О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 1 июля 2024 года "О науке и технологической политике" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам науки и технологической политики, платформенной занятости и государственного контроля" и внесении изменений в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 мая 2024 года № 61-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 6 мая 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам науки и образования"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 июля 2024 года № 98-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 1 июля 2024 года "О науке и технологической политике" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам науки и технологической политики, платформенной занятости и государственного контроля" (далее – перечень).
2. Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 мая 2024 года № 61-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 6 мая 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам науки и образования" следующие изменения:
в перечне правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 6 мая 2024 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам науки и образования", утвержденном указанным распоряжением:
строки, порядковые номера 12, 20, 24, 25, 27 и 28, исключить.
3. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
4. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанных законов.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден
распоряжением Премьер-
Министра Республики Казахстан
от " " 2024 года №
Перечень

"Ғылым және технологиялық саясат туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғылым және технологиялық саясат, платформалық жұмыспен қамту және мемлекеттік бақылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғылым және білім беру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 13 мамырдағы № 61-ө өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 16 шілдедегі № 98-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Ғылым және технологиялық саясат туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғылым және технологиялық саясат, платформалық жұмыспен қамту және мемлекеттік бақылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғылым және білім беру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 13 мамырдағы № 61-ө өкіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғылым және білім беру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесінде:
реттік нөмірі 12, 20, 24, 25, 27 және 28-жолдар алып тасталсын.
3. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
4. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдап, жинақтасын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей, жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 16 шілдедегі
№ 98-ө өкімімен
бекітілген

правовых актов, принятие которых обусловлено законами Республики Казахстан от 1 июля 2024 года "О науке и технологической политике" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам науки и технологической политики, платформенной занятости и государственного контроля"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответст венный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесение правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
О признании утратившим силу

Қабылдануы "Ғылым және технологиялық саясат туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғылым және технологиялық саясат, платформалық жұмыспен қамту және мемлекеттік бақылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2024 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

Указа Президента Республики Казахстан от 21 августа 2012 года № 369 "Об утверждении Правил подготовки ежегодного Национального доклада по науке"
Указ Президента Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
2.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2011 года № 429 "О создании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
3.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 1051 "О присвоении статуса исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" и утверждении ее Программы развития"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ешенкулов Т.И.
4.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2019 года № 453 "О присвоении статуса исследовательского университета некоммерческим акционерным обществам "Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова", "Медицинский университет Караганды" и утверждении их программ развития"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
сентябрь 2024 года
Султангазиев Т.С.
5.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923 "Об утверждении Программы развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ешенкулов Т.И.
6.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2022 года № 516 "О присвоении статуса исследовательского университета некоммерческому акционерному обществу "Казахский национальный университет имени аль-Фараби" и утверждении его программы развития на 2022 – 2026 годы"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ешенкулов Т.И.
7.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
8.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2022 года № 715 "О присвоении статуса исследовательского университета некоммерческому акционерному обществу "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева" и утверждении его Программы развития на 2022 – 2026 годы"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ешенкулов Т.И.
9.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от

"Ғылым жөніндегі жыл сайынғы ұлттық баяндаманы дайындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 21 тамыздағы № 369 Жарлығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
2.
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 сәуірдегі № 429 қаулысының күші жойылды деп тану
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
3.
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымына зерттеу университеті мәртебесін беру және оның Даму бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 1051 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Т.І.
Ешенқұлов
4.
"С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті", "Қарағанды медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамдарына зерттеу университеті мәртебесін беру және олардың даму бағдарламаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 27 маусымдағы № 453 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
ДСМ
2024 жылғы қыркүйек
Т.С. Сұлтанғазиев
5.
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Т.І.
Ешенқұлов
6.
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамына зерттеу университеті мәртебесін беру және оның 2022 – 2026 жылдарға арналған даму бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 25 шілдедегі № 516 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Т.І.
Ешенқұлов
7.
"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
8.
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамына зерттеу университеті мәртебесін беру және оның 2022 – 2026 жылдарға арналған даму бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 21 қыркүйектегі № 715 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Т.І.
Ешенқұлов
9.

30 декабря 2022 года № 1122
"Об установлении размера и утверждении Правил выплаты ежемесячной пожизненной стипендии академику Национальной академии наук Республики Казахстан, достигшему пенсионного возраста"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
10.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года
№ 525 "Об утверждении Правил и сроков исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в единый накопительный пенсионный фонд и взыскания по ним"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН,
НБ
(по согласованию)
сентябрь 2024 года
Сарбасов
А.А.
11.
О внесений изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2023 года № 540 "Об утверждении Правил и сроков исчисления (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов работодателя в единый накопительный пенсионный фонд и взыскания по ним"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН,
НБ
(по согласованию)
сентябрь 2024 года
Сарбасов А.А.
12.
О внесений изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2023 года № 1042 "О присвоении статуса исследовательского университета некоммерческому акционерному обществу "Южно-Казахстанский университет имени М. Ауэзова" и утверждении его Программы развития на 2024 – 2028 годы"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ешенкулов Т.И.
13.
О внесений изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2024 года № 258 "О присвоении статуса исследовательского университета некоммерческому акционерному обществу "Карагандинский университет имени академика Е.А. Букетова" и утверждении его Программы развития на 2024 – 2028 годы"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ешенкулов Т.И.
14.
О создании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
15.
Об установлении размера и утверждении Правил выплаты ежемесячной пожизненной стипендии академику Национальной академии наук Республики Казахстан, достигшему пенсионного возраста
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
16.
Об утверждении Правил финансирования научной и (или) научно-технической деятельности
Национальной академии наук
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
17.
О некоторых вопросах Национальной академии наук Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
18.
О признании утратившим силу приказа Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 7 августа 2007 года № 144/дсп
"Об утверждении Правил организации научной и научно-технической деятельности в органах национальной безопасности Республики Казахстан"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ
(по согласованию)
сентябрь 2024 года
Колкобаев М.О.
19.
О внесений изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от

"Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының зейнеткерлік жасқа толған академигіне өмір бойғы ай сайынғы стипендияның мөлшерін белгілеу және оны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 1122 қаулысының күші жойылды деп тану
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
10.
Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу (есепке жазу) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару және олар бойынша өндіріп алу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 525 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
Еңбекмині
ҰБ
(келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
А.Ә. Сарбасов
11.
"Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын есептеу (есепке жазу) және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару және олар бойынша өндіріп алу қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы
3 шiлдедегi № 540 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
Еңбекмині
ҰБ
(келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
А.Ә. Сарбасов
12.
"М. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамына зерттеу университеті мәртебесін беру және оның 2024 – 2028 жылдарға арналған даму бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 25 қарашадағы № 1042 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Т.І.
Ешенқұлов
13.
"Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамына зерттеу университеті мәртебесін беру және оның 2024 – 2028 жылдарға арналған даму бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 5 сәуірдегі № 258 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Т.І.
Ешенқұлов
14.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
15.
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының зейнеткерлік жасқа толған академигіне өмір бойғы ай сайынғы стипендияның мөлшерін белгілеу және оны төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
16.
Ұлттық ғылым академиясының ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметін қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
17.
Қазақстан Республикасы Ғылым академиясының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан РеспубликасыҮкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
18.
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарында ғылыми және ғылыми-техникалық қызметті ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" ҰҚК Төрағасының 2004 жылғы 7 тамыздағы № 144/қбп бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Ұлттық Қауіпсіздік Комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК
(келісу бойынша)
2024 жылғы қыркүйек
М.Ө. Қалқабаев
19.

31 марта 2011 года № 126
"Об утверждении Типового положения о диссертационном совете"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ешенкулов Т.И.
20.
О признании утратившим силу приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от
19 мая 2011 года № 200
"Об утверждении Типового положения о научных лабораториях коллективного пользования"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
21.
О признании утратившим силу приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от
19 мая 2011 года № 201
"Об утверждении Правил пользования субъектами научной и (или) научно-технической деятельности услугами научных лабораторий коллективного пользования"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
22.
О признании утратившим силу приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от
19 мая 2011 года № 202
"Об утверждении Типового положения о консультативно-совещательном органе научной организации"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
23.
О признании утратившим силу приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от
19 мая 2011 года № 203
"Об утверждении Правил государственной регистрации диссертаций, защищенных на соискание ученой степени доктора философии (PhD), доктора по профилю"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
24.
О признании утратившим силу приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от
31 марта 2015 года № 149
"Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
25.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 721 "Об утверждении Программы по подготовке, переподготовке кадров и повышению квалификации в области коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
26.

"Диссертациялық кеңес туралы үлгі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылы 31 наурыздағы № 126 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Т.І.
Ешенқұлов
20.
"Ұжымдық пайдаланудағы ғылыми зертханалар туралы үлгі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 19 мамырдағы № 200 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
21.
"Ұжымдық пайдаланудағы ғылыми зертханалар көрсететін қызметтерді ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерінің пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 19 мамырдағы № 201 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
22.
"Ғылыми ұйымның консультативтік-кеңесші органы туралы үлгі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 19 мамырдағы № 202 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
23.
"Философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор ғылыми дәрежелерін алу үшін қорғалған диссертацияларды мемлекеттік тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 19 мамырдағы № 203 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
24.
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
25.
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру саласында кадрларды даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 721 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
26.

О внесений изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 196 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
27.
О признании утратившим силу приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от
5 августа 2021 года № 386
"Об утверждении Классификатора научных направлений"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
28.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от
1 ноября 2021 года № 543 "Об утверждении Правил государственного учета проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
29.
О признании утратившим силу приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от
2 ноября 2021 года № 544
"Об утверждении Правил присуждения ежегодной премии "Лучший научный работник"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
30.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 декабря 2021 года № 606 "Об утверждении Правил организации и функционирования объектов информатизации в области науки"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
31.
О признании утратившим силу приказа Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 13 октября 2022 года № 108 "Об утверждении требований к ведущим ученым, оплата труда которых осуществляется в рамках базового финансирования"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
32.
О признании утратившим силу приказа Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 30 декабря 2022 года № 223 "Об утверждении Правил и критериев избрания академиков Национальной академии наук Республики Казахстан"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
33.
О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года
№ 237 "Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальной выплаты по случаю потери работы"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2024 года
Сарбасов
А.А.
34.
О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года
№ 238 "Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальной выплаты по случаю утраты трудоспособности"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2024 года
Сарбасов
А. А.
35.
О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года
№ 239 "Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальной выплаты по случаю потери кормильца"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2024 года
Сарбасов
А. А.
36.
О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 июня 2023 года
№ 248 "Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальных выплат по случаю потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), социальной выплаты по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет"
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2024 года
Сарбасов А.А.
37.

"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 196 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
27.
"Ғылыми бағыттар сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № 386 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
28.
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 1 қарашадағы № 543 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
29.
"Үздік ғылыми қызметкер" жыл сайынғы сыйлығын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 2 қарашадағы № 544 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
30.
"Ғылым саласындағы ақпараттандыру объектілерін ұйымдастыру және жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 24 желтоқсандағы № 606 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
31.
"Еңбегіне ақы төлеу базалық қаржыландыру шеңберінде жүзеге асырылатын жетекші ғалымдарға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 13 қазандағы № 108 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
32.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясының академиктарын сайлау қағидалары мен өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 223 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
33.
"Жұмысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеу (айқындау), тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және оны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 237 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2024 жылғы қыркүйек
А.Ә. Сарбасов
34.
"Еңбекке қабілеттілігінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 238 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2024 жылғы қыркүйек
А.Ә. Сарбасов
35.
"Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді есептеу, мөлшерлерін айқындау, тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 239 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2024 жылғы қыркүйек
А.Ә. Сарбасов
36.
"Жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдерді, бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеу (айқындау), тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және оларды тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 248 бұйрығы" бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2024 жылғы қыркүйек
А.Ә. Сарбасов
37.

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 18 августа 2023 года № 422
"Об утверждении Правил отбора претендентов и прохождения научных стажировок"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
38.
О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 14 сентября 2023 года № 466 "Об утверждении правил присуждения премий в области науки, государственных научных стипендий"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
39.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 25 сентября 2023 года № 487 "Об утверждении перечня и положения о национальных научных советах"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
40.
О признании утратившим силу приказа Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 27 сентября 2023 года № 489 "Об утверждении Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
41.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 6 ноября 2023 года № 563
"Об утверждении Правил базового и программно-целевого финансирования научной и (или) научно-технической деятельности, грантового финансирования научной и (или) научно-технической деятельности и коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансирования научных организаций, осуществляющих фундаментальные научные исследования"
приказа Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
42.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 6 ноября 2023 года
№ 564 "Об утверждении Правил формирования, ведения и содержания рабочих коллекций патогенных и промышленных микроорганизмов, используемых в научной и производственной деятельности"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
43.
Об утверждении Правил и критериев присвоения организациям высшего и (или) послевузовского образования статуса "Исследовательский университет"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ешенкулов Т.И.
44.
Об утверждении методики определения уровней готовности технологий и технологической готовности организаций
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
45.
Об утверждении Правил организации научных исследований и разработок, финансируемых за счет бюджетных средств и в рамках предоставляемых налоговых льгот
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
46.
Об утверждении Типовых правил научной этики
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
47.
Об утверждении Правил организации и проведения научных исследований и опытно-конструкторских работ на основе государственно-частного партнерства
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
48.
Об утверждении Типового положения о научно-техническом совете
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
49.
Об утверждении Положения о научно-техническом совете
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
сентябрь 2024 года
Султанов А.С.
50.
Об утверждении Положения о научно-техническом совете
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
сентябрь 2024 года
Султангазиев
Т.С.
51.
Об утверждении Положения о научно-техническом совете
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
сентябрь 2024 года
Оспан
Е.С.
52.
Об утверждении Положения о научно-техническом совете
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
сентябрь 2024 года
Шархан И.Ш.
53.
Об утверждении Положения о научно-техническом совете
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
сентябрь 2024 года
Искаков К.Ж.
54.
Об утверждении Положения о научно-техническом совете
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
сентябрь 2024 года
Жазыкбаев Ш.С.
55.
Об утверждении Положения о научно-техническом совете
приказ Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
МВРИ
сентябрь 2024 года
Бекнияз
Б.К.
56.
Об утверждении Положения о научно-техническом совете
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
сентябрь 2024 года
Коняшкин Р.А.
57.
Об утверждении Положения о научно-техническом совете
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
сентябрь 2024 года
Ильяс
Б.Н.
58.
Об утверждении Правил оплаты труда научных работников государственных научных организаций и государственных организаций высшего и (или) послевузовского образования, выполняющих государственный заказ
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
59.
Об утверждении методики стоимости услуг казахстанских экспертов по проведению государственной научно-технической экспертизы, экспертизы проектов коммерциализации, оценки обоснованности суммы запрашиваемого объема финансирования
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
60.
Об утверждении Положения об осуществлении мониторинга реализации научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности на стадиях их выполнения и завершения
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
61.
Об утверждении методики определения стоимости услуг сопровождения грантового финансирования коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
62.
Об утверждении Типового положения о научных лабораториях коллективного пользования
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
63.
Об утверждении Правил государственной регистрации диссертаций, защищенных на соискание степени доктора философии (PhD), доктора по профилю
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
64.
Об утверждении классификатора научных направлений
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
65.
Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
66.
Об утверждении Правил присуждения ежегодной премии "Лучший научный работник"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
67.
Об утверждении требований к ведущим ученым, оплата труда которых осуществляется в рамках базового финансирования
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
68.
Об утверждении Правил и критериев избрания академиков Национальной академии наук Республики Казахстан
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
69.
Об утверждении Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
70.
Об утверждении формы, сроков и Правил выдачи уведомлений по научно-исследовательским работам по расходам на осуществление (приобретение) научно-исследовательских работ на основании отчета о проведении научно-исследовательских работ, создании научного центра по расходам на создание научных центров на основании отчета с актом ввода в эксплуатацию, научно-техническим и опытно-конструкторским работам по расходам на осуществление (приобретение) научно-технических и опытно-конструкторских работ на основании отчета о внедрении результатов научно-технических и опытно-конструкторских работ с актом внедрения
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
71.
Об утверждении перечня научных организаций, осуществляющих фундаментальные научные исследования
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
сентябрь 2024 года
Ахмед-Заки Д.Ж.
72.
Об утверждении Правил определения исполнителем ставок социальных отчислений, обязательных пенсионных взносов, взносов на обязательное социальное медицинское страхование, удержания и перечисления оператором интернет-платформы индивидуального подоходного налога, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений и взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также распределения и перечисления сумм, уплаченных оператором интернет-платформы, возврата ошибочно (излишне) уплаченных сумм социальных отчислений, обязательных пенсионных взносов, взносов на обязательное социальное медицинское страхование и (или) пени за их несвоевременную и (или) неполную уплату оператору интернет-платформы
приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
сентябрь 2024 года
Сарбасов А.А.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МВРИ – Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан;
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан;
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан.

"Үміткерлерді іріктеу және ғылыми тағылымдамадан өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 18 тамыздағы № 422 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
38.
"Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 14 қыркүйектегі № 466 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
39.
"Ұлттық ғылыми кеңестер тізбесін және олар туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 25 қыркүйектегі № 487 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
40.
"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 27 қыркүйектегі № 489 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
41.
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті базалық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті гранттық қаржыландыру және ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру, іргелі ғылыми зерттеулерді жүзеге асыратын ғылыми ұйымдарды қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 6 қарашадағы № 563 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
42.
"Ғылыми және өндірістік қызметте пайдаланылатын патогенді және өнеркәсіптік микроорганизмдердің жұмыс коллекцияларын қалыптастыру, жүргізу және күтіп-бағу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 6 қарашадағы № 564 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
43.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына "Зерттеу университеті" мәртебесін беру қағидалары мен өлшемшарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Т.І.
Ешенқұлов
44.
Технологиялардың әзірлігі мен ұйымдардың технологиялық әзірлігі деңгейлерін айқындау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
45.
Бюджет қаражаты есебінен және ұсынылатын салық жеңілдіктер шеңберінде қаржыландырылатын ғылыми зерттеулер мен әзірлемелерді ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
46.
Ғылыми әдептің үлгілік қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
47.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік негізінде ғылыми зерттеулер мен тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
48.
Ғылыми-техникалық кеңес туралы үлгiлік ережесін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
49.
Ғылыми-техникалық кеңес туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің бұйрығы
АШМ
2024 жылғы қыркүйек
А.С. Сұлтанов
50.
Ғылыми-техникалық кеңес туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2024 жылғы қыркүйек
Т.С. Сұлтанғазиев
51.
Ғылыми-техникалық кеңес туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2024 жылғы қыркүйек
Е.С. Оспан
52.
Ғылыми-техникалық кеңес туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы қыркүйек
И.Ш. Шархан
53.
Ғылыми-техникалық кеңес туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2024 жылғы қыркүйек
Қ.Ж. Ысқақов
54.
Ғылыми-техникалық кеңес туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2024 жылғы қыркүйек
Ш.С. Жазықбаев
55.
Ғылыми-техникалық кеңес туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің бұйрығы
СРИМ
2024 жылғы қыркүйек
Б.К. Бекнияз
56.
Ғылыми-техникалық кеңес туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ
2024 жылғы қыркүйек
Р.А. Коняшкин
57.
Ғылыми-техникалық кеңес туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2024 жылғы қыркүйек
Б.Н. Ілияс
58.
Мемлекеттік тапсырысты орындайтын мемлекеттік ғылыми ұйымдар мен мемлекеттік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының ғылыми қызметкерлеріне еңбекақы төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
59.
Коммерцияландыру жобаларына мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама, сараптама жүргізу, сұралатын қаржыландыру көлемі сомасының негізділігін бағалау жөніндегі қазақстандық сарапшылар көрсететін қызметтер құнының әдістемесін бекіту
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
60.
Ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалардың, ғылыми және (немесе) ғылыми техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын орындау және аяқтау сатыларында олардың іске асырылуын мониторингтеу туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
61.
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруды гранттық қаржыландыруды қолдап отырудың көрсетілетін қызметтері құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
62.
Ұжымдық пайдаланымдағы ғылыми зертханалар туралы үлгілік ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
63.
Философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алуға қорғалған диссертацияларды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
64.
Ғылыми бағыттар сыныптауышын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
65.
Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындау жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
66.
"Үздік ғылыми қызметкер" жыл сайынғы сыйлығын беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
67.
Еңбекақы төлеу базалық қаржыландыру шеңберінде жүзеге асырылатын жетекші ғалымдарға қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
68.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Ғылым академиясының академиктерін сайлау қағидалары мен өлшемшарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
69.
Мемлекеттік ғылыми-техникалық сраптаманы ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
70.
Ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу туралы есептің негізінде ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыруға (сатып алуға) арналған шығыстар бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстары жөніндегі, пайдалануға беру актісі бар есептің негізінде ғылыми орталықтар құруға арналған шығыстар бойынша ғылыми орталық құру туралы, ендіру актісі бар ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар нәтижелерін ендіру туралы есептің негізінде ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүзеге асыруға (сатып алуға) арналған шығыстар бойынша ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жөніндегі хабарламаларды беру нысанын, мерзімі мен қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
71.
Іргелі ғылыми зерттеулерді жүзеге асыратын ғылыми ұйымдардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2024 жылғы қыркүйек
Д.Ж.
Ахмед-Заки
72.
Орындаушының әлеуметтік аударымдардың, міндетті зейнетақы жарналардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналардың мөлшерлемелерін айқындауы, интернет-платформа операторының жеке табыс салығын, міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналарды ұстап қалуы және аударуы, сондай-ақ интернет-платформа операторы төлеген сомаларды бөлу және аудару, қате (артық) төленген әлеуметтік аударымдардың, міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға жарналардың сомаларын және (немесе) интернет-платформа операторына уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұлдарды қайтару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2024 жылғы қыркүйек
А.Ә. Сарбасов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылық министрлігі;
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
СРИМ – Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі;
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және өнеркәсібі министрлігі;
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі.