистрационного кода юридического лица, создание электронного идентификационного документа юридического лица.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 243433 мың теңге (екi жүз қырық үш миллион төрт жүз отыз үш мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5-бабы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңының  5-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бірыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 4 сәуірдегі N 492  қаулысы ; "Салық төлеушілердің және салық салу объектiлерiнiң мемлекеттік тiзiлiмi" ақпараттық жүйесiн енгiзу жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 31 наурыздағы N 308  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық тiзiлiмдерiн жасау мақсатында Жеке (заңды) тұлғаның бiрыңғай нөмiрiне (сәйкестендiру нөмiрiне (бизнес-сәйкестендiру нөмiрiне) көшу бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 11 маусымдағы N 565  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жеке және заңды тұлғаларды тiркеудiң қолданылып жүрген рәсiмдерiн жетiлдiру, құрылатын халықтың есебiн жүргiзудiң автоматтандырылған жүйелерiнiң өзара iс-қимылын қамтамасыз ету, озық ақпараттық технологияларды пайдалана отырып Қазақстан ресурстарының пайдаланылуын бақылауды жақсарту, "Жеке тұлғалар", "Қазақстанның ресурстары" және "Заңды тұлғалар" деректер қорларын құру және жүргiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Жеке тұлғалар" Мемлекеттiк деректер қорының (бұдан әрi - МДБ) ведомстволық ақпараттық жүйелермен өзара iс-қимылын ұйымдастыру, жеке тұлғаның ведомстволық АЖ-дағы тiркеу кодын қолдауды ұйымдастыру, "Заңды тұлғалар" және "Қазақстанның ресурстары" МДБ бiрiншi кезегiн бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу, заңды тұлғаның бiрыңғай тiркеу кодын қолдауды ұйымдастыру, "заңды тұлғаның электронды бiрдейлендiру құжатын жасау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   005        Создание   1. Развитие ГБД "Физи-    В те-  Агент-
государ-   ческие лица":             чение  ство
ственных   1.1. Развитие и внедрение года   Респуб-
баз данных информационной системы по        лики
ведению ГБД "Физические          Казах-
лица" с учетом интеграции        стан по
с ведомственными система-        информа-
ми.                              тизации
2. Создание первой очере-        и связи
ди ГБД "Юридические
лица":
2.1. Разработка техно-
рабочего проекта, в том
числе прикладного прог-
раммного обеспечения.
2.2. Внедрение в пилотной
зоне.
3. Создание "Адресного
регистра" для обеспечения
функционирования государ-
ственных баз данных.
4. Создание первой очере-
ди ГБД "Ресурсы Казахста-
на":
4.1. Разработка техно-
рабочего проекта, в том
числе прикладного прог-
раммного обеспечения.
5. Приобретение техничес-
ких средств - 3 комплекта.
6. Приобретение базового
программного обеспечения
- 3 комплекта.
7. Консалтинговые услуги
и управление проектами
государственных баз дан-
ных.
8. Приобретение теле-
коммуникационных услуг
для обеспечения внедрения
государственных баз дан-
ных.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественные показатели:
Приобретение системного и базового программного обеспечения - 3 комплекта.
Приобретение технических средств - 3 комплекта.
Качественные показатели:
Создание интерфейсов взаимодействия государственной базы данных "Физические лица" и ведомственных информационных систем для объединения единой логикой всех систем регистрации физических лиц в ЗАГСах, паспортных столах, сферах социального страхования, медицинского, пенсионного обеспечения, налоговой и других служб; техническая поддержка межведомственных информационных систем; интеграция существующих систем регистрации юридических лиц в единую базу данных "Юридические лица"; на основе требований к информационной системе ГБД "Ресурсы Казахстана" и с учетом существующих элементов геоинформационных систем обеспечения технической реализации комплексной системы, которая в дальнейшем позволит создать обширную информационную основу для долгосрочного прогнозирования социально-экономического развития Республики Казахстан.
Приложение 357
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 006
"Техническое сопровождение системы мониторинга
радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств"
на 2004 год

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   005       Мемлекеттiк  1. "Жеке тұлғалар"  Жыл    Қазақстан
деректер     МДБ дамыту:         iшiнде Республикасы.
базаларын    1.1. Ведомстволық          ның Ақпарат.
құру         жүйелермен интегра.        тандыру және
цияны ескере отырып        байланыс
"Жеке тұлғалар"            жөнiндегi
МДБ жүргiзу жөнiн.
дегi ақпараттық
жүйені дамыту және
енгізу.
2. "Заңды тұлғалар"
МДБ бiрiншi кезегін
құру:
2.1. Техно-жұмыс
жобасын, оның
ішінде қолданбалы
бағдарламалық
қамтамасыз етуді
әзірлеу.
2.2. Тәжiрибелік
аймақта енгiзу.
3. Мемлекеттiк
деректер қорларының
жұмыс iстеуiн
қамтамасыз ету үшін
"Мекен-жайлық
тіркелім" құру.
4. "Қазақстанның
ресурстары" МДБ
бiрiншi кезегiн
құру:
4.1. Техно-жұмыс
жобасын, оның iшiн.
де қолданбалы
бағдарламалық
қамтамасыз етудi
әзiрлеу.
5. Техникалық құрал.
дар сатып алу - 3
жиынтық.
6. Базалық жүйелi
бағдарламалық
қамтамасыз ету -
3 жиынтық.
7. Консалтингтiк
қызмет көрсетулер
және мемлекеттiк
деректер қорларының
жобаларын басқару.
8. Мемлекеттiк
деректер қорларының
енгiзiлуiн қамтама.
сыз ету үшiн
телекоммуникациялық
қызмет көрсетулердi
сатып алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелері:
Сандық көрсеткiштер: Жүйелi және базалы бағдарламалық қамтамасыз етудi сатып алу - 3 жиынтық.
Техникалық құралдар сатып алу - 3 жиынтық.
Сапалық көрсеткiштер:
Жеке тұлғаларды АХАТ-тарда төлқұжат үстелдерiнде, әлеуметтiк сақтандыру, медициналық, зейнетақымен қамтамасыз ету салаларында, салық және басқа да қызметтерде тiркеудiң барлық жүйесiн бiрыңғай қисынға бiрiктiру үшiн "Жеке тұлғалар" мемлекеттiк деректер базасы мен ведомстволық ақпараттық жүйелер өзара iс-қимылының интерфейстерiн құру; ведомствоаралық ақпараттық жүйелердi техникалық қолдау; заңды тұлғаларды тiркеудiң қазiргi жүйелерiн бiрыңғай "Заңды тұлғалар" деректер қорына бiрiктiру; "Қазақстанның ресурстары" МДҚ ақпараттық жүйесiне қойылатын талаптардың негiзiнде және геоақпараттық жүйелерiнiң қолданыстағы элементтерiн ескере отырып, Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуын ұзақ мерзiмдi болжау үшiн кең ақпараттық негiз жасауға мүмкiндiк беретiн кешендi жүйенiң техникалық iске асырылуын қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
357-қосымша
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Радиожиiлiк өрiсiнiң және радиоэлектрондық құралдардың мониторинг жүйесiн техникалық сүйемелдеу"
деген 006 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 82818 тысяч тенге (восемьдесят два миллиона восемьсот восемнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", Закон Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2003 года N 1355 "Некоторые вопросы создания и запуска национального геостационарного спутника связи и вещания". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 марта 2004 г. N 197а .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие национальной спутниковой системы связи и вещания обеспечение бесперебойной деятельности системы мониторинга радиочастотного спектра. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 марта 2004 г. N 197а .
5. Задачи бюджетной программы: формирование уставного капитала акционерного общества "Республиканский центр космической связи и электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств, техническое сопровождение системы радиомониторинга радиочастотного спектра и системы учета данных радиоизлучающих средств гражданского назначения. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 марта 2004 г. N 197а ; от 17 сентября 2004 г. N 197с .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   006        Техничес-  Формирование             В те-  Агент-
кое сопро- уставного капитала       чение  ство
вождение   акционерного общества    года   Респуб-
системы    "Республиканский центр          лики
мониторин- космической связи и             Казах-
га радио-  электромагнитной                стан по
частот-    совместимости радиоэлек-        информа-
ного       тронных средств" в              тизации
спектра    размере 20 190 тыс.тенге,       и связи
и радио-   в том числе включающего
электрон-  в себя разработку
ных        предпроектной и
средств    проектной документации
на создание наземного
комплекса управления
космическими аппаратами
и системы мониторинга
связи.
Проведение технического
сопровождения системы
мониторинга радиочастот-
ного спектра и радиоэлек-
тронных средств:
охрана 15 помещений;
содержание 15 стационарных
радиоконтрольных пунктов
(СРКП); аренда помещений
для 15 СРКП; аренда 6 боксов
для спецавтотранспорта;
содержание 6 единиц
спецавтотранспорта;
внесение в государствен-
ный реестр и проведение
государственной поверки
средств измерений - 84
единиц;
командировочные расходы
связанные с поверкой
средств измерений;
провоз багажа;
ремонт радиоконтрольного
и радиоизмерительного
оборудования в количестве
12 единиц;
услуги связи - 15 аппаратов.
Разработка и внедрение
проекта выделенной сети
передачи данных в электронном
виде для республиканской
учетной базы данных
радиочастотных присвоений.      ------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 марта 2004 г. N 197а ; от 17 сентября 2004 г. N 197с .

1. Құны: 82818 мың теңге (сексен екi миллион сегiз жүз он сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы , Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы Заңы, "Байланыс және хабар тарату ұлттық геостационарлық спутнигін жасау және ұшырудың кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 30 желтоқсандағы N 1355 қаулысы.<*>
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.03.26. N 197а   қаулысымен .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: радиожиiлiк спектрiнiң мониторингi жүйесiнiң кiдiрiссiз қызметiн қамтамасыз ету, ұлттық байланыс және хабар тарату спутниктiк жүйесiн дамыту. <*>
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.03.26. N 197а   қаулысымен .
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Ғарыштық байланыс және радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімдігі республикалық орталығы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын қалыптастыру, радиожиілік спектрінің радиомониторингілеу жүйесін және азаматтық пайдаланымдағы радио сәуле шығару құралдарының деректерін есепке алу жүйесін техникалық сүйемелдеу. <*>
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.03.26. N 197а   қаулысымен .
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.09.17. N 197c   қаулысымен .
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   006       Радиожиiлiк  "Ғарыштық байланыс  Жыл    Қазақстан
өрiсiнiң     және радиоэлектр-   ішінде Республикасы.
және радио.  ондық құралдардың          ның Ақпарат.
электрондық  электромагниттік           тандыру және
құралдардың  үйлесiмдiлігі              байланыс
мониторинг   республикалық              жөніндегі
жүйесiн      орталығы" акцио-           агенттігі
техникалық   нерлiк қоғамының
сүйемелдеу   20 190 мың теңге,
соның ішінде ғарыш
аппараттарын жерден
басқару кешенін
және байланыс мони-
торингінің жүйесін
дайындауға арналған
жобалау алдындағы
және жобалау құжат-
тамасын әзірлеуді
өзіне қамтитын жар-
ғылық капиталын қа-
лыптастыру. Радио-
жиiлiк спектрiнiң
және радиоэлектрондық
құралдардың монито.
ринг жүйесiн техни.
калық алып жүрудi
жүргiзу:
15 үй-жайды күзету;
15 стационарлық ра-
диобақылау пунктте-
рін (СРБП) ұстау;
15 СРБП үшін үй-жай-
ларды жалға алу;
арнайы автокөлік үшін
6 боксты жалға алу;
6 арнайы автокөлікті
ұстау"; "байланыс
қызметтері - 15 аппа-
рат, 84 бiрлiк өлшеу
құралдарын мемле.
кеттiк тiзiлiмге
енгiзу және мемле.
кеттiк тексеру
жүргiзу;
өлшеу құралдарын
тексеруге байла.
нысты iссапарлық
шығыстар;
жол жүгін алып өту;
12 бiрлiк мөлшерiн.
дегi радиобақылау
және радиоөлшеу
жабдықтарын жөндеу.
Республикалық радио-
жиілік тағайындау
дерекқоры үшін элек-
тронды түрде дерек-
терді берудің бөлін-
ген желісінің жобасын
әзірлеу және енгізу. <*>  ___________________________________________________________________
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.09.17. N 197c   қаулысымен .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Содержание оборудования в технически исправном состоянии, отвечающем требованиям метрологии и стандартизации, получение качественных измерений при проведении обследований сетей телекоммуникаций, проверок лицензируемой деятельности, выявлении незаконно действующих передающих средств, устранении радиопомех, повышение эффективности процесса пользования радиочастотным спектром.
Приложение 358
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 007
"Создание единой системы электронного документооборота
государственных органов" на 2004 год
1. Стоимость: 92995 тысяч тенге (девяносто два миллиона девятьсот девяносто пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; статья 5 Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2001 года N 1351 "Об утверждении Правил ведения государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение оперативности и качества принятия управленческих решений; повышение эффективности государственного управления в целом через внедрение единой технологии обработки электронных документов на всех уровнях государственного управления и единой идеологии электронного документооборота с помощью механизмов коллективного использования документов.
5. Задачи бюджетной программы: создание системы электронного документооборота между государственными органами; использование и проведение обучения единой технологии обработки информации на всех уровнях управления; рациональная организация информационных потоков, исключение дублирования информации и повышение ее достоверности, актуальности и безопасности.

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жабдықтарды метрология мен стандарттаудың талаптарына жауап беретiндей техникалық жарамды жағдайда ұстау, телекоммуникациялар желiлерiне зерттеулер, лицензиялық қызметке тексерулер жүргiзу, заңсыз жұмыс iстейтiн берушi құралдарды анықтау мен радиобөгеуiлдердi жою кезiнде сапалы өлшемдер алу, радиожиiлiк спектрiн пайдалану процесiнiң тиiмдiлiгiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
358-қосымша
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттiк органдардың электрондық құжат айналымының бiрыңғай жүйесiн құру"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 92995 мың теңге (тоқсан екi миллион тоғыз жүз тоқсан бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5-бабы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңының  5-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492  қаулысы ; "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501  қаулысы ; "Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың мемлекеттік тiркелімiн жүргiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 23 қазандағы N 1351  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: басқармалық шешiмдердi қабылдаудың жеделдiгi мен сапасын көтеру; мемлекеттiк бақылаудың барлық деңгейінде электронды құжаттарды өңдеудiң бiрыңғай технологиясын енгiзу арқылы тұтастай алғанда мемлекеттiк басқарудың тиiмдiлiгiн арттыру және құжаттарды ұжымдық пайдалану тетiгінiң көмегiмен электронды құжат айналымының бiрыңғай идеологиясын құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк органдардың арасында электронды құжат айналымын құру; басқарудың барлық деңгейiнде ақпаратты өңдеудiң бiрыңғай технологиясын пайдалану және оқытуды жүргiзу; ақпараттық ағындарды ұтымды ұйымдастыру, ақпараттың қосарланушылығын болдырмау және оның сенiмдiлiгiн, өзектiлiгiн және қауiпсiздiгiн арттыру.

1   007        Создание   1. Развитие и администри- В те-  Агент-
единой     рование единой системы    чение  ство
системы    электронного документо-   года   Респуб-
электрон-  оборота государственных          лики
ного до-   органов и центрального           Казах-
кументо-   узла.                            стан по
оборота    2. Организация и проведе-        информа-
государ-   ние обучения единой сис-         тизации
ственных   теме электронного до-            и связи
органов    кументооборота.
3. Приобретение техничес-
ких средств - 5 комплек-
тов.
4. Получение консалтин-
говых услуг и услуг по
управлению проектами.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: создание сквозного единого документооборота между государственными органами; использование единой технологии обработки информации на всех уровнях управления; рациональная организация информационных потоков; исключение дублирования информации, повышение ее достоверности, актуальности и безопасности; повышение оперативности и качества принятия управленческих решений, внедрение достижений информационных технологий; рост производительности труда государственных служащих за счет совершенствования процесса подготовки и работы с документацией.
Приложение 359
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 008
"Создание информационной инфраструктуры
государственных органов" на 2004 год
1. Стоимость: 249901 тысяча тенге (двести сорок девять миллионов девятьсот одна тысяча тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; статья 5 Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии".

1   007       Мемлекеттiк  1. Мемлекеттiк      Жыл    Қазақстан
органдардың  органдар мен        ішінде Республикасы.
электрондық  орталық тораптың           ның Ақпарат.
құжат айна.  бiрыңғай электрон.         тандыру және
лымының      ды құжат айналымы          байланыс
бірыңғай     жүйесiн дамыту             жөнiндегi
жүйесiн      және әкiмшiлден.           агенттігі
құру         дiру.
2. Бiрыңғай элек.
тронды құжат айна.
лымы жүйесiн оқыту.
ды ұйымдастыру және
жүргізу.
3. Техникалық
құралдар сатып алу
- 5 жиынтық.
4. Консалтингтiк
қызмет көрсетулер
мен жобаларды
басқару жөнiндегi
қызмет көрсетулердi
алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк органдардың арасында электронды құжат айналымын құру, басқарудың барлық деңгейiнде ақпаратты өңдеудiң бiрыңғай технологиясын пайдалану, ақпараттық ағындарды ұтымды ұйымдастыру, ақпараттың қосаpланушылығын болдырмау, оның сенiмдiлiгiн, өзектiлiгiн және қауiпсiздiгiн арттыру; басқарушылық шешiмдер қабылдаудың жеделдiгi мен сапасын арттыру, ақпараттық технологиялардың жетiстiктерiн енгiзу, құжаттаманы дайындау және онымен жұмыс iстеу процесiн жетiлдiру есебiнен мемлекеттiк қызметшiлердiң еңбек өнiмдiлігін арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
359-қосымша
Ескерту. 359-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттiк органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 249901 мың теңге (екі жүз қырық тоғыз миллион тоғыз жүз бір мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5-бабы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңының  5-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573  Жарлығы ; "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание и обеспечение функционирования информационной инфраструктуры государственных органов.
5. Задачи бюджетной программы: развитие системы электронных архивов государственных органов и инфраструктуры открытых ключей участников государственного электронного документооборота с проведением обучения специалистов, разработка технического задания и первой очереди типового программного обеспечения по административно-хозяйственной деятельности государственных органов, создание Веб-портала электронного Правительства Республики Казахстан (1-очередь). <*>
Сноска. Пункт 5 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   008        Создание   1.1. Приобретение и       В те-  Агент-
информа-   монтаж оборудования       чение  ство
ционной    для конференц-зала и      года   Респуб-
инфраст-   операторской кабины -            лики
руктуры    1 комплект.                      Казах-
государ-   2. Развитие системы элек-        стан по
ственных   тронных архивов государ-         информа-
органов    ственных органов:                тизации
2.1. Развитие и внедрение        и связи
системы электронных архи-
вов государственных
органов.
2.2. Обучение специалис-
тов - 30 человек.
2.3. Приобретение техни-
ческих средств - 3 комп-
лекта.
3. Развитие инфраструк-
туры открытых ключей
участников государствен-
ного электронного доку-
ментооборота:
3.1. Развитие и внедрение
механизма электронной
цифровой подписи и иден-
тификации ключей, обуче-
ние специалистов - 10
человек.
3.2. Приобретение и мон-
таж технических средств
для создания центров
идентификации ключей, в
том числе программно-
аппаратных средств
защиты информации.
4. Разработка техничес-
кого задания и первой
очереди типового прог-
раммного обеспечения по
административно-хозяйст-
венной деятельности
государственных органов.
Создание Веб-портала
электронного Правительства
Республики Казахстан
(1-я очередь).

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк органдардың ақпараттық инфрақұрылымын құру және жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мамандарды оқыта отырып мемлекеттiк органдар электронды мұрағаттарының жүйесi мен мемлекеттiк электрондық құжат айналымына қатысушылар ашық кiлттерiнiң инфрақұрылымын дамыту, Мемлекеттiк органдардың әкiмшiлiк-шаруашылық қызметi жөнiндегi техникалық тапсырманы және үлгiлiк бағдарламалық қамтамасыз етудiң бiрiншi кезегiн әзiрлеу, Қазақстан Республикасы электронды Yкiметінiң Beб-порталын құру (1-кезек). <*>
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   008       Мемлекеттiк  1.1 Мәжiлiс залы    Жыл    Қазақстан
органдардың  мен оператор каби-  ішінде Республикасы.
ақпараттық   насы үшiн жабдық           ның Ақпарат.
инфрақұрылы. сатып алу мен              тандыру және
мын құру     монтаждау - 1              байланыс
жиынтық.                   жөніндегі
агенттігі
2. Мемлекеттiк
органдардың элек.
тронды мұрағаттар
жүйесiн дамыту:
2.1. Мемлекеттiк
органдардың
электронды мұрағат.
тар жүйесiн дамыту
және енгiзу.
2.2. Мамандарды
оқыту - 30 адам.
2.3. Техникалық
құралдар сатып алу
- 3 жиынтық.
3. Мемлекеттiк
электрондық құжат
айналымына қатысу.
шылар ашық кiлтте.
рiнiң инфрақұрылы.
мын дамыту:
3.1. Электронды
санды қолтаңба мен
кiлттердi бiрдей.
лендiру тетiгiн
дамыту және енгiзу,
мамандарды оқыту -
10.
3.2. Кiлттердi
бiрдейлендiру орта.
лықтарын құру үшiн
техникалық құралдар,
оның iшiнде ақпарат.
ты қорғаудың бағдар.
ламалық-аппараттық
құралдарын сатып
алу және құрастыру.
4. Мемлекеттiк
органдардың әкiмшi.
лiк-шаруашылық
қызметi жөнiндегi
техникалық тапсыр.
маны және үлгiлiк
бағдарламалық қам.
тамасыз етудiң
бiрiншi кезегiн
әзiрлеу.
5. Қазақстан Рес-
публикасы электрон-
ды Үкiметiнiң Веб-
порталын құру
(1-кезек).

6. Получение консалтин-
говых услуг и услуг по
управлению проектами.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:  развитие информационных систем электронных архивов государственных органов; формирование технической базы для создания и развития электронных архивов и центров идентификации ключей; повышение эффективности и оперативности государственного управления путем применения типовых управленческих систем, направленных на обеспечение деятельности государственных органов; создание основы для Веб-портала электронного Правительства. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
Приложение 360
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 009
"Создание системы мониторинга состояния
информационно-телекоммуникационных ресурсов"
на 2004 год
1. Стоимость: 10966 тысяч тенге (десять миллионов девятьсот шестьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; статья 5 Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание системы эффективного государственного управления в сфере информатизации путем обеспечения оперативной информацией о наличии и состоянии государственных информационно-телекоммуникационных ресурсов.
5. Задачи бюджетной программы: ведение и развитие Государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов, обеспечение функционирования депозитария программных кодов и нормативно-технической документации государственных информационных систем.

6. Консалтингтiк
қызмет көрсетулер
мен жобаларды
басқару жөнiндегi
қызмет көрсетулер.
дi алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк органдар электронды мұрағаттарының ақпараттық жүйелерiн дамыту, электрондық мұрағаттар мен кiлттердi бiрдейлендiру орталықтарын құру және дамыту үшiн техникалық база қалыптастыру, мемлекеттiк органдардың қызметiн қамтамасыз етуге бағытталған үлгiлiк басқару жүйелерiн қолдану жолымен мемлекеттiк басқарудың тиiмдiлiгi мен жеделдiгiн арттыру, электронды Үкiмет Веб-порталы үшiн негіз құру. <*>
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
360-қосымша
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың жай-күйiнiң мониторинг жүйесiн құру"
деген 009 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10966 мың теңге (он миллион тоғыз жүз алпыс алты мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5-бабы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңының  5-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573  Жарлығы ; "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың бар-жоқтығы мен жай-күйi туралы жедел ақпаратпен қамтамасыз ету арқылы ақпараттандыру саласында тиiмдi мемлекеттiк басқару жүйесiн жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың мемлекеттiк тiркелiмiн енгiзу және дамыту, мемлекеттiк органдар ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерiнiң сараптама жүйесiн дамыту және енгiзу, мемлекеттiк ақпарат жүйелерiнiң бағдарламалық кодтары мен нормативтiк-техникалық құжаттамасы депозитарийiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.

1   009        Создание   1. Развитие системы мони- В те-  Агент-
системы    торинга состояния инфор-  чение  ство
монито-    мационных ресурсов:       года   Респуб-
ринга      1.1. Разработка подсисте-        лики
состояния  мы мониторинга информа-          Казах-
информа-   ционных ресурсов местных         стан
ционно-    исполнительных государст-        по ин-
телекомму- венных органов с учетом          форма-
никацион-  ведения депозитария прог-        тизации
ных ре-    раммных кодов и научно-          и
сурсов     технической документации.        связи
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: функционирование системы мониторинга состояния информационных ресурсов позволит обеспечить равноправный регламентный доступ к информации о государственных информационных ресурсах, повысить качество разрабатываемых информационных систем и эффективное использование средств, инвестируемых в информационные технологии из государственного бюджета; обеспечить надлежащий уровень безопасности и защищенности государственных информационных ресурсов на основе анализа данных действующего и постоянно актуализируемого государственного регистра, обеспечить сохранность и тиражирование программного обеспечения для использования в государственных информационных системах.
Приложение 361
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Обеспечение функционирования межведомственных
информационных систем" на 2004 год
1. Стоимость: 72207 тысяч тенге (семьдесят два миллиона двести семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; статья 5 Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2001 года N 1351 "Об утверждении Правил ведения государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов".

1   009       Ақпараттық-  1. Ақпараттық       Жыл    Қазақстан
телекомуни.  ресурстардың жай-   iшiнде Республикасы.
кациялық     күйi мониторингі.          ның Ақпарат.
ресурстардың нiң жүйесiн                тандыру және
жай-күйінің  дамыту.                    байланыс
мониторинг   2. Бағдарламалық           жөніндегі
жүйесiн      кодтардың депози.          агенттiгi
құру         тариi мен ғылыми-
техникалық құжат.
таманың жүргiзiлу.
iн ескере отырып,
жергiлiктi мемле.
кеттiк атқарушы
органдардың ақпа.
раттық ресурстары
мониторингiнiң
кiшi жүйесiн
әзiрлеу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ақпараттық ресурстардың жай-күйi мониторингi жүйесiнiң жұмыс iстеуi мемлекеттiк ақпараттық ресурстар туралы ақпаратқа тең құқықты регламенттiк қол жетiмдiлiктi қамтамасыз етуге, әзiрленетiн ақпараттық жүйелердiң сапасын көтеруге және мемлекеттiк құрылымдар ақпараттық технологияларға инвестициялайтын қаражатты тиiмдi пайдалануға, қолданыстағы және тұрақты түрдегi өзектi мемлекеттiк тiркелiмнiң деректерiн талдау негiзiнде мемлекеттiк ақпараттық ресурстардың қауiпсiздiгi мен қорғалушылығының тиiстi деңгейiн қамтамасыз етуге, мемлекеттiк ақпараттық жүйелерде пайдалану үшiн бағдарламалық қамтамасыз етудiң сақталуы мен көбейтiлуiн қамтамасыз етуге мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
361-қосымша
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердiң жұмыс
iстеуiн қамтамасыз ету"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 72207 мың теңге (жетпiс екі миллион екі жүз жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5-бабы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңының  5-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын жақсарту, төрешiлдiкке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" 2000 жылғы 31 шiлдедегі N 427  Жарлығы ; "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение функционирования государственных информационных систем, созданных в рамках реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: сопровождение Государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов государственных органов; техническая поддержка функционирования межведомственных информационных систем; мониторинг Интернет-ресурсов, актуализация справочника официальных электронных адресов государственных органов, сопровождение систем экспертизы информационных ресурсов и обеспечение функционирования депозитария программных кодов и нормативно-технической документации государственных информационных систем.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   010        Обеспече-  1. Сопровождение Государ- В те-  Агент-
ние функ-  ственного регистра инфор- чение  ство
циониро-   мационно-телекоммуника-   года   Респуб-
вания      ционных ресурсов государ-        лики
межведом-  ственных органов.                Казах-
ственных   2. Актуализация справоч-         стан по
информа-   ника официальных элект-          информа-
ционных    ронных адресов государст-        тизации
систем     венных органов.                  и связи
3. Сопровождение Веб-
портала государственных
органов, в том числе Веб-
сайта Правительства
Республики Казахстан и
государственных органов.
4. Мониторинг Интернет-
ресурсов.
5. Сопровождение системы
экспертизы, в том числе
испытательной лаборато-
рии.
6. Сопровождение депози-
тария программных кодов
и научно-технической
документации.
7. Системно-техническое
обслуживание оборудова-
ния.
8. Телекоммуникационные
услуги.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: актуализация базы данных Государственного регистра, депозитария; проведение экспертизы создаваемых информационных систем; проведение мониторинга Интернет - ресурсов с целью их анализа и реализации государственной политики в данной области, объединение имеющихся современных интегрированных систем государственных органов в единую информационную среду; техническая поддержка информационных систем, создаваемых в рамках реализации Государственной программы формирования национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан.
Приложение 362
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 011
"Создание интегрированной информационной системы
государственных финансов" на 2004 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде құрылған мемлекеттiк ақпараттық жүйелердiң жұмыс істеуін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк органдар ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстарының мемлекеттiк тiркелiмiн қамтамасыз ету, ведомствоаралық ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн техникалық қолдау, Интернет-ресурстардың мониторингi, мемлекеттiк органдар ресми электронды мекен-жайларының анықтамалығын өзектi ету, ақпараттық ресурстарды сараптау жүйелерiн қамтамасыз ету және мемлекеттiк ақпараттық жүйелер бағдарламалық кодтарының депозитарилерi мен нормативтiк-техникалық құжаттамасының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   010       Ведомство.   1. Мемлекеттiк      Жыл    Қазақстан
аралық       органдар ақпараттық ішінде Республикасы.
ақпараттық   -телекоммуникация.         ның Ақпарат.
жүйелердiң   лық ресурстарының          тандыру және
жұмыс iстеу. мемлекеттiк тірке.         байланыс
iн қамтама.  лiмiн қамтамасыз           жөнiндегi
сыз ету      ету.                       агенттігі
2. Мемлекеттiк
органдар ресми
электронды мекен-
жайларының анықта.
малығын өзектi ету.
3. Мемлекеттiк
органдардың Веб-
порталын, оның
iшiнде Қазақстан
Республикасы Үкiме.
тiнiң және мемле.
кеттiк органдардың
Веб-сайтын қамтама.
сыз ету.
4. Интернет-ресурс.
тардың мониторингi.
5. Сараптаманың,
оның iшiнде сынақ
зертханасының жүйе.
сiн қамтамасыз ету.
6. Бағдарламалық
кодтардың депозита.
рилерi мен норма.
тивтiк-техникалық
құжаттаманы
қамтамасыз ету.
7. Жабдықтарға
жүйелiк-техникалық
қызмет көрсету.
8. Телекоммуника.
циялық қызметтер.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк тiркелiмнiң, депозитарийдiң деректер базасын өзектi ету, құрылатын ақпараттық жүйелерге сараптама жүргiзу, оларды талдау мен осы саладағы мемлекеттiк саясатты iске асыру мақсатында Интернет-ресурстардың мониторингiн жүргiзу, мемлекеттiк органдардың қолда бар қазiргi заманғы интеграцияланған жүйелерiн бiрыңғай ақпараттық ортаға бiрiктiру; Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде құрылатын ақпараттық жүйелердi техникалық жағынан қолдау.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
362-қосымша
Ескерту. 362-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттiк қаржының бiрiктiрiлген ақпараттық жүйесiн құру"
деген 011 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 244320 тысяч тенге (двести сорок четыре миллиона триста двадцать тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; статья 5 Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2001 года N 1351 "Об утверждении Правил ведения государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2002 года N 308с "О внедрении РНиОН"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 565 "Об утверждении Программы перехода на единый номер физического (юридического) лица (идентификационный номер (бизнес - идентификационный номер) в целях создания Национальных реестров Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: осуществление интеграции государственных информационных систем и единого подхода к построению информационных систем.
5. Задачи бюджетной программы: создание единой транспортной среды для государственных органов, выработка механизма взаимодействия интегрированных систем всех государственных органов, разработка нормативных документов по регламентированному доступу к интегрированной информации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 244320 мың теңге (екі жүз қырық төрт миллион үш жүз жиырма мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5-бабы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңының  5-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573  Жарлығы ; "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492  қаулысы ; "Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың мемлекеттiк тiркелiмiн жүргiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 23 қазандағы N 1351  қаулысы ; "Салық төлеушiлердiң және салық салу объектiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмi" ақпараттық жүйесiн енгiзу жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 31 наурыздағы N 308  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық тiзiлiмдерiн жасау мақсатында Жеке (заңды) тұлғаның бiрыңғай нөмiрiне (сәйкестендiру нөмiрiне (бизнес-сәйкестендiру нөмiрiне) көшу бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 11 маусымдағы N 565  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк ақпараттық жүйелердi бiрiктiрудi және ақпараттық жүйелер құрудың бiрыңғай әдiсiн жүзеге асыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк органдар үшiн бiрыңғай көлiктiк орта жасау, барлық мемлекеттiк органдар бiрiктiрiлген жүйелерiнiң өзара iс-қимылы тетiгiн әзiрлеу, бiрiктiрiлген ақпаратқа регламенттi қол жетiмдiлiк жөнiндегi нормативтiк құжаттар әзiрлеу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   011        Создание   1.Создание единой мульти- В те-  Агент-
интегри-   сервисной (транспортной)  чение  ство
рованной   среды для государствен-   года   Респуб-
информа-   ных органов в пилотной           лики
цион-      зоне г. Астаны.                  Казах-
ной        2. Приобретение и ин-            стан
системы    сталляция технических            по
государ-   средств - 1 комплект.            информа-
ственных   3. Получение консалтин-          тизации
финансов   говых услуг и услуг              и связи
по управлению проектами.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Количественные показатели:
Приобретение технических средств - 1 комплект.
Качественные показатели:
обеспечение интеграции государственных информационных систем путем создания единой транспортной среды, оптимизация расходов на телекоммуникационные услуги государственных органов.
Приложение 363
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 012
"Создание системы мониторинга
социально-экономического развития" на 2004 год
1. Стоимость: 23510 тысяч тенге (двадцать три миллиона пятьсот десять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 5 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи"; статья 5 Закона Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов"; Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2001 года N 1351 "Об утверждении Правил ведения государственного регистра информационно-телекоммуникационных ресурсов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2002 года N 308с "О внедрении РНиОН"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 565 "Об утверждении программы перехода на единый номер физического (юридического) лица (идентификационный номер (бизнес - идентификационный номер) в целях создания Национальных реестров Республики Казахстан".

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   011       Мемлекеттiк  1. Астана қаласының Жыл    Қазақстан
қаржының     пилоттық аймағында  ішінде Республикасы.
бiрiктiрiл.  мемлекеттiк                ның Ақпарат.
ген ақпарат. органдарға арналған        тандыру және
тық жүйесiн  бiртұтас мульти-           байланыс
құру         сервистiк (көлiктiк)       жөнiндегi
орта құру.                 агенттігі
2. Техникалық
құралдарды сатып
алу және инсталля.
циялау - 1 жиынтық.
3. Консалтингтiк
қызмет көрсетулер
мен жобаларды
басқару жөнiндегi
қызмет көрсетулердi
алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
Сандық көрсеткiштер:
Техникалық құралдар сатып алу - 1 жиынтық.
Сапалық көрсеткiштер: "бiрыңғай көлiктiк ортаны құру жолымен мемлекеттiк ақпараттық жүйелердiң бiрiгуiн қамтамасыз ету, мемлекеттiк органдардың телекоммуникациялық шығыстарға жұмсалатын шығыстарын оңтайландыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
363-қосымша
Ескерту. 363-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Әлеуметтiк-экономикалық дамудың мониторинг жүйесiн құру"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 23510 мың теңге (жиырма үш миллион бес жүз он мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңының  5-бабы ; "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңының  5-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573  Жарлығы ; "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы  Үкiметiнiң 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492  қаулысы ; "Ақпараттық-телекоммуникациялық ресурстардың мемлекеттiк тiркелiмiн жүргiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 23 қазандағы N 1351  қаулысы ; "Салық төлеушiлердiң және салық салу объектiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмi" ақпараттық жүйесiн енгiзу жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 31 наурыздағы N 308  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының Ұлттық тiзiлiмдерiн жасау мақсатында Жеке (заңды) тұлғаның бiрыңғай нөмiрiне (сәйкестендiру нөмiрiне (бизнес-сәйкестендiру нөмiрiне) көшу бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 11 маусымдағы N 565  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание системы мониторинга для своевременного выявления, предупреждения и устранения негативных процессов в экономике и социальной сфере; создание информационной системы мониторинга социально-экономического развития с целью анализа и статистической обработки данных классифицированных по основным статистическим, экономическим, социальным, бухгалтерским, налоговым и иным показателям. <*>
Сноска. Пункт 4 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
5. Задачи бюджетной программы: разработка концепции информационной системы "Мониторинг социально-экономического развития", технического задания и определение математической модели системы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   012        Создание    1. Разработка концепции  В те-  Агент-
системы     информационной системы   чение  ство
монито-     мониторинга социально-   года   Респуб-
ринга       экономического развития,        лики
социально-  в том числе математи-           Казах-
экономи-    ческой модели и проекта         стан по
ческого     технического задания.           информа-
развития    2. Получение консалтин-         тизации
говых услуг.                    и связи
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: реализация данной программы позволит организовать современную систему мониторинга социально-экономического развития, тем самым создать действенный инструмент, позволяющий с высокой вероятностью прогнозировать параметры долгосрочного экономического и социального развития Республики Казахстан.
Приложение 364
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 013
"Развитие почтово-сберегательной системы
сельских территорий" на 2004 год

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: экономика мен әлеуметтiк саладағы терiс процестердi уақтылы анықтау, алдын алу және жою үшiн мониторинг жүйесiн құру; негiзгi статистикалық, экономикалық, әлеуметтiк, бухгалтерлiк, салықтық және өзге де көрсеткiштер бойынша жiктелетiн деректердi талдау мен статистикалық өңдеу мақсатында әлеуметтiк-экономикалық даму мониторингiнiң ақпараттық жүйесiн құру. <*>
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Әлеуметтiк-экономикалық даму мониторингi" ақпараттық жүйесiнiң тұжырымдамасын, техникалық тапсырмасын әзiрлеу және жүйенiң математикалық моделiн айқындау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   012       Әлеуметтiк-  1.Әлеуметтiк-эконо. Жыл     Қазақстан
экономика.   микалық даму        ішінде  Республикасы.
лық дамудың  мониторингiнің              ның Ақпарат.
мониторинг   ақпараттық жүйесi.          тандыру және
жүйесiн      нiң тұжырымдамасын,         байланыс
құру         оның iшiнде                 жөнiндегi
оның iшiнде тех-
никалық тапсырманың
математикалық моделi
мен жобасын әзiрлеу.
2. Консалтингтік
қызметтерді алу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: аталған бағдарламаны iске асыру әлеуметтiк-экономикалық даму мониторингiнiң қазiргi заманға жүйесiн ұйымдастыруға, сөйтiп Қазақстан Республикасының ұзақ мерзiмдi экономикалық және әлеуметтiк дамуының өлшемдерiн жоғары ықтималдықпен болжауға мүмкiндiк беретiн пәрмендi құрал жасауға мүмкiндiк бередi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
364-қосымша
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Ауылдық аумақтардың пошта-жинақ жүйесiн дамыту"
деген 013 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 400000 тысяч тенге (четыреста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О почте"; Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2003 года N 268 "Об утверждении Плана развития открытого акционерного общества "Казпочта" на 2003-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: формирование эффективной почтово-сберегательной системы, предоставляющей широкий спектр как почтовых, так и финансовых услуг на базе современных технологий и прогрессивных форм международного сотрудничества.
5. Задачи бюджетной программы: увеличение уставного капитала ОАО "Казпочта" путем обновления основных фондов, внедрения новых и модернизации действующих технологий, технического перевооружения и улучшения ремонтно-эксплуатационного обслуживания парка действующего оборудования и объектов почтово-сберегательной системы на селе.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   013        Развитие   Увеличение уставного      Январь Агент-
почтово-   капитала открытого ак-    -март  ство
сберега-   ционерного общества       2004   Респуб-
тельной    "Казпочта"                года   лики
системы                                     Казах-
сельских                                    стан по
территорий                                  информа-
тизации
и связи
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: ОАО "Казпочта" будут проведены следующие мероприятия: проведение технической укрепленности в 234 районных узлах и сельских отделениях почтовой связи; капитальный ремонт в 9 сельских отделениях почтовой связи, включая установку технических средств охраны и системы пожарной безопасности; приобретение автотранспорта в количестве 257 единиц, выпуск последующей эмиссии акций.
Создание финансовых механизмов, обеспечивающих расширение доступности услуг почтово-сберегательной системы сельскому населению, расширение ассортимента услуг, содействующих росту деловой активности и развитию малого и среднего бизнеса в сельской местности, повышение качества предоставления услуг почтово-сберегательной системы.
Приложение 365
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 015
"Строительство и реконструкция объектов
информатизации и связи" на 2004 год

1. Құны: 400000 мың теңге (төрт жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; "Почта туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы  Заңы ; "Қазпочта" ашық акционерлiк қоғамын дамытудың 2003-2005 жылдарға арналған жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 18 наурыздағы N 268  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: қазiргi заманғы технологиялар мен халықаралық ынтымақтастықтың озық нысандары базасында почталық та, қаржылық та қызметтердiң кең спектрiн ұсынатын тиiмдi почта-жинақ жүйесiн қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Негiзгi қорларды жаңарту жаңа технологиялар енгiзу және қолданыстағыларын жаңарту, техникалық жағынан қайта қарулану және ауылдағы жұмыс iстеп тұрған жабдықтар паркi мен почта-жинақ жүйесiнiң объектiлерiне жөндеу-пайдаланушылық қызмет көрсетудi жақсарту жолымен "Қазпочта" ААҚ жарғылық капиталын ұлғайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   013       Ауылдық      "Қазпочта" ашық     Қаңтар Қазақстан
аумақтардың  акционерлiк қоғамы. -нау.  Республикасы.
пошта-жинақ  ның жарғылық        рыз    ның Ақпарат.
жүйесiн      капиталын ұлғайту          тандыру және
дамыту                                  байланыс
жөнiндегi
агенттiгi
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: "Қазпочта" ААҚ мынадай iс-шаралар өткiзiлетiн болады: 234 аудандық тораптар мен ауылдық почта байланысы бөлiмшелерiнде техникалық жағынан күшейтудi жүргiзу; 9 ауылдық почта байланысы бөлiмшелерiнде техникалық күзету құралдары мен өрт қауiпсiздiгi жүйесiн орнатуды қоса алғанда, күрделi жөндеу жүргiзу; 257 бiрлiк мөлшерiнде автокөлiк сатып алу, акциялардың кейiнгi эмиссияларын шығару.
Ауыл халқының почта-жинақ жүйесi қызметтерiне қол жетiмдiлiгiн кеңейтудi қамтамасыз ететiн қаржы тетiктерiн жасау, ауылдық жерде iскерлiк белсендiлiктiң өсуi мен шағын және орта бизнестiң дамуына ықпал ететiн қызмет түрлерiн кеңейту, почта-жинақ жүйесiнiң қызмет көрсету сапасын арттыру.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
365-қосымша
Ескерту. 365-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Ақпарат және байланыс объектiлерiн салу және қайта жаңарту"
деген 015 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 150000 тысяч тенге (сто пятьдесят миллионов тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2000 года N 492 "О развитии единого информационного пространства в Республике Казахстан и создании закрытого акционерного общества "Национальные информационные технологии"; постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 "О вопросах информатизации государственных органов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: централизация межведомственных и резервных серверов государственных органов, обеспечение надежности и информационной безопасности в информационно-телекоммуникационных системах государственных органов Республики Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы: строительство здания серверного центра для государственных органов в городе Астане.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   015        Строитель- Реализация инвестицион-   В те-  Агент-
ство и     ного проекта "Строитель-  чение  ство
реконст-   ство здания серверного    года   Респуб-
рукция     центра в городе Астане"          лики
объектов   согласно Приложению 2 к          Казах-
информа-   постановлению Правитель-        стан по
тизации    ства Республики Казах-           информа-
и связи    стан от 12 декабря 2003          тизации
года N 1260 "О реализа-          и связи
ции Закона Республики
Казахстан "О республи-
канском бюджете на 2004
год" на мероприятия в
соответствии с утвер-
жденной в установленном
законодательством порядке
проектно-сметной докумен-
тацией.
-------------------------------------------------------------------

1. Құны: 150000 мың теңге (бiр жүз елу миллион теңге).<*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573  Жарлығы ; "Қазақстан Республикасында бiрыңғай ақпараттық кеңiстiктi дамыту және "Ұлттық ақпараттық технологиялар" жабық акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 4 сәуiрдегi N 492  қаулысы , "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк органдардың ведомствоаралық және резервтiк серверлерiн орталықтандыру, Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелерiнде сенiмдiлiк пен ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Астана қаласында мемлекеттiк органдарға арналған cepвep орталығы ғимаратының құрылысын салу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   015       Ақпарат      "2004 жылға арнал.  Жыл    Қазақстан
және байла.  ған республикалық   ішінде Республикасы.
ныс объектi. бюджет туралы"             ның Ақпарат.
лерiн салу   Қазақстан Республи.        тандыру және
және қайта   касының Заңын іске         байланыс
жаңарту      асыру туралы"              жөніндегі
Қазақстан Республи.        агенттігі
касы Үкiметiнiң
2003 жылғы 12 жел.
тоқсандағы N 1260
қаулысына 2-қосым.
шаға сәйкес белгi.
ленген тәртiппен
бекiтiлген жобалау-
сметалық құжатта.
маға сай "Астана
қаласында cepвep
орталығы ғимараты.
ның құрылысын
салу" инвестиция.
лық жобасын iске
асыру.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Продолжение строительства здания серверного центра в городе Астане. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
Приложение 366
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 017
"Компенсация убытков операторов сельской связи
по предоставлению универсальных услуг связи"
на 2004 год
1. Стоимость: 2511962 тысячи тенге (два миллиарда пятьсот одиннадцать миллионов девятьсот шестьдесят две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение доступа населения к современным телекоммуникационным услугам, устранение дисбаланса между сельским и городским населением в отношении уровня жизни, образования и других социальных услуг, а также обеспечение равных прав и возможностей граждан в доступе к информационным ресурсам.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение безубыточного функционирования операторов связи, предоставляющих услуги в сельских населенных пунктах.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   017        Компенса-  Компенсация убытков опе-  В те-  Агент-
ция убыт-  раторам связи, в соответ- чение  ство
ков опе-   ствии с Правилами субси-  года   Респуб-
раторов    дирования стоимости уни-         лики
сельской   версальных услуг связи,          Казах-
связи по   для компенсации убытков          стан по
предостав- операторам связи, оказы-         информа-
лению      вающим универсальные             тизации
универ-    услуги связи населению,          и связи
сальных    утвержденными Постанов-
услуг      лением Правительства
связи      Республики Казахстан.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Астана қаласындағы сервер орталығының ғимаратын салуды жалғастыру.<*>
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
366-қосымша
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Әмбебап байланыс қызметтерiн ұсыну жөнiндегi ауылдағы байланыс операторларының залалдарына төлемақы"
деген 017 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2511962 мың теңге (екi миллиард бес жүз он бiр миллион тоғыз жүз алпыс екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: халықтың қазiргi заманғы телекоммуникациялық қызметтерге қол жетiмдiлiгi, ауыл және қала халқының арасындағы өмiр сүру деңгейiне, бiлiм алуына және басқа да әлеуметтiк қызметтерге қатысты теңсiздiктi жою, сондай-ақ азаматтардың ақпараттық ресурстарға қол жеткiзуiне тең құқықтары мен мүмкiндiктерiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ауылдық елдi мекендерде қызмет көрсететiн байланыс операторларының шығынсыз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   017       Әмбебап      Қазақстан Республи. Жыл    Қазақстан
байланыс     касы Үкiметiнiң     ішінде Республикасы.
қызметтерiн  қаулысымен бекiтiл.        ның Ақпарат.
ұсыну жөнiн. ген Әмбебап байла.         тандыру және
дегi ауыл.   ныс қызметтерiнiң          байланыс
дағы байла.  құнын субсидиялау          жөніндегі
ныс опера.   ережесiне сәйкес           агенттiгi
торларының   халыққа байланыс.
залалдарына  тың әмбебап қызмет.
төлемақы     терiн көрсететiн
байланыс оператор.
ларына шығындарды
өтеу.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: в результате ввода механизма финансирования (дотирования) убытков операторов сельской связи, предоставляющих универсальные услуги телекоммуникаций в 5 170 сельских населенных пунктах население будет обеспечено услугами связи. Появление на рынке услуг связи новых операторов предоставляющих услуги в сельской местности.
Приложение 367
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 018
"Целевые трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на компенсацию
повышения тарифа абонентской платы за телефон
социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами
городских сетей телекоммуникаций" на 2004 год
1. Стоимость: 476784 тысячи тенге (четыреста семьдесят шесть миллионов семьсот восемьдесят четыре тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная защита малообеспеченных граждан, являющихся абонентами городских сетей телекоммуникаций при повышении тарифов на услуги телекоммуникаций.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение выплаты компенсации социально защищаемым гражданам на оплату услуг телекоммуникаций при повышении тарифов через жилищные пособия.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   018        Целевые    Перечисление целевых      В те-  Агент-
трансферты трансфертов областным     чение  ство
областным  бюджетам, бюджетам горо-  года   Респуб-
бюджетам,  дов Астаны и Алматы на           лики
бюджетам   компенсацию повышения та-        Казах-
городов    рифа абонентской платы за        стан по
Астаны и   телефон социально защи-          информа-
Алматы на  щаемым гражданам, являю-         тизации
компенса-  щимся абонентами город-          и связи
цию повы-  ских сетей телекоммуни-
шения та-  каций, через механизм
рифа або-  жилищных пособий по пре-
нентской   доставлению ежекварталь-
платы за   ной заявки Акиматов,
телефон    согласно принятому реше-
социально  нию Правительства Респуб-
защищаемым лики Казахстан.
гражданам,
являющимся
абонентами
городских
сетей
телекомму-
никаций
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: ауылдық жерлерде әмбебап телекоммуникация қызметтерiн ұсынатын ауыл байланысы операторларының шығындарын қаржыландыру (дотациялау) тетiгiн енгiзудiң нәтижесiнде 5170 ауылдық елдi мекендерде халық байланыс қызметтерiмен қамтамасыз етiлетiн болады. Байланыс қызметi рыногында ауылдық жерде қызмет көрсететiн жаңа операторлардың пайда болуы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
367-қосымша
Ескерту. 367-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K  қаулысымен .
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қалалық телекоммуникациялық желiлердiң абоненттерi болып табылатын, әлеуметтiк қорғалатын азаматтардың телефон үшiн абоненттiк төлем тарифiнiң көтерiлуiне өтемақыға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне берiлетiн мақсатты трансферттер"
деген 018 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 476784 мың теңге (төрт жүз жетпiс алты миллион жетi жүз сексен төрт мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: телекоммуникация қызмет көрсетулерiне арналған тарифтер көтерiлген жағдайда қалалық телекоммуникациялар желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын аз қамтылатын азаматтарды әлеуметтiк қорғау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: тарифтер көтерiлген жағдайда, әлеуметтiк қорғалатын азаматтарға телекоммуникациялар қызметiн төлеуге тұрғын үй жәрдемақылары арқылы өтемақы төлеудi қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   018       Қалалық      Облыстық бюджеттер. Жыл    Қазақстан
телекомму.   ге, Астана және     ішінде Республикасы.
никациялық   Алматы қалаларының         ның Ақпарат.
желiлердiң   бюджеттерiне қала.         тандыру және
абоненттерi  лалық телекоммуни.         байланыс
болып        кациялар желіле.           жөніндегі
табылатын,   рінің абоненттері          агенттігі
әлеуметтiк   болып табылатын
қорғалатын   әлеуметтiк жағынан
азаматтар.   қорғалатын азамат.
дың телефон  тарға Қазақстан
үшiн або.    Республикасының
ненттiк      Үкiметi қабылдаған
төлем тари.  шешiмге сәйкес
фiнiң көте.  Әкiмдiктердiң тоқсан
рiлуiне      сайын тапсырыстар
өтемақыға    ұсынуы бойынша
облыстық     тұрғын үй жәрдем.
бюджеттер.   ақысы тетiгi арқылы
ге, Астана   телефон үшiн
және Алматы  абоненттiк төлем
қалаларының  тарифiнiң көтерiлуiн
бюджеттерi.  өтеуге арналған
не берiл.    мақсатты трансферт.
етiн мақ.    тер аудару.
сатты транс.
ферттер
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: перечисление целевых трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на компенсацию повышения тарифа абонентской платы за телефон социально-защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций в целях недопущения ухудшения материального положения социально защищаемых граждан.
Примечание:
*) Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 368
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
603 - Агентство Республики Казахстан
по информатизации и связи
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 019
"Компенсация убытков АО "Казахтелеком" за отмену
эксклюзивного права на предоставление услуг междугородней
и международной связи" на 2004 год
1. Стоимость: 2299500 тысяч тенге (два миллиарда двести девяносто девять миллионов пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2003 года N 168 "Об утверждении Программы развития отрасли телекоммуникаций Республики Казахстан на 2003-2005 годы"; Соглашение о купле продажи акций, заключенное между Правительством Республики Казахстан и Корпорацией "ДЭУ", заключенное 31 мая 1997 года; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июня 1997 года N 922 "О продаже акций Национальной акционерной компании "Казахтелеком".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: либерализация отрасли телекоммуникаций Республики Казахстан, в том числе на рынке услуг междугородней и международной связи.
5. Задачи бюджетной программы: досрочная отмена эксклюзивного права АО "Казахтелеком" на предоставление услуг междугородней и международной связи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: аз қамтылатын азаматтардың материалдық жағдайының нашарлауына жол бермеу мақсатында облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне қалалық телекоммуникациялар желiлерiнiң абоненттерi болып табылатын әлеуметтiк жағынан қорғалатын азаматтарға телефон үшiн абоненттiк төлем тарифiнiң көтерiлуiн өтеуге арналған мақсатты трансферттер аудару.
*) Республикалық бюджеттен бөлiнетiн трансферттердi игеру шеңберiндегi iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың тiзбесi, күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергiлiктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрсетiледi.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
368-қосымша
603 - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қазақтелеком" АҚ қалааралық және халықаралық байланыс қызметтерiн көрсетулердi ұсынуға эксклюзив құқығының жойылғаны себептi шығындарын өтеу"
деген 019 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2299500 мың теңге (екi миллиард екi жүз тоқсан тоғыз миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының телекоммуникациялар саласын дамытудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 18 ақпандағы N 168  қаулысы ; Қазақстан Республикасының Үкiметi мен "ДЭУ" Корпорациясының арасында 1997 жылғы 31 мамырда жасалған Сатып алу-сату туралы келiсiм; "Қазақтелеком" ұлттық акционерлiк компаниясының акцияларын сату туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 4 маусымдағы N 922  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының телекоммуникациялар саласын, оның iшiнде қалааралық және халықаралық байланыс қызметтерi рыногында ырықтандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Қазақтелеком" АҚ-тың қалааралық және халықаралық байланыс қызметтерiн көрсетудiң эксклюзивтiк құқығы күшiн мерзiмiнен бұрын жою.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   019        Компенса-  Выплата компенсации АО    В те-  Агент-
ция убыт-  "Казахтелеком" за досроч- чение  ство
ков АО     ную отмену эксклюзивного  года   Респуб-
"Казахте-  права на предоставление          лики
леком" за  услуг междугородней и            Казах-
отмену     международной связи по           стан по
эксклюзив- решению Правительства            информа-
ного права Республики Казахстан             тизации
на предос-                                  и связи
тавление
услуг меж-
дугородней
и междуна-
родной
связи
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: дальнейшая либерализация отрасли телекоммуникаций, в том числе междугородней и международной связи; развитие конкуренции на рынке телекоммуникационных услуг, за счет появления новых операторов связи.

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   019       "Қазақтеле.  Қазақстан Республи. Жыл    Қазақстан
ком" АҚ      касы Yкiметiнiң     ішінде Республикасы.
қалааралық   шешiмi бойынша             ның Ақпарат.
және халық.  қалааралық және            тандыру және
аралық       халықаралық байла.         байланыс
байланыс     ныс қызметтерiн            жөнiндегi
қызметтерiн  көрсетудiң эксклю.         агенттiгi
көрсетулер.  зивтiк құқығы күшi.
дi ұсынуға   нiң мерзiмiнен
эксклюзив    бұрын жойылғаны
құқығының    үшiн "Қазақтелеком"
жойылғаны    АҚ өтемақы төлеу.
себептi
шығындарын
өтеу
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: телекоммуникация салаларын, оның iшiнде қалааралық және халықаралық байланысты одан әрi ырықтандыру; жаңа байланыс операторларының пайда болуы есебiнен телекоммуникациялық қызмет көрсету рыногындағы бәсекелестiктi дамыту.