Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год (Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235 (выписка)
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2006 год:
Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложениям 129 , 130 , 131 , 132 , 133 , 134 , 135 , 136 , 137 , 138 , 139 , 140 , 141 , 142 , 143 ,
144 , 145 , 146 , 147 , 148 , 149 , 150 , 151 , 152 , 153 , 154 , 155 , 156 ;
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 129
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области труда, занятости, социальной защиты и миграции
населения" на 2006 год
1. Стоимость: 1257807 тысяч тенге (один миллиард двести пятьдесят семь миллионов восемьсот семь тысяч тенге).. <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"; Закон Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий"; Закон Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения";   Закон Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда"; статья 3 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения"; Закон Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи"; Закон Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании"; Закон Республики Казахстан от 28 февраля 2004 года "О безопасности и охране труда"; Закон Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей"; Указ Президента Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247, имеющий силу Закона "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним"; Указ Президента Республики Казахстан от 13 декабря 1999 года N 284 "О единовременных выплатах родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 1996 года N 1217 "О служебных телефонах и нормах площадей для размещения аппарата государственных органов"; постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 1998 года№N 1118 "О нормативах потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 663 "Об упорядочении эксплуатации служебных легковых автомобилей для транспортного обслуживания государственных органов Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2000 года N 288 "Об упорядочении эксплуатации специальных транспортных средств для обслуживания государственных учреждений, финансируемых из республиканского бюджета"; постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1428 "Об утверждении Правил о служебных командировках в пределах Республики Казахстан работников государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, а также депутатов Парламента Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года N 1920 "О создании территориальных органов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1132 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".

2006 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 Қаулысы (үзінді)
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет  кодексіне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналардың:
129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің;
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
129-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1257807 мың теңге (бiр миллиард екi жүз елу жетi миллион сегiз жүз жетi мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы  Заңы ; "Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуірдегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасының "Халықтың көші-қоны туралы" 1997 жылғы 13 желтоқсандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі  Заңы ; "Жер асты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнаулы жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі  Заңы ; "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының  3-бабы ; "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңы ; "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі  Заңы ; "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі  Заңы ; "Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 28 ақпандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі  Заңы ; "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі  N 2247  Заң күші бар Жарлығы; Қазақстан Республикасы Президентінің "Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына берілетін біржолғы төлемдер туралы" 1999 жылғы 13 желтоқсандағы  Жарлығы ; "Қызмет телефондары мен мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыруға арналған алаң нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 3 қазандағы N 1217  қаулысы ; "Бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулерді тұтынудың нормативтері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 2 қарашадағы N 1118  қаулысы ; "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына көлік қызметін көрсету үшін қызметтік жеңіл автомобильдерді пайдалануды ретке келтіру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 663  қаулысы ; "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге қызмет көрсетуге арналған көлік құралдарын пайдалануды реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 24 ақпандағы N 288  қаулысы ; "Мемлекеттік бюджеттің есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелер қызметкерлерінің, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Парламенті депутаттарының Қазақстан Республикасының шегіндегі қызметтік іссапарлары туралы ережені бекіту туралы" 2000 жылғы 22 қыркүйектегі N 1428  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің аумақтық органдарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 желтоқсандағы N 1920  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1132  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение конституционных гарантий граждан в области социального обеспечения.
5. Задачи бюджетной программы:
- реализация государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения;
- разработка и реализация нормативных правовых актов;
- государственный контроль за соблюдением законодательства в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения;
- межотраслевая координация в области труда, безопасности и охраны труда, занятости, социального партнерства, социальной защиты населения, пенсионного обеспечения, социального страхования и регулирования миграционных процессов;
- обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение
деятельности
уполномочен-
ного органа
в области
труда, заня-
тости, со-
циальной за-
щиты и миг-
рации насе-
ления
2
001
Аппарат
центрального
органа
Содержание цент-
рального аппара-
та Министерства
труда и социаль-
ной защиты насе-
ления Республики
Казахстан и Ко-
митета по мигра-
ции Министерства
труда и социаль-
ной защиты насе-
ления Республики
Казахстан в пре-
делах утвержден-
ного лимита
штатной числен-
ности в количе-
стве 173 единиц
для реализации
основных задач
и осуществления
возложенных на
него функций по
реализации
государственной
политики в об-
ласти труда, за-
нятости, социа-
льной защиты и
миграции населе-
ния:
январь-
декабрь
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
- дальнейшее
совершенствова-
ние системы со-
циальных услуг,
стандартов, МСЭ
и реабилитации
инвалидов, тру-
дового законо-
дательства;
январь-
декабрь
- разработка и
реализация нор-
мативных право-
вых актов;
январь-
декабрь
- реализация
предложений по
регулированию
системы социа-
льного партнер-
ства в области
социальных и
трудовых отноше-
ний, а также в
пределах своей
компетенции
обеспечение ра-
боты республи-
канской трехсто-
ронней комиссии
по социальному
партнерству,
январь-
декабрь
- развитие ин-
формационного
обеспечения и
социальной ста-
тистики;
январь-
декабрь
- обеспечение
выплаты пенсий,
пособий, компен-
сационных и еди-
новременных
выплат финанси-
руемых из рес-
публиканского
бюджета;
январь-
декабрь
- разработка
предложений по
формированию
квот миграции
на привлечение
иностранной ра-
бочей силы;
январь-
декабрь
- мониторинг
спроса и предло-
жения на рабочую
силу, информиро-
вание населения
о состоянии рын-
ка труда;
январь-
декабрь
- рассмотрение
проектов инвес-
тиционных конт-
рактов с целью
защиты внутрен-
него рынка;
январь-
декабрь
- руководство и
координация дея-
тельности Коми-
тета по миграции
и территориаль-
ных органов
Министерства;
январь-
декабрь
- методическое
руководство
исполнительными
органами, финан-
сируемыми из
местных бюдже-
тов, по вопросам
труда, занятос-
ти, социальной
защиты и мигра-
ции населения;
январь-
декабрь
- заключение до-
говоров с
организациями по оказанию
консультационных
услуг по совер-
шенствованию:
июнь-
декабрь

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : әлеуметтік қамсыздандыру саласында азаматтардың конституциялық кепілдерін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
- нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және іске асыру;
- еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және халықтың көші-қоны саласындағы заңдардың сақталуын мемлекеттік бақылау;
- еңбек, еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау, жұмыспен қамту, әлеуметтік әріптестік, халықты әлеуметтік қорғау, зейнетақымен қамсыздандыру, әлеуметтік сақтандыру және көші-қон процестерін реттеу саласындағы салааралық үйлестіру;
- кәсіпқой шеберлігін жетілдіру және қызметтік міндеттемелерін тиімді орындау мақсатында біліктілік талаптарға сәйкес кәсіпқой қызмет саласында білім беру бағдарламалары бойынша дағдылар мен шеберлікті, теориялық және практикалық білімдерді жаңарту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Еңбек,
жұмыспен
қамту,
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау және
көші-кон
саласын-
дағы уә-
кілетті
органның
қызметін
қамтама-
сыз ету
2
001
Орталық органның аппараты
Еңбек, жұмыспен қамту,
халықты әлеуметтік
қорғау және халықтың
көші-қоны саласындағы
мемлекеттік саясатты
жүзеге асыру үшін
Қазақстан Республикасы
еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау ми-
нистрлігінің орталық
аппаратын және Қазақ-
стан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау
министрлігінің Көші-
қон жөніндегі комите-
тің 173 бірлік көле-
мінде бекітілген штат
санының лимиті шегінде
ұстау:
- әлеуметтік қызмет
түрлері жүйесін, стан-
дарттарды, МӘС және
мүгедектерді оңалтуды,
еңбек заңдарын одан
әрі жетілдіру;
- нормативті-құқықтық
актілерді жасап шығару
және іске асыру;
- әлеуметтік және ең-
бек қатынастары сала-
сындағы әлеуметтік
әріптестік жүйесін
реттеу жөніндегі ұсы-
ныстарды іске асыру,
сондай-ақ өз құзыры
шеңберінде әлеуметтік
әріптестік жөніндегі
республикалық үшжақты
комиссияның жұмысын
қамтамасыз ету;
- ақпараттық қамсыз-
дандыру және әлеумет-
тік статистиканы дамыту;
- республикалық бюд-
жеттен төленетін зей-
нетақылар, жәрдемақы-
лар, өтемақылық және
біржолғы төлемдердің
төленуін қамтамасыз ету;
- шетелдік жұмыс күшін
тартуға көші-қон кво-
таларын қалыптастыру
жөніндегі ұсыныстарды
әзірлеу;
- жұмыс күшіне деген
сұраныс пен ұсынысқа
мониторинг жасау, ха-
лықты еңбек рыногының
жайы туралы ақпараттандыру;
- ішкі рынокты қорғау
мақсатында инвестиция-
лық келісім-шарттар-
дың жобаларын қарау;
- Министрліктің Көші-
қон жөніндегі комите-
тінің және аумақтық
органдарының қызметін
басқару және үйлесті-
ру;
- жергілікті бюджет-
терден қаржыландырыла-
тын атқарушы органдар-
ды еңбек, жұмыспен
қамту, халықты әлеу-
меттік қорғау және
көші-кон мәселелері
бойынша әдістемелік
басқару;
- ұйымдармен төменде-
гідей мәселелерді же-
тілдіру бойынша кон-
сультациялық қызмет-
тер көрсету жөніндегі
келісім-шарттар жасау:

1) системы со-
циальной защиты
населения с
целью эффектив-
ного снижения
бедности в
Казахстане;
июнь-
декабрь
2) методики про-
ведения медико-
социальной экс-
пертизы и реа-
билитации инва-
лидов при
различных
формах болезни.
январь-
декабрь
- приобретение
услуг по разра-
ботке справочной
литературы, пла-
катов, брошюр,
видеофильмов и
рекламных роли-
ков по вопросам
труда, занятос-
ти, социальной
защиты и мигра-
ции населения.
3
002
Аппараты
территориа-
льных орга-
нов
Содержание тер-
риториальных
органов
Министерства в
пределах утверж-
денного лимита
штатной числен-
ности в количе-
стве 1398 единиц
для реализации
основных задач и
осуществления
возложенных на
него функций:
январь-
декабрь
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
- установление
группы инвалид-
ности, степени
утраты трудоспо-
собности;
январь-
декабрь
- назначение
пенсий и
пособий,
компенсационных
и единовременных
выплат финанси-
руемых из рес-
публиканского
бюджета, социа-
льных выплат из
фонда социально-
го страхования;
январь-
декабрь
- проведение
проверок, конт-
роль за соблюде-
нием законода-
тельства в об-
ласти труда, ох-
раны труда, за-
нятости, мигра-
ции, социальной
защиты населе-
ния;
январь-
декабрь
- контроль за
исполнением ин-
дивидуальной
программы реаби-
литации инвали-
да;
январь-
декабрь
- участие в рас-
следованиях нес-
частных случаев
и профессиональ-
ных заболеваний
на производстве
и ведение их
учета;
январь-
декабрь
- участие в
работе комиссий
по приемке в
эксплуатацию за-
конченных строи-
тельством или
конструкцией
объектов произ-
водственного
назначения;
январь-
декабрь
- контроль и
проверка по вы-
полнению усло-
вий, оговоренных
в разрешениях
на привлечение
иностранной ра-
бочей силы;
январь-
декабрь
- сбор, обобще-
ние, системати-
зация и анализ
показателей,
характеризующих
состояние соблю-
дения организа-
циями трудового
законодательст-
ва;
январь-
декабрь
- проведение
разъяснительной
работы по вопро-
сам труда, заня-
тости, социаль-
ного обеспече-
ния, миграции в
организациях,
через средства
массовой инфор-
мации.
январь-
декабрь
4
007
Повышение
квалификации
государст-
венных слу-
жащих
Приобретение
услуг по повыше-
нию квалификации
по шести темам:
1. Государствен-
ный контроль за
соблюдением за-
конодательства
о труде и об
охране труда.
Срок реализации
1-4 квартал.
2. Государствен-
ное обеспечение
пенсиями и посо-
биями. Срок
реализации 2
квартал.
3. Вопросы обя-
зательного со-
циального стра-
хования. Срок
реализации 3
квартал.
4. Современные
миграционные
процессы -
ситуация в Ка-
захстане. Срок
реализации 2,4
квартал.
5. Актуальные
вопросы медико-
социальной экс-
пертизы и реаби-
литация инвали-
дов. Срок реали-

1) Қазақстандағы ке-
дейлік деңгейін тиімді
төмендету мақсатында
халықты әлеуметтік
қорғау жүйесін;
2) медициналық-әлеу-
меттік сараптама жүр-
гізу және аурулардың
түрлі нысандары
кезінде мүгедектерді
оңалту.
- еңбек, жұмыспен қам-
ту, халықты әлеуметтік
қорғау және көші-қон
мәселелері бойынша ви-
деофильмдер және жар-
нама роликтер, әдеби-
еттер, тұсқағаздар,
кітапшалар шығару
қызметтерін сатып алу.
қаңтар-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
маусым-
желтоқ-
сан
маусым-
желтоқ-
сан
қаңтар-
желтоқ-
сан
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеу-
меттік
қорғау
минис-
трлігі.
3
002
Аумақтық
орган-
дардың
аппа-
раттары
Негізгі міндеттерін
іске асыру және оған
жүктелген функцияларды
жүзеге асыру үшін
Министрліктің аумақтық
органдарын 1398 бірлік
көлемінде бекітілген
штат саны шегінде
ұстау:
- мүгедектік тобын,
еңбек ету қабілетінен
айырылу дәрежесін
анықтау;
- республикалық бюд-
жеттен қаржыландырыла-
тын зейнетақыларды,
жәрдемақыларды, өте-
мақылық және біржолғы
төлемдерді, әлеуметтік
сақтандыру қорынан
әлеуметтік төлемдерді
тағайындау;
- еңбек, еңбекті қор-
ғау, жұмыспен қамту,
көші-қон, халықты
әлеуметтік қорғау
саласындағы заңдардың
орындалуын бақылау,
тексерулер жүргізу;
- мүгедекті оңалтудың
жеке бағдарламасының
орындалуына бақылау
жасау;
- өндірістегі жазата-
йым оқиғаларды және
кәсіптік ауруларды
тексеруге қатысу және
олардың есебін жүргізу;
- құрылысы немесе
қайта құруы аяқталған
өндірістік объектілер-
ді пайдалануға қабыл-
дау жөніндегі комис-
сиялардың жұмысына
қатысу;
- шетелдік жұмыс күшін
тартуға берілетін рұқ-
сат қағаздарда көрсе-
тілген шарттардың
орындалуын бақылау
және тексеру;
- ұйымдарда еңбек
заңнамасының сақталу
күйін сипаттайтын көр-
сеткіштерді жинақтау,
қорытындылау, жүйелеу
және талдау жасау;
- еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік қамсыздандыру, көші-\
қон мәселелері
бойынша ұйымдарда,
бұқаралық ақпарат
құралдары арқылы
түсіндіру жұмысын
жүргізу.
жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеу-
меттік
қорғау
минис-
трлігі.
4
007
Мемле-
кеттік
қызмет-
шілердің
білік-
тілігін
арттыру
Төмендегідей тақырып-
тар бойынша біліктілі-
гін арттыру жөніндегі
қызмет турлерін сатып
алу:
1. Еңбек және еңбекті
қорғау туралы заңна-
маның сақталуын
мемлекеттік бақылау.
Іске асыру мерзімі
1-4 тоқсан.
2. Зейнетақымен және
жәрдемақымен қамсыз-
дандыру. Іске асыру
мерзімі 2 тоқсан.
3. Міндетті әлеуметтік
сақтандыру мәселелері.
Іске асыру мерзімі
3 тоқсан.
4. Қазіргі заманғы
миграциялық процестер
- Қазақстандағы
жағдай. Іске асыру
мерзімі 2, 4 тоқсан.
5. Медициналық-әлеу-
меттік сараптама және
мүгедектерді оңалтудың
өзекті мәселелері.
Іске асыру мерзімі

зации 1-4 квар-
тал.
6. Централизо-
ванная база дан-
ных инвалидов.
Срок реализации
2 квартал.
Обучение специа-
листов медико-
социальной экс-
пертизы с прив-
лечением препо-
давателей из
стран СНГ. Срок
реализации 2,3
квартал.
Обучение госу-
дарственному и
английскому
языку. Срок
реализации 4
квартал.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
4-1
008
Капитальный ремонт зданий, помещений и сооруженийгосудар-
ственных органов
Проведение капи-
тального ремонта кровли здания Управле-
ния Комитета по миграции по Южно-Казахстан-
ской области.
июль-
декабрь
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
5
009
Материально-техническое
оснащение
государст-
венных ор-
ганов
Для обеспечения
функционирования
центрального ап-
парата и терри-
ториальных орга-
нов министерства
приобретение:
1. Организацио-
нной техники
для:
- проведения
семинаров, обу-
чения, разработ-
ки и размножения
справочной лите-
ратуры, брошюр,
видеофильмов по
вопросам, входя-
щим в компетен-
цию Министерст-
ва;
- своевременно-
го рассмотрения
обращений граж-
дан, поручений
и запросов Пра-
вительства РК,
Парламента РК,
Министерств;
- обмена
информацией
с заинтересован-
ными органами.
2. Мебели для
улучшения усло-
вий труда.
в тече-
ние года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
6
017
Обеспечение
функциониро-
вания инфор-
мационных
систем и ин-
формационно-техническое
обеспечение
государст-
венных орга-
нов
Сопровождение
информационных
систем.
Системно-техни-
ческое обслужи-
вание средств
вычислительной
техники.
Приобретение
расходных и
комплектующих
материалов, за-
пасных частей.
Приобретение
вычислительной
техники и лицен-
зионных програм-
мных продуктов.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- реализация Законов Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей", "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения", "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";
- введение новой методики определения величины прожиточного минимума;
- введение государственных стандартов социального обслуживания инвалидов и престарелых;
- выработка предложений по формированию квоты иммиграции оралманов на 2007 год;
- выпуск справочной литературы, плакатов, брошюр, видеофильмов и рекламных роликов по вопросам труда, занятости, социальной защиты и миграции населения;
- проведено 10500 плановых проверок за соблюдением законодательства в области труда, охраны труда, занятости;
- повышение профессионального уровня 300 чел.
- обучение государственному языку 25 чел.
- обучение английскому языку 25 чел.

1-4 тоқсан.
6. Мүгедектердің орта-
лықтандырылған дерек-
тер базасы. Іске асыру
мерзімі 2 тоқсан. ТМД
елдерінен мұғалімдер
шақыру арқылы
медициналық-әлеуметтік
сараптама мамандарын
оқыту. Іске асыру
мерзімі 2, 3 тоқсан.
Мемлекеттік және
ағылшын тілдеріне
үйрету. Іске асыру
мерзімі 4 тоқсан.
жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
4-1
008
Мемле-
кеттік орган-
дардың ғимарат-
тарын, үй-жайларын және
құрылыс-
тарын күрделі жөндеу
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Көші-
қон комитетінің
басқармасы ғимаратының
шатырына күрделі жөн-
деу жүргізу
шілде-
желтоқсан
Қазақстан
Республи-
касы Ең-
бек және халықты әлеумет-
тік қор-
ғау ми-
нистрлігі
5
009
Мемле-
кеттік орган-
дарды
матери-
алдық-
техни-
калық
жарақ-
тандыру
Министрліктің орталық
аппаратының және
аумақтық органдарының
қызмет етуін қамтама-
сыз ету мақсатында
төмендегідей заттарды
сатып алу:
1. Ұйымдық техника:
- Министрліктің құзы-
рына кіретін мәселелер
бойынша семинарлар
өткізуге, оқытуға,
анықтамалық әдебиет,
брошюралар, бейне-
фильмдер әзірлеуге
және көбейтуге
арналған.
- азаматтардың өтініш-
терін, ҚР Үкіметінің,
Парламентінің, минис-
трліктерінің тапсыр-
малары мен сауалдарын
уақтылы қарауға
арналған.
- мүдделі органдармен
ақпарат алмасуға
арналған.
2. Еңбек жағдайларын
жақсарту үшін жиһаз
сатып алу.
жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
6
017
Ақпарат-
тық жү-
йелердің
жұмыс
істеуін
қамтама-
сыз ету
және
мемле-
кеттік орган-
дарды
ақпарат-
тық-тех-
никалық
қамтама-
сыз ету
Ақпараттық жүйелерге
қызмет көрсету.
Есептеу техникасы
құралдарына жүйелік-
техникалық қызмет
көрсету.
Шығыс және жинақтауыш
материалдар, қосалқы
бөлшектер сатып алу.
Есептеу және лицензия-
ланған бағдарламалық
өнімдерді сатып алу.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
- Қазақстан Республикасының "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы", "Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы", "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңдарының іске асырылуы;
- ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасын анықтаудың жаңа әдістемесін енгізу;
- мүгедектерге және қарт кісілерге әлеуметтік қызмет көрсетудің мемлекеттік стандарттарын енгізу;
- 2007 жылға арналған оралман квотасын қалыптастыруға ұсыныстар жасап шығару;
- еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау және көші-қон мәселелері бойынша видеофильмдер және жарнама роликтер, әдебиеттер, тұсқағаздар, кітапшалар шығару қызметтерін сатып алу.
- еңбек, жұмыспен қамту, еңбекті қорғау салаларында заңдылықтарды сақтауды қадағалау мақсатымен 10500 жоспарлы тексерулер жүргізілді;
- 300 адамның кәсіптік деңгейін жоғарылату;
- 25 адамды мемлекеттік тілге оқыту;
- 25 адамды ағылшын тіліне оқыту.

Автоматизация рабочих мест центрального и территориальных органов - 10 %, оснащение мебелью - 12 %.
Конечный результат: расширение охвата населения социальным обеспечением, обеспечение эффективной занятости, улучшение условий и безопасности труда. Доведение оснащения мебелью до 100 %. Обеспечение потребности в повышении профессионального уровня государственных служащих на 35 %, в обучении государственному языку государственных служащих на 25 % и в обучении английскому языку государственных служащих на 8 %.
Финансово-экономический результат: содержание одного специалиста центрального органа составит 930 тысяч тенге, территориального органа - 546 тысяч тенге в год.
Средние затраты на повышение квалификации одного государственного служащего 12,1 тыс. тенге.
Средние затраты на обучение государственному языку одного государственного служащего 20 тыс. тенге.
Средние затраты на обучение английскому языку одного государственного служащего 20 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: совершенствование нормативной правовой базы, системы социального обеспечения, повышение ответственности государственных органов, расширение доступности и повышение уровня социальных услуг, квалификации специалистов системы социального обеспечения.
Повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями; доля государственных служащих, которые перешли на делопроизводство на государственном языке после прохождения курсов обучения государственному языку 15 %; доля государственных служащих, которые работают с документами на английском языке после прохождения курсов обучения английскому языку 5 %; доля государственных служащих, которые назначены на вышестоящие должности после прохождения курсов повышения квалификации 2 %.
ПРИЛОЖЕНИЕ 130
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Пенсионная программа" на 2006 год
1. Стоимость: 255496364 тысячи тенге (двести пятьдесят пять миллиардов четыреста девяносто шесть миллионов триста шестьдесят четыре тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 13 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"; статьи 12 , 16 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан"; статьи 2 , 5 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
Сноска. В пункт 2 внесены изменения постановлением Правительства РК от 22 ноября 2006 года N 1107 .

Орталық және аумақтық органдарында жұмыс орындарын 10% автоматтандыру, 12% жиһазбен жарақтандыру.
Соңғы нәтиже: халықтың әлеуметтік қамсыздандырумен қамтылуын кеңейту, жұмыспен тиімді қамтуды қамтамасыз ету, еңбек жағдайларын және еңбек қауіпсіздігін жақсарту. Жиһазбен жарақтандыруды 100%-ға жеткізу. Мемлекеттік қызметкерлердің кәсіби біліктілік деңгейін жоғарылату қажеттілігін 35%, мемлекеттік тілді оқытуды 25%, ағылшын тілін оқытуды 8% қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: орталық аппараттың бір маманына кететін шығын жылына 930 мың теңге, аумақтық органдарда 546 мың теңге құрайды.
Бір мемлекеттік қызметкердің біліктілігін арттырудың орташа шығыны 12,1 мың теңге.
Бір мемлекеттік қызметкерді мемлекеттік тілге оқытудың орташа шығыны 20 мың теңге.
Бір мемлекеттік қызметкерді ағылшын тіліне оқытудың орташа шығыны 20 мың теңге.
Уақтылығы: келісім-шарттарға сәйкес жыл ішінде.
Сапа: әлеуметтік қамсыздандыру жүйесінің нормативті-құқықтық базасын жетілдіру, мемлекеттік органдардың жауапкершілігін арттыру, әлеуметтік қызметтердің және әлеуметтік қамсыздандыру жүйесі мамандарының біліктілік деңгейін жоғарылату және қол жеткізілімділігін арттыру.
Қазіргі заманғы экономикалық жағдайлардағы кәсіби мемлекеттік қызмет талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметкерлердің кәсіби біліктілігін жоғарылату; мемлекеттік тілді оқыту курстарынан өткеннен кейін іс-қағаздарды мемлекеттік тілде жүргізуге көшкен мемлекеттік қызметкерлердің үлесі 15%; ағылшын тілін оқыту курсын өткеннен кейін ағылшын тіліндегі құжаттармен жұмыс істейтін мемлекеттік қызметкерлердің үлесі 5%; біліктілігін жоғарылату курстарынан өткеннен кейін жоғары қызметке тағайындалған мемлекеттік қызметкерлердің үлесі 2%.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
130-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Зейнетақы бағдарламасы"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 255496364 мың теңге (екi жүз елу бес миллиард төрт жүз тоқсан алты миллион үш жүз алпыс төрт мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының  13-бабы ;  Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының  12,   16-баптары ; "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының  2, 5-баптары .
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.11.22.  N 1107  қаулысымен.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация конституционного права граждан на пенсионное обеспечение.
5. Задачи бюджетной программы:
- обеспечение своевременных выплат пенсий и базовых пенсионных выплат;
- выплата надбавок к пенсиям лицам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, а также их наследникам.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Пенсионная программа
2
100
Выплаты
солидарных
пенсий
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат солидар-
ных пенсий ли-
цам, достигшим
пенсионного
возраста.
в тече-
ние года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3
101
Надбавки к
пенсиям
граждан, по-
страдавших
вследствие
ядерных ис-
пытаний на
Семипалатин-
ском испыта-
тельном
ядерном по-
лигоне
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат надбавок
к пенсиям граж-
дан, проживав-
ших в зонах ра-
диационного
риска вследст-
вие ядерных ис-
пытаний на Се-
мипалатинском
испытательном
ядерном полиго-
не.
в тече-
ние года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
4
102
Государст-
венные базо-
вые пенсион-
ные выплаты
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат базовых
пенсионных вып-
лат для пенсио-
неров и инва-
лидов,
достигших
пенсионного
возраста.
в тече-
ние года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата солидарных пенсий, надбавок к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и базовых пенсионных выплат для пенсионеров и инвалидов, достигших пенсионного возраста.
Среднегодовая прогнозная численность получателей солидарной пенсии - 1622,6 тысяч человек, надбавок к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, - 5,8 тысяч человек, базовых пенсионных выплат - 1663,4 тысяч человек.
Конечный результат: увеличение размеров солидарных пенсий на 8 %, а также выплата пенсионерам и инвалидам, достигшим пенсионного возраста, базовой пенсионной выплаты в размере 3000 тенге.
Финансово-экономический результат:
- минимальный размер пенсии - 6700 тенге;
- средний размер пенсии - 10075 тенге;
- средний размер надбавок к пенсиям - 17241 тенге;
- размер государственной базовой пенсионной выплаты - 3000 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 % выплата назначенных пенсий и базовых пенсионных выплат, 100 % выплата надбавок к пенсиям граждан за проживание в зоне радиационного риска и пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне в соответствии с потребностью, представленной Государственным центром по выплате пенсий. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 131
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Государственные социальные пособия"
на 2006 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : азаматтардың зейнетақымен қамсыздандырылу конституциялық құқықтарын іске асыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- зейнетақы төлемдері мен базалық зейнетақы төлемдерін уақытында қамтамасыз ету;
- Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен адамдарға, сондай-ақ олардың мұрагерлеріне зейнетақыға үстемеақы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Зейнетақы
бағдар-
ламасы
2
100
Ортақ
зейнета-
қыларды
төлеу
Қажеттілікке сәйкес
зейнеткерлік жасқа
толған адамдарға ынты-
мақты зейнетақылардың
ай сайын төлемдерін
ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
3
101
Семей
ядролық
сынақ
полиго-
нындағы
ядролық
сынақтар
салдары-
нан зар-
дап шек-
кен аза-
маттардың
зейнета-
қыларына
үстеме-
ақылар
Қажеттілікке сәйкес
радиациялық қатер
өңірлерінде тұрған
және Семей ядролық
сынақ полигонында
ядролық сынақтар
салдарынан зардап
шеккен азаматтардың
зейнетақыларына ай
сайынғы үстемеақы тө-
лемдерін ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
4
102
Мемле-
кеттік
базалық
зейнетақы
төлемдері
Қажеттілікке сәйкес
зейнеткерлерге және
зейнеткерлік жасқа
толған мүгедектерге
базалық ай сайынғы
зейнетақы төлемдерін
ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: ынтымақты зейнетақыларды, Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақылармен және зейнеткерлік жасқа толған адамдарға арналған базалық зейнетақы төлемдерін төлеу. Алушылардың орташа жылдық болжамды саны:
- ынтымақты зейнетақы - 1622,6 мың адам;
- Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақылар - 5,8 мың адам;
- базалық зейнетақы төлемдерін - 1663,4 мың адам.
Соңғы нәтиже: ынтымақты зейнетақы мөлшерін 8% көбейту және зейнеткерлік жасқа толған адамдардың барлығына 3000 теңге мөлшерінде базалық зейнетақы төлемдерін төлеу.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- зейнетақының ең төмен мөлшері - 6700 теңге;
- зейнетақының орташа мөлшері - 10075 теңге;
- мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері - 3000 теңге.
Уақтылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25 күнге дейін уақытында төлеу.
Сапа:
- тағайындалған зейнетақылар мен базалық зейнетақы төлемдерін 100% төлеу.
- радиациялық қатер өңірлерінде тұрған және Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына ай сайынғы үстемеақы төлемдерін Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық ұсынған қажеттілікке сәйкес 100% төлеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
131-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар"
деген 001 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 59995554 тысячи тенге (пятьдесят девять миллиардов девятьсот девяносто пять миллионов пятьсот пятьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 2 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выплата денежных средств гражданам, нуждающимся в социальном обеспечении в связи с инвалидностью, потерей кормильца и по возрасту.
5. Задачи бюджетной программы:
- увеличение размеров государственных социальных пособий по инвалидности и по возрасту не менее чем на 1000 тенге;
- увеличение размера государственного социального пособия по случаю потери кормильца от 300 тенге до 1000 тенге в зависимости от количества иждивенцев;
- исчисление размеров государственных социальных пособий в кратности от величины прожиточного минимума;
- обеспечение своевременных выплат с учетом новых размеров государственных социальных пособий:
- по возрасту;
- по инвалидности;
- по случаю потери кормильца.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Государст-
венные
социальные
пособия
2
100
По инвалид-
ности
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат государ-
ственных социа-
льных пособий
по инвалиднос-
ти.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3
101
По случаю
потери
кормильца
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат государ-
ственных социа-
льных пособий
по случаю поте-
ри кормильца.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
4
102
По возрасту
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат государ-
ственных социа-
льных пособий
по возрасту.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту.
Среднегодовая прогнозная численность получателей государственных социальных пособий:

1. Құны : 59995554 мың теңге (елу тоғыз миллиард тоғыз жүз тоқсан бес миллион бес жүз елу төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының  2-бабы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мүгедектігі, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты, әлеуметтік қамсыздандыруға мұқтаж азаматтарға ақшалай қаражат төлеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- мүгедектігі бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың мөлшерін кемінде 1000 теңгеге көбейту;
- асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың мөлшерін асырауындағылардың санына қарай 300 теңгеден 1000 теңгеге дейін көбейту;
- мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың мөлшерін ең төмен күнкөріс шамасынан еселеп есептеу;
- жасына байланысты берілетін;
- мүгедектігі бойынша берілетін;
- асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың жаңа мөлшерлерін ескере отырып уақытында төленуін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Мемле-
кеттік
әлеу-
меттік
жәрде-
мақылар
2
100
Мүге-
дектігі
бойынша
Қажеттілікке сәйкес
мүгедектігі бойынша
берілетін мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақы-
ларды ай сайын
төлеуді ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
3
101
Асырау-
шысынан
айрылуы-
на бай-
ланысты
Қажеттілікке сәйкес
асыраушысынан айрылу
жағдайы бойынша
берілетін мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақы-
ларды ай сайын
төлеуді ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
4
102
Жасы
бойынша
Қажеттілікке сәйкес
жасына байланысты
берілетін мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақы-
ларды ай сайын
төлеуді ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды төлеу.
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар алушылардың орташа жылдық болжамды саны:

- по инвалидности - 406,5 тыс. чел.
- по случаю потери кормильца - 244 тыс. чел.
- по возрасту - 16,3 тыс. чел.
Конечный результат: увеличение размеров государственных социальных пособий по инвалидности и возрасту на 1000 тенге, по случаю потери кормильца от 300 до 1000 тенге.
Финансово-экономический результат: средний размер государственных социальных пособий:
- по инвалидности - 8259 тенге;
- по случаю потери кормильца - 7316 тенге;
- по возрасту - 4121 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 % выплата назначенных государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 132
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Специальные государственные пособия"
на 2006 год
1. Стоимость: 34558542 тысячи тенге (тридцать четыре миллиарда пятьсот пятьдесят восемь миллионов пятьсот сорок две тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 2 Закона Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 161 "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оказание дополнительной материальной поддержки отдельным категориям граждан.
5. Задачи бюджетной программы:
- обеспечение своевременной выплаты специальных государственных пособий 17 категориям граждан;
- с 1 января 2006 года выплата специального государственого пособия в размере 3,9 МРП многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденом "Материнская слава" I и II степени, и многодетным семьям, имеющим 4-х и более совместно проживающих несовершеннолетних детей.
- с 1 июля 2006 года выплата специальных государственных пособий: 7,1 МРП - лицам, приравненным к инвалидам ВОВ; 5,8 МРП - лицам, приравненным к участникам ВОВ; 4,2 МРП - вдовам воинов, погибших в ВОВ; 4,3 МРП - семьям, погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствии катастрофы на ЧАЭС; 2,4 МРП - женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ; 2 МРП - труженикам тыла; 2 МРП - участникам ликвидации последней катастрофы на ЧАЭС, эвакуированным из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .

- мүгедектігі бойынша - 406,5 мың адам;
- асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша - 229,9 мың адам;
- жасына байланысты - 10,8 мың адам.
Соңғы нәтиже: мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды мөлшерін 1000 теңгеге көбейту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың орташа мөлшері
- мүгедектігі бойынша - 8259 теңге;
- асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша - 7316 теңге;
- жасына байланысты - 4121 теңге.
Уақтылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25 күнге дейін уақытында төлеу.
Сапа: мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты тағайындалған мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды 100% төлеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
132-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 34558542 мың теңге (отыз төрт миллиард бес жүз елу сегiз миллион бес жүз қырық екi мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі Заңының  2-бабы ; "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны тағайындаудың және төлеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 161  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : азаматтардың жеке санаттарына қосымша материалдық қолдау көрсету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- азаматтарды 17 санатына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін уақытылы қамтамасыз ету;
- 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап марапатталған көп балалы аналарға және бірге тұратын төрт немесе одан да көп балалары бар көп балалы отбасыларға 3,9 АЕК көлемінде арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлеу;
- 2006 жылғы 1 шiлдеден бастап арнайы мемлекеттiк жәрдемақы төлеу: ҰOC мүгедектерiне теңестiрiлген адамдарға - 7,1 AEK, ҰОС қатысушыларына теңестiрiлген адамдарға - 5,8 АЕК, ҰОС қаза болған жауынгерлердiң жесiрлерiне - 4,2 АЕК; ЧАЭС-тағы апат салдарын жою кезiнде қаза болған (қайтыс болған, хабар ошарсыз кеткен) әскери қызметшiлердiң, iшкi iстер органдары қызметкерлерiнiң және қаза болған адамдардың отбасыларына - 4,3 АЕК; қайтыс болған ҰОС мүгедектерiнiң әйелдерiне (күйеулерiне) - 2,4 AEK; тыл еңбекшiлерiне - 2 АЕК; көшiру күнi құрсақта болған балаларды қоса алғанда, шеттету және қоныс аудару аймағынан Қазақстан Республикасына көшiрiлген ЧАЭС-тағы оқиғасында апат салдарын жоюға қатысушыларға - 2 AEK.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Специальные
государст-
венные посо-
бия
2
100
Инвалиды ВОВ
В соответствии
с потребностью,
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия инвалидам
ВОВ.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3
101
Участники
ВОВ
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия участникам
ВОВ.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
4
102
Лица, при-
равненные к
инвалидам
ВОВ
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесяных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия лицам, при-
равненным к
инвалидам ВОВ.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
5
103
Лица, при-
равненные к
участникам
ВОВ
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия лицам, при-
равненным к
участникам ВОВ.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
6
104
Вдовы
воинов,
погибших в
ВОВ
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия вдовам вои-
нов, погибших
в ВОВ.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7
105
Жены (мужья)
умерших
инвалидов ВОВ
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа- льного государ-
ственного посо-
бия женам
(мужьям) умер-
ших инвалидов
ВОВ.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
8
106
Герои
Советского
Союза, Герои
Социалисти-
ческого тру-
да, кавалеры
орденов Славы
трех степе-
ней, трудовой
Славы трех
степеней
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного
пособия Героям Советского
Союза, Героям
Социалистичес-
кого труда, ка-
валерам орденов
Славы трех сте-
пеней, трудовой
Славы трех сте-
пеней.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
9
107
Семьи погиб-
ших (умерших,
пропавших
без вести)
военнослужа-
щих, сотруд-
ников органов
внутренних дел и лиц,
погибших
при ликвида-
ции послед-
ствий ката-
строфы на
ЧАЭС
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специ-
ального госу-
дарственного пособия семьям
погибших (умер-
ших, пропавших
без вести)
военнослужащих,
сотрудников ор-
ганов внутрен-
них дел и лиц,
погибших при
ликвидации
последствий
катастрофы на
ЧАЭС.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
10

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Арнайы мемлекеттік жәр-
демақы-
лар
2
100
ҰОС мүге-
дектері
Қажеттілікке сәйкес
ҰОС мүгедектеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
3
101
ҰОС қатысу-
шылары
Қажеттілікке сәйкес
ҰОС қатысушыларына
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
4
102
ҰОС
мүгедек-
теріне
теңесті-
рілген
адамдар
Қажеттілікке сәйкес
ҰОС мүгедектеріне
теңестірілген адамдарға арнаулы
мемлекеттік жәрдемақы
төлемдерін ай
сайын ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
5
103
ҰОС
қатысу-
шыларына
теңес-
тірілген
адамдар
Қажеттілікке сәйкес
ҰОС қатысушыларына
теңестірілген адам-
дарға арнаулы мемле-
кеттік жәрдемақы
төлемдерін ай сайын
ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
6
104
ҰОС қаза
болған
жауын-
герлер-
дің же-
сірлері
Қажеттілікке сәйкес
ҰОС қаза болған
жауынгерлердің жесір-
леріне арнаулы мемле-
кеттік жәрдемақы
төлемдерін ай сайын
ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7
105
Қайтыс
болған
ҰОС
мүгедек-
терінің
әйелдері
(күйеу-
лері)
Қажеттілікке сәйкес
қайтыс болған ҰОС
мүгедектерінің әйел-
деріне (күйеулеріне)
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
8
106
Совет
Одағының
батырла-
ры, Соц-
иалистік
Еңбек
Ерлері,
үш
дәрежелі
Даңқ, үш
дәрежелі
Еңбек
Даңқы
орден-
дерінің
иегер-
лері
Қажеттілікке сәйкес
Совет Одағының
батырлары, Социалистік
Еңбек Ерлері, үш дәре-
желі Даңқ, үш дәрежелі
Еңбек Даңқы орденде-
рінің иегерлеріне
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
9
107
ЧАЭС оқиға-
сында
апат
салдарын
жою ке-
зінде
қаза
болған
(қайтыс
болған,
хабар
ошарсыз
кеткен),
әскери
қызмет-
керле-
рінің,
ішкі
істер
органда-
ры қыз-
меткер-
лерінің
және
қаза
болған
адамдар-
дың от-
басылары
Қажеттілікке сәйкес
қаза тапқан (қайтыс (болған, хабарсыз
кеткен) әскери қыз-
метшілердің, ішкі
істер органдары қыз-
меткерлерінің ЧАЭС апаттың салдарын жою кезінде қаза тапқан
адамдардың отбасыларына арнаулы
мемлекеттік жәрдемақы
төлемдерін ай сайын
ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
10

108
Труженики
тыла в годы
Великой
Отечественной
войны
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия труженикам
тыла в годы
ВОВ.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
11
109
Участники
ликвидации
последствий
катастрофы на
ЧАЭС, эвакуи-
рованных из
зон отчужде-
ния и отселе-
ния в
Республику
Казахстан,
включая де-
тей, которые
на день эва-
куации нахо-
дились во
внутриутроб-
ном состоянии
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия участникам
ликвидации пос-
ледствии ката-
строфы на ЧАЭС,
эвакуированных
из зон отчужде-
ния и отселения
в Республику
Казахстан,
включая детей,
которые на день
эвакуации нахо-
дились во внут-
риутробном сос-
тоянии.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
12
110
Инвалиды I и
II групп
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия инвалидам
первой и второй
групп.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
13
111
Инвалиды III
группы
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льных государ-
ственных посо-
бий инвалидам
третьей группы.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
14
112
Дети-инвалиды
до 16 лет
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия детям-инва-
лидам до 16
лет.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
15
113
Многодетные
матери, наг-
ражденные
подвесками
"Алтын алка",
"Кумис алка"
или получив-
шие ранее
звание "Мать-
героиня" и
награжденные
орденом
"Материнская
слава"
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия многодетным
матерям, наг-
ражденным под-
весками "Алтын
алка", "Кумис
алка" или по-
лучившим ранее
звание "Мать-
героиня" и
награжденным
орденом
"Материнская слава".
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
16
114
Многодетные
семьи, имею-
щие четырех
и более
совместно
проживающих
несовершенно-
летних детей
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия многодетным
семьям, имеющим
четырех и более
совместно про-
живающих несо-
вершеннолетних
детей.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
17
115
Жертвы поли-
тических
репрессий,
имеющие ин-
валидность
или являющие-
ся пенсионе-
рами
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия жертвам
политических
репрессий,
имеющим инва-
лидность или
являющиеся
пенсионерами.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
18

108
Ұлы отан
соғысы
жылда-
рындағы
тыл
еңбек-
шілері
Қажеттілікке сәйкес
ҰОС жылдарындағы тыл
еңбекшілеріне арнаулы
мемлекеттік жәрдемақы
төлемдерін ай сайын
ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
11
109
Көшіру
күні
құрсақта
болған
балалар-
ды қоса
алғанда
Қазақс-
тан Рес-
публика-
сынан
шеттету
және
қоныс
аудару
аймағы-
нан
көшіріл-
ген ЧАЭС
Қажеттілікке сәйкес
қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларын қоса, оқшаулау және көшіру аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс- танған ЧАЭС апаттың салдарын жоюға қатысушыларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
12
110
I және
II топ-
тағы мүгедек-тер
Қажеттілікке сәйкес
I және II топтағы мүгедектеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
13
111
III топ-
тағы мү-
гедектер
Қажеттілікке сәйкес
III топ мүгедектеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
14
112
16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
Қажеттілікке сәйкес
16 жасқа дейінгі мүгедек-балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
15
113
"Алтын
алқа",
"Күміс
алқа"
белгі-
лерімен
марапат-
талған
немесе
бұрын
"Батыр-
ана"
атағын
алған
және
"Ана
даңқы"
ордені-
мен ма-
рапат-
талған
көп
балалы
аналар
Қажеттілікке сәйкес
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр-ана" атағын алған және "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп
балалы аналарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
16
114
Төрт
немесе
одан да
көп
бірге
тұратын
кәме-
летке
толмаған
балалары
бар көп
балалы
отбасы-
лар
Қажеттілікке сәйкес
кәмелетке толмаған, бірге тұратын төрт немесе одан да көп балалары бар көп бала-
лы отбасыларға арнау- лы мемлекеттік жәрдем-
ақы төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
17
115
Мүгедек-
тігі бар
немесе
зейнет-
кер бо-
лып та-
былатын
жаппай
саяси
қуғын-
сүргін
құрбан-
дары
Қажеттілікке сәйкес
мүгедектігі бар немесе
зейнеткер болып табы-
латын саяси қуғын-
сүргін құрбандарына
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
18

116
Лица, кото-
рым назначены
пенсии за
особые заслу-
ги перед
Республикой
Казахстан
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат специа-
льного государ-
ственного посо-
бия лицам,
которым назна-
чены пенсии за
особые заслуги
перед
Республикой
Казахстан.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата специального государственного пособия 17 категориям граждан. Среднегодовая прогнозная численность получателей специальных государственных пособий 1213,9 тыс. человек.
Конечный результат: дополнительная материальная поддержка 17 категорий граждан в виде выплат специальных государственных пособий.
Финансово-экономический результат: увеличение размеров специальных государственных пособий на 6 %. Средний размер специальных государственных пособий - 4817 тенге. Размер специального государственного пособия многодетных матерей, награжденных подвесками "Алтын алка", "Кумис алка" или получивших ранее звание "Мать-героиня", а также награжденных орденом "Материнская слава" и многодетных семей, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, увеличится с 1845 тенге до 4017 тенге.
С 1 июля 2006 года размеры специальных государственных пособий увеличатся: лицам, приравненным к инвалидам ВОВ с 5871 тенге до 7313 тенге; лицам, приравненным к участникам ВОВ с 2472 тенге до 5974 тенге; вдовам воинов, погибших в ВОВ с 2781 тенге до 4326 тенге; семьям, погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствии катастрофы на ЧАЭС с 2884 тенге до 4429 тенге; женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ с 927 тенге до 2472 тенге; труженикам тыла с 1030 тенге до 2060 тенге; участникам ликвидации последней катастрофы на ЧАЭС, эвакуированным из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии с 515 тенге до 2060 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 % выплата назначенных специальных государственных пособий 17 категориям граждан в размерах, установленных законодательством. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 133
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Пособие на погребение"
на 2006 год

116
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы
алдында
ерекше
еңбек
сіңірге-
ні үшін
зейнет-
ақы
тағайын-
далған
тұлғалар
Қажеттілікке сәйкес
Қазақтан Республикасы
алдында сіңірген ерек-
ше еңбек үшін зейнетақы тағайын-
далған адамдарға
арнайы мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: азаматтардың 17 санатына арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар төлеу. Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар алушылардың болжамды орташа жылдық саны - 1213,9 мың адам болады.
Соңғы нәтиже: азаматтардың жекелеген санаттарына арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар түрінде қосымша материалдық қолдау көрсету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар мөлшері 6% өсуі. Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылардың орташа мөлшері 4817 теңгені құрайды. "Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған және "Ана Даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға төленетін және кәмелетке толмаған, бірге тұратын төрт немесе одан да көп балалары бар көп балалы отбасыларға берілетін арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар көлемі 1845 теңгеден 4017 теңгеге дейін көбейеді. 2006 жылғы 1 шiлдеден бастап арнайы мемлекеттiк жәрдемақылардың мөлшерi: ҰОС мүгедектерiне теңестiрiлген адамдарға 5871 теңгеден 7313 теңгеге дейiн; ҰOC қатысушыларына теңестiрiлген адамдарға 2472 теңгеден 5974 теңгеге дейiн; ҰОС қаза болған жауынгерлердiң жесiрлерiне - 2781 теңгеден 4326 теңгеге дейiн; ЧАЭС-тағы апат салдарын жою кезiнде қаза болған (қайтыс болған, хабар ошарсыз кеткен) әскери қызметшiлердiң, iшкi iстер органдары қызметкерлерiнiң және қаза болған адамдардың отбасыларына - 2884 теңгеден 4429 теңгеге дейiн; қайтыс болған ҰОС мүгедектерiнiң әйелдерiне (күйеулерiне) - 927 теңгеден 2472 теңгеден; тыл еңбекшiлерiне - 1030 теңгеден 2060 теңгеге дейiн; көшiру күнiнде аналарының құрсағында болған балаларды қоса алғанда, иелiктен алу және көшiру аймақтарынан Қазақстан Республикасына көшiрiлген ЧАЭС-тағы апат салдарын жоюға қатысушыларға 515 теңгеден 2060 теңгеге дейiн ұлғаяды.
Уақтылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25-не дейін уақтылы төлеу.
Сапа: азаматтардың 17 санатына Заңмен белгіленген мөлшерде тағайындалған арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды 100% төлеу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
133-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Жерлеуге берілетін жәрдемақы"
деген 005 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1718031 тысяча тенге (один миллиард семьсот восемнадцать миллионов тридцать одна тысяча тенте).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 6 Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан"; статья 8 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"; статья 7 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда"; статья 11 Указа Президента Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года N 2247, имеющего силу Закона, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: дополнительная материальная поддержка государства семьям (лицам), осуществившим погребение получателей пенсий и пособий.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение своевременной выплаты пособий на погребение пенсионеров, участников и инвалидов Великой Отечественной войны, получателей государственных социальных пособий, получателей государственных специальных пособий лицами, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Пособие на
погребение
2
100
Пособие на
погребение
пенсионеров,
участников
и инвалидов
ВОВ
Организация
своевременной
выплаты пособий
семьям (лицам),
осуществившим
погребение
пенсионеров,
участников и
инвалидов
Великой
Отечественной
войны.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3
101
Пособие на
погребение
получателей
государст-
венных
социальных
пособий и
государст-
венных спе-
циальных
пособий,
работавших
на подземных
и открытых
горных рабо-
тах, на ра-
ботах с осо-
бо вредными
и особо тя-
желыми усло-
виями труда
Организация
своевременной
выплаты посо-
бий семьям
(лицам),
осуществившим
погребение
получателей
государственных
социальных по-
собий, получа-
телей государ-
ственных спе-
циальных посо-
бий лицами, ра-
ботавшими на
подземных и
открытых горных
работах, на ра-
ботах с особо
вредными и осо-
бо тяжелыми ус-
ловиями труда.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан

1. Құны : 1718031 мың теңге (бір миллиард жеті жүз он сегіз миллион отыз бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы Заңының  6-бабы ; "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының  8-бабы ; "Жер асты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнаулы жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңының  7-бабы ; Қазақстан Республикасы Президентінің "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі N 2247 Заң күші бар Жарлығының  11-бабы.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : зейнетақы және жәрдемақы алушыларды жерлеуді жүзеге асырған отбасыларға (тұлғаларға) мемлекеттің қосымша материалдық қолдауы.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : зейнеткерлерді, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларды, жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алушыларды жерлеуге арналған жәрдемақыларды уақытылы төлеуді қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Жерлеуге
берілетін
жәрдемақы
2
100
Зейнет-
керлерді,
ҰОС қаты-
сушылары
мен мүге-
дектерін
жерлеуге
берілетін
жәрдемақы
Зейнеткерлерді, Ұлы
Отан соғысының қаты-
сушылары мен мүгедек-
терін жерлеуге арнал-
ған жәрдемақыларды
алушыларды жерлеген
отбасыларға (тұлға-
ларға) арналған жәр-
демақыларды уақытылы
төлеу.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
3
101
Жер ас-
тындағы
және ашық
тау-кен
жұмыс-
тарында,
ерекше
зиянды
және
ерекше
ауыр
еңбек
жағдайла-
рындағы
жұмыстар-
да жұмыс
істеген,
мемлекет-
тік әлеу-
меттік
жәрдема-
қылар
және мем-
лекеттік
арнайы
жәрде-
мақылар
алушы-
ларды
жерлеуге
берілетін
жәрдемақы
Мемлекеттік әлеумет-
тік жәрдемақы, мемле-
кеттік арнаулы жәр-
демақы алушыларды,
жер асты және ашық
кен жұмыстарында, ең-
бек жағдайлары ерекше
зиянды және ерекше
ауыр жұмыстарда істе-
ген мемлекеттік ар-
наулы жәрдемақы алу-
шыларды жерлеген от-
басыларға (тұлғалар-
ға) арналған жәрдем-
ақыларды уақытылы
төлеу.
Жыл ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Прямой результат: выплата пособий на погребение семьям (лицам), принявшим на себя расходы, связанные с погребением получателей пенсий и пособий. Среднегодовая прогнозная численность пособий на погребение - 100,6 тыс. чел.
Конечный результат: увеличение размеров пособий на погребение на 6 %. Материальная поддержка государства семьям (лицам), осуществившим погребение получателей пенсий и пособий путем выплаты пособий на погребение.
Финансово-экономический результат:
Размер пособий на погребение:
- инвалидов и участников войны - 36 050 тенге;
- получателей пенсий и пособий - 15 450 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 % обеспечение выплаты пособий на погребение лицам, которые своевременно обратились и имеют право на его получение. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
ПРИЛОЖЕНИЕ 134
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Государственные специальные пособия лицам, работавшим
на подземных и открытых горных работах, на работах
с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда"
на 2006 год
1. Стоимость: 2192331 тысяча тенге (два миллиарда сто девяносто два миллиона триста тридцать одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 2 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная защита граждан, имевших по состоянию на 1 января 1998 года стаж на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда
5. Задачи бюджетной программы:
- повышение размеров государственных специальных пособий с 8 МРП до 9 МРП;
- организация и своевременная выплата государственных специальных пособий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы (подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Государствен-
ные специаль-
ные пособия
лицам, рабо-
тавшим на
подземных и
открытых гор-
ных работах,
на работах с
особо вредными
и особо тяже-
лыми условиями
труда
В соответствии
с потребностью
организация
ежемесячных
выплат государ-
ственных спе-
циальных посо-
бий лицам, вы-
работавшим стаж
на подземных и
открытых горных
работах, на ра-
ботах с особо
вредными и осо-
бо тяжелыми ус-
ловиями труда.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: зейнетақы және жәрдемақы алушыларды жерлеуге жұмсалған шығындарды өздері көтерген отбасыларға (тұлғаларға) жерлеуге берілетін жәрдемақыларды төлеу. Болжамды орташа жылдық саны - 100,6 мың адам.
Соңғы нәтиже: жерлеуге берілетін жәрдемақылар мөлшері 6% өсуі. Зейнетақы және жәрдемақы алушыларды жерлеуді жүзеге асырған отбасыларға (тұлғаларға) мемлекеттің материалдық қолдау көрсетуі.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
Жерлеуге берілетін жәрдемақылар мөлшері:
- соғыс мүгедектері мен қатысушылары үшін - 36050 теңге;
- зейнетақы және жәрдемақы алушылар үшін - 15450 теңге.
Уақтылығы: кестеге сәйкес әр айдың 25-не дейін уақтылы төлеу.
Сапа: жерлеуге берілетін жәрдемақыларды алуға уақтылы өтініш білдірген, жәрдемақы алуға құқығы бар тұлғаларды жерлеуге берілетін жәрдемақылармен 100% қамтамасыз ету.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
134-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Жер астындағы және ашық тау-кен жұмыстарында, еңбектің
ерекше зиянды және ерекше ауыр жағдайында жұмыс істеген
адамдарға мемлекеттік арнайы жәрдемақылар"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2192331 мың теңге (екі миллиард бір жүз тоқсан екі миллион үш жүз отыз бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Жерасты, ашық кен жұмыстарында, жұмыс жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнаулы жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңының  2-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : 1998 жылдың 1 қаңтары бойынша жерасты, ашық кен жұмыстарында, жұмыс жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген азаматтарды әлеуметтік қорғау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- мемлекеттік арнаулы жәрдемақылар көлемін 8 АЕК-тен 9 АЕК-ке көбейту;
- мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды уақтылы төлеу және ұйымдастыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
006
Жер ас-
тындағы
және
ашық
тау-кен
жұмыс-
тарында,
еңбектің
ерекше
зиянды
және
ерекше
ауыр
жағда-
йында
жұмыс
істеген
адамдар-
ға мем-
лекеттік
арнайы
жәрде-
мақылар
Қажеттілікке сәйкес
жерасты, ашық кен
жұмыстарында, жұмыс
жағдайлары ерекше
зиянды және ерекше
ауыр жұмыстарда істе-
ген стажы бар тұлға-
ларға ай сайын төлем-
дерді ұйымдастыру.
Жыл ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата государственных специальных пособий лицам, выработавшим стаж на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями. Среднегодовая прогнозная численность получателей 19977 человек.
Конечный результат: увеличение размеров государственных специальных пособий на 13 %.
Финансово-экономический результат: средний размер государственных специальных пособий 9261 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 % выплата назначенных государственных специальных пособий лицам, выработавшим стаж на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда.
ПРИЛОЖЕНИЕ 135
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Государственные пособия семьям, имеющим детей"
на 2006 год
1. Стоимость: 10661465 тысяч тенге (десять миллиардов шестьсот шестьдесят один миллион четыреста шестьдесят пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета
4. Цель бюджетной программы: улучшение демографической ситуации в Республике Казахстан.
5. Задачи бюджетной программы:
- выплата единовременного пособия в связи с рождением ребенка в размере 15 МРП;
- выплата с 1 июля 2006 года ежемесячных пособий по уходу за ребенком до 1 года в размерах:
на первого ребенка - 3 МРП,
на второго - 3,5 МРП,
на третьего - 4 МРП,
на четвертого и более по 4,5 МРП;
- обеспечение своевременной выплаты единовременного государственного пособия в связи с рождением ребенка и ежемесячных государственных пособий по уходу за ребенком до одного года.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Единовремен-
ные государ-
ственные по-
собия в связи
с рождением
ребенка
2
100
Единовремен-
ные государ-
ственные по-
собия в связи
с рождением
ребенка
В соответствии с
потребностью ор-
ганизация выплаты
единовременного
государственного
пособия в связи с
рождением ребен-
ка.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: жерасты, ашық кен жұмыстарында, жұмыс жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген стажы бар тұлғаларға тағайындалған мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды төлеу. Болжамды орташа жылдық саны 19977 адам.
Соңғы нәтиже: мемлекеттік арнаулы жәрдемақылар көлемін 13% ұлғайту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: мемлекеттік арнаулы жәрдемақылар орташа көлемі 9261 теңге болады.
Уақтылығы: ай сайын 25-не дейін уақтылы төлеу.
Сапа: жерасты, ашық кен жұмыстарында, жұмыс жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген стажы бар тұлғаларға тағайындалған мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды 100% төлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
135-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар"
деген 007 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 10661465 мың теңге (он миллиард алты жүз алпыс бір миллион төрт жүз алпыс бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңының  4-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қазақстан Республикасында демографиялық ахуалды жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- 15 АЕК мөлшерінде бала тууына байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақыларды төлеу;
- 2006 жылдың 1 шілдесінен бастап бала 1 жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты ай сайын төленетін мемлекеттік жәрдемақыларды
бірінші балаға - 3 АЕК,
екінші балаға - 3,5 АЕК,
үшінші балаға - 4 АЕК,
төртінші және одан көп балаға - 4,5 АЕК мөлшерінде енгізу,
- бала тууына байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақы және бала 1 жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты ай сайын төленетін мемлекеттік жәрдемақылардың уақытында төленуін қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Бала
тууға
байла-
нысты
біржолғы
мемле-
кеттік
жәрдем-
ақылар
2
100
Бала
тууға
байла-
нысты
біржолғы
мемле-
кеттік
жәрдем-
ақылар
Қажеттікке сәйкес бала
тууына байланысты
біржолғы мемлекеттік
жәрдемақы төлемдерін
ай сайын ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
3

101
Государствен-
ные пособия
по уходу за
ребенком до
одного года
В соответствии с потребностью ор-
ганизация ежеме-
сячных выплат го-
сударственных по-
собий по уходу за
ребенком до одно-
го года.
в тече-
ние года
начиная  с 1 июля
2006
года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата пособий на рождение и по уходу за ребенком до 1 года семьям, имеющим детей. Среднегодовая прогнозная численность получателей государственных пособий:
- в связи с рождением ребенка - 280,0 тысяч человек;
- по уходу за ребенком до 1 года - 294,5 тысяч человек.
Конечный результат: материальная поддержка со стороны государства граждан, занятых уходом за детьми до 1 года.
Финансово-экономический результат: размер единовременного государственного пособия на рождение ребенка - 15450 тенге.
Средний размер пособий по уходу за ребенком до одного года - 3862 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 % выплата назначенных государственных пособий в связи с рождением ребенка и по уходу за ребенком до одного года.
ПРИЛОЖЕНИЕ 136
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Единовременные государственные денежные компенсации
пострадавшим вследствие ядерных испытаний на
Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"
на 2006 год
1. Стоимость: 973753 тысячи тенге (девятьсот семьдесят три миллиона семьсот пятьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 12 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выполнение государством обязательств прошлых лет по выплате единовременных государственных денежных компенсаций пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
5. Задачи бюджетной программы:
- обеспечение своевременной выплаты единовременных государственных денежных компенсаций пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне:
- пенсионерам;
- получателям государственных социальных пособий;
- работающим и неработающим гражданам, проживающим и проживавшим с 1949 по 1990 годы на территориях, относящихся к зонам чрезвычайного и максимального радиационного рисков.

101
Бір
жасқа
дейінгі
баланы
күту
үшін тө-
ленетін
мемле-
кеттік
жәрдем-
ақылар
Қажеттілікке сәйкес бала бір жасқа толғанға дейін оның
күтіміне байланысты  мемлекеттік жәрдемақы сараланған төлемдерін ай сайын ұйымдастыру.
2006    жылдың  1 шіл-
десінен
бастап
жыл ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: бала тууына байланысты және бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты берілетін жәрдемақыларды төлеу.
Жәрдемақы алушылардың болжамды орташа жылдық саны:
- балаларға - 280 мың адам;
- бір жасқа дейінгі балалар күтіміне байланысты - 294,5 мың адам.
Соңғы нәтиже: балалы отбасылардың материалдық жағдайын жақсарту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бала тууына байланысты берілетін мемлекеттік жәрдемақы көлемі - 15450 теңге. Бір жасқа дейінгі балалар күтіміне байланысты берілетін орташа жәрдемақы мөлшері - 3862 теңге болады.
Уақтылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25-не дейін уақтылы төлеу.
Сапа: бала тууына байланысты және бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты тағайындалған мемлекеттік жәрдемақыларды 100% төлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
136-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Семей ядролық полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендерге төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы"
деген 008 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 973753 мың теңге (тоғыз жүз жетпіс үш миллион жеті жүз елу үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының  12-бабы
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақ салдарынан зардап шеккендерге мемлекеттік біржолғы өтемақы төлемдері бойынша мемлекеттің өткен жылдар міндеттемелерін орындауы.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен:
- зейнеткерлерге;
- мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды алушыларға;
- 1949-1990 жылдар аралығында төтенше және максималды радиациялық қауіп аймағы болып табылатын аумақтарда тұрған және тұратын жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтарға мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеуді уақытында қамтамасыз ету.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Единовремен-
ные государ-
ственные де-
нежные ком-
пенсации
пострадавшим
вследствие
ядерных испы-
таний на Се-
мипалатинс-
ком испыта-
тельном ядер-
ном полигоне
2
100
Пенсионеры и  получатели
государствен-
ных социаль-
ных пособий
Организация
своевременных
выплат едино-
временных го-
сударственных  денежных ком-
пенсаций пен-
сионерам, по-
лучателям го-
сударственных
социальных
пособии.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3
101
Работающее и
неработающее
население,
проживающие и
проживавшие в
зонах чрезвы-
чайного и
максимального
радиационного
рисков с 1949
по 1990 годы
Организация
своевременных
выплат едино-
временных го-
сударственных
денежных ком-
пенсаций рабо-
тающим и нера-
ботающим граж-
данам, прожи-
вающим и про-
живавшим с
1949 по 1990
годы на терри-
ториях, отно-
сящихся к зо-
нам чрезвычай-
ного и макси-
мального ра-
диационного
рисков Восточ-
но-Казахстанс-
кой и Павло-
дарской облас-
тей.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата единовременной государственной денежной компенсации пенсионерам, получателям государственных социальных пособий, а также работающим и неработающим гражданам, проживающим и проживавшим с 1949 по 1990 годы на территориях, относящихся к зонам чрезвычайного и максимального радиационного рисков Восточно-Казахстанской и Павлодарской областей.
Среднегодовая прогнозная численность:
- пенсионеров и получателей государственных социальных пособий - 21,8 тысяч человек;
- работающих и неработающих граждан, проживающих и проживавших с 1949 по 1990 годы на территориях, относящихся к зонам чрезвычайного и максимального радиационного рисков Восточно-Казахстанской и Павлодарской областей - 27 тысяч человек.
Конечный результат: погашение задолженности по выплате компенсаций за проживание в зоне ядерного испытания на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, пенсионерам и получателям государственных социальных пособий, работающим и неработающим гражданам, проживающим и проживавшим с 1949 по 1990 годы на территориях, относящихся к зоне чрезвычайного и максимального радиационного риска Восточно-Казахстанской и Павлодарской областей.
Финансово-экономический результат: средний размер компенсации составит:
- пенсионерам и получателям государственных пособий - 21775 тенге;
- работающим и неработающим гражданам - 16485 тенге.
Своевременность: в течение года.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Семей
ядролық
полиго-
нында
ядролық
сынақ-
тардың
салда-
рынан
зардап
шеккен-
дерге
төлене-
тін
біржолғы
мемле-
кеттік
ақшалай
өтемақы
2
100
Зейнет-
керлер
және
әлеу-
меттік
мемле-
кеттік
жәрде-
мақы
алушылар
Зейнеткерлерге, мемле-
кеттік әлеуметтік жәр-
демақы алушыларға бір-
жолғы ақшалай өтемақы
төлеуді ұйымдастыру.
жыл ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
3
101
1949-1990
жылдар
аралы-
ғында
төтенше
және ең
жоғарғы
радиация-
лық қауіп
аймақ-
тарында
тұратын
және
тұрған
жұмыс
істейтін
және
жұмыс іс-
темейтін
халыққа
Шығыс-Қазақстан және
Павлодар облыстарының
төтенше және максимал-
ды радиациялық қауіп
аймағында 1949-1990
жылдар аралығында
тұрған және қазіргі
уақытта тұратын жұмыс
істейтін және жұмыс
істемейтін азаматтарға
мемлекеттік біржолғы
өтемақы төлемдерін
уақтылы төлеуді
ұйымдастыру.
жыл ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға және Шығыс-Қазақстан және Павлодар облыстарында 1949-1990 жылдар аралығында төтенше және максималды радиациялық қауіп аймағы болып табылатын аумақтарда тұрған және тұратын жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтарға тағайындалған біржолғы ақшалай өтемақыларды төлеу. Алушылардың орташа жылдық саны:
- зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар - 21,8 мың адам;
- Шығыс-Қазақстан және Павлодар облыстарында 1949-1990 жылдар аралығында төтенше және максималды радиациялық қауіп аймағы болып табылатын аумақтарда тұрған және тұратын жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтар - 27,0 мың адам болады.
Соңғы нәтиже: зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға және Шығыс-Қазақстан және Павлодар облыстарында 1949-1990 жылдар аралығында төтенше және максималды радиациялық қауіп аймағы болып табылатын аумақтарда тұрған және тұратын жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтарға тағайындалған біржолғы ақшалай өтемақылар бойынша өткен жылдар міндеттемелерін орындауы.
Қаржы-экономикалық нәтиже: өтемақының орташа мөлшері:
- зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар үшін - 21775 теңге;
- жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтар үшін - 16485 теңге болады.
Уақтылығы: өтініштер түсуіне байланысты жыл бойы.

Качество: 100 % выплата назначенной единовременной государственной денежной компенсации пенсионерам и получателям государственных пособий, а также работающим и неработающим гражданам, проживающим и проживавшим с 1949 по 1990 годы на территориях, относящихся к зонам чрезвычайного и максимального радиационного рисков Восточно-Казахстанской и Павлодарской областей.
ПРИЛОЖЕНИЕ 137
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы для выплаты государственных пособий
на детей до 18 лет из малообеспеченных семей"
на 2006 год
1. Стоимость: 3600000 тысяч тенге (три миллиарда шестьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 4 , 9 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка малообеспеченных семей, имеющих детей до 18 лет.
5. Задачи бюджетной программы:
- обеспечение своевременной выплаты ежемесячных государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей;
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Целевые те-
кущие транс-
ферты об-
ластным бюд-
жетам, бюд-
жетам горо-
дов Астаны и
Алматы для
выплаты го-
сударствен-
ных пособий  на детей до
18 лет из
малообеспе-
ченных семей
Перечисление
целевых текущих
трансфертов об-
ластным бюдже-
там для выплаты
государственных
пособий на де-
тей до 18 лет
из малообеспе-
ченных семей.
Организация
своевременной
выплаты госу-
дарственных по-
собий на детей
до 18 лет из
малообеспечен-
ных семей.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
Акимы
областей
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата пособий 367 910 детям в год, из них в областях Акмолинской - 13490, Актюбинской - 18191, АлматинскоЙ - 51099, Атырауской - 40879, Восточно-Казахстанской - 30657, Жамбылской - 15984, Западно-Казахстанской - 15330, Карагандинской - 34808, Костанайской - 38324, Кызылординской - 14103, Павлодарской - 12264, Северо-Казахстанской - 30659, Южно-Казахстанской - 52122.
Конечный результат: улучшение материального положения малообеспеченных семей, имеющих детей до 18 лет.
Финансово-экономический результат: размер государственных пособий на детей составит 1030 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: государственная поддержка малообеспеченных семей, имеющих детей до 18 лет.
ПРИЛОЖЕНИЕ 138
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
010 "Единовременная денежная компенсация реабилитированным
гражданам-жертвам массовых политических репрессий"
на 2006 год

Сапа: зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға және Шығыс-Қазақстан және Павлодар облыстарында 1949-1990 жылдар аралығында төтенше және максималды радиациялық қауіп аймағы болып табылатын аумақтарда тұрған және тұратын жұмыс істейтін және жұмыс істемейтін азаматтарға тағайындалған біржолғы ақшалай өтемақыларды 100% төлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
137-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне аз қамтылған жанұялардан 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 009 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 3600000 мың теңге (үш миллиард алты жүз миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылдың 28 маусымдағы Заңының  4,    9-баптары .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : 18 жасқа дейінгі балалары бар аз қамтылған отбасыларды әлеуметтік қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- 18 жасқа дейінгі балалары бар аз қамтылған отбасылардың балаларына арналған мемлекеттік жәрдемақыларды төлемдерін уақтылы қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
009
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
теріне
аз қам-
тылған
жанұя-
лардан
18 жасқа
дейінгі
балалар-
ға  мем-
лекеттік
жәрдем-
ақы
төлеуге
ағымда-
ғы ны-
саналы
транс-
ферттер
Аз қамтылған отбасы-
лардың 18 жасқа дейін-
гі балаларына арналған
мемлекеттік жәрдемақы
төлеу үшін облыстық
бюджеттерге ағымдағы
нысаналы трансферттер-
ді аудару.
Аз қамтылған отбасы-
лардың 18 жасқа дейін-
гі балаларына арналған
мемлекеттік жәрдемақы
төлемдерін уақтылы
ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
Облыс
әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтижелер: жылына 367 910 балаларға жәрдемақы, оның ішінде: Ақмола - 13490, Ақтөбе - 18191, Алматы - 51099, Атырау -  40879, Шығыс-Қазақстан - 30657, Жамбыл -15984, Батыс-Қазақстан - 15330, Қарағанды - 34808, Қостанай - 38324, Қызылорда - 14103, Павлодар - 12264, Солтүстік-Қазақстан - 30659, Оңтүстік-Қазақстан - 15122 облыстарына төлеу.
Соңғы нәтижелер: 18 жасқа дейінгі балалары бар аз қамтылған отбасылардың материалдық жағдайын жақсарту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: балаларға берілетін мемлекеттік жәрдемақы мөлшері айына 1030 теңге құрайды.
Уақтылығы: кестеге сәйкес әр айдың 25-не дейін уақтылы төлеу.
Сапа: 18 жасқа дейінгі балалары бар аз қамтылған отбасыларды мемлекеттің қолдауы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
138-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Ақталған азаматтарға - жаппай саяси қуғын-сүргін
құрбандарына біржолғы ақшалай өтемақы"
деген 010 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 684864 тысячи тенге (шестьсот восемьдесят четыре миллиона восемьсот шестьдесят четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 22 Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий"
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: компенсация морального вреда реабилитированным гражданам, признанным жертвами массовых политических репрессий.
5. Задачи бюджетной программы: своевременное обеспечение выплаты единовременной денежной компенсации жертвам массовых политических репрессий в размерах, установленных законодательством Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зация
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Единовремен-
ная денежная
компенсация
реабилитиро-
ванным граж-
данам-жерт-
вам массовых
политических
репрессий
Организация свое-
временной выплаты
единовременной
денежной компен-
сации реабилити-
рованным гражда-
нам-жертвам мас-
совых политичес-
ких репрессий.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата единовременной денежной компенсации реабилитированным гражданам-жертвам массовых политических репрессий. Среднегодовая прогнозная численность получателей - 10300 человек.
Конечный результат: компенсация морального вреда жертвам массовых политических репрессий.
Финансово-экономический результат: средний размер компенсации составит 66452 тенге.
Своевременность: по мере обращения граждан.
Качество: своевременная выплата единовременной денежной компенсации гражданам-жертвам массовых политических репрессий
ПРИЛОЖЕНИЕ 139
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
011 "Единовременные выплаты родителям, усыновителям,
опекунам погибших, умерших военнослужащих"
на 2006 год
1. Стоимость: 1030 тысяч тенге (один миллион тридцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 1, 2 Указа Президента Республики Казахстан от 13 декабря 1999 года N 284 "О единовременных выплатах родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

1. Құны : 684864 мың теңге (алты жүз сексен төрт миллион сегіз жүз алпыс төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуірдегі Заңының  22-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : жаппай қуғын-сүргін құрбандары ретінде танылған азаматтардың моралдық зияндарын өтеу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қазақстан Республикасының Заңдарымен бекітілген көлемде жаппай қуғын-сүргін құрбандарына берілетін біржолғы ақшалай өтемақыларды уақтылы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
010
Ақталған
азамат-
тарға -
жаппай
саяси
қуғын-
сүргін
құрбан-
дарына
біржолғы
ақшалай
өтемақы
Ақталған азаматтар -
жаппай саяси қуғын-
сүргін құрбандарына
берілетін біржолғы
ақшалай өтемақы
төлемдерін уақтылы
ұйымдастыру.
Жыл ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: ақталған азаматтар - жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарына берілетін біржолғы ақшалай өтемақыларды төлеу. Алушылардың орташа жылдық саны 10300 адам.
Соңғы нәтиже: жаппай қуғын-сүргін құрбандары деп танылған азаматтардың материалдық және моралдық зияндарын өтеу.
Қаржы-экономикалық нәтиже: өтемақының орташа мөлшері 66452 теңгені құрайды.
Уақтылығы: азаматтардың өтініш беруіне қарай.
Сапа: ақталған азаматтар - жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарына берілетін біржолғы ақшалай өтемақы төлемдерін уақтылы төлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
139-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Қаза болған, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына біржолғы төлемдер"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1030 мың теңге (бір миллион отыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Президентінің "Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына берілетін біржолғы төлемдер туралы" 1999 жылғы 13 желтоқсандағы Жарлығының  1,    2-баптары .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: оказание материальной помощи родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение своевременной материальной поддержки родителям, усыновителям, опекунам военнослужащих погибших, умерших: в период прохождения военной службы по призыву или после увольнения вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при прохождении военной службы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зация
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Единовремен-
ные выплаты
родителям,
усыновителям,
опекунам по-
гибших, умер-
ших военно-
служащих
Организация пере-
числения средств
согласно заявке
о потребностях в
выплате единовре-
менных пособий
родителям, усыно-
вителям, опекунам
погибших, умерших
военнослужащих,
представленной
областными, горо-
дов Астаны, Алма-
ты департаментами
(управления) ко-
ординации заня-
тости и соци-
альных программ.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата единовременных пособий родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих. Среднегодовая прогнозная численность - 10 получателей.
Конечный результат: материальная поддержка родителей, усыновителей, опекунов погибших, умерших военнослужащих.
Финансово-экономический результат: единовременная выплата родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих:
- в период прохождения военной службы по призыву или после увольнения вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при прохождении военной службы (за исключением случаев, когда смерть наступила в результате их противоправных действий) - 87 750 тенге;
- в период боевых действий (за исключением случаев, когда смерть наступила в результате их  противоправных действий) - 117 000 тенге.
Своевременность: своевременное предоставление единовременной выплаты родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих согласно потребности местных исполнительных органов.
Качество: государственная поддержка в виде единовременных выплат родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих.
ПРИЛОЖЕНИЕ 140
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
012 "Прикладные научные исследования в области охраны труда"
на 2006 год

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына материалдық көмек көрсету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : шақыру бойынша    әскери қызметін атқару кезінде немесе босатылғаннан кейін әскери қызметін өткеру кезінде алған жаралану, контузия, мертігу, ауыру салдарынан қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына берілетін әлеуметтік көмекті уақытында қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
011
Қаза
болған,
қайтыс
болған
әскери
қызмет-
шілердің
ата-ана-
ларына,
асырап
алушы-
ларына,
қамқор-
шыларына
біржолғы
төлемдер
Қаражатты облыстық,
Астана, Алматы қала-
ларының жұмыспен қам-
туды үйлестіру және
әлеуметтік бағдарла-
малар департаменттері
(басқармалары) ұсын-
ған қаза тапқан,
қайтыс болған әскери
қызметшілердің ата-
аналарына, асырап
алушыларына, қамқор-
шыларына біржолғы
жәрдемақы төлеміне
қажеттіліктер туралы
өтінімге сәйкес
аударуды ұйымдастыру.
Жыл ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына біржолғы жәрдемақыларды төлеу. Алушылардың жылдық болжамды орташа саны - 10 адам.
Соңғы нәтиже: қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарын, асырап алушыларын, қамқоршыларын материалдық қолдау.
Қаржы-экономикалық нәтиже: қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына:
- әскери қызметін өткеру кезеңінде немесе жарақат, контузия, ауру себебінен әскери қызметтен босатылғаннан кейін (өздерінің заңға қайшы әрекеттерінің нәтижесінде қаза тапқан жағдайларды қоспағанда) - 87750 теңге көлемінде;
- әскери қимылдар кезінде (өздерінің заңға қайшы әрекеттерінің нәтижесінде қаза тапқан жағдайларды қоспағанда) - 117000 теңге көлемінде берілетін біржолғы төлемдерді уақытында жүзеге асыру.
Уақтылылығы: жергілікті атқарушы органдардың қажеттіліктеріне сәйкес қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына біржолғы төлемдерді уақытында беру.
Сапа: қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына біржолғы төлемдер түрінде мемлекеттік қолдау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
140-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
деген 012 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 60541 тысяча тенге (шестьдесят миллионов пятьсот сорок одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 9 июля 2001 года "О науке"; Закон Республики Казахстан от 28 февраля 2004 года "О безопасности и охране труда"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 января 2005 года N 67 "Об утверждении Программы безопасности и охраны труда Республики Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение безопасности, сохранение жизни и здоровья работников в процессе трудовой деятельности.
5. Задачи бюджетной программы: научное обеспечение безопасности и охраны труда, совершенствование системы управления охраной труда.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Прикладные
научные исс-
ледования в
области охра-
ны труда
I. Проведение
прикладных научных
исследований в
области безо-
пасности и ох-
раны труда по
следующим нап-
равлениям:
1. Влияние про-
изводственных
факторов на
здоровье женщин
детородного
(фертильного)
возраста.
2. Влияние ус-
ловий труда на
состояние трав-
матизма в веду-
щих отраслях
экономики Рес-
публики Казах-
стан.
3. Изучение эф-
фективности
восстановитель-
ных механизмов
адаптации к ре-
жиму и условиям
труда на основе
применения ле-
чебно-профилак-
тического пита-
ния и витамин-
ных препаратов
работникам про-
изводств с
вредными усло-
виями труда.
4. Разработка
критериев диаг-
ностики и кор-
рекции наруше-
ния адаптации
организма ра-
ботника к изме-
няющимся усло-
виям труда.
5. Разработка
систем психо-
физиологической
диагностики
функционального
напряжения у
работников в
процессе произ-
водства.
6. Актуальные
проблемы охраны
труда и улучше-
ния состояния
здоровья работ-
ников промыш-
ленных пред-
приятий малого
и среднего биз-
неса на примере
предприятий г.
Алматы.
7. Профилактика
производствен-
ного травматиз-
ма и проф-
заболеваний на промышленных предприятиях республики.
8. Разработка
критериев безо-
пасности для
систем управле-
ния охраной
труда на произ-
водстве.
9. Создание
базы данных по
производствен-
ному травматиз-
му и профессио-
нальной забо-
леваемости.
10. Разработка
методологии
расчета норма-
тивов числен-
ности служб ох-
раны труда для
промышленных
предприятий.
II. Перечисле-
ние капитальных
трансфертов на
приобретение
активов Респуб-
ликанскому
научно-исследо-
вательскому
институту по
охране труда
Министерства
труда и социа-
льной защиты
населения Рес-
публики Казах-
стан, в соот-
ветствии с пе-
речнем, утверж-
даемым приказом
Министерства
труда и социа-
льной защиты
населения
Республики
Казахстан.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан

1. Құны : 60541 мың теңге (алпыс миллион бес жүз қырық бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Ғылым туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 9 шілдедегі  Заңы ; "Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 27 ақпандағы  Заңы ; "Қазақстан Республикасының 2005-2007 жылдарға арналған Еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 27 қаңтардағы N 67  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : еңбек процесінде жұмыскерлердің денсаулығын және өмірін сақтау, қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғауды ғылыми қамтамасыз ету, еңбекті қорғау басқару жүйесін жетілдіру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
012
Еңбекті
қорғау
сала-
сындағы қолдан-
балы
ғылыми
зерттеу-
лер
I. Еңбек қауіпсіздігі
және еңбекті қорғау
саласында:
1. Өндірістік фактор-
лардың бала туатын
(фертильдік) жастағы
әйелдердің денсаулығы-
на әсер етуі.
2. Еңбек жағдайларының
Қазақстан Республикасы
экономикасының жетекші
салаларындағы жарақат-
танушылыққа әсер етуі.
3. Еңбек жағдайлары
зиянды өндіріс қызмет-
керлеріне емдеу-алдын
алу тағамдары мен
дәрумендік препараттар
беруді қолдану негі-
зінде режимге және
еңбек жағдайларына
бейімделуді қалпына
келтіру тетіктерінің
тиімділігін зерттеу.
4. Өзгермелі еңбек
жағдайларына қызметкер
ағзасы бейімделуінің
бұзылуы диагностикасы
мен түзеу критерийле-
рін әзірлеу.
5. Өндіріс процесін-
дегі қызметкерлердің
функционалдық күш жұм-
сауының психофизиоло-
гиялық диагностикасы
жүйесін әзірлеу.
6. Еңбекті қорғаудың
және Алматы қаласы
кәсіпорындары үлгісі-
мен шағын және орта
бизнес өнеркәсіптік
кәсіпорындары қызмет-
керлерінің денсаулық
жай-күйін жақсартудың
өзекті проблемалары.
7. Республиканың өнер-
кәсіп кәсіпорындарын-
дағы өндірістік жара-
қаттану мен кәсіптік
аурулардың алдын алу.
8. Өндірістегі еңбекті
қорғауды басқару жүйе-
леріне арналған қауіп-
сіздік критерийлерін
әзірлеу.
9. Өндірістік жарақат-
тану мен кәсіптік ау-
рулар бойынша деректер
базасын құру.
10. Өнеркәсіп кәсіпо-
рындарына арналған ең-
бекті қорғау қызметте-
рі санының нормативте-
рін есептеу әдістеме-
сін әзірлеу.
II. Активтер сатып
алуға арналған күрделі
трансферттерді Қазақ-
стан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау ми-
нистрінің бұйрығымен
бекітілген тізбеге
сәйкес Қазақтан Рес-
публикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің
Еңбекті қорғау жөнін-
дегі ғылыми-зерттеу
институтына аудару
бағыттары бойынша
қолданбалы ғылыми
зерттеулер жүргізу
Жыл ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: изучение вопросов травматизма и профессиональных заболеваний, численности работающих в условиях, не отвечающих требованиям санитарно-гигиенических нормативов на базе 2 промышленных предприятий. Проведение прикладных научных исследований в области безопасности труда по 5 направлениям; в области охраны труда по 5 направлениям.
Конечный результат: внедрение результатов прикладных научных исследований позволят снизить уровень производственного травматизма и профессиональных заболеваний на 0,5 %, численность работающих в условиях, не отвечающих требованиям санитарно-гигиенических нормативов на 1 %, потери рабочего времени на 0,8 %.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость проведения прикладных научных исследований по одной теме составляет 4 731,6 тыс. тенге.
Своевременность: в течение года, в соответствии с заключаемыми договорами.
Качество: внедрение в практическую деятельность результатов научных исследований будут способствовать снижению воздействия вредных и опасных производственных факторов на производстве, уровня производственного травматизма и профессиональных заболеваний, а также усилят действенность систем управления охраной труда на производстве.
ПРИЛОЖЕНИЕ 141
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
013 "Обеспечение выплаты пенсий и пособий"
на 2006 год
1. Стоимость: 7183044 тысячи тенге (семь миллиардов сто восемьдесят три миллиона сорок четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 1 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"; Закон Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года "Об обязательном социальном страховании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июня 1997 года N 926 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсии".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение своевременной выплаты пенсий и социальных пособий, обеспечение учета пенсионных взносов, формирование и поддержание соответствующих баз данных и функционирования эффективной системы пенсий и пособий.
5. Задачи бюджетной программы:
- обеспечение эффективной системы выплаты пенсий и пособий, а также других социальных выплат;
- присвоение социальных индивидуальных кодов всем гражданам Республики Казахстан;
- учет и перевод обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды;
- ведение единой централизованной базы получателей пенсий и пособий;
- учет отчислений и выплат по социальному страхованию.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: 2 өнеркәсіптік кәсіпорын базасында санитария-гигиеникалық талаптарға сай келмейтін жағдайларда жұмыс істейтін жұмыскерлер санын, өндірістік жарақаттану мен кәсіптік аурулар мәселелерін зерттеу. Еңбек қауіпсіздігі бойынша 5 бағытта, еңбекті қорғау бойынша 5 бағытта қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу.
Соңғы нәтиже: қолданбалы ғылыми зерттеулер нәтижелерін өндіріске енгізу өндірістік жарақаттану мен кәсіптік аурулар деңгейін 0,5%, санитария-гигеникалық талаптарға сай келмейтін жағдайларда жұмыс істейтін жұмыскерлер санын 1%, жұмыс уақытын жоғалтуды 0,8% төмендетуге мүмкіндік береді.
Қаржы-экономикалық нәтиже: бір тақырып бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізудің орташа құны 4731,6 мың теңгені құрайды.
Уақтылығы: жасалған шарттарға сәйкес жыл бойы.
Сапа: қолданбалы ғылыми зерттеулердің нәтижелері мен оларды практикалық қызметке енгізу өндірістегі зиянды және қауіпті өндірістік факторлардың әсерін, өндірістік жарақаттану мен кәсіптік аурулардың деңгейін төмендетуге, сондай-ақ өндірістегі еңбекті қорғауды басқару жүйесінің пәрменділігін күшейтуге ықпал ететін болады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
141-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді қамтамасыз ету"
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 7183044 мың теңге (жеті миллиард бір жүз сексен үш миллион қырық төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының  1-бабы ; "Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі  Заңы ; "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық  кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 4 маусымдағы N 926  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : зейнетақы және жәрдемақы төлемдерін уақтылы қамтамасыз ету, зейнетақылық жарналар есебін қамтамасыз ету, тиімді зейнетақы және жәрдемақы жүйесін және тиісті деректер базасын қалыптастыру және қызмет етуін қолдау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- зейнетақы және жәрдемақы, сонымен қатар басқа да әлеуметтік төлемдердің тиімді жүйесін қамтамасыз ету;
- Қазақстан Республикасының барлық азаматтарына әлеуметтік жеке кодтар беру;
- зейнетақы жинақтаушы қорларына міндетті зейнетақы жарналарын аудару және есепке алу;
- зейнетақы және жәрдемақы алушылардың орталықтандырылған ортақ базасын жүргізу;
- әлеуметтік сақтандыру төлемдері мен аударымдарын есепке алу.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Обеспечение
выплаты пен-
сий и пособий
Обеспечение
выплаты пенсий;
государственных
базовых
пенсионных выплат; государ-
ственных соци-
альных пособий;
специальных
государственных пособий;
пособий на
погребение;
государственных
специальных по-
собий лицам,
работавшим на
подземных и
открытых горных
работах, на ра-
ботах с особо
вредными и особо
тяжелыми услови-
ями труда;
единовременные
государственные
денежные компен-
сации пенсионе-
рам, получателям
государственных
социальных посо-
бий, а также ра-
ботающим и нера-
ботающим гражда-
нам, проживающим
и проживавшим с
1949 по 1990 го-
ды на территори-
ях, относящихся
к зоне чрезвы-
чайного и макси-
мального радиа-
ционного риска
Восточно-Казах-
станской и Пав-
лодарской облас-
тей, пострадав-
шим вследствие
ядерных испыта-
ний на Семипала-
тинском ядерном
полигоне;
выплата едино-
временных госу-
дарственных по-
собий, в связи с
рождением ребен-
ка; пособий по
уходу за ребен-
ком до 1 года;
денежной компен-
сации реабилити-
рованным гражда-
нам-жертвам мас-
совых политичес-
ких репрессий.
Формирование ма-
кета дел получа-
телей для назна-
чения пенсий и
пособий.
Присвоение со-
циальных индиви-
дуальных кодов
всем гражданам
Республики Ка-
захстан.
Учет и перевод обязательных пенсионных взносов.
Ведение персони-
фицированного
учета отчислений
и выплат по со-
циальному стра-
хованию.
Предоставление
информации о
размерах пенсий
и пособий для
назначения госу-
дарственной ад-
ресной социаль-
ной помощи.
Обеспечение
информацией о
перечисленных
ошибочных плате-
жах и обязатель-
ных пенсионных
взносах в нако-
пительные пенси-
онные фонды.
Приобретение в
рамках оказывае-
мых услуг обору-
дования для мо-
дернизации аппа-
ратных средств,
бытовой, вычис-
лительной и ор-
ганизационной
техники, мебели,
прочих расходных
материалов в
соответствии с
перечнем, утвер-
жденным приказом
Министра труда
и социальной
защиты населения
Республики
Казахстан.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан,
РГКП "Госу-
дарствен-
ный центр по
выплате
пенсий"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- автоматизация рабочих мест районных, городских, областных подразделений ГЦВП - 12 %.
- эффективное функционирование баз данных пенсий и пособий.
Конечный результат:
- обеспечение полной, точной и своевременной выплаты пенсий и пособий, в сроки установленные законодательством Республики Казахстан;
- обеспечение своевременного перевода социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования;
- обеспечение полного учета и своевременного перевода обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
013
Зейне-
тақылар
мен
жәрде-
мақылар
төлеуді
қамтама-
сыз ету
Зейнетақылардың; мем-
лекеттік базалық зей-
нетақы төлемдерінің;
мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақы; арнаулы
мемлекеттік жәрдема-
қы; жерлеуге арналған
жәрдемақылардың; жер-
асты, ашық кен жұмыс-
тарында, еңбек жағдай-
лары ерекше ауыр
жұмыстарда істеген
адамдарға берілетін
арнаулы мемлекеттік
жәрдемақылардың; зей-
неткерлерге, мемлекет-
тік әлеуметтік жәрде- мақы алушыларға, Семей
ядролық сынақ полиго-
нындағы ядролық сынақ-
тардан зардап шеккен
азаматтарға берілетін
біржолғы мемлекеттік
ақшалай өтемақылардың;
бала тууына байланысты
берілетін біржолғы
мемлекеттік жәрдемақы-
лардың; бір жасқа
дейінгі бала күтіміне
арналған мемлекеттік
жәрдемақылардың;
ақталған азаматтар -
саяси қуғын сүргін
құрбандарына берілетін
ақшалай өтемақы төлем-
дерінің төленуін
қамтамасыз ету; өткен
жылдардың міндеттеме-
лерін орындау; Зейнет-
ақы және жәрдемақы
тағайындау үшін алушы-
лардың іс-қағаздар
макетін қалыптастыру.
Қазақстан Республика-
сының барлық азаматта-
рына әлеуметтік жеке
кодтар беру.
Міндетті зейнетақы
жарналарының есебін
жүргізу және аудару.
Әлеуметтік сақтандыру
бойынша аударымдар мен
төлемдердің дербестен-
дірілген есебін жүргізу.
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін зейнетақы және
жәрдемақы мөлшерлер туралы ақпарат беру.
Жинақтаушы зейнетақы
қорларына қате ауда-
рылған төлемдер мен
міндетті зейнетақы
жарналары туралы ақпа-
ратпен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау ми-
нистрінің бұйрығымен
бекітілген тізбеге
сәйкес көрсетілетін
қызметтер шеңберінде
тұрмыстық, кеңсе және
есептеу техникасын,
жиһаз, басқада шығыс
материалдарын сатып
алу.
Жыл ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі, "Зейнета-
қы төлеу
жөніндегі
мемле-
кеттік
орталық"
РМҚК.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
- ЗТМО-ның облыстық, қалалық аудандық құрылымдарының жұмыс орындарын 12% автоматтандыру;
- зейнетақы және жәрдемақы деректер қорының тиімді қызмет етуі.
Соңғы нәтиже:
- Қазақстан Республикасының заңдарымен бекітілген мерзімде зейнетақы мен жәрдемақылардың толық, нақты және уақтылы төленуін қамтамасыз ету;
- Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдардың уақтылы аударылуын қамтамасыз ету;
- зейнетақы жинақтаушы қорларына міндетті зейнетақы жарналарының уақтылы аударымын және толық есепке алуын қамтамасыз ету.

Финансово-экономический результат: доля затрат на администрирование финансовых потоков, проходящих через счета ГЦВП, снизится с 1,39 % до 1,32 % относительно всей суммы расходов на социальные выплаты, выплачиваемых РГКП "ГЦВП".
Своевременность: ежедневно в течение года.
Качество: осуществление своевременных и полных выплат пенсий и пособий.
ПРИЛОЖЕНИЕ 142
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
014 "Информационно-аналитическое обеспечение по базе
занятости и бедности" на 2006 год
1. Стоимость: 51356 тысяч тенге (пятьдесят один миллион триста пятьдесят шесть тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 4 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2004 года N 1241 "Об утверждении Программы дальнейшего углубления социальных реформ в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: организации мониторинга рынка труда, занятости населения, анализа и обобщения информации о состоянии рынка труда и об оказании государственной адресной социальной помощи малообеспеченным гражданам республики.
5. Задачи бюджетной программы: сбор, обработка, анализ и подготовка информационно-аналитического материала по вопросам занятости и оказании социальной помощи населению.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Информацион-
но-аналити-
ческое обес-
печение по
базе заня-
тости и
бедности
Сопровождение,
поддержка про-
граммно-прик-
ладной подсис-
темы по базе
занятости:
- актуализация
баз данных за-
нятости на ба-
зе информации
регионов;
- подготовка
информационно-
аналитического
материала по
состоянию рын-
ка труда в
республике.
Мониторинг
ввоза иност-
ранной рабочей
силы:
- поддержание
базы данных
работодателей,
привлекающих
специалистов
из других
стран, по ре-
гионам, видам
деятельности;
- базы данных
заявлений и
выданных по
ним разреше-
ний;
- базы данных
персонального
учета иност-
ранных специа-
листов;
- базы данных
о создании
дополнительных
рабочих мест,
числе переобу-
ченных гражда-
нах Республики
Казахстан на
предприятиях,
привлекающих
иностранную
рабочую силу.
Сопровождение,
поддержка про-
граммно-прик-
ладной подсис-
темы по госу-
дарственной
адресной со-
циальной помо-
щи:
- сопровожде-
ние региональ-
ной базы полу-
чателей госу-
дарственной
адресной со-
циальной
помощи;
- подготовка
информации по
реализации
программы по
снижению бед-
ности в рес-
публике.
Приобретение
лицензионного
программного
обеспечения,
расходных ма-
териалов и
комплектующих
запасных час-
тей в рамках
услуг, оказы-
ваемых в соот-
ветствии с
перечнем, ут-
вержденным
приказом Мини-
стра труда и
социальной за-
щиты населения
Республики Ка-
захстан.
Еже-
месячно
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан

Қаржы-экономикалық нәтиже: "ЗТМО" РМҚК шоттары арқылы өтетін қаржылық ағымдарға әкімшілік жасау шығындарының үлесі "ЗТМО" РМҚК төлейтін әлеуметтік төлемдердің жалпы шығынына қатысты 1,39%-дан 1,32% төмендейді.
Уақтылығы: күнделікті жыл бойында.
Сапа: зейнетақы және жәрдемақылардың уақтылы және толық төленуі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
142-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша
ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету"
деген 014 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 51356 мың теңге (елу бір миллион үш жүз елу алты мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының  4-бабы ; Қазақстан Республикасы Үкіметінің "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы әлеуметтік реформаларды одан әрі тереңдету бағдарламасын бекіту туралы" 2004 жылғы 30 қарашадағы N 1241  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : еңбек рыногы,  жұмыспен қамту жөнінде мониторингті, республиканың аз қамтамасыз етілген азаматтарына атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы ақпаратты талдау және қорытындылауды ұйымдастыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : жұмыспен қамту және халыққа әлеуметтік көмек көрсету саласындағы ақпараттық-талдау материалдарын жинақтау, өңдеу, талдау және дайындау.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
014
Жұмыспен
қамту
және ке-
дейшілік
базасы
бойынша
ақпарат-
тық-тал-
дамалық
қамтама-
сыз ету
Жұмыспен қамту базасы
бойынша бағдарламалы-
қолданбалы шағын
жүйеге ілесу:
- өңірлердің ақпарат
базалары негізінде жұ-
мыспен қамту дерекқор-
ларын өзектендіру;
- республикадағы еңбек
нарығының жай-күйі
бойынша ақпараттық-
талдау материалдарын
дайындау.
Шетелдік жұмыс күшін
әкелу мониторингін
жүргізу:
- өңірлер, қызмет
түрлері бойынша басқа
елдердің мамандарын
тартатын жұмыс беруші-
лердің дерекқорларын
қолдау;
- өтініштер мен олар
бойынша берілген
рұқсаттар дерекқоры;
- шетелдік мамандардың
дербес есебінің базасы;
- шетелдік жұмыс күшін
тартатын кәсіпорындар-
да қайта оқытылған
Қазақстан Республика-
сының азаматтарының
санының ішінде ашылған
қосымша жұмыс орындары
туралы деректер қоры.
Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек
бойынша бағдарламалық-
қолданбалы шағын
жүйеге ілесу, қолдау:
- мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек
алушылардың өңірлік
базасына ілесу;
- республикадағы
кедейлікті төмендету
жөніндегі бағдарламаны
іске асыру жөнінде
ақпарат дайындау.
Қазақстан Республика-
сы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау ми-
нистрінің бұйрығымен
бекітілген тізбеге
сәйкес көрсетілген
қызметтер шеңберінде
лицензиялық бағдарла-
малық қамтамасыз ету,
шығыс материалдарын
және жинақтау артық
бөлшектерін сатып алу.
Ай
сайын
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: сопровождение программных продуктов "Адресная социальная помощь", "Занятость". Расширение существующих баз данных, совершенствование программно-прикладной системы. Развитие ИВС "АСП" с учетом повсеместного внедрения ИС "СоцКарта". Разработка и внедрение информационной системы "Пособия на детей до 18 лет" в областях, городах Астаны, Алматы.
Конечный результат: обеспечение информационно-аналитическими материалами центральных и региональных исполнительных органов. Размещение на сайте www.enbek.kz системы информирования населения о состоянии спроса и предложения на рынке труда страны.
Финансово-экономический результат: внедрение информационной системы повысит производительность труда пользователей в среднем на 10 %.
Своевременность: в течение года в соответствии с планом.
Качество: принятые меры будут способствовать реализации активной политики снижения бедности, увеличение уровня занятости населения с учетом особенностей социально-экономического развития страны. Информированность населения о состоянии спроса и предложения на рынке труда страны будет способствовать трудовой мобильности населения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 143
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
015 "Развитие информационной системы Государственного
центра по выплате пенсий" на 2006 год
1. Стоимость: 750000 тысяч тенге (семьсот пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1359 "О программе развития накопительной пенсионной системы Республики Казахстан на 2005-2007 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание инвалидам равных условий участия в жизни общества, обеспечение точных, своевременных и анонимных платежей в накопительную пенсионную систему.
5. Задачи бюджетной программы:
- совершенствование информационной системы ГЦВП на базе внедрения новых технологий;
- создание централизованного банка данных по инвалидам (ЦБДИ);
- организация мониторинга и контроль за выполнением индивидуальных программ реабилитации инвалидов;
- создание банка договоров вкладчиков накопительных пенсионных фондов;
- оптимизация платежей в накопительной пенсионной системе.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: "Атаулы әлеуметтік көмек", "Жұмыспен қамту" бағдарламалық өнімдеріне ілесу. Қолданыстағы деректер базасын ұлғайту, бағдарламалық-қолданбалы жүйені жетілдіру. "Соцкарта" АЖ жер-жерде енгізілуін ескере отырып "АӘК" АЖ дамыту. "18 жасқа дейінгі балаларға арналған жәрдемақылар" ақпараттық жүйесін әзірлеу және енгізу.
Соңғы нәтиже: орталық және өңірлік атқарушы органдарды ақпараттық-талдау материалдарымен қамтамасыз ету. www.enbек.кz сайтына елдің еңбек нарығындағы сұраныс пен ұсыныс жағдайы туралы халықты ақпараттандыру жүйесін орналастыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: ақпараттық жүйені енгізу еңбек өнімділігін орта есеппен 10% арттырады.
Уақтылығы: жоспарға сәйкес жыл ішінде.
Сапа: қабылдаған шаралар елдің әлеуметтік-экономикалық ерекшеліктерін ескере отырып кедейлікті төмендетуге бағытталған қарқынды саясатты іске асыру әсер етеді. Елдің еңбек рыногындағы сұраныс пен ұсыныстың жай-күйі туралы халықтың хабардар болуы халықтың еңбек ұтқырлығына әсер етеді.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
143-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік
орталықтың ақпараттық жүйесін дамыту"
деген 015 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 750000 мың теңге (жеті жүз елу миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы"  Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы  Заңы ; "Қазақстан
Республикасының жинақтаушы зейнетақы жүйесін дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1359  қаулысы ; "Мүгедектерді оңалтудың 2002-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мүгедектердің қоғам өміріне қатысуына теңдей жағдайлар жасау, жинақтаушы зейнетақы жүйесіне дәл, уақытылы және құпия төлемдерді қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- ЗТМО ақпараттық жүйесін жаңа технологиялар енгізу негізінде жетілдіру;
- мүгедектер бойынша орталықтандырылған деректер банкін жасау;
- мониторинг ұйымдастыру және мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламаларының орындалуын бақылау;
- жинақтаушы зейнетақы қорлары салымшыларының шарттар банкін жасау;
- жинақтаушы зейнетақы жүйесінің төлемдерін жетілдіру.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Развитие ин-
формационной
системы Го-
сударствен-
ного центра
по выплате
пенсий
1. Приобрете-
ние вычислите-
льной и орга-
низационной
техники для
создания авто-
матизированных
рабочих мест в
Департаментах
МТCЗH РК,
центральном
аппарате, об-
ластных (го-
родских) фи-
лиалах, район-
ных (городс-
ких) отделени-
ях ГЦВП,
протезно-орто-
педических
центрах, Рес-
публиканском
центре коррек-
ции слуха с
обеспечением
доступа к ин-
формационной
системе.
2. Приобрете-
ние комплек-
тующих для
расширения
системы храни-
лища данных.
3. Разработка
программного
продукта по
созданию
электронной
базы данных
пенсионных до-
говоров.
3 квар-
тал 2006
года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
4. Модерниза-
ция программ-
ного продукта
по обработке
и выявлению
ошибочных
платежей.
5. Создание
телекоммуника-
ционной сети
медико-социа-
льной экспер-
тизы.
6. Обучение
специалистов.
согласно
утверж-
денному
графику
обучения
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: централизованный банк данных инвалидов и банк договоров вкладчиков накопительных пенсионных фондов. Автоматизация рабочих мест в подразделениях ГЦВП, МТ и СЗН РК, протезно-ортопедических центрах, Республиканском центре коррекции слуха.
Конечный результат: информирование инвалидов о социальных учреждениях и организациях, оказывающих помощь инвалидам. Улучшение качества реабилитационных мероприятий. Обеспечение конфиденциальности информации по вкладчикам накопительных пенсионных фондов. Автоматизация процесса мониторинга и регулирования движения финансовых потоков по накопительной пенсионной системе.
Финансово-экономический результат: 100 % обеспечение информацией участников системы реабилитации инвалидов из действующей базы данных. 100 % соблюдение сроков перечисления на счета вкладчиков в накопительные пенсионные фонды по платежам, сформированным без ошибок (разрезанным).
Своевременность: в течение года.
Качество: эффективный мониторинг состояния инвалидности в стране и обеспечение точных, анонимных платежей в накопительную пенсионную систему.
ПРИЛОЖЕНИЕ 144
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
016 "Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью,
возложенное судом на государство, в случае прекращения
деятельности юридического лица" на 2006 год

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
015
Зей-
нетақы
төлеу
жөнінде-
гі мем-
лекеттік
орталық-
тың ақ-
параттық
жүйесін
дамыту
1. ҚР Еңбек және
халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің
департаменттерінде,
ЗТМО орталық аппара-
тында, облыстық қала-
лық) филиалдарында,
аудандық (қалалық)
бөлімшелерінде, про-
тездік-ортопедиялық
орталықтарда, Респу-
бликалық естуді түзеу
орталығында автомат-
тандырылған жұмыс
орындарын құруға есеп-
теу және ұйымдастыру
техникасын сатып алу.
2. Деректер қоймасы
жүйесін ұлғайтуға
жиынтықтар сатып алу.
3. Зейнетақы шарттары
электронды дерекқорын
жасау жөніндегі
бағдарламалық өнім
әзірлеу.
4. Қате төлемдерді
өңдеу және анықтау
жөніндегі бағдарла-
малық өнімді жаңарту.
5. Медициналық-әлеу-
меттік сараптаманың
телекоммуникациялық
жүйесін жасау.
6. Мамандарды оқыту
2006
жылдың
3
тоқсаны
бекі-
тілген
оқу
кестесі
бойынша
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: мүгедектердің орталықтандырылған деректер банкі мен жинақтаушы зейнетақы қорлары салымшылары шарттарының банкі. ЗТМО, Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі бөлімшелерінде, протездік-ортопедиялық орталықтарда, Республикалық естуді түзеу орталығында жұмыс орындарын автоматтандыру.
Соңғы нәтиже: мүгедектерге көмек көрсететін әлеуметтік мекемелер мен ұйымдар туралы мүгедектерді хабардар ету.
Оңалту іс-шараларының сапасын жақсарту. Жинақтаушы зейнетақы қорларының салымшылары жөніндегі ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз ету. Жинақтаушы зейнетақы жүйесі бойынша қаржы ағымдары қозғалысының
мониторингі мен реттеу процесін автоматтандыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже: мүгедектерді оңалту жүйесіне қатысушыларды қолданыстағы деректер базасынан ақпаратпен 100% қамтамасыз ету. Жинақтаушы зейнетақы қорларына қатесіз қалыптастырылған (кесілген) төлемдер бойынша салымшылардың шоттарына аудару мерзімінің 100% сақталуы.
Уақтылығы: жыл ішінде.
Сапа: елдегі мүгедектік жағдайына тиімді мониторинг және жинақтаушы зейнетақы жүйесіне дәл, уақытылы және құпия төлемдерді қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
144-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, сот мемлекетке жүктеген, адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу"
деген 016 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 267424 тысячи тенге (двести шестьдесят семь миллионов четыреста двадцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 945 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 1 июля 1999 года.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выполнение обязательств государства по возмещению вреда потерпевшим, в случае прекращения деятельности юридического лица.
5. Задачи бюджетной программы:
- погашение задолженности перед кредиторами первой очереди ликвидированных юридических лиц в части капитализации повременных платежей по возмещению вреда;
- своевременная выплата государством присужденных сумм потерпевшим в порядке, предусмотренном законодательными актами.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Возмещение
за вред,
причиненный
жизни и
здоровью,
возложенное
судом на
государство,
в случае
прекращения
деятельности
юридического
лица
Организация и
осуществление
своевременных выплат по
решениям судов
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: возмещение вреда, причиненного жизни и здоровью, согласно решениям судов, вступивших в законную силу.
Конечный результат: выполнение обязательств государства по возмещению вреда потерпевшим, в случае прекращения деятельности юридического лица.
Финансово-экономический результат: средний размер выплат - от 150 000 до 989 000 тенге в зависимости от объема капитализации платежей.
Своевременность: в течение года по мере поступления решений судов.
Качество: своевременное исполнение судебных решений.
ПРИЛОЖЕНИЕ 145
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
019 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и
реконструкцию объектов социального обеспечения"
на 2006 год
1. Стоимость: 1018277 тысяч тенге (один миллиард восемнадцать миллионов двести семьдесят семь тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в редакции - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан".

1. Құны : 267424 мың теңге (екі жүз алпыс жеті миллион төрт жүз жиырма төрт мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 шілдедегі Азаматтық  Кодексінің  945-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, зардап шегушілерге зиянды өтеу жөніндегі мемлекеттің міндеттемелерін орындау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
-  таратылған заңды тұлғалардың бірінші кезектегі берешегін,   кредиторлар алдындағы берешекті зиянды өтеу жөніндегі уақыттық төлемдерді капиталдандыру бөлігінде өтеу;
- зардап шеккендерге тиесілі сомаларды заң актілерінде қарастырылған тәртіппен уақтылы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
016
Заңды
тұлғаның
қызметі
тоқта-
тылған
жағдай-
да, сот
мемле-
кетке
жүк-
теген,
адам
өмірі
мен
денсау-
лығына
келті-
рілген
зиянды
өтеу
Сот шешімдері бойынша
төлемдерді жүзеге
асыру және ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: адамның өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды заңды күшіне енген сот шешімдері бойынша өтеу.
Соңғы нәтиже: заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда, зардап шегушілерге келтірілген зиянды өтеу жөніндегі мемлекеттің міндеттемелерін орындау.
Қаржы-экономикалық нәтиже: төлемдердің орташа мөлшері 150 000 теңгеден 989 000 теңгеге дейін.
Уақтылығы: сот шешімдерінің түсуіне байланысты жыл ішінде.
Сапа: сот шешімдерін уақтылы орындау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
145-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін салуға және қайта
жаңартуға берілетін нысаналы даму трансферттері"
деген 019 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 1018277 мың теңге (бiр миллиард он сегiз миллион екi жүз жетпiс жетi мың теңге).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі  Заңы

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение уровня социального обеспечения и обслуживания ветеранов, инвалидов и престарелых граждан, нуждающихся в постоянной посторонней помощи.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение койко-местами одиноких ветеранов, инвалидов и престарелых граждан, нуждающихся в постоянной посторонней помощи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
строительст-
во и рекон-
струкцию
объектов
социального
обеспечения
Перечисление це-
левого трансфер-
та на развитие
для завершения
строительства
Дома-интерната
для ветеранов,
инвалидов и пре-
старелых в горо-
де Астане
(заключение
Государственной
экспертизы от
25 января 2006
года N 2-33/06
В тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан,
Аким г. Астана
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б ; от 22 ноября 2006 года N 1107 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: обеспечение 416 койко-местами ветеранов, инвалидов и престарелых граждан, нуждающихся в посторонней помощи.
Конечный результат: ввод в эксплуатацию объектов и повышение уровня социального обеспечения и обслуживания.
Своевременность: выполнение объема работ по строительству, согласно заключенным договорам с поставщиком услуг.
Качество: строительство объектов социальной сферы соответствующих СНиП РК.
ПРИЛОЖЕНИЕ 146
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
020 "Целевые текущие трансферты областному бюджету
Кызылординской области для оказания государственной
адресной социальной помощи населению Аральского и
Казалинского районов" на 2006 год
1. Стоимость: 80000 тысяч тенге (восемьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 1-9 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: снижение уровня бедности в Кызылординской области.

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : бөгде адамның тұрақты көмегіне мұқтаж жалғызілікті ардагерлерді, мүгедектер мен қарт азаматтарды әлеуметтік қамсыздандыру және оларға қызмет көрсету деңгейін арттыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : бөгде адамның тұрақты көмегіне мұқтаж жалғызілікті ардагерлерді, мүгедектер мен қарт азаматтарды төсек-орнымен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
019
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
теріне
әлеу-
меттік
қамсыз-
дандыру
объекті-
лерін
салуға
және
қайта
жаңарту-
ға бе-
рілетін
нысаналы
даму
транс-
ферттері
Астана қаласындағы
Ардагерлерге, мүгедек-
тер мен қарттарға ар-
налған интернат-үйі-
нің құрылысын аяқтауға
мақсатты даму транс-
ферттерін аудару (Мем-
лекеттік сараптаманың
2006 жылғы 25 қаңтардағы N 2-33/06
қорытындысы).
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі,
Астана
қаласының
әкімі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2006.07.31.  N 470б , 2006.11.22.  N 1107  қаулыларымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: бөгде адамның көмегіне мұқтаж ардагерлерді, мүгедектер мен қарт азаматтарды 416 төсек-орнымен қамтамасыз ету.
Соңғы нәтиже: нысандарды пайдалануға беру және әлеуметтік қамсыздандыру мен қызмет көрсету деңгейін арттыру.
Уақтылығы: құрылыс жұмыстарының көлемін қызметтерді жеткізушімен жасалған шарттарға сәйкес орындау.
Сапа: ҚР ҚНменЖ сәйкес келетін әлеуметтік сала нысандарын салу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
146-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Арал және Қазалы аудандарының халқына атаулы әлеуметтік
мемлекеттік көмек көрсетуге Қызылорда облыстық
бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 020 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 80000 мың теңге (сексен миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының  1-9-баптары
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Қызылорда облысының кедейлік деңгейін төмендету.

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение своевременной выплаты государственной адресной социальной помощи лицам, имеющим доход ниже черты бедности и проживающим в Аральском и Казалинском районах Кызылординской области.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Целевые те-
кущие транс-
ферты об-
ластному
бюджету
Кызылординс-
кой области
для оказания
государст-
венной
адресной
социальной
помощи
населению
Аральского и
Казалинского
районов
Перечисление
целевых текущих
трансфертов бюд-
жету Кызылордин-
ской области для
оказания госу-
дарственной ад-
ресной социаль-
ной помощи насе-
лению Аральского
и Казалинского
районов.
Организация
своевременной
выплаты государ-
ственной адрес-
ной социальной
помощи населению
Аральского и
Казалинского
районов Кызыл-
ординской облас-
ти.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан.
Аким Кызыл-
ординской
области
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата государственной адресной социальной помощи 15500 лицам, имеющим доход ниже черты бедности и проживающим в Кызылординской области, из них Аральском - 8700,  Казалинском - 6800.
Конечный результат: улучшение материального положения малообеспеченного населения Кызылординской области.
Финансово-экономический результат: средний размер государственной адресной социальной помощи 614 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 % выплата получателям назначенной государственной адресной социальной помощи.
ПРИЛОЖЕНИЕ 147
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
021 "Целевые текущие трансферты областному бюджету
Актюбинской области для оказания государственной адресной
социальной помощи населению Шалкарского района"
на 2006 год
1. Стоимость: 50000 тысяч тенге (пятьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 1-9 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Қызылорда облысы Арал және Қазалы аудандарында тұратын, табысы кедейлік шегінен төмен тұлғаларға мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемдерін уақтылы қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
020
Арал
және
Қазалы
аудан-
дарының
халқына
атаулы
әлеумет-
тік мем-
лекеттік
көмек
көрсету-
ге Қы-
зылорда
облыстық
бюджеті-
не бе-
рілетін
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Арал және Қазалы
аудандарының халқына
мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек көр-
сету үшін Қызылорда
облысының бюджетіне
ағымдағы нысаналы
трансферттерді аудару.
Қызылорда облысының
Арал және Қазалы ау-
дандарының мемлекеттік
атаулы әлеуметтік
көмекті алушыларға
төлемдерін уақтылы
ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
Қызылорда
облысының
әкімі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: Қызылорда облысында тұратын, табысы кедейлік шегінен төмен 15500 адамдарға мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек, оның ішінде Арал ауданында - 8700, Қазалы ауданында - 6800.
Соңғы нәтиже: Қызылорда облысының аз қамтамасыз етілген халқының материалдық жағдайын жақсарту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің орташа мөлшері 614 теңге.
Уақтылығы: ай сайын кесте бойынша 25 дейін уақытылы төлеу.
Сапа: тағайындалған мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек сомаларын 100% төлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
147-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Шалқар ауданының халқына атаулы әлеуметтік мемлекеттік көмек көрсетуге Ақтөбе облыстық бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" деген 021 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 50000 мың теңге (елу миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының  1-9-баптары .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.

4. Цель бюджетной программы: снижение уровня бедности в Актюбинской области.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение своевременной выплаты государственной адресной социальной помощи лицам, имеющим доход ниже черты бедности и проживающим в Шалкарском районе Актюбинской области.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Целевые
текущие
трансферты
областному
бюджету
Актюбинской
области для
оказания го-
сударствен-
ной адресной
социальной
помощи насе-
лению Шал-
карского
района
Перечисление
целевых текущих
трансфертов
областному бюд-
жету Актюбинс-
кой области для
оказания госу-
дарственной
адресной социа-
льной помощи.
Организация
своевременной
выплаты госу-
дарственной ад-
ресной социаль-
ной помощи на-
селению, прожи-
вающему в Шал-
карском районе
Актюбинской
области.
Еже-
месячно
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
Аким
Актюбинской
области
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата государственной адресной социальной помощи 5400 лицам, имеющим доход ниже черты бедности и проживающим в Шалкарском районе Актюбинской области.
Конечный результат: улучшение материального положения малообеспеченного населения Актюбинской области.
Финансово-экономический результат: средний размер государственной адресной социальной помощи составит 1029 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 % выплата назначенной суммы государственной адресной социальной помощи.
ПРИЛОЖЕНИЕ 148
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
022 "Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных организаций социальной защиты населения"
на 2006 год
1. Стоимость: 2881 тысяча тенге (два миллиона восемьсот восемьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2004 года N 1241 "Об утверждении Программы дальнейшего углубления социальных реформ в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение качества предоставляемых социальных услуг путем совершенствования профессионального мастерства в области социальной защиты населения.

4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : Ақтөбе облысының кедейлік деңгейін төмендету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : Ақтөбе облысы Шалқар ауданында тұратын, табысы кедейлік шегінен төмен тұлғаларды уақтылы мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлемдерімен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
021
Шалқар
ауда-
нының
халқына
атаулы
әлеумет-
тік мем-
лекеттік
көмек
көрсе-
туге
Ақтөбе
облыстық
бюджеті-
не бе-
рілетін
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Шалқар ауданының
халқына мемлекеттік
атаулы әлеуметтік
көмек көрсету үшін
Ақтөбе облысының
бюджетіне ағымдағы
нысаналы трансферт-
терді аудару.
Ақтөбе облысының
Шалқар ауданында
тұратын мемлекеттік
атаулы әлеуметтік
көмек алушыларға
төлемдерді уақтылы
ұйымдастыру.
Ай сайын
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
Ақтөбе
облысының
әкімі
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: Ақтөбе облысы Шалқар ауданында тұратын, табысы кедейлік шегінен төмен 5400 адамдарға атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек төлеу. Алушылардың болжамды орташа жылдық саны - 5,4 мың адам.
Соңғы нәтиже: Ақтөбе облысының аз қамтамасыз етілген халқының материалдық жағдайын жақсарту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: мемлекеттік атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмектің орташа мөлшері 1029 теңге болады.
Уақтылығы: ай сайын кесте бойынша 25 дейін уақытылы төлеу.
Сапа: тағайындалған мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек сомаларын 100 % төлеу
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
148-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Халықты әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік ұйымдары
кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау"
деген 022 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 2881 мың теңге (екі миллион сегіз жүз сексен бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасы Үкіметінің "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы әлеуметтік реформаларды одан әрі тереңдету бағдарламасын бекіту туралы" 2004 жылғы 30 қарашадағы N 1241  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : халықты әлеуметтік қорғау саласында кәсіби шеберлікті жетілдіру жолымен ұсынылатын әлеуметтік қызметтердің сапасын жақсарту.

5. Задачи бюджетной программы:
- повышение качества социальных услуг;
- обеспечение подготовки и повышения квалификации специалистов системы социального обеспечения.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
022
Повышение
квалификации
и переподго-
товка кадров
государст-
венных
организаций
социальной
защиты
населения
Организация
курсов повыше-
ния квалифика-
ции в области
социального
обеспечения по
4 направлениям:
1) социальная
защита населе-
ния (срок
реализации 1-4
кварталы);
2) организация
социальной за-
щиты, реабили-
тации и социа-
льной адаптации
детей с ограни-
ченными возмож-
ностями (срок
реализации 2
квартал);
3) вопросы
медико-социаль-
ных учреждений
(срок реализа-
ции 2, 3 квар-
талы);
4) социальная
помощь на дому
одиноким и оди-
ноко проживаю-
щим престарелым
(срок реализа-
ции 1, 3, 4
кварталы).
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: повышение профессионального уровня 294 специалистов в области социального обеспечения, в том числе:
1) социальная защита населения - 140 человек;
2) организация социальной защиты, реабилитации и социальной адаптации детей с ограниченными возможностями - 24 человек;
3) вопросы медико-социальных учреждений - 50 человек;
4) социальная помощь на дому одиноким и одиноко проживающим престарелым 80 человек.
Конечный результат: обеспечение потребности в повышении профессионального уровня кадров государственных организаций социальной защиты населения на 35 %.
Финансово-экономический результат: средние затраты на повышение квалификации одного специалиста государственной организации социальной защиты населения - 9799,32 тенге.
Своевременность: в течение года в соответствии с заключенными договорами.
Качество: совершенствование системы социального обеспечения.
ПРИЛОЖЕНИЕ 149
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
023 "Методологическое обеспечение оказания инвалидам
протезно-ортопедической помощи"
на 2006 год
1. Стоимость: 8430 тысяч тенге (восемь миллионов четыреста тридцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан".

5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- әлеуметтік қызметтердің сапасын көтеру;
- әлеуметтік қамсыздандыру жүйесі мамандарын дайындау және біліктілігін жоғарылатуды қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
022
Халықты
әлеумет-
тік қор-
ғаудың
мемле-
кеттік
ұйымдары
кадрла-
рының
білік-
тілігін
арттыру
және
оларды
қайта
даярлау
1) халықты әлеуметтік
қорғау (іске асыру мерзімі 1-4 тоқсандар);
2) мүмкіндігі шектеулі
балаларды әлеуметтік
қорғауды, оңалтуды
және әлеуметтік бейім-
деуді ұйымдастыру
(іске асыру мерзімі
2 тоқсан);
3) медициналық-әлеу-
меттік мекемелер
мәселелері (іске
асыру мерзімі 2, 3
тоқсандар);
4) жалғызілікті және
жалғыз тұратын қарт-
тарға үйде әлеуметтік
көмек көрсету (іске
асыру мерзімі 1, 3, 4
тоқсандар) деген
әлеуметтік қорғау са-
ласының 4 бағытындағы
тақырыптарда мемлекет-
тік қызметкерлердің
біліктілігін арттыру
курстарын ұйымдастыру.
Жыл ішінде
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы 294 маманның кәсіптік біліктілігін арттыру, оның ішінде:
1) халықты әлеуметтік қорғау бойынша - 140 адам;
2) мүмкіндігі шектеулі балаларды әлеуметтік қорғауды, оңалтуды және әлеуметтік бейімдеуді ұйымдастыру бойынша - 24 адам;
3) медициналық-әлеуметтік мекемелер мәселелері бойынша - 50 адам;
4) жалғызілікті және жалғыз тұратын қарттарға үйде әлеуметтік көмек көрсету бойынша - 80 адам.
Соңғы нәтиже: мемлекеттік әлеуметтік қорғау ұйымдары мамандарының кәсіптік деңгейін арттыру қажеттілігін 35% қамтамасыз ету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: мемлекеттік әлеуметтік қорғау ұйымының бір маманының кәсіптік деңгейін арттырудың орташа шығыны 9799,32 теңге болады.
Уақтылығы: келісім-шартқа сәйкес жыл ішінде.
Сапа: әлеуметтік қамсыздандыру жүйесін жетілдіру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
149-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек
көрсетуді әдіснамалық қамтамасыз ету"
деген 023 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 8430 мың теңге (сегіз миллион төрт жүз отыз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының  22-бабы

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание инвалидам равных с другими людьми возможностей для жизнедеятельности и интеграции в общество.
5. Задачи бюджетной программы:
- проведение работ по внедрению новых технических, вспомогательных (компенсаторных) средств и средств передвижения;
- улучшение качества и обеспечение доступности предоставляемой инвалидам протезно-ортопедической помощи.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/
п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование программы (подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
023
Методологи-
ческое обес-
печение ока-
зания инва-
лидам
протезно-
ортопедичес-
кой помощи
- разработка
технической
документации на
новые виды изде-
лий для протез-
но-ортопедичес-
ких предприятий;
- разработка
медицинских ре-
комендаций по
протезированию и
протезостроению;
- организация и
проведение работ
по внедрению
новых средств
реабилитации и
передвижения ин-
валидов;
- проведение
опытно-экспери-
ментальных работ
по протезирова-
нию инвалидов со
сложными, особо
сложными и ати-
пичными формами
увечья;
- обучение
протезированию и
протезостроению
специалистов
протезно-ортопе-
дических пред-
приятий.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- оказание медицинских услуг по протезированию;
- улучшение качества отечественных протезно-ортопедических изделий;
- переход к выпуску современных новых протезно-ортопедических изделий на 3 заводах;
- обеспечение 2000 инвалидов протезно-ортопедическими изделиями, изготовленными по современным технологиям.
Конечный результат: удовлетворение особых потребностей инвалидов в современных протезно-ортопедических средствах.
Финансово-экономический результат: средняя стоимость модульного протеза конечностей составит 170 000 тенге.
Своевременность: в течение года
Качество: переход к обеспечению инвалидов современными протезно-ортопедическими изделиями высокого качества.
ПРИЛОЖЕНИЕ 150
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
025 "Развитие информационной базы занятости и бедности"
на 2006 год
1. Стоимость: 263700 тысяч тенге (двести шестьдесят три миллиона семьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения"; Закон Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2004 года N№1241 "Об утверждении Программы дальнейшего углубления социальных реформ в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мүгедектердің өмірлік іс-әрекетіне басқа адамдармен тең және қоғамға кіргіздірілуіне мүмкіндіктер жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- жаңа техникалық, көмекші (компенсаторлық) және жүріп-тұру құралдарын енгізу жөнінде жұмыс жүргізу;
- мүгедектерге ұсынылатын протез-ортопедиялық көмектің сапасын жақсарту және қол жетерліктей қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
023
Мүгедек-
терге
про-
тездік-
ортопе-
диялық
көмек
көрсету-
ді әдіс-
намалық
қамтама-
сыз ету
- протездік-ортопедия-
лық кәсіпорындар үшін
бұйымдардың жаңа түр-
леріне техникалық
құжаттама әзірлеу;
- протездік-ортопедия-
лық кәсіпорындар үшін
протездеу және протез
салу саласында меди-
циналық ұсынымдар
әзірлеу;
- мүгедектерді оңалту
және олар жүріп тұру
жаңа құралдарын енгізу
жөнінде жұмыстар ұйым-
дастыру және жүргізу;
- күрделі, ерекше
күрделі және қалыпты
емес зақымдануы бар
мүгедектерді протездеу
жөніндегі сынақ-
тәжірибе жұмыстарын
жүргізу;
- протездік-ортопедия-
лық кәсіпорындардың
мамандарын протездеуге
және протез салуға
үйрету.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
- протездеу бойынша медициналық қызметтер көрсету;
- отандық протез-ортопедиялық бұйымдардың сапасын жақсарту;
- 3 зауытта жаңа протез-ортопедиялық бұйымдар шығару;
- 2000 мүгедекті қазіргі заманғы технологиямен жасалған протез-ортопедиялық бұйымдармен қамтамасыз ету.
Соңғы нәтиже: мүгедектердің қажеттілігіне жауап беретін жаңа технологиямен дайындалған протез-ортопедиялық бұйымдар ұсыну.
Қаржылық-экономикалық нәтиже: аяқ-қол модульдік протезінің орташа бағасы 170 000 теңге болады.
Уақтылылығы: жыл ішінде.
Сапа: мүгедектерге жоғары сапалы протез-ортопедиялық бұйымдарды ұсынуды қамтамасыз етуге көшу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
150-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Жұмыспен қамтудың және кедейшіліктің ақпараттық базасын дамыту"
деген 025 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 263700 мың теңге (екі жүз алпыс үш миллион жеті жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджеттік  Кодексі ; "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы  Заңы ; "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы  Заңы ; "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі  Заңы ; "Қазақстан Республикасындағы кедейлікті төмендету жөніндегі 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 наурыздағы N 296  қаулысы ; "Қазақстан Республикасында әлеуметтік реформаларды одан әрі тереңдетудің 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 қарашадағы N 1241  қаулысы .

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание базы данных малообеспеченных семей, содействие повышению уровня социального обеспечения населения, качества предоставляемых социальных услуг, несомненное улучшение организации работ органов с населением по оказанию им государственных, социальных выплат и помощи за счет отслеживания динамики уровня бедности, расширения охвата населения социальным обеспечением, снижения уровня бедности, усиление адресности социальной помощи, снижение уровня безработицы, отслеживание динамики спроса и предложения на рынке труда, прогноз потребности в рабочих и специалистах с учетом спроса и предложения труда по укрупненным группам профессий (занятий) и специальностей, по видам экономической деятельности и отдельным регионам, создание в системе социального обеспечения единой персонифицированной системы учета и контроля социальных выплат и отчислений, составления информации для анализа, прогнозирования и построения ситуационных моделей в сфере занятости, бедности и их социальной защиты.
5. Задачи бюджетной программы: построение единой информационной среды, предоставление доступа к информации на основе соответствующих прав, хранящихся в Интернет-каталоге.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Развитие
информацион-
ной базы
занятости
и бедности
Приобретение
вычислительного
и другого обо-
рудования:
серверы респуб-
ликанского
уровня - 1 шт.,
сканер офисный
- 2 шт., источ-
ник бесперебой-
ного питания -
2 шт., дизель генератор - 1 шт., лицензи-
онного
программного
продукта на 779
рабочих мест,
развитие авто-
матизированной
информационной
системы "Социа-
льная защита"»с
созданием комп-
лекса систем
"Государствен-
ные пособия де-
тям до 18 лет",
Жилищные субси-
дии",«"Монито-
ринг ввоза ино-
странной рабо-
чей силы в Рес-
публике Казахс-
тан", развитие
систем "Госу-
дарственная ад-
ресная помощь",
"Занятость",
"Мониторинг со-
циальных карт
населения",
WEB-портал "Ен-
бек" организа-
ция высокоско-
ростных каналов
связи и услуги
доступа к сети
Интернет.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: решение проблем, связанных с унификацией регистрации физических лиц в органах занятости и социальной защиты, с обеспечением взаимодействия между этими органами различных иерархических уровней, в создании единого информационного пространства для функционирования и взаимодействия создаваемых автоматизированных систем, в предоставлении достоверной и объективной информации для органов государственного управления.
ПРИЛОЖЕНИЕ 151
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
027 "Переселение на историческую родину и социальная
защита оралманов" на 2006 год

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : аз қамтылған отбасылардың мәліметтер базасын құру, халықты әлеуметтік қамсыздандыру деңгейін, ұсынылатын әлеуметтік қызметтер сапасын арттыру, кедейлік деңгейінің динамикасын бақылау арқылы органдардың халыққа мемлекеттік, әлеуметтік төлемдер төлеу мен көмек көрсету жөніндегі жұмыстарының ұйымдастырылуын шүбәсіз жақсарту, халықты әлеуметтік қамсыздандыру аясын кеңейту, кедейлік деңгейін төмендету, әлеуметтік көмектің атаулығын күшейту, жұмыссыздық деңгейін төмендету, еңбек рыногындағы сұраныс пен ұсыныс динамикасын бақылау, ұлғайтылған кәсіптер мен мамандықтар топтары бойынша, экономикалық қызмет түрлері мен жеке аймақтар бойынша еңбекке деген сұраныс пен ұсынысты ескере отырып, жұмысшыларға және мамандарға деген сұранысты болжау, әлеуметтік қамсыздандыру жүйесінде әлеуметтік төлемдер мен аударымдардың бірыңғай дербестендірілген есебін жүргізудің және бақылаудың, жұмыспен қамту, кедейлік және әлеуметтік қорғау саласындағы ситуациялық үлгілерді талдау, болжау және құрастыру үшін ақпарат жасаудың бірыңғай дербестендірілген жүйесін құру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : ортақ ақпараттық ортаны құру, Интернет-каталогта сақталатын ақпаратқа тиісті құқық негізінде кіруді қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
025
Жұмыспен
қамтудың
және
кедейші-
ліктің
ақпа-
раттық
базасын
дамыту
Есептеу және басқа
жабдықтарды: республи-
калық деңгейдегі сер-
верлер-1 дана, офистік
сканер-2 дана, үздік-
сіз қуат беру көзі-2
дана, дизель генера-
тор-1 дана, 779 жұмыс
орнына арналған лицен-
зиялық бағдарламалық
өнімді сатып алу.
"18 жасқа дейінгі
балаларға мемлекеттік
жәрдемақылар", "Тұрғын
үй жәрдемақылары",
"Қазақстан Республика-
сында шетелдік жұмыс
күшін енгізу монито-
рингі" жүйелер кешенін
құрумен "Әлеуметтік
қорғау" автоматтанды-
рылған ақпараттық жүйені дамыту,
"Мемлекеттік атаулы
көмек", "Жұмыспен
қамту", "Халықтың
әлеуметтік карталар
мониторингі", "Еңбек"
WЕВ-портал жүйелерін
дамыту, интернет жүйе-
сіне қол жеткізетін
байланыс және қызмет-
тер көрсетудің жылдам-
дығы жоғары арналарын
ұйымдастыру.
Жыл
ішінде
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : жеке тұлғалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау органдарында тіркелуін бірыңғайландырумен, түрлі иерархиялық деңгейдегі осы органдардың құрылатын автоматтандырылған жүйелердің жұмыс істеуі мен өзара әрекеттесуі үшін бірыңғай ақпараттық кеңістік құруындағы, әлеуметтік тұрғыдан маңызды міндеттерді жүзеге асыру үшін дұрыс және шынайы ақпарат беруіндегі өзара әрекеттестіктерін қамтамасыз етумен байланысты мәселелердің шешілуі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
151-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Оралмандарды тарихи отанына қоныстандыру және әлеуметтік қорғау"
деген 027 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 11151820 тысяч тенге (одиннадцать миллиардов сто пятьдесят один миллион восемьсот двадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 29-4 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: содействие росту численности населения Республики Казахстан за счет миграционных процессов и созданию условий для интеграции оралманов в новые общественные условия.
5. Задачи бюджетной программы:
- организация переселения и социальная защита оралманов;
- выделение средств для приобретения жилья семьям оралманов, прибывших по квоте иммиграции оралманов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
027
Переселение
на истори-
ческую
родину и
социальная
защита
оралманов
2
100
Центр
временного
размещения
оралманов
Размещение семей
оралманов, при-
бывших по квоте
иммиграции орал-
манов, на период
адаптации в
Центре временно-
го размещения
оралманов.
Организация про-
ведения капита-
льного ремонта
Центра временно-
го размещения
оралманов по
Карагандинской
области.
в тече-
ние года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
3
101
Переселение
и социальная
защита
оралманов
- выплата
единовременных
пособий и возме-
щение расходов
на проезд и про-
воз имущества;
- организация
переселения се-
мей оралманов и
провоз их иму-
щества из иност-
ранных государ-
ств по квоте им-
миграции оралма-
нов до конечного
места жительст-
ва;
- обеспечение
оралманов про-
дуктами питания
и лекарственными
средствами в пу-
ти следования до
места;
- оплата
документирования
оралманов;
- оплата банков-
ских услуг.
в течение года
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
4
102
Обеспечение
жильем
оралманов
- выделение
средств на при-
обретение жилья
семьям оралма-
нов, прибывшими
по квоте иммиг-
рации оралманов;
- оплата банков-
ских услуг.
в тече-
ние года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- прием и обустройство 15000 семей оралманов, включенных в квоту иммиграции оралманов на 2006 год;
- организованное переселение 75 семей оралманов, включенных в квоту иммиграции оралманов на 2006 год, и провоз их имущества из иностранных государств до конечного места жительства;
- капитальный ремонт Центра временного размещения оралманов по Карагандинской области на сумму 11 184 тыс. тенге.
Конечный результат: рост численности населения Республики Казахстан за счет миграционных процессов.

1. Құны : 11151820 мың теңге (он бір миллиард бір жүз елу бір миллион сегіз жүз жиырма мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының "Халықтың көші қоны туралы" 1999 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының  29-4-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : көші қон процестерінің есебінен Қазақстан Республикасының халқының санын өсіруге және оралмандарды жаңа қоғамдық жағдайларға кіргіздірілуіне жағдай жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- оралмандардың қоныс аударуын және оларды әлеуметтік қорғауды ұйымдастыру;
- оралмандар көші-қоны квотасы бойынша келген оралмандар отбасыларын тұрғын үй алуға қаражаттармен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
027
Оралман-
дарды
тарихи
отанына
қоныс-
тандыру
және
әлеу-
меттік
қорғау
2
100
Оралман-
дарды
уақытша
орна-
ластыру
орталығы
Көші-кон квотасымен
келген оралмандар
отбасыларын бейімделу
кезеңінде Оралмандарды
уақытша орналастыру
орталығына орналастыру.
Қарағанды облысының
Оралмандарды уақытша
орналастыру орталығы-
ның ғимаратына күрделі
жөндеу жүргізуді
ұйымдастыру.
Жыл ішінде
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
3
101
Оралман-
дардың
көшіп
келуі
және
әлеу-
меттік
қорғалуы
-  жолақы және жүк
тасымалы шығындарын
өтеу және біржолғы
жәрдемақыларды төлеу;
- оралмандардың көші-
қон квотасы бойынша
шет мемлекеттерден
оралмандар отбасын
түпкілікті тұрғылықты
жеріне дейін ұйымдас-
қан түрде көшіруді
және олардың мүлкін
апаруды ұйымдастыру;
- оралмандарды тұрғы-
лықты жеріне дейін
баратын жолында азық-
түлікпен және дәрі-
дәрмекпен қамтамасыз
ету;
- оралмандарға құжат
беруді төлеу;
- банктік қызметтерді
төлеу.
Жыл ішінде
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
4
102
Оралман-
дарды
тұрғын
үймен
қамтама-
сыз ету
- көш-кон квотасы
бойынша келген орал-
мандардың отбасыларына
тұрғын үй алу жәрдема-
қыларын төлеуді
ұйымдастыру;
- банк қызметтерін
төлеу.
Жыл ішінде
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже:
- 2006 жылғы көші-кон квотасына енгізілген 15000 оралмандар отбасын қабылдау және жайластыру;
- 2006 жылғы көші-қон квотасына енгізілген, шет мемлекеттерден соңғы тұрғылықты жеріне дейін 75 оралмандар отбасын ұйымдастырып көшіру және олардың мүліктерін тасымалдау;
- 11184 мың теңгеге Қарағанды облыстық Оралмандарды уақытша орналастыру орталығының ғимаратын күрделі жөндеу.
Соңғы нәтиже: миграциялық процестердің есебінен Қазақстан Республикасының халқының санын өсіру.

Финансово-экономический результат: средний размер помощи, оказываемый семье оралмана - 736 450 тенге.
Своевременность: в течение года по мере прибытия семей оралманов.
Качество: предоставление всех видов социальной помощи, оказываемых оралманам, прибывшим по квоте иммиграции оралманов, в сроки, установленные нормативными правовыми актами.
ПРИЛОЖЕНИЕ 152
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
028 "Создание информационной системы Министерства труда
и социальной защиты населения Республики Казахстан по
миграции и демографии" на 2006 год
1. Стоимость: 70000 тысяч тенге (семьдесят миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2001 года N 1371 "Об утверждении отраслевой Программы миграционной политики Республики Казахстан на 2001-2010 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2004 года N 1241 "Об утверждении Программы дальнейшего углубления социальных реформ в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: регулирование иммиграционных процессов и социальная защита оралманов.
5. Задачи бюджетной программы:
- мониторинг иммиграционных процессов;
- формирование и осуществление иммиграционной политики на среднесрочную и долгосрочную перспективы.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
l
2
3
4
5
6
7
1
028
Создание ин-
формационной
системы
Министерства
труда и
социальной
защиты
населениям
Республики
Казахстан по
миграции и
демографии
Модернизация
базы данных
"Оралман".
Приобретение
общесистемного
программного
обеспечения и
лицензий.
Создание корпо-
ративной сети.
2-3 квартал
2006
года
Министерство
труда
и социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- создание единого информационного пространства в сфере иммиграции и социальной защиты оралманов;
- мониторинг своевременного и целевого использования бюджетных средств.
Конечный результат:
- социальная защита оралманов;
- обеспечение интеграции и адаптации оралманов в общественную жизнь страны;
- совершенствование системы управления миграционными процессами.
Финансово-экономический результат:
- эффективное использование рабочего времени;
- уменьшение затрат на сбор и обработку информации.
Своевременность: в течение года.
Качество: эффективный мониторинг миграционных процессов.
ПРИЛОЖЕНИЕ 153
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
030 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение
нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими
средствами и предоставление услуг специалистами
жестового языка, индивидуальными помощниками
в соответствии с индивидуальной программой
реабилитации инвалида" на 2006 год
<*>
Сноска. В приложении 153 слова "специальными", "специальных" заменены словами "обязательными", "обязательных" - постановлением Правительства РК от 31 июля 2006 года N 470б .

Қаржы-экономикалық нәтиже: оралман отбасына көрсетілетін орташа көмек мөлшері - 736 450 теңге.
Уақтылығы: оралман отбасының келуіне байланысты жыл ішінде.
Сапа: нормативтік құқықтық актілермен бекітілген мерзімде көші-қон квотасымен келген оралмандарға әлеуметтік көмектің барлық түрін ұсыну.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
152-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің көші-қон және демография жөніндегі
ақпараттық жүйесін құру"
деген 028 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 70000 мың теңге (жетпіс миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасы Көші-қон саясатының 2001-2010 жылдарға арналған салалық бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 қазандағы N 1371  Қаулысы ; "Қазақстан Республикасында әлеуметтік реформаларды одан әрі тереңдетудің 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 қарашадағы N 1241  Қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : миграциялық процестерді реттеу және оралмандарды әлеуметтік қорғау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- көші-қон процестерінің мониторингі;
- қысқа мерзімдік және ұзақ мерзімдік болашақ көші-қон саясатын қалыптастыру және жүзеге асыру.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
028
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеу-
меттік
қорғау
министр-
лігінің
көші-қон
және де-
мография
жөнінде-
гі ақ-
параттық
жүйесін
құру
"Оралман" дерекқорын
қолдау. Лицензия және
жалпы жүйелік бағдар-
ламалық қамтамасыз
етуді және лицензия-
ларды сатып алу.
Корпоративті жүйе
жасау.
2006
жылдың
2-3
тоқсаны
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
- оралмандарды әлеуметтік қорғау және миграция саласында ортақ ақпараттық кеңістік жасау.
- бюджеттік қаражаттың уақытылы және мақсатты қолдануына мониторинг жасау.
Соңғы нәтиже:
- оралмандарды әлеуметтік қорғау;
- оралмандардың еліміздің қоғамдық өміріне бейімделуі мен интеграциялануын қамтамасыз ету;
- миграциялық процестерді басқару жүйесін жетілдіру.
Қаржылық-экономикалық нәтиже:
- жұмыс уақытын тиімді қолдану;
- ақпарат жинау және өңдеу шығындарын азайту.
Уақтылылығы: жыл ішінде.
Сапа: миграциялық процестерді тиімді мониторинг жасау.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
153-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес,
мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз
етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің
қызмет көрсетуіне ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 030 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
Ескерту. 153-қосымшада "арнайы" деген сөздер "міндетті" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.31.  N 470б  қаулысымен.

1. Стоимость: 499921 тысяча тенге (четыреста девяносто девять миллионов девятьсот двадцать одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 21 , 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: улучшение качества жизни инвалидов за счет расширения спектра услуг по социальной реабилитации инвалидов.
5. Задачи бюджетной программы:
- социальная реабилитация инвалидов;
- своевременное предоставление социальных услуг в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалидов:
индивидуальным помощником;
специалистом жестового языка;
обязательных гигиенических средств.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
030
Целевые теку-
щие трансфер-
ты областным
бюджетам,
бюджетам го-
родов Астаны
и Алматы на
обеспечение
нуждающихся
инвалидов
обязательными
гигиенически-
ми средствами
и предостав-
ление услуг
специалистами
жестового
языка, инди-
видуальными
помощниками
в соответст-
вии с индиви-
дуальной
программой
реабилитации
инвалида
Перечисление це-
левых текущих
трансфертов об-
ластным бюдже-
там, бюджетам
городов Астана и
Алматы на обес-
печение нуждаю-
щихся инвалидов
обязательными
гигиеническими
средствами,
предоставление
услуг специалис-
тами жестового
языка, индиви-
дуальными помощ-
никами в соот-
ветствии с инди-
видуальной прог-
раммой реабили-
тации инвалида.
Организация
своевременного
обеспечения нуж-
дающихся инвали-
дов обязательными
гигиеническими
средствами, пре-
доставления ус-
луг специалиста-
ми жестового
языка, индиви-
дуальными помощ-
никами в соот-
ветствии с инди-
видуальной прог-
раммой реабили-
тации инвалида.
в тече-
ние года
Министерство труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат:
- предоставление услуг специалистами жестового языка - 2162 инвалидам, из них в областях: Акмолинской - 84, Актюбинской - 80, Алматинской - 55, Атырауской - 40, Восточно-Казахстанской - 175, ЖамбылскоЙ - 100, Западно-Казахстанской - 150, Карагандинской - 250, КостанайскоЙ - 150, Кызылординской - 250, МангистаускоЙ - 40, Павлодарской - 250, Северо-Казахстанской - 100, Южно-Казахстанской - 200, городах: Астане - 154, Алматы - 84;
- предоставление услуг индивидуальными помощниками - 1089 инвалидам, из них в областях: Акмолинской - 44, Актюбинской - 44, Алматинской - 40, Атырауской - 38, Восточно-Казахстанской - 105, Жамбылской - 45, Западно-Казахстанской - 100, Карагандинской - 125, КостанайскоЙ - 75, Кызылординской - 80, Мангистауской - 60, Павлодарской - 60, Северо-Казахстанской - 45, Южно-Казахстанской - 112, городах: Астане - 66, Алматы - 50;

1. Құны : 499921 мың теңге (төрт жүз тоқсан тоғыз миллион тоғыз жүз жиырма бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының  21,   22-баптары .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : мүгедектерді әлеуметтік оңалту бойынша қызметтер аясын кеңейту арқылы мүгедектердің өмір сапасын жақсарту.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- мүгедектерді әлеуметтік оңалту;
- мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес:
жеке көмекші;
ымдау тілі маманының;
міндетті гигиеналық құралдары әлеуметтік қызметтерін уақтылы ұсыну.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
030
Облыстық
бюджет-
терге,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
бюджет-
теріне
мүгедек-
терді
оңалту
жеке
бағдар-
ламасына
сәйкес,
мұқтаж
мүгедек-
терді
міндетті
гигиена-
лық құр-
алдармен
қамта-
масыз
етуге
және ым-
дау тілі
маман-
дарының,
жеке
көмекші-
лердің
қызмет
көрсе-
туіне
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Мүгедектерді оналтудың
жеке бағдарламасына
сәйкес мұқтаж мүгедек-
терді міндетті гигие-
налық құралдармен, ымдау тілінің маманда-
рымен, жеке көмекші-
лермен қамтамасыз ету үшін облыстық бюджет-
терге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер-
ді аудару.
Мүгедектерді оңалтудың
жеке бағдарламасына
сәйкес мұқтаж мүгедек-
терді міндетті гигие-
налық құралдармен, ымдау тілінің маманда-
рымен, жеке көмекші-
лермен қамтамасыз етуді уақтылы ұйым-
дастыру.
Жыл ішінде
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
Облыстық
және
Астана,
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже:
- 2162 мүгедектерге ымдау тілі мамандарының қызметтерін ұсыну, оның ішінде: Ақмола - 84, Ақтөбе - 80, Алматы - 55, Атырау - 40, Шығыс-Қазақстан - 175, Жамбыл - 10, Батыс-Қазақстан - 150, Қарағанды - 250, Қостанай - 150, Қызылорда - 250, Маңғыстау - 40, Павлодар - 250, Солтүстік-Қазақстан - 100, Оңтүстік-Қазақстан - 200 облыстарында, Астана - 154, Алматы - 84 қалаларында;
- 1089 мүгедектерге жеке көмекшілерінің қызметтерін ұсыну, оның ішінде: Ақмола - 44, Ақтөбе - 44, Алматы - 40, Атырау - 38, Шығыс-Қазақстан - 105, Жамбыл - 45, Батыс-Қазақстан - 100, Қарағанды - 125, Қостанай - 75, Қызылорда - 80, Маңғыстау - 60, Павлодар - 60, Солтүстік-Қазақстан - 45, Оңтүстік-Қазақстан - 112 облыстарында, Астана - 66, Алматы - 50 қалаларында;

- обеспечение обязательными гигиеническими средствами - 4729 инвалидов, из них в областях: Акмолинской - 407, Актюбинской - 100, Алматинской - 134, Атырауской - 74, Восточно-Казахстанской - 276, ЖамбылскоЙ - 121, Западно-Казахстанской - 406, Карагандинской - 324, КостанайскоЙ - 306, Кызылординской - 179, Мангистауской - 239, Павлодарской - 125, Северо-Казахстанской - 430, Южно-Казахстанской - 1000, городах: Астане - 276, Алматы - 332.
Конечный результат: расширение доступности и качества предоставляемых услуг по социальной реабилитации инвалидов.
Финансово-экономический результат: в среднем услуги индивидуального помощника будут предоставлены на сумму 17 904 тенге в месяц, специалиста жестового языка - 40 800 тенге в год за 30 часов сурдоперевода, обязательных гигиенических средств - 3132 тенге в месяц.
Своевременность: ежемесячно.
Качество: принятые меры будут способствовать интеграции инвалидов в общество.
ПРИЛОЖЕНИЕ 154
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
031 "Создание Государственной аннуитетной компании"
на 2006 год
1. Стоимость: 436200 тысяч тенге (четыреста тридцать шесть миллионов двести тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2004 года N 729 "Об утверждении Программы развития страхового рынка Республики Казахстан на 2004-2006 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация прав граждан на пенсионное и социальное обеспечение из страховых организаций на основе договоров аннуитета.
5. Задачи бюджетной программы: увеличение уставного капитала АО "Компания по страхованию жизни "Государственная аннуитетная компания".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия по реализации
программы (подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
031
Создание Го-
сударствен-
ной аннуи-
тетной ком-
пании
Выделение
средств на до-
капитализацию
размера устав-
ного капитала
АО "Компания
по страхованию
жизни "Государ-
ственная аннуи-
тетная
компания" в
целях соблю-
дения требова-
ний по минима-
льным размерам
уставного и
собственного
капиталов стра-
ховой организа-
ции, установ-
ленных поста-
новлением Прав-
ления Агентства
Республики
Казахстан по
регулированию
и надзору фи-
нансового рынка
и финансовых
организаций
"Об утверждении
минимальных
размеров устав-
ного и собст-
венного капита-
лов страховой и
перестраховоч-
ной органи-
заций" от 21
августа 2004
года N 257
Январь

- 4729 мүгедекті міндетті гигиеналық құралдармен, оның ішінде: Ақмола - 407, Ақтөбе - 100, Алматы - 134, Атырау - 74, Шығыс-Қазақстан - 276, Жамбыл - 121, Батыс-Қазақстан - 406, Қарағанды - 324, Қостанай - 306, Қызылорда - 179, Маңғыстау - 239, Павлодар - 125, Солтүстік-Қазақстан - 430, Оңтүстік-Қазақстан - 1000 облыстарында, Астана - 276, Алматы - 332 қалаларында қамтамасыз етіледі.
Соңғы нәтиже: мүгедектерді әлеуметтік оңалту бойынша ұсынылатын қызметтер сапасын және қол жеткізілімділігін кеңейту.
Қаржы-экономикалық нәтиже: орта есеппен алғанда жеке көмекші көмек мөлшері айына 17904 теңге, ымдау тілі маманы жылына 30 сағат сурдоаударуға 40800 теңге, міндетті гигиеналық құралдар айына 3132 теңге болады.
Уақтылығы: ай сайын.
Сапа: қабылданған шаралар мүгедектердің қоғамдық өмірге кіргіздірілуіне жағдай жасайды.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
154-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Мемлекеттік аннуитеттік компания құру"
деген 031 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 436200 мың теңге (төрт жүз отыз алты миллион екі жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Қазақстан Республикасының сақтандыру рыногын дамытудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 1 шілдедегі N 729  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : азаматтардың зейнетақылық және әлеуметтік қамсыздандыру құқығын сақтандыру ұйымдарынан аннуитет келісімінің негізінде жүзеге асыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері : "Мемлекеттік аннуитеттік компания" өмірді сақтандыру жөніндегі компания" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
031
Мемле-
кеттік
аннуи-
теттік
компания
құру
"Сақтандыру және қайта
сақтандыру ұйымдарының
жарғылық және меншікті
капиталдарының ең
төменгі мөлшерлерін
бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы рыногын және
қаржылық ұйымдарды
реттеу мен қадағалау
жөніндегі Агенттік
Басқармасының 2004
жылғы 21 тамыздағы N
257 қаулысымен бекі-
тілген сақтандыру
ұйымының жарғылық және
меншікті капиталдары-
ның ең төменгі мөлшер-
лері талаптарын сақтау
мақсатында "Мемлекет-
тік аннуитеттік компа-
ния" өмірді сақтандыру
жөніндегі компания"
акционерлік қоғамының
жарғылық капиталы
көлемін ұлғайтуға
қаражат бөлу.

2006
года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: увеличение уставного капитала АО "Компания по страхованию жизни "Государственная аннуитетная компания".
Конечный результат: обеспечение реализации прав граждан на пенсионное и социальное обеспечение из страховых организаций на основе договоров аннуитета.
Финансово-экономический результат:
- обеспечение развития отрасли страхования, что в конечном итоге будет способствовать экономическому росту в стране;
- финансовая защита граждан республики в случае наступления старости, а также различных непредвиденных ситуаций (потеря кормильца, наступление инвалидности и т.д.).
Своевременность: в соответствии с установленными сроками.
Качество: осуществление страховой деятельности на основании лицензии по следующим классам страхования: страхование жизни, аннуитетное страхование и страхование от несчастных случаев и болезней.
ПРИЛОЖЕНИЕ 155
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
032 "Целевые текущие трансферты областному бюджету
Кызылординской области для оказания жилищной помощи
населению Аральского, Казалинского и Кармакшинского
районов, города Байконыра" на 2006 год
1. Стоимость: 186133 тысячи тенге (сто восемьдесят шесть миллионов сто тридцать три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оказание дополнительной социальной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) на оплату содержания жилища и потребления коммунальных услуг.
5. Задачи бюджетной программы:
- социальная защита малоимущих семей (граждан), проживающих в зонах экологического бедствия Кызылординской области;
- совершенствование методики предоставления жилищной помощи;
- обеспечение своевременной выплаты жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Аральском, Казалинском, Кармакшинском районах и городе Байконыр Кызылординской области.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-
гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
032
Целевые те-
кущие транс-
ферты об-
ластному
бюджету Кы-
зылординской
области для
оказания жи-
лищной помо-
щи населению
Аральского,
Казалинского
и Кармакшин-
ского райо-
нов, города
Байконыра
Перечисление це-
левых текущих
трансфертов об-
ластному бюджету
Кызылординской
области для ока-
зания жилищной
помощи населению
Аральского, Ка-
залинского, Кар-
макшинского рай-
онов и города
Байконыр.
Организация
своевременной
выплаты жилищной
помощи малообес-
печенным семьям
(гражданам),
проживающим в
Аральском, Ка-
залинском, Кар-
макшинском рай-
онах и городе
Байконыр Кызыл-
ординской облас-
ти.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
Аким Кызыл-
ординской
области

2006
жылдың
қаңтар
айы
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтиже: "Мемлекеттік аннуитеттік компания" өмірді сақтандыру жөніндегі компания" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту.
Соңғы нәтиже: азаматтардың зейнетақылық және әлеуметтік қамсыздандыру құқығын сақтандыру ұйымдарынан аннуитет келісімінің негізінде жүзеге асыру.
Қаржы-экономикалық нәтиже:
- елімізде экономикалық өсуге жағдай жасайтын сақтандыру саласын дамытуды қамтамасыз ету;
- республика азаматтарын қарттық жағдайы келген кезде және де басқа да күтпеген жағдайларда (асыраушысынан айырылу, мүгедектікке ұшырау т.б.) қаржылық қорғау.
Уақтылығы: бекітілген мерзімге сәйкес.
Сапа: өмірді сақтандыру, аннуитеттік сақтандыру және кездейсоқ жағдайлар мен аурулардан сақтандыру салалары бойынша лицензия негізінде сақтандыру қызметін жүзеге асыру.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
155-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Қызылорда облысының облыстық бюджетіне Арал, Қазалы және Қармақшы аудандарының, Байқоңыр қаласының тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 032 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 186133 мың теңге (бір жүз сексен алты миллион бір жүз отыз үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының  97-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : тұрғын үйді ұстауды және коммуналдық қызметтерді тұтынуды төлеу үшін аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) қосымша әлеуметтік көмек көрсету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- Қызылорда облысының экологиялық апат аумақтарында тұратын аз қамтылған отбасыларды (азаматтарды) әлеуметтік қорғау;
- тұрғын үй көмегін ұсыну әдіснамасын жетілдіру;
- Қызылорда облысы Арал, Қазалы, Қармақшы аудандары және Байқоңыр қаласында тұратын, аз қамтылған отбасыларды (азаматтарды) тұрғын үй көмек төлемдерімен уақтылы қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
032
Қызылорда
облысының
облыстық
бюджетіне
Арал,
Қазалы
және
Қармақшы
аудан-
дарының,
Байқоңыр
қаласының
тұрғын-
дарына
тұрғын
үй
көмегін
көрсетуге
берілетін
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Арал, Қазалы, Қармақшы
аудандары және Байқо-
ңыр қаласының халқына
тұрғын үй көмегін көр-
сету үшін Қызылорда
облысының бюджетіне
ағымдағы нысаналы
трансферттерді аудару.
Қызылорда облысы Арал,
Қазалы, Қармақшы ау-
дандары және Байқоңыр
қаласында тұратын, аз
қамтылған отбасыларды
(азаматтарға) тұрғын
үй көмек төлемдерін
уақтылы ұйымдастыру.
Жыл ішінде
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
Қызылорда
облысының
әкімдері

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата жилищной помощи 4055 малообеспеченным семьям (лицам), проживающим в Кызылординской области, из них в районах Аральском - 1486, Казалинском - 825, Кармакшинском - 901, городе Байконыр - 843. Снижение предельно допустимой доли расходов на содержание жилища и оплату коммунальных услуг с 30 % до 10 %.
Конечный результат: дополнительная материальная поддержка малообеспеченных семей (граждан) на оплату содержания жилища и потребления коммунальных услуг.
Финансово-экономический результат: средний размер оказываемой жилищной помощи составит 5094 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100 % выплата назначенных сумм жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в зоне экологического бедствия Кызылординской области.
ПРИЛОЖЕНИЕ 156
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2005 года N 1235
213 - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
033 "Целевые текущие трансферты областному бюджету
Актюбинской области для оказания жилищной помощи
населению Шалкарского района" на 2006 год
1. Стоимость: 47981 тысяча тенге (сорок семь миллионов девятьсот восемьдесят одна тысяча тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: оказание дополнительной социальной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) на оплату содержания жилища и потребления коммунальных услуг.
5. Задачи бюджетной программы:
- социальная защита малоимущих семей (граждан), проживающих в зонах экологического бедствия Актюбинской области;
- совершенствование методики предоставления жилищной помощи;
- обеспечение своевременной выплаты жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Шалкарском районе Актюбинской области.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
N
п/п
Код
про-
гра-
ммы
Код
под-
про-гра-
ммы
Наименование
программы
(подпро-
граммы)
Мероприятия
по реализации
программы
(подпрограмм)
Сроки
реали-
зации
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
5
6
7
1
033
Целевые те-
кущие транс-
ферты об-
ластному
бюджету
Актюбинской
области для
оказания жи-
лищной помо-
щи населению
Шалкарского
района
Перечисление це-
левых текущих
трансфертов об-
ластному бюджету
Актюбинской об-
ласти для оказа-
ния жилищной по-
мощи населению
Шалкарского рай-
она.
Организация
своевременной
выплаты жилищной
помощи малообес-
печенным семьям
(гражданам),
проживающим в
зоне экологичес-
кого бедствия
Актюбинской об-
ласти.
в тече-
ние года
Министерство
труда и
социальной
защиты
населения
Республики
Казахстан
Аким
Актюбинской
области

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер : Тікелей нәтиже: Қызылорда облысында тұратын аз қамтылған 4055, оның ішінде мына аудандарда Арал - 1486, Қазалы - 825, Қармақшы - 901 және Байқоңыр қаласында - 843 отбасыларға (адамдарға) тұрғын үй көмегін төлеу. Тұрғын үйді ұстауды және коммуналдық қызметтерді төлеу шығындарының мүмкін шекті үлесін 30%-дан 10% төмендету.
Соңғы нәтиже: аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді ұстауды және коммуналдық қызметтерді төлеу шығындарын төлеуге қосымша материалдық қолдау көрсету.
Қаржы-экономикалық нәтиже: көрсетілетін көмектің орташа мөлшері 5094 теңге болады.
Уақтылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25-не дейін уақтылы төлеу.
Сапа: Қызылорда облысының экологиялық апат аумақтарында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегіне тағайындалған сомаларды 100% төлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 12 желтоқсандағы
N 1235 қаулысына
156-ҚОСЫМША
213 - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
2006 жылға арналған
"Ақтөбе облысының облыстық бюджетіне Шалқар ауданының
тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсетуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттер"
деген 033 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны : 47981 мың теңге (қырық жеті миллион тоғыз жүз сексен бір мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізі : "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының  97-бабы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері : республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты : тұрғын үйді ұстауды және коммуналдық қызметтерді тұтынуды төлеу үшін аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) қосымша әлеуметтік көмек көрсету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері :
- Ақтөбе облысының экологиялық апат аумақтарында тұратын аз қамтылған отбасыларды (азаматтарды) әлеуметтік қорғау;
- тұрғын үй көмегін ұсыну методикасын жетілдіру;
- Ақтөбе облысы Шалқар ауданында тұратын, аз қамтылған отбасыларды (азаматтарды) тұрғын үй көмек төлемдерімен уақтылы қамтамасыз ету.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары :
N п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кіші
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны іске
асыру жөніндегі
іс-шаралар
Іске
асыру
мерзімі
Жауапты
орын-
даушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
033
Ақтөбе
облы-
сының
облыстық
бюд-
жетіне
Шалқар
ауда-
нының
тұрғын-
дарына
тұрғын
үй көме-
гін көр-
сетуге
бері-
летін
ағымдағы
нысаналы
транс-
ферттер
Шалқар ауданының хал-
қына тұрғын үй көмегін
көрсету үшін Ақтөбе
облысының бюджетіне
ағымдағы нысаналы
трансферттерді аудару.
Ақтөбе облысының эко-
логиялық апат аумақта-
рында тұратын, аз
қамтылған отбасылардың
(азаматтардың) тұрғын
үй жәрдемақыларының
уақтылы төленуін
ұйымдастыру.
Жыл ішінде
Қазақстан
Респу-
бликасы
Еңбек
және
халықты
әлеумет-
тік қор-
ғау мини-
стрлігі.
Ақтөбе
облысының
әкімі

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
Прямой результат: выплата жилищной помощи 3200 малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Шалкарском районе Актюбинской области. Снижение предельно допустимой доли расходов на содержание жилища и оплату коммунальных услуг с 30 % до 10 %.
Конечный результат: дополнительная материальная поддержка малообеспеченных семей (граждан) на оплату содержания жилища и потребления коммунальных услуг.
Финансово-экономический результат: средний размер оказываемой жилищной помощи составит 2499 тенге.
Своевременность: ежемесячная своевременная выплата согласно графику до 25 числа.
Качество: 100% выплата назначенных сумм жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в зоне экологического бедствия Актюбинской области.

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер :
Тікелей нәтижелер: Ақтөбе облысының Шалқар ауданында тұратын аз қамтылған 3200 отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін төлеу. Тұрғын үйді ұстауды және коммуналдық қызметтерді төлеу шығындарының мүмкін шекті үлесін 30%-дан 10% төмендету.
Соңғы нәтижелер: аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметтер төлемдерін төлеуге қосымша материалдық қолдау.
Қаржы-экономикалық нәтижелер: көрсетілетін тұрғын үй көмегінің орташа мөлшері 2499 теңге болады.
Уақтылығы: кестеге сәйкес ай сайын 25-не дейін уақтылы төлеу.
Сапа: Ақтөбе облысының экологиялық апат аумақтарында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегіне тағайындалған сомаларды 100% төлеу.