2004 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекіту туралы (Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 1327 қаулысы
РҚАО-ның ескертуі. P031327 қаулысын қараңыз
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 cәуipдегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 164, 165, 166, 167, 168 (құпия), 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2004 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламаларының паспорттары бекітілсiн.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
164-қосымша
220 - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Стратегиялық, индикативтік және бюджеттiк жоспарлау саласында уәкілетті органның жұмысын қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 306479 мың теңге (үш жүз алты миллион төрт жүз жетпiс тоғыз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңының 6-4-бабы , "Мемлекеттік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шiлдедегi Заңы , "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңы , "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңы , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Республикалық бюджет комиссиясы ережесiн бекiту туралы" 2002 жылғы 7 ақпандағы N 801 Жарлығы , "Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 4 қыркүйектегі N 970 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жүктелген функцияларды барынша тиiмдi орындауға қол жеткiзу үшiн Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi аппаратының қызметiн қамтамасыз ету; өзiнiң лауазымдық мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiби шеберлiгiн жетілдіру үшiн қойылатын бiлiктілік талаптарына сәйкес кәсiби қызмет саласында бiлiм бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдi, шеберлiк пен дағдыны жаңарту; министрлiктi материалдық-техникалық жарақтандыру.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2004 год (Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 1327
Примечание РЦПИ: см. P031327
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2004 год:
Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан согласно приложениям 164, 165, 166, 167, 168 (секретно), 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 164
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
220 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 001
"Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области
стратегического, индикативного и бюджетного планирования"
на 2004 год
1. Стоимость: 395713 тысяч тенге (триста девяносто пять миллионов семьсот тринадцать тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 6-4 Закона Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе", Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации", Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 7 февраля 2002 года N 801 "Об утверждении Положения Республиканской бюджетной комиссии", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2002 года N 970 "Некоторые вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности аппарата Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, для достижения максимально эффективного выполнения возложенных функций; обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства; материально-техническое оснащение министерства.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң аппаратын ұстау, Республикалық бюджет комиссиясының мәжiлiстерiн өткiзу; жұмыс iстейтiн және iске қосылатын ақпараттық жүйелердi, ақпаратты қорғаудың бағдарламалық құралдарын сүйемелдеу, әкiмшiлiк ету және қолдау әрi оларға техникалық қолдау; мемлекеттiк  қызметшiлердiң кәсiби бiлiктiлiгiн арттыру; Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң материалдық-техникалық базасын нығайту.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   001       Стратегиялық
индикативтік
және бюджет.
тік жоспар.
лау саласын.
да уәкiлетті
органның
жұмысын
қамтамасыз
ету
2        001  Орталық      371 бiрлiк мөлше.   Жыл    Қазақстан
органның     рiнде бекiтiлген    бойы   Республикасы.
аппараты     штат санының               ның Экономика
лимитіне сәйкес            және бюджеттік
Қазақстан Республи.        жоспарлау
касының Экономика          министрлігі
және бюджеттiк
жоспарлау министрлі.
гінiң орталық
аппаратын ұстау;
Республикалық бюджет
комиссиясының
мәжілiстерiн өткiзу.
дi ұйымдастыру
бойынша қызметтер;
9 бiрлік есебінен
бекiтілген лимит
шегiнде автокөліктi
жалға алу және
ұстау; спорттық-
сауықтыру iс-шара.
ларын жүргізу.
Бiрiктiрiлген
ақпараттық жүйелер
мен міндеттердi
сүйемелдеу - 3
жүйенi және 6 кішi
жүйенi, 4 жергілiкті
мiндеттi.
Ақпараттық жүйелер
мен желілердi жүйе.
лiк техникалық
қызмет көрсету және
әкімшiлік ету:
cepвepлep - 12
бiрлік, компьютер.
лiк техника - 380
бiрлік, ноутбуктер
- 45 бiрлік,
принтерлер - 292
бiрлiк, сканерлер
- 40 бiрлiк, көбейту
техникасы - 50 бiр.
лiк, телекоммуни.
кациялық, ұйымдасты.
рушылық және басқа
жабдық - 200 бiрлiк.
Ақпараттық жүйелер.
дің ақпараттық
қауіпсіздігін
сүйемелдеу.
Вирусқа қарсы
бағдарламаларға
жылдық жазылу.
Министрлікті есеп.
теу, телекоммуника.
циялық және өзге
жабдықтармен және
бағдарламалық
өнiмдермен қосымша
жарақтандыру.
Жинақтаушы, қосалқы
бөлшектермен, шығыс
және өзге материал.
дармен қамтамасыз
ету.
Ақпараттық техноло.
гияларға мақсатты
оқыту.
Жабдықтарды жөндеу,
монтаждау, жеткiзіп
беру, шығыс мате.
риалдары мен жинақ.
таушы бөлшектер алу.
Интернет желісi мен
VPDN қосу бойынша
қызмет алу.

5. Задачи бюджетной программы: содержание аппарата Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, проведение заседаний Республиканской бюджетной комиссии; сопровождение, администрирование и поддержка функционирующих и вводимых в действие информационных систем, программных средств защиты информации и их техническая поддержка; повышение профессиональной квалификации государственных служащих; укрепление материально-технической базы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   001        Обеспече-
ние дея-
тельности
уполномо-
ченного
органа в
области
стратеги-
ческого,
индикатив-
ного и
бюджетного
планиро-
вания
2         001  Аппарат    Содержание центрального   В те-  Минис-
централь-  аппарата Министерства     чение  терство
ного       экономики и бюджетного    года   эконо-
органа     планирования Республики          мики и
Казахстан согласно ут-           бюджет-
вержденного лимита штат-         ного
ной численности в коли-          плани-
честве 371 единицы; ус-          рования
луги по организации              Респуб-
проведения заседаний             лики
Республиканской бюджет-          Казах-
ной комиссии; содержание         стан
и аренда автотранспорта
в пределах утвержденного
лимита из расчета на 9
единиц; проведение спор-
тивно-оздоровительных
мероприятий.
Сопровождение интегри-
рованных информационных
систем и задач - 3 сис-
темы и 6 подсистем, 4
локальных задач.
Системно-техническое
обслуживание и
администрирование
информационных систем
и сетей: серверов -
12 единиц, компьютерной
техники - 380 единиц,
ноутбуков - 45 единиц,
принтеров - 292 единиц,
сканеров - 40 единиц,
копировальной техники -
50 единиц, телекоммуни-
кационного, организа-
ционного и другого обо-
рудования - 200 единиц.
Сопровождение информа-
ционной безопасности
информационных систем.
Годовая подписка на
антивирусные программы.
Дооснащение вычисли-
тельным, телекоммуника-
ционным и другим обору-
дованием и программными
продуктами Министерства.
Обеспечение комплектую-
щими, запасными частями,
расходными и другими
материалами.
Целевое обучение инфор-
мационным технологиям.
Получение сопутствующих
услуг по ремонту, мон-
тажу, доставке оборудо-
вания, поставке расход-
ных материалов и комплек-
тующих деталей.
Получение услуг по подк-
лючению к сети Интернет
и VPDN.

3        007  Мемлекеттік  Мемлекеттік қызмет. Жыл    Қазақстан
қызметшілер. шілердің біліктілі. бойы   Республикасы.
дiң білiк.   гін арттыру, мемле.        ның Экономика
тілігін      кеттік және өзге де        және бюджеттік
арттыру      тілдерді оқыту             жоспарлау
бойынша қызметтер          министрлігі
алу. Біліктілікті
арттыру курстарын
өтіп жатқан
мемлекеттiк қызмет.
шiлердiң жылдық
орташа саны - 170.
4        009  Мемлекеттiк  Қазақстан           Жыл    Қазақстан
органдары    Республикасының     бойы   Республикасы.
материал.    Экономика және             ның Экономика
дық-техника. бюджеттік жоспарлау        және бюджеттік
лық жарақ.   министрлігін мате.         жоспарлау
тандыру      риалдық-техникалық         министрлігі
жарақтандыру үшін
150 жиынтық офистік
жиһаз және өзге
активтер және
тауарлар сатып алу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiне жүктелген функцияларды сапалы және уақтылы орындау қазiргi заманғы экономикалық жағдайға сәйкес кәсiби мемлекеттiк қызметтiң талаптарына сай мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
165-қосымша
Ескерту. 165-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K қаулысымен .
Ескерту. 165-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.24. N 197AR қаулысымен .
220 - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Мемлекеттiк басқарудың ахуалдық жүйесiн құру"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 184000 мың теңге (бір жүз сексен төрт миллион теңге).<*>
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан pecпубликасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңы , "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңы , "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Pecпубликасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңы , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы туралы" 1999 жылғы 16 наурыздағы N 573 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның 2030 жылға дейiнгі даму стратегиясын одан әрi iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" 2001 жылғы 4 желтоқсандағы N 735 Жарлығы .

3         007  Повышение  Приобретение услуг по     В те-  Минис-
квалифи-   повышению квалификации    чение  терство
кации      государственных служащих, года   эконо-
государ-   обучение государственному        мики и
ственных   и другим языкам. Средне-         бюджет-
служащих   годовое количество госу-         ного
дарственных служащих,            планиро-
проходящих курсы повыше-         вания
ния квалификации, - 170          Респуб-
сотрудников.                     лики
Казах-
стан
4         009  Мате-      Приобретение офисной      В те-  Минис-
риально-   мебели - 150 комплектов   чение  терство
техничес-  и прочих активов и това-  года   эконо-
кое осна-  ров для материально-тех-         мики и
щение      нического оснащения              бюджет-
государ-   Министерства экономики и         ного
ственных   бюджетного планирования          плани-
органов    Республики Казахстан.            рования
Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнения возложенных функций на Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, повышение профессионального уровня государственных служащих, согласно требованиям профессиональной государственной службы, в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 165
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
220 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 002
"Создание ситуационной системы государственного
управления" на 2004 год
1. Стоимость: 184000 тысяч тенге (сто восемьдесят четыре миллиона тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках", Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации", Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан", Указ Президента Республики Казахстан от 4 декабря 2001 N 735 "О дальнейших мерах по реализации Стратегии развития Казахстана до 2030 года".

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: мемлекеттік басқарудың жағдаяттық жүйесін құрудың бiрiншi кезеңiнiң бағдарламалық ақпараттық тұғырнамасын жасау.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: мемлекеттiк басқарудың жағдаяттық жүйесiн жасау және оны iске қосу барысында жүйенің бiрiншi кезеңiн жетiлдiру бойынша пилоттық жобаның бiрiншi кезеңiн аяқтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   002       Мемлекеттік  Жағдаяттық жүйенi    Жыл   Қазақстан
басқарудың   жасау және оны басқа бойы  Республикасы.
ахуалдық     ақпараттық жүйелер.        ның Экономика
жүйесін құру мен бiрiктiру үшiн         және бюджеттік
ақпаратты қорғау           жоспарлау
және корпоративтiк         министрлігі
телекоммуникациялық
желілердi әзiрлеу
бойынша қызметтердi
және консалтингтiк
қызмет алу, МБАЖ
модельдік блогын
қайта әзiрлеу.
Жабдықтарды монтаж.
дау және жөндеу
бойынша, лицензия.
лық бағдарламалық
қамтамасыз етудi
инсталляциялау және
жөндеу бойынша
қызмет алу.
Басқа да iлеспе
және телекоммуника.
циялық қызмет пен
жабдықты сатып алу.
Сатып алу: серверлер
- 1 жиынтық, жұмыс
станциялары - 5
жиынтық мультимедия.
лық жабдық - 1
жиынтық, проекция.
лық экран - 1 дана,
видеопроектор - 1
дана, лицензиясы
бар бағдарламалық
қамтамасыз ету - 5
атау.
Мемлекеттiк
басқарудың жағдаят.
тық жүйесiн құрудың
бiріншi кезеңiнің
бағдарламалық
ақпараттық тұғырна.
масын тәжiрибелiк
iске қосу. Жағдаят.
тық жүйе бойынша
мақсатты оқыту -
8 адам.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Бюджеттiк-экономикалық жоспарлаудың модельдерi, жағдаяттық жүйенiң толық жобасының техника-технологиялық және бюджеттік нақтыламалары, жүйенi iске қосу мен пайдалана бастауы, оны басқа органдар басқармасының жоспарлау және шешiмдер қабылдау процесiне қосу, олардың деректерiн жүйеге интеграциялау; жүйенi түпкiлiктi  енгiзуге толық дайындық.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
166-қосымша
Ескерту. 166-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K , 2004.12.20. N 197ao қаулыларымен.
220 - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлiгiнiң ақпараттық жүйесiн құру"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание программно-аппаратной платформы первого этапа создания ситуационной системы государственного управления.
5. Задачи бюджетной программы: завершение первого этапа пилотного проекта по созданию ситуационной системы государственного управления и совершенствование первого этапа системы в ходе ее эксплуатации.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   002        Создание   Получение консалтинговых  В те-  Минис-
ситуацион- услуг и услуг по разра-   чение  терство
ной систе- ботке для создания ситуа- года   эконо-
мы госу-   ционной системы и ее             мики и
дарствен-  интеграции с другими ин-         бюджет-
ного уп-   формационными системами,         ного
равления   защите информации и кор-         плани-
поративным телекоммуни-          рования
кационным сетям, доработ-        Респуб-
ка модельного блока ССГУ.        лики
Получение услуг по мон-          Казах-
тажу и настройке обору-          стан
дования, по инсталляции
и настройке лицензионного
программного обеспечения.
Приобретение других
сопутствующих и теле-
коммуникационных услуг и
оборудования.
Приобретение: сервера с
периферией - 1 комплект,
рабочих станций - 5
комплектов, мультимедий-
ного оборудования - 1
комплект, проекционного
экрана - 1 штука, видео-
проектора - 1 штука,
программного обеспечения
с лицензиями - 5 наимено-
ваний.
Опытная эксплуатация
программно-аппаратной
платформы первого этапа
создания ситуационной
системы государственного
управления.
Целевое обучение по
Ситуационной системе - 8
человек.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства РК от 24 декабря 2004 года N 197ар .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: модели бюджетно-экономического планирования, технико-технологические и бюджетные уточнения проекта ситуационной системы; запуск и начало эксплуатации системы, ее подключение к процессу планирования и принятия решений других органов управления, интеграция их данных в систему; полная готовность к окончательному внедрению системы.
Приложение 166
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
220 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 003
"Создание информационных систем Министерства экономики
и бюджетного планирования Республики Казахстан"
на 2004 год

1. Құны: 122901 мың теңге (бір жүз жиырма екi миллион тоғыз жүз бiр мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңы , "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 мамырдағы Заңы , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ақпараттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз етудiң 2000-2003 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" 2000 жылғы 14 наурыздағы N 359 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттiк ақпараттық жұмысын жақсарту, төрешiлдiкке қарсы күрес және құжат айналымын жақсарту жөніндегі іс-шаралар туралы" 2000 жылғы 31 шiлдедегi N 427 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру шаралары туралы" 2002 жылғы 28 тамыздағы N 931 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: бюджеттiк-қаржы жоспарлауды ақпараттандырудың қазiргi заманғы деңгейiне қол жеткізуге бағытталған кешендi ақпараттандыру жүргiзу, сондай-ақ қазiргі заманғы жаңғыртуды қамтамасыз ету және есептеу, коммуникациялық, желiлiк жабдық және ұйымдық техника, жүйелiк бағдарламалық қамтамасыз ету құралдарымен жарақтандыру, ақпараттық жүйелердi тұтастандыру және ақпаратты қорғауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: ақпараттық жүйелердiң қазiргi заманғы және бiрiктiрiлген ақпараттық жүйелердi енгiзу, олардың жұмыс iстеуiнiң тұрақтылығын және жоғары өнiмдiлiгiн қамтамасыз ету, жалпы пайдаланудағы дерек қорды (ақпараттық ұсыныстарды) құру, лицензиялық жүйелiк бағдарламалық қамтамасыз етудi және ақпаратты қорғаудың бағдарламалық құралдарын және оларды  техникалық қорғауды сатып алу, сондай-ақ есептеу, желiлiк жабдықты, ұйымдық техниканы және Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлiгiнiң ақпаратты қорғаудың ақпараттық  бағдарламалық құралдарын сатып алу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 122901 тысяча тенге (сто двадцать два миллиона девятьсот одна тысяча тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации", Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", Указ Президента Республики Казахстан от 14 марта 2000 года N 359 "О Государственной программе обеспечения информационной безопасности Республики Казахстан на 2000-2003 годы", Указ Президента Республики Казахстан от 31 июля 2000 года N 427 "О мерах по улучшению работы государственного аппарата, борьбе с бюрократизмом и сокращению документооборота", Указ Президента Республики Казахстан от 28 августа 2002 года N 931 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение комплексной информатизации, направленной на достижение современного уровня информатизации бюджетно-финансового планирования, а также обеспечение своевременной модернизации и оснащение средствами вычислительного, коммуникационного, сетевого и организационной техники, системного программного обеспечения, интегрирование информационных систем и обеспечение защиты информации.
5. Задачи бюджетной программы: внедрение современных и интеграционных информационных систем, обеспечение надежности и высокой производительности их функционирования, создание аналитических баз данных (информационных ресурсов) для использования структурными подразделениями Министерства, закупка лицензионного системного и прикладного программного обеспечения и программных средств защиты информации, а также закупка вычислительного, сетевого оборудования, организационной техники и аппаратных средств защиты информации Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------

1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   003       Қазақстан    1) "Республикалық   Жыл   Қазақстан
Pecпубликасы бюджеттiң жобасын   бойы  Республикасы.
Экономика    қалыптастыру"             ның Экономика
және бюд.    бiрiктірiлген             және бюджеттік
жеттік       ақпараттық жүйенi         жоспарлау
жоспарлау    дамыту, соның             министрлігі
министрлігі. ішінде:
нің ақпарат. - "Бюджеттің кiрiс
тық жүйесiн  бөлігінің жобасын
құру         қалыптастыру" кішi
жүйені дамыту және
Қазақстан
Республикасының
Экономика және бюд.
жеттік жоспарлау
министрлiгінде
енгізу;
- "Бюджеттің болжам.
дау көрсеткіштерін
айқындау" кіші
жүйені дамыту және
Қазақстан
Республикасының
Экономика және
бюджеттік жоспарлау
министрлігінде
енгізу;
- "Бюджеттiң шығыс
бөлігінiң жобасын
қалыптастыру" кiшi
жүйесiн дамыту;
- "ББӘ-нiң бюджеттік
өтiнiмдерiн қалыптас-
тыру" кiшi жүйесiн
дамыту;
- "Әкiмшiлендiру"
кiшi жүйесiн дамыту
және Қазақстан Респуб-
ликасының Экономика
және бюджеттік жоспарлау
министрлiгiнде енгізу;
2) "Жергілiктi
бюджеттің жобасын
қалыптастыру"
ақпараттық жүйенi
дамыту;
3) 13 облыста және
Алматы мен Астана
қалаларында "Жергі.
лiктi бюджеттің
жобасын қалыптас.
тыру" ақпараттық
жүйені тираждау;
4) "НСИ дерек қоры"
ақпараттық жүйенi
дамыту;
5) ақпараттық қауіп.
сiздiкті қамтамасыз
етуге 10 бiрлiк
лицензиясы бар
бағдарламалық өнiмдi
сатып алу;
6) сатып алу:
компьютерлер - 60
дана, ноутбуктер -
20 дана, кондиционерлер
- 2 дана принтерлер -
191 дана және басқа
жабдықты;
7) Министрлiктің ақ-
параттық жүйелерiнiң
жұмыс iстеуi үшiн
арнайы жабдықталған
серверлiк үй-жайды
дайындау жөніндегі
қызметтердi сатып алу:
- құрылымдалған кабель-
дiк жүйе (ҚКЖ) құру, 1
жиынтық жабдық пен шығыс
материалдарын сатып алу;
- газды өрт сөндiру
жүйесiн құру, 1 жиынтық
жабдық пен шығыс матери-
алдарын сатып алу;
- қол жетімділікті шектеу
және бақылау жүйесiн құру,
1 жиынтық жабдық пен шығыс
материалдарын сатып алу;
- ауаны баптау жүйесін
құру және 2 дана преци-
зиялық кондиционер мен
шығыс материалдарын сатып
алу;
- жерге қосу контуры мен
электрмен қоректендіру
жүйесін (қалқандар - 5
дана) және шығыс материал-
дарын құру;
- қолдан жасалған едендi
орнату, әрлеу және қайта
жоспарлау жұмыстары;
- монтаждау, инсталляци-
ялық, iске қосу-реттеу
жұмыстары;
- "Министрлiктер үйi"
ғимаратының құрылымдалған
кабельдiк жүйесiне қосымша
жұмыс орындарын қосу;
- электр монтаждау қызмет-
терiн және серверлiк жаб-
дықты құрылымдалған кабель-
дiк жүйеге (ҚКЖ) қосу
жөнiндегi қызметтердi алу;
- телекоммуникациялық
жабдық (концентратор - 16
дана, телекоммуникациялық
дiңгек - 3 дана).
___________________________________________________________________

1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   003        Создание   1) развитие интегрирован- В те-  Минис-
информа-   ной информационной сис-   чение  терство
ционных    темы "Формирование проек- года   эконо-
систем     та республиканского бюд-         мики и
Минис-     жета", в том числе:              бюджет-
терства    - развитие подсистемы            ного
экономики  "Формирование проекта            плани-
и бюджет-  доходной части бюджета"          рования
ного пла-  и внедрение в Министерст-        Респуб-
нирования  ве экономики и бюджетного        лики
Республики планирования Республики          Казах-
Казахстан  Казахстан;                       стан
- развитие подсис-
темы "Определение прог-
нозных показателей бюдже-
та" и внедрение в Минис-
терстве экономики и бюд-
жетного планирования Рес-
публики Казахстан;
- развитие подсистемы
"Формирование проекта
расходной части бюджета";
- развитие подсистемы
"Формирование бюджетных
заявок АБП";
- развитие подсистемы
"Администрирование" и
внедрение в Министерстве
экономики и бюджетного
планирования Республики
Казахстан;
2) развитие информацион-
ной системы "Формирование
проекта местного бюдже-
та";
3) тиражирование информа-
ционной системы "Формиро-
вание проекта местного
бюджета" в 13 областях и
городах Алматы и Астаны;
4) развитие информацион-
ной системы "База данных
НСИ";
5) приобретение программ-
ных продуктов 10 единиц
с лицензией на обеспече-
ние информационной безо-
пасности;
6) приобретение:
компьютеры - 60 штук,
ноутбуки - 20 штук,
кондиционеры - 2 штуки,
принтеры - 191 штука и
другое оборудование;
7) приобретение услуг
по подготовке специально
оборудованного
серверного помещения
для функционирования
информационных систем
Министерства:
- создание
структурированной
кабельной системы
(СКС), закупка
оборудования -
1 комплект и
расходных
материалов;
- создание
системы газового
пожаротушения,
закупка
оборудования -
1 комплект и
расходных
материалов;
- создание
системы ограничения
и контроля доступа,
закупка оборудования
- 1 комплект и
расходных материалов;
- создание системы
кондиционирования и
закупка прецизионных
кондиционеров - 2
штуки и расходных
материалов;
- создание контура
заземления и системы
электропитания
(щиты - 5 штук) и
расходных материалов;
- установка фальшь
пола, отделочные и
перепланировочные работы;
- монтажные,
инсталляционные и
пуско-наладочные
работы;
- подключение
дополнительных
рабочих мест к
структурированной
кабельной системе
здания "Дома
министерств";
- получение
электромонтажных
услуг и услуг по
подключению к
структурированной
кабельной системе
(СКС) серверного
оборудования;
- телекоммуникационное
оборудование
(концентратор - 16 штук,
телекоммуникационная
стойка - 3 штуки).
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к ; от 20 декабря 2004 г. N 197ао .

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: бюджеттiк-қаржы жоспарлаудың қазiргі заманғы ақпараттандыру деңгейiн жоғары технологиялық шешiмдер мен аспаптық құралдар базасында мемлекеттiк талаптары мен мiндеттерiн қамтамасыз ету, сондай-ақ тиiмдi басқару мен мониторингтi есептеу желiсi мен ақпарат қорғау ресурстарымен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
167-қосымша
220 - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Pecпубликалық инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерiн әзiрлеу және сараптау"
деген 004 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 303000 мың теңге (үш жүз үш миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "Бюджеттiк жүйе туралы" Қазақстан Pecпубликасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі Заңы , "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шiлдедегі Заңы , "Қазақстанның Даму Банкi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 25 сәуiрдегі Заңы , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы , "Инвестициялық жобаларды қарау тәртiбін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 18 қарашадағы N 1219 қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: алдағы үш жылдық кезеңге арналған республиканың әлеуметтік-экономикалық дамуының индикативтік жоспарында айқындалған мемлекеттік инвестициялардың басымдықтарына сәйкес инвестициялық жобаларды уақтылы дайындау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның міндеттеpі: республикалық инвестициялық жобалардың техника-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оларға сараптама жүргізу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   004       Республика.  Инвестициялық       Жыл   Қазақстан
лық инвес.   ұсыныстарды бағалау бойы  Республикасы.
тициялық     бойынша оң қорытын.       ның Экономика
жобалардың   ды алынған респуб.        және бюджеттік
техникалық   ликалық инвестиция.       жоспарлау
экономика.   лық жобалардың            министрлігі,
лық негізде. техника-экономика.        республикалық
мелерiн      лық негіздемелерін        бюджеттік
әзiрлеу      әзірлеу. Республи.        бағдарламалар.
және         калық инвестициялық       дың әкімшілері
сараптау     жобалардың техника-
экономикалық негіз.
демелеріне мемле.
кеттік және заңнама.
да көзделген басқа
сараптамаларды
жүргізу.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение современного уровня информатизации бюджетно-финансового планирования, требований и обязательств государства на базе новых технологических решений и инструментальных средств, а также обеспечение эффективного управления и мониторинга ресурсами вычислительной сети и защиты информации.
Приложение 167
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
220 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 004
"Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований
республиканских инвестиционных проектов" на 2004 год
1. Стоимость: 303000 тысяч тенге (триста три миллиона тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе", Закон Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", Закон Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года "О Банке Развития Казахстана", Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2002 года N 1219 "Об утверждении Правил рассмотрения инвестиционных проектов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: своевременная подготовка инвестиционных проектов в соответствии с приоритетами государственных инвестиций, определенных индикативным планом социально-экономического развития республики на предстоящий трехлетний период.
5. Задачи бюджетной программы: разработка и проведение экспертиз технико-экономических обоснований республиканских инвестиционных проектов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   004        Разработка Разработка технико-эконо- В те-  Минис-
и экспер-  мических обоснований рес- чение  терство
тиза тех-  публиканских инвестицион- года   эконо-
нико-эко-  ных проектов, по которым         мики и
номических получено положительное           бюджет-
обоснова-  заключение по оценке ин-         ного
ний рес-   вестиционного предложе-          планиро-
публикан-  ния.                             вания
ских ин-   Проведение государствен-         Респуб-
вестицион- ной и других предусмот-          лики
ных проек- ренных законодательством         Казах-
тов        экспертиз технико-эконо-         стан,
мических обоснований             админи-
республиканских инвести-         страторы
ционных проектов.                респуб-
ликан-
ских
бюджет-
ных
программ
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: мемлекеттік және заңнамада көзделген басқа да сараптамадан өткен республикалық инвестициялық жобалардың техника-экономикалық негіздемелері.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
169-қосымша
Ескерту. 169-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K қаулысымен .
220 - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қазақстанның Даму Банкi" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10651333 мың теңге (он миллиард алты жүз елу бір миллион үш жүз отыз үш мың теңге). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық нeгiзi: "Қазақстанның Даму Банкi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 25 сәуiрдегi Заңының 16-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңының 38-бабы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы . <*>
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Қазақстанның Даму Банкi" АҚ қарызға алу мүмкiндiгiн ұлғайту және оның қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: "Қазақстанның Даму Банкi" АҚ жарғылық капиталын толықтыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі іс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   006       "Қазақстан.  "Қазақстанның Даму  Жыл    Қазақстан
ның Даму     Банкi" АҚ жарғылық  бойы   Республикасы.
Банкi" АҚ    капиталын                  ның Экономика
жарғылық     толықтыру                  және бюджеттік
капиталын                               жоспарлау
ұлғайту                                 министрлігі
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: технико-экономические обоснования республиканских инвестиционных проектов, прошедшие государственную и другие предусмотренные законодательством экспертизы.
Приложение 169
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
220 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 006
"Увеличение уставного капитала
АО "Банк Развития Казахстана" на 2004 год
1. Стоимость: 10651333 тысячи тенге (десять миллиардов шестьсот пятьдесят один миллион триста тридцать три тысячи тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 16 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года "О Банке Развития Казахстана"; статья 38 Закона Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О Республиканском бюджете на 2004 год", Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы. <*>
Сноска. Пункт 2 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
3 Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: увеличение возможностей заимствования АО "Банк Развития Казахстана" и обеспечение его финансовой устойчивости.
5. Задачи бюджетной программы: пополнение уставного капитала АО "Банк Развития Казахстана.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   006        Увеличение Пополнение уставного      В те-  Минис-
уставного  капитала АО "Банк Разви-  чение  терство
капитала   тия Казахстана".          года   эконо-
АО "Банк                                    мики и
Развития                                    бюджет-
Казахста-                                   ного
на"                                         планиро-
вания
Респуб-
лики
Казах-
стан
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ жиынтық қарыз алу көлемін ұлғайту мүмкіндігін қамтамасыз ету, Даму Банкiнiң қаржылық тұрақтылығының өлшемдерiн сақтауды қамтамасыз ету, оның халықаралық практикаға сәйкес дамуы, "Қазақстанның Даму Банкi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес кредиттеу мүмкiндiгiн арттыру.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
170-қосымша
220 - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қазақстанның Даму Банкi" АҚ кредит pеcуpстapын беру"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 4599000 мың теңге (төрт миллиард бес жүз тоқсан тоғыз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "Қазақстанның Даму Банкi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 25 сәуiрдегi Заңының 9-бабы ; "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңының 38-бабы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: инвестициялық жобаларды кредиттеу бойынша сыйақы ставкаларын төмендету үшiн "Қазақстанның Даму Банкi" АҚ кредит ресурстарын толықтыру; экономиканың мемлекет үшiн басым секторларында рентабельділігi төмен және ұзақ мерзiмдi инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін мүмкiндiктер жасау; инвестициялар тарту (қарызға aлу) құны мен жобалардың өтемділігi (рентабельділігi) деңгейi арасында қажеттi тепе-теңдiк сақтау; бюджет кредиттерiн (қайтарымды негіздегi қаражат) беру кезiнде мемлекеттік қаржы ресурстарын пайдалану тиiмділігiн apттыpу.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттерi: "Қазақстанның Даму Банкi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "Қазақстанның Даму Банкi" АҚ инвестициялық жобаларды кредиттеуi.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   007       "Қазақстан.  1. Қазақстан        2004   Қазақстан
ның Даму     Республикасының     жылдың Республикасы.
Банкi" АҚ    Үкiметi бекiткен      1    ның Экономика
кредит       "Қазақстанның Даму  сәуі.  және бюджеттік
ресурстарын  Банкi" АҚ кредит.   ріне   жоспарлау
беру         теу ресурстарын     дейін  министрлігі
беру төрешi мен            Қазақстан
шарттарын айқындау.        Республикасы.

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение возможности увеличения совокупного объема заимствования АО "Банк Развития Казахстана", обеспечение соблюдения параметров финансовой устойчивости Банка Развития, его развитие в соответствии с международной практикой, повышение возможности кредитования в соответствии с Законом Республики Казахстан "О Банке Развития Казахстана".
Приложение 170
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
220 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 007
"Предоставление кредитных ресурсов
АО "Банк Развития Казахстана" на 2004 год
1. Стоимость: 4599000 тысяч тенге (четыре миллиарда пятьсот девяносто девять миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статья 9 Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2001 года "О Банке Развития Казахстана", статья 38 Закона Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О Республиканском бюджете на 2004 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: пополнение кредитных ресурсов АО "Банк Развития Казахстана" для снижения ставки вознаграждения по кредитованию инвестиционных проектов; создание возможностей для финансирования низкорентабельных и долгосрочных инвестиционных проектов в приоритетных для государства секторах экономики; поддержание необходимого баланса между стоимостью привлечения инвестиции (заимствования) и уровнем окупаемости (рентабельности) проектов; повышение эффективности использования государственных финансовых ресурсов при предоставлении бюджетных кредитов (средств на возвратной основе).
5. Задачи бюджетной программы: кредитование АО "Банк Развития Казахстана" инвестиционных проектов в соответствии с Законом Республики Казахстан "О Банке Развития Казахстана".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   007        Предостав- 1. Определение порядка и  До 1   Минис-
ление кре- условий предоставления    апреля терство
дитных     кредитных ресурсов АО     2004   эконо-
ресурсов   "Банк Развития Казахста-  года   мики и
АО "Банк   на", утверждаемых Прави-         бюджет-
Развития   тельством Республики Ка-         ного
Казах-     захстан.                         планиро-
стана"                                      вания
Респу-
лики
Казах-
стан

2. Қазақстан        2004   ның Экономика
Республикасының     жылдың және бюджеттік
Қаржы министрлігі,  1 ма.  жоспарлау
Қазақстан Респуб.   мырына министрлігі,
ликасының Экономика дейін  "Қазақстанның
және бюджеттік             Даму Банкі" АҚ
жоспарлау министр.         (келісім
лігі және "Қазақстан.      бойынша)
ның Даму Банкi" АҚ
арасында кредиттеу
шартын жасасу.
3. "Қазақстанның    2004   Қазақстан
Даму Банкi" АҚ      жылдың Республикасы.
кредит шартына      1 ма.  ның Экономика
сәйкес кредит       мырына және бюджеттік
ресурстарын бөлуi.  дейін  жоспарлау
министрлігі
4. "Қазақстанның    Кредит "Қазақстанның
Даму Банкi туралы"  шарты. Даму Банкі" АҚ
Қазақстан           мен    (келісім
Республикасының     бекі.  бойынша)
Заңына сәйкес       тілген
"Қазақстанның Даму  кезең
Банкi" АҚ инвести.  ішінде
циялық жобаларды    кредит
іріктеу және        ресурс.
кредиттеу рәсім.    тарын
дерін өткізуі және  пайда.
"Қазақстанның       лану
Даму Банкі" АҚ
ішкі нормативтік
құжаттары.
5. 2004 жылға       Кредит "Қазақстанның
арналған республи.  шарт.  Даму Банкі" АҚ
калық бюджет        тарына (келісім
қаражаты еceбінен   сәйкес бойынша)
берiлген бюджеттік  бекі.
кредит бойынша      тілген
негiзгi борышқа     мер.
қызмет көрсету      зім.
(сыйақы төлеу) және дерде
өтеу рәсімдерін
өткізу.
____________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелep: "Қазақстанның Даму Банкi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рентабельділігі коммерциялық жобадан төмен инвестициялық жобаларды ұзақ мерзiмдi кредиттеу мүмкiндiктерiн қамтамасыз ету экономиканың мемлекет үшін басым секторларында "Қазақстанның Даму Банкi" АҚ инвестициялық жобаларының кредиттеу құрамын және көлемiн кеңейту.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
171-қосымша
Ескерту. 171-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K қаулысымен .
220 - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының егемен кредиттік рейтингін қайта қарау мәселелерi бойынша халықаралық рейтинг агенттiктерiмен өзара iс-қимыл жасау"
деген 010 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 22156 мың теңге (жиырма екi миллион бiр жүз елу алты мың теңге). <*>

2. 3аключение кредитного  До 1   Минис-
договора между Министер-  мая    терство
ством финансов Республики 2004   финансов
Казахстан, Министерством  года   Респуб-
экономики и бюджетного           лики
планирования Республики          Казах-
Казахстан и АО "Банк Раз-        стан,
вития Казахстана".               Минис-
терство
эконо-
мики и
3. Выделение кредитных     До 1   бюджет-
ресурсов АО "Банк Разви-  мая    ного
тия Казахстана" в соот-   2004   планиро-
ветствии с кредитным      года   вания
договором.                       Респуб-
лики
Казах-
стан, АО
"Банк
Разви-
тия
Казах-
стана"
(по
согла-
сованию)
4. Проведение АО "Банк    В те-  Минис-
Развития Казахстана" про- чение  терство
цедур отбора и кредитова- уста-  эконо-
ния инвестиционных проек- нов-   мики и
тов в соответствии с За-  ленно- бюджет-
коном Республики Казах-   го     ного
стан "О Банке Развития    кре-   плани-
Казахстана" и внутренними дитным рования
нормативными документами  дого-  Респуб-
АО "Банк Развития Казах-  вором  лики
стана".                   перио- Казах-
да ис- стан АО
поль-  "Банк
зова-  Развития
ния    Казах-
кре-   стана"
дитных (по сог-
ресур- ласова-
сов    нию)
5. Проведение процедур    В сро- АО "Банк
обслуживания (выплата     ки,    Развития
вознаграждения) и погаше- уста-  Казах-
ния основного долга по    нов-   стана"
бюджетному кредиту, пре-  лен-   (по сог-
доставленному за счет     ные в  ласова-
средств республиканского  соот-  нию)
бюджета 2004 года.        ветст-
вии с
кредит-
ными
дого-
ворами
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение возможности долгосрочного кредитования инвестиционных проектов с рентабельностью ниже коммерческой, расширение состава и объемов кредитования АО "Банк Развития Казахстана" инвестиционных проектов в приоритетных для государства секторах экономики в соответствии с Законом Республики Казахстан "О Банке Развития Казахстана".
Приложение 171
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
220 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 010
"Взаимодействие с международными рейтинговыми агентствами
по вопросам пересмотра суверенного кредитного рейтинга
Республики Казахстан" на 2004 год
1. Стоимость: 22156 тысяч тенге (двадцать два миллиона сто пятьдесят шесть тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы , "Мемлекеттiк органдардың рейтинг агенттіктерiне ақпарат беру жөнiндегі қызметiн үйлестірудiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2002 жылғы 31 шiлдедегi N 116-ө өкiмi ; "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 4 қыркүйектегі N 970 қаулысы ; Standard and Poor's (1997 жылғы 4 маусым), Fitch Rating Ltd (1997 жылғы 8 қыркүйек), Moody's Investors Service (1996 жылғы 1 шiлде) агенттіктерінің Қазақстан  Республикасының егемен кредиттiк рейтингін беру және қайта қарау жөнiндегi қызмет көрсетулерiн ұсынуға келiсiмдер.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының оң инвестициялық беделiн қалыптастыру үшін егемен кредиттік рейтингiн қайта құру мәселелерi бойынша халықаралық рейтингiлiк агенттiктермен өзара іс-қимыл жасау және халықаралық капитал рыноктарына шығу, елiмiзге тiкелей инвестицияларды тарту, егемен кредиттік рейтинг елiмiздiң жалпы экономикалық және инвестициялық,  сондай-ақ оның қарыз алуы мен резидент-компаниялардың қарыз алулары бағаларына ықпал ететін жағдайының маңызды көрсеткiшi болатындықтан сыртқы экономикалық байланыстардың тұрақтылығы.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасы Yкiметi мен Standard and Poor's (1997 жылғы 4 маусым), Fitch Rating Ltd (1997 жылғы 8 қыркүйек), Moody's Investors Service (1996 жылғы 1 шiлде) сияқты халықаралық үш жетекшi рейтингiлiк агенттiктермен жасалған Келiсiм шарттарына сәйкес елiмiздiң әлеуметтiк-экономикалық дамуын талдау және тәуелсiз бағалау негiзiнде рейтингілік агенттiктердiң Қазақстан Республикасының егемен кредиттiк рейтингін беруi және жыл сайынғы қайта қарауы жөнiндегi қызмет көрсетулерiне уақтылы ақы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 июля 2002 года N 116-р "О некоторых вопросах координации деятельности государственных органов по представлению информации рейтинговым агентствам", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2002 года N 970 "Некоторые вопросы Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан", соглашение на представление агентствами Standard&Poor's (от 4 июня 1997 года), Fitch Rating Ltd (от 8 сентября 1997 года), Moody's Investors Service (от 1 июля 1996 года) услуг по присвоению и пересмотру суверенного кредитного рейтинга Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 2 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: взаимодействие с международными рейтинговыми агентствами по вопросам повышения суверенного кредитного рейтинга для формирования позитивного инвестиционного имиджа Республики Казахстан и выход на международные рынки капитала, привлечение прямых инвестиций в страну, стабильность внешнеэкономических связей.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная оплата услуг рейтинговым агентствам за присвоение и ежегодный пересмотр суверенного кредитного рейтинга Республики Казахстан на основе анализа и независимой оценки ее социально-экономического развития согласно Соглашений, заключенных Правительством Республики Казахстан с тремя ведущими международными рейтинговыми агентствами: Standard&Poor's (от 4 июня 1997 года), Fitch Rating Ltd (от 8 сентября 1997 года), Moody's Investors Service (от 1 июля 1996 года). <*>
Сноска. Пункт 5 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------

1   010       Қазақстан    Standard and        жыл    Қазақстан
Республи.    Poor's, Moody's     бойы   Республикасы.
касының      Investors Service          ның Экономика
егемен       Fitch Rating Ltd           және бюджеттік
кредиттік    халықаралық рейтин.        жоспарлау
рейтингін    гілік агенттіктерi         министрлігі
қайта қарау  ұсынған қызмет
мәселелерi   көрсетулері үшін
бойынша      ақы төлеу.
халықара.    Рейтингілік агент.
лық рейтинг  тік өкілдеріне
агенттiк.    визалық қолдау
терiмен      көрсетуге ақы
өзара        төлеу.
іс-қимыл
жасау
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының егемен кредиттік рейтингiн арттыру; инвесторлық базаны кеңейту; Қазақстанның халықаралық инвестициялық беделiн арттыру; Қазақстан мiндеттемелерi үшiн төмен тәуекел және өз қарыздарын өтеуге жеткілікті қабiлеттілiк; Қазақстан Pecпубликасына тiкелей инвестициялар құйылуының ұлғаюы.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
172-қосымша
Ескерту. 172-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K қаулысымен .
220 - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Әлеуметтік-экономикалық дамудың талдамалық зерттеулерi"
деген 011 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 173086 мың теңге (бiр жүз жетпiс үш миллион сексен алты мың теңге). <*>
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік құқықтық негізi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Индустриялдық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Iшкi және сыртқы саясаттың 2004 жылғы негiзгi бағыттары туралы" 2003 жылғы 4 сәуiрдегі Қазақстан халқына арнаған Жолдауы , "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы Бiрлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасын әзiрлеу және iске асыру жөнiндегi техникалық ынтымақтастық келiсiмге қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 5 желтоқсандағы N 1285 қаулысы , "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкi арасындағы Бiрлескен экономикалық зерттеулер бағдарламасын әзiрлеу және iске асыру жөнiндегi Техникалық ынтымақтастық келiсiмдi iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 21 желтоқсандағы N 1337 қаулысы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 19 наурыздағы "Бәсекеге қабiлеттi Қазақстан үшiн, бәсекеге қабiлеттi экономика үшiн, бәсекеге қабiлеттi халық үшiн" атты Қазақстан халқына Жолдауы .

1   010        Взаимодей- Оплата услуг предостав-   В те-  Минис-
ствие с    ляемых международными     чение  терство
междуна-   рейтинговыми агентствами  года   эконо-
родными    Standard&Poor's, Moody's         мики и
рейтинго-  Investors Service и Fitch        бюджет-
выми       Rating Ltd. Оплата визо-         ного
агентст-   вой поддержки представи-         плани-
вами по    телей рейтинговых агентств.      рования
вопросам                                    Респуб-
пересмотра                                  лики
суверен-                                    Казах-
ного кре-                                   стан
дитного
рейтинга
Республики
Казахстан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение суверенного кредитного рейтинга Республики Казахстан; расширение инвесторской базы, повышение международного инвестиционного имиджа Казахстана; низкий риск для обязательств Казахстана и достаточная способность погашать свои долги; увеличение притока прямых инвестиций в Республику Казахстан.
Приложение 172
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
220 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 011
"Аналитические исследования социально-экономического
развития" на 2004 год
1. Стоимость: 173086 тысяч тенге (сто семьдесят три миллиона восемьдесят шесть тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы", Послание Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 4 апреля 2003 года "Об основных направлениях внутренней и внешней политики на 2004 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2002 года N 1285 "О подписании Соглашения о техническом сотрудничестве между Правительством Республики Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития по разработке и реализации Программы совместных экономических исследований", постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2002 года N 1337 "О реализации Соглашения о техническом сотрудничестве между Правительством Республики Казахстан и Международным Банком Реконструкции и Развития по разработке и реализации Программы совместных экономических исследований", Послание Президента Республики Казахстан народу Казахстана от 19 марта 2004 года "К конкурентоспособному Казахстану, конкурентоспособной экономике, конкурентоспособной нации". <*>
Сноска. Пункт 2 с дополнениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: 2010 жылға дейiнгi Қазақстан Республикасының Стратегиялық даму жоспарында көзделген мiндеттердi iске асыру бойынша Қазақстан Республикасы Үкiметінiң Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiмен бiрлескен талдамалық зерттеулер жүргiзуi; Қазақстанның әлеуметтiк-экономикалық дамуының стратегиялық және индикативтiк жоспарларын iске асыруды қамтамасыз ету, мемлекеттiк қаржыны басқаруды жетілдiру, бiрқалыпты әлеуметтiк-экономикалық даму ел экономикасының теңгермелiк деңгейiн арттыру негiзiнде халықтың тұрмыс деңгейiн арттыруды қамтамасыз ететiн тиiмдi экономикалық тетiктi қалыптастыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: жалпы экономикалық, салааралық, өңiрлік, сыртқы экономикалық проблемаларды шешу бөлiгiнде "Қазақстан-2030" Стратегиясын 2004-2006 жылдарға арналған индикативтiк жоспарды және Үкiметтiң 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi шаралар мен тетіктердi жасау; дүниежүзілік экономиканың даму үрдiстерiн, Қазақстанның негiзгi сауда және экономикалық үрдiстерi болып саналатын елдердегі экономикалық жағдайларды зерделеу, сыртқы және iшкі факторлардың елдiң экономикасы мен әлеуметтiк саласына ықпалын бағалау және жайсыз зардаптарды жеңiлдету жөнiнде зерттеулер жүргiзу.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   011       Әлеуметтік-
экономика.
лық дамудың
талдамалық
зерттеулерi
2        100  Халықаралық  Халықаралық Қайта   жыл    Қазақстан
қаржы ұйым.  Құру және Даму      бойы   Республикасы.
дарымен      Банкiмен мынадай           ның Экономика
бірлесе      негiзгi тақырып.           және бюджеттік
отырып       тар бойынша                жоспарлау
талдамалық   бiрлескен зерттеу.         министрлігі
зерттеулер   лерге үлестік
жүргiзу      қатысу:
1. Қазақстан
Республикасының
бюджет заңнамасын
жетілдiру бойынша
ұсыныстарын;

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение совместных аналитических исследований Правительством Республики Казахстан с Международным Банком Реконструкции и Развития по реализации задач, поставленных Стратегическим планом развития Республики Казахстан до 2010 года; обеспечение реализации стратегических и индикативных планов социально-экономического развития Республики Казахстан, совершенствование управления государственными финансами, формирование эффективного экономического механизма, обеспечивающего повышения уровня жизни населения на основе устойчивого социально-экономического развития, повышения уровня сбалансированности экономики страны.
5. Задачи бюджетной программы: расширение применения аналитических методов в работе государственных органов в ключевых секторах экономики, проведение исследований по приоритетам социально-экономического развития Республики Казахстан в соответствии с индикативным планом социально-экономического развития на среднесрочный период; выработка мер и механизмов по реализации стратегии страны "Казахстан-2030", индикативного плана на 2004-2006 годы и Программы Правительства на 2004-2006 годы в части решения общеэкономических, межотраслевых, региональных, внешнеэкономических проблем; проведение комплексных исследований по изучению тенденций развития мировой экономики, стран основных торговых и экономических партнеров Казахстана, оценке воздействия на экономику и социальную сферу внешних и внутренних факторов и смягчению негативных последствий от этого.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   011        Аналити-
ческие
исследо-
вания со-
циально-
экономи-
ческого
развития
2         100  Совместные Долевое участие в сов-    В те-  Минис-
аналити-   местных исследованиях с   чение  терство
ческие     Международным Банком Ре-  года   эконо-
исследова- конструкции и Развития           мики и
ния с меж- по следующим основным            бюджет-
дународ-   тематикам:                       ного
ными фи-   1. Рекомендации по               планиро-
нансовыми  совершенствованию бюджет-        вания
органи-    ного законодательства            Респуб-
зациями    Республики Казахстан;            лики

2. Экономикалық өсу
және бәсекеге қабi.
леттілiк;
3. Қазақстан        Жыл
Республикасының     бойы
әлеуметтік-экономи.
калық дамуының
басымдықтары
бойынша ұсыныстар;
4. Семинарлар,
стажировкалар және
тәжiрибе алмасу
бағдарламаларын
әзiрлеу және
жүргiзу;
5. Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң сұрау.
лары бойынша
консультациялар
жүргiзу.
3        101  Экономика    "Мынадай:           Жыл    Қазақтан
және мемле.  - елдiң әлеуметтiк- бойы   Республикасы.
кеттiк қаржы экономикалық дамуын        ның Экономика
саласындағы  таңдау және оның           және бюджеттік
талдамалық   перспективалары;           жоспарлау
зеpттеулер   - iшкi және әлемдiк        министрлігі
экономика дамуының
мониторингі;
- басқарудың бағдар-
ламалық-мақсатты әдi-
сiн жетiлдiру;
- Қазақстан экономика-
сының проблемаларын
зерттеу;
- стратегиялық, инди-
кативтiк және бюджеттік
жоспарлау жүйесiн же-
тiлдiру;
- Қазақстан Респуб-
ликасының Экономика
және бюджеттік жоспар-
лау министрлігі үшiн
болжамдық-талдамалық
жұмыстар;
- ел экономикасының
жекелеген секторларын
кластерлiк дамыту
перспективаларын зерттеу;
- мемлекеттiк қызметтiң
бәсекеге қабiлеттiлiгін
арттыру жөніндегі және
әкiмшiлiк реформалардың
шетелдiк тәжiрибесiн
зерттеулер;
- өнеркәсiп салаларындағы
еңбек өнiмдiлігін талдау
бағыттары және Қазақстан
Республикасының әлеуметтік-
экономикалық дамуының
басқа да талдамалы бағыт-
тары бойынша Қазақстан
Республикасының әлеуметтік-
экономикалық дамуына
талдамалық зерттеулер
жүргізу.
___________________________________________________________________
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасын жетiлдiру бойынша ұсыныстар дайындау, Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының басымдықтарын iске асыру бойынша, экономикалық өсу "нысаналарын" айқындау және қазақстандық өнiмнiң бәсекеге қабілеттігін арттыру бойынша ұсыныстар, семинарлар, тәлiм алу және тәжiрибе алмасу бағдарламаларын өткiзу, Қазақстан Республикасы Үкiметінiң сұраулары бойынша консультациялар өткiзу; Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамудың макроэкономикалық талдауын жүргізу және оның негiзiнде peформалар барысын бағалауды жүзеге асыру; Қазақстан Республикасында әлеуметтiк-экономикалық дамуды мемлекеттік реттеу бойынша ұсыныстарды дайындау; Қазақстан Республикасының аумақтық дамуы бойынша кешендi шаралар әзiрлеу; Қазақстан Республикасының стратегиясын дамыту, әлеуметтік-экономикалық дамудың индикативтiк жоспарларын, мемлекеттiк, салалық және өңірлік бағдарламаларды әзiрлеудi және iске асыруды әдiстемелік қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
173-қосымша
Ескерту. 173-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K қаулысымен .
220 - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Маркетингілік-талдамалық зерттеулер орталығы" АҚ
жарғылық капиталын ұлғайту"
деген 012 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

2. Экономический рост и          Казах-
конкурентоспособность;           стан
3. Рекомендации по прио-
ритетам социально-эконо-
мического развития Рес-
публики Казахстан;
4. Разработка и проведе-
ние программ семинаров,
стажировок и обмена
опытом;
5. Проведение консульта-
ций по запросам Прави-
тельства Республики
Казахстан.
3         101  Аналити-   Проведение                В те-  Минис-
ческие     аналитических             чение  терство
исследо-   исследований              года   эконо-
вания в    социально-                       мики и
области    экономического                   бюджет-
экономики  развития Республики              ного
и госу-    Казахстан по                     плани-
дарствен-  следующим                        рования
ных фи-    направлениям:                    Респуб-
нансов     - анализ и                       лики
перспективы                      Казах-
социально-                       стан
экономического
развития страны;
- мониторинг
развития внутренней
и мировой экономики;
- совершенствование
программно-целевого
метода управления;
- исследования
проблем экономики
Казахстана;
- совершенствование
системы
стратегического,
индикативного и
бюджетного
планирования;
- прогнозно-
аналитические работы
для Министерства
экономики и
бюджетного
планирования
Республики Казахстан;
- исследование
перспектив кластерного
развития отдельных
секторов экономики
страны;
- исследования по
повышению конкурен-
тоспособности
государственной
службы и зарубежного
опыта администра-
тивных реформ;
- анализ произво-
дительности труда
в отраслях промыш-
ленности и другие
направления анали-
тических исследований
социально-экономи-
ческого развития
Республики Казахстан.
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: подготовка предложений и рекомендаций по совершенствованию бюджетного законодательства Республики Казахстан, по реализации приоритетов социально-экономического развития Республики Казахстан, определение "точек" экономического роста и рекомендации по повышению конкурентоспособности казахстанской продукции, проведение программ семинаров, стажировок и обмена опытом, проведение консультаций по запросам Правительства Республики Казахстан; проведение макроэкономического анализа социально-экономического развития Республики Казахстан и на его основе осуществление оценки хода реформ; выработка рекомендаций по государственному регулированию социально-экономических процессов в Республике Казахстан; разработка комплекса мер по территориальному развитию Республики Казахстан; методологическое обеспечение разработки и реализации стратегии развития Республики Казахстан, индикативных планов социально-экономического развития, государственных, отраслевых и региональных программ.
Приложение 173
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
220 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 012
"Увеличение уставного капитала
АО "Центр маркетингово-аналитических исследований"
на 2004 год

1. Құны: 1222890 мың теңге (бір миллиард екi жүз жиырма екi миллион сегіз жүз тоқсан мың теңгe). <*>
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы, Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Индустриялдық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясы туралы" 2003 жылғы 17 мамырдағы N 1096 Жарлығы , "Маркетингілік-талдамалық зерттеулер орталығы" акционерлiк қоғамының жекелеген мәселелерi" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 8 тамыздағы N 795 қаулысы , "Маркетингілік-талдамалық зерттеулер орталығы" акционерлік қоғамының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 26 қыркүйектегi қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттің қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Маркетингілік-талдамалық зерттеулер орталығы" АҚ, оған жүктелген мiндеттердi тиiмдi орындау үшiн, жарғылық капиталының жеткiлiктi көлемiн қамтамасыз ету.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: "Маркетингтiк-талдамалық зерттеулер орталығы" АҚ жарғылық капиталын толықтыру.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   012       "Маркетингі. "Маркетингтік-тал.  Жыл    Қазақстан
лік-талдама. дамалық зерттеулер  бойы   Республикасы.
лық зерттеу. орталығы" АҚ               ның Экономика
лер орталы.  жарғылық капиталын         және бюджеттік
ғы" АҚ жар.  толықтыру                  жоспарлау
ғылық капи.                             министрлігі
талын
ұлғайту
____________________________________________________________________
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: отандық және халықаралық рыноктардың, экономика салалары мен секторларының, олардың дамуының негiзгi үрдiстерiн айқындау және Қазақстанның бәсекелік артықшылықтарын анықтау мақсатында әртүрлi өндiрiстердiң дамуы туралы сапалы ақпаратты жинау; инвестициялық жобалардың, олардың перспективалық бәсекеге қабiлеттiлiгiне, жүзеге асырылуына және тиімділігiне талдау жүргiзу; жеке сектор үшiн маркетинг және менеджмент саласында жоғары бiлiктi кадрларды даярлау және қайта даярлау; өңiрлiк және әлемдiк аспектiлерде қосылған құндардың тiзбегiнiң әдiстемесiн ескере отырып, экономика салаларын және әртүрлі өндiрiстердiң зерттеулерiн жүргiзу; маркетинг және рынокты терең зерттеу саласында консалтингтiк қызмет көрсетулердiң отандық рыногын дамыту. <*>
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
174-қосымша
220 - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуы стратегиясын iске асыру барысына сыртқы бағалау жүргiзу"
деген 013 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

1. Стоимость: 1222890 тысяч тенге (один миллиард двести двадцать два миллиона восемьсот девяносто тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", Указ Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 "О Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы", постановление Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2003 года N 795 "Отдельные вопросы акционерного общества "Центр маркетингово-аналитических исследований", постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2003 года "О некоторых вопросах акционерного общества "Центр маркетингово-аналитических исследований".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение достаточного объема уставного капитала АО "Центр маркетингово-аналитических исследований" для эффективного выполнения возложенных на него задач.
5. Задачи бюджетной программы: пополнение уставного капитала АО "Центр маркетингово-аналитических исследований".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   012        Увеличение Пополнение уставного капи- В те- Минис-
уставного  тала АО "Центр маркетин-  чение  терство
капитала   гово-аналитических        года   эконо-
АО "Центр  исследований"                    мики и
маркетин-                                   бюджет-
гово-ана-                                   ного
литических                                  плани-
исследова-                                  рования
ний"                                        Респуб-
лики
Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: сбор качественной информации о развитии отечественных и международных рынков, отраслей и секторов экономики, различных производств в целях выявления основных тенденций их развития и выявления конкурентных преимуществ Казахстана; проведение анализа инвестиционных проектов на предмет их перспективной конкурентоспособности, осуществимости и прибыльности; подготовка и переподготовка высококвалифицированных кадров в сфере маркетинга и менеджмента для частного сектора; проведение исследований отраслей экономики и различных производств с учетом методов цепочки добавленных стоимостей в региональном и мировом аспектах; развитие отечественного рынка консалтинговых услуг в области маркетинга и углубленного исследования рынков. <*>
Сноска. Пункт 7 с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .
Приложение 174
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
220 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 013
"Проведение внешней оценки хода реализации Стратегии
индустриально-инновационного развития Республики Казахстан"
на 2004 год

1. Құны: 1500 мың теңге (бiр миллион бес жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк бағдарламаларын әзiрлеу және iске асыру ережелерi туралы" 2003 жылғы 2 шiлдедегi N 1099 Жарлығы , "Қазақстан Pecпубликасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясын iске асыру бойынша 2003-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 2003 жылғы 17 шілдедегі N 712-1 қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Индустриялық-инновациялық дамуының 2003-2015 жылдарға арналған стратегиясын iске асыру барысының сыртқы бағалауын жүргiзу.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Стратегияның iске асыру оң және келеңсiз үрдiстерiн талдау, материалдық, еңбек және қаржы ресурстарын тиiмдi пайдалануды, жоспарланған мiндеттер мен индикаторларға қол жеткiзу дәрежесiн және елiмiздiң әлеуметтiк-экономикалық дамуына оның iске асыруының әсерiн айқындау, сондай-ақ Стратегияның тиiмдi iске асыруын одан әрі арттыру жөнiнде ұсыныстарды дайындау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   013       Қазақстан    Қазақстан           Жыл    Қазақстан
Республика.  Республикасының     бойы   Республикасы.
сының        Индустриялық-инно.         ның Экономика
Индустрия.   вациялық дамуының          және бюджеттік
лық-иннова.  2003-2015 жылдарға         жоспарлау
циялық       арналған стратегия.        министрлігі
дамуы стра.  сын iске асыру
тегиясын     барысының сыртқы
iске асыру   бағалауын жүргізу
барысына     бойынша консульта.
сыртқы       циялық қызметтер
бағалау      алу. Қазақстан
жүргізу      Республикасының
Индустриялық-инно.
вациялық дамуының
2003-2015 жылдарға
арналған стратегияны
iске асыру барысы
туралы 174 дана
көлемінде брошюралар
шығару.
____________________________________________________________________

1. Стоимость: 1500 тысяч тенге (один миллион пятьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год", Указ Президента Республики Казахстан от 2 июня 2003 года N 1099 "О правилах разработки и реализации государственных программ в Республике Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2003 года N 712-1 "Об утверждении Плана мероприятий на 2003-2005 годы по реализации Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: проведение внешней оценки хода реализации Стратегии индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы.
5. Задачи бюджетной программы: анализ имеющихся позитивных и негативных тенденций реализации Стратегии, определение эффективности использования материальных, трудовых и финансовых ресурсов, степени достижения запланированных задач и индикаторов и влияния ее реализации на социально-экономическое развитие страны, а также подготовка предложений по дальнейшему повышению эффективности реализации Стратегии.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   013        Проведение Получение консультацион-  В те-  Минис-
внешней    ных услуг по проведению   чение  терство
оценки     внешней оценки хода реа-  года   эконо-
хода реа-  лизации Стратегии индуст-        мики и
лизации    риального-инновационного         бюджет-
Стратегии  развития Республики Ка-          ного
индуст-    захстан на 2003-2015             плани-
риально-   годы. Выпуск брошюры о           рования
иннова-    ходе реализации Стратегии        Респуб-
ционного   индустриального-иннова-          лики
развития   ционного развития Респуб-        Казах-
Республики лики Казахстан на 2003-          стан
Казахстан  2015 годы в количестве
174 штук.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: жоспарланған мiндеттер мен индикаторларға жету дәрежесiн айқындау; елдегi әлеуметтiк-экономикалық ахуалға оның мультипликативтік әсерiн бағалау және Стратегияны тиiмдi iске асыруын арттыру бойынша шараларды әзiрлеу.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
175-қосымша
220 - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Ауылдық (селолық) округтық әкiмдiк аппараттарын ұстауға облыстық бюджеттерге берiлетiн мақсатты трансферттер"
деген 014 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2882473 мың теңге (екi миллиард сегiз жүз сексен екi миллион төрт жүз жетпiс үш мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ауылдық аумақтарын дамытудың 2004-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 10 шiлдедегi N 1149 Жарлығы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: жергiлiктi атқарушы органдар деңгейiнде ауылдық аумақтарды басқару жөнiнде институционалдық құрылымдарды құру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: жергiлiктi атқарушы органдар деңгейiнде ауылдық аумақтарды басқару жөнiнде институционалдық құрылымдарды құру үшiн жергiлiктi бюджеттердi қаржылық қолдау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   014       Ауылдық      Жергiлiктi атқарушы Жыл    Қазақстан
(селолық)    органдар деңгейiнде бойы   Республикасы.
округтық     ауылдық аумақтарды         ның Экономика
әкiмдiк      басқару жөнiнде            және бюджеттік
аппараттарын институционалдық           жоспарлау
ұстауға      құрылымдарды құруға        министрлігі
облыстық     қосымша шығыстарды
бюджеттерге  қаржыландыру үшiн
берілетiн    облыстық бюджеттер.
мақсатты     ге республикалық
трансферттер бюджеттен қаржы
қаражатын бөлуді
қамтамасыз ету
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: определение степени достижения запланированных задач и индикаторов; оценка мультипликативного эффекта влияния ее реализации на социально-экономическую ситуацию в стране и выработка мер по повышению эффективности реализации Стратегии.
Приложение 175
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
220 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 014
"Целевые трансферты областным бюджетам на содержание
аппаратов акимов аульных (сельских) округов" на 2004 год
1. Стоимость: 2882473 тысячи тенге (два миллиарда восемьсот восемьдесят два миллиона четыреста семьдесят три тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", Указ Президента Республики Казахстан от 10 июля 2003 года N 1149 "О Государственной программе развития сельских территорий Республики Казахстан на 2004-2010 годы".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание институциональных структур по управлению сельскими территориями на уровне местных исполнительных органов.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка местных бюджетов для создания институциональных структур по управлению сельскими территориями на уровне местных исполнительных органов.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   014        Целевые    Обеспечение выделения     В те-  Минис-
трансферты финансовых средств из     чение  терство
областным  республиканского бюджета  года   эконо-
бюджетам   в областные бюджеты для          мики и
на содер-  финансирования дополни-          бюджет-
жание      тельных расходов на соз-         ного
аппаратов  дание институциональных          плани-
акимов     структур по управлению           рования
аульных    сельскими территориями           Респуб-
(сельских) на уровне местных испол-         лики
округов    нительных органов                Казах-
стан
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер:
республикалық бюджетте көзделген қаражатты жергiлiктi бюджеттерге аудару.*
*Ескерту: iске асыру бойынша iс-шаралар тiзбесi, республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберiндегi күтiлетін нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiсті жергiлiктi бюджеттер бағдарламалар паспортында көрiнiс табады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
176-қосымша
220 - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2004 жылға арналған
"Шағын қалаларды дамытуға сонымен қатар экономикасы тоқырауға ұшыраған шағын қалаларды дамытуға облыстық бюджеттерге берiлетiн мақсатты трансферттер"
деген 015 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 300000 мың теңге (үш жүз миллион теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңы , "2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2003 жылғы 12 желтоқсандағы N 1260 қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметi мәжiлiсiнiң 2002 жылғы 24 желтоқсандағы N 20 хаттамасымен мақұлданған Шағын қалаларды дамыту тұжырымдамасы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: шағын қалаларды, соның iшiнде экономикасы күйзелiске ұшыраған, әлеуметтiк-экономикалық дамыту үшiн жағдай жасау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: инженерлiк инфрақұрылымның тиiстi жұмыс iстеуiн, сондай-ақ шағын қалалардағы, соның iшiнде экономикасы күйзелiске ұшыраған, шағын кәсiпкерлiктi дамытуға және қамтамасыз етуге бағытталған шараларды жүзеге асыру үшін жергілікті бюджеттерді қаржылық қолдау.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
____________________________________________________________________
Рет|Бағ.|Кiшi |   Кіші    |   Бағдарламаны   | Іске  |   Жауапты
са.|дар.|бағ. |бағдарлама.|    іске асыру    | асыру | орындаушылар
ны |лама|дар. |  лардың   |    жөніндегі     |мерзімі|
N |коды|лама |  атауы    |    іс-шаралар    |       |
|    |коды |           |                  |       |
____________________________________________________________________
1 |  2 |  3  |     4     |         5        |   6   |      7
____________________________________________________________________
1   015       Шағын қала.  Шағын қалаларды,    Жыл    Қазақстан
ларды дамы.  соның ішiнде эконо. бойы   Республикасы.
туға соны.   микасы күйзелiске          ның Экономика
мен қатар    ұшыраған, дамытумен        және бюджеттік
экономикасы  байланысты шығыс.          жоспарлау
тоқырауға    тарды қаржыландыру         министрлігі
ұшыраған     үшiн республикалық
шағын        бюджеттен облыстық
қалаларды    бюджеттерге қаржы
дамытуға     қаражатын бөлудi
облыстық     қамтамасыз ету:
бюджеттерге  - инженерлік инфра.
берiлетiн    құрылымын тиiсті
мақсатты     жұмыс iстеуiн
трансферт.   дамытуға және
тер          қамтамасыз етуге;
- Қызылорда облысы.
ның Арал қаласының
экономикасын дамыту
бойынша инвестиция.
лық жобаларды iске
асыруға қатысу.
____________________________________________________________________

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: перечисление предусмотренных средств из республиканского бюджета в местные бюджеты.*
* Примечание: Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 176
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
220 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 015
"Целевые трансферты областным бюджетам на развитие
малых городов, в том числе с депрессивной экономикой"
на 2004 год
1. Стоимость: 300000 тысяч тенге (триста миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2003 года N 1260 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год", Концепция развития малых городов, одобренная протоколом заседания Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2002 года N 20.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: создание условий для социально-экономического развития малых городов, в том числе с депрессивной экономикой.
5. Задачи бюджетной программы: финансовая поддержка местных бюджетов для осуществления мер, направленных на развитие и обеспечение надлежащего функционирования инженерной инфраструктуры, а также малого предпринимательства в малых городах, в том числе с депрессивной экономикой.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
-------------------------------------------------------------------
N ! Код ! Код !Наименова-!Мероприятия по реализации! Сроки!Ответст-
п/!прог-!под- !ние прог- !программы (подпрограмм)  !реали-!венные
п !раммы!прог-!раммы     !                         !зации !испол-
!     !раммы!(подпрог- !                         !      !нители
!     !     !раммы)    !                         !      !
-------------------------------------------------------------------
1 !  2  !  3  !     4    !             5           !   6  !   7
-------------------------------------------------------------------
1   015        Целевые    Обеспечение выделения     В те-  Минис-
трансферты финансовых средств из     чение  терство
областным  республиканского бюджета  года   эконо-
бюджетам   в областные бюджеты для          мики и
на разви-  финансирования расходов,         бюджет-
тие малых  связанных с развитием            ного
городов,   малых городов, в том чис-        планиро-
в том      ле с депрессивной эконо-         вания
числе с    микой:                           Респуб-
депрессив- - на развитие и обеспече-        лики
ной эко-   ние надлежащего функцио-         Казах-
номикой    нирования инженерной             стан
инфраструктуры;
- на участие в реализации
инвестиционных проектов
по развитию экономики
города Аральска Кызылор-
динской области.
-------------------------------------------------------------------

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: республикалық бюджетте көзделген қаражатты жергіліктi бюджеттерге аудару.*
*Ескерту: Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлiнетiн қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде жүзеге асырылады. Iске асыру жөнiндегi iс-шаралар тізбесі, республикалық бюджеттен трансферттердi игеру шеңберiндегі күтiлетiн нәтижелердi сипаттайтын сандық және сапалық көрсеткiштер тиiстi жергіліктi бюджеттiк бағдарламаның паспортында көрiнiс табады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1327 қаулысына
177-қосымша
Ескерту. 177-қосымша алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2004.06.23. N 197K қаулысымен .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: перечисление предусмотренных средств из республиканского бюджета в местные бюджеты.*
* Примечание: Распределение выделяемых средств областным бюджетам, бюджетам городов Алматы и Астаны осуществляется на основании решения Правительства Республики Казахстан. Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей местной бюджетной программы.
Приложение 177
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2003 года N 1327
220 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 040
"Увеличение уставного капитала
АО "Национальный инновационный фонд" на 2004 год
<*>
Сноска. Приложение исключено - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2004 года N 197к .