2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы (Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі)
Қазақстан Рсепубликасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналардың:
54, 55, 56, 57, 58, 59, 60-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттік бағдарламаларының паспорттары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
54-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Төтенше жағдайлардың алдын алу, жою және
мемлекеттiк материалдық резерв жүйесiн басқару
саласындағы уәкiлеттi органның қызметiн қамтамасыз ету"
деген 001 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 2421244 мың теңге (екi миллиард төрт жүз жиырма бiр миллион екi жүз қырық төрт мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізі: 2004 жылғы 24 сәуірдегі Қазақстан Республикасының бюджеттiк  кодексi , "Әскери қызметшiлердiң және олардың отбасы мүшелерiнiң мәртебесi және оларды әлеуметтiк қорғау туралы" 1993 жылғы 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" 1996 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Өрт қауiпсiздiгi туралы" 1996 жылғы 22 қарашадағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Авариялық-құтқару қызметi және құтқарушылардың мәртебесi туралы" 1997 жылғы 27 наурыздағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Азаматтық қорғаныс туралы" 1997 жылғы 7 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Стандарттау туралы" 1999 жылғы 16 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Мемлекеттiк қызмет туралы" 1999 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы , "Мемлекеттiк сатып алу туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Ақпараттандыру туралы" 2003 жылғы 8 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы , "Қазақстан Республикасының ақпараттық инфрақұрылымын құру мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2001 жылғы 16 наурыздағы Қазақстан Республикасы Президентiнiң N 573  Жарлығы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi сметасы (бюджетi) есебiнен ұсталатын Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлеріне еңбек ақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы ;
"Төтенше жағдайлар жөнiндегi республикалық автоматтандырылған ақпараттық басқару жүйесiн құру туралы" 1994 жылғы 11 қазандағы
N 1159 Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң  қаулысы ; "Мемлекеттiк қызметшiлердi оқытудың тұжырымдамасы туралы" 2000 жылғы 13 қарашадағы N 1706 Қазақстан Республикасы Үкіметінің  қаулысы ; "Мемлекеттік мекемелердiң мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын қызметкерлеріне және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбек ақы төлеу жүйесi туралы" 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегi агенттiгi Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерiнің нысандық және арнайы киiм-кешектерiнiң үлгілерi мен тиісті нормаларын бекiту туралы" 2003 жылғы 15 қаңтардағы N 13 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы ; "Төтенше жағдайлар саласында хабарлау, бiлiмдi насихаттау, халықты және мамандарды оқытып-үйрету ережелерiн бекiту туралы" 2003 жылғы 17 қаңтардағы N 50 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы ; "Штат санының лимиттерін бекiту туралы" 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1240 Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң қаулысы; Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 23 қаңтардағы N 111 "Мемлекеттік материалдық резерв жөнiндегі агенттiгiнiң мәселелерi туралы"  қаулысы  "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң мәселелерi" туралы 2004 жылғы 28 қазанындағы N 1112  қаулысы : Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласында өзара iс-қимыл жасау туралы ТМД-ға қатысушы мемлекеттердiң 1993 жылғы 22 қаңтардағы келiсiмi.

Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2005 год (Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 1354
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить паспорта республиканских бюджетных программ на 2005 год:
Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан согласно приложениям 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 54
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
001 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа
в области предупреждения, ликвидации чрезвычайных ситуаций
и управления системой государственного материального резерва"
на 2005 год
1. Стоимость: 2723132 тысячи тенге (два миллиарда семьсот двадцать три миллиона сто тридцать две тысячи тенге).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509.
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон Республики Казахстан от 20 января 1993 года
"О статусе и социальной защите военнослужащих и членов их семей";  Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности"; Закон Республики Казахстан от 27 марта 1997 года "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей"; Закон Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О гражданской обороне"; Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О стандартизации"; Закон Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 8 мая 2003 года "Об информатизации"; Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года
"О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 "О государственной программе формирования и развития национальной
информационной инфраструктуры Республики Казахстан"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 октября 1994 года N 1159 "О создании республиканской автоматизированной информационно-управляющей системы по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 2000 года N 1706 "О Концепции обучения государственных служащих"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 13 "Об утверждении образцов и норм положенности форменного и специального обмундирования сотрудников органов Государственной противопожарной службы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года N 50 "Об утверждении Правил информирования, пропаганды знаний, обучения населения и специалистов в области чрезвычайных ситуаций"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года N 1240 "Об утверждении лимитов штатной численности"; постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1112 "Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"; Соглашение государств-участников СНГ о взаимодействии в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера от 22 января 1993 года.

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң орталық аппараты, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң Мемлекеттік материалдық резервтер комитетi мен Төтенше жағдайлар саласындағы мемлекеттiк бақылау және қадағалау комитетi және оның аумақтық органдарының өздерiне жүктелген функцияларды тиiмдi түрде орындауына қол жеткiзу үшiн олардың қызметiн қамтамасыз ету, төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөнiндегi мемлекеттiк жүйе мен Қазақстан Республикасының азаматтық қорғанысының басқару органдары үшiн бiлiктi мамандар даярлау, ұйымдастыру және есептеу техникасына қызмет көрсету; өздерiнiң қызметтiк мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiптiк шеберлiгiн жетiлдiру үшiн кәсiптiк қызмет саласында қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдi, дағдыларды жаңарту және кәсiби шеберлiгiн жетiлдiру.
Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, Азаматтық қорғаныс, өрт және өнеркәсiп қауiпсiздiгi, қауiптi өндiрiстiк объектiлердегi еңбек қауiпсiздігі, өнеркәсiпте жұмыстардың қауiпсiз жүргiзiлуiн, тау-кен қадағалау және Азаматтық қорғаныс iс-шараларын орындауды қадағалау саласындағы мемлекеттiк бақылау мен қадағалауды ұйымдастырады. Мемлекеттік материалдық резервтердi қалыптастыру және дамытуды қамтамасыз етудi ұйымдастыру.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение деятельности центрального аппарата, Комитета по государственным материальным резервам, Комитета по государственному контролю и надзору в области чрезвычайных ситуаций Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и их территориальных органов для достижения эффективного выполнения возложенных на них функций, подготовка квалифицированных специалистов для государственной системы по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций и органов управления гражданской обороны Республики Казахстан, обслуживание вычислительной и организационной техники, обновление теоретических и практических знаний, умений и навыков по образовательным программам в сфере профессиональной деятельности в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями для эффективного выполнения своих должностных обязанностей и совершенствования профессионального мастерства, организация государственного контроля и надзора в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, промышленной и пожарной безопасности, безопасности и охраны труда на опасных производственных объектах, надзора за безопасным ведением работ в промышленности, горного надзора и надзора за выполнением мероприятий Гражданской обороны. Организация обеспечения формирования и развития государственного материального резерва.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, мемлекеттiк материалдық резервтер саласында арнайы атқарушылық және рұқсат берушiлiк функцияларды жүзеге асыру үшiн Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң орталық аппараты мен Төтенше жағдайлар саласындағы мемлекеттiк бақылау және қадағалау комитетi және оның аумақтық органдарын ұстау. Мемлекеттік қызметшiлердiң кәсiби бiлiктiлiгiн арттыру, ұйымдастыру және есептеу техникасына қызмет көрсету; өздерiнiң қызметтiк мiндеттерiн тиiмдi орындау және кәсiптiк шеберлiгiн жетiлдiру үшiн кәсiптiк қызмет саласында қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес бiлiм беру бағдарламалары бойынша теориялық және практикалық бiлiмдi, дағдыларды жаңарту және кәсiби шеберлiгiн жетiлдiру. Қазiргi заман талабына сай жабдықтар мен ұйымдастыру техникаларын сатып алу. Өрт және өнеркәсiп қауiпсiздiгi, қауiптi өндiрiстiк объектiлердегi еңбек қауiпсiздiгi мен оны қорғау, өнеркәсiптік жұмыстардың қауiпсiз жүргiзiлуiн, тау-кен қадағалау және Азаматтық қорғаныс iс-шараларын орындауды қадағалау, өрт сөндiрудi ұйымдастыру саласындағы мемлекеттiк бақылау мен қадағалау.

5. Задачи бюджетной программы: содержание центрального аппарата, Комитета по государственному контролю и надзору в области чрезвычайных ситуаций, Комитета по материальным резервам Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и их территориальных органов для осуществления специальных исполнительных и разрешительных функций в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, государственного материального резерва. Повышение профессиональной квалификации государственных служащих, поддержка компьютерного оборудования и оргтехники в рабочем состоянии. Приобретение современного оборудования и оргтехники. Государственный контроль и надзор в области обеспечения пожарной и промышленной безопасности, безопасности и охраны труда на опасных производственных объектах, надзор за безопасным ведением работ в промышленности, горный надзор и надзор за выполнением мероприятий Гражданской обороны, организация тушения пожаров.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi бағ-
дар-
лама коды
Кiшi бағ-
дарлама-
лардың атауы
Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Төтенше
жағдайлардың алдын алу, жою және мем-
лекеттік
материалдық резерв жүй-
есiн басқару саласындағы
уәкiлеттi
органның
қызметiн
қамтамасыз
ету
2
001
Орталық
органның
аппараты
198 штаттық
бiрлiктi ұстау.
Ресей Федера-
циясының Төтенше жағдайлар
министрлiгі
Азаматтық қор-
ғаныс академиясында оқитын
тыңдаушылардың
және олардың
отбасы мүшеле-
рiнiң жету
орнына және
қайтуына көлiктiк шығындарды
қамтамасыз ету.
Төтенше жағдайлар саласындағы
мерзiмдiк жур-
налдарды шығару, өрт және өнеркәсiп қауiпсiздігі саласындағы нормативтік құжаттарды, соның iшiнде стандарттарды,
ережелердi,
нұсқаулық-
тарды, қағидаттарды,
басшылықтар
мен нұсқауларды
шығару  жөнiндегi қызметтердi
төлеу. Актив-
тердi сатып
алу: ксерокс 2
бiрлiк, факстер
- 3 бiрлiк.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы-
ның Төтенше
жағдайлар
министрлiгi, Қазақстан
Республикасы
Төтенше
жағдайлар
министрлiгiнiң Мемлекеттік
материалдық резервтер комитетi,
Төтенше жағ-
дайлар сала-
сындағы
мемлекеттiк бақылау және
қадағалау
комитетi
3
002
Аумақтық органдардың аппараттары
3812 штаттық
бiрлiктi ұстау.
Азаматтық қор-
ғаныс пен тө-
тенше жағдайлар
жөнiндегi об-
лыстық және
қалалық даярлау
орталықтары
үшiн жабдықтар
мен оқытудың
техникалық
құралдарын:
бейне проектор
- 16 бiрлiк,
цифрлық бейне
камера - 16
бiрлiк; адам-
дарды iздеу
аспаптары - 9
бiрлiк, теледидарлар - 4 бiрлiк сатып алу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы-
ның Төтенше
жағдайлар
министрлiгiнің  аумақтық органдары,
Қазақстан
Республикасы
Төтенше
жағдайлар
министрлiгiнiң Мемлекеттік
материалдық резервтер
комитетi, Төтенше жағдайлар
саласындағы
мемлекеттiк бақылау және
қадағалау
комитетi
4
007
Мемлекеттік қызметшiлер-
дiң білік-
тілігiн
арттыру
Мемлекеттік
қызметшiлердiң
бiлiктілігін көтерудiң
бекiтілген жоспарына сәйкес
мемлекеттiк
қызметшілердiң
біліктілiгiн
көтеру, соның
iшiнде мемле-
кеттiк тілге
оқытуға қызметтердi сатып алу.
Бiлiктілiгiн
көтерудiң курстарын өтетiн
мемлекеттiк
қызметшiлердiң
жылдық орташа
саны - 328
бiрлiк.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы-
ның Төтенше
жағдайлар
министрлiгi, Қазақстан
Республикасы
Төтенше
жағдайлар
министрлiгiнiң Мемлекеттік
материалдық резервтер комитетi
5
008
Мемлекеттiк органдардың ғимараттарын,
үй-жайлары мен құрылыс-
тарын күрделi
жөндеу
Ғимараттар мен
құрылыстарды,
соның iшiнде:
1) Павлодар
қаласы, Бейбітшілiк көшесi, 14 мекен-жайы
бойынша орна-
ласқан Павлодар
облыстық төтенше жағдайлар
жөнiндегi бас-
қармасының
әкiмшілік ғимараты, соның ішінде:
ғимараттың
шатыры мен
қасбетін;
Павлодар облы-
сы, Павлодар
ауданы, Рож-
дественка
ауылы мекен-жай
бойынша ұзақ
сақтаудағы
материалдық-
техникалық
жабдықтау
қоймаларын, N
2, 3, 5, 6
қоймалары,
қарауыл үй-
жайы, өрт ыдысы;
2) Ақтау қала-
сы, 24-шағын
аудан мекен-
жайы бойынша
орналасқан
Маңғыстау
облыстық тө-
тенше жағдай-
лар жөнiндегі
басқармасының
әкiмшілiк ғимараты және гараж блоктары;

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код про-
грам-
мы
Код под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (подпрограммы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
ли-
зации
Ответствен-
ные исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
001
Обеспечение деятельности уполномочен-
ного органа в области
предупрежде-
ния, ликвида-
ции чрезвы-
чайных
ситуаций и управления
системой
государствен-
ного
материального
резерва
2
001
Аппарат центрального органа
Содержание 198 штатных единиц.
Обеспечение
транспортных
расходов к
месту назначе-
ния и обратно
слушателей,
обучающихся
в Академии
гражданской
защиты
Министерства
чрезвычайных
ситуаций
Российской
Федерации, и
членов их
семей.
Оплата услуг
по выпуску
периодических журналов в области чрезвычайных ситуаций, по разработке
нормативных
документов в
области пожарной и
промышленной
безопасности,
в том числе:
стандарты,
правила,
инструкций,
положения, руководства и рекомендаций.
Приобретение
активов:
ксероксов - 2 единицы,
факсов - 3
единицы.
В
тече-
ние года
Министерствопо чрезвы-
чайным ситуациям
Республики Казахстан,
Комитет по
государст-
венным материальным резервам,
Комитет по
государст-
венному
контролю и надзору
в области чрезвычайныхситуаций
Министерствапо чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан
3
002
Аппараты территориаль-
ных органов
Содержание
3812 штатных
единиц.
Приобретение
оборудования
и технических
средств
обучения для
областных и
городских
центров
подготовки по
Гражданской
обороне и
чрезвычайных
ситуаций:
видеопроекто-
ров - 16
единиц,
цифровых
видеокамер -
16 единиц,
приборов
поиска людей -
9 единиц,
телевизоров -
4 единицы.
В тече-
ние года
Территориа-
льные органы
Министерствапо чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан,
Комитета по государст-
венному
контролю и надзору в
области
чрезвычайныхситуаций
Министерствапо чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан
4
007
Повышение
квалификации
государствен-
ных служащих
Приобретение
услуг по
повышению квалификации
государствен-
ных служащих согласно
утвержденному
плану
повышения квалификации
государствен-
ных служащих,
в том числе обучение
государствен-
ному языку.
Среднегодовое
количество
государствен-
ных служащих,
проходящих
курсы
повышения
квалификации -
328 единиц.
В
тече-
ние
года
Министерствопо чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан,
Комитет по государст-
венным материальным резервам
Министерствапо чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан
5
008
Капитальный
ремонт зданий,
помещений и
сооружений
государствен-
ных органов
Оплата работ по капиталь-
ному ремонту
зданий и сооружений в
том числе:
1) администра-
тивного здания
Павлодарского
областного
управления по
чрезвычайным
ситуациям по
адресу: город
Павлодар,
улица Мира, 14, в том числе:
ремонт кровли
и фасада зда-
ния; складов материально-
технического
снабжения
длительного
хранения по
адресу: село Рождественка,
Павлодарского
района,
Павлодарской
области,
хранилищ N 2,
3, 5, 6,
караульного
помещения,
пожарной
емкости;      2) администра-
тивного здания
и гаражных    блоков Мангистауского
областного управления по чрезвычайным ситуациям по
адресу: город Актау,
микрорайон 24;

3) Орал қаласы, Евразия көшесi, 90 мекен-жайы
бойынша орна-
ласқан Батыс
Қазақстан
облыстық төтенше жағдайлар
жөнiндегi бас-
қармасының әкiмшілік
ғимараты;
4) Көкшетау
қаласы, Әуел-
беков көшесi,
87 мекен-жайы
бойынша орна-
ласқан Ақмола
облыстық төтенше жағдайлар
жөнiндегi
басқармасының
әкiмшiлiк
ғимараты;
5) Атырау
қаласы, Әуезов
көшесi, 53-A
мекен-жайы
бойынша орна-
ласқан Атырау
облыстық тө-
тенше жағдай-
лар жөнiндегi
басқармасының
әкiмшілiк
ғимараты;
6) Астана
қаласы, Сары-
арқа көшесi,
89 мекен-жайы
бойынша орна-
ласқан Астана
қаласының тө-
тенше жағдай-
лар жөнiндегi
қалалық басқарманың әкiмшiлiк ғимаратын
күрделi жөндеу
жөніндегі жұ-
мыстарды төлеу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы-
ның Төтенше
жағдайлар
министрлiгiнің
аумақтық
органдары
6
009
Мемлекеттiк органдарды материалдық-
техникалық жарақтандыру
Активтердi
сатып алу:
офистік жиһаз
- 61 комплектi,
жұмсақ жиһаз -
11 комплектi,
офистiк креслолар - 141 бiрлiк, соның iшiнде құны 40 есе айлық есеп-
тегiш көрсет-
кіштерден аз -
130 бiрлiк,
цифрлiк сейф -
10 бiрлiк,
қосу құрылғы-
сымен электр
дабылы - 18
бiрлiк, дизел-
дiк электр
станциясы - 1
бiрлiк, ДР-
140 типiндегi
УКВ-станциясы
- 2 бірлік,
көшiру аппараттары - 16 бiрлiк, факсимилдiк аппарат
- 6 бiрлiк,
ламинатор - 1
бiрлiк, автомобиль ГАЗ 3110 - 10 бiрлiк,
жолаушылар
автобусы - 8
бiрлiк, "Нива"
автомобилi -
12 бiрлiк,
кондиционерлер
- 55 бiрлiк,
дозиметр - 1
бiрлiк, радио
станциялар
(қолға ұстай-
тын, ұшқыр,
алып жүретін,
автомобилдiк
және трангик-
тiк) - 123
бірлік, антенна - 1 бiрлiк, тюнер - 1 бiрлiк, нәр алу блогы - 1 бiрлiк, қуат өлшегiшi - 1 бiрлiк, тораптық сүзгi - 5
бiрлiк, шу
генераторы - 5
бiрлiк, телефон
станциясы - 1
бiрлiк, серiк-
тік байланыс
терминалы - 5
бiрлiк, теле-
тайп - 4 бiр-
лiк, репитер -
2 бiрлiк,
шағын АТС - 2
бiрлiк, Турайя
телефондары -
2 бiрлiк, П-
166 аппаратура
комплектiсi -
1 бiрлік, се-
лектор байла-
нысының пульт-
терi - 2 бiрлiк.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы-
ның Төтенше
жағдайлар
министрлiгi
Қазақстан
Республикасы-
ның Төтенше
жағдайлар
министрлiгiнің
аумақтық
органдары
7
017
Ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеу-
iн қамтама-
сыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-
техникалық
қамтамасыз
ету
Активтердi са-
тып алу:
жергіліктi
топтар үшiн
cервер - 1 бiрлік, офистік
сканер - 16 бiрлік, лазер-
лік түрлi-түсті
принтер - 60
бiрлiк, жергі-
ліктi принтер
- 11 бiрлiк
және есептегiш
техника үшiн
шығыс материалдары, жинақтауыштар мен қосалқы бөлшектер. Телекомму-
никациялық
қызметтер көр-
сету (Интернет
торабына қол
жеткiзу).
Ақпараттық жүйелердi қамту және пайдалану
жөнiндегi қыз-
меттер көрсету,
соның iшiнде:
VFP ортасында
Республикалық
төтенше жағ-
дайлар жөнiн-
дегi автомат-
тандырылған
ақпараттық-
басқару жүйесi
(ТЖ ААБЖ),
Web-технология-лар, геоақпа-
раттық жүйе;
ТЖ ААБЖ регла-
менттiк және
арнаулы мiндеттерiн пайдалану, ТЖА файл-
серверлерiн-
дегi және корпоративтiк сервердегi деректер
базасын әкiм-
дендiру;
серверлердi
әкiмдендiру,
тораптық
операциялық
жүйелердi
қолдау;
компьютерлiк
графика, ТЖА
қызметiн фото
және бейне
қамту. ТЖА
Web-сайтын
қолдау және
дамыту. 45
компьютерге 3
матрицалық
принтерге, 18
лазер принтер-
лерiне, 1
сканерге, 2
қолға алып
жүретiн ком-
пьютерге техникалық қызмет көрсету.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы-
ның Төтенше
жағдайлар
министрлiгi,
Қазақстан
Республикасы-
ның Төтенше
жағдайлар
министрлiгiнің
аумақтық
органдары,
Қазақстан Рес-
публикасы
Төтенше
жағдайлар
министрлiгiнiң Мемлекеттік
материалдық резерв
комитетi

3) администра-
тивного здания
Западно-      Казахстанского областного управления по  чрезвычайным
ситуациям по
адресу: город Уральск, улица
Евразии, 90;  4) администра-
тивного здания
Акмолинского  областного
управления по
чрезвычайным  ситуациям по адресу: город Кокшетау, улица Ауельбекова,
87;
5) администра-
тивного здания
Атырауского  областного
управления по
чрезвычайным  ситуациям по
адресу: город
Атырау, улица Ауэзова, 53-А;
6) администра-
тивного здания
городского
управления по чрезвычайным
ситуациям
города Астаны
по адресу:
город Астана, улица Сары-
Арка, 89.
В
те-
чение
года
Территориа-
льные органы
Министерства
по чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан
6
009
Материально-
техническое
оснащение государствен-
ных органов
Приобретение
активов:
офисной
мебели - 61
комплектов,
мягкой мебели
- 11 комплектов
кресел офисных
- 141 единица,
в том числе
стоимостью
менее 40-
кратных месячных
расчетных
показателей -
130 единиц;
цифровых
сейфов - 10
единиц,
электросирен с устройством запуска - 18
единиц,
дизельных
электростанции
- 1 единица, УКВ-станции
типа ДР-140 -
2 единицы,
копировальных аппаратов - 16 единиц,
факсимильных
аппаратов - 6
единиц, ламинатора - 1 единица,
автомобилей
ГАЗ 3110 -
10 единиц, автобусов пассажирских
- 8 единиц,
автомобилей
"Нива" - 12
единиц,
кондиционеров - 55 единиц, дозиметра - 1
единица,
радиостанции
(носимые,
мобильные,
возимые,
автомобильные
и трангиковые)
- 123 единицы,
антенны - 1 единица, тюнера - 1 единица,
блока питания  - 1 единица,
измерителя
мощности - 1  единица,
фильтров
сетевых - 5 единиц, генераторов шума - 5 единиц,
телефонной станции - 1
единица,
терминалов спутниковой
связи - 5
единиц,
телетайпов -  4 единицы,
репитеров - 2
единицы,
мини АТС - 2
единицы,
телефонов
Турайя - 2
единицы,
комплекта
аппаратуры
П-166 - 1
единица,
пультов
селекторной
связи - 2
единицы.
В тече-
ние
года
Министерствопо чрезвы-
чайным
ситуациям
Республики
Казахстан
Территориа-
льные органы
Министерствапо
чрезвычайнымситуациям
Республики
Казахстан
7
017
Обеспечение
функционирова-ния информационных систем и
информационно-техническое обеспечение государствен-
ных органов
Приобретение активов: сервера для локальных групп - 1 единица,
сканеров офисных - 16 единиц, принтеров лазерных цветных - 60 единиц, локальных принтеров - 11 единиц и расходных материалов,
комплектующих и запасных частей для вычислительно-
го оборудования,
компьютеров - 2 единицы, лазерных принтеров - 2 единицы, источники
бесперебойногопитания - 2 единицы и расходных материалов.
Телекоммуника-
ционные услуги
(доступ к сети
Интернет). Услуги по сопровождению
и
эксплуатации  информационных
систем, в том
числе:   Республиканс-
кой
автоматизиро-
ванной    информационно-управляющей системы по  чрезвычайным ситуациям
(АИУС ЧС) в   среде VFP, Web-технологий геоинформа-
ционной системы;
эксплуатации  регламентных и специальных задач АИУС ЧС,
администриро-
вание баз
данных на
файл-серверах
и
корпоративном
сервере АЧС;
администриро-
вание серверов, поддержка
сетевых
операционных
систем,    компьютерная графика, фото- и видео  сопровождение деятельности АЧС.
Поддержка и сопровождение Web-сайта АЧС.
Техническое
обслуживание
45-ти компьютеров, 3-х матричных принтеров,
18-ти лазерных
принтеров,
1-го сканера,
2-х переносных
компьютеров.
В тече-ние
года
Министерствопо
чрезвычайным
ситуациям
Республики
Казахстан,
Территориа-
льные
органы
Министерства
по
чрезвычайнымситуациям
Республики
Казахстан,
Комитета
по государ-
ственным материальным резервам
Министерства
Республики Казахстан

7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi мен аумақтық органдарына, мемлекеттiк материалдық резервтер комитетiне, Төтенше жағдайлар саласындағы мемлекеттiк бақылау және қадағалау комитетiне жүктелген функцияларды сапалы және уақытында орындау, салааралық үйлестiрудi, сондай-ақ табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, мемлекеттiк материалдық резервтер саласындағы арнайы атқарушылық және шешушi қызметтердi жүзеге асыру. Мемлекеттік қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн кәсiби мемлекеттiк қызметтік талаптарына сай, қазiргi заманғы экономикалық жағдайларға сәйкес арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
55-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше
жағдайларды жоюды ұйымдастыру"
деген 002 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 10115537 мың теңге (он миллиард бiр жүз он бес миллион бес жүз отыз жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтік құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы Бюджеттiк  кодексі , "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" 1996 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Өрт қауiпсiздiгi туралы" 1996 жылғы 22 қарашадағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Авариялық-құтқару қызметi және құтқарушылардың мәртебесi туралы" 1997 жылғы 27 наурыздағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Азаматтық қорғаныс туралы" 1997 жылғы 7 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Заңы , "Мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк сметасы (бюджетi) есебiнен ұсталатын Қазақстан Республикасы органдар қызметкерлерiне еңбек ақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы , "28237, 52859, 68303 әскери бөлiмдерiнiң Қазақстан Республикасы Азаматтық қорғаныс штабына бағыныстылығы туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 6 сәуiрдегi N 264  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң мүлкiн беру туралы жекелеген мәселелер" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 25 маусымдағы N 863  қаулысы ; "Еңбек сiңiрген жылдарына пайыздық үстемеақы төлеу үшiн кәсiби авариялық-құтқару қызметтерi мен құралымдары құтқарушыларының жұмыс стажын есептеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 3 тамыздағы N 1185  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттігiнiң мемлекеттiк мекемелерiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 15 наурыздағы N 400  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң мемлекеттiк мекемелерiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 8 шiлдедегi N 1037  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң мүлкiн беру туралы жекелеген мәселелер" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 13 қаңтардағы N 45  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң "Республикалық дағдарыс орталығы" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 13 қаңтардағы N 40  қаулысы ; "Мемлекеттік мекемелердiң мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын қызметкерлерiнiң және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiнiң еңбегiне ақы төлеу жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы ; "Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерiнiң нысандық киiм-кешектерiнiң үлгiлерi мен тиiстi нормаларын бекiту туралы" 2003 жылғы 15 қаңтардағы N 13 Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң  қаулысы , "Штат санының лимиттерiн бекiту туралы" 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1240 Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң  қаулысы .

7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: качественное и своевременное выполнение возложенных функций на Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, территориальные органы, Комитета по государственным материальным резервам, Комитета по государственному контролю и надзору в области чрезвычайных ситуаций, осуществление межотраслевой координации, а также специальных исполнительных и разрешительных функций в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, государственного материального резерва. Повышение профессионального уровня государственных служащих согласно требованиям профессиональной государственной службы в соответствии с современными экономическими условиями.
Приложение 55
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
002 "Организация ликвидации чрезвычайных ситуаций
природного и техногенного характера"
на 2005 год
1. Стоимость: 11075739 тысяч тенге (одиннадцать миллиардов семьдесят пять миллионов семьсот тридцать девять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года
"О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности"; Закон Республики Казахстан от 27 марта 1997 года "Об аварийно-спасательных службах и статусе спасателей"; Закон Республики Казахстан от 7 мая 1997 года "О гражданской обороне"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан"; постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 6 апреля 1993 года N 264 "О подчинении воинских частей 28237, 52859, 68303 штабу Гражданской обороны Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1999 года N 863 "Отдельные вопросы о передаче имущества Министерства обороны Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года N 1185 "Об утверждении Правил исчисления стажа работы спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований для выплаты процентных надбавок за выслугу лет"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2000 года N 400 "О создании государственных учреждений Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям";  постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2000 года N 1037 "О создании государственных учреждений Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2001 года N 45 "Отдельные вопросы о передаче имущества Министерства обороны Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2001 года N 40 "О создании государственного учреждения "Республиканский кризисный центр" Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 13 "Об утверждении образцов и норм положенности форменного специального обмундирования сотрудников органов Государственной противопожарной службы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года N 1240 "Об утверждении лимитов штатной численности".

3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: төтенше жағдай қаупi төнген және туындаған жағдайда Қазақстан Республикасының халқын, шаруашылық жүргiзушi объектiлерiн және аумақтарын қорғау, төтенше жағдайларға дер кезiнде мән беру, төтенше жағдайлар туралы ақпарат қабылдау және өңдеу, ұдайы әзiрлiктегi авариялық-құтқару күштерi мен төтенше жағдайларды жою құралдарын тұрақты және үздiксiз басқаруды қамтамасыз ету. Селдiң, қар көшкiнiнiң, жар көшкiнiнiң, опырылып құлаудың алдын алу және олардың зардаптарын жою, сел құбылыстары мен жер сiлкiнiсiн болжау, селден қорғау құрылыстарын пайдалануды, Қазақстан Республикасының халқын, шаруашылық жүргiзушi объектiлерiн және жерiн қауiптi табиғи құбылыстардың (сел тасқыны, қар көшкiнi, жар көшкiнi, опырылып құлау, қатты жер сiлкiнiсi) әсерiнен сенiмдi қорғауды қамтамасыз ету, олардың зардаптарын жоюды ұйымдастыруға және жүргiзуге қатысу. Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған және оларды жою кезiнде олардың тұрақты жұмыс істеуі үшiн республикалық шұғыл құтқару отрядын, әскери бөлiмдердi, "Қазселденқорғау" мемлекеттiк мекемесiн, өңiрлiк аэромобильдi авариялық-құтқару отрядтарын қажетті жабдықтармен, автокөлiкпен, керек-жарақпен жарақтандыру. Құтқару бөлiмшелерiн төтенше жағдайлар аймағында авариялық құтқару жұмыстарын жүргiзуге трансшекаралық сипаттағы төтенше жағдай туындаған кезде өзара iс-қимыл ұйымдастыруға оқытып үйрету, өpт қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жетілдіру, өрттің алдын алу және жою, шаруашылық және тұрғын үйлер объектiлерiн өртке қарсы қорғауды күшейту. Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларда халыққа шұғыл көмек көрсету. Төтенше жағдайлардан зардап шеккен халықтың алғашқы тiршiлігін қамтамасыз етуге арналған тiршiлiктi қамтамасыз ету құралдарының және материалдық құралдардың қорларын құру. Метеостанция-3 аяқталмаған құрылыс объектiсiн сақтауды қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мiндеттерi: бейбiт уақытта төтенше жағдайларда iс-қимыл жасауға жоғары әзiрлiктi қамтамасыз ету, жедел мән бейбiт уақытында төтенше жағдайларда iс-қимыл жасауға жоғары әзiрлiктi қамтамасыз ету, жедел мән беру апат ауданына және алға қойылған жауынгерлiк мiндеттi орындау аудандарына авариялық-құтқару қызметтерiн дер кезiнде апару, iздестiру-құтқару және төтенше жағдайлардың зардаптарын жою жөнiндегi басқа да шұғыл жұмыстарды жедел жүргiзу, жүрiп-тұру қиын аудандарда, күрделiлiгi жоғары объектiлерде құтқару және iздестiру-құтқару жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу, дүлей зiлзаланың, аварияның және апаттың салдарынан зардап шеккендерге шұғыл жәрдем көрсету, төтенше жағдай туралы радиомобильдi, радиотелефон, транкiлi, спутниктiк байланыс түрлерi арқылы дер кезiнде және тұрақты ақпарат қабылдау, алынған ақпаратты жедел өңдеу, авариялық-құтқару күштерi мен төтенше жағдайларды басқару пункттерi жедел қызметкерлерiнiң тәулiк бойы кезекшiлiгiн қамтамасыз ету, табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою саласында мемлекеттiк басқару органдарымен үздiксiз және тиiмдi байланысты қамтамасыз ету. Республикалық және аймақтық жедел құтқару отрядтарының тиiмдi қызметiн, әскери бөлiмдердiң тұрақты жұмысын, табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жою жөнiндегi тиiмдi iс-қимыл үшiн авариялық-құтқару құралдарымен, жабдықтармен, құрал-саймандармен және автокөлiк техникасымен қамтамасыз ету. Бақылау және хабарлау қызметтерiнiң жұмысын, селден қорғау құрылыстарына ағымдағы жөндеу жүргiзудi, әуешолу жұмыстарын, мұзарт көлдерді ағызып жiберу жөнiндегi алдын алу жұмыстарын, қар көшкiнiн алдын ала түсiру жөнiндегi жарылыс жұмыстарын, жер сiлкiнiсiн қысқа мерзiмде болжауды қамтамасыз ету жөнiндегi ғылыми-болжау жұмыстарын, бақылау және хабарлау посттарын ұстауды қамтамасыз ету. Күрделi ауа-райы мен географиялық жағдайларда, күрделiлiгi жоғары объектiлерде құтқару бөлiмшелерiнiң практикалық сабақтары мен жаттығуларын ұйымдастыру және жүргізу, дүлей зiлзаланың, авария мен апаттың салдарынан зардап шеккендерге шұғыл жәрдем көрсету жөнiнде сабақтар ұйымдастыру және өткiзу, табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың зардаптарын жою кезiнде авариялық-құтқару құралдарын пайдалануға үйрету. Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған кезде дер кезiнде мән беру үшiн тiкұшақтарды тиiмдi, ұтымды пайдалану. Шатыр лагерлерiн құруға арналған материалдық құралдар сатып алу. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік өртке қарсы қызметiн дамыту және жетiлдiру бойынша перспективалық iс-шараларды әзiрлеу, кадрлық әлеуеттi нығайту, өрт сөндiрушiлердiң құқықтық қорғалуын (кәсiби iрiктеу бойынша стандарттар мен құралдар жүйесiн құру) қамтамасыз ету, жинақтаудың балама нысандарын eнгізу), арнаулы өрт сөндiру бөлiмдерiнiң торабын құру және дамыту, өртке қарсы қызметтiң ұйымдық құрылымын жетiлдiру (жаңа функциясымен сәйкес қайта құру), өрттен зардап шеккен Мемлекеттік өртке қарсы қызметi қызметкерлерiнiң әлеуметтiк қорғалуын нығайту, азаматтардың өлiмi мен жарақат алуын азайту жөнiндегi шараларды қамтамасыз ету. Метеостанция-3 аяқталмаған құрылыс объектiсiн сақтауды қамтамасыз ету жөнiндегi iс-шараларды ұйымдастыру.

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: защита населения, хозяйственных объектов и территории Республики Казахстан при угрозе и возникновении чрезвычайных ситуаций, своевременное реагирование на чрезвычайные ситуации, прием и обработка информации о чрезвычайных ситуациях, обеспечение устойчивого и непрерывного управления аварийно-спасательными силами постоянной готовности и средствами ликвидации чрезвычайных ситуаций. Предупреждение селей, снежных лавин, оползней, обвалов и ликвидация их последствий, прогнозирование селевых явлений и землетрясений, обеспечение эксплуатации селезащитных сооружений, мониторинга и контроля над селеопасными объектами и селевыми потоками, надежной защиты населения, хозяйственных объектов и земель Республики Казахстан от воздействия опасных природных явлений (селевые потоки, снежные лавины, оползни, обвалы, сильные землетрясения), участие в организации и проведении ликвидации их последствий. Оснащение Республиканского оперативно-спасательного отряда, оперативно-спасательных служб, воинских частей, региональных аэромобильных аварийно-спасательных отрядов, государственного учреждения "Казселезащита", государственных учреждений противопожарной службы необходимым оборудованием, автотранспортом, снаряжением для их устойчивого функционирования при возникновении и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера. Обучение спасательных подразделений ведению аварийно-спасательных работ в зонах чрезвычайных ситуаций, организации взаимодействия при возникновении чрезвычайных ситуаций трансграничного характера, усовершенствование работы в области пожарной безопасности, предупреждения и ликвидации пожаров, повышению противопожарной защиты объектов хозяйствования и жилых домов. Оперативное оказание помощи населению в условиях чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера. Создание запасов средств жизнеобеспечения и материальных средств, предназначенных для первичного жизнеобеспечения пострадавшего от чрезвычайных ситуаций населения. Обеспечение сохранности незавершенного строительства объекта "Метеостанция-3".
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение высокой готовности к действиям в чрезвычайных ситуациях мирного времени, быстрое реагирование, своевременное выдвижение аварийно-спасательных служб в районы бедствия и районы выполнения поставленных боевых задач, оперативное проведение поисково-спасательных и других неотложных работ по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, организация и проведение спасательных и поисково-спасательных работ в труднодоступных районах, на объектах повышенной сложности, оказание неотложной помощи пострадавшим в результате стихийных бедствий, аварий и катастроф, своевременный и стабильный прием информации о чрезвычайных ситуациях посредством радиомобильной, радиотелефонной, транковой, спутниковой видами связи, оперативная обработка полученной информации, обеспечение круглосуточного дежурства оперативных работников на пункте управления аварийно-спасательными силами и чрезвычайными ситуациями, обеспечение непрерывной и эффективной связи с органами государственного управления в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера. Обеспечение эффективной деятельности Республиканского оперативно- спасательного отряда, региональных аэромобильных оперативно-спасательных отрядов, оперативно-спасательных служб, устойчивое функционирование воинских частей, обеспечение аварийно-спасательным инструментом, оборудованием, снаряжением и автомобильной техникой, развитие и укрепление материально-технической базы противопожарной службы для эффективной деятельности по ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера. Обеспечение функционирования служб наблюдения и оповещения, проведение текущего ремонта селезащитных сооружений, аэровизуальные работы, превентивные работы по опорожнению моренных озер, взрывные работы по профилактическому спуску снежных лавин, научно- прогнозная работа по обеспечению краткосрочных прогнозов землетрясений и определению гидрометеорологических характеристик бассейнов селеопасных объектов, содержание постов наблюдения и оповещения. Организация и проведение практических занятий и тренировок спасательных подразделений в сложных климатических и географических условиях, на объектах повышенной сложности, организация и проведение занятий по оказанию неотложной помощи пострадавшим в результате стихийных бедствий, аварий и катастроф, обучение пользованию аварийно-спасательным инструментом при ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера. Эффективная и рациональная эксплуатация вертолетов для своевременного реагирования при возникновении чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера. Приобретение материальных средств, предназначенных для создания палаточного лагеря. Организация мероприятий по обеспечению сохранности незавершенного строительства объекта "Метеостанция-3".

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi бағ-
дарлама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске асыру мер-
зiмi
Жауапты орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Табиғи
және тех-
ногендік
сипаттағы
төтенше
жағдай-
ларды
жоюды
ұйымдас-
тыру
2
100
Республи-
калық
жедел
құтқару
жасағы
"Республикалық
жедел-құтқару
отряды" (штат
саны 56 бiрлiк)
мемлекеттік
мекемесін ұстау.
Сатып алулар:
"Иртыш" тау-кен
барлау жоғарғы
өтiмдi автомоби-
лі - 1 бiрлiк,
жедел-көмекші
автомобилі (өзi
түсiргiш КамАЗ)-
1 бірлік, (СГУ)
дабыл қаққыш
дауыс күшейткiш
құрылғысы - 10
бірлік, электр-
мен дәнекерлеуші
алып жүретiн аг-
регат (автомо-
билдiк) - 4
бірлік, жедел-
құтқару автомо-
бильдерiне құрыл-
ғылар үшiн авто-
жүктемелер - 8
бiрлiк, палатка-
лар 6, 20, 40
орындық - 9 бiр-
лiк, жедел-құт-
қару автомобиль-
дерiнiң жабдық-
тары үшін жарық-
тандыру комплек-
тiсi - 9 бiрлiк,
суға сүңгу киiм-
кешек жарақтары
- 30 бiрлiк,
соның iшiнде
құрғақ типтi су
костюмi - 15
бiрлiк, құрғақ
типтi суға сүңгу
комплектiсi - 5
бірлік, ылғал
типті суға сүңгу
комплектiсi - 7
бiрлiк, фотоап-
парат - 1 бірлік,
бейне камера - 1
бірлiк, су астын-
да суретке түсiру
үшiн жарықтан-
дыру комплектісі
- 1 бiрлiк; тау
шаңғысы комплек-
тісi - 10 бiрлiк,
спорттық трена-
жерлар - 3 бiрлiк, көшпелi
электр жылу
желдеткiштерi -
2 бiрлiк.
Жыл бойы
"Республикалық
жедел-құтқару
отряды"
мемлекеттiк
мекемесi
3
101
Әскери
бөлiмдер
Әскери бөлiмдердi
ұстау (штат саны
- 1202 бiрлiк,
соның iшiнде 929
шұғыл мерзiмдiк
әскери қызметшi).
Активтердi сатып
алулар:
автокөлiк - 15
бiрлiк, соның
iшiнде: УАЗ сани-
тарлық автомобилi
- 1 бiрлiк, КамАЗ
жүк) - 7 бiрлiк, УАЗ 31514 (жеңiл)
- 5 бiрлiк, ава-
риялық құтқарушы
УАЗ - 1 бiрлiк,
ПАЗ автобусы - 1
бiрлiк, радио
байланыс құрал-
дары - 19 бiрлiк,
соның iшiнде:
УКВ ұшқыр радио
станцияларының
комплектiсі - 14
бiрлiк, қуатты
күшейткiш - 2
бiрлiк,  УКВ
автомобиль радио
станциясы - 3
бiрлiк; компью-
терлiк және кө-
бейткiш техника
- 2 бiрлiк, соның
iшiнде: лазерлік
принтер - 1 бiр-
лiк, компьютер -
1 бiрлiк; сазды
үрмелi оркестр
үшiн музыкалық
аспаптар - 16
бiрлiк, сазды
орталық - 1 бiрлiк; авариялық
құтқарушы құралы
- 1 бiрлiк, авто
көлiктерге қызмет
көрсету жабдығы
- 2 бiрлiк.
Төтенше жағдайлар
кезiнде зардап
шеккен халыққа
арналған лагерь-
лердi жайғастыру
үшiн жедел
резервтi сатып
алу: автокөлiк -
14 бiрлiк, соның
iшiнде: НИВА - 2
бiрлiк, КамАЗ -
3 бiрлiк, автомо-
биль шассиiндегi
тоңазытқыш (жүк)
- 1 бiрлiк, ЗИЛ
автоцистерналары
- 2 бiрлiк, тiр-
кеме цистерналар
- 2 бiрлiк, МАЗ
отын құюшысы
(жүк) - 1 бiрлiк,
тiркеме - 3
бiрлік, авариялық
құтқарушы және
өрт сөндiру маши-
налары - 7 бiр-
лiк, соның iшiнде:
залалсыздандырғыш
себiзгi автомоби-
лi (жүк) - 2 бiрлiк, су таза-
лағыш қондырғысы
бар "ТАЗА" автомобилi (жүк)
- 1 бiрлiк, КамАЗ
өрт сөндiру авто-
машинасы (жүк) -
1 бiрлiк, УАЗ
санитарлық авто-
машинасы - 2
бiрлiк, ассени-
зациялық ГАЗ
машинасы (жүк) -
1 бiрлiк;
палаткалар - 215
бiрлiк, электр
бензин агрегаты
- 2 бiрлiк, су
құюға арналған
ыдыс - 25 бiрлiк,
далалық жабдық-
тағы ас үй - 8
бiрлiк.
N 52859 әскери
бөлiмiнiң үй-
жайын (ғимараттар
мен құрылыстар)
күрделi жөндеу.
Жыл
бойы
28237, 68303,
52859 Әскери
бөлiмдерi
мемлекеттiк мекемелерi
4

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код про-
грам-
мы
Код под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (под-
программы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
ли-
зации
Ответствен-
ные исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
002
Организация
ликвидации
чрезвычайных
ситуаций
природного и
техногенного
характера
2
100
Республикан-
ский оперативно-
спасательный отряд"
Содержание
государствен-
ного
учреждения
"Республикан-
ский
оперативно-
спасательный
отряд (штатная
численность -
56 единиц).
Приобретение:
автомобиля
горно-разведы-
вательного
повышенной
проходимости
"Иртыш" - 1 единица,
автомобиля
оперативно-
вспомогатель-
ного (КамАЗ- самосвал) - 1
единица,
сигнального
громкоговоря-
щего устройства
(СГУ) - 10 единиц,
электросвароч-
ного
переносного
агрегата
(автомобильный)
- 4 единицы,  автобагажников
для оперативно-
спасательных
автомобилей -
8 единиц,
палаток 6, 20, 40 местных
- 9 единиц,
комплект
освещения для
оборудования
оперативно-
спасательных
автомобилей
- 9 единиц,
водолазных
снаряжений -
30 единиц, в
том числе:
гидрокостюм
сухого типа
- 15 единиц,
водолазный
комплект
сухого типа -
5 единиц,
водолазный
комплект
мокрого типа
- 7 единиц,
фотоаппарат -
1 единица
видеокамера -
1 единица,
комплект
освещения для
подводной
съемки - 1
единица;
горнолыжного
комплекта -
10 единиц,
спортивного
тренажера - 3
единицы,
переносного
тепловентиля-
тора
электрического
- 2 единицы.
В те-
че-
ние
года
Государст-
венное учреждение
"Республи-
канский
оперативно-
спасательный
отряд"
3
101
Воинские части
Содержание
воинских частей
(штатная чис-
ленность - 1202
единиц, в том
числе 929
единиц военно-
служащих срочной службы).
Приобретение активов:
автотранспорта - 15 единиц,
в том числе:
санитарный
автомобиль
УАЗ - 1
единица,
КамАЗ(грузовой)- 7 единиц,
УАЗ 31514
(легковой) - 5
единиц,
аварийно-
спасательный
автомобиль
УАЗ - 1 единица,
автобус ПАЗ -
1 единица;
средств радио-
связи - 19 единиц, в том числе:
УКВ радио-
станция
мобильная в
комплекте - 14
единиц,
усилитель
мощности - 2
единицы,
автомобильная
радиостанция
УКВ - 3
единицы;
компьютерной
и множительной техники - 2
единицы, в том числе: принтер  лазерный - 1
единица,
компьютер - 1 единица;
музыкальных
инструментов
для духового
оркестра - 16
единиц,
музыкального
центра - 1
единица,
аварийно-
спасательного
инструмента - 1
единица,
оборудования
для обслуживания
автотранспорта
- 2 единицы.
Приобретение
оперативного
резерва для
развертывания
палаточного
лагеря для
пострадавшего
населения при
чрезвычайных
ситуациях:
автотранспорта
14 единиц,
в том числе:
НИВА - 2
единицы, КамАЗ - 3 единицы,
рефрижератор
на
автомобильном
шасси (грузовой) - 1
единица,
автоцистерна
ЗИЛ - 2 единицы,
цистерна
прицепная -
2 единицы,
топливозаправ-
щик МАЗ
(грузовой) - 1
единица,
прицеп - 3
единицы;
аварийно-
спасательных и
пожарных машин - 7 единиц,
в том числе:
дезинфекционный
душевой
автомобиль (грузовой) - 2
единицы,
автомобиль с
установкой по
очистке
воды "ТАЗА" (грузовой) - 1
единица,
пожарная автомашина КамАЗ
(грузовая) - 1 единица,
санитарная
автомашина УАЗ
- 2 единицы,
ассенизаторская
машина ГАЗ
(грузовая) - 1
единица; палаток - 215 единиц,
электробензо-
агрегата - 2
единицы,
емкости для
воды - 25
единиц,
кухонного
полевого оборудования -
8 единиц.
Капитальный
ремонт
помещений
(зданий и сооружений)
воинской части
52859.
В тече-
ние года
Государст-
венные
учреждения Войсковые
части 28237,
68303, 52859
4

102
Аэромоби-
льдi
өңiрлiк
жедел-
құтқару
жасақтары
Орталық өңiрлiк
жедел-құтқару
отряды (штат
саны 40 бiрлiк),
Батыс өңiрлiк
жедел-құтқару
отряды (штат
саны 32 бiрлiк),
Шығыс өңiрлiк
жедел-құтқару
отряды (штат
саны 32 бiрлiк),
Солтүстiк өңiрлiк
жедел-құтқару
отряды (штат
саны 32 бiрлiк),
Оңтүстiк өңiрлiк
жедел-құтқару
отряды (штат
саны 32 бiрлiк)
мемлекеттiк
мекемелерiн
ұстау.
Сатып алу: компьютер - 6
бiрлiк, ноутбук
- 2 бiрлiк;
цифрлы фотоаппа-
рат - 1 бiрлiк,
қайық - 1 бiрлiк,
суға сүңгу киiм-
кешек жарақтары
- 1 бiрлiк, алып
жүретін радио-
станция - 21
бiрлiк, дауыс-
күшейткiш дыбыс
құрылғысы - 5
бiрлiк, автомо-
бильдер - 7 бiр-
лiк, соның
iшiнде: КамАЗ
(жүк) - 5 бірлік,
Нива (жеңiл) - 1
бiрлiк, тiркеме
- 1 бiрлiк;
байланыс құрал-
дары - 6 бiрлiк,
химиялық қорғаныш
комплектiсi - 15
бiрлiк, "Тайга"
маркалы қарда
жүргішi - 1
бiрлiк, авария-
лық-құтқару
құралдары мен
жабдықтары - 89
бiрлiк, электр
станциясы - 5
бiрлiк, катамаран
- 1 бiрлiк,
стационарлық
радио станциялар
- 2 бiрлiк.
Жыл
бойы
Орталық  өңірлік
жедел-құтқару
отряды,
Батыс өңiрлiк
жедел-құтқару
отряды,
Шығыс өңiрлiк
жедел-құтқару
отряды,
Солтүстiк
өңiрлiк
жедел-құтқару
отряды,
Оңтүстiк өңiрлiк
жедел-құтқару
отряды
мемлекеттiк мекемелерi.
5
103
Республи-
калық
дағдарыс
орталығы
"Республикалық
дағдарыс орта-
лығы" мемлекеттiк
мекемесiн (штат-
тық саны 25
бірлiк) ұстау.
Активтердi сатып
алу: сөйлесiм-
дердi тiркеу
және жазу жүйесi
мүмкiндiгiн
жаңарту және
кеңейту үшін
"Ольха" шатыры -
1 бiрлiк, бейне
қамту және ілеспе
аудармамен қам-
тамасыз ететiн
конференц-жүйесі
- 1 бiрлiк,
телефон желiсiн
радио ұзартқышы
- 2 бiрлiк, алыс
байланыстық ра-
диотелефон - 2
бiрлiк, радиомик-
рофон - 2 бiрлiк,
(поли экран)
бейнеқабырға - 1
бiрлiк, мульти-
медиялық бейне
проектор - 2 бiр-
лiк, жылжымалы
басқару пунктi -
1 бiрлiк, компью-
терлер - 11
бiрлiк, ноутбук-
тер - 13 бiрлiк,
мониторлар - 3
бiрлiк.
Жыл
бойы
"Республикалық
дағдарыс
орталығын" мемлекеттiк
мекемесi
6
104
Қазсел-
денқорғау
"Қазселденқорғау"
ММ (штат саны
540 бiрлiк).
1) Алматы, Шығыс
Қазақстан, Оң-
түстiк Қазақстан
облыстарындағы
он жетi гидротех-
никалық құрылыс-
тардың, гидроло-
гиялық посттар-
дың, диспетчерлiк
пункттердiң, сей-
смополигондардың
және бөгеттердiң
ағымдағы жөндеуiн
жүргізу, байқау
және хабарлау
посттарын ұстау,
аэровизуалды
жұмыстар, мұзарт
көлдердi ерiту
бойынша нақтылы
жұмыстар, жер
сiлкiнiстерiнiң
қысқа мерзiмдiк
болжаулары бой-
ынша ғылыми-бол-
жамдық жұмыстар,
сел көшкiндерi
және жар сел
көшкiндерiн
профилактикалық
түсiру бойынша
жарылыс жұмыстары.

102
Аэромобильныерегиональные
оперативно-
спасательные
отряды
Содержание государственных учреждений:
Центральный
региональный
оперативно-
спасательный
отряд
(штатная чис-
ленность - 40 единиц),
Западный
региональный
оперативно-
спасательный
отряд (штатная
численность -
32 единицы),
Восточный
региональный
оперативно-
спасательный
отряд
(штатная чис-
ленность - 32
единицы),
Северный
региональный
оперативно-
спасательный
отряд (штатная
численность -
32 единицы),
Южный
региональный
оперативно-
спасательный
отряд, (штатная
численность - 32 единицы).
Приобретение:
компьютеров -
6 единиц,
ноутбуков -
2 единицы;
цифрового
фотоаппарата - 1 единица, лодка - 1 единица, водолазного
снаряжения - 1 единица,
радиостанций
носимых - 21 единица, сигнального
громкоговори-
тельного
устройства - 5 единиц,
автомобилей - 7
единиц, в том числе: Камаз (грузовой) - 5 единиц,
Нива(легковая) - 1 единица,
прицеп - 1
единица;
средств связи - 6 единиц, комплектов
химической
защиты - 15
единиц,
снегохода
марки "Тайга" - 1 единица, аварийно-
спасательных
инструментов и оборудования -
89 единиц,
электростанций
- 5 единиц,
катамарана - 1
единица,
радиостанций
стационарных - 2 единицы.
В тече-ние года
Государст-
венные
учреждения
Центральный
региональныйоперативно-
спасательныйотряд,
Западный
региональныйоперативно-
спасательный
отряд,
Восточный
региональный
оперативно-
спасательный
отряд,
Северный
региональныйоперативно-
спасательныйотряд,
Южный
региональныйоперативно-
спасательный
отряд
5
103
Республикан-
ский
кризисный
центр
Содержание государственно-го учреждения
"Республиканс-
кий кризисный
центр" (штатная
численность -
25 единиц).
Приобретение
активов:
плато "Ольха"
для модерни-
зации и
расширения
возможности
системы
регистрации и
записи
переговоров -
1 единица, конференц- системы с
обеспечением
видео
сопровождения
и синхронного
перевода - 1
единица,
радиоудлинителя
телефонной
линии - 2
единицы,
радиотелефона
дальней связи
- 2 единицы,
радиомикрофона
- 2 единицы,
видеостены
(полиэкран) -
1 единица,
мультимедийного
видеопроектора
- 2 единицы,
передвижного
пункта
управления - 1
единица,
компьютеров -
11 единиц,
ноутбуков - 13
единиц,
мониторов - 3
единицы.
В тече-
ние
года
Государст-
венное
учреждение
"Республи-
канский
кризисный
центр"
6
104
Казселезащита
Содержание ГУ
"Казселезащита"
(штатная
численность в
количестве 540
единиц).
1) проведение
текущего
ремонта
семнадцати
гидротехничес-
ких сооружений,
гидрологических
постов,
диспетчерских
пунктов,
сейсмополигонов
и плотин в
Алматинской,
Восточно-
Казахстанской,
Южно-
Казахстанской
областях,
содержание
постов
наблюдения и
оповещения,
аэровизуальные
работы,
превентивные
работы по
опорожнению
моренных озер,
научно-
прогностическиеработы по
обеспечению
краткосрочных
прогнозов
землетрясений,
взрывные
работы по
профилактичес-
кому спуску
снежных лавин
и по селевым
потокам,
оползням.

2) активтердi
сатып алулар:
геодезиялық,
гидрометрология-
лық аспаптар
және картогра-
фиялық материал-
дар (жауын-
шашынды өлшегiш,
плювиограф,
гидрометрикалық
вертушка,
психрометр) - 21
бiрлiк, байланыс
және жабдықтар
құралдары - 332
бiрлiк, соның
iшiнде: радио
станциялар - 180
бiрлiк, аккум-
ляторлар - 146
бiрлiк, репитор-
лар - 6 бiрлiк;
құрылыс техникасы
және автокөлiк -
17 бiрлiк, соның
iшiнде:
тракторлар - 4
бiрлiк, экскава-
тор - 3 бiрлiк,
седелдiк тягач -
1 бiрлік, седель-
дiк трал - 1
бiрлiк, автомо-
биль Нива - 1
бiрлiк, ГАЗ 33082
- 5 бiрлiк, УАЗ
31152 - 1 бiрлiк,
қардан тазалағыш
- 1 бiрлiк;
ұйымдастыру
техникасы және
жабдықтар - 124,
бiрлiк, соның
iшiнде: көшiру
аппараты - 10
бiрлiк, компью-
терлер - 25
бiрлiк, принтер
- 22 бiрлiк,
ноутбук - 4
бiрлiк, факси-
милдiк аппарат -
10 бiрлiк, түпте-
гiш аппарат - 8
бiрлiк, бейне
камера -5 бiрлiк,
фотоаппарат - 5
бiрлiк, теледи-
дарлар - 5
бiрлiк, серiктiк
телефоны Турая -
4 бiрлiк, жұмысшы
станциясы - 5
бiрлiк, серверлер
- 9 бiрлiк,
маршрутизатор -
4 бiрлiк, түрлi
түсті плоттер - 1
бiрлiк, офистiк
сканер - 4
бiрлiк, проектор
- 1 бiрлiк, тораптық жабдық
HUB - 2 бiрлiк.
Жыл
бойы
"Қазселденқор-
ғау" мемлекет-
тік мекемесі
7
105
Төтенше
жағдай-
ларды
ескерту
және
жоюды
қамтама-
сыз ету
үшiн
арнайы
техника-
лық жаб-
дықтардың
дайынды-
ғын ұйым-
дастыру
Жанар-жағар май
материалдарын
сатып алу, ЖЖМ
сақтағаны үшiн
қызметтер көрсе-
ту, Астана қала-
сы және Алматы
қаласы әуежайла-
рында орын-тұ-
рақтарды жалдау,
7 бiрлiк әуе
техникасын пай-
далану және
техникалық қыз-
мет көрсету,
соның iшiнде 6
тiкұшақ және 1
ұшақ, 1 ұшақты
күрделі жөндеу
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы-
ның Төтенше
жағдайлар
жөніндегі
министрлiгi
8
106
"Қазқұт-
қару"
бөлiмшесi
құтқару-
шыларыныңжыл сай-
ынғы pec-
публика-
лық (ха-
лықара-
лық)
жиын-се-
минарын
өткiзу
7 күн iшiндегi
семинар-жиындарды
өткiзу жөніндегі
iс-шараларды
қамтамасыз ету,
соның iшiнде:
өзге және кеңсе
заттарын, жанар
-жағар май мате-
риалдарын сатып
алу, семинар-
жиындарға
қатысушылардың
тамағы, вымпел-
дер, дипломдар,
бейдждер, сыйлық-
тарды сатып алу,
сыйлықтарға гравирлiк жазулар
жасату.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Төтенше
жағдайлар
жөніндегі
министрлiгi
9
107
Өрт
сөндiру
қызметi
Мемлекеттік өртке
қарсы қызметi
мемлекеттік меке-
месiн ұстау (штат
саны 15200 бiр-
лiк).
Активтердi сатып
алулар: өрт сөн-
дiру үшiн авто-
цистерна - 15
бiрлiк, баспал-
дақты телескоптық
көтергiш - 4
бiрлiк.
Жыл
бойы
"Өрт сөндiру және жедел-
құтқару
қызметтерi"
мемлекеттiк
мекемесi
10
108
Жедел
құтқару
қызметi
Жедел құтқару қызметi мемлекет-
тiк мекемелерiн
ұстау (штат саны
- 285 бiрлiк).
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдай-
лар министрлiгi-
нiң Ақтөбе
қаласындағы
жедел-құтқару
отряды" мемлекет-
тiк мекемесi,
"Қазақстан Рес-
публикасы Төтенше
жағдайлар министрлiгiнiң
Екiбастұз қала-
сындағы жедел-
құтқару отряды"
мемлекеттiк
мекемесi, "Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрлiгiнiң
Қарағанды қала-
сындағы жедел-
құтқару отряды"
мемлекеттiк
мекемесi, Қазақстан
Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрлiгiнiң
Қызылорда
қаласындағы
жедел-құтқару
отряды" мемлекет-
тiк мекемесi,
"Қазақстан
Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрлiгiнiң
Павлодар қаласын-
дағы жедел-құт-
қару отряды"
мемлекеттік
мекемесi, "Қазақстан
Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрлiгiнiң
Орал қаласындағы
жедел-құтқару
отряды" мемлекет-
тiк мекемесi,
"Қазақстан
Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрлігінiң
Шымкент қаласын-
дағы жедел-құт-
қару отряды
мемлекеттiк
мекемесi. Сатып
алулар: Газель -
1 бiрлiк, УАЗ -
1 бiрлiк, ВАЗ -
1 бiрлiк авто-
мобилдерi, КВ-Р/С
комплектідегі -
1 бiрлiк, алып
жүретiн радио-
станция КB-P/C
- 1 бiрлiк, алып
жүретiн УКВ-Р/С
Motorola - 4
бiрлiк,
электростанция
lifan 5 gf-4 - 1
бiрлiк,
автомашина МАЗ
"Эвакуатор" - 1
бiрлiк, су
сүңгуiрiнiң
жарақтары - 1
бiрлiк, шлангілі
газге қарсы
құралдар - 1
бiрлiк, гидравли-
калық авариялық-
құтқару құралдары
комплектiде - 1
бiрлiк, қызметтік
иттер - 4 бiрлiк
және авариялық-
құтқару жарақтары
мен арнаулы
жабдықтар.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Төтенше
жағдайлар
министрлiгiнiң
Ақтөбе
қаласындағы жедел-құтқару отряды"
мемлекеттiк мекемесi,
Екiбастұз
қаласындағы Жедел-құтқару отряды
мемлекеттiк мекемесi,
Қарағанды
қаласындағы
"Жедел-құтқару
отряды"
мемлекеттiк мекемесi, Қызылорда
қаласындағы "Жедел-құтқару
отряды"
мемлекеттiк мекемесi, Павлодар
қаласындағы "Жедел-құтқару
отряды"
мемлекеттік мекемесi, Орал қаласын-
дағы
жедел-құтқару
отряды"
мемлекеттiк мекемесi, Шымкент
қаласындағы
жедел-құтқару
отряды
мемлекеттiк мекемесi.
11

2) приобретение
активов:
геодезических,
гидрометрологи-
ческих приборов
и картографи-
ческого
материала - 21
единица
(осадкомер,
плювиограф,
гидрометричес-
кая вертушка,
психрометр),
средств связи
и оборудования
- 332 единицы,
в том числе:
радиостанция - 180 единиц, аккумулятора - 146 единиц, репитора - 6 единиц;
строительной
техники и
автотранспорта
- 17 единиц,
в том числе: трактор - 4
единицы,
экскаватор - 3
единицы,
седельный тягач
- 1 единица,
трал седельный - 1 единица,
автомобиль Нива Ваз 21310 - 7 единиц,
УАЗ 31152 - 1
единица,
снегоочиститель - 1 единица; оргтехники
и оборудования - 124 единицы, в том числе:
копировальный аппарат - 10 единиц,
компьютер - 25 единиц, принтер
- 22 единицы, ноутбук - 4 единицы,
факсимильный
аппарат - 10
единиц,
переплетный
аппарат - 8
единиц,
видеокамера -
5 единиц,
фотоаппарат -
5 единиц,
телевизор - 5
единиц,
спутниковый
телефон Турайя
- 4 единицы,
рабочая станция - 5 единиц,
сервер - 9
единиц, марш-
рутизатор - 4
единицы,
плоттер цветной
- 1 единица, сканер офисный
- 4 единицы,
проектор - 1
единица,
сетевое обору-
дование HUB -
2 единицы.
В тече-
ние
года
Государст-
венное
учреждение
"Казселеза-
щита"
7
105
Организация
готовности
специальных
технических
средств для
обеспечения
предупрежде-
ния и
ликвидации
чрезвычайных
ситуаций
Приобретение
горюче-
смазочных
материалов,
услуг за
хранение ГСМ,
аренда место-
стоянок в
аэропортах
городов Астана
и Алматы,
эксплуатация и
техническое
обслуживание
авиационной
техники в
количестве 7
единиц, в том
числе - 6
вертолетов и 1
самолета,
капитальный
ремонт 1
самолета.
В тече-
ние
года
Министерствопо
чрезвычайным
ситуациям
Республики
Казахстан
8
106
Проведение
ежегодного
республикан-
ского
(международ-
ного) сбора-
семинара
спасателей
подразделения"Казспас"
Обеспечение
мероприятий по
проведению
сбора-семинара
в течение 7 дней,  в том числе:
приобретение
прочих и
канцелярских
товаров,
горюче-смазоч-
ных материалов,
питания
участникам
сбора-семинара,
изготовление
вымпелов,
дипломов бейджей,
приобретение
призов,
гравировка
надписей на
призах.
В тече-
ние
года
Министерствопо
чрезвычайнымситуациям
Республики
Казахстан
9
107
Пожарные
службы
Содержание
государственно-
го учреждения
пожарной службы
(штатная чис-
ленность - 15200 единиц).
Приобретение
активов:
автоцистерн для
пожаротушения -
15 единиц,
телескопических
подъемников с
лестницей - 4
единицы.
В тече-
ние
года
Государст-
венное
учреждение
"Служба
пожаротуше-
ния и
аварийно-
спасательных
работ"
10
108
Оперативно-
спасательные службы
Содержание государственных учреждений
(штатная
численность - 285 единиц):
Государственные
учреждения
"Оперативно-
спасательный
отряд города
Актобе",
"Оперативно-
спасательный
отряд города
Екибастуза",
"Оперативно-
спасательный
отряд города
Караганды",
"Оперативно-
спасательный
отряд города
Кызылорды",
"Оперативно-
спасательный
отряд города
Павлодара",
"Оперативно-
спасательный
отряд города
Тараза",
"Оперативно-
спасательный
отряд города
Уральска",
"Оперативно-
спасательный
отряд города Шымкента" Министерства
по чрезвычайным
ситуациям
Республики
Казахстан.
Приобретение
автомобилей:
Газель - 1
единица, УАЗ - 1 единица, ВАЗ - 1 единица; радиостанция КВ-Р/С в
комплекте - 1
единица,
мобильная
радиостанция
КВ-Р/С в
комплекте - 1 единица, носимая радиостанция
КВ-Р/С - 1
единица,
носимая УКВ-Р/С
Motorola - 4
единицы,
электростанция
lifan 5 gf-4 -
1 единица,
автомашина МАЗ
"Эвакуатор" -
1 единица,
водолазное
снаряжение - 1
единица,
противогазы
шланговые - 2
единицы,
гидравлические
аварийно-
спасательные
инструменты в
комплекте - 1
единица,
служебные собаки - 4
единицы и
аварийно-
спасательных
снаряжений и
специального
оборудования.
В тече-
ние года
Государст-
венные учреждения "Оперативно-спасательный отряд города
Актобе",
"Оперативно-
спасательныйотряд города
Екибастуза","Оперативно-спасательный отряд города
Караганды",
"Оперативно-
спасательныйотряд города
Кызылорды",
"Оперативно-
спасательныйотряд города
Павлодара",
"Оперативно-спасательный отряд города
Тараза",
"Оперативно-спасательныи отряд города
Уральска",
"Оперативно-
спасательныйотряд города
Шымкента"
Министерства
по
чрезвычайнымситуациям
Республики Казахстан
11

109
Метео-
станция
- 3 объ-
ектiсiн
сақтауды
қамтама-
сыз ету
"Метеостанция
-3" объектісiнiң
аяқталмаған
құрылысын ұстау.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республи-
касының
Төтенше
жағдайлар
министрлiгi
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетiн нәтижелер: Республикалық жедел-құтқару отрядының, әскери бөлiмдердiң, өңiрлiк аэромобильдi жедел-құтқару отрядтарының Қазақстан Республикасының аумағындағы табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға тұрақты әзiрлігін қамтамасыз ету, табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы ақпаратты дер кезiнде және сапалы өңдеу, ұдайы әзiрлiктегi күштер мен құралдарды және төтенше жағдайларды жою құралдарын тұрақты және үздiксiз басқаруды қамтамасыз ету. Алматы облысының халқын, шаруашылық жүргізушi объектiлерiн және жерлерiн сенiмдi қорғауды қамтамасыз ету, қорғану құрылыстарын пайдалану жағдайында ұстау; 1) Ким-Асар су лақтырғыш трактын жөндеу; Мохнатка тауындағы қар тұтқыш жарларды жөндеу-қалпына келтiру жұмыстары, Есентай өзенi бойында жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарын жүргiзу; гидрологиялық посттар мен бас диспетчерлiк пунктті жөндеу; 2) Үлкен Алматы өзенiнде селден қорғау көлемi 14,5 млн.м 3  сел бөгетi, соның iшiнде: Yлкен Алматы өзенiнде жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын, бөгет пен суағарларды тазалау, өзеннiң тұрақты ағуы бойынша жөндеу жұмыстарын жүргiзу; 3) Қаскелең өзенi арнасын тұрақтандыру бойынша жөндеу жұмыстары; қар суларын өткiзiп жiберу; мұзарт көлдердi ағызып жiберу; 4) Есiк өзенiндегi N 1, 2, 3, 5 төменгi қысымдағы сел бөгеттерiн жөндеу-қалпына келтiру жұмыстары; Төменгi Көлсай көлiндегi құрылыстарды жөндеу; 5) Барахудзир өзенiнде жөндеу-қалпына келтiру жұмыстарын жалғастыру; Текелi өзенiндегi қар көшкiнiн реттегiштiң қасбетiн тазалау; Текелi қаласындағы арналарды тазалау; Сарқан өзенiндегi су қабылдағыш бөгеттердi тазалау; тор көздi сел тұтқышты жөндеу; Капал ауылындағы қорғаныш тоспа мен су тоғанын қайта қалпына келтiру; 6) Шығыс Қазақстан облысында Ертiс өзенiнiң жағалауларын берiктендiру бойынша жөндеу-қалпына келтiру жұмыстары; Қарауыл тоспасында жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары; Семей қаласынан өтетiн 3053 м. ұзындығында жөндеу-қалпына келтiру жұмыстары; қар суларынан қорғау шаралары; Зырьяновск қаласының қар көшкiнiнен қорғау құрылғыларын жөндеу; Қатон Қарағайдың қар көшкiнiнен қорғау құрылғыларын жөндеу; Зубовская тауындағы көшкiнге қарсы құрылыстарды жөндеу; 7) Оңтүстiк Қазақстан облысында Бадам өзенiнiң бойында жөндеу-қалпына келтiру жұмыстары, ұзындығы 2200 м. тоспа, дүлей зiлзаланың, аварияның, апаттың зардаптарын жою мақсатында автомобиль техникасымен, жабдықтармен, құрал-саймандармен жарақтандыру және зардап шеккендерге шұғыл жәрдем көрсету. Республикалық жедел-құтқару отрядын болашақта дамыту, автокөлiктi, химияға қарсы және сүңгуiр құралдарын, арнайы құрал-саймандарды, радиобайланысын және медициналық тренажерларды жедел режимде (тұрақты әзiрлiкте) ұстау, әскери бөлімдердің тұрақты қызметi, дүлей зiлзаланың аварияның, апаттың зардаптарын жою мақсатында өңiрлiк аэромобильдi жедел-құтқару, отрядтарын авариялық-құтқару, автомобиль техникасымен, жабдықтармен, құрал-саймандармен жарақтандыру, халықты сенiмдi қорғауды қамтамасыз ету. Төтенше жағдайлар кезiнде зардап шегушiлердiң санын азайту, табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар кезiнде жедел қимылдау үшiн тiкұшақтарды ұшу жарамдылығы мен техникалық пайдалану жағдайында ұстау. Зардап шеккен халық үшiн тiршiлiкпен қамтамасыз ету құралдарының жедел резервiн құру, бұл төтенше жағдайлардан зардап шеккен халықты тiршiлiкпен қамтамасыз ету жеделдiлiгiн арттырады.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
56-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Төтенше жағдайлардан қорғау объектiлерiн салу
мен қайта жаңарту"
деген 003 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ

109
Обеспечение сохранности
объекта Метеостанция-3
Содержание незавершенного
строительства
объекта "Метеостанция-
3".
В
тече-
ние
года
Министерство
по
чрезвычайным
ситуациям
Республики
Казахстан
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение постоянной готовности Республиканского оперативно-спасательного отряда, оперативно-спасательных служб, региональных аэромобильных оперативно-спасательных отрядов, воинских частей, государственных учреждений противопожарной службы к ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории Республики Казахстан, своевременная и качественная обработка информации о чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера, обеспечение устойчивого и непрерывного управления силами и средствами постоянной готовности и средств ликвидации чрезвычайных ситуаций. Обеспечение надежной защиты населения, хозяйственных объектов и земель, поддержание в эксплуатационном состоянии защитных сооружений Алматинской области: 1) ремонт водосбросного тракта Ким-Асар; ремонтно-восстановительные работы снегозадерживающих щитов на горе Мохнатка; ремонтно-восстановительные работы по реке Весновка; ремонт гидрологических постов и главного диспетчерского пункта; 2) плотина селеуловитель на реке Большая Алматинка с объемом селехранилища 14,5 млн.м 3 , в том числе: ремонтно-восстановительные работы и очистка селехранилища плотины и отстойников; ремонт стабилизации реки Большая Алматинка; 3) ремонт стабилизации русла реки Каскелен; пропуск паводковых вод; опорожнение моренных озер; 4) ремонтно-восстановительные работы на низко-напорных плотинах N 1, 2, 3, 5, на реке Есик; 5) продолжение ремонтно-восстановительных работ на реке Барахудзир; очистка каскада ливнерегулятора на реке Текели; очистка лотков в городе Текели; очистка водоприемников плотины на реке Саркан; ремонт решетчатого селеуловителя; восстановление защитной дамбы и пруда села Капал; 6) в Восточно-Казахстанской области: ремонтно- восстановительные работы по укреплению берега реки Иртыш; ремонтно-восстановительные работы на дамбе села Караул; ремонтно-восстановительные работы на протоке в городе Семипалатинск длиной 3053 м., противопаводковые мероприятия; ремонт лавинных сооружений Зырьяновского района; ремонт лавинных сооружений Катон-Карагайского района; ремонт противолавинных сооружений на горе Зубовская; 7) в Южно-Казахстанской области: ремонтно- восстановительные работы по реке Бадам, дамба длиной 2200 м, оснащение автомобильной техникой, оборудованием и инструментом в целях ликвидации последствий стихийных бедствий, аварий, катастроф, оказания неотложной помощи пострадавшим. Перспективное развитие Республиканского оперативно-спасательного отряда, содержание автотранспорта,
противохимического и водолазного снаряжения, специального инструмента, радиосвязи и медицинского тренажера в оперативном режиме (постоянной готовности), устойчивое функционирование воинских частей, оснащение региональных аэромобильных оперативно- спасательных отрядов и оперативных служб - аварийно-спасательной, автомобильной техникой, оборудованием и инструментом, оснащение государственных учреждений противопожарной службы современными средствами пожаротушения, спасательным оборудованием, средствами связи для оперативной ликвидации пожаров, противопожарной-автомобильной техникой, оборудованием и инструментом в целях ликвидации последствий стихийных бедствий, аварий, катастроф и оказания неотложной помощи пострадавшим, обеспечение надежной защиты населения. Снижение количества пострадавших при чрезвычайных ситуациях, поддержание летной годности и техническая эксплуатация вертолетов для оперативного реагирования при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера. Создание оперативного резерва средств жизнеобеспечения для пострадавшего населения, что повысит оперативность при жизнеобеспечении пострадавшего от чрезвычайных ситуаций населения.
Приложение 56
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
003 "Строительство и реконструкция объектов защиты
от чрезвычайных ситуаций"
на 2005 год

1. Құны: 483400 мың теңге (төрт жүз сексен үш миллион төрт жүз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: 2004 жылғы 24 сәуірдегі Қазақстан Республикасының бюджеттiк  кодексi , "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" 1996 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2002 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы 2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы  Заңы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының орта мерзiмдiк жоспары туралы" 2004 жылғы 31 тамыздағы N 917  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы Заңын iске асыру туралы" 2004 жылғы 8 желтоқсандағы N 1289  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Алматы облыстарындағы елдi мекендердiң және ауыл шаруашылығы объектiлерiн, автомобиль, су магистралдарының сел қауiпсiздiгін, селден қорғауды қамтамасыз ету.

1. Стоимость: 483400 тысяч тенге (четыреста восемьдесят три миллиона четыреста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года
"О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2004 года N 917 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2005-2007 годы"; постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2004 года N 1289 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: Защита территории Республики Казахстан от опасностей природного и техногенного характера.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Алматы облысы халқын, ауыл шаруашылығы объектiлерiн, автомобиль, су магистралдарын селден қорғау үшiн Талғар өзенiнде сел тұтқыш бөгеттiң құрылысын салуды аяқтау және табиғи ландшафты сақтау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-ламакоды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске асыру мерзiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Төтенше
жағдай-
лардан
қорғау
объек-
тiлерiн
салу
мен
қайта
жаңарту
Инвестициялық
жобалар "Қазақстан
Республикасының
2005 жылға арналған
республикалық
бюджет туралы
Заңын iске асыру туралы" 2004 жылғы 8 желтоқсандағы
N 1289 Қазақстан
Республикасы
Үкiметiнiң қаулысы қосымшасына сәйкес сомалар шектерінде жүзеге асырылады.
Талғар өзенiнде
сел тұтқыш бөгет-
тiң құрылысын салу (1998 ж. 19.03.N 7-7/98 мемсараптама
кесiмi, 1999 ж.
11.11. N 13 бұйрық):
1) жердегi жұмыстар көлемi-
173,0 мың м 3 .
2) бетондық
жұмыстар көлемі
- 11,0 мың м 3 .
Жыл
бойы
"Қазселден-
қорғау"
мемлекеттiк
мекемесi
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Талғар өзенiндегi сел тұтқыш бөгеттi пайдалануға енгiзу (жобаның сметалық құнының 100%-ын құрайды).
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
57-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Өрт қауiпсiздiгi саласында сынақтарды талдау және жүргізу"
деген 004 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 7377 мың теңге (жетi миллион үш жүз жетпiс жетi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негізі: 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының бюджеттік  кодексi ; "Өрт қауiпсiздiгi туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы  Заңы ; "Стандарттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шiлдедегi  Заңы ; "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы  Заңы ; 2004 жылғы 2 желтоқсандағы "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының  Заңы , "Мемлекеттік мекемелердiң мемлекеттiк қызметшi болып табылмайтын қызметкерлерiне және қазынашылық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң жүйесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының өрт қауiпсiздiгi саласындағы қолданылатын нормативтiк құжаттармен үйлесiмдiлiкті ескере отырып мемлекеттік, мемлекетаралық, салалық стандарттарды, техникалық шарттарды, құрылыс нормалары мен ережелерiн әзiрлеу, өрт қауiпсiздiгі саласындағы ғылыми-техникалық және нормативтiк-құқықтық базаны дамыту.

5. Задачи бюджетной программы: обеспечение селевой безопасности, противоселевой защиты населенных пунктов и cельскохозяйственных объектов, автомобильных, водных магистралей Алматинской области.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код про-
грам-
мы
Код под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (под-
программы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
ли-
зации
Ответствен-
ные исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
003
Строительство и
реконструкцияобъектов
защиты от чрезвычайных
ситуаций
Реализация
инвестиционных
проектов в
пределах сумм
согласно
приложения N 2
постановления
Правительства
Республики
Казахстан от 8
декабря 2004
года N 1289
"О реализации
Закона
Республики
Казахстан
"О республиканском бюджете на
2005 год"
на мероприятия в соответствии
с утвержденной
в установленном
законодательст-
вом порядке
проектно-
сметной
документацией.
Строительство селезадерживаю-
щей плотины на реке Талгар
(акт
госэкспертизы
от 19.03.1998г.
N 7-7/98,
приказ
от 11.11.1999г.
N 13 ):
1) земляные работы в объеме
- 173,0 тысяч
м 3 .
2)бетонные
работы в объеме
- 11,0 тысяч м 3 .
В
тече-
ние
года
Государст-
венное
учреждение
"Казселеза-
щита"
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Ввод в эксплуатацию
противоселевой плотины на реке Талгар (100 % от сметной стоимости проекта).
Приложение 57
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
004 "Анализ и проведение испытаний в области
пожарной безопасности"
на 2005 год
1. Стоимость: 8071 тысяча тенге (восемь миллионов семьдесят одна тысяча тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года
"О пожарной безопасности"; Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года
"О стандартизации"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: разработка государственных, межгосударственных, отраслевых стандартов, технических условий, строительных норм и правил с учетом требований гармонизации действующих нормативных документов в области пожарной безопасности Республики Казахстан, развитие научно-технической и нормативно-правовой базы в области пожарной безопасности.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 1) Өрт қауiптi материалдар мен дайын өнiмнiң көрсеткiштерiн анықтау бойынша;
өрт сөндiргiш құрамдар мен оттан қорғайтын материалдардың сапасына;
өрттердi тауып алу мен сөндiрудiң техникалық құралдарына;
өрт сөндiрушiлер мен құтқарушылардың қорғаныш құралдарын, сондай-ақ, шаруашылық жүргiзу объектiлерiнде де, авариялық құтқару және өpтке қарсы құрылымдарда да қолданылатын техниканың сынақтары мен зерттеулерiн өткiзу;
2) өрт сөндiру автоматикасы мен жабдықтардың, өрт сөндiру заттары мен оттан қорғаныш материалдарды, техникалық құралдарын жобалауға, монтаждауға және пайдалануға нормативтiк құжаттарды (мемлекеттiк стандарттарды, әдiстемелiк ұсынбаларды) әзiрлеу, сондай-ақ өрт қауiпсiздiгі саласындағы қолданыстағы халықаралық стандарттармен үйлестiрудi ескере отырып оларды сынаудың әдiстерiн анықтау;

5. Задачи бюджетной программы: 1) проведение испытаний и исследований:
по определению показателей пожароопасности материалов и готовой продукции;
качества огнетушащих составов и огнезащитных материалов;
технических средств обнаружения и тушения пожаров;
средств защиты пожарных и спасателей, а также техники, применяемой как на объектах хозяйствования, так и в аварийно-спасательных и противопожарных подразделениях;
2) разработка нормативных документов (государственных стандартов, методических рекомендаций) на проектирование, монтаж и эксплуатацию технических средств пожарной автоматики и оборудования, огнетушащих веществ и огнезащитных материалов, а также определение методов их испытаний с учетом гармонизации с действующими международными стандартами в области пожарной безопасности;

3) өрт қауiпсiздiгi саласындағы нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру және дамыту.
6. Бюджеттік бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-ламакоды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске асыру мерзiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Өрт
қауiп-
сiздiгi
сала-
сында
сынақ-
тарды
талдау
және
жүргiзу
1. Өрт қауiптi
материалдар мен
дайын өнiмнiң
көрсеткiштерiн
анықтау бойынша;
өрт сөндiргiш
құрамдар мен
оттан қорғайтын
материалдардың
сапасын анықтау
бойынша; өрттердi
анықтау мен сөндiрудiң
техникалық
құралдарына;
өрт сөндiрушiлер
мен құтқарушылар-
дың қорғаныш құралдарын, сондай-ақ,
шаруашылық
жүргізу объектi-
лерiндегі де,
авариялық құт-
қару және өртке
қарсы құрылым-
дардағы да
техниканың
сынақтары мен
зерттеулерiн
өткiзуге қызметтердi
сатып алу.
2. Өрт сөндiру
автоматикасы мен жабдықтардың, өрт сөндіру заттары мен
оттан қорғаныш
материалдарды,
техникалық құралдарын жобалауға, монтаждауға
және пайдалануға
нормативтік
құжаттарды
(мемлекеттік
стандарттарды,
әдiстемелiк
ұсынбаларды)
әзiрлеу, сондай-ақ өрт қауiпсiздігі саласындағы қолданылатын
халықаралық
стандарттармен
үйлестірудi
ескере отырып
оларды сынаудың
әдiстерiн анықтау.
3. Өрт қауiпсiздiгi
саласындағы нормативтiк
құқықтық базаны
жетiлдiру және
дамыту.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республика-
сының Төтенше
жағдайлар
жөнiндегi
министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Қазақстан Республикасының мынадай Мемлекеттік стандарттарын жасау және бекiту:
1. "Өрт сөндiрушiнiң жауынгерлiк киiмi. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтар әдiстерi".
2. "Ажыратқыш типтi өрт сөндiрушiнiң арнаулы қорғаныш киiмi. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтар әдiстерi".
3. "Жоғарғы жылу әсерлерге өрт сөндiрушiнiң арнаулы қорғаныш киiмi. Жалпы техникалық талаптар. Сынақтар әдiстерi".
4. "Жеңдiк құтқару құрылғылары. Жалпы техникалық шарттары".
5. "Өрт сөндiру арқандық-түсiру құрылғылары. Өрт қауiпсiздігінiң жалпы техникалық талаптары. Сынақтар әдiстерi".
6. "Газды өрт хабарлағыштары. Жалпы техникалық шарттар".
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
58-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Жоғары кәсiби бiлiмдi мамандар даярлау"
деген 006 республикалық бюджеттік бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 191935 мың теңге (бiр жүз тоқсан бiр миллион тоғыз жүз отыз бес мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегi Бюджеттiк  кодексi , "Өрт қауiпсiздiгi туралы" 1996 жылғы 22 қарашадағы Қазақстан Республикасының  Заңы ; "Бiлiм беру туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы  Заңы ; "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы 2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы  Заңы ; Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттік бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi сметасы (бюджетi) есебiнен ұсталатын Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбек ақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығы ; "Көкшетау техникалық институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 15 ақпандағы N 243  қаулысы ; "Мемлекеттік мекемелердiң мемлекеттік қызметшiлер болып табылмайтын қызметкерлерiнiң және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбек ақы төлеу жүйесi туралы" 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң  қаулысы ; "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi Мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары қызметкерлерiнiң нысандық киiм-кешек үлгiлерi мен тиiстi нормаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 15 қаңтардағы N 13 қаулысы, "Штат санының лимиттерiн бекiту туралы" 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1240 Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: "Өрт қауiпсiздiгi" 170141 мамандығы бойынша бiлiктi кадрларды кәсiптiк жоғары бiлiмнiң мемлекеттiк стандартына сәйкес даярлау.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: 170141 мамандығы бойынша "Өрт қауiпсiздiгi" инженерлерiн даярлау.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-ламакоды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске асыру мерзiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1

3) совершенствование и развитие нормативно-правовой базы в области пожарной безопасности.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код про-
грам-
мы
Код под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (под-
программы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
ли-
зации
Ответствен-
ные исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
004
Анализ и проведение испытаний в области пожарной безопасности
1. Приобретение
услуг по
проведению
испытаний и
исследований:
по определению показателей
пожароопасностиматериалов и
готовой
продукции;
по определению
качества
огнетушащих
составов и
огнезащитных
материалов;
технических
средств
обнаружения и
тушения пожаров;
средств защиты пожарных и
спасателей, а  также техники, применяемой
как на объектах
хозяйствования,так и в
аварийно-
спасательных и противопожарных подразделениях. 2. Разработка
нормативных
документов
(государствен-
ных стандартов,
методических
рекомендаций) на
проектирование,
монтаж и
эксплуатацию
технических
средств пожарной
автоматики и
оборудования,  огнетушащих
веществ
огнезащитных
материалов, а
также
определение
методов их
испытаний с
учетом
гармонизации с действующими
международными стандартами в
области
пожарной
безопасности.
3. Совершенст-
вование и
развитие
нормативно-
правовой базы
в области
пожарной
безопасности.
В
тече-
ние
года
Министерствопо чрезвычайным ситуациям
Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: разработать и утвердить следующие Государственные стандарты Республики Казахстан:
1. "Боевая одежда пожарного. Общие технические требования. Методы испытаний".
2. "Специальная защитная одежда пожарных изолирующего типа. Общие технические требования. Методы испытаний".
3. "Специальная защитная одежда пожарных от повышенных тепловых воздействий. Общие технические требования. Методы испытаний".
4. "Устройства спасательные рукавные. Общие технические условия".
5. "Устройства канатно-спускные пожарные. Технические требования пожарной безопасности. Методы испытаний".
6. "Извещатели пожарные газовые. Общие технические условия".
Приложение 57-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354  <*>
Сноска. Дополнено приложением 57-1 - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
202 - Министерство по чрезвычайным cитуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
005 "Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы для
обеспечения противолавинной и противооползневой безопасности"
на 2005 год
1. Стоимость: 500000 тысяч тенге (пятьсот миллионов тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 1997 года N 1286 "О мерах по снижению ущерба от разрушительных землетрясений в сейсмоопасных регионах республики".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: реализация приоритетных направлений совершенствования государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций в г. Алматы.
5. Задачи бюджетной программы: проведение превентивных мероприятий по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций в г. Алматы, противооползневых мероприятий на горе Кок-Тобе, стабилизации русла реки "Есентай", ремонту вододелителя "Дамба".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы*:
N№ п/п
Код про-гра-
ммы
Код
под-про-
гра-
ммы
Наименова-
ние программы
(подпрог-
раммы)
Мероприятия
по реализа-
ции програм-
мы (подпро-
грамм)
Сроки
реали-
зации
Ответст-
венные
исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
005
Целевые
трансферты
на развитие
бюджету го-
рода Алматы
для обеспе-
чения про-
тиволавин-
ной и про-
тивоополз-
невой безо-
пасности
Перечисление
целевых    трансфертов
на развитие
бюджету
города Алматы  для обеспечения проти-
волавинной и
противоопол-
зневой бе-
зопасности.
В течение
второго
полугодия
2005 года
Министерство
чрезвычайныхситуаций
Республики
Казахстан,
Аким города
Алматы
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: проведение превентивных
мероприятий по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций в г. Алматы.
*Примечание: Перечень мероприятий по реализации, количественные и качественные показатели, характеризующие ожидаемые результаты, в рамках освоения трансфертов из республиканского бюджета, отражаются в паспорте соответствующей бюджетной программы.
Приложение 58
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
006 "Подготовка специалистов с высшим
профессиональным образованием"
на 2005 год
1. Стоимость: 202440 тысяч тенге (двести два миллиона четыреста сорок тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года
"О пожарной безопасности"; Закон Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2000 года N 243
"О реорганизации республиканского государственного казенного предприятия "Кокшетауский технический институт"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 13 "Об утверждении образцов и норм положенности форменного и специального обмундирования сотрудников органов Государственной противопожарной службы Агентства Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям"; постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года N 1240 "Об утверждении лимитов штатной численности".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: подготовка квалифицированных кадров в соответствии с государственным стандартом высшего профессионального образования по специальности 170 141 "Пожарная безопасность".
5. Задачи бюджетной программы: подготовка инженеров по специальности 170 141 "Пожарная безопасность".
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код про-
грам-
мы
Код под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (под-
программы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
ли-
зации
Ответствен-
ные исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1

006
Жоғары
кәсiби
бiлiм-
дi ма-
мандар
даярлау
Штат саны 120
бiрлiк болатын
Қазақстан
Республикасы
Төтенше жағдайлар жөнiндегi
министрлiгiнiң
"Көкшетау техника-
лық институты" мемлекеттiк мекемесiн ұстау. Оқу-білiм қызметiн жүргiзу, оқыту, әдiстемелiк және
ғылыми-зерттеу
қызметiн қоса
алғанда - бiлiм
беру қызметiн
жүзеге асыру,
тыңдаушыларды
азық-түлiкпен,
киiм-кешек
заттарымен және
стипендия төлеумен қамтамасыз ету мен ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды және
басқа да негiзгi
құралдардың
ағымдағы жөндеуi. Жатақхананың ғимаратына
күрделi жөндеу
жүргiзу, соның
iшiнде:
іргетастарды,
лоджияларды, сыртқы тораптарды берiктендiру, шардақтық шатыр құрылғысын, соның
iшiнде техникалық корпусты, әкiмшілік корпусты, оқу
корпусын және
оқу-лаборатория
корпусын күрделi
жөндеу.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Төтенше
жағдайлар
жөнiндегi
министрлігі-
нің
Көкшетау
техникалық
институты
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Тыңдаушылардың жылдық орташа санын оқыту - 473 бiрлiк, "Өрт қауiпсiздiгi" мамандығы бойынша жоғары бiлiмдi мамандарды даярлап шығару - 108 бiрлiк.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
59-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттiк органдар мен мекемелер мамандарын
төтенше жағдай ахуалында іс-әрекет жасауға дайындау"
деген 007 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 9458 мың теңге (тоғыз миллион төрт жүз елу сегiз мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi , "Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шiлдедегi  Заңы ; "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы  Заңы ; Қазақстан Республикасының 2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы  Заңы ; "Мемлекеттік мекемелердiң мемлекеттiк қызметшiлер болып табылмайтын қызметкерлерiнiң және қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбек ақы төлеу жүйесi туралы" 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң  қаулысы .
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар саласындағы мамандар мен қызметкерлердiң кәсiби деңгейiн көтеру, азаматтық қорғаныс әскерлерi үшiн бiлiктi офицер кадрларын және төтенше жағдайлардың алдын алу және жою бiрыңғай мемлекеттiк жүйесi үшiн жоғары бiлiктi мамандар даярлау.

006
Подготовка
специалистов
с высшим
профессио-
нальным
образованием
Содержание
государствен-
ного учреждения
"Кокшетауский
технический
институт"
Министерства
по чрезвычайным
ситуациям
Республики
Казахстан со
штатной
численностью
120 единиц.
Проведение
учебно-
образовательной
деятельности,
осуществление
образовательнойдеятельности,
включая учебную,
методическую и
научно-исследо-вательскую
деятельность,
обеспечение
слушателей
продовольст-
вием, вещевым
обмундированием
и выплатой
стипендии и
текущий ремонт
зданий,
помещений,
оборудования и
других основных
средств.
Проведение
капитального
ремонта здания
общежития, в
том числе:
усиление
фундаментов,
лоджий, наружных сетей;
капитальный
ремонт устройства
чердачной крыши, в том
числе:
технического
корпуса,
административ-
ного корпуса,
учебного
корпуса и
учебно-
лабораторного
корпуса.
В тече-
ние
года
Кокшетаускийтехнический
институт
Министерствапо
чрезвычайнымситуациям Республики
Казахстан
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обучение среднегодового количества слушателей - 473 единицы, выпуск специалистов с высшим образованием по специальности "Пожарная безопасность" - 108 единиц.
Приложение 59
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
007 "Подготовка специалистов государственных органов и
учреждений к действиям в условиях чрезвычайной ситуации"
на 2005 год
1. Стоимость: 10514 тысяч тенге (десять миллионов пятьсот четырнадцать тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года
"О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 41 "О системе оплаты труда работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими и работников казенных предприятий".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: повышение профессионального уровня специалистов и работников в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, подготовка квалифицированных офицерских кадров для войск гражданской обороны и специалистов высшей квалификации для единой государственной системы предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Елiмiздiң төтенше жағдайлардың алдын алу және жою, азаматтық қорғанысы саласындағы қызметтi жүзеге асыратын орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, өзге ұйымдардың басшы құрамының, сондай-ақ мамандарының бiлiктiлiгiн арттыру, даярлау және қайта даярлау, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiнiң аумақтық органдарына, республиканың басқа ұйымдарына әдiстемелiк көмек көрсету.

5. Задачи бюджетной программы: повышение квалификации, подготовка и переподготовка руководящего состава, а также специалистов центральных и местных исполнительных органов, иных организаций, осуществляющих деятельность в области предупреждений и ликвидаций чрезвычайных ситуаций, гражданской обороны страны, оказание методической помощи территориальным органам Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, другим организациям республики.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-ламакоды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске асыру мерзiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Мемле-
кеттiк
орган-
дар мен
мекеме-
лер ма-
манда-
рын
төтенше
жағдай
ахуалы-
нда iс-
әрекет
жасауға
дайын-
дау
1) 47 санат
бойынша 1500
тыңдаушыны оқыту жөнiндегi
қызметтер
(жұмыстар)
сатып алу, оқыту
бағдарламасы төтенше жағдайлар мен азаматтық қорғаныс бойынша 62 тақырыпты көздейдi, оқыту курсы бiр аптаны құрайды (42 оқу сағаты).
2) активтердi
сатып алу: то-
раптық принтерлер - 3 бiрлiк;
көшiрме аппараты
- 1 бiрлiк;
ламинатор - 1
бiрлiк; компьютер-
лер - 3 бiрлiк; жиһаз - 10 жинақ; санды фотокамера - 1 бiрлiк.
Жыл
бойы
Қазақстан
Республикасы Төтенше
жағдайлар
жөнiндегi
министрлігі
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: төтенше жағдайлар мен азаматтық қорғаныс саласында 1500 тыңдаушының бiлiмi мен дағдысының деңгейiн көтеру.
Қазақстан Республикасы Үкiметінiң
2004 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1354 қаулысына
60-ҚОСЫМША
202 - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшісi
2005 жылға арналған
"Мемлекеттік материалдық резервтi қалыптастыру және сақтау"
деген 008 республикалық бюджеттiк бағдарламаның
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 8542982 мың теңге (сегiз миллиард бес жүз қырық екi миллион тоғыз жүз сексен екi мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк құқықтық негiзi: Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджеттiк  кодексi , Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы "Қазақстан Республикасында жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру туралы"  Заңы , "Мемлекеттік материалдық резерв туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы  Заңы , "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы  Заңы , Қазақстан Республикасының 2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы Заңы, Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 16 қыркүйектегi N 944 Жарлығы, Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2004 жылғы 9 ақпандағы "Мемлекеттік резервке белгiленген мөлшерден тыс көлемде дизель отынын қалыптастыру жөнiндегi кейбiр мәселелер туралы" қаулысы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 21 ақпандағы N 237 "Мемлекеттік материалдық құндылықтармен операция жасау ережесiн бекiту туралы"  қаулысы , Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 27 ақпандағы N 211-5 қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджеттiң қаражаты.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код про-
грам-
мы
Код под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (под-
программы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Сроки реа-
ли-
зации
Ответствен-
ные исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
007
Подготовка специалистов
государствен-
ных органов
и учреждений
к действиям
в условиях
чрезвычайной
ситуации
1) приобретение
услуг (работ)
по обучению 1500
слушателей по
47 категориям,
программа обучения
предусматривает62 темы по
чрезвычайным
ситуациям
и гражданской обороне, курсы обучения
составляет
одну неделю (42
учебных часа);
2) приобретение
активов: сетевых принтеров - 3 единицы;
копировального
аппарата - 1
единица;
ламинатора - 1
единица;
компьютеров - 3
единицы;
мебели - 10
комплектов;
цифровой
фотокамеры - 1 единица.
В
тече-
ние
года
МинистерствоРеспублики
Казахстан
по
чрезвычайнымситуациям
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение уровня знаний и навыков в области чрезвычайных ситуаций и гражданской обороны 1500 слушателей.
Приложение 60
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2004 года N 1354
202 - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Администратор бюджетной программы
ПАСПОРТ
республиканской бюджетной программы
008 "Формирование и хранение государственного
материального резерва"
на 2005 год
1. Стоимость: 4860165 тысяч тенге (четыре миллиарда восемьсот шестьдесят миллионов сто шестьдесят пять тысяч тенге). <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Бюджетный кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года; Закон Республики Казахстан от 16 июня 1997 года
"О мобилизационной подготовке и мобилизации в Республике Казахстан";  Закон Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "О государственном материальном резерве"; Закон Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках"; Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год"; Указ Президента Республики Казахстан от 16 сентября 2002 года N 944; постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2004 года N 156 "О некоторых вопросах по формированию сверхустановленного объема дизельного топлива в государственном резерве"; постановление Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 2002 года N 237 "Об утверждении Правил оперирования материальными ценностями государственного материального резерва"; постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2003 года №211-5.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: Қазақстан Республикасының 2002 есептiк жылға арналған жұмылдыру жоспарында анықталған 2005 жылға арналған азайтылмайтын қор деңгейiне сәйкес мемлекеттiк материалдық құндылықтарының қорын және мемлекеттiк материалдық резервтiң материалдық құндылықтар номенклатурасын қалыптастыру. Сақтау мерзiмiнiң өтiп кетуiн болдырмау және сапалық жағдайын қамтамасыз ету үшiн мемлекеттiк материалдық резервтiң уақытында тауарларды жаңартып отыруы. Рынокқа реттеушiлiк ықпал ету үшiн мемлекеттiк материалдық резервке дизель отынын белгiленген көлемнен тыс салу. Мемлекеттік материалдық резервтiң материалдық құндылықтарының сақталуы мен қол сұқпаушылығын қамтамасыз ету.

4. Цель бюджетной программы: Формирование запаса материальных ценностей государственного материального резерва в соответствии с уровнем неснижаемого запаса на 2005 год, определенного Мобилизационным планом Республики Казахстан на 2002 расчетный год и номенклатурой материальных ценностей государственного материального резерва. Своевременное освежение товаров государственного материального резерва для недопущения истечения сроков хранения и обеспечения их качественного состояния. Закладка дизельного топлива в государственный материальный резерв сверхнормативных объемов для оказания регулирующего воздействия на рынок. Обеспечение сохранности и неприкосновенности материальных ценностей государственного материального резерва.

5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Қазақстан Республикасының 2002 есептік жылға арналған жұмылдыру жоспарында анықталған 2005 жылға азайтылмайтын қордың деңгейiне дейiн мемлекеттiк материалдық құндылықтарының мөлшерлерiн ұстау. Сақтау режимi талаптарын сақтай отырып мемлекеттiк материалдық резервтiң материалдық құндылықтарының сақталуын және қол сұғылмаушылығын қамтамасыз ету. Мемлекеттік материалдық резервтiң материалдық құндылықтарын сақтау үшiн технологиялық жағдайларды қамтамасыз ету. Дизель отынының нормативтен тыс қорын жасау арқылы рынокқа реттеушiлiк ықпал жасау.

5. Задачи бюджетной программы: Поддержание объемов материальных ценностей государственного материального резерва на уровне неснижаемого запаса на 2005 год, определенного Мобилизационным планом Республики Казахстан на 2002 расчетный год. Обеспечение качественной и количественной сохранности и неприкосновенности материальных ценностей государственного материального резерва с соблюдением требований режима хранения. Обеспечение технологических условий для хранения материальных ценностей государственного материального резерва. Оказание регулирующего воздействия на рынок, посредством создания сверхнормативного запаса дизельного топлива.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары.
N
п/п
Бағ-
дар-ламакоды
Кіші
бағ-
дар-
лама
коды
Кiшi
бағдар-
лама-
лардың
атауы
Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Iске асыру мерзiмi
Жауапты
орындау-
шылар
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Мемле-
кеттік
матери-
алдық
резерв-
тi қа-
лыптас-
тыру
және
сақтау
2
100
Мемле-
кеттiк
матери-
алдық
резерв-
тi қа-
лыптас-
тыру
Мемлекеттiк мате-
риалдық резерв
құндылықтарын
жаңарту, төтенше
жағдайларды жоюға арналған материалдар және тауарлар номенклатурасын
қалыптастыру
үшiн материалдық
құндылықтарды
сатып алу, меди-
циналық маңызы
бар материалдық
құндылықтарды
сатып алу
Жыл
бойы
Қазақстан
Республика-
сы Төтенше
жағдайлар
министрлі-
гінің
Мемлекеттік
материалдық
резервтер
комитеті
3
101
Мемле-
кеттік
матери-
алдық
резервті
сақтау
Ведомстволық
бағыныстағы ұйымдарда және
сақтау пунктте-
рiнде мемлекеттiк материалдық резервтiң материалдық
құндылықтарын
сақтауды iске
асыру, сондай-ақ мемлекеттiк материалдық
резервтің материал-
дық құндылықтарының
сақталуын қамтамасыз ету
үшiн олардың орнын ауыстыруды және сертификаттауды iске асыру. Жұмылдыру тапсырмалары бар ұйымдарда жұмылдыру резер-
вiнiң материалдық құндылықтарын сақтауды және ұстауды жүзеге асыру. Жұмылдыру органдарының қызметкерлерiн ұстау; жұмылдыру резервiн және қуат-
тарын, сондай-ақ
қосалқы басқару
пункттерiн ұстау
және сақтау.
2002 жылға жұмылдыру резервi-
нiң материалдық құндылықтарын сақтауды iске асыру және жұмылдыру тапсыр-
малары бар ұйымдардың қызмет көрсету берешектерiн
төлеу;
Жыл
бойы
Қазақстан
Республика-
сы Төтенше
жағдайлар
министрлi-
гiнiң
Мемлекеттік
материалдық
резервтер
комитетi
4
102
Рынокқа
реттеу-
шi iс-
қимыл
көрсету
үшiн
мемле-
кеттiк
матери-
алдық
peзер-
вiнiң
үстеме
норма-
тивтiк
қорла-
рын
қалып-
тастыру
Қазақстан Респуб-
ликасының Yкiметi белгілейтiн тәртiппен көктемгi егiс және жинау
жұмыстарын үздiксiз
жүргiзудi қамтамасыз ету үшiн, рынокқа
реттеушілік ықпал жасау мақсатында
дизель отынын мақсатқа сай сатып алу
жыл
бойы
Қазақстан
Республика-
сы Төтенше
жағдайлар
министрлi-
гiнiң
Мемлекеттік
материалдық
резервтер
комитеті
5
103
Сақтау
пункт-
терiн
күрделi
жөндеу
Beдомстволық
бағынысты ұйымдар-
дың өндiрiс қуаттылығына
күрделi жөндеу
өткiзу, мемлекет-
тік материалдық
резервтiң матери-
алдық құндылық-
тарын сақтауды
iске асыру.
жыл
бойы
Қазақстан
Республика- сы Төтенше
жағдайлар
министрлi-
гiнiң Мем-
лекеттік
материалдық
резервтер
комитеті
7. Бюджеттiк бағдарламаны орындаудан күтiлетiн нәтижелер: Мемлекеттік материалдық резерв жүйесi жұмысының тиiмдiлiгiн арттыру. Қолданыстағы нормаларға және нормативтерге сәйкес мемлекеттiк материалдық резервтiң нормативтiк қорларының көлемдерiн, сондай-ақ олардың сапалық жай-күйiн ұстау. Мемлекеттік материалдық резервтiң материалдық құндылықтарының сан және сапа жағынан сақталуын қамтамасыз етуi. Мемлекеттік материалдық резервтiң дизель отынының нормативтен тыс қорын жасау арқылы рынокқа реттеушілiк ықпал жасау.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы.
N
п/п
Код про-
грам-
мы
Код под-
про-
грам-
мы
Наименование программы (под-
программы)
Мероприятия по реализации программы (подпрограмм)
Срокиреа-
ли-
зации
Ответствен-
ные исполни-
тели
1
2
3
4
5
6
7
1
008
Формирование
и хранение
государствен-
ного
материального
резерва
2
100
Формирование государствен-ного
материальногорезерва
Освежение
материальных
ценностей
государствен-
ного
материального
резерва,
приобретение
материальных
ценностей для
формирования
номенклатуры
товаров и материалов,
предназначенныхдля ликвидации
чрезвычайных ситуаций,
приобретение
материальных
ценностей
медицинского
назначения.
В тече-
ние
года
Комитет по
государст-
венным
материальнымрезервам
МинистерстваРеспублики
Казахстан
по
чрезвычайнымситуациям.
3
101
Хранение государствен-
ного
материальногорезерва
Осуществление
хранения
материальных
ценностей
государствен-
ного
материального
резерва в
подведомствен-
ных
организациях и
пунктах
хранения, а
также
осуществление
перемещения и
сертификации
материальных
ценностей
государствен-
ного
материального
резерва для
обеспечения их
сохранности.
Осуществление
хранения и
содержание
материальных
ценностей
государствен-
ного материального
резерва в
организациях,
имеющих
мобилизационныезадания.
Погашение
задолженности
на оплату услуг
организациям,
имевшим
мобилизационныезадания и
осуществлявшим
хранение
материальных
ценностей
мобилизацион-
ного резерва в 2002 году.
В
тече-
ние
года
Комитет по
государст-
венным
материальнымрезервам
МинистерстваРеспублики
Казахстан по
чрезвычайнымситуациям.
4
исключена - N 509 от 25.05.2005 г.
5
103
Капитальный
ремонт
пунктов
хранения
Проведение
капитального
ремонта
производствен-
ных мощностей
подведомствен-
ных организаций,
осуществляющих
хранение
материальных
ценностей
государствен-
ного
материального
резерва.
В
тече-
ние
года
Комитет по государст-
венным
материальным
резервам
Министерства
Республики
Казахстан по
чрезвычайнымситуациям.
<*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25 мая 2005 г. N 509 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Повышение эффективности
работы системы государственного материального резерва. Поддержание объемов нормативных запасов государственного материального резерва, а также их качественного состояния, соответствующего действующим нормам и нормативам. Обеспечение количественной и качественной сохранности материальных ценностей государственного материального резерва. Создание сверхнормативного запаса дизельного топлива в государственном материальном резерве, позволяющего оказывать регулирующее воздействие на рынок.