2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1429.
РҚАО-ның ескертуі: P021429 қаулысын қараңыз.
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. 311, 312, 313, 314, 315, 316 (құпия), 317, 318, 319, 320, 321, 322-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң 2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
311-қосымша
ЕСКЕРТУ. 311-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150 г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
001 "Әкімшілік шығындар"
1. Құны: 200202 мың теңге (екi жүз миллион екi жүз екі мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізі: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі Заңының 21-25 баптары ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары жүйесiн одан әрi оңтайландыру шаралары туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнің "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен қамтылған органдары қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бiрiңғай жүйесi туралы" 2001 жылғы 25 наурыздағы N 575 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2002 жылғы 4 қыркүйектегі N 970 қаулысы, "Штaт санының лимиттерін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 1 сәуiрдегi N 314 қаулысы . <*>
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзі: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Жүктелген функцияларды барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi аппаратының қызметiн қамтамасыз ету.
5. Бюджет бағдарламаның мiндеттері: Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлігінің аппаратын ұстау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны icкe асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
/! лама !бағ. !малардың ! бағдарламаланы) !асыру!орындаушылар
с! коды !дар. !(кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
N! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !коды !малардың)! ! !
! ! !атауы ! ! !
------------------------------------------------------------------

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2003 год (Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429.
Примечание РЦПИ: см. P021429
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2003 год:
Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан согласно приложениям 311, 312, 313, 314, 315, 316 (секретно), 317, 318, 319, 320, 321, 322.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 311
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 311 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Административные затраты" на 2003 год
1. Стоимость: 200202 тысячи тенге (двести миллионов двести две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 21-25 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 25 марта 2001 года N 575 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2002 года N 970 "Некоторые вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2003 года N 314 "Об утверждении лимитов штатной численности".
3. Источник финансирования бюджетных программ: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности аппарата Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций.
5. Задачи бюджетной программы: содержание аппарата Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 001 Әкiмшiлiк
шығындар
001 Орталық 371 бiрлiк мөлшерiнде Жыл Қазақстан
органның бекiтiлген штат саны. бойы Республика.
аппараты ның лимитiне сәйкес сының эконо.
Қазақстан Республика. мика және
сының экономика және бюджеттік
бюджеттiк жоспарлау жоспарлау
министрлiгiнiң орта. министрлігі
лық аппаратын ұстау <*>
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Қазақстан Республикасының экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлігіне жүктелген функцияларды сапалы және дер кезiнде орындау.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
312-қосымша
Ескерту. 312-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.12.05. N 150АB қаулысымен .
Қазақстан Республикасының экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсi
2003 жылға арналған
республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОPТЫ
010 "Кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау"
1. Құны: 624 мың теңге (алты жүз жиырма төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңының 3-бабы ; "Қазақстан Республикасы экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" атты Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 4 қыркүйектегi N 970 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: өзiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiби шеберлiгiн жетiлдiру үшiн қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес кәсiби қызмет саласында бiлiм бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдi, шеберлiк пен дағдыны жаңарту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби бiлiктiлiгiн арттыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
/! лама !бағ. !малардың ! бағдарламаланы) !асыру!орындаушылар
с! коды !дар. !(кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
N! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !коды !малардың)! ! !
! ! !атауы ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 001 Кадрлардың
бiлiктiлi.
гiн артты.
ру және
оларды
қайта
даярлау
005 Мемлекет. Мемлекеттiк қызметшi. жыл Қазақстан
тiк қыз. лердiң бiлiктiлiгiн бойы Республика.
метшiлер. арттыру мемлекеттiк сының эко.
дiң бiлiк. және өзге де тiлдердi номика және
тiлiгiн оқыту. Оқумен қамтылатын бюджеттiк
арттыру мемлекеттiк қызметшi- жоспарлау
лердiң жылдық орташа министрлiгi
саны 122. <*>
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
001 Админист-
ративные
затраты
001 Аппарат Содержание центрального В те- Минис-
централь- аппарата Министерства чение терство
ного экономики и бюджетного года экономи-
органа планирования Республики ки и
Казахстан согласно бюджет-
утвержденному лимиту ного
штатной численности в планиро-
количестве 371 единицы. вания
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнения возложенных на Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан функций.
Приложение 312
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Повышение квалификации и переподготовка кадров"
на 2003 год
1. Стоимость: 624 тысячи тенге (шестьсот двадцать четыре тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 3 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2002 года N 970 "Некоторые вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства.
5. Задачи бюджетной программы: повышение профессиональной квалификации государственных служащих.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 010 Повышение
квалифика-
ции и
перепод-
готовка
кадров
005 Повышение Повышение квалификации В те- Минис-
квалифи- государственных служащих, чение терство
кации обучение государственным года эконо-
государст- и другим языкам. Среднего- мики и
венных довое количество государ- бюджет-
служащих ственных служащих, охваты- ного
ваемых обучением, - 122. планиро-
вания
Респуб-
лики
Казах-
стан
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 5 декабря 2003 г. N 150ав .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазiргi экономикалық жағдайлар мен мемлекеттiң ресурстық мүмкiндiктерiне сәйкес кәсiби мемлекеттiк қызметтiң талаптарына жауап беретiн мемлекеттiк қызметшiлердi сапалы оқытудың құрылымдық жүйесiн қалыптастыру және дамыту арқылы мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
313-қосымша
Қазақстан Республикасының экономика және
бюджеттiк жоспарла министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
030 "Халықаралық қаржы
ұйымдарымен бiрлескен талдамалық зерттеулер"
1. Құны: 64 400 мың теңге (алпыс төрт миллион төрт жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының Халықаралық Валюта Қорына, Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiне, Халықаралық қаржы корпорациясына, Халықаралық даму қауымдастығына, Инвестициялар кепiлдiгiнiң көпжақты агенттiгiне, Инвестициялық дауларды реттеу жөнiндегi халықаралық орталыққа, Европа Қайта Құру және Даму Банкiне, Азия Даму Банкiне, Ислам Даму Банкiне мүшелiгi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 6 желтоқсандағы Заңы , "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" атты Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 4 қыркүйектегi N 970 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: 2010 жылға дейiнгi Қазақстан Республикасының Стратегиялық даму жоспарында көзделген мiндеттердi iске асыру бойынша Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiмен, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Yкiметi мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы техникалық ынтымақтастық туралы келiсiм негiзiнде Бiрлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасын әзiрлеу және iске асыру бойынша бiрлескен талдамалық зерттеулер жүргiзуi.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: экономиканың маңызды секторларындағы мемлекеттiк органдар қызметiнде талдамалық әдiстердiң қолданылу аясын кеңейту, мемлекеттiк қаржыны, бюджетаралық қатынастарды жоспарлау мен келелi болжаудың әдiснамалық және әдiстемелiк базасын қалыптастыру; әлеуметтiк-экономикалық дамудың орта мерзiмдi кезеңге арналған индикативтiк жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық даму басымдықтары бойынша зерттеулер жүргiзу; халықаралық ғылыми-техникалық ынтымақтастықты дамыту.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение профессионального уровня государственных служащих путем формирования и развития стройной системы качественного обучения государственных служащих, которая отвечает требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями и ресурсными возможностями государства.
Приложение 313
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 030
"Совместные аналитические исследования с международными
финансовыми организациями" на 2003 год
1. Стоимость: 64 400 тысяч тенге (шестьдесят четыре миллиона четыреста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 6 декабря 2001 года "О членстве Республики Казахстан в Международном Валютном Фонде, Международном Банке Реконструкции и Развития, Международной финансовой корпорации, Международной ассоциации развития, Многостороннем агентстве гарантии инвестиций, Международном центре по урегулированию инвестиционных споров, Европейском Банке Реконструкции и Развития, Азиатском Банке Развития, Исламском Банке Развития", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2002 года N 970 "Некоторые вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение совместных аналитических исследований Правительством Республики Казахстан с Международным Банком Реконструкции и Развития по реализации задач, поставленных Стратегическим планом развития Республики Казахстан до 2010 года, а также на основе соглашения о техническом сотрудничестве между Правительством Республики Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития по разработке и реализации Программы совместных экономических исследований.
5. Задачи бюджетной программы: расширение применения аналитических методов в работе государственных органов в ключевых секторах экономики, формирование методологической и методической базы планирования и перспективного прогнозирования государственных финансов, межбюджетных отношений; проведение исследований по приоритетам социально-экономического развития Республики Казахстан в соответствии с индикативным планом социально-экономического развития на среднесрочный период; развитие международного научно-технического сотрудничества.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
/! лама !бағ. !малардың ! бағдарламаланы) !асыру!орындаушылар
с! коды !дар. !(кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
N! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !коды !малардың)! ! !
! ! !атауы ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 030 Халықара. Техникалық ынтымақ. Жыл Қазақстан
лық қаржы тастық туралы келісім бойы Республика.
ұйымдары. негізінде Халықаралық сының
мен бiр. Қайта Құру және Даму экономика
лескен Банкiмен мынадай және бюд.
талдама. тақырыптар бойынша жеттік
лық зерт. бiрлескен зерттеулер. жоспарлау
теулер ге үлестiк қатысу: министрлігі
1. Бюджет заңдарын
және қаржы құқығын,
бюджет жүйесiн құру
мен мемлекеттiк қаржы.
ны басқару бойынша
дүниежүзiлiк тәжiри.
бенi зерттеу негi.
зiнде мемлекеттiк
қаржыны басқару қағи.
далары мен әдiстерiн
жетiлдiру, сондай-ақ
бұқараның және ғылыми
ортаның бюджет заңда.
рын жетiлдiру мәселе.
сiне қатысты пiкiрле.
рiн зерттеу.
2. Мемлекеттiк функ.
цияларға функционал.
дық талдау жүргiзу
және мемлекеттiк
функциялардың "құнын"
есептеу және оларды
жүргiзу әдiснамаларын
жетiлдiру.
3. Бюджетаралық
трансферттердi айқын.
дау әдiснамасын
жетiлдiру.
4. Мемлекеттiк және
салалық бағдарламалар.
дың мемлекеттiк
бюджет қаражатымен
қамтамасыз етiлуiн
және бюджеттiк бағ.
дарламалардың нәтиже.
лiлiгiн бағалау
әдiснамасын әзiрлеу.
5. Негiзгi "экономи.
калық өсу нысанала.
рын" ұзақ мерзiмдi
болашаққа анықтау
мақсатында экономи.
калық өркендеу
стратегиясы бойынша
зерттеулер жүргiзу.
6. Әлеуметтiк-эконо.
микалық дамудың орта
мерзiмдi кезеңге
арналған индикативтiк
жоспарына сәйкес
Қазақстан Республика.
сының әлеуметтiк-эко.
номикалық даму басым.
дықтары бойынша
зерттеулер жүргiзу.
7. Семинарлар, тәлiм
алу және тәжiрибе
алмасу бағдарламала.
рын әзiрлеу және
өткiзу (оның iшiнде
тиiстi ұйымдардың
қызметiне ақы төлеу).
8. Yкiмет қызметiнiң
шұғыл мәселелерi
бойынша кеңес беру
және зерттеулер
жүргiзу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер:
1) мемлекеттiк қаржыны басқару саласында шешiм қабылдау үшiн тиiстi құрылымдардың талдау және болжау қабiлетiн дамыту;
2) жоспарлау тиiмдiлiгiн арттыратын әдiстемелiк және нұсқаулық материалдар, нормативтiк құқықтық актiлер әзiрлеу;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 030 Совместные Долевое участие в сов- В те- Минис-
аналити- местных исследованиях с чение терство
ческие Международным Банком года эконо-
исследова- Реконструкции и Развития мики и
ния с на основе соглашения о бюджет-
междуна- техническом сотрудничест- ного
родными ве по следующим темати- планиро-
финансовы- кам: вания
ми органи- 1. Совершенствование Респуб-
зациями бюджетного законодатель- лики
ства и финансового права, Казах-
принципов и методов стан
управления государствен-
ными финансами на основе
изучения мирового опыта
построения бюджетных
систем и управления
государственными финан-
сами, а также изучение
мнения общественности и
научных кругов по вопросу
совершенствования бюджет-
ного законодательства.
2. Совершенствование
методологии и проведение
функционального анализа
государственных функций и
расчета "стоимости"
государственной функции.
3. Совершенствование
методологии определения
межбюджетных трансфертов.
4. Разработка методологии
оценки обеспечения госу-
дарственных и отраслевых
программ средствами госу-
дарственного бюджета и
результативности бюджетных
программ.
5. Проведение исследований
по стратегии экономичес-
кого роста с целью опреде-
ления основных "точек
экономического роста" на
долгосрочную перспективу.
6. Проведение исследований
по приоритетам социально-
экономического развития
Республики Казахстан в
соответствии с индикатив-
ным планом социально-
экономического развития на
среднесрочный период.
7. Разработка и проведение
программ семинаров,
стажировок и обмена опытом
(в том числе оплата услуг
соответствующих организа-
ций).
8. Оказание консультаций
и проведение исследований
по оперативным вопросам
деятельности Правительства.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы:
1) развитие способностей соответствующих подразделений по анализу и прогнозированию для возможности принятия решений в области управления государственными финансами;
2) разработка методических и инструктивных материалов, нормативных правовых актов, повышающих эффективность планирования;

3) мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасында функцияларды бөлу және кейiннен бюджет деңгейлерi бойынша шығыс өкiлеттiктерiнiң ара-жiгiн ажырату бойынша ұсыныстар дайындау;
4) негiзгi "экономикалық өсу нысандарын" ұзақ мерзiмдi болашаққа айқындау;
5) әлеуметтiк-экономикалық дамудың орта мерзiмдi кезеңге арналған индикативтiк жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық даму басымдықтарын iске асыру бойынша ұсыныстар дайындау;
6) мемлекеттiк органдардың өз құзыретi аясында халықаралық iс-тәжiрибе бойынша ақпаратпен қамтамасыз етiлуiн күшейту.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
314-қосымша
ЕСКЕРТУ. 314-қосымша өзгерді - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150 г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
031 "Республикалық бюджет комиссиясының
отырыстарын жүргiзудi ұйымдастыру"
1. Құны: 4 805 мың теңге (төрт миллион сегiз жүз бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңының 6-4-бабы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Республикалық бюджет комиссиясы туралы ереженi бекiту туралы" 2002 жылғы 7 ақпандағы N 801 Жарлығы , "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң жобаларын әзiрлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 29 мамырдағы N 592 Қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Республикалық бюджет комиссиясының тиiмдi қызмет етуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Республикалық бюджет комиссиясының отырыстарын өткiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
/! лама !бағ. !малардың ! бағдарламаланы) !асыру!орындаушылар
с! коды !дар. !(кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
N! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !коды !малардың)! ! !
! ! !атауы ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 031 Республика. Құны 40 еселiк айлық Жыл Қазақстан
лық бюджет есептiк көрсеткiштен бойы Республика.
комиссиясы. аспайтын сомаға сының
ның отырыс. қағаз, кеңсе тауар. экономика
тарын ларын және өзге және бюджет.
жүргізуді тауарларды және Рес- тік жоспар.
ұйымдастыру публикалық бюджет ко- лау министр.
миссиясының отырысын лiгi
жүргiзудi ұйымдасты-
руға байланысты қыз-
меттер көрсету,
сатып алу. <*>
------------------------------------------------------------------

3) подготовка предложений по распределению функций между уровнями государственного управления и последующему разграничению расходных полномочий по уровням бюджетов;
4) определение основных "точек экономического роста" на долгосрочную перспективу;
5) подготовка предложений по реализации приоритетов социально-экономического развития Республики Казахстан в соответствии с индикативным планом социально-экономического развития на среднесрочный период;
6) усиление информационной обеспеченности государственных органов по международному опыту в сфере своей компетенции.
Приложение 314
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 314 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 031
"Организация проведения заседаний Республиканской
бюджетной комиссии" на 2003 год
1. Стоимость: 4 805 тысяч тенге (четыре миллиона восемьсот пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 6-4 Закона Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе", Указ Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2002 года N 801 "Об утверждении Положения о Республиканской бюджетной комиссии", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2002 года N 592 "Об утверждении Правил разработки проектов республиканского и местных бюджетов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение эффективной деятельности Республиканской бюджетной комиссии.
5. Задачи бюджетной программы: проведение заседаний Республиканской бюджетной комиссии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 031 Организа- Приобретение бумаги, В те- Минис-
ция прове- канцелярских товаров и чение терство
дения прочих товаров, стои- года эконо-
заседаний мостью менее 40 кратных мики и
Республи- месячных расчетных бюджет-
канской показателей ного
бюджетной и услуг, связанных планиро-
комиссии с организацией вания
проведения заседаний Респуб-
Республиканской лики
бюджетной комиссии Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Республикалық бюджет комиссиясына жүктелген функциялардың сапалы және уақтылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
315-қосымша
Қазақстан Республикасының экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
032 "Экономика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
1. Бағдарламаның құны: 75 000 мың теңге (жетпiс бес миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын iске асыру жөнiндегi одан арғы шаралар туралы" 2002 жылғы 28 наурыздағы N 827 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" атты Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 4 қыркүйектегi N 970 қаулысы , "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002-2004 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары туралы" атты Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 24 сәуiрдегi N 470 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстанның дамуының экономикалық стратегиясын iске асыруды ғылыми-әдiстемелiк тұрғыда қамтамасыз ету, әлеуметтiк-экономикалық проблемаларға талдау жасау, бiрқалыпты әлеуметтiк-экономикалық даму ел экономикасының теңгермелiк деңгейiн арттыру негiзiнде халықтың тұрмыс деңгейiн арттыруды қамтамасыз ететiн тиiмдi экономикалық тетiктi қалыптастыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жалпыэкономикалық, салааралық, аймақтық, сыртқы экономикалық проблемаларды шешу бөлiгiнде "Қазақстан - 2030" Стратегиясын , 2003-2005 жылдарға арналған индикативтiк жоспарды және Yкiметтiң 2002-2004 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi шаралар мен тетiктердi жасау; дүниежүзiлiк экономиканың даму үрдiстерiн, Қазақстанның негiзгi сауда және экономикалық әрiптестерi болып саналатын елдердегi экономикалық жағдайды зерделеу, сыртқы және iшкi факторлардың елдiң экономикасы мен әлеуметтiк саласына ықпалын бағалау және жайсыз зардаптарды жеңiлдету жөнiнде зерттеулер жүргiзу; дүниежүзiлiк экономиканы ғаламдастыру жағдайында Қазақстан экономикасын жаңғырту мен оның құрылымын дамытуға және қамтамасыз етуге амалдар белгiлеу болып табылады.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
/! лама !бағ. !малардың ! бағдарламаланы) !асыру!орындаушылар
с! коды !дар. !(кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
N! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !коды !малардың)! ! !
! ! !атауы ! ! !
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Республиканскую бюджетную комиссию функций.
Приложение 315
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
Республиканской бюджетной программы 032
"Прикладные научные исследования в области экономики"
на 2003 год
1. Стоимость бюджетной программы: 75000 тысяч тенге (семьдесят пять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 28 марта 2002 года N 827 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2002 года N 970 "Некоторые вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2002 года N 470 "О плане мероприятий по реализации Программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: научно-методическое обеспечение реализации экономической стратегии развития Казахстана, анализ социально-экономических проблем, формирование эффективного экономического механизма, обеспечивающего повышение уровня жизни населения на основе устойчивого социально-экономического развития, повышение уровня сбалансированности экономики страны.
5. Задачи бюджетной программы: выработка мер и механизмов по реализации Стратегии "Казахстан-2030", Индикативного плана на 2003-2005 годы и Программы Правительства на 2002-2004 годы в части решения общеэкономических, межотраслевых, региональных, внешнеэкономических проблем; исследование по изучению тенденций развития мировой экономики, экономической ситуации в странах - основных торговых и экономических партнерах Казахстана, оценке воздействия внешних и внутренних факторов на экономику и социальную сферу страны и смягчению негативных последствий; выработка подходов к развитию и обеспечению модернизации и структуры экономики Казахстана в условиях глобализации мировой экономики.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------

1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 032 Экономика Қазақстанның эконо. Жыл Қазақстан
саласында. мика, бюджеттiк бойы Республика.
ғы қолдан. жоспарлау, талдау сының
балы және экономикасының экономика
ғылыми дамуына болжам жасау және бюджет.
зерттеулер саласында мынадай тік жоспар.
негiзгi бағыттар лау министр.
бойынша қолданбалы лігі
ғылыми зерттеулер
жүргiзу:
елдiң макроэконо.
микалық дамуының,
қаржы және бюджет
жүйесiнiң теңгерме.
лiгi мен тұрақтылы.
ғын қамтамасыз ету;
макроэкономикалық
талдау мен болжам.
дауды жетiлдiру;
халықтың тұрмыс
деңгейiн көтеру,
кедейлiкпен және
жұмыссыздықпен
күрес жүргiзу есебi.
нен iшкi сұранымды
арттыру;
өңдеу өнеркәсiбiнде
жаңа бәсекелес
тауарлар өндiрудi
ұйымдастыру;
өндiрiс тиiмдiлiгiн
және ауылшаруашылық
өнiмiн өткiзудi
арттыру;
ел аймақтарын әлеу.
меттiк-экономикалық
жағынан теңдестiру
бойынша мемлекеттiк
реттеу;
дүниежүзiлiк тауар
нарықтарының
жай-күйiн талдау
(сыртқы экономикалық
конъюнктура мониторин.
гiн қоса алғанда)
және дүниежүзiлiк
конъюнктураның
өзгеруiнiң Қазақстан
экономикасына
ықпалын талдау;
Қазақстандағы әлеу.
меттiк-экономикалық
жағдайды макроэконо.
микалық талдау және
экономиканың дамуына
орта мерзiмдi болжам
жасау;
мемлекеттiң ақша-
несие саясатымен
бiрлесе отырып мем.
лекеттiң салық-бюджет
және инвестициялық
саясатын, сондай-ақ
халықаралық экономи.
калық және қаржы
қарым-қатынастары
саласындағы саясатты
қалыптастыру және
iске асыру;
стратегиялық, инди.
кативтiк және бюджет.
тiк жоспарлау
жүйесiн жетiлдiру
жөнiндегі жұмыстарды
зерттеу;
мемлекеттiң 2004
жылға арналған эконо.
микалық саясатына
ұсыныстар әзiрлеу;
халықтың көшi-қоны.
ның және қалаға
қоныстануының күшеюiн
ескере отырып, аймақ.
тардың әлеуметтiк-эко.
номикалық даму
жоспарын жасау;
экономикасы тоқыра.
ған шағын қалалардың
дамуына болжамдар
жасау;
iшкi өндiрiстi
қолдау және өңдеу
өнеркәсiбiнiң экс.
порттық бағытын
дамыту бағдарламасы.
ның жобасын әзiрлеу;
қазақстанда агробиз.
нестi қалыптастыру
тұжырымдамасының
жобасы;
қазақстандық тауар.
лар мен қызметтердiң
экспортын кеңейту
үшiн шет елдердiң
маркетинг зерттеуле.
рiн жүргiзу;
қазақстандық тауар.
лар мен қызметтердiң
экспортында прогрес.
сивтiк құрылымдық
iлгерiлеушiлiктi
қамтамасыз ету;
селолық жерлерде
сауда инфрақұрылымын
дамыту және отандық
өнiмдi iшкi нарыққа
тұрақты түрде жеткi.
зiп берудi қамтама.
сыз ететiн сауда-
сатып алу компания.
ларын құру жөнiнде
ұсыныстар әзiрлеу;
әлеуметтiк-экономи.
калық дамуды талдау
және болжамдау
саласында ақпараттық
қамтамасыз етудi
жетiлдiру;
экономиканың басыңқы
секторларында
инновацияны көтерме.
леу жөнiнде ұсыныстар
әзiрлеу;
Қазақстан Республи.
касы халқының тұрмыс
деңгейiн сипаттайтын
әлеуметтiк стандарт.
тар әзiрлеу;
ТМД елдерiнiң негiз.
гi әлеуметтiк-эконо.
микалық және қаржы
көрсеткiштерiн салыс.
тырып талдау жөнiн.
дегi тоқсан сайынғы
зерттеу;
ТМД шеңберiндегi
несие-қаржы қарым-
қатынастарын талдау
және олардың бiрiңғай
жүйесiн қалыптастыру
жөнiндегi ұсыныстар;
өңдеу өнеркәсiбiне
инвестицияларды
көтермелеу жөнiнде
ұсыныстар әзiрлеу,
қосылған құны жоғары
өндiрiстердi дамыту,
экспортқа бағдар
ұстанған жаңа
өндiрiстер құру;
мемлекеттiк инвести.
цияларды жүзеге
асыруды әдiснамалық
қамтамасыз ету,
әзiрлеу мен монито.
рингiн ұйымдастыру
мемлекеттiк басқару
жүйесiн жетiлдiру
жөнiнде ұсыныстар
әзiрлеу және басқа
да зерттеулер.
------------------------------------------------------------------

1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 032 Прикладные Проведение прикладных В те- Минис-
научные научных исследований в чение терство
исследова- области экономики, года эконо-
ния в бюджетного планирования, мики и
области анализа и прогнозирования бюджет-
экономики развития экономики ного
Казахстана по следующим планиро-
основным направлениям: вания
обеспечение сбалансиро- Респуб-
ванности и устойчивости лики
макроэкономического Казах-
развития, финансовой и стан
бюджетной системы страны;
совершенствование
макроэкономического
анализа и прогнозирования;
повышение внутреннего
спроса за счет роста
уровня жизни населения,
борьбы с бедностью и
безработицей;
организация производства
новых конкурентных
товаров в обрабатывающей
промышленности;
повышение эффективности
производства и сбыта
сельскохозяйственной
продукции;
государственное регули-
рование по социально-
экономическому выравни-
ванию регионов страны;
анализ состояния мировых
товарных рынков (включая
мониторинг внешнеэконо-
мической конъюнктуры) и
влияние изменения мировой
конъюнктуры на экономику
Казахстана;
макроэкономический анализ
социально-экономической
ситуации в Казахстане и
краткосрочный и средне-
срочный прогноз развития
экономики;
формирование и реализация
государственной налогово-
бюджетной и инвестицион-
ной политики во взаимо-
действии с денежно-
кредитной политикой
государства, а также
политики в сфере между-
народных экономических и
финансовых отношений;
исследование работ по
совершенствованию системы
стратегического, индика-
тивного и бюджетного
планирования;
разработка предложений к
экономической политике
государства на 2004 год;
разработка сценария
социально-экономического
развития регионов с
учетом усиления миграции
и урбанизации населения;
разработка прогнозов
развития малых городов с
депрессивной экономикой;
разработка проекта
программы поддержки
внутреннего производства
и развития экспортной
направленности обрабаты-
вающей промышленности;
разработка предложений
к проекту концепции
формирования агробизнеса
в Казахстане;
проведение маркетинговых
исследований зарубежных
рынков для расширения
экспорта казахстанских
товаров и услуг;
разработка предложений по
обеспечению прогрессивных
структурных сдвигов в
экспорте казахстанских
товаров и услуг;
разработка предложений по
развитию торговой
инфраструктуры в сельской
местности и создания
торгово-закупочных
компаний, обеспечивающих
стабильные поставки
отечественной продукции
на внутренний рынок;
совершенствование
информационного обеспе-
чения в области анализа
и прогнозирования
социально-экономического
развития;
разработка предложений по
стимулированию инновации
в приоритетных секторах
экономики;
разработка социальных
стандартов, характери-
зующие жизненный уровень
населения Республики
Казахстан;
ежеквартальное исследо-
вание по сравнительному
анализу основных
социально-экономических
и финансовых показателей
стран СНГ;
анализ и предложения по
формированию единой
системы кредитно-финан-
совых отношений в рамках
СНГ;
разработка предложений по
стимулированию инвестиций
в обрабатывающую
промышленность, развитие
производств с высокой
добавленной стоимостью,
создание новых экспорто-
ориентированных
производств;
методологическое обеспе-
чение, организация
разработки и мониторинг
осуществления государст-
венных инвестиций;
разработка предложений по
совершенствованию системы
государственного
управления и другие
исследования.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: өндiрiс тиiмдiлiгiн арттыру; Yкiметтiң экономикалық саясатының әртүрлi бағыттары бойынша шешiмдер қабылдау кезiнде Қазақстан Республикасы экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң ақпаратпен қамтамасыз етiлуiн күшейту ТМД елдерiмен арадағы экономикалық саясаттың негiздiлiгiн арттыру; экономикалық өсудi жеделдету жағдайында елдiң экономикалық қауiпсiздiгiне қатысты ахуалды қадағалау.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
317-қосымша
Қазақстан Республикасының экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
035 "Республикалық инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеу және сараптамалау"
1. Құны: 303 000 мың теңге (үш жүз үш миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңы , "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шiлдедегi Заңы , "Қазақстан Даму Банкi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 25 сәуiрдегi Заңы , "Инвестициялық жобаларды қарау тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 18 қарашадағы N 1219 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: республикалық инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеу және оларға сараптама жүргiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: инвестициялық жобаларды iске асыру қажеттiлiгiн анықтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
/! лама !бағ. !малардың ! бағдарламаланы) !асыру!орындаушылар
с! коды !дар. !(кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
N! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !коды !малардың)! ! !
! ! !атауы ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 035 Республика, Инвестициялық Жыл Қазақстан
лық инвес. ұсынысты бағалау бойы Республика.
тициялық бойынша оң қорытын. сының
жобалардың ды алынған жобалар. экономика
техника. дың техникалық- және бюджет.
лық-эконо. экономикалық негiз. тік жоспар.
микалық демелерiн әзiрлеу. лау министр.
негізде. Жобалардың техника. лігі
мелерiн лық-экономикалық
әзiрлеу негiзделуiне мемле.
және кеттiк сараптама
сарапта. және "Қазақстан
малау Даму Банкi" ЖАҚ-тың
банкiлiк caраптама
жүргiзу.
------------------------------------------------------------------

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение эффективности производства, усиление информационной обеспеченности Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан при принятии решений по различным направлениям экономической политики Правительства, повышение обоснованности экономической политики со странами СНГ, отслеживание ситуации с экономической безопасностью страны в условиях ускорения экономического роста.
Приложение 317
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 035
"Разработка и экспертиза технико-экономических
обоснований республиканских инвестиционных проектов"
на 2003 год
1. Стоимость: 303 000 тысяч тенге (триста три миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе", Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", Закон Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года "О Банке Развития Казахстана", постановление Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2002 года N 1219 "Об утверждении Правил рассмотрения инвестиционных проектов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: разработка технико-экономических обоснований республиканских инвестиционных проектов и проведение экспертиз.
5. Задачи бюджетной программы: определение необходимости реализации инвестиционных проектов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 035 Разработка Разработка технико-эконо- В те- Минис-
и экспер- мических обоснований чение терство
тиза тех- проектов, по которым года эконо-
нико- получено положительное мики и
экономи- заключение по оценке бюджет-
ческих инвестиционного предложе- ного
обоснова- ния. планиро-
ний рес- Проведение государствен- вания
публикан- ной экспертизы и банков- Респуб-
ских ской экспертизы ЗАО "Банк лики
инвести- Развития Казахстана" Казах-
ционных технико-экономических стан
проектов обоснований проектов
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк сараптамадан және "Қазақстан Даму Банкi" ЖАҚ-тың банкiлiк сараптамасынан өткен республикалық инвестициялық жобаларды техникалық-экономикалық негiздеу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 бұйрығына
317-1-қосымша
ЕСКЕРТУ. 317-1-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150 г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Экономика
және бюджеттік жоспарлау министрлiгi
_____________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
040 "Ұлттық инновациялық қорын құру"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Бағдарламаның құны: 3 000 000 мың теңге (үш миллиард теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "2003-2015 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық дамуының стратегиясы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы ; "Ұлттық инновациялық қор" ашық акционерлiк қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 30 мамырдағы N 502 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Ұлттық инновациялық қор құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Ұлттық инновациялық қордың жарғылық капиталын қалыптастыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші | Іске | Жауапты
|ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) |асыру |орындаушылар
| коды |дар. | (кіші | іске асыру жөніндегі|мерзімі|
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | |
| |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
-------------------------------------------------------------------
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------------------------------------------------
1 040 Ұлттық Ұлттық инновациялық 2003 Қазақстан
иннова. қордың жарғылық жылдың Республика.
циялық капиталын қалыптас. III-IV сының
қорын тыру тоқсаны Экономика
құру және
бюджеттiк
жоспарлау
министрлiгi,
Қазақстан
Республикасы
Қаржы
министрлі.
гінің
Мемлекеттiк
мүлiк және
жекешелен.
дiру
комитетi
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Елдегi жалпы инновациялық белсендiлiктi арттыру мақсатында Ұлттық инновациялық қор құру, оның iшiнде жоғарғы технологиялы және ғылымды көп қажет ететiн өндiрiстерге жәрдемдесу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 бұйрығына

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: технико-экономические обоснования республиканских инвестиционных проектов, прошедшие государственную экспертизу и банковскую экспертизу ЗАО "Банк Развития Казахстана".
Приложение 317-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 317-1 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
-----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 040
"Создание Национального инновационного фонда"
на 2003 год
1. Стоимость: 3000000 тысяч тенге (три миллиарда тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2003 года N 502 "О создании акционерного общества "Национальный инновационный фонд".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание Национального инновационного фонда.
5. Задачи бюджетной программы: формирование уставного капитала Национального инновационного фонда.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 040 Создание Формирование уставного III-IY Минис-
Националь- капитала Национального квар- терство
ного ино- иновационного фонда тал экономи-
вационного 2003 ки и
фонда года бюджет-
ного
планиро-
вания
Респуб-
лики
Казах-
стан,
Комитет
государ-
ствен-
ного
имущест-
ва и
прива-
тизации
Минис-
терства
финансов
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Создание Национального инновационного фонда с целью повышения общей инновационной активности в стране, в том числе содействие развитию высокотехнологичных и наукоемких производств.

317-2-қосымша
ЕСКЕРТУ. 317-2-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150 г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Экономика
және бюджеттік жоспарлау министрлiгi
_____________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
041 "Қазақстан Даму Банкi" АҚ жарғылық капиталын толықтыру"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Бағдарламаның құны: 7 700 000 мың теңге (жетi миллиард жетi жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Даму Банкi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 25 сәуiрдегi Заңының 16-бабы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңының 35-1-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Қазақстан Даму Банкi" АҚ экономиканың басым секторларын несиелендiруiнiң тиiстi өлшемдерiн және оның тұрақтылығын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Қазақстан Даму Банкi" АҚ жарғылық капиталын толықтыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
N|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші | Іске | Жауапты
|ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) |асыру |орындаушылар
| коды |дар. | (кіші | іске асыру жөніндегі|мерзімі|
| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | |
| |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
-------------------------------------------------------------------
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------------------------------------------------
1 041 "Қазақстан "Қазақстан Даму 2003 Қазақстан
Даму Банкi" Банкi" АҚ жарғылық жылдың Республика.
АҚ жарғылық капиталын толықты. ІІІ сының
капиталын руға республикалық тоқсаны Экономика
толықтыру бюджеттен қаражат және
бөлу бюджеттiк
жоспарлау
министрлiгi,
Қазақстан
Республикасы
Қаржы мини.
стрлiгiнiң
Мемлекеттiк
мүлiк және
жекешелен.
дiру
комитетi,
"Қазақстан
Даму Банкi"
АҚ
-------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: "Қазақстан Даму Банкi" АҚ қарыз алуының жиынтық көлемiн ұлғайту мүмкiндiктерiн қамтамасыз ету; Даму Банкiнiң қаржы тұрақтылығының өлшемдерiн сақтауды қамтамасыз ету, оның халықаралық практикаға сәйкес дамуы, iрi жобалар мен заем алушыларды несиелендiру мүмкiндiктерiн арттыру (Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 12 қыркүйектегi N 1187 қаулысымен бекiтiлген 2001-2003 жылдар кезеңiне арналған "Қазақстан Даму Банкi" жабық акционерлiк қоғамының несие саясаты туралы меморандумға сәйкес).
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 бұйрығына

Приложение 317-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 317-2 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
---------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 041
"Пополнение уставного капитала АО "Банк Развития Казахстана"
на 2003 год
1. Стоимость: 7 700 000 тысяч тенге (семь миллиардов семьсот миллионов тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статья 16 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года "О Банке Развития Казахстана", статья 35-1 Закона Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение надлежащих параметров кредитования приоритетных секторов экономики и устойчивости АО "Банк Развития Казахстана".
5. Задачи бюджетной программы: пополнение уставного капитала АО "Банк Развития Казахстана".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 041 Пополнение Пополнение уставного ка- III Минис-
уставного питала АО "Банк Развития квар- терство
капитала Казахстана" тал экономи-
АО "Банк 2003 ки и
Развития года бюджет-
Казахста- ного
на" планиро-
вания
Респуб-
лики
Казах-
стан,
Комитет
государ-
ствен-
ного
имущест-
ва и
привати-
зации
Минис-
терства
финансов
Респуб-
лики
Казах-
стан, АО
"Банк
Развития
Казах-
стана"
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение возможности увеличения совокупного объема заимствования АО "Банк Развития Казахстана", обеспечение соблюдения параметров финансовой устойчивости Банка Развития, его развитие в соответствии с международной практикой, повышение возможности кредитования крупных проектов и заемщиков (в соответствии с Меморандумом о кредитной политике закрытого акционерного общества "Банк Развития Казахстана" на период 2001-2003 годы, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2001 года N 1187).

317-3-қосымша
ЕСКЕРТУ. 317-3-қосымшамен толықтырылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150 г қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Экономика
және бюджеттік жоспарлау министрлiгi
_____________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
080 "Қазақстан Даму Банкi" АҚ кредиттiк ресурстар беру"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Бағдарламаның құны: 4 300 000 мың теңге (төрт миллиард үш жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстанның Даму Банкi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 25 сәуiрдегi Заңының 9-бабы ; "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Заңының 35-1-бабы , "Қазақстанның Даму Банкi" жабық акционерлiк қоғамының 2001-2003 жылдар кезеңiне арналған несие саясаты меморандумы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 12 қыркүйектегi N 1187 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: экономиканың мемлекет үшiн басым секторларында рентабельдiлiгi төмен және ұзақ мерзiмдi инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшiн мүмкiндiктер жасау; инвестициялар тарту (қарызға алу) құны мен жобалардың өтемдiлiгi (рентабельдiлiгi) деңгейi арасында қажеттi тепе-теңдiктi сақтау; бюджет несиелерiн (қайтарымды негiздегi қаражат) беру кезiнде мемлекеттік қаржы ресурстарын пайдалану тиiмдiлiгiн арттыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 12 қыркүйектегi N 1187 қаулысымен бекiтiлген 2001-2003 жылдар кезеңiне арналған "Қазақстанның Даму Банкi" жабық акционерлiк қоғамының несие саясаты туралы меморандумға сәйкес "Қазақстан Даму Банкi" АҚ инвестициялық жобаларды несиелендiруi.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi 2003 жылға арналған iс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
Р|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші | Іске | Жауапты
/|ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) |асыру |орындаушылар
с| коды |дар. | (кіші | іске асыру жөніндегі|мерзімі|
N| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | |
| |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
-------------------------------------------------------------------
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------------------------------------------------
080 "Қазақстан Қазақстан Республи. 2003 Қазақстан
Даму Банкi" касының Yкiметi жылдың Республика.
АҚ кредит. бекiтетiн "Қазақстан IIІ сының
тiк ресур. Даму Банкi" АҚ несие тоқсаны Экономика
стар беру ресурстарын беру және бюджет.
тәртiбi мен шарттарын тiк жоспар.
айқындау лау министр.
лiгi
Қазақстан Республика 2003 Қазақстан
сының Қаржы министр. жылдың Республика.
лiгi, Қазақстан III сының Қаржы
Республикасының тоқсаны министрлiгi,
Экономика және Қазақстан
бюджеттiк жоспарлау Республика.
министрлiгi және сының Эконо.
"Қазақстан Даму мика және
Банкi" АҚ арасында бюджеттiк
несие шартын жасасу жоспарлау
министрлiгi,
"Қазақстан
Даму Банкi"
АҚ
"Қазақстан Даму 2003 Қазақстан
Банкi" АҚ несие жылдың Республика.
шартына сәйкес ІII сының Эконо.
несие ресурстарын тоқсаны мика және
бөлуi бюджеттiк
жоспарлау
министрлiгi
Қазақстан Респуб. Несие "Қазақстан
ликасы Yкiметiнiң ресурс. Даму Банкi"
2001 жылғы 12 тарын АҚ
қыркүйектегi N 1187 пайдала.
қаулысымен бекiтiл. нудың
ген 2001-2003 несие
жылдар кезеңiне шарты
арналған "Қазақстан белгi.
Даму Банкi" жабық леген
акционерлiк қоға. кезең
мының несие саясаты iшiнде
туралы меморандумға
сәйкес "Қазақстан
Даму Банкi" АҚ
инвестициялық
жобаларды iрiктеу
және несиелендiру
рәсiмдерiн өткiзуi
2003 жылға арналған Несие "Қазақстан
республикалық бюджет шарт. Даму Банкi"
қаражаты есебiнен тарына АҚ,
берiлген бюджеттiк сәйкес Қазақстан
несие бойынша белгi. Республика.
негiзгi борышқа ленген сының Қаржы
қызмет көрсету мер. министрлiгi
(сыйақы төлеу) және зiмде
өтеу рәсiмдерiн
өткiзу
------------------------------------------------------------------

Приложение 317-3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Постановление дополнено новым приложением 317-3 - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 080
"Предоставление кредитных ресурсов
АО "Банк Развития Казахстана" на 2003 год
1. Стоимость: 4 300 000 тысяч тенге (четыре миллиарда триста миллионов тенге).
2. Нормативная правовая основа бюджетной программы: статья 9 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года "О Банке Развития Казахстана", статья 35-1 Закона Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2001 года N 1187 "О Меморандуме кредитной политики закрытого акционерного общества "Банк Развития Казахстана" на период 2001-2003 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание возможностей для финансирования низкорентабельных и долгосрочных инвестиционных проектов в приоритетных для государства секторах экономики; поддержание необходимого баланса между стоимостью привлечения инвестиций (заимствования) и уровнем окупаемости (рентабельности) проектов; повышение эффективности использования государственных финансовых ресурсов при предоставлении бюджетных кредитов (средств на возвратной основе).
5. Задачи бюджетной программы: кредитование АО "Банк Развития Казахстана" инвестиционных проектов в соответствии с Меморандумом о кредитной политике закрытого акционерного общества "Банк Развития Казахстана" на период 2001-2003 годы, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2001 года N 1187.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы на 2003 год:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 080 Предостав- Определение порядка и III Минис-
ление кре- условий предоставления квар- терство
дитных кредитных ресурсов АО тал экономи-
ресурсов "Банк Развития Казахста- 2003 ки и
АО "Банк на", утверждаемых Прави- года бюджет-
Развития тельством Республики ного
Казахста- Казахстан планиро-
на" вания
Респуб-
лики Ка-
захстан
Заключение кредитного III Минис-
договора между Министер- квар- терство
ством финансов Респуб- тал финансов
лики Казахстан, Минис- 2003 Респуб-
терством экономики и года лики
бюджетного планирования Казах-
Республики Казахстан и стан,
АО "Банк Развития Казах- Минис-
стана" терство
экономи-
ки и
бюджет-
ного
планиро-
вания
Респуб-
лики
Казах-
стан, АО
"Банк
Разви-
тия
Казах-
стана"
Выделение кредитных III Минис-
ресурсов АО "Банк Разви- квар- терство
тия Казахстана" в соот- тал экономи-
ветствии с кредитным 2003 ки и
договором. года бюджет-
ного
планиро-
вания
Проведение АО "Банк В те- АО "Банк
Развития Казахстана" чение Развития
процедур отбора и креди- уста- Казах-
тования инвестиционных нов- стан"
проектов в соответствии ленно-
с Меморандумом о кредит- го
ной политике закрытого кре-
акционерного общества дитным
"Банк Развития Казах- дого-
стана" на период 2001- вором
2003 годы, утвержденным перио-
постановлением Прави- да ис-
тельства Республики поль-
Казахстан от 12 сентября зова-
2001 года N 1187, и ния
внутренними нормативными кре-
документами АО "Банк дитных
Развития Казахстана" ре-
сурсов
Проведение процедур в сро- АО "Банк
обслуживания (выплата ки, Развития
вознаграждения) и пога- уста- Казах-
шения основного долга нов- стана",
по бюджетному кредиту, ленные Минис-
предоставленному за счет в терство
средств республиканского соот- финансов
бюджета 2003 года ветст- Респуб-
вии с лики
кре- Казах-
дитны- стан
ми до-
гово-
рами
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: рентабельдiлігі коммерциялық жобадан төмен инвестициялық жобаларды ұзақ мерзiмдi несиелендiру мүмкiндiктерiн қамтамасыз ету, экономиканың мемлекет үшiн басым секторларында инвестициялық жобалардың құрамын және оларды "Қазақстанның Даму Банкi" АҚ несиелендiру көлемiн кеңейту (Қазақстанның Даму Банкiнiң несие саясаты туралы меморандумға сәйкес).
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
318-қосымша
ЕСКЕРТУ. 318-қосымша жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 01 шілдедегі N 150 г қаулысымен .
Ескерту. 318-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.12.05. N 150АB қаулысымен .
Қазақстан Республикасының Экономика
және бюджеттік жоспарлау министрлiгi
_____________________________________
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған 200 "Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлігінің материалдық-техникалық базасын нығайту"
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Бағдарламаның құны: 52 919 мың теңге (елу екi миллион тоғыз жүз он тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негізi: "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын жақсарту, төрешiлдiкке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгінің кейбiр мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2002 жылғы 4 тамыздағы N 970 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: министрлiктi материалдық-техникалық жарақтандыру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: активтер сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны icкe асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
-------------------------------------------------------------------
Р|Бағдар.|Кіші |Бағдарла.| Бағдарламаны (кіші | Іске | Жауапты
/|ламаның|бағ. | маның | бағдарламаны) |асыру |орындаушылар
с| коды |дар. | (кіші | іске асыру жөніндегі|мерзімі|
N| |лама.|бағдарла.| іс-шаралар | |
| |ның | маның) | | |
| |коды | атауы | | |
-------------------------------------------------------------------
1| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
-------------------------------------------------------------------
1 200 Қазақстан Caтып алу: байланыс Жыл Қазақстан
Республи. құралдарының жабдық. бойы Республика.
касы Эко. тары (CISCO - 2610 сының Эко.
номика түріндегi маршрути. номика және
және бюд. затор - 2 дана, HDSL бюджеттік
жеттік тұрпатта модем - 2 жоспарлау
жоспарлау дана, Switсh - 12 министрлігі
министр. порттық - 4 дана,
лігінің Radio Telephone - 2
материал. дана, сыртқы модемдер
дық-тех. - 6 дана, радиоре.
никалық лейлік байланыс
базасын жүйесi - 1 жинақ,
нығайту факсимильдiк аппарат
- 10 дана, Fiewall
CISCO PIX 525 -
R-BUN; PIХ Bundle -
2 дана, көшiру-көбейту
цехы (сандық көшірме
аппараты - 2 дана,
сандық көшiрме
аппараты/принтер/
сканер - 1 дана,
аналогты көшiрме
аппараты - 22 дана,
сканер - 22 дана,
кескіш - 2 дана,
гильотина - 1 дана,
тыстау аппараты - 1
дана, перфоратар -
мұқабашы - 1 дана,
ламинатор - 2 дана,
қағаз жоюшы - 7 дана,
шығыс материалдары
және ресурстық
бөлшектер, стелаждар
- 80 дана, телефон
аппараттары - 145
дана, бейнекамера -
2 дана, металл шкаф

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение возможности долгосрочного кредитования инвестиционных проектов с рентабельностью ниже коммерческой, расширение состава и объемов кредитования АО "Банк Развития Казахстана" инвестиционных проектов в приоритетных для государства секторах экономики (в соответствии с Меморандумом о кредитной политике Банка Развития Казахстана).
Приложение 318
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429 <*>
Сноска. Приложение 318 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2003 года N 150г .
Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
----------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 200
"Укрепление материально-технической базы
Министерства экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан" на 2003 год
1. Стоимость: 52 919 тысяч тенге (пятьдесят два миллиона девятьсот девятнадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбы с бюрократизмом и сокращению документооборота"; постановление Правительства Республики Казахстан от 4 августа 2002 года N 970 "Некоторые вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: материально-техническое оснащение министерства.
5. Задачи бюджетной программы: приобретение активов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 200 Укрепление Приобретение: оборудова- В те- Минис-
материаль- ния средств связи чение терство
но-техни- (маршрутизатор типа CISCO года эконо-
ческой - 2610 - 2 штуки, модем мики и
базы типа Н DSL - 2 штуки, бюджет-
Минис- Switch - 12 портовой - 4 ного
терства штуки, Radio Telephone - плани-
экономики 2 штуки, модемы внешние - рования
и бюджет- 6 штук, система радиоре- Респуб-
ного пла- лейной связи - 1 комплект, лики
нирования факсимильный аппарат - 10 Казах-
Республики штук, Firewall CISCO PIX стан
Казахстан 525 - R-BUN; PIX Bundle
- 2 штуки, копировально-
множительного цеха (циф-
ровой копировальный
аппарат-2 штуки, цифровой
копировальный аппарат/
принтер/сканер - 1 штука,
аналоговый копировальный
аппарат - 22 штуки, резак
- 2 штуки, гильотина -1
штука, переплетный аппарат
-1 штука, перфоратор-
переплетчик - 1 штука,
ламинатор - 2 штуки,
бумага-уничтожитель - 7
штук, расходные материалы
и ресурсные детали,
телефонные аппараты - 145
штук, видеокамера - 2
штуки, металлический шкаф

- 15 дана, сейф - 30
дана, жиhаз жинағы -
20 дана, LG плазмендiк
экран үшiн тюнер
мен колонкалар -
1 дана, бейнемаг.
нитофон - 2 дана,
сандық бейне камера
- 1 дана, сандық
бейне камераның
компьютерге адаптерi
- 3 дана, радиомик.
рофон - 3 жинақ,
кресло - 250 дана,
жұмыс үстелi - 54
дана, роликтi тумба
- 50 дана, әмбебап
шкаф - 37 дана
сондай-ақ Министрлiктiң
материалдық-техникалық
базасын нығайтуға
арналған басқа да
заттар. <*>
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: материалдық-техникалық базаны жақсарту, құрылымдық бөлiмшелердiң қалыпты жұмыс iстеуi.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
319-қосымша
Ескерту. 319-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.12.05. N 150АB қаулысымен .
Қазақстан Республикасының экономика және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРTЫ
201 "Республикалық бюджет комиссиясының
жұмыс органын жарақтандыру"
1. Құны: 66 935 мың теңге (алпыс алты миллион тоғыз жүз отыз бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңының 6-4-баптары , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Республикалық бюджет комиссиясы туралы ереженi бекiту туралы" 2002 жылғы 7 ақпандағы N 801 Жарлығы , "Республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң жобаларын әзiрлеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 ж. 29 мамырдағы N 592 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Республикалық бюджет комиссиясының тиiмдi жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Республикалық бюджет комиссиясына жүктелген функциялардың сапалы орындалуын қамтамасыз ету үшiн Республикалық бюджет комиссиясының жұмыс органын жарақтандыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
/! лама !бағ. !малардың ! бағдарламаланы) !асыру!орындаушылар
с! коды !дар. !(кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
N! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !коды !малардың)! ! !
! ! !атауы ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 201 Республи. Мыналарды: Жыл Қазақстан
калық компьютер - 60 дана; бойы Республика.
бюджет принтер - 14 дана; сының
DCN үшiн камераларды
бақылауды бағдарлама-
лық қамтамасыз ету -
1 жиынтық;
комиссия. сканер - 2 дана; экономика
сының факсимильдi аппарат және
жұмыс - 2; бюджеттік
органын көшiру аппараты - жоспарлау
жарақ. 2 дана; министрлігі
тандыру цифрлы фотоаппарат -
1 дана;
магнитофон - 1 дана;
тасымалданатын компью.
тер - 4 дана;
сейф - 2 дана.
Конференц-жүйелер және
бейне көрсету жүйеле.
рiн; Республикалық
бюджет комиссиясының
жұмыс органын жарақ.
тандыру үшiн жиhаз,
басқа заттар мен
материалдар
компьютерлiк және
ұйымдық техниканың
жиынтықтаушыларын,
әдебиет сатып алу.
Жөндеу жұмыстарын
жүргізу және құрылым-
далған кабельдік жүйені
монтаждау, ҚКЖ жабдығы
(UPS - 1 дана, RIT жаб-
дығы - 4 дана, жұмыс
істеп тұрған жабдық -
2 дана, электр қалқаны
- 2 дана). <*> ------------------------------------------------------------------

- 15 штук, сейф - 30 штук,
комплект мебели - 20 штук,
тюнер и колонки для
плазменного экрана LG - 1
штука, видеомагнитофон -
2 штуки, цифровая видеока-
мера - 1 штука, адаптер к
компьютеру для цифровой
видеокамеры - 3 штуки,
радиомикрофон - 3 комплек-
та, кресла - 250 штук, стол
рабочий - 54 штуки, тумба
роликовая - 50 штук, шкаф
универсальный - 37 штук,
а также другие предметы
для укрепления
материально-технической
базы министерства.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 5 декабря 2003 г. N 150ав .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: улучшение материально-технической базы, нормальное функционирование структурных подразделений.
Приложение 319
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 201
"Оснащение рабочего органа Республиканской
бюджетной комиссии" на 2003 год
1. Стоимость: 66 935 тысяч тенге (шестьдесят шесть миллионов девятьсот тридцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 6-4 Закона Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе", Указ Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2002 года N 801 "Об утверждении Положения о Республиканской бюджетной комиссии", постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2002 года N 592 "Об утверждении Правил разработки проектов республиканского и местных бюджетов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение эффективной деятельности Республиканской бюджетной комиссии.
5. Задачи бюджетной программы: оснащение рабочего органа Республиканской бюджетной комиссии для обеспечения качественного выполнения возложенных на Республиканскую бюджетную комиссию функций.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 201 Оснащение Приобретение: компьютеры В те- Минис-
рабочего - 60 единиц; принтеры - чение терство
органа 14 единиц; программное года эконо-
Республи- обеспечение контроля камер мики и
канской для DCN - 1 комплект бюджет-
бюджетной сканеры - 2 единицы; ного
комиссии факсимильный планиро-
аппарат - 2 единицы; вания
копировальный аппарат - 2 Респуб-
единицы; цифровой лики
фотоаппарат - 1 единица; Казах-
магнитофон -1 единица; стан
переносные компьютеры
- 4 единицы; сейфы - 2
единицы; конференц-системы
и системы видеоотображе-
ния; мебель, другие предметы
и материалы для оснащения
рабочего органа Республи-
канской бюджетной
комиссии; комплектующие к
компьютерной и организа-
ционной технике, литературы.
Проведение ремонтных работ
и монтаж структурированной
кабельной системы, оборудо-
вание СКС (UPS - 1 штука,
оборудование RIT - 4 штуки,
активное оборудование - 2
штуки, щит электрический -
2 штуки).
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 5 декабря 2003 г. N 150ав .

7. Бюджеттiк бағдарламаның орындалуынан күтiлетiн нәтижелер: Республикалық бюджет комиссиясына жүктелген функциялардың сапалы және уақтылы орындалуы.
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
320-қосымша
Қазақстан Республикасының экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
500 "Қазақстан Республикасының Экономика және
бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң
ақпараттық жүйелерiн сүйемелдеу"
1. Бағдарламаның құны: 48 240 мың теңге (қырық сегiз миллион екi жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ақпараттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359 Жарлығы ; "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 21 мамырдағы N 674 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң (бұдан әрi - министрлiк) ақпараттық-телекоммуникациялық жүйесiнiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету, техникалық қолдау, бағдарламамен қамтамасыз етудi сүйемелдеу және ағымдағы пысықтау, сондай-ақ компьютерлiк жабдықтарды қосалқы бөлшектермен, шығыс материалдарымен қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жұмыс iстеп тұрған және iске қосылатын ақпараттық жүйелердi сүйемелдеу, әкiмшiлiк ету және қолдау; министрлiк жүйесiнiң және министрлiктiң қосылған кабель жүйесiнiң есептеу және ұйымдық техникасы құралдарына, жергiлiктi есептеу желiлерiне жүйелiк-техникалық қызмет көрсетудi жүзеге асыру; есептеу желiсiнiң ақпараттың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету және ақпарат қорғау, оның iшiнде жасырын ақпаратты өңдеу кезiнде қорғау; министрлiктiң есептеу құралдарын, телекоммуникациялық және ұйымдық жабдықтарын қосалқы бөлшектермен және шығыс материалдарымен қамтамасыз ету; министрлiк қызметкерлерiн жүйелi және қолданбалы бағдарламалық оқыту; ақпараттық жүйеде жұмыс iстеу жөнiнде түпкiлiктi пайдаланушыларға консультация беру, iркiлiс жағдайларын талдау; авариялық және iркiлiс жағдайлар салдарынан немесе есептеу техникасы жұмыс iстемей қалған кезде бүлiнген бағдарламалық қамтамасыз ету мен дерекқорды қалпына келтiру жөнiнде консультациялық және практикалық көмек aлу; ақпараттық жүйелердi пайдалану барысында анықталған ықтимал кемшiлiктердi немесе бағдарламалық қамтамасыз ету қателiктерiн жою; кешендi құру принциптерiн және дерекқор құрылымын өзгертпей бағдарламалық қамтамасыз етудi пысықтау.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных на Республиканскую бюджетную комиссию функций.
Приложение 320
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 500
"Сопровождение информационных систем
Министерства экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан" на 2003 год
1. Стоимость: 48 240 тысяч тенге (сорок восемь миллионов двести сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359 "О Государственной программе обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан на 2000-2003 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2001 года N 674 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2003 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение функционирования информационно-телекоммуникационных систем Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан (далее - министерство), техническая поддержка, сопровождение и текущая доработка программного обеспечения, а также обеспечение запасными частями, расходными материалами компьютерного оборудования.
5. Задачи бюджетной программы: сопровождение, администрирование и поддержка функционирующих и вводимых в действие информационных систем; осуществление системно-технического обслуживания средств вычислительной и организационной техники, локально-вычислительных сетей системы министерства и структурированной кабельной системы министерства; обеспечение информационной безопасности вычислительной сети и защиты информации, в том числе при обработке закрытой информации; обеспечение запасными частями и расходными материалами вычислительных средств, телекоммуникационного и организационного оборудования министерства; системное и прикладное программное обучение работников министерства; консультации конечных пользователей по работе в информационной системе, анализ сбойных ситуаций; анализ аварийных и сбойных ситуаций, возникающих при эксплуатации системы; получение консультативной и практической помощи по восстановлению программного обеспечения и баз данных, разрушенных в результате аварийных и сбойных ситуаций или при отказе вычислительной техники; устранение возможных недоработок или ошибок программного обеспечения, выявленных в процессе эксплуатации информационных систем; доработка программного обеспечения без изменения принципов построения комплекса и структур баз данных.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
/! лама !бағ. !малардың ! бағдарламаланы) !асыру!орындаушылар
с! коды !дар. !(кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
N! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !коды !малардың)! ! !
! ! !атауы ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 500 Қазақстан Мынадай ақпараттық Жыл Қазақстан
Республи. жүйелердi және мiндет. бойы Республика.
касының тердi - 3 жүйенi және сының
Экономика 19 кiшi жүйенi, 5 Экономика
және дербес мiндеттердi және
бюджеттiк сүйемелдеу. бюджеттік
жоспарлау Мыналарға: жоспарлау
министр. 5 дана серверлерге; министрлігі
лiгiнiң 380 дана компьютерлiк
ақпарат. техникаға; 42 дана
тық ноутбуктерге; 190
жүйелерiн дана принтерге;
cүйемелдеу 20 дана сканерге; 15
дана көшiру техника.
сына, 150 дана теле-
коммуникациялық,
ұйымдық және басқа
да жабдыққа жүйелiк-
техникалық қызмет
көрсету.
6 дана жабдық, 4
дана бағдарламалық
қамтамасыз ету
ақпараттық жүйелерi.
нiң ақпараттық
қауiпсiздiгiн
қамтамасыз ету.
Ақпараттық жүйелердi
құру жөнiндегi
консультативтiк және
практикалық көмек алу.
Жинақтаушы, қосалқы
бөлшектермен және
шығыс материалдарымен
қамтамасыз ету.
12 адамды ақпараттық
технологияларға мақ.
сатты түрде оқыту.
Жабдықтарды жөндеу,
монтаждау, жеткiзiп
беру жөнiнде тиiстi
қызметтер, шығыс
материалдары мен
жинақтаушы бөлшектер
алу, 3 байланыс
арнасының Интернет
желiсiне 100 абонент.
тiк порттарға
VPDN-ға қосу.
------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерiн қолданбалы және жүйелiк қaмтамасыз етудiң тиiмдi жұмыс iстеуi.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
321-қосымша
Қазақстан Республикасының экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
600 "Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру"
1. Құны: 141 228 мың теңге (жүз қырық бiр миллион екi жүз жиырма сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру шаралары туралы" 2002 жылғы 28 тамыздағы N 931 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ақпараттық қауiпсiздігiн қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк аппараттың жұмысын жақсарту, төрешiлдiкке қарсы күрес және құжат айналымын қысқарту жөнiндегi iс-шаралар туралы" 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427 Жарлығы .

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 500 Сопровож- Сопровождение информа- В те- Минис-
дение ционных систем и задач - чение терство
информа- 3 системы и 19 подсистем, года эконо-
ционных 5 локальных задач. мики и
систем Системно-техническое бюджет-
Минис- обслуживание: серверов-5 ного
терства единиц; компьютерной планиро-
экономики техники-380 единиц; вания
и бюджет- ноутбуков - 42 единицы; Респуб-
ного пла- принтеров - 190 единиц; лики
нирования сканеров - 20 единиц; Казах-
Республики копировальной техники - стан
Казахстан 15 единиц; телекоммуни-
кационного, организа-
ционного и другого
оборудования - 150 единиц.
Обеспечение информационной
безопасности информацион-
ных систем: 6 единиц обо-
рудования, 4 единицы
программного обеспечения.
Получение консультативной
и практической помощи по
созданию информационных
систем.
Обеспечение комплектую-
щими, запасными частями и
расходными материалами.
Целевое обучение информа-
ционным технологиям - 12
человек.
Получение сопутствующих
услуг по ремонту, монта-
жу, доставке оборудования,
расходных материалов и
комплектующих деталей.
Подключение к сети
Интернет 3 каналов связи
и VPDN на 100 абонентских
портов.
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: эффективная работа прикладного и системного обеспечения информационных систем Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
Приложение 321
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 600
"Создание информационных систем Министерства экономики
и бюджетного планирования Республики Казахстан"
на 2003 год
1. Стоимость: 141 228 тысяч тенге (сто сорок один миллион двести двадцать восемь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 28 августа 2002 года N 931 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359 "О Государственной программе обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан на 2000-2003 годы", Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бюджеттiк-қаржы жоспарлауды ақпараттандырудың қазiргi заманғы деңгейiне қол жеткiзуге бағытталған кешендi ақпараттандыруды жүргiзу, сондай-ақ қазiргi заманғы жаңғыртуды қамтамасыз ету және eceптeу, коммуникациялық, желiлiк жабдық және ұйымдық техника, жүйелiк бағдарламалық қамтамасыз ету құралдарымен жарақтандыру, ақпараттық жүйелерді тұтастандыру және ақпаратты қорғауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттері: ақпараттық жүйелерді әзiрлеу және құру, автоматтандырылған қаржы есеп айырысуларының жүйелерiн және мемлекеттiк мекемелердiң қаржы-шаруашылық қызметiн басқару жүйесiн дамыту, жалпы пайдаланудағы дерекқорды (ақпараттық ресурстарды) құру, лицензиялық жүйелiк бағдарламалық қамтамасыз етудi және ақпаратты қорғаудың бағдарламалық құралдарын және оларды техникалық қолдауды сатып алу, сондай-ақ есептеу, желiлiк жабдықты, ұйымдық техниканы және Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң ақпаратты қорғаудың аппараттық-бағдарламалық құралдарын сатып алу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
/! лама !бағ. !малардың ! бағдарламаланы) !асыру!орындаушылар
с! коды !дар. !(кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
N! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !коды !малардың)! ! !
! ! !атауы ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 600 Қазақстан Техникалық құралдар Жыл Қазақстан
Республи. сатып алу: бойы Республика.
касының сервер - 3 дана, сының
Экономика жылжымалы компьютер Экономика
және - 2 дана, компьютер және
бюджеттiк - 100 дана, планшет. бюджеттік
жоспарлау тiк сканер - 6 дана, жоспарлау
министрлi. принтер - 2 дана, министрлігі
гiнiң көбейту аппараты -
ақпараттық 3 дана. Өзге жабдықты
жүйелерін және жинақтаушы
құру бөлшектi сатып алу.
Лицензиясы бар жүйелiк
бағдарламалық өнiмдер.
дi сатып алу - 6 дана.
Басқару және желi
мониторингi мен
ақпаратты қорғауды
қамтамасыз ету,
бағдарламалық қамта.
масыз ету құралдарын
сатып алу - 4 дана.
Толық жиындағы мульти.
медиялық проекторды
сатып алу.
Ақпараттық жүйелердi
құру және енгiзу.
Мына шарттарды қайта
тiркеу:
1. 5 288 811 теңге
сомасына "Глотур"
ЖАҚ - N GН-Ме-1202/3;
2. 5 520 382 теңге
сомасына "NAТ"
ЖАҚ - N 2
------------------------------------------------------------------

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение комплексной информатизации, направленной на достижение современного уровня информатизации бюджетно-финансового планирования, а также обеспечение своевременной модернизации и оснащение средствами вычислительного, коммуникационного, сетевого оборудования и организационной техники, системного программного обеспечения, интегрирование информационных систем и обеспечение защиты информации.
5. Задачи бюджетной программы: разработка и создание информационных систем, развитие автоматизированных систем финансовых расчетов и системы управления финансово-хозяйственной деятельностью государственных учреждений, создание базы данных (информационных ресурсов) общего пользования, закупка лицензионного системного программного обеспечения и программных средств защиты информации и их технической поддержки, а также закупка вычислительного, сетевого оборудования, организационной техники и аппаратно-программных средств защиты информации Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 600 Создание Приобретение технических В те- Минис-
информа- средств: сервер - 3 еди- чение терство
ционных ницы, переносной компью- года эконо-
систем тер - 2 единицы, компью- мики и
Минис- тер - 100 единиц, сканер бюджет-
терства планшетный - 6 единиц, ного
экономики принтер - 2 единицы, планиро-
и бюджет- копировальный аппарат- 3 вания
ного пла- единицы. Приобретение Респуб-
нирования прочего оборудования и лики
Республики комплектующих частей. Казах-
Казахстан Приобретение системных стан
программных продуктов с
лицензией - 6 единиц.
Приобретение средств
управления и мониторинга
сети и обеспечения защиты
информации, программного
обеспечения - 4 единицы.
Приобретение мультиме-
дийного проектора в
полном комплекте.
Создание и внедрение
информационных систем.
Перерегистрация договоров:
1. ЗАО Глотур" -
N GH-ME-1202/3 на сумму
5 288 811 тенге;
2. ЗАО "NAT" - N 2 на
сумму 5 520 382 тенге
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: бюджеттiк-қаржылық жоспарлаудың қазiргi заманғы ақпараттандыру деңгейiн жаңа технологиялық шешiмдер мен аспаптық құралдар базасында мемлекеттiң талаптары мен мiндеттерiн қамтамасыз ету, сондай-ақ тиiмдi басқару мен мониторингтi есептеу желiсi мен ақпарат қорғау ресурстарымен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1429 қаулысына
322-қосымша
Ескерту. 322-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2003.12.05. N 150АХ қаулысымен .
Қазақстан Республикасының экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
2003 жылға арналған
республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
601 "Мемлекеттiк басқарудың ахуал жүйесiн құру"
1. Құны: 200 000 мың теңге (екi жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгi Даму стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының ұлттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 1999 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Қазақстан Республикасының 1999-2005 жылдарға арналған Ұлттық қауiпсiздiк стратегиясын iске асырy жөнiндегi шаралардың жоспары туралы" 1999 жылғы 30 желтоқсандағы N 2028-124cc қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: мемлекеттiк басқарудың жағдаяттық жүйесiн құрудың бiрiншi кезеңiнiң бағдарламалық-аппараттық тұғырнамасын жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк басқарудың жағдаяттық жүйесiн құрудың бiрiншi кезеңiнiң бағдарламалық-аппараттық тұғырнамасын орнату, баптау және тәжiрибелiк мақсатта пайдалануға беру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
------------------------------------------------------------------
Р!Бағдар.!Кіші !Бағдарла.! Бағдарламаны (кіші !Іске ! Жауапты
/! лама !бағ. !малардың ! бағдарламаланы) !асыру!орындаушылар
с! коды !дар. !(кіші ! іске асыру жөніндегі !мер. !
N! !лама.!бағдарла.! іс-шаралар !зімі !
! !коды !малардың)! ! !
! ! !атауы ! ! !
------------------------------------------------------------------
1! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
------------------------------------------------------------------
1 601 Мемлекет. Ақпараттық жүйелердi Жыл Қазақстан
тiк бас. бiрiктiру, ақпаратты бойы Республика.
қарудың қорғау және корпора. сының
ахуал тивтiк телекоммуника. экономика
жүйесiн циялық желiлер бойынша және
құру консалтингтiк қызмет- бюджеттік
тер көрсетудi алу. жоспарлау
Серверлiк жабдық сатып
алу - 2 жиынтық. Дис-
кiлi массив сатып алу
- 1 жиынтық. Жүйелiк
бағдарламалық қамтамасыз
етудi сатып алу - 6
жиынтық. <*> ------------------------------------------------------------------
. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: мемлекеттiк басқарудың жағдаяттық жүйесiн құрудың бiрiншi кезеңiн аяқтау.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение современного уровня информатизации бюджетно-финансового планирования, требований и обязательств государства на базе новых технологических решений и инструментальных средств, а также обеспечение эффективного управления и мониторинга ресурсами вычислительной сети и защиты информации.
Приложение 322
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2002 года N 1429
Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 601
"Создание ситуационной системы государственного
управления" на 2003 год
1. Стоимость: 200 000 тысяч тенге (двести миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 года N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 1999 года N 573 "О государственной программе формирования и развития национальной инфраструктуры Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года N 2028-124сс "О плане мероприятий по реализации стратегии национальной безопасности Республики Казахстан на 1999-2005 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание программно-аппаратной платформы первого этапа создания ситуационной системы государственного управления.
5. Задачи бюджетной программы: инсталляция, наладка и опытная эксплуатация программно-аппаратной платформы первого этапа создания ситуационной системы государственного управления.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограммы) !реали-!венные
!раммы!прог-!рамм (под-! !зации !испол-
! !раммы!программ) ! ! !нители
-------------------------------------------------------------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5 ! 6 ! 7
-------------------------------------------------------------------
1 601 Создание Получение консалтинговых В те- Минис-
ситуацион- услуг по интеграции чение терство
ной сис- информационных систем, года эконо-
темы защите информации и мики и
государст- корпоративным телекомму- бюджет-
венного никационным сетям. ного
управле- Приобретение серверного планиро-
ния оборудования - 2 комплекта. вания
Приобретение дискового Респуб-
массива - 1 комплект. лики
Приобретение системного Казах-
программного обеспечения - стан
6 комплектов.
-------------------------------------------------------------------<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 31 декабря 2003 г. N 150аш .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: завершение первого этапа создания ситуационной системы государственного управления.