Кейбір бұйрықтарға өзгеріс енгізу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 4 қарашадағы N 325 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 8 қарашада тіркелді. Тіркеу N 3191. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 31 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 2012.01.31 № 31 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2003 жылғы 20 тамыздағы N 169 "Нотариустардың сынақтан өтушілері туралы ережені бекіту және кейбір нормативтік құқықтық кесімдердің күшін жою туралы"  бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2468 болып тіркелген, 2003 жылы 12 қыркүйектегі N 49 "Юридическая газета" газетінде жарияланған; Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің бюллетені, 2004 ж., N 17-20, 918-құжат, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 7 мамырдағы N 127 бұйрығымен өзгерістер енгізілген):
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Нотариустардың сынақтан өтушілері туралы ережеде:
3-тармақтың екінші абзацы алынып тасталсын;
4-тармақтың үшінші және төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Сынақтан өту мерзімі сынақтан өту басшысының өтініші негізінде сынақтан өтушінің жұмыс стажы мен тәжірибесін, кәсіби қасиеттерін ескере отырып, сондай-ақ осы Ережеде белгіленген тәртіппен олармен әңгімелесудің нәтижесі бойынша қысқартылады.
Сынақтан өту басшысының өтініші негізінде сынақтан өту мерзімін сынақтан өтушінің немесе сынақтан өту басшысының науқастануына байланысты, сондай-ақ сынақтан өтушінің сынақтан өту бағдарламасын сапасыз меңгергеніне байланысты аумақтық әділет органының басшысы немесе нотариаттық палата төрағасы ұзартуы мүмкін";
6-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сынақтан өтуге ниет білдірген адам жұмыс стажының, тәжірибесінің және кәсіби қасиеттерінің бар-жоғын растайтын құжаттарды қосымша ұсына алады";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Сынақтан өтуге ниет білдірген адам осы Ереженің 6-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған күннен бастап он күн өткеннен кейін аумақтық әділет органымен немесе аумақтық нотариаттық палатамен сынақтан өту туралы шарт жасайды.";
9-тармақтың бірінші және екінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы, а также о признании утратившими силу некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 ноября 2004 года № 325. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2004 года № 3191. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 31
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 31.01.2012 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях приведения в соответствие с действующим законодательством, ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе Министра юстиции Республики Казахстан от 20 августа 2003 года N 169 "Об утверждении Положения о стажерах нотариусов и признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2468, опубликован в "Юридической газете" 12 сентября 2003 года N 49; Бюллетень нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2004 г., N 17-20, ст. 918, внесены изменения приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 127):
в Положении о стажерах нотариусов, утвержденном указанным приказом:
абзац второй пункта 3 исключить;
абзацы третий и четвертый пункта 4 изложить абзацами следующей редакции:
"Срок стажировки сокращается на основании ходатайства руководителя стажировки с учетом стажа, опыта работы и профессиональных качеств стажера, а также по результатам собеседования с ним в порядке, установленном настоящим Положением.
На основании ходатайства руководителя стажировки срок стажировки может быть продлен начальником территориального органа юстиции или председателем территориальной нотариальной палаты в связи с болезнью стажера или руководителя стажировки, а также в связи с некачественным освоением стажера программы стажировки.";
абзац четвертый пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Лицо, изъявившее желание пройти стажировку может дополнительно представить документы, подтверждающие наличие стажа, опыта работы и профессиональных качеств.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Лицо, изъявившее желание пройти стажировку заключает договор о прохождении стажировки с территориальным органом юстиции или территориальной нотариальной палатой по истечении десяти дней со дня подачи документов, указанных в пункте 6 настоящего Положения.";
абзацы первый и второй пункта 9 изложить абзацами следующей редакции:

"9. Сынақтан өту аумақтық әділет органы немесе аумақтық нотариаттық палата белгілеген нотариустың басшылығымен жүргізіледі.
Бұл ретте сынақтан өтудің басшысының:";
11-тармақтың екінші абзацында "мен сынақтан өту басшылары" деген сөздер алынып тасталсын;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Аумақтық әділет органы мен нотариаттық палатаның бірлескен отырысында осы Ереженің 18-тармағында көрсетілген материалдарымен сынақтан өтуші басшысының ұсынысы қаралады және сынақтан өтушіні сұхбаттасуға шақырады.";
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 24 ақпандағы N 16 "Жекеше нотариустың мөрі туралы"  бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 702 болып тіркелген):
2-тармақта: "мен нотариаттық палаталар", "немесе нотариаттық палатаның" деген сөздер алынып тасталсын;
3) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 28 шілдедегі N 539 "Қазақстан Республикасында нотариаттық іс-әрекеттерді жасаудың тәртібі туралы Нұсқаулық"  бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 564 болып тіркелген, 1998 жылғы 30 қарашадағы N 8 Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2000 жылғы 20 қарашадағы  N 527-к , 2000 жылғы 29 қаңтардағы  N 7 , 2004 жылғы 7 шілдедегі  N 206 , 2002 жылғы 22 қарашадағы  N 175 , 2004 жылғы 17 мамырдағы   N 136 бұйрықтарымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында нотариаттық іс-әрекеттерді жасаудың тәртібі туралы Нұсқаулықта:
152-тармақтың 1-абзацында "тексерілетін" деген сөз "сенім білдірілетін" деген сөзбен ауыстырылсын;
324-тармақтағы "тараптардың келісімі" деген сөздер "Қазақстан Республикасының салық заңдарында белгіленген мемлекеттік баж салығының мөлшеріне сәйкес ставкалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 2011.08.23 № 294 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен;
5) Жергілікті атқарушы органдардың нотариаттық іс-әрекеттер жасайтын лауазымды адамдарын аттестациялау туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 9 наурыздағы N 150  бұйрығына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 483 болып тіркелген):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жергілікті атқарушы органдардың нотариаттық іс-әрекеттер жасауға уәкілетті лауазымды адамдарын аттестациялау туралы ережеде:

"9. Стажировка проводится под руководством нотариуса, определяемого территориальным органом юстиции или территориальной нотариальной палатой.
При этом, руководитель стажера должен иметь следующие профессиональные качества:";
в абзаце втором пункта 11 слова "и руководителей стажировки" исключить;
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. На совместном заседании территориального органа юстиции и нотариальной палаты рассматривается представление руководителя стажера с материалами, указанными в пункте 18 настоящего Положения и проводится собеседование со стажером.";
2) в приказе Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 1999 года N 16 "О печати частного нотариуса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 702):
в пункте 2 слова "и нотариальным палата", "или нотариальной палаты" исключить;
3) в приказе Министра юстиции Республики Казахстан от 28 июля 1998 года N 539 "Об утверждении Инструкции о порядке совершения нотариальных действий в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 564, опубликован Бюллетень нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан от 30 ноября 1998 года N 8, внесены изменения и дополнения приказами Министра юстиции Республики Казахстан от 20 ноября 2000 года N 527-к, от 29 января 2000 года N 7, от 7 июля 2004 года N 206, от 22 ноября 2002 года N 175, от 17 мая 2004 года N 136):
в Инструкции о порядке совершения нотариальных действий в Республике Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в абзаце первом пункта 152 слово "проверяемое" заменить словом "доверяемое";
в пункте 324 слова "соглашению сторон" заменить словами "ставкам, соответствующим размерам государственной пошлины, установленным налоговым законодательством Республики Казахстан";
4) утратил силу приказом Министра юстиции РК от 23.08.2011 № 294 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
5) в приказе Министра юстиции Республики Казахстан от 9 марта 1998 года N 150 "Об утверждении Положения "Об аттестации должностных лиц местных исполнительных органов, совершающих нотариальные действия" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 483):
в Положении об аттестации должностных лиц местных исполнительных органов, совершающих нотариальные действия, утвержденном указанным приказом:

3-тармақта екінші сөйлем және 1), 2), 3), 4) және 5) тармақшалары алынып тасталсын;
8-тармақ алынып тасталсын;
14-тармақта:
бірінші абзацта екінші сөйлем алынып тасталсын;
екінші абзацта "ал көшірмесі жергілікті атқарушы органның сақтауында" деген сөздер алынып тасталсын.
6)  алынып тасталды .
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2005 жылғы 22 ақпандағы N 60   бұйрығымен .
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2004 жылғы 4 қарашадағы
N 325 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің
күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Мемлекеттiк нотариат туралы заңдарды шет ел азаматтарына, азаматтығы жоқ адамдарға, шет елдiк заңды тұлғаларға қолдану, сондай-ақ құқықтық көмек туралы халықаралық шарттарды нотариалдық практикада пайдалану туралы" уақытша  нұсқаулы хат , Қазақстан Республикасы Әділет министрі 1996 жылғы 19 қазанда бекіткен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 226 болып тіркелген).
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 18 наурыздағы N 189 "Орталық аттестациялық комиссия туралы Ережеге" өзгеріс енгізу"  бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 79 болып тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 9 сәуірдегі N 280 "Орталық аттестациялық комиссия жөніндегі Ережені бекіту туралы"  бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 504 болып тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 9 сәуірдегі N 280 "Қазақстан Республикасы Азаматтық хал актілерін жазу органдарының қызметкерлерін аттестациядан өткізу туралы ережені бекіту туралы"  бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 505 болып тіркелген).
5. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 21 мамырдағы N 58 "Мемлекеттік нотариустардың техникалық сипаттағы ақылы қызмет көрсетулерінен түскен ақшаларды жинақтау мен жұмсау тәртібі туралы"  бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 520 болып тіркелген).
6. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 24 ақпандағы N 18 "Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 13 наурыздағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"  бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 703 болып тіркелген).

в пункте 3 слово "управлением" заменить словом "органом", предложение второе и подпункты 1), 2), 3), 4) и 5) исключить;
пункт 8 исключить;
в пункте 14:
в абзаце первом предложение второе исключить;
в абзаце втором слова "и в копии в местном исполнительном органе" исключить;
6) (подпункт исключен - приказом Министра юстиции РК от 22 февраля 2005 года N 60 ).
2. Признать утратившим силу некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан согласно приложению к настоящему приказу.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
Министр
Приложение
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
4 ноября 2004 года N 325
Перечень утративших силу некоторых приказов
Министра юстиции Республики Казахстан
1. Временное инструктивное письмо "О применении законодательства о государственном нотариате к иностранным гражданам, лицам без гражданства, иностранным юридическим лицам, а также о применении международных договоров о правовой помощи в нотариальной практике", утвержденное Министром юстиции Республики Казахстан 19 октября 1996 года (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 226).
2. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 18 марта 1998 года N 189 "О внесении изменений в Положение "О Центральной аттестационной комиссии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 79).
3. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 апреля 1998 года N 280 "Положение о Центральной аттестационной комиссии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 504).
4. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 апреля 1998 года N 280 "Положение об аттестации работников органов записи актов гражданского состояния" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 505).
5. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 21 мая 1998 года N 58 "Об утверждении Положения "О порядке аккумулирования и расходования денег, поступающих от платных услуг технического характера, оказываемых государственными нотариусами" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 520).
6. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 1999 года N 17 "О внесении изменения и дополнения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 21 января 1998 года N 19" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 703).

7. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 24 ақпандағы N 17 "Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 21 қаңтардағы N 19 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"  бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 701 болып тіркелген).
8. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 23 наурыздағы N 148 "Орталық аттестациялық комиссия туралы ережені бекіту туралы"  бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 720 болып тіркелген).
9. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 9 шілдедегі N 395 "Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 13 наурыздағы N 177 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"  бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 839 болып тіркелген).
10. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 9 шілдедегі N 396 "Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1998 жылғы 21 қаңтардағы N 19 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"  бұйрығы (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 841 болып тіркелген).
11. "Қазақстан Республикасы нотариустарының депозиттiк операцияларға есеп жүргiзу тәртiбi туралы нұсқаулық", Қазақстан Республикасы Әділет министрі 1998 жылғы 9 қаңтарда бекіткен  N 4 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 476 болып тіркелген).
12. "Түзеу қылмыстық-атқарушылық жүйесiнiң мекемелерi бастықтарының өсиеттер мен сенiмхаттарды куәландыру тәртiбi туралы нұсқаулық", Қазақстан Республикасы Әділет министрі 1998 жылғы 22 қаңтарда бекіткен  N 18 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 472 болып тіркелген).
13. "Госпитальдардың, санаторийлердің және басқа әскери-емдеу мекемелерінің бастықтарымен, олардың медицина жағынан орынбасарларының, аға және кезекші дәрігерлердің, сондай-ақ нотариаттық іс-әрекеттерді жасауға өкілетті органдары мен адамдары жоқ әскери бөлімдердің, құрамалардың, мекемелердің және әскери-оқу орындарының командирлерімен (бастықтарымен) сенімхаттар мен өсиеттерді куәландыру тәртібі туралы нұсқаулық", Қазақстан Республикасы Әділет министрі 1998 жылғы 8 қаңтарда бекіткен  N 5 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 481 болып тіркелген).
14. Қазақстан Республикасының халықты әлеуметтік қорғау мекемелері мен органдарының басшыларының сенімхаттарды және қарттар мен мүгедектер үйлерінің директорларының, бас дәрігерлерінің өсиеттерді куәландыру тәртібі туралы нұсқаулық" Қазақстан Республикасы Әділет министрі 1998 жылғы 8 қаңтарда бекіткен  N 9 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 454 болып тіркелген).

7. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 24 февраля 1999 года N 18 "О внесении дополнения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 марта 1998 года N 177" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 701).
8. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 23 марта 1999 года N 148 "Об утверждении Положения о Центральной аттестационной комиссии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 720).
9. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 июля 1999 года N 395 "О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 марта 1998 года N 177" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 839).
10. Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 июля 1999 года N 396 "О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 21 января 1998 года N 19" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 841).
11. Инструкция "О порядке учета депозитных операций нотариусами Республики Казахстан", утвержденная Министром юстиции Республики Казахстан 9 января 1998 года N 4 (зарегистрированная в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 476).
12. Инструкция "О порядке удостоверения доверенностей и завещаний начальниками исправительных учреждений уголовно-исполнительной системы", утвержденная Министром юстиции Республики Казахстан 22 января 1998 года N 18 (зарегистрированная в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 472).
13. Инструкция "О порядке удостоверения доверенностей и завещаний начальниками, заместителями по медицинской части, старшими и дежурными врачами госпиталей, санаториев и других военно-лечебных заведений, а также командирами (начальниками) воинских частей, соединений, учреждений и военно-учебных заведений в местах, где отсутствуют органы и лица, имеющие право совершать нотариальные действия", утвержденная приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 8 января 1998 года N 5 (зарегистрированная в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 481).
14. Инструкция "О порядке удостоверения доверенностей руководителями учреждений и органов социальной защиты населения Республики Казахстан и завещаний директорами, главными врачами домов для престарелых и инвалидов", утвержденная Министром юстиции Республики Казахстан от 8 января 1998 года N 9 (зарегистрированная в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 454).

15. "Ауруханалар, санаторийлер, және өзге емдеу - алдын-алу мекемелерiнiң бас және кезекшi дәрiгерлерiнiң өсиеттердi куәландыру тәртiбi туралы нұсқаулық" Қазақстан Республикасы Әділет министрі 1998 жылғы 8 қаңтарда бекіткен  N 7 (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 453 болып тіркелген).

15. Инструкция "О порядке удостоверения завещаний главными и дежурными врачами больниц, санаториев и иных лечебно-профилактических учреждений", утвержденная Министром юстиции Республики Казахстан от 8 января 1998 года N 7 (зарегистрированная в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 453).