Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасының кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2013 жылғы 13 наурыздағы № 71 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 01 сәуірде № 8397 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2014.09.18 № 403 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет  кодексiн iске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес мыналарды:
бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасын;
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасын;
бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасын қамтитын Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасы;

Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан
Приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2013 года № 71. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2013 года № 8397. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.09.2014 № 403.
В целях реализации Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Единую бюджетную классификацию Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему приказу, включающую в себя:
классификацию поступлений бюджета;
функциональную классификацию расходов бюджета;
экономическую классификацию расходов бюджета;

2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелiктерiнiң құрылымы бекiтiлсiн.
2. Осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр бұйрықтарының күшi жойылды деп танылсын.
3. Бюджеттік жоспарлау және болжамдау департаменті (Т.М. Савельева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және оның ресми бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

2) структуру специфик экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Департаменту бюджетного планирования и прогнозирования (Савельева Т.М.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в официальных средствах массовой информации.

112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
002
Ақпараттық жүйелер құру
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
106
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
01
1
120
Облыс әкімінің аппараты
001
Облыс әкімнің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
002
Ақпараттық жүйелер құру
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
006
Қазақстан Республикасы Президентінің «Байқоңыр» кешеніндегі арнаулы өкілінің аппараты
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
007
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
009
Аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
013
Облыс Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу

112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
002
Создание информационных систем
003
Капитальные расходы государственного органа
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва  местного исполнительного органа
120
Аппарат акима области
001
Услуги по обеспечению деятельности акима области
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
002
Создание информационных систем
004
Капитальные расходы государственного органа
006
Аппарат специального представителя Президента Республики Казахстан на комплексе «Байконур»
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
007
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
009
Обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана области
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты

108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
116
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
117
Концессиялық жобаларды бағалау және сараптау
121
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
125
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
126
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
01
1
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
01
1
121

108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
116
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
117
Оценка и экспертиза концессионных проектов
121
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
125
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
126
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы

011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
678
Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы
678
001
Күзетiлетiн адамдардың, объектiлердiң қауiпсiздiгiн және дәстүрлi рәсiмдердiң орындалуын қамтамасыз етуге қатысу
678
002
Республикалық ұланның даму бағдарламасы
678
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
678
101
Өкілдiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
678
105
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
678
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
678
114
Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
02
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
120
Облыс әкімінің аппараты
012
Облыстық ауқымдағы жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
014
Облыстық ауқымдағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
012
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
015
Халықты, объектілерді және аумақтарды табиғи және дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау бойынша жұмыстар жүргізу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
02
2
122
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
02
2
122
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
02
2
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
02
2
202
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі қызметтер
02
2
202
001

011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
678
Республиканская гвардия Республики Казахстан
001
Участие в обеспечении безопасности охраняемых лиц, объектов и в выполнении церемониальных ритуалов
002
Программа развития Республиканской гвардии
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101
Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
105
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
114
Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
120
Аппарат акима области
012
Мобилизационная подготовка и мобилизация областного масштаба
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
012
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
015
Проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
122
Аппарат акима района (города областного значения)
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
001
Услуги по формированию и реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера

011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
02
2
271
036
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
02
2
281
Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
02
2
281
005
Жұмылдыру дайындығы мен төтенше жағдайлардың объектілерін дамыту
02
2
281
006
Халықты, объектілерді және аумақтарды табиғи және дүлей зілзалардан инженерлік қорғау жөнінде жұмыстар жүргізу
02
2
281
006
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
02
2
281
006
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
287
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы уәкілетті органдардың аумақтық органы
002
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің күрделі шығыстары
003
Облыс ауқымындағы азаматтық қорғаныстың іс-шаралары
004
Облыс ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
007
Халықты, объектілерді және аумақтарды табиғи және дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау бойынша жұмыстар жүргізу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
106
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
010
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
016
Халықты, объектілерді және аумақтарды табиғи және дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөнінде жұмыстар жүргізу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
296
Облыстың жұмылдыру дайындығы басқармасы
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
002
Ақпараттық жүйелер құру
005
Облыстық ауқымдағы жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру
009
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелері мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерв есебінен іс-шаралар өткізу
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер

011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
281
Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
005
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
006
Проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территории от природных и стихийных бедствий
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
287
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из областного бюджета
002
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
003
Мероприятия гражданской обороны областного масштаба
004
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций областного масштаба
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
007
Проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
010
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
016
Проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территории от природных и стихийных бедствий
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
296
Управление по мобилизационной подготовке области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области мобилизационной подготовки
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
002
Создание информационных систем
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация областного масштаба
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
009
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты

102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
06
9
213
105
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
06
9
213
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
06
9
213
111
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында іс-шараларды жүргізу
06
9
213
114
Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
06
9
213
116
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
125
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
126
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу
127
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды өткізу
06
9
213
128
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
06
9
213
129
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасының іс-шараларын іске асыруға нысаналы ағымдағы трансферттер
06
9
213
145
Кәсіби стандарттарды әзірлеу
146
Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
146
Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
215
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
146
Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
221
Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi
146
Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
222
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
146
Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
146
Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
146
Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
231
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
146
Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
146
Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
235
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі

102
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
111
Проведение мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан «Саламатты Қазақстан» на 2011-2015 годы
114
Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва  Правительства Республики Казахстан
116
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
125
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в рамках Дорожной карты занятости 2020
126
Капитальный, средний и текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках Дорожной карты занятости 2020
127
Проведение текущих мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020
128
Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020
129
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию  мероприятий Дорожной карты занятости 2020
145
Разработка профессиональных стандартов
146
Обеспечение разработки профессиональных стандартов
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
146
Обеспечение разработки профессиональных стандартов
215
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
146
Обеспечение разработки профессиональных стандартов
221
Министерство юстиции Республики Казахстан
146
Обеспечение разработки профессиональных стандартов
222
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
146
Обеспечение разработки профессиональных стандартов
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
146
Обеспечение разработки профессиональных стандартов
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
146
Обеспечение разработки профессиональных стандартов
231
Министерство нефти и газа Республики Казахстан
146
Обеспечение разработки профессиональных стандартов
233
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
146
Обеспечение разработки профессиональных стандартов
235
Министерство культуры и информации Республики Казахстан

011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
06
9
265
018
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
006
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдағы кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
013
Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
013
Жұмыспен қамту 2020 жол картасына қатысушыларды кәсіпкерлікке оқыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
002
Ақпараттық жүйелер құру
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау

011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
006
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020
013
За счет кредитов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
013
Обучение предпринимательству участников Дорожной карты занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
270
Управление по инспекции труда области
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
002
Создание информационных систем
003
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов  за счет средств резерва  местного исполнительного органа

115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
059
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
601
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
146
Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
606
Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгi
146
Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
621
Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігі
146
Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
696
Қазақстан Республикасы спорт және дене шынықтыру істері агенттігі

115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов  за счет средств резерва  местного исполнительного органа
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
059
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
601
Национальное космическое агентства Республики Казахстан
146
Обеспечение разработки профессиональных стандартов
606
Агентство Республики Казахстан по статистике
146
Обеспечение разработки профессиональных стандартов
621
Агентство Республики Казахстан по связи и информации
146
Обеспечение разработки профессиональных стандартов
696
Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры

146
Кәсіби стандарттарды әзірлеуді қамтамасыз ету
701
Облыстың кәсіпкерлік, сауда және туризм басқармасы
013
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдағы кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
013
Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
719
Облыстың ветеринария басқармасы
037
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылдағы кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
013
Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
07
1
Тұрғын үй шаруашылығы
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
07
1
123
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
07
1
123
027
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
07
1
123
027
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
07
1
123
027
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
022
Әлеуметтік саладағы және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы объектілерінде энергия үнемдеу бойынша іс-шаралар жүргізу
030
Тұрғын үй шаруашылық саласы мамандарының біліктілігін арттыру
031
Шағын елді мекендер үшін тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту және басқару моделін әзірлеу және сынақтан өткізу
006
Республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен
018
Грант есебінен
032
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
037
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
054
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
126
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) сатып алуға және жастарға арналған жатақханаларды салуға, сатып алуға, салып бітіруге берілетін нысаналы даму трансферттері
127
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

146
Обеспечение разработки профессиональных стандартов
701
Управление предпринимательства, торговли и туризма области
013
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020
013
За счет кредитов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
719
Управление ветеринарии области
037
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020
013
За счет кредитов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
022
Проведение мероприятий по энергосбережению объектов социальной сферы и жилищно-коммунального хозяйства
030
Повышение квалификации специалистов сферы жилищного хозяйства
031
Разработка и апробация модели модернизации и управления жилищно-коммунальным хозяйством для малых населенных пунктов
006
За счет софинансирования гранта из республиканского бюджета
018
За счет гранта
032
Кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья
033
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
037
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
054
Увеличение уставного капитала АО «Фонд развития жилищно-коммунального хозяйства
126
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и (или) приобретение служебного жилища, развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, приобретение, достройку общежитий для молодежи в рамках Дорожной карты занятости 2020
127
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020

015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
093
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
094
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
010
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
286
Облыстың туризм және сыртқы байланыстар басқармасы
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
043
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үйді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредит беру
013
Республикалық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
034
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сатып алу және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, жайластыру, дамыту және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен

015
За счет средств местного бюджета
093
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
094
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
285
Управление физической культуры и спорта области
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
010
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
286
Управление туризма и внешних связей области
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
043
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
009
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья
013
За счет кредитов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
034
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета

066
Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларға тұрғын үй салуға кредит беру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) сатып алуға және жастарға арналған жатақханаларды салуға, сатып алуға, салып бітіруге берілетін нысаналы даму трансферттері
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
074
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және/немесе салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
043
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
291
Облыстың қоршаған ортаны қорғау басқармасы
042
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді абаттандыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
293
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
008
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
045
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру

066
Кредитование социально-предпринимательских корпораций на строительство жилья
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
072
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение служебного жилища, развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, приобретение, достройку общежитий для молодежи в рамках Дорожной карты занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
074
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие и/или сооружение недостающих объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
289
Управление предпринимательства и туризма области
042
Целевые текущие трансферты  бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
043
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
291
Управление охраны окружающей среды области
042
Благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
293
Управление жилищно-коммунального хозяйства области
008
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
042
Целевые текущие трансферты  бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
045
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020

011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
294
Облыстың энергетика басқармасы
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
045
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
07
1
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
07
1
351
010
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
037
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
038
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
031
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
358
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мұрағаттар және құжаттама басқармасы
033
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
359
Астана қаласының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
034
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
035
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен

011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
294
Управление энергетики области
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
045
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
010
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
037
Ремонт объектов в рамках развития городов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
038
Ремонт объектов в рамках развития городов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
031
Ремонт объектов в рамках развития городов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
358
Управление архивов и документации города республиканского значения, столицы
033
Ремонт объектов в рамках развития городов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
359
Управление туризма, физической культуры и спорта города Астаны
034
Ремонт объектов в рамках развития городов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
035
Ремонт объектов в рамках развития городов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета

010
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебін
011
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
041
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
050
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
051
Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есеб
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
052
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
053
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) сатып алуға және жастарға арналған жатақханаларды салуға, сатып алуға, салып бітіруге берілетін нысаналы даму трансферттері
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
055
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
013
Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
004
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
009
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекция бөлімі
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер

010
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
011
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
041
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
050
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
051
Развитие и/или сооружение недостающих объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
052
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
053
Строительство и (или) приобретение служебного жилища, развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры и строительство, приобритение, достройка общежитий для молодежи в рамках Дорожной карты занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
055
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
013
За счет кредитов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
004
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
009
Изъятие земельных участков для государственных нужд
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда

124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
498
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары және ауыл шаруашылығы бөлімі
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
042
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді абаттандыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
719
Облыстың ветеринария басқармасы
043
Аудандардың бюджеттеріне (облыстық маңызы бар қалалар) Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалалар мен ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
044
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
07
2
Коммуналдық шаруашылық
07
2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
07
2
123
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
023
Инженерлік желілердің техникалық жағдайына бағалау жүргізу
026
Инвестиция негіздемелерін әзірлеу
034
Астана, Алматы және Ақтөбе қалаларында тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықтың энергия тиімділігі орталықтарын құру
035
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
005
Ішкі көздер есебінен
038
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
040
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
498
Отдел земельных отношений и сельского хозяйства района (города областного значения)
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
042
Благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
719
Управление ветеринарии области
043
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
044
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
2
Коммунальное хозяйство
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
023
Проведение оценки технического состояния инженерных сетей
026
Разработка обоснований инвестиций
034
Создание Центров энергоэффективности жилищно-коммунального хозяйства в городах Астане, Алматы и Актобе
035
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения и водоотведения
005
За счет внутренних источников
038
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального хозяйства
040
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры

015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
033
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
058
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
293
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы басқармасы
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
002
Ақпараттық жүйелер құру
003
Коммуналдық шаруашылықты дамыту үшін кредит беру
004
Елді мекендерді газдандыру
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
038
Коммуналдық шаруашылық дамыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу

015
За счет средств местного бюджета
033
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
058
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
293
Управление жилищно-коммунального хозяйства области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
002
Создание информационных систем
003
Кредитование для развития коммунального хозяйства
004
Газификация населенных пунктов
005
Капитальные расходы государственного органа
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам  районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
038
Развитие коммунального хозяйства
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов

483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
012
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
013
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
014
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін қолдауды ұйымдастыру
015
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
016
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
017
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
018
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
015
Шағын қалаларды үздіксіз жылумен жабдықтауды қамтамасыз ету
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газдандыру желілерін пайдалануды ұйымдастыру
028
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру
028
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
012
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
013
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
014
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
015
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
016
Развитие коммунального хозяйства
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
017
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
018
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
015
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

238
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
001
Мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
100
Мәдениет саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
103
Әлеуметтік, сараптамалық зерттеулер жүргізу және консалтинг қызметтерін көрсету
104
Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
002
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің күрделі шығыстары
003
Мәдениет саласындағы қайраткерлерді ынталандыру
004
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
005
Қолданбалы ғылыми зерттеулер
100
Мәдениет саласындағы
006
Мәдениет саласындағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстары
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
101
Өкілдiк шығындарға арналған қаражат есебiнен іс-шаралар өткізу
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
105
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
111
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2011-2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында іс-шараларды жүргізу
114
Қазақстан Республикасы Үкіметі резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша орталық мемлекеттік органдардың міндеттемелерін орындау
116
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
08
9
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
08
9
263
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік, ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
08
9
263
004
Ақпараттық жүйелер құру
08
9
263
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
08
9
263
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
08
9
263
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
08
9
263
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
08
9
263
103
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
08
9
263

238
Министерство культуры Республики Казахстан
001
Формирование государственной политики в области культуры
100
Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области культуры
103
Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг
104
Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа
002
Капитальные расходы Министерства культуры Республики Казахстан
003
Стимулирование деятелей в сфере культуры
004
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
005
Прикладные научные исследования
100
В области культуры
006
Капитальные расходы государственных организаций в области культуры
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
101
Проведение мероприятий за счет средств на представительские затраты
102
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
105
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
111
Проведение мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан «Саламатты Қазақстан» на 2011-2015 годы
114
Выполнение обязательств центральных государственных органов по решениям судов за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан
116
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
263
Управление внутренней политики области
001
Услуги по реализации государственной, внутренней политики на местном уровне
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
004
Создание информационных систем
005
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты

009
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
011
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
012
Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
014
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
021
Ауыл шаруашылық жануарларын, сәйкестендіруді жүргізу үшін мақсаттағы ветеринарлық бұйымдарын және атрибуттарды, жануарға арналған ветеринарлық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды тасымалдау (жеткізу)
023
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
067
Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттік қолдау
068
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
10
1
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
10
1
453
006
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
013
Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
10
1
453
006
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
10
1
453
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
10
1
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
10
1
454
009
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер
009
013
Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
10
1
454
009
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
10
1
454
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
10
1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10
1
459

009
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
011
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
012
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
014
Организация санитарного убоя больных животных
021
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка)
023
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и  диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
051
Субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
067
Государственная поддержка племенного животноводства
068
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
006
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
013
За счет кредитов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
009
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
013
За счет кредитов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)

124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
719
Облыстың ветеринария басқармасы
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
007
Ақпараттық жүйелер құру
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
024
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) салу және реконструкциялау
025
Мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
013
Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу

124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
719
Управление ветеринарии области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
003
Капитальные расходы государственного органа
007
Создание информационных систем
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
024
Строительство и реконструкция государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под ни
025
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
013
За счет кредитов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера

124
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
12
1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12
1
458
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
12
1
458
022
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
12
1
458
022
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
12
1
458
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
12
1
458
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
026
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
027
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
028
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
020
Көлік инфрақұрылымын дамыту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

124
Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
026
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
027
Развитие транспортной инфраструктуры
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
028
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
020
Развитие транспортной инфраструктуры
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
12
9
458
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
029
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы және ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
030
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
032
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
002
Ақпараттық жүйелер құру
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
025
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
106
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау

024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
029
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
030
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
032
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
002
Создание информационных систем
003
Капитальные расходы государственного органа
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
025
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
0 11
За счет трансфертов из республиканского бюджета
0 15
За счет средств местного бюджета
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов  за счет средств резерва  местного исполнительного органа

237
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі
13
2
234
006
Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу
13
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
13
3
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
13
3
265
010
Мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыру үшін «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры» АҚ-ға кредит беру
13
3
265
011
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
13
3
265
013
Шағын және орта бизнесті қаржыландыру және ауыл халқына шағын кредит беру үшін «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ-ның еншілес ұйымдарына кредит беру
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
007
Мемлекеттік инвестициялық саясаты іске асыруға «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қоры» АҚ-ға кредит беру
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
009
Шағын және орта бизнесті қаржыландыру және ауыл тұрғындарына микро кредит беру үшін «ҚазАгро» Ұлттық басқарушы холдингі» АҚ-ның еншілес ұйымдарына кредит беру
275
Облыстың кәсіпкерлік басқармасы
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
002
Ақпараттық жүйелер құру
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері

237
Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
006
Ведение гидрометеорологического мониторинга
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
265
Управление предпринимательства и промышленности области
010
Кредитование АО «Фонд развития предпринимательства «Даму» на реализацию государственной инвестиционной политики
011
Поддержка предпринимательской деятельности
013
Кредитование дочерних организаций АО «Национальный управляющий холдинг «КазАгро» для финансирования малого и среднего бизнеса и микрокредитования сельского населения
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
007
Кредитование АО «Фонд развития предпринимательства «Даму» на реализацию государственной инвестиционной политики
008
Поддержка предпринимательской деятельности
009
Кредитование дочерних организаций АО «Национальный управляющий холдинг «КазАгро» для финансирования малого и среднего бизнеса и микрокредитования сельского населения
275
Управление предпринимательства области
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
002
Создание информационных систем
003
Капитальные расходы государственного органа
006
Поддержка предпринимательской деятельности
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов

010
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
011
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
012
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге кредиттер беру
013
Республикалық бюджеттен берілетін кредиттер есебінен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
038
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096
Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау
100
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
102
Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
103
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу

010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
012
Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
014
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на поддержку частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
015
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на содействие развитию предпринимательства в моногородах
013
За счет кредитов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
038
Целевые текущие трансферты бюджетам  районов (городов областного значения) на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096
Выполнение государственных концессионных обязательств
100
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103
Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты

011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
085
Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
096
Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау
295
Облыстың еңбек саласындағы бақылау басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096
Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау
297
Облыстың еңбек басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096
Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096
Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау
299
Облыстың экономика және қаржы басқармасы
005
Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
100
Облыс аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған облыстың жергілікті атқарушы органның төтенше резерві
101
Шұғыл шығындарға арналған облыстың жергілікті атқарушы органының резерві
102
Соттардың шешiмдерi бойынша мiндеттемелердi орындауға арналған облыстық жергілікті атқарушы органның резерві
103
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiнің қолма-қол ақшаның тапшылығын жабуға арналған облыстың жергілікті атқарушы органының резервi
015
Мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайту
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
040
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
064
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096
Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау
13
9
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
13
9
351
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096
Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
13
9
352
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
13
9
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
13
9
353
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096
Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау
13
9
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
13
9
354
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096
Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау
13
9
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
13
9
355
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096
Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау
13
9
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
13
9
356

011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
096
Выполнение государственных концессионных обязательств
295
Управление по контролю в сфере труда области
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096
Выполнение государственных концессионных обязательств
297
Управление труда области
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096
Выполнение государственных концессионных обязательств
298
Управление государственной инспекции труда области
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096
Выполнение государственных концессионных обязательств
299
Управление экономики и финансов области
005
Расходы на новые инициативы
012
Резерв местного исполнительного органа области
100
Чрезвычайный резерв местного исполнительного органа области для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории области
101
Резерв местного исполнительного органа области на неотложные затраты
102
Резерв местного исполнительного органа области на исполнение обязательств по решениям судов
103
Резерв местного исполнительного органа области на покрытие дефицита наличности бюджетов районов (городов областного значения)
015
Увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
040
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
015
За счет средств местного бюджета
064
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096
Выполнение государственных концессионных обязательств
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096
Выполнение государственных концессионных обязательств
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096
Выполнение государственных концессионных обязательств
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096
Выполнение государственных концессионных обязательств
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096
Выполнение государственных концессионных обязательств
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы

Ескерту. 2-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 25.06.2013 № 192; 03.12.2013 № 354; 09.12.2013 № 362 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.01.2014 № 16; 05.03.2014 № 67; 01.04.2014 N 90 бұйрықтарымен.
Кіші сынып
Ерекшелiк
Атауы
Анықтама
Шығындардың тiзбесi
110
Жалақы
111
Еңбек ақы
Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне лауазымдық мiндеттемелерiн орындағаны үшiн ақшалай төлемдер, лауазымдық жалақыға тұрақты сипаты бар және заңнамамен белгiленген, сондай-ақ мемлекеттiк мекеме басшысының шешiмi бойынша қосымша жұмыс үшiн қосымша ақылар, үстемеақылар және көтерiлiмдер. Жеке табыс салығын, жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналарын және жалақыдан алынатын өзге де ұстап қалуларды осы ерекшелiктен аударған жөн.
Мемлекеттiк бюджет есебiнен ұсталатын Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiнiң лауазымдық жалақылары, «Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен ұсталатын органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1284 Жарлығымен белгiленген әскери және арнаулы атақтар бойынша жалақылар, қосымша ақылар мен үстемеақылар;
«Азаматтық қызметшiлерге, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерiне, қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысымен белгiленген азаматтық қызметшiлердiң лауазымдық жалақылары, қосымша ақылары мен үстемеақылары;
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексiне сәйкес мерзiмнен тыс жұмысқа, түнгi уақыттағы, мереке күндерi мен демалыс күндерiндегi жұмыстарға ақы төлеу, жыл сайынғы ақысы төленетін еңбек демалысының пайдаланылмаған күндерiне өтемақы төлемдері.
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 131-бабына сәйкес белгіленген қосымша ақылар: лауазымдарды бірлесіп атқарғаны (қызмет көрсету аймағының кеңеюі) немесе уақытша болмаған қызметкердің міндеттерін орындағаны үшін қосымша ақы.

Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными приказами Министра экономики и бюджетного планирования РК от 25.06.2013 № 192; от 03.12.2013 № 354; от 09.12.2013 № 362 (вводится в действие с 01.01.2014); от 21.01.2014 № 16; от 05.03.2014 № 67; от 01.04.2014 № 90.
Подкласс
Специфика
Наименование
Определение
Перечень затрат
110
Заработная плата
111
Оплата труда
Денежные выплаты работникам государственных учреждений за исполнение должностных обязанностей, доплаты, надбавки и повышения к должностному окладу, носящие постоянный характер и установленные законодательством, а также за дополнительную работу по решению руководителя государственного учреждения. Индивидуальный подоходный налог, обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды и другие удержания из заработной платы следует перечислять с данной специфики.
Должностные оклады работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета, оклады по воинским и специальным званиям, доплаты и надбавки, установленные Указом Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1284 «О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан»;
должностные оклады гражданских служащих, доплаты и надбавки, установленные постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий»;
оплата сверхурочной работы, работы в ночное время, в праздничные дни и выходные дни, компенсационные выплаты за неиспользованные дни оплачиваемого ежегодного трудового отпуска согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан доплаты, установленные согласно статьи 131 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года: доплата за совмещение должностей (расширения зон обслуживания) или выполнение обязанностей временно отсутствующего работника.

112
Қосымша ақшалай төлемдер
Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне берiлетiн ынталандыру, көтермелеу сипатындағы, сондай-ақ мемлекеттiк мекеме басшысының шешiмi бойынша қосымша жұмыс iстегенi үшiн ақшалай төлемдер. Жеке табыс салығы, жинақтаушы зейнетақы қорларына мiндеттi зейнетақы жарналары және басқа ұстаулар.
Саяси және әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң, судьялардың, алыс және таяу шет елдердегi Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкiлеттi Елшiлерiнiң, Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң шет елдердегi мекемелерi қызметкерлерiнiң, әскери қызметшiлердiң, құқық қорғау органдары, Төтенше жағдайлар министрлiгiнiң мемлекеттiк өртке қарсы қызметi мен прокуратура органдары қызметкерлерiнiң қосымша ақшалай төлемдерi: Қазақстан Республикасы Президентiнiң «Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 18 маусымдағы № 3038 Жарлығының күшi жойылды деп тану туралы» 2002 жылғы 21 наурыздағы № 825 Жарлығының 1-тармағы 5-тармақшасының 3-абзацына сәйкес мемлекеттiк органдардың орталық аппараттарының әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлерiнiң сыйлықақысы. Қаржыландыру жоспары бойынша тиiстi органды ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебiнен мемлекеттiк орган басшысының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Палаталары Төрағаларының шешiмiмен төленетiн сыйлықақылар. Басқа мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiне қосымша ақшалай төлемдер: қызметкерлердiң лауазымдық жалақыларына ынталандыру үстемеақылар, қаржыландыру жоспары бойынша тиiстi органды ұстауға көзделген қаражатты үнемдеу есебiнен мемлекеттiк орган басшысының шешiмiмен берiлетiн сыйақылар, 2013 жылғы 1 қаңтарға дейiн жасасқан келiсiмшарттың мерзiмiне қарай солдат (матростар), сержант (старшиналар) лауазымында келiсiмшарт бойынша әскери қызметке бiрiншi рет келген азаматтарға бiржолғы ақшалай сыйақылар.

112
Дополнительные денежные выплаты
Денежные выплаты работникам государственных учреждений стимулирующего, поощрительного характера, а также за дополнительную работу по решению руководителя государственного учреждения. Индивидуальный подоходный налог, обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды и другие удержания.
Дополнительные денежные выплаты политических и административных государственных служащих, судей, Чрезвычайных и Полномочных Послов Республики Казахстан в странах дальнего и ближнего зарубежья, работников учреждений Министерства иностранных дел Республики Казахстан за границей, военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, сотрудников правоохранительных органов, государственной противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям и органов прокуратуры: надбавки к должностным окладам, установленные по решению руководителя государственного органа за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по плану финансирования; премия административных государственных служащих центральных аппаратов государственных органов, согласно абзаца 3 подпункта 5 пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 21 марта 2002 года № 825 «О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившим силу Указа Президента Республики Казахстан от 18 июня 1996 года № 3038». Премии, выплачиваемые по решению руководителя государственного органа, а также Председателей Палат Парламента Республики Казахстан за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего органа по плану финансирования. Дополнительные денежные выплаты работников других государственных учреждений: стимулирующие надбавки к должностным окладам работников, премии, по решению руководителя государственного учреждения, за счет экономии средств, предусмотренных на содержание соответствующего государственного учреждения по плану финансирования; единовременные денежные вознаграждения гражданам, впервые поступившим на воинскую службу по контракту на должности солдат (матросов), сержантов (старшин) до 1 января 2013 года в зависимости от срока заключенного контракта.

«Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджетi және Ұлттық Банкiнiң сметасы (бюджетi) есебiнен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң бiрыңғай жүйесi туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1284 Жарлығына сәйкес функцияларына халықаралық төрелік соттарында және шетелдік соттарда мемлекеттің мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету болып кіретін салық қызметі органдарының қызметкерлеріне және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлеріне сыйлықақылар».

Премии работникам органов налоговой службы и работникам структурного подразделения Министерства юстиции Республики Казахстан, в функции которого входит обеспечение защиты интересов государства в международных арбитражных и иностранных судах, в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1284 «О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан».

113
Өтемақы төлемдерi
Мемлекеттiк мекемелердiң қызметкерлерiне берiлетiн өтемдiк сипаттағы ақшалай төлемдер
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген мемлекеттiк және азаматтық қызметшiлердi сауықтыруға арналған жәрдемақы;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өтемақы төлемдерi, бiржолғы жәрдемақылар;
Бюджет қаражатын үнемдеу есебiнен мемлекеттiк мекеме басшысының шешімі бойынша төленетiн материалдық көмек.

113
Компенсационные выплаты
Денежные выплаты компенсационного характера работникам государственных учреждений.
Пособие на оздоровление государственным и гражданским служащим, установленные законодательством Республики Казахстан.
Компенсационные выплаты, единовременные пособия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Материальная помощь, выплачиваемая по решению руководителя государственного учреждения за счет экономии бюджетных средств.

114
Қосымша белгіленген мiндеттi зейнетақы жарналары және міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары
Осы ерекшелiк бойынша республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң есебiнен ұсталатын, 1998 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша 10 жылдан аз әскери қызмет, құқық қорғау органдарында қызмет өтiлi бар әскери қызметшiлердiң, арнайы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің, прокуратура, ішкі істер қызметкерлерінің, Қазақстан Республикасы Қылмыстық атқару жүйесi комитетi, қаржы полициясы органдары және мемлекеттiк өртке қарсы қызмет қызметкерлерiнің, арнаулы атағы мен сыныптық шені, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқығы жойылған тұлғалардың ақшалай қамту мөлшерiнiң 20%-ы мөлшерiнде бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына мiндеттi зейнетақы жарналары көрсетiледi. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына судьяның ай сайынғы кiрiсiнiң 10% мөлшерiнде қосымша мiндеттi зейнетақы жарналары.
Сонымен қатар осы ерекшелік бойынша міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары көрсетіледі.

114
Дополнительно установленные обязательные пенсионные взносы и обязательные профессиональные пенсионные взносы
По данной специфике отражаются обязательные пенсионные взносы в единый накопительный пенсионный фонд в размере 20 % от размера денежного содержания военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, сотрудников органов прокуратуры, внутренних дел, Комитета уголовно-исполнительной системы Республики Казахстан, органов финансовой полиции и государственной противопожарной службы, лиц, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, содержащихся за счет республиканского и местных бюджетов, имеющих по состоянию на 1 января 1998 года стаж военной службы, службы в правоохранительных органах менее 10 лет. Дополнительные установленные обязательные пенсионные взносы в единый накопительный пенсионный фонд в размере 10 % от ежемесячного дохода судьи.
По данной специфике также отражаются обязательные профессиональные пенсионные взносы.

120
Жұмыс берушiлердiң жарналары
121
Әлеуметтiк салық
Мемлекеттiк мекемелер бюджетке жүргізетін аударымдар, уақытша жұмысқа жарамсыздығы бойынша жәрдемақы төлеу
122
Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар
«Мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңынасәйкес мемлекеттiк мекемелердiң Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына төлейтiн әлеуметтік аударымдары және әлеуметтік аударымдарды уақтылы төлемегені үшін өсімпұл

120
Взносы работодателей
121
Социальный налог
Отчисления, производимые государственными учреждениями в бюджет, выплата пособий по временной нетрудоспособности.
122
Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования
Социальные отчисления, уплачиваемые в Государственный фонд социального страхования и  пеня за несвоевременную уплату социальных отчислений государственными учреждениями в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об обязательном социальном страховании».

123
Мiндеттi сақтандыру жарналары
Осы ерекшелiк бойынша Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актiлерiнде белгiленген көлiк құралдары иелерiнiң мiндеттi азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру, мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң мемлекеттiк мiндеттi жеке сақтандыру шығындары көрсетiледi
130
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына жалақы төлеу және жарналар аудару

123
Взносы на обязательное страхование
По данной специфике отражаются затраты на обязательное страхование гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, на государственное обязательное личное страхование работников государственных учреждений, установленных действующими законодательными актами Республики Казахстан.
130
Выплата заработной платы отдельным категориям граждан и отчисления взносов в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан

131
Техникалық персоналдың еңбегіне ақы төлеу
Техникалық қызметті көрсетуді жүзеге асыратын және мемлекеттік органдардың жұмыс істеуін қамтамасыз ететін және мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерді, тұлғаларды қоса алғанда, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес еңбек шарты бойынша қабылданған қызметкерлерге ақшалай төлемдер, сондай-ақ жеке тұлғалардан алынатын табыс салықтары, жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары және төлемдерге есептелетін басқа жалақыдан ұстаулар.

131
Оплата труда технического персонала
Денежные выплаты работникам, принятым по трудовому договору в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан, включая работников, лиц, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающих функционирование государственных органов и не являющихся государственными служащими, а также подоходный налог с физических лиц, обязательные пенсионные взносы в накопительные пенсионные фонды и другие удержания из заработной платы, начисляемые на выплаты.

132
Патронат тәрбиешілердің еңбегіне ақы төлеу
Осы ерекшелік бойынша патронат тәрбиешілердің еңбегіне ақы төлеу, еңбекақыдан ұсталымдарды және мемлекеттік мекемелер жүргізетін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген аударымдарды аудару жүзеге асырылады.
Патронат тәрбиешілердің еңбегіне ақы төлеу «Азаматтық қызметшiлерге, мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлерiне, қазыналық кәсiпорындардың қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жүйесi туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1400 қаулысына сәйкес мемлекеттік білім мекемелері тәрбиешілерінің еңбегіне ақы төлеу шарттарына ұқсас анықталады.
133
Негізгі жұмыс орны бойынша мәслихат депутаттарына орташа жалақыны өтеу
Осы ерекшелік бойынша негізгі жұмыс орны бойынша мәслихат депутаттарына орташа жалақыны өтеу, еңбекақыдан ұсталымдарды және мемлекеттік мекемелер жүргізетін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген аударымдарды аудару жүзеге асырылады.
134
Алқа билерге сыйақылар төлеу
Осы ерекшелік бойынша алқа билерге сыйақылар төлеу, төлемдерден ұсталымдарды және мемлекеттік мекемелер жүргізетін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген аударымдарды аудару жүзеге асырылады.

132
Оплата труда патронатных воспитателей
По данной специфике осуществляется оплата труда патронатных воспитателей, перечисление удержаний из заработной платы и отчислений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, производимых государственными учреждениями.
Оплата труда патронатных воспитателей определяются аналогично условиям оплаты труда воспитателей государственных учреждений образования в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 «О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий».
133
Возмещение средней заработной платы депутатам маслихата по их основному месту работы
По данной специфике осуществляется возмещение средней заработной платы депутатам маслихата по их основному месту работы, перечисление удержаний из заработной платы и отчислений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, производимых государственными учреждениями.
134
Выплата вознаграждений присяжным заседателям
По данной специфике осуществляется выплата вознаграждений присяжным заседателям, перечисление удержаний из выплат и отчислений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, производимых государственными учреждениями.

Алқабилерге сыйақылар төлеу «Алқабилер туралы» Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 16 қаңтардағы Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
135
Техникалық персонал бойынша жұмыс берушілердің жарналары
Мемлекеттік мекемелер әлеуметтік салық бойынша бюджетке жүргізетін аударымдар, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар, уақытша жұмысқа қабілетсіздігі бойынша жәрдемақылар төлеу.
Сонымен қатар осы ерекшелік бойынша міндетті кәсіптік зейнетақы жарналар көрсетіледі.
«Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 25 сәуірдегі Заңына сәйкес мемлекеттік мекемелер Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына төлейтін аударымдар.
136
Техникалық персоналдың ел ішіндегі іссапарлары мен  қызметтiк жол жүрулері
Техникалық қызметті көрсетуді жүзеге асыратын және мемлекеттік органдардың жұмыс істеуін қамтамасыз ететін және мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерді, тұлғаларды қоса алғанда, Қазақстан Республикасының Еңбеккодексіне сәйкес еңбек шарты бойынша қабылданған қызметкерлердің Қазақстан Республикасы шегіндегі қызметтік іссапарларға арналған шығындар.
Іссапарда болған уақытына тәуліктік;
баратын жеріне және кері қайтуға жол жүру бойынша шығыстар;
тұрғын үй-жай жалдау бойынша шығыстар;
заңнамада белгіленген басқа да шығындар.
137
Алқабилердің іссапарлық шығыстары
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес алқабилердің іссапарларына шығындар
140
Қорлар сатып алу
141
Азық-түлiк өнiмдерiн сатып алу
Мемлекеттiк мекемелердiң жеткiзушiлерге немесе бөлшектеп сатушыларға жеке қажеттілік үшiн сатып алынған тамақ өнiмдерi үшiн ақы төлеуi.
Жекелеген мекемелердiң асханаларда тамақтанғанына ақы төлеу.
Контингент (оқушылар, мерзiмдi қызметтiң әскери қызметшiлерi, курсанттар) көшпелі iс-шараларға қатысқан кезде оларды тамақтандыруға арналған шығындар 169-ерекшелiк бойынша жүзеге асырылады.
Жеке пайдалану үшiн мемлекеттiк мекемелердiң азық-түлiк өнiмдерiн сатып алуы және сақтауы;
арнайы тағам;
жануарлардың тағамы;
құтқару және шұғыл жұмыстарды жүргiзу кезеңінде кәсiби және ерiктi апаттан құтқару қызметтерiнiң және құрылымдардың құтқарушылары үшiн тағам сатып алу;
мерзiмдi әскери қызметшiлердiң, әскери оқу орындары, құқық қорғау органдарының оқу орындары курсанттарының, «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы Заңының 44-бабында көзделген жағдайларда басқа әскери қызметшілердің, сондай-ақ сотталғандардың, қылмыс жасауда күдiктiлер мен айыпталушылардың тамақтануына ақы төлеу;
казармалық жағдайдағы оқу орындарында арнаулы (әскери) қурсанттарды және «Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттiк органдары туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнайы мемлекеттік органдардың қызметкерлерінің жекелеген санаттарын азық-түлікпен қамтамасыз ету;
мемлекеттік мекеменің штат санында аспаздар көзделген жағдайда мектеп асханаларына тамақ өнімдерін сатып алу. Егер штат санында аспаздар көзделмеген болса, онда оқушылар үшін тамақтануды ұйымдастыру бойынша қызметтерді шарт бойынша басқа заңды тұлға жүзеге асырады және бұл шығындар 159-ерекшелiк бойынша көрсетiледi.

Выплата вознаграждений присяжным заседателям осуществляется в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 января 2006 года «О присяжных заседателях».
135
Взносы работодателей по техническому персоналу
Отчисления, производимые государственными учреждениями в бюджет по социальному налогу, социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования, выплата пособий по временной нетрудоспособности.
По данной специфике также отражаются обязательные профессиональные пенсионные взносы.
Отчисления, уплачиваемые в Государственный фонд социального страхования государственными учреждениями в соответствии с Законом Республики Казахстан от 25 апреля 2003 года «Об обязательном социальном страховании».
136
Командировки и служебные разъезды внутри страны технического персонала
Затраты на служебные командировки в пределах Республики Казахстан работников, принятых по трудовому договору в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан, включая работников, лиц, осуществляющих техническое обслуживание и обеспечивающих функционирование государственных органов и не являющихся государственными служащими.
Суточные за время нахождения в командировке;
расходы по проезду к месту назначения и обратно;
расходы по найму жилого помещения;
прочие затраты, установленные законодательством.
137
Командировочные расходы присяжных заседателей
Затраты на командировки присяжных заседателей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
140
Приобретение запасов
141
Приобретение продуктов питания
Оплата государственными учреждениями поставщикам или розничным продавцам за приобретенные продукты питания для собственных нужд.
Оплата питания отдельных учреждений в столовых.
Затраты на питание контингента (учащихся, военнослужащих срочной службы, курсантов) при их участии в выездных мероприятиях осуществляются по 169 специфике.
Приобретение и хранение продуктов питания государственными учреждениями для собственного использования;
специальное питание;
питание животных;
приобретение питания для спасателей профессиональных и добровольных аварийно-спасательных служб и формирований в период проведения спасательных и неотложных работ;
оплата питания военнослужащих срочной службы, курсантов военных учебных заведений, учебных заведений правоохранительных органов, других военнослужащих в случаях, предусмотренных статьей 44 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года «О воинской службе и статусе военнослужащих», а также осужденных, подозреваемых и обвиняемых в совершении преступлений;
обеспечение продовольствием курсантов специальных (военных) учебных заведений, находящихся на казарменном положении и отдельные категории сотрудников специальных государственных органов в соответствии с Законом Республики Казахстан «О специальных государственных органах Республики Казахстан»;
приобретение продуктов питания в школьных столовых в случае, если в штатной численности государственного учреждения предусмотрены повара. Если по штатной численности не предусмотрены повара, то услуги по организации питания для учащихся осуществляются по договору со сторонним юридическим лицом и данные затраты отражаются по специфике 159.

142
Дәрілік заттар және медициналық мақсаттағы өзге де бұйымдарды сатып алу
Мемлекеттiк мекемелердiң дәрілік заттар мен бiр жолғы және бiрнеше рет пайдаланылатын медициналық мақсаттағы өзге де бұйымдарды сатып алуға арналған шығындары;
Сондай-ақ, осы ерекшелік бойынша ветеринарлық препараттар, атрибуттар мен ветеринарлық мақсаттағы заттарды сатып алуға арналған шығындар көрсетіледі.
Дәрілік заттар мен байлап-таңу құралдарын, медициналық құрал-саймандарды және өзгелердi сатып алу;
қан сатып алу;
биопрепараттар сатып алу;
ветеринарлық препараттар мен ветеринарлық мақсаттағы заттарды сатып алу.
143
Заттай мүлiктердi, басқа да киім нысанын және арнаулы киім-кешектер сатып алу, тiгу және жөндеу
Нысанды киiм және айыру белгiлерiн сатып алуға, тiгуге және жөндеуге арналған шығындар және басқа заттай мүлiктi, нысанды және арнаулы киiм-кешектердi, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, сондай-ақ заттай мүлiктi, нысанды және арнаулы киiм-кешектердi сатып алудың орнына ақшалай өтемақылар.
144
Отын, жанар-жағар май материалдарын  сатып алу
Барлық отын түрлерiн сатып алуға, тасымалдауға, тиеуге, түсiруге және сақтауға арналған шығындарды қоса алғанда, отын, жанар-жағар май материалдарын сатып алуға арналған шығындар.
149
Өзге де қорларды сатып алу
141-144-ерекшелiктер  бойынша көзделмеген материалдар мен басқа да қорларды сатып алуға арналған шығындар. Сондай-ақ осы ерекшелік бойынша әскери мақсаттағы заттар мен материалдар сатып алуға арналған шығындар көрсетіледі.
Құрылыс материалдарын, оқу, ғылыми-зерттеулер мен басқа да мақсаттар үшін материалдар, шаруашылық материалдары мен кеңсе заттарын, қосалқы бөлшектер, басқа да қорлар сатып алу.
150
Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу
151
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу
Коммуналдық қызметтерге (суға, газға, электр энергиясы және жылытуға) төлеуге арналған шығындар. Мемлекеттiк мекемелер ғимараттар мен үй-жайларды, мемлекеттiк мекеме болып табылмайтын ұйымдардан (теңгерiм ұстаушыдан) жалға алған жағдайда, мемлекеттiк мекеме (жалгер) осы ерекшелiк бойынша коммуналдық қызметке ақы төлеуге арналған қаражатты теңгерiм ұстаушының шотына аударады.
Ыстық, суық суға, кәрiзге ақы төлеу;
газға, электр энергияға ақы төлеу;
тұтынылған; қызметтерге уақтылы ақы төлемегенi үшiн өсiмпұл.
152
Байланыс қызметтерiне ақы төлеу
Байланыстың барлық түрлерiнiң қызметтерiне, оның iшiнде байланыс қызметтерiн жеткiзушi көрсететiн байланыс арналарын орнату (қосу), үзiп тастау жөнiндегi қызметтерге ақы төлеу.
телефондар үшiн абоненттiк ақы;
қалааралық сөйлесу;
ұялы байланыс;
почта-телеграф шығындары;
үкiметтiк байланыс;
факс;
электронды почта;
арнайы байланыс;
спутниктi байланыс;
телетайп;
радио және байланыстың басқа да түрлері.

142
Приобретение лекарственных средств и прочих изделий медицинского назначения
Затраты государственных учреждений на приобретение лекарственных средств и прочих изделий медицинского назначения одноразового и многоразового использования.
Также по данной специфике отражаются затраты на приобретение ветеринарных препаратов, атрибутов и изделий ветеринарного назначения.
Приобретение лекарственных средств и перевязочных средств, медицинских инструментов и прочие;
приобретение крови;
приобретение биопрепаратов;
приобретение ветеринарных препаратов и изделий ветеринарного назначения.
143
Приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования
Затраты на приобретение, пошив и ремонт предметов вещевого имущества и другого форменного и специального обмундирования, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, форменного и специального обмундирования.
144
Приобретение топлива, горюче-смазочных материалов
Затраты на приобретение топлива, горюче-смазочных материалов, включая затраты на приобретение, перевозку, погрузку, разгрузку и хранение топлива всех видов.
149
Приобретение прочих запасов
Затраты на приобретение материалов и других запасов не предусмотренных по спецификам 141-144. Также по данной специфике отражаются затраты на приобретение предметов и материалов военного назначения.
Приобретение строительных материалов, материалов для учебных, научных исследований и других целей, хозяйственных материалов и канцелярских принадлежностей, запасных частей, прочих запасов.
150
Приобретение услуг и работ
151
Оплата коммунальных услуг
Затраты на оплату коммунальных услуг (за воду, газ, электроэнергию и отопление).
В случаях аренды государственными учреждениями зданий, помещений у организаций, не являющихся государственными учреждениями (балансодержатель), государственное учреждение (арендатор) средства на оплату за коммунальные услуги перечисляет на счет балансодержателя по данной специфике.
Плата за горячую, холодную воду, канализацию;
плата за газ, электроэнергию;
плата за теплоэнергию;
пеня за несвоевременную оплату коммунальных услуг.
152
Оплата услуг связи
Оплата услуг всех видов связи, в том числе услуги по установлению (подключению, расширению), отключению каналов связи, оказываемые поставщиком услуг связи.
абонентная плата за телефоны;
междугородние переговоры;
сотовая связь;
почтово-телеграфные затраты;
правительственная связь;
факс;
электронная почта;
спец связь;
спутниковая связь;
телетайп;
радио;
и другие виды связи.

153
Көлiктiк қызмет көрсетулерге ақы төлеу
Темiр жол, теңiз, жүк, әуе және автомобиль көлiгiнiң қызметтерiне арналған шығындарды қоса алғанда, мемлекеттiк мекемелерге заңды және жеке тұлғалар көрсететiн көлiктiк қызметтерге арналған шығындар. Бұған, сондай-ақ тасымалдау үшiн заттарды дайындауға арналған шығындар кiредi.
Көлiктi жалдау;
жабдықтарды, материалдарды, арнайы контингенттi, қару-жарақ, әскери техниканы, әскерге шақырылғандарды тасымалдауға ақы төлеу және өзге де тасымалдар.
154
Үй-жайды жалға алу төлемдерi
Бұл ерекшелiк бойынша үй-жайларды, ғимараттарды  жалға алғаны үшiн төлемақы көрсетiледi. Жалға алынған үй-жайды, ғимаратты ұстауға, коммуналдық қызметтерге арналған шығындар, электр энергиясына, жылуға арналған шығындар тиiстi ерекшелiктер бойынша жiктеледi.
155
Мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыс шеңберiнде қызметтерге ақы төлеу
Әлеуметтiк бағдарламалар мен жобалар бойынша үкiметтiк емес ұйымдар көрсететiн мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыс шеңберiндегi қызметтерге ақы төлеу.
156
Консалтингтік  қызметтер мен зерттеулерге ақы төлеу
Мемлекеттік орган қызметінің үдерісінде туындайтын проблемаларды, мүмкіндіктерді анықтау және бағалау жөніндегі не ахуалды егжей-тегжейлі талдау; жұмыстың қаржылық және басқарушылық тиімділігін (мынадай негізгі қызмет түрлері шеңберінде: басқару консалтингі, ІТ-консалтинг, заң консалтингі, мамандандырылған консалтинг, қорғаныс саласында консалтинг, техникалық консалтингтік қызметтер) арттыру үшін одан әрі іс-қимылдарды түзету жөніндегі консалтинг қызметтерге ақы төлеуге арналған шығындар, сондай-ақ зерттеулерге (оның ішінде әлеуметтік, талдамалы және ғылыми зерттеулер) ақы төлеуге арналған шығындар.
159
Өзге де қызметтер мен жұмыстарға ақы төлеу

153
Оплата транспортных услуг
Затраты на транспортные услуги, оказываемые государственным учреждениям юридическими и физическими лицами, включая затраты на услуги железнодорожного, морского, грузового, воздушного и автомобильного транспорта. Сюда также входят затраты на подготовку предметов для транспортировки.
аренда транспорта;
оплата за перевозку оборудования, материалов, специального контингента, вооружения, военной техники, призывников и прочие перевозки.
154
Оплата аренды за помещение
По данной специфике отражается плата за аренду помещений, зданий. Затраты на содержание арендуемого помещения, здания коммунальные услуги, затраты на электроэнергию, отопление классифицируются по соответствующим спецификам.
155
Оплата услуг в рамках государственного социального заказа
Оплата услуг в рамках государственного социального заказа, оказываемых неправительственными организациями по социальным программам и проектам.
156
Оплата консалтинговых услуг и исследований
Затраты на оплату консалтинговых услуг по определению и оценке проблем, возможностей, возникающих в процессе деятельности государственного органа либо по детальному анализу ситуации; по разработке эффективных рекомендаций по коррекции дальнейших действий для повышения финансовой и управленческой эффективности работы (в рамках следующих основных видов услуг: управленческий консалтинг, административно - кадровый консалтинг, финансовый консалтинг, IT-консалтинг, юридический консалтинг, специализированный консалтинг, консалтинг в области обороны, технические консалтинговые услуги), а также затраты на оплату исследований (в том числе социологические, аналитические и научные исследования).
159
Оплата прочих услуг и работ

Осы ерекшелiк бойынша 151-156 ерекшелiктерде көрсетiлмейтін, заңды және жеке тұлғалар көрсететін қызметтерге, жұмыстарға ақы төлеу жөніндегі шығындар көрсетiледi, оның ішінде:
ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды, көлiк және басқа да негiзгi құралдарды ұстау, қызмет көрсету жөнiндегi қызметтер;
республикалық немесе коммуналдық меншiкте тұрған ғимараттар мен үй-жайларды, жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және кәрiз жүйесiн ағымдағы жөндеу, сондай-ақ жабдықтарды, көлік және басқа негізгі құралдарды ағымдағы жөндеу.
Заңды және жеке тұлғалар көрсететін қызметтердің, жұмыстардың құнына тауарларды, материалдарды сатып алу кіретін жағдайларды қоспағанда, ғимараттарды, үй-жайларды, көлік және басқа да негізгі құралдарға қызмет көрсету және ұстау және оларды ағымдағы жөндеу үшін қажетті тауарларды, материалдарды сатып алу 149 «Басқа қорларды сатып алу» ерекшелігі бойынша көрсетіледі. Бұл жағдайларда тауарларды, материалдарды сатып алу 159 «Басқа қызметтерді сатып алу» ерекшелігі бойынша жүзеге асырылады.»;
Бұдан басқа, осы ерекшелік бойынша жоғары білімді төлеу жөніндегі білім беру гранты, «Назарбаев Зияткерлiк мектептерi» мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балалардың оқуын төлеу үшiн Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң - Елбасының «Өркен» бiлiм беру гранты беріледі.
Осы ерекшелік бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген төлеуге жататын заңды және жеке тұлғалар көрсететін қызметтерге, жұмыстарға сомалардан ұсталымдарды аудару қызметіне ақы төлеу шығыстары асырылады.
160
Басқа да ағымдағы шығындар
161
Ел iшiндегi iссапарлар мен қызметтiк сапарлар
Қазақстан Республикасы шегiндегi қызметтiк iс-сапарларға арналған шығындар.
Iс-сапарда болған уақыт үшiн тәулiктiк шығыстар;
баратын жерге және керi жол жүру жөнiндегi шығыстар;
тұрғын үй-жайды жалдау жөнiндегi шығыстар;
заңнамада белгiленген басқа да шығыстар
162
Елден тыс жерлерге iссапарлар мен қызметтiк сапарлар
Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге қызметтiк iс-сапарларға арналған шығындар.
Iс-сапарда болған уақыт үшiн тәулiктiк шығыстар;
баратын жерге және керi жол жүру жөнiндегi шығыстар;
тұрғын үй-жайды жалдау жөнiндегi шығыстар;
заңнамада белгiленген басқа да шығыстар
163
Жалпыға бiрдей мiндеттi орта бiлiм қорының шығындары
«Бiлiм туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттiк жалпы бiлiм беретiн мектептердегi аз қамтылған отбасылардан шыққан аса мұқтаж оқушыларға қаржылық және материалдық көмек көрсетуге арналған шығындар.
Киiмдердi, аяқ киiмдердi, оқулықтарды, оқу құралдарын, мектеп жазба керек жарақтарын сатып алу;
ақшалай көмек көрсету;
санаторий-курорттық мекемелерге және демалыс лагерлерiне жолдамалар сатып алу;
оқушылардың мәдени бұқаралық және спорттық iс-шараларға қатысуын қаржылық қамтамасыз ету.

По данной специфике отражаются затраты по оплате услуг, работ, оказываемых юридическими и физическими лицами, не отражаемых в спецификах 151-156, в том числе:
услуги по содержанию, обслуживанию зданий, помещений, оборудования, транспортных и других основных средств;
текущий ремонт зданий, помещений, системы теплоснабжения, водоснабжения и канализации, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, а также текущий ремонт оборудования, транспортных и других основных средств.
Приобретение товаров, материалов необходимых для обслуживания и содержания зданий, помещений, транспортных и других основных средств и их текущим ремонтом отражаются по специфике 149 «Приобретение прочих запасов», за исключением случаев, когда в стоимость услуг, работ, оказываемых юридическими и физическими лицами, входит приобретение товаров, материалов. В данных случаях приобретение товаров, материалов осуществляется по специфике 159 «Оплата прочих услуг и работ».
Кроме того, по данной специфике предоставляется образовательный грант по оплате высшего образования, образовательный грант Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации «Өркен» для оплаты обучения одаренных детей в специализированных организациях образования «Назарбаев Интеллектуальные школы».
По данной специфике также осуществляется перечисление удержаний, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, с сумм, подлежащих оплате физическим лицам, за оказанные ими услуги и работы.
160
Другие текущие затраты
161
Командировки и служебные разъезды внутри страны
Затраты на служебные командировки в пределах Республики Казахстан.
Суточные за время нахождения в командировке;
расходы по проезду к месту назначения и обратно;
расходы по найму жилого помещения;
прочие затраты, установленные законодательством.
162
Командировки и служебные разъезды за пределы страны
Затраты на служебные командировки за пределы Республики Казахстан.
Суточные за время нахождения в командировке;
расходы по проезду к месту назначения и обратно;
расходы по найму жилого помещения;
прочие затраты, установленные законодательством.
163
Затраты Фонда всеобщего обязательного среднего образования
Затраты на оказание финансовой и материальной помощи остро нуждающимся учащимся государственных общеобразовательных школ из числа малообеспеченных семей в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об образовании».
Приобретение одежды, обуви, учебников, учебных пособий, школьно-письменных принадлежностей;
обеспечение питания в школах;
оказание денежной помощи;
приобретение путевок в санаторно-курортные учреждения и лагеря отдыха;
финансовое обеспечение участия в культурно-массовых и спортивных мероприятиях школьников.

164
Шетелдегi стипендиаттардың оқуына ақы төлеу
Шетелде кадрларды даярлаудың халықаралық бағдарламасын iске асыру бойынша шетелдегi стипендиаттардың оның  ішінде Қазақстан Республикасы Президентінің халықаралық стипендиаттарының оқуына ақы төлеу.
Шетелде кадрларды даярлаудың халықаралық бағдарламасы шеңберінде стипендиаттарды оқыту және тағылымдамадан өту ақысын төлеу, оның ішінде Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық стипендиясы бойынша оқу ақысын төлеу.
165
Атқарушылық құжаттарының, сот актiлерiнiң орындалуы
Бұл ерекшелiк бойынша атқару құжаттарын орындау жөнiндегi шығындар көрсетiледi.
Тартылатын заңгерлерге, консультанттарға ақы төлеу жөнiндегi шығындар 159-ерекшелiк бойынша көрсетiледi, мемлекеттiк баж төлеу 169-ерекшелiкте көрсетiледi.
166
Нысаналы салым
Дербес білім беру ұйымдарының қызметіне және (немесе) қордың ұйымдық-құқықтық нысанында құрылатын коммерциялық емес ұйымға тек қана дербес білім беру ұйымдары мен олардың ұйымдарының немесе Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық мамандандырылған көрмені ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың қызметін қаржыландыруды қамтамасыз ету үшін бюджеттен төленетін өтеусіз және қайтарымсыз төлемдер.
167
Ерекше шығындар
Құқық қорғау органдарындағы, ұлттық қауiпсiздiк, қорғаныс органдарындағы ерекше шығындар.
Мемлекеттiк құпиялар, жедел-iздестiру қызметiн жүзеге асыру, елдiң қорғаныс қабiлетi мен ұлттық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету мәселелерiн реттейтiн Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде көзделген мiндеттер мен өкiлеттiктерге сәйкес мемлекеттiк органдар iске асыратын iс-шараларға арналған шығындар
169
Өзге де ағымдағы шығындар
Бұл ерекшелiкте басқа ерекшелiктерге жатқызылмаған ағымдағы шығындар көрсетiледi.
Әскери қызметшілерді, арнаулы мемлекеттiк органдардың, iшкi iстер органдарының, қаржы полициясының қызметкерлерiн, арнаулы атағы мен сыныптық шені, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқығы жойылған адамдарды және сотталғандарды жерлеуге арналған шығындар;
халықты әлеуметтiк қорғау органдарының мектеп-интернаттарының қамқорындағыларды жерлеуге арналған шығындар;
өкiлеттiк шығындар;
жеке табыс салығын уақтылы аудармағаны үшiн өсiмпұл, айыппұл;
мiндеттi зейнетақы жарналарын уақтылы төлемегенi үшiн өсiмпұл;
айыппұлдар, тұрақсыздық айыбы, комиссиялық төлемдер, кiру жарналары;
қоршаған ортаға эмиссиялар үшiн төленетiн төлемақы, мемлекеттiк баж, салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер, олар бойынша өсiмпұл және айыппұлдар (121-ерекшелiгі бойынша төленетiн әлеуметтiк салықтан басқа);
саяси партиялардың қызметiн қаржыландыру.
сайлаулар өткiзу:
кандидаттардың мемлекеттiк бұқаралық ақпарат құралдарында сөйлеуi;
кандидаттардың сайлау алдындағы көпшiлiк iс-шаралар өткiзуi және үгiттеу материалдарын шығаруы;
кандидаттардың көлiктiк шығындары (көлiк жалдау, жанар-жағармай материалдары);
заңнамалық актiлерге сәйкес мәдени, спорттық және басқа да iс-шаралардың жеңiмпаздары мен қатысушыларына жүлделер, естелiк сыйлықтар, ақшалай сыйақылар, қызметкерлерге, жеке тұлғаларға, басқа да ақшалай төлемдер;
бостандығын шектеу, қамау немесе бостандығынан айыру түрiнде жазасын өтеуден босатылатын тұлғалар үшiн тұратын жерiне дейiн жол жүру билеттерiн сатып алу;
мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерінің iссапар шығыстарынан басқа, көшпелі iс-шаралар өткізуге байланысты шығындар (жол жүру, тұру, тамақтану);
облыстық (республикалық маңызы қаланың, астананың) жинақтау пункттерінде әскерге шақырылғандарды тамақтандыру бойынша шығындар;
мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы шеңберiнде оқитындардың жекелеген санаттарына демалыс кезеңiнде жеңiлдiкпен жүруiн өтеуге арналған шығыстар;
«Үздік орта білім беру ұйымы» грантын беру;
«Бизнестің жол картасы 2020» Бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру;
Ұлт Көшбасшысы - Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентiнiң қорын толықтыру мен ұстауға, жеке кiтапханасы мен жеке мұрағатын сақтауға көзделген шығыстарды қаржыландыру;
автокөлік құралдарының міндетті техникалық тексеру бойынша шығындар;

164
Оплата обучения стипендиатов за рубежом
Оплата обучения стипендиатов за рубежом по реализации международных программ подготовки кадров за рубежом, в том числе международной стипендии Президента Республики Казахстан.
Оплата обучения и прохождения стажировок стипендиатов в рамках международных программ подготовки кадров за рубежом, в том числе оплата обучения международной стипендии Президента Республики Казахстан «Болашак».
165
Исполнение исполнительных документов, судебных актов
По данной специфике отражаются затраты по исполнению исполнительных документов.
Затраты по оплате привлекаемых юристов, консультантов отражаются по специфике 159, уплата государственной пошлины в бюджет отражается по специфике 169.
166
Целевой вклад
Безвозмездные и безвозвратные платежи из бюджета в деятельность автономных организаций образования и (или) в некоммерческую организацию, создаваемую в организационно-правовой форме фонда исключительно для обеспечения финансирования деятельности автономных организаций образования и их организаций или организаций, осуществляющих деятельность по организации и проведению международной специализированной выставки на территории Республики Казахстан.
167
Особые затраты
Особые затраты в правоохранительных органах, органах национальной безопасности, обороны.
Затраты на мероприятия, реализуемые государственными органами в соответствии с задачами и полномочиями, предусмотренными законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими вопросы государственных секретов, осуществления оперативно-розыскной деятельности, обеспечения обороноспособности и национальной безопасности страны.
169
Прочие текущие затраты
В данной специфике отражаются текущие затраты, не отнесенные к другим спецификам.
Затраты на погребение военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, органов внутренних дел, финансовой полиции, лиц, права которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены и осужденных;
затраты на погребение опекаемых домов-интернатов органов социальной защиты населения;
представительские затраты;
пеня, штраф за несвоевременное перечисление индивидуального подоходного налога;
пеня за несвоевременную уплату обязательных пенсионных взносов;
штрафы, неустойка, комиссионные платежи, вступительные взносы;
плата за эмиссии в окружающую среду, государственная пошлина, налоги и другие обязательные платежи в бюджет, пеня и штрафы по ним (кроме социального налога, уплачиваемого по 121 специфике);
финансирование деятельности политических партий;
проведение выборов:
выступления кандидатов в государственных средствах массовой информации;
проведение публичных предвыборных мероприятий кандидатов и выпуск агитационных материалов;
транспортные затраты кандидатов (аренда транспорта, горюче-смазочные материалы);
призы, памятные подарки, денежные вознаграждения победителям и участникам культурных, спортивных и других мероприятий в соответствии с законодательными актами, другие денежные выплаты физическим лицам;
приобретение проездных билетов для лиц, освобождаемых от отбывания наказания в виде ограничения свободы, ареста или лишения свободы, до места жительства;
затраты, связанные с проведением выездных мероприятий (проезд, проживание, питание), кроме командировочных расходов работников государственных учреждений;
затраты по питанию призывников на областных (города республиканского значения, столицы) сборных пунктах;
расходы на компенсацию льготного проезда в каникулярный период отдельным категориям обучающихся в рамках государственного образовательного заказа;
предоставление гранта «Лучшая организация среднего образования»;
предоставление государственных грантов субъектам частного предпринимательства в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса 2020»;
финансирование расходов на пополнение и содержание фонда Первого Президента Республики Казахстан, хранение личной библиотеки и личного архива Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации;
затраты по обязательному техническому осмотру автотранспортных средств;

Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы шеңберiнде Қазақстанның жоғарғы оқу орындарына шетелдік мамандарды тартуға арналған шығыстар;
инновациялық гранттарды беру;
басқа ерекшелiктер бойынша жiктелмейтiн өзге де шығыстар.
210
Iшкi қарыздар бойынша сыйақы төлемдерi

расходы на привлечение зарубежных специалистов в высшие учебные заведения Казахстана, в рамках Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118;
предоставление инновационных грантов;
прочие затраты, не классифицируемые по другим спецификам.
210
Выплаты вознаграждений по внутренним займам

211
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iшкi қарыздары бойынша сыйақыларды төлеу
Iшкi капитал рыноктарында қарызға алынған қаражатты пайдаланғаны үшiн сыйақы  төлемдерi (мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздарды, екiншi деңгейдегi банктерден алынған кредиттердi орналастыру нысанында және басқа да нысандарда).
212
Жоғары тұрған бюджеттен жергiлiктi атқарушы органдар алған қарыздар бойынша сыйақы төлемдерi
Жоғары тұрған бюджеттен жергiлiктi атқарушы органдар алған қарыздар бойынша сыйақы төлемдерi.
220
Сыртқы заемдар бойынша сыйақылар (мүдделердi) төлеу

211
Выплаты вознаграждений по внутренним займам Правительства Республики Казахстан
Выплаты вознаграждений за пользование средствами, заимствованными на внутренних рынках капитала (в форме размещения государственных эмиссионных ценных бумаг, кредитов от банков второго уровня и других формах).
212
Выплаты вознаграждений по займам, полученным из вышестоящего бюджета местными исполнительными органами
Выплаты вознаграждений по займам, полученным из вышестоящего бюджета местными исполнительными органами.
220
Выплаты вознаграждений по внешним займам

221
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң сыртқы қарыздары бойынша сыйақы төлемдерi
Сыртқы капитал рыноктарында қарызға алынған қаражатты пайдаланғаны үшiн сыйақы төлемдерi (мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздарды, халықаралық қаржы ұйымдарынан, шетел мемлекеттерiнiң үкiметтерiнен, шетелдiк коммерциялық банктер мен фирмалардан алынған кредиттердi орналастыру нысанында).
310
Бюджеттік субсидиялар
311
Жеке және заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілетін субсидиялар
Мемлекеттік мекемелер және қоғамдық бірлестіктер болып табылмайтын заңды және жеке тұлғаларға және шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілетін субсидиялар.

221
Выплаты вознаграждений по внешним займам Правительства Республики Казахстан
Выплаты вознаграждений за пользование средствами, заимствованными на внешних рынках капитала (в форме размещения государственных эмиссионных ценных бумаг, кредитов от международных финансовых организаций, правительств иностранных государств, иностранных коммерческих банков и фирм).
310
Бюджетные субсидии
311
Субсидии физическим и юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам
Субсидии крестьянским (фермерским) хозяйствам, физическим и юридическим лицам, не являющимся государственными учреждениями и общественными объединениями

320
Жеке тұлғаларға берілетін трансферттер
321
Арнайы мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдері
Осы ерекшелік бойынша «Қазақстан Республикасының арнайы мемлекеттік органдары туралы» 2012 жылғы 13 ақпандағы және «Тұрғын үй қатынастары туралы» 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес арнайы мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдері бойынша шығындар көрсетіледі.
322
Жеке тұлғаларға берiлетiн трансферттер
Жеке тұлғалардың иелiгiндегi кiрiстi ұлғайтуға, не шығындардың немесе зияндарының белгiлi бiр түрлерiн толық немесе iшiнара өтеуге арналған ақшалай нысандағы төлемдер. Жергiлiктi өкiлеттi органдар жеке тұлғаның (алушының) жазбаша өтiнiшi бойынша жәрдемақыларды қызметтердi жеткiзушiлердiң шотына аударуды көздейтiн тұрғын үй көмегiн көрсету тәртiбiн белгiлеген кезде бұл шығындар осы ерекшелiк бойынша жүзеге асырылады. Өтемақылардан алынатын ұстап қалулар осы ерекшелiк бойынша аударылады.
Әлеуметтiк төлемдер;
әлеуметтiк көмек;
заңнамаға сәйкес қызметкерлер мен қызметшiлерге олардың еңбек мiндеттерiн атқаруға байланысты мертiгуден не денсаулығының өзге де зақымдалуынан келген залалдың орнын толтыру;
мерзiмдi әскери қызметшiлерге, әскери (арнайы) оқу орындарының курсанттарына демалысқа (каникулға) кеткен кезде азық-түлік үлесінің орнына берілетін ақшалай өтемақы;

320
Трансферты физическим лицам
321
Жилищные выплаты сотрудникам специальных государственных органов
По данной специфике отражаются затраты по жилищным выплатам сотрудникам специальных государственных органов в соответствии с Законами Республики Казахстан от 13 февраля 2012 года «О специальных государственных органах Республики Казахстан» и от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях».
322
Трансферты физическим лицам
Платежи физическим лицам в денежной форме, предназначенные для увеличения их располагаемого дохода, либо для полной или частичной компенсации определенных видов затрат или ущерба.
При установлении местными представительными органами порядка оказания жилищной помощи, предусматривающего перечисление пособий по письменному заявлению физического лица (получателя) на счета поставщиков услуг, данные затраты производятся по данной специфике.
Удержания из компенсации перечисляются по данной специфике.
социальные выплаты;
социальная помощь;
возмещение ущерба, причиненного рабочим и служащим увечьем либо иным повреждением здоровья, связанного с исполнением ими трудовых обязанностей, в соответствии с законодательством;
денежная компенсация взамен продовольственного пайка, выплачиваемая военнослужащим срочной службы, курсантам военных (специальных) учебных заведений при убытии в отпуск, на каникулы;

«Әскери қызмет және әскери қызметшiлердiң мәртебесi туралы» 2012 жылғы 16 ақпандағы және «Қазақстан Республикасының арнайы мемлекеттік органдары туралы» 2012 жылғы 13 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңдарда көзделген жағдайларда шығындар мен өтемақылардың орнын толтыру;
жеке тұлғаларға берiлетiн басқа да трансферттер.
323
Зейнетақылар
Бұл ерекшелiк бойынша зейнетақы төлемдерi көрсетiледi.
324
Стипендиялар
Бұл ерекшелiк бойынша стипендиялар, iшкi iстер органдарының, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдардың офицер құрамы қатарынан күндiзгi оқу нысаны бойынша оқып жатқан әскери оқу орындары, арнаулы оқу орындары тыңдаушыларының, адъюнкттердiң, магистранттардың, докторанттардың стипендияларын, ақшалай жабдықталуын төлеу жөнiндегi шығындар көрсетiледi.
Iшкi iстер органдарының, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдардың офицер құрамының және басшы құрамының қатарынан күндiзгi оқу нысаны бойынша оқып жатқан әскери оқу орындары, арнаулы оқу орындары тыңдаушыларының, адъюнкттердiң, магистрантарының, доктаранттарының ақшалай жабдықталуы мөлшерiнiң 20%-ы мөлшерiндегi міндетті зейнетақы жарналарын аудару;
Әскери (арнайы) оқу орындарының (әскери факультеттердің) курстанттарының 20% мөлшеріндегі лауазымдық жалақысын (степендияларын) аудару осы ерекшелiк бойынша жүргiзiледi.

возмещение затрат и компенсации в случаях, предусмотренных Законами Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года «О воинской службе и статусе военнослужащих» и от 13 февраля 2012 года «О специальных государственных органах Республики Казахстан»;
другие трансферты физическим лицам.
323
Пенсии
По данной специфике отражаются выплаты пенсии.
324
Стипендии
По данной специфике отражаются затраты по выплате стипендий, денежного довольствия слушателей, магистрантов, докторантов военных (специальных) учебных заведений, обучающихся по очной форме обучения из числа офицерского состава органов внутренних дел, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований.
Перечисление обязательных пенсионных взносов в размере 20% от размера денежного содержания слушателей, магистрантов, докторантов военных (специальных) учебных заведений, обучающихся по очной форме обучения из числа офицерского состава и начальствующего состава органов внутренних дел, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований.
20 % размера должностного оклада (стипендии) курсантов военных (специальных) учебных заведений (военных факультетов) производиться по данной специфике.

330
Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне берiлетiн ағымдағы трансферттер
331
Субвенциялар
Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне, облыстық бюджеттен аудандық (қалалық) бюджеттерге берiлетiн субвенциялар.
332
Бюджеттiк алып қоюлар
Аудандық (қалалық) бюджеттен облыстық бюджетке немесе облыстық бюджеттен және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiнен республикалық бюджетке алынатын бюджеттiк алып қоюлар.
338
Нысаналы трансферттер қайтару
Жоғары тұрған бюджетке пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару, сондай-ақ нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару.
339
Мемлекеттiк басқарудың басқа деңгейлерiне берiлетiн ағымдағы трансферттер
Бюджеттердiң 341, 342-ерекшелiктері бойынша жiктелмейтiн әртүрлi деңгейлерi арасындағы трансферттер.
340
Шетелге берiлетiн ағымдағы трансферттер

330
Текущие трансферты другим уровням государственного управления
331
Субвенции
Субвенции из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам города республиканского значения, столицы, из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения).
332
Бюджетные изъятия
Бюджетные изъятия из бюджетов районов (городов областного бюджета) в областной или из областного бюджета и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет.
339
Текущие трансферты другим уровням государственного управления
Трансферты между различными уровнями бюджетов, не классифицируемые по спецификам 331, 332.
338
Возврат целевых трансфертов
Возврат в вышестоящий бюджет неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, а также возврат целевых трансфертов использованных не по целевому назначению.
340
Текущие трансферты за границу

341
Шетелдегi ұйымдарға ағымдағы трансферттер
Республиканың халықаралық ұйымдардағы мүшелiгiне байланысты шығындар.
Халықаралық ұйымдарды үлестiк ұстау;
мүшелiк жарналар;
донорлық жарналар;
халықаралық ұйымдарға кiру жарналары және көпжақты конвенциялар.
350
Өзге де ағымдағы трансферттер
359
Өзге де ағымдағы трансферттер
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiнiң 42-бабы 3-тармағындакөзделген жағдайларда облыстық бюджеттен, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетiнен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттерiне берiлетiн трансферттер.

341
Текущие трансферты за границу
Затраты, связанные с членством республики в международных организациях.
долевое содержание международных организаций;
членские взносы;
донорские взносы;
вступительные взносы в международные организации и многосторонние конвенции.
350
Прочие текущие трансферты
359
Прочие текущие трансферты
Трансферты из областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы другим областным бюджетам, бюджетам города республиканского значения, столицы в случаях, предусмотренных пунктом 3 статьи 42 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.

410
Негiзгi құралдарды, материалдық емес және биологиялық активтерді сатып алу
411
Жер сатып алу
Мемлекеттің жердің, ормандардың, ішкі сулардың және пайдалы қазбалардың кен орындарының кез келген түрлерін сатып алуына жұмсалатын шығындар.
Егер мемлекет сатып алған жерде құрылыс тұрған болса, құрылыстың құны жердің құнынан бөлек бағалануы тиіс, құрылысты сатып алуға жұмсалатын шығындар 412 ерекшелікке жатқызылуы тиіс.
Егерде құрылысты сатып алуға жұмсалатын шығындарды жерді сатып алуға жұмсалатын шығындардан бөлу мүмкін болмаса жердің және құрылыстың құнын не осы ерекшелікке не, жердің немесе құрылыстың бағасы неғұрлым құнды болуына қарай, 412 ерекшелікке жатқызылуы қажет.
Құрылыс жобасының құнына енгізілген мемлекет қажеттілігі үшін жер учаскелерін сатып алу бойынша өтемақыға жұмсалатын шығындар және осымен байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру осы ерекшелік бойынша көрсетіледі.

410
Приобретение основных средств, нематериальных и биологических активов
411
Приобретение земли
Затраты на приобретение любого вида земли, лесов, внутренних вод и месторождений полезных ископаемых государством.
Если на приобретенной государством земле находится сооружение, и стоимость сооружения может быть отдельно оценена от стоимости земли, затраты на приобретение сооружения должны быть отнесены в специфику 412.
Если же затраты на приобретение сооружения не могут быть отделены от затрат на покупку земли, необходимо отнести стоимость земли и сооружения либо в данную специфику, либо в специфику 412 в зависимости от того, что является наиболее ценным - земля или сооружение.
Затраты на компенсацию по выкупу земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества, включенные в стоимость проекта строительства, отражаются по данной специфике.

412
Үй-жайлар, ғимараттар мен құрылыстарды, беру қондырғыларын сатып алу
Үй-жайлар, ғимараттар және құрылыстар, беру қондырғыларын сатып алуға жұмсалатын шығындар, сондай-ақ үй-жайлар, ғимараттар мен құрылыстар орналасқан жердi сатып алуға жұмсалатын шығындар.
Егер сатып алынған үй-жайлардың, ғимараттардың және құрылыстардың құны ғимаратпен бiрге сатып алынған, мысалы жабдықтар, активтердiң құнына енгізілсе, онда оларға жұмсалатын шығындар осында көрсетiледi.

412
Приобретение помещений, зданий и сооружений, передаточных устройств
Затраты на приобретение помещений, зданий и сооружений, передаточных устройств, а также затраты на приобретение земли, на которой размещены помещения, здания и сооружения. Если в стоимость приобретенных помещений, зданий и сооружений включается стоимость активов, приобретенных вместе со зданием, например, оборудование, то затраты на них отражаются здесь.

413
Көлік құралдарын сатып алу
Көлік құралдарын сатып алуға жұмсалатын шығындар. Сондай-ақ осы ерекшелік бойынша әскери мақсаттағы жабдықтарды сатып алу жұмсалатын шығындар көрсетіледі.
414
Машиналар, жабдықтар, өндірістік және шаруашылық мүккамал құралдарын сатып алу
Машиналар, жабдықтар, өндірістік және шаруашылық мүккамал құралдарын сатып алу. Сондай-ақ осы ерекшелік бойынша әскери мақсаттағы көлік құралдарды сатып алу жұмсалатын шығындар көрсетіледі.
416
Матери алдық емес активтерді сатып алу
Материалдық емес активтерді сатып алу.
417
Биологиялық активтерді сатып алу
Биологиялық активтерді сатып алуға жұмсалатын шығындар.
418
Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Негізгі  құралдар мен материалдық емес активтерді сатып алу үшін республикалық немесе коммуналдық меншіктегі мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыру.
419
Өзге де негізгі құралдарды сатып алу
411-414 ерекшеліктер бойынша көрсетілмеген өзге де негізгі құралдарын сатып алуға жұмсалатын шығындар
420
Негізгі құралдарды күрделі жөндеу
Бұл кіші сыныпта үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстар мен жолдарды күрделi жөндеуге және қалпына келтіруге арналған шығындар көрсетiледi. Осы шығындар күрделi жөндеумен және қайта жаңартумен айналысатын жұмысшылардың жалақысын (оның iшiнде жалақыдан ұстап қалу), әлеуметтiк салықты, жинақтаушы зейнетақы қорларына түсетiн жарналарды, күрделi жөндеу және қайта жаңарту үшiн қажеттi заттар, материалдар мен жабдықтар сатып алуды, жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасына арналған шығындарды, жобаларды сараптауды, инжинирингтік қызметтерді, техникалық қадағалау қызметтерін, сондай-ақ күрделi жөндеу және қалпына келтіру шаруашылық тәсiлмен немесе келiсiм-шарт бойынша жүргiзiлуiне қарамастан, күрделi жөндеумен және қалпына келтірумен тiкелей байланысты басқа да шығындарды қамтуы мүмкiн.
421
Жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды, беру қондырғыларын күрделі жөндеу
Жайларды, үйлерді, құрылыстарды, беру қондырғыларын, сумен қамту жүйелері мен желілерін, кәрізді, электрмен қамтамасыз етуді, жылумен қамтамасыз етуді күрделi жөндеуге және қайта жаңғыртуға байланысты шығындар.
422
Жолдарды күрделі жөндеу
Әуеайлақ жолдарын және ұшу-қону жолақтарын күрделі жөндеуге байланысты шығындар. Ағымдағы жөндеу, ұстау, көгалдандыру, сондай-ақ орташа жөндеу (ойықтарды толтыру, сүйірленген жол учаскелерінің қайта төсеу) 159-ерекшелікте өзге қызметтер ретінде жіктеледі.
423
Мемлекеттiк кәсiпорындардың жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын күрделі жөндеу
Республикалық немесе коммуналдық меншiкте тұрған мемлекеттік кәсіпорындардың жайларын, ғимараттарын, жылумен жабдықтау жүйесінің, сумен жабдықтау және кәріз жүйелерінің имараттарын қалпына келтіру және күрделі жөндеу жүргізу үшін қаржыландыру.

413
Приобретение транспортных средств
Затраты на приобретение транспортных средств. Также по данной специфике отражаются затраты на приобретение транспортных средств военного назначения.
414
Приобретение машин, оборудования, инструментов, производственного и хозяйственного инвентаря
Затраты на приобретение машин, оборудования, инструментов, производственного и хозяйственного инвентаря. Также по данной специфике отражаются затраты на приобретение оборудования военного назначения.
416
Приобретение нематериальных активов
Затраты на приобретение нематериальных активов.
417
Приобретение биологических активов
Затраты на приобретение биологических активов.
418
Материально-техническое оснащение государственных предприятий
Финансирование государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности для приобретения основных средств и нематериальных активов.
419
Приобретение прочих основных средств
Затраты на приобретение прочих основных средств, не отраженных по спецификам 411-414.
420
Капитальный ремонт основных средств
В данном подклассе отражаются затраты на капитальный ремонт и реставрацию помещений, зданий, сооружений, дорог. Данные затраты могут включать заработную плату рабочих (в том числе удержания из заработной платы), занятых в капитальном ремонте и реставрации, социальный налог, взносы в накопительные пенсионные фонды, приобретение предметов, материалов и оборудования, необходимых для капитального ремонта и реставрации, затраты на проектную (проектно-сметную) документацию, экспертизу проектов, инжиниринговые услуги, услуги технического надзора, а также прочие затраты, непосредственно связанные с капитальным ремонтом и реставрацией, независимо от того, каким способом производится капитальный ремонт и реставрация (хозяйственным способом или по контракту).
421
Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств
Затраты, связанные с капитальным ремонтом и реставрацией помещений, зданий, сооружений, передаточных устройств, систем и сетей водообеспечения, канализации, электрообеспечения, теплоснабжения.
422
Капитальный ремонт дорог
Затраты, связанные с капитальным ремонтом дорог и взлетно-посадочных полос аэродромов. Текущий ремонт, содержание, озеленение, а также средний ремонт (заполнение отверстий, повторное покрытие прохудившихся участков дороги) классифицируются как прочие услуги в специфике 159.
423
Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий
Затраты по финансированию государственных предприятий для проведения реставрации и капитального ремонта помещений, зданий, сооружений системы теплоснабжения, водоснабжения и канализации государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности.

429
Өзге де негізгі қаражатты күрделі жөндеу
421, 422 – ерекшеліктер бойынша көрсетілмеген басқа да объектілерді күрделі жөндеуге арналған шығындар. Сондай-ақ осы ерекшелік бойынша машиналар мен жабдықтарды жаңғыртуға арналған шығындар көрсетіледі.
430
Дамуға бағытталған күрделі шығындар
Осы кіші сыныпта қолданыстағы объектілердің (ғимараттар, құрылыстар және олардың кешендері, коммуникациялар) жаңаларын салу және (немесе) өзгерту (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау), оларға байланысты технологиялық және инженерлік жабдықты монтаждау (бұзу), құрылыс материалдарын, бұйымдарын және конструкцияларды жасау (өндіру), аяқталмаған объектілер құрылысын консервациялау және өз ресурсын шығарған объектілерді постулизациялау бойынша жұмысты жүзеге асыру арқылы өндірістік және өндірістік емес негізгі қорларды құру бойынша құрылыс қызметіне байланысты барлық шығындар көрсетіледі, сондай-ақ қайта жаңғырту мен күрделі жөндеуден басқа, сол сияқты ақпараттың жүйелерді құруға, енгізуге және дамытуға және бюджеттен бірлесіп қаржыландыру шарттарында концессиялық жобаларды icкe асыруға арналған шығындар көрсетіледі. Осы кіші сынып бойынша жобалық (жобалау-сметалық) құжаттамаларды әзірлеу мен сараптауға арналған шығындар көрсетіледі.
Жобалау алдындағы (техникалық-экономикалық негіздеме) құжаттамаларды әзірлеу мен сараптауға арналған шығындар 159 «Өзге де қызметтер мен жұмыстарды төлеу» ерекшелігі бойынша сыныпталады.

429
Капитальный ремонт прочих основных средств
Затраты на капитальный ремонт других объектов, не отраженных по спецификам 421, 422. Также по данной специфике отражаются затраты на модернизацию машин и оборудования.
430
Капитальные затраты, направленные на развитие
В данном подклассе отражаются все затраты, связанные со строительной деятельностью по созданию основных фондов производственного и непроизводственного назначения путем возведения новых и (или) изменения (расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции) существующих объектов (зданий, сооружений и их комплексов, коммуникаций), монтажа (демонтажа) связанного с ними технологического и инженерного оборудования, изготовления (производства) строительных материалов, изделий и конструкций, а также осуществления работ по консервации строительства незавершенных объектов и постутилизации объектов, выработавших свой ресурс, кроме реставрации и капитального ремонта, а также отражаются затраты на создание, внедрение и развитие информационных систем. По данному подклассу отражаются затраты на разработку и экспертизу проектной (проектно-сметной) документации.
Затраты на разработку и экспертизу предпроектной (технико-экономического обоснования) документации, классифицируются по специфике 159 «Оплата прочих услуг и работ»

431
Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау
Жаңа объектілерді салуға және қолдағы объектілерді реконструкциялауға, оның ішінде күрделі жөндеуден және қайта жаңғыртудан басқа әскери мақсаттағы объектілерге арналған шығындар.
432
Жолдар салу
Күрделі жөндеуден басқа жолдарды салуға арналған шығындар.
433
Кемелерді салу және жеткізу
Кемелерді салу және жеткізу.
434
Ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және дамыту
Ақпараттық жүйелерді құру, енгізу және дамыту бойынша қызметтерді төлеуге арналған шығындар, сондай-ақ инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесінде көзделген негізгі қаражаттар мен материалдық емес активтерді сатып алу бойынша шығындар.
435
Мемлекеттік кәсіпорындардың жаңа объектілерін салу және қолдағы бар объектілерін реконструкциялау
Күрделі жөндеуден және қайта жаңғыртудан басқа ғимараттар мен құрылыстарды салу үшін республикалық немесе коммуналдық меншiкте тұрған мемлекеттік кәсіпорындарды қаржыландыру.
Осы ерекшелік бойынша мемлекеттік мекемелердің қайта жасаған және бұрын жасаған ұзақ мерзімді шарттары бойынша шығыстарды қаржыландыру жүзеге асырылатын болады.
440
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
441
Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлерін дамытуға арналған нысаналы трансферттер
Мемлекеттік басқарудың әртүрлі деңгейлерінің трансферттеріне арналған шығындар.
450
Шетелге күрделi трансферттер
451
Халықаралық ұйымдарға және шетелдiк мемлекеттердiң үкiметтерiне күрделi трансферттер
Халықаралық ұйымдарға және шет мемлекеттердiң үкiметтерiне күрделi мақсаттар үшiн берiлетiн трансферттерге арналған шығындар.
510
Iшкi бюджеттiк кредиттер
511
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді қоспағанда, жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді қоспағанда, жергілікті атқарушы органдарға бюджет қаражатын қайтарымды негiзде беру.
512
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді жергілікті атқарушы органдарға бюджет қаражатын қайтарымды негiзде беру.
513
Мамандандырылған ұйымдарға бюджеттік кредиттер
Мамандандырылған ұйымдарға қайтарымды негізде бюджет қаражатын беру.
514
Жеке тұлғаларға бюджеттік кредиттер
Жеке тұлғаларға қайтарымды негізде бюджет қаражатын беру.
519
Өзге де ішкі бюджеттік кредиттер
511-514 - ерекшеліктері бойынша сыныпталмайтын қайтарымда негізде берілетін бюджет қаражаты.
520
Сыртқы бюджеттік кредиттер

431
Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов
Затраты на строительство новых объектов и реконструкцию имеющихся объектов, в том числе объектов военного назначения, кроме капитального ремонта и реставрации.
432
Строительство дорог
Затраты на строительство дорог, кроме капитального ремонта.
433
Строительство и доставка судов
Строительство и доставка судов
434
Создание, внедрение и развитие информационных систем
Затраты на оплату услуг по созданию, внедрению и развитию информационных систем, а также затраты по приобретению основных средств и нематериальных активов, предусмотренных в технико-экономическом обосновании инвестиционного проекта.
435
Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов государственных предприятий
Финансирование государственных предприятий, находящихся в республиканской или коммунальной собственности, для строительства зданий и сооружений, кроме капитального ремонта и реставрации
По данной специфике будет осуществляться финансирование расходов по вновь заключаемым и по ранее заключенным государственными предприятиями долгосрочным договорам.
440
Целевые трансферты на развитие
441
Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления
Затраты на трансферты различным уровням государственного управления.
450
Капитальные трансферты за границу
451
Капитальные трансферты международным организациям и правительствам иностранных государств
Затраты на трансферты международным организациям и правительствам иностранных государств на капитальные цели.
510
Внутренние бюджетные кредиты
511
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам, за исключением бюджетных кредитов на реализацию бюджетных инвестиционных проектов
Предоставление бюджетных средств на возвратной основе местным исполнительным органам, за исключением бюджетных кредитов на реализацию бюджетных инвестиционных проектов.
512
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов
Предоставление бюджетных средств на реализацию бюджетных инвестиционных проектов на возвратной основе местным исполнительным органам.
513
Бюджетные кредиты специализированным организациям
Предоставление бюджетных средств на возвратной основе специализированным организациям.
514
Бюджетные кредиты физическим лицам
Предоставление бюджетных средств на возвратной основе физическим лицам
519
Прочие внутренние бюджетные кредиты
Бюджетные средства, предоставляемые на возвратной основе, не классифицируемые по спецификам 511-514.
520
Внешние бюджетные кредиты

521
Шет мемлекеттерге берiлетiн бюджеттiк кредиттер
Шет мемлекеттерге қайтарымды негiзде берiлетiн бюджет қаражаты.
530
Мемлекет кепiлгерлiгi
531
Мемлекет кепiлгерлiгi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кепiлгерлiк шартына сәйкес концессиялық шарты шеңберiнде тартылған, қарыз бойынша қарыз берушi алдындағы қарыз алушының борышын толық немесе iшiнара өтеу мiндеттемесi.
540
Мемлекеттiк кепiлдiк
541
Мемлекеттiк кепiлдiк
Қазақстан Республикасының қарыз алушы резидентi одан алынатын соманы белгiленген мерзiмде төлемеген жағдайда Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң берешектi толық немесе iшiнара өтеуге қарыз берушiнiң алдындағы мiндеттемесi.
610
Қаржы активтерiн сатып алу
611
Заңды тұлғалардың қатысу үлесiн, бағалы қағаздарын сатып алу
Заңды тұлғалардың қатысу үлестерiн, заңды тұлғалардың бағалы қағаздарын сатып алуға арналған бюджет шығыстары.
612
Квазимемлекеттік сектордың жарғылық капиталын қалыптастыру және ұлғайту
Квазимемлекеттік сектордың жарғылық капиталдарын қалыптастыруға және ұлғайтуға арналған бюджет шығыстары.
620
Елден тысқары жерлерден қаржы активтерiн сатып алу
621
Халықаралық ұйымдардың акцияларын сатып алу
Халықаралық ұйымдардың акцияларын сатып алуға арналған бюджет шығыстары.
710
Ішкі қарыздар бойынша негізгі борышты өтеу
711
Жоғары тұрған бюджет алдында негiзгi борышты өтеу
Жоғары тұрған бюджеттен алынатын қарыздар бойынша негiзгi борышты өтеу сомасы.
712
Iшкi нарықта орналастырылған мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негiзгi борышты өтеу
Iшкi нарықта орналастырылған мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негiзгi борыш сомасын өтеу.

521
Бюджетные кредиты иностранным государствам
Бюджетные средства, предоставляемые на возвратной основе иностранным государствам.
530
Поручительство государства
531
Поручительство государства
Обязательство Правительства Республики Казахстан перед заимодателем погасить полностью или частично долг заемщика по займу, привлеченному в рамках договора концессии в соответствии с договором поручительства.
540
Государственная гарантия
541
Государственная гарантия
Обязательство Правительства Республики Казахстан перед заимодателем полностью или частично погасить задолженность в случае неуплаты заемщиком-резидентом Республики Казахстан причитающейся с него суммы в установленный срок.
610
Приобретение финансовых активов
611
Приобретение долей участия, ценных бумаг юридических лиц
Расходы бюджета на приобретение долей участия, ценных бумаг юридических лиц.
612
Формирование и увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора
Расходы бюджета, на формирование и увеличение уставных капиталов субъектов квазигосударственного сектора.
620
Приобретение финансовых активов за пределами страны
621
Приобретение акций международных организаций
Расходы бюджета, на приобретение акций международных организации.
710
Погашение основного долга по внутренним займам
711
Погашение основного долга перед вышестоящим бюджетом
Погашение суммы основного долга по займам, полученным из вышестоящего бюджета.
712
Погашение основного долга по государственным эмиссионным ценным бумагам, размещенным на внутреннем рынке
Погашение суммы основного долга по государственным эмиссионным ценным бумагам, размещенным на внутреннем рынке.

713
Ішкі қарыз шарты бойынша негiзгi борышты өтеу
Iшкi қарыз шарты бойынша негiзгi борыш сомасын өтеу.
714
Бюджет кредиттерiнiң пайдаланылмаған сомаларын қайтару
Жоғарыда тұрған бюджеттен алынған бюджет кредиттерiнiң пайдаланылмаған сомасын қайтару.
715
Бюджеттiк кредиттердi мақсатсыз пайдаланудың сомаларын қайтару
Жоғарыда тұрған бюджеттен алынған бюджет кредиттерiнiң мақсатсыз пайдаланылған сомаларын қайтару.

713
Погашение основного долга по внутренним договорам займа
Погашение суммы основного долга по внутренним договорам займа.
714
Возврат не использованных сумм бюджетных кредитов
Возврат не использованных сумм бюджетных кредитов, полученных из вышестоящего бюджета.
715
Возврат сумм нецелевого использования бюджетных кредитов
Возврат сумм нецелевого использования бюджетных кредитов, полученных из вышестоящего бюджета.

720
Сыртқы қарыздар бойынша негiзгi борышты өтеу
721
Сыртқы нарықта орналастырылған мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негiзгi борышты өтеу
Сыртқы нарықта орналастырылған мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негiзгi борыш сомасын өтеу.
722
Сыртқы қарыз шарттары бойынша негiзгi борышты өтеу
Сыртқы қарыз шарттары бойынша негiзгi борыш сомасын өтеу.
810
Мемлекеттік концессиялық міндеттемелерді орындау

720
Погашение основного долга по внешним займам
721
Погашение основного долга по государственным эмиссионным ценным бумагам, размещенным на внешнем рынке
Погашение суммы основного долга по государственным эмиссионным ценным бумагам, размещенным на внешнем рынке.
722
Погашение основного долга по внешним договорам займа
Погашение суммы основного долга по внешним договорам займа.
810
Выполнение государственных концессионных обязательств